gnupg 1.4.6 - en to nl translation catalogue (995 entries)

en: 
    Not enough random bytes available.  Please do some other work to give
    the OS a chance to collect more entropy! (Need %d more bytes)
nl: 
    Er zijn nog niet genoeg willekeurge gegevens. Ga alstublieft een ander
    programma gebruiken om het OS de kans te geven nog %d bytes te verzamelen

en: 
    Pick an image to use for your photo ID.  The image must be a JPEG file.
    Remember that the image is stored within your public key.  If you use a
    very large picture, your key will become very large as well!
    Keeping the image close to 240x288 is a good size to use.
nl: 
    Selecteer een afbeelding om bij Uw foto ID te gebruiken.  De afbeelding moet een JPEG
    bestand zijn. Onthoud dat deze met uw publieke sleutel wordt opgeslagen.
    Als de afbeelding groot is heeft dit directe gevolgen voor uw publieke sleutel!
    Houd het formaat ongeveer 240x288 voor optimaal resultaat.

en: 
    Supported algorithms:
nl: 
    Ondersteunde algoritmen:

en: 
    You need a user ID to identify your key; the software constructs the user ID
    from the Real Name, Comment and Email Address in this form:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"
nl: 
    U moet een Gebruiker ID hebben om uw sleutel te identificeren, deze wordt gegenereerd
    op basis van de werkelijke naam, het commentaar, en het emailadres :
        “Henri Koot (Directeur van het cijfer) <HKoot@Singaradja.nl>”

en:                 aka "%s"
nl:                 ook bekend als “%s”

en:                using %s key %s
nl:                %s sleutel gebruikt %s

en:               imported: %lu
nl:                  Geimporteerd: %lu

en:              unchanged: %lu
nl:                   Onveranderd: %lu

en:            new subkeys: %lu
nl:           Nieuwe Sub-Sleutels: %lu

en:           new user IDs: %lu
nl:         Nieuwe Gebruiker ID's: %lu

en:           not imported: %lu
nl:             Niet geimporteerd: %lu

en:           w/o user IDs: %lu
nl:          Zonder Gebruikers ID: %lu

en:          "%s": preference for cipher algorithm %s
nl:          “%s”: voorkeur voor versleutelalgoritme %s

en:          "%s": preference for compression algorithm %s
nl:          “%s”: voorkeur voor compressie algoritme %s

en:          "%s": preference for digest algorithm %s
nl:          “%s”: voorkeur voor samenvattings algoritme %s

en:          (subkey on main key ID %s)
nl:          (sub-sleutel bij hoofd sleutel ID %s)

en:          This could mean that the signature is forged.
nl:          Dit kan betekenen dat de ondertekening is vervalst.

en:          algorithms on these user IDs:
nl:          algoritmen op deze Gebruiker ID's:

en:         new signatures: %lu
nl:         Nieuwe Handtekeningen: %lu

en:       "%s"
nl:       “%s”

en:       Card serial no. =
nl:          Serienummer van de kaart =

en:       Key fingerprint =
nl:       Vingerafdruk van de Sleutel =

en:       Subkey fingerprint:
nl:       Vingerafdruk van de Sub-Sleutel:

en:       secret keys read: %lu
nl:      Geheime sleutels gelezen: %lu

en:       skipped new keys: %lu
nl:  Overgeslagen nieuwe sleutels: %lu

en:       user IDs cleaned: %lu
nl:    Gebruiker ID's opgeschoond: %lu

en:      Subkey fingerprint:
nl:       Vingerafdruk van de Sub-Sleutel:

en:     signatures cleaned: %lu
nl:    Handtekeningen opgeschoont: %lu

en:    (%c) Finished
nl:    (%c) Voltooid

en:    (%c) Toggle the authenticate capability
nl:    (%c) Authenticatie mogelijkheid omschakelen

en:    (%c) Toggle the encrypt capability
nl:    (%c) Versleutel mogelijkheid omschakelen

en:    (%c) Toggle the sign capability
nl:    (%c) Onderteken mogelijkheid omschakelen

en:    (%d) DSA (set your own capabilities)
nl:    (%d) DSA (eigen mogelijkheden instellen)

en:    (%d) DSA (sign only)
nl:    (%d) DSA (alleen ondertekenen)

en:    (%d) Elgamal (encrypt only)
nl:    (%d) Elgamal (alleen versleutelen)

en:    (%d) RSA (set your own capabilities)
nl:    (%d) RSA (eigen mogelijkheden instellen)

en:    (%d) RSA (sign only)
nl:    (%d) RSA (alleen ondertekenen)

en:    (0) I will not answer.%s
nl:    (0) Hierop geef ik geen antwoord.%s

en:    (1) I have not checked at all.%s
nl:    (1) Ik heb het niet gecontroleerd.%s

en:    (1) Signature key
nl:    (1) Handtekening sleutel

en:    (2) Encryption key
nl:    (2) Codeer sleutel

en:    (2) I have done casual checking.%s
nl:    (2) Ik heb een aantal controles uitgevoerd.%s

en:    (3) Authentication key
nl:    (3) Authorisatie sleutel

en:    (3) I have done very careful checking.%s
nl:    (3) Ik heb zeer zorgvuldig gecontroleerd.%s

en:    new key revocations: %lu
nl:   Nieuwe Sleutel intrekkingen: %lu

en:   %d = I do NOT trust
nl:   %d = Ik vertrouw het niet

en:   %d = I don't know or won't say
nl:   %d = Weet ik niet / Wil ik niet zeggen

en:   %d = I trust fully
nl:   %d = Ik vertrouw het volledig

en:   %d = I trust marginally
nl:   %d = Ik vertrouw het maar matig

en:   %d = I trust ultimately
nl:   %d = Ik vertrouw het ultiem

en:   Unable to sign.
nl:   Het is niet mogelijk te ondertekenen.

en:   aka "%s"
nl:   ook bekend als “%s”

en:   m = back to the main menu
nl:   m = terug naar het hoofdmenu

en:   q = quit
nl:   q = stoppen

en:   s = skip this key
nl:   s = sla deze sleutel over

en:   secret keys imported: %lu
nl: Geheime sleutels geimporteerd: %lu

en:  (main key ID %s)
nl:  (hoofd sleutel ID %s)

en:  (non-exportable)
nl:  (niet exporteerbaar)

en:  (non-revocable)
nl:  (niet intrekbaar)

en:  Primary key fingerprint:
nl:  Vingerafdruk van de primaire sleutel:

en:  secret keys unchanged: %lu
nl:  Geheime sleutels onveranderd: %lu

en: "%s" not a key ID: skipping
nl: “%s” is geen sleutel ID: overgeslagen

en: "%s" was already locally signed by key %s
nl: “%s” was reeds lokaal ondertekend door sleutel %s

en: "%s" was already signed by key %s
nl: “%s” was reeds ondertekend met sleutel %s

en: # List of assigned trustvalues, created %s
    # (Use "gpg --import-ownertrust" to restore them)
nl: # List of assigned trustvalues, created %s
    # (Use “gpg --import-ownertrust” to restore them)

en: %d Admin PIN attempts remaining before card is permanently locked
nl: %d beheerder PIN pogingen resteren voordat de kaart permanent geblokkeerd wordt

en: %d bad signatures
nl: %d slechte ondertekeningen

en: %d signatures not checked due to errors
nl: %d ondertekeningen is niet gecontroleerd door een fout

en: %d signatures not checked due to missing keys
nl: %d ondertekeningen zijn niet gecontroleerd door missende sleutel(s)

en: %d user IDs without valid self-signatures detected
nl: %d gebruiker ID's zonder zelf-handtekening gevonden

en: %lu keys cached (%lu signatures)
nl: %lu sleutels ingelezen (%lu ondertekeningen)

en: %lu keys cached so far (%lu signatures)
nl: %lu sleutels tot nu toe ingelezen (%lu ondertekeningen)

en: %lu keys processed so far
nl: %lu sleutels tot zo ver verwerkt

en: %s does not support handler version %d
nl: %s ondersteund de code met versie %d niet

en: %s does not yet work with %s
nl: %s werkt nog niet met %s

en: %s encrypted data
nl: %s versleutelde gegevens

en: %s encrypted session key
nl: %s versleutelde sessie sleutel

en: %s is the new one
nl: %s is de nieuwe

en: %s is the unchanged one
nl: %s is de ongewijzigde

en: %s keys may be between %u and %u bits long.
nl: %s sleutels moeten tussen %u en %u bits lang zijn.

en: %s keysizes must be in the range %u-%u
nl: %s sleutels moeten tussen %u en %u bits lang zijn

en: %s makes no sense with %s!
nl: %s klopt niet samen met %s!

en: %s not allowed with %s!
nl: %s mag niet gebruikt worden met %s!

en: %s signature, digest algorithm %s
nl: %s ondertekeningen, samenvattings algoritme %s

en: %s/%s encrypted for: "%s"
nl: %s/%s versleuteld voor: “%s”

en: %s/%s signature from: "%s"
nl: %s/%s signature from: “%s”

en: %s: There is limited assurance this key belongs to the named user
nl: %s: Er is beperkte zekerheid dat deze sleutel werkelijk van de genoemde persoon is

en: %s: There is no assurance this key belongs to the named user
nl: %s: Er is geen zekerheid dat deze sleutel werkelijk van de genoemde persoon is

en: %s: keyring created
nl: %s: sleutelring aangemaakt

en: %s: unknown suffix
nl: %s: onbekende toevoeging

en: %s:%d: deprecated option "%s"
nl: %s:%d: afgeraden optie “%s”

en: %s:%d: invalid auto-key-locate list
nl: %s:%d: ongeldige auto-key-locate lijst

en: %s:%d: invalid export options
nl: %s:%d: ongeldige exporteer opties

en: %s:%d: invalid import options
nl: %s:%d: ongeldige importeer opties

en: %s:%d: invalid keyserver options
nl: %s:%d: ongeldige sleutel server opties

en: %s:%d: invalid list options
nl: %s:%d: ongeldige lijst opties

en: %s:%d: invalid verify options
nl: %s:%d: ongeldige controle opties

en: (sensitive)
nl: (gevoelig)

en: (unless you specify the key by fingerprint)
nl: (tenzij U de vingerafdruk opgeeft)

en: * The `sign' command may be prefixed with an `l' for local signatures (lsign),
      a `t' for trust signatures (tsign), an `nr' for non-revocable signatures
      (nrsign), or any combination thereof (ltsign, tnrsign, etc.).
nl: * Het ‘onderteken’ commando sign kan worden voorgegaan door een l (lsign) om
      een lokaale ondertekening te maken,   een ‘t’ voor vertrouwensondertekening (tsign), een ‘nr’ (non-revocable) code
     of een combinatie van deze (ltsign, tnrsign, etc.).

en: --clearsign [filename]
nl: --clearsign [bestandsnaam]

en: --decrypt [filename]
nl: --decrypt [bestandsnaam]

en: --edit-key user-id [commands]
nl: --edit-key gebruiker-id [commando's]

en: --encrypt [filename]
nl: --encrypt [bestandsnaam]

en: --lsign-key user-id
nl: --lsign-key gebruiker-id

en: --output doesn't work for this command
nl: --output werkt niet voor dit commando

en: --sign --encrypt [filename]
nl: --sign --encrypt [bestandsnaam]

en: --sign --symmetric [filename]
nl: --sign --symmetric [bestandsnaam]

en: --sign [filename]
nl: --sign [bestandsnaam]

en: --sign-key user-id
nl: --sign-key gebruiker-id

en: --store [filename]
nl: --store [bestandsnaam]

en: --symmetric --encrypt [filename]
nl: --symmetric --encrypt [bestandsnaam]

en: --symmetric --sign --encrypt [filename]
nl: --symmetric --sign --encrypt [bestandsnaam]

en: --symmetric [filename]
nl: --symmetric [bestandsnaam]

en: -k[v][v][v][c] [user-id] [keyring]
nl: -k[v][v][v][c] [gebruiker-id] [sleutelringbestand]

en: 1 bad signature
nl: 1 slechte ondertekening

en: 1 signature not checked due to a missing key
nl: 1 ondertekening is niet gecontroleerd door missende sleutel(s)

en: 1 signature not checked due to an error
nl: 1 ondertekening is niet gecontroleerd door een fout

en: 1 user ID without valid self-signature detected
nl: 1 gebruiker ID zonder zelf-handtekening gevonden

en: @
    (See the man page for a complete listing of all commands and options)
nl: @
    (lees de handleiding voor een complete lijst van commando's)

en: @
    Examples:
    
     -se -r Bob [file]          sign and encrypt for user Bob
     --clearsign [file]         make a clear text signature
     --detach-sign [file]       make a detached signature
     --list-keys [names]        show keys
     --fingerprint [names]      show fingerprints
nl: @
    Voorbeelden:
    
     -se -r Bob [bestand]       onderteken en versleutel voor Bob
     --clearsign [bestand]      maak een platte tekst ondertekening
     --detach-sign [bestand]    maak een ontkoppelde ondertekening
     --list-keys [namen]        toon sleutels
     --fingerprint [namen]      toon vingerafdrukken

en: @
    Options:
nl: @
    Opties:

en: @Commands:
nl: @Commando's:

en: ASCII armored output forced.
nl: ASCII versleutelde uitvoer geforceerd.

en: Admin commands are allowed
nl: Beheerder commando's zijn toegestaan

en: Admin commands are not allowed
nl: Beheerder commando's zijn niet toegestaan

en: Admin-only command
nl: Beheerder commando

en: Answer "yes" (or just "y") if it is okay to generate the sub key.
nl: Antwoord “yes” (of alleen “y”) als het goed is om de sub-sleutel te maken.

en: Answer "yes" if it is okay to delete the subkey
nl: Antwoord “yes” als U de sub-sleutel wilt wissen

en: Answer "yes" if it is okay to overwrite the file
nl: Antwoord “yes” als het bestand overschreven moet worden

en: Answer "yes" if you really want to delete this user ID.
    All certificates are then also lost!
nl: Antwoord “yes” als U werkelijk deze Gebruiker ID wilt wissen.
    Alle bijbehorende certificaten worden ook gewist!

en: Answer "yes" if you want to sign ALL the user IDs
nl: Antwoord “yes” als U alle gebruikers ID wilt tekenen.

en: Answer "yes" or "no"
nl: Antwoord “yes” (Ja) fo “no” (nee)

en: Are you sure that you want to sign this key with your
    key "%s" (%s)
nl: Weet u zeker dat U deze sleutel wilt ondertekenen met Uw sleutel
     “%s” (%s)

en: Authenticate
nl: Authenticeren

en: BAD signature from "%s"
nl: Slechte ondertekening van “%s”

en: CA fingerprint:
nl: CA vingerafdruk:

en: CRC error; %06lX - %06lX
nl: CRC fout; %06lX - %06lX

en: Can't check signature: %s
nl: Kan ondertekening niet controleren: %s

en: Can't edit this key: %s
nl: Deze sleutel kan niet aangepast worden: %s

en: Can't open `%s': %s
nl: Kan ‘%s’ niet openenen: %s

en: Cardholder's given name:
nl: Voornaam van de kaarthouder:

en: Cardholder's surname:
nl: Achternaam van de kaarthouder:

en: Certificates leading to an ultimately trusted key:
nl: Certificaten die leiden tot een ultiem vertrouwde sleutel:

en: Certify
nl: Certificeren

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (O)kay/(Q)uit?
nl: Verander (N)aam, (C)ommentaar, (E)mail of (O)kay/(S)toppen?

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (Q)uit?
nl: Verander (N)aam, (C)ommentaar, (E)mail of (S)toppen?

en: Change the preferences of all user IDs (or just of the selected ones)
    to the current list of preferences.  The timestamp of all affected
    self-signatures will be advanced by one second.
nl: Vervang de eigenschappen van alle (of allen de gekozen) Gebruikers ID's
    met de opgegeven eigenschappen. De tijd indicatie van alle betrokken
    ondertekeningen zal met een seconde worden opgehoogd.

en: Changing expiration time for a subkey.
nl: Verander de vervaldatum van de sub-sleutel.

en: Changing expiration time for the primary key.
nl: Verander de vervaldatum voor de primaire sleutel.

en: Cipher:
nl: Versleutel algoritme:

en: Command expects a filename argument
nl: Commando verwacht een bestandsnaam als argument

en: Command>
nl: Commando>

en: Comment:
nl: Opmerking:

en: Compression:
nl: Compressie:

en: Critical preferred keyserver:
nl: Kritieke voorkeurs sleutelserver:

en: Critical signature notation:
nl: Kritieke ondertekening notitie:

en: Critical signature policy:
nl: Kritieke ondertekeningsbeleid:

en: Current allowed actions:
nl: Momenteel toegestane acties:

en: Deleted %d signature.
nl: Ondertekening %d verwijderd.

en: Deleted %d signatures.
nl: Ondertekeningen %d verwijderd.

en: Digest:
nl: Samenvatting:

en: Displaying %s photo ID of size %ld for key %s (uid %d)
nl: Tonen %s foto ID van formaat %ld voor sleutel %s (Gebruiker ID %d)

en: Email address:
nl: Email adres:

en: Encrypt
nl: Versleutelen (Encrypt)

en: Enter Admin PIN:
nl: Geef beheerders PIN:

en: Enter JPEG filename for photo ID:
nl: Geef JPEG bestand voor foto ID:

en: Enter New Admin PIN:
nl: Geeft nieuwe beheerders PIN:

en: Enter New PIN:
nl: Geef nieuwe PIN:

en: Enter PIN:
nl: Geef PIN:

en: Enter new filename
nl: Geef nieuwe bestandsnaam

en: Enter number(s), N)ext, or Q)uit >
nl: Geef getallen, Volgende(N) , of Stoppen(Q) >

en: Enter passphrase
nl: Geef geheime zin

en: Enter passphrase:
nl: Geef geheime zin:

en: Enter the name of the key holder
nl: Geef de naam van de sleutelhouder

en: Enter the new passphrase for this secret key.
nl: Geef de nieuwe 'geheime zin' voor deze geheime sleutel.

en: Enter the notation:
nl: Geef de notatie:

en: Enter the required value as shown in the prompt.
    It is possible to enter a ISO date (YYYY-MM-DD) but you won't
    get a good error response - instead the system tries to interpret
    the given value as an interval.
nl: Geef de vereiste waarde zoals getoont in de vraag.
    Het is mogelijk een ISO datum (JJJJ-MM-DD) maar u zal een onduidelijke 
    foutmelding krijgen - het systeem zal dit proberen te interpreteren als
    een periode.

en: Enter the size of the key
nl: Geef de lengte van de sleutel

en: Enter the user ID of the addressee to whom you want to send the message.
nl: Voer het gebruikers ID in van de ontvanger van dit bericht.

en: Enter the user ID of the designated revoker:
nl: Geef de Gebruiker ID van de alternative intrekker:

en: Enter your preferred keyserver URL:
nl: Geef de URL van de sleutelserver van uw voorkeur:

en: Error reading backup key from `%s': %s
nl: Fout bij het lezen van reserve sleutel van ‘%s’: %s

en: Error: Combined name too long (limit is %d characters).
nl: Fout: Gecombineerde naam is te lang (de limiet is %d tekens).

en: Error: Double spaces are not allowed.
nl: Fout: U mag geen dubbele spatie gebruiken.

en: Error: Login data too long (limit is %d characters).
nl: Fout: Aanlog gegevens zijn te lang (de limiet is %d tekens).

en: Error: Only plain ASCII is currently allowed.
nl: Fout: Alleen platte ASCII is hier toegestaan.

en: Error: Private DO too long (limit is %d characters).
nl: Fout: Geheime DO is te lang (de limiet is %d tekens).

en: Error: The "<" character may not be used.
nl: Fout: U mag het “<” teken hier niet gebruiken.

en: Error: URL too long (limit is %d characters).
nl: Fout: URL is te lang (de limiet is %d tekens).

en: Error: invalid characters in preference string.
nl: Fout: ongeldige tekens in voorkeursgegevens.

en: Error: invalid formatted fingerprint.
nl: Fout: ongeldig vormgegeven vingerafdruk.

en: Error: invalid length of preference string.
nl: Fout: verkeerde lengte van de voorkeursgegevens.

en: Error: invalid response.
nl: Fout: Ongeldige invoer.

en: Expired signature from "%s"
nl: Verlopen ondertekening van “%s”

en: Features:
nl: Eigenschappen:

en: File `%s' exists.
nl: Bestand ‘%s’ bestaat.

en: Give the name of the file to which the signature applies
nl: Geef de naam van het bestaand waar deze ondertekening van is

en: Go ahead and type your message ...
nl: Begin uw bericht te typen ...

en: Good signature from "%s"
nl: Goede ondertekening van “%s”

en: Hash:
nl: Samenvattings algoritme:

en: Hint: Select the user IDs to sign
nl: Hint: Selecteer de Gebruiker ID's die U wilt ondertekenen

en: Hit return when ready or enter 'c' to cancel:
nl: Druk op return of ‘c‘ om te stoppen:

en: How carefully have you verified the key you are about to sign actually belongs
    to the person named above?  If you don't know what to answer, enter "0".
nl: Hoe zorgvuldig heeft U gecontroleerd dat deze sleutel werkelijk van de 
    hierboven genoemde persoon is ? In geval van twijfel moet U “0” kiezen

en: How much do you trust that this key actually belongs to the named user?
nl: In hoeverre vertrouwd U er op dat deze sleutel werkelijk bij deze persoon hoort?

en: I have checked this key casually.
nl: Ik heb enige controles uitgevoerd.

en: I have checked this key very carefully.
nl: Ik heb deze sleutel zorgvuldig gecontroleerd.

en: I have not checked this key at all.
nl: Ik heb deze sleutel niet gecontroleerd.

en: IDEA cipher unavailable, optimistically attempting to use %s instead
nl: IDEA versleutelalgoritme is niet beschikbaar, maar we gaan met goede moed %s proberen

en: If you like, you can enter a text describing why you issue this
    revocation certificate.  Please keep this text concise.
    An empty line ends the text.
nl: Als U wilt kunt U hier een uitleg geven waarom dat u dit intrekkings-
    certificaat maakt. Gebruik een bondige omschrijving, liefst in de taal
    gangbaar in de groep waar u het meeste communiceerd.

en: If you want to use this untrusted key anyway, answer "yes".
nl: Als u deze niet vertrouwde sleutel toch wilt gebruiken antwoord dan “yes”.

en: In general it is not a good idea to use the same key for signing and
    encryption.  This algorithm should only be used in certain domains.
    Please consult your security expert first.
nl: Normaalgesproken is het goed om de zelfde sleutel te gebruiken voor
    ondertekeningen en versleuteling. Dit algoritme zou alleen gebruikt mogen
    worden in speciale gebieden. Vraag een beveiligingsspecialist voor advies.

en: Invalid character in comment
nl: Ongeldig teken in het commentaar

en: Invalid character in name
nl: Ongeldig teken in de naam

en: Invalid command  (try "help")
nl: Ongeldig commando  (probeer “help”)

en: Invalid key %s made valid by --allow-non-selfsigned-uid
nl: Ongeldeige sleutel %s is geldig gemaakt met --allow-non-selfsigned-uid

en: Invalid selection.
nl: Ongeldige selectie.

en: It is NOT certain that the key belongs to the person named
    in the user ID.  If you *really* know what you are doing,
    you may answer the next question with yes.
nl: Het is NIET zeker dat deze sleutel van de genoemde persoon is die genoemd wordt
    in de gebruikers ID. Als U echter HEEL zeker weet wat U doet,
    kan u op de volgende vraag Ja beantwoorden.

en: It's up to you to assign a value here; this value will never be exported
    to any 3rd party.  We need it to implement the web-of-trust; it has nothing
    to do with the (implicitly created) web-of-certificates.
nl: Het is niet verplicht hier een waarde in te vullen; ook zal deze waarde niet
    worden geexporteerd. Het is nodig voor het netwerk-van-vertrouwen (web-of-trust)
    en heeft niets van doen met het netwerk-van-certificaten (web-of-certificates).

en: Key %s is already revoked.
nl: Sleutel %s is reeds ingetrokken.

en: Key available at:
nl: Sleutel beschikbaar vanaf:

en: Key does not expire at all
nl: Sleutel verloopt niet

en: Key expires at %s
nl: Sleutel is verlopen na %s

en: Key generation canceled.
nl: Het aanmaken van de sleutel is onderbroken.

en: Key generation failed: %s
nl: Sleutel aanmaken is mislukt: %s

en: Key has been compromised
nl: Sleutel is niet meer te vertrouwen

en: Key has only stub or on-card key items - no passphrase to change.
nl: Deze sleutel bestaat alleen uit een verwijzing -
    er is geen geheime zin om te veranderen.

en: Key is no longer used
nl: Sleutel is niet meer in gebruik

en: Key is protected.
nl: Sleutel is beveiligd.

en: Key is revoked.
nl: Sleutel is ingetrokken.

en: Key is superseded
nl: Sleutel is vervangen

en: Key is valid for? (0)
nl: Is de sleutel geldig voor? (0)

en: Key not changed so no update needed.
nl: Sleutel is niet aangepast, dus er is geen verbetering nodig.

en: Keyring
nl: Sleutelring

en: Keyserver no-modify
nl: Sleutelserver is niet wijzigbaar

en: Language preferences:
nl: Taal voorkeur:

en: Login data (account name):
nl: Aanlog gegevens (Login naam):

en: N  to change the name.
    C  to change the comment.
    E  to change the email address.
    O  to continue with key generation.
    Q  to to quit the key generation.
nl: N  verander de naam.
    C  verander het commentaar.
    E  verander het emailadres.
    O  doorgaan met het aanmaken van de sleutel.
    Q  om het aanmaken van de sleutel af te breken.

en: NOTE: %s is not available in this version
nl: Noot: %s is niet beschikbaar in deze versie

en: NOTE: %s is not for normal use!
nl: Noot: %s is niet voor normaal gebruik!

en: NOTE: a key's S/N does not match the card's one
nl: Noot: een serienummer van een sleutel klopt niet met de kaart

en: NOTE: backup of card key saved to `%s'
nl: Noot: reserve bestand van de kaart sleutel opgeslagen als ‘%s’

en: NOTE: creating subkeys for v3 keys is not OpenPGP compliant
nl: Noot: v3 subsleutels zijn niet toegestaan in de OpenPGP standaard

en: NOTE: no default option file `%s'
nl: Noot: geen standaard optie bestand ‘%s’

en: NOTE: old default options file `%s' ignored
nl: Noot: oude standaard optie ‘%s‘ genegeerd

en: NOTE: primary key is online and stored on card
nl: Noot: primaire sleutel is online en opgeslagen op de kaart

en: NOTE: secondary key is online and stored on card
nl: Noot: secondaire sleutel is online en opgeslagen op de kaart

en: NOTE: sender requested "for-your-eyes-only"
nl: Noot: verzender heeft “Alleen-voor-Uw-ogen” verzocht

en: NOTE: simple S2K mode (0) is strongly discouraged
nl: Noot: eenvoudige S2K modus (0) wordt sterk afgeraden

en: Name may not start with a digit
nl: Naam mag niet met een cijfer beginnen

en: Name must be at least 5 characters long
nl: Naam moet minimaal 5 tekens lang zijn

en: Need the secret key to do this.
nl: Hiervoor is een geheime sleutel noodzakelijk.

en: NnCcEeOoQq
nl: NnCcEeOoSs

en: No corresponding signature in secret ring
nl: Er is geen overeenkomstige ondertekening in de geheime sleutel

en: No help available
nl: Geen hulp beschikbaar

en: No help available for `%s'
nl: Geen hulp beschikbaar voor ‘%s’

en: No reason specified
nl: Geen reden opgegeven

en: No subkey with index %d
nl: Er is geen subsleutel met index %d

en: No trust value assigned to:
nl: Er is geen vertrouwenswaarde opgegeven aan:

en: No user ID with hash %s
nl: Er is geen Gebruiker ID met hash %s

en: No user ID with index %d
nl: Er is geen Gebruiker ID met index %d

en: Not a valid email address
nl: Geen geldig email adres

en: Notations:
nl: Opmerkingen:

en: Note that this key cannot be used for encryption.  You may want to use
    the command "--edit-key" to generate a subkey for this purpose.
nl: Deze sleutel kan niet gebruikt worden voor versleuteling. U kunt hiervoor
    met het commando “--edit-key” een subsleutel aanmaken.

en: Note: Signer's address `%s' does not match DNS entry
nl: Note: Signer's address ‘%s’ does not match DNS entry

en: Note: This key has been disabled.
nl: Noot: Deze sleutel is uitgeschakeld.

en: Note: Verified signer's address is `%s'
nl: Noot: Het gecontroleerde adres van de ondertekenaar is ‘%s’

en: Nothing deleted.
nl: Niets verwijderd.

en: Nothing to sign with key %s
nl: Er is niets te ondertekenen met sleutel %s

en: OpenPGP card no. %s detected
nl: OpenPGP kaart nummer %s gevonden

en: OpenPGP card not available: %s
nl: OpenPGP kaart is niet beschikbaar: %s

en: Owner trust may not be set while using a user provided trust database
nl: Eigenaarsvertrouwen kan niet ingesteld worden in een door een gebruiker
    aangeboden vertrouwenslijst

en: PIN callback returned error: %s
nl: PIN reactie gaf een fout: %s

en: PIN for CHV%d is too short; minimum length is %d
nl: PIN voor CHV%d is te kort; deze moet minimaal %d lang zijn

en: PIN not correctly repeated; try again
nl: de tweede PIN is niet gelijk, probeer opnieuw

en: Please correct the error first
nl: Verbeter eerst de fout

en: Please decide how far you trust this user to correctly verify other users' keys
    (by looking at passports, checking fingerprints from different sources, etc.)
nl: Geef aan hoe U er op vertrouwd dat deze persoon de sleutels op echtheid
    heeft gecontroleerd
    (Bijvoorbeeld heeft deze persoon paspoorten gecontroleerd of vingerafdrukken
     van verschillende bronnen vergeleken.)

en: Please don't put the email address into the real name or the comment
nl: Plaats het email adres alstublieft niet in het Naam of Commentaar veld

en: Please enter a domain to restrict this signature, or enter for none.
nl: Geef alstublieft het domein aan waarbinnen deze handtekening geldig
    is, laat leeg voor geen.

en: Please enter a new filename. If you just hit RETURN the default
    file (which is shown in brackets) will be used.
nl: Geef alstublieft een nieuwe bestandsnaam. Als U op Enter drukt zal de
    standaardnaam (tussen de blokhaken) gebruikt worden.

en: Please enter an optional comment
nl: Geef een optioneel commentaar

en: Please enter the depth of this trust signature.
    A depth greater than 1 allows the key you are signing to make
    trust signatures on your behalf.
nl: Geef de diepte van het vertrouwen aan.
    Als de waarde meer als 1 is, kan deze sleutel vertrouwen uitschrijven op
    Uw naam.

en: Please enter the passhrase; this is a secret sentence
nl: Geef een geheime zin (passphrase); deze zin gebruikt U om de sleutel
    te beschermen

en: Please fix this possible security flaw
nl: Los dit beveiligingsprobleem alstublieft op

en: Please insert the card and hit return or enter 'c' to cancel:
nl: Plaats de kaart en druk op return (of ‘c‘ om te stoppen):

en: Please note that the factory settings of the PINs are
       PIN = `%s'     Admin PIN = `%s'
    You should change them using the command --change-pin
nl: De fabrieksinstellingen voor de codes zijn
       PIN = ‘%s’     Beherder PIN = ‘%s’
    U wordt aangeraden deze te wijzigen met het commando --change-pin

en: Please note that the shown key validity is not necessarily correct
    unless you restart the program.
nl: Houd er rekening mee dat het hiergetoonde vertrouwen van de sleutel mogelijk
    incorrect is tot U de applicatie herstart.

en: Please remove selections from the secret keys.
nl: Haal de gekozen onderdelen uit de geheime sleutel.

en: Please remove the current card and insert the one with serial number:
       %.*s
nl: Verwijder de huidige kaart en plaats de kaart terug met serienummer :
       %.*s

en: Please repeat the last passphrase, so you are sure what you typed in.
nl: Herhaal de geheime zin, om zeker te zijn dat deze juist is.

en: Please report bugs to <gnupg-bugs@gnu.org>.
nl: Fouten graag melden aan <gnupg-bugs@gnu.org>.

en: Please select at most one subkey.
nl: Selecteer een (1) sub-sleutel.

en: Please select exactly one user ID.
nl: Selecteer een (1) Gebruiker ID.

en: Please select the type of key to generate:
nl: Selecteer het sleutel type:

en: Please select what kind of key you want:
nl: Selecteer het soort sleutel dat u wilt:

en: Please select where to store the key:
nl: Selcteer waar de sleutel moet worden opgeslagen:

en: Please specify how long the key should be valid.
             0 = key does not expire
          <n>  = key expires in n days
          <n>w = key expires in n weeks
          <n>m = key expires in n months
          <n>y = key expires in n years
nl: Geef aan hoe lang de sleutel geldig moet zijn.
             0 = sleutel verloopt nooit
          <n>  = sleutel verloopt na n dagen
          <n>w = sleutel verloopt na n weken
          <n>m = sleutel verloopt na n maanden
          <n>y = sleutel verloopt na n jaar

en: Please specify how long the signature should be valid.
             0 = signature does not expire
          <n>  = signature expires in n days
          <n>w = signature expires in n weeks
          <n>m = signature expires in n months
          <n>y = signature expires in n years
nl: Geef aan hoe lang de ondertekening geldig moet zijn.
             0 = ondertekening verloopt nooit
          <n>  = ondertekening verloopt na n dagen
          <n>w = ondertekening verloopt na n weken
          <n>m = ondertekening verloopt na n maanden
          <n>y = ondertekening verloopt na n jaar

en: Please use the command "toggle" first.
nl: Gebruik eerst het “wissel” (toggle) commando.

en: Please wait, entropy is being gathered. Do some work if it would
    keep you from getting bored, because it will improve the quality
    of the entropy.
nl: Ogenblik geduld, entropie wordt verzameld. Ga wat anders doen op deze
    computer. Deze stap duurt even en U verbeterd de kwalitreit van
    de entropie.

en: Possible actions for a %s key:
nl: Mogelijke acties voor een %s sleutel:

en: Preferred keyserver:
nl: Voorkeur sleutelserver:

en: Primary key fingerprint:
nl: Vingerafdruk van de primaire sleutel:

en: Private DO data:
nl: Geheime DO-gegevens:

en: Pubkey:
nl: Publike sleutel:

en: RSA modulus missing or not of size %d bits
nl: RSA modulus is niet aanwezig of heeft niet %d bits

en: RSA prime %s missing or not of size %d bits
nl: RSA priemgetal %s is niet aanwezig of heeft niet %d bits

en: RSA public exponent missing or larger than %d bits
nl: RSA publieke exponent is niet aanwezig of is groter dan %d bits

en: Real name:
nl: Werkelijke naam:

en: Repeat passphrase
nl: Herhaal geheime zin

en: Repeat passphrase:
nl: Herhaal geheime zin:

en: Repeat this PIN:
nl: Herhaal de PIN:

en: Requested keysize is %u bits
nl: Gevraagde sleutellengte is %u bits

en: Secret key is available.
nl: Geheime sleutel is beschikbaar.

en: Secret parts of primary key are not available.
nl: Geheime delen van primaire sleutels zijn niet beschikbaar.

en: Secret parts of primary key are stored on-card.
nl: Geheime delen van primaire sleutels zijn opgeslagen op een kaart.

en: Select the algorithm to use.
    
    DSA (aka DSS) is the Digital Signature Algorithm and can only be used
    for signatures.
    
    Elgamal is an encrypt-only algorithm.
    
    RSA may be used for signatures or encryption.
    
    The first (primary) key must always be a key which is capable of signing.
nl: Selecteer het te gebruiken algoritme.
    
    DSA (ook bekend als DSS) is het 'Digital Signature Algorithm' en kan alleen
    gebruikt worden voor ondertekeningen.
    
    Elgamal kan alleen gebruikt worden voor versleuteling.
    
    RSA kan gebruikt worden voor ondertekeningen en versleuteling.
    
    De eerste (primaire) sleutel moet altijd gebruikt kunnen worden voor ondertekeningen.

en: Set preference list to:
nl: Stel voorkeur lijst in:

en: Sex ((M)ale, (F)emale or space):
nl: Geslacht ((M)Man, (F)Vrouw of spatie):

en: Sign
nl: Ondertekenen (Sign)

en: Signature does not expire at all
nl: Ondertekening verloopt niet

en: Signature expired %s
nl: Ondertekening verlopen %s

en: Signature expires %s
nl: Ondertekening verloopt op %s

en: Signature expires at %s
nl: Ondertekening is verlopen na %s

en: Signature is valid for? (%s)
nl: Is de ondertekening geldig voor? (%s)

en: Signature made %s
nl: Ondertekening gemaakt %s

en: Signature made %s using %s key ID %s
nl: Ondertekening heeft %s gemaakt met %s sleutel ID %s

en: Signature notation:
nl: Ondertekening notitie:

en: Signature policy:
nl: ondertekeningsbeleid:

en: SsEeAaQq
nl: OoVvAaSs

en: Subkey %s is already revoked.
nl: Sub-sleutel %s is reeds ingetrokken.

en: Syntax: gpg [options] [files]
    sign, check, encrypt or decrypt
    default operation depends on the input data
nl: Gebruik: gpg [opties] [bestanden]
    onderteken, controleer, versleutel of decodeer
    standaard actie wordt bepaald door de invoer

en: The minimum trust level for this key is: %s
nl: Het minimale vertrouwensniveau voor deze sleutel is: %s

en: The random number generator is only a kludge to let
    it run - it is in no way a strong RNG!
    
    DON'T USE ANY DATA GENERATED BY THIS PROGRAM!!
nl: De willekeurig nummer generator is allen maar een hulpmiddel om
    er voor te zorgen dat het werkt, het is geen echt willekeurig nummer!
    
    GEBRUIK DE GEGENEREERDE GEGEVENS NIET!!

en: The self-signature on "%s"
    is a PGP 2.x-style signature.
nl: De zelf-ondertekening van “%s”
    is een PGP 2.x ondertekening.

en: The signature is not valid.  It does make sense to remove it from
    your keyring.
nl: De ondertekening is niet geldig. Het is een goed idee deze van uw sleutelring
    af te halen.

en: The signature will be marked as non-exportable.
nl: De ondertekening wordt 'niet exporteerbaar' gemarkeerd.

en: The signature will be marked as non-revocable.
nl: De ondertekening wordt 'niet intrekbaar' gemarkeerd.

en: There are no preferences on a PGP 2.x-style user ID.
nl: Er zijn geen voorkeuren in een PGP 2.x Gebruiker ID.

en: This JPEG is really large (%d bytes) !
nl: dit JPEG bestand is erg groot (%d bytes) !

en: This command is not allowed while in %s mode.
nl: Dit commando is niet toegestaan in %s modus.

en: This is a signature which binds the user ID to the key. It is
    usually not a good idea to remove such a signature.  Actually
    GnuPG might not be able to use this key anymore.  So do this
    only if this self-signature is for some reason not valid and
    a second one is available.
nl: Dit is een ondertekening die de Gebruikers ID aan de sleutel koppeld. Het
    wordt niet aangeraden deze ondertekening te verwijderen. Waarschijnlijk zal
    GnuPG deze sleutel niet meer kunnen gebruiken. Doe dit alleen als dit een
    zelf gezette ondertekening is die fout is gegaan en dat er een andere
    beschikbaar is.

en: This is a valid signature on the key; you normally don't want
    to delete this signature because it may be important to establish a
    trust connection to the key or another key certified by this key.
nl: Dit is een geldige ondertekening aan deze sleutel; normaal wilt U deze
    ondertekening niet wissen omdat het belangrijk kan zijn in het bepalen
    van het vertrouwen in deze sleutel ten opzichte van een andere sleutel
    met een ondertekening van deze sleutel.

en: This key belongs to us
nl: Deze sleutel is van ons

en: This key has been disabled
nl: Deze sleutel is uitgeschakeld

en: This key has expired!
nl: Deze sleutel is verlopen!

en: This key is due to expire on %s.
nl: Deze sleutel is verlopen na %s.

en: This key is not protected.
nl: Deze sleutel is niet beveiligd.

en: This key may be revoked by %s key %s
nl: Deze sleutel kan zijn ingetrokken door %s sleutel %s

en: This key probably belongs to the named user
nl: Deze sleutel is waarschijnlijk van de genoemde persoon

en: This key was revoked on %s by %s key %s
nl: Deze sleutel is ingetrokken op %s door %s sleutel %s

en: This signature can't be checked because you don't have the
    corresponding key.  You should postpone its deletion until you
    know which key was used because this signing key might establish
    a trust connection through another already certified key.
nl: Deze ondertekening kan niet worden gecontroleerd omdat er geen bijbehorende
    publieke sleutel beschikbaar is. U wordt aangeraden het verwijderen van de
    sleutel uit te stellen. Het kan zijn dat deze sleutel een verbinding maakt
    met een sleutel van een reeds gecertificeerde sleutel.

en: This signature expired on %s.
nl: Deze ondertekening is verlopen op %s.

en: This will be a self-signature.
nl: Dit is een zelf-ondertekening.

en: This would make the key unusable in PGP 2.x.
nl: Dit maakt de sleutel onbruikbaar met PGP 2.x.

en: To build the Web-of-Trust, GnuPG needs to know which keys are
    ultimately trusted - those are usually the keys for which you have
    access to the secret key.  Answer "yes" to set this key to
    ultimately trusted
nl: Om het netwerk-van-vertrouwen op te bouwen moet GnuPG weten welke sleutels
    U ultiem vertrouwd. Dit zijn normaalgesproken de sleutels waarvoor u ook
    toegang heeft tot het geheime deel. Antwoord dan Yes op de vraag of deze sleutel
    volledig wordt vertrouwd.

en: Total number processed: %lu
nl:        Totaal aantal verwerkt: %lu

en: URL to retrieve public key:
nl: URL om de publieke sleutel op te halen:

en: Uncompressed
nl: Ongecomprimeerd

en: Unknown signature type `%s'
nl: Onbekend ondertekeningstype ‘%s’

en: Usage: gpg [options] [files] (-h for help)
nl: Gebruik: gpg [opties] [bestanden] (-h voor hulp)

en: Usage: gpgv [options] [files] (-h for help)
nl: Gebruik: gpgv [opties] [bestanden] (-h voor hulp)

en: User ID "%s" compacted: %s
nl: Gebruiker ID “%s” is gecomprimeerd: %s

en: User ID "%s" is expired.
nl: Gebruiker ID “%s” is verlopen.

en: User ID "%s" is not self-signed.
nl: Gebruiker ID “%s” is niet zelf-ondertekened.

en: User ID "%s" is revoked.
nl: Gebruiker ID “%s” is ingetrokken.

en: User ID "%s" is signable.
nl: Gebruiker ID “%s” is te ondertekenen.

en: User ID "%s": %d signature removed
nl: Gebruiker ID “%s”: %d ondertekening verwijderd

en: User ID "%s": %d signatures removed
nl: Gebruiker ID “%s”: %d ondertekeningen verwijderd

en: User ID "%s": already clean
nl: Gebruiker ID “%s”: reeds opgeschoond

en: User ID "%s": already minimized
nl: Gebruiker ID “%s”: reeds geminimaliseerd

en: User ID is no longer valid
nl: Gebruiker ID is niet meer geldig

en: WARNING: "%s" is a deprecated command - do not use it
nl: Waarschuwing: “%s” is een afgeraden comando - gebruik het niet

en: WARNING: "%s" is a deprecated option
nl: Waarschuwing: “%s” is een afgeraden optie

en: WARNING: %s overrides %s
nl: Waarschuwing: %s overschrijft %s

en: WARNING: 2 files with confidential information exists.
nl: Waarschuwing: er zijn twee bestanden met vertrouwlijke informatie.

en: WARNING: This is a PGP 2.x-style key.  Adding a designated revoker may cause
             some versions of PGP to reject this key.
nl: Waarschuwing: Dit is een PGP 2.x sleutel. Het toevoegen van een toegewezen
             alternative intrekker kan er voor zorgen dat het niet altijd werkt met PGP.

en: WARNING: This is a PGP2-style key.  Adding a photo ID may cause some versions
             of PGP to reject this key.
nl: Waarschuwing: Dit is een PGP2 sleutel. Het toevoegen van een foto ID kan er
                  voor zorgen dat deze sleutel niet meer in PGP2 wordt herkend.

en: WARNING: This key has been revoked by its designated revoker!
nl: Waarschuwing: Deze sleutel is ingetrokken door de bevoegde intrekker!

en: WARNING: This key has been revoked by its owner!
nl: Waarschuwing: Deze sleutel is ingetrokken door de eigenaar!

en: WARNING: This subkey has been revoked by its owner!
nl: Waarschuwing: Deze sub-sleutel is ingetrokken door de eigenaar!

en: WARNING: Using untrusted key!
nl: Waarschuwing: U gebruikt een onbetrouwbare sleutel!

en: WARNING: `%s' is an empty file
nl: Waarschuwing: ‘%s’ is een leeg bestand

en: WARNING: a user ID signature is dated %d seconds in the future
nl: Waarschuwing: een Gebruiker ID is %d seconden in de toekomst gedateerd

en: WARNING: appointing a key as a designated revoker cannot be undone!
nl: Waarschuing: een alternative intrekker kan niet ontkoppeld worden!

en: WARNING: cipher algorithm %s not found in recipient preferences
nl: WARNING: versleutelalgoritme %s not found in recipient preferences

en: WARNING: digest algorithm %s is deprecated
nl: Waarschuwing: samenvattings algoritme %s wordt afgeraden

en: WARNING: encrypted message has been manipulated!
nl: Waarschuwing: versleuteld bericht is aangepast!

en: WARNING: forcing compression algorithm %s (%d) violates recipient preferences
nl: Waarschuwing: het forceren van het compressie algoritme %s (%d) gaat
    tegen de wens van de ontvanger in

en: WARNING: forcing digest algorithm %s (%d) violates recipient preferences
nl: WARNING: forcing samenvattings algorithm %s (%d) violates recipient preferences

en: WARNING: forcing symmetric cipher %s (%d) violates recipient preferences
nl: Waarschuwing: het forceren van het symetrisch versleutelalgoritme %s (%d)
    gaat tegen de wens van de ontvanger in

en: WARNING: invalid size of random_seed file - not used
nl: Waarschuwing: bestandsgrote van ’random_seed’ bestand klopt niet en wordt genegeerd

en: WARNING: key %s contains preferences for unavailable
nl: Waarschuwing: sleutels %s bevat voorkeuren voor onbeschikbaar

en: WARNING: key %s may be revoked: fetching revocation key %s
nl: Waarschuwing: sleutel %s kan ingetrokken zijn: ophalen intrekkingssleutel %s

en: WARNING: key %s may be revoked: revocation key %s not present.
nl: Waarschuwing: sleutel %s kan ingetrokken zijn: intrekkingssleutel %s niet aanwezig.

en: WARNING: keyserver handler from a different version of GnuPG (%s)
nl: Waarschuwing: sleutelserver code is van een andere GnuPG versie (%s)

en: WARNING: keyserver option `%s' is not used on this platform
nl: Waarschuwing: sleutelserver optie '%s' is niet geldig op dit platform

en: WARNING: message was encrypted with a weak key in the symmetric cipher.
nl: Waarschuwing: het bericht is versleuteld met een zwakke sleutel in het
    symetriche versleutelalgoritme.

en: WARNING: message was not integrity protected
nl: Waarschuwing: bericht was niet beschermd

en: WARNING: multiple signatures detected.  Only the first will be checked.
nl: Waarschuwing: meerdere ondertekeningen gevonden.  Alleen de eerste wordt gecontroleerd.

en: WARNING: no user ID has been marked as primary.  This command may
                  cause a different user ID to become the assumed primary.
nl: Waarschuwing: Er is gene primaire sleutel opgegeven. Dit commando kan
                  er een andere Gebruiker ID gebruikt wordt dan verwacht.

en: WARNING: nothing exported
nl: Waarschuwing: er is niets geexporteerd

en: WARNING: options in `%s' are not yet active during this run
nl: Waarschuwing: opties in ‘%s’ zijn nu nog niet actief

en: WARNING: potentially insecure symmetrically encrypted session key
nl: Waarschuwing: mogelijk onveilig symetrisch versleutelde sessie sleutel

en: WARNING: program may create a core file!
nl: Waarschuwing: het programma kan een core bestand genereren!

en: WARNING: recipients (-r) given without using public key encryption
nl: Waarschuwing: er zijn ontvangers (-r) opgegeven zonder publieke sleutel versleuteling

en: WARNING: secret key %s does not have a simple SK checksum
nl: Waarschuwing: geheime sleutel %s heeft geen eenvoudige ’SK checksum’

en: WARNING: signature digest conflict in message
nl: WARNING: signature samenvatting conflict in message

en: WARNING: the signature will not be marked as non-exportable.
nl: Waarschuwing: de ondertekening zal niet als 'niet exporteerbaar'
    worden gemarkeerd

en: WARNING: the signature will not be marked as non-revocable.
nl: Waarschuwing: de ondertekening zal niet als 'niet intrekbaar'
    worden gemarkeerd

en: WARNING: this key might be revoked (revocation key not present)
nl: Waarschuwing: deze sleutel kan ingetrokken zijn (maar de intrekkingssleutel is niet beschikbaar)

en: WARNING: unable to fetch URI %s: %s
nl: Waarschuwing: het is niet mogelijk de URI %s te benaderen: %s

en: WARNING: unable to parse URI %s
nl: Waarschuwing: leesfout in URI %s

en: WARNING: unable to refresh key %s via %s: %s
nl: Waarschuwing: het is niet mogelijk sleutel %s via %s te verversen: %s

en: WARNING: unable to remove temp directory `%s': %s
nl: Waarschuwing: tijdelijke map kan niet worden verwijderd ‘%s’: %s

en: WARNING: unable to remove tempfile (%s) `%s': %s
nl: Waarschuwing: tijdelijk bestand kan niet worden verwijderd (%s) ‘%s’: %s

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on configuration file `%s'
nl: Waarschuwing: onveilige map eigendomsinstellingen van configuratie bestand ‘%s’

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on extension `%s'
nl: Waarschuwing: onveilige map eigendomsinstellingen van uitbreiding ‘%s’

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on homedir `%s'
nl: Waarschuwing: onveilige map eigendomsinstellingen van thuisdirectory ‘%s’

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on configuration file `%s'
nl: Waarschuwing: onveilige map beveiligingsinstellingen van configuratie bestand ‘%s’

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on extension `%s'
nl: Waarschuwing: onveilige map beveiligingsinstellingen van uitbreiding ‘%s’

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on homedir `%s'
nl: Waarschuwing: onveilige map beveiligingsinstellingen van thuisdirectory ‘%s’

en: WARNING: unsafe ownership on configuration file `%s'
nl: Waarschuwing: onveilige eigendomsinstellingen van configuratie bestand ‘%s’

en: WARNING: unsafe ownership on extension `%s'
nl: Waarschuwing: onveilige eigendomsinstellingen van uitbreiding ‘%s’

en: WARNING: unsafe ownership on homedir `%s'
nl: Waarschuwing: onveilige eigendomsinstellingen van thuisdirectory ‘%s’

en: WARNING: unsafe permissions on configuration file `%s'
nl: Waarschuwing: onveilige beveiligingsinstellingen van configuratie bestand ‘%s’

en: WARNING: unsafe permissions on extension `%s'
nl: Waarschuwing: onveilige beveiligingsinstellingen van uitbreiding ‘%s’

en: WARNING: unsafe permissions on homedir `%s'
nl: Waarschuwing: onveilige beveiligingsinstellingen van thuisdirectory ‘%s’

en: WARNING: using experimental cipher algorithm %s
nl: Waarschuwing: U gebruikt een expirimenteel versleutel algoritme %s

en: WARNING: using experimental digest algorithm %s
nl: Waarschuwing: U gebruikt een expirimenteel samenvattings algoritme %s

en: WARNING: using experimental public key algorithm %s
nl: Waarschuwing: U gebruikt een expirimenteel algoritme voor publieke sleutel %s

en: WARNING: using insecure random number generator!!
nl: Waarschuwing: er wordt een onveilige nummer generator gebruikt!!

en: We need to generate a lot of random bytes. It is a good idea to perform
    some other action (type on the keyboard, move the mouse, utilize the
    disks) during the prime generation; this gives the random number
    generator a better chance to gain enough entropy.
nl: Er moet veel willekeurige informatie worden gemaakt. Het wordt beter als u
    nu even iets anders gaat doen op de computer (met de muis of harde schijf)
    terwijl dit gebeurd, hierdoor ontstaat meer gewenste willekeur.

en: What keysize do you want? (%u)
nl: Welke sleutellengte wilt u? (%u)

en: When you sign a user ID on a key, you should first verify that the key
    belongs to the person named in the user ID.  It is useful for others to
    know how carefully you verified this.
    
    "0" means you make no particular claim as to how carefully you verified the
        key.
    
    "1" means you believe the key is owned by the person who claims to own it
        but you could not, or did not verify the key at all.  This is useful for
        a "persona" verification, where you sign the key of a pseudonymous user.
    
    "2" means you did casual verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint and checked the user ID on the
        key against a photo ID.
    
    "3" means you did extensive verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint with the owner of the key in
        person, and that you checked, by means of a hard to forge document with a
        photo ID (such as a passport) that the name of the key owner matches the
        name in the user ID on the key, and finally that you verified (by exchange
        of email) that the email address on the key belongs to the key owner.
    
    Note that the examples given above for levels 2 and 3 are *only* examples.
    In the end, it is up to you to decide just what "casual" and "extensive"
    mean to you when you sign other keys.
    
    If you don't know what the right answer is, answer "0".
nl: Als U tekend met een gebruikers ID voor een sleutel, moet U zich er terdegen
    van overtuigen dat deze sleutel is van degene in de naam. Voor anderen is
    het van belang hoe zeker U van Uw zaak bent.
    
    “0” betekend dat U geen uitspraak maakt over hoe goed U deze sleutel
        heeft gecontroleerd
    
    “1” betekend dat U denkt dat deze sleutel van de persson in het naam veld,
        maar dat U dit niet kan of heeft gecontroleerd. Dit kan handig zijn voor
        een “entiteit” controle, u tekend bijvoorbeeld voor een pseudoniem.
    
    “2” betekend dat U enigzinds heeft gecontroleerd dat de identiteit van de
        persoon klopt doormiddel van de vingerafdruk en de code van de Foto met
        de Gebruikers ID.
    
    “3” betekend dat u de sleutel en zijn eigenaar goed heeft gecontroleerd
        bijvoorbeeld dat U de digitale Vingerafdruk persoonlijk van die persoon
        heeft gekregen, en dat u met behulp van een moeilijk na te maken
        document met een foto (bijvoorbeeld een paspoort) heeft gecontroleerd
        dat de naam klopt met de naam in de sleutel. En dat het opgegeven email
        adres ook klopt met deze persoon (bijvoorbeeld door email heen en weer
        te sturen).
    
    Houd er rekening mee dat de voorbeelden hierboven slecht voorbeelden zijn.
    Uiteindelijk moet U zelf besluiten wat 'een beetje' (casual) en 'uitgebreid'
    (Extensive) voor U betekenen.
    
    In geval van twijfel over deze keuze, kies dan “0”.

en: You are about to revoke these signatures:
nl: U gaat deze ondertekeningen intrekken:

en: You are using the `%s' character set.
nl: U gebruikt de ‘%s’ tekenreeks.

en: You can't change the expiration date of a v3 key
nl: U kan de vervaldatum van een v3 sleutel niet veranderen

en: You can't delete the last user ID!
nl: U kan de laatste Gebruiker ID niet verwijderen!

en: You did not specify a user ID. (you may use "-r")
nl: You did not specify a user ID. (you may use “-r”)

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
nl: U heeft opgegeven geen geheime zin te willen - Dit is misschien een slecht idee

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
    I will do it anyway.  You can change your passphrase at any time,
    using this program with the option "--edit-key".
nl: U heeft geen geheime zin - dit is waarschijnlijk een slecht idee!
    I ga het toch doe, maar u kunt uw geheime zin later toevoegen,
    gebruik hiervoor de optie “--edit-key”.

en: You have signed these user IDs on key %s:
nl: U heeft deze Gebruiker IDs ondertekend op sleutel %s:

en: You may not add a designated revoker to a PGP 2.x-style key.
nl: U kan geen alternative intrekker toevoegen aan een PGP 2.x sleutel.

en: You may not add a photo ID to a PGP2-style key.
nl: U kan geen foto ID toevoegen op een PGP2 sleutel.

en: You may not make an OpenPGP signature on a PGP 2.x key while in --pgp2 mode.
nl: U mag geen OpenPGP ondertekening zetten bij een PGP 2.x sleutel als U 
    de optie --pgp2 gebruikt.

en: You must select at least one key.
nl: U moet minimaal een sleutel selecteren.

en: You must select at least one user ID.
nl: U moet minimaal een Gebruiker ID selecteren.

en: You must select exactly one key.
nl: U moet een (1) sleutel selecteren.

en: You need a Passphrase to protect your secret key.
nl: U moet een geheime zin opgeven om uw geheime sleutel te beschermen.

en: You need a passphrase to unlock the secret key for
    user: "%s"
nl: U moet een geheime zin opgeven om de geheime sleutel te gebruiken
    van: “%s”

en: You need a passphrase to unlock the secret key for user:
    "%.*s"
    %u-bit %s key, ID %s, created %s%s
nl: U moet een geheime zin opgeven om de geheime sleutel te gebruiken van:
    “%.*s”
    %u-bit %s sleutel, ID %s, gemaakt op %s%s

en: You selected this USER-ID:
        "%s"
nl: U heeft de volgende Gebruiker ID gekozen:
        “%s”

en: You should specify a reason for the certification.  Depending on the
    context you have the ability to choose from this list:
      "Key has been compromised"
          Use this if you have a reason to believe that unauthorized persons
          got access to your secret key.
      "Key is superseded"
          Use this if you have replaced this key with a newer one.
      "Key is no longer used"
          Use this if you have retired this key.
      "User ID is no longer valid"
          Use this to state that the user ID should not longer be used;
          this is normally used to mark an email address invalid.
nl: Geef hier de reden voor de certificering. Afhankelijk van de reden kan U
    een omschrijving kiezen uit deze lijst:
      “Key has been compromised”
          Als Uw Geheime Sleutel in handen is gekomen van derden.
      “Key is superseded”
          Als U een vervangende Sleutel heeft gemaakt.
      “Key is no longer used”
          Als U deze sleutel niet meer gebruikt.
      “User ID is no longer valid”
          Als de Gebruikers ID niet meer klopt;
          Normaalgesproken als het email adres niet meer klopt.

en: Your current signature on "%s"
    has expired.
nl: Uw huidige ondertekening op “%s”
    is verlopen.

en: Your current signature on "%s"
    is a local signature.
nl: Uw huidige ondertekening op “%s”
    is een locale ondertekening.

en: Your decision?
nl: Uw keuze?

en: Your selection?
nl: Uw keuze?

en: Your selection? (enter `?' for more information):
nl: Uw keuze? (geef ‘?’ voor meer informatie):

en: Your system can't display dates beyond 2038.
    However, it will be correctly handled up to 2106.
nl: Uw systeem kan geen datum weergeven na 2038.
    Het wordt echter wel juist afgehandeld tot 2106.

en: [User ID not found]
nl: [Gebruiker ID niet gevonden]

en: [filename]
nl: [bestandsnaam]

en: [not set]
nl: [niet ingesteld]

en: [revocation]
nl: [intrekking]

en: [self-signature]
nl: [zelf-ondertekening]

en: [uncertain]
nl: [onzeker]

en: `%s' already compressed
nl: ‘%s’ is reeds gecomprimeerd

en: `%s' is not a JPEG file
nl: ‘%s’ is geen JPEG bestand

en: `%s' is not a regular file - ignored
nl: ‘%s’ is geen normaal bestand en wordt genegeerd

en: `%s' is not a valid character set
nl: ‘%s’ is geen geldige tekenset

en: `%s' is not a valid long keyID
nl: ‘%s’ is not a valid long keyID

en: `%s' is not a valid signature expiration
nl: ‘%s’ is geen geldige ondertekening vervaldatum

en: about to export an unprotected subkey
nl: exporteren van een onbeveiligde sub-sleutel

en: access to admin commands is not configured
nl: toegang tot beheerders commando's is niet geconfigureerd

en: action `%s' not supported with keyserver scheme `%s'
nl: de actie ‘%s’ is niet ondersteund in de sleutelserver configuratie ‘%s’

en: add a key to a smartcard
nl: toevoegen van een sleutel op de smartcard

en: add a photo ID
nl: toevoegen van een foto ID

en: add a revocation key
nl: toevoegen van een intrekkingssleutel

en: add a subkey
nl: toevoegen van een sub-sleutel

en: add a user ID
nl: toevoegen van een Gebruiker ID

en: ambiguous option `%s'
nl: dubbelzinnige optie ‘%s’

en: armor header:
nl: versleutelings kop:

en: armor: %s
nl: versleuteling: %s

en: assuming %s encrypted data
nl: waarschijnlijk %s versleutelde gegevens

en: assuming signed data in `%s'
nl: ondertekende gegevens verwacht in ‘%s’

en: automatically retrieve keys when verifying signatures
nl: Sleutels automatische ophalen bij het controleren van ondertekeningen

en: automatically retrieved `%s' via %s
nl: ‘%s’ automatisch opgehaald via %s

en: be somewhat more quiet
nl: iets minder langdradig

en: binary
nl: binair

en: caching keyring `%s'
nl: inlezen sleutelring ‘%s’

en: can't access %s - invalid OpenPGP card?
nl: kan %s niet benaderen - ongeldige OpenPGP kaart?

en: can't access `%s': %s
nl: can't access ‘%s’: %s

en: can't close `%s': %s
nl: kan ‘%s’ niet sluiten: %s

en: can't connect to `%s': %s
nl: kan geen verbinding maken met ‘%s’: %s

en: can't create `%s': %s
nl: kan ‘%s’ niet aanmaken: %s

en: can't create backup file `%s': %s
nl: kan reservebestand ‘%s’ niet maken: %s

en: can't create directory `%s': %s
nl: kan map ‘%s’ niet maken: %s

en: can't create lock for `%s'
nl: can't create lock for ‘%s’

en: can't disable core dumps: %s
nl: het is niet mogelijk 'core dumps' uitschakelen: %s

en: can't do this in batch mode
nl: dit is niet mogelijk in automatische modus

en: can't do this in batch mode without "--yes"
nl: dit is onmogelijk in automatische modus zonder het ‘--yes‘ commando

en: can't gen prime with pbits=%u qbits=%u
nl: kan geen priemgetal genereren met pbits=%u qbits=%u

en: can't generate a prime with less than %d bits
nl: kan geen priemgetal genereren van minder dan %d bits

en: can't handle public key algorithm %d
nl: kan publieke sleutel algoritme %d niet verwerken

en: can't handle this ambiguous signature data
nl: kan onduidelijke onderteken gegevens niet verwerken

en: can't lock `%s'
nl: can't lock ‘%s’

en: can't lock `%s': %s
nl: ‘%s’ is in gebruik: %s

en: can't open `%s'
nl: kan ‘%s’ niet openen

en: can't open `%s': %s
nl: kan ‘%s’ niet openen: %s

en: can't open signed data `%s'
nl: can't open signed data ‘%s’

en: can't query passphrase in batch mode
nl: kan geheime zin niet opvragen in batch modus

en: can't read `%s': %s
nl: kan ‘%s’ niet lezen: %s

en: can't stat `%s': %s
nl: status van ‘%s’ is niet vast te stellen: %s

en: can't use a symmetric ESK packet due to the S2K mode
nl: kan geen symmetrish ESK paket gebruiken door de S2K modus

en: can't write `%s': %s
nl: kan ‘%s’ niet schrijven: %s

en: cancelled by user
nl: onderbroken door de gebruiker

en: cannot appoint a PGP 2.x style key as a designated revoker
nl: Het is niet mogelijk een PGP 2.x sleutel te gebruiken als alternative
    intrekker

en: cannot avoid weak key for symmetric cipher; tried %d times!
nl: cannot avoid weak key for symmetric versleutelalgoritme; tried %d times!

en: card does not support digest algorithm %s
nl: de kaart ondersteund het samenvattings algortime %s niet

en: card is permanently locked!
nl: kaart is permanent geblokkeerd!

en: card reader not available
nl: kaartlezer is niet beschikbaar

en: card-no:
nl: kaart nummer:

en: change URL to retrieve key
nl: verander de URL van de sleutel

en: change a CA fingerprint
nl: verander een CA vingerafdruk

en: change a card's PIN
nl: wijzigen van de kaart PIN

en: change card holder's name
nl: verander de naam van de kaarthouder

en: change card holder's sex
nl: verander de sexe van de kaarthouder

en: change data on a card
nl: wijzigen van gegevens op de kaart

en: change the expiration date for the key or selected subkeys
nl: verander de verval datum voor de geselecteerde (sub-)sleutels

en: change the language preferences
nl: verander de taal voorkeur

en: change the login name
nl: verander de aanlog naam

en: change the ownertrust
nl: wijzig eigenaarsvertrouwen

en: change the passphrase
nl: wijzig de geheime zin

en: check signatures
nl: controleren ondertekeningen

en: cipher algorithm %d%s is unknown or disabled
nl: versleutelalgoritme %d%s is unknown or disabled

en: cipher extension `%s' not loaded due to unsafe permissions
nl: versleutelalgoritme uitbreiding ‘%s’ is niet geladen door onveilige
    instellingen

en: compact unusable user IDs and remove all signatures from key
nl: comprimeer onbruikbare Gebruiker ID's en verwijder onbruikebare
    ondertekeningen van de sleutel

en: completes-needed must be greater than 0
nl: completes-needed moet groter zijn dan 0

en: conflicting commands
nl: conflicterende commando's

en: could not parse keyserver URL
nl: het was niet mogelijk de sleutel server URL te lezen

en: create a public key when importing a secret key
nl: maak een publieke sleutel bij het importeren van een geheime sleutel

en: create ascii armored output
nl: aanmaken ascii versleutelde uitvoer

en: created: %s
nl: aangemaakt: %s

en: creation timestamp missing
nl: aanmaaktijd informatie mist

en: data not saved; use option "--output" to save it
nl: data not saved; use option “--output” to save it

en: dearmoring failed: %s
nl: verwijderen van versleuteling is mislukt: %s

en: decrypt data (default)
nl: ontcijferen informatie (standaard)

en: decryption failed: %s
nl: decoderen mislukt: %s

en: decryption okay
nl: decodering ok

en: delete selected subkeys
nl: verwijderen van geselecteerde sub-sleutels

en: delete selected user IDs
nl: verwijder geslecteerde Gebruiker ID's

en: delete signatures from the selected user IDs
nl: verwijder ondertekeningen van de geslecteerde Gebruiker ID's

en: deleting keyblock failed: %s
nl: verwijderen van sleutelblok is mislukt: %s

en: directory `%s' created
nl: map ‘%s’ aangemaakt

en: disable key
nl: uitzetten sleutel

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: display photo IDs during key listings
nl: tonen van foto ID bij sleutel lijsten

en: display photo IDs during signature verification
nl: tonen foto ID tijdens ondertekening controle

en: do not delete temporary files after using them
nl: tijdelijke bestanden laten staan na gebruik

en: do not make any changes
nl: maak geen wijzigingen

en: do not update the trustdb after import
nl: verketer de vertrouwenslijst niet na importeren

en: elevate the trust of signatures with valid PKA data
nl: Verhoog het vertrouwen van ondertekeningen met goedgekeurde PKA gegevens

en: enable key
nl: inschakelen sleutel

en: enarmoring failed: %s
nl: plaatsen van versleuteling is mislukt: %s

en: encrypt data
nl: versleutel informatie

en: encrypted with %lu passphrases
nl: versleuteld met %lu geheime zinnen

en: encrypted with %s key, ID %s
nl: versleuteld met %s sleutel, ID %s

en: encrypted with %u-bit %s key, ID %s, created %s
nl: versleutel met %u-bit %s sleutel, ID %s, gemaakt %s

en: encrypted with 1 passphrase
nl: versleuteld met 1 geheime zin

en: encrypted with unknown algorithm %d
nl: versleuteld met onbekend algoritme %d

en: encrypting a message in --pgp2 mode requires the IDEA cipher
nl: versleutelen in --pgp2 modus heeft het IDEA versleutelalgoritme nodig

en: encryption only with symmetric cipher
nl: versleutelen met een symetrisch versleutelalgoritme

en: error creating `%s': %s
nl: error creating ‘%s’: %s

en: error creating keyring `%s': %s
nl: fout bij het aanmaken van de sleutelring ‘%s’: %s

en: error creating passphrase: %s
nl: fout bij het maken van de geheime zin: %s

en: error finding trust record in `%s': %s
nl: error finding trust record in ‘%s’: %s

en: error getting current key info: %s
nl: fout bij het ophalen van sleutel gegevens: %s

en: error getting new PIN: %s
nl: fout met nieuwe PIN: %s

en: error in `%s': %s
nl: error in ‘%s’: %s

en: error in trailer line
nl: fout in voet regel

en: error reading `%s': %s
nl: fout tijdens het lezen van ‘%s’: %s

en: error reading application data
nl: fout bij het lezen van programma gegevens

en: error reading fingerprint DO
nl: fout bij het lezen van de vingerafdruk DO

en: error reading keyblock: %s
nl: fout tijdens het lezen van sleutelblok: %s

en: error reading secret keyblock "%s": %s
nl: Fout bij het lezen van geheim sleutelblok “%s”: %s

en: error retrieving CHV status from card
nl: Ophalen van de CHV status geeft een fout

en: error writing keyring `%s': %s
nl: fout bij het schrijven naar sleutelring ‘%s’: %s

en: error writing public keyring `%s': %s
nl: schrijven publieke sleutelring ‘%s’ mislukt: %s

en: error writing secret keyring `%s': %s
nl: schrijven geheime sleutelring ‘%s’ mislukt: %s

en: existing key will be replaced
nl: de bestaande sleutel zal worden vervangen

en: expired
nl: verlopen

en: expired: %s
nl: verlopen: %s

en: expires: %s
nl: vervaldatum: %s

en: export attribute user IDs (generally photo IDs)
nl: exporteren van gebruikers ID attributen (Foto ID's)

en: export keys
nl: exporteren sleutels

en: export keys to a key server
nl: exporteren van sleutels naar een sleutel server

en: export revocation keys marked as "sensitive"
nl: exporteren van intrekkingssleutels met ’gevoelig’ markering

en: export signatures that are marked as local-only
nl: exporteerd allen ondertekeningen met de ’local-only’ markering

en: exporting secret keys not allowed
nl: het exportern van geheime sleutels is niet toegestaan

en: external keyserver calls are not supported in this build
nl: externe sleutelservers zijn niet beschikbaar in deze versie

en: external program calls are disabled due to unsafe options file permissions
nl: externe programma's zijn niet toegestaan omdat bestanbds permissies onveilig zijn

en: failed to initialize the TrustDB: %s
nl: initialiseren van TrustDB is mislukt: %s

en: failed to rebuild keyring cache: %s
nl: het is mislukt om de cache van de sleutelring te herbouwen: %s

en: failed to store the creation date: %s
nl: Het was niet mogelijk de aanmaakdatum op te slaan: %s

en: failed to store the fingerprint: %s
nl: Het was niet mogelijk de vingerafdruk op te slaan: %s

en: failed to store the key: %s
nl: het is mislukt om de sleutel op te slaan: %s

en: failed to unprotect the subkey: %s
nl: het is mislukt de beveiliging van sub-sleutel te halen: %s

en: female
nl: vrouw

en: fetch the key specified in the card URL
nl: download de sleutel van de kaart URL

en: flag the selected user ID as primary
nl: markeer de geselecteerde Gebruikers ID als primair

en: forced
nl: geforceerd

en: forcing symmetric cipher %s (%d) violates recipient preferences
nl: het forceren van het symetrisch versleutelalgoritme %s (%d) gaat
    tegen de wens van de ontvanger in

en: fstat of `%s' failed in %s: %s
nl: fstat of ‘%s’ failed in %s: %s

en: fstat(%d) failed in %s: %s
nl: fstat(%d) mislukt in %s: %s

en: generate PGP 2.x compatible messages
nl: PGP 2.x uitwisselbare berichten aanmaken

en: generate a new key pair
nl: aanmaken van een nieuw sleutelpaar

en: generate a revocation certificate
nl: aanmaken van een intrekkingssleutel certificaat

en: generate new keys
nl: genereer nieuwe sleutels

en: generating key failed
nl: aanmaken van de sleutel is mislukt

en: generating new key
nl: aanmaken nieuwe sleutel

en: gpg-agent is not available in this session
nl: gpg-agent is niet beschikbaar tijdens deze sessie

en: gpg-agent protocol version %d is not supported
nl: gpg-agent protocol versie %d is niet ondersteund

en: honor the PKA record set on a key when retrieving keys
nl: gebruik het de PKA informatie bij het ophalen van de sleutel

en: honor the preferred keyserver URL set on the key
nl: gebruik de voorkeur sleutelserver zoals vermeld bij de sleutel

en: import keys from a key server
nl: importeren van sleutels van een sleutel server

en: import signatures that are marked as local-only
nl: belangrijke ondertekeningen die als lokaal zijn gemarkeerd

en: import/merge keys
nl: importeren/samenvoegen sleutels

en: importing secret keys not allowed
nl: importeren van geheime sleutels is niet toegestaan

en: include revoked keys in search results
nl: toon ook ingetrokken sleutels

en: include subkeys when searching by key ID
nl: zoek ook op sub-sleutels als een sleutel ID wordt gezocht

en: invalid
nl: ongeldig

en: invalid S2K mode; must be 0, 1 or 3
nl: ongeldige S2K modus; moet 0, 1 of 3

en: invalid armor header:
nl: ongeldige versleutelings kop:

en: invalid armor: line longer than %d characters
nl: ongeldig versleuteling: de regel is langer dan %d tekens

en: invalid auto-key-locate list
nl: ongeldige auto-key-locate lijst

en: invalid clearsig header
nl: ongeldige ’clearsig’ header

en: invalid dash escaped line:
nl: ongeldige streep code lijn:

en: invalid default preferences
nl: ongeldige standaard voorkeuren

en: invalid default-cert-level; must be 0, 1, 2, or 3
nl: ongeldige default-cert-level; moet 0, 1, 2, of 3 zijn

en: invalid export options
nl: ongeldige exporteer opties

en: invalid hash algorithm `%s'
nl: ongeldig berichtsamenvattings algoritme ‘%s’

en: invalid import options
nl: ongeldige importeer opties

en: invalid item `%s' in preference string
nl: ongeldige waarde ‘%s’ in voorkeursinstellingen

en: invalid keyserver options
nl: ongeldige sleutel server opties

en: invalid keyserver protocol (us %d!=handler %d)
nl: ongeldig sleutelserver protocol (us %d!=handler %d)

en: invalid list options
nl: ongeldige lijst opties

en: invalid min-cert-level; must be 1, 2, or 3
nl: ongeldige min-cert-level; moet 1, 2, of 3 zijn

en: invalid personal cipher preferences
nl: ongeldig persoonlijk versleutelalgoritme voorkeur

en: invalid personal compress preferences
nl: ongeldig persoonlijk compressie algoritme voorkeur

en: invalid personal digest preferences
nl: ongeldig persoonlijk samenvattings algoritme voorkeur

en: invalid radix64 character %02X skipped
nl: ongeldig radix64 karakter %02X overgeslagen

en: invalid root packet detected in proc_tree()
nl: ongeldig stam pakket gevonden in proc_tree()

en: invalid structure of OpenPGP card (DO 0x93)
nl: verkeerde structuur van de OpenPGP kaart (DO 0x93)

en: invalid value
nl: ongeldige waarde

en: invalid verify options
nl: ongeldige controle opties

en: it is strongly suggested that you update your preferences and
nl: het wordt sterk aangeraden Uw voorkeuren aan te passen en

en: key "%s" not found on keyserver
nl: sleutel '%s' niet gevonden op de sleutelserver

en: key "%s" not found: %s
nl: sleutel ‘%s‘ niet gevonden: %s

en: key %s: "%s" %d new signatures
nl: sleutel %s: “%s” %d nieuwe ondertekeningen

en: key %s: "%s" %d new subkeys
nl: sleutel %s: “%s” %d nieuwe sub-sleutels

en: key %s: "%s" %d new user IDs
nl: sleutel %s: “%s” %d nieuwe gebruikers ID's

en: key %s: "%s" %d signature cleaned
nl: sleutel %s: “%s” %d ondertekening opgeschoond

en: key %s: "%s" %d signatures cleaned
nl: sleutel %s: “%s” %d ondertekeningen opgeschoond

en: key %s: "%s" %d user ID cleaned
nl: sleutel %s: “%s” %d gebruiker ID opgeschoond

en: key %s: "%s" %d user IDs cleaned
nl: sleutel %s: “%s” %d gebruiker ID's opgeschoond

en: key %s: "%s" 1 new signature
nl: sleutel %s: “%s” 1 nieuwe ondertekening

en: key %s: "%s" 1 new subkey
nl: sleutel %s: “%s” 1 nieuwe sub-sleutel

en: key %s: "%s" 1 new user ID
nl: sleutel %s: “%s” 1 nieuwe gebruikers ID

en: key %s: "%s" not changed
nl: sleutel %s: “%s” niet veranderd

en: key %s: "%s" revocation certificate added
nl: sleutel %s: “%s” intrekkingscertificaat toegevoegd

en: key %s: "%s" revocation certificate imported
nl: sleutel %s: “%s” intrekkingscertificaat geimporteerd

en: key %s: PGP 2.x style key - skipped
nl: sleutel %s: PGP 2.x sleutel - overgeslagen

en: key %s: PKS subkey corruption repaired
nl: sleutel %s: PKS sub-sleutel fouten verbeterd

en: key %s: accepted non self-signed user ID "%s"
nl: sleutel %s: heeft een niet zelf-getekende Gebruikers ID “%s”

en: key %s: already in secret keyring
nl: sleutel %s: reeds aanwezige geheime sleutel

en: key %s: can't locate original keyblock: %s
nl: sleutel %s: kan het orginele sleutelblok niet vinden: %s

en: key %s: can't read original keyblock: %s
nl: sleutel %s: kan het orginele sleutelblok niet lezen: %s

en: key %s: direct key signature added
nl: sleutel %s: directe sleutel ondertekening toegevoegd

en: key %s: doesn't match our copy
nl: sleutel %s: klopt niet met onze kopie

en: key %s: duplicated user ID detected - merged
nl: sleutel %s: dubbele Gebruikers ID gevonden - samengevoegd

en: key %s: invalid revocation certificate: %s - rejected
nl: sleutel %s: ongeldig intrekkingscertificaat: %s - afgewezen

en: key %s: invalid revocation certificate: %s - skipped
nl: sleutel %s: ongeldig intrekkingscertificaat: %s - overgeslagen

en: key %s: invalid self-signature on user ID "%s"
nl: sleutel %s: ongeldige zelf-ondertekening bij Gebruiker ID “%s”

en: key %s: invalid subkey binding
nl: sleutel %s: ongeldige sub-sleutel binding

en: key %s: invalid subkey revocation
nl: sleutel %s: ongeldige sub-sleutel intrekking

en: key %s: key material on-card - skipped
nl: sleutel %s: sleutelmateriaal op kaart - overgeslagen

en: key %s: new key - skipped
nl: sleutel %s: nieuwe sleutel - overgeslagen

en: key %s: no public key - can't apply revocation certificate
nl: sleutel %s: geen publieke sleutel - kan intrekkingscertificaat niet toepassen

en: key %s: no subkey for key binding
nl: sleutel %s: geen sub-sleutel voor sleutel binding

en: key %s: no subkey for key revocation
nl: sleutel %s: geen sub-sleutel bij intrekking

en: key %s: no user ID
nl: sleutel %s: geen Gebruiker ID

en: key %s: no user ID for signature
nl: sleutel %s: geen Gebruikers ID voor ondertekening

en: key %s: no valid user IDs
nl: sleutel %s: geen geldige Gebruiker ID(s)

en: key %s: non exportable signature (class 0x%02X) - skipped
nl: sleutel %s: niet exporteerbare ondertekening (klasse 0x%02X) - overgeslagen

en: key %s: not protected - skipped
nl: sleutel %s: niet beveiligd - overgeslagen

en: key %s: public key "%s" imported
nl: sleutel %s: publieke sleutel “%s” geimporteerd

en: key %s: public key not found: %s
nl: sleutel %s: publieke sleutel niet gevonden: %s

en: key %s: removed multiple subkey binding
nl: sleutel %s: dubbele sub-sleutel binding verwijderd

en: key %s: removed multiple subkey revocation
nl: sleutel %s: dubbele sub-sleutel intrekkingen verwijderd

en: key %s: revocation certificate at wrong place - skipped
nl: sleutel %s: intrekkingscertificaat op verkeerde plek - overgeslagen

en: key %s: secret key imported
nl: sleutel %s: geheime sleutel geimporteerd

en: key %s: secret key not found: %s
nl: sleutel %s: geheime sleutel niet gevonden: %s

en: key %s: secret key with invalid cipher %d - skipped
nl: sleutel %s: geheime sleutel met ongeldig versleutelalgoritme %d -
    overgeslagen

en: key %s: secret key without public key - skipped
nl: sleutel %s: geheime sleutel zonder publiek deel - overgeslagen

en: key %s: skipped subkey
nl: sleutel %s: sub-sleutel overgeslagen

en: key %s: skipped user ID "%s"
nl: sleutel %s: overgeslagen Gebruiker ID “%s”

en: key %s: subkey signature in wrong place - skipped
nl: sleutel %s: sub-sleutel ondertekening op verkeerde plek - overgeslagen

en: key %s: unexpected signature class (0x%02X) - skipped
nl: sleutel %s: onverwachte ondertekening klasse (0x%02X) - overgeslagen

en: key %s: unsupported public key algorithm
nl: sleutel %s: niet ondersteund publieke sleutel algoritme

en: key %s: unsupported public key algorithm on user ID "%s"
nl: sleutel %s: niet ondersteund publieke sleutel algoritme bij Gebruiker ID “%s”

en: key already exists
nl: de sleutel bestaat reeds

en: key export failed: %s
nl: sleutel exporteren is mislukt: %s

en: key generation completed (%d seconds)
nl: het aanmaken van de sleutel is voltooid (in %d seconden)

en: key has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
nl: sleutel is %lu seconde in de toekomst gemaakt (tijd ruimte lus of problemen met de klok)

en: key has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
nl: sleutel is %lu seconden in de toekomst gemaakt (tijd ruimte lus of problemen met de klok)

en: key not found on keyserver
nl: sleutel niet gevonden op de sleutelserver

en: key operation not possible: %s
nl: sleutel actie is niet mogelijk: %s

en: keyblock resource `%s': %s
nl: sleutelblok bronnen ‘%s’: %s

en: keyring `%s' created
nl: sleutelring ‘%s’ is aangemaakt

en: keyserver communications error: %s
nl: communicatie fout met de sleutelserver: %s

en: keyserver did not send VERSION
nl: sleutelserver verstuurde geen versie informatie

en: keyserver internal error
nl: sleutelserver geeft een interne fout

en: keyserver receive failed: %s
nl: sleutelserver opvraging is mislukt: %s

en: keyserver refresh failed: %s
nl: sleutelserver verversing is mislukt: %s

en: keyserver search failed: %s
nl: sleutelserver zoekvraag is mislukt: %s

en: keyserver send failed: %s
nl: sleutelserver verzending is mislukt: %s

en: keyserver timed out
nl: sleutelserver reageert te langzaam

en: keysize invalid; using %u bits
nl: sleutellengte is ongeldig; %u bits worden gebruikt

en: keysize rounded up to %u bits
nl: sleutellengte vergroot tot %u bits

en: list all available data
nl: toon alle beschikbare gegevens

en: list and check key signatures
nl: tonen en controleren van ondertekeningen

en: list key and user IDs
nl: tonen sleutels en Gebruiker ID's

en: list keys
nl: tonen van sleutels

en: list keys and fingerprints
nl: tonen van sleutels en vingerafdrukken

en: list keys and signatures
nl: tonen van sleutels en ondertekeningen

en: list preferences (expert)
nl: toon voorkeuren (expert)

en: list preferences (verbose)
nl: toon voorkeuren (langdradig)

en: list secret keys
nl: tonen geheime sleutels

en: make a detached signature
nl: maak een losse ondertekening

en: make timestamp conflicts only a warning
nl: reduceer tijdmarkerings conflicten tot een waarschuwing

en: male
nl: man

en: malformed CRC
nl: ongeldige CRC

en: malformed GPG_AGENT_INFO environment variable
nl: verkeerde vorm van de GPG_AGENT_INFO omgevingsvariabele

en: marginals-needed must be greater than 1
nl: marginals-needed moet groter zijn dan 1

en: max-cert-depth must be in the range from 1 to 255
nl: max-cert-depth moet vallen tussen dan 1 en 255

en: menu to change or unblock the PIN
nl: keuzelijst voor het deblokkeren of veranderen van de PIN

en: move a backup key to a smartcard
nl: verplaatsen van een reserve sleutel naar de smartcard

en: move a key to a smartcard
nl: verplaatsen van een sleutel naar de smartcard

en: moving a key signature to the correct place
nl: verplaatsen van de sleutel ondertekening naar de juiste plek

en: nested clear text signatures
nl: ingesloten platte tekst ondertekeningen

en: never
nl: nooit

en: new configuration file `%s' created
nl: nieuw configuratie bestand ‘%s’ gemaakt

en: no
nl: nee

en: no = sign found in group definition `%s'
nl: no = teken gevonden in groep definitie ‘%s’

en: no default secret keyring: %s
nl: geen standaard geheim sleutelringbestand: %s

en: no entropy gathering module detected
nl: geen entropie module gevonden

en: no handler for keyserver scheme `%s'
nl: geen afhandeling mogelijk van sleutelserver configuratie ‘%s’

en: no keyserver action!
nl: geen sleutelserver actie!

en: no keyserver known (use option --keyserver)
nl: er is geen sleutelserver bekend (gebruik commando --keyserver)

en: no need for a trustdb check with `%s' trust model
nl: no need for a trustdb check with ‘%s’ trust model

en: no need for a trustdb update with `%s' trust model
nl: no need for a trustdb update with ‘%s’ trust model

en: no photo viewer set
nl: geen programma geslecteerd om de foto te tonen

en: no remote program execution supported
nl: het starten van externe programma's wordt niet ondersteund

en: no revocation keys found for "%s"
nl: no revocation keys found for “%s”

en: no secret key
nl: geen geheime sleutel

en: no secret subkey for public subkey %s - ignoring
nl: geen geheime sub-sleutel voor publieke sub-sleutel %s - overgeslagen

en: no signature found
nl: geen ondertekening gevonden

en: no valid OpenPGP data found.
nl: geen geldige OpenPGP gegevens gevonden.

en: no writable keyring found: %s
nl: geen schrijfbaar sleutelringbestand: %s

en: no writable public keyring found: %s
nl: geen schrijfbare publieke sleutelring gevonden: %s

en: no writable secret keyring found: %s
nl: geen schrijfbare geheime sleutelring gevonden: %s

en: not a detached signature
nl: geen ontkoppelde ondertekening

en: not an OpenPGP card
nl: geen OpenPGP kaart

en: not forced
nl: niet geforceerd

en: note: random_seed file is empty
nl: noot: ’random_seed’ bestand is leeg

en: note: random_seed file not updated
nl: noot: ’random_seed’ bestand wordt niet aangepast

en: old style (PGP 2.x) signature
nl: PGP 2.x ondertekening

en: only accept updates to existing keys
nl: accepteer alleen vernieuwingen van aanwezige sleutels

en: option file `%s': %s
nl: optie bestand ‘%s’: %s

en: original file name='%.*s'
nl: originele bestandsnaam='%.*s'

en: ownertrust information cleared
nl: vertrouwlijkheidsgegevens zijn gewist

en: passphrase generated with unknown digest algorithm %d
nl: geheime zin is gemaakt met onbekend samenvattings algoritme %d

en: passphrase not correctly repeated; try again
nl: de geheime zin is niet twee keer hetzelfde; probeer opnieuw

en: please enter an optional but highly suggested email address
nl: geef alstublieft een emailadres, dit is niet verplicht maar wel sterk aangeraden

en: please see %s for more information
nl: lees %s voor meer informatie

en: please use "%s%s" instead
nl: U kunt beter “%s%s” gebruiken

en: please wait while key is being generated ...
nl: wacht terwijl de sleutel wordt aangemaakt ...

en: preference `%s' duplicated
nl: voorkeur ‘%s’ overgenomen

en: premature eof (in CRC)
nl: onverwacht bestandseinde (tijdens het lezen van de CRC)

en: premature eof (in trailer)
nl: onverwacht bestandseinde (in de voet tekst)

en: premature eof (no CRC)
nl: onverwacht bestandseinde (geen CRC)

en: print the card status
nl: opvragen kaart status

en: problem handling encrypted packet
nl: probleem met het verwerken van het versleutelde pakket

en: problem with the agent - disabling agent use
nl: problemen met de agent - gebruik van de agent uitgeschakeld

en: prompt before overwriting
nl: vragen voor overschrijven

en: protection digest %d is not supported
nl: protection samenvatting %d is not supported

en: public and secret key created and signed.
nl: publieke en geheime sleutel zijn aangemaakt en ondertekened.

en: public key decryption failed: %s
nl: publieke sleutel decodering is mislukt : %s

en: public key encrypted data: good DEK
nl: publieke sleutel versleutelde gegevens: juiste DEK

en: public key is %s
nl: publieke sleutel is %s

en: qQ
nl: sS

en: quit
nl: stoppen

en: quit this menu
nl: afsluiten van dit menu

en: quoted printable character in armor - probably a buggy MTA has been used
nl: ’quoted printable’ teken gevonden in versleutelings gegevens - 
    mogelijk heeft de verzender een slecht gemaakt email programma gebruikt

en: re-distribute this key to avoid potential algorithm mismatch problems
nl: deze sleutel opnieuw te distribueren om een potentieel algoritme conflict te voorkomen

en: read error in `%s': %s
nl: read error in ‘%s’: %s

en: reading from `%s'
nl: lezen van ‘%s’

en: reading options from `%s'
nl: lezen van opties uit ‘%s’

en: reading public key failed: %s
nl: het lezen van de publieke sleutel is mislukt: %s

en: reason for revocation:
nl: reden van opheffen:

en: refreshing %d keys from %s
nl: %d sleutels ververst vanuit %s

en: refreshing 1 key from %s
nl: 1 sleutel ververst vanuit %s

en: remove as much as possible from key after import
nl: verwijder zo veel mogelijk van de sleutel na importeren

en: remove as much as possible from key during export
nl: verwijder zo veel mogelijk van de sleutel tijdens export

en: remove keys from the public keyring
nl: verwijderen van sleutels uit de publieke sleutelring

en: remove keys from the secret keyring
nl: verwijderen van sleutels uit de geheime sleutelring

en: remove the passphrase from exported subkeys
nl: verwijderen van de ’geheime zin’ van geexporteerde sub-sleutels

en: remove unusable parts from key after import
nl: verwijder onbruikbare delen van de sleutel na importeren

en: remove unusable parts from key during export
nl: verwijder onbruikbare delen van de sleutel tijdens export

en: renaming `%s' to `%s' failed: %s
nl: hernoemen van ‘%s’ naar ‘%s’ is mislukt: %s

en: repair damage from the pks keyserver during import
nl: herstel schade van de publieke sleutels tijdens importeren

en: requesting key %s from %s
nl: opvragen sleutel %s van %s

en: requesting key %s from %s server %s
nl: opvragen sleutel %s van %s sleutelserver %s

en: response does not contain the RSA modulus
nl: de teruggekregen informatie bevat geen RSA modulus

en: response does not contain the RSA public exponent
nl: de teruggekregen informatie bevatten geen RSA publiek exponent

en: response does not contain the public key data
nl: de teruggekregen informatie bevat geen publieke sleutel gegevens

en: revocation comment:
nl: opmerking bij opheffen:

en: revoke key or selected subkeys
nl: intrekken sleutel of geselecteerde sub-sleutels

en: revoke selected user IDs
nl: ingetrekken van de geselecteerde Gebruiker ID's

en: revoke signatures on the selected user IDs
nl: ingetrekken van de ondertekeningen van de geselecteerde Gebruiker ID's

en: revoked
nl: ingetrokken

en: revoked by your key %s on %s
nl: ingetrokken door uw sleutel %s op %s

en: revoked: %s
nl: ingetrokken: %s

en: rounded up to %u bits
nl: afgerond naar %u bits

en: save and quit
nl: opslaan en stoppen

en: search for keys on a key server
nl: zoeken naar sleutels op een sleutel server

en: searching for "%s" from %s
nl: zoeken naar '%s' van de %s

en: searching for "%s" from %s server %s
nl: zoeken naar '%s' van de %s server %s

en: searching for names from %s
nl: namen zoeken van %s

en: searching for names from %s server %s
nl: namen zoeken van %s server %s

en: secret key "%s" not found: %s
nl: secret key “%s” not found: %s

en: secret key already stored on a card
nl: geheime sleutel staat reeds op de kaart

en: secret parts of key are not available
nl: geheime delen van de sleutel zijn niet beschikbaar

en: select subkey N
nl: selecteer sub-sleutel N

en: select user ID N
nl: selecteer Gebruiker ID N

en: selected certification digest algorithm is invalid
nl: ongeldig certificaat samenvatting algoritme gekozen

en: selected cipher algorithm is invalid
nl: ongeldig versleutelalgoritme gekozen

en: selected compression algorithm is invalid
nl: ongeldige compressie gekozen

en: selected digest algorithm is invalid
nl: ongeldig samenvatting algoritme gekozen

en: selecting openpgp failed: %s
nl: Selecteren van OpenPGP is mislukt: %s

en: sending key %s to %s
nl: versturen van sleutel %s naar %s

en: sending key %s to %s server %s
nl: versturen van sleutel %s naar %s server %s

en: set a notation for the selected user IDs
nl: stel de schrijfwijze in voor de geselecteerde Gebruikers ID's

en: set preference list for the selected user IDs
nl: stel voorkeuren in voor de geselecteerde Gebruikers ID's

en: set the preferred keyserver URL for the selected user IDs
nl: stel de voorkeur sleutel server URL in voor de geselecteerde Gebruiker ID's

en: show IETF standard notations during signature listings
nl: tonen van IETF opmerkingen bij sleutel lijsten

en: show IETF standard notations during signature verification
nl: toon IETF opmerkingen tijdens ondertekening controle

en: show admin commands
nl: tonen beheerder commando's

en: show all notations during signature listings
nl: tonan van alle opmerkingen bij sleutel lijsten

en: show all notations during signature verification
nl: toon alle opmerkingen tijdens ondertekening controle

en: show expiration dates during signature listings
nl: tonen van verval datum bij sleutel lijsten

en: show key fingerprint
nl: toon sleutel vingerafdruk

en: show policy URLs during signature listings
nl: tonen van procedure URL's bij sleutel lijsten

en: show policy URLs during signature verification
nl: toon procedure URL tijdens ondertekening controle

en: show preferred keyserver URLs during signature listings
nl: tonen van voorkeur sluetel server bij sleutel lijsten

en: show preferred keyserver URLs during signature verification
nl: toon voorkeurs sleutel server tijdens ondertekening controle

en: show revoked and expired subkeys in key listings
nl: tonen van ingetrokken en verlopen sub-sleutels bij sleutel lijsten

en: show revoked and expired user IDs in key listings
nl: tonen van ingetrokken en verlopen gebruikers ID's bij sleutel lijsten

en: show revoked and expired user IDs in signature verification
nl: toon ingetrokken en verlopen gebruiker ID's tijdens ondertekening controle

en: show selected photo IDs
nl: tonen geselekteerde foto ID's

en: show the keyring name in key listings
nl: tonen van de sleutelring naam bij sleutel lijsten

en: show this help
nl: toon deze hulp

en: show user ID validity during key listings
nl: tonen van gebruikers ID bij sleutel lijsten

en: show user ID validity during signature verification
nl: toon gebruiker ID geldigheid tijdens ondertekening controle

en: show user-supplied notations during signature listings
nl: tonen van gebruikers opmerkingen bij sleutel lijsten

en: show user-supplied notations during signature verification
nl: toon gebruiker opmerkingen tijdens ondertekening controle

en: sign a key
nl: onderteken een sleutel

en: sign a key locally
nl: onderteken een sleutel voor persoonlijke doeleinden

en: sign or edit a key
nl: onderteken of verander een sleutel

en: sign selected user IDs [* see below for related commands]
nl: onderteken geselecteerde Gebruikers ID's
    [* zie hieronder voor gerelateerde commando's]

en: sign selected user IDs locally
nl: onderteken geselecteerde Gebruiker ID's lokaal

en: sign selected user IDs with a non-revocable signature
nl: onderteken geselecteerde Gebruiker ID's met een niet ophefbare
    ondertekening

en: sign selected user IDs with a trust signature
nl: onderteken geselecteerde Gebruiker ID's met een vertrouwens ondertekening

en: signature verification suppressed
nl: ondertekening controle onderdrukt

en: signatures created so far: %lu
nl: momenteel gegenereerde ondertekeningen: %lu

en: signed by your key %s on %s%s%s
nl: Ondertekend met uw sleutel %s op %s%s%s

en: signing failed: %s
nl: ondertekenen is mislukt: %s

en: signing subkey %s is already cross-certified
nl: ondertekening sub-sleutel %s is reeds bevestigd

en: skipped "%s": %s
nl: skipped “%s”: %s

en: skipped "%s": duplicated
nl: skipped “%s”: duplicated

en: skipping block of type %d
nl: blok van het type %d overgeslagen

en: skipping v3 self-signature on user ID "%s"
nl: v3 zelf-ondertekening op Gebruiker ID “%s” overgeslagen

en: standalone revocation - use "gpg --import" to apply
nl: alleenstaande opheffing - gebruik “gpg --import” om deze toe te passen

en: standalone signature of class 0x%02x
nl: alleenstaande onderteklening van klasse 0x%02x

en: storing key onto card failed: %s
nl: sleutel is niet op de kaart opgeslagen: %s

en: subkey %s does not sign and so does not need to be cross-certified
nl: sub-sleutel %s ondertekend niet en hoeft dus niet bevestigd te zijn

en: subpacket of type %d has critical bit set
nl: sub-pakket van type %d heeft het kritieke vlag gezet

en: symmetric encryption of `%s' failed: %s
nl: symetrische versleuteling van ‘%s’ is mislukt: %s

en: system error while calling external program: %s
nl: systeemfout bij het aanroepen van een extern programma: %s

en: take the keys from this keyring
nl: gebruik de sleutels van deze sleutelring

en: textmode
nl: tekst

en: the IDEA cipher plugin is not present
nl: het IDEA versleutelalgoritme is niet beschikbaar

en: the given certification policy URL is invalid
nl: de opgegeven certificaat procedure URL is ongeldig

en: the given preferred keyserver URL is invalid
nl: de opgegeven sleutelserver URL is ongeldig

en: the given signature policy URL is invalid
nl: de opgegeven ondertekening procedure URL is ongeldig

en: there is a secret key for public key "%s"!
nl: er is een geheime sleutel voor de publieke sleutel ‘%s‘!

en: this key has already been designated as a revoker
nl: deze sleutel is al opgegeven als alternative intrekker

en: this may be caused by a missing self-signature
nl: dit kan komen doordat de zelf-ondertekening mist

en: this message may not be usable by %s
nl: dit bericht kan mogelijk niet gebruikt worden door %s

en: this platform requires temporary files when calling external programs
nl: het is op dit platform noodzakelijk tijdelijke bestanden aan te maken

en: toggle between the secret and public key listings
nl: wissel tussen de geheime en publieke sleutel lijsten

en: toggle the signature force PIN flag
nl: wissel de ondertekening forceer PIN vlag

en: too many cipher preferences
nl: te veel versleutelalgoritme voorkeuren

en: too many compression preferences
nl: te veel compressie voorkeuren

en: too many digest preferences
nl: te veel samenvattingsalgoritme voorkeuren

en: too many entries in pk cache - disabled
nl: te veel regels in pk cache - uitgeschakeld

en: trust: %s
nl: vertrouwen: %s

en: unable to display photo ID!
nl: het is niet mogelijk de foto ID te tonen!

en: unable to execute external program
nl: het is onmogelijk het externe programma te starten

en: unable to execute program `%s': %s
nl: kan programma ‘%s’ niet starten: %s

en: unable to execute shell `%s': %s
nl: kan programma ‘%s’ niet starten: %s

en: unable to open JPEG file `%s': %s
nl: kan JPEG bestand ‘%s’ niet openen: %s

en: unable to read external program response: %s
nl: het is onmogelijk het antwoord van het externe programma te lezen: %s

en: unable to set exec-path to %s
nl: het is onmogelijk het programma start pad aan te passen naar %s

en: unable to use the IDEA cipher for all of the keys you are encrypting to.
nl: het is onmogelijk het IDEA versleutelalgoritme te gebruiken voor de
    gekozen sleutels.

en: uncompressed|none
nl: ongecomprimeerd|geen

en: unexpected armor:
nl: onverwachte versleuteling:

en: unimplemented cipher algorithm
nl: unimplemented versleutelalgoritme

en: unknown
nl: onbekend

en: unknown cipher algorithm
nl: unknown versleutelalgoritme

en: unknown configuration item `%s'
nl: onbekend configuratie item ‘%s’

en: unknown default recipient "%s"
nl: unknown default recipient “%s”

en: unknown digest algorithm
nl: unknown samenvattings algorithm

en: unknown key protection algorithm
nl: onbekend beveiligings algoritme

en: unknown option `%s'
nl: onbekende optie ‘%s’

en: unnatural exit of external program
nl: unverwacht einde van een extern programma

en: unspecified
nl: niet gespecifiseerd

en: update all keys from a keyserver
nl: alle sleutels verversen vanaf een sleutel server

en: update secret failed: %s
nl: aanpassen van geheimen is mislukt: %s

en: update the trust database
nl: verversen van de vertrouwens lijst

en: usage: %s
nl: gebruik: %s

en: usage: gpg [options]
nl: gebruik: gpg [opties]

en: use as output file
nl: gebruik als uitvoer bestand

en: use canonical text mode
nl: gebruik normale tekst modus

en: use option "--delete-secret-keys" to delete it first.
nl: gebruik eerst het commando ‘--delete-secret-keys‘ om te verwijderen.

en: use strict OpenPGP behavior
nl: strikt OpenPGP gedrag toepassen

en: use temporary files to pass data to keyserver helpers
nl: gebruik tijdelijke bestanden om gegevens naar de sleutelsever te sturen

en: use this user-id to sign or decrypt
nl: gebruik deze gebruikers ID voor ondertekening of decoderen

en: user ID "%s" is already revoked
nl: Gebruiker ID “%s” is reeds ingetrokken

en: user ID: "%s"
nl: Gebruiker ID: “%s”

en: using cipher %s
nl: versleutelalgoritme %s in gebruik

en: using subkey %s instead of primary key %s
nl: er wordt gebruik gemaakt van sub-sleutel %s in plaats an primaire sleutel %s

en: validate signatures with PKA data
nl: Controleer ondertekeningen met PKA gegevens

en: validity: %s
nl: geldigheid: %s

en: verbose
nl: langdradig

en: verification of Admin PIN is currently prohibited through this command
nl: controleren van de beheerders PIN is momenteel niet toegestaan met dit commando

en: verify CHV%d failed: %s
nl: controle CHV%d heeft gefaalt: %s

en: verify a signature
nl: controleren van een ondertekening

en: verify the PIN and list all data
nl: controleer de PIN en toon alle gegevens

en: waiting for lock on `%s'...
nl: wacht op vrijkomen van ‘%s’...

en: weird size for an encrypted session key (%d)
nl: vreemde lengte van een versleutelde sessie sleutel (%d)

en: will not run with insecure memory due to %s
nl: werkt niet met onveilig geheugen door %s

en: writing direct signature
nl: directe ondertekening schrijven

en: writing key binding signature
nl: sleutel koppel ondertekening schrijven

en: writing public key to `%s'
nl: Publieke sleutel wordt opgeslagen in ‘%s’

en: writing secret key stub to `%s'
nl: Geheime sleutel verwijzing wordt opgeslagen in ‘%s’

en: writing secret key to `%s'
nl: Geheime sleutel wordt opgeslagen in ‘%s’

en: writing self signature
nl: zelf-ondertekening schrijven

en: writing to `%s'
nl: schrijven naar ‘%s’

en: writing to stdout
nl: schrijven naar standaarduitvoer

en: yY
nl: yYjJ

en: yes
nl: yes|ja

en: you can only encrypt to RSA keys of 2048 bits or less in --pgp2 mode
nl: U kan alleen maar een RSA sleutel van 2048 bits of minder gebruiken
    met het --pgp2 commando

en: you can only make detached or clear signatures while in --pgp2 mode
nl: allen ontkoppelde of platte tekst ondertekeningen zijn mogelijk in --pgp2 modus

en: you can update your preferences with: gpg --edit-key %s updpref save
nl: Uw voorkeuren verbeteren met: gpg --edit-key %s updpref save

en: you can't sign and encrypt at the same time while in --pgp2 mode
nl: het is niet mogelijk tegelijk te ondertekenen en versleutelen in --pgp2 modus

en: you cannot appoint a key as its own designated revoker
nl: Het is niet mogelijk de eigen sleutel te gebruiken als alternative
    intrekker

en: you cannot use --symmetric --encrypt while in %s mode
nl: U kunt --symmetric --encrypt niet in %s modus gebruiken

en: you cannot use --symmetric --encrypt with --s2k-mode 0
nl: U kunt --symmetric --encrypt niet gebruiken met --s2k-mode 0 instelling

en: you cannot use --symmetric --sign --encrypt while in %s mode
nl: U kunt --symmetric --sign --encrypt niet in %s modus gebruiken

en: you cannot use --symmetric --sign --encrypt with --s2k-mode 0
nl: U kunt --symmetric --sign --encrypt niet gebruiken met --s2k-mode 0 instelling

en: you may not use %s while in %s mode
nl: U mag %s niet gebruiken in combinatie met %s

en: you may not use cipher algorithm `%s' while in %s mode
nl: U mag versleutelalgoritme ‘%s’ niet gebruiken in %s modus

en: you may not use compression algorithm `%s' while in %s mode
nl: U mag compressie algoritme ‘%s’ niet gebruiken in %s modus

en: you may not use digest algorithm `%s' while in %s mode
nl: U mag samenvattings algoritme ‘%s’ niet gebruiken in %s modus

en: you must use files (and not a pipe) when working with --pgp2 enabled.
nl: U moet bestanden (en geen pipe) gebruiken in --pgp2 modus.

en: |AN|New Admin PIN
nl: |AN|Nieuwe beheerders PIN

en: |FD|write status info to this FD
nl: |FD|schrijf status gegevens van deze FD

en: |NAME|encrypt for NAME
nl: |NAAM|versleutelen voor NAAM

en: |N|New PIN
nl: |N|Nieuwe PIN

en: |N|set compress level N (0 disables)
nl: |N|instellen compressie niveau N (0 voor geen)

en: |[file]|make a clear text signature
nl: |[bestand]|maak een platte tekst ondertekening

en: |[file]|make a signature
nl: |[bestand]|maak een ondertekening

en: |algo [files]|print message digests
nl: |algo [bestanden]|tonen samenvatting

en: ||Please enter the PIN%%0A[sigs done: %lu]
nl: ||Geef uw PIN%%0A[%lu ondertekeningen gemaakt]
