gnupg 1.0.6d - en to eo translation catalogue (482 entries)

en: 
    Enter the user ID.  End with an empty line:
eo: 
    Donu la uzantidentigilon. Finu per malplena linio:

en: 
    Not enough random bytes available.  Please do some other work to give
    the OS a chance to collect more entropy! (Need %d more bytes)
eo: 
    Nesufiĉe da stokastaj datenoj. Bonvolu fari ion por ebligi al la
    mastruma sistemo kolekti pli da entropio! (Mankas %d bitokoj)

en: 
    Supported algorithms:
eo: 
    Realigitaj metodoj:

en:               imported: %lu
eo:                   importitaj: %lu

en:              unchanged: %lu
eo:                   neŝanĝitaj: %lu

en:            new subkeys: %lu
eo:            novaj subŝlosiloj: %lu

en:           new user IDs: %lu
eo:       novaj uzantidentigiloj: %lu

en:           w/o user IDs: %lu
eo:          sen uzantidentigilo: %lu

en:          It is not certain that the signature belongs to the owner.
eo:          Ne estas certe, ke la subskribo apartenas al la posedanto.

en:          The signature is probably a FORGERY.
eo:          La subskribo verŝajne estas FALSA.

en:          There is no indication that the signature belongs to the owner.
eo:          Estas nenia indiko, ke la subskribo apartenas al la posedanto.

en:         new signatures: %lu
eo:             novaj subskriboj: %lu

en:       secret keys read: %lu
eo:    sekretaj ŝlosiloj legitaj: %lu

en:       skipped new keys: %lu
eo:     ignoritaj novaj ŝlosiloj: %lu

en:    (%d) DSA (sign only)
eo:    (%d) DSA (nur subskribi)

en:    (%d) RSA (encrypt only)
eo:    (%d) RSA (nur ĉifri)

en:    (%d) RSA (sign only)
eo:    (%d) RSA (nur subskribi)

en:    (0) I will not answer.%s
eo:    (0) Mi ne respondas.%s

en:    (1) I have not checked at all.%s
eo:    (1) Mi tute ne kontrolis.%s

en:    (2) I have done casual checking.%s
eo:    (2) Mi malzorge kontrolis.%s

en:    (3) I have done very careful checking.%s
eo:    (3) Mi tre zorge kontrolis.%s

en:    new key revocations: %lu
eo:          novaj ŝlosilrevokoj: %lu

en:   secret keys imported: %lu
eo: sekretaj ŝlosiloj importitaj: %lu

en:  secret keys unchanged: %lu
eo: sekretaj ŝlosiloj neŝanĝitaj: %lu

en: %d bad signatures
eo: %d malbonaj subskriboj

en: %d signatures not checked due to errors
eo: %d subskriboj ne kontrolitaj pro eraroj

en: %d signatures not checked due to missing keys
eo: %d subskriboj ne kontrolitaj pro manko de ŝlosiloj

en: %d user IDs without valid self-signatures detected
eo: %d uzantidentigiloj sen valida mem-subskribo estis trovitaj

en: %s encrypted data
eo: %s-ĉifritaj datenoj

en: %s encryption will be used
eo: %s ĉifrado estos aplikata

en: %s is the new one
eo: %s estas la nova

en: %s is the unchanged one
eo: %s estas la neŝanĝita

en: %s makes no sense with %s!
eo: %s ne havas sencon kun %s!

en: %s not allowed with %s!
eo: %s ne eblas kun %s!

en: %s: directory does not exist!
eo: %s: dosierujo ne ekzistas!

en: %s: error reading free record: %s
eo: %s: eraro dum legado de libera registro: %s

en: %s: error reading version record: %s
eo: %s: eraro dum legado de versiregistro: %s

en: %s: error updating version record: %s
eo: %s: eraro dum aktualigo de versiregistro: %s

en: %s: error writing dir record: %s
eo: %s: eraro dum skribo de dosieruja registro: %s

en: %s: error writing version record: %s
eo: %s: eraro dum skribado de versiregistro: %s

en: %s: failed to append a record: %s
eo: %s: malsukcesis aldoni registron: %s

en: %s: failed to create hashtable: %s
eo: %s: malsukcesis krei haktabelon: %s

en: %s: failed to create version record: %s
eo: %s: malsukcesis krei versiregistron: %s

en: %s: failed to zero a record: %s
eo: %s: malsukcesis nuligi registron: %s

en: %s: invalid file version %d
eo: %s: nevalida dosiero-versio %d

en: %s: invalid trustdb
eo: %s: nevalida fido-datenaro

en: %s: invalid trustdb created
eo: %s: nevalida fido-datenaro kreita

en: %s: keyring created
eo: %s: ŝlosilaro kreita

en: %s: not a trustdb file
eo: %s: ne estas fido-datenaro

en: %s: skipped: %s
eo: %s: ignorita: %s

en: %s: skipped: public key already present
eo: %s: ignorita: publika ŝlosilo jam ĉeestas

en: %s: skipped: public key is disabled
eo: %s: ignorita: publika ŝlosilo estas malŝaltita

en: %s: trustdb created
eo: %s: fido-datenaro kreita

en: %s: unknown suffix
eo: %s: nekonata sufikso

en: %s: version record with recnum %lu
eo: %s: versiregistro kun registronumero %lu

en: (you may have used the wrong program for this task)
eo: (eble vi uzis la malĝustan programon por ĉi tiu tasko)

en: --clearsign [filename]
eo: --clearsign [dosiero]

en: --decrypt [filename]
eo: --decrypt [dosiero]

en: --edit-key user-id [commands]
eo: --edit-key uzantidentigilo [komandoj]

en: --encrypt [filename]
eo: --encrypt [dosiero]

en: --lsign-key user-id
eo: --lsign-key uzantidentigilo

en: --output doesn't work for this command
eo: --output ne funkcias por ĉi tiu komando

en: --sign --encrypt [filename]
eo: --sign --encrypt [dosiero]

en: --sign --symmetric [filename]
eo: --sign --symmetric [dosiero]

en: --sign [filename]
eo: --sign [dosiero]

en: --sign-key user-id
eo: --sign-key uzantidentigilo

en: --store [filename]
eo: --store [dosiero]

en: --symmetric [filename]
eo: --symmetric [dosiero]

en: -k[v][v][v][c] [user-id] [keyring]
eo: -k[v][v][v][c] [uzantidentigilo] [ŝlosilaro]

en: ... this is a bug (%s:%d:%s)
eo: ... ĉi tio estas cimo (%s:%d:%s)

en: 1 bad signature
eo: 1 malbona subskribo

en: 1 signature not checked due to a missing key
eo: 1 subskribo ne kontrolita pro manko de ŝlosilo

en: 1 signature not checked due to an error
eo: 1 subskribo ne kontrolita pro eraro

en: 1 user ID without valid self-signature detected
eo: 1 uzantidentigilo sen valida mem-subskribo estis trovita

en: @
    (See the man page for a complete listing of all commands and options)
eo: @
    (Vidu la manpaĝon por kompleta listo de ĉiuj komandoj kaj opcioj)

en: @
    Examples:
    
     -se -r Bob [file]          sign and encrypt for user Bob
     --clearsign [file]         make a clear text signature
     --detach-sign [file]       make a detached signature
     --list-keys [names]        show keys
     --fingerprint [names]      show fingerprints
eo: @
    Ekzemploj:
    
     -se -r Bob [dosiero]       subskribi kaj ĉifri por uzanto Bob
     --clearsign [dosiero]      fari klartekstan subskribon
     --detach-sign [dosiero]    fari apartan subskribon
     --list-keys [nomoj]        montri ŝlosilojn
     --fingerprint [nomoj]      montri fingroŝpurojn

en: @
    Options:
eo: @
    Opcioj:

en: @Commands:
eo: @Komandoj:

en: Answer "yes" (or just "y") if it is okay to generate the sub key.
eo: Respondu per "jes" (aŭ nur "j"), se la subŝlosilo estu kreita.

en: Answer "yes" if it is okay to delete the subkey
eo: Respondu per "jes", se la subŝlosilo estu forviŝita

en: Answer "yes" if it is okay to overwrite the file
eo: Respondu per "jes", se la dosiero estu surskribita

en: Answer "yes" if you really want to delete this user ID.
    All certificates are then also lost!
eo: Respondu per "jes", se vi vere volas forviŝi la uzantidentigilon.
    Tiam ankaŭ ĉiuj atestiloj perdiĝos!

en: Answer "yes" or "no"
eo: Respondu per "jes" aŭ "ne"

en: Can't check signature: %s
eo: Ne povas kontroli subskribon: %s

en: Can't edit this key: %s
eo: Ne povas redakti ĉi tiun ŝlosilon: %s

en: Certificates leading to an ultimately trusted key:
eo: Atestiloj, kiuj kondukas al absolute fidata ŝlosilo:

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (O)kay/(Q)uit?
eo: Ŝanĝu (N)omon, (K)omenton, (A)adreson, aŭ (B)one/(F)ini?

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (Q)uit?
eo: Ŝanĝu (N)omon, (K)omenton, (A)adreson, aŭ (F)ini?

en: Changing expiration time for the primary key.
eo: Ŝanĝas la daton de eksvalidiĝo de la ĉefa ŝlosilo.

en: Comment:
eo: Komento:

en: Delete this good signature? (y/N/q)
eo: Ĉu forviŝi ĉi tiun bonan subskribon? (j/N/f)

en: Delete this invalid signature? (y/N/q)
eo: Ĉu forviŝi ĉi tiun nevalidan subskribon? (j/N/f)

en: Delete this unknown signature? (y/N/q)
eo: Ĉu forviŝi ĉi tiun nekonatan subskribon? (j/N/f)

en: Deleted %d signature.
eo: Forviŝis %d subskribon.

en: Deleted %d signatures.
eo: Forviŝis %d subskribojn.

en: Detached signature.
eo: Aparta subskribo.

en: Email address:
eo: Retadreso:

en: Enter new filename
eo: Donu novan dosiernomon

en: Enter passphrase
eo: Donu pasfrazon

en: Enter passphrase:
eo: Donu pasfrazon:

en: Enter the name of the key holder
eo: Donu la nomon de la ŝlosilposedanto

en: Enter the new passphrase for this secret key.
eo: Donu la novan pasfrazon por ĉi tiu sekreta ŝlosilo.

en: Enter the required value as shown in the prompt.
    It is possible to enter a ISO date (YYYY-MM-DD) but you won't
    get a good error response - instead the system tries to interpret
    the given value as an interval.
eo: Donu la bezonatan valoron, kiel montrite en la invito.
    Eblas doni ISO-forman daton (JJJJ-MM-TT), sed vi ne ricevos
    bonan eraromesaĝon; anstataŭe la sistemo provas interpreti
    la donitan valoron kiel gamon.

en: Enter the size of the key
eo: Donu la ŝlosilgrandon

en: Enter the user ID of the addressee to whom you want to send the message.
eo: Donu la uzantidentigilon de la adresito, al kiu vi volas sendi la mesaĝon.

en: File `%s' exists.
eo: Dosiero '%s' ekzistas.

en: Give the name of the file to which the signature applies
eo: Donu la nomon de la dosiero, al kiu la subskribo aplikiĝas

en: Go ahead and type your message ...
eo: Ektajpu vian mesaĝon ...

en: Hint: Select the user IDs to sign
eo: Sugesto: Elekti la uzantidentigilojn por subskribi

en: How carefully have you verified the key you are about to sign actually belongs
    to the person named above?  If you don't know what to answer, enter "0".
eo: Kiom zorge vi kontrolis, ke la ŝlosilo, kiun vi subskribos, vere apartenas
    al la supre nomita persono? Se vi ne scias la respondon, donu "0".

en: IDEA cipher unavailable, optimistically attempting to use %s instead
eo: Ĉifro IDEA ne disponata, optimisme provas uzi %s anstataŭe

en: If you like, you can enter a text describing why you issue this
    revocation certificate.  Please keep this text concise.
    An empty line ends the text.
eo: Se vi volas, vi povas doni tekston por priskribi, kial vi faras
    ĉi tiun revokatestilon. Bonvolu fari ĉi tiun tekston konciza.
    Malplena linio finas la tekston.

en: If you want to use this untrusted key anyway, answer "yes".
eo: Se vi tamen volas uzi ĉi tiun nefidatan ŝlosilon, respondu per "jes".

en: Invalid character in comment
eo: Nevalida signo en komento

en: Invalid character in name
eo: Nevalida signo en nomo

en: Invalid command  (try "help")
eo: Nevalida komando (provu per "helpo")

en: Invalid passphrase; please try again
eo: Nevalida pasfrazo; bonvolu provi denove

en: Invalid selection.
eo: Nevalida elekto.

en: It's up to you to assign a value here; this value will never be exported
    to any 3rd party.  We need it to implement the web-of-trust; it has nothing
    to do with the (implicitly created) web-of-certificates.
eo: Vi devas mem doni valoron ĉi tie; la valoro neniam estos eksportita
    al alia persono. Ni bezonas ĝin por realigi la fido-reton; ĝi neniel
    rilatas al la (implicite kreita) atestilo-reto.

en: Key generation canceled.
eo: Kreado de ŝlosiloj nuligita.

en: Key generation failed: %s
eo: Kreado de ŝlosiloj malsukcesis: %s

en: Key has been compromised
eo: Ŝlosilo estas kompromitita

en: Key is no longer used
eo: Ŝlosilo estas ne plu uzata

en: Key is protected.
eo: Ŝlosilo estas protektita.

en: Key is superseded
eo: Ŝlosilo estas anstataŭigita.

en: Key is valid for? (0)
eo: Ŝlosilo validu ...? (0)

en: Key not changed so no update needed.
eo: Ŝlosilo ne ŝanĝita, do aktualigo ne necesas.

en: Keyring
eo: Ŝlosilaro

en: N  to change the name.
    C  to change the comment.
    E  to change the email address.
    O  to continue with key generation.
    Q  to quit the key generation.
eo: N  por ŝanĝi la nomon.
    K  por ŝanĝi la komenton.
    A  por ŝanĝi la retadreson.
    B  por daŭrigi kun la ŝlosilkreado.
    F  por interrompi la ŝlosilkreadon kaj fini.

en: NOTE: %s is not for normal use!
eo: NOTO: %s ne estas por normala uzado!

en: NOTE: creating subkeys for v3 keys is not OpenPGP compliant
eo: NOTO: krei subŝlosilojn por v3-ŝlosiloj ne estas OpenPGP-kongrue

en: NOTE: no default option file `%s'
eo: NOTO: mankas implicita opcio-dosiero '%s'

en: NOTE: sender requested "for-your-eyes-only"
eo: NOTO: sendinto petis konfidencon ("for-your-eyes-only")

en: NOTE: simple S2K mode (0) is strongly discouraged
eo: NOTO: simpla S2K-reĝimo (0) estas forte malrekomendata

en: Name may not start with a digit
eo: Nomo ne povas komenciĝi per cifero

en: Name must be at least 5 characters long
eo: Nomo devas havi almenaŭ 5 signojn

en: Need the secret key to do this.
eo: Bezonas la sekretan ŝlosilon por fari tion.

en: NnCcEeOoQq
eo: NnKkAaBbFf

en: No corresponding signature in secret ring
eo: Mankas responda subskribo en sekreta ŝlosilaro

en: No help available
eo: Nenia helpo disponata

en: No help available for `%s'
eo: Nenia helpo disponata por '%s'

en: No reason specified
eo: Nenia kialo specifita

en: No such user ID.
eo: Uzantidentigilo ne ekzistas.

en: No user ID with index %d
eo: Mankas uzantidentigilo kun indekso %d

en: Not a valid email address
eo: Nevalida retadreso

en: Note: This key has been disabled.
eo: Noto: Ĉi tiu ŝlosilo estas malŝaltita.

en: Note: This key has expired!
eo: Noto: Ĉi tiu ŝlosilo eksvalidiĝis!

en: Nothing deleted.
eo: Nenio estis forviŝita.

en: Please correct the error first
eo: Bonvolu korekti la eraron unue

en: Please don't put the email address into the real name or the comment
eo: Bonvolu ne meti la retadreson en la veran nomon aŭ la komenton

en: Please enter a new filename. If you just hit RETURN the default
    file (which is shown in brackets) will be used.
eo: Bonvolu doni novan dosiernomon. Se vi premas nur ENEN, la implicita
    dosiero (montrita en parentezo) estos uzata.

en: Please enter an optional comment
eo: Bonvolu doni nedevigan komenton

en: Please enter name of data file:
eo: Bonvolu doni la nomon de la dosiero:

en: Please enter the passphrase; this is a secret sentence
eo: Bonvolu doni la pasfrazon; tio estas sekreta frazo

en: Please fix this possible security flaw
eo: Bonvolu ripari ĉi tiun eblan sekurecproblemon

en: Please remove selections from the secret keys.
eo: Bonvolu malelekti la sekretajn ŝlosilojn.

en: Please repeat the last passphrase, so you are sure what you typed in.
eo: Bonvolu ripeti la pasfrazon, por kontroli, ke vi bone scias, kion vi tajpis.

en: Please report bugs to <gnupg-bugs@gnu.org>.
eo: Bonvolu raporti cimojn al <gnupg-bugs@gnu.org>.

en: Please select exactly one user ID.
eo: Bonvolu elekti precize unu uzantidentigilon.

en: Please select what kind of key you want:
eo: Bonvolu elekti, kian ŝlosilon vi deziras:

en: Please specify how long the key should be valid.
             0 = key does not expire
          <n>  = key expires in n days
          <n>w = key expires in n weeks
          <n>m = key expires in n months
          <n>y = key expires in n years
eo: Bonvolu specifi, kiom longe la ŝlosilo validu.
             0 = ŝlosilo neniam eksvalidiĝos
          <n>  = ŝlosilo eksvalidiĝos post n tagoj
          <n>w = ŝlosilo eksvalidiĝos post n semajnoj
          <n>m = ŝlosilo eksvalidiĝos post n monatoj
          <n>y = ŝlosilo eksvalidiĝos post n jaroj

en: Please specify how long the signature should be valid.
             0 = signature does not expire
          <n>  = signature expires in n days
          <n>w = signature expires in n weeks
          <n>m = signature expires in n months
          <n>y = signature expires in n years
eo: Bonvolu specifi, kiom longe la ŝlosilo validu.
             0 = ŝlosilo neniam eksvalidiĝos
          <n>  = ŝlosilo eksvalidiĝos post n tagoj
          <n>w = ŝlosilo eksvalidiĝos post n semajnoj
          <n>m = ŝlosilo eksvalidiĝos post n monatoj
          <n>y = ŝlosilo eksvalidiĝos post n jaroj

en: Please use the command "toggle" first.
eo: Bonvolu uzi la komandon "toggle" unue.

en: Public key is disabled.
eo: Publika ŝlosilo estas malŝaltita.

en: Real name:
eo: Vera nomo:

en: Really delete this self-signature? (y/N)
eo: Ĉu vere forviŝi ĉi tiun mem-subskribon? (j/N)

en: Repeat passphrase
eo: Ripetu pasfrazon

en: Repeat passphrase:
eo: Ripetu pasfrazon:

en: Requested keysize is %u bits
eo: Petita ŝlosilgrando estas %u bitoj

en: Secret key is available.
eo: Sekreta ŝlosilo estas havebla.

en: Secret parts of primary key are not available.
eo: Sekretaj partoj de ĉefa ŝlosilo ne estas disponataj.

en: Signature notation:
eo: Subskribo-notacio:

en: Signature policy:
eo: Subskribo-gvidlinioj:

en: Syntax: gpg [options] [files]
    Sign, check, encrypt or decrypt
    Default operation depends on the input data
eo: Sintakso: gpg [opcioj] [dosieroj]
    subskribi, kontroli, ĉifri aŭ malĉifri
    implicita operacio dependas de la enigataj datenoj

en: The random number generator is only a kludge to let
    it run - it is in no way a strong RNG!
    
    DON'T USE ANY DATA GENERATED BY THIS PROGRAM!!
eo: La kvazaŭstokastilo estas nur simpla protezo, por ke la
    programo entute ruliĝu; ĝi neniel estas forta stokastilo!
    
    NE UZU DATENOJN KREITAJN DE ĈI TIU PROGRAMO!!

en: The signature is not valid.  It does make sense to remove it from
    your keyring.
eo: La subskribo ne estas valida. Estas prudente forigi ĝin de
    via ŝlosilaro.

en: This command is not allowed while in %s mode.
eo: Tiu komando ne eblas en la reĝimo %s.

en: This is a signature which binds the user ID to the key. It is
    usually not a good idea to remove such a signature.  Actually
    GnuPG might not be able to use this key anymore.  So do this
    only if this self-signature is for some reason not valid and
    a second one is available.
eo: Ĉi tio estas subskribo, kiu ligas la uzantidentigilon al la ŝlosilo.
    Normale ne estas konsilinde forigi tian subskribon. Efektive, GnuPG
    eble ne povus uzi la ŝlosilon poste. Do, faru ĉi tion, nur se la
    mem-subskribo estas ial nevalida, kaj dua mem-subskribo estas
    havebla.

en: This is a valid signature on the key; you normally don't want
    to delete this signature because it may be important to establish a
    trust connection to the key or another key certified by this key.
eo: Ĉi tio estas valida ŝlosilsubskribo; normale vi ne volas forviŝi
    ĉi tiun subskribon, ĉar eble ĝi estos grava por establi fido-ligon
    al la ŝlosilo aŭ al alia ŝlosilo atestita per ĉi tiu ŝlosilo.

en: This key belongs to us
eo: Ĉi tiu ŝlosilo apartenas al ni

en: This key has been disabled
eo: Ĉi tiu ŝlosilo estas malŝaltita

en: This key has expired!
eo: Ĉi tiu ŝlosilo eksvalidiĝis!

en: This key is due to expire on %s.
eo: Ĉi tiu ŝlosilo eksvalidiĝos je %s.

en: This key is not protected.
eo: Ĉi tiu ŝlosilo ne estas protektita.

en: This signature can't be checked because you don't have the
    corresponding key.  You should postpone its deletion until you
    know which key was used because this signing key might establish
    a trust connection through another already certified key.
eo: La subskribo ne estas kontrolebla, ĉar vi ne havas la respondan
    ŝlosilon. Vi devus prokrasti ĝian forviŝon, ĝis vi scios, kiu
    ŝlosilo estis uzita, ĉar la subskribanta ŝlosilo eble establos
    fido-ligon tra alia jam atestita ŝlosilo.

en: To build the Web-of-Trust, GnuPG needs to know which keys are
    ultimately trusted - those are usually the keys for which you have
    access to the secret key.  Answer "yes" to set this key to
    ultimately trusted
eo: Por konstrui la fido-reton, GnuPG devas scii, kiuj ŝlosiloj estas
    absolute fidataj; normale tiuj estas la ŝlosiloj, por kiuj vi havas
    aliron al la sekreta ŝlosilo. Respondu "jes" por igi ĉi tiun ŝlosilon
    absolute fidata

en: Total number processed: %lu
eo:       Nombro traktita entute: %lu

en: Usage: gpg [options] [files] (-h for help)
eo: Uzado: gpg [opcioj] [dosieroj] (-h por helpo)

en: User ID is no longer valid
eo: Uzantidentigilo ne plu validas

en: WARNING: %s overrides %s
eo: AVERTO: %s nuligas %s

en: WARNING: 2 files with confidential information exists.
eo: AVERTO: ekzistas 2 dosieroj kun sekretaj informoj.

en: WARNING: This is a PGP2-style key.  Adding a photo ID may cause some versions
             of PGP to reject this key.
eo: AVERTO: Ĉi tiu estas PGP2-stila ŝlosilo. Aldono de foto-identigilo eble
            kaŭzos, ke iuj versioj de PGP malakceptos la ŝlosilon.

en: WARNING: This key has been revoked by its owner!
eo: AVERTO: Ĉi tiu ŝlosilo estas revokita de sia posedanto!

en: WARNING: This key is not certified with a trusted signature!
eo: AVERTO: Ĉi tiu ŝlosilo ne estas atestita kun fidata subskribo!

en: WARNING: This key is not certified with sufficiently trusted signatures!
eo: AVERTO: Ĉi tiu ŝlosilo ne estas atestita kun sufiĉe fidataj subskriboj!

en: WARNING: This subkey has been revoked by its owner!
eo: AVERTO: Ĉi tiu subŝlosilo estas revokita de sia posedanto!

en: WARNING: Using untrusted key!
eo: AVERTO: Uzas nefidatan ŝlosilon!

en: WARNING: We do NOT trust this key!
eo: AVERTO: Ni NE fidas ĉi tiun ŝlosilon!

en: WARNING: Weak key detected - please change passphrase again.
eo: AVERTO: Malforta ŝlosilo trovita - bonvolu ŝanĝi la pasfrazon denove.

en: WARNING: `%s' is an empty file
eo: AVERTO: '%s' estas malplena dosiero

en: WARNING: encrypted message has been manipulated!
eo: AVERTO: ĉifrita mesaĝo estis manipulita!

en: WARNING: message was encrypted with a weak key in the symmetric cipher.
eo: AVERTO: mesaĝo estis ĉifrita per malforta ŝlosilo en la simetria ĉifro.

en: WARNING: nothing exported
eo: AVERTO: nenio estis eksportita

en: WARNING: program may create a core file!
eo: AVERTO: programo povas krei core-dosieron!

en: WARNING: using insecure random number generator!!
eo: AVERTO: uzas malsekuran stokastilon!!

en: We need to generate a lot of random bytes. It is a good idea to perform
    some other action (type on the keyboard, move the mouse, utilize the
    disks) during the prime generation; this gives the random number
    generator a better chance to gain enough entropy.
eo: Ne devas krei multe da stokastaj datenoj. Estas konsilinde fari ion
    alian (tajpi ĉe la klavaro, movi la muson, uzi la diskojn) dum la
    kreado de la primoj; tio donas al la stokastilo pli bonan ŝancon
    akiri sufiĉe da entropio.

en: When you sign a user ID on a key, you should first verify that the key
    belongs to the person named in the user ID.  It is useful for others to
    know how carefully you verified this.
    
    "0" means you make no particular claim as to how carefully you verified the
        key.
    
    "1" means you believe the key is owned by the person who claims to own it
        but you could not, or did not verify the key at all.  This is useful for
        a "persona" verification, where you sign the key of a pseudonymous user.
    
    "2" means you did casual verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint and checked the user ID on the
        key against a photo ID.
    
    "3" means you did extensive verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint with the owner of the key in
        person, and that you checked, by means of a hard to forge document with a
        photo ID (such as a passport) that the name of the key owner matches the
        name in the user ID on the key, and finally that you verified (by exchange
        of email) that the email address on the key belongs to the key owner.
    
    Note that the examples given above for levels 2 and 3 are *only* examples.
    In the end, it is up to you to decide just what "casual" and "extensive"
    mean to you when you sign other keys.
    
    If you don't know what the right answer is, answer "0".
eo: Kiam vi subskribas uzantidentigilon sur ŝlosilo, vi devas unue kontroli,
    ke la ŝlosilo apartenas al la persono nomita en la identigilo. Estas
    utile por aliaj homoj scii, kiom zorge vi kontrolis tion.
    
    "0" signifas, ke vi faras nenian specifan aserton pri tio, kiel zorge vi
        kontrolis la ŝlosilon.
    
    "1" signifas, ke vi kredas, ke la ŝlosilo apartenas al la homo, kiu
        pretendas posedi ĝin, sed vi ne povis kontroli, aŭ simple ne
        kontrolis la ŝlosilon. Tio estas utila, kiam oni subskribas la
        ŝlosilon de pseŭdonoma uzanto.
    
    "2" signifas, ke vi malzorge kontrolis la ŝlosilon. Ekzemple, povas esti,
        ke vi kontrolis la fingroŝpuron de la ŝlosilo kaj komparis la
        uzantidentigilon sur la ŝlosilo kun foto-identigilo.
    
    "3" signifas, ke vi zorge kontrolis la ŝlosilon. Ekzemple, povas esti,
        ke vi kontrolis la fingroŝpuron persone ĉe la posedanto de la
        ŝlosilo, kaj vi kontrolis, per malfacile falsebla dokumento kun
        foto-identigilo (ekzemple pasporto), ke la nomo de ŝlosilposedanto
        kongruas kun la nomo en la uzantidentigilo sur la ŝlosilo, kaj fine
        vi kontrolis (per interŝanĝo de retmesaĝoj), ke la retadreso sur
        la ŝlosilo apartenas al la posedanto de la ŝlosilo.
    
    Notu, ke la ekzemploj donitaj supre por la niveloj 2 kaj 3 estas nur
    ekzemploj. Vi devas fine mem decidi, kion precize signifas "malzorga"
    kaj "zorga", kiam vi subskribas aliajn ŝlosilojn.
    
    Se vi ne scias la ĝustan respondon, respondu per "0".

en: You are about to revoke these signatures:
eo: Vi revokos la sekvajn subskribojn:

en: You are using the `%s' character set.
eo: Vi uzas la signaron '%s'.

en: You can't change the expiration date of a v3 key
eo: Vi ne povas ŝanĝi la daton de eksvalidiĝo de v3-ŝlosilo

en: You can't delete the last user ID!
eo: Vi ne povas forviŝi la lastan uzantidentigilon!

en: You did not specify a user ID. (you may use "-r")
eo: Vi ne specifis uzantidentigilon. (Vi povas uzi "-r")

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
eo: Vi ne deziras pasfrazon - tio verŝajne estas *malbona* ideo!

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
    I will do it anyway.  You can change your passphrase at any time,
    using this program with the option "--edit-key".
eo: Vi ne deziras pasfrazon; tio verŝajne estas *malbona* ideo!
    Mi tamen faros tiel. Vi povos ĉiam ajn ŝanĝi vian pasfrazon,
    uzante ĉi tiun programon kun la opcio "--edit-key".

en: You may not add a photo ID to a PGP2-style key.
eo: Ne eblas aldoni foto-identigilon al PGP2-stila ŝlosilo.

en: You must select at least one key.
eo: Vi devas elekti almenaŭ unu ŝlosilon.

en: You must select at least one user ID.
eo: Vi devas elekti almenaŭ unu uzantidentigilon.

en: You need a Passphrase to protect your secret key.
eo: Vi bezonas pasfrazon por protekti vian sekretan ŝlosilon.

en: You selected this USER-ID:
        "%s"
eo: Vi elektis ĉi tiun uzantidentigilon:
        "%s"

en: You should specify a reason for the certification.  Depending on the
    context you have the ability to choose from this list:
      "Key has been compromised"
          Use this if you have a reason to believe that unauthorized persons
          got access to your secret key.
      "Key is superseded"
          Use this if you have replaced this key with a newer one.
      "Key is no longer used"
          Use this if you have retired this key.
      "User ID is no longer valid"
          Use this to state that the user ID should not longer be used;
          this is normally used to mark an email address invalid.
eo: Vi devus doni kialon por ĉi tiu atestilo. Depende de la kunteksto, vi
    povas elekti el ĉi tiu listo:
      "Ŝlosilo estas kompromitita"
          Uzu ĉi tion, se vi pensas, ke nerajtigita homo havis aliron al
          via sekreta ŝlosilo.
      "Ŝlosilo estas anstataŭigita"
          Uzu ĉi tion, se vi anstataŭigis la ŝlosilon per pli nova.
      "Ŝlosilo estas ne plu uzata"
          Uzu ĉi tion, se vi retiris ĉi tiun ŝlosilon.
      "Uzantidentigilo ne plu validas"
          Uzu ĉi tion por aserti, ke la uzantidentigilo ne plu estu uzata;
          normale oni uzas ĉi tion por marki retadreson kiel nevalidan.

en: Your decision?
eo: Via decido?

en: Your selection?
eo: Via elekto?

en: Your system can't display dates beyond 2038.
    However, it will be correctly handled up to 2106.
eo: Via sistemo ne povas montri datojn post 2038.
    Tamen, ĝi estos ĝuste traktata ĝis 2106.

en: [filename]
eo: [dosiero]

en: [revocation]
eo: [revoko]

en: [self-signature]
eo: [mem-subskribo]

en: [uncertain]
eo: [malcerta]

en: `%s' already compressed
eo: '%s' jam densigita

en: `%s' is not a regular file - ignored
eo: '%s' ne estas normala dosiero - ignorita

en: `%s' is not a valid long keyID
eo: '%s' ne estas valida longa ŝlosilidentigilo

en: add a photo ID
eo: aldoni foto-identigilon

en: add a user ID
eo: aldoni uzantidentigilon

en: armor header:
eo: kirasoĉapo:

en: armor: %s
eo: kiraso: %s

en: assuming %s encrypted data
eo: supozas %s ĉifritajn datenojn

en: assuming signed data in `%s'
eo: supozas subskribitajn datenojn en '%s'

en: bad MPI
eo: malbona MPI

en: bad URI
eo: malbona URI

en: bad certificate
eo: malbona atestilo

en: bad key
eo: malbona ŝlosilo

en: bad passphrase
eo: malbona pasfrazo

en: bad public key
eo: malbona publika ŝlosilo

en: bad secret key
eo: malbona sekreta ŝlosilo

en: bad signature
eo: malbona subskribo

en: be somewhat more quiet
eo: iom malpli da informoj

en: can't close `%s': %s
eo: ne povas fermi '%s': %s

en: can't connect to `%s': %s
eo: ne povas konektiĝi al '%s': %s

en: can't create `%s': %s
eo: ne povas krei '%s': %s

en: can't disable core dumps: %s
eo: ne povas malŝalti kreadon de core-dosieroj: %s

en: can't handle public key algorithm %d
eo: ne povas trakti publikŝlosilan metodon %d

en: can't handle text lines longer than %d characters
eo: ne povas trakti tekstliniojn pli longajn ol %d signojn

en: can't open `%s'
eo: ne povas malfermi '%s'

en: can't open `%s': %s
eo: ne povas malfermi '%s': %s

en: can't open signed data `%s'
eo: ne povas malfermi subskribitan dosieron '%s'

en: can't open the keyring
eo: ne povas malfermi la ŝlosilaron

en: can't read `%s': %s
eo: ne povas legi '%s': %s

en: can't stat `%s': %s
eo: ne povas stat-i '%s': %s

en: can't write `%s': %s
eo: ne povas skribi '%s': %s

en: cancelled by user
eo: nuligita de uzanto

en: cannot avoid weak key for symmetric cipher; tried %d times!
eo: ne povas eviti malfortajn ŝlosilojn por simetria ĉifro; provis %d fojojn!

en: change the ownertrust
eo: ŝanĝi la posedantofidon

en: change the passphrase
eo: ŝanĝi la pasfrazon

en: checking created signature failed: %s
eo: kontrolo de kreita subskribo malsukcesis: %s

en: checking the trustdb
eo: kontrolas la fido-datenaron

en: checksum error
eo: eraro en kontrolsumo

en: cipher algorithm %d%s is unknown or disabled
eo: ĉifrad-metodo %d%s estas nekonata aŭ malŝaltita

en: completes-needed must be greater than 0
eo: completes-needed devas esti pli granda ol 0

en: conflicting commands
eo: malkongruaj komandoj

en: create ascii armored output
eo: krei eligon en askia kiraso

en: data not saved; use option "--output" to save it
eo: datenoj ne savitaj; uzu la opcion "--output" por savi ilin

en: dearmoring failed: %s
eo: elkirasigo malsukcesis: %s

en: decrypt data (default)
eo: malĉifri datenojn (implicita elekto)

en: decryption failed: %s
eo: malĉifrado malsukcesis: %s

en: decryption okay
eo: malĉifrado sukcesis

en: deleting keyblock failed: %s
eo: forviŝo de ŝlosilbloko malsukcesis: %s

en: do not make any changes
eo: fari neniajn ŝanĝojn

en: enarmoring failed: %s
eo: enkirasigo malsukcesis: %s

en: encrypt data
eo: ĉifri datenojn

en: encrypted with unknown algorithm %d
eo: ĉifrita per nekonata metodo %d

en: encrypting a message in --pgp2 mode requires the IDEA cipher
eo: ĉifri mesaĝon kun --pgp2 postulas la ĉifron IDEA

en: encryption only with symmetric cipher
eo: ĉifri nur kun simetria ĉifro

en: error creating `%s': %s
eo: eraro dum kreado de '%s': %s

en: error creating keyring `%s': %s
eo: eraro dum kreado de ŝlosilaro '%s': %s

en: error creating passphrase: %s
eo: eraro dum kreado de pasfrazo: %s

en: error in trailer line
eo: eraro en vostolinio

en: error reading `%s': %s
eo: eraro dum legado de '%s': %s

en: error reading keyblock: %s
eo: eraro dum legado de ŝlosilbloko: %s

en: error writing keyring `%s': %s
eo: eraro dum skribado de ŝlosilaro '%s': %s

en: error writing public keyring `%s': %s
eo: eraro dum skribado de publika ŝlosilaro '%s': %s

en: error writing secret keyring `%s': %s
eo: eraro dum skribado de sekreta ŝlosilaro '%s': %s

en: export keys
eo: eksporti ŝlosilojn

en: export keys to a key server
eo: eksporti ŝlosilojn al ŝlosilservilo

en: failed to initialize the TrustDB: %s
eo: malsukcesis doni komencajn valorojn al fido-datenaro: %s

en: failed to rebuild keyring cache: %s
eo: malsukcesis rekonstrui ŝlosilaran staplon: %s

en: file close error
eo: eraro ĉe fermo de dosiero

en: file create error
eo: eraro ĉe kreo de dosiero

en: file delete error
eo: eraro ĉe forviŝo de dosiero

en: file exists
eo: dosiero ekzistas

en: file open error
eo: eraro ĉe malfermo de dosiero

en: file read error
eo: legeraro ĉe dosiero

en: file rename error
eo: eraro ĉe renomado de dosiero

en: file write error
eo: skriberaro ĉe dosiero

en: general error
eo: ĝenerala eraro

en: generate a new key pair
eo: krei novan ŝlosilparon

en: generate a revocation certificate
eo: krei revokatestilon

en: gpg-agent is not available in this session
eo: gpg-agent ne estas disponata en ĉi tiu sesio

en: gpg-agent protocol version %d is not supported
eo: protokolversio %d de gpg-agent ne estas uzebla

en: iImMqQsS
eo: iImMfFsS

en: import keys from a key server
eo: importi ŝlosilojn de ŝlosilservilo

en: import/merge keys
eo: importi/kunfandi ŝlosilojn

en: input line %u too long or missing LF
eo: enigata linio %u tro longa, aŭ mankas linifino

en: input line longer than %d characters
eo: enigata linio pli longa ol %d signojn

en: invalid
eo: nevalida

en: invalid S2K mode; must be 0, 1 or 3
eo: nevalida S2K-reĝimo; devas esti 0, 1 aŭ 3

en: invalid argument
eo: nevalida argumento

en: invalid armor
eo: nevalida kiraso

en: invalid armor header:
eo: nevalida kirasoĉapo:

en: invalid armor: line longer than %d characters
eo: nevalida kiraso: linio pli longa ol %d signojn

en: invalid clearsig header
eo: nevalida ĉapo de klarteksta subskribo

en: invalid dash escaped line:
eo: nevalida strek-eskapita linio:

en: invalid hash algorithm `%s'
eo: nevalida kompendi-metodo '%s'

en: invalid keyring
eo: nevalida ŝlosilaro

en: invalid packet
eo: nevalida paketo

en: invalid passphrase
eo: nevalida pasfrazo

en: invalid root packet detected in proc_tree()
eo: nevalida radikpaketo trovita en proc_tree()

en: invalid value
eo: nevalida valoro

en: key has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
eo: ŝlosilo estis kreita %lu sekundon en la estonteco (tempotordo aŭ horloĝeraro)

en: key has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
eo: ŝlosilo estis kreita %lu sekundojn en la estonteco (tempotordo aŭ horloĝeraro)

en: key is not flagged as insecure - can't use it with the faked RNG!
eo: ŝlosilo ne estas markita kiel malsekura - ne povas uzi ĝin kun falsa stokastilo!

en: keyring `%s' created
eo: ŝlosilaro '%s' kreita

en: keyserver error
eo: ŝlosilservila eraro

en: keysize invalid; using %u bits
eo: ŝlosilgrando nevalida; uzas %u bitojn

en: keysize rounded up to %u bits
eo: ŝlosilgrando rondigita ĝis %u bitoj

en: list key and user IDs
eo: listigi ŝlosilojn kaj uzantidentigilojn

en: list keys
eo: listigi ŝlosilojn

en: list keys and fingerprints
eo: listigi ŝlosilojn kaj fingroŝpurojn

en: list keys and signatures
eo: listigi ŝlosilojn kaj subskribojn

en: list preferences (expert)
eo: listigi preferojn (spertula)

en: list preferences (verbose)
eo: listigi preferojn (detale)

en: list secret keys
eo: listigi sekretajn ŝlosilojn

en: make a detached signature
eo: fari apartan subskribon

en: malformed CRC
eo: misformita CRC

en: malformed GPG_AGENT_INFO environment variable
eo: malbona valoro de la media variablo GPG_AGENT_INFO

en: malformed user id
eo: misformita uzantidentigilo

en: marginals-needed must be greater than 1
eo: marginals-needed devas esti pli granda ol 1

en: moving a key signature to the correct place
eo: movas ŝlosilsubskribon al la ĝusta loko

en: nested clear text signatures
eo: ingitaj klartekstaj subskriboj

en: network error
eo: reteraro

en: next trustdb check due at %s
eo: sekva kontrolo de fido-datenaro je %s

en: no
eo: ne

en: no default secret keyring: %s
eo: mankas implicita sekreta ŝlosilaro: %s

en: no keyserver known (use option --keyserver)
eo: neniu ŝlosilservilo konata (uzu la opcion --keyserver)

en: no need for a trustdb check
eo: kontrolo de fido-datenaro ne estas bezonata

en: no secret key
eo: mankas sekreta ŝlosilo

en: no signed data
eo: mankas subskribitaj datenoj

en: no such user id
eo: uzantidentigilo ne ekzistas

en: no valid OpenPGP data found.
eo: validaj OpenPGP-datenoj ne trovitaj.

en: no valid addressees
eo: mankas validaj adresitoj

en: no writable keyring found: %s
eo: neniu skribebla ŝlosilaro trovita: %s

en: no writable public keyring found: %s
eo: neniu skribebla publika ŝlosilaro trovita: %s

en: no writable secret keyring found: %s
eo: neniu skribebla sekreta ŝlosilaro trovita: %s

en: not a detached signature
eo: ne aparta subskribo

en: not encrypted
eo: ne ĉifrita

en: not processed
eo: ne traktita

en: not supported
eo: ne realigita

en: note: random_seed file is empty
eo: noto: dosiero random_seed estas malplena

en: note: random_seed file not updated
eo: noto: dosiero random_seed ne aktualigita

en: okay, we are the anonymous recipient.
eo: bone; ni estas la nenomita ricevonto.

en: old encoding of the DEK is not supported
eo: malnova kodado de DEK ne estas realigita

en: old style (PGP 2.x) signature
eo: malnovstila subskribo (PGP 2.x)

en: operation is not possible without initialized secure memory
eo: operacio ne eblas sen sekura memoro kun komenca valoro

en: option file `%s': %s
eo: opcio-dosiero '%s': %s

en: original file name='%.*s'
eo: originala dosiernomo='%.*s'

en: passphrase not correctly repeated; try again
eo: la pasfrazo ne estis ĝuste ripetita; provu denove

en: please enter an optional but highly suggested email address
eo: bonvolu doni retadreson (ne devige, sed tre rekomendate)

en: please see http://www.gnupg.org/documentation/faqs.html for more information
eo: bonvolu vidi http://www.gnupg.org/documentation/faqs.html por pliaj informoj

en: premature eof (in CRC)
eo: tro frua dosierfino (en CRC)

en: premature eof (no CRC)
eo: tro frua dosierfino (nenia CRC)

en: problem handling encrypted packet
eo: problemo ĉe traktado de ĉifrita paketo

en: problem with the agent - disabling agent use
eo: problemo kun agento - malŝaltas uzadon de agento

en: protection algorithm %d%s is not supported
eo: protekto-metodo %d%s ne estas realigita

en: public and secret key created and signed.
eo: publika kaj sekreta ŝlosiloj kreitaj kaj subskribitaj.

en: public key decryption failed: %s
eo: publikŝlosila malĉifrado malsukcesis: %s

en: public key encrypted data: good DEK
eo: publikŝlosile ĉifritaj datenoj: bona DEK

en: public key not found
eo: publika ŝlosilo ne trovita

en: qQ
eo: fF

en: quit
eo: fini

en: quit this menu
eo: forlasi ĉi tiun menuon

en: quoted printable character in armor - probably a buggy MTA has been used
eo: quoted-printable-signo en kiraso - verŝajne cima poŝtotransendilo estis uzata

en: reading from `%s'
eo: legas el '%s'

en: reading options from `%s'
eo: legas opciojn el '%s'

en: reading stdin ...
eo: legas la normalan enigon ...

en: remove keys from the public keyring
eo: forigi ŝlosilojn de la publika ŝlosilaro

en: remove keys from the secret keyring
eo: forigi ŝlosilojn de la sekreta ŝlosilaro

en: resource limit
eo: trafis rimedolimon

en: rounded up to %u bits
eo: rondigita ĝis %u bitoj

en: save and quit
eo: skribi kaj fini

en: search for keys on a key server
eo: serĉi ŝlosilojn ĉe ŝlosilservilo

en: secret key not available
eo: sekreta ŝlosilo ne havebla

en: secret key parts are not available
eo: sekretaj ŝlosilpartoj ne estas disponataj

en: select user ID N
eo: elekti uzantidentigilon N

en: selected cipher algorithm is invalid
eo: elektita ĉifrad-metodo ne validas

en: selected digest algorithm is invalid
eo: elektita kompendi-metodo ne validas

en: show this help
eo: montri ĉi tiun helpon

en: sign a key
eo: subskribi ŝlosilon

en: sign a key locally
eo: subskribi ŝlosilon loke

en: sign or edit a key
eo: subskribi aŭ redakti ŝlosilon

en: signature verification suppressed
eo: kontrolo de subskribo estas malŝaltita

en: signing failed: %s
eo: subskribado malsukcesis: %s

en: signing:
eo: subskribas:

en: skipped: public key already set
eo: ignorita: publika ŝlosilo jam agordita

en: skipped: public key already set as default recipient
eo: ignorita: publika ŝlosilo jam difinita kiel implicita ricevonto

en: skipped: secret key already present
eo: ignorita: sekreta ŝlosilo jam ĉeestas

en: skipping block of type %d
eo: ignoras blokon de speco %d

en: standalone revocation - use "gpg --import" to apply
eo: memstara revoko - uzu "gpg --import" por apliki ĝin

en: standalone signature of class 0x%02x
eo: memstara subskribo de klaso 0x%02x

en: subpacket of type %d has critical bit set
eo: subpaketo de speco %d havas ŝaltitan "critical bit"

en: the given certification policy URL is invalid
eo: la donita gvidlinia URL por atestado ne validas

en: the given signature policy URL is invalid
eo: la donita gvidlinia URL por subskriboj ne validas

en: the signature could not be verified.
    Please remember that the signature file (.sig or .asc)
    should be the first file given on the command line.
eo: ne eblis kontroli la subskribon.
    Bonvolu memori, ke la subskribodosiero (.sig aŭ .asc)
    devas esti la unua dosiero donita en la komandlinio.

en: there is a secret key for public key "%s"!
eo: estas sekreta ŝlosilo por la publika ŝlosilo "%s"!

en: this may be caused by a missing self-signature
eo: tio povas esti kaŭzata de mankanta mem-subskribo

en: timestamp conflict
eo: malkongruo de tempostampoj

en: too many entries in pk cache - disabled
eo: tro da registroj en pk-staplo - malŝaltas

en: trust database error
eo: eraro en fido-datenaro

en: trust record %lu is not of requested type %d
eo: fido-registro %lu ne havas petitan specon %d

en: trust record %lu, req type %d: read failed: %s
eo: fido-datenaro loko %lu, petospeco %d: lego malsukcesis: %s

en: trust record %lu, type %d: write failed: %s
eo: fido-datenaro %lu, speco %d: skribo malsukcesis: %s

en: trustdb rec %lu: lseek failed: %s
eo: fido-datenaro loko %lu: lseek malsukcesis: %s

en: trustdb rec %lu: write failed (n=%d): %s
eo: fido-datenaro loko %lu: skribo malsukcesis (n=%d): %s

en: trustdb transaction too large
eo: fido-datenaro-transakcio tro granda

en: trustdb: lseek failed: %s
eo: fido-datenaro: lseek malsukcesis: %s

en: trustdb: read failed (n=%d): %s
eo: fido-datenaro: lego malsukcesis (n=%d): %s

en: trustdb: sync failed: %s
eo: fido-datenaro: sync malsukcesis: %s

en: unable to use the IDEA cipher for all of the keys you are encrypting to.
eo: ne povas uzi la ĉifron IDEA por ĉiuj ŝlosiloj, al kiuj vi ĉifras.

en: unexpected data
eo: neatendita dateno

en: unimplemented cipher algorithm
eo: nerealigita ĉifrad-metodo

en: unimplemented pubkey algorithm
eo: nerealigita publikŝlosila metodo

en: unknown cipher algorithm
eo: nekonata ĉifrad-metodo

en: unknown compress algorithm
eo: nekonata densig-metodo

en: unknown digest algorithm
eo: nekonata kompendi-metodo

en: unknown packet type
eo: nekonata paketo-speco

en: unknown pubkey algorithm
eo: nekonata publikŝlosila metodo

en: unknown signature class
eo: nekonata klaso de subskribo

en: unknown version
eo: nekonata versio

en: unsupported URI
eo: nerealigita URI

en: unusable pubkey algorithm
eo: neuzebla publikŝlosila metodo

en: unusable public key
eo: neuzebla publika ŝlosilo

en: unusable secret key
eo: neuzebla sekreta ŝlosilo

en: update all keys from a keyserver
eo: aktualigi ĉiujn ŝlosilojn de ŝlosilservilo

en: update failed: %s
eo: aktualigo malsukcesis: %s

en: update secret failed: %s
eo: aktualigo de sekreto malsukcesis: %s

en: update the trust database
eo: aktualigi la fido-datenaron

en: usage: gpg [options]
eo: uzado: gpg [opcioj]

en: use as output file
eo: uzi dosieron por eligo

en: use canonical text mode
eo: uzi tekstan reĝimon

en: use option "--delete-secret-keys" to delete it first.
eo: uzu la opcion "--delete-secret-key" por forviŝi ĝin unue.

en: use this user-id to sign or decrypt
eo: uzi ĉi tiun uzantidentigilon por subskribi aŭ malĉifri

en: verbose
eo: detala eligo

en: verify a signature
eo: kontroli subskribon

en: weak key
eo: malforta ŝlosilo

en: weak key created - retrying
eo: malforta ŝlosilo kreita - provas denove

en: writing key binding signature
eo: skribas ŝlosilbindan subskribon

en: writing public key to `%s'
eo: skribas publikan ŝlosilon al '%s'

en: writing secret key to `%s'
eo: skribas sekretan ŝlosilon al '%s'

en: writing self signature
eo: skribas mem-subskribon

en: writing to `%s'
eo: skribas al '%s'

en: writing to stdout
eo: skribas al la normala eligo

en: wrong secret key used
eo: malĝusta sekreta ŝlosilo uzata

en: yY
eo: jJ

en: you can only clearsign with PGP 2.x style keys while in --pgp2 mode
eo: eblas klartekste subskribi nur per PGP-2.x-stilaj ŝlosiloj kun --pgp2

en: you can only encrypt to RSA keys of 2048 bits or less in --pgp2 mode
eo: eblas ĉifri nur per RSA-ŝlosiloj de maksimume 2048 bitoj kun --pgp2

en: you can only make detached or clear signatures while in --pgp2 mode
eo: eblas fari nur apartajn kaj klartekstajn subskribojn kun --pgp2

en: you can't sign and encrypt at the same time while in --pgp2 mode
eo: ne eblas samtempe subskribi kaj ĉifri kun --pgp2

en: you found a bug ... (%s:%d)
eo: vi trovis cimon ... (%s:%d)

en: you must use files (and not a pipe) when working with --pgp2 enabled.
eo: necesas uzi dosierojn (kaj ne tubon) kun --pgp2

en: |FD|write status info to this FD
eo: |FD|skribi statusinformojn al FD (dosierpriskribilo)

en: |NAME|encrypt for NAME
eo: |NOMO|ĉifri por NOMO

en: |N|set compress level N (0 disables)
eo: |N|difini densig-nivelon N (0=nenia)

en: |[file]|make a clear text signature
eo: |[dosiero]|fari klartekstan subskribon

en: |[file]|make a signature
eo: |[dosiero]|fari subskribon

en: |algo [files]|print message digests
eo: |metodo [dosieroj]|presi mesaĝo-kompendiojn
