Audacity 2.0.0 - en to bg translation catalogue (2263 entries)

en: 	-blocksize nnn (set max disk block size in bytes)
bg: 	-blocksize nnn (задаване максимален размер на блок върху диска в байтове)

en: 	-help (this message)
bg: 	-help (това съобщение)

en: 	-test (run self diagnostics)
bg: 	-test (изпълнение на автодиагностика)

en: 	-version (display Audacity version)
bg: 	-version (показва версията на Audacity)

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
bg: 
    
    Файловете, показани като „липсващи“, са преместени или изтрити и не могат да бъдат копирани.
    Възстановявете ги на първоначалното им място, за да могат да се копират в проекта.

en: 
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Cancel, Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
bg: 
    Ако бъде запазен, проектът няма да съдържа писти.
    
    За да запазите отворени преди това писти:
    Отказ, Редактиране > Отмяна, докато всички писти
    бъдат отворени, после Файл > Запазване на проект.

en:    Duration must be at least 1 millisecond
       Compress ratio must be at least 1:1
bg:    Продължителността трябва да е поне 1 мс
       Нивото на компресия трябва да е поне 1:1

en:    Project check ignored orphan block file(s). They will be deleted when project is saved.
bg:    Проверката на проекта игнорира осиротелите блокови файлове. Те ще бъдат изтрити при запазване на проекта.

en:    Project check regenerated missing alias summary file(s).
bg:    Проверката на проекта възстанови липсващите обобщаващи файлове с псевдоними.

en:    Project check replaced missing aliased file(s) with silence.
bg:    Проверката на проекта замени с тишина липсващите файлове с псевдоними.

en:    Project check replaced missing audio data block file(s) with silence.
bg:    Проверката на проекта замени с тишина липсващите файлове със звукови данни.

en:  (disabled)
bg:  (недостъпно)

en:  - Left
bg:  - ляв

en:  - Right
bg:  - десен

en:  - Vamp audio analysis plugin
bg:  – Vamp приставка за анализ на звук

en:  <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a> (ask your question directly, on the Internet)
bg:  <a href="http://forum.audacityteam.org/">Форум</a> (задайте въпросите си пряко в Интернет)

en:  For even quicker answers, all the online resources above are <b>searchable</b>.
bg:  За още по-бързи отговори всички изброени ресурси поддържат <b>търсене</b>.

en:  Mute On
bg:  Потискане на звука – вкл.

en:  Please select an action
bg:  Моля, изберете действие

en:  Select On
bg:  Избор – вкл.

en:  Solo On
bg:  Соло – вкл.

en:  [[file:index.html|Manual]] (should be installed locally, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php">Internet version if it isn't</a>)
bg:  [[file:index.html|Упътване]] (ако не е инсталирано локално, вижте <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php">версията в Интернет</a>)

en:  [[file:quick_help.html|Quick Help]] (should be installed locally, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Quick_Help">Internet version if it isn't</a>)
bg:  [[file:quick_help.html|Кратка помощ]] (ако не е инсталирана локално, вижте <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Quick_Help">версията в Интернет</a>)

en:  [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] (the latest tips, tricks and tutorials, on the Internet)
bg:  [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Уики]] (най-новите съвети, трикове и уроци в Интернет)

en: !Simplified View
bg: !Опростен изглед

en: "%s" 
    is a MIDI file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file for playing, but you can
    edit it by clicking File > Import > MIDI.
bg: „%s“ е MIDI файл, а не аудиофайл. 
    Audacity не може да отвори такъв файл за възпроизвеждане,
    но можете да го редактирате с Файл > Импортиране > MIDI.

en: "%s" doesn't exist.
    
    Would you like to create it?
bg: „%s“ не същестува.
    
    Желаете ли да бъде създаден?

en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
bg: „%s“ е аудиофайл във формата Dolby Digital. 
    В момента Audacity не може да отваря такива файлове. 
    Трябва да го преобразувате в поддържан звуков формат като WAV или AIFF.

en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
bg: „%s“ е аудиофайл във формата Musepack. 
    Audacity не може да отваря такива файлове. 
    Ако мислите, че може би е mp3 файл, преименувайте го с разширение „mp3“
    и опитайте да импортирате отново. Иначе трябва да го преобразувате
    в поддържан звуков формат като WAV или AIFF.

en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
bg: „%s“ е мултимедиен файл на RealPlayer. 
    Audacity не може да отваря този затворен фирмен формат. 
    Трябва да го преобразувате в поддържан звуков формат като WAV или AIFF.

en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
bg: „%s“ е аудиофайл във формата Wavpack. 
    Audacity не може да отваря такива файлове. 
    Трябва да го преобразувате в поддържан звуков формат като WAV или AIFF.

en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
bg: „%s“ е файл във формата Windows Media Audio. 
    Audacity не може да отваря такива файлове заради патентни ограничения. 
    Трябва да го преобразувате в поддържан звуков формат като WAV или AIFF.

en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
bg: „%s“ е файл, базиран на ноти, а не аудиофайл. 
    Audacity не може да отваря такива файлове. 
    Опитайте да го преобразувате в аудиофайл като WAV или AIFF
    и да го импортирате или го да запишете в Audacity.

en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
bg: „%s“ е файл със списък за възпроизвеждане. 
    Audacity не може да го отвори, тъй като той съдържа само връзки към други файлове. 
    Може би е възможно да го отворите с текстов редактор и да изтеглите самите аудиофайлове.

en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
bg: „%s“ е видеофайл. 
    В момента Audacity не може да отваря такива файлове. 
    Трябва да извлечете звука в поддържан формат като WAV или AIFF.

en: "%s" is an Advanced Audio Coding file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
bg: „%s“ е файл във формата Advanced Audio Coding. 
    Audacity не може да отваря такива файлове. 
    Трябва да го преобразувате в поддържан звуков формат като WAV или AIFF.

en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
bg: „%s“ е аудиофайл във формата Ogg Speex. 
    В момента Audacity не може да отваря такива файлове. 
    Трябва да го преобразувате в поддържан звуков формат като WAV или AIFF.

en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
bg: „%s“ е песен от компактдиск. 
    Audacity не може да отваря пряко данни от аудиокомпактдиск. 
    Извлечете звука във формат, който Audacity може да импортира,
    например WAV или AIFF.

en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
bg: „%s“ е шифрован аудиофайл. 
    Тези файлове обикновено са от музикалните магазини в Уеб. 
    Audacity не може да отвори такъв файл заради шифроването. 
    Опитайте да запишете файла в Audacity или го запишете на
    компактдиск и го извлечете в поддържан формат като WAV или AIFF.

en: "%s" successfully created.
bg: „%s“ бе създаден успешно.

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
bg: „Преместване на фокуса“ преминава &циклично между пистите

en: %.1f dB
bg: %.1f дБ

en: %.1f dB Average rms
bg: Ср. кв. отклонение %.1f дБ

en: %.1f secs
bg: %.1f с

en: %.2f kbps
bg: %.2f Кб/с

en: %.2f secs
bg: %.2f с

en: %3d dB
bg: %3d дБ

en: %d Channels
bg: %d канала

en: %d curves exported to %s
bg: %d криви бяха експортирани в %s

en: %i kbps
bg: %i Кб/с

en: %s %2.0f%% complete.  Click to change task focal point.
bg: %s – %2.0f%% завършени. Щракнете, за да смените фокуса на задачата.

en: %s changed
bg: „%s“ бе променен

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
bg: %s не бе намерен.
    
    Файлът бе премахнат от списъка с последни файлове.

en: %s is already open in another window.
bg: %s вече е отворен в друг прозорец.

en: %s-old%d
bg: %s-старо-%d

en: &About Audacity CleanSpeech...
bg: &Относно Audacity CleanSpeech…

en: &About Audacity...
bg: &Относно Audacity…

en: &Add
bg: &Добавяне

en: &Add new rule
bg: &Ново правило

en: &Align Tracks
bg: &Подравняване на писти

en: &All
bg: &Всичко

en: &Always copy all audio into project (safest)
bg: &Копиране на всичкия звук в проекта (най-безопасно)

en: &Always mix all tracks down to Stereo or Mono channel(s)
bg: &Смесване на всички писти до стерео- или моноканали

en: &Analyze
bg: &Анализ

en: &Audio Track
bg: &Аудиописта

en: &Audio...
bg: &Звук…

en: &Beep on completion of longer activities
bg: З&вуков сигнал при завършване на дълги операции

en: &Cancel
bg: &Отказ

en: &Chains
bg: &Вериги

en: &Clear
bg: &Изчистване

en: &Close
bg: &Затваряне

en: &Collapse All Tracks
bg: Св&иване на всички писти

en: &Command
bg: &Команда

en: &Copy
bg: &Копиране

en: &Curves
bg: &Криви

en: &Cut
bg: &Изрязване

en: &Debug
bg: &Контрол

en: &Defaults
bg: По по&дразбиране

en: &Delete
bg: Из&триване

en: &Device
bg: &Устройство

en: &Device Toolbar
bg: Лента „У&стройство“

en: &Discard
bg: &Отхвърляне

en: &Display VST effects in graphical mode
bg: &Показване на VST ефектите в графичен режим

en: &Dither:
bg: И&зкуствен шум:

en: &Don't apply effects in batch mode
bg: &Без прилагане на ефекти в пакетен режим

en: &Download
bg: &Изтегляне

en: &Draw Curves
bg: &Рисуване на криви

en: &Edit
bg: &Редактиране

en: &Edit Labels...
bg: &Редактиране на надписи…

en: &Edit Parameters
bg: &Параметри

en: &Edit Toolbar
bg: Лента „&Редактиране“

en: &Ergonomic order of Transport Toolbar buttons
bg: &Ергономичен ред на бутоните в лентата Вход/изход

en: &Export...
bg: &Експортиране…

en: &File
bg: &Файл

en: &Find Notes
bg: &Търсене на ноти

en: &Fit in Window
bg: &Побиране в прозореца

en: &Font...
bg: &Шрифт…

en: &Gain (dB):
bg: &Усилване (дБ):

en: &Generate
bg: &Генериране

en: &Get More...
bg: &Още криви…

en: &Get Noise Profile
bg: &Профилиране на шум

en: &Graphic EQ
bg: &Графичен еквалайзер

en: &Hardware Playthrough: Listen while recording or monitoring new track
bg: &Хардуерен монитор (възпроизвеждане на записваната нова писта)

en: &Help
bg: &Помощ

en: &History...
bg: &Хронология…

en: &Host
bg: &Хост

en: &Import
bg: &Импортиране

en: &Import...
bg: &Импортиране…

en: &Importing uncompressed audio files
bg: При &импортиране на некомпресирани аудиофайлове

en: &Insert
bg: &Вмъкване

en: &Invert
bg: &Инвертиране

en: &Isolate
bg: &Изолиране

en: &Join
bg: Обединя&ване

en: &Karaoke...
bg: &Караоке…

en: &Label Track
bg: Писта за &надписи

en: &Labels...
bg: &Надписи…

en: &Language:
bg: Е&зик:

en: &Left Channel
bg: &Ляв канал

en: &Left at Playback Position
bg: &От възпроизвежданата позиция

en: &Length of preview:
bg: &Дължина на мостра:

en: &Load...
bg: &Зареждане…

en: &Locate...
bg: &Намиране…

en: &Location:
bg: &Местонахождение:

en: &Lock
bg: &Заключване

en: &Loop Play
bg: &Циклично възпроизвеждане

en: &Low disk space at program start up
bg: Ако &дисковото пространство при стартиране е малко

en: &MIDI...
bg: &MIDI…

en: &Make a copy of uncompressed audio files before editing (safer)
bg: &Копиране на некомпресирания звук преди редактиране (по-безопасно)

en: &Manual (in web browser)
bg: &Упътване (в уеббраузър)

en: &Meter Toolbar
bg: Лента „&Индикация“

en: &Mixer Board...
bg: &Смесителен пулт…

en: &Mono
bg: &Моно

en: &Mute All Tracks
bg: &Изключване на всички писти

en: &New
bg: &Нов

en: &None
bg: &Нищо

en: &Normalize all tracks in project
bg: &Нормализиране на всички писти в проекта

en: &Open...
bg: &Отваряне…

en: &Options...
bg: &Настройки…

en: &Other...
bg: &Друго…

en: &Overdub (on/off)
bg: Н&аслагване (вкл./изкл.)

en: &Parameters
bg: П&араметри

en: &Paste
bg: &Поставяне

en: &Pause
bg: &Пауза

en: &Preferences...
bg: &Предпочитания…

en: &Print...
bg: &Печат…

en: &Quantize Notes
bg: &Квантоване на ноти

en: &Quick Help (in web browser)
bg: &Кратка помощ (в уеббраузър)

en: &Range (dB):
bg: &Обхват (дБ):

en: &Raw Data...
bg: &Данни без заглавен блок…

en: &Read uncompressed audio files directly from the original (faster)
bg: &Четене от оригиналните некомпресирани аудиофайлове (по-бързо)

en: &Record
bg: &Записване

en: &Redo
bg: &Връщане

en: &Redo %s
bg: Връщ&ане на „%s“

en: &Remove
bg: &Премахване

en: &Rename...
bg: &Преименуване…

en: &Replot
bg: &Обновяване

en: &Resample...
bg: &Предискретизиране…

en: &Rescan VST effects next time Audacity is started
bg: &Ново търсене на VST ефекти при следващото стартиране на Audacity

en: &Reset Toolbars
bg: &Възстановяване на лентите с инструменти

en: &Right Channel
bg: Д&есен канал

en: &Right at Playback Position
bg: &До възпроизвежданата позиция

en: &Run Benchmark...
bg: &Измерване на производителността…

en: &Save Project
bg: Запаз&ване на проект

en: &Save...
bg: З&апазване…

en: &Screenshot Tools...
bg: Инструменти за &екранни снимки…

en: &Select
bg: Избира&не

en: &Select Curve:
bg: Из&берете крива:

en: &Select all audio in project, if none selected
bg: &Избиране на всичкия звук в проекта ако не е избрано нищо

en: &Select chain
bg: &Избор на верига

en: &Selection Toolbar
bg: Лента „С&елекция“

en: &Sensitivity (dB):
bg: &Чувствителност (дБ):

en: &Short period:
bg: &Къс период:

en: &Show Clipping
bg: Пок&азване на отрязаните отчети

en: &Show track name in waveform display
bg: &Изписване името на пистата при вълновата форма

en: &Software Playthrough: Listen while recording or monitoring new track
bg: &Софтуерен монитор (възпроизвеждане на записваната нова писта)

en: &Spectrogram
bg: &Спектрограма

en: &Split Cut
bg: &Разделяне с изрязване

en: &Stereo Track
bg: &Стереописта

en: &Stop
bg: &Спиране

en: &Time Track
bg: &Времева писта

en: &Timer Record...
bg: Записване с &таймер…

en: &Toolbars
bg: &Ленти с инструменти

en: &Tracks
bg: &Писти

en: &Transport Toolbar
bg: Лента „&Вход/изход“

en: &UnMute All Tracks
bg: &Включване на всички писти

en: &Undo
bg: &Отмяна

en: &Undo %s
bg: &Отмяна на „%s“

en: &Undo Levels Available
bg: &Налични нива на отмяна

en: &Unlock
bg: &Отключване

en: &Update display while playing
bg: &Обновяване на визуализацията при възпроизвеждане

en: &Upload File...
bg: Ка&чване на файл…

en: &Use custom mix (for example to export a 5.1 multichannel file)
bg: Смесване &по избор (например за експортиране на многоканален файл 5.1)

en: &View
bg: &Изглед

en: &Zoom to Selection
bg: &Мащабиране до селекцията

en: ' ?
bg: “?

en: ' to...
bg: “ на…

en: '?
bg: “?

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
bg: „Без име“ винаги стои в края на списъка

en: 'unnamed' is special
bg: „Без име“ е специална

en: (%) [-50 to 100]:
bg: (%) [от -50 до 100]:

en: (Best Quality)
bg: (най-добро качество)

en: (Not all combinations of headers and encodings are possible.)
bg: (Не всички комбинации от заглавен блок и кодиране са възможни.)

en: (Recovered)
bg: (Възстановен)

en: (Smaller files)
bg: (по-малки файлове)

en: (external program)
bg: (външна програма)

en: (semitones) [-12 to 12]:
bg: (полутонове) [от -12 до 12]:

en: (uncheck when recording "stereo mix")
bg: (изчистете отметката при запис в режим „стереосмесване“)

en: , maximum amplitude = %.1f dB
bg: , максимална амплитуда = %.1f дБ

en: - END -
bg: - КРАЙ -

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
bg: -120 дБ (приблизителна граница на човешкия слух)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
bg: -145 дБ (обхват за PCM с 24-битови отчети)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
bg: -36 дБ (плитък обхват за работа с големи амплитуди)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
bg: -48 дБ (обхват за PCM с 8-битови отчети)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
bg: -60 дБ (обхват за PCM с 10-битови отчети)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
bg: -96 дБ (обхват за PCM с 16-битови отчети)

en: -Infinity
bg: -безкрайност

en: .  Maximum 0dB.
bg: .  Максимум 0 дБ.

en: 0 (fastest)
bg: 0 (най-бързо)

en: 0 means endless
bg: 0 означава безкрайно

en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
bg: 0100 дни 024 ч 060 м 060 с

en: 0100 h 060 m 060 s
bg: 0100 ч 060 м 060 с

en: 0100 h 060 m 060 s+.# samples
bg: 0100 ч 060 м 060 с+.# отчета

en: 0100 h 060 m 060 s+.030 frames| .999000999
bg: 0100 ч 060 м 060 с+.030 кадъра| .999000999

en: 0100 h 060 m 060 s+.24 frames
bg: 0100 ч 060 м 060 с+.24 кадъра

en: 0100 h 060 m 060 s+.25 frames
bg: 0100 ч 060 м 060 с+.25 кадъра

en: 0100 h 060 m 060 s+.30 frames|N
bg: 0100 ч 060 м 060 с+.30 кадъра|N

en: 0100 h 060 m 060 s+.75 frames
bg: 0100 ч 060 м 060 с+.75 кадъра

en: 0100 h 060 m 060.0100 s
bg: 0100 ч 060 м 060.0100 с

en: 0100 h 060 m 060.01000 s
bg: 0100 ч 060 м 060.01000 с

en: 01000,01000 frames|24
bg: 01000,01000 кадъра|24

en: 01000,01000 frames|25
bg: 01000,01000 кадъра|25

en: 01000,01000 frames|29.97002997
bg: 01000 01000 кадъра|29.97002997

en: 01000,01000 frames|75
bg: 01000,01000 кадъра|75

en: 01000,01000 seconds
bg: 01000 01000 секунди

en: 01000,01000,01000 samples|#
bg: 01000 01000 01000 отчета|#

en: 099 days 024 h 060 m 060 s
bg: 099 дни 024 ч 060 м 060 с

en: 099 h 060 m 060 s
bg: 099 ч 060 м 060 с

en: 1 (Mono)
bg: 1 (моно)

en: 1 (Mono) Input Channel
bg: 1 (моно) входен канал

en: 1 Channel (Mono)
bg: 1 канал (моно)

en: 1.0 or earlier
bg: 1.0 или по-стара

en: 16 bit
bg: 16 бита

en: 16-bit PCM
bg: 16-битов PCM

en: 2 (Stereo)
bg: 2 (стерео)

en: 2 (Stereo) Input Channels
bg: 2 (стерео) входни канала

en: 2 Channels (Stereo)
bg: 2 канала (стерео)

en: 2-level
bg: 2 нива

en: 24 bit
bg: 24 бита

en: 24-bit PCM
bg: 24-битов PCM

en: 256 - default
bg: 256 – по подразбиране

en: 32-bit float
bg: 32-битов с ПЗ

en: 32768 - most narrowband
bg: 32768 – най-тясна честотна лента

en: 4-level
bg: 4 нива

en: 8 (best)
bg: 8 (най-добро)

en: 8 - most wideband
bg: 8 – най-широка честотна лента

en: 8-level
bg: 8 нива

en: : Filename too short.
bg: : твърде късо име на файл.

en: : Incorrect filetype.
bg: : неправилен тип на файл.

en: <b>Audacity&reg;</b> software is copyright
bg: <b>Audacity&reg;</b>

en: <center><h3>How to Get Help</h3></center>
bg: <center><h3>Как да получите помощ</h3></center>

en: <p>You do not appear to have 'help' installed on your computer.<br> Please <a href="*URL*">view or download it online</a>.
bg: <p>Помощта изглежда не е инсталирана в компютъра ви.<br> Моля, <a href="*URL*">прегледайте я онлайн или я изтеглете</a>.

en: <unrecognized version -- possibly corrupt project file>
bg: <непозната версия -- вероятно повреден проектен файл>

en: <untitled>
bg: <неозаглавено>

en: A Free Digital Audio Editor<br>
bg: Свободен редактор на цифров звук<br>

en: A file named "%s" already exists.  Replace?
bg: Файл с име „%s“ вече съществува. Да бъде ли презаписан?

en: A&utomated Input Level Adjustment (on/off)
bg: Авторе&гулиране на входното ниво (вкл./изкл.)

en: AAC Export Setup
bg: Настройки за експортиране към AAC

en: AAC Profile
    Low Complexity -default
    Most players won't play anything other than LC
bg: Профил за AAC
    Ниска сложност (LC) – по подразбиране
    Повечето плейъри разпознават само LC.

en: AC3 Export Setup
bg: Настройки за експортиране към AC3

en: AC3 Files (FFmpeg)
bg: AC3 файлове (FFmpeg)

en: AIFF (Apple) signed 16 bit PCM
bg: AIFF (Apple) – 16-битов PCM със знак

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
bg: AMR файлове (тясна чест. лента) (FFmpeg)

en: AMR-NB Export Setup
bg: Настройки за експортиране към AMR-NB

en: About Audacity...
bg: Относно Audacity…

en: Action
bg: Действие

en: Activation level (dB):
bg: Задействащо ниво (дБ):

en: Actual Rate: %d
bg: Действ. скорост: %d

en: Add &New
bg: Добавяне на &нова

en: Add Label At &Playback Position
bg: Нов надпис в и&зпълняваната позиция

en: Add Label At &Selection
bg: Нов надпис върху &селекцията

en: Added label
bg: Добавен бе надпис

en: Adjust input gain
bg: Задаване усилването на входа

en: Adjust output gain
bg: Задаване усилването на изхода

en: Adjust playback speed
bg: Задаване скорост на възпроизвеждане

en: Adjusted Pan
bg: Извършено бе панорамиране

en: Adjusted envelope.
bg: Обвиващата крива бе променена.

en: Adjusted gain
bg: Променено бе усилването

en: Advanced Mixing Options
bg: Разширени настройки за смесване

en: Album Title
bg: Заглавие на албум

en: Algorithm
bg: Алгоритъм

en: Ali&gn and Move Cursor
bg: Подравняване и придвижване на &курсора

en: Align
bg: Подравняване

en: Align End with Cu&rsor
bg: Подравняване на края по к&урсора

en: Align End with Selection En&d
bg: Подравняване на края по края на &селекцията

en: Align End with Selection Star&t
bg: Подравняване на края по на&чалото на селекцията

en: Align MIDI to Audio
bg: Подравняване на MIDI към звук

en: Align Tracks To&gether
bg: &Взаимно подравняване на писти

en: Align with &Cursor
bg: Подравняване по &курсора

en: Align with &Zero
bg: Подравняване по &началото

en: Align with Selection &End
bg: Подравняване по к&рая на селекцията

en: Align with Selection &Start
bg: Подравняване по н&ачалото на селекцията

en: Aligned
bg: Извършено бе подравняване

en: Aligned cursor
bg: Курсорът бе подравнен

en: Aligned end with cursor
bg: Краят бе подравнен по курсора

en: Aligned end with selection end
bg: Краят бе подравнен края на селекцията

en: Aligned end with selection start
bg: Краят бе подравнен по началото на селекцията

en: Aligned with selection end
bg: Подравнено по края на селекцията

en: Aligned with selection start
bg: Подравнено по началото на селекцията

en: Aligned with zero
bg: Извършено бе подравняване с началото

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
bg: Подравняването завърши: MIDI от %.2f до %.2f с, звук от %.2f до %.2f с.

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
bg: Грешка при подравняване: прекалено къс вход: MIDI от %.2f до %.2f с, звук от %.2f до %.2f с.

en: All
bg: Всички

en: All Toolbars
bg: Всички ленти с инструменти

en: All files (*)|*
bg: Всички файлове (*)|*

en: All files|*|All supported files|
bg: Всички файлове|*|Всички поддържани файлове|

en: All required files in:
      %s
    were already present.
bg: Всички изисквани файлове в
      %s
    вече присъстваха.

en: All the audio is muted.
bg: Целият звук е потиснат.

en: All the selected audio is muted.
bg: Целият избран звук е потиснат.

en: All tracks must have the same sample rate
bg: Всички писти трябва да са с еднаква честота на дискретизация

en: Allow &background on-demand loading
bg: &Зареждане при поискване във фонов режим

en: Allow clipping
bg: Разрешаване на отрязани отчети

en: Allpass
bg: Фазов филтър

en: Alt-Left-Click
bg: Alt+щракване

en: Always copy all files (safest)
bg: Винаги да се копират всички файлове (най-безопасно)

en: Amount to import:
bg: Количество за импортиране:

en: Amplification (dB):
bg: Усилване (дБ):

en: Amplification dB
bg: Усилване в дБ

en: Amplifier
bg: Усилвател

en: Amplify
bg: Усилване

en: Amplify...
bg: Усилване...

en: Amplifying
bg: Усилване

en: Amplitude (0-1)
bg: Амплитуда (0-1)

en: Amplitude End
bg: Крайна амплитуда

en: Amplitude Start
bg: Начална амплитуда

en: Analyser
bg: Анализатори

en: Analysis Time:
bg: Време за анализ:

en: Analyzing first track of stereo pair:
bg: Анализира се първата писта от стереодвойка:

en: Analyzing second track of stereo pair:
bg: Анализира се втората писта от стереодвойка:

en: Analyzing:
bg: Анализира се:

en: Any
bg: Произволен

en: Appen&d Record
bg: &Добавяне на запис

en: Appl&y Chain...
bg: При&лагане на верига…

en: Applied effect: %s
bg: Приложен бе ефект: %s

en: Applied effect: %s %.1f dB
bg: Приложен бе ефект: %s, %.1f дБ

en: Applied effect: %s %.1f%%
bg: Приложен бе ефект: %s, %.1f%%

en: Applied effect: %s %.2f semitones
bg: Приложен бе ефект: %s, %.2f полутона

en: Applied effect: %s %d stages, %.0f%% wet, frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %d, feedback = %.0f%%
bg: Приложен бе ефект: %s, %d стъпки, %.0f%% wet, честота = %.1f Хц, нач. фаза = %.0f°, дълбочина = %d, обр. връзка = %.0f%%

en: Applied effect: %s delay = %f seconds, decay factor = %f
bg: Приложен бе ефект: %s, закъснение = %f секунди, затихване = %f

en: Applied effect: %s frequency = %.0f Hz, boost = %.0f dB
bg: Приложен бе ефект: %s, честота = %.0f Хц, усилване = %.0f дБ

en: Applied effect: %s frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %.0f%%, resonance = %.1f, frequency offset = %.0f%%
bg: Приложен бе ефект: %s, честота = %.1f Хц, начална фаза = %.0f°, дълбочина = %.0f%%, резонанс = %.1f, честотно отместване = %.0f%%

en: Applied effect: %s remove dc offset = %s, normalize amplitude = %s, stereo independent %s
bg: Приложен бе ефект: %s, центриране = %s, нормализирана амплитуда = %s, независимо стерео %s

en: Applied effect: %s stretch factor = %f times, time resolution = %f seconds
bg: Приложен бе ефект: %s , удължаване = %f пъти, времева разд. способност = %f секунди

en: Applied effect: Generate %s wave %s, frequency = %.2f Hz, amplitude = %.2f, %.6lf seconds
bg: Приложен бе ефект: генериране на вълна (%s, %s), честота = %.2f Хц, амплитуда = %.2f, %.6lf секунди

en: Applied effect: Generate DTMF tones, %.6lf seconds
bg: Приложен бе ефект: тонално набиране, %.6lf секунди

en: Applied effect: Generate Noise, %.6lf seconds
bg: Приложен бе ефект: генериране на шум, %.6lf секунди

en: Applied effect: Generate Silence, %.6lf seconds
bg: Приложен бе ефект: генериране на тишина, %.6lf секунди

en: Apply %s
bg: Прилагане на %s

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
bg: Прилагане на „%s“ със следните параметри:
    
    %s

en: Apply Chain
bg: Прилагане на верига

en: Apply to &Files...
bg: Прилагане върху &файлове…

en: Apply to Current &Project
bg: Прилагане върху текущия &проект

en: Applying '%s' to current project
bg: „%s“ се прилага върху текущия проект

en: Applying Dynamic Range Compression...
bg: Извършва се компресиране на динамичния обхват…

en: Applying Leveller...
bg: Изравнява се силата на звука…

en: Applying Nyquist Effect...
bg: Прилага се ефект на Nyquist…

en: Applying Phaser
bg: Прилага се ефект „Фейзър“

en: Applying Stereo to Mono
bg: Преобразува се от стерео към моно

en: Applying Wahwah
bg: Прилага се ефект „Уа-уа“

en: Applying...
bg: Прилага се…

en: Are you sure you don't want to recover any projects?
    They can't be recovered later.
bg: Наистина ли не желаете да възстановите проектите?
    Те не могат да бъдат възстановени впоследствие.

en: Are you sure you want to delete %s?
bg: Наистина ли желаете да изтриете %s?

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
bg: Наистина ли желаете да възстановите първоначалния списък с жанрове?

en: Are you sure you want to save the file as "
bg: Наистина ли желаете да запазите файла като "

en: Artist Name
bg: Име на изпълнител

en: As&k user
bg: &Запитване към потребителя

en: Ask me
bg: Запитване към потребителя

en: Attac&k/decay time (secs):
bg: &Време за атака/затихване (с):

en: Attack Time
bg: Време за атака

en: Attack Time %.1f secs
bg: Време за атака: %.1f с

en: Attack Time:
bg: Време за атака:

en: Attack/decay time
bg: Време за атака/затихване

en: Attempt to run Noise Removal without a noise profile.
bg: Опит за премахване на шум без профил на шума.

en: Attempt to use filter in OpenFile dialog first
bg: Първо да се опитва използване на филтър в диалога „Отваряне“

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
bg: Опитано е експортиране на %d канала, но максимумът за избрания изходящ формат е %d

en: Au&dio Device Info...
bg: Информация за &аудиоустройство…

en: Audacity %s Development Team
bg: Екип от разработчици на Audacity %s

en: Audacity %s Support Team
bg: Екип за поддръжка на Audacity %s

en: Audacity %s ToolBar
bg: Лента с инструменти – Audacity %s

en: Audacity First Run
bg: Първо стартиране на Audacity

en: Audacity Karaoke%s
bg: Караоке в Audacity%s

en: Audacity Log
bg: Дневник на Audacity

en: Audacity Mixer Board%s
bg: Смесителен пулт на Audacity%s

en: Audacity Preferences
bg: Настройка на Audacity

en: Audacity Project Files
bg: Файлове с проекти на Audacity

en: Audacity Timer Record
bg: Записване с таймер в Audacity

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
bg: Записване с таймер в Audacity – изчаква се началото

en: Audacity Timer Record Progress
bg: Ход на записването с таймер в Audacity

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
bg: Audacity се опита да импортира аудиофайл чрез FFmpeg,
    но библиотеките не бяха намерени.
    
    За да импортирате чрез FFmpeg, изберете Предпочитания > Библиотеки
    и изтеглете или посочете библиотеката FFmpeg.

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#foreign"> FFmpeg library</a> to your computer.
bg: Audacity може да импортира незащитени файлове в много други формати (например M4A и WMA, компресирани WAV файлове от преносими звукозаписни устройства и звук от видеофайлове), ако изтеглите и инсталирате в компютъра допълнителната библиотека <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#foreign">FFmpeg</a>.

en: Audacity compressed project files (.aup) save your work in a smaller, compressed (.ogg) format. 
    Compressed project files are a good way to transmit your project online, because they are much smaller. 
    To open a compressed project takes longer than usual, as it imports each compressed track. 
    
    Most other programs can't open Audacity project files.
    When you want to save a file that can be opened by other programs, select one of the
    Export commands.
bg: В компресираните файлове с проекти на Audacity (.aup) данните ви са в компресиран формат (.ogg). 
    Тези файлове са удобни за предаване на проект през мрежата, тъй като са много по-малки. 
    Отварянето на компресиран проект е по-бавно, тъй като се зареждат всички компресирани писти.
    
    Повечето други програми не могат да отварят файлове с проекти на Audacity.
    Ако искате да запишете файл, който да се отваря с други програми, изберете някоя от командите
    за експортиране.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
bg: Audacity не намери местоназначение за временните файлове.
    Моля, посочете директория в прозореца за настройка.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
bg: Audacity не успя да намери файла
      %s.
    Темата не е заредена.

en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
bg: Audacity не успя да зареди файла
      %s.
    Може би той не е в правилен формат PNG.

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
bg: Audacity не успя да отвори файла
     %s
    за писане.

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
bg: Audacity не успя да зареди подразбираната си тема.
    Моля, съобщете за проблема.

en: Audacity could not save file:
      %s
bg: Audacity не успя да запази файла:
      %s

en: Audacity could not write file:
      %s.
bg: Audacity не успя да запише във файла:
      %s.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
bg: Audacity не успя да запише изображения във файла
      %s.

en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    If it is uncompressed, try importing it using "Import Raw".
bg: Audacity не разпозна типа на файла „%s“.
    Ако е некомпресиран, опитайте с „Импортиране на некомпресирани данни“.

en: Audacity found an orphan block file: %s. 
    Please consider saving and reloading the project to perform a complete project check.
bg: Audacity намери осиротял блоков файл: %s. 
    Моля, преценете дали да не запазите и презаредите проекта за пълна проверка.

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
bg: Audacity автоматично откри валидни библиотеки на FFmpeg.
    Желаете ли все пак да ги посочите ръчно?

en: Audacity is a free program written by a worldwide team of volunteer <a href="http://audacity.sourceforge.net/community/developers">developers</a>. We thank <a href="http://sourceforge.net">SourceForge.net</a> and <a href="http://code.google.com">Google Code</a> for our project hosting. Audacity is <a href="http://audacity.sourceforge.net/download/">available</a> for Windows, Mac, and GNU/Linux (and other Unix-like systems).
bg: Audacity е свободна програма, разработвана от екип от <a href="http://audacity.sourceforge.net/community/developers">доброволци</a> от целия свят. Благодарим на <a href="http://sourceforge.net">SourceForge.net</a> и <a href="http://code.google.com">Google Code</a> за подслоняването на нашия проект. Audacity се <a href="http://audacity.sourceforge.net/download/">предлага</a> за Windows, Mac и GNU/Linux (и други съвместими с Unix операционни системи).

en: Audacity is already running
bg: Audacity вече е стартирана

en: Audacity is based on code from the following projects:
bg: Audacity е базирана на код от следните проекти:

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
bg: Audacity ще се затвори. Стартирайте я отново, за да се използва вече новата временна директория.

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
bg: Audacity се нуждае от файла %s, за да създава MP3 файлове.

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
bg: Audacity се нуждае от файла „%s“, за да импортира и експортира файлове чрез FFmpeg.

en: Audacity project (.AUP) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
bg: Проектните файлове на Audacity (.AUP) не са
    асоциирани с програмата. 
    
    Желаете ли задаване на асоциация, за да
    можете да ги отваряте с двукратно щракване?

en: Audacity projects
bg: Проекти на Audacity

en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
bg: Audacity разпозна типа на файла „%s“.
    Следните импортиращи филтри би трябвало да поддържат тези файлове:
    %s.
    Никой от тях обаче не успя да разчете формата на файла.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
bg: Audacity не успя да заключи директорията за временни файлове.
    Тази папка може би се използва от друго копие на програмата.

en: Audacity was unable to convert an Audacity 1.0 project to the new project format.
bg: Audacity не успя да преобразува файл с проект от Audacity 1.0 в новия формат.

en: Audio Device Info
bg: Информация за аудиоустройство

en: Audio File
bg: Аудиофайл

en: Audio Host
bg: Аудиохост

en: Audio Position:
bg: Позиция в звука:

en: Audio Track
bg: Аудиописта

en: Audio Unit
bg: Ефекти Audio Unit

en: Audio Unit Effects
bg: Ефекти Audio Unit

en: Audio cache
bg: Аудиокеш

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
bg: Честота на отрязване (Хц)
    незадължително
    0 – автоматично

en: Audio playback and recording
bg: Възпроизвеждане и записване на звук

en: Audio to &buffer:
bg: Звук към &буфер:

en: Author:
bg: Автор:

en: Auto Duck
bg: Автоприглушаване

en: Auto Duck by Markus Meyer
bg: Автоприглушаване от Markus Meyer

en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
bg: Автоприглушаването изисква управляваща писта, поставена под избраната писта или писти.

en: Auto Duck...
bg: Автоприглушаване…

en: Automated Input Level Adjustment
bg: Авторегулиране на входното ниво

en: Automated Input Level Adjustment decreased the volume to %f.
bg: Авторегулирането на входното ниво понижи силата на звука до %f.

en: Automated Input Level Adjustment increased the volume to %.2f.
bg: Авторегулирането на входното ниво повиши силата на звука до %.2f.

en: Automated Input Level Adjustment stopped as requested by user.
bg: Авторегулирането на входното ниво спря по нареждане на потребителя.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
bg: Авторегулирането на входното ниво спря. Изглежда %.2f е приемлива сила на звука.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
bg: Авторегулирането на входното ниво спря. То не може да се подобри и още е твърде високо.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
bg: Авторегулирането на входното ниво спря. То не може да се подобри и още е твърде ниско.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. The total number of analysis has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
bg: Авторегулирането на входното ниво спря. Лимитът за анализи бе надхвърлен, без да се открие приемлива сила на звука. Тя още е твърде висока.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. The total number of analysis has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
bg: Авторегулирането на входното ниво спря. Лимитът за анализи бе надхвърлен, без да се открие приемлива сила на звука. Тя още е твърде ниска.

en: Automatic Crash Recovery
bg: Автоматично възстановяване след срив

en: Automatically &fit tracks vertically zoomed
bg: &Автоматично побиране на пистите при вертикално увеличаване

en: Average
bg: Средна

en: Average rms =  dB.
bg: Среднокв. =  дБ.

en: Average rms = %.1f dB.
bg: Среднокв. = %.1f дБ.

en: Average rms = zero.
bg: Ср. кв. отклонение е нула.

en: Axis
bg: Ос

en: B-spline
bg: B-сплайн

en: Background
bg: Фон

en: Background end time
bg: Краен момент на фона

en: Background start time
bg: Начален момент на фона

en: Background:
bg: Фон:

en: Backwards
bg: Назад

en: Bad Nyquist 'control' type specification: '%s' in plugin file '%s'.
    Control not created.
bg: Лоша спецификация на Nyquist от тип „control“: %s в приставката „%s“.
    Елементът за управление не бе създаден.

en: Bandpass
bg: Лентов филтър

en: Bass Boost
bg: Усилване на басите

en: BassBoost...
bg: Усилване на басите…

en: Batch
bg: Пакет

en: Beats per minute:
bg: Удари в минута:

en: Behaviors
bg: Поведение

en: Big-endian
bg: старши байт в началото

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
bg: Скорост (бит/с) – влияе върху размера и качеството на резултата
    Някои кодеци допускат само определени стойности (128 Кб, 192 Кб, 256 Кб и т.н.)
    0 – автоматично
    Препоръчително – 192000

en: Bit Rate Mode:
bg: Режим за скорост на потока:

en: Bit Rate:
bg: Битове в секунда:

en: Bit Reservoir
bg: Резервни битове

en: Bit depth:
bg: Брой разреди:

en: Blue Bkgnd
bg: Син фон

en: Boost (dB):
bg: Усилване (дБ):

en: Boost dB
bg: Усилване в дБ

en: Boosting Bass Frequencies
bg: Усилват се басовите честоти

en: Both channels of a stereo track must be the same length.
bg: Двата канала на стереописта трябва да са с еднаква дължина.

en: Both channels of a stereo track must be the same sample rate.
bg: Двата канала на стереописта трябва да са с еднаква честота на дискретизация.

en: Brown
bg: Кафяв

en: Browse...
bg: Преглед…

en: Build Information
bg: Информация за компилата

en: Build type:
bg: Тип на компилата:

en: Burn to CD
bg: Записване върху компактдиск

en: Button
bg: Бутон

en: Buttons
bg: Бутони

en: Byte order:
bg: Ред на байтовете:

en: C&ategory:
bg: &Категория:

en: C&hain (Double-Click or press SPACE to edit)
bg: Вериг&а (щракнете двукратно или натиснете интервал за редактиране)

en: C&hoose command
bg: &Избор на команда

en: C&hoose...
bg: &Избор…

en: CDDA frames (75 fps)
bg: CDDA кадри (75 к./с)

en: Caching audio
bg: Кешира се звук

en: Caching audio into memory
bg: Звук се кешира в паметта

en: Calibration Results
bg: Резултати от калибрирането

en: Can't delete 'unnamed'
bg: Не може да се изтрие „без име“

en: Can't delete track with active audio
bg: Не може да се изтрие писта с активен звук

en: Can't export multiple files
bg: Не е възможно да се експортират няколко файла

en: Can't open project file
bg: Не е възможно отварянето на файл с проект

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cancel Save
bg: Отказ от запазването

en: Cannot control input volume; use system mixer.
bg: Не може да се управлява силата на входа. Използвайте системния смесител.

en: Cannot control output volume; use system mixer.
bg: Не може да се управлява силата на изхода. Използвайте системния смесител.

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
bg: Не може да се експортира MP2 с тази честота на дискретизация и скорост на потока

en: Cannot export audio in this format.
bg: Не е възможно да се експортира звук в този формат.

en: Cannot export audio to %s
bg: Не е възможно да се експортира звук в %s

en: Capture Full Screen
bg: Заснемане – цял екран

en: Capture Full Window
bg: Заснемане – пълен прозорец

en: Capture Window Only
bg: Заснемане – само прозорец

en: Capture Window Plus
bg: Заснемане – прозорец плюс

en: Capture entire window or screen
bg: Заснемане на цял прозорец или екран

en: Capture part of a project window
bg: Заснемане на част от прозорец на проект

en: Center
bg: Център

en: Cha&nnels
bg: &Канали

en: Chain
bg: Верига

en: Change Amplification Envelope
bg: Промяна на обвиващата крива

en: Change Length...
bg: Промяна на дължината…

en: Change ONE Sample only
bg: Промяна на ЕДИН отчет

en: Change Pitch
bg: Промяна на височината

en: Change Pitch without Changing Tempo
bg: Промяна на височината без промяна на темпото

en: Change Pitch...
bg: Промяна на височината…

en: Change Sample
bg: Промяна на отчет

en: Change Several Samples
bg: Промяна на няколко отчета

en: Change Speed
bg: Промяна на скоростта

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
bg: Промяна на скоростта, влияе върху темпото и височината

en: Change Speed...
bg: Промяна на скоростта…

en: Change Tempo
bg: Промяна на темпото

en: Change Tempo without Changing Pitch
bg: Промяна на темпото без промяна на височината

en: Change Tempo...
bg: Промяна на темпото…

en: Change audio host
bg: Смяна на аудиохоста

en: Change gain on focused track
bg: Промяна на усилването във фокусираната писта

en: Change input channels
bg: Смяна на входните канали

en: Change input device
bg: Смяна на входното устройство

en: Change lower speed limit (%) to:
bg: Нова долна граница на скоростта (%):

en: Change output device
bg: Смяна на изходното устройство

en: Change pan on focused track
bg: Панорамиране на фокусираната писта

en: Change track name to:
bg: Ново име на пистата:

en: Change upper speed limit (%) to:
bg: Нова горна граница на скоростта (%):

en: Changed '%s' to %d Hz
bg: Пистата „%s“ бе предискретизирана на %d Хц

en: Changed '%s' to %s
bg: Пистата „%s“ бе преобразувана в %s

en: Changed block %s to new alias name
bg: На блока %s бе даден нов псевдоним

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
bg: Смяната на временната директория влиза в сила след рестартиране на Audacity

en: Changing Length...
bg: Променя се дължина…

en: Changing Pitch
bg: Променя се височината

en: Changing Speed
bg: Променя се скоростта

en: Changing Tempo
bg: Променя се темпото

en: Changing Tempo/Pitch
bg: Променя се темпо/височина

en: Channel
bg: Канал

en: Channel Mode:
bg: Режим на каналите:

en: Channel: %2d
bg: Канал: %2d

en: Channels:
bg: Канали:

en: Chec&k Dependencies...
bg: Провер&ка за зависимости…

en: Checking %s
bg: Проверява се %s

en: Chirp Generator
bg: Генератор на сигнали с ЛЧМ

en: Chirp...
bg: Сигнал с ЛЧМ…

en: Choose Language for Audacity to use:
bg: Изберете език за интерфейса на Audacity:

en: Choose a location to place the temporary directory
bg: Изберете местоположение за временната директория

en: Choose a location to save screenshot images
bg: Изберете къде да се запазват екранните снимки

en: Choose a location to save the exported files
bg: Изберете местоположение за експортираните файлове

en: Choose an EQ curve file
bg: Изберете еквалайзерен файл с крива

en: Choose an import method
bg: Изберете метод на импортиране

en: Choose location to save files
bg: Избор на местоположение за запазване на файлове

en: Choose...
bg: Избор…

en: Chorus
bg: Хорус

en: Cl&ear
bg: &Изчистване

en: Clea&nSpeech Mode (Customized GUI)
bg: Режим Clea&nSpeech (персонализиран ГПИ)

en: CleanSpeech Batch Processing
bg: Пакетна обработка с CleanSpeech

en: CleanSpeech Presets (*.csp)|*.csp
bg: Настройки на CleanSpeech (*.csp)|*.csp

en: Cleaning up cache directories
bg: Изчистват се директориите с кеш

en: Cleaning up temporary files
bg: Изчистват се временни файлове

en: Cleaning up unused directories in project data
bg: Изчистват се неизползвани директории в данните на проекта

en: Click Removal
bg: Премахване на пукане

en: Click Removal...
bg: Премахване на пукане…

en: Click and Pop Removal by Craig DeForest
bg: Премахване на пукане от Craig DeForest

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks.
bg: Щракнете и плъзнете, за да настроите относителния размер на стереопистите.

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
bg: Щракнете и плъзнете, за да зададете обвиваща крива

en: Click and drag to edit the samples
bg: Щракнете и плъзнете, за да редактирате отчетите

en: Click and drag to move a track in time
bg: Щракнете и плъзнете, за да местите пистата във времето

en: Click and drag to move left selection boundary.
bg: Щракнете и плъзнете, за да местите лявата граница на селекцията.

en: Click and drag to move right selection boundary.
bg: Щракнете и плъзнете, за да местите дясната граница на селекцията.

en: Click and drag to resize the track.
bg: Щракнете и плъзнете, за да промените височината на пистата.

en: Click and drag to select audio
bg: Щракнете и плъзнете, за да изберете звук

en: Click and drag to stretch selected region.
bg: Щракнете и плъзнете, за да разтегнете избраната област.

en: Click and drag to stretch within selected region.
bg: Щракнете и плъзнете, за да разтегнете в избраната област.

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
bg: Щракнете за увеличаване, щракнете с Shift за умаляване

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
bg: Щракнете за вертикално увеличаване, щракнете с Shift за умаляване; плъзнете, за да зададете област за увеличаване.

en: Click to verticaly zoom in, Shift-click to zoom out, Drag to create a particular zoom region.
bg: Щракнете за вертикално увеличаване, щракнете с Shift за умаляване; плъзнете, за да зададете област за увеличаване.

en: Clip Boun&daries
bg: Изрязване по &границите

en: Clipping
bg: Отрязани отчети

en: Close
bg: Затваряне

en: Close focused track
bg: Затваряне на фокусираната писта

en: Close project immediately with no changes
bg: Незабавно затваряне на проекта без промени

en: Close project immediately with no further changes
bg: Незабавно затваряне на проекта без повече промени

en: Co&py
bg: &Копиране

en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
bg: Етикет на кодек (FOURCC)
    незадължителен
    без стойност – автоматично

en: Codec:
bg: Кодек:

en: Comb
bg: Гребенчат филтър

en: Command
bg: Команда

en: Command %s not implemented yet
bg: Командата „%s“ още не е реализирана

en: Command Action
bg: Действие на командата

en: Command Line Export Setup
bg: Настройки за експортиране чрез команден ред

en: Command Output
bg: Резултат от командата

en: Command-line options supported:
bg: Поддържани параметри на командния ред:

en: Command:
bg: Команда:

en: Comments
bg: Коментари

en: Compress based on Peaks
bg: Компресиране според пиковете

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
bg: Ниво на компресия
    Изисква се за FLAC
    -1 – автоматично
    мин. – 0 (бързо кодиране, голям изходящ файл)
    макс. – 10 (бавно кодиране, малък изходящ файл)

en: Compression:
bg: Компресия:

en: Compressor
bg: Компресор

en: Compressor...
bg: Компресор…

en: Confirm
bg: Потвърждение

en: Confirm Deletion
bg: Потвърдете изтриването

en: Confirm Overwrite
bg: Потвърждаване на презаписване

en: Confirm?
bg: Потвърждение?

en: Constant
bg: Постоянна

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
bg: Продължаване със списък на поправките и проверка за по-нататъшни грешки. Проектът ще бъде запазен в текущото му състояние, освен ако изберете „Незабавно затваряне на проекта“ при следващо съобщение за грешка.

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
bg: Продължаване без изтриване; игнорира излишните файлове в тази сесия

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
bg: Анализ на контраста (съответствие с WCAG 2)

en: Contrast Analyzer, for measuring rms volume differences between two selections of audio.
bg: Анализатор на контраст – измерва средноквадратичната разлика между звука в две селекции.

en: Contrast Result:
bg: Резултатен контраст:

en: Contrast...
bg: Контраст…

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
bg: Файлът с проект от версия 1.0 е преобразуван в новия формат.
    Старият файл е запазен като „%s“

en: Converter
bg: Преобразувател

en: Copied labeled regions to the clipboard
bg: Надписани области бяха копирани в клипборда

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy All Files (Safer)
bg: Копиране на всички файлове (по-безопасно)

en: Copy Labels
bg: Копиране на надписи

en: Copy Selected Files
bg: Копиране на избраните файлове

en: Copying audio data into project...
bg: Звукови данни се копират в проекта…

en: Copying stereo audio into a mono track is not allowed.
bg: Копирането на стереописта в монописта не е разрешено.

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
bg: Копирането на тези файлове във вашия проект ще премахне тази зависимост. Така е по-безопасно, но е необходимо повече дисково пространство.

en: Core Libraries
bg: Основни библиотеки

en: Cosine
bg: Косинус

en: Could not create autosave file:
bg: Не бе възможно да се създаде автоматично запазен файл:

en: Could not create directory:
      %s
bg: Не бе възможно да се създаде директория:
      %s

en: Could not enumerate files in auto save directory.
bg: Не е възможно да се изброят файловете в директорията за автозапазване.

en: Could not find any audio devices.
bg: Не бяха намерени звукови устройства.

en: Could not load file: "%s"
bg: Не бе възможно да се зареди файл: „%s“

en: Could not open MP3 encoding library!
bg: Не бе възможно да се отвори кодиращата библиотека за MP3!

en: Could not open file
bg: Не бе възможно да се отвори файлът

en: Could not open file:
      %s
bg: Не е възможно да се отвори файл:
      %s

en: Could not open file:
bg: Не бе възможно да се отвори файл:

en: Could not open file: "%s"
bg: Не бе възможно да се отвори файл: „%s“

en: Could not remove old auto save file
bg: Не може да се премахне стар автоматично запазен файл

en: Could not remove old autosave file:
bg: Не може да се премахне стар автоматично запазен файл:

en: Could not save project. Path not found.  Try creating 
    directory "%s" before saving project with this name.
bg: Не бе възможно да се запази проектът. Пътят не е намерен. Опитайте 
    да създадете директорията „%s“, преди да запазите проекта с това име.

en: Could not save project. Perhaps %s 
    is not writable or the disk is full.
bg: Не бе възможно да се запази проект. Може би в %s 
    не може да се записва или дискът е пълен.

en: Could not set parameters of effect %s
     to %s.
bg: Не бе възможно да се зададат параметрите на ефекта %s
    като %s.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
bg: Не бе намерена папката с данни за проекта: „%s“

en: Couldn't write to file "%s": %s
bg: Не бе възможно да се записва във файла „%s“: %s

en: Couldn't write to file:
bg: Не бе възможно да се записва във файл:

en: Create
bg: Създаване

en: Created new audio track
bg: Създадена бе нова аудиописта

en: Created new label track
bg: Създадена бе нова писта за надписи

en: Created new project
bg: Създаден бе нов проект

en: Created new stereo audio track
bg: Създадена бе нова стереописта

en: Created new time track
bg: Създадена бе нова времева писта

en: Creating Noise Profile
bg: Създава се профил на шума

en: Credits
bg: Разработчици

en: Ctrl-Left-Click
bg: Ctrl+щракване

en: Ctrl-Left-Drag
bg: Ctrl+плъзгане

en: Ctrl-Wheel-Rotate
bg: Ctrl+въртене на колелцето

en: Cu&t
bg: &Изрязване

en: Cuberoot Autocorrelation
bg: Автокорелация с куб. корен

en: Cubic
bg: Кубична

en: Current difference
bg: Текуща разлика

en: Cursor Left
bg: Курсор наляво

en: Cursor Long Jump Left
bg: Дълъг скок на курсора наляво

en: Cursor Long Jump Right
bg: Дълъг скок на курсора надясно

en: Cursor Right
bg: Курсор надясно

en: Cursor Short Jump Left
bg: Къс скок на курсора наляво

en: Cursor Short Jump Right
bg: Къс скок на курсора надясно

en: Cursor to Track &End
bg: От курсора до &края на пистата

en: Cursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Peak: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
bg: Курсор: %.4f сек (%d Хц) (%s) = %f,    Пик: %.4f сек (%d Хц) (%s) = %.3f

en: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Peak: %d Hz (%s) = %.1f dB
bg: Курсор: %d Хц (%s) = %d дБ    Пик: %d Хц (%s) = %.1f дБ

en: Curve Name
bg: Име на крива

en: Curve exists
bg: Кривата съществува

en: Curve not found
bg: Не е намерена крива

en: Curves exported
bg: Експортирани криви

en: Custom FFmpeg Export
bg: Експортиране по избор чрез FFmpeg

en: Cut
bg: Изрязване

en: Cut Labels
bg: Изрязване на надписи

en: Cut Preview
bg: Мостра при изрязване

en: Cut labeled regions to the clipboard
bg: Надписани области бяха копирани в клипборда

en: Cut to the clipboard
bg: Изрязване към клипборда

en: Cutoff:
bg: Отрязване:

en: D&elete...
bg: Из&триване…

en: DTMF Tone Generator
bg: Генератор на тонално набиране

en: DTMF Tones...
bg: Тонално набиране…

en: DTMF sequence:
bg: Поредица за тонално набиране:

en: Data gathered
bg: Данните са събрани

en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
bg: Данните ще бъдат подадени чрез стандартния вход. "%f" ще бъде заменено с файловото име от прозореца за експорт.

en: De&faults
bg: По подраз&биране

en: De&lete
bg: Из&триване

en: De&lete selected rule
bg: &Изтриване на избраното правило

en: De&vice
bg: У&стройство

en: Debug build
bg: За разработчици

en: Decay Time
bg: Време за затихване

en: Decay Time %.1f secs
bg: Време за затихване: %.1f с

en: Decay Time:
bg: Време за затихване:

en: Decay factor:
bg: Коефициент на затихване:

en: Decoding Waveform
bg: Декодира се формата на вълната

en: Decrease gain on focused track
bg: Понижаване силата на звука във фокусираната писта

en: Decrease input gain
bg: Понижаване усилването на входа

en: Decrease output gain
bg: Понижаване усилването на изхода

en: Decrease playback speed
bg: По-бавно възпроизвеждане

en: Default &View Mode:
bg: Подразбиран &режим на изгледа:

en: Default Sample &Format:
bg: Подразбиран &формат на данните:

en: Default Sample &Rate:
bg: Подразбирана &честота на дискретизация:

en: Default endianness
bg: Подразбиран ред на байтовете

en: Degree of Leveling
bg: Степен на изравняване

en: Degree of Leveling:
bg: Степен на изравняване:

en: Delay
bg: Закъснение

en: Delay time (seconds):
bg: Закъснение (секунди):

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete
bg: Изтриване на

en: Delete '
bg: Изтриване на „

en: Delete Labels
bg: Изтриване на надписи

en: Delete Preset
bg: Изтриване

en: Delete orphan files (permanent immediately)
bg: Незабавно и окончателно изтриване на осиротелите файлове

en: Delete preset '%s'?
bg: Да бъде ли изтрита готовата настройка „%s“?

en: DeleteKey
bg: Клавиш за изтриване

en: DeleteKey2
bg: Клавиш за изтриване 2

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
bg: Изтрити бяха %.2f секунди от t=%.2f

en: Deleted labeled regions
bg: Изтрити бяха надписани области

en: Dependency Check
bg: Проверка за зависимости

en: Depth (%):
bg: Дълбочина (%):

en: Depth in percent
bg: Дълбочина в проценти

en: Depth:
bg: Дълбочина:

en: Detac&h at Silences
bg: Разделяне в ти&хите места

en: Detach
bg: Отделяне

en: Detach Labels
bg: Отделяне на надписи

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
bg: Отделени бяха %.2f секунди от t=%.2f

en: Detached labeled regions
bg: Отделени бяха надписани области

en: Detect clipping
bg: Откриване на отрязани отчети

en: Detecting clipping
bg: Търсят се отрязани отчети

en: Device
bg: Устройство

en: Device information is not available.
bg: Не е достъпна информация за устройството.

en: Devices
bg: Устройства

en: Difference = %.1f Average rms dB.
bg: Разлика = %.1f среднокв. (дБ).

en: Difference = infinite Average rms dB.
bg: Разлика = безкрайно кв. средно (дБ).

en: Difference is indeterminate.
bg: Разликата е неопределена.

en: Difference:
bg: Разлика:

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
bg: Смени на посоката  -- средно: %1.4f  станд. откл.: (%1.4f)

en: Directories
bg: Директории

en: Directory %s does not exist. Create it?
bg: Директорията %s не съществува. Желаете ли да бъде създадена?

en: Directory %s is not writable
bg: В директорията %s не може да се записва

en: Disable Meter
bg: Изключване на индикатора

en: Disabled
bg: Не

en: Disallowed
bg: Не е разрешено

en: Disk Space
bg: Дисково пространство

en: Disk space remains for recording %d hours and %d minutes.
bg: Остава дисково пространство за записване на %d часа и %d минути.

en: Disk space remains for recording %d minutes.
bg: Остава дисково пространство за записване на %d минути.

en: Disk space remains for recording %d seconds.
bg: Остава дисково пространство за записване на %d секунди.

en: Disk space remains for recording 1 hour and %d minutes.
bg: Остава дисково пространство за записване на 1 час и %d минути.

en: Display
bg: Изобразяване

en: Display Audio Unit effects in graphical mode
bg: Показване на ефектите Audio Unit в графичен режим

en: Distortion
bg: Изкривяване

en: Dit&her:
bg: Изк&уствен шум:

en: Do &not copy any audio
bg: Да &не се копира звук

en: Do Not Copy
bg: Без копиране

en: Do Not Recover
bg: Продължаване без възстановяване

en: Do not show this warning again
bg: Това предупреждение да не се показва повече

en: Do you really want to delete selected rule?
bg: Наистина ли искате да изтриете избраното правило?

en: Do you still want to start Audacity?
bg: Желаете ли все пак да стартирате Audacity?

en: Do you want to save the changes?
bg: Желаете ли да запазите промените?

en: Don't &warn again and always use my choice above
bg: &Без повече предупреждения - винаги да се използва горният избор

en: Don't a&pply effects in batch mode
bg: Без прилагане на е&фекти в пакетен режим

en: Don't show this again at start up
bg: Това да не се показва повече при стартиране

en: Don't show this warning again
bg: Прескачане на това предупреждение в бъдеще

en: Dow&nload
bg: &Изтегляне

en: Down
bg: Надолу

en: Down Octa&ve
bg: Октава надол&у

en: Download
bg: Изтегляне

en: Drag label boundary
bg: Плъзнете граница на надпис

en: Drag one or more label boundaries
bg: Плъзнете една или повече граници на надписи

en: Drag the track vertically to change the order of the tracks.
bg: Плъзнете пистата вертикално, за да смените реда на пистите.

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
bg: Плъзнете за увеличаване, щракнете с десния бутон за умаляване

en: Draw Curves
bg: Рисуване на криви

en: Draw Tool
bg: Рисуване

en: Drawing Spectrum
bg: Чертане на спектър

en: Dry Wet
bg: Оригинален/обработен сигнал

en: Dry/Wet:
bg: Оригинален/обработен сигнал:

en: Duck amount:
bg: Приглушаване:

en: Duplic&ate
bg: Д&ублиране

en: Duplicate
bg: Дублиране

en: Duplicated
bg: Данните бяха дублирани

en: Duration
bg: Продължителност

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
bg: Продължителността е нула. Нищо няма да се запише.

en: Duration:
bg: Продължителност:

en: Duty cycle:
bg: Период на включване:

en: Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
bg: Динамични библиотеки (*.dylib)|*.dylib|Всички файлове (*)|*

en: Dynamic Range Compressor
bg: Компресор на динамичния обхват

en: Dynamics Processor
bg: Обработка на динамиката

en: E&dit...
bg: &Редактиране…

en: E&xit
bg: &Изход

en: E&xpand All Tracks
bg: &Разгъване на всички писти

en: E&xport...
bg: &Експортиране…

en: EQ Curve needs a different name
bg: Еквалайзерна крива се нуждае от ново име

en: EQCurves.xml and EQDefaultCurves.xml missing
bg: Липсват EQCurves.xml и EQDefaultCurves.xml

en: EQCurves.xml and EQDefaultCurves.xml were not found on your system.
    Please press 'help' to visit the download page.
    
    Save the curves at %s
bg: EQCurves.xml и EQDefaultCurves.xml не са открити във вашата система.
    Моля, натиснете „Помощ“, за да посетите страницата за изтегляне.
    
    Запишете кривите в %s

en: Echo
bg: Ехо

en: Echo...
bg: Ехо…

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit C&hains...
bg: Редак&тиране на вериги…

en: Edit Chains
bg: Редактиране на вериги

en: Edit Genres
bg: Редактиране на жанрове

en: Edit Labels
bg: Редактиране на надписи

en: Edit Metadata
bg: Редактиране на метаданни

en: Edit Metadata tags
bg: Редактиране на метаданни

en: Edit metadata
bg: Редактиране на метаданни

en: Edit the metadata tags
bg: Редактиране на метаданните

en: Edited labels
bg: Редактирани бяха надписи

en: Editing a clip can &move other clips
bg: Редактирането на &клип може да премести други клипове

en: Editing and greyed out Menus
bg: Редактиране и недостъпни команди в менюта

en: Effe&ct
bg: &Ефект

en: Effect Settings
bg: Настройки на ефекта

en: Effects
bg: Ефекти

en: Effects Preview
bg: Мостри на ефекти

en: Elapsed Time:
bg: Изминало време:

en: Emeritus Developers
bg: Бивши разработчици

en: Empty
bg: Празно

en: Enable &dragging of left and right selection edges
bg: &Разрешено плъзгане на границите на селекцията

en: Enable Automated Input Level Adjustment.
bg: Включва авторегулирането на входното ниво.

en: Enable Effects
bg: Разрешаване на ефекти

en: Enable Meter
bg: Включване на индикатора

en: Enable cu&t lines
bg: &Линии за изрязване

en: Enabled
bg: Да

en: Encoding:
bg: Кодиране:

en: End
bg: Край

en: End Date
bg: Крайна дата

en: End Date and Time
bg: Крайна дата и час

en: End Time
bg: Краен момент

en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
bg: Енергия                  -- средно: %1.4f  станд. откл.: (%1.4f)

en: Enhanced Autocorrelation
bg: Подобрена автокорелация

en: Enter Nyquist Command:
bg: Въведете команда на Nyquist:

en: Enter name of new chain
bg: Въведете име за новата верига

en: Enter track name
bg: Ввъведете име на писта

en: Envelope
bg: Обвиваща крива

en: Envelope Tool
bg: Обвиващи криви

en: Equaliser
bg: Еквалайзер

en: Equalization
bg: Еквалайзер

en: Equalization, by Martyn Shaw && Mitch Golden
bg: Еквалайзер от Martyn Shaw и Mitch Golden

en: Equalization...
bg: Еквалайзер…

en: Error
bg: Грешка

en: Error %d returned from MP3 encoder
bg: От кодера за MP3 е получена грешка %d

en: Error (file may not have been written): %s
bg: Грешка (файлът може да не е записан): %s

en: Error Closing File
bg: Грешка при затваряне на файл

en: Error Exporting Keyboard Shortcuts
bg: Грешка при експортиране на клавишните комбинации

en: Error Flushing File
bg: Грешка при изпразване на буфера за файл

en: Error Importing
bg: Грешка при импортиране

en: Error Importing Keyboard Shortcuts
bg: Грешка при импортиране на клавишните комбинации

en: Error Initializing Audio
bg: Грешка при инциализиране на звука

en: Error Initializing Midi
bg: Грешка при инициализиране на MIDI

en: Error Loading EQ Curve
bg: Грешка при зареждане на еквалайзерна крива

en: Error Loading Metadata
bg: Грешка при зареждане на метаданни

en: Error Loading VST Program
bg: Грешка при зареждане на VST програма

en: Error Locking Temporary Folder
bg: Грешка при заключване на временната папка

en: Error Opening File
bg: Грешка при отваряне на файл

en: Error Opening File or Project
bg: Грешка при отваряне на файл или проект

en: Error Opening Project
bg: Грешка при отваряне на проект

en: Error Saving Equalization Curves
bg: Грешка при записване на еквалайзерни криви

en: Error Saving Project
bg: Грешка при запазване на проект

en: Error Saving Tags File
bg: Грешка при записване на файл с етикети

en: Error Writing Autosave File
bg: Грешка при записване в автоматично запазен файл

en: Error Writing to File
bg: Грешка при записване във файл

en: Error in Duration
bg: Грешка в продължителността

en: Error in Nyquist code
bg: Грешка в код на Nyquist

en: Error in Paulstretch:
    The selection is too short.
     It must be much longer than the Time Resolution.
bg: Грешка в Paulstretch:
    Селекцията е твърде къса.
    Трябва да е много по-дълга от времевата разделителна способност.

en: Error opening file
bg: Грешка при отваряне на файл

en: Error trying to save file:
bg: Грешка при опит за запазване на файл:

en: Error while opening sound device.
bg: Грешка при отваряне на звуковото устройство.

en: Error while opening sound device. Please check the output device settings and the project sample rate.
bg: Грешка при отваряне на звуковото устройство. Моля, проверете настройките на изходното устройство и честотата на дискретизация за проекта.

en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
bg: Грешка при записване във файла %s (пълен диск?).
    Съобщението от Libsndfile е „%s“

en: Error:
bg: Грешка:

en: Error: %hs at line %lu
bg: Грешка: %hs на ред %lu

en: Estimate
bg: Приближение

en: Expand
bg: Разгъване

en: Expanded Cut Line
bg: Разгъната бе линия на изрязване

en: Expander
bg: Експандер

en: Expo&rt Selection...
bg: Експо&ртиране на селекцията

en: Export
bg: Експортиране

en: Export &Labels...
bg: Ек&спортиране на надписи…

en: Export &Multiple...
bg: Експортиране на н&яколко файла…

en: Export CleanSpeech &Presets...
bg: Експортиране настро&йки на CleanSpeech…

en: Export Contrast Result As:
bg: Експортиране на резултатния контраст като:

en: Export EQ curves as...
bg: Експортиране на еквалайзерни криви като…

en: Export File
bg: Експортиране на файл

en: Export Keyboard Shortcuts As:
bg: Експорт на клавишни комбинации като:

en: Export Labels As:
bg: Експорт на надписи като:

en: Export MIDI
bg: Експортиране на MIDI

en: Export MIDI As:
bg: Експортиране на MIDI като:

en: Export MIDI...
bg: Експортиране на MIDI…

en: Export Multiple
bg: Експортиране на няколко файла

en: Export Presets
bg: Експортиране

en: Export Spectral Data As:
bg: Експорт на спектрални данни като:

en: Export canceled after exporting the following %ld file(s).
bg: Операцията бе отказана след експортирането на следващите файлове (%ld).

en: Export format:
bg: Формат за експортиране:

en: Export location:
bg: Местоположение за експортиране:

en: Export stopped after exporting the following %ld file(s).
bg: Операцията бе спряна след експортирането на следващите файлове (%ld).

en: Exporting an Audio File
bg: Експортира се аудиофайл

en: Exporting entire file as %s
bg: Целият файл се експортира като %s

en: Exporting entire file at %d Kbps
bg: Целият файл се експортира с %d Кб/с

en: Exporting entire file at %d kbps
bg: Целият файл се експортира с %d Кб/с

en: Exporting entire file with %s preset
bg: Целият файл се експортира с настройка %s

en: Exporting entire file with VBR quality %s
bg: Целият файл се експортира с VBR качество %s

en: Exporting selected audio as %s
bg: Избраният звук се експортира като %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
bg: Избраният звук се експортира с %d Кб/с

en: Exporting selected audio at %d kbps
bg: Избраният звук се експортира с %d Кб/с

en: Exporting selected audio with %s preset
bg: Избраният звук се експортира с настройка %s

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
bg: Избраният звук се експортира с VBR качество %s

en: Exporting the entire project as %s
bg: Целият проект се експортира като %s

en: Exporting the entire project as FLAC
bg: Целият проект се експортира като FLAC

en: Exporting the entire project as Ogg Vorbis
bg: Целият проект се експортира във формат Ogg Vorbis

en: Exporting the entire project using command-line encoder
bg: Целият проект се експортира чрез кодер за командния ред

en: Exporting the selected audio as %s
bg: Избраният звук се експортира като %s

en: Exporting the selected audio as FLAC
bg: Избраният звук се експортира като FLAC

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
bg: Избраният звук се експортира във формат Ogg Vorbis

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
bg: Избраният звук се експортира чрез кодер за командния ред

en: Extend Selection Range
bg: Разширяване на селекцията

en: Extended Import
bg: Разширено импортиране

en: Extracting features: %s
bg: Извличат се отличителни черти: %s

en: Extreme
bg: Много високо

en: FFT Find Notes
bg: Търсене на ноти с БПФ

en: FFT Window
bg: Прозорец за бързо преобразувание на Фурие

en: FFmpeg Import/Export Library
bg: Експортираща/импортираща библиотека FFmpeg

en: FFmpeg Library Version:
bg: Версия на библиотеката FFmpeg:

en: FFmpeg Library:
bg: Библиотека FFmpeg:

en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
bg: FFmpeg не може да намери аудиокодек 0x%x.
    Вероятно поддръжката за него не е компилирана.

en: FFmpeg library not found
bg: Библиотеката FFmpeg не бе намерена

en: FFmpeg not found
bg: Не е намерена FFmpeg

en: FFmpeg startup failed
bg: Стартирането на FFmpeg бе неуспешно

en: FFmpeg support not compiled in
bg: Поддръжката за FFmpeg не е компилирана в

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before,                         
    but this time Audacity failed to load it at startup.                         
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
bg: FFmpeg е конфигурирана в „Предпочитания“ и е била зареждана успешно,
    но този път Audacity не успя да я зареди при стартиране.
    
    Може би е добре да я реконфигурирате в Предпочитания > Библиотеки.

en: FFmpeg-compatible files
bg: Файлове, съвместими с FFmpeg

en: FLAC Export Setup
bg: Настройки за експортиране към FLAC

en: FLAC Files
bg: FLAC файлове

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
bg: Кодерът за FLAC не се инициализира.
    Състояние: %d

en: FLAC export couldn't open %s
bg: Експортът към FLAC не успя да отвори %s

en: FLAC files
bg: FLAC файлове

en: FLAC import and export
bg: Импортиране и експортиране на FLAC

en: FLAC options
bg: Настройки за FLAC

en: FLAC support is not included in this build of Audacity
bg: В този компилат на Audacity не е включена поддръжка за FLAC

en: Face name
bg: Име на шрифт

en: Face size
bg: Размер на шрифт

en: Fade In
bg: Засилване

en: Fade Out
bg: Затихване

en: Fading In
bg: Прилага се ефект „Засилване“

en: Fading Out
bg: Прилага се ефект „Затихване“

en: Failed to find compatible FFmpeg libraries.
bg: Не бяха намерени съвместими с FFmpeg библиотеки.

en: Failed to find the codec
bg: Кодекът не бе намерен

en: Failed to guess format
bg: Разпознаването на формата бе неуспешно

en: Failed to remove %s
bg: Не е възможно да се премахне „%s“

en: Failed!
bg: Неуспех!

en: Fast
bg: Бързо

en: Fast Sinc Interpolation
bg: Бърза sinc интерполация

en: Features
bg: Функции

en: Feedback (%):
bg: Обратна връзка (%):

en: Feedback in percent
bg: Обратна връзка в проценти

en: File
bg: Файл

en: File Format Support
bg: Поддръжка за файлови формати

en: File extensions
bg: Файлови разширения

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
bg: Файлът може би е невалиден или повреден: 
    %s

en: File name prefix
bg: Префикс за имената

en: File name prefix:
bg: Префикс за имената:

en: Filename = %s.
bg: Име на файл = %s.

en: Files Missing
bg: Липсващи файлове

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
bg: Заместване на липсващите данни с тишина (само за тази сесия)

en: Filter
bg: Филтър

en: Final Pitch Shift
bg: Крайно изместване на височината

en: Final Tempo Change (%)
bg: Промяна на темпото в края (%)

en: Find &Zero Crossings
bg: Н&амиране на нулите в сигнала

en: Find Clipping
bg: Търсене на отрязани отчети

en: Find Clipping...
bg: Търсене на отрязани отчети…

en: Find path to command
bg: Намиране пътя до команда

en: First Track
bg: Първа писта

en: First file name
bg: Име на първия файл

en: First file name:
bg: Име на първия файл:

en: Fit &Vertically
bg: &Вертикално побиране

en: Fit Project
bg: Побиране на проекта

en: Fit Selection
bg: Побиране на селекцията

en: Fit project in window
bg: Побиране на проекта в прозореца

en: Fit selection in window
bg: Побиране на селекцията в прозореца

en: Five Min
bg: Пет минути

en: Fla&tten
bg: &Сплескване

en: Flanger
bg: Фленджър

en: Force Final Alignment
bg: Принудително крайно подравняване

en: Foreground
bg: Преден план

en: Foreground end time
bg: Краен момент на предния план

en: Foreground start time
bg: Начален момент на предния план

en: Foreground:
bg: Преден план:

en: Format Change
bg: Промяна на формата

en: Format:
bg: Формат:

en: Forwards
bg: Напред

en: Fr&equency smoothing (Hz):
bg: &Изглаждане на честотата (Хц):

en: Frame Period
bg: Време на кадър

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
bg: Размер на кадъра
    незадължителен
    0 – по подразбиране
    мин. – 16
    макс. – 65535

en: Frame:
bg: Кадър:

en: Free Space:
bg: Свободно място:

en: Frequency (Hz)
bg: Честота (Хц)

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
bg: Честота (Хц)	Ниво (дБ)

en: Frequency (Hz):
bg: Честота (Хц):

en: Frequency Analysis
bg: Честотен анализ

en: Frequency Hertz
bg: Честота в Хц

en: Frequency Hertz End
bg: Крайна честота в Хц

en: Frequency Hertz Start
bg: Начална честота в Хц

en: Frequency g&ain (dB/dec):
bg: Усилване по &честоти (дБ/dec):

en: Frequency smoothing
bg: Изглаждане на честотата

en: From Internet
bg: От Интернет

en: From Pitch
bg: От височина

en: From RPM
bg: От обороти в минута

en: From beats per minute
bg: От удари в минута

en: From frequency in hertz
bg: От честота в херцове

en: From length in seconds
bg: От дължина в секунди

en: From:
bg: От:

en: Full screen on/off
bg: Цял екран – вкл./изкл.

en: Full search
bg: Пълно търсене

en: Function
bg: Функция

en: G&rids
bg: Мре&жа

en: GB
bg: ГБ

en: GPL License
bg: Лиценз GPL

en: GSM 6.10 WAV (mobile)
bg: GSM 6.10 WAV (за мобилни устройства)

en: GStreamer startup failed
bg: Стартирането на GStreamer бе неуспешно

en: GStreamer was configured in preferences and successfully loaded before,
                          but this time Audacity failed to load it at startup.
                          You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
bg: GSreamer е конфигурирана в „Предпочитания“ и е била зареждана успешно,
    но този път Audacity не успя да я зареди при стартиране.
    Може би е добре да я реконфигурирате в Предпочитания > Библиотеки.

en: GStreamer-compatible files
bg: Файлове, съвместими с GStreamer

en: Gain
bg: Усилване

en: Gate
bg: Прагово шумоподтискане

en: General Options
bg: Общи настройки

en: Generating Chirp
bg: Генерира се сигнал с ЛЧМ

en: Generating DTMF tones
bg: Генерират се тонове за тонално набиране…

en: Generating Noise
bg: Генерира се шум

en: Generating Silence
bg: Генерира се тишина

en: Generating Tone
bg: Генерира се тон

en: Generator
bg: Генератор

en: Genre
bg: Жанр

en: Genres
bg: Жанрове

en: Grabber
bg: Манипулатор

en: Graphic EQ
bg: Графичен еквалайзер

en: Grids
bg: Мрежа

en: Header:
bg: Заглавен блок:

en: Heavier
bg: По-силно

en: Heaviest
bg: Най-силно

en: Heavy
bg: Силно

en: Help
bg: Помощ

en: Help on the Internet
bg: Помощ в Интернет

en: High-quality Conversion
bg: Висококачествено преобразуване

en: High-quality Sinc Interpolation
bg: Висококачествена sinc интерполация

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
bg: При по-висока честота на опресняване индикаторът показва
    по-чести промени. Честота 30 Хц или по-малко предотвратява
    влиянието му върху качеството на звука при по-бавни компютри.

en: Highpass
bg: ВЧ филтър

en: Horizontal Stereo
bg: Хоризонтално стерео

en: Host
bg: Хост

en: Hz
bg: Хц

en: I&mport CleanSpeech Presets...
bg: И&мпортиране настройки на CleanSpeech…

en: I&mport...
bg: &Импортиране…

en: ID3 tag support
bg: Поддръжка на етикети ID3

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
bg: Трибуквен код на език по ISO 639
    незадължителен
    без стойност – автоматично

en: If 'Load Theme Cache At Startup' is checked, then the Theme Cache will be loaded
    when the program starts up.
bg: Ако е отметнато „Зареждане на кеширана тема при стартиране“, кешът за тема
    ще бъде зареждан при стартиране на програмата.

en: If the available system memory falls below this value, audio will no longer
    be cached in memory and will be written to disk.
bg: Ако достъпната системна памет спадне под тази стойност, звукът няма
    повече да се кешира в паметта и ще бъде записван върху диска.

en: If you find a bug or have a suggestion for us, please write to our <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Feedback</a> address. For help, view the tips and tricks on our <a href="http://wiki.audacityteam.org/">Wiki</a> or visit our <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a>.
bg: Ако откриете дефект или имате предложение, пишете ни на адреса за <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">отзиви</a>. За помощ относно работата с Audacity вижте съветите в нашето <a href="http://wiki.audacityteam.org/">уики</a> или посетете <a href="http://forum.audacityteam.org/">форума ни</a>.

en: If you have more than one Audio Track, you can
    export each track as a separate audio file.
    
    If you have a Label Track, you can export a separate
    audio file for each label in that track. You can have
    more than one Label Track, but files will only be
    exported for the uppermost Label Track.
    
    This Project does not meet the above criteria for
    exporting multiple files.
bg: Ако имате повече от една аудиописта, можете да
    експортирате всяка писта в отделен аудиофайл.
    
    Ако имате писта с надписи, можете да експортирате
    отделен аудиофайл за всеки надпис от нея. Може да имате
    няколко писти с надписи, но ще бъдат експортирани
    файлове само за най-горната от тях.
    
    Този проект не отговаря на горните условия за
    експортиране на много файлове.

en: If you need more control over the export format please use the 'Other uncompressed files' format.
bg: Ако желаете повече контрол върху експортирания формат, използвайте „Други некомпресирани файлове“.

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
bg: Ако продължите, проектът няма да бъде запазен на диска. Това ли желаете?

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
bg: Игнориране на тишината в начала и завършеци

en: Import
bg: Импортиране

en: Import / Export
bg: Импортиране/експортиране

en: Import Labels
bg: Импортиране на надписи

en: Import MIDI
bg: Импортиране от MIDI

en: Import Presets
bg: Импортиране

en: Import Raw
bg: Импортиране на некомпресирани данни

en: Import Raw Data
bg: Импортиране на некомпресирани данни

en: Import complete. Calculating waveform
bg: Импортирането завърши. Изчислява се формата на вълната

en: Import complete. Running an on-demand waveform calculation. %2.0f%% complete.
bg: Импортирането завърши. Изчислява се формата на вълната. Завършени: %2.0f%%.

en: Import via QuickTime
bg: Импортиране чрез QuickTime

en: Import(s) complete. Running %d on-demand waveform calculations. Overall %2.0f%% complete.
bg: Импортирането завърши. Текат изчисления за формата на вълната (на брой %d). Завършени: общо %2.0f%%.

en: Imported '%s'
bg: Импортиран бе „%s“

en: Imported MIDI from '%s'
bg: Импортирани бяха данни във формат MIDI от „%s“

en: Imported labels from '%s'
bg: Импортирани бяха надписи от „%s“

en: Importer order
bg: Ред за импортиране

en: Importing %s
bg: Импортира се %s

en: In All &Tracks
bg: Във &всички писти

en: In All S&ync-Locked Tracks
bg: Във всички с&инхронизирани писти

en: In addition, specify the name of an audio file or Audacity project to open it.
bg: Освен това задайте името на звуков файл или проект на Audacity, който да бъде отворен.

en: Include audio before first label
bg: Включително звука преди първия надпис

en: Increase gain on focused track
bg: Повишаване силата на звука във фокусираната писта

en: Increase input gain
bg: Повишаване усилването на входа

en: Increase output gain
bg: Повишаване усилването на изхода

en: Increase playback speed
bg: По-бързо възпроизвеждане

en: Index[%02x] Codec[%S], Language[%S], Bitrate[%S], Channels[%d], Duration[%d]
bg: Индекс[%02x] Кодек[%S], Език[%S], Скорост на предаване[%S], Канали[%d], Продължителност[%d]

en: Individual Theme Files
bg: Отделни файлове от тема

en: Info
bg: Информация

en: Initial Pitch Shift
bg: Начално изместване на височината

en: Initial Tempo Change (%)
bg: Промяна на темпото в началото (%)

en: Inner fade down length:
bg: Вътрешно затихване – дължина:

en: Inner fade up length:
bg: Вътрешно засилване – дължина:

en: Input Channels
bg: Входни канали

en: Input Device
bg: Входно устройство

en: Input Meter
bg: Входна амплитуда

en: Input Volume
bg: Сила на входа

en: Input Volume Slider
bg: Плъзгач за силата на входа

en: Input level meter - click to monitor input
bg: Сила на входа – щракнете за наблюдение

en: Insane
bg: Изключително

en: Insert &After
bg: Вмъкване &след

en: Insert &Before
bg: Вмъкване &преди

en: Inspecting project file data
bg: Инспектират се данните на файл с проект

en: Installation Prefix:
bg: Префикс на инсталацията:

en: Instrument
bg: Инструмент

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Internal error reported by alignment process.
bg: Възникна вътрешна грешка в процеса на подравняване.

en: Internal logic fault
bg: Вътрешна логическа грешка

en: Interpolation:
bg: Интерполация:

en: Invalid Vorbis bitstream header
bg: Невалиден заглавен блок на двоичен поток във формат Vorbis

en: Invalid duration in LOF file.
bg: Невалидна продължителност в LOF файл.

en: Invalid sample rate
bg: Невалидна честота на дискретизация

en: Invalid track offset in LOF file.
bg: Невалидно отместване на писта в LOF файл.

en: Invalid window offset in LOF file.
bg: Невалидно отместване на прозорец в LOF файл.

en: Invert
bg: Инвертиране

en: Inverting
bg: Извършва се инвертиране

en: Join
bg: Обединяване

en: Join Labels
bg: Обединяване на надписи

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
bg: Обединени бяха %.2f секунди от t=%.2f

en: Joined labeled regions
bg: Обединени бяха надписани области

en: Joint Stereo
bg: Свързано стерео

en: KB
bg: КБ

en: Key Bindings
bg: Клавишни комбинации

en: Key Combination
bg: Клавишна комбинация

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Keyboard preferences currently unavailable.
bg: Настройките за клавиатурата в момента са недостъпни.

en: L
bg: Л

en: L&atency correction:
bg: &Корекция на закъснение:

en: LAME MP3 Library:
bg: Библиотека LAME за MP3:

en: LFO Frequency (Hz):
bg: Честота на НЧО (Хц):

en: LFO Start Phase (deg.):
bg: Нач. фаза на НЧО (градуси):

en: LFO frequency in hertz
bg: Честота на НЧО в херцове

en: LFO start phase in degrees
bg: Начална фаза на НЧО в градуси

en: LOF Error
bg: Грешка в LOF файл

en: LPC
bg: ЛПК

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
bg: Точност на коефициентите за ЛПК
    незадължителен
    0 – по подразбиране
    мин. – 1
    макс. – 15

en: La&beled Regions
bg: О&бласти с надписи

en: Label
bg: Надпис

en: Label Edit
bg: Редактиране на надпис

en: Label Track
bg: Писта с надписи

en: Label Track Font
bg: Шрифт за надписи

en: Label or track "%s" is not a legal file name. You cannot use any of: %s
    Use...
bg: Надписът или пистата „%s“ не е валидно име на файл. Не можете да използвате: %s
    Използвайте…

en: Labels
bg: Надписи

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
bg: Закъснение (секунди)	Честота (Хц)	Сила

en: Language:
bg: Език:

en: Latency
bg: Закъснение

en: Latency Correction setting has caused the recorded audio to be hidden before zero.
    Audacity has brought it back to start at zero.
    You may have to use the Time Shift Tool (<---> or F5) to drag the track to the right place.
bg: Настройката „Корекция на закъснението“ причини скриване на записания звук преди нулата.
    Audacity го премести обратно, за да започва от нулата.
    С инструмента за преместване (<–> или F5) можете да плъзнете пистата на правилното място.

en: Latency problem
bg: Проблем със закъснението

en: Left
bg: Ляво

en: Left Channel
bg: Ляв канал

en: Left,
bg: Ляв,

en: Left-Click
bg: Щракване

en: Left-Double-Click
bg: Двукратно щракване

en: Left-Drag
bg: Плъзгане

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
bg: Ляв=увеличаване, десен=умаляване, среден=норм. мащаб

en: Length
bg: Дължина

en: Length (seconds)
bg: Дължина (секунди)

en: Length (seconds):
bg: Дължина (секунди):

en: Length of &Filter:
bg: Дължина на &филтъра:

en: Length of Filter
bg: Дължина на филтъра

en: Level:
bg: Ниво:

en: Leveller
bg: Изравняване

en: Leveller...
bg: Изравняване…

en: Levels To Discard
bg: Нива за отхвърляне

en: Li&near Frequency Scale
bg: &Линейна честотна скала

en: Libraries
bg: Библиотеки

en: Libresample by Dominic Mazzoni and Julius Smith
bg: Libresample от Dominic Mazzoni и Julius Smith

en: Libsamplerate by Erik de Castro Lopo
bg: Libsamplerate от Erik de Castro Lopo

en: Libsamplerate error: %d
bg: Грешка в Libsamplerate: %d

en: Light
bg: Леко

en: Limiter
bg: Ограничител

en: Line Time
bg: Време на ред

en: Linear
bg: Линейна

en: Linear Frequency Scale
bg: Линейна честотна скала

en: Linear frequency
bg: Линейна честота

en: List of Files in basic text format
bg: Списък от файлове в текстов формат

en: Little-endian
bg: младши байт в началото

en: Lo&ng period:
bg: Д&ълъг период:

en: Load
bg: Зареждане

en: Load Files
bg: Зареждане на файлове

en: Load Metadata As:
bg: Зареждане на метаданни като:

en: Load Preset
bg: Зареждане

en: Load Theme Cache
bg: Зареждане на кеширана тема

en: Load Theme Cache At Startup
bg: Зареждане на кеширана тема при стартиране

en: Load VST Program:
bg: Зареждане на VST програма:

en: Loaded %d keyboard shortcuts
bg: Заредени бяха %d клавишни комбинации

en: Loading keyboard shortcuts
bg: Зареждат се клавишни комбинации

en: Loca&te...
bg: &Намиране…

en: Local
bg: Локално

en: Locate FFmpeg
bg: Посочете FFmpeg

en: Locate Lame
bg: Посочете Lame

en: Location of %s:
bg: Местоположение на %s:

en: Location of &Manual:
bg: Местоположение на &упътването:

en: Location of '%s':
bg: Местоположение на „%s“:

en: Log frequency
bg: Логаритмична честота

en: Log search
bg: Логаритмично търсене

en: Logarithmic
bg: Логаритмична

en: Long Seek right during playback
bg: Дълга стъпка надясно при възпроизвеждане

en: Long seek left during playback
bg: Дълга стъпка наляво при възпроизвеждане

en: Lower speed limit
bg: Долна граница на скоростта

en: Lowpass
bg: НЧ филтър

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
bg: M4A (AAC) файлове (FFmpeg)

en: MB
bg: МБ

en: MIDI Devices
bg: MIDI устройства

en: MIDI Synthesizer Latency (ms):
bg: Закъснение на MIDI синтезатора (мс):

en: MIDI and Allegro files (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|MIDI files (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Allegro files (*.gro)|*.gro|All files (*.*)|*.*
bg: MIDI файлове и файлове на Allegro (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|MIDI файлове (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Файлове на Allegro (*.gro)|*.gro|Всички файлове (*.*)|*.*

en: MIDI file (*.mid)|*.mid|Allegro file (*.gro)|*.gro
bg: MIDI файл (*.mid)|*.mid|Файл на Allegro (*.gro)|*.gro

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
bg: MIDI пистите не могат да се отместват поотделно като аудиофайловете.

en: MISSING
bg: ЛИПСВА

en: MP2 Export Setup
bg: Настройки за експортиране към MP2

en: MP2 Files
bg: MP2 файлове

en: MP2 export
bg: Експортиране на MP2

en: MP3 Export Library
bg: Експортираща библиотека за MP3

en: MP3 Export Setup
bg: Настройки за експортиране към MP3

en: MP3 Files
bg: MP3 файлове

en: MP3 Importing
bg: Импортиране на MP3

en: MP3 Library Version:
bg: Версия на библиотеката за MP3:

en: MP3 Library:
bg: Библиотека за MP3:

en: MP3 export library not found
bg: Не бе намерена експортираща библиотека за MP3

en: MP3 files
bg: MP3 файлове

en: MPEG container options
bg: Настройки за MPEG контейнер

en: Ma&ke Stereo Track
bg: П&ревръщане в стереописта

en: Ma&ximum Frequency (Hz):
bg: Ма&ксимална честота (Хц):

en: Made '%s' a stereo track
bg: Пистата „%s“ бе преобразувана в стерео

en: Main
bg: Основен

en: Main Mix
bg: Главен смесител

en: Make Stereo
bg: Превръщане в стерео

en: Make a &copy of the files before editing (safer)
bg: Създаване &копие на файловете преди редактиране (по-безопасно)

en: Make-up gain for 0dB after compressing
bg: Усилване до 0 дБ след компресирането

en: Manage Curves
bg: Управление на кривите

en: Manage Curves List
bg: Управление на списъка с криви

en: Manage History
bg: Управление на хронологията

en: Master Gain Control
bg: Общо усилване

en: Max dB
bg: Макс. дБ

en: Max silence duration:
bg: Макс. продължителност на тишината:

en: Max spike width
bg: Макс. ширина на пик

en: Max spike width (higher is more sensitive):
bg: Макс. ширина на пик (по-висока – по-чувствително):

en: Max. Number of Notes (1..128):
bg: Макс. брой ноти (1–128):

en: Max. PdO
bg: Макс. РПр

en: Max. PtO
bg: Макс. РПо

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
bg: Максимален ред на подразделяне
    незадължително
    -1 – по подразбиране
    мин. – 0
    макс. – 8

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
bg: Максимален ред на предсказване
    незадължително
    -1 – по подразбиране
    мин. – 0
    макс. – 32 (с ЛПК) или 4 (без ЛПК)

en: Maximum amplitude dB
bg: Максимална амплитуда в дБ

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
bg: Максимална скорост на мултиплексирания поток
    незадължително
    0 – по подразбиране

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
bg: Максималната честота трябва да е 100 Хц или повече

en: Maximum pause:
bg: Максимална пауза:

en: Measure selection
bg: Измерване на селекция

en: Measured background level
bg: Измерено ниво на фона

en: Measured foreground level
bg: Измерено ниво на предния план

en: Media read error
bg: Грешка при четене от носителя

en: Medium
bg: Средно

en: Medium Tracks
bg: Средни писти

en: Memory allocation failed -- NewSamples
bg: Неуспешно заделяне на памет - NewSamples

en: Merge
bg: Сливане

en: Merged Clips
bg: Слети бяха клипове

en: Meter
bg: Индикация

en: Meter Preferences
bg: Настройка на индикатора

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
bg: Опреснявания на индикатора в секунда (1–100):

en: Meter-Play
bg: Индикатор за възпроизвеждане

en: Meter-Record
bg: Индикатор за запис

en: Meter/Waveform dB &range:
bg: &Обхват на индикатора и вълната в дБ:

en: Mi&nimum Free Memory (MB):
bg: Ми&нимална свободна памет (МБ):

en: Mi&nimum Frequency (Hz):
bg: Ми&нимална честота (Хц):

en: Mi&x and Render
bg: &Смесване и обобщаване

en: Mi&xer Toolbar
bg: Лента „С&месител“

en: Middle-Click
bg: Щракване (среден бутон)

en: Mime-types
bg: Типове по mime

en: Min dB
bg: Мин. дБ

en: Min silence duration:
bg: Мин. продължителност на тишината:

en: Min. PdO
bg: Мин. РПр

en: Min. PtO
bg: Мин. РПо

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
bg: Минимален ред на подразделяне
    незадължително
    -1 – по подразбиране
    мин. – 0
    макс. – 8

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
bg: Минимален ред на предсказване
    незадължително
    -1 – по подразбиране
    мин. – 0
    макс. – 32 (с ЛПК) или 4 (без ЛПК)

en: Minimum Amplitude (dB):
bg: Минимална амплитуда (дБ):

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
bg: Минималната честота трябва да е поне 0 Хц

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
bg: Минималната честота трябва да е по-ниска от максималната

en: Missing alias (.auf) block file: '%s'
bg: Липсва блоков файл с псевдоним (.auf): „%s“

en: Missing aliased audio file: '%s'
bg: Липсва звуков файл с псевдоним: „%s“

en: Missing data block file: '%s'
bg: Липсва блоков файл с данни: „%s“

en: Mix
bg: Смесване

en: Mix and Render
bg: Смесване и обобщаване

en: Mix and Render to New Track
bg: Смесване и обобщаване в нова писта

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
bg: %d писти бяха смесени и обобщени в една нова монописта

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
bg: %d писти бяха смесени и обобщени в една нова стереописта

en: Mixer
bg: Смесител

en: Mixer Panel
bg: Смесителен пулт

en: Mixing and rendering tracks
bg: Смесване и обобщаване на писти

en: Mixing down to &mono during export
bg: При смесване към &моно при експортиране

en: Mixing down to &stereo during export
bg: При смесване към &стерео при експортиране

en: Mo&ve Cursor
bg: Пр&еместване на курсора

en: Moderate
bg: Умерено

en: Modes
bg: Режими

en: Modified Label
bg: Променен бе надпис

en: Modulator
bg: Модулатор

en: Mono
bg: Моно

en: Mono,
bg: Моно,

en: Mouse
bg: Мишка

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
bg: Команди с мишката (не подлежат на настройка)

en: Move &Down
bg: Местене на&долу

en: Move &Up
bg: Местене на&горе

en: Move &filter down
bg: &Филтър надолу

en: Move Focus to Next Track
bg: Фокусиране на следващата писта

en: Move Focus to Next and Select
bg: Фокусиране и избиране на следващата писта

en: Move Focus to Previous Track
bg: Фокусиране на предишната писта

en: Move Focus to Previous and Select
bg: Фокусиране и избиране на предишната писта

en: Move Track
bg: Местене на писта

en: Move Track &Down
bg: Местене на пистата на&долу

en: Move Track U&p
bg: Местене на пистата на&горе

en: Move backward from toolbars to tracks
bg: Преход назад от лентите с инструменти към пистите

en: Move clip up/down between tracks
bg: Преместване на клип между пистите

en: Move f&ilter up
bg: Ф&илтър нагоре

en: Move forward from toolbars to tracks
bg: Преход напред от лентите с инструменти към пистите

en: Move rule &down
bg: Правило на&долу

en: Move rule &up
bg: Правило на&горе

en: Moved '%s' %s
bg: Пистата „%s“ бе преместена %s

en: Moved Sample
bg: Преместени бяха отчети

en: Moved clip to another track
bg: Клип бе преместен в друга писта

en: Moved gain slider
bg: Усилването бе променено

en: Moved pan slider
bg: Извършено бе панорамиране

en: Moved velocity slider
bg: Преместен бе плъзгачът за динамика

en: Multi
bg: Универсален

en: Multi Tool
bg: Универсален

en: Multi-Tool Mode
bg: Универсален инструмент

en: Multi-Tool Mode: Cmd-, for Mouse and Keyboard Preferences
bg: Универсален инструмент: Cmd+, за настройване на клавиатурата и мишката

en: Multi-Tool Mode: Ctrl-P for Mouse and Keyboard Preferences
bg: Универсален инструмент: Ctrl+P за настройване на клавиатурата и мишката

en: Multiband
bg: Многолентов

en: Musical Instrument
bg: Музикален инструмент

en: Mute
bg: Изкл.

en: Mute/Unmute focused track
bg: Спиране/пускане звука на фокусираната писта

en: Mux Rate:
bg: Мултиплексиране:

en: N&ame...
bg: &Име…

en: NTSC frames
bg: NTSC кадри

en: Name
bg: Име

en: Name Change
bg: Промяна на име

en: Name files:
bg: Имена на файловете:

en: Name is the same as the original one
bg: Името е същото като оригиналното

en: Name must not be blank
bg: Името не трябва да е празно

en: Names may not contain '%c' and '%c'
bg: Имената не могат да съдържат „%c“ и „%c“

en: Never copy any files
bg: Никога да не се копират файлове

en: New Label Track
bg: Нова писта с надписи

en: New Peak Amplitude (dB):
bg: Нова пикова амплитуда (дБ):

en: New Project
bg: Нов проект

en: New Temporary Directory
bg: Нова временна директория

en: New Track
bg: Нова писта

en: New sample rate (Hz):
bg: Нова честота на дискретизация (Хц):

en: New selection length:
bg: Нова дължина на селекцията:

en: New selection length: hh:mm:ss
bg: Нова дължина на селекцията: чч:мм:сс

en: New...
bg: Нов…

en: Next Tool
bg: Следващ инструмент

en: No Local Help
bg: Няма локална помощ

en: No MIDI interfaces
bg: Няма MIDI интерфейси

en: No audio interfaces
bg: Няма аудиоинтерфейси

en: No background measured
bg: Не е измерено ниво на фона

en: No chain selected
bg: Не е избрана верига

en: No compatible FFmpeg library was found
bg: Не бе намерена съвместима библиотека FFmpeg

en: No curves exported
bg: Не бяха експортирани криви

en: No devices found
bg: Не са намерени устройства

en: No endianness
bg: Без ред на байтовете

en: No foreground measured
bg: Не е измерено ниво на предния план

en: No labels to export.
bg: Няма надписи за експортиране.

en: Noise Floor
bg: Долна граница на шума

en: Noise Floor %d dB
bg: Долна граница на шума %d дБ

en: Noise Floor:
bg: Долна граница на шума:

en: Noise Generator
bg: Генератор на шум

en: Noise Removal
bg: Премахване на шум

en: Noise Removal by Dominic Mazzoni
bg: Премахване на шум от Dominic Mazzoni

en: Noise Removal...
bg: Премахване на шум…

en: Noise Threshold (Hiss/Hum/Ambient Noise)
bg: Праг за шум (съскане/брум/фонов шум)

en: Noise re&duction (dB):
bg: &Намаляване на шум (дБ):

en: Noise reduction
bg: Намаляване на шум

en: Noise type
bg: Тип на шума

en: Noise...
bg: Шум…

en: Noise:
bg: Шум:

en: None
bg: Няма

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
bg: Никой от очакваните файлове с компоненти на темата
    не бе намерен тук:
      %s.

en: Normalize
bg: Нормализиране

en: Normalize maximum amplitude to:
bg: Нормализиране на макс. амплитуда до:

en: Normalize stereo channels independently
bg: Независимо нормализиране на стереоканалите

en: Normalize...
bg: Нормализиране…

en: Normalizing without removing DC offset...
bg: Извършва се нормализиране без центриране…

en: Normalizing...
bg: Извършва се нормализиране…

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
bg: Кодиращата библиотека за MP3 е невалидна или не се поддържа!

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
bg: Не всички формати и кодеци са съвместими. Някои съчетания от параметри също не са съвместими с някои кодеци.

en: Not an Ogg Vorbis file
bg: Не е файл във формат Ogg Vorbis

en: Not enough data selected.
bg: Не са избрани достатъчно данни.

en: Note Track
bg: Нотна писта

en: Note key
bg: Ключ на нота

en: Note length (seconds)
bg: Дължина на нота (секунди)

en: Note velocity
bg: Динамика на нота

en: Note: Export quality options can be chosen by clicking the Options
    button in the Export dialog.
bg: Бележка: настройките за качество при експортиране са достъпни
    чрез бутона „Настройки“ в диалоговия прозорец за експортиране.

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
bg: Забележка: Cmd+Q означава изход. Всички други клавиши са валидни.

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
bg: Няма нищо за измерване.
    Моля, изберете част от писта.

en: Nothing to redo
bg: Няма действия за възстановяване

en: Nothing to undo
bg: Няма действия за анулиране

en: Num
bg: №

en: Number of consecutive analysis:
bg: Брой последователни анализи:

en: Number of times to repeat:
bg: Брой на повторенията:

en: Numbering after File name prefix
bg: Номерация след префикса за име

en: Numbering before Label/Track Name
bg: Номер преди надписа/име на писта

en: Nyquist Output:
bg: Изход от Nyquist:

en: Nyquist Prompt
bg: Команда на Nyquist

en: Nyquist Prompt...
bg: Команда на Nyquist…

en: Nyquist did not return audio.
bg: Няма върнат звук от Nyquist.

en: Nyquist returned the value:
bg: Nyquist върна стойността:

en: Nyquist returned too many audio channels.
bg: Върнатите от Nyquist канали са прекалено много.

en: OK... Audacious!
bg: Страхотно!

en: Ogg Vorbis Export Setup
bg: Настройки за експортиране към Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Files
bg: Файлове на Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Import and Export
bg: Импортиране и експортиране на Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis files
bg: Ogg Vorbis файлове

en: Ogg Vorbis support is not included in this build of Audacity
bg: Този компилат на Audacity не поддържа Ogg Vorbis

en: On-demand import and waveform calculation complete.
bg: Импортирането и изчисляването формата на вълната завърши.

en: One Hour
bg: Един час

en: One Min
bg: Една минута

en: One Sec
bg: Една секунда

en: One or more external audio files could not be found.
    It is possible they were moved, deleted, or the drive they were on was unmounted.
    Silence is being substituted for the affected audio.
    The first detected missing file is:
    %s
    There may be additional missing files.
    Choose File > Check Dependencies to view a list of locations of the missing files.
bg: Eдин или повече аудиофайлове не бяха намерени.
    Възможно е да са били преместени, изтрити или разположени на устройство, което сега е демонтирано.
    Засегнатият звук ще бъде заместен с тишина.
    Първият открит липсващ файл е:
    %s
    Може да има и още липсващи файлове.
    За да видите списък с местоположенията на липсващите файлове, изберете Файл > Проверка за зависимости.

en: Only avformat.dll|*avformat*.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
bg: Само avformat.dll|*avformat*.dll|Динамично свързвани библиотеки (*.dll)|*.dll|Всички файлове (*.*)|*

en: Only lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
bg: Само lame_enc.dll|lame_enc.dll|Динамично свързвани библиотеки (*.dll)|*.dll|Всички файлове (*.*)|*

en: Only libavformat.so|libavformat.so*|Dynamically Linked Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
bg: Само libavformat.so|libavformat.so*|Динамично свързвани библиотеки (*.so*)|*.so*|Всички файлове (*)|*

en: Only libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
bg: Само libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Динамични библиотеки (*.dylib)|*.dylib|Всички файлове (*)|*

en: Only libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|Primary Shared Object files (*.so)|*.so|Extended Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
bg: Само libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|Първични споделени обектни файлове (*.so)|*.so|Разширени библиотеки (*.so*)|*.so*|Всички файлове (*)|*

en: Onsets
bg: Начални моменти

en: Open &Recent...
bg: Последно използвани &файлове…

en: Open Me&tadata Editor...
bg: Редактиране на мета&данни…

en: Open Recent
bg: Последно използвани файлове

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
bg: Отворете нов проект, за да променяте клавишните комбинации.

en: Open menu on focused track
bg: Отваряне на меню за фокусираната писта

en: Opening Audacity Project
bg: Отваря се проект на Audacity

en: Options...
bg: Настройка…

en: Orphan block file: '%s'
bg: Осиротял блоков файл: „%s“

en: Oscillator
bg: Осцилатор

en: Other Contributors
bg: Други сътрудници

en: Other Emeritus Team Members
bg: Други бивши членове на екипа

en: Other uncompressed files
bg: Други некомпресирани файлове

en: Other...
bg: Друго…

en: Out of disk space
bg: Няма повече място върху диска

en: Out of memory!
bg: Недостиг на памет!

en: Outer fade down length:
bg: Външно затихване – дължина:

en: Outer fade up length:
bg: Външно засилване – дължина:

en: Output Channels: %2d
bg: Изходящи канали: %2d

en: Output Device
bg: Изходно устройство

en: Output Meter
bg: Изходна амплитуда

en: Output Volume
bg: Сила на изхода

en: Output Volume Slider
bg: Плъзгач за силата на изхода

en: Output level meter
bg: Сила на изхода

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
bg: Общо качество, има различно значение в кодеците
    задължително за Vorbis
    0 – автоматично
    -1 – изключено (използва се скоростта на потока)

en: Overdub: &Play other tracks while recording new one
bg: Наслагване: &възпроизвеждане на другите писти при запис на нова

en: Overwrite existing curve '
bg: Записване върху съществуващата крива „

en: Overwrite existing files
bg: Презаписване на съществуващи файлове

en: Overwrite preset '%s'?
bg: Презаписване на настройката „%s“?

en: PAL frames (25 fps)
bg: PAL кадри (25 к./с)

en: Pa&ge Setup...
bg: Настро&йка на страница…

en: Packet Size:
bg: Размер на пакетите:

en: Packet size
    Optional
    0 - default
bg: Размер на пакета
    незадължително
    0 – по подразбиране

en: Pan
bg: Панорамно изместване

en: Pan left on focused track
bg: Панорамиране на фокусираната писта наляво

en: Pan right on focused track
bg: Панорамиране на фокусираната писта надясно

en: Parameters
bg: Параметри

en: Parametric
bg: Параметричен

en: Paste
bg: Поставяне

en: Paste Te&xt to New Label
bg: Постав&яне текст в нов надпис

en: Paste Text to New Label
bg: Поставяне текст в нов надпис

en: Pasted from the clipboard
bg: Извършено бе поставяне от клипборда

en: Pasted text from the clipboard
bg: Поставен бе текст от клипборда

en: Pasting one type of track into another is not allowed.
bg: Поставянето на един вид писта в друг не е разрешено.

en: Pause
bg: Пауза

en: PdO Method:
bg: Метод за РПр:

en: Pencil
bg: Молив

en: Percent Change
bg: Промяна в проценти

en: Percent Change:
bg: Промяна в проценти:

en: Performing Echo
bg: Прилага се ефект „Ехо“

en: Performing Effect:
bg: Прилага се ефект:

en: Performing Effect: %s
bg: Прилага се ефект: %s

en: Performing Equalization
bg: Прилага се ефект „Еквалайзер“

en: Performing Repeat
bg: Прилага се ефект „Повтаряне“

en: Phaser
bg: Фейзър

en: Phaser...
bg: Фейзър…

en: Pink
bg: Розов

en: Pitc&h (EAC)
bg: Вис&очина (EAC)

en: Pitch (EAC)
bg: Височина (EAC)

en: Pitch Shifter
bg: Промяна на височината

en: Pitch and Tempo
bg: Височина и темпо

en: Pitch and Tempo Change support
bg: Възможност за промяна на височината и темпото

en: Pitch:
bg: Височина:

en: Pl&ay
bg: &Възпроизвеждане

en: Pla&y Region
bg: Възпроизве&жданa област

en: Play
bg: Възпроизвеждане

en: Play (Shift for Loop Play)
bg: Възпроизвеждане (Shift за зацикляне)

en: Play Cut Preview
bg: Възпроизвеждане на мостра за изрязване

en: Play Meter
bg: Индикатор за възпроизвеждане

en: Play One Second
bg: Възпроизвеждане – 1 секунда

en: Play To Selection
bg: Възпроизвеждане до селекцията

en: Play and/or record using &RAM (useful for slow drives)
bg: Възпроизвеждане/запис чрез &оперативната памет (полезно при бавни дискове)

en: Play at selected speed
bg: Възпроизвеждане с избрана скорост

en: Play at speed
bg: Възпроизвеждане със скорост

en: Play-at-speed
bg: Възпроизвеждане със скорост

en: Play/Stop
bg: Възпроизвеждане/спиране

en: Play/Stop and Set Cursor
bg: Възпроизвеждане/спиране и поставяне на курсора

en: Playback
bg: Възпроизвеждане

en: Playback Speed
bg: Скорост на възпроизвеждане

en: Playing Audio
bg: Възпроизвежда се звук

en: Playthrough
bg: Монитор на записа

en: Please enter valid times.
bg: Моля, въведете валидни времена.

en: Please enter valid values.
bg: Моля, въведете валидни стойности.

en: Please save and close the current project first.
bg: Моля, първо запазете и затворете текущия проект.

en: Please select an action
bg: Моля, изберете действие

en: Please select codec before saving a profile
bg: Моля, изберете кодек, преди да запазвате профил

en: Please select format before saving a profile
bg: Моля, изберете формат, преди да запазвате профил

en: Please select something to be measured.
bg: Моля, изберете нещо за измерване.

en: Plot Spectrum
bg: Чертане на спектър

en: Plot Spectrum...
bg: Чертане на спектър…

en: Plug-in support
bg: Поддръжка на приставки

en: Plugin Settings
bg: Настройки на приставка

en: Plugins %i to %i
bg: Приставки %i – %i

en: Plugins 1 to %i
bg: Приставки 1 – %i

en: Position
bg: Позиция

en: Pre&ferences...
bg: Предпо&читания…

en: Pre&view
bg: &Мостра

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
bg: Метод за реда на предсказване
    Приближение – най-бързо, най-ниска компресия
    Логаритмично търсене – най-бавно, най-добра компресия
    Пълно търсене – по подразбиране

en: Preferences...
bg: Предпочитания…

en: Preferences:
bg: Предпочитания:

en: Preparing preview
bg: Подготвя се мостра

en: Preset
bg: Готова настройка

en: Preset '%s' does not exist.
bg: Не съществува готова настройка „%s“.

en: Preset:
bg: Настройка:

en: Presets
bg: Готови настройки

en: Presets:
bg: Готови настройки:

en: Presmooth Time
bg: Време на предв. изглаждане

en: Press
bg: Натиснете

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
bg: Натиснете F2 или щракнете двукратно, за да редактирате клетка.

en: Preview &after cut region:
bg: Мостра &след изрязаното:

en: Preview &before cut region:
bg: Мостра &преди изрязаното:

en: Preview not available
bg: Няма мостра

en: Previewing
bg: Възпроизвежда се мостра

en: Previous Tool
bg: Предишен инструмент

en: Print
bg: Печат

en: Problem encountered exporting presets.
bg: Възникна проблем при експортиране на настройки.

en: Processing Auto Duck...
bg: Прилага се автоприглушаване…

en: Processing first track of stereo pair:
bg: Обработва се първата писта от стереодвойка:

en: Processing second track of stereo pair:
bg: Обработва се втората писта от стереодвойка:

en: Processing stereo channels independently:
bg: Обработват се стереоканали поотделно:

en: Processing:
bg: Обработва се:

en: Profile:
bg: Профил:

en: Program
bg: Програма

en: Program build date:
bg: Дата на компилиране:

en: Progress
bg: Ход на операцията

en: Project Dependencies
bg: Зависимости на проекта

en: Project Depends on Other Audio Files
bg: Проектът зависи от други звукови файлове

en: Project Rate (Hz):
bg: Обща ЧД (Хц)

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Show Log...' in the Help menu to see details.
bg: Проверката на проекта откри несъответствия във файловете при автоматично възстановяване.
    
    За подробности изберете „Показване на дневника…“ в менюто „Помощ“.

en: Project check found file inconsistencies inspecting the loaded project data.
bg: Проверката на проекта откри несъответствия във файловете при прегледа на заредените данни.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
bg: Проверката на проекта в папката „%s“ 
    откри %d липсващи блокови файла с псевдоними (.auf). 
    Audacity може да ги възстанови от 
    текущите звукови данни в проекта.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
bg: Проверката на проекта в папката „%s“ 
    откри %d липсващи блокови файла (.au) със звукови данни, 
    вероятно резултат от дефект, системен срив или случайно 
    изтриване. Audacity не е в състояние да възстанови тези 
    липсващи файлове автоматично. 
    
    Ако изберете първата или втората възможност по-долу, 
    можете да се опитате да намерите и възстановите липсващите 
    файлове на предишните им места. 
    
    Забележете, че при втората възможност вълновата форма може 
    да не отчита тишина.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
bg: Проверката на проект в папката „%s“ 
    откри %d липсващи външни аудиофайла 
    („файлове с псевдоними“). Audacity не е в състояние 
    да възстанови тези файлове автоматично. 
    
    Ако изберете първата или втората възможност по-долу, 
    можете да се опитате да намерите и възстановите липсващите 
    файлове на предишните им места. 
    
    Забележете, че при втората възможност вълновата форма може 
    да не отчита тишина. 
    
    Ако изберете третата възможност, проектът ще бъде запазен 
    в текущото си състояние, освен ако изберете „Незабавно 
    затваряне на проекта“ при следващо съобщение за грешка.

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
bg: Проверката на проекта в папката „%s“ 
    откри %d осиротели блокови файла. Тези файлове не се 
    използват в проекта, но може да принадлежат към други проекти. 
    Те са безвредни и с малък размер.

en: Project check read faulty Sequence tags.
bg: Проверката на проекта откри невалидни етикети на последователности.

en: Project was recovered
bg: Възстановен бе проект

en: Projects
bg: Проекти

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
bg: За продължаване се изисква правилно конфигурирана FFmpeg.
    Можете да я конфигурирате в Предпочитания > Библиотеки.

en: Quality
bg: Качество

en: Quality:
bg: Качество:

en: QuickTime files
bg: Файлове на QuickTime

en: Quit Audacity
bg: Изход от Audacity

en: R
bg: Д

en: R&emove Audio
bg: П&ремахване на звук

en: R&escan Audio Devices
bg: Ново сканиране на &устройствата

en: Rate Change
bg: Промяна на честота

en: Ratio
bg: Съотношение

en: Ratio %.0f to 1
bg: Съотношение %.0f:1

en: Ratio %.1f to 1
bg: Съотношение %.1f:1

en: Ratio:
bg: Съотношение:

en: Re&gion Save
bg: Запазване на обла&ст

en: Re&move
bg: &Премахване

en: Re&name
bg: Пре&именуване

en: Read the files &directly from the original (faster)
bg: &Четене от оригиналните некомпресирани аудиофайлове (по-бързо)

en: Real-time Conversion
bg: Преобразуване в реално време

en: Recent &Files
bg: Последно използвани &файлове

en: Record
bg: Запис

en: Record (Shift for Append Record)
bg: Записване (Shift за добавяне към записа)

en: Record Meter
bg: Индикатор за запис

en: Recorded Audio
bg: Записан бе звук

en: Recording
bg: Запис

en: Recording - Choosing the Input Device
bg: Записване – избор на входно устройство

en: Recording - Choosing the Input Source
bg: Записване – избор на входен източник

en: Recording - Setting the Input Level
bg: Записване – задаване на усилване на входа

en: Recording Audio
bg: Записва се звук

en: Recording end
bg: Край на запис

en: Recording in CleanSpeech mode is not possible when a track, or more than one project, is already open.
bg: Записването в режим CleanSpeech не е възможно, ако вече е отворена писта или друг проект.

en: Recording not permitted
bg: Записването не е разрешено.

en: Recording start
bg: Начало на запис

en: Recover
bg: Възстановяване

en: Recover Projects
bg: Възстановяване на проекти

en: Recoverable projects
bg: Възстановими проекти

en: Recovering a project will not change any files on disk before you save it.
bg: Възстановяването на проект не променя файлове на диска, преди да го запазите.

en: Rectangle
bg: Правоъгълник

en: Rectangular
bg: Правоъгълен

en: Redo
bg: Връщане

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
bg: Регенериране на обобщаващите файлове с псевдоними (безопасно и препоръчително)

en: Regio&n Restore
bg: В&ъзстановяване на област

en: Release build
bg: За крайни потребители

en: Remaining Time:
bg: Оставащо време:

en: Remo&ve Tracks
bg: Према&хване на писти

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove Track
bg: Премахване на писта

en: Remove any DC offset (center on 0.0 vertically)
bg: Премахване на отместването (верт. центриране около 0.0)

en: Removed Cut Line
bg: Премахната бе линия на изрязване

en: Removed audio track(s)
bg: Премахнати бяха аудиописти

en: Removed track '%s.'
bg: Премахната бе пистата „%s“.

en: Removing DC offset and Normalizing...
bg: Извършва се центриране и нормализиране…

en: Removing DC offset...
bg: Извършва се центриране…

en: Removing Dependencies
bg: Премахване на зависимости

en: Removing Noise
bg: Премахва се шум

en: Removing clicks and pops...
bg: Премахва се пукане…

en: Rename '
bg: Преименуване на „

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
bg: Преименувайте „без име“, за да запазите нов запис.
    „OK“ запазва всички промени, „Отказ“ не го прави.

en: Rename...
bg: Преименуване…

en: Renamed '%s' to '%s'
bg: „%s“ бе преименувана на „%s“

en: Renamed file: %s
bg: Преименуван бе файл: %s

en: Render
bg: Обобщаване

en: Rendered all audio in track '%s'
bg: Целият звук бе обобщен в пистата „%s“

en: Repair
bg: Поправяне

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
bg: Поправянето използва данните за звука извън избраната област.
    
    Моля, изберете област, непосредствено преди или след която има звук.
    
    Колкото повече е околният звук, толкова по-добре работи функцията.

en: Repairing damaged audio
bg: Поправя се повреден звук

en: Repeat
bg: Повтаряне

en: Repeat %s
bg: Повтаряне на „%s“

en: Repeat Last Effect
bg: Повтаряне на последния ефект

en: Repeat...
bg: Повтаряне…

en: Repeated %d times
bg: Звукът бе повторен %d пъти

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
bg: Заместване на липсващия звук с тишина (незабавно и окончателно)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
bg: Заместване на липсващия звук с тишина (незабавно и окончателно).

en: Replot
bg: Обновяване

en: Represent times and durations in &beats
bg: Представяне на времената и продължителностите в &тактове

en: Represent times and durations in &seconds
bg: Представяне на времената и продължителностите в &секунди

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
bg: Не е открита указаната крива, използва се „без име“

en: Resample
bg: Предискретизиране

en: Resample Track
bg: Предискретизиране на писта

en: Resampled audio track(s)
bg: Предискретизирани бяха аудиописти

en: Resampling disabled.
bg: Предискретизирането е забранено.

en: Resampling track %d
bg: Предискретизира се писта %d

en: Rescan VST effects next time Audacity is started
bg: Ново търсене на ефекти VST при следващото стартиране на Audacity

en: Rese&t...
bg: &Възстановяване...

en: Reset
bg: Нулиране

en: Reset Audacity Preferences
bg: Нулиране настройките на Audacity

en: Reset Genres
bg: Възстановяване на жанрове

en: Reset Preferences?
    
    This is a one-time question, after an 'install' where you asked to have the Preferences reset
bg: Да се нулират ли настройките?
    
    Това е еднократен въпрос след инсталиране, по време на което сте указали нулиране на настройките

en: Resize Large
bg: Уголемяване

en: Resize Small
bg: Смаляване

en: Resonance
bg: Резонанс

en: Resonance:
bg: Резонанс:

en: Restart Audacity to apply changes.
bg: Рестартирайте Audacity, за да приложите промените.

en: Restore Defaults
bg: Връщане на подразбираните

en: Result
bg: Резултат

en: Results
bg: Резултати

en: Reverb
bg: Реверберация

en: Reverse
bg: Обръщане

en: Reversing
bg: Извършва се обръщане

en: Right
bg: Дясно

en: Right Channel
bg: Десен канал

en: Right,
bg: Десен,

en: Right-Click
bg: Щракване (десен бутон)

en: Right-Drag
bg: Плъзгане (десен бутон)

en: Rule deletion confirmation
bg: Потвърждение за изтриване на правило

en: Ruler
bg: Линийка

en: Rules to choose import filters
bg: Правила за избор на импортиращи филтри

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
bg: Изпълнението на две копия на Audacity едновременно може
    да предизвика загуба на данни или срив на системата.

en: S&ave/Manage Curves...
bg: За&пазване/управление на криви…

en: S&how 'How to Get Help' dialog box at program start up
bg: Показване на „&Как да получите помощ“ при стартиране

en: S&how Metadata Editor prior to export step
bg: Редактиране на &метаданните преди експортиране

en: S&how the spectrum using grayscale colors
bg: Показване на спектъра в степени на &сивото

en: S&kip to Start
bg: Превъртане до &началото

en: S&ort tracks
bg: С&ортиране на писти

en: Same name
bg: Еднакво име

en: Sample Edit
bg: Редактиране на отчети

en: Sample Rate Con&verter:
bg: Реди&скретизация чрез:

en: Sample Rate Conver&ter:
bg: Ред&искретизация чрез:

en: Sample Rate:
bg: Честота на дискретизация:

en: Sample Rates
bg: Честоти на дискретизация

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
bg: Честота на дискретизация (Хц)
    0 – без промяна в честотата на дискретизация

en: Sample rate conversion
bg: Смяна на честотата на дискретизация

en: Sample rate:
bg: Честота на дискретизация:

en: Sampling
bg: Дискретизация

en: Save
bg: Запазване

en: Save As...
bg: Запазване като…

en: Save CleanSpeech Preset File As:
bg: Запазване на файл с настройки на CleanSpeech като:

en: Save Compressed Copy of Project...
bg: Запазване компресирано копие на проекта…

en: Save Compressed Project "%s" As...
bg: Запазване на компресирания проект „%s“ като…

en: Save Files
bg: Запазване на файлове

en: Save Metadata As:
bg: Запазване на метаданни като:

en: Save Preset
bg: Запазване

en: Save Project "%s" As...
bg: Запазване на проекта „%s“ като…

en: Save Project &As...
bg: Запазване на проект к&ато…

en: Save Speech As:
bg: Запазване на реч като:

en: Save Theme Cache
bg: Запазване на кеширана тема

en: Save VST Program As:
bg: Запазване на VST програма като:

en: Save and Manage Curves
bg: Запазване и управление на криви

en: Save changes before closing?
bg: Желаете ли запазване на промените преди затваряне?

en: Save changes?
bg: Запазване на промените?

en: Save images to:
bg: Запазване на изображенията в:

en: Save without Copying
bg: Запазване без копиране

en: Saved
bg: Запазен бе

en: Saved %s
bg: %s бе запазен

en: Saving &empty project
bg: При запазване на п&разен проект

en: Saving &projects
bg: При запазване на &проекти

en: Saving an Audacity Project
bg: Запазва се проект на Audacity

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
bg: Запазването и зареждането на оделни файлове от тема работи с отделен файл
    за всяко изображение, но като цяло процедурата е същата.

en: Saving project data files
bg: Запазват се файловете с данни на проекта

en: Saving recorded audio
bg: Запазва се записан звук

en: Saving recorded audio to disk
bg: Записаният звук се запазва на диска

en: Sawtooth
bg: Трион

en: Scale
bg: Мащаб

en: Scanning VST Plugins
bg: Търсят се ефекти VST

en: Screen Capture Frame
bg: Иснтрументи за заснемане от екрана

en: Scroll left or right
bg: Превъртане наляво или надясно

en: Scroll up or down
bg: Превъртане нагоре или надолу

en: Second Track
bg: Втора писта

en: Seek Time when playing
bg: Времена за превъртане при възпроизвеждане

en: Select
bg: Избиране

en: Select Audio Host
bg: Избор на аудиохост

en: Select Clip or Entire Track
bg: Избиране на клип или цяла писта

en: Select Command
bg: Избор на команда

en: Select Curve
bg: Избор на крива

en: Select Input Channels
bg: Избор на входни канали

en: Select Input Device
bg: Избор на входно устройство

en: Select Output Device
bg: Избор на изходно устройство

en: Select a MIDI file...
bg: Изберете MIDI файл...

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
bg: Изберете няколко секунди само с шум, за да знае Audacity какво
    да филтрира, след което натиснете „Профилиране на шум“:

en: Select a text file containing labels...
bg: Изберете текстов файл с надписи…

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
bg: Изберете целия звук, който да бъде филтриран, посочете колко шум
    искате да бъде отстранен и натиснете „OK“ за премахване на шума.

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
bg: Изберете XML файл с клавишни комбинации на Audacity…

en: Select any uncompressed audio file...
bg: Изберете некомпресиран звуков файл…

en: Select file(s) for batch processing...
bg: Изберете файл(ове) за пакетна обработка…

en: Select one or more audio files...
bg: Изберете един или няколко звукови файла…

en: Select stream(s) to import
bg: Избор на потоци за импортиране

en: Select threshold
bg: Изберете праг

en: Select threshold (lower is more sensitive):
bg: Изберете праг (по-нисък – по-чувствително):

en: Select vocal file(s) for batch CleanSpeech Chain...
bg: Изберете записи на глас за обработка с CleanSpeech…

en: Select xml file to export presets into
bg: Изберете XML файл, в който да се запазят готовите настройки

en: Select xml file with presets to import
bg: Изберете XML файл с готови настройки за импортиране

en: Selection
bg: Селекция

en: Selection
bg: Селекция

en: Selection Contract Left
bg: Свиване на селекцията отляво

en: Selection Contract Right
bg: Свиване на селекцията отдясно

en: Selection End
bg: Край на селекцията

en: Selection Extend Left
bg: Разширяване на селекцията наляво

en: Selection Extend Right
bg: Разширяване на селекцията надясно

en: Selection Length
bg: Дължина на селекцията

en: Selection Start:
bg: Начало на селекцията:

en: Selection Tool
bg: Избиране

en: Selection is too small to use voice key.
bg: Селекцията е твърде малка за използване на гласов ключ.

en: Selection to End
bg: Избиране от курсора до края

en: Selection to Start
bg: Избиране до началото

en: SelectionBar
bg: Лента „Селекция“

en: Semitones (half-steps):
bg: Полутонове:

en: Semitones in half-steps
bg: Интервал в полутонове

en: Sensitivity
bg: Чувствителност

en: Sequence has block file with length %s > mMaxSamples %s.
    Truncating to mMaxSamples.
bg: Последователността съдържа блоков файл с дължина %s > mMaxSamples %s.
    Скъсява се до mMaxSamples.

en: Set
bg: Настройка

en: Set (or Extend) Left Selection
bg: Задаване/разширяване селекцията отляво

en: Set (or Extend) Right Selection
bg: Задаване/разширяване селекцията отдясно

en: Set De&fault
bg: По подраз&биране

en: Set Left Selection Boundary
bg: Задаване лява граница на селекцията

en: Set Ra&nge...
bg: &Задаване на диапазон…

en: Set Range
bg: Задаване на диапазон

en: Set Rat&e
bg: &Честота на дискретизация

en: Set Rate
bg: Честота на дискретизация

en: Set Right Selection Boundary
bg: Задаване дясна граница на селекцията

en: Set Sample &Format
bg: &Формат на данните

en: Set Selection Point
bg: Задаване на избраната точка

en: Set Selection Point and Play
bg: Задаване на избрана точка и възпроизвеждане

en: Set Selection Range
bg: Задаване на избрания диапазон

en: Set range to '%d' - '%d'
bg: Зададен бе диапазон „%d“ – „%d“

en: Settings folder:
bg: Папка за настройки:

en: Shaped
bg: Сложна форма

en: Shift-Drag
bg: Shift+плъзгане

en: Shift-Left-Click
bg: Shift+щракване

en: Shift-Left-Drag
bg: Shift+плъзгане

en: Shift-Wheel-Rotate
bg: Shift+въртене на колелцето

en: Short Tracks
bg: Ниски писти

en: Short seek left during playback
bg: Къса стъпка наляво при възпроизвеждане

en: Short seek right during playback
bg: Къса стъпка надясно при възпроизвеждане

en: Show &Log...
bg: Показване на &дневника…

en: Show All Codecs
bg: Показване на всички кодеци

en: Show All Formats
bg: Показване на всички формати

en: Show Log for Details
bg: Подробен дневник

en: Show Warnings/Prompts for
bg: Показване на предупреждения/подкани

en: Show a grid along the &Y-axis
bg: &Мрежа по оста Y

en: Show output
bg: Показване на резултата

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
bg: Смени на знака       -- средно: %1.4f  станд. откл.: (%1.4f)

en: Signal Level Meter
bg: Ниво на сигнала

en: Silence
bg: Замяна с тишина

en: Silence &Audio
bg: Замяна с ти&шина

en: Silence Audi&o
bg: Замяна с ти&шина

en: Silence Generator
bg: Генератор на тишина

en: Silence Labels
bg: Нулиране на звука при надписи

en: Silence Threshold
bg: Праг на тишината

en: Silence Threshold:
bg: Праг на тишината:

en: Silence compression:
bg: Компресия на тишината:

en: Silence duration:
bg: Продължителност на тишината:

en: Silence selection
bg: Нулиране на селекцията

en: Silence...
bg: Тишина…

en: Silenced labeled regions
bg: Звукът в надписани области бе нулиран

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
bg: Избраните писти бяха нулирани в отрязък от %.2f секунди от %.2f

en: Simple
bg: Прост

en: Simulator
bg: Симулатори

en: Sine
bg: Синус

en: Size
bg: Размер

en: Skip to E&nd
bg: Превъртане до &края

en: Skip to End
bg: Превъртане до края

en: Skip to Start
bg: Превъртане до началото

en: Slide Tool
bg: Инструмент за плъзгане

en: Slider Input
bg: Плъзгач за входа

en: Slider Output
bg: Плъзгач за изхода

en: Sliding Time Scale/Pitch Shift
bg: Плавна промяна на темпо/височина

en: Sliding Time Scale/Pitch Shift...
bg: Плавна промяна на темпо/височина…

en: Smooth Time
bg: Време на изглаждане

en: Smooth at Sample
bg: Изглаждане около отчет

en: Snap To
bg: Прилепване

en: Snap To Off
bg: Изключване на прилепването

en: Snap To On
bg: Включване на прилепването

en: So&ftware Playthrough (on/off)
bg: С&офтуерен монитор на записа (вкл./изкл.)

en: Solo
bg: Соло

en: Solo &Button:
bg: &Бутон „Соло“:

en: Solo/Unsolo focused track
bg: Превключване на режим „соло“ за фокусираната писта

en: Some projects were not saved properly the last time Audacity was run.
    Fortunately, the following projects can automatically be recovered:
bg: Някои проекти не са запазени правилно при последното изпълнение на Audacity.
    За щастие следните проекти могат да бъдат възстановени автоматично:

en: Something went really wrong after exporting the following %ld file(s).
bg: Възникнаха сериозни грешки след експортирането на следващите файлове (%ld).

en: Something went wrong after exporting the following %ld file(s).
bg: Възникнаха грешки след експортирането на следващите файлове (%ld).

en: Sorry, Plug-in Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
bg: Съжаляваме, ефектите – приставки не могат да се прилагат върху стереописти, в които каналите на пистата не си пасват.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
bg: Съжаляваме, Vamp приставката не успя да се инициализира.

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
bg: Съжаляваме, Vamp приставките не могат да се прилагат върху стереописти, в които каналите на пистата не си пасват.

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
bg: Съжаляваме, ефектът не може да бъде прилаган върху стереописти, в които каналите на пистата не си пасват.

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
bg: Съжаляваме, не бе възможно да се зареди Vamp приставка.

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
bg: Съжаляваме, не се поддържат пътища, по-дълги от 256 знака.

en: Sorry, this effect cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
bg: Съжаляваме, ефектът не може да бъде прилаган върху стереописти, в които каналите на пистата не си пасват.

en: Sort By Name
bg: Сортиране по име

en: Sort By Time
bg: Сортиране по време

en: Sound A&ctivated Recording (on/off)
bg: Зап&исване, задействано от звук (вкл./изкл.)

en: Sound Activated &Recording
bg: З&аписване, задействано от звук

en: Sound Activated Record
bg: Записване, задействано от звук

en: Sound Activated Recording
bg: Записване, задействано от звук

en: Sound Activation Le&vel (dB):
bg: Заде&йстващо ниво на звука (дБ):

en: Sound Activation Le&vel...
bg: Зад&ействащо ниво на звука…

en: Sound card mixer support
bg: Поддръжка на смесителя на звуковата карта

en: Sp&lit
bg: Раз&деляне

en: Sp&lit Delete
bg: Ра&зделяне с изтриване

en: Spaces detected
bg: Открити са интервали

en: Special thanks:
bg: Специални благодарности:

en: Specify AAC Options
bg: Задайте настройки за AAC

en: Specify AC3 Options
bg: Задайте настройки за AC3

en: Specify AMR-NB Options
bg: Задайте настройки за AMR-NB

en: Specify Command Line Encoder
bg: Задайте кодер за командния ред

en: Specify FLAC Options
bg: Задайте настройки за FLAC

en: Specify MP2 Options
bg: Задайте настройки за MP2

en: Specify MP3 Options
bg: Задайте настройки за MP3

en: Specify New Filename:
bg: Задайте ново име на файл:

en: Specify Ogg Vorbis Options
bg: Задайте настройки за Ogg Vorbis

en: Specify Other Options
bg: Задайте допълнителни настройки

en: Specify Uncompressed Options
bg: Задайте настройки за некомпресирани данни

en: Specify WMA Options
bg: Задайте настройки за WMA

en: Spectral Processor
bg: Обработка на спектъра

en: Spectrogram
bg: Спектрограма

en: Spectrogram l&og(f)
bg: С&пектрограма - log (f)

en: Spectrogram log(f)
bg: Спектрограма - log (f)

en: Spectrograms
bg: Спектрограми

en: Spectrum
bg: Спектър

en: Spl&it Cut
bg: &Разделяне с изрязване

en: Spli&t
bg: Раз&деляне

en: Spli&t Stereo Track
bg: Ра&зделяне на стереописта

en: Split
bg: Разделяне

en: Split Cut
bg: Изрязване с разделяне

en: Split Cut Labels
bg: Изрязване на надписи с разделяне

en: Split D&elete
bg: Ра&зделяне с изтриване

en: Split Delete
bg: Изтриване с разделяне

en: Split Delete Labels
bg: Изтриване на надписи с разделяне

en: Split Deleted labeled regions
bg: Надписани области бяха изтрити с разделяне

en: Split Labels
bg: Разделяна на надписи

en: Split Ne&w
bg: Разде&ляне в нова писта

en: Split New
bg: Разделяне в нова писта

en: Split Stereo to Mo&no
bg: Раздел&яне на стерео в моно

en: Split Stereo to Mono '%s'
bg: Стереопистата „%s“ бе разделена в моно

en: Split files based on:
bg: Разделяне на файловете по:

en: Split labeled regions
bg: Разделяне на надписани области

en: Split stereo track '%s'
bg: Разделяне на стереопистата „%s“

en: Split to new track
bg: Разделяне в нова писта

en: Split-cut to the clipboard
bg: Изрязване към клипборда с разделяне

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
bg: Изрязани бяха с разделяне %.2f секунди от t=%2.f

en: SplitCut labeled regions to the clipboard
bg: Надписани области бяха изрязани с разделяне в клипборда

en: Square
bg: Квадрат

en: Square, no alias
bg: Квадрат, без паразитни честоти

en: Stages
bg: Етапи

en: Stages:
bg: Етапи:

en: Standard
bg: Стандартно

en: Standard Autocorrelation
bg: Стандартна автокорелация

en: Standard Vinyl RPM:
bg: Стандартни грамофонни обороти:

en: Start
bg: Начало

en: Start Automated Input Level Adjustment
bg: Започване авторегулиране на входното ниво

en: Start Date
bg: Начална дата

en: Start Date and Time
bg: Начална дата и час

en: Start Monitoring
bg: Започване на наблюдение

en: Start Time
bg: Начален момент

en: Start and stop must be greater than 0.
bg: Началото и краят трябва да са по-големи от 0.

en: Start offset:
bg: Начално отместване:

en: Start threshold (samples):
bg: Начален праг (в отчети):

en: Start time after end time!
    Please enter reasonable times.
bg: Началният момент е след крайния!
    Моля, въведете подходящи времена.

en: Step 1
bg: Стъпка 1

en: Step 2
bg: Стъпка 2

en: Stereo
bg: Стерео

en: Stereo Trac&k to Mono
bg: От стереописта към &моно

en: Stereo to Mono
bg: От стерео към моно

en: Stereo to Mono Effect not found
bg: Не е намерен ефектът „От стерео към моно“

en: Stereo,
bg: Стерео,

en: Stereo, 999999Hz
bg: Стерео, 999999 Хц

en: Stop
bg: Стоп

en: Stop Automated Input Level Adjustment
bg: Спиране авторегулирането на входното ниво

en: Stop Monitoring
bg: Спиране на наблюдението

en: Stop threshold (samples):
bg: Праг за спиране (в отчети):

en: Stretch
bg: Разтягане

en: Stretch Factor:
bg: Коефициент на удължаване:

en: Stretch Note Track
bg: Разтягане на нотна писта

en: Stretching with Paulstretch
bg: Прилага се Paulstretch

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
bg: Критерии за успех 1.4.7 на WCAG 2.0: неизпълнени

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
bg: Критерии за успех 1.4.7 на WCAG 2.0: изпълнени

en: Successfully exported the following %ld file(s).
bg: Успешно бяха експортирани следващите файлове (%ld).

en: Support for Other Formats
bg: Поддръжка за други формати

en: Sync MIDI with Audio
bg: Синхронизиране на MIDI и звук

en: Sync-&Lock Tracks
bg: Синхрони&зиране на писти

en: Sync-Lock Tracks
bg: Синхронизиране на писти

en: Synchronize MIDI with Audio
bg: Синхронизиране на MIDI и звук

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
bg: Синхронизират се MIDI и аудио писти

en: T&ools Toolbar
bg: Лента „И&нструменти“

en: T&ransport
bg: &Вход/изход

en: Tag
bg: Етикет

en: Tag:
bg: Етикет:

en: Tall Tracks
bg: Високи писти

en: Target Peak:
bg: Желан пик:

en: Temp Directory Update
bg: Обновяване на временната директория

en: Template
bg: Шаблон

en: Temporary files directory
bg: Директория за временни файлове

en: Ten Sec
bg: Десет секунди

en: Test Mode
bg: Тестов режим

en: Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*
bg: Текстови файлове (*.txt)|*.txt|Всички файлове (*.*)|*.*

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
bg: Закъснението на MIDI синтезатора трябва да е цяло число

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
bg: Ефектът „Поправяне“ е предназначен за много кратки откъси повреден звук (до 128 отчета).
    
    Увеличете образа и изберете малка част от секундата за поправяне.

en: The entered value is invalid
bg: Въведената стойност е невалидна

en: The frequency gain cannot be negative
bg: Усилването по честоти не може да бъде отрицателно

en: The frequency gain must be an integer
bg: Усилването по честоти трябва да е цяло число

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
bg: Усилването по честоти не може да е над 60 дБ/dec

en: The gain must be an integer
bg: Усилването трябва да е цяло число.

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    '%s'
bg: Клавишната комбинация „%s“ вече е приписана на:
    
    '%s'

en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
bg: Избраният от вас език, %s (%s), не е същият като системния език, %s (%s).

en: The maximum frequency must be an integer
bg: Максималната честота трябва да е цяло число

en: The maximum number of notes must be an integer
bg: Максималният брой ноти трябва да е цяло число

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
bg: Максималният брой ноти трябва да е между 1 и 128

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
bg: Минималната амплитуда (дБ) трябва да е цяло число

en: The minimum frequency must be an integer
bg: Минималната честота трябва да е цяло число

en: The name <b>Audacity&reg;</b> is a registered trademark of Dominic Mazzoni.
bg: Името <b>Audacity&reg;</b> е регистрирана търговска марка на Dominic Mazzoni.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
bg: Комбинацията от честота на дискретизация (%d) и скорост на потока (%d Кб/с)
    на проекта не се поддържа от файловия формат MP3.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
bg: Комбинацията от честота на дискретизация (%d) и скорост на потока (%d Кб/с)
    на проекта не се поддържа от текущия изходящ файлов формат.

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
bg: Честотата на дискретизация на проекта (%d) не се поддържа
    от файловия формат MP3.

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
bg: Честотата на дискретизация на проекта (%d) не се поддържа от
    текущия изходящ файлов формат.

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
bg: Проектът не бе запазен, тъй като с даденото файлово име би препокрил друг проект.
    Моля опитайте отново с неизползвано име.

en: The range must be a positive integer
bg: Обхватът трябва да е положително цяло число

en: The range must be at least 1 dB
bg: Обхватът трябва да е поне 1 дБ

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
bg: Зададеното име на файл не може да бъде преобразувано поради използваните знаци от Уникод.

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
bg: Системата е открила друго стартирано копие на Audacity.

en: Themability is an experimental feature.
    
    To try it out, click "Save Theme Cache" then find and modify the images and colors in
    ImageCacheVxx.png using an image editor such as the Gimp.
    
    Click "Load Theme Cache" to load the changed images and colors back into Audacity.
    
    (Only the Transport Toolbar and the colors on the wavetrack are currently affected, even
    though the image file shows other icons too.)
bg: Темите са експериментална възможност.
    
    За да ги изпробвате, изберете „Запазване на кеширана тема“, после намерете и
    редактирайте изображенията и цветовете в ImageCacheVxx.png, например с Gimp.
    
    Със „Зареждане на кеширана тема“ заредете редактирания резултат в Audacity.
    
    (В момента се влияят само лентата „Вход/изход“ и цветовете на вълните, макар че
    във файла с изображението са включени и други икони.)

en: Theme
bg: Тема

en: Theme Cache - Images && Color
bg: Кеш за тема – изображения и цвят

en: There are no label tracks to export.
bg: Няма писти с надписи за експортиране.

en: There are no options for this format.
bg: За този формат няма настройки.

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
bg: В един от елементите има знаци за интервал (интервали, нови редове или табулатори). Те вероятно ще попречат на търсенето по шаблон. Ако не сте уверени в действията си, препоръчва се да отстраните интервалите. Желаете ли Audacity да премахне интервалите?

en: There is not enough room available to expand the cut line
bg: Няма достатъчно място за разгъване на линията на изрязване

en: There is not enough room available to generate the audio
bg: Няма достатъчно място за генериране на звука

en: There is not enough room available to paste the selection
bg: Няма достатъчно място за поставяне на селекцията

en: There is very little free disk space left on this volume.
    Please select another temporary directory in Preferences.
bg: В този том остава много малко дисково пространство.
    Моля, изберете друга временна директория в „Предпочитания“.

en: There was a problem printing.
bg: Възникна грешка при печатане.

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
bg: Възникна проблем с последното ви действие. Ако смятате,
    че това е дефект, моля, кажете ни къде точно е случило.

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
bg: Възникна грешка при инициализиране на входно-изходния слой за MIDI.

en: These are our support methods:
bg: Ето нашите методи за поддръжка:

en: This file was saved by Audacity version %s. The format has changed. 
    
    Audacity can try to open and save this file, but saving it in this 
    version will then prevent any 1.2 or earlier version opening it. 
    
    Audacity might corrupt the file in opening it, so you should back it up first. 
    
    Open this file now?
bg: Този файл е бил запазен с Audacity версия %s. Файловият формат е променен. 
    
    Audacity може да се опита да отвори и запази файла, но ако го запазите с тази 
    версия, той няма да може да се отваря с 1.2 или по-ранна версия. 
    
    Възможно е Audacity да повреди файла при отваряне, затова първо го архивирайте. 
    
    Искате ли файлът да бъде отворен сега?

en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
bg: Този файл е запазен с Audacity %s.
    Вие използвате Audacity %s. За да отворите файла, трябва да я надстроите до по-нова версия.

en: This parameter file was saved from %s.  Continue?
bg: Този файл с параметри е запазен от %s.  Продължаване?

en: This version of Audacity only allows one time track for each project window.
bg: Тази версия на Audacity позволява само по една времева писта за всеки прозорец на проект.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
bg: Тази версия на Audacity не е компилирана с поддръжка за %s.

en: Threshold
bg: Праг

en: Threshold %d dB
bg: Праг %d дБ

en: Threshold for Noise:
bg: Праг за шум:

en: Threshold for silence:
bg: Праг за тишина:

en: Threshold:
bg: Праг:

en: Time
bg: Време

en: Time Resolution (seconds):
bg: Времева разделителна способност (секунди):

en: Time Scale
bg: Плавна промяна на темпо/височина

en: Time Shift Tool
bg: Преместване

en: Time Track
bg: Времева писта

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
bg: Краен момент = %2d ч. %2d мин. и %.2f с.

en: Time shift all clips in track
bg: Времево изместване на всички клипове в писта

en: Time shift clip or move up/down between tracks
bg: Преместване клип във времето/между пистите

en: Time shifted tracks/clips %s %.02f seconds
bg: Писти/клипове бяха преместени %s с %.02f секунди

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
bg: Начален момент = %2d ч. %2d мин. и %.2f с.

en: Time-Shift
bg: Преместване

en: Timeline Changer
bg: Промяна на времевата скала

en: Times are not reasonable!
    Please enter reasonable times.
bg: Времената са неподходящи!
    Моля, въведете подходящи времена.

en: To Pitch
bg: Към височина

en: To RPM
bg: Към обороти в минута

en: To beats per minute
bg: Към удари в минута

en: To find %s, click here -->
bg: За да намерите %s, щракнете тук -->

en: To find '%s', click here -->
bg: За да намерите „%s“, щракнете тук -->

en: To frequency in seconds
bg: Към честота в секунди

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
bg: За безплатно копие на FFmpeg щракнете тук -->

en: To get a free copy of Lame, click here -->
bg: За безплатно копие на Lame щракнете тук -->

en: To length in seconds
bg: Към дължина в секунди

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
bg: За чертане на спектър всички избрани писти трябва да са с еднаква честота на дискретизация.

en: To use Draw, choose 'Waveform' in the Track Drop-down Menu.
bg: За да рисувате, изберете „Вълна“ в падащото меню на пистата.

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
bg: За да рисувате, увеличете образа, така че да виждате отделните отчети.

en: To use this EQ curve in a batch chain, please choose a new name for it.
    Choose the 'Save/Manage Curves...' button and rename the 'unnamed' curve, then use that one.
bg: За да използвате тази еквалайзерна крива във верига за пакетна обработка, изберете ново име за нея.
    Изберете бутона „Запазване/управление на криви…“ и преименувайте кривата „без име“, после използвайте тази крива.

en: To:
bg: Към:

en: Toggle Focused Track
bg: Превключване на фокусираната писта

en: Tone Generator
bg: Генериране на тонове

en: Tone duration:
bg: Продължителност на тона:

en: Tone...
bg: Тон…

en: Tone/silence ratio:
bg: Съотношение тон/тишина:

en: Too much audio was selected.  Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
bg: Избран е прекалено дълъг звук. Ще бъдат анализирани само първите %.1f секунди.

en: Tool
bg: Инструмент

en: ToolDock
bg: Панел с инструменти

en: Tools
bg: Инструменти

en: Track
bg: Писта

en: Track %d
bg: Писта %d

en: Track &Start to Cursor
bg: От на&чалото на пистата до курсора

en: Track Name
bg: Име на писта

en: Track Number
bg: Номер на песен

en: Track Panel
bg: Панел на писта

en: Track Remove
bg: Премахване на писта

en: Track Title
bg: Заглавие на песен

en: TrackView
bg: Изглед на писта

en: Tracks
bg: Писти

en: Tracks are too long to repeat the selection.
bg: Пистите са твърде дълги за повтаряне на селекцията.

en: Tracks sorted by name
bg: Пистите бяха сортирани по име

en: Tracks sorted by time
bg: Пистите бяха сортирани по време

en: Transcri&ption Toolbar
bg: Лента „Транс&крипция“

en: Transcription
bg: Транскрипция

en: Transport
bg: Вход/изход

en: Treat missing audio as silence (this session only)
bg: Третиране на липсващия звук като тишина (само за тази сесия)

en: Tri&m
bg: Подр&язване

en: Triangle
bg: Триъгълник

en: Trim
bg: Подрязване

en: Trim file to selection
bg: Подрязване на файла до селекцията

en: Trim outside selection
bg: Подрязване около селекцията

en: Truncate Silence
bg: Премахване на тишина

en: Truncate Silence...
bg: Премахване на тишина…

en: Truncating Silence...
bg: Премахва се тишина…

en: Unable to determine
bg: Не е възможно да се определи

en: Unable to export
bg: Не е възможно да се експортира

en: Unable to get QuickTime sample size property
bg: Не може да се зададе свойство „размер на отчета“ на QuickTime

en: Unable to get fill buffer
bg: Не е възможно да се получи буфер за запълване

en: Unable to initialize MP3 stream
bg: Не е възможно да се инициализира MP3 поток

en: Unable to open genre file.
bg: Не е възможно да се отвори файл с жанрове.

en: Unable to open target file for writing
bg: Не е възможно отварянето за запис на файла – местоназначение

en: Unable to open/create test file.
bg: Не е възможно да се отвори/създаде пробен файл.

en: Unable to remove '%s'.
bg: Не е възможно да се премахне „%s“.

en: Unable to rename '%s' to '%s'.
bg: Не е възможно да се преименува „%s“ на „%s“.

en: Unable to retrieve stream description
bg: Не е възможно да се извлече описание на поток

en: Unable to save genre file.
bg: Не е възможно да се запази файл с жанрове.

en: Unable to set QuickTime discrete channels property
bg: Не може да се зададе свойство „дискретни канали“ на QuickTime

en: Unable to set QuickTime render quality
bg: Не може да се зададе качество за рендиране на QuickTime

en: Unable to start QuickTime extraction
bg: Не може да се стартира извличане от QuickTime

en: Uncompressed Export Setup
bg: Настройки за експортиране без компресия

en: Undo
bg: Отмяна

en: Undo History
bg: Действия за отмяна

en: Unknown command line option: %s
bg: Непознат параметър в командния ред: %s

en: Unsorted
bg: Без сортиране

en: Unused filters:
bg: Неизползвани филтри:

en: Up
bg: Нагоре

en: Up &Octave
bg: О&ктава нагоре

en: Upper speed limit
bg: Горна граница на скоростта

en: Use Defaults
bg: Подразбирани настройки

en: Use LPC
bg: Използване на ЛПК

en: Use arrow keys (or RETURN key after editing) to navigate fields.
bg: Използвайте клавишите със стрелки (или Return след редактиране) за навигация между полетата.

en: Use right mouse button or context key to change format
bg: За смяна на формата: десният бутон на мишката или контекстният клавиш

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
bg: Използвайте командите Нов или Отваряне в стартирания процес
    на Audacity, за да отворите няколко проекта едновременно.

en: Using Label/Track Name
bg: Надпис/име на писта

en: Using block size of %ld
bg: Използва се размер на блок %ld

en: Using:
bg: Използва се:

en: Using: PortMidi
bg: Използва се: PortMidi

en: Utility
bg: Спомагателни

en: VST Effects
bg: Ефекти VST

en: Value
bg: Стойност

en: Variable
bg: Променлива

en: Variable Speed:
bg: Променлива скорост:

en: Velocity
bg: Динамика

en: Vertical Ruler
bg: Вертикална линийка

en: Vertical Stereo
bg: Вертикално стерео

en: Volume
bg: Сила на звука

en: Vorbis version mismatch
bg: Грешна версия на Vorbis

en: WAV (Microsoft) signed 16 bit PCM
bg: WAV (Microsoft) – 16-битов PCM със знак

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
bg: WAV, AIFF и други некомпресирани типове

en: WCAG 2 Help
bg: Помощ за WCAG 2

en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
bg: Резултати от критериите 1.4.7 на WCAG 2.0

en: WCAG2 Fail
bg: Тестът WCAG2 е отрицателен

en: WCAG2 Pass
bg: Тестът WCAG2 е положителен

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
bg: WMA файлове (версия 2) (FFmpeg)

en: WMA Export Setup
bg: Настройки за експортиране към WMA

en: Wa&veform
bg: &Вълна

en: Wah Frequency Offset (%):
bg: Честотно отместване (%):

en: Wah frequency offset in percent
bg: Честотно отместване в проценти

en: Wahwah
bg: Ефект „Уа-уа“

en: Wahwah...
bg: Ефект „Уа-уа“…

en: Wait 5 seconds and capture frontmost window/dialog
bg: Изчакване 5 секунди и заснемане на най-предния прозорец

en: Waiting to start recording at %s.
bg: Изчаква се началото на записването в %s.

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Warning - Backup File Detected
bg: Внимание: разпознат е архивен файл

en: Warning - Empty Project
bg: Внимание: празен проект

en: Warning - Length in Writing Sequence
bg: Виимание: дължина при записване на последователност

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
bg: Внимание: липсващи обобщаващи файлове с псевдоними

en: Warning - Missing Aliased File(s)
bg: Внимание: липсващи файлове с псевдоними

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
bg: Внимание: липсващи блокови файлове със звукови данни

en: Warning - Opening Old Project File
bg: Внимание: отваря се стар файл с проект

en: Warning - Orphan Block File(s)
bg: Внимание: осиротели блокови файлове

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
bg: Внимание: проблеми при четене етикети на последователности

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
bg: Внимание: проблеми при автоматично възстановяване

en: Warnings
bg: Предупреждения

en: Waveform
bg: Вълна

en: Waveform (d&B)
bg: Вълна (д&Б)

en: Waveform (dB)
bg: Вълна (дБ)

en: Waveform:
bg: Вълна:

en: Waveshaper
bg: Оформяне на вълна

en: Welcome to Audacity
bg: Добре дошли в Audacity

en: Welcome to Audacity version %s
bg: Добре дошли в Audacity версия %s

en: Welcome to Audacity!
bg: Добре дошли в Audacity!

en: Welcome!
bg: Добре дошли!

en: Wheel-Rotate
bg: Въртене на колелцето

en: When exporting track to an Allegro (.gro) file
bg: При експортиране на писта във файл на Allegro (.gro)

en: When exporting tracks to an audio file
bg: При експортиране на писти в звуков файл

en: When importing audio files
bg: При импортиране на аудиофайлове

en: When importing uncompressed audio files you can either copy them into the project, or read them directly from their current location (without copying).
    
    Your current preference is set to %s.
    
    Reading the files directly allows you to play or edit them almost immediately.  This is less safe than copying in, because you must retain the files with their original names in their original location.
    File > Check Dependencies will show the original names and location of any files that you are reading directly.
    
    How do you want to import the current file(s)?
bg: При импортиране на некомпресирани аудиофайлове можете или да ги копирате в проекта, или да укажете четенето им от текущото местоположение (без копиране).
    
    Текущата настройка е %s.
    
    Прякото четене на файловете позволява почти незабавно възпроизвеждане и редактиране. То не е толкова безопасно като копирането, понеже трябва да пазите файловете с оригиналните им имена и местоположения.
    файл > Проверка за зависимости показва списък с оригиналните имена и местоположения на всички директно четени файлове.
    
    Как искате да бъде импортиран текущият файл или файлове?

en: When saving a project that depends on other audio files
bg: При запазване на проект, зависещ от други аудиофайлове

en: Whenever a project depends on other files:
bg: Когато проектът зависи от други файлове:

en: Where is %s?
bg: Къде е %s?

en: Where is '%s'?
bg: Къде е „%s“?

en: White
bg: Бял

en: White Bkgnd
bg: Бял фон

en: Window &size
bg: &Размер на прозореца

en: Window &type
bg: &Тип на прозореца

en: Window Size
bg: Размер на прозореца

en: Windows PCM Audio file (*.wav)|*.wav
bg: PCM аудиофайл на Windows (*.wav)|*.wav

en: Within:
bg: В рамките на:

en: XML files (*.xml)|*.xml|All files (*.*)|*.*
bg: XML файлове (*.xml)|*.xml|Всички файлове (*.*)|*.*

en: Year
bg: Година

en: You are about to save a %s file with the name "%s".
    
    Normally these files end in ".%s", and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    
    Are you sure you want to save the file under this name?
bg: Готвите се да запазите %s файл с името „%s“.
    
    Обикновено тези файлове завършват с „.%s“, а някои програми не отварят файлове с нестандартни разширения.
    
    Наистина ли желаете да използвате това име?

en: You are attempting to overwrite an aliased file that is missing.
    The file cannot be written because the path is needed to restore the original audio to the project.
    Choose File > Check Dependencies to view the locations of all missing files.
    If you still wish to export, please choose a different filename or folder.
bg: Опитвате се да презапишете липсващ файл с псевдоним.
    Файлът не може да бъде записан, защото пътят е необходим за възстановяване на оригиналния звук в проекта.
    Изберете Файл > Проверка за зависимости, за да видите местоположенията на всички липсващи файлове.
    Ако все още желаете да експортирате, моля, изберете различно файлово име или папка.

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of the LAME MP3 library.
bg: Използвате lame_enc.dll v%d.%d. Тази версия не е съвместима с Audacity %d.%d.%d.
    Моля, изтеглете най-новата версия на библиотеката LAME.

en: You are saving an Audacity project file (.aup).
    
    Saving a project creates a file that only Audacity can open.
    
    To save an audio file for other programs, use one of the "File > Export" commands.
bg: В момента запазвате файл с проект на Audacity (.aup).
    
    Полученият файл може да се отвори само с Audacity.
    
    За да запишете аудиофайл за други програми, изберете команда от „Файл > Експортиране“.

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
bg: Опитвате се да отворите автоматично създаден архивен файл.
    Така може да предизвикате сериозна загуба на данни.
    
    Моля, вместо това отворете действителния проектен файл на Audacity.

en: You can also read our help on importing <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#midi">MIDI files</a> and tracks from <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#fromcd"> audio CDs</a>.
bg: Освен това може да прочетете помощта за импортиране на <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#midi">MIDI файлове</a> и писти от <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#fromcd">аудиокомпактдискове</a>.

en: You can only do this when playing and recording are
     stopped. (Pausing is not sufficient.)
bg: Можете да правите това само ако възпроизвеждането
    и записването са спрени. (Паузата не е достатъчна.)

en: You can only measure one track at a time.
bg: Можете да измервате само по една писта.

en: You can't delete a preset without name
bg: Не можете да изтриете готова настройка без име

en: You can't save a preset without name
bg: Не можете да запазите готова настройка без име

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
bg: Не можете да изтриете кривата „без име“, тя е специална.

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
bg: Не можете да изтриете кривата „без име“.

en: You cannot export 'unnamed' curve
bg: Не можете да експортирате кривата „без име“.

en: You have compiled Audacity with an extra button, 'Output Sourcery'.  This will save a
    C version of the image cache that can be compiled in as a default.
bg: Компилирали сте Audacity с допълнителен бутон – „Output Sourcery“.  Той запазва версия на кеша
    с изображения на C, която може да бъде включена в компилирането като подразбирана.

en: You have left blank label names.  These will be
    skipped when repopulating the Label Tracks.
    
    Would you like to go back and provide names?
bg: Оставили сте празни надписи. Те ще бъдат
    пропуснати при попълване на пистите с надписи.
    
    Искате ли да се върнете и да въведете имена?

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
bg: Избрахте име на файл с непознато разширение.
    Желаете ли да продължите?

en: You may resample to one of the rates below.
bg: Можете да предискретизирате към една от долните честоти.

en: You must first select some audio for this
     to use. (Selecting other kinds of track won't work.)
bg: Първо трябва да изберете звук, който да бъде обработен.
    (Избирането на други видове писти не действа.)

en: You must first select some audio for this to use.
bg: Първо трябва да изберете звук, който да бъде обработен.

en: You must first select some stereo audio for this
     to use. (You cannot use this with mono.)
bg: Първо трябва да изберете стереозвук, който да бъде
    обработен. (Операцията не поддържа моно.)

en: You must select a track first.
bg: Моля, първо изберете писта.

en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
bg: Избрана е писта, която не съдържа звук. Автоприглушаването може да обработва само аудиописти.

en: You will not be able to play midi.
bg: Няма да е възможно да се възпроизвежда MIDI.

en: You will not be able to play or record audio.
bg: Няма да можете да възпроизвеждате или записвате звук.

en: Your batch command of %s was not recognized.
bg: Командата за пакетна обработка %s не бе разпозната.

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no return statement. Either use a return statement such as
    	return s * 0.1
    for SAL, or begin with an open parenthesis such as
    	(mult s 0.1)
     for LISP.
bg: Синтаксисът на кода изглежда като SAL, но няма оператор return. Или използвайте оператор return, например
    	return s * 0.1
    за SAL, или започнете с отваряща скоба, например
    	(mult s 0.1)
    за LISP.

en: Your file will be exported as a 16-bit AIFF (Apple/SGI) file.
bg: Файлът ще бъде експортиран като 16-битов AIFF файл на Apple/SGI.

en: Your file will be exported as a 16-bit WAV (Microsoft) file.
bg: Файлът ще бъде експортиран като 16-битов WAV файл на Microsoft.

en: Your file will be exported as a GSM 6.10 WAV file.
bg: Файлът ще бъде експортиран във формата GSM 6.10 WAV.

en: Your project is currently self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    If you change the project to a state that has external dependencies on imported files, it will no longer be self-contained. If you then Save without copying those files in, you may lose data.
bg: Вашият проект в момента е независим от външни аудиофайлове. 
    
    Ако промените проекта така, че да зависи от импортирани файлове, и след това го запазите, без да се копират тези файлове, може да загубите данни.

en: Your project is now empty.
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Click 'No', Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
    
    Save anyway?
bg: Сега проектът е празен.
    Ако бъде запазен, няма да съдържа писти.
    
    За да запазите отворени преди това писти: изберете „Не“,
    Редактиране > Отмяна, докато всички всички писти бъдат
    отворени, после, Файл > Запазване на проект.
    
    Желаете ли запазване все пак?

en: Your tracks will be mixed down to a single mono channel in the exported file.
bg: Пистите ще бъдат смесени в единичен моноканал в експортирания файл.

en: Your tracks will be mixed down to two stereo channels in the exported file.
bg: Пистите ще бъдат смесени в два стереоканала в експортирания файл.

en: Zoom
bg: Увеличение

en: Zoom &In
bg: &Увеличаване

en: Zoom &Normal
bg: &Нормален мащаб

en: Zoom &Out
bg: У&маляване

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Умаляване

en: Zoom Tool
bg: Увеличение

en: Zoom default
bg: Подразбирано увеличение

en: Zoom in on Point
bg: Увеличаване около точка

en: Zoom in on a Range
bg: Увеличаване на област

en: Zoom in or out on Mouse Pointer
bg: Увеличаване/умаляване около курсора

en: Zoom out on a Range
bg: Увеличение до даден диапазон

en: Zoom out one step
bg: Умаляване (една стъпка назад)

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
bg: [Внимание: Nyquist върна невалиден UTF-8 низ, преобразуван тук в Latin-1]

en: by &Name
bg: по &име

en: by &Start time
bg: по &начален момент

en: by Dominic Mazzoni
bg: от Dominic Mazzoni

en: by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
bg: от Dominic Mazzoni и Vaughan Johnson

en: by Leland Lucius
bg: от Leland Lucius

en: by Lynn Allan
bg: от Lynn Allan

en: by Lynn Allan && Philip Van Baren
bg: от Lynn Allan и Philip Van Baren

en: by Nasca Octavian Paul
bg: от Nasca Octavian Paul

en: by Salvo Ventura
bg: от Salvo Ventura

en: by Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni
bg: от Vaughan Johnson и Dominic Mazzoni

en: bytes
bg: байта

en: centiseconds
bg: стотни от секундата

en: co-founder
bg: съосновател

en: copy in
bg: копиране в проекта

en: dB
bg: дБ

en: dd:hh:mm:ss
bg: дд:чч:мм:сс

en: down
bg: надолу

en: false
bg: не

en: film frames (24 fps)
bg: филмови кадри (24 к./с)

en: from
bg: от

en: hh:mm:ss
bg: чч:мм:сс

en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
bg: чч:мм:сс + CDDA кадри (75 к./с)

en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
bg: чч:мм:сс + NTSC кадри (drop)

en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
bg: чч:мм:сс + NTSC кадри (non-drop)

en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
bg: чч:мм:сс + PAL кадри (25 к./с)

en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
bg: чч:мм:сс + филмови кадри (24 к./с)

en: hh:mm:ss + hundredths
bg: чч:мм:сс + стотни

en: hh:mm:ss + milliseconds
bg: чч:мм:сс + милисекунди

en: hh:mm:ss + samples
bg: чч:мм:сс + отчети

en: hidden
bg: скрито

en: indeterminate
bg: неопределено

en: infinite dB difference
bg: безкрайна разлика в дБ

en: items?
bg: елемент(а)?

en: kHz
bg: кХц

en: kbps
bg: Кб/с

en: left
bg: наляво

en: milliseconds
bg: милисекунди

en: milliseconds (higher = more latency)
bg: милисекунди (повече = по-голямо закъснение)

en: milliseconds (negative = backwards)
bg: милисекунди (отрицателно = назад)

en: milliseconds (time of one analysis)
bg: милисекунди (време за един анализ)

en: mkdir in DirManager::MakeBlockFilePath failed.
bg: Изпълнението на mkdir в DirManager::MakeBlockFilePath бе неуспешно.

en: ms
bg: мс

en: n/a
bg: –

en: quality assurance
bg: качествен контрол

en: read directly
bg: директно четене

en: right
bg: надясно

en: s
bg: с

en: same as left-drag
bg: като плъзгане с левия бутон

en: same as right-drag
bg: като плъзгане с десния бутон

en: same as select tool
bg: като инструмента за избор

en: same as zoom tool
bg: като инструмента за увеличение

en: samples
bg: отчети

en: seconds
bg: секунди

en: to
bg: към

en: to Selection En&d
bg: към &края на селекцията

en: to Selection Star&t
bg: към &началото на селекцията

en: to Track &End
bg: към к&рая на пистата

en: to Track &Start
bg: към н&ачалото на пистата

en: true
bg: да

en: unavailable - above location doesn't exist
bg: недостъпно – горното местоположение не съществува

en: unnamed
bg: без име

en: untitled
bg: неозаглавено

en: up
bg: нагоре

en: using SBSMS, by Clayton Otey
bg: използва SBSMS от Clayton Otey

en: using SampleRate, by Erik de Castro Lopo
bg: използва SampleRate от Erik de Castro Lopo

en: using SoundTouch, by Olli Parviainen
bg: използва SoundTouch от Olli Parviainen

en: window
bg: прозорец

en: xml files (*.xml;*.XML)|*.xml;*.XML
bg: XML файлове (*.XML;*.XML)|*.XML;*.XML

en: zero
bg: нула
