Audacity 2.0.0 - en to gl translation catalogue (2223 entries)

en: 	-blocksize nnn (set max disk block size in bytes)
gl: 	-blocksize nnn (estabelece o tamaño máximo de bloque do disco en bytes)

en: 	-help (this message)
gl: 	-help (esta mensaxe)

en: 	-test (run self diagnostics)
gl: 	-test (executa o diagnóstico automático)

en: 	-version (display Audacity version)
gl: 	-version (mostra a versión de Audacity)

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
gl: 
    
    Os ficheiros mostrados como PERDIDO foron movidos ou eliminados e non é posíbel copialos.
    Para que sexa posíbel copialos dentro do proxecto é necesario que os restaure ao seu lugar orixinal.

en: 
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Cancel, Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
gl: 
    De gardalo agora, o proxecto non terá pistas.
    
    Para gardar as pistas que foron abertas previamente:
    Prema en Cancelar e despois en Editar > Desfacer
    ata que todas as pistas estea abertas. Nese momento
    Prema Ficheiro > Gardar proxecto.

en:    Duration must be at least 1 millisecond
       Compress ratio must be at least 1:1
gl:    A duración debe ser de polo menos 1 milisegundo
       A relación de compresión debe ser de polo menos 1:1

en:    Project check ignored orphan block file(s). They will be deleted when project is saved.
gl:    A comprobación do proxecto omitiu o(s) ficheiro(s) de bloque orfo(s). Eliminaranse cando se garde o proxecto.

en:    Project check regenerated missing alias summary file(s).
gl:    A comprobación do proxecto rexenerou o(s) ficheiro(s) de índice de alias perdidos.

en:    Project check replaced missing aliased file(s) with silence.
gl:    A comprobación do proxecto substituíu o(s) de ficheiro(s) ligado(s) por alias perdido(s) con silencio.

en:    Project check replaced missing audio data block file(s) with silence.
gl:    A comprobación do proxecto substituíu ficheiro(s) de bloque de datos de son perdidos con silencio.

en:  (disabled)
gl:  (desactivado)

en:  - Left
gl:  - Esquerda

en:  - Right
gl:  - Dereita

en:  - Vamp audio analysis plugin
gl:  - Complemento de análise de son «Vamp»

en:  <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a> (ask your question directly, on the Internet)
gl:  <a href="http://forum.audacityteam.org/">Foro</a> (faga a súa consulta directamente, na Internet)

en:  For even quicker answers, all the online resources above are <b>searchable</b>.
gl:  Para obter respostas máis rápidas, pode <b>buscar</b> en todos os recursos en liña.

en:  Mute On
gl:  Silencio activado

en:  Please select an action
gl:  Seleccione unha acción

en:  Select On
gl:  Selección activada

en:  Solo On
gl:  Solo activado

en:  Sync Lock Selected
gl:  Sincronización bloqueada

en:  [[file:index.html|Manual]] (should be installed locally, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php">Internet version if it isn't</a>)
gl:  [[file:index.html|Manual]] (debe instalarse localmente, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php">ou usar a versión de Internet</a>)

en:  [[file:quick_help.html|Quick Help]] (should be installed locally, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Quick_Help">Internet version if it isn't</a>)
gl:  [[file:quick_help.html|Axuda rápida]] (debe instalarse localmente, a href="http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Quick_Help">ou usar a versión de Internet</a>)

en:  [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] (the latest tips, tricks and tutorials, on the Internet)
gl:  [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] (os mellores trucos, consellos e titoriais, na Internet)

en: !Simplified View
gl: !Vista simplificada

en: "%s" 
    is a MIDI file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file for playing, but you can
    edit it by clicking File > Import > MIDI.
gl: «%s» 
    é un ficheiro MIDI, non un ficheiro de son. 
    Audacity non pode abrir este tipo de ficheiro para reproducilo, mais pode 
    editalo premendo en Ficheiro > Importar > MIDI.

en: "%s" doesn't exist.
    
    Would you like to create it?
gl: «%s» non existe.
    
    Desexa crealo?

en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
gl: «%s» é un ficheiro de son Dolby Digital. 
    Audacity non pode abrir este tipo de ficheiro. 
    Deberá convertelo a un formato de son compatíbel, como WAV ou AIFF.

en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
gl: «%s» é un ficheiro de son Musepack. 
    Audacity non pode abrir este tipo de ficheiro. 
    Se sospeita que poidera seren un ficheiro MP3, renomee a extensión 
    a «.mp3» e tente importalo de novo. Doutro xeito, deberá convertelo 
    a un formato de son compatíbel, como WAV ou AIFF.

en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
gl: «%s» é un ficheiro de RealPlayer media. 
    Audacity non pode abrir este tipo de ficheiro privativo. 
    Deberá convertelo a un formato de son compatíbel, como WAV ou AIFF.

en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
gl: «%s» é un ficheiro de son Wavpack. 
    Audacity non pode abrir este tipo de ficheiro. 
    Deberá convertelo a un formato de son compatíbel, como WAV ou AIFF.

en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
gl: «%s» é un ficheiro de Windows Media Audio. 
    Audacity non pode abrir este tipo de ficheiro por restricións na súa patente. 
    Deberá convertelo a un formato de son compatíbel, como WAV ou AIFF.

en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
gl: «%s» é un ficheiro baseado en notas, non un ficheiro de son. 
    Audacity non pode abrir este tipo de ficheiro. 
    Tente convertelo a un formato de son como WAV ou AIFF e 
    .daquela impórteo ou gráveo en Audacity

en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
gl: «%s» é un ficheiro de lista de reprodución. 
    Audacity non pode abrir este ficheiro xa que só conten ligazóns a outros ficheiros. 
    Podería abrilo cun editor de texto e descargar ficheiro de son real.

en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
gl: «%s» é un ficheiro de vídeo. 
    Audacity non pode abrir este tipo de ficheiro. 
    Deberá convertelo a un formato de son compatíbel, como WAV ou AIFF.

en: "%s" is an Advanced Audio Coding file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
gl: «%s» é un ficheiro AAC (Advanced Audio Coding)Audacity non pode abrir este tipo de ficheiro. 
    Deberá convertelo a un formato de son compatíbel, como WAV ou AIFF.

en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
gl: «%s» é un ficheiro de son Ogg Speex. 
    Audacity non pode abrir este tipo de ficheiro. 
    Deberá convertelo a un formato de son compatíbel, como WAV ou AIFF.

en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
gl: «%s» é unha pista de son dun CD. 
    Audacity non pode abrir ficheiros de son de CD directamente. 
    Extraia as pistas do CD a un formato de son que poida 
    seren importado con Audacity, como WAV ou AIFF.

en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
gl: «%s» é un ficheiro de son cifrado. 
    Este tipo de ficheiro adoita provir dunha tenda de música en liña. 
    Audacity non pode abrir este tipo de ficheiro por estaren cifrados. 
    Tente gravar o ficheiro en Audacity, ou gravalo nun CD de son para a 
    seguir extraer a pista de CD a un formato compatíbel, como WAV ou AIFF).

en: "%s" successfully created.
gl: «%s» creada satisfactoriamente

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
gl: «Mover a pista seleccionada» &repítese ciclicamente a través das pistas

en: %.1f dB Average rms
gl: %.1f dB RMS de media

en: %.1f secs
gl: %.1f segs

en: %.2f secs
gl: %.2f segs

en: %d Channels
gl: %d canles

en: %d curves exported to %s
gl: %d curvas exportadas a %s

en: %s %2.0f%% complete.  Click to change task focal point.
gl: %s %2.0f%% completado.  Prema para cambiar o foco da tarefa.

en: %s changed
gl: %s foi cambiado

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
gl: Non é posíbel atopar %s.
    
    Foi suprimido da lista de ficheiros recentes.

en: %s is already open in another window.
gl: %s xa está aberto noutra xanela.

en: %s-old%d
gl: %s-antigo%d

en: &About Audacity CleanSpeech...
gl: &Sobre a limpeza de locución de Audacity...

en: &About Audacity...
gl: &Sobre Audacity...

en: &Add
gl: &Engadir

en: &Add new rule
gl: &Engadir unha nova regra

en: &Align Tracks
gl: &Aliñar pistas

en: &All
gl: &Todo

en: &Always copy all audio into project (safest)
gl: Copiar &sempre todo o son dentro do proxecto (o máis seguro)

en: &Always mix all tracks down to Stereo or Mono channel(s)
gl: &Mesturar sempre todas as pistas de canles estéreo ou mono

en: &Analyze
gl: A&nalizar

en: &Audio Track
gl: Pista de &son

en: &Audio...
gl: &Son...

en: &Beep on completion of longer activities
gl: A&visar cun son ao completar procesos longos

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: &Chains
gl: &Secuencias de ordes

en: &Clear
gl: &Limpar

en: &Close
gl: &Pechar

en: &Collapse All Tracks
gl: &Contraer todas as pistas

en: &Command
gl: &Orde

en: &Copy
gl: &Copiar

en: &Curves
gl: &Curvas

en: &Cut
gl: &Cortar

en: &Debug
gl: &Depuración

en: &Defaults
gl: &Predeterminadas

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: &Device
gl: &Dispositivo

en: &Device Toolbar
gl: Barra de ferramentas de &dispositivos

en: &Discard
gl: &desbotar

en: &Display VST effects in graphical mode
gl: &Mostrar os efectos VST en modo gráfico

en: &Dither:
gl: &Fusión:

en: &Don't apply effects in batch mode
gl: &Non aplicar efectos en modo de lotes

en: &Download
gl: &Descargar

en: &Draw Curves
gl: &Debuxar curvas

en: &Edit
gl: &Editar

en: &Edit Labels...
gl: &Editar etiquetas

en: &Edit Parameters
gl: &Editar parámetros

en: &Edit Toolbar
gl: &Editar a barra de ferramentas

en: &Ergonomic order of Transport Toolbar buttons
gl: Orde &ergonómica dos botóns da Barra de ferramenta de reprodución

en: &Export...
gl: E&xportar...

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &Find Notes
gl: A&topar notas

en: &Fit in Window
gl: Axustar á &xanela

en: &Font...
gl: &Tipo de letra...

en: &Gain (dB):
gl: &Ganancia (dB):

en: &Generate
gl: &Xerar

en: &Get More...
gl: &Obter máis...

en: &Get Noise Profile
gl: &Obter perfil de ruído

en: &Graphic EQ
gl: EQ &gráfico

en: &Hardware Playthrough: Listen while recording or monitoring new track
gl: Reprodución a través do &hadware:
     Escoite durante a gravación ou a monitorización dunha nova pista

en: &Help
gl: &Axuda

en: &History...
gl: &Historial...

en: &Host
gl: &Servidor

en: &Import
gl: &Importar

en: &Import...
gl: &Importar...

en: &Importing uncompressed audio files
gl: &Importación de ficheiros de son sen comprimir

en: &Insert
gl: &Inserir

en: &Invert
gl: &Inverter

en: &Isolate
gl: &Illado

en: &Join
gl: &Unir

en: &Label Track
gl: Pista de &etiquetas

en: &Labels...
gl: &Etiquetas...

en: &Language:
gl: &Idioma:

en: &Left Channel
gl: Canle &esquerda

en: &Left at Playback Position
gl: Á &esquerda da posición de reprodución

en: &Length of preview:
gl: &Duración da vista previa:

en: &Load...
gl: Ca&rgar...

en: &Locate...
gl: A&topar

en: &Location:
gl: &Lugar:

en: &Lock
gl: &Bloquear

en: &Loop Play
gl: Reproducir en &bucle

en: &Low disk space at program start up
gl: Ao dispor de pouco espazo no &disco ao iniciar o programa

en: &Make a copy of uncompressed audio files before editing (safer)
gl: &Facer unha copia do ficheiro de son descomprimido antes de editar (máis seguro)

en: &Manual (in web browser)
gl: &Manual (no navegador web)

en: &Meter Toolbar
gl: Barra de ferramentas de &medidores

en: &Mixer Board...
gl: &Taboleiro de mesturas...

en: &Mute All Tracks
gl: Silenciar &todas as pistas

en: &New
gl: &Novo

en: &None
gl: &Ningún

en: &Normalize all tracks in project
gl: &Normalizar todas as pistas do proxecto

en: &OK
gl: &Aceptar

en: &Open...
gl: &Abrir...

en: &Options...
gl: &Opcións...

en: &Other...
gl: &Outro...

en: &Overdub (on/off)
gl: &Remestura (activar/desactivar)

en: &Parameters
gl: &Parámetros

en: &Paste
gl: Pe&gar

en: &Pause
gl: Pau&sa

en: &Preferences...
gl: &Preferencias...

en: &Print...
gl: I&mprimir...

en: &Quantize Notes
gl: &Cuantificar as notas

en: &Quick Help (in web browser)
gl: &Axuda rápida (no navegador web)

en: &Range (dB):
gl: Inter&valo (dB):

en: &Raw Data...
gl: Datos en &bruto...

en: &Read uncompressed audio files directly from the original (faster)
gl: &Ler directamente desde o ficheiro orixinal de son descomprimido (máis rápido)

en: &Record
gl: &Gravar

en: &Redo
gl: Re&facer

en: &Redo %s
gl: Re&facer %s

en: &Remove
gl: &Suprimir

en: &Rename...
gl: &Renomear...

en: &Replot
gl: Volver &representar

en: &Resample...
gl: &Nova mostraxe...

en: &Rescan VST effects next time Audacity is started
gl: Busca&r de novo os efectos VST a próxima vez que se inicie Audacity

en: &Reset Toolbars
gl: &Restabelecer as barras de ferramentas

en: &Right Channel
gl: Canle &dereita

en: &Right at Playback Position
gl: Á &dereita da posición de reprodución

en: &Run Benchmark...
gl: Executar proba de &rendemento...

en: &Save Project
gl: &Gardar proxecto

en: &Save...
gl: &Gardar...

en: &Screenshot Tools...
gl: Ferramentas de &captura de pantalla...

en: &Select
gl: &Seleccionar

en: &Select Curve:
gl: &Seleccionar curva:

en: &Select all audio in project, if none selected
gl: &Seleccionar todo o son do proxecto se non hai nada seleccionado

en: &Select chain
gl: &Seleccionar secuencia de ordes

en: &Selection Toolbar
gl: Barra de ferramentas de &selección

en: &Sensitivity (dB):
gl: &Sensibilidade (dB):

en: &Short period:
gl: Período c&urto:

en: &Show Clipping
gl: &Mostrar o recorte de picos

en: &Show track name in waveform display
gl: A&mosar o nome da pista en forma de onda

en: &Software Playthrough: Listen while recording or monitoring new track
gl: Reprodución a través do &software:
     Escoite durante a gravación ou a monitorización dunha nova pista

en: &Spectrogram
gl: E&spectrograma

en: &Split Cut
gl: &Dividir e cortar

en: &Stereo Track
gl: &Pista estéreo

en: &Stop
gl: &Parar

en: &Time Track
gl: Pista de &tempo

en: &Timer Record...
gl: Gravación &temporizada...

en: &Toolbars
gl: &Barras de ferramentas

en: &Tracks
gl: &Pistas

en: &Transport Toolbar
gl: Barra de ferramentas de re&produción

en: &Undo
gl: &Desfacer

en: &Undo %s
gl: &Desfacer %s

en: &Undo Levels Available
gl: &Niveis dispoñíbeis para desfacer

en: &Unlock
gl: &Desbloquear

en: &Unmute All Tracks
gl: &Desactivar silencio en todas as pistas

en: &Update display while playing
gl: Act&ualizar a pantalla mentres se reproduce

en: &Upload File...
gl: En&viar ficheiro...

en: &Use custom mix (for example to export a 5.1 multichannel file)
gl: &Use a mestura personalizada (por exemplo para exportar un ficheiro multicanle 5.1)

en: &View
gl: &Ver

en: &Zoom to Selection
gl: Ampliar a &selección

en: ' ?
gl: » ?

en: ' to...
gl: » a...

en: '?
gl: »?

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
gl: «sen nome» permanece sempre na fin da lista

en: 'unnamed' is special
gl: «sen nome» é especial

en: (%) [-50 to 100]:
gl: (%) [-50 a 100]:

en: (Best Quality)
gl: (mellor calidade)

en: (Not all combinations of headers and encodings are possible.)
gl: (Non todas as combinacións de tipo de cabeceira e codificación son posíbeis)

en: (Recovered)
gl: (recuperado)

en: (Smaller files)
gl: (ficheiros máis pequenos)

en: (Use context menu to change format.)
gl: (Utilice o menú de contexto para cambiar o formato)

en: (external program)
gl: (programa externo)

en: (semitones) [-12 to 12]:
gl: (semitons) [-12 a 12]:

en: (uncheck when recording "stereo mix")
gl:  (desmarcar cando se grava «mestura en estéreo»)

en: , maximum amplitude = %.1f dB
gl: , amplitude máxima = %1f dB

en: - END -
gl: - FIN -

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
gl: -120 dB (límite aproximado do oído humano)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
gl: -145 dB (intervalo PCM de mostras de 24 bit)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
gl: -36 dB (intervalo superficial para edición de alta amplitude)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
gl: -48 dB (intervalo PCM de mostras de 8 bit)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
gl: -60 dB (intervalo PCM de mostras de 10 bits)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
gl: -96 dB (intervalo PCM de mostras de 16 bits)

en: -Infinity
gl: -Infinito

en: .  Maximum 0dB.
gl: .  Máximo 0dB.

en: 0 (fastest)
gl: 0 (o máis rápido)

en: 0 means endless
gl: 0 significa infinitos

en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
gl: 0100 dias 024 h 060 m 060 s

en: 0100 h 060 m 060 s+.# samples
gl: 0100 h 060 m 060 s+.# mostras

en: 0100 h 060 m 060 s+.030 frames| .999000999
gl: 0100 h 060 m 060 s+.030 fotogramas| .999000999

en: 0100 h 060 m 060 s+.24 frames
gl: 0100 h 060 m 060 s+.24 fotogramas

en: 0100 h 060 m 060 s+.25 frames
gl: 0100 h 060 m 060 s+.25 fotogramas

en: 0100 h 060 m 060 s+.30 frames|N
gl: 0100 h 060 m 060 s+.30 fotogramas|N

en: 0100 h 060 m 060 s+.75 frames
gl: 0100 h 060 m 060 s+.75 fotogramas

en: 01000,01000 frames|24
gl: 01000,01000 fotogramas|24

en: 01000,01000 frames|25
gl: 01000,01000 fotogramas|25

en: 01000,01000 frames|29.97002997
gl: 01000,01000 fotogramas|29.97002997

en: 01000,01000 frames|75
gl: 01000,01000 fotogramas|75

en: 01000,01000 seconds
gl: 01000,01000 segundos

en: 01000,01000,01000 samples|#
gl: 01000,01000,01000 mostras|#

en: 099 days 024 h 060 m 060 s
gl: 099 dias 024 h 060 m 060 s

en: 1 (Mono) Input Channel
gl: 1 (mono) canle de entrada

en: 1 Channel (Mono)
gl: 1 Canle (Mono)

en: 1.0 or earlier
gl: 1.0 ou anterior

en: 2 (Stereo)
gl: 2 (Estéreo)

en: 2 (Stereo) Input Channels
gl: 2 (estéreo) canles de entrada

en: 2 Channels (Stereo)
gl: 2 Canles (Estéreo)

en: 2-level
gl: 2- niveis

en: 256 - default
gl: 256 - predeterminado

en: 32-bit float
gl: 32-bit flotante

en: 32768 - most narrowband
gl: 32768 - banda máis estreita

en: 4-level
gl: 4-niveis

en: 8 (best)
gl: 8 (o mellor)

en: 8 - most wideband
gl: 8 - banda máis larga

en: 8-level
gl: 8-niveis

en: : Filename too short.
gl: : nome de ficheiro curto de máis.

en: : Incorrect filetype.
gl: : tipo incorrecto de ficheiro.

en: <b>Audacity&reg;</b> software is copyright
gl: O software <b>Audacity&reg;</b> ten dereitos de autoría

en: <center><h3>How to Get Help</h3></center>
gl: <center><h3>Como obter axuda</h3></center>

en: <p>You do not appear to have 'help' installed on your computer.<br> Please <a href="*URL*">view or download it online</a>.
gl: <p>Semella que a axuda non está instalada no computador.<br> <a href="*URL*">Consúltea ou descárguela en liña</a>."

en: <unrecognized version -- possibly corrupt project file>
gl: <versión non recoñecida; posibelmente o ficheiro do proxecto estea estragado>

en: <untitled>
gl: <sen título>

en: A Free Digital Audio Editor<br>
gl: Un editor libre de son dixital<br>

en: A file named "%s" already exists.  Replace?
gl: Xa existe un ficheiro chamado «%s». Desexa substituílo?

en: A&ttempt to use filter in OpenFile dialog first
gl: &Tentando utilizar primeiro o filtro no diálogo de FicheiroAberto

en: A&utomated Input Level Adjustment (on/off)
gl: Axuste a&utomático do nivel de entrada (activar/desactivar)

en: AAC Export Setup
gl: Configuración da exportación a AAC

en: AAC Profile
    Low Complexity -default
    Most players won't play anything other than LC
gl: Perfil AAC
    Baixa complexidade -predeterminado
    A maioría dos reprodutores non reproducirán outro tipo de perfil

en: AC3 Export Setup
gl: Configuración da exportación a AC3

en: AC3 Files (FFmpeg)
gl: Ficheiros AC3 (FFmpeg)

en: AIFF (Apple) signed 16 bit PCM
gl: WAV (Microsoft) con asinado de 16 bit PCM

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
gl: Ficheiros AMR (banda estreita) (FFmpeg)

en: AMR-NB Export Setup
gl: Configuración da exportación a AMR-NB

en: About Audacity...
gl: Sobre Audacity...

en: Action
gl: Acción

en: Activation level (dB):
gl: Nivel de activación (dB):

en: Actual Rate: %d
gl: Frecuencia actual: %d

en: Add &New
gl: Engadir &nova

en: Add Label At &Playback Position
gl: Engadir etiqueta no &punto de reprodución

en: Add Label At &Selection
gl: En&gadir etiqueta na selección

en: Added label
gl: Engadiuse unha etiqueta

en: Adjust input gain
gl: Axustar a ganancia de entrada

en: Adjust output gain
gl: Axustar a ganancia de saída

en: Adjust playback speed
gl: Axustar a velocidade de reprodución

en: Adjusted Pan
gl: Panorama axustado

en: Adjusted envelope.
gl: Envolvente axustada.

en: Adjusted gain
gl: Ganancia axustada

en: Advanced Mixing Options
gl: Opcións avanzadas de mestura

en: Album Title
gl: Título do álbum

en: Algorithm
gl: Algoritmo

en: Ali&gn and Move Cursor
gl: Aliñar e &mover o cursor

en: Align
gl: Aliñar

en: Align End with Cu&rsor
gl: Aliñar a fin co cu&rsor

en: Align End with Selection En&d
gl: Aliñar a fin coa &fin da selección

en: Align End with Selection Star&t
gl: Aliñar a fin co &inicio da selección

en: Align MIDI to Audio
gl: Aliñar o MIDI co son

en: Align Tracks To&gether
gl: Aliñar as pistas con&xuntamente

en: Align with &Cursor
gl: Aliñar co c&ursor

en: Align with &Zero
gl: Aliñar con &cero

en: Align with Selection &End
gl: Aliñar coa fin da s&elección

en: Align with Selection &Start
gl: Aliñar co inicio da &selección

en: Aligned
gl: Aliñado

en: Aligned cursor
gl: Aliñado co cursor

en: Aligned end with cursor
gl: Aliñar a fin co cursor

en: Aligned end with selection end
gl: Aliñar a fin coa fin da selección

en: Aligned end with selection start
gl: Aliñar a fin co comezo da selección

en: Aligned with selection end
gl: Aliñado coa fin da selección

en: Aligned with selection start
gl: Aliñado co comezo da selección

en: Aligned with zero
gl: Aliñado con cero

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
gl: Aliñamento completado: MIDI desde %.2f ata %.2f segs, son desde %.2f ata %.2f segs.

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
gl: Produciuse un erro de aliñamento: a entrada é moi curta: MIDI desde %.2f ata %.2f segs, son desde %.2f ata %.2f segs.

en: All
gl: Todo

en: All Toolbars
gl: Todas as barras de ferramentas

en: All files (*)|*
gl: Todos os ficheiros (*)|*

en: All files|*|All supported files|
gl: Todos os ficheiros|*|Todos os ficheiros compatíbeis|

en: All required files in:
      %s
    were already present.
gl: Todos os ficheiros requiridos en:
      %s
    xa están presentes.

en: All the audio is muted.
gl: Todo o son está silenciado.

en: All the selected audio is muted.
gl: Todo o son seleccionado está silenciado.

en: All tracks must have the same sample rate
gl: Todas as pistas deben ter a mesma frecuencia de mostraxe

en: Allow &background on-demand loading
gl: Permitir a carga do fondo &baixo demanda

en: Allow clipping
gl: Permitir o recorte de picos

en: Allpass
gl: Todo paso

en: Alt-Left-Click
gl: Alt-Clic esquerdo

en: Always copy all files (safest)
gl: Copiar sempre todos ficheiros (o máis seguro)

en: Amount to import:
gl: Cantidade a importar:

en: Amplification (dB):
gl: Amplificación (dB):

en: Amplification dB
gl: Amplificación (dB)

en: Amplifier
gl: Amplificador

en: Amplify
gl: Amplificar

en: Amplify...
gl: Amplificar...

en: Amplifying
gl: Amplificando

en: Amplitude End
gl: Inicio da amplitude

en: Amplitude Start
gl: Fin da amplitude

en: Analyser
gl: Analizador

en: Analysis Time:
gl: Tempo de análise:

en: Analyzing first track of stereo pair:
gl: Analizando a primeira pista do par estéreo:

en: Analyzing second track of stereo pair:
gl: Analizando a segunda pista do par estéreo:

en: Analyzing:
gl: Analizando:

en: Any
gl: Calquera

en: Appen&d Record
gl: Engadir &gravación

en: Appl&y Chain...
gl: Aplicar &secuencia de ordes...

en: Applied effect: %s
gl: Efecto aplicado: %s

en: Applied effect: %s %.1f dB
gl: Aplicado o efecto: %s %.1f dB

en: Applied effect: %s %.1f%%
gl: Efecto aplicado: %s %.1f%%

en: Applied effect: %s %.2f semitones
gl: Efecto aplicado: %s %.2f semitons

en: Applied effect: %s %d stages, %.0f%% wet, frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %d, feedback = %.0f%%
gl: Efecto aplicado: %s %d etapas, %.0f%% wet frecuencia = %.1f Hz, fase inicial = %.0f graos, profundidade = %d, retorno = %.0f%%

en: Applied effect: %s delay = %f seconds, decay factor = %f
gl: Efecto aplicado: %s atraso = %f segundos, factor de decaemento = %f

en: Applied effect: %s frequency = %.0f Hz, boost = %.0f dB
gl: Efecto aplicado: frecuencia %s = %.0f Hz, realce = %.0f dB

en: Applied effect: %s frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %.0f%%, resonance = %.1f, frequency offset = %.0f%%
gl: Efecto aplicado: frecuencia %s = %.1f Hz, fase inicial = %.0f graos, profundidade= %.0f%%, resonancia = %.1f, frecuencia inicial = %.0f%%

en: Applied effect: %s remove dc offset = %s, normalize amplitude = %s, stereo independent %s
gl: Efecto aplicado: %s suprimido o desprazamento DC = %s, amplitude normalizada = %s, estéreo independente %s

en: Applied effect: %s stretch factor = %f times, time resolution = %f seconds
gl: Efecto aplicado: %s factor de estirado = %f veces, tempo de resolución = %f segundos

en: Applied effect: Generate %s wave %s, frequency = %.2f Hz, amplitude = %.2f, %.6lf seconds
gl: Efecto aplicado: xerar %s onda %s, frecuencia = %.2f Hz, amplitude = %.2f, %.6lf segundos

en: Applied effect: Generate DTMF tones, %.6lf seconds
gl: Efecto aplicado: xerar tons DTMF, %.6lf segundos

en: Applied effect: Generate Noise, %.6lf seconds
gl: Efecto aplicado: xerar ruído, %.6lf segundos

en: Applied effect: Generate Silence, %.6lf seconds
gl: Efecto aplicado: xerar silencio, %.6lf segundos

en: Apply %s
gl: Aplicar %s

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
gl: Aplicar %s con parámetro(s)
    
    %s

en: Apply Chain
gl: Aplicar secuencia de ordes

en: Apply to &Files...
gl: Aplicar a &ficheiros...

en: Apply to Current &Project
gl: Aplicar ao &proxecto actual

en: Applying '%s' to current project
gl: Aplicando «%s» ao proxecto actual

en: Applying Dynamic Range Compression...
gl: Aplicando a compresión de intervalo dinámico...

en: Applying Leveller...
gl: Aplicando «Nivelado»

en: Applying Nyquist Effect...
gl: Aplicando o efecto «Nyquist»...

en: Applying Phaser
gl: Aplicando o «Modulador de fasee

en: Applying Stereo to Mono
gl: Aplicando «Estéreo a mono»

en: Applying Wahwah
gl: Aplicando «Wah-wah»

en: Applying...
gl: Aplicando...

en: Are you sure you don't want to recover any projects?
    They can't be recovered later.
gl: Está seguro de que non desexa recuperar ningún proxecto?
    Despois xa non poderán seren recuperados.

en: Are you sure you want to delete %s?
gl: Está seguro de que desexa eliminar %s?

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
gl: Está seguro de que desexa restabelecer a lista de xéneros aos valores predeterminados?

en: Are you sure you want to save the file as "
gl: Está seguro de que quere gardar o ficheiro como «

en: Artist Name
gl: Nome do artista

en: As&k user
gl: &Preguntar ao usuario

en: Ask me
gl: Preguntar

en: Attac&k/decay time (secs):
gl: Tempo de ata&que/decaemento (segs.)

en: Attack Time
gl: Tempo de ataque

en: Attack Time %.1f secs
gl: Tempo de ataque: %.1f segs

en: Attack Time:
gl: Tempo de ataque:

en: Attack/decay time
gl: Tempo de ataque/decaemento

en: Attempt to run Noise Removal without a noise profile.
gl: Tentando aplicar a redución de ruído sen un perfil de ruído.

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
gl: Tentouse exportar %d canles, mais o número máximo de canles para o formato de saída seleccionado é de %d

en: Au&dio Device Info...
gl: Información do dispositivo de _son...

en: Audacity %s Development Team
gl: Equipo de desenvolvemento de Audacity %s

en: Audacity %s Support Team
gl: Equipo de asistencia técnica de de Audacity %s

en: Audacity %s ToolBar
gl: Barra de ferramentas de %s de Audacity

en: Audacity First Run
gl: Primeira execución de Audacity

en: Audacity Karaoke%s
gl: Karaoke de Audacity%s

en: Audacity Log
gl: Rexistro do Audacity

en: Audacity Mixer Board%s
gl: Taboleiro mesturas de Audacity%s

en: Audacity Preferences
gl: Preferencias de Audacity

en: Audacity Project Files
gl: Ficheiros de proxecto de Audacity

en: Audacity Timer Record
gl: Gravación temporizada de Audacity

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
gl: Gravación temporizada de Audacity. Agardando para comezar

en: Audacity Timer Record Progress
gl: Progreso da gravación temporizada de Audacity

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
gl: Audacity tentou utilizar FFmpeg para importar un ficheiro de son,
    mais non se atoparon as bibliotecas necesarias.
    
    Para usar as características de importación de FFmpeg, acceda a Preferencias > Bibliotecas
    e descargue ou localice as bibliotecas FFmpeg.

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#foreign"> FFmpeg library</a> to your computer.
gl: Audacity pode importar ficheiros non protexidos en moitos outros formatos (como M4A e WMA, WAV comprimido de gravadoras portátiles de son e de ficheiros de vídeo), se vostede descarga e instala a <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#foreign"> biblioteca opcional FFmpeg</a> a súa computadora

en: Audacity compressed project files (.aup) save your work in a smaller, compressed (.ogg) format. 
    Compressed project files are a good way to transmit your project online, because they are much smaller. 
    To open a compressed project takes longer than usual, as it imports each compressed track. 
    
    Most other programs can't open Audacity project files.
    When you want to save a file that can be opened by other programs, select one of the
    Export commands.
gl: Os ficheiros comprimidos de proxecto de Audacity (.aup) permitinlle gardar o seu traballo 
    nun formato máis pequeno e comprimido (.ogg).
    Os ficheiros comprimidos de proxecto supoñen un bo método para transmitir proxectos en liña, 
    xa que son moito máis pequenos. 
    Abrir un proxecto comprimido require máis tempo do habitual, xa que se ten que importar cada 
    pista comprimida.
    
    A maioría dos programas non son quen de abrir ficheiros de proxecto de Audacity.
    Cando queira gardar un ficheiro que deba ser aberto con outros programas, seleccione
    unha das opcións de Exportar.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
gl: Audacity non foi quen de atopar un lugar onde almacenar os ficheiros temporais.
    Indique un cartafol apropiado no diálogo de preferencias.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
gl: Audacity non foi quen de atopar o ficheiro:
      %s.
    O tema non foi cargado.

en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
gl: Audacity non foi quen de cargar o ficheiro:
      %s.
    Quizais o formato «png» do ficheiro é incorrecto.

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
gl: Audacity non foi quen de abrir o ficheiro:
      %s
    para escribir nel.

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
gl: Audacity non foi quen de ler o tema predeterminado.
    Informe deste erro.

en: Audacity could not save file:
      %s
gl: Audacity non foi quen de gardar o ficheiro:
      %s.

en: Audacity could not write file:
      %s.
gl: Audacity non foi quen de escribir no ficheiro:
      %s.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
gl: Audacity non foi quen de inserir imaxes no ficheiro:
      %s.

en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    If it is uncompressed, try importing it using "Import Raw".
gl: Audacity no recoñece este tipo de ficheiro «%s».
    Se é son sen compresión, tente importalo usando «Importar en bruto».

en: Audacity found an orphan block file: %s. 
    Please consider saving and reloading the project to perform a complete project check.
gl: Audacity atopou un ficheiro de bloque orfo: %s.
    Considere a posibilidade de gardar o proxecto e volver a cargalo para realizar unha comprobación completa do mesmo.

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
gl: Audacity detectou automaticamente unhas bibliotecas FFmpeg correctas.
    Aínda así quere atopalas manualmente?

en: Audacity is a free program written by a worldwide team of volunteer <a href="http://audacity.sourceforge.net/community/developers">developers</a>. We thank <a href="http://sourceforge.net">SourceForge.net</a> and <a href="http://code.google.com">Google Code</a> for our project hosting. Audacity is <a href="http://audacity.sourceforge.net/download/">available</a> for Windows, Mac, and GNU/Linux (and other Unix-like systems).
gl: Audacity é un programa libre, escrito por un equipo de <a href="http://audacity.sourceforge.net/community/developers">desenvolvedores</a> voluntarios. Queremos expresar o noso agradecemento a <a href="http://sourceforge.net">SourceForge.net</a> e a <a href="http://code.google.com">Google Code</a> por aloxar o noso proxecto. Audacity está dispoñíbel para Windows, Mac e GNU/Linux (e outros sistemas operativos tipo Unix).

en: Audacity is already running
gl: Audacity xa se está a executar

en: Audacity is based on code from the following projects:
gl: Audacity basease en código dos seguintes proxectos:

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
gl: Audacity vaise pechar. Execute Audacity de novo para usar o novo cartafol temporal.

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
gl: Audacity necesita o ficheiro «%s» para crear MP3.

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
gl: Audacity necesita o ficheiro «%s» para importar e exportar son mediante FFmpeg.

en: Audacity project (.AUP) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
gl: Os ficheiros de proxecto de Audacity (.AUP) non están 
    asociados a Audacity.
    
    Quere asocialos para que se poidan abrir directamente?

en: Audacity projects
gl: Proxectos de Audacity

en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
gl: Audacity recoñece o tipo de ficheiro «%s».
    Os importadores deste tipo de ficheiro, supostamente, son:
    %s,
    mais ningún deles entende este formato de ficheiro.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
gl: Audacity non foi quen de bloquear o cartafol de ficheiros temporais.
    Este cartafol pode estar sendo utilizado por outra copia de Audacity.

en: Audacity was unable to convert an Audacity 1.0 project to the new project format.
gl: Audacity non foi quen de converter un proxecto de Audacity 1.0 ao novo formato de proxecto.

en: Audio Device Info
gl: Información de dispositivos de son

en: Audio File
gl: Ficheiro de son

en: Audio Host
gl: Servidor de son

en: Audio Position:
gl: Posición do son:

en: Audio Track
gl: Pista de son

en: Audio Unit Effects
gl: Efectos «Audio Unit»

en: Audio cache
gl: Caché de son

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
gl: Largo de banda de son útil (Hz)
    Opcional
    0 - automático

en: Audio playback and recording
gl: Reprodución e gravación de son

en: Audio to &buffer:
gl: Son ao &búfer:

en: Author:
gl: Autor:

en: Auto Duck by Markus Meyer
gl: Auto Duck por Markus Meyer

en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
gl: Auto Duck necesita unha pista de control que debe situarse baixo a(s) pista(s) seleccionada(s).

en: Automated Input Level Adjustment
gl: Axuste automático do nivel de entrada

en: Automated Input Level Adjustment decreased the volume to %f.
gl: Axuste automático do nivel de entrada diminuíu o volume a %f.

en: Automated Input Level Adjustment increased the volume to %.2f.
gl: Axuste automático do nivel de entrada incrementou o volume a %.2f.

en: Automated Input Level Adjustment stopped as requested by user.
gl: Axuste automático do nivel de entrada detido a petición del usuario.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
gl: Axuste automático do nivel de entrada detido. %.2f semella seren un volume aceptábel.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
gl: Axuste automático do nivel de entrada detido. Non foi posíbel optimizalo máis. Aínda é demasiado alto.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
gl: Axuste automático do nivel de entrada detido. Non foi posíbel optimizalo máis. Aínda é demasiado baixo.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. The total number of analysis has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
gl: Axuste automático do nivel de entrada detido. Excedeuse o número total de análises sen atopar un volume aceptábel. Aínda é demasiado alto.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. The total number of analysis has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
gl: Axuste automático do nivel de entrada detido. Excedeuse o número total de análises sen atopar un volume aceptábel. Aínda é demasiado baixo.

en: Automatic Crash Recovery
gl: Recuperación automática de quebra

en: Automatically &fit tracks vertically zoomed
gl: A&xustar automaticamente as pistas ampliadas verticalmente

en: Average
gl: Media

en: Average rms =  dB.
gl: Media RMS = dB.

en: Average rms = %.1f dB.
gl: Media RMS = %.1f dB.

en: Average rms = zero.
gl: Media RMS = cero

en: Axis
gl: Eixe

en: Background
gl: Fondo

en: Background end time
gl: Punto de fin de son de fondo

en: Background start time
gl: Punto de inicio de son de fondo

en: Background:
gl: Fondo:

en: Backwards
gl: Retrocesos

en: Bad Nyquist 'control' type specification: '%s' in plugin file '%s'.
    Control not created.
gl: Especificación trabucada de tipo de «control» Nyquist: «%s» no ficheiro de complemento «%s».
    Non se creou o control.

en: Bandpass
gl: Paso de banda

en: Bass Boost
gl: Realce de graves(Bass Boost)

en: BassBoost...
gl: Realzar graves...

en: Batch
gl: Lote

en: Beats per minute:
gl: Golpes por minuto:

en: Behaviors
gl: Comportamentos

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
gl: Velocidade de transferencia (bits/segundo) - inflúe no tamaño e na calidade
    do ficheiro resultante. Algúns códecs poden aceptar só valores específicos 
    (128k, 192k, 256k, etc.)
    0 - automático.
    Recomendado - 192000

en: Bit Rate Mode:
gl: Modo de velocidade de transferencia:

en: Bit Rate:
gl: Velocidade de transferencia:

en: Bit Reservoir
gl: Reserva de bits

en: Bit depth:
gl: Profundidade de bit:

en: Blue Bkgnd
gl: Fondo azul

en: Boost (dB):
gl: Realzar (dB):

en: Boost dB
gl: Realzar dB

en: Boosting Bass Frequencies
gl: Realzando frecuencias baixas

en: Both channels of a stereo track must be the same length.
gl: As dúas canles dunha pista estéreo deben ter a mesma lonxitude

en: Both channels of a stereo track must be the same sample rate.
gl: As dúas canles dunha pista estéreo deben ter a mesma frecuencia de mostraxe.

en: Brown
gl: Marrón

en: Browse...
gl: Examinar...

en: Build Information
gl: Información da compilación

en: Build type:
gl: Tipo de compilación:

en: Burn to CD
gl: Gravar en CD

en: Button
gl: Botón

en: Buttons
gl: Botóns

en: Byte order:
gl: Orde dos bytes:

en: C&ategory:
gl: C&ategoría

en: C&hain (Double-Click or press SPACE to edit)
gl: S&ecuencia de ordes (Dobre clic ou Espazo para editar)

en: C&hoose command
gl: &Escoller orde

en: C&hoose...
gl: &Escoller...

en: CDDA frames (75 fps)
gl: Fotogramas CDDA (75 fps)

en: Caching audio
gl: Almacenando son

en: Caching audio into memory
gl: Almacenando son na memoria

en: Calibration Results
gl: Resultados da calibración

en: Can't delete 'unnamed'
gl: Non é posíbel eliminar «sen nome»

en: Can't delete track with active audio
gl: Non é posíbel eliminar unha pista con son activo

en: Can't export multiple files
gl: Non é posíbel exportar múltiples ficheiros

en: Can't open project file
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro de proxecto

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel Save
gl: Cancelar a acción de gardar

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
gl: Non é posíbel exportar a MP2 con esta frecuencia de mostraxe e esta velocidade de transferencia

en: Cannot export audio in this format.
gl: Non é posíbel exportar son neste formato.

en: Cannot export audio to %s
gl: Non é posíbel exportar son a %s

en: Capture Full Screen
gl: Capturar a pantalla completa

en: Capture Full Window
gl: Capturar a xanela completa

en: Capture Window Only
gl: Capturar só o contido da xanela

en: Capture Window Plus
gl: Capturar máis aló da xanela

en: Capture entire window or screen
gl: Capturar a xanela completa ou a pantalla

en: Capture part of a project window
gl: Capturar unha parte da xanela do proxecto

en: Center
gl: Centro

en: Cha&nnels
gl: Ca&nles

en: Chain
gl: Secuencia de ordes

en: Change Amplification Envelope
gl: Cambiar a envolvente de amplificación

en: Change Length...
gl: Cambiar a lonxitude...

en: Change ONE Sample only
gl: Cambiar só UNHA mostraxe

en: Change Pitch
gl: Cambiar ton

en: Change Pitch without Changing Tempo
gl: Cambiar ton sen cambiar o «tempo»

en: Change Pitch...
gl: Cambiar ton...

en: Change Sample
gl: Cambiar mostraxe

en: Change Several Samples
gl: Cambiar varias mostraxes

en: Change Speed
gl: Cambiar a velocidade

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
gl: Cambiar a velocidade, afectando ao «tempo» e ao ton

en: Change Speed...
gl: Cambiar a velocidade...

en: Change Tempo
gl: Cambiar o «tempo»

en: Change Tempo without Changing Pitch
gl: Cambiar o «tempo» sen cambiar o ton

en: Change Tempo...
gl: Cambiar o «tempo»...

en: Change audio host
gl: Cambiar o servidor de son

en: Change gain on focused track
gl: Cambiar a ganancia na pista en foco

en: Change input channels
gl: Cambiar as canles de entrada

en: Change input device
gl: Cambiar o dispositivo de entrada

en: Change lower speed limit (%) to:
gl: Cambiar o límite inferior de velocidade (%) a:

en: Change output device
gl: Cambiar o dispositivo de de saída

en: Change pan on focused track
gl: Cambiar o panorama na pista en foco

en: Change track name to:
gl: Cambiar o nome de pista a:

en: Change upper speed limit (%) to:
gl: Cambiar o límite superior de velocidade (%) a:

en: Changed '%s' to %d Hz
gl: Cambiouse «%s» a %d Hz

en: Changed '%s' to %s
gl: Cambiado «%s» a %s

en: Changed block %s to new alias name
gl: Bloque %s cambiado ao novo alias

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
gl: Os cambios do cartafol temporal non terán efecto ata que se reinicie Audacity

en: Changing Length...
gl: Cambiando a lonxitude...

en: Changing Pitch
gl: Cambiando ton

en: Changing Speed
gl: Cambiando a velocidade

en: Changing Tempo
gl: Cambiando o «tempo»

en: Changing Tempo/Pitch
gl: Cambiando «tempo»/ton

en: Channel
gl: Canle

en: Channel Mode:
gl: Modo de canle:

en: Channel: %2d
gl: Canle: %2d

en: Channels:
gl: Canles:

en: Chec&k Dependencies...
gl: Comprobar &dependencias

en: Checking %s
gl: Comprobando %s

en: Chirp Generator
gl: Xerador de «Renxido»

en: Chirp...
gl: Renxido...

en: Choose Language for Audacity to use:
gl: Seleccione o idioma que utilizar:

en: Choose a location to place the temporary directory
gl: Seleccione o lugar no que estabelecer o cartafol temporal

en: Choose a location to save screenshot images
gl: Escolla o lugar no que gardar as imaxes de capturas

en: Choose a location to save the exported files
gl: Seleccione un lugar para gardar os ficheiros exportados

en: Choose an EQ curve file
gl: Escolla un ficheiro de curva EQ

en: Choose an import method
gl: Escolla un método de importación

en: Choose location to save files
gl: Escolla o lugar no que gardar os ficheiros

en: Choose...
gl: Escoller...

en: Cl&ear
gl: &Limpar

en: Clea&nSpeech Mode (Customized GUI)
gl: Modo de lim&peza da locución (interface personalizada)

en: CleanSpeech Batch Processing
gl: Proceso de limpeza de locución por lotes

en: CleanSpeech Presets (*.csp)|*.csp
gl: Predefinicións de limpeza de locución (*.csp)|*.csp

en: Cleaning up cache directories
gl: Limpando os cartafoles da caché

en: Cleaning up temporary files
gl: Limpando os ficheiros temporais

en: Cleaning up unused directories in project data
gl: Limpando os cartafoles sen usar nos datos do proxecto

en: Click Removal
gl: Supresión de «Clic»

en: Click Removal...
gl: Supresión de «Clic»....

en: Click and Pop Removal by Craig DeForest
gl: Supresión de «Clic» e «Pop» por Craig DeForest

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks.
gl: Prema e arrastre para modificar o tamaño relativo de pistas estéreo.

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
gl: Prema e arrastre para editar a amplitude da envolvente

en: Click and drag to edit the samples
gl: Prema e arrastre para editar as mostraxes

en: Click and drag to move a track in time
gl: Prema e arrastre para mover unha pista no tempo

en: Click and drag to move left selection boundary.
gl: Prema e arrastre para mover o límite esquerdo da selección.

en: Click and drag to move right selection boundary.
gl: Prema e arrastre para mover o límite dereito da selección.

en: Click and drag to resize the track.
gl: Prema e arrastre para modificar o tamaño da pista.

en: Click and drag to select audio
gl: Prema e arrastre para seleccionar son

en: Click and drag to stretch selected region.
gl: Prema e arrastre para estirar a área seleccionada.

en: Click and drag to stretch within selected region.
gl: Prema e arrastre para estirar dentro da área seleccionada.

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
gl: Prema para ampliar, Maiús-Clic para reducir

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
gl: Prema para ampliar verticalmente, Maiús-premer para reducir, arrastrar para especificar unha área de zoom.

en: Click to verticaly zoom in, Shift-click to zoom out, Drag to create a particular zoom region.
gl: Prema para ampliar verticalmente, Maiús-premer para reducir, arrastrar para crear unha área de zoom en particular.

en: Clip Boun&daries
gl: Lí&mites de fragmento

en: Clipping
gl: Recorte de picos

en: Close
gl: Pechar

en: Close focused track
gl: Pechar a pista en foco

en: Close project immediately with no changes
gl: Pechar o proxecto inmediatamente sen gardar os cambios

en: Close project immediately with no further changes
gl: Pechar o proxecto inmediatamente sen máis cambios

en: Co&py
gl: Co&piar

en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
gl: Etiqueta de código (FOURCC)
    Opcional
    Baleiro - automático

en: Codec:
gl: Códec:

en: Command
gl: Orde

en: Command %s not implemented yet
gl: A orde %s aínda non foi implementada

en: Command Action
gl: Acción da orde

en: Command Line Export Setup
gl: Configuración da exportación por liña de ordes

en: Command Output
gl: Saída da orde

en: Command-line options supported:
gl: Opcións de liña de ordes admitidas:

en: Command:
gl: Orde:

en: Comments
gl: Comentarios

en: Compress based on Peaks
gl: Compresión baseada en picos

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
gl: Nivel de compresión
    Requirido para FLAC
    -1 - automático
    mín. - 0 (codificación, rápida, obtense ficheiros grandes)
    máx. - 10 (codificación lenta, obtense ficheiros pequenos)

en: Compression:
gl: Compresión:

en: Compressor
gl: Compresor

en: Compressor...
gl: Compresor...

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Confirm Deletion
gl: Confirmar a eliminación

en: Confirm Overwrite
gl: Confirme a sobrescrita

en: Confirm?
gl: Confirmar

en: Constant
gl: Constante

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
gl: Continuar coas reparacións anotadas no rexistro e verificar se hai máis erros. Isto gardará o proxecto no seu estado actual, a non ser que «Peche o proxecto inmediatamente» nas mensaxes de erro adicionais.

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
gl: Continuar sen eliminar, traballa silenciosamente arredor dos ficheiros adicionais

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
gl: Análise de contraste (conforme a WCAG 2)

en: Contrast Analyzer, for measuring rms volume differences between two selections of audio.
gl: Analizador de contraste para medir diferencias de volume RMS entre dúas seleccións de son.

en: Contrast Result:
gl: Resultado de contraste:

en: Contrast...
gl: Contraste...

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
gl: Converteuse un ficheiro de proxecto 1.0 ao novo formato.
    O ficheiro antigo foi gardado como «%s»

en: Converter
gl: Convertedor

en: Copied labeled regions to the clipboard
gl: Copiáronse áreas etiquetadas desde o portapapeis

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy All Files (Safer)
gl: Copiar todos os ficheiros (máis seguro)

en: Copy Labels
gl: Copiar etiquetas

en: Copy Selected Files
gl: Copiar os ficheiros seleccionados

en: Copying audio data into project...
gl: Copiando os datos do son no proyecto...

en: Copying stereo audio into a mono track is not allowed.
gl: Non está permitido copiar son estéreo nunha pista mono.

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
gl: O copiado dos seguintes ficheiros no seu proxecto suprimira esta dependencia.
    Isto necesita máis espazo de disco, mais é máis seguro.

en: Core Libraries
gl: Bibliotecas principais

en: Cosine
gl: Coseno

en: Could not create autosave file:
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro de gardado automático:

en: Could not create directory:
      %s
gl: Non foi posíbel crear o cartafol:
      %s

en: Could not enumerate files in auto save directory.
gl: Non foi posíbel enumerar os ficheiros do cartafol de gardado automático.

en: Could not find any audio devices.
gl: Non foi posíbel atopar ningún dispositivo de son.

en: Could not initialize MP3 encoding library!
gl: Non foi posíbel inicializar a biblioteca de codificación de MP3!

en: Could not load file: "%s"
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro «%s»

en: Could not open MP3 encoding library!
gl: Non foi posíbel abrir a biblioteca de codificación de MP3!

en: Could not open file
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro

en: Could not open file:
      %s
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro:
      %s

en: Could not open file:
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro:

en: Could not open file: "%s"
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro: «%s»

en: Could not remove old auto save file
gl: Non foi posíbel suprimir o ficheiro de gardado automático

en: Could not remove old autosave file:
gl: Non foi posíbel suprimir o ficheiro de gardado automático anterior:

en: Could not save project. Path not found.  Try creating 
    directory "%s" before saving project with this name.
gl: Non foi posíbel gardar o proxecto. Non se atopou a ruta. Tente 
    crear o cartafol «%s» antes de gardar o proxecto con ese nome.

en: Could not save project. Perhaps %s 
    is not writable or the disk is full.
gl: Non foi posíbel gardar o proxecto. É probábel que %s 
    non sexa escribíbel ou que o disco estea cheo.

en: Could not set parameters of effect %s
     to %s.
gl: Non foi posíbel estabelecer os parámetros do efecto %s
    a %s.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
gl: Non foi posíbel atopar o cartafol de datos do proxecto: «%s»

en: Couldn't write to file "%s": %s
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro «%s»: %s

en: Couldn't write to file:
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro:

en: Create
gl: Crear

en: Created new audio track
gl: Creouse unha nova pista de son

en: Created new label track
gl: Creouse unha nova pista de etiquetas

en: Created new project
gl: Creouse un novo proxecto

en: Created new stereo audio track
gl: Creouse unha nova pista de son estéreo

en: Created new time track
gl: Creouse unha nova pista de tempo

en: Creating Noise Profile
gl: Creando perfil de ruído

en: Credits
gl: Créditos

en: Ctrl-Left-Click
gl: Ctrl-Clic esquerdo

en: Ctrl-Left-Drag
gl: Ctrl-Arrastre esquerdo

en: Ctrl-Wheel-Rotate
gl: Ctrl-Roda do rato

en: Cu&t
gl: Cor&tar

en: Cuberoot Autocorrelation
gl: Autocorrelación de raiz cúbica

en: Cubic
gl: Cubico

en: Current difference
gl: Diferencia actual

en: Cursor Left
gl: Cursor á esquerda

en: Cursor Long Jump Left
gl: Movemento longo do cursor á esquerda

en: Cursor Long Jump Right
gl: Movemento longo do cursor á dereita

en: Cursor Right
gl: Cursor á dereita

en: Cursor Short Jump Left
gl: Movemento curto do cursor á esquerda

en: Cursor Short Jump Right
gl: Movemento curto do cursor á dereita

en: Cursor to Track &End
gl: Desde o cursor ata a &fin da pista

en: Cursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Peak: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
gl: Cursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Pico: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f

en: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Peak: %d Hz (%s) = %.1f dB
gl: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Pico: %d Hz (%s) = %.1f dB

en: Curve Name
gl: Nome da curva

en: Curve exists
gl: A curva xa existe

en: Curve not found
gl: Non foi foi posíbel atopar a curva

en: Curves exported
gl: Curvas exportadas

en: Custom FFmpeg Export
gl: Exportar FFmpeg personalizado

en: Cut
gl: Cortar

en: Cut Labels
gl: Cortar etiquetas

en: Cut Preview
gl: Vista previa do corte

en: Cut labeled regions to the clipboard
gl: Cortar áreas etiquetadas ao portapapeis

en: Cut to the clipboard
gl: Cortar ao portapapeis

en: Cutoff:
gl: Cortar:

en: D&elete...
gl: &Eliminar...

en: DTMF Tone Generator
gl: Xerador de tons DTMF

en: DTMF Tones...
gl: Tons DTMF...

en: DTMF sequence:
gl: Secuencia DTMF:

en: Data gathered
gl: Datos recollidos

en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
gl: Os datos van seren enviados á entrada estándar. «%f» utiliza o nome de ficheiro na xanela de exportación.

en: De&faults
gl: &Predeterminados

en: De&lete
gl: Eli&minar

en: De&lete selected rule
gl: &Eliminar a regra seleccionada

en: De&vice
gl: Di&spositivo

en: Debug build
gl: Depuración da compilación

en: Decay Time
gl: Tempo de decaemento

en: Decay Time %.1f secs
gl: Tempo de decaemento %.1f segs

en: Decay Time:
gl: Tempo de decaemento:

en: Decay factor:
gl: Factor de decaemento:

en: Decoding Waveform
gl: Descodificando a forma de onda

en: Decrease gain on focused track
gl: Diminuír a ganancia na pista en foco

en: Decrease input gain
gl: Diminuír a ganancia de entrada

en: Decrease output gain
gl: Diminuír a ganancia de saída

en: Decrease playback speed
gl: Diminuír a velocidade de reprodución

en: Default &View Mode:
gl: Modo de &vista predeterminado:

en: Default Sample &Format:
gl: &Formato de mostraxe predeterminado:

en: Default Sample &Rate:
gl: Frecuencia de &mostraxe predeterminada:

en: Default endianness
gl: «Endianness» predeterminado

en: Degree of Leveling
gl: Grado de nivelado

en: Degree of Leveling:
gl: Grado de nivelado:

en: Delay
gl: Atraso

en: Delay time (seconds):
gl: Tempo de atraso (segundos):

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete '
gl: Eliminar «

en: Delete Labels
gl: Eliminar etiquetas

en: Delete Preset
gl: Eliminar predefinición

en: Delete orphan files (permanent immediately)
gl: Eliminar os ficheiros orfos (inmediata e permanentemente)

en: Delete preset '%s'?
gl: Eliminar a predefinición «%s»?

en: DeleteKey
gl: Tecla de borrado

en: DeleteKey2
gl: Tecla de borrado 2

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
gl: Eliminados %.2f segundos en t=%.2f

en: Deleted labeled regions
gl: Eliminadas as áreas etiquetadas

en: Dependency Check
gl: Comprobación de dependencia

en: Depth (%):
gl: Profundidade (%):

en: Depth in percent
gl: Profundidade en porcentaxe

en: Depth:
gl: Profundidade:

en: Detac&h at Silences
gl: Se&parar nos silencios

en: Detach
gl: Desbotar

en: Detach Labels
gl: Desbotar etiquetas

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
gl: Debotados %.2f segundos en t=%.2f

en: Detached labeled regions
gl: Desbotadas as áreas etiquetadas

en: Detect clipping
gl: Detectar o recorte de picos

en: Detecting clipping
gl: Detectando o recorte de picos

en: Device
gl: Dispositivo

en: Device information is not available.
gl: Non hai dispoñíbel información do dispositivo

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Difference = %.1f Average rms dB.
gl: Diferencia = media dB RMS %.1f.

en: Difference = infinite Average rms dB.
gl: Diferencia = media dB RMS infinita.

en: Difference is indeterminate.
gl: A diferencia é indeterminada

en: Difference:
gl: Diferencia:

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
gl: Cambios de dirección  -- significa: %1.4f sd: (%1.4f)

en: Directories
gl: Cartafoles

en: Directory %s does not exist. Create it?
gl: O cartafol %s non existe. Desexa crealo?

en: Directory %s is not writable
gl: O cartafol %s non ten permiso de escritura

en: Disable Meter
gl: Desactivar medidor

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Disallowed
gl: Desbotado

en: Disk Space
gl: Espazo de disco

en: Disk space remains for recording %d hours and %d minutes.
gl: Espazo de disco dispoñíbel para gravar %d horas e %d minutos.

en: Disk space remains for recording %d minutes.
gl: Espazo de disco dispoñíbel para gravar %d minutos.

en: Disk space remains for recording %d seconds.
gl: Espazo de disco dispoñíbel para gravar %d segundos.

en: Disk space remains for recording 1 hour and %d minutes.
gl: Espazo de disco dispoñíbel para gravar 1 hora e %d minutos.

en: Display
gl: Mostrar

en: Display Audio Unit effects in graphical mode
gl: Mostrar os efectos «Audio Unit» en modo gráfico

en: Distortion
gl: Distorsión

en: Dit&her:
gl: Fu&sión

en: Do &not copy any audio
gl: &Non copiar ningún elemento de son

en: Do Not Copy
gl: Non copiar

en: Do Not Recover
gl: Non recuperar

en: Do not show this warning again
gl: Non volver a mostrar este aviso

en: Do you really want to delete selected rule?
gl: Está seguro de que desexa eliminar a regra seleccionada?

en: Do you still want to start Audacity?
gl: Aínda desexa executar Audacity?

en: Do you want to save the changes?
gl: Desexa gardar os cambios?

en: Don't &warn again and always use my choice above
gl: Non &volver a avisar e empregar sempre a miña escolla preferentemente

en: Don't a&pply effects in batch mode
gl: Non a&plicar efectos en modo de lotes

en: Don't show this again at start up
gl: Non volver a mostrar esta xanela no inicio do programa

en: Don't show this warning again
gl: Non volver mostrar este aviso

en: Dow&nload
gl: De&scargar

en: Down
gl: Abaixo

en: Down Octa&ve
gl: Baixar unha oita&va

en: Download
gl: Descargar

en: Drag label boundary
gl: Arrastrar o límite de etiqueta

en: Drag one or more label boundaries
gl: Arrastrar un ou máis límites de etiqueta

en: Drag the track vertically to change the order of the tracks.
gl: Arrastre a pista verticalmente para cambiar a orde das pistas.

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
gl: Arrastrar para ampliar dentro da área, Clic-dereito para reducir

en: Draw Curves
gl: Debuxar curvas

en: Draw Tool
gl: Ferramenta de debuxo

en: Drawing Spectrum
gl: Debuxando o espectro

en: Dry Wet
gl: Seco Húmido

en: Dry/Wet:
gl: Seco/Húmido:

en: Duck amount:
gl: Cantidade de «Duck»:

en: Duplic&ate
gl: Duplic&ar

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Duplicated
gl: Duplicado

en: Duration
gl: Duración

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
gl: A duración é cero. Non se gravará nada.

en: Duration:
gl: Duración:

en: Duty cycle:
gl: Ciclo de actividade:

en: Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
gl: Bibliotecas dinámicas (*.dylib)|*.dylib|Todos os ficheiros (*.*)|*

en: Dynamic Range Compressor
gl: Compresor de intervalo dinámico

en: Dynamics Processor
gl: Procesador dinámico

en: E&dit...
gl: E&ditar...

en: E&xit
gl: &Saír

en: E&xpand All Tracks
gl: &Expandir todas as pistas

en: E&xport...
gl: E&xportar...

en: EQ Curve needs a different name
gl: A curva de EQ necesita un nome diferente

en: EQCurves.xml and EQDefaultCurves.xml missing
gl: Non se atopa EQCurves.xml e EQDefaultCurves.xml

en: EQCurves.xml and EQDefaultCurves.xml were not found on your system.
    Please press 'help' to visit the download page.
    
    Save the curves at %s
gl: Non se atoparon os ficheiros EQCurves.xml e EQDefaultCurves.xml.
    Prema en «Axuda» para visitar a páxina descarga.
    
    Garde as curvas en %s

en: Echo
gl: Eco

en: Echo...
gl: Eco...

en: Edit
gl: Editar

en: Edit C&hains...
gl: Editar secuencia de &ordes...

en: Edit Chains
gl: Editar secuencia de ordes

en: Edit Genres
gl: Editar xéneros

en: Edit Labels
gl: Editar etiquetas

en: Edit Metadata
gl: Editar metadatos

en: Edit Metadata tags
gl: Editar etiquetas de metadatos

en: Edit metadata
gl: Editar metadatos

en: Edit the metadata tags
gl: Editar as etiquetas de metadatos

en: Edited labels
gl: Etiquetas editadas

en: Editing a clip can &move other clips
gl: A edición dun &fragmento pode desprazar outros fragmentos

en: Editing and greyed out Menus
gl: Editando e desactivando menús

en: Effe&ct
gl: Efe&cto

en: Effect Settings
gl: Configuración do efecto

en: Effects
gl: Efectos

en: Effects Preview
gl: Vista previa de efectos

en: Elapsed Time:
gl: Tempo transcorrido:

en: Emeritus Developers
gl: Desenvolvedores eméritos

en: Empty
gl: Baleiro

en: Enable &dragging of left and right selection edges
gl: Activar o arrastre dos bor&dos esquerdo e dereito da selección

en: Enable Automated Input Level Adjustment.
gl: Activar o axuste automático do nivel de entrada

en: Enable Effects
gl: Activar efectos

en: Enable Meter
gl: Activar o medidor

en: Enable cu&t lines
gl: Activar o cor&te de liñas

en: Enable these Modules (if present), next time Audacity is started
gl: Activar estes módulos (se están presentes) a próxima vez que se inicie Audacity

en: Enabled
gl: Activado

en: Encoding:
gl: Codificación:

en: End
gl: Fin

en: End Date
gl: Data final

en: End Date and Time
gl: Data e hora final

en: End Time
gl: Hora final

en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
gl: Enerxía               -- significa: %1.4f sd: (%1.4f)

en: Enhanced Autocorrelation
gl: Autocorrelación mellorada

en: Enter Nyquist Command:
gl: Introduza a orde para «Nyquist»:

en: Enter name of new chain
gl: Introduza o nome da nova secuencia de ordes

en: Enter track name
gl: Introduza o nome da pista

en: Envelope
gl: Envolvente

en: Envelope Tool
gl: Ferramenta de envolvente

en: Equaliser
gl: Ecualizador

en: Equalization
gl: Ecualización

en: Equalization, by Martyn Shaw && Mitch Golden
gl: Ecualización, por Mitch Golden e Vaughan Johnson

en: Equalization...
gl: Ecualización...

en: Error
gl: Erro

en: Error %d returned from MP3 encoder
gl: O codificador MP3 devolveu o erro %d

en: Error (file may not have been written): %s
gl: Erro (o ficheiro pode non ter sido escrito): %s

en: Error Closing File
gl: Produciuse un erro ao pechar o ficheiro

en: Error Exporting Keyboard Shortcuts
gl: Produciuse un erro ao exportar os atallos de teclado

en: Error Flushing File
gl: Produciuse un erro ao limpar o ficheiro

en: Error Importing
gl: Produciuse un erro ao importar

en: Error Importing Keyboard Shortcuts
gl: Produciuse un erro ao importar os atallos de teclado

en: Error Initializing Audio
gl: Produciuse un erro ao inicializar o son

en: Error Initializing Midi
gl: Produciuse un erro ao inicializar o MIDI

en: Error Loading EQ Curves
gl: Produciuse un erro ao cargar as curvas de EQ

en: Error Loading EQ Curves from file:
    %s
    Error message says:
    %s
gl: Produciuse un erro ao cargar as curvas de EQ desde ficheiro:
    %s
    A mensaxe de erro di:
    %s

en: Error Loading Metadata
gl: Produciuse un erro ao cargar os metadatos

en: Error Loading VST Program
gl: Produciuse un erro ao cargar o programa VST

en: Error Locking Temporary Folder
gl: Produciuse un erro ao bloquear o cartafol temporal

en: Error Opening File
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro

en: Error Opening File or Project
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro ou o proxecto

en: Error Opening Project
gl: Produciuse un erro ao abrir o proxecto

en: Error Saving Equalization Curves
gl: Produciuse un erro ao gardar as curvas de ecualización

en: Error Saving Project
gl: Produciuse un erro ao gardar proxecto

en: Error Saving Tags File
gl: Produciuse un erro ao gardar o ficheiro de etiquetas

en: Error Writing Autosave File
gl: Produciuse un erro ao escribir o ficheiro co gardado automático

en: Error Writing to File
gl: Produciuse un erro ao escribir no ficheiro

en: Error in Duration
gl: Hai un erro na duración

en: Error in Nyquist code
gl: Hai un erro no código de «Nyquist»

en: Error in Paulstretch:
    The selection is too short.
     It must be much longer than the Time Resolution.
gl: Produciuse un erro no Paulstretch:
    A selección é curta de máis.
     Debe ser moito máis longa do que o tempo de resolución.

en: Error opening file
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro

en: Error trying to save file:
gl: Produciuse un error ao tentar gardar o ficheiro:

en: Error while opening sound device.
gl: Produciuse un erro ao abrir o disposituvo de son

en: Error while opening sound device. Please check the output device settings and the project sample rate.
gl: Produciuse un erro ao abrir dispositivo de son. Comprobe que a configuración do dispositivo de saída e a frecuencia de mostraxe do proxecto.

en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
gl: Produciuse un erro ao escribir o ficheiro %s (disco cheo?).
    «Libsndfile» di: «%s»

en: Error:
gl: Erro:

en: Error: %hs at line %lu
gl: Erro: %hs na liña %lu

en: Estimate
gl: Estimado

en: Expand
gl: Expandir

en: Expanded Cut Line
gl: A liña de corte foi expandida

en: Expander
gl: Expansor

en: Expo&rt Selection...
gl: Expo&rtar a selección...

en: Export
gl: Exportar

en: Export &Labels...
gl: Exportar &etiquetas...

en: Export &Multiple...
gl: Exportar &múltiple...

en: Export CleanSpeech &Presets...
gl: Exportar as &predefinicións da limpeza de locución...

en: Export Contrast Result As:
gl: Exportar o resultado de contraste como:

en: Export EQ curves as...
gl: Exportar curvas EQ como...

en: Export File
gl: Exportar ficheiro

en: Export Keyboard Shortcuts As:
gl: Exportar atallos de teclado como:

en: Export Labels As:
gl: Exportar etiquetas como:

en: Export MIDI
gl: Exportar MIDI

en: Export MIDI As:
gl: Exportar MIDI como:

en: Export MIDI...
gl: Exportar MIDI...

en: Export Multiple
gl: Exportar múltiple

en: Export Presets
gl: Exportar predefinición

en: Export Spectral Data As:
gl: Exportar datos do espectro como:

en: Export canceled after exporting the following %ld file(s).
gl: A exportación foi cancelada tras exportar o(s) seguinte(s) %ld ficheiro(s).

en: Export format:
gl: Exportar formato:

en: Export location:
gl: Exportar o lugar:

en: Export stopped after exporting the following %ld file(s).
gl: A exportación foi detida tras exportar o(s) seguinte(s) %ld ficheiro(s).

en: Exporting an Audio File
gl: Exportando un ficheiro de son

en: Exporting entire file as %s
gl: Exportando o ficheiro completo como %s

en: Exporting entire file at %d Kbps
gl: Exportando o ficheiro completo a %d Kbps

en: Exporting entire file at %d kbps
gl: Exportando o ficheiro completo a %d Kbps

en: Exporting entire file with %s preset
gl: Exportando o ficheiro completo coas predefinicións %s

en: Exporting entire file with VBR quality %s
gl: Exportando o ficheiro completo con calidade VBR %s

en: Exporting selected audio as %s
gl: Exportando o son seleccionado como %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
gl: Exportando o son seleccionado a %d Kbps

en: Exporting selected audio at %d kbps
gl: Exportando o son seleccionado a %d Kbps

en: Exporting selected audio with %s preset
gl: Exportando o son seleccionado coas predefinicións %s

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
gl: Exportando o son seleccionado con calidade VBR %s

en: Exporting the entire project as %s
gl: Exportando o proxecto completo como %s

en: Exporting the entire project as FLAC
gl: Exportando o proxecto completo como FLAC

en: Exporting the entire project as Ogg Vorbis
gl: Exportando o proxecto enteiro como Ogg Vorbis

en: Exporting the entire project using command-line encoder
gl: Exportando o proxecto enteiro utilizando o codificador de liña de ordes

en: Exporting the selected audio as %s
gl: Exportando o son seleccionado como %s

en: Exporting the selected audio as FLAC
gl: Exportando o son seleccionado como FLAC

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
gl: Exportando o son seleccionado como Ogg Vorbis

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
gl: Exportando o son seleccionado utilizando o codificador de liña de ordes

en: Extend Selection Range
gl: Estender o intervalo da selección

en: Extended Import
gl: Importación estendida

en: Extracting features: %s
gl: Extraendo características: %s

en: Extreme
gl: Extremo

en: FFT Find Notes
gl: Buscar notas FFT

en: FFT Window
gl: Xanela FFT

en: FFmpeg Import/Export Library
gl: Biblioteca de importación/exportación FFmpeg

en: FFmpeg Library Version:
gl: Versión da biblioteca FFmpeg:

en: FFmpeg Library:
gl: Biblioteca FFmpeg:

en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
gl: FFmpeg non e quen de atopar o códec de son 0x%x.
    Probabelmente non foi incluída a compatibilidade na compilación.

en: FFmpeg library not found
gl: Non foi posíbel atopar a biblioteca FFmpeg

en: FFmpeg not found
gl: Non foi foi posíbel atopar FFmpeg

en: FFmpeg startup failed
gl: Non foi posíbel iniciar FFmpeg

en: FFmpeg support not compiled in
gl: A compatibilidade con FFmpeg non foi incluída na compilación

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before,                         
    but this time Audacity failed to load it at startup.                         
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
gl: FFmpeg foi configurado en Preferencias e cargado correctamente,                         
    mais esta vez Audacity non foi quen de cargalo ao iniciar.                         
    
    Acceda a Preferencias > Bibliotecas para configuralo de novo.

en: FFmpeg-compatible files
gl: Ficheiros compatíbeis con FFmpeg

en: FLAC Export Setup
gl: Configuración de exportación a FLAC

en: FLAC Files
gl: Ficheiros FLAC

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
gl: Non foi posíbel inicializar a codificación de FLAC
    Estado: %d

en: FLAC export couldn't open %s
gl: A exportación de FLAC non foi quen de abrir %s

en: FLAC files
gl: Ficheiros FLAC

en: FLAC import and export
gl: Importación e exportación de FLAC

en: FLAC options
gl: Opcións FLAC

en: FLAC support is not included in this build of Audacity
gl: Esta versión de Audacity no inclúe a compatibilidade con FLAC

en: Face name
gl: Nome do tipo de letra

en: Face size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Fade In
gl: Aparecer

en: Fade Out
gl: Esvaecer

en: Fading In
gl: Aparecendo

en: Fading Out
gl: Esvaecendo

en: Failed to find compatible FFmpeg libraries.
gl: Non foi posíbel atopar bibliotecas compatíbeis con FFmpeg.

en: Failed to find the codec
gl: Non foi posíbel atopar o códec

en: Failed to guess format
gl: Non foi posíbel adiviñar o formato

en: Failed to remove %s
gl: Produciuse unha falla ao retirar %s

en: Failed!
gl: Produciuse unha falla!

en: Fast
gl: Rápido

en: Fast Sinc Interpolation
gl: Interpolación de sincronía rápida

en: Features
gl: Características

en: Feedback (%):
gl: Retorno (%):

en: Feedback in percent
gl: Retorno en porcentaxe

en: File
gl: Ficheiro

en: File Format Support
gl: Formatos de ficheiro compatíbeis

en: File extensions
gl: Extensións de ficheiros

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
gl: O ficheiro podería non ser correcto ou estar danado: 
    %s

en: File name prefix
gl: Prefixo do nome do ficheiro

en: File name prefix:
gl: Prefixo do nome do ficheiro:

en: Filename = %s.
gl: Nome de ficheiro = %s.

en: Files Missing
gl: Ficheiros perdidos

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
gl: Enche con silencio os datos perdidos (só nesta sesión)

en: Filter
gl: Filtro

en: Final Pitch Shift
gl: Desprazamento final de ton

en: Final Tempo Change (%)
gl: Cambio de «tempo» final (%)

en: Find &Zero Crossings
gl: &Busca de cruzamentos con cero

en: Find Clipping
gl: Buscar o recorte de picos

en: Find Clipping...
gl: Buscar o recorte de picos...

en: Find path to command
gl: Buscar a ruta á orde

en: First Track
gl: Primeira pista

en: First file name
gl: Primeiro nome do ficheiro

en: First file name:
gl: Primeiro nome do ficheiro:

en: Fit &Vertically
gl: Axustar &verticalmente

en: Fit Project
gl: Axustar o proxecto

en: Fit Selection
gl: Axustar a selección

en: Fit project in window
gl: Axustar o proxecto na xanela

en: Fit selection in window
gl: Axustar a selección á xanela

en: Five Min
gl: Cinco minutos

en: Fla&tten
gl: A&planar

en: Force Final Alignment
gl: Forzar o aliñamento na fin

en: Foreground
gl: Principal

en: Foreground end time
gl: Punto de fin principal do son

en: Foreground start time
gl: Punto de inicio principal do son

en: Foreground:
gl: Principal:

en: Format Change
gl: Cambio de formato

en: Format:
gl: Formato:

en: Forwards
gl: Avances

en: Fr&equency smoothing (Hz):
gl: Fr&ecuencia de suavizado (Hz):

en: Frame Period
gl: Período do fotograma

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
gl: Tamaño do fotograma
    Opcional
    0 - predeterminado
    mín. - 16
    máx. - 65535

en: Frame:
gl: Fotograma:

en: Free Space:
gl: Espazo libre:

en: Frequency (Hz)
gl: Frecuencia (Hz)

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
gl: Frecuencia (Hz)	Nivel (dB)

en: Frequency (Hz):
gl: Frecuencia (Hz):

en: Frequency Analysis
gl: Análise de frecuencia

en: Frequency Hertz
gl: Frecuencia en Hz.

en: Frequency Hertz End
gl: Frecuencia final en Hz.

en: Frequency Hertz Start
gl: Frecuencia inicial en Hz.

en: Frequency g&ain (dB/dec):
gl: Ganancia da &frecuencia (dB/dec):

en: Frequency smoothing
gl: Frecuencia de suavizado

en: From Internet
gl: Desde Internet

en: From Pitch
gl: Desde o ton

en: From RPM
gl: Desde RPM

en: From beats per minute
gl: Desde golpes por minuto

en: From frequency in hertz
gl: Desde frecuencia en Hz.

en: From length in seconds
gl: De duración en segundos

en: From:
gl: Desde:

en: Full screen on/off
gl: Activar/desactivar pantalla completa

en: Full search
gl: Busca completa

en: Function
gl: Función

en: G&rids
gl: G&rellas

en: GPL License
gl: Licenza GPL

en: GSM 6.10 WAV (mobile)
gl: WAV GSM 6.10 (móbil)

en: GStreamer startup failed
gl: Non foi posíbel iniciar GStreamer

en: GStreamer was configured in preferences and successfully loaded before,
                          but this time Audacity failed to load it at startup.
                          You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
gl: GStreamer foi configurado en Preferencias e cargado correctamente,
                          mais esta vez Audacity non foi quen de cargalo ao iniciar.
                          Acceda a Preferencias > Bibliotecas para configuralo de novo.

en: GStreamer-compatible files
gl: Ficheiros compatíbeis con GStreamer

en: Gain
gl: Ganancia

en: Gate
gl: Porta

en: General Options
gl: Opcións xerais

en: Generating Chirp
gl: Xerando renxido

en: Generating DTMF tones
gl: Xerando tons DTMF

en: Generating Noise
gl: Xerando ruído

en: Generating Silence
gl: Xerando silencio

en: Generating Tone
gl: Xerando ton

en: Generator
gl: Xerador

en: Genre
gl: Xénero

en: Genres
gl: Xéneros

en: Grabber
gl: oCapturador

en: Graphic EQ
gl: EQ gráfico

en: Grids
gl: Grellas

en: Header:
gl: Cabeceira:

en: Heavier
gl: Máis pesado

en: Heaviest
gl: O máis pesado

en: Heavy
gl: Pesado

en: Help
gl: Axuda

en: Help on the Internet
gl: Axuda na Internet

en: High-quality Conversion
gl: Conversión de alta calidade

en: High-quality Sinc Interpolation
gl: Interpolación de sincronía de alta calidade

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
gl: As frecuencias de actualización maiores farán que o medidor mostre os cambios
    máis frecuentemente. Unha frecuencia de 30 por segundo ou inferior evitará que
    o medidor afecte á calidade do son en equipos máis lentos.

en: Highpass
gl: Paso alto

en: Horizontal Stereo
gl: Estéreo horizontal

en: Host
gl: Servidor

en: I&mport CleanSpeech Presets...
gl: I&mportar as predefinicións da limpeza de locución...

en: I&mport...
gl: I&mportar...

en: ID3 tag support
gl: Compatibilidade con etiquetas ID3

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
gl: Código de idioma de tres letras ISO 639
    Opcional
    baleiro - automático

en: If 'Load Theme Cache At Startup' is checked, then the Theme Cache will be loaded
    when the program starts up.
gl: Se a opción «Cargar a caché do tema no inicio» está activada, cargarase a caché do tema
    cando se inicie o programa.

en: If the available system memory falls below this value, audio will no longer
    be cached in memory and will be written to disk.
gl: Se a memoria dispoñíbel descende por baixo deste valor, o son
    deixará de ser almacenado en memoria e escribirase no disco.

en: If you find a bug or have a suggestion for us, please write to our <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Feedback</a> address. For help, view the tips and tricks on our <a href="http://wiki.audacityteam.org/">Wiki</a> or visit our <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a>.
gl: Se atopa algún error ou ten algunha suxestión escríbanos ao <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">correo de suxestións</a>. Para obter axuda sobre o uso de Audacity, consulte os consellos e trucos do noso <a href="http://wiki.audacityteam.org/">Wiki</a> ou visite o noso <a href="http://forum.audacityteam.org/">foro</a>.

en: If you have more than one Audio Track, you can
    export each track as a separate audio file.
    
    If you have a Label Track, you can export a separate
    audio file for each label in that track. You can have
    more than one Label Track, but files will only be
    exported for the uppermost Label Track.
    
    This Project does not meet the above criteria for
    exporting multiple files.
gl: Se ten máis dunha pista de son pode exportar cada pista
    nun ficheiro de son independente.
    
    Se ten unha pista de etiquetas pode exportar a un ficheiro
    independente por cada etiqueta. Pode ter máis dunha pista
    de etiquetas, mais os ficheiros só serán exportados segundo
    a pista de etiquetas situada na parte superior.
    
    Este proxecto non responde ao criterio de exportación de
    ficheiros múltiples.

en: If you need more control over the export format please use the 'Other uncompressed files' format.
gl: Se necesita máis control sobre o formato de exportación, utilice o formato «Outros ficheiros sen comprimir».

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
gl: Se fai isto, o proxecto non será gardado no disco. É isto o que desexa facer?

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
gl: Ignorar os silencios nos principios e nos finais

en: Import
gl: Importar

en: Import / Export
gl: Importar / Exportar

en: Import Labels
gl: Importar etiquetas

en: Import MIDI
gl: Importar MIDI

en: Import Presets
gl: Importar predefinición

en: Import Raw
gl: Importar en bruto

en: Import Raw Data
gl: Importar datos en bruto

en: Import complete. Calculating waveform
gl: Importación completa. Calculando a forma de onda

en: Import complete. Running an on-demand waveform calculation. %2.0f%% complete.
gl: Importación completada. Executando un cálculo de forma de onda segundo a petición. %2.0f%% completado.

en: Import via QuickTime
gl: Importación mediante QuickTime

en: Import(s) complete. Running %d on-demand waveform calculations. Overall %2.0f%% complete.
gl: Importación(s) completada(s). Executando %d cálculo(s) de forma de onda segundo a petición. Total de %2.0f%% completado.

en: Imported '%s'
gl: «%s» foi importado

en: Imported MIDI from '%s'
gl: MIDI Importado de «%s»

en: Imported labels from '%s'
gl: Etiquetas Importadas de «%s»

en: Importer order
gl: Orde para o importador

en: Importing %s
gl: Importando %s

en: In All &Tracks
gl: En &todas as pistas

en: In All S&ync-Locked Tracks
gl: En todas as &pistas ligadas

en: In addition, specify the name of an audio file or Audacity project to open it.
gl: Ademais pode indicar o nome dun ficheiro de son ou un proxecto de Audacity para abrilo.

en: Include audio before first label
gl: Incluir son antes da primeira etiqueta

en: Increase gain on focused track
gl: Incrementar a ganancia na pista en foco

en: Increase input gain
gl: Incrementar a ganancia de entrada

en: Increase output gain
gl: Incrementar a ganancia de saída

en: Increase playback speed
gl: Incrementar a velocidade de reprodución

en: Index[%02x] Codec[%S], Language[%S], Bitrate[%S], Channels[%d], Duration[%d]
gl: Índice[%02x] Códec[%S], Idioma[%S], Velocidade de transferencia[%S], Canles[%d], Duración[%d]

en: Individual Theme Files
gl: Ficheiros individuais de tema

en: Info
gl: Información

en: Initial Pitch Shift
gl: Desprazamento inicial de ton

en: Initial Tempo Change (%)
gl: Cambio de «tempo» inicial (%)

en: Inner fade down length:
gl: Duración de descenso de fundido de entrada:

en: Inner fade up length:
gl: Duración de ascenso de fundido de entrada:

en: Input Channels
gl: Canles de entrada

en: Input Device
gl: Dispositivo de entrada

en: Input Level (Click to monitor.)
gl: Nivel de entrada (prema para ver o monitor)

en: Input Meter
gl: Medidor de entrada

en: Input Volume
gl: Volume de entrada

en: Input Volume (Unavailable; use system mixer.)
gl: Volume de entrada (Non dispoñíbel, utilice o mesturador do sistema)

en: Insane
gl: Tolo

en: Insert &After
gl: Inserir &despois

en: Insert &Before
gl: Inserir &antes

en: Inspecting project file data
gl: Inspeccionando os datos dos ficheiros do proxecto

en: Installation Prefix:
gl: Prefixo de instalación:

en: Instrument
gl: Instrumento

en: Internal error reported by alignment process.
gl: O proceso de aliñamento informa dun erro interno

en: Internal logic fault
gl: Produciuse un fallo de lóxica interna

en: Interpolation:
gl: Interpolación:

en: Invalid Vorbis bitstream header
gl: Cabeceira incorrecta para fluxo de bits Vorbis

en: Invalid duration in LOF file.
gl: Duración incorrecta no ficheiro LOF.

en: Invalid sample rate
gl: Frecuencia de mostraxe incorrecta

en: Invalid track offset in LOF file.
gl: Desprazamento de pista incorrecto no ficheiro LOF.

en: Invalid window offset in LOF file.
gl: Desprazamento de xanela incorrecto no ficheiro LOF.

en: Invert
gl: Inverter

en: Inverting
gl: Invertendo

en: Join
gl: Unir

en: Join Labels
gl: Unir etiquetas

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
gl: Unidos %.2f segundos en t=%.2f

en: Joined labeled regions
gl: Unir áreas etiquetadas

en: Joint Stereo
gl: Estéreo unido

en: Key Bindings
gl: Asociación de teclas

en: Key Combination
gl: Combinación de teclas

en: Keyboard
gl: Teclado

en: Keyboard preferences currently unavailable.
gl: As preferencias de teclado no están dispoñíbeis neste momento.

en: L
gl: E

en: L&atency correction:
gl: Corrección da la&tencia:

en: LAME MP3 Library:
gl: Biblioteca LAME MP3:

en: LFO Frequency (Hz):
gl: Frecuencia LFO (Hz):

en: LFO Start Phase (deg.):
gl: Fase de inicio LFO (graos):

en: LFO frequency in hertz
gl: Frecuencia LFO en Hz.

en: LFO start phase in degrees
gl: Fase de inicio LFO en graos

en: LOF Error
gl: Hai un erro no ficheiro LOF

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
gl: Precisión de coeficientes LPC
    Opcional
    0 - predeterminado
    mín. - 1
    máx. - 15

en: La&beled Regions
gl: Áreas eti&quetadas

en: Label
gl: Etiqueta

en: Label Edit
gl: Edición de etiqueta

en: Label Track
gl: Pista de etiquetas

en: Label Track Font
gl: Tipo de letra da pista de etiquetas

en: Label or track "%s" is not a legal file name. You cannot use any of: %s
    Use...
gl: A etiqueta ou pista «%s» non é un nome de ficheiro permitido. Non se pode utilizar ningún de: %s
    Utilice...

en: Labels
gl: Etiquetas

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
gl: Atraso (segundos)	Frecuencia (Hz)	Volume

en: Language:
gl: Idioma:

en: Latency
gl: Latencia

en: Latency Correction setting has caused the recorded audio to be hidden before zero.
    Audacity has brought it back to start at zero.
    You may have to use the Time Shift Tool (<---> or F5) to drag the track to the right place.
gl: A configuración da corrección da latencia provocou que o son gravado agoche antes que cero.
    Audacity recolocouno para que comece en cero.
    Pode utilizar a ferramenta de desprazamento no tempo (<--> ou F5) para arrastrar a pista ao lugar correcto.

en: Latency problem
gl: Problema de latencia

en: Left
gl: Esq.

en: Left Channel
gl: Canle esquerda

en: Left,
gl: Esquerda,

en: Left-Click
gl: Clic esquerdo

en: Left-Double-Click
gl: Dobre clic esquerdo

en: Left-Drag
gl: Arrastre esquerdo

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
gl: Esquerdo=ampliar, dereito=reducir, central=normal

en: Length
gl: Duración

en: Length (seconds)
gl: Duración (segundos)

en: Length (seconds):
gl: Duración (segundos):

en: Length of &Filter:
gl: Lonxitude do &filtro:

en: Length of Filter
gl: Lonxitude do filtro

en: Level:
gl: Nivel:

en: Leveller
gl: Nivelado

en: Leveller...
gl: Nivelado...

en: Levels To Discard
gl: Niveis que desbotar

en: Li&near Frequency Scale
gl: Escala de frecuencia li&neal

en: Libraries
gl: Bibliotecas

en: Libsamplerate error: %d
gl: Produciuse un erro de Libsamplerate: %d

en: Light
gl: Lixeiro

en: Limiter
gl: Limitador

en: Line Time
gl: Liña de tempo

en: Linear
gl: Lineal

en: Linear Frequency Scale
gl: Escala de frecuencia lineal

en: Linear frequency
gl: Frecuencia lineal

en: List of Files in basic text format
gl: Lista de ficheiros en formato de texto básico

en: Lo&ng period:
gl: Período l&ongo:

en: Load
gl: Cargar

en: Load Files
gl: Cargar ficheiros

en: Load Metadata As:
gl: Cargar metadatos como:

en: Load Preset
gl: Cargar predefinición

en: Load Theme Cache
gl: Cargar a caché do tema

en: Load Theme Cache At Startup
gl: Cargar a caché do tema no inicio

en: Load VST Program:
gl: Cargar o programa VST:

en: Loaded %d keyboard shortcuts
gl: %d atallos de teclado cargados

en: Loading keyboard shortcuts
gl: Cargando atallos de teclado

en: Loca&te...
gl: Ato&par

en: Locate FFmpeg
gl: Atopar FFmpeg

en: Locate Lame
gl: Atopar Lame

en: Location of %s:
gl: Localización de %s:

en: Location of &Manual:
gl: Localización do &Manual:

en: Location of '%s':
gl: Localización de «%s»:

en: Log frequency
gl: Frecuencia logarítmica

en: Log search
gl: Busca logarítmica

en: Logarithmic
gl: Logarítmico

en: Long Seek right during playback
gl: Desprazar bastante á dereita durante a reprodución

en: Long seek left during playback
gl: Desprazar bastante á esquerda durante a reprodución

en: Lower speed limit
gl: Límite inferior de velocidade

en: Lowpass
gl: Paso baixo

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
gl: Ficheiros M4A (AAC) (FFmpeg)

en: MIDI Devices
gl: Dispositivos MIDI

en: MIDI Synthesizer Latency (ms):
gl: Latencia do sintetizador MIDI (ms):

en: MIDI and Allegro files (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|MIDI files (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Allegro files (*.gro)|*.gro|All files (*.*)|*.*
gl: Ficheiros MIDI e Allegro (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|Ficheiros MIDI (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Ficheiros Allegro (*.gro)|*.gro|Todo os ficheiros (*.*)|*.*

en: MIDI file (*.mid)|*.mid|Allegro file (*.gro)|*.gro
gl: Ficheiros MIDI (*.mid)|*.mid|Ficheiros Allegro (*.gro)|*.gro

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
gl: As pistas MIDI non poden ser trasladadas individualmente, iso só se pode facer cos ficheiros de son.

en: MISSING
gl: PERDIDO

en: MP2 Export Setup
gl: Configuración da exportación a MP2

en: MP2 Files
gl: Ficheiros MP2

en: MP2 export
gl: Exportación a MP2

en: MP3 Export Library
gl: Biblioteca de exportación de MP3

en: MP3 Export Setup
gl: Configuración de exportación a MP3

en: MP3 Files
gl: Ficheiros MP3

en: MP3 Importing
gl: Importación de MP3

en: MP3 Library Version:
gl: Versión da biblioteca MP3:

en: MP3 Library:
gl: Biblioteca MP3:

en: MP3 export library not found
gl: Non foi posíbel atopar a biblioteca de exportación MP3

en: MP3 files
gl: Ficheiros MP3

en: MPEG container options
gl: Opcións do contedor MPEG

en: Ma&ke Stereo Track
gl: Con&verter a pista a estéreo

en: Ma&ximum Frequency (Hz):
gl: Frecuencia má&xima (Hz):

en: Made '%s' a stereo track
gl: A pista «%s» foi convertida a estéreo

en: Main
gl: Principal

en: Main Mix
gl: Mestura princiapl

en: Make Stereo
gl: Converter a estéreo

en: Make a &copy of the files before editing (safer)
gl: Facer unha &copia dos ficheiros antes de editalos (máis seguro)

en: Make-up gain for 0dB after compressing
gl: Normalizar a 0dB despois da compresión

en: Manage Curves
gl: Administrar curvas

en: Manage Curves List
gl: Administrar a lista de curvas

en: Manage History
gl: Administrar o historial

en: Master Gain Control
gl: Control mestre de ganancia

en: Max dB
gl: Máx. dB

en: Max silence duration:
gl: Duración máx. do silencio:

en: Max spike width
gl: Largo máximo de pico

en: Max spike width (higher is more sensitive):
gl: Largo máximo de pico (valores maiores indican máis sensibilidade):

en: Max. Number of Notes (1..128):
gl: Número máximo de notas (1..128):

en: Max. PdO
gl: Máx. OdP (PdO)

en: Max. PtO
gl: Máx. PtO

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
gl: Orde máximo de partición
    Opcional
    -1 - predeterminado
    mín. - 0
    máx. - 8

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
gl: Orde máximo de predición
    Opcional
    -1 - predeterminado
    mín. - 0
    máx. - 32 (con LPC) ou 4 (sen LPC)

en: Maximum amplitude dB
gl: Amplitude máxima en dB

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
gl: Velocidade máxima de transferencia do fluxo multiplexado
    Opcional
    0 - predeterminado

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
gl: A frecuencia máxima debe ser polo menos de 100 Hz.

en: Maximum pause:
gl: Pausa máxima:

en: Measure selection
gl: SElección de medida

en: Measured background level
gl: Nivel de medición de fondo

en: Measured foreground level
gl: Nivel de medición de primeiro plano

en: Media read error
gl: Produciuse un erro de lectura de medio

en: Medium
gl: Medio

en: Medium Tracks
gl: Pistas medianas

en: Memory allocation failed -- NewSamples
gl: Produciuse un fallo de asignación de memoria -- NovasMostras

en: Merge
gl: Combinar

en: Merged Clips
gl: Fragmentos combinados

en: Meter
gl: Medidor

en: Meter Preferences
gl: Preferencias do medidor

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
gl: Frecuencia de actualización por segundos do medidor [1-100]:

en: Meter-Play
gl: Medidor-Reprodución

en: Meter-Record
gl: Medidor-Gravación

en: Meter/Waveform dB &range:
gl: Intervalo en dB de
    medición/forma de &onda:

en: Mi&nimum Free Memory (MB):
gl: Mí&nimo de memoria libre (Mb):

en: Mi&nimum Frequency (Hz):
gl: Frecuencia mí&nima (Hz):

en: Mi&x and Render
gl: Mesturar e &xerar

en: Mi&xer Toolbar
gl: Barra de ferramentas de mestura&dor

en: Middle-Click
gl: Clic no botón do medio

en: Mime-types
gl: Tipos MIME

en: Min dB
gl: Mín. dB

en: Min silence duration:
gl: Duración mín. do silencio:

en: Min. PdO
gl: Mín. OdP (PdO)

en: Min. PtO
gl: Mín. PtO

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
gl: Orde mínimo de partición
    Opcional
    -1 - predeterminado
    mín. - 0
    máx. - 8

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
gl: Orde mínimo de predición
    Opcional
    -1 - predeterminado
    mín. - 0
    máx. - 32 (con LPC) ou 4 (sen LPC)

en: Minimum Amplitude (dB):
gl: Amplitude mínima (dB):

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
gl: A frecuencia mínima debe ser polo menos de 0 Hz.

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
gl: A frecuencia mínima debe ser menor que a frecuencia máxima

en: Missing alias (.auf) block file: '%s'
gl: Non se atopa o alias (.auf) do ficheiro de bloque: «%s»

en: Missing aliased audio file: '%s'
gl: Non se atopa o ficheiro de son ligado por alias: «%s»

en: Missing data block file: '%s'
gl: Non se atopa o ficheiro de bloque de datos: «%s»

en: Mix
gl: Mestura

en: Mix and Render
gl: Mesturar e xerar

en: Mix and Render to New Track
gl: Mesturar e xerar nunha nova pista

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
gl: Mesturáronse e xeráronse %d pistas nunha nova pista mono

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
gl: Mesturáronse e xeráronse %d pistas nunha nova pista estéreo

en: Mixer
gl: Mesturador

en: Mixer Panel
gl: Panel do mesturador

en: Mixing and rendering tracks
gl: Mesturando e xerando pistas

en: Mixing down to &mono during export
gl: Ao mesturar varias pistas a &mono durante a exportación

en: Mixing down to &stereo during export
gl: Ao mesturar varias pistas a &estéreo durante a exportación

en: Mo&ve Cursor
gl: Despra&zar o cursor

en: Moderate
gl: Moderado

en: Modes
gl: Modos

en: Modified Label
gl: Etiqueta modificada

en: Modulator
gl: Modulador

en: Modules
gl: Módulos

en: Mouse
gl: Rato

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
gl: Asociacións do rato (valores predeterminados, non configurabeis)

en: Move &Down
gl: Mover a&baixo

en: Move &Up
gl: Mover a&rriba

en: Move &filter down
gl: Mover o &filtro abaixo

en: Move Focus to Next Track
gl: Mover o foco para a pista seguinte

en: Move Focus to Next and Select
gl: Mover o foco para a pista seguinte e seleccionar

en: Move Focus to Previous Track
gl: Mover o foco para a pista anterior

en: Move Focus to Previous and Select
gl: Mover o foco para a pista anterior e seleccionar

en: Move Track
gl: Desprazar pista

en: Move Track &Down
gl: Desprazar a pista cara a&baixo

en: Move Track U&p
gl: Desprazar a pista cara a&rriba

en: Move backward from toolbars to tracks
gl: Retroceder desde as barras de ferramentas ata as pistas

en: Move clip up/down between tracks
gl: Desprazar o fragmento arriba/abaixo entre pistas

en: Move f&ilter up
gl: Mover o f&iltro arriba

en: Move forward from toolbars to tracks
gl: Avanzar desde as barras de ferramentas ata as pistas

en: Move rule &down
gl: Movera regra a&baixo

en: Move rule &up
gl: Mover a regra a&rriba

en: Moved '%s' %s
gl: Moveuse «%s» %s

en: Moved Sample
gl: Mostraxe movida

en: Moved clip to another track
gl: Fragmento desprazado á outra pista

en: Moved gain slider
gl: Desprazouse o control de ganancia

en: Moved pan slider
gl: Desprazouse o control de panorama

en: Moved velocity slider
gl: Desprazouse o control de velocidade

en: Multi Tool
gl: Ferramenta múltiple

en: Multi-Tool Mode
gl: Modo de ferramenta múltiple

en: Multi-Tool Mode: Cmd-, for Mouse and Keyboard Preferences
gl: Modo de ferramenta múltiple: Cmd-, para preferencias de rato e teclado

en: Multi-Tool Mode: Ctrl-P for Mouse and Keyboard Preferences
gl: Modo de ferramenta múltiple: Ctrl-P para preferencias de rato e teclado

en: Multiband
gl: Multibanda

en: Musical Instrument
gl: Instrumento musical

en: Mute
gl: Silencio

en: Mute/Unmute focused track
gl: Activar/desactivar o silencio na pista en foco

en: Mux Rate:
gl: Frecuencia de multiplexado:

en: N&ame...
gl: N&ome...

en: NTSC frames
gl: Fotogramas NTSC

en: Name
gl: Nome...

en: Name Change
gl: Cambio de nome

en: Name files:
gl: Asignar nome a ficheiros:

en: Name is the same as the original one
gl: Este nome é o mesmo que o orixinal

en: Name must not be blank
gl: O nome non pode quedar baleiro

en: Names may not contain '%c' and '%c'
gl: Os nomes non poden conter «%c» e «%c»

en: Never copy any files
gl: Non copiar nunca ningún ficheiro

en: New Label Track
gl: Nova pista de etiquetas

en: New Peak Amplitude (dB):
gl: Novo pico de amplitude (dB):

en: New Project
gl: Novo proxecto

en: New Temporary Directory
gl: Novo cartafol temporal

en: New Track
gl: Nova pista

en: New sample rate (Hz):
gl: Nova frecuencia de mostraxe (Hz):

en: New selection length:
gl: Nova lonxitude de selección:

en: New selection length: hh:mm:ss
gl: Nova duración da selección: hh:mm:ss

en: New...
gl: Novo...

en: Next Tool
gl: Seguinte ferramenta

en: No Local Help
gl: Non hai axuda local

en: No MIDI interfaces
gl: Non hai interfaces MIDI

en: No audio interfaces
gl: Non hai interfaces de son

en: No background measured
gl: Non hai son fondo que medir

en: No chain selected
gl: Non foi seleccionada ningunha secuencia de ordes

en: No compatible FFmpeg library was found
gl: Non foi posíbel atopar unha biblioteca FFmpeg compatíbel

en: No curves exported
gl: Non hai curvas exportadas.

en: No devices found
gl: Non se atopan dispositivos

en: No endianness
gl: Sen «endianness»

en: No foreground measured
gl: Non hai son en primeiro plano que medir

en: No labels to export.
gl: Non hai etiquetas que exportar.

en: Noise Floor
gl: Límite inferior de ruído

en: Noise Floor %d dB
gl: Límite inferior de ruído %d dB

en: Noise Floor:
gl: Límite inferior de ruído:

en: Noise Generator
gl: Xerador de ruído

en: Noise Removal
gl: Supresión de ruído

en: Noise Removal by Dominic Mazzoni
gl: Supresión de ruído por Dominic Mazzoni

en: Noise Removal...
gl: Supresión de ruido...

en: Noise Threshold (Hiss/Hum/Ambient Noise)
gl: Limiar de ruído (Asubío/Zunido/Ruído ambiental)

en: Noise re&duction (dB):
gl: Re&dución de ruído (dB):

en: Noise reduction
gl: Redución de ruído

en: Noise type
gl: Tipo de ruído

en: Noise...
gl: Ruído...

en: Noise:
gl: Ruído:

en: None
gl: Ningún

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
gl: Non é posíbel atopar ningún dos compoñentes
     do tema en:
      %s.

en: Normalize
gl: Normalizar

en: Normalize maximum amplitude to:
gl: Normalizar a amplitude máxima para:

en: Normalize stereo channels independently
gl: Normalizar as canles estéreo independentemente

en: Normalize...
gl: Normalizar...

en: Normalizing without removing DC offset...
gl: Normalizando sen retirar o desprazamento DC...

en: Normalizing...
gl: Normalizando...

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
gl: Non é unha biblioteca de codificación MP3 admitida!

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
gl: Non todos os formatos e códecs son compatíbeis. Tampouco o son todas as combinacións de opcións con todos os códecs.

en: Not an Ogg Vorbis file
gl: Non é un ficheiro Ogg Vorbis

en: Not enough data selected.
gl: Non hai seleccionada información abondo.

en: Note Track
gl: Pista de notas

en: Note key
gl: Clave da nota

en: Note length (seconds)
gl: Duración da nota (segundos

en: Note velocity
gl: Dinámica (velocidade) da nota

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
gl: Nota: Premendo Cmd+Q sairase. O resto das teclas son correctas.

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
gl: Non hai nada que medir.
    Seleccione unha sección dunha pista.

en: Nothing to redo
gl: Nada para refacer

en: Nothing to undo
gl: Nada para desfacer

en: Num
gl: Num.

en: Number of consecutive analysis:
gl: Numero de análises consecutivas:

en: Number of times to repeat:
gl: Número de veces a repetir:

en: Numbering after File name prefix
gl: Numerando despois do prefixo do nome do ficheiro

en: Numbering before Label/Track Name
gl: Numerando antes da etiqueta/Nome de pista

en: Nyquist Output:
gl: Saída de «Nyquist»:

en: Nyquist Prompt
gl: Indicador de «Nyquist»

en: Nyquist Prompt...
gl: Indicador de «Nyquist»...

en: Nyquist did not return audio.
gl: «Nyquist» non devolveu son.

en: Nyquist returned one audio channel as an array.
gl: «Nyquist» devolveu unha canle de son como unha matriz.

en: Nyquist returned the value:
gl: «Nyquist» devolveu o seguinte valor:

en: Nyquist returned too many audio channels.
gl: «Nyquist» devolveu demasiadas canles de son.

en: OK
gl: Aceptar

en: OK... Audacious!
gl: Sexa audaz!

en: Ogg Vorbis Export Setup
gl: Configuración da exportación a Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Files
gl: Ficheiros Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Import and Export
gl: Importación e exportación de Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis files
gl: Ficheiros Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis support is not included in this build of Audacity
gl: Esta versión de Audacity non inclúe compatibilidade con ficheiros Ogg Vorbis

en: On-demand import and waveform calculation complete.
gl: Completouse a importación e o cálculo de onda solicitados.

en: One Hour
gl: Unha hora

en: One Min
gl: Un minuto

en: One Sec
gl: Un segundo

en: One or more external audio files could not be found.
    It is possible they were moved, deleted, or the drive they were on was unmounted.
    Silence is being substituted for the affected audio.
    The first detected missing file is:
    %s
    There may be additional missing files.
    Choose File > Check Dependencies to view a list of locations of the missing files.
gl: Non foi posíbel atopar, polo menos, un ficheiro de son externo.
    É probábel que teña sido movido, eliminado o que a unidade que o conten non teña sido montada.
    O silencio será substituído polo son afectado.
    O primeiro ficheiro detectado como desaparecido é:
    %s
    É probábel que haxa outros ficheiros perdidos.
    Seleccione Ficheiro > Comprobar dependencias, para ver o lugar orixinal dos ficheiros perdidos.

en: Only avformat.dll|*avformat*.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
gl: Só avformat.dll|avformat*.dll|Bibliotecas ligadas dinamicamente (*.dll)|*.dll| Todos os ficheiros (*.*)|*

en: Only lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
gl: Só lame_enc.dll|lame_enc.dll|Bibliotecas ligadas dinamicamente (*.dll)|*.dll|Todos os ficheiros (*.*)|*

en: Only libavformat.so|libavformat.so*|Dynamically Linked Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
gl: Só libavformat.so|libavformat.so*|Bibliotecas ligadas dinamicamente (*.so)|*.so*| Todos os ficheiros (*.*)|*

en: Only libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
gl: Só libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Bibliotecas dinámicas (*.dylib)|*.dylib|Todos os ficheiros (*.*)|*

en: Only libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|Primary Shared Object files (*.so)|*.so|Extended Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
gl: Só libmp3lame.so|libmp3lame.so|Ficheiros de obxecto compartido primario (*.so)|*.so|Bibliotecas estendidas (*.so*)|*.so*|Todos os ficheiros (*)|*

en: Onsets
gl: Comezos

en: Open &Recent...
gl: Abrir &recente...

en: Open Me&tadata Editor...
gl: Abrir o editor de me&tadatos...

en: Open Recent
gl: Abrir recente

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
gl: Abra un novo proxecto para modificar os atallos de teclado.

en: Open menu on focused track
gl: Abrir o menú na pista en foco

en: Opening Audacity Project
gl: Abrindo o proxecto de Audacity

en: Options...
gl: &Opcións...

en: Orphan block file: '%s'
gl: Ficheiro de bloque orfo: «%s»

en: Oscillator
gl: Oscilador

en: Other Contributors
gl: Outros colaboradores

en: Other Emeritus Team Members
gl: Outros membros eméritos do equipo

en: Other uncompressed files
gl: Outros ficheiros sen comprimir

en: Other...
gl: Outro...

en: Out of disk space
gl: Non hai espazo no disco

en: Out of memory!
gl: Sen memoria!

en: Outer fade down length:
gl: Duración de descenso de fundido de saída:

en: Outer fade up length:
gl: Duración de ascenso de fundido de saída:

en: Output Channels: %2d
gl: Canles de saída: %2d

en: Output Device
gl: Dispositivo de saída

en: Output Level
gl: Nivel de saída

en: Output Meter
gl: Medidor de saída

en: Output Volume
gl: Volume de saída

en: Output Volume (Unavailable; use system mixer.)
gl: Volume de saída (Non dispoñíbel, utilice o mesturador do sistema.

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
gl: Calidade xeral, empregada por diferentes códecs
    Requirida para vorbis
    0 - automática
    -1 - desactivado (utiliza no seu canto a velocidade de transferencia)

en: Overdub: &Play other tracks while recording new one
gl: Remestura: &Reproduce outras pistas mentres se grava unha nova

en: Overwrite existing curve '
gl: Sobrescribir a curva existente «

en: Overwrite existing files
gl: Sobrescribir os ficheiros existentes

en: Overwrite preset '%s'?
gl: Sobrescribir os valores predefinidos «%s»?

en: PAL frames (25 fps)
gl: Fotogramas PAL (25 fps)

en: Pa&ge Setup...
gl: C&onfigurar páxina....

en: Packet Size:
gl: Tamaño do paquete:

en: Packet size
    Optional
    0 - default
gl: Tamaño do paquete:
    Opcional
    0 - predeterminado

en: Pan
gl: Panorama

en: Pan left on focused track
gl: Desprazar o panorama á esquerda na pista en foco.

en: Pan right on focused track
gl: Desprazar o panorama á dereita na pista en foco.

en: Parameters
gl: Parámetros

en: Parametric
gl: Paramétrico

en: Paste
gl: Pegar

en: Paste Te&xt to New Label
gl: Pegar te&xto como unha nova etiqueta

en: Paste Text to New Label
gl: Pegar texto como unha nova etiqueta

en: Pasted from the clipboard
gl: Pegar desde o portapapeis

en: Pasted text from the clipboard
gl: Texto pegado desde o portapapeis

en: Pasting one type of track into another is not allowed.
gl: Non está permitido pegar un tipo de pista noutra.

en: Pause
gl: Pausa

en: PdO Method:
gl: Método de orde de predición (PdO):

en: Pencil
gl: Lapis

en: Percent Change
gl: Porcentaxe do cambio

en: Percent Change:
gl: Porcentaxe do cambio:

en: Performing Echo
gl: Aplicando eco

en: Performing Effect:
gl: Aplicando o efecto:

en: Performing Effect: %s
gl: Aplicando efecto: %s

en: Performing Equalization
gl: Aplicando a ecualización

en: Performing Repeat
gl: Aplicando a repetición

en: Phaser
gl: Modulador de fase

en: Phaser...
gl: Modulador de fase...

en: Pink
gl: Rosa

en: Pitc&h (EAC)
gl: &Ton (EAC)

en: Pitch (EAC)
gl: Ton (EAC)

en: Pitch Shifter
gl: Desprazamento de ton

en: Pitch and Tempo
gl: Ton e «tempo»

en: Pitch and Tempo Change support
gl: Compatibilidade con cambio de ton e «tempo»

en: Pitch:
gl: Ton:

en: Pl&ay
gl: R&eproducir

en: Pla&y Region
gl: Á&rea de reprodución

en: Play
gl: Reproducir

en: Play (Shift for Loop Play)
gl: Reproducir (Maiús para reproducir en bucle)

en: Play Cut Preview
gl: Reproducir a vista previa do corte

en: Play Meter
gl: Medidor de reprodución

en: Play One Second
gl: Reproducir un segundo

en: Play To Selection
gl: Reproducir ata a selección

en: Play and/or record using &RAM (useful for slow drives)
gl: Reproducir e/ou gravar utilizando &RAM (útil en discos lentos)

en: Play at selected speed
gl: Reproducir á velocidade seleccionada

en: Play at speed
gl: Reproducir á velocidade

en: Play-at-speed
gl: Reproducir á velocidade

en: Play/Stop
gl: Reproducir/Parar

en: Play/Stop and Set Cursor
gl: Reproducir/Parar e estabelecer o cursor

en: Playback
gl: Reprodución

en: Playback Speed
gl: Velocidade de reprodución

en: Playing Audio
gl: Reproducindo son

en: Playthrough
gl: Reprodución pasante

en: Please enter valid times.
gl: Introduza tempos correctos

en: Please enter valid values.
gl: Introduza valores correctos

en: Please save and close the current project first.
gl: Antes debe gardar e pechar o proxecto actual.

en: Please select an action
gl: Seleccione unha acción

en: Please select codec before saving a profile
gl: Seleccione o códec antes de gardar un perfil

en: Please select format before saving a profile
gl: Seleccione o formato antes de gardar un perfil

en: Please select something to be measured.
gl: Seleccione algo que medir.

en: Plot Spectrum
gl: Representar o espectro

en: Plot Spectrum...
gl: Representar o espectro...

en: Plug-in support
gl: Compatibilidade de complementos

en: Plugin Settings
gl: Configuracións do complemento

en: Plugins %i to %i
gl: Complementos %i a %i

en: Plugins 1 to %i
gl: Complementos 1 a %i

en: Position
gl: Posición

en: Pre&ferences...
gl: Pre&ferencias...

en: Pre&view
gl: &Vista previa

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
gl: Método de orde de predición
    Estimativo - o máis rápido, a menor compresión
    Busca logarítmica - o máis lento, a mellor compresión
    Busca completa - predeterminado

en: Preferences...
gl: Preferencias...

en: Preferences:
gl: Preferencias:

en: Preparing preview
gl: Preparando a vista previa

en: Preset
gl: Predefinición:

en: Preset '%s' does not exist.
gl: O valor predefinido «%s» non existe.

en: Preset:
gl: Predefinición:

en: Presets
gl: Predefinicións

en: Presets:
gl: Predefinicións

en: Presmooth Time
gl: Duración do Presmooth

en: Press
gl: Premer:

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
gl: Prema F2 ou faga un dobre clic para editar os contidos da cela.

en: Preview &after cut region:
gl: Vista previa d&espois de cortar a área:

en: Preview &before cut region:
gl: Vista previa a&ntes de cortar a área:

en: Preview not available
gl: A vista previa non está dispoñíbel

en: Previewing
gl: Mostrando a vista previa

en: Previous Tool
gl: Ferramenta anterior

en: Print
gl: Imprimir

en: Problem encountered exporting presets.
gl: Atopouse un problema ao exportar as predefinicións.

en: Processing Auto Duck...
gl: Procesando Auto Duck...

en: Processing first track of stereo pair:
gl: Procesando a primeira pista do par estéreo:

en: Processing second track of stereo pair:
gl: Procesando a segunda pista do par estéreo:

en: Processing stereo channels independently:
gl: Procesando as canles estéreo independentemente:

en: Processing:
gl: Procesando:

en: Profile:
gl: Perfil:

en: Program
gl: Programa

en: Program build date:
gl: Data de compilación do programa:

en: Progress
gl: Progreso

en: Project Dependencies
gl: Dependencias do proxecto

en: Project Depends on Other Audio Files
gl: O proxecto depende doutros ficheiros de son

en: Project Rate (Hz):
gl: Frecuencia do proxecto (Hz):

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Show Log...' in the Help menu to see details.
gl: A comprobación do proxecto atopou inconsistencias ao realizar a recuperación automática.
    
    Seleccione «Mostrar o rexistro...» no menú Axuda para ver máis detalles.

en: Project check found file inconsistencies inspecting the loaded project data.
gl: A comprobación do proxecto atopou inconsistencias ao inspeccionar os dados do proxecto cargado.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
gl: A comprobación do proxecto do cartafol «%s»
    detectou a falta de %d alias (.auf) de ficheiro(s) de
    bloque. Audacity pode rexeneralos automaticamente 
    a partires dos ficheiros de son orixinais.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
gl: A comprobación do proxecto do cartafol «%s»
    detectou %d bloque(s) de datos de son (.au) perdidos, 
    probabelmente por mor dalgún erro, quebra do sistema, 
    ou unha eliminación accidental. Non hai maneira de que 
    Audacity recupere eses datos automaticamente.
    
    Se escolle a primeira ou a segunda opción de embaixo, pode 
    tentar atopar e restaurar os ficheiros perdidos aos seus lugares 
    orixinais. 
    
    Teña en conta que para a segunda opción, é porbábel que a 
    forma de onda non mostre o silencio.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
gl: A verificación do cartafol do proxecto «% s» 
    detectou que faltan %d ficheiro(s) externo(s) 
    de son («ficheiro(s) ligado(s) por alias»). Non 
    hai maneira de que Audacity recupere estes 
    ficheiros de forma automática. 
    
    Se escolle a primeira ou a segunda opción a 
    seguir vostede pode tentar atopar e restaurar 
    os ficheiros que faltan na localización anterior. 
    
    Teña en conta que para a segunda opción, a forma 
    de onda non pode amosar o silencio. 
    
    Se escolle a terceira opción, gardarase o proxecto 
    no seu estado actual a non ser que «Peche o 
    proxecto inmediatamente» nas mensaxes de erro 
    adicionais.

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
gl: A comprobación do proxecto do cartafol «%s»
    atopou %d ficheiro(s) de bloque orfo(s). Estes ficheiros 
    non están a seren empregados por este proxecto mais 
    poderian pertencer a outro proxecto. 
    Non estan a facer ningún dano e son pequenos.

en: Project check read faulty Sequence tags.
gl: A comprobación de proxectos comproba a lectura das etiquetas de secuencias defectuosas.

en: Project was recovered
gl: O proxecto foi recuperado

en: Projects
gl: Proxectos

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
gl: Esta operación require que FFmpeg estea ben configurado.
    Pode configuralo en Preferencias > Bibliotecas.

en: Quality
gl: Calidade

en: Quality:
gl: Calidade:

en: QuickTime files
gl: Ficheiros QuickTime

en: Quit Audacity
gl: Saír de Audacity

en: R
gl: D

en: R&emove Audio
gl: R&etirar son

en: R&escan Audio Devices
gl: &Examinar de novo os dispositivos de son

en: Rate Change
gl: Cambio de frecuencia

en: Ratio
gl: Proporción

en: Ratio %.0f to 1
gl: Proporción %.0f a 1

en: Ratio %.1f to 1
gl: Proporción %.1f a 1

en: Ratio:
gl: Proporción:

en: Re&gion Save
gl: &Gardar área

en: Re&move
gl: Supri&mir

en: Re&name
gl: Re&nomear

en: Re&tain labels if selection snaps to a label edge
gl: Con&servar as etiquetas se a selección axustase a un bordo da etiqueta

en: Read the files &directly from the original (faster)
gl: &Ler os ficheiros directamente desde o orixinal (máis rápido)

en: Real-time Conversion
gl: Conversión en tempo real

en: Recent &Files
gl: &Ficheiros recentes

en: Record
gl: Gravar

en: Record (Shift for Append Record)
gl: Gravar (Maiús para engadir gravación)

en: Record Meter
gl: Medidor de gravación

en: Recorded Audio
gl: Son gravado

en: Recording
gl: Gravación

en: Recording - Choosing the Input Device
gl: Gravación - Selección do dispositivo de entrada

en: Recording - Choosing the Input Source
gl: Gravación - Selección da orixe da entrada

en: Recording - Setting the Input Level
gl: Gravación - Estabelecer o nivel de entrada

en: Recording Audio
gl: Gravación de son

en: Recording end
gl: Fin da gravación

en: Recording in CleanSpeech mode is not possible when a track, or more than one project, is already open.
gl: A gravación en modo Limpeza de locución non é posíbel cando hai aberta unha, ou máis, pistas dun proxecto.

en: Recording not permitted
gl: Non está permitida a gravación

en: Recording start
gl: Inicio da gravación

en: Recover
gl: Recuperar

en: Recover Projects
gl: Recuperar proxectos

en: Recoverable projects
gl: Proxectos recuperábeis

en: Recovering a project will not change any files on disk before you save it.
gl: A recuperación dun proxecto non realizará ningún cambio nos ficheiros ata que este sexa gardado.

en: Rectangle
gl: Rectángulo

en: Redo
gl: Refacer

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
gl: Rexenerar ficheiros de índice (seguro e recomendado)

en: Regio&n Restore
gl: &Restaurar área

en: Release build
gl: Compilación final

en: Remaining Time:
gl: Tempo restante:

en: Remo&ve Tracks
gl: &Suprimir pistas

en: Remove
gl: Suprimir

en: Remove Track
gl: Suprimir pista

en: Remove any DC offset (center on 0.0 vertically)
gl: Suprimir calquera desprazamento DC (centrar en 0.0 verticalmente)

en: Removed Cut Line
gl: Suprimida a liña de corte

en: Removed audio track(s)
gl: Pista(s) de son suprimida(s)

en: Removed track '%s.'
gl: Suprimiuse a pista «%s»

en: Removing DC offset and Normalizing...
gl: Retirando o desprazamento DC e normalizando...

en: Removing DC offset...
gl: Retirando o desprazamento DC...

en: Removing Dependencies
gl: Suprimindo dependencias

en: Removing Noise
gl: Suprimindo ruído

en: Removing clicks and pops...
gl: Suprimindo os «Clic» e «Pops»...

en: Rename '
gl: Renomear «

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
gl: Para gardar una nova entrada renomee «sen nome».
    «Aceptar» garda todos os cambios, «Cancelar» non o fai.

en: Rename...
gl: &Renomear...

en: Renamed '%s' to '%s'
gl: Renomeouse «%s» a «%s»

en: Renamed file: %s
gl: Ficheiro renomeado: %s

en: Render
gl: Xerar

en: Rendered all audio in track '%s'
gl: Xerouse todo o son na pista «%s»

en: Repair
gl: Reparación

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
gl: Para reparar utiliza o son de fora da área seleccionada.
    
    Seleccione unha área con son situada á beira dun dos laterais.
    
    Canto máis son haxa arredor, mellor será o resultado.

en: Repairing damaged audio
gl: Reparando o son danado

en: Repeat
gl: Repetir

en: Repeat %s
gl: Repetir %s

en: Repeat Last Effect
gl: Repetir o último efecto

en: Repeat...
gl: Repetir...

en: Repeated %d times
gl: Repetido %d veces

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
gl: Substitúe datos perdidos con silencios (permanente inmediatamente)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
gl: Substituír o son que faltan con silencio (permanente inmediatamente).

en: Replot
gl: Volver representar

en: Represent times and durations in &beats
gl: Representa os tempos e duracións en &golpes

en: Represent times and durations in &seconds
gl: Representa os tempos e duracións en &segundos

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
gl: No foi posíbel atopar a curva solicitada, usando «sen nome»

en: Resample
gl: Nova mostraxe

en: Resample Track
gl: Nova mostraxe da pista

en: Resampled audio track(s)
gl: Pista(s) de son con nova mostraxe

en: Resampling disabled.
gl: Desactivada a repetición de mostraxe.

en: Resampling track %d
gl: Obtendo unha nova mostraxe da pista %d

en: Rescan VST effects next time Audacity is started
gl: Buscar de novo os efectos VST a próxima vez que se inicie Audacity

en: Rese&t...
gl: Res&tablecer

en: Reset
gl: Restablecer

en: Reset Audacity Preferences
gl: Restabelecer as preferencias do Audacity

en: Reset Genres
gl: Restablecer xéneros

en: Reset Preferences?
    
    This is a one-time question, after an 'install' where you asked to have the Preferences reset.
gl: Restabelecer as preferencias?
    
    Isto preguntarase só unha vez, despois dunha «instalación» na que pediu que se restabeleceran as Preferencias

en: Resize Large
gl: Aumentar a xanela

en: Resize Small
gl: Reducir a xanela

en: Resonance
gl: Resonancia

en: Resonance:
gl: Resonancia:

en: Restart Audacity to apply changes.
gl: Reiniciar Audacity para aplicar os cambios.

en: Restore Defaults
gl: Restabelecer valores predeterminados

en: Result
gl: Resultado

en: Results
gl: Resultados

en: Reverb
gl: Reverberación

en: Reverse
gl: Reverter

en: Reversing
gl: Revertendo

en: Right
gl: Der.

en: Right Channel
gl: Canle dereita

en: Right,
gl: Dereito,

en: Right-Click
gl: Clic dereito

en: Right-Drag
gl: Arrastre dereito

en: Rule deletion confirmation
gl: Confirmación de eliminación de regra

en: Ruler
gl: Regra

en: Rules to choose import filters
gl: Regras para escoller os filtros de importación

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
gl: Executar dúas copias de Audacity simultaneamente pode provocar
    perdas de datos ou provocar un bloqueo do sistema.

en: S&ave/Manage Curves...
gl: G&ardar/administrar curvas...

en: S&how 'How to Get Help' dialog box at program start up
gl: Mo&stra a mensaxe «Como obter axuda» ao iniciar o programa

en: S&how Metadata Editor prior to export step
gl: Mostrar o &editor de metadatos antes de realizar a exportación

en: S&how the spectrum using grayscale colors
gl: &Mostrar o espectro utilizando a escala de grises

en: S&kip to Start
gl: Ir ao &comezo

en: S&ort Tracks
gl: &Ordenar pistas

en: Same name
gl: O mesmo nome

en: Sample Edit
gl: Edición de mostraxe

en: Sample Rate Con&verter:
gl: Con&vertedor de frecuencia de mostraxe:

en: Sample Rate Conver&ter:
gl: Conver&tedor de frecuencia de mostraxe:

en: Sample Rate:
gl: Frecuencia de mostraxe:

en: Sample Rates
gl: Frecuencias de mostraxe

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
gl: Frecuencia de mostraxe (Hz)
    0 -Non modificar a frecuencia de mostraxe

en: Sample rate conversion
gl: Conversión de frecuencia de mostraxe

en: Sample rate:
gl: Frecuencia de mostraxe:

en: Sampling
gl: Mostraxe

en: Save
gl: Gardar...

en: Save As...
gl: Gardar como...

en: Save CleanSpeech Preset File As:
gl: Gardar o ficheiro de predefinicións de limpeza de locución como:

en: Save Compressed Copy of Project...
gl: Gardar unha copia comprimida do proxecto...

en: Save Compressed Project "%s" As...
gl: Gardar unha copia comprimida do proxecto  «%s» como...

en: Save Files
gl: Gardar ficheiros

en: Save Metadata As:
gl: Gardar metadatos como:

en: Save Preset
gl: Gardar predefinición

en: Save Project "%s" As...
gl: Gardar o proxecto «%s» como...

en: Save Project &As...
gl: Gardar proxecto &como...

en: Save Speech As:
gl: Gardar locución como:

en: Save Theme Cache
gl: Gardar a caché do tema

en: Save VST Program As:
gl: Gardar o programa VST como:

en: Save and Manage Curves
gl: Gardar e administrar curvas

en: Save changes before closing?
gl: Gardar os cambios antes de pechar?

en: Save changes?
gl: Gardar os cambios?

en: Save images to:
gl: Gardar imaxes en:

en: Save without Copying
gl: Gardar sen copiar

en: Saved
gl: Gardado

en: Saved %s
gl: Gardouse %s

en: Saving &empty project
gl: Ao gardar un proxecto &baleiro

en: Saving &projects
gl: Ao gardar un &proxecto

en: Saving an Audacity Project
gl: Gardando un proxecto de Audacity

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
gl: O gardado e carga de ficheiros de tema individuais utiliza un ficheiro separado para cada imaxe,
    mais é o mesmo concepto.

en: Saving project data files
gl: Gardando ficheiros de datos do proxecto

en: Saving recorded audio
gl: Gardando o son gravado

en: Saving recorded audio to disk
gl: Gardando en disco o son gravado

en: Sawtooth
gl: Dente de serra

en: Scale
gl: Escala

en: Scanning VST Plugins
gl: Examinando complementos VST

en: Screen Capture Frame
gl: Área de captura de pantalla

en: Scroll left or right
gl: Desprazamento esquerda ou dereita

en: Scroll up or down
gl: Desprazamento arriba ou abaixo

en: Second Track
gl: Segunda pista

en: Seek Time when playing
gl: Buscar tempo mentres se reproduce

en: Select
gl: Seleccionar

en: Select Audio Host
gl: Selecciónar o servidor de son

en: Select Clip or Entire Track
gl: SEleccionar fragmento ou pista completa

en: Select Command
gl: Seleccionar unha orde

en: Select Curve
gl: Seleccionar curva

en: Select Input Channels
gl: Seleccionar as canles de entrada

en: Select Input Device
gl: Seleccionar o dispositivo de entrada

en: Select Output Device
gl: Seleccionar o dispositivo de saída

en: Select a MIDI file...
gl: Seleccionar un ficheiro MIDI...

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
gl: Seleccione uns segundos de ruído para que Audacity saiba que filtrar, a seguir
    prema en «Obter perfil de ruído»:

en: Select a text file containing labels...
gl: Seleccione un ficheiro de texto que conteña etiquetas...

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
gl: Seleccione todo o son que desexa filtrar, escolla que porcentaxe de ruído desexa filtrar
    e a seguir prema en «Aceptar» para eliminar o ruído.

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
gl: Seleccione un ficheiro XML que conteña atallos de teclado de Audacity...

en: Select any uncompressed audio file...
gl: Seleccione un ficheiro de son descomprimido...

en: Select file(s) for batch processing...
gl: Seleccionar ficheiros(s) para procesar por lotes...

en: Select one or more audio files...
gl: Seleccione un ou máis ficheiros de son...

en: Select stream(s) to import
gl: Seleccionar o(s) fluxo(s) a importar

en: Select threshold
gl: Seleccionar o limiar

en: Select threshold (lower is more sensitive):
gl: Seleccionar limiar (valores menores indican máis sensibilidade):

en: Select vocal file(s) for batch CleanSpeech Chain...
gl: Seleccionar ficheiro(s) vocal(is) para a limpeza de locución por lotes...

en: Select xml file to export presets into
gl: Seleccione un ficheiro XML ao que exportar os valores predefinidos

en: Select xml file with presets to import
gl: Seleccione un ficheiro XML do que importar os valores predefinidos

en: Selection
gl: Selección

en: Selection
gl: Selección

en: Selection Contract Left
gl: Contraer a selección á esquerda

en: Selection Contract Right
gl: Contraer a selección á dereita

en: Selection End
gl: Fin da selección

en: Selection Extend Left
gl: Estender á selección á esquerda

en: Selection Extend Right
gl: Estender á selección á dereita

en: Selection Length
gl: Lonxitude da selección

en: Selection Start:
gl: Inicio da selección:

en: Selection Tool
gl: Ferramenta de selección

en: Selection is too small to use voice key.
gl: A selección é demasiado pequena para usala como clave de voz.

en: Selection to End
gl: Seleccionar ata a fin

en: Selection to Start
gl: Seleccionar ata o comezo

en: SelectionBar
gl: BarraDeSelección

en: Semitones (half-steps):
gl: Semitons (medios-pasos):

en: Semitones in half-steps
gl: Semitons en pasos intermedios

en: Sensitivity
gl: Sensibilidade

en: Sequence has block file with length %s > mMaxSamples %s.
    Truncating to mMaxSamples.
gl: A secuencia ten un ficheiro de bloque cunha lonxitude de %s > mMaxSamples %s.
    Truncando a mMaxSamples.

en: Set
gl: Estabelecer

en: Set (or Extend) Left Selection
gl: Estabelecer (ou estender) o límite esquerdo da selección

en: Set (or Extend) Right Selection
gl: Estabelecer (ou estender) o límite dereito da selección

en: Set De&fault
gl: &Estabelecer valores predeterminados

en: Set Left Selection Boundary
gl: Estabelecer o límite esquerdo da selección

en: Set Ra&nge...
gl: Estabelecer o i&ntervalo...

en: Set Range
gl: Estabelecer o intervalo

en: Set Rat&e
gl: Estabelecer a fr&ecuencia

en: Set Rate
gl: Estabelecer a frecuencia

en: Set Right Selection Boundary
gl: Estabelecer o límite dereito da selección

en: Set Sample &Format
gl: Estabelecer o &formato de mostraxe

en: Set Selection Point
gl: Estabelecer o punto de selección

en: Set Selection Point and Play
gl: Estabelecer o punto de selección e reproducir

en: Set Selection Range
gl: Estabelecer o intervalo de selección

en: Set range to '%d' - '%d'
gl: Estabelecer o intervalo en «%d» - «%d»

en: Settings folder:
gl: Cartafol de configuración:

en: Shaped
gl: Moldeado

en: Shift-Drag
gl: Maiús-Arrastre

en: Shift-Left-Click
gl: Maiús-Clic esquerdo

en: Shift-Left-Drag
gl: Maiús-Arrastre esquerdo

en: Shift-Wheel-Rotate
gl: Maiús-Roda do rato

en: Short Tracks
gl: Pistas cortas

en: Short seek left during playback
gl: Desprazar un pouco á esquerda durante a reprodución

en: Short seek right during playback
gl: Desprazar un pouco á dereita durante a reprodución

en: Show &Log...
gl: Mostrar o re&xistro...

en: Show All Codecs
gl: Mostrar todos os códecs

en: Show All Formats
gl: Mostrar todos os formatos

en: Show Log for Details
gl: Mostrar o rexistro para ver detalles

en: Show Warnings/Prompts for
gl: Mostrar avisos e preguntas

en: Show a grid along the &Y-axis
gl: Mostrar unha grella arredor do eixe &Y

en: Show output
gl: Mostrar a saída

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
gl: Cambios de signo      -- significa: %1.4f sd: (%1.4f)

en: Signal Level Meter
gl: Medidor de nivel de señal

en: Silence
gl: Silenciar

en: Silence &Audio
gl: Silenciar &son

en: Silence Audi&o
gl: Silenciar so&n

en: Silence Generator
gl: Xerador de silencio

en: Silence Labels
gl: Silenciar en etiquetas

en: Silence Threshold
gl: Limiar de silencio

en: Silence Threshold:
gl: Limiar de silencio:

en: Silence compression:
gl: Compresión do silencio:

en: Silence duration:
gl: Duración do silencio

en: Silence selection
gl: Silenciar a selección

en: Silence...
gl: Silenciar...

en: Silenced labeled regions
gl: Áreas con etiquetas silenciadas

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
gl: Silenciar as pistas seleccionadas por %.2f segundos en %.2f

en: Simulator
gl: Simulador

en: Sine
gl: Sinusoide

en: Size
gl: Tamaño

en: Skip to E&nd
gl: Ir á &fin

en: Skip to End
gl: Ir á fin

en: Skip to Start
gl: Ir ao comezo

en: Slide Tool
gl: Ferramenta de esbaramento

en: Slider Input
gl: Control de entrada

en: Slider Output
gl: Control de saída

en: Sliding Time Scale/Pitch Shift
gl: Esvarado da escala de tempo/Desprazamento de ton

en: Sliding Time Scale/Pitch Shift...
gl: Esvarado da escala de tempo/Desprazamento de ton...

en: Smooth Time
gl: Tempo de suavizado

en: Smooth at Sample
gl: Suavizar na mostraxe

en: Snap Clicks/Selections to %s
gl: Axustar clic/selección a %s

en: Snap To
gl: Axustar a

en: Snap To Off
gl: Desactivar o axuste

en: Snap To On
gl: Activar o axuste

en: So&ftware Playthrough (on/off)
gl: Reprodución a través do so&ftware (activar/desactivar)

en: Solo &Button:
gl: &Botón de solo:

en: Solo/Unsolo focused track
gl: Activar/desactivar «Solo» na pista en foco

en: Some projects were not saved properly the last time Audacity was run.
    Fortunately, the following projects can automatically be recovered:
gl: Algúns proxectos non foron gardados correctamente a última vez que se executou Audacity.
    Afortunadamente, os seguintes proxectos pódense recuperar automaticamente:

en: Something went really wrong after exporting the following %ld file(s).
gl: Produciuse algún erro realmente grave tras exportar o(s) seguinte(s) %ld ficheiro(s).

en: Something went wrong after exporting the following %ld file(s).
gl: Produciuse algún erro grave tras exportar o(s) seguinte(s) %ld ficheiro(s).

en: Sorry, Plug-in Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
gl: Os efectos VST non poden ser aplicados en pistas estéreo nos que as canles individuais da pista non coinciden.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
gl: Produciuse un fallo ao inicializar o complemento «Vamp».

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
gl: Os complementos «Vamp» non poden ser aplicados en pistas estéreo onde as canles individuais da pista non coinciden.

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
gl: Non é posíbel aplicar o efecto en pistas estéreo nas que as pistas non coinciden.

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
gl: Produciuse un fallo ao cargar o complemento «Vamp».

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
gl: Non se admiten rutas de cartafoles de máis de 256 caracteres.

en: Sorry, this effect cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
gl: Este efecto non pode ser aplicado en pistas estéreo onde as canles individuais da pista non coinciden.

en: Sort By Name
gl: Ordenar por nome

en: Sort By Time
gl: Ordenar por tempo

en: Sound A&ctivated Recording (on/off)
gl: Gravación a&ctivada polo son (activar/desactivar)

en: Sound Activated &Recording
gl: &Gravación activada polo son

en: Sound Activated Record
gl: Gravación activada por son

en: Sound Activated Recording
gl: Gravación activada polo son

en: Sound Activation Le&vel (dB):
gl: Ni&vel do son para a activación (dB)

en: Sound Activation Le&vel...
gl: Ni&vel do son para a activación...

en: Sound card mixer support
gl: Compatibilidade con mesturador de tarxeta de son

en: Sp&lit
gl: Di&vidir

en: Sp&lit Delete
gl: Di&vidir e eliminar

en: Spaces detected
gl: Espazos detectados

en: Special thanks:
gl: Agradecementos especiais:

en: Specify AAC Options
gl: Especificar as opcións AAC

en: Specify AC3 Options
gl: Especificar as opcións AC3

en: Specify AMR-NB Options
gl: Especificar as opcións AMR-NB

en: Specify Command Line Encoder
gl: Indicar o codificador de liña de ordes

en: Specify FLAC Options
gl: Indicar opcións FLAC

en: Specify MP2 Options
gl: Indicar opcións MP2

en: Specify MP3 Options
gl: Indicar opcións MP3

en: Specify New Filename:
gl: Indicar o novo nome de ficheiro:

en: Specify Ogg Vorbis Options
gl: Indicar opcións Ogg Vorbis

en: Specify Other Options
gl: Especificar outras opcións

en: Specify Uncompressed Options
gl: Indicar opcións de datos sen comprimir

en: Specify WMA Options
gl: Especificar as opcións WMA

en: Spectral Processor
gl: Procesador de espectro

en: Spectrogram
gl: Espectrograma

en: Spectrogram l&og(f)
gl: Espectrograma l&ogarítmico(f)

en: Spectrogram log(f)
gl: Espectrograma logarítmico(f)

en: Spectrograms
gl: Espectrogramas

en: Spectrum
gl: Espectro

en: Spl&it Cut
gl: D&ividir e cortar

en: Spli&t
gl: D&ividir

en: Spli&t Stereo Track
gl: Di&vidir pista estéreo

en: Split
gl: Dividir

en: Split Cut
gl: Dividir e cortar

en: Split Cut Labels
gl: Dividir e cortar etiquetas

en: Split D&elete
gl: Dividir e e&liminar

en: Split Delete
gl: Dividir e eliminar

en: Split Delete Labels
gl: Dividir e eliminar etiquetas

en: Split Deleted labeled regions
gl: Dividir e eliminar áreas etiquetadas

en: Split Labels
gl: Dividir etiquetas

en: Split Ne&w
gl: Dividi&r e nova

en: Split New
gl: Dividir e novo

en: Split Stereo to Mo&no
gl: Dividir pista estéreo a mo&no

en: Split Stereo to Mono '%s'
gl: Dividir pista estéreo a mono «%s»

en: Split files based on:
gl: Unir ficheiros baseados en:

en: Split labeled regions
gl: Dividir nas áreas etiquetadas

en: Split stereo track '%s'
gl: Dividir a pista estéreo «%s»

en: Split to new track
gl: Dividir nunha nova pista

en: Split-cut to the clipboard
gl: Dividir e cortar ao portapapeis

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
gl: Dividir e eliminar %.2f segundos en t=%.2f

en: SplitCut labeled regions to the clipboard
gl: Dividir e cortar áreas etiquetadas ao portapapeis

en: Square
gl: Cadrado

en: Square, no alias
gl: Cadrado, sen alias

en: Stages
gl: Etapas

en: Stages:
gl: Etapas:

en: Standard
gl: Estándar

en: Standard Autocorrelation
gl: Autocorrelación estándard

en: Standard Vinyl RPM:
gl: RPM de vinilo estándar:

en: Start
gl: Inicio

en: Start Automated Input Level Adjustment
gl: Iniciar o axuste automático do nivel de entrada

en: Start Date
gl: Data de inicio

en: Start Date and Time
gl: Data e hora de inicio

en: Start Monitoring
gl: Iniciar a monitorización

en: Start Time
gl: Hora de inicio

en: Start and stop must be greater than 0.
gl: Iniciar e parar debe ser maior que cero.

en: Start offset:
gl: Desprazamento de inicio:

en: Start threshold (samples):
gl: Limiar de inicio (mostras):

en: Start time after end time!
    Please enter reasonable times.
gl: O tempo de inicio despois do tempo de fin!
    Introduza uns valores razoábeis.

en: Step 1
gl: Paso 1

en: Step 2
gl: Paso 2

en: Stereo
gl: Estéreo

en: Stereo Trac&k to Mono
gl: Pista &estéreo a mono

en: Stereo to Mono
gl: Estéreo a mono

en: Stereo to Mono Effect not found
gl: Non foi posíbel atopar o efecto «Estéreo a mono»

en: Stereo,
gl: Estéreo,

en: Stereo, 999999Hz
gl: Estéreo, 999999Hz

en: Stop
gl: Parar

en: Stop Automated Input Level Adjustment
gl: Parar o axuste automático do nivel de entrada

en: Stop Monitoring
gl: Parar a monitorización

en: Stop threshold (samples):
gl: Limiar de parada (mostras):

en: Stretch
gl: Estirar

en: Stretch Factor:
gl: Factor de estirado:

en: Stretch Note Track
gl: Estirar a pista de notas

en: Stretching with Paulstretch
gl: Estirado con Paulstretch

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
gl: Cumprimentos de criterio de 1.4.7 de WCAG 2.0: non superado

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
gl: Cumprimentos de criterio de 1.4.7 de WCAG 2.0: superado

en: Successfully exported the following %ld file(s).
gl: Exportaronse correctamente os seguintes %ld ficheiro(s).

en: Support for Other Formats
gl: Compatibilidade para outros formatos

en: Sync MIDI with Audio
gl: Sincronizar MIDI con son

en: Sync-&Lock Tracks
gl: &Ligar pistas

en: Sync-Lock Tracks
gl: Ligar pistas

en: Synchronize MIDI with Audio
gl: Sincronizar MIDI con son

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
gl: Sincronizar MIDI coas pistas de son

en: T&ools Toolbar
gl: Barra de ferramentas de &ferramentas

en: T&ransport
gl: &Reprodución

en: Tag
gl: Etiqueta

en: Tag:
gl: Etiqueta:

en: Tall Tracks
gl: Pistas longas

en: Target Peak:
gl: Pico que obter:

en: Temp Directory Update
gl: Actualizar o cartafol temporal

en: Template
gl: Modelo

en: Temporary files directory
gl: Cartafol de ficheiros temporais

en: Ten Sec
gl: Dez segs.

en: Test Mode
gl: Modo de proba

en: Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*
gl: Ficheiros de texto (*.txt)|*.txt|Todos os ficheiros (*.*)|*.*

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
gl: A latencia do sintetizador MIDI debe ser un número enteiro

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
gl: O efecto de reparación está pensado para usarse en pequenas seccións de son danado (ata 128 mostras).
    
    Utilice a ferramenta Ampliar e seleccione unha pequena fracción dun segundo para realizar a reparación.

en: The entered value is invalid
gl: O valor introducido non é correcto

en: The frequency gain cannot be negative
gl: A ganancia da frecuencia non pode ser negativa

en: The frequency gain must be an integer
gl: A ganancia da frecuencia debe ser un número enteiro

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
gl: A ganancia da frecuencia non pode ser maior de 60 dB/dec

en: The gain must be an integer
gl: A ganancia debe ser un número enteiro

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    '%s'
gl: O atallo de teclado «%s» xa está asignado a:
    
    «%s»

en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
gl: O idioma que ven de escoller, %s (%s), non é o mesmo idioma que o do sistema, %s (%s).

en: The maximum frequency must be an integer
gl: A frecuencia máxima debe ser un enteiro

en: The maximum number of notes must be an integer
gl: O número máximo de notas debe ser un valor enteiro

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
gl: O máximo número de notas debe ser un entre 1 e 128

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
gl: A amplitude mínima (dB) debe ser un número enteiro

en: The minimum frequency must be an integer
gl: A frecuencia mínima debe ser un número enteiro

en: The name <b>Audacity&reg;</b> is a registered trademark of Dominic Mazzoni.
gl: O nome <b>Audacity&reg;</b> é unha marca rexistrada de Dominic Mazzoni.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
gl: A combinación de frecuencia de mostraxe (%d) e velocidade de transferencia
    (%d kbps) do proxecto non é compatíbel co formato de ficheiro MP3.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
gl: A combinación de frecuencia de mostraxe (%d) e velocidade de transferencia
    (%d kbps) do proxecto non é compatíbel co formato de ficheiro de saída actual.

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
gl: A frecuencia de mostraxe do proxecto (%d) non é compatíbel co
    formato de ficheiro MP3.

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
gl: A frecuencia de mostraxe do proxecto (%d) non é compatíbel co
    formato de ficheiro de saída actual.

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
gl: O proxecto non foi gardado xa que co nome de ficheiro indicado sobrescribiríase outro proxecto.
    Ténteo de novo escollendo un nome diferente.

en: The range must be a positive integer
gl: O intervalo rango debe ser un número enterio positivo

en: The range must be at least 1 dB
gl: O intervalo debe ser po menos 1 dB

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
gl: O nome de ficheiro indicado non pode ser convertido por mor do emprego de caracteres Unicode.

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
gl: O sistema detectou que xa se está a executar outra copia de Audacity.

en: Themability is an experimental feature.
    
    To try it out, click "Save Theme Cache" then find and modify the images and colors in
    ImageCacheVxx.png using an image editor such as the Gimp.
    
    Click "Load Theme Cache" to load the changed images and colors back into Audacity.
    
    (Only the Transport Toolbar and the colors on the wavetrack are currently affected, even
    though the image file shows other icons too.)
gl: O uso de temas é unha característica experimental.
    
    Para probala, prema en «Gardar a caché do tema» cando atope e modifique as imaxes e cores en
    ImageCacheVxx.png usando un editor de imaxes como Gimp.
    
    Prema en «Cargar a caché do tema» para cargar as imaxes cambiadas e as cores en Audacity.
    
    (Só serán afectadas a barra de ferramentas de reprodución e as cores das pistas de onda, incluso cando
    o ficheiro de imaxe mostra tamén outras iconas).

en: Theme
gl: Tema

en: Theme Cache - Images && Color
gl: Caché do tema - Imaxes e cor

en: There are no label tracks to export.
gl: Non hai pistas de etiquetas para exportar.

en: There are no options for this format.
gl: Non hai opcións para este formato.

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
gl: Hai caracteres en branco (espazos, saltos de liña, tabuladores ou retornos de carro) nun dos elementos. Semella que poden rachar o patrón. De non ser que saiba exactamente o que está a facer é recomendábel que elimine eses caracteres. Quere que Audacity elimine os espazos?"

en: There is not enough room available to expand the cut line
gl: Non hai espazo abondo para expandir a liña de corte

en: There is not enough room available to generate the audio
gl: Non hai espazo abondo para xerar o son

en: There is not enough room available to paste the selection
gl: Non hai espazo abondo para pegar a selección

en: There is very little free disk space left on this volume.
    Please select another temporary directory in Preferences.
gl: Hai moi pouco espazo dispoñíbel neste disco.
    Seleccione outro cartafol temporal na xanela Preferencias.

en: There was a problem printing.
gl: Atopouse un problema ao imprimir.

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
gl: Atopouse un problema coa última acción. Se pensa
    que é un erro, explíquenos exactamente onde sucedeu.

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
gl: Produciuse un erro ao inicializar a capa de entrada/saída MIDI.

en: These are experimental. Enable them only if you've read the manual
    and know what you are doing.
gl: Isto é experimental. Actíveo só se leu o manual
    e sabe o que está a facer.

en: These are our support methods:
gl: Estes son os nosos métodos de axuda:

en: This file was saved by Audacity version %s. The format has changed. 
    
    Audacity can try to open and save this file, but saving it in this 
    version will then prevent any 1.2 or earlier version opening it. 
    
    Audacity might corrupt the file in opening it, so you should back it up first. 
    
    Open this file now?
gl: Este ficheiro foi gardado pola versión %s de Audacity. O formato cambiou.
    
    Audacity pode abrir e gardar este ficheiro, mais gardalo nesta versión
    fará que non poida ser aberto de novo cunha versión 1.2 ou anterior.
    
    Audacity pode estragar os datos ao abrilos, polo que debe facer antes 
    unha copia de seguranza. 
    
    Quere abrir agora o ficheiro?

en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
gl: Este ficheiro foi gardado usando Audacity %s.
    Está a usar Audacity %s. Precisa actualizar a unha versión máis moderna para poder abrir o ficheiro.

en: This parameter file was saved from %s.  Continue?
gl: Este ficheiro de parámetros foi gardado desde %s. Quere continuar?

en: This version of Audacity only allows one time track for each project window.
gl: Esta versión de Audacity só permite unha pista de tempo en cada xanela de proxecto.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
gl: Esta versión de Audacity non foi compilada con soporte para %s.

en: Threshold
gl: Limiar

en: Threshold %d dB
gl: Limiar: %d dB

en: Threshold for Noise:
gl: Limiar para ruído:

en: Threshold for silence:
gl: Limiar para silencio:

en: Threshold:
gl: Limiar:

en: Time
gl: Tempo

en: Time Resolution (seconds):
gl: Tempo de resolución (segundos):

en: Time Scale
gl: Escala de tempo

en: Time Shift Tool
gl: Ferramenta de desprazamento de tempo

en: Time Track
gl: Pista de tempo

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
gl: Tempo final = %2d hora(s), %2d minuto(s), %.2f segundos.

en: Time shift all clips in track
gl: Desprazar no tempo todos os fragmentos na pista

en: Time shift clip or move up/down between tracks
gl: Desprazar o fragmento no tempo ou movelo arriba/abaixo entre pistas

en: Time shifted tracks/clips %s %.02f seconds
gl: Pistas ou fragmentos desprazados no tempo %s %.02f segundos

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
gl: Tempo de inicio = %2d hora(s), %2d minuto(s), %.2f segundos.

en: Time-Shift
gl: Desprazamento no tempo

en: Timeline Changer
gl: Cambiador de liña de tempo

en: Times are not reasonable!
    Please enter reasonable times.
gl: Os tempos non son razoábeis
    Introduza uns valores coherentes.

en: To Pitch
gl: A ton

en: To RPM
gl: A RPM

en: To beats per minute
gl: A golpes por minuto

en: To find %s, click here -->
gl: Para atopar %s, prema aquí -->

en: To find '%s', click here -->
gl: Para atopar «%s», prema aquí -->

en: To frequency in seconds
gl: A frecuencia en segundos

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
gl: Para obter unha copia de balde de «FFmpeg», prema aquí -->

en: To get a free copy of Lame, click here -->
gl: Para obter unha copia de balde de «Lame», prema aquí -->

en: To length in seconds
gl: A duración en segundos

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
gl: Para representar o espectro, todas as pistas seleccionadas deben ter a mesma frecuencia de mostraxe.

en: To use Draw, choose 'Waveform' in the Track Drop-down Menu.
gl: Para usar a ferramenta de debuxo seleccione «Forma de onda» no menú despregábel de pista.

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
gl: Para utilizar a ferramenta de debuxo debe ampliar a pista ata poder ver cada mostra

en: To use this EQ curve in a batch chain, please choose a new name for it.
    Choose the 'Save/Manage Curves...' button and rename the 'unnamed' curve, then use that one.
gl: Para utilizar esta curva de EQ nunha secuencia de ordes de proceso por lotes, escolla un novo nome para ela.
    Prema no botón «Gardar/administrar curvas...», e renomee a curva «sen nome» empregando outro diferente.

en: To:
gl: A:

en: Toggle Focused Track
gl: Alternar o foco na pista

en: Tone Generator
gl: Xerador de tons

en: Tone duration:
gl: Duración do ton:

en: Tone...
gl: Ton...

en: Tone/silence ratio:
gl: Proporción ton/silencio

en: Too much audio was selected.  Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
gl: Demasiado son seleccionado.  Só van seren analizados os primeiros %.1f segundos de son.

en: Tool
gl: Ferramenta

en: ToolDock
gl: Panel de ferramentas

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Track
gl: Pista

en: Track %d
gl: Pista %d

en: Track &Start to Cursor
gl: Desde o &inicio da pista ata a fin do cursor

en: Track Name
gl: Nome da pista

en: Track Number
gl: Número de pista

en: Track Panel
gl: Panel de pista

en: Track Remove
gl: Suprimir a pista

en: Track Title
gl: Título da pista

en: TrackView
gl: Vista de pista

en: Tracks
gl: Pistas

en: Tracks are too long to repeat the selection.
gl: As pistas son moi longas para repetir a selección.

en: Tracks sorted by name
gl: Pistas ordenadas por nome

en: Tracks sorted by time
gl: Pistas ordenadas por tempo

en: Transcri&ption Toolbar
gl: Barra de ferramentas de &transcrición

en: Transcription
gl: Transcrición

en: Transport
gl: Reprodución

en: Treat missing audio as silence (this session only)
gl: Substituír os datos perdidos por silencios (só durante esta sesión)

en: Tri&m
gl: Rec&ortar

en: Triangle
gl: Triángulo

en: Trim
gl: Recortar

en: Trim file to selection
gl: Recortar o ficheiro ata a selección

en: Trim outside selection
gl: Recortar fóra da selección

en: Truncate Silence
gl: Truncar o silencio

en: Truncate Silence...
gl: Truncado de silencio

en: Truncating Silence...
gl: Truncado de silencio...

en: Unable to determine
gl: Non foi posíbel determinalo

en: Unable to export
gl: Non é posíbel exportar

en: Unable to get QuickTime sample size property
gl: Non é posíbel obter a propiedade de tamaño da mostra en QuickTime

en: Unable to get fill buffer
gl: Non posíbel obter o búfer de recheo

en: Unable to initialize MP3 stream
gl: Non é posíbel inicializar o fluxo MP3

en: Unable to open genre file.
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro de xénero.

en: Unable to open target file for writing
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de destino para escritura

en: Unable to open/create test file.
gl: Non é posíbel abrir ou crear o ficheiro de proba.

en: Unable to remove '%s'.
gl: Non é posíbel suprimir «%s».

en: Unable to rename '%s' to '%s'.
gl: Non é posíbel renomear «%s» a «%s».

en: Unable to retrieve stream description
gl: Non é posíbel obter a descrición do fluxo

en: Unable to save genre file.
gl: Non é posíbel gardar o ficheiro de xénero.

en: Unable to set QuickTime discrete channels property
gl: Non é posíbel estabelecer a propiedade de separación de canles en QuickTime

en: Unable to set QuickTime render quality
gl: Non é posíbel estabelecer a calidade da renderización de QuickTime

en: Unable to start QuickTime extraction
gl: Non é posíbel iniciar a extracción QuickTime

en: Uncompressed Export Setup
gl: Configuración da exportación sen compresión

en: Undo
gl: Desfacer

en: Undo History
gl: Desfacer historial

en: Unknown command line option: %s
gl: Opción de liña de ordes descoñecida: %s

en: Unsorted
gl: Desordenado

en: Unused filters:
gl: Filtros non usados:

en: Up
gl: Arriba

en: Up &Octave
gl: Subir unha &oitava

en: Upper speed limit
gl: Límite superior de velocidade

en: Use Defaults
gl: Usar valores predeterminados

en: Use LPC
gl: Usar LPC

en: Use arrow keys (or RETURN key after editing) to navigate fields.
gl: Use as teclas de cursor (ou Intro despois de editar) para desprazarse polos campos

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
gl: Utilice a opción Novo ou Abrir no proceso de Audacity que está a executarse
    actualmente para abrir múltiples proxectos simultaneamente.

en: Using Label/Track Name
gl: Usando etiquetas/Nome de pista

en: Using block size of %ld
gl: Usando tamaño de bloque de %ld

en: Using:
gl: Usando:

en: Using: PortMidi
gl: Usando: PortMidi

en: Utility
gl: Utilidade

en: VST Effects
gl: Efectos VST

en: Value
gl: Valor

en: Variable
gl: Variábel

en: Variable Speed:
gl: Velocidade variábel:

en: Velocity
gl: Velocidade

en: Vertical Ruler
gl: Regra vertical

en: Vertical Stereo
gl: Estéreo vertical

en: Vorbis version mismatch
gl: A versión Vorbis non coincide

en: WAV (Microsoft) signed 16 bit PCM
gl: WAV (Microsoft) PCM con asinado de 16 bit

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
gl: WAV, AIFF e outros tipos de datos sen comprimir

en: WCAG 2 Help
gl: Axuda sobre WCAG2

en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
gl: Resultados de contraste de WCAG 2.0 de cumprimento de criterios 1.4.7

en: WCAG2 Fail
gl: WCAG2 non superado

en: WCAG2 Pass
gl: WCAG2 superado

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
gl: Ficheiros WMA (versión 2) (FFmpeg)

en: WMA Export Setup
gl: Configuración da exportación a WMA

en: Wa&veform
gl: Forma de &onda

en: Wah Frequency Offset (%):
gl: Desprazamento de frecuencia «Wah» (%):

en: Wah frequency offset in percent
gl: Desprazamento da frecuencia «Wah» en porcentaxe

en: Wahwah
gl: Wah-wah

en: Wahwah...
gl: Wah-wah...

en: Wait 5 seconds and capture frontmost window/dialog
gl: Agardar cinco segundos e capturar o cadro de diálogo ou xanela en primeiro plano

en: Waiting to start recording at %s.
gl: Esperando para iniciar a gravación en %s.

en: Warning
gl: Aviso

en: Warning - Backup File Detected
gl: Aviso - Detectouse un ficheiro de copia de seguranza

en: Warning - Empty Project
gl: Aviso - Proxecto baleiro

en: Warning - Length in Writing Sequence
gl: Aviso - Duración da escritura de secuencias.

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
gl: Aviso: non se atopa(n) o(s) ficheiro(s) de índice

en: Warning - Missing Aliased File(s)
gl: Aviso: non se atopa(n) o(s) ficheiro(s) ligado(s) por alias

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
gl: Aviso - Bloque(s) de datos de son perdido(s)

en: Warning - Opening Old Project File
gl: Aviso - Abrindo un ficheiro de proxecto antigo

en: Warning - Orphan Block File(s)
gl: Aviso: bloque(s) de ficheiro(s) orfo(s)

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
gl: Aviso: xurdiron problemas durante a lectura das etiquetas de secuencias defectuosas.

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
gl: Aviso: xurdiron problemas durante a recuperación automática

en: Warnings
gl: Avisos

en: Waveform
gl: Forma de onda

en: Waveform (d&B)
gl: Forma de onda (d&B)

en: Waveform (dB)
gl: Forma de onda (dB)

en: Waveform:
gl: Forma de onda:

en: Waveshaper
gl: Perfilado de onda

en: Welcome to Audacity
gl: Benvido/a a Audacity

en: Welcome to Audacity version %s
gl: Benvido/a á versión %s de Audacity

en: Welcome to Audacity!
gl: Benvido/a a Audacity

en: Welcome!
gl: Benvido/a!

en: Wheel-Rotate
gl: Roda do rato

en: When exporting track to an Allegro (.gro) file
gl: Cando se exportan pistas a un ficheiro Allegro (.gro)

en: When exporting tracks to an audio file
gl: Cando se exportan pistas a un ficheiro de son

en: When importing audio files
gl: Cando se importan ficheiros de son

en: When importing uncompressed audio files you can either copy them into the project, or read them directly from their current location (without copying).
    
    Your current preference is set to %s.
    
    Reading the files directly allows you to play or edit them almost immediately.  This is less safe than copying in, because you must retain the files with their original names in their original location.
    File > Check Dependencies will show the original names and location of any files that you are reading directly.
    
    How do you want to import the current file(s)?
gl: Cando importa ficheiros de son sen comprimir pode copialos no proxecto, ou lelos directamente desde o seu lugar actual (sen copialos).
    
    A súa preferencia actual está estabelecida en %s.
    
    A lectura dos ficheiros directamente permítelle reproducilos ou editalos case de inmediato.  Isto non é tan seguro como a copia, xa que debe manter os ficheiros cos seus nomes orixinais no seu lugar orixinal.
    Ficheiro > Comprobar dependencias, mostraralle os nomes e o lugar dos ficheiros que vostede está a ler directamente.
    
    Como desexa importar o(s) ficheiro(s) actual(is)?

en: When saving a project that depends on other audio files
gl: Cando se garda un proxecto que depende doutros ficheiros de son

en: Whenever a project depends on other files:
gl: Cando un proxecto dependa de ficheiros externos:

en: Where is %s?
gl: Onde está %s?

en: Where is '%s'?
gl: Onde está «%s»?

en: White
gl: Branco

en: White Bkgnd
gl: Fondo branco

en: Window &size
gl: Ta&maño da xanela

en: Window &type
gl: Ti&po da xanela

en: Window Size
gl: Tamaño da xanela

en: Windows PCM Audio file (*.wav)|*.wav
gl: Ficheiro de son PCM de Windows (*.wav)|*.wav

en: Within:
gl: Interior:

en: XML files (*.xml)|*.xml|All files (*.*)|*.*
gl: Ficheiros XML (*.xml)|*.xml|Todos os ficheiros (*.*)|*.*

en: Year
gl: Ano

en: You are about to save a %s file with the name "%s".
    
    Normally these files end in ".%s", and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    
    Are you sure you want to save the file under this name?
gl: Vai gardar un ficheiro %s co nome «%s».
    
    Estes ficheiros adoitan rematar con «.%s», e algúns programas non abrirán ficheiros cunha extensión non estándar.
    
    Está seguro de que quere gardar o ficheiro con ese nome?

en: You are attempting to overwrite an aliased file that is missing.
    The file cannot be written because the path is needed to restore the original audio to the project.
    Choose File > Check Dependencies to view the locations of all missing files.
    If you still wish to export, please choose a different filename or folder.
gl: Está a tentar sobrescribir un ficheiro de alias perdido.
    Non é posíbel escribir no ficheiro xa que é necesaria a ruta para restaurar o son orixinal co proxecto.
    Seleccione Ficheiro > Comprobar dependencias, para ver as localizacións de todos os ficheiros perdidos.
    Se aínda así vostede desexa exportar, escola un nome de ficheiro ou cartafol diferente.

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of the LAME MP3 library.
gl: Está ligando con «lame_enc.dll v%d.%d». Esta versión non é compatíbel con Audacity %d.%d.%d.
    Descargue a última versión dispoñíbel da biblioteca LAME MP3.

en: You are saving an Audacity project file (.aup).
    
    Saving a project creates a file that only Audacity can open.
    
    To save an audio file for other programs, use one of the "File > Export" commands.
gl: Esta gardando un ficheiro como proxecto de Audacity (.aup).
    
    Gardar un proxecto crea un ficheiro que só pode ser aberto con Audacity.
    
    Para crear un ficheiro de son que poida ser utilizado noutros programas utilice algunha das opcións de «Ficheiro > Exportar».

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
gl: Está tentado abrir un ficheiro de copia de seguranza xerado automaticamente.
    Isto pode provocar unha grave perda de datos.
    
    No seu canto, abra o ficheiro de proxecto de Audacity.

en: You can also read our help on importing <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#midi">MIDI files</a> and tracks from <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#fromcd"> audio CDs</a>.
gl: Tamén pode ler a nosa ayuda na importación de <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#midi">ficheiros MIDI</a> e pistas de <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#fromcd"> CD de son</a>.

en: You can only do this when playing and recording are
     stopped. (Pausing is not sufficient.)
gl: Só pode facer isto cando a reprodución e a gravación
    están paradas (non abonda coa pausa).

en: You can only measure one track at a time.
gl: Só se pode medir unha pista de vez

en: You can't delete a preset without name
gl: Non é posíbel eliminar unha predefinición sen nome

en: You can't save a preset without name
gl: Non é posíbel gardar unha predefinición sen nome

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
gl: Non é posíbel eliminar a curva «sen nome». É especial

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
gl: Non é posíbel eliminar unha curva «sen nome»

en: You cannot export 'unnamed' curve
gl: Non é posíbel exportar a curva «sen nome»

en: You have compiled Audacity with an extra button, 'Output Sourcery'.  This will save a
    C version of the image cache that can be compiled in as a default.
gl: Vostede compilou Audacity cun botón extra denominado «Saída máxica». Isto gardará unha
    versión en C da imaxe na caché que pode ser compilada de forma predeterminada.

en: You have left blank label names.  These will be
    skipped when repopulating the Label Tracks.
    
    Would you like to go back and provide names?
gl: Deixou nomes de etiquetas baleiros.  As etiquetas
    serán omitidas cando se revise a pista de etiquetas.
    
    Desexa volver atrás e indicar os nomes?

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
gl: Seleccionou un nome de ficheiro cunha extensión non identificada.
    Está seguro de que quere continuar?

en: You may resample to one of the rates below.
gl: Pode volver a facer unha mostraxe a unha das frecuencias indicadas.

en: You must first select some audio for this
     to use. (Selecting other kinds of track won't work.)
gl: Primeiro debe seleccionar algún son para utilizar isto.
    (seleccionar outro tipo de pista non funcionará).

en: You must first select some audio for this to use.
gl: Para utilizar isto, primeiro debe seleccionar algún son.

en: You must first select some stereo audio for this
     to use. (You cannot use this with mono.)
gl: Para utilizar isto, primeiro debe seleccionar algún son
    estéreo (non pode empregarse con mono).

en: You must select a track first.
gl: Primeiro debe seleccionar unha pista.

en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
gl: Seleccionou unha pista que non conten son. «Auto Duck» só pode procesar pistas de son.

en: You will not be able to play midi.
gl: Non será posíbel reproducir son MIDI.

en: You will not be able to play or record audio.
gl: Vostede non será quen de reproducir ou gravar son.

en: Your batch command of %s was not recognized.
gl: A súa orde de procesamento por lotes de %s non foi recoñecida.

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no return statement. Either use a return statement such as
    	return s * 0.1
    for SAL, or begin with an open parenthesis such as
    	(mult s 0.1)
     for LISP.
gl: O seu código semella a sintaxe SAL, mais non hai ningún retorno de valores. Utilice unha sentencia de retorno como 
    	return s * 0.1
    para SAL, ou comece cunha apertura de parénteses como 
    	(mult s 0.1)
     para LIPS.

en: Your file will be exported as a 16-bit AIFF (Apple/SGI) file.
gl: O ficheiro vai seren exportado como un ficheiro AIFF de 16 bits (Apple/SGI).

en: Your file will be exported as a 16-bit WAV (Microsoft) file.
gl: O ficheiro vai seren exportado como un ficheiro WAV de 16 bits (Microsoft).

en: Your file will be exported as a GSM 6.10 WAV file.
gl: O ficheiro vai seren exportado como un ficheiro WAV GSM 6.10.

en: Your project is currently self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    If you change the project to a state that has external dependencies on imported files, it will no longer be self-contained. If you then Save without copying those files in, you may lose data.
gl: Agora o proxecto é independente; non depende de ningún ficheiro de son externo.
    
    Se cambia o proxecto a un estado que teña dependencias externas de ficheiros importados non seguirá a ser independente. Se o garda nese punto sen copiar os ficheiros no seu interior, é probábel que perda información.

en: Your project is now empty.
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Click 'No', Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
    
    Save anyway?
gl: O proxecto está baleiro.
    Se se garda agora, non terá pistas.
    
    Para gardar calquera pista aberta anteriormente:
    Prema «Non», Editar > Desfacer 
    ata que todas as pistas estean abertas
    entón prema en Ficheiro > Gardar proxecto.
    
    Gardar aínda así?

en: Your tracks will be mixed down to a single mono channel in the exported file.
gl: As súas pistas serán mesturadas a unha soa canle mono no ficheiro exportado.

en: Your tracks will be mixed down to two stereo channels in the exported file.
gl: As súas pistas serán mesturadas a dúas canles estéreo no ficheiro exportado.

en: Zoom
gl: Ampliar/Reducir

en: Zoom &In
gl: &Ampliar

en: Zoom &Normal
gl: &Normal

en: Zoom &Out
gl: &Reducir

en: Zoom In
gl: Ampliar

en: Zoom Out
gl: Reducir

en: Zoom Tool
gl: Ferramenta de zoom

en: Zoom default
gl: Ampliación predeterminada

en: Zoom in on Point
gl: Ampliar nun punto

en: Zoom in on a Range
gl: Ampliar nun intervalo

en: Zoom in or out on Mouse Pointer
gl: Ampliar ou reducir sobre o punteiro do rato

en: Zoom out on a Range
gl: Reducir nun intervalo

en: Zoom out one step
gl: Reducir un paso

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
gl: (Aviso: «Nyquist» devolveu unha cadea UTF-8 incorrecta, convertida a Latin-1)

en: by &Name
gl: por &nome

en: by &Start time
gl: por &momento de inicio

en: by Dominic Mazzoni
gl: por Dominic Mazzoni

en: by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
gl: por Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson

en: by Leland Lucius
gl: por Leland Lucius

en: by Lynn Allan
gl: por Lynn Allan

en: by Lynn Allan && Philip Van Baren
gl: por Lynn Allan && Philip Van Baren

en: by Nasca Octavian Paul
gl: por Nasca Octavian Paul

en: by Salvo Ventura
gl: por Salvo Ventura

en: by Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni
gl: por Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni

en: centiseconds
gl: centisegundos

en: co-founder
gl: co-fundador

en: copy in
gl: copiar en

en: down
gl: abaixo

en: false
gl: falso

en: film frames (24 fps)
gl: fotogramas do filme (24 fps)

en: from
gl: desde

en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
gl: hh:mm:ss + fotogramas CDDA (75 fps)

en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
gl: hh:mm:ss + fotogramas NTSC con perda

en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
gl: hh:mm:ss + fotogramas NTSC sen perda

en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
gl: hh:mm:ss + fotogramas PAL (25 fps)

en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
gl: hh:mm:ss +fotogramas do filme (24 fps)

en: hh:mm:ss + hundredths
gl: hh:mm:ss + centésimas

en: hh:mm:ss + milliseconds
gl: hh:mm:ss + milisegundos

en: hh:mm:ss + samples
gl: hh:mm:ss + mostras

en: hidden
gl: agochar

en: indeterminate
gl: indeterminado

en: infinite dB difference
gl: Diferencia infinita de dB

en: items?
gl: elementos?

en: labels.txt
gl: etiquetas.txt

en: left
gl: esquerda

en: milliseconds
gl: milisegundos

en: milliseconds (higher = more latency)
gl: milisegundos (máis alto = máis latencia)

en: milliseconds (negative = backwards)
gl: milisegundos (negativo = cara atrás)

en: milliseconds (time of one analysis)
gl: milisegundos (tempo dunha análise)

en: mkdir in DirManager::MakeBlockFilePath failed.
gl: Produciuse un fallo de «mkdir» en DirManager::MakeBlockFilePath.

en: n/a
gl: n/d

en: quality assurance
gl: control de calidade

en: read directly
gl: ler directamente

en: right
gl: dereita

en: same as left-drag
gl: Igual que arrastre esquerdo

en: same as right-drag
gl: Igual que arrastre dereito

en: same as select tool
gl: Igual que a ferramenta de selección

en: same as zoom tool
gl: Igual que a ferramenta de zoom

en: samples
gl: mostras

en: seconds
gl: segundos

en: spectrum.txt
gl: espectro.txt

en: to
gl: a

en: to Selection En&d
gl: á fin da s&elección

en: to Selection Star&t
gl: ao inicio da &selección

en: to Track &End
gl: á &fin da pista

en: to Track &Start
gl: ao i&nicio da pista

en: true
gl: verdadeiro

en: unavailable - above location doesn't exist
gl: non dispoñíbel - o lugar indicado non existe

en: unnamed
gl: sen nome

en: untitled
gl: sen título

en: up
gl: arriba

en: using SBSMS, by Clayton Otey
gl: usando SBSMS, por Clayton Otey

en: using SampleRate, by Erik de Castro Lopo
gl: usando SampleRate, por Erik de Castro Lopo

en: using SoundTouch, by Olli Parviainen
gl: usando SoundTouch, por Olli Parviainen

en: window
gl: xanela

en: xml files (*.xml;*.XML)|*.xml;*.XML
gl: Ficheiros xml (*.xml;*.XML)|*.xml;*.XML

en: zero
gl: cero
