Audacity 2.0.0 - en to pl translation catalogue (2207 entries)

en: 	-blocksize nnn (set max disk block size in bytes)
pl: 	-blocksize nnn (ustaw maksymalną wielkość bloku dysku w bajtach)

en: 	-help (this message)
pl: 	-help (ta wiadomość)

en: 	-test (run self diagnostics)
pl: 	-test (uruchom diagnostykę)

en: 	-version (display Audacity version)
pl: 	-version (wyświetl wersję Audacity)

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
pl: 
    
    Pliki pokazane jako BRAKUJĄCE zostały przeniesione lub usunięte i nie mogą zostać skopiowane.
    Przywróć je do ich pierwotnych położeń, aby móc je skopiować do projektu.

en: 
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Cancel, Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
pl: 
    
    Jeśli teraz zapiszesz, to projekt nie będzie miał ścieżek.
    
    Aby zapisać ścieżki, które były poprzednio
    otwarte, kliknij Anuluj, Edytuj > Cofnij aż wszystkie 
    ścieżki będą otwarte i wybierz Plik > Zapisz Projekt.

en:    Duration must be at least 1 millisecond
       Compress ratio must be at least 1:1
pl:    Czas trwania musy wynosić co najmniej 1 milisekundę
       Współczynnik kompresji musi wynosić co najmniej 1:1

en:    Project check ignored orphan block file(s). They will be deleted when project is saved.
pl:    Sprawdzanie projektu zignorowało porzucone plik(i) bloku. Zostaną one usunięte, gdy projekt zostanie zapisany.

en:    Project check regenerated missing alias summary file(s).
pl:    Sprawdzanie projektu zregenerowało brakujące pliki aliasowe podsumowania.

en:    Project check replaced missing aliased file(s) with silence.
pl:    Sprawdzanie projektu zastąpił brakujące pliki aliasowe ciszą.

en:    Project check replaced missing audio data block file(s) with silence.
pl:    Sprawdzanie projektu zastąpiło brakujące plik(i) bloku danych dźwiękowych ciszą.

en:  (disabled)
pl:  (nieaktywny)

en:  - Left
pl:  - Lewy

en:  - Right
pl:  - Prawy

en:  - Vamp audio analysis plugin
pl:  - wtyczka analizowania dźwięku Vamp

en:  <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a> (ask your question directly, on the Internet)
pl:  <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a> (zadaj swoje pytanie bezpośrednio w internecie)

en:  For even quicker answers, all the online resources above are <b>searchable</b>.
pl:  Dla szybszych odpowiedzi, wszystkie powyższe zasoby sieciowe są <b>wyszukiwalne</b>.

en:  Mute On
pl: Wyciszone

en:  Please select an action
pl:  Proszę wybierać działanie

en:  Select On
pl: Włączone zaznaczenie

en:  Solo On
pl: Włączone solo

en:  [[file:index.html|Manual]] (should be installed locally, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php">Internet version if it isn't</a>)
pl:  [[file:index.html|Instrukcja]] (powinna być zainstalowana lokalnie, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php">Wersja internetowa nie jest zainstalowana lokalnie</a>)

en:  [[file:quick_help.html|Quick Help]] (should be installed locally, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Quick_Help">Internet version if it isn't</a>)
pl:  [[file:quick_help.html|Szybka pomoc]] (powinna być zainstalowana lokalnie, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Quick_Help">Wersja internetowa nie jest zainstalowana lokalnie</a>)

en:  [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] (the latest tips, tricks and tutorials, on the Internet)
pl:  [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] (najświeższe wskazówki, triki i samouczki w internecie)

en:  window
pl:  (okno)

en: !Simplified View
pl: !Uproszczony Widok

en: "%s" 
    is a MIDI file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file for playing, but you can
    edit it by clicking File > Import > MIDI.
pl: "%s" 
    jest plikiem MIDI, a nie plikiem dźwiękowym. 
    Audacity nie może odtworzyć tego typu pliku, ale możesz go edytować
    poprzez kliknięcie na Plik > Importuj > MIDI.

en: "%s" doesn't exist.
    
    Would you like to create it?
pl: "%s" nie istnieje.
    
    Czy chcesz go stworzyć?

en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
pl: "%s" jest plikiem dźwiękowym Dolby Digital. 
    Audacity nie może otworzyć tego typu pliku. 
    Musisz przekształcić go do obsługiwanego formatu dźwięku 
    takiego jak WAV czy AIFF.

en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
pl: "%s" jest plikiem dźwiękowym Musepack. 
    Audacity nie może otworzyć tego typu pliku. 
    Jeśli myślisz, że może to być plik mp3, to zmień jego nazwę na zakończoną ".mp3" 
    i spróbuj ponownie go zaimportować. W przeciwnym przypadku musisz przekształcić go do obsługiwanego formatu dźwięku 
    takiego jak WAV czy AIFF.

en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
pl: "%s" jest plikiem RealPlayer. 
    Audacity nie może otworzyć tego pliku. 
    Powinieneś go przekształcić do wspieranego formatu, takiego jak WAV lub AIFF.

en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
pl: "%s" jest plikiem dźwiękowym Wavpack. 
    Audacity nie może otworzyć tego typu pliku. 
    Musisz przekształcić go do obsługiwanego formatu dźwięku 
    takiego jak WAV czy AIFF.

en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
pl: "%s" jest plikiem Windows Media Audio. 
    Audacity nie otwiera tych plików z powodów patentowych. 
    Powinieneś przekształcić ten plik do formatu takiego jak WAV lub AIFF.

en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
pl: "%s" jest plikiem opartym o nuty, a nie plikiem dźwiękowym. 
    Audacity nie może otworzyć tego typu pliku. 
    Spróbuj przekształcić go do pliku dźwiękowego, np. do WAV lub AIFF 
    ,a następnie zaimportuj go, lub nagraj go w Audacity.

en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
pl: "%s"  jest plikiem listy.
    Audacity nie może otworzyć tego pliku, ponieważ zawiera on tylko linki do innych plików.
    Możesz go otworzyć w edytorze tekstowym i pobrać właściwe pliki dźwiękowe.

en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
pl: "%s" jest plikiem zawierającym film. 
    Audacity nie może otworzyć tego typu pliku. 
    Musisz przekształcić go do obsługiwanego formatu dźwięku 
    takiego jak WAV czy AIFF.

en: "%s" is an Advanced Audio Coding file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
pl: "%s" jest plikiem Advanced Audio Coding. 
    Audacity nie otwiera tych plików. 
    Powinieneś je przekształcić do wspieranych formatów takich jak WAV lub AIFF.

en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
pl: "%s" jest plikiem dźwiękowym Ogg Speex. 
    Audacity nie może otworzyć tego typu pliku. 
    Musisz przekształcić go do obsługiwanego formatu dźwięku 
    takiego jak WAV czy AIFF.

en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
pl: "%s" jest ścieżką audio. 
    Audacity nie otwiera bezpośrednio ścieżek audio. 
    Wypakuj ścieżki do formatu, który 
    Audacity może importować, jak na przykład WAV lub AIFF.

en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
pl: "%s" jest zakodowanym plikiem dźwiękowym. 
     Pliki te pochodzą zazwyczaj z internetowych sklepów muzycznych. 
    Audacity nie może otworzyć tego pliku z powodu zakodowania go. 
    Spróbuj zgrać plik w Audacity lub wypal go na płytę, a następnie 
    wypakuj ścieżkę do formatu wspieranego takiego jak WAV lub AIFF.

en: "%s" successfully created.
pl: Pomyślnie utworzono "%s".

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
pl: "Przesuń uaktywnienie ścieżki" &przesuwa się cyklicznie przez ścieżki

en: %.1f dB Average rms
pl: %.1f dB średnia rms

en: %.1f secs
pl: %.1f sekund

en: %.2f secs
pl: %.2f sekund

en: %d Channels
pl: %d kanałów

en: %d curves exported to %s
pl: Wyeksportowano %d krzywych do %s

en: %s %2.0f%% complete.  Click to change task focal point.
pl: %s %2.0f%% kompletne.  Kliknij aby zmienić punkt centralny.

en: %s changed
pl: %s zmienione

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
pl: %s nie może zostać znalezione.
    
    Zostało usunięte z listy najnowszych plików.

en: %s is already open in another window.
pl: Projekt %s jest już otwarty w innym oknie.

en: %s-old%d
pl: %s-stary%d

en: &About Audacity CleanSpeech...
pl: &O CzystejMowie Audacity...

en: &About Audacity...
pl: &O Audacity...

en: &Add
pl: Dod&aj

en: &Add new rule
pl: Dod&aj nową zasadę

en: &Align Tracks
pl: Wyrówn&aj ścieżki

en: &All
pl: &Wszystko

en: &Always copy all audio into project (safest)
pl: Z&awsze kopiuj cały dźwięk do projektu (najbezpieczniej)

en: &Always mix all tracks down to Stereo or Mono channel(s)
pl: Z&awsze miksuj wszystkie ścieżki do kanału(ów) Stereo lub Mono

en: &Analyze
pl: &Analiza

en: &Audio Track
pl: &Ścieżka dźwiękowa

en: &Audio...
pl: &Dźwięk...

en: &Beep on completion of longer activities
pl: &Daj sygnał dźwiękowy po zakończeniu czynności

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: &Chains
pl: &Tory

en: &Clear
pl: &Wyczyść

en: &Close
pl: &Zamknij

en: &Collapse All Tracks
pl: &Zwiń wszystkie ścieżki

en: &Command
pl: &Polecenie

en: &Copy
pl: &Kopiuj

en: &Curves
pl: &Krzywe

en: &Cut
pl: &Wytnij

en: &Debug
pl: &Naprawianie

en: &Defaults
pl: &Domyślne

en: &Delete
pl: &Kasuj

en: &Device
pl: Urzą&dzenie

en: &Device Toolbar
pl: Pasek narzędziowy urzą&dzenia

en: &Discard
pl: &Porzuć

en: &Display VST effects in graphical mode
pl: &Wyświetl efekty VST w trybie graficznym

en: &Don't apply effects in batch mode
pl: &Nie stosuje efektów w trybie wsadowym

en: &Download
pl: &Pobierz

en: &Draw Curves
pl: &Rysuj krzywe

en: &Edit
pl: &Edycja

en: &Edit Labels
pl: &Edytuj etykiety

en: &Edit Parameters
pl: &Edytuj parametry

en: &Edit Toolbar
pl: Pasek narzędziowy &edycji

en: &Ergonomic order of Transport Toolbar buttons
pl: &Ergonomiczne uporządkowanie przycisków paska narzędzi transportu

en: &Export...
pl: &Eksportuj...

en: &File
pl: &Plik

en: &Find Notes
pl: &Znajdź nuty

en: &Fit in Window
pl: &Dopasuj do okna

en: &Gain (dB):
pl: &Wzmocnienie (dB):

en: &Generate
pl: &Generuj

en: &Get More...
pl: &Uzyskaj więcej

en: &Get Noise Profile
pl: &Uzyskaj profil szumu

en: &Graphic EQ
pl: Korektor &graficzny

en: &Hardware Playthrough: Listen while recording or monitoring new track
pl: Przejście przez &sprzęt: Słuchaj przy nagrywaniu lub monitorowaniu nowej ścieżki

en: &Help
pl: &Pomoc

en: &History...
pl: &Historia

en: &Import
pl: &Importuj

en: &Import...
pl: &Importuj...

en: &Importing uncompressed audio files
pl: &Importowanie nieskompresowanych plików dźwiękowych

en: &Insert
pl: &Wstaw

en: &Invert
pl: &Odwróć

en: &Isolate
pl: &Izoluj

en: &Join
pl: &Połącz

en: &Label Track
pl: &Etykieta ścieżki

en: &Labels...
pl: &Etykiety...

en: &Language:
pl: &Język

en: &Left at Playback Position
pl: Na &lewo od miejsca odtwarzania

en: &Length of preview:
pl: &Długość podglądu:

en: &Load...
pl: &Wczytaj...

en: &Locate...
pl: Usta&l...

en: &Location:
pl: &Położenie:

en: &Lock
pl: Zab&lokuj

en: &Loop Play
pl: Odtwórz w pęt&li

en: &Low disk space at program start up
pl: &Niski poziom przestrzeni dyskowej przy starcie programu

en: &Make a copy of uncompressed audio files before editing (safer)
pl: Utwórz kopię niesko&mpresowanego pliku dźwiękowego przed jego edycją (bezpieczniejsze)

en: &Manual (in web browser)
pl: &Instrukcja (w przeglądarce internetowej)

en: &Meter Toolbar
pl: Pasek narzędziowy po&miarów

en: &Mixer Board...
pl: Panel &miksera...

en: &Mute All Tracks
pl: &Wycisz wszystkie ścieżki

en: &New
pl: &Nowy

en: &None
pl: &Nic

en: &Normalize all tracks in project
pl: &Normalizuj wszystkie ścieżki w projekcie

en: &Open...
pl: &Otwórz...

en: &Options...
pl: &Opcje...

en: &Parameters
pl: &Parametry

en: &Paste
pl: &Wklej

en: &Pause
pl: &Wstrzymaj

en: &Preferences...
pl: &Ustawienia...

en: &Print...
pl: &Drukuj...

en: &Quantize Notes
pl: &Kwantyzacja nut

en: &Quick Help (in web browser)
pl: &Szybka pomoc (w przeglądarce internetowej)

en: &Range (dB):
pl: Zak&res (dB):

en: &Raw Data...
pl: Nieob&robione dane...

en: &Read uncompressed audio files directly from the original (faster)
pl: Czytaj nieskomp&resowane pliki dźwiękowe bezpośrednio z oryginału (szybsze)

en: &Record
pl: Nag&rywaj

en: &Redo
pl: &Przywróć

en: &Redo %s
pl: &Przywróć %s

en: &Remove
pl: &Usuń

en: &Rename...
pl: Zmień &nazwę...

en: &Replot
pl: P&rzerysuj

en: &Resample...
pl: Zmień p&róbkowanie

en: &Rescan VST effects next time Audacity is started
pl: Ponownie p&rzeskanuj pod kątem efektów VST przy następnym uruchomieniu Audacity

en: &Reset Toolbars
pl: Wyze&ruj paski narzędziowe

en: &Right at Playback Position
pl: Na p&rawo od miejsca odtwarzania

en: &Run Benchmark...
pl: U&ruchom Benchmark

en: &Save Project
pl: Zapi&sz projekt

en: &Save...
pl: &Zapisz...

en: &Screenshot Tools...
pl: &Narzędzia do zrzutu ekranu...

en: &Select
pl: &Zaznacz

en: &Select Curve:
pl: &Wybierz krzywą:

en: &Select all audio in project, if none selected
pl: &Zaznacz cały dźwięk w projekcie, jeśli nic nie jest zaznaczone

en: &Select chain
pl: &Wybierz tor

en: &Selection Toolbar
pl: Pasek narzędziowy &zaznaczania

en: &Sensitivity (dB):
pl: &Czułość (dB):

en: &Short period:
pl: &Krótki odcinek:

en: &Show Clipping
pl: &Pokaż obcięcie

en: &Show track name in waveform display
pl: &Pokaż nazwę ścieżki na wyświetlaczu kształtu fali

en: &Software Playthrough: Listen while recording or monitoring new track
pl: Przejście przez &oprogramowanie: Słuchaj przy nagrywaniu lub monitorowaniu nowej ścieżki

en: &Split Cut
pl: &Rozdziel Wytnij

en: &Stereo Track
pl: &Ścieżka stereo

en: &Stop
pl: &Zatrzymaj

en: &Time Track
pl: &Ścieżka czasowa

en: &Timer Record...
pl: &Nagrywanie czasowe...

en: &Toolbars
pl: &Paski narzędzi

en: &Tracks
pl: &Ścieżki

en: &Transport Toolbar
pl: Pasek narzędziowy &transportu

en: &UnMute All Tracks
pl: &Usuń wyciszenie ze wszystkich ścieżek

en: &Undo
pl: &Cofnij

en: &Undo %s
pl: &Cofnij %s

en: &Undo Levels Available
pl: &Dostępna ilość cofnięć

en: &Unlock
pl: Odblok&uj

en: &Update display while playing
pl: &Uaktualnij wyświetlacz podczas odtwarzania

en: &Upload File...
pl: &Załaduj plik...

en: &Use custom mix (for example to export a 5.1 multichannel file)
pl: &Użyj miksowania (na przykład eksportuj do pliku wielokanałowego 5.1)

en: &View
pl: &Widok

en: &Zoom to Selection
pl: &Powiększ zaznaczenie

en: ' to...
pl: ' do...

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
pl: 'nienazwany' zawsze pozostaje na dole listy

en: 'unnamed' is special
pl: 'nienazwany' jest specjalny

en: (%) [-50 to 100]:
pl: (%) [-50 do 100]:

en: (Best Quality)
pl: (Najlepsza jakość)

en: (Not all combinations of headers and encodings are possible.)
pl: (Nie wszystkie kombinacje nagłówkowi kodowań są możliwe.)

en: (Recovered)
pl: (Odzyskane)

en: (Smaller files)
pl: (Mniejsze pliki)

en: (external program)
pl: (program zewnętrzny)

en: (semitones) [-12 to 12]:
pl: (półtony) [-12 do 12]:

en: (uncheck when recording "stereo mix")
pl: (odznacz podczas nagrywania"stereo mix")

en: , maximum amplitude = %.1f dB
pl: , maksymalna amplituda = %.1f dB

en: - END -
pl: - Koniec -

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
pl: -120 dB (przybliżony zakres słyszenia człowieka)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
pl: -145 dB (PCM zakres 24 bitowych próbek)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
pl: -36 dB ("płytki" zakres do edycji przy dużych amplitudach)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
pl: -48 dB (PCM zakres 8 bitowych próbek)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
pl: -60 dB (PCM zakres 10 bitowych próbek)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
pl: -96 dB (PCM zakres 16 bitowych próbek)

en: -Infinity
pl: -Nieskończoność

en: .  Maximum 0dB.
pl: .  Maksimum 0dB.

en: 0 (fastest)
pl: 0 (Najszybsze)

en: 0 means endless
pl: 0 oznacza bez końca

en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
pl: 0100 dni 024 g 060 m 060 s

en: 0100 h 060 m 060 s
pl: 0100 g 060 m 060 s

en: 0100 h 060 m 060 s+.# samples
pl: 0100 g 060 m 060 s+.# próbki

en: 0100 h 060 m 060 s+.030 frames| .999000999
pl: 0100 g 060 m 060 s+.030 klatki| .999000999

en: 0100 h 060 m 060 s+.24 frames
pl: 0100 g 060 m 060 s+.24 klatki

en: 0100 h 060 m 060 s+.25 frames
pl: 0100 g 060 m 060 s+.25 klatki

en: 0100 h 060 m 060 s+.30 frames|N
pl: 0100 g 060 m 060 s+.30 klatki|N

en: 0100 h 060 m 060 s+.75 frames
pl: 0100 g 060 m 060 s+.75 klatki

en: 0100 h 060 m 060.01000 s
pl: 0100 g 060 m 060.01000 s

en: 01000,01000 frames|24
pl: 01000,01000 klatki|24

en: 01000,01000 frames|25
pl: 01000,01000 klatki|25

en: 01000,01000 frames|29.97002997
pl: 01000,01000 klatki|29.97002997

en: 01000,01000 frames|75
pl: 01000,01000 klatki|75

en: 01000,01000 seconds
pl: 01000,01000 sekundy

en: 01000,01000,01000 samples|#
pl: 01000,01000,01000 próbki|#

en: 1 (Mono) Input Channel
pl: 1 (Mono) kanał wejściowy

en: 1 Channel (Mono)
pl: 1 kanał (Mono)

en: 1.0 or earlier
pl: 1.0 lub wcześniejsze

en: 16 bit
pl: 16 bitów

en: 16-bit PCM
pl: 16-bitowy PCM

en: 2 (Stereo) Input Channels
pl: 2 (Stereo) kanały wejściowe

en: 2 Channels (Stereo)
pl: 2 kanały (Stereo)

en: 2-level
pl: 2-poziom

en: 24 bit
pl: 24 bity

en: 24-bit PCM
pl: 24-bitowy PCM

en: 256 - default
pl: 256 - domyślne

en: 32-bit float
pl: 32-bitowy float

en: 32768 - most narrowband
pl: 32768 - najwęższe pasmo

en: 4
pl: 3

en: 4-level
pl: 4-poziom

en: 8 (best)
pl: 8 (Najlepsze)

en: 8 - most wideband
pl: 8 - najszersze pasmo

en: 8-level
pl: 8-poziom

en: : Filename too short.
pl: : Nazwa pliku zbyt krótka

en: : Incorrect filetype.
pl: : Niepoprawny rodzaj pliku.

en: <b>Audacity&reg;</b> software is copyright
pl: <b>Oprogramowanie Audacity&reg;</b>  jest chronione prawem autorskim

en: <center><h3>How to Get Help</h3></center>
pl: <center><h3>Jak uzyskać pomoc</h3></center>

en: <p>You do not appear to have 'help' installed on your computer.<br> Please <a href="*URL*">view or download it online</a>.
pl: <p>Wygląda na to, że nie masz zainstalowanej pomocy na twoim komputerze. <br> Proszę <a href="*URL*">obejrzyj lub pobierz ją z sieci</a>.

en: <unrecognized version -- possibly corrupt project file>
pl: <nierozpoznana wersja -- możliwe uszkodzenie pliku projektu>

en: A Free Digital Audio Editor<br>
pl: Darmowy Edytor Cyfrowego Dźwięku<br>

en: A file named "%s" already exists.  Replace?
pl: Plik o nazwie "%s" już istnieje.  Zastąpić?

en: AAC Export Setup
pl: Ustawienia eksportu do AAC

en: AAC Profile
    Low Complexity -default
    Most players won't play anything other than LC
pl: Profil AAC
    Niska złożoność - domyślna
    Większość odtwarzaczy nie odtwarza nic poza LC

en: AC3 Export Setup
pl: Ustawienia eksportu dla AC3

en: AC3 Files (FFmpeg)
pl: Pliki AC3 (FFmpeg)

en: AIFF (Apple) signed 16 bit PCM
pl: 16 bitowe PCM AIFF (Apple)

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
pl: Pliki AMR (wąskie pasmo) (FFmpeg)

en: AMR-NB Export Setup
pl: Ustawienia eksportu do AMR-NB

en: About Audacity...
pl: O Audacity...

en: Action
pl: Działanie

en: Activation level (dB):
pl: Poziom aktywacji (dB):

en: Actual Rate: %d
pl: Obecne próbkowanie: %d

en: Add &New
pl: Dodaj &nową

en: Add Label
pl: Dodaj etykietę

en: Add Label At &Playback Position
pl: Dodaj etykietę w pozycji &Odtwarzania

en: Add Label At &Selection
pl: Dodaj etykietę w miejscu &zaznaczenia

en: Add label at selection
pl: Dodaj etykietę do zaznaczenia

en: Added label
pl: Dodaj etykietę

en: Adjust Sensitivity
pl: Skoryguj czułość

en: Adjust input gain
pl: Dostosuj wzmocnienie wejścia

en: Adjust left selection to next offset
pl: Koryguj lewe zaznaczenie do następnego offsetu

en: Adjust left selection to next onset
pl: Dostosuj lewe zaznaczenie do następnego nagłosu

en: Adjust output gain
pl: Dostosuj wzmocnienie wyjścia

en: Adjust playback speed
pl: Regulacja prędkości odtwarzania

en: Adjust right selection to previous offset
pl: Koryguj prawe zaznaczenie do poprzedniego offsetu

en: Adjust right selection to previous onset
pl: Koryguj prawe zaznaczenie do poprzedniego początku

en: Adjusted Pan
pl: Dostrojone przesunięcie

en: Adjusted envelope.
pl: Wyrównana obwiednia.

en: Adjusted gain
pl: Dostrojone wzmocnienie

en: Advanced Mixing Options
pl: Zaawansowane opcje miksowania

en: Album Title
pl: Tytuł albumu

en: Algorithm
pl: Algorytm

en: Ali&gn and Move Cursor
pl: Wyró&wnaj i przesuń kursor

en: Align
pl: Wyrównaj

en: Align End with Cu&rsor
pl: Wyrównaj koniec do ku&rsora

en: Align End with Selection En&d
pl: Wyrównaj koniec do &końca zaznaczenia

en: Align End with Selection Star&t
pl: Wyrównaj koniec do &początku zaznaczenia

en: Align MIDI to Audio
pl: Wyrównaj MIDI do dźwięku

en: Align Tracks To&gether
pl: Wyrównaj ścieżki &nawzajem

en: Align with &Cursor
pl: Wyrównaj do &kursora

en: Align with &Zero
pl: Wyrównaj do &zera

en: Align with Selection &End
pl: Wyrównaj z końcem zaznacz&enia

en: Align with Selection &Start
pl: Wyrównaj z początkiem &zaznaczenia

en: Aligned
pl: Wyrównane

en: Aligned cursor
pl: Wyrównane do kursora

en: Aligned end with cursor
pl: Wyrównano koniec z kursorem

en: Aligned end with selection end
pl: Wyrównano koniec z końcem zaznaczenia

en: Aligned end with selection start
pl: Wyrównano koniec z początkiem zaznaczenia

en: Aligned with selection end
pl: Wyrównano z końcem zaznaczenia

en: Aligned with selection start
pl: Wyrównano z początkiem zaznaczenia

en: Aligned with zero
pl: Wyrównane do zera

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
pl: Wyrównanie ukończone: MIDI od %.2f do %.2f sekundy, dźwięk od %.2f do %.2f sekundy

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
pl: Błąd wyrównania: wejście zbyt krótki: MIDI od %.2f do %.2f sekundy, dźwięk od %.2f do %.2f sekundy

en: All
pl: Wszystkie

en: All Toolbars
pl: Wszystkie paski narzędziowe

en: All files (*)|*
pl: Wszystkie pliki (*)|*

en: All files|*|All supported files|
pl: Wszystkie pliki|*|Wszystkie obsługiwane pliki|

en: All required files in:
      %s
    were already present.
pl: Wszystkie wymagane pliki w:
      %s
    były już obecne.

en: All the audio is muted.
pl: Cały dźwięk jest wyciszony.

en: All the selected audio is muted.
pl: Cały zaznaczony dźwięk jest wyciszony.

en: All tracks must have the same sample rate
pl: Wszystkie ścieżki powinny mieć tą samą częstotliwość próbkowania

en: Allow clipping
pl: Pozwól na obcinanie

en: Allpass
pl: Wszystko-przepustowy

en: Alt-Left-Click
pl: Alt-Lewy klawisz myszy

en: Always copy all files (safest)
pl: Zawsze kopiuj wszystkie pliki (najbezpieczniejsze)

en: Amount to import:
pl: Wielkość do importu:

en: Amplification (dB):
pl: Wzmocnienie (dB):

en: Amplification dB
pl: Wzmocnienie dB

en: Amplifier
pl: Wzmacniacz

en: Amplify
pl: Wzmacniaj

en: Amplify...
pl: Wzmacniaj...

en: Amplifying
pl: Wzmocnienie

en: Amplitude (0-1)
pl: Amplituda (0-1)

en: Amplitude End
pl: Koniec Amplitudy

en: Amplitude Start
pl: Początek Amplitudy

en: Analyser
pl: Analizator

en: Analysis Time:
pl: Czas analizy:

en: Any
pl: Dowolny

en: Append Record
pl: Dodaj Nagranie

en: Appl&y Chain...
pl: Zasto&suj Tor...

en: Applied effect: %s
pl: Dodano efekt %s

en: Applied effect: %s %.1f dB
pl: Dodano efekt: %s %.1f dB

en: Applied effect: %s %.1f%%
pl: Dodano efekt %s %.1f%%

en: Applied effect: %s %.2f semitones
pl: Dodano efekt %s %.2f półtonów

en: Applied effect: %s %d stages, %.0f%% wet, frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %d, feedback = %.0f%%
pl: Dodano efekt: %s %d, %.0f%% poziomów, częstotliwość = %.1f Hz, początkowe przesunięcie fazowe = %.0f stopni, głębokość = %d, sprzężenie zwrotne = %.0f%%

en: Applied effect: %s delay = %f seconds, decay factor = %f
pl: Dodano efekt: %s opóźnienie = %f sekund, wsp. zaniku = %f

en: Applied effect: %s frequency = %.0f Hz, boost = %.0f dB
pl: Dodano efekt: %s częstotliwość = %.0f Hz, podbicie = %.0f dB

en: Applied effect: %s frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %.0f%%, resonance = %.1f, frequency offset = %.0f%%
pl: Dodano efekt: %s częstotliwość = %.1f, początkowe przesunięcie fazowe = %.0f stopni, głębokość = %.0f%%, rezonans = %.1f, częstotliwość odcięcia = %.0f%%

en: Applied effect: %s remove dc offset = %s, normalize amplitude = %s, stereo independent %s
pl: Zastosowany efekt: %s usuń przesunięcie dc = %s, normalizuj amplitudę = %s, niezależne stereo %s

en: Applied effect: Generate %s wave %s, frequency = %.2f Hz, amplitude = %.2f, %.6lf seconds
pl: Zastosowany efekt: Generuj %s falę %s, częstotliwość = %.2f Hz, amplituda = %.2f, %.6lf sekund

en: Applied effect: Generate DTMF tones, %.6lf seconds
pl: Zastosowany efekt: Generuj dźwięki DTMF, % 6lf sekund

en: Applied effect: Generate Noise, %.6lf seconds
pl: Zastosowany efekt: Generuj szum, %.6lf sekund

en: Applied effect: Generate Silence, %.6lf seconds
pl: Zastosowany efekt: Generuj ciszę, %.6lf sekund

en: Apply %s
pl: Zastosuj %s

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
pl: Zastosuj %s z parametrem
    
    %s

en: Apply Chain
pl: Zastosuj Tor

en: Apply to &Files...
pl: Zastosuj do &Plików...

en: Apply to Current &Project
pl: Zastosuj do aktualnego &Projektu

en: Applying '%s' to current project
pl: Stosowanie %s do danego projektu

en: Applying Dynamic Range Compression...
pl: Dodano kompresję dynamiki

en: Applying Leveller...
pl: Stosowanie równiarki...

en: Applying Nyquist Effect...
pl: Stosowanie efektu Nyquista...

en: Applying Phaser
pl: Dodawanie efektu Phaser

en: Applying Spike Cleaner...
pl: Stosowanie opróżniacza wartości szczytowej...

en: Applying Stereo to Mono
pl: Stosowanie stereo do mono

en: Applying Wahwah
pl: Dodawanie Wahwah

en: Applying...
pl: Stosowanie...

en: Are you sure you don't want to recover any projects?
    They can't be recovered later.
pl: Czy na pewno nie chcesz odzyskać projektów?
    Nie będziesz mógł ich odzyskać później.

en: Are you sure you want to delete %s?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %s?

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
pl: Czy jesteś pewny, że chcesz wyzerować listę gatunków do gatunków domyślnych?

en: Are you sure you want to save the file as "
pl: Czy jesteś pewien że chcesz zapisać plik jako "

en: Artist Name
pl: Nazwisko Artysty

en: As&k user
pl: Pytaj użytkownika

en: Ask me
pl: Zapytaj mnie

en: Attac&k/decay time (secs):
pl: Czas narastania/zanikania (sekundy):

en: Attack Time
pl: Czas narastania:

en: Attack Time %.1f secs
pl: Czas narastania %.1f sekund

en: Attack Time:
pl: Czas narastania:

en: Attack/decay time
pl: Czas narastania/zanikania

en: Attempt to run Noise Removal without a noise profile.
pl: Próba zastosowania Usuwania Szumu bez profilu szumu.

en: Attempt to use filter in OpenFile dialog first
pl: Wstępna próba użycia filtra w oknie dialogowym otwarcia pliku

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
pl: Usiłowano eksportować %d kanałów, lecz maksymalna liczba kanałów dla wybranego formatu wyjściowego to %d

en: Au&dio Device Info...
pl: Informacje o urządzeniu &dźwiękowym...

en: Audacity %s Development Team
pl: Zespół współtworzący %s Audacity

en: Audacity %s Support Team
pl: Zespół wspierający %s Audacity

en: Audacity %s ToolBar
pl: Pasek %s Audacity

en: Audacity First Run
pl: Pierwsze uruchomienie programu Audacity

en: Audacity Mixer Board%s
pl: Panel miksera Audacity%s

en: Audacity Preferences
pl: Właściwości Audacity

en: Audacity Project Files
pl: Pliki projektu Audacity

en: Audacity Timer Record
pl: Nagrywanie czasowe Audacity

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
pl: Nagrywanie Audacity - Oczekiwanie na rozpoczęcie

en: Audacity Timer Record Progress
pl: Postęp czasomierza nagrywania Audacity

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
pl: Audacity usiłował użyć pakietu FFmpeg do zaimportowania pliku dźwiękowego,
    lecz nie znaleziono bibliotek.
    
    Aby użyć importowania FFmpeg, idź do Preferencje > Biblioteki,
    aby pobrać lub ustalić położenie bibliotek FFmpeg.

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#foreign"> FFmpeg library</a> to your computer.
pl: Audacity może zaimportować niechronione pliki w wielu formatach (takich jak M4A i WMA, skompresowane pliki WAV z podręcznych dyktafonów i dźwięki z filmów) jeśli tylko, an swoim komputerze, pobierzesz i zainstalujesz opcjonalną <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#foreign"> Bibliotekę FFmpeg</a>.

en: Audacity compressed project files (.aup) save your work in a smaller, compressed (.ogg) format. 
    Compressed project files are a good way to transmit your project online, because they are much smaller. 
    To open a compressed project takes longer than usual, as it imports each compressed track. 
    
    Most other programs can't open Audacity project files.
    When you want to save a file that can be opened by other programs, select one of the
    Export commands.
pl: Skompresowane pliki projektów Audacity (.aup) zapisują twoją pracę w mniejszym, skompresowanym formacie (.ogg). 
    Skompresowane pliki projektu są dobrym sposobem na przeniesienie twoich projektów do internetu, bo są dużo mniejsze. 
    Do otwarcia skompresowanego projektu potrzeba znacznie więcej czasu niż zwykle, jako iż importowana jest każda skompresowana ścieżka. 
    
    Większość innych programów nie może otwierać plików projektów Audacity.
    Gdy chcesz zapisać plik, który będzie można otworzyć w innych programach, to wybierz taki
    format w opcjach Eksportu.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
pl: Audacity nie może znaleźć miejsca na przechowywanie
    plików tymczasowych. Proszę podać odpowiedni katalog w oknie dialogowym Ustawienia.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
pl: Audacity nie mogła znaleźć pliku:
      %s.
    Temat nie załadowany.

en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
pl: Audacity nie mogła załadować pliku:
      %s.
    Być może zły format png?

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
pl: Audacity nie mogła otworzyć pliku:
      %s
    do zapisu.

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
pl: Audacity nie mogła odczytać domyślnego tematu.
    Zgłoś problem.

en: Audacity could not save file:
      %s
pl: Audacity nie mogła zapisać pliku:
      %s

en: Audacity could not write file:
      %s.
pl: Audacity nie mogła zapisać pliku::
      %s.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
pl: Audacity nie mogła zapisać obrazów do pliku:
      %s.

en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    If it is uncompressed, try importing it using "Import Raw".
pl: Audacity nie rozpoznał typu pliku '%s'.
    Jeśli jest on nieskompresowany, to spróbuj zaimportować przy użyciu funkcji "Importuj dane surowe".

en: Audacity found an orphan block file: %s. 
    Please consider saving and reloading the project to perform a complete project check.
pl: Audacity znalazło odosobniony blok plików%s! 
    Rozważ zapisanie i przeładowanie projektu, aby dokonać kompletnego sprawdzenia projektu.

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
pl: Audacity samoczynnie wykrył prawidłowe biblioteki FFmpeg.
    Czy nadal chcesz ustalić ich położenie ręcznie?

en: Audacity is a free program written by a worldwide team of volunteer <a href="http://audacity.sourceforge.net/community/developers">developers</a>. We thank <a href="http://sourceforge.net">SourceForge.net</a> and <a href="http://code.google.com">Google Code</a> for our project hosting. Audacity is available for Windows 98 and later, Mac OS X, Linux and other Unix-like systems. For Mac OS 9, use version 1.0.0.
pl: Audacity jest darmowym programem napisanym przez międzynarodowy zespół ochotników <a href="http://audacity.sourceforge.net/community/developers">-programistów<a/> Dziękujemy <a href="http://sourceforge.net">SourceForge.net</a> i <a href="http://code.google.com">Google Code</a> za hosting dla naszego projektu. Audacity jest dostępny dla Windows 98 i późniejszych, Mac OS X, Linuksa i innych systemów uniksopodobnych. Do Mac OS 9, używaj wersji 1.0.0.

en: Audacity is already running
pl: Audacity jest już uruchomione

en: Audacity is based on code from the following projects:
pl: Audacity jest oparte na kodzie z poniższych projektów:

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
pl: Audacity zakończy teraz swoją pracę. Proszę uruchomić Audacity ponownie, aby użyć nowego katalogu tymczasowego.

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
pl: Audacity potrzebuje pliku %s do stworzenia pliku MP3.

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
pl: Audacity potrzebuje pliku %s do importu i eksportu dźwięku przez FFmpeg.

en: Audacity project (.AUP) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
pl: Pliki projektu Audacity (.AUP) nie są 
    obecnie przypisane do programu Audacity. 
    
    Czy przypisać je aby móc otworzyć program poprzez podwójne kliknięcie myszy?

en: Audacity projects
pl: Projekty Audacity

en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
pl: Audacity rozpoznał typ pliku '%s'.
    Programy przypuszczalnie importujące takie pliki to:
    %s,
    lecz żaden z nich nie zrozumiał tego formatu pliku.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
pl: Audacity nie było w stanie zablokować katalogu z plikami tymczasowymi.
    Ten katalog może być używany przez inną kopię Audacity.

en: Audacity was unable to convert an Audacity 1.0 project to the new project format.
pl: Audacity nie mogło przekształcić plików projektu  Audacity 1.0 do nowego formatu.

en: Audio Device Info
pl: Informacja o urządzeniu Audio

en: Audio File
pl: Plik dźwiękowy

en: Audio Host
pl: Host dźwięku

en: Audio Position:
pl: Pozycja dźwięku

en: Audio Track
pl: Ścieżka dźwiękowa

en: Audio Unit
pl: Jednostka dźwiękowa

en: Audio Unit Effects
pl: Efekty jednostki dźwiękowej

en: Audio cache
pl: Pamięć podręczna dźwięku

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
pl: Pasmo odcinania dźwięku (Hz)
    Opcjonalna
    0 - automatyczna

en: Audio playback and recording
pl: Odtwarzanie i nagrywanie dźwięku

en: Audio to &buffer:
pl: Dźwięku do &bufora:

en: Author:
pl: Autor:

en: Auto Duck by Markus Meyer
pl: Auto Duck Markusa Meyera

en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
pl: Auto Duck potrzebuje ścieżki kontrolnej, która ma być umieszczona poniżej zaznaczonej ścieżki.

en: Automated Input Level Adjustment
pl: Automatyczną regulacja poziomu wejścia

en: Automated Input Level Adjustment (on/off)
pl: Samoczynna regulacja poziomu wejścia (wł/wył)

en: Automated Input Level Adjustment decreased the volume to %f.
pl: Zautomatyzowane dostosowywanie poziomu wejścia zmniejszyło głośność do %f.

en: Automated Input Level Adjustment increased the volume to %.2f.
pl: Zautomatyzowane dostosowywanie poziomu wejścia zwiększyło głośność do %f.

en: Automated Input Level Adjustment stopped as requested by user.
pl: Automatyczna regulacja poziomu wejścia została zatrzymana w skutek żądania użytkownika.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
pl: Zatrzymano zautomatyzowane dostosowywanie poziomu wejścia. %.2f wydaje się być na akceptowalną głośnością.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
pl: Zatrzymano zautomatyzowane dostosowywanie poziomu wejścia.Niemożliwym było jego dalsza optymalizacja. Nadal jest on za wysoki.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
pl: Zatrzymano zautomatyzowane dostosowywanie poziomu wejścia.Niemożliwym było jego dalsza optymalizacja. Nadal jest on za niski.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. The total number of analysis has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
pl: Zatrzymano zautomatyzowane dostosowywanie poziomu wejścia.Całkowita ilość analiz została przekroczona bez znalezienia akceptowalnej głośności. Nadal jest on za wysoki.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. The total number of analysis has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
pl: Zatrzymano zautomatyzowane dostosowywanie poziomu wejścia.Całkowita ilość analiz została przekroczona bez znalezienia akceptowalnej głośności. Nadal jest on za niski.

en: Automatic Crash Recovery
pl: Samoczynne przywracanie po awarii

en: Automatically &fit tracks vertically zoomed
pl: Samoczynnie &dopasuj ścieżki powiększone pionowo

en: Automatically make labels from words
pl: Stwórz automatycznie etykiety z wyrazów

en: Average
pl: Średnia

en: Average rms =  dB.
pl: Średnia rms =  dB.

en: Average rms = %.1f dB.
pl: Średnia rms = %.1f dB.

en: Average rms = zero.
pl: Średnia rms =  zero.

en: Axis
pl: Oś

en: B-spline
pl: Klin-B

en: Background
pl: Tło

en: Background end time
pl: Czas zakończenia tła

en: Background start time
pl: Czas rozpoczęcia tła

en: Background:
pl: Tło:

en: Backwards
pl: Do tyłu

en: Bad Nyquist 'control' type specification: '%s' in plugin file '%s'.
    Control not created.
pl: Zła specyfikacja 'sterownia' Nyquista: '%s' w pliku wtyczki '%s'.
    Sterownie nie zostało utworzone.

en: Bandpass
pl: Środkowo-przepustowy

en: Bass Boost
pl: Podbicie basów

en: BassBoost...
pl: Podbicie basów...

en: Batch
pl: Wsad

en: Beats per minute:
pl: Uderzeń na minutę:

en: Behaviors
pl: Zachowania

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
pl: Szybkość transmisji (bity/na sekundę) - wpływa na rozmiar pliku i jakość
    Niektóre kodeki akceptują tylko niektóre wartości (128k, 192k, 256k itp)
    0 - automatycznie
    Zalecane - 192000

en: Bit Rate Mode:
pl: Tryb szybkości transmisji:

en: Bit Rate:
pl: Szybkość transmisji:

en: Bit Reservoir
pl: Rezerwuar bitów

en: Bit depth:
pl: Głębia bitowa:

en: Blue Bkgnd
pl: Niebieskie tło

en: Boost (dB):
pl: Wzmocnienie (dB):

en: Boost dB
pl: Podbicie w dB

en: Boosting Bass Frequencies
pl: Podbijanie niskich częstotliwości

en: Both channels of a stereo track must be the same length.
pl: Oba kanały ścieżki stereo muszą mieć tą samą długość.

en: Both channels of a stereo track must be the same sample rate.
pl: Oba kanały ścieżki stereo muszą mieć odznaczać się tym samym próbkowaniem.

en: Brown
pl: Brązowy

en: Browse...
pl: Wybierz...

en: Build Information
pl: Informacje z budowy

en: Build type:
pl: Typ budowy:

en: Burn to CD
pl: Wypal na płytę

en: Button
pl: przycisk

en: Buttons
pl: Klawisze

en: Byte order:
pl: Kolejność bajtów:

en: C&ategory:
pl: K&ategoria:

en: C&hain (Double-Click or press SPACE to edit)
pl: T&or (Kliknij dwukrotnie lub naciśnij spację, aby edytować)

en: C&hoose command
pl: W&ybierz polecenie

en: C&hoose...
pl: &Wybierz...

en: CDDA frames (75 fps)
pl: klatki CDDA (75 fps)

en: Caching audio
pl: Przechowywanie dźwięku w pamięci cache

en: Caching audio into memory
pl: Przechowywanie dźwięku w pamięci

en: Calibrate
pl: Kalibruj

en: Calibrate voicekey
pl: Skalibruj czujnik natężenia dźwięku

en: Calibration Results
pl: Wyniki kalibracji

en: Can't delete 'unnamed'
pl: Nie można usunąć 'nienazwanej'

en: Can't delete track with active audio
pl: Nie można usunąć ścieżki z aktywnym dźwiękiem

en: Can't export multiple files
pl: Nie można eksportować wielu plików

en: Can't open project file
pl: Nie można otworzyć pliku projektu

en: Cancel
pl: Cofnij

en: Cancel Save
pl: Anuluj zapis

en: Cannot control input volume; use system mixer.
pl: Nie można sterować głośnością wejścia; użyj systemowego miksera.

en: Cannot control output volume; use system mixer.
pl: Nie można sterować głośnością wyjścia; użyj systemowego miksera.

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
pl: Nie można eksportować MP2 z tym próbkowaniem i szybkością transmisji

en: Cannot export audio in this format.
pl: Nie można eksportować danych w tym formacie.

en: Cannot export audio to %s
pl: Nie można eksportować audio do %s

en: Capture Full Screen
pl: Przechwyć pełny ekran

en: Capture Full Window
pl: Przechwyć pełne okno

en: Capture Window Only
pl: Przechwyć tylko okno

en: Capture Window Plus
pl: Przechwyć okno i jeszcze trochę

en: Capture entire window or screen
pl: Przechwyć całe okno lub ekran

en: Capture part of a project window
pl: Przechwyć część okna projektu

en: Center
pl: Wyśrodkuj

en: Cha&nnels
pl: Ka&nały

en: Chain
pl: Tor

en: Change Amplification Envelope
pl: Zmień obwiednię wzmocnienia

en: Change Length...
pl: Zmień długość...

en: Change ONE Sample only
pl: Zmiana tylko JEDNEJ próbki

en: Change Pitch
pl: Zmień ton

en: Change Pitch without Changing Tempo
pl: Zmień ton bez zmiany tempa

en: Change Pitch...
pl: Zmień ton...

en: Change Sample
pl: Zmień próbkę

en: Change Several Samples
pl: Zmiana kilku próbek

en: Change Speed
pl: Zmień prędkość

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
pl: Zmiana prędkości ze zmianą tempa i tonu

en: Change Speed...
pl: Zmień prędkość...

en: Change Tempo
pl: Zmień tempo

en: Change Tempo without Changing Pitch
pl: Zmień tempo bez zmiany częstotliwości

en: Change Tempo...
pl: Zmień tempo...

en: Change audio host
pl: Zmień hosta dźwięku

en: Change gain on focused track
pl: Zmień moc sygnału na zaznaczonej ścieżce

en: Change input channels
pl: Zmień kanały wejściowe

en: Change input device
pl: Zmień urządzenie wejściowe

en: Change lower speed limit (%) to:
pl: Zmień dolną granicę szybkości (%) na:

en: Change output device
pl: Zmień urządzenie wyjściowe

en: Change pan on focused track
pl: Zmień przesunięcie na zaznaczonej ścieżce

en: Change track name to:
pl: Zmień nazwę ścieżki na:

en: Change upper speed limit (%) to:
pl: Zmień górną granicę szybkości (%) na:

en: Changed '%s' to %d Hz
pl: Zmieniono '%s' na %d Hz

en: Changed '%s' to %s
pl: Zmieniono '%s' na %s

en: Changed block %s to new alias name
pl: Zmień blok %s na nową nazwę

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
pl: Zmiana katalogu tymczasowego będzie nieaktywna aż do zrestartowania programu Audacity.

en: Changing Length...
pl: Zmiana długości...

en: Changing Pitch
pl: Zmiana tonu

en: Changing Speed
pl: Zmiana prędkości

en: Changing Tempo
pl: Zmiana tempa

en: Changing Tempo/Pitch
pl: Zmiana tempa/tonu

en: Channel
pl: Kanał

en: Channel Mode:
pl: Tryb kanałów:

en: Channel: %2d
pl: Kanał: %2d

en: Channels:
pl: Kanały:

en: Chec&k Dependencies...
pl: Sprawd&ź zależności...

en: Checking %s
pl: Sprawdzanie %s

en: Chirp Generator
pl: Generator ćwierkania

en: Chirp...
pl: Świergot...

en: Choose Language for Audacity to use:
pl: Wybierz język używany w Audacity:

en: Choose a location to place the temporary directory
pl: Wybierz miejsce dla katalogu tymczasowego

en: Choose a location to save screenshot images
pl: Wybierz miejsce zapisywania obrazów zrzutów ekranów

en: Choose a location to save the exported files
pl: Wybierz miejsce do zapisania eksportowanych plików

en: Choose an EQ curve file
pl: Wybierz plik krzywej korektora graficznego

en: Choose an import method
pl: Wybierz metodę importu

en: Choose location to save files
pl: Wybierz miejsce zapisu plików

en: Choose...
pl: Wybierz...

en: Chorus
pl: Chór

en: Cl&eanSpeech Mode (Customized GUI)
pl: Tryb Czystej&Mowy (Własne GUI)

en: Cl&ear
pl: &Wyczyść

en: Clea&nSpeech Mode (Customized GUI)
pl: Tryb Czystej&Mowy (Własne GUI)

en: Clean Speech
pl: Czysta mowa

en: CleanSpeech Batch Processing
pl: Przetwarzanie wsadowe CzystejMowy

en: CleanSpeech Presets (*.csp)|*.csp
pl: Ustawienia CzystejMowy (*.csp)|*.csp

en: Cleaning up cache directories
pl: Usuwanie plików z katalogów cache

en: Cleaning up temporary files
pl: Czyszczenie plików tymczasowych

en: Cleaning up unused directories in project data
pl: Czyszczenie nieużywanych katalogów w danych projektu

en: Click Removal
pl: Usuwanie kliknięć

en: Click Removal...
pl: Usuwanie stukotu...

en: Click and Pop Removal by Craig DeForest
pl: Usuwanie stukotu i trzasków autorstwa Craiga DeForest

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks.
pl: Kliknij i przeciągnij aby określić relatywny rozmiar ścieżek stereo.

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
pl: Kliknij i przeciągnij, aby edytować obwiednię wzmocnienia

en: Click and drag to edit the samples
pl: Kliknij i przeciągnij, aby edytować próbkę

en: Click and drag to move a track in time
pl: Kliknij i przeciągnij, aby przesunąć ścieżkę w odniesieniu do czasu

en: Click and drag to move left selection boundary.
pl: Kliknij i przeciągnij aby przesunąć lewą granicę zaznaczenia.

en: Click and drag to move right selection boundary.
pl: Kliknij i przeciągnij aby przesunąć prawą granicę zaznaczenia.

en: Click and drag to resize the track.
pl: Kliknij i przeciągnij aby zmienić rozmiar ścieżki.

en: Click and drag to select audio
pl: Kliknij i przeciągnij, aby zaznaczyć

en: Click and drag to stretch selected region.
pl: Kliknij i przeciągnij, aby rozciągnąć wybrany region.

en: Click and drag to stretch within selected region.
pl: Kliknij i przeciągnij, aby rozciągnąć wewnątrz zaznaczonego regionu.

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
pl: Kliknij, aby zwiększyć podgląd, Kliknij z klawiszem shift aby zmniejszyć

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
pl: Kliknij aby powiększyć w pionie.Kliknij z shift'em, aby pomniejszyć. Przeciągnij, aby określić powiększany region.

en: Click to verticaly zoom in, Shift-click to zoom out, Drag to create a particular zoom region.
pl: Kliknij aby powiększyć w pionie.Kliknij z shift'em aby pomniejszyć. Przeciągnij, utworzyć szczególny region powiększania.

en: Clip Boun&daries
pl: &Granice przycięcia

en: Clipping
pl: Obcinanie

en: Close
pl: Zamknij

en: Close focused track
pl: Zamknij zaznaczoną ścieżkę

en: Close project immediately with no changes
pl: Natychmiast zamknij projekt bez bez zmian

en: Close project immediately with no further changes
pl: Natychmiast zamknij projekt bez dalszych zmian

en: Co&py
pl: Kop&iuj

en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
pl: Znacznik kodeka (FOURCC)
    Opcjonalny
    pusty - automatyczny

en: Codec:
pl: Kodek:

en: Comb
pl: Grzebień

en: Command
pl: Polecenie

en: Command %s not implemented yet
pl: Brak implementacji komendy %s

en: Command Action
pl: Działanie polecenia

en: Command Line Export Setup
pl: Ustawienia eksportu Linii Poleceń

en: Command Output
pl: Wyjście polecenia

en: Command-line options supported:
pl: Wspierane opcje linii poleceń

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Comments
pl: Komentarze

en: Compress based on Peaks
pl: Kompresja oparta na szczytach

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
pl: Poziom Kompresji
    Wymagany dla FLAC
    -1 - automatyczny
    min - 0 (szybkie odkodowanie, duży plik)
    max - 10 (wolne odkodowanie, mały plik)

en: Compression:
pl: Kompresja:

en: Compressor
pl: Kompresor

en: Compressor...
pl: Kompresor...

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Confirm Deletion
pl: Potwierdź usunięcie

en: Confirm Overwrite
pl: Potwierdź zastąpienie

en: Confirm?
pl: Potwierdzić?

en: Constant
pl: Stała

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
pl: Kontynuuj z naprawami wymienionymi w dzienniku i poszukaj kolejnych błędów. Zapisze to projekt w jego obecnym stanie, chyba ze "Zamkniesz projekt natychmiastowo" przy przyszłych ostrzeżeniach o błędach.

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
pl: Kontynuuj bez usuwania; zignoruj dodatkowe pliki w tej sesji

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
pl: Analiza kontrastu (zgodność WCAG 2)

en: Contrast Analyzer, for measuring rms volume differences between two selections of audio.
pl: Analizator kontrastu, do pomiaru różnic głośności rms pomiędzy dwoma odcinkami dźwięku.

en: Contrast Result:
pl: Wyniki kontrastu:

en: Contrast...
pl: Kontrast...

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
pl: Przekształcono projekt w formacie 1.0 do nowego formatu.
    Stary plik został zapisany jako '%s'

en: Converter
pl: Konwerter

en: Copied labeled regions to the clipboard
pl: Skopiowane zaznaczone obszary do schowka

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Copy All Files (Safer)
pl: Kopiuj wszystkie pliki (bezpieczniejsze)

en: Copy Labels
pl: Kopiuj etykiety

en: Copy Selected Files
pl: Kopiuj wybrane pliki

en: Copying audio data into project...
pl: Kopiowanie danych dźwiękowych do projektu...

en: Copying stereo audio into a mono track is not allowed.
pl: Nie wolno kopiować dźwięku stereo do ścieżki mono.

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
pl: Skopiowanie tych plików do twojego projektu usunie ich zależności.
    Jest to bezpieczniejsze, lecz potrzebuje więcej przestrzeni dysku.

en: Core Libraries
pl: Główne Biblioteki

en: Cosine
pl: Cosinusoidalny

en: Could not create autosave file:
pl: Nie można utworzyć pliku samoczynnego zapisu:

en: Could not create directory:
      %s
pl: Nie udało się stworzyć katalogu:
      %s

en: Could not enumerate files in auto save directory.
pl: Nie można utworzyć wykazu plików w katalogu samoczynnych zapisów.

en: Could not find any audio devices.
pl: Nie znaleziono żadnych urządzeń dźwiękowych.

en: Could not load file: "%s"
pl: Nie można wczytać pliku: "%s"

en: Could not open MP3 encoding library!
pl: Nie można otworzyć biblioteki kodeka MP3!

en: Could not open file
pl: Nie można otworzyć pliku

en: Could not open file:
      %s
pl: Nie można otworzyć pliku:
     %s

en: Could not open file:
pl: Nie można otworzyć pliku:

en: Could not open file: "%s"
pl: Nie można otworzyć pliku: "%s"

en: Could not remove old auto save file
pl: Nie można usunąć starego, zachowanego pliku

en: Could not remove old autosave file:
pl: Nie można usunąć starego pliku samoczynnego zapisu:

en: Could not save project. Path not found.  Try creating 
    directory "%s" before saving project with this name.
pl: Nie można zapisać projektu. Nie znaleziono ścieżki.  Spróbuj utworzyć 
    katalog "%s" przed zapisaniem projektu pod jego nazwą.

en: Could not save project. Perhaps %s 
    is not writable or the disk is full.
pl: Nie można zapisać projektu. Może %s 
    nie jest przeznaczony do zapisu lub dysk jest pełen.

en: Could not set parameters of effect %s
     to %s.
pl: Nie można ustawić parametrów efektu %s
    do %s.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
pl: Nie można odnaleźć katalogu projektu: "%s"

en: Couldn't write to file "%s": %s
pl: Nie można zapisać do pliku "%s": %s

en: Couldn't write to file:
pl: Nie można zapisać do pliku:

en: Create
pl: Twórz

en: Created new audio track
pl: Utworzono nową ścieżkę audio

en: Created new label track
pl: Utworzono nową etykietę ścieżki

en: Created new project
pl: Utworzono nowy projekt

en: Created new stereo audio track
pl: Utworzono nową stereofoniczną ścieżkę audio

en: Created new time track
pl: Utworzono nową ścieżkę

en: Creating Noise Profile
pl: Tworzenie profilu szumu

en: Credits
pl: Współtwórcy

en: Ctrl-Left-Click
pl: Ctrl-Lewe-Kliknięcie

en: Ctrl-Left-Drag
pl: Ctrl- Lewy-przeciągnij

en: Ctrl-Wheel-Rotate
pl: Ctrl-kółko myszy

en: Cu&t
pl: Wy&tnij

en: Cuberoot Autocorrelation
pl: Autokorelacja Cuberoot

en: Cubic
pl: Sześcienny

en: Current difference
pl: Bieżąca różnica

en: Cursor Left
pl: Kursor Lewy

en: Cursor Long Jump Left
pl: Kursor mocno w lewo

en: Cursor Long Jump Right
pl: Kursor mocno w prawo

en: Cursor Right
pl: Kursor Prawy

en: Cursor Short Jump Left
pl: Kursor lekko w lewo

en: Cursor Short Jump Right
pl: Kursor lekko w prawo

en: Cursor to Track &End
pl: Od kursora do końca ści&eżki

en: Cursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Peak: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
pl: Kursor: %.4f sek (%d Hz) (%s) = %f,    Szczyt: %.4f sek (%d Hz) (%s) = %.3f

en: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Peak: %d Hz (%s) = %.1f dB
pl: Kursor: %d Hz (%s) = %d dB    Szczyt: %d Hz (%s) = %.1f dB

en: Curve Name
pl: Nazwa krzywej

en: Curve exists
pl: Krzywa istnieje

en: Curves exported
pl: Wyeksportowano krzywe

en: Custom FFmpeg Export
pl: Własny eksport FFmpeg

en: Cut
pl: Wytnij

en: Cut Labels
pl: Wytnij Etykiety

en: Cut Preview
pl: Wycięty podgląd

en: Cut labeled regions to the clipboard
pl: Wytnij zaznaczone obszary do schowka

en: Cut to the clipboard
pl: Wytnij do schowka

en: Cutoff:
pl: Odcięcie:

en: D&elete...
pl: Us&uń

en: DTMF Tone Generator
pl: Generator dźwięku DTMF

en: DTMF Tones...
pl: Dźwięki DTMF...

en: DTMF sequence:
pl: sekwencja DTMF:

en: Data gathered
pl: Dane zebrane

en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
pl: Dane zostaną przekierowane do standardowego wejścia. "%f" używa nazwy pliku w oknie eksportu.

en: De&faults
pl: &Domyślnie

en: De&lete
pl: U&suń

en: De&lete selected rule
pl: &Usuń wybraną zasadę

en: De&vice
pl: &Urządzenie

en: Debug build
pl: Wbudowane wyszukiwanie usterek

en: Decay Time
pl: Czas zanikania

en: Decay Time %.1f secs
pl: Czas zanikania %.1f sekund

en: Decay Time:
pl: Czas zanikania:

en: Decay factor:
pl: Współczynnik zaniku (decay):

en: Decoding Waveform
pl: Dekodowanie kształtu fali

en: Decrease gain on focused track
pl: Obniżyć moc sygnału na zaznaczonej ścieżce

en: Decrease input gain
pl: Zmniejsz wzmocnienie wejścia

en: Decrease output gain
pl: Zmniejsz wzmocnienie wyjścia

en: Decrease playback speed
pl: Zmniejszenie prędkości odtwarzania

en: Default &View Mode:
pl: Domyślny tryb &widoku:

en: Default Sample &Format:
pl: Domyślny &format próbki:

en: Default Sample &Rate:
pl: Domyślne p&róbkowanie:

en: Default endianness
pl: Standardowy endianess

en: Degree of Leveling
pl: Poziom wysterowania

en: Degree of Leveling:
pl: Poziom wyrównywania:

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Delay time (seconds):
pl: Czas opóźnienia (sekund):

en: Delete
pl: Kasuj

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete '
pl: Usuń '

en: Delete Labels
pl: Usuń etykiety

en: Delete Preset
pl: Usuń nastawę

en: Delete orphan files (permanent immediately)
pl: Usuń porzucone pliki (trwale i natychmiastowo)

en: Delete preset '%s'?
pl: Czy usunąć nastawę '%s'?

en: DeleteKey
pl: Klawisz kasowania­

en: DeleteKey2
pl: Klawisz kasowania 2

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
pl: Skasowane %.2f sekund przy t=%.2f

en: Deleted labeled regions
pl: Usunięte zaznaczone obszary

en: Dependency Check
pl: Sprawdzanie zależności

en: Depth (%):
pl: Głębia (%):

en: Depth in percent
pl: Głębokość w procentach

en: Depth:
pl: Głębokość:

en: Detac&h at Silences
pl: Odłącz przy ciszac&h

en: Detach
pl: Odłącz

en: Detach Labels
pl: Odłącz etykiety

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
pl: Odłączono %.2f sekund przy t=%.2f

en: Detached labeled regions
pl: Odłączone regiony z etykietą

en: Detect clipping
pl: Wykryj obcinanie

en: Detecting clipping
pl: Wykryj obcinanie

en: Device
pl: Urządzenie

en: Device information is not available.
pl: Brak informacji o urządzeniu.

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Difference = %.1f Average rms dB.
pl: Różnica = %.1f średnia rms dB.

en: Difference = infinite Average rms dB.
pl: Różnica = nieskończona średnia rms dB.

en: Difference is indeterminate.
pl: Różnica jest nieoznaczona.

en: Difference:
pl: Różnica:

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
pl: Zmiany kierunku  -- znaczy: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Direction Changes (High Threshold)
pl: Zmiany kierunku (Wysoki próg)

en: Direction Changes (Low Threshold)
pl: Zmiany kierunku (Niski próg)

en: Directories
pl: Katalogi

en: Directory %s does not exist. Create it?
pl: Katalog %s nie istnieje. Czy go utworzyć?

en: Directory %s is not writable
pl: Nie da się zapisać do katalogu %s

en: Disable Meter
pl: Wyłącz miernik

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Disallowed
pl: Niedozwolony

en: Disk Space
pl: Przestrzeń dyskowa

en: Disk space remains for recording %d hours and %d minutes.
pl: Pozostała ilość przestrzeni dyskowej %d godzin i %d minut.

en: Disk space remains for recording %d minutes.
pl: Pozostała przestrzeń dyskowa %d minut.

en: Disk space remains for recording %d seconds.
pl: Pozostała przestrzeń dyskowa %d sekund.

en: Disk space remains for recording 1 hour and %d minutes.
pl: Pozostała przestrzeń dyskowa 1 godzina i %d minut.

en: Display
pl: Wyświetlacz

en: Display Audio Unit effects in graphical mode
pl: Wyświetl efekty jednostki dźwiękowej w trybie graficznym

en: Distortion
pl: Zniekształcenie

en: Do &not copy any audio
pl: &Nie kopiuj żadnego dźwięku

en: Do Not Copy
pl: Nie kopiuj

en: Do Not Recover
pl: Nie odzyskuj

en: Do not show this warning again
pl: Nie pokazuj więcej tego ostrzeżenia

en: Do you really want to delete selected rule?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybraną zasadę?

en: Do you still want to start Audacity?
pl: Czy nadal chcesz uruchomić Audacity?

en: Do you want to save the changes?
pl: Czy chcesz zachować zmiany?

en: Don't &warn again and always use my choice above
pl: Nie ostrzegaj mnie pono&wnie i zawsze używaj mojego wyboru podanego powyżej

en: Don't a&pply effects in batch mode
pl: &Nie stosuj efektów w trybie wsadowym

en: Don't show this again at start up
pl: Nie pokazuj tego więcej na starcie

en: Don't show this warning again
pl: Nie pokazuj tego ostrzeżenia ponownie

en: Dow&nload
pl: Pob&ierz

en: Down
pl: W dół

en: Down Octave
pl: Oktawę w dół

en: Download
pl: Pobierz

en: Drag label boundary
pl: Pociągnij za granicę etykiety

en: Drag one or more label boundaries
pl: Pociągnij za jedną lub więcej granic etykiety

en: Drag the track vertically to change the order of the tracks.
pl: Przeciągnij ścieżkę pionowo, aby zmienić kolejność ścieżek.

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
pl: Lewy klawisz myszki zwiększa, Prawy klawisz myszki zmniejsza

en: Draw Curves
pl: Rysuj krzywe

en: Draw Tool
pl: Narzędzie rysowania

en: Drawing Spectrum
pl: Rysowanie widma

en: Dry Wet
pl: Suchy Mokry

en: Dry/Wet:
pl: Suchy/Mokry:

en: Duck amount:
pl: Ilość Duck:

en: Duplic&ate
pl: &Powiel

en: Duplicate
pl: Duplikuj

en: Duplicated
pl: Powielone

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
pl: Czas trwania to zero. Nic nie zostanie zapisane.

en: Duration:
pl: Czas trwania:

en: Duty cycle:
pl: Cykl:

en: Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
pl: Biblioteki Dynamiczne (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*

en: Dynamic Range Compressor
pl: Kompresor zakresu dynamicznego

en: Dynamics Processor
pl: Procesor dynamiki

en: E&dit...
pl: E&dytuj...

en: E&xit
pl: W&yjście

en: E&xpand All Tracks
pl: R&ozwiń wszystkie ścieżki

en: E&xport...
pl: &Eksportuj...

en: EQ Curve needs a different name
pl: Krzywa korektora graficznego musi mieć inną nazwę

en: EQCurves.xml and EQDefaultCurves.xml missing
pl: Brakuje EQCurves.xml i EQDefaultCurves.xml

en: EQCurves.xml and EQDefaultCurves.xml were not found on your system.
    Please press 'help' to visit the download page.
    
    Save the curves at %s
pl: Na twoim systemie nie znaleziono EQCurves.xml i EQDefaultCurves.xml.
    Proszę naciśnij 'pomoc' aby odwiedzić stronę pomocy.
    
    Zapisz krzywe jako %s

en: Edit
pl: Edycja

en: Edit C&hains...
pl: Edytuj T&ory...

en: Edit Chains
pl: Edytuj Tory

en: Edit Genres
pl: Edytuj gatunki

en: Edit Labels
pl: Edytuj etykiety

en: Edit Metadata
pl: Edytuj Metadane

en: Edit Metadata tags
pl: Edytuj tagi Metadanych

en: Edit metadata
pl: Edytuj metadane

en: Edit the metadata tags
pl: Edytuj tagi metadanych

en: Edited labels
pl: Edytowane etykiety

en: Editing a clip can &move other clips
pl: Edytowanie klipu może &przenieść inne klipy

en: Editing and greyed out Menus
pl: Edytowanie i nieaktywne menu

en: Effe&ct
pl: Efe&kty

en: Effect Settings
pl: Ustawienia efektu

en: Effects
pl: Efekty

en: Effects Preview
pl: Podgląd efektów

en: Elapsed Time:
pl: Czas zakończenia:

en: Emeritus Developers
pl: Programiści Emeritus

en: Empty
pl: Pusty

en: Enable &dragging of left and right selection edges
pl: Uaktywnij &przeciąganie krawędzi zaznaczenia w lewo lub w prawo

en: Enable Automated Input Level Adjustment.
pl: Włącz automatyczną regulacje poziomu wejścia.

en: Enable Effects
pl: Włącz efekty

en: Enable Meter
pl: Uruchom miernik

en: Enable cu&t lines
pl: Włącz linie &tnące

en: Enabled
pl: Włączone

en: Encoding:
pl: Kodowanie:

en: End
pl: Koniec

en: End Date
pl: Data końca

en: End Date and Time
pl: Data i czas końca

en: End Time
pl: Czas zakończenia

en: Energy
pl: Energia

en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
pl: Energia                  -- znaczy: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Enhanced Autocorrelation
pl: Ulepszona autokorelacja

en: Enter Nyquist Command:
pl: Podaj polecenie Nyquista:

en: Enter name of new chain
pl: Wprowadź nazwę nowego Toru

en: Enter track name
pl: Wprowadź nazwę ścieżki

en: Envelope
pl: Obwiednia

en: Envelope Tool
pl: Narzędzie obwiedni

en: Equaliser
pl: Korektor

en: Equalization
pl: Korekcja graficzna

en: Equalization, by Martyn Shaw && Mitch Golden
pl: Korekcja autorstwa Martyn Shaw && Mitcha Golden

en: Equalization...
pl: Korekcja graficzna...

en: Error
pl: Błąd

en: Error %d returned from MP3 encoder
pl: Błąd %d zwrócony z enkodera MP3

en: Error (file may not have been written): %s
pl: Błąd (możliwe że plik nie został zapisany): %s

en: Error Closing File
pl: Błąd zamykania pliku

en: Error Flushing File
pl: Błąd czyszczenia pliku

en: Error Importing
pl: Błąd importowania

en: Error Initializing Audio
pl: Błąd podczas uruchamiania audio

en: Error Initializing Midi
pl: Błąd inicjacji midi

en: Error Loading EQ Curve
pl: Błąd wczytywania krzywej korektora graficznego

en: Error Loading Keyboard Shortcuts
pl: Błąd wczytywania skrótów klawiaturowych

en: Error Loading Metadata
pl: Błąd wczytywania metadanych

en: Error Loading VST Program
pl: Błąd wczytywania programu VST

en: Error Locking Temporary Folder
pl: Błąd blokowania katalogu tymczasowego

en: Error Opening File
pl: Błąd otwierania pliku

en: Error Opening File or Project
pl: Błąd otwierania pliku lub projektu

en: Error Opening Project
pl: Błąd otwierania projektu

en: Error Saving Equalization Curves
pl: Błąd zapisywania krzywej korektora graficznego

en: Error Saving Keyboard Shortcuts
pl: Błąd zapisywania skrótów klawiaturowych

en: Error Saving Project
pl: Błąd zapisywania projektu

en: Error Saving Tags File
pl: Błąd zapisywania pliku znaczników

en: Error Writing Autosave File
pl: Błąd zapisywania pliku samoczynnego zapisu

en: Error Writing to File
pl: Błąd zapisu do pliku

en: Error in Duration
pl: Błąd w czasie trwania

en: Error in Nyquist code
pl: Błąd w kodzie Nyquist

en: Error opening file
pl: Błąd otwarcia pliku

en: Error trying to save file:
pl: Błąd zapisu pliku:

en: Error while opening sound device.
pl: Błąd podczas otwierania urządzenia dźwiękowego.

en: Error while opening sound device. Please check the output device settings and the project sample rate.
pl: Błąd podczas otwarcia urządzenia audio. Proszę sprawdzić ustawienia urządzenia wyjściowego audio i częstotliwość próbkowania projektu.

en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
pl: Błąd przy zapisywaniu pliku %s (pełny dysk?).
    Libsndfile mówi "%s"

en: Error:
pl: Błąd.

en: Error: %hs at line %lu
pl: Błąd: %hs w wierszu %lu

en: Estimate
pl: Oszacuj

en: Expand
pl: Rozszerz

en: Expanded Cut Line
pl: Rozszerzona linia cięcia

en: Expander
pl: Rozszerzanie

en: Expo&rt Selection...
pl: Ekspo&rtuj zaznaczenie...

en: Export
pl: Eksportuj

en: Export &Labels...
pl: Eksportuj &etykiety...

en: Export &Multiple...
pl: Eksportuj &wiele plików...

en: Export CleanSpeech &Presets...
pl: Eksportuj ustawienia wstę&pne CzystejMowy...

en: Export Contrast Result As:
pl: Wyeksportuj rezultaty Kontrastu jako:

en: Export EQ curves as...
pl: Eksportuj krzywą korektora graficznego jako...

en: Export File
pl: Eksportuj Plik

en: Export Keyboard Shortcuts As:
pl: Eksportuj skróty klawiszowe jako:

en: Export Labels As:
pl: Eksportuj etykiety jako:

en: Export MIDI
pl: Eksportuj MIDI

en: Export MIDI As:
pl: Eksportuj MIDI jako:

en: Export MIDI...
pl: Eksportuj MIDI...

en: Export Multiple
pl: Wielokrotny eksport

en: Export Presets
pl: Eksportuj nastawy

en: Export Spectral Data As:
pl: Eksportuj dane widma jako:

en: Export canceled after exporting the following %ld file(s).
pl: Anulowano eksportowanie po wyeksportowaniu następującego pliku(ów) %ld.

en: Export format:
pl: Format eksportu:

en: Export location:
pl: Miejsce eksportu:

en: Export stopped after exporting the following %ld file(s).
pl: Zatrzymano eksportowanie po wyeksportowaniu następującego pliku(ów) %ld.

en: Exporting an Audio File
pl: Eksportowanie pliku dźwiękowego

en: Exporting entire file as %s
pl: Eksportowanie całego pliku jako %s

en: Exporting entire file at %d Kbps
pl: Eksportowanie całego pliku %d Kbps

en: Exporting entire file at %d kbps
pl: Eksportowanie całego pliku %d kbps

en: Exporting entire file with %s preset
pl: Eksportowanie całego pliku z ustawieniem %s

en: Exporting entire file with VBR quality %s
pl: Eksportowanie całego pliku z jakością VBR %s

en: Exporting selected audio as %s
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku jako %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku %d Kbps

en: Exporting selected audio at %d kbps
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku %d kbps

en: Exporting selected audio with %s preset
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku z ustawieniem %s

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku z jakością VBR %s

en: Exporting the entire project as %s
pl: Eksportowanie całego projektu jako %s

en: Exporting the entire project as FLAC
pl: Eksportowanie całego projektu jako FLAC

en: Exporting the entire project as Ogg Vorbis
pl: Eksportuj cały projekt jako Ogg Vorbis

en: Exporting the entire project using command-line encoder
pl: Eksportowanie całego projektu przy użyciu enkodera z linii poleceń

en: Exporting the selected audio as %s
pl: Eksportowanie zaznaczonego dźwięku jako %s

en: Exporting the selected audio as FLAC
pl: Eksportowanie zaznaczonych dźwięków jako FLAC

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
pl: Eksportuj zaznaczenie jako Ogg Vorbis

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
pl: Eksportuj zaznaczenie przy użyciu komendy z wiersza poleceń

en: Extend Selection Range
pl: Powiększ zaznaczony obszar

en: Extended Import
pl: Rozszerzony import

en: Extracting features: %s
pl: Wydobywanie cech: %s

en: Extreme
pl: Ekstremalna

en: FFT Find Notes
pl: Znajdź nuty FFT

en: FFT Skip Points
pl: Punkty Opuszczenia FFT

en: FFT Window
pl: Okno FFT

en: FFmpeg Import/Export Library
pl: Biblioteka Importu/Eksportu FFmpeg

en: FFmpeg Library Version:
pl: Wersja biblioteki FFmpeg:

en: FFmpeg Library:
pl: Biblioteka FFmpeg:

en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
pl: FFmpeg nie znalazł kodeka dźwięku 0x%x.
    Prawdopodobnie brak wsparcia dla tego kodeka.

en: FFmpeg library not found
pl: Nie znaleziono biblioteki FFmpeg

en: FFmpeg not found
pl: Nie znaleziono FFmpeg

en: FFmpeg startup failed
pl: Nieudany start pakietu FFmpeg

en: FFmpeg support not compiled in
pl: Obsługa FFmpeg nie został skompilowana

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before,                         
    but this time Audacity failed to load it at startup.                         
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
pl: FFmpeg został wcześniej skonfigurowany w preferencjach i pomyślnie wczytany,                         
    lecz tym razem nie udało się Audacity wczytać go przy starcie.                         
    
    Możesz rozważyć powrót do Preferencji > Biblioteki i ponownie go skonfigurować.

en: FFmpeg-compatible files
pl: Pliki kompatybilne z FFmpeg

en: FLAC Export Setup
pl: Ustawienia eksportu FLAC

en: FLAC Files
pl: Pliki FLAC

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
pl: Nieudana inicjacja enkodera FLAC
    Stan: %d

en: FLAC export couldn't open %s
pl: Eksportowanie do FLAC nie mogło otworzyć %s

en: FLAC files
pl: Pliki FLAC

en: FLAC import and export
pl: Importowanie i eksportowanie FLAC

en: FLAC options
pl: Opcje FLAC

en: FLAC support is not included in this build of Audacity
pl: W tej wersji Audacity brak wsparcia dla FLAC

en: Face name
pl: Nazwa kroju

en: Face size
pl: Rozmiar kroju

en: Fade In
pl: Zgłaśnianie

en: Fade Out
pl: Wyciszanie

en: Fading In
pl: Zgłaśnianie (fading in)

en: Fading Out
pl: Wyciszanie (fading out)

en: Failed to find compatible FFmpeg libraries.
pl: Nie udało znaleźć się zgodnych bibliotek FFmpeg.

en: Failed to find the codec
pl: Nie znaleziono kodeku

en: Failed to guess format
pl: Nie odgadnięto formatu

en: Fast
pl: Szybka

en: Features
pl: Funkcje

en: Feedback (%):
pl: Sprzężenie (%):

en: Feedback in percent
pl: Sprzężenie zwrotne w procentach

en: File
pl: Plik

en: File Format Support
pl: Obsługa formatów plików

en: File extensions
pl: Rozszerzenia plików

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
pl: Plik może być skorumpowany  
    %s

en: File name prefix
pl: Przedrostek nazwy pliku

en: File name prefix:
pl: Przedrostek nazwy pliku:

en: Filename = %s.
pl: Nazwa pliku = %s.

en: Files Missing
pl: Brakuje plików

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
pl: Wypełnij ciszą brakujące wyświetlane dane (tylko w tej sesji)

en: Filter
pl: Filtr

en: Final Pitch Shift
pl: Końcowe przesunięcie tonu

en: Final Tempo Change (%)
pl: Końcowa zmiana tempa (%):

en: Find &Zero Crossings
pl: Znajdź miejsca przejść przez &zero

en: Find Clipping
pl: Znajdź obcinanie

en: Find Clipping...
pl: Znajdź obcinanie...

en: Find path to command
pl: Znajdź ścieżkę do polecenia

en: First Track
pl: Pierwsza ścieżka

en: First file name
pl: Nazwa pierwszego pliku

en: First file name:
pl: Nazwa pierwszego pliku:

en: Fit &Vertically
pl: Dopasuj w &pionie

en: Fit Project
pl: Dopasuj projekt

en: Fit Selection
pl: Dopasuj zaznaczenie

en: Fit project in window
pl: Pokaż cały projekt w oknie

en: Fit selection in window
pl: Dopasuj zaznaczenie do okna

en: Five Min
pl: Pięć minut

en: Fla&tten
pl: &Spłaszcz

en: Font...
pl: Czcionka...

en: Force Final Alignment
pl: Wymuś wyrównanie końcowe

en: Foreground
pl: Pierwszy Plan

en: Foreground end time
pl: Czas zakończenia pierwszego planu.

en: Foreground start time
pl: Czas rozpoczęcia pierwszego planu.

en: Foreground:
pl: Pierwszy Plan:

en: Format Change
pl: Zmień format

en: Forwards
pl: Do przodu

en: Fr&equency smoothing (Hz):
pl: Wygładzanie &częstotliwości (Hz):

en: Frame Period
pl: Okres ramy

en: Frame Period:
pl: Okres ramy:

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
pl: Rozmiar klatki
    Opcjonalny
    0 - domyślny
    min - 16
    max - 65535

en: Frame:
pl: Klatka:

en: Free Space:
pl: Wolna przestrzeń:

en: FreqWindow
pl: Okno częstotliwości

en: Frequency (Hz)
pl: Częstotliwość (Hz)

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
pl: Częstotliwość (Hz)	Poziom (dB)

en: Frequency (Hz):
pl: Częstotliwość (Hz):

en: Frequency Analysis
pl: Analiza częstotliwościowa

en: Frequency Hertz
pl: Częstotliwość w Hertzach

en: Frequency Hertz End
pl: Koniec Częstotliwości Hertz

en: Frequency Hertz Start
pl: Początek Częstotliwości Hertz

en: Frequency g&ain (dB/dec):
pl: &Wzmocnienie częstotliwości (dB/dec):

en: Frequency smoothing
pl: Wygładzanie częstotliwości

en: From Internet
pl: Z Internetu

en: From Pitch
pl: Z tonu

en: From RPM
pl: Od RPM

en: From beats per minute
pl: Od bitów na minutę

en: From frequency in hertz
pl: Od częstotliwości w Hertzach

en: From length in seconds
pl: Długość od w sekundach

en: From:
pl: Od:

en: Full screen on/off
pl: Pełny ekran wł/wył

en: Full search
pl: Pełne szukanie

en: Function
pl: Funkcja

en: G&rids
pl: &Siatka

en: GPL License
pl: Licencja GPL

en: GSM 6.10 WAV (mobile)
pl: GSM 6.10 WAV (mobilne)

en: GStreamer startup failed
pl: Nieudany start pakietu GStreamer

en: GStreamer was configured in preferences and successfully loaded before,
                          but this time Audacity failed to load it at startup.
                          You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
pl: GStreamer został wcześniej skonfigurowany w preferencjach i pomyślnie wczytany,
                          lecz tym razem nie udało się Audacity wczytać go przy starcie.
                          Możesz rozważyć powrót do Preferencji > Biblioteki i ponownie go skonfigurować.

en: GStreamer-compatible files
pl: Pliki kompatybilne z GStreamer

en: Gain
pl: Wzmocnienie

en: Gate
pl: Brama

en: General Options
pl: Ustawienia ogólne

en: Generating Chirp
pl: Generowanie ćwierkania

en: Generating DTMF tones
pl: Generowanie dźwięków DTMF

en: Generating Noise
pl: Generowanie szumu

en: Generating Silence
pl: Generowanie ciszy

en: Generating Tone
pl: Generowanie Tonu

en: Genre
pl: Gatunek

en: Genres
pl: Gatunki

en: Grabber
pl: Uchwyt

en: Graphic EQ
pl: Korektor graficzny

en: Grids
pl: Siatka

en: Header:
pl: Nagłówek:

en: Heavier
pl: Cięższy

en: Heaviest
pl: Najcięższy

en: Heavy
pl: Ciężki

en: Help
pl: Pomoc

en: Help on the Internet
pl: Pomoc w Internecie

en: High-quality Conversion
pl: Przekształcanie wysokiej jakości

en: High-quality Sinc Interpolation
pl: Wysokiej jakości Sinc Interpolation

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
pl: Wyższy współczynnik odświeżania sprawia, że miernik częściej pokazuje
    zmiany. Współczynnik 30 na sekundę lub mniej powinien zapobiec 
    wpływowi miernika na jakość dźwięku na słabszych komputerach.

en: Highpass
pl: Górnoprzepustowy

en: Horizontal Stereo
pl: Stereo poziomo

en: I&mport CleanSpeech Presets...
pl: I&mportuj ustawienia wstępne CzystejMowy...

en: I&mport...
pl: I&mportuj...

en: ID3 tag support
pl: Obsługa znaczników ID3

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
pl: ISO 639 3-literowy kod języka
    Opcjonalny
    pusty - automatycznie

en: If 'Load Theme Cache At Startup' is checked, then the Theme Cache will be loaded
    when the program starts up.
pl: Jeśli odhaczona jest pole 'Wczytaj pamięć podręczną motywu przy starcie', to pamięć
    podręczna motywu zostanie wczytana przy starcie programu.

en: If the available system memory falls below this value, audio will no longer
    be cached in memory and will be written to disk.
pl: Jeśli dostępna pamięć systemowa spadnie poniżej tej wartości, to dźwięk
    nie będzie już zapisywany do pamięci i będzie zapisywany na dysk.

en: If you have more than one Audio Track, you can
    export each track as a separate audio file.
    
    If you have a Label Track, you can export a separate
    audio file for each label in that track. You can have
    more than one Label Track, but files will only be
    exported for the uppermost Label Track.
    
    This Project does not meet the above criteria for
    exporting multiple files.
pl: Jeżeli masz więcej niż jedną ścieżkę dźwiękową, to
    możesz wyeksportować każdą z nich do osobnego pliku dźwiękowego,
    
    Jeśli masz ścieżkę z etykietami, to możesz wyeksportować osobny
    plik dźwiękowy dla każdej etykiety w ścieżce. Możesz mieć więcej
    niż jedną ścieżkę z etykietami, mimo tego zostaną wyeksportowane
    tylko pliki z najwyższej ścieżki z etykietami.
    
    Ten projekt nie spełnia powyższego kryterium
    eksportowania wielu plików.

en: If you need more control over the export format please use the 'Other uncompressed files' format.
pl: Jeśli potrzebujesz więcej kontroli nad formatem eksportu użyj 'Innego nieskompresowanego' formatu plików.

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
pl: Jeśli będziesz kontynuował, twój projekt nie zostanie zapisany na dysku. Czy tego chcesz?

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
pl: Ignoruj ciszę na początkach i końcach

en: Import
pl: Importuj

en: Import / Export
pl: Import / Eksport

en: Import Labels
pl: Importuj Etykiety

en: Import MIDI
pl: Importuj MIDI...

en: Import Presets
pl: Importuj nastawy

en: Import Raw
pl: Importuj surowe dane

en: Import Raw Data
pl: Importuj Surowe Dane

en: Import complete. Calculating waveform
pl: Ukończono import. Obliczanie kształtu fali

en: Import complete. Running an on-demand waveform calculation. %2.0f%% complete.
pl: Zakończono importowanie. Uruchomiono kalkulacje. Zakończono %2.0f%%.

en: Import via QuickTime
pl: Importowanie przez QuickTime

en: Import(s) complete. Running %d on-demand waveform calculations. Overall %2.0f%% complete.
pl: Import(y) niepełny. Pracuje %d kalkulacji. Skompletowane %2.0f%%.

en: Imported '%s'
pl: Zaimportowano '%s'

en: Imported MIDI from '%s'
pl: Zaimportowano MIDI z '%s'

en: Imported labels from '%s'
pl: Zaimportowano etykiety z '%s'

en: Importer order
pl: Kolejność importowania

en: Importing %s
pl: Importowanie %s

en: In All &Tracks
pl: We wszystkich &ścież&kach

en: In All S&ync-Locked Tracks
pl: We wszystkich zs&ynchronizowanych-zablokowanych ścieżkach

en: In addition, specify the name of an audio file or Audacity project to open it.
pl: Dodatkowo, ustal nazwę pliku dźwiękowego lub projektu Audacity, aby go otworzyć.

en: Include audio before first label
pl: Dołącz audio przed pierwszą etykietą

en: Increase gain on focused track
pl: Podnieś moc sygnału na zaznaczonej ścieżce

en: Increase input gain
pl: Zwiększ wzmocnienie wejścia

en: Increase output gain
pl: Zwiększ wzmocnienie wyjścia

en: Increase playback speed
pl: Zwiększenie prędkości odtwarzania

en: Index[%02x] Codec[%S], Language[%S], Bitrate[%S], Channels[%d], Duration[%d]
pl: Indeks[%02x] Kodek[%S], Język[%S], Częstotliwość próbkowania[%S], Kanały[%d], Długość[%d]

en: Individual Theme Files
pl: Indywidualne pliki motywów

en: Initial Pitch Shift
pl: Początkowe przesunięcie tonu

en: Initial Tempo Change (%)
pl: Początkowa zmiana tempa (%):

en: Inner fade down length:
pl: Długość wewnętrznego ściszenia:

en: Inner fade up length:
pl: Długość wewnętrznego zgłośnienia:

en: Input Channels
pl: Kanały wejściowe

en: Input Device
pl: Urządzenie wejściowe

en: Input Meter
pl: Miernik wejściowy

en: Input Volume
pl: Głośność wejściowa

en: Input Volume Slider
pl: Suwak głośności wejściowej

en: Input level meter - click to monitor input
pl: Miernik poziomu wejściowego - kliknij, aby monitorować sygnał wejściowy

en: Insane
pl: Obłąkana

en: Insert &After
pl: Wstaw &Po

en: Insert &Before
pl: Wstaw P&rzed

en: Inspecting project file data
pl: Inspekcja danych pliku projektu

en: Installation Prefix:
pl: Przedrostek instalacji:

en: Interface
pl: Interfejs

en: Internal error reported by alignment process.
pl: Zgłoszono wewnętrzny błąd przez proces wyrównywania.

en: Internal logic fault
pl: Wewnętrzny błąd logiczny

en: Interpolation:
pl: Interpolacja:

en: Invalid Vorbis bitstream header
pl: Zły nagłówek strumienia Vorbis

en: Invalid duration in LOF file.
pl: Zły czas trwania w pliku LOF.

en: Invalid sample rate
pl: Niewłaściwa częstotliwość próbkowania

en: Invalid track offset in LOF file.
pl: Nieprawidłowe przesunięcie ścieżki w pliku LOF.

en: Invalid window offset in LOF file.
pl: Nieprawidłowe przesunięcie okna w pliku LOF.

en: Invert
pl: Odwróć

en: Inverting
pl: Odwracanie

en: Join
pl: Połącz

en: Join Labels
pl: Połącz Etykiety

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
pl: Połączone %.2f sekundy w t=%.2f

en: Joined labeled regions
pl: Połączone zaznaczone obszary

en: Joint Stereo
pl: Połączone Stereo

en: Key Bindings
pl: Powiązania klawiaturowe

en: Key Combination
pl: Kombinacja klawiszy

en: Key type
pl: Rodzaj klawisza

en: Keyboard
pl: Klawiatura

en: Keyboard preferences currently unavailable.
pl: Ustawienia klawiatury chwilowo nieosiągalne

en: L&atency correction:
pl: Korekcja opóźnieni&a:

en: LAME MP3 Library:
pl: Biblioteka LAME MP3:

en: LFO Frequency (Hz):
pl: Częstotliwość LFO (Hz):

en: LFO Start Phase (deg.):
pl: Faza początkowa LFO (st.):

en: LFO frequency in hertz
pl: Częstotliwość LFO w Hertzach

en: LFO start phase in degrees
pl: Faza początkowa LFO w stopniach

en: LOF Error
pl: Błąd LOF

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
pl: Precyzja LPC
    Opcjonalna
    0 - domyślne
    min - 1
    max - 15

en: La&beled Regions
pl: Regiony z &etykietą

en: Label
pl: Etykieta

en: Label Edit
pl: Etykieta edycji

en: Label Track
pl: Etykieta Utworu

en: Label Track Font
pl: Czcionka etykiety ścieżki

en: Label or track "%s" is not a legal file name. You cannot use any of: %s
    Use...
pl: Etykieta lub ścieżka "%s" jest niewłaściwą nazwą pliku. Nie możesz żadnego ze znaków: %s
    Użyj...

en: Labels
pl: Etykiety

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
pl: Lag (sekundy)	Częstotliwość (Hz)	Poziom

en: Language:
pl: Język:

en: Latency
pl: Opóźnienie

en: Latency Correction setting has caused the recorded audio to be hidden before zero.
    Audacity has brought it back to start at zero.
    You may have to use the Time Shift Tool (<---> or F5) to drag the track to the right place.
pl: Ustawienie korekcji opóźnienia spowodowało, że nagrany dźwięk został ukryty przed zerem.
    Audacity przywróciło go z powrotem do pozycji zerowej.
    Być może trzeba będzie użyć Narzędzia do Przemieszczania Czasu (<---> lub F5), aby przesunąć dźwięk w odpowiednie miejsce.

en: Latency problem
pl: Problem z czasem oczekiwania

en: Left
pl: Lewy

en: Left Channel
pl: Lewy kanał

en: Left,
pl: Lewy,

en: Left-Click
pl: Lewy klawisz myszy

en: Left-Double-Click
pl: Podwójne-lewe-kliknięcie

en: Left-Drag
pl: Lewy klawisz - przeciągnij

en: Left-to-Off
pl: Lewe wyłączone

en: Left-to-On
pl: Lewe włączone

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
pl: Lewy=Powiększ, Prawy=Pomniejsz, Środek=Normalny

en: Length
pl: Długość

en: Length (seconds)
pl: Długość (sekundy)

en: Length (seconds):
pl: Długość (sekundy):

en: Length of &Filter:
pl: Długość &filtra:

en: Length of Filter
pl: Długość filtra

en: Level:
pl: Poziom:

en: Leveller
pl: Równiarka

en: Leveller...
pl: Równiarka...

en: Levels To Discard
pl: Ilość cofnięć do porzucenia

en: Li&near Frequency Scale
pl: Li&niowa skala częstotliwości

en: Libraries
pl: Biblioteki

en: Libresample by Dominic Mazzoni and Julius Smith
pl: Libresample autorstwa Dominic Mazzoni i Julius Smith

en: Libsamplerate by Erik de Castro Lopo
pl: Libsamplerate autorstwa Erik de Castro Lopo

en: Libsamplerate error: %d
pl: Błąd Libsamplerate: %d

en: Light
pl: Lekki

en: Limiter
pl: Ograniczanie

en: Line Time
pl: Czas jako linia

en: Line Time:
pl: Czas jako linia:

en: Linear
pl: Liniowa

en: Linear Frequency Scale
pl: Liniowa skala częstotliwości

en: Linear frequency
pl: Skala liniowa

en: List of Files in basic text format
pl: Lista plików w podstawowym formacie tekstowym

en: Lo&ng period:
pl: &Długi odcinek:

en: Load
pl: Wczytaj

en: Load Files
pl: Wczytaj pliki

en: Load Metadata As:
pl: Załaduj Metadane jako:

en: Load Preset
pl: Wczytaj nastawę

en: Load Theme Cache
pl: Wczytaj pamięć motywu

en: Load Theme Cache At Startup
pl: Wczytaj pamięć motywu przy starcie

en: Load VST Program:
pl: Wczytaj program VST:

en: Loaded %d keyboard shortcuts
pl: Załadowano %d skróty klawiaturowe

en: Loading keyboard shortcuts
pl: Ładowanie skrótów klawiaturowych

en: Loca&te...
pl: Us&tal..

en: Local
pl: Lokalnie

en: Locate FFmpeg
pl: Ustal położenie FFmpeg

en: Locate Lame
pl: Ustal położenie Lame

en: Location of %s:
pl: Położenie %s:

en: Location of &Manual:
pl: Położenie i&nstrukcji:

en: Location of '%s':
pl: Położenie '%s':

en: Log frequency
pl: Skala logarytmiczna

en: Log search
pl: Szukanie w dzienniku

en: Logarithmic
pl: Logarytmiczna

en: Long Seek right during playback
pl: Długie przesunięcie w prawo podczas odtwarzania

en: Long seek left during playback
pl: Długie przesunięcie w lewo podczas odtwarzania

en: Lower speed limit
pl: Dolna granica szybkości

en: Lowpass
pl: Dolnoprzepustowy

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
pl: Pliki M4A (AAC) (FFmpeg)

en: MIDI Devices
pl: Urządzenia MIDI

en: MIDI Synthesizer Latency (ms):
pl: Opóźnienie syntetyzatora MIDI (ms):

en: MIDI and Allegro files (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|MIDI files (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Allegro files (*.gro)|*.gro|All files (*.*)|*.*
pl: Pliki MIDI i Allegro (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|Pliki MIDI (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Pliki Allegro (*.gro)|*.gro|Wszystkie pliki (*.*)|*.*

en: MIDI file (*.mid)|*.mid|Allegro file (*.gro)|*.gro
pl: Pliki MIDI (*.mid)|*.mid|Pliki Allegro (*.gro)|*.gro

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
pl: Ścieżki MIDI nie mogą być przesuwane indywidualnie, a jedynie pliki dźwiękowe.

en: MISSING
pl: BRAKUJĄCY

en: MP2 Export Setup
pl: Ustawienia eksportu MP2

en: MP2 Files
pl: Pliki MP2

en: MP2 export
pl: Eksportowanie MP2

en: MP3 Export Library
pl: Biblioteka Eksportu MP3

en: MP3 Export Setup
pl: Ustawienia eksportu dla MP3

en: MP3 Files
pl: Pliki MP3

en: MP3 Importing
pl: Importowanie MP3

en: MP3 Library Version:
pl: Wersja biblioteki MP3:

en: MP3 Library:
pl: Biblioteka MP3:

en: MP3 export library not found
pl: Nie znaleziono biblioteki eksportu MP3

en: MP3 files
pl: Pliki MP3

en: MPEG container options
pl: Opcje kontenera MPEG

en: Ma&ximum Frequency (Hz):
pl: &Maksymalna częstotliwość (Hz):

en: Made '%s' a stereo track
pl: Utwórz '%s' ścieżkę stereo

en: Main
pl: Główny

en: Main Mix
pl: Główny mikser

en: Make Labels
pl: Stwórz etykiety

en: Make Stereo
pl: Utwórz stereo

en: Make Stereo Track
pl: Utwórz ścieżkę stereo

en: Make a &copy of the files before editing (safer)
pl: Utwórz kopię pliku przed jego edycją (bezpieczniejsze)

en: Make-up gain for 0dB after compressing
pl: Uczyń ze wzmocnienia 0dB po skompresowaniu

en: Manage Curves
pl: Zarządzaj krzywymi

en: Manage Curves List
pl: Zarządzaj listą krzywych

en: Manage History
pl: Zarządzaj historią

en: Master Gain Control
pl: Główna kontrola wzmocnienia

en: Max Spike Duration (milliseconds): 
    (99999 or greater is off)
pl: Maksymalny czas trwania wartości szczytowej (milisekund): 
    (99999 lub więcej jest wyłączone)

en: Max dB
pl: Maks dB

en: Max silence duration:
pl: Maksymalny czas trwania ciszy:

en: Max spike width
pl: Maksymalna szerokość szczytu

en: Max spike width (higher is more sensitive):
pl: Maksymalna szerokość szczytu (wyższa zwiększa wrażliwość):

en: Max. Number of Notes (1..128):
pl: Mak. ilość nut (1..128):

en: Max. PdO
pl: Maks. PdO

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
pl: Maksymalne zlecenie partycji
    Opcjonalne
    -1 - domyślne
    min - 0
    max - 8

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
pl: Maksymalne zlecenie
    Opcjonalne
    -1 - domyślne
    min - 0
    max - 32 (z LPC) lub 4 (bez LPC)

en: Maximum amplitude dB
pl: Maksymalna amplituda dB

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
pl: Maksymalna szybkość transmisji multipleksowego strumienia
    Opcjonalna
    0 - domyślna

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
pl: Maksymalna częstotliwość musi wynosić 100 Hz lub więcej

en: Maximum pause:
pl: Maksymalna pauza:

en: Measure selection
pl: Zmierz zaznaczenie

en: Measured background level
pl: Poziom zmierzonego tła

en: Measured foreground level
pl: Poziom zmierzonego pierwszego planu

en: Media read error
pl: Błąd odczytu

en: Medium
pl: Średnia

en: Medium Tracks
pl: Średnie ścieżki

en: Memory allocation failed -- NewSamples
pl: Błąd przydzielenia pamięci -- NowePróbki

en: Merge
pl: Połącz

en: Merged Clips
pl: Połączone klipy

en: Meter
pl: Miernik

en: Meter Preferences
pl: Ustawienia Miernika

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
pl: Częstotliwość odświeżania miernika na sekundę [1-100]:

en: Meter-Play
pl: Miernik-odtwarzacz

en: Meter-Record
pl: Miernik-nagrywanie

en: Meter/Waveform dB &range:
pl: Zak&res dB miernika/kształtu fali:

en: Mi&nimum Free Memory (MB):
pl: Mi&nimum wolnej pamięci (MB):

en: Mi&nimum Frequency (Hz):
pl: Mi&nimalna częstotliwość (Hz):

en: Mi&x and Render
pl: &Miksuj i renderuj

en: Mi&xer Toolbar
pl: Pasek narzędziowy mi&ksera

en: Middle-Click
pl: Środkowe-Kliknięcie

en: Mime-types
pl: Typy mime

en: Min silence duration:
pl: Minimalny czas trwania ciszy:

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
pl: Minimalne zlecenie partycji
    Opcjonalne
    -1 - domyślne
    min - 0
    max - 8

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
pl: Minimalne zlecenie
    Opcjonalne
    -1 - domyślne
    min - 0
    max - 32 (z LPC) lub 4 (bez LPC)

en: Minimum Amplitude (dB):
pl: Minimalna amplituda (dB):

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
pl: Minimalna częstotliwość musi wynosić co najmniej 0 Hz

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
pl: Minimalna częstotliwość musi być mniejsza niż maksymalna częstotliwość

en: Missing alias (.auf) block file: '%s'
pl: Brakujący plik aliasowy: (%s)

en: Missing aliased audio file: '%s'
pl: Brakuje aliasowanego pliku dźwiękowego: '%s'

en: Missing data block file: '%s'
pl: Brakujący plik danych: (%s.au)

en: Mix
pl: Mikser

en: Mix and Render
pl: Miksuj i renderuj

en: Mix and Render to New Track
pl: Miksuj i przetwarzaj do Nowej Ścieżki

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
pl: Wymieszane i renderowane %d ścieżki w jedną nową ścieżkę mono

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
pl: Wymieszane i renderowane %d ścieżki w jedną nową ścieżkę stereo

en: Mixer
pl: Mikser

en: Mixer Panel
pl: Panel miksera

en: Mixing and rendering tracks
pl: Miksowanie i renderowanie ścieżek

en: Mixing down to &mono during export
pl: Miksowanie do &mono przy eksporcie

en: Mixing down to &stereo during export
pl: Miksowanie do &stereo przy eksporcie

en: Mo&ve Cursor
pl: Prz&enieś kursor

en: Moderate
pl: Średni

en: Modes
pl: Tryby

en: Modified Label
pl: Zmodyfikowana etykieta

en: Mouse
pl: Mysz

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
pl: Przypisania myszy (domyślne wartości, nie konfigurowalne)

en: Move &Down
pl: Przesuń w &dół

en: Move &Up
pl: Przesuń w &górę

en: Move &filter down
pl: Przesuń &filtr w dół

en: Move Focus to Next Track
pl: Przenieś uaktywnienie do następnej ścieżki

en: Move Focus to Next and Select
pl: Przenieś uaktywnienie do następnej i zaznacz

en: Move Focus to Previous Track
pl: Przenieś uaktywnienie do poprzedniej ścieżki

en: Move Focus to Previous and Select
pl: Przenieś uaktywnienie do poprzedniej i zaznacz

en: Move Track
pl: Przesuń ścieżkę

en: Move Track Down
pl: Przesuń ścieżkę w dół

en: Move Track Up
pl: Przesuń ścieżkę w górę

en: Move backward from toolbars to tracks
pl: Przesuń wstecz z pasków narzędzi do ścieżek

en: Move clip up/down between tracks
pl: Przesuń klip w górę/w dół pomiędzy ścieżkami

en: Move f&ilter up
pl: Przesuń f&iltr w górę

en: Move forward from toolbars to tracks
pl: Przesuń wprzód z pasków narzędzi do ścieżek

en: Move rule &down
pl: Przesuń zasadę w &dół

en: Move rule &up
pl: Przesuń zasadę w &górę

en: Moved '%s' %s
pl: Przesunięty '%s' %s

en: Moved Sample
pl: Przesunięto próbkę

en: Moved clip to another track
pl: Klip przeniesiony do innej ścieżki

en: Moved gain slider
pl: Przesunięto suwak czułości

en: Moved pan slider
pl: Przesunięto suwak panoramiczny

en: Moved velocity slider
pl: Przesunięto suwak prędkości

en: Multi Tool
pl: Multi narzędzie

en: Multi-Tool Mode
pl: Tryb multi narzędzia

en: Multi-Tool Mode: Cmd-, for Mouse and Keyboard Preferences
pl: Tryb multi narzędzia: naciśnij :Cmd-, aby tworzyć preferencje myszy i klawiatury

en: Multi-Tool Mode: Ctrl-P for Mouse and Keyboard Preferences
pl: Tryb multi narzędzia: naciśnij Ctrl+P aby tworzyć preferencje myszy i klawiatury

en: Multiband
pl: Wielopasmowy

en: Musical Instrument
pl: Instrument muzyczny

en: Mute
pl: Cisza

en: Mute/Unmute focused track
pl: Wycisz/Zgłośnij zaznaczoną ścieżkę

en: Mux Rate:
pl: Współczynnik Mux:

en: NTSC frames
pl: klatki NTSC

en: Name
pl: Nazwa

en: Name Change
pl: Zmiana nazwy

en: Name files:
pl: Nazwij pliki:

en: Name is the same as the original one
pl: Nazwa jest taka sama jak ta oryginalna

en: Name must not be blank
pl: Nazwa nie może być pusta

en: Name...
pl: Nazwa...

en: Names may not contain '%c' and '%c'
pl: Nazwy nie mogą zawierać %c ani %c

en: Never copy any files
pl: Nigdy nie kopiuj żadnych plików

en: New Label Track
pl: Nowa ścieżka etykiet

en: New Peak Amplitude (dB):
pl: Nowy Szczyt Amplitudy (dB):

en: New Project
pl: Nowy projekt

en: New Temporary Directory
pl: Nowy katalog tymczasowy

en: New Track
pl: Nowa Ścieżka

en: New sample rate (Hz):
pl: Nowe próbkowanie (Hz):

en: New selection length:
pl: Nowa długość zaznaczenia:

en: New selection length: hh:mm:ss
pl: Nowa długość zaznaczenia: hh:mm:ss

en: New...
pl: Nowy...

en: Next Tool
pl: Następne narzędzie

en: No Local Help
pl: Brak lokalnej pomocy

en: No MIDI interfaces
pl: Brak interfejsu MIDI

en: No audio interfaces
pl: Brak interfejsów dźwiękowych

en: No background measured
pl: Tło niezmierzone

en: No chain selected
pl: Nie zaznaczono toru

en: No compatible FFmpeg library was found
pl: Nie znaleziono kompatybilnej biblioteki FFmpeg

en: No curves exported
pl: Nie wyeksportowano krzywych

en: No devices found
pl: Nie znaleziono żadnych urządzeń

en: No endianness
pl: Bez endianness

en: No foreground measured
pl: Pierwszy plan niezmierzony

en: No labels to export.
pl: Brak etykiet do eksportu.

en: Noise Floor
pl: Poziom szumu

en: Noise Floor %d dB
pl: Poziom szumu %d dB

en: Noise Floor:
pl: Poziom szumu:

en: Noise Generator
pl: Generator szumu

en: Noise Removal
pl: Usuwanie szumu

en: Noise Removal by Dominic Mazzoni
pl: Usuwanie szumu autorstwa Dominic Mazzoni

en: Noise Removal...
pl: Usuwanie szumu...

en: Noise Threshold (Hiss/Hum/Ambient Noise)
pl: Próg szumu (syczenie/buczenie/hałas otoczenia)

en: Noise re&duction (dB):
pl: Re&dukcja szumu (dB):

en: Noise reduction
pl: Redukcja szumu

en: Noise type
pl: Typ szumu

en: Noise...
pl: Szum...

en: Noise:
pl: Szum:

en: None
pl: Żaden

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
pl: Nie znaleziono żadnego z 
     elementów tematu w:
      %s.

en: None-Skip
pl: Bez-przeskoku

en: Normalize
pl: Normalizacja

en: Normalize maximum amplitude to:
pl: Znormalizuj maksymalną amplitudę do:

en: Normalize stereo channels independently
pl: Normalizuj kanały stereo niezależnie

en: Normalize...
pl: Normalizuj...

en: Normalizing...
pl: Normalizowanie...

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
pl: Nieaktualna lub niewspierana biblioteka MP3!

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
pl: Nie wszystkie formaty i kodeki są kompatybilne. Tak samo nie wszystkie kombinacje opcji są kompatybilne ze wszystkimi kodekami.

en: Not an Ogg Vorbis file
pl: To nie jest plik Ogg Vorbis

en: Not enough data selected.
pl: Za mało zaznaczonych danych.

en: Note Track
pl: Ścieżka nut

en: Note key
pl: Klucz nuty

en: Note length (seconds)
pl: Długość nuty (sekundy)

en: Note velocity
pl: Prędkość nut

en: Note: Export quality options can be chosen by clicking the Options
    button in the Export dialog.
pl: Uwaga: Opcje jakości eksportu mogą być wybrane poprzez kliknięcie
    przycisku opcji w oknie dialogowym eksportu.

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
pl: Uwaga: Naciśnięcie Cmd+Q spowoduje wyjście. Pozostałe klawisze są prawidłowe.

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
pl: Nie ma nic do zmierzenia.
    Proszę wybrać odcinek ścieżki.

en: Nothing to redo
pl: Nic do przywrócenia

en: Nothing to undo
pl: Nic do cofnięcia

en: Num
pl: Numer

en: Number of consecutive analysis:
pl: Liczba kolejnych analiz:

en: Number of times to repeat:
pl: Ilość powtórzeń:

en: Numbering after File name prefix
pl: Numerowanie po przedrostku nazwy pliku

en: Numbering before Label/Track Name
pl: Numerowanie przed nazwą etykiety/ścieżki

en: Nyquist Output:
pl: Wyjście Nyquist:

en: Nyquist Prompt
pl: Zapytanie Nyquista

en: Nyquist did not return audio.
pl: Nyquist nie zwrócił audio.

en: Nyquist returned the value:
pl: Nyquist zwrócił wartość:

en: Nyquist returned too many audio channels.
pl: Nyquist zwrócił zbyt dużo kanałów audio.

en: Ogg Vorbis Export Setup
pl: Ustawienia Eksportu Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Files
pl: Pliki Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Import and Export
pl: Importowanie i eksportowanie Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis files
pl: Pliki Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis support is not included in this build of Audacity
pl: Ogg Vorbis nie jest zawarty w tej kompilacji Audacity

en: On-demand import and waveform calculation complete.
pl: Ukończono obliczenia kształtu fali i importu na żądanie.

en: One Hour
pl: Jedna godzina

en: One Min
pl: Jedna minuta

en: One Sec
pl: Jedna sekunda

en: One or more external audio files could not be found.
    It is possible they were moved, deleted, or the drive they were on was unmounted.
    Silence is being substituted for the affected audio.
    The first detected missing file is:
    %s
    There may be additional missing files.
    Choose File > Check Dependencies to view a list of locations of the missing files.
pl: Nie można znaleźć jednego lub więcej plików dźwiękowych.
    Możliwym jest, że zostały one przeniesione, usunięte lub napęd, na którym przebywały został odmontowany.
    Brakujące dźwięki zostały zastąpione ciszą.
    Pierwszym wykrytym brakującym plikiem jest:
    %s
    Możliwe, że jest więcej brakujących plików.
    Wybierz Plik > Sprawdź zależności, aby obejrzeć listę miejsc brakujących plików.

en: Only avformat.dll|*avformat*.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
pl: Tylko avformat.dll|*avformat*.dll|Biblioteki łączone dynamicznie (*.dll)|*.dll|Wszystkie pliki (*.*)|*

en: Only lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
pl: Tylko lame_enc.dll|lame_enc.dll|Biblioteki dynamiczne (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*

en: Only libavformat.so|libavformat.so*|Dynamically Linked Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
pl: Tylko libavformat.so|libavformat.so*|Dynamicznie Łączone Biblioteki (*.so*)|*.so*|Wszystkie Pliki (*)|*

en: Only libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
pl: Tylko libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Biblioteki dynamiczne (*.dylib)|*.dylib|Wszystkie pliki (*)|*

en: Only libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|Primary Shared Object files (*.so)|*.so|Extended Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
pl: Tylko libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|Podstawowe biblioteki współdzielone (*.so)|*.so|Biblioteki rozszerzone (*.so*)|*.so*|Wszystkie pliki (*)|*

en: Onsets
pl: Nagłosy

en: Open &Recent...
pl: Otwórz &najnowsze

en: Open Me&tadata Editor...
pl: Otwórz edytor me&tadanych...

en: Open Recent
pl: Otwórz niedawne

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
pl: Otwórz nowy projekt aby zmodyfikować skróty klawiaturowe.

en: Open menu on focused track
pl: Otwórz menu na zaznaczonej ścieżce

en: Opening Audacity Project
pl: Otwieranie projektu Audacity

en: Options
pl: Opcje

en: Options...
pl: Opcje...

en: Orphan block file: '%s'
pl: Odosobniony plik blokowy: (%s)

en: Oscillator
pl: Oscylator

en: Other Contributors
pl: Inni współtwórcy

en: Other Emeritus Team Members
pl: Inni członkowie zespołu Emeritus

en: Other uncompressed files
pl: Inne nieskompresowane pliki

en: Other...
pl: Inne...

en: Out of disk space
pl: Za mało miejsca na dysku

en: Out of memory!
pl: Brak pamięci!

en: Outer fade down length:
pl: Długość zewnętrznego ściszenia:

en: Outer fade up length:
pl: Długość zewnętrznego zgłośnienia:

en: Output Channels: %2d
pl: Kanały wyjściowe: %2d

en: Output Device
pl: Urządzenie wyjściowe

en: Output Meter
pl: Miernik wyjściowy

en: Output Volume
pl: Głośność wyjściowa

en: Output Volume Slider
pl: Suwak głośności wyjściowej

en: Output level meter
pl: Miernik poziomu wyjściowego

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
pl: Ogólna jakość, używana różnie przez różne kodeki
    Wymagane dla vorbis
    0 - automatycznie
    -1 - wyłączone(użyj częstotliwości)

en: Overdub (on/off)
pl: Ponad Poziomem (wł/wył)

en: Overdub: &Play other tracks while recording new one
pl: Overdub: &Odtwarzaj inne ścieżki podczas nagrywania nowej

en: Overwrite existing curve '
pl: Zastąp istniejącą krzywą '

en: Overwrite existing files
pl: Zastąp istniejące pliki

en: Overwrite preset '%s'?
pl: Czy zastąpić nastawę '%s'?

en: PAL frames (25 fps)
pl: klatki PAL (25 fps)

en: Pa&ge Setup...
pl: Us&tawienia strony...

en: Packet Size:
pl: Rozmiar pakietu:

en: Packet size
    Optional
    0 - default
pl: Rozmiar pakietu 
    Opcjonalny
    0 - domyślny

en: Pan left on focused track
pl: Przesuń w lewo na zaznaczonej ścieżce

en: Pan right on focused track
pl: Przesuń w prawo na zaznaczonej ścieżce

en: Parameters
pl: Parametry

en: Parametric
pl: Parametryczny

en: Paste
pl: Wklej

en: Paste Te&xt to New Label
pl: Wklej &tekst do nowej etykiety

en: Paste Text to New Label
pl: Wklej tekst do nowej etykiety

en: Pasted from the clipboard
pl: Wklejone ze schowka

en: Pasted text from the clipboard
pl: Wklejony tekst ze schowka

en: Pasting one type of track into another is not allowed.
pl: Wklejanie jednego typu ścieżki do innego typu nie jest dozwolone.

en: Pause
pl: Pauza

en: PdO Method:
pl: Metoda PdO:

en: Pencil
pl: Pióro

en: Percent Change
pl: Zmiana procentowa

en: Percent Change:
pl: Zmiana procentowa:

en: Performing Echo
pl: Tworzenie echa

en: Performing Effect:
pl: Efekty wykonywania:

en: Performing Effect: %s
pl: Tworzenie efektu: %s

en: Performing Equalization
pl: Tworzenie korekcji graficznej

en: Performing Repeat
pl: Tworzenie powtórzenia

en: Phaser
pl: Fazer

en: Phaser...
pl: Fazer...

en: Pink
pl: Różowy

en: Pitch (EAC)
pl: Ton (EAC)

en: Pitch Shifter
pl: Przesuwanie tonu

en: Pitch and Tempo
pl: Ton i tempo

en: Pitch and Tempo Change support
pl: Obsługa zmiany tonu i tempa

en: Pitch:
pl: Ton

en: Pla&y Region
pl: &Odtwórz region

en: Play
pl: Odtwórz

en: Play (Shift for Loop Play)
pl: Odtwórz (Shift odtwarza w pętli)

en: Play Cut Preview
pl: Odtwarzaj wycięty podgląd

en: Play Meter
pl: Miernik odtwarzania

en: Play One Second
pl: Odtwarzaj 1 sekundę

en: Play To Selection
pl: Odtwarzaj do zaznaczenia

en: Play and/or record using &RAM (useful for slow drives)
pl: Odtwarzaj i/lub nagrywaj używając pamięci &RAM (przydatne dla wolnych komputerów)

en: Play at selected speed
pl: Odtwarzaj z podaną prędkością

en: Play at speed
pl: Odtwarzaj z prędkością

en: Play-at-speed
pl: Odtwarzaj z prędkością

en: Play/Stop
pl: Odtwarzaj/Zatrzymaj

en: Play/Stop and Set Cursor
pl: Odtwarzaj/zatrzymaj i ustaw kursor

en: Playback
pl: Odtwarzanie

en: Playback Speed
pl: Prędkość odtwarzania

en: Playing Audio
pl: Odtwarzanie dźwięku

en: Playthrough
pl: Odtwarzanie

en: Please enter valid times.
pl: Proszę wpisać ważne czasy.

en: Please enter valid values.
pl: Wprowadź ważne wartości.

en: Please save and close the current project first.
pl: Proszę najpierw zapisać i zamknąć aktualny projekt.

en: Please select an action
pl: Proszę wybierać działanie

en: Please select codec before saving a profile
pl: Wybierz kodek zanim zapiszesz profil

en: Please select format before saving a profile
pl: Wybierz format zanim zapiszesz profil

en: Please select something to be measured.
pl: Proszę wybrać coś do pomiaru.

en: Plot Spectrum...
pl: Narysuj widmo...

en: Plug-in support
pl: Obsługa wtyczki

en: Plugin Settings
pl: Ustawienia Wtyczki

en: Plugins %i to %i
pl: Wtyczki %i do %i

en: Plugins 1 to %i
pl: Wtyczki 1 do %i

en: Position
pl: Pozycja

en: Pre&ferences...
pl: Pre&ferencje...

en: Pre&view
pl: Pod&gląd

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
pl: Metoda Zlecenia
    Oszacowana - najszybsza, niska kompresja
    Szukany rejestr - najwolniejsza, najlepsza kompresja
    Pełny rejestr - domyślna

en: Preferences...
pl: Preferencje...

en: Preferences:
pl: Preferencje:

en: Preparing preview
pl: Przygotowywanie podglądu

en: Preset
pl: Nastawa

en: Preset '%s' does not exist.
pl: Nastawa '%s' nie istnieje.

en: Preset:
pl: Nastawa:

en: Presets
pl: Nastawy

en: Presets:
pl: Nastawy:

en: Presmooth Time
pl: Wstępnie gładki czas

en: Presmooth Time:
pl: Wstępnie gładki czas:

en: Press
pl: Naciśnij

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
pl: Naciśnij F2 lub kliknij podwójnie, aby edytować zawartość komórek.

en: Preview &after cut region:
pl: Podgląd &po wyciętym obszarze:

en: Preview &before cut region:
pl: Podgląd p&rzed wyciętym obszarem:

en: Preview not available
pl: Niemożliwy podgląd

en: Previewing
pl: Podgląd

en: Previous Tool
pl: Poprzednie narzędzie

en: Print
pl: Drukuj

en: Problem encountered exporting presets.
pl: Problem podczas eksportowania ustawień.

en: Processing Auto Duck...
pl: Przetwarzanie Auto Duck...

en: Profile:
pl: Profil:

en: Program build date:
pl: Data  budowy programu:

en: Progress
pl: Postęp

en: Project Dependencies
pl: Zależności projektu

en: Project Depends on Other Audio Files
pl: Projekt zależy od innych plików dźwiękowych

en: Project Rate (Hz):
pl: Próbkowanie projektu (Hz):

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Show Log...' in the Help menu to see details.
pl: Sprawdzanie projektu znalazło nieciągłości w plikach, podczas samoczynnego odzyskiwania.
    
    Naciśnij 'Pokaz dziennik...' w menu pomocy, aby uzyskać szczegóły.

en: Project check found file inconsistencies inspecting the loaded project data.
pl: Sprawdzanie projektu wykazało niezgodności przy inspekcji wczytanych danych projektu.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
pl: Sprawdzanie projektu folderu "%s" 
    wykryło %d brakujących aliasów (.auf) plików blokowych. 
    Audacity może w pełni zregenerować te pliki 
    z bieżącego dźwięku w projekcie.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
pl: Sprawdzanie projektu folderu "%s" 
    wykryło %d brakujących danych dźwiękowych (.au) bloków plików, 
    prawdopodobnie ze względu na błąd, awarię systemu, lub przypadkowe 
    usunięcie. Audacity nie może przywrócić tych plików 
    samoczynnie. 
    
    Jeśli wybierzesz pierwszą lub drugą opcję poniżej, 
    to możesz spróbować znaleźć i przywrócić brakujące pliki 
    na ich poprzednie położenia. 
    
    Zauważ, że dla drugiej opcji, kształt fali 
    może nie pokazywać ciszy.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
pl: Sprawdzenie projektu folderu "%s" 
    wykryło %d brakujących zewnętrznych plików dźwiękowych 
    ('pliki aliasowe'). Audacity nie ma możliwości 
    odzyskania tych plików samoczynnie. 
    
    Jeśli wybierzesz pierwszą lub drugą opcję poniżej, 
    to możesz spróbować znaleźć i przywrócić brakujące pliki 
    na ich poprzednie położenia. 
    
    Zauważ, że dla drugiej opcji, kształt fali 
    może nie pokazywać ciszy. 
    
    Jeśli wybierzesz trzecią opcję, to zapiszesz projekt 
    w jego bieżącym stanie, chyba że "Zamkniesz 
    projekt natychmiastowo" przy przyszłych ostrzeżeniach o błędach.

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
pl: Sprawdzanie projektu folderu "%s" 
    znalazło %d porzucone pliki bloku. Pliki te są nieużywane 
    przez ten projekt, ale mogą należeć do innych projektów. 
    Nie wadzą nikomu i są małe.

en: Project check read faulty Sequence tags.
pl: Sprawdzanie projektu odczytał błędne znaczniki sekwencji.

en: Project was recovered
pl: Projekt został odzyskany

en: Projects
pl: Projekty

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
pl: Aby kontynuować, niezbędny jest poprawnie skonfigurowany pakiet FFmpeg.
    Możesz go skonfigurować w Preferencje > Biblioteki.

en: Quality
pl: Jakość

en: Quality:
pl: Jakość:

en: QuickTime files
pl: Pliki QuickTime

en: Quit Audacity
pl: Opuść Audacity

en: R
pl: P

en: R&emove Audio
pl: &Usuń dźwięk

en: Rate Change
pl: Zmiana stosunku

en: Ratio
pl: Stosunek

en: Ratio %.0f to 1
pl: Stosunek %.0f do 1

en: Ratio %.1f to 1
pl: Stosunek %.1f do 1

en: Ratio:
pl: Stosunek:

en: Re&gion Save
pl: Zapis re&gionu

en: Re&move
pl: &Usuń

en: Re&name
pl: Zmień &nazwę

en: Read the files &directly from the original (faster)
pl: Czytaj pliki bezpośre&dnio z oryginału (szybsze)

en: Real-time Conversion
pl: Przekształcanie w czasie rzeczywistym

en: Recent &Files
pl: Ostatnie &pliki

en: Record
pl: Nagrywanie

en: Record (Shift for Append Record)
pl: Nagrywaj (Shift do dołączania nagrywania)

en: Record Meter
pl: Miernik nagrywania

en: Recorded Audio
pl: Nagrano dźwięk

en: Recording
pl: Nagrywanie

en: Recording - Choosing the Input Device
pl: Nagrywanie - Wybór Urządzenia

en: Recording - Choosing the Input Source
pl: Nagrywanie - Wybór Źródła

en: Recording - Setting the Input Level
pl: Nagrywanie - Ustawianie Poziomu Wysterowania

en: Recording Audio
pl: Nagrywanie dźwięku

en: Recording end
pl: Koniec nagrywania

en: Recording in CleanSpeech mode is not possible when a track, or more than one project, is already open.
pl: Nagrywanie w trybie CzystaMowa nie jest możliwe, gdy jedna ścieżka lub więcej niż jeden projekt są otwarte.

en: Recording not permitted
pl: Nagrywanie zabronione

en: Recording start
pl: Początek nagrywania

en: Recover
pl: Odzyskaj

en: Recover Projects
pl: Odzyskaj Projekty

en: Recoverable projects
pl: Projekty możliwe do odzyskania

en: Recovering a project will not change any files on disk before you save it.
pl: Odzyskiwanie projektu nie wpłynie na żadne pliki na dysku zanim ich nie zapiszesz.

en: Rectangle
pl: Prostokąt

en: Rectangular
pl: Prostokątny

en: Redo
pl: Powtórz

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
pl: Regeneruj pliki podsumowania z aliasami (bezpieczne i zalecane)

en: Regio&n Restore
pl: Przywrócenie regio&nu

en: Release build
pl: Wydanie

en: Remaining Time:
pl: Czas pozostały:

en: Remo&ve Tracks
pl: U&suń ścieżki

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove Track
pl: Usuń Ścieżkę

en: Remove any DC offset (center on 0.0 vertically)
pl: Usuń jakiekolwiek przesunięcie DC (wyśrodkuj w pionie na 0.0)

en: Removed Cut Line
pl: Usunięta linia cięcia

en: Removed audio track(s)
pl: Usunięta(e) ścieżki(a) audio

en: Removed track '%s.'
pl: Usunięta ścieżka '%s'

en: Removing Dependencies
pl: Usuwanie zależności

en: Removing Noise
pl: Usuwanie szumu

en: Removing clicks and pops...
pl: Usuwanie stukotu i trzasków...

en: Rename '
pl: Zmień nazwę '

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
pl: Zmień nazwę 'nienazwanego' aby zapisać nowy wpis.
    'OK' zapisuje wszystkie zmiany, 'Anuluj' nie zapisuje wszystkich zmian.

en: Rename...
pl: Zmień nazwę...

en: Renamed '%s' to '%s'
pl: Zmiana nazwy z '%s' na '%s'

en: Renamed file: %s
pl: Zmieniono nazwę pliku: %s

en: Render
pl: Renderuj

en: Rendered all audio in track '%s'
pl: Wszystkie dźwięki renderowane w ścieżce'%s'

en: Repair
pl: Napraw

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
pl: Napraw dźwięk używając danych dźwiękowych spoza zaznaczonego regionu.
    
    Zaznacz region dotykający dźwięku przynajmniej z jednej strony.
    
    Im więcej otaczającego dźwięku, tym lepiej.

en: Repairing damaged audio
pl: Naprawianie uszkodzonego dźwięku

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Repeat %s
pl: Powtórz %s

en: Repeat Last Effect
pl: Powtórz ostatni efekt

en: Repeat...
pl: Powtórz...

en: Repeated %d times
pl: Powtórzono %d-razy

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
pl: Zastąp brakujący dźwięk ciszą (natychmiastowe i trwałe)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
pl: Zastąp brakujący dźwięk ciszą (natychmiastowe i trwałe).

en: Replot
pl: Przerysuj

en: Represent times and durations in &beats
pl: Prezentuj czasy i czasy trwania w &uderzeniach

en: Represent times and durations in &seconds
pl: Prezentuj czasy i czasy trwania w &sekundach

en: Resample
pl: Zmień próbkowanie

en: Resample Track
pl: Zmień próbkowanie ścieżki

en: Resampled audio track(s)
pl: Ścieżka(i) dźwiękowa o zmienionym próbkowaniu

en: Resampling disabled.
pl: Wyłączono zmianę próbkowania.

en: Resampling track %d
pl: Zmiana próbkowani ścieżki %d

en: Rescan Audio Devices
pl: Przeskanuj ponownie urządzenia dźwiękowe

en: Rescan VST effects next time Audacity is started
pl: Ponownie przeskanuj pod kątem efektów VST przy następnym uruchomieniu Audacity

en: Rese&t...
pl: Wyze&ruj...

en: Reset
pl: Wyzeruj

en: Reset Genres
pl: Wyzeruj gatunki

en: Resize Large
pl: Zmień rozmiar na duży

en: Resize Small
pl: Zmień rozmiar na mały

en: Resonance
pl: Rezonans:

en: Resonance:
pl: Rezonans:

en: Restart Audacity to apply changes.
pl: Uruchom Audacity ponownie, aby zastosować zmiany.

en: Restore Defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Result
pl: Wynik

en: Results
pl: Wyniki

en: Reverb
pl: Pogłos

en: Reverse
pl: Cofnij w czasie

en: Reversing
pl: Cofanie

en: Right
pl: Prawy

en: Right Channel
pl: Prawy kanał

en: Right,
pl: Prawy,

en: Right-Click
pl: Prawy klawisz myszy

en: Right-Drag
pl: Przeciągnij prawym klawiszem myszy

en: Right-to-Off
pl: Prawe wyłączone

en: Right-to-On
pl: Prawe włączone

en: Rule deletion confirmation
pl: Zasada potwierdzania przy usuwaniu

en: Ruler
pl: Linijka

en: Rules to choose import filters
pl: Zasady wyboru filtrów importu

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
pl: Uruchamianie dwóch kopii Audacity równocześnie może powodować 
    utratę danych albo zawieszenie się systemu.

en: S&ave/Manage Curves...
pl: Z&apisz/Zarządzaj krzywymi...

en: S&how 'How to Get Help' dialog box at program start up
pl: P&okaż pole okna dialogowego 'Jak uzyskać pomoc' przy starcie programu

en: S&how Metadata Editor prior to export step
pl: P&okaż Edytor Metadanych przed ustawieniami eksportu

en: S&how the spectrum using grayscale colors
pl: &Pokaż widmo przy użyciu odcieni szarości

en: S&ort tracks
pl: Sort&uj ścieżki

en: Same name
pl: Ta sama nazwa

en: Sample Edit
pl: Edycja próbki

en: Sample Rate Con&verter:
pl: Przeksz&tałcanie próbkowania:

en: Sample Rate Conver&ter:
pl: Przeksz&tałcanie próbkowania:

en: Sample Rate:
pl: Próbkowanie:

en: Sample Rates
pl: Częstotliwości Próbkowania

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
pl: Częstotliwość próbkowania (Hz)
    0 - nie zmieniaj częstotliwości próbkowania

en: Sample rate conversion
pl: Przekształcanie próbkowania

en: Sample rate:
pl: Próbkowanie:

en: Sampling
pl: Próbkowanie

en: Save
pl: Zapisz

en: Save As...
pl: Zapisz jako...

en: Save CleanSpeech Preset File As:
pl: Zapisz Ustawienie CzystejMowy jako:

en: Save Compressed Copy of Project...
pl: Zapisz skompresowaną kopię projektu...

en: Save Compressed Project As...
pl: Zapisz skompresowany projekt jako...

en: Save Files
pl: Zapisz pliki

en: Save Metadata As:
pl: Zapisz Metadane jako:

en: Save Preset
pl: Zapisz nastawę

en: Save Project &As...
pl: Zapisz projekt j&ako...

en: Save Project As...
pl: Zapisz projekt jako..

en: Save Speech As:
pl: Zapisz mowę jako:

en: Save Theme Cache
pl: Zapisz pamięć motywu

en: Save VST Program As:
pl: Zapisz program VST jako:

en: Save and Manage Curves
pl: Zapisz i zarządzaj krzywymi

en: Save changes before closing?
pl: Czy zapisać zmiany przed zamknięciem?

en: Save changes?
pl: Czy zapisać zmiany?

en: Save images to:
pl: Zapisz obraz do:

en: Save without Copying
pl: Zapisz bez kopiowania

en: Saved
pl: Zapisane

en: Saved %s
pl: Zapisano %s

en: Saving &empty project
pl: Zapisywanie pust&ego projektu

en: Saving &projects
pl: Zapisywanie &projektów

en: Saving an Audacity Project
pl: Zapisywanie projektu Audacity

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
pl: Zapisywanie i wczytywanie indywidualnych plików motywów używa oddzielnego pliku
    dla każdego obrazu, ale jest pod każdym względem tym samym pomysłem.

en: Saving project data files
pl: Zapisywanie danych projektu

en: Saving recorded audio
pl: Zapisywanie nagranego dźwięku

en: Saving recorded audio to disk
pl: Zapisywanie nagranego dźwięku na dysk

en: Sawtooth
pl: Piło-kształtny

en: Scale
pl: Skala

en: Scanning VST Plugins
pl: Skanowanie wtyczek VST

en: Screen Capture Frame
pl: Zrzut ekranu

en: Scroll left or right
pl: Przesuń w lewo lub prawo

en: Scroll up or down
pl: Przewiń w górę lub w dół

en: Second Track
pl: Druga ścieżka

en: Seek Time when playing
pl: Czas przewijania podczas odtwarzania

en: Select
pl: Zaznacz

en: Select Audio Host
pl: Wybierz hosta dźwięku

en: Select Clip or Entire Track
pl: Zaznacz klip lub całą ścieżkę

en: Select Command
pl: Wybierz Polecenie

en: Select Curve
pl: Wybierz krzywą

en: Select Input Channels
pl: Wybierz kanały wejściowe

en: Select Input Device
pl: Wybierz urządzenie wejściowe

en: Select Output Device
pl: Wybierz urządzenie wyjściowe

en: Select a MIDI file...
pl: Zaznacz plik MIDI...

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
pl: Zaznacz kilka sekund szumu, aby Audacity wiedziało co odfiltrować,
    następnie kliknij na Pobierz profil szumu:

en: Select a text file containing labels...
pl: Zaznacz plik tekstowy zawierający etykiety...

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
pl: Zaznacz cały dźwięk, który chcesz przefiltrować, wybierz ilość szumów do
    przefiltrowania i kliknij na OK, aby usunąć szumy.

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
pl: Zaznacz plik XML zawierający skróty klawiszowe programu Audacity...

en: Select any uncompressed audio file...
pl: Zaznacz jakiś nieskompresowany plik audio...

en: Select file(s) for batch processing...
pl: Zaznacz plik(i) do przetwarzania wsadowego...

en: Select one or more audio files...
pl: Zaznacz jeden lub więcej plików audio...

en: Select region of silence around cursor
pl: Zaznacz obszar ciszy naokoło kursora

en: Select region of sound around cursor
pl: Zaznacz obszar dźwięku naokoło kursora

en: Select stream(s) to import
pl: Zaznacz źródło(a) do importu

en: Select threshold
pl: Wybierz próg

en: Select threshold (lower is more sensitive):
pl: Wybierz próg (niższy zwiększa wrażliwość):

en: Select vocal file(s) for batch CleanSpeech Chain...
pl: Zaznacz plik(i) wokalne do wsadowego łańcucha CzystejMowy...

en: Select xml file to export presets into
pl: Wybierz plik xml, do którego wyeksportować nastawę

en: Select xml file with presets to import
pl: Zaznacz plik xml z ustawieniem do importu

en: Select-Silence
pl: Zaznacz ciszę

en: Select-Sound
pl: Zaznacz dźwięk

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: Selection
pl: Zaznaczenie

en: Selection Contract Left
pl: Zmniejszenie zaznaczenia od lewej

en: Selection Contract Right
pl: Zmniejszenie zaznaczenia z prawej strony

en: Selection End
pl: Koniec zaznaczenia

en: Selection Extend Left
pl: Powiększ zaznaczenie w Lewo

en: Selection Extend Right
pl: Powiększ zaznaczenie w prawo

en: Selection Length
pl: Długość zaznaczenia

en: Selection Start:
pl: Początek zaznaczenia:

en: Selection Tool
pl: Narzędzie zaznaczania

en: Selection is too small to use voice key.
pl: Zaznaczenie jest zbyt małe, aby użyć klucza głosowego.

en: Selection to End
pl: Zaznaczenie do końca

en: Selection to Start
pl: Zaznaczenie do Początku

en: SelectionBar
pl: Pasek zaznaczenia

en: Semitones (half-steps):
pl: Półtony (pół-kroki):

en: Semitones in half-steps
pl: Półtony w pół-krokach

en: Sensitivity
pl: Czułość

en: Sequence has block file with length %s > mMaxSamples %s.
    Truncating to mMaxSamples.
pl: Sekwencja zawiera plik blokowy o długości %s > mMaxSamples %s.
    Przycinanie do mMaxSamples.

en: Set
pl: Ustaw

en: Set (or Extend) Left Selection
pl: Ustaw (lub Rozszerz) Lewe Zaznaczenie

en: Set (or Extend) Right Selection
pl: Ustaw (lub Rozszerz) Prawe Zaznaczenie

en: Set De&fault
pl: Ustaw &domyślny

en: Set Left Selection Boundary
pl: Ustaw lewą granicę zaznaczenia

en: Set Range
pl: Ustaw zakres

en: Set Range...
pl: Ustaw zakres...

en: Set Rate
pl: Ustaw częstotliwość

en: Set Right Selection Boundary
pl: Ustaw prawą granicę zaznaczenia

en: Set Sample Format
pl: Ustaw format próbki

en: Set Selection Point
pl: Ustaw punkt zaznaczenia

en: Set Selection Point and Play
pl: Ustaw punkt zaznaczenia i Odtwarzaj

en: Set Selection Range
pl: Ustaw zakres zaznaczenia

en: Set range to '%d' - '%d'
pl: Ustaw zakres na '%d' - '%d'

en: Settings folder:
pl: Folder ustawień:

en: Shaped
pl: Ukształtowany

en: Shift-Drag
pl: Shift-Przeciągnij

en: Shift-Left-Click
pl: Shift - lewy przycisk myszy

en: Shift-Left-Drag
pl: Shift-Przesuń w lewo

en: Shift-Wheel-Rotate
pl: Shift-Obróć

en: Short Tracks
pl: Krótkie ścieżki

en: Short seek left during playback
pl: Krótkie przesunięcie w lewo podczas odtwarzania

en: Short seek right during playback
pl: Krótkie przesunięcie w prawo podczas odtwarzania

en: Show &Log...
pl: Pokaż &dziennik...

en: Show All Codecs
pl: Pokaż wszystkie kodeki

en: Show All Formats
pl: Pokaż wszystkie formaty

en: Show Log for Details
pl: Pokaż dziennik dla szczegółów

en: Show Warnings/Prompts for
pl: Pokaż ostrzeżenia/podpowiedzi w następujących przypadkach:

en: Show a grid along the &Y-axis
pl: Pokaż siatkę wzdłuż osi &Y

en: Show output
pl: Pokaż wyjście

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
pl: Zmiany znaku        -- znaczy: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Sign Changes (High Threshold)
pl: Zmiany znaku (Wysoki próg)

en: Sign Changes (Low Threshold)
pl: Zmiany znaku (Niski próg)

en: Signal Level Meter
pl: Miernik poziomu sygnału

en: Silence
pl: Cisza

en: Silence &Audio
pl: Wycisz &dźwięk

en: Silence Audi&o
pl: Wycisz &dźwięk

en: Silence Generator
pl: Generator ciszy

en: Silence Labels
pl: Cisza Etykiety

en: Silence Threshold
pl: Próg ciszy

en: Silence Threshold:
pl: Próg ciszy:

en: Silence compression:
pl: Kompresja ciszy:

en: Silence duration:
pl: Czas trwania ciszy:

en: Silence selection
pl: Wycisz zaznaczenie

en: Silence...
pl: Ciszę...

en: Silenced labeled regions
pl: Wyciszone zaznaczone obszary

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
pl: Wyciszono zaznaczone ścieżki o długości %.2f sekund od pozycji %.2f

en: Simple
pl: Prosty

en: Simulator
pl: Symulator

en: Sine
pl: Sinusoidalny

en: Size
pl: Rozmiar

en: Skip Points
pl: Pomiń punkty

en: Skip to End
pl: Skocz do końca

en: Skip to Start
pl: Skocz do początku

en: Slide Tool
pl: Narzędzie Przesuwania

en: Slider Input
pl: Wejście suwaka

en: Slider Output
pl: Wyjście suwaka

en: Sliding Time Scale/Pitch Shift
pl: Ruchoma skala czasu/Przesunięcie tonu

en: Sliding Time Scale/Pitch Shift...
pl: Ruchoma skala czasu/Przesunięcie tonu...

en: Smooth Time
pl: Gładki czas

en: Smooth Time:
pl: Gładki czas:

en: Smooth at Sample
pl: Wygładź próbkę

en: Snap To
pl: Przyczep do

en: Snap To Off
pl: Wyłącz

en: Snap To On
pl: Włącz

en: Software Playthrough (on/off)
pl: Odtwarzanie podczas Nagrywania(wł/wył)

en: Solo &Button:
pl: &Przycisk Solo:

en: Solo/Unsolo focused track
pl: Oddziel/Rozdziel zaznaczoną ścieżkę

en: Some projects were not saved properly the last time Audacity was run.
    Fortunately, the following projects can automatically be recovered:
pl: Niektóre projekty nie zostały poprawnie zapisane podczas ostatniego używania Audacity.
    Na szczęście następujące projekty mogą być samoczynnie odzyskane:

en: Something went really wrong after exporting the following %ld file(s).
pl: Coś poszło na prawdę nie tak po wyeksportowaniu następującego pliku(ów) %ld.

en: Something went wrong after exporting the following %ld file(s).
pl: Coś poszło nie tak po eksportowaniu następującego pliku(ów) %ld.

en: Sorry, Plug-in Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
pl: Niestety, Efekty wtyczek nie działają na ścieżkach stereo, gdzie poszczególne kanały nie pasują.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
pl: Niestety, błąd przy uruchamianiu Wtyczki Vamp.

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
pl: Niestety, Wtyczka Vamp nie działa na ścieżkach stereo, gdzie poszczególne kanały nie pasują.

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
pl: Przykro mi ale nie można używać efektu na ścieżkach stereo jeżeli ścieżki do siebie nie pasują.

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
pl: Niestety, błąd przy ładowaniu Wtyczki Vamp.

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
pl: Przykro mi ale ścieżki do plików dłuższe niż 256 znaków nie są obsługiwane.

en: Sorry, this effect cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
pl: Niestety ten efekt nie działa na ścieżkach stereo, gdzie poszczególne kanały nie pasują.

en: Sort By Name
pl: Sortuj według nazw

en: Sort By Time
pl: Sortuj według czasu

en: Sound Activated &Recording
pl: Nag&rywanie aktywowane dźwiękiem

en: Sound Activated Record
pl: Nagrywanie aktywowane dźwiękiem

en: Sound Activated Recording
pl: Nagrywanie aktywowane dźwiękiem

en: Sound Activated Recording (on/off)
pl: Nagrywanie Dźwięku Aktywne (wł/wył)

en: Sound Activation Le&vel (dB):
pl: Poziom akty&wacji dźwięku (dB):

en: Sound Activation Level...
pl: Poziom aktywacji dźwięku...

en: Sound card mixer support
pl: Obsługa miksera karty dźwiękowej

en: Sp&lit
pl: Rozdz&iel

en: Sp&lit Delete
pl: Rozdz&iel Usuń

en: Spaces detected
pl: Usuniętych odstępów

en: Special thanks:
pl: Specjalne podziękowania dla:

en: Specify AAC Options
pl: Określ opcje AAC

en: Specify AC3 Options
pl: Określ opcje AC3

en: Specify AMR-NB Options
pl: Określ opcje AMR-NB

en: Specify Command Line Encoder
pl: Sprecyzuj Enkoder Linii Poleceń

en: Specify FLAC Options
pl: Sprecyzuj Opcje FLAC

en: Specify MP2 Options
pl: Sprecyzuj Opcje MP2

en: Specify MP3 Options
pl: Określ opcje MP3

en: Specify New Filename:
pl: Podaj nową nazwę pliku:

en: Specify Ogg Vorbis Options
pl: Określ opcje Ogg Vorbis

en: Specify Other Options
pl: Określ inne opcje

en: Specify Uncompressed Options
pl: Określ opcje plików nieskompresowanych

en: Specify WMA Options
pl: Określ opcje WMA

en: Spectral Processor
pl: Procesor spektralny

en: Spectrogram
pl: Spektrogram

en: Spectrogram log(f)
pl: Spektrogram log(f)

en: Spectrograms
pl: Widma

en: Spectrum
pl: Widmo

en: Spike Cleaner
pl: Opróżniacz wartości szczytowej

en: Spike Cleaner...
pl: Opróżniacz wartości szczytowej...

en: SpikeCleaner by Lynn Allan
pl: Opróżniacz wartości szczytowej autorstwa Lynn Allan

en: Spl&it Cut
pl: Rozdz&iel Wytnij

en: Spli&t
pl: Rozdz&iel

en: Split
pl: Rozdziel

en: Split Cut
pl: Rozdziel cięcie

en: Split Cut Labels
pl: Rozdziel Wycięte Etykiety

en: Split D&elete
pl: Rozdziel U&suń

en: Split Delete
pl: Rozdziel Usuń

en: Split Delete Labels
pl: Rozdziel Usuń Etykiety

en: Split Deleted labeled regions
pl: Rozdziel Usunięte obszary etykiet

en: Split Labels
pl: Rozdziel Etykiety

en: Split Ne&w
pl: Rozdziel No&wy

en: Split New
pl: Rozdziel Nowy

en: Split Stereo Track
pl: Podziel ścieżkę stereo

en: Split Stereo to Mono
pl: Podziel Stereo na Mono

en: Split Stereo to Mono '%s'
pl: Podziel Stereo na Mono '%s'

en: Split files based on:
pl: Podziel pliki na podstawie:

en: Split labeled regions
pl: Rozdziel zaznaczone obszary

en: Split stereo track '%s'
pl: Rozdziel ścieżkę stereo '%s'

en: Split to new track
pl: Rozdziel do nowej ścieżki

en: Split-cut to the clipboard
pl: Rozdziel cięcie do schowka

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
pl: Rozdziel-usunięte %.2f seconds at t=%.2f

en: SplitCut labeled regions to the clipboard
pl: Rozdziel Wycięte zaznaczone obszary do schowka

en: Square
pl: Kwadrat

en: Square, no alias
pl: Kwadratowy, bez aliasów

en: Stages
pl: Etapy

en: Stages:
pl: Etapy:

en: Standard
pl: Standardowa

en: Standard Autocorrelation
pl: Standardowa autokorelacja

en: Standard Vinyl RPM:
pl: Pr. obrotowa standardowego Winyla:

en: Start
pl: Początek

en: Start Automated Input Level Adjustment
pl: Rozpocznij automatyczną regulacje poziomu wejścia

en: Start Date
pl: Data początku

en: Start Date and Time
pl: Data i czas początku

en: Start Monitoring
pl: Zacznij monitorować

en: Start Time
pl: Czas początku

en: Start and stop must be greater than 0.
pl: Początek i koniec muszą być większe niż 0.

en: Start offset:
pl: Przesunięcie początku:

en: Start threshold (samples):
pl: Zacznij próg (próbki):

en: Start time after after end time!
    Please enter reasonable times.
pl: Początek czasu za końcem czasu!
    Proszę wpisać właściwe czasy.

en: Step 1
pl: Krok 1

en: Step 2
pl: Krok 2

en: Stereo Trac&k to Mono
pl: Ścieżka Stereo na Mono

en: Stereo to Mono
pl: Stereo na Mono

en: Stereo to Mono Effect not found
pl: Nie znaleziono efektu stereo do mono

en: Stop Automated Input Level Adjustment
pl: Zatrzymaj automatyczną regulacje poziomu wejścia

en: Stop Monitoring
pl: Przestań monitorować

en: Stop threshold (samples):
pl: Zatrzymaj próg (próbki):

en: Stretch
pl: Rozciągnij

en: Stretch Note Track
pl: Rozciągnij ścieżkę nut

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
pl: Kryteria Sukcesu 1.4.7  WCAG 2.0: Niezdane

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
pl: Kryteria Sukcesu 1.4.7  WCAG 2.0: Zdane

en: Successfully exported the following %ld file(s).
pl: Pomyślnie wyeksportowano następujący plik(i) %ld.

en: Support for Other Formats
pl: Obsługa innych formatów

en: Sync MIDI with Audio
pl: Zsynchronizuj MIDI z Audio

en: Sync-&Lock Tracks
pl: Synchronizuj-Zablokuj ścieżki

en: Sync-Lock Tracks
pl: Synchronizuj-Zablokuj ścieżki

en: Synchronize MIDI with Audio
pl: Zsynchronizuj MIDI z Dźwiękiem

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
pl: Synchronizowanie ścieżek MIDI i dźwiękowych

en: T&ools Toolbar
pl: Pasek narzędziowy &narzędzi

en: Tag
pl: Znacznik

en: Tag:
pl: Znacznik:

en: Tall Tracks
pl: Wysokie ścieżki

en: Target Peak:
pl: Docelowy szczyt:

en: Temp Directory Update
pl: Uaktualnienie katalogu tymczasowego

en: Template
pl: Szablon

en: Temporary files directory
pl: Katalog plików tymczasowych

en: Ten Sec
pl: Dziesięć sekund

en: Test Mode
pl: Tryb testowy

en: Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*
pl: Pliki tekstowe (*.txt)|*.txt|Wszystkie pliki (*.*)|*.*

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
pl: Opóźnienie syntetyzatora MIDI musi być liczbą całkowitą

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
pl: Efekt naprawy jest przeznaczony do użytku na bardzo krótkich odcinkach uszkodzonego dźwięku (do 128 próbek).
    
    Przybliż i zaznacz ułamek sekundy do naprawy.

en: The entered value is invalid
pl: Wprowadzona wartość jest nieprawidłowa

en: The frequency gain cannot be negative
pl: Wzmocnienie częstotliwości nie może być ujemne

en: The frequency gain must be an integer
pl: Wzmocnienie częstotliwość musi być liczbą całkowitą

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
pl: Wzmocnienie częstotliwości nie może być większe niż 60 dB/dec

en: The gain must be an integer
pl: Wzmocnienie musi być liczbą całkowitą

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    '%s'
pl: Skrót klawiaturowy %s jest już przypisany do:
    
     %s'

en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
pl: Wybrany przez ciebie język, %s (%s), nie jest taki sam jak język systemowy, %s (%s).

en: The maximum frequency must be an integer
pl: Maksymalna częstotliwość musi być liczbą całkowitą

en: The maximum number of notes must be an integer
pl: Maksymalna liczba nut musi być liczbą całkowitą

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
pl: Maksymalna liczba nut musi zawierać się w zakresie 1..128

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
pl: Minimalna amplituda (dB) musi być liczbą całkowitą

en: The minimum frequency must be an integer
pl: Minimalna częstotliwość musi być liczbą całkowitą

en: The name <b>Audacity&reg;</b> is a registered trademark of Dominic Mazzoni.
pl: Nazwa <b>Audacity&reg;</b> jest zarejestrowanym znakiem firmowym Dominic Mazzoni.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
pl: Kombinacja próbkowanie (%d) i szybkość transmisji (%d kbps) projektu nie jest
    obsługiwane przez format plików MP3.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
pl: Kombinacja próbkowania (%d) i szybkości transmisji (%d kbps) projektu
    nie jest obsługiwana przez obecny format pliku wyjściowego.

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
pl: Częstotliwość próbkowania (%d) nie jest wspierana przez format
    plików MP3.

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
pl: Próbkowanie (%d) projektu nie jest obsługiwana przez obecny
    format pliku wyjściowego.

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
pl: Projekt ie został zapisany, bo przy podanej nazwie pliku zastąpiłby on inny projekt.
    Proszę spróbować ponownie i wybrać niepowtarzalną nazwę.

en: The range must be a positive integer
pl: Zakres musi być dodatnią liczbą całkowitą

en: The range must be at least 1 dB
pl: Zakres musi wynosić co najmniej 1 dB

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
pl: Podana nazwa pliku nie może zostać przekształcona ze względu na użycie znaku z zestawu Unicode.

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
pl: System wykrył, że uruchomiona jest jeszcze jedna kopia Audacity.

en: Themability is an experimental feature.
    
    To try it out, click "Save Theme Cache" then find and modify the images and colors in
    ImageCacheVxx.png using an image editor such as the Gimp.
    
    Click "Load Theme Cache" to load the changed images and colors back into Audacity.
    
    (Only the Transport Toolbar and the colors on the wavetrack are currently affected, even
    though the image file shows other icons too.)
pl: Ubieranie w motywy jest eksperymentalną funkcją.
    
    Wypróbuj ją poprzez kliknięcie na "Zapisz pamięć podręczną motywu" a następnie znajdź i zmodyfikuj obrazy i kolory w
    ImageCacheVxx.png wykorzystując np. Gimpa jako edytor obrazów.
    
    Kliknij "Wczytaj pamięć podręczną motywu" aby wczytać zmienione obrazy i kolory z powrotem do Audacity.
    
    (Na razie tylko pasek narzędzi transportu i kolory na ścieżce fali są zmieniane, nawet
    w przypadku, gdy plik obrazu pokazuje także inne ikony.)

en: Theme
pl: Motyw

en: Theme Cache - Images && Color
pl: Pamięć motywu - Obrazy && Kolor

en: There are no label tracks to export.
pl: Nie ma ścieżek z etykietą do eksportu.

en: There are no options for this format.
pl: Nie ma żadnych opcji dla tego formatu.

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
pl: W jednym z elementów istnieją znaki odstępu (spacje, nowe linie, tabulatory). Na pewno popsują one dopasowywanie do wzorca. Zalecanym jest obcięcie spacji, chyba że wiesz co robisz. Czy chcesz, aby Audacity obciął spację dla ciebie?

en: There is not enough room available to expand the cut line
pl: Nie ma wystarczająco miejsca, aby rozszerzyć linię cięcia

en: There is not enough room available to generate the audio
pl: Nie ma wystarczająco miejsca na wygenerowanie dźwięku

en: There is not enough room available to paste the selection
pl: Nie ma wystarczająco miejsca, aby wkleić zaznaczenie

en: There is very little free disk space left on this volume.
    Please select another temporary directory in Preferences.
pl: Pozostało niewiele wolnej przestrzeni dyskowej na tym dysku.
    Proszę wybrać inny katalog tymczasowy w Preferencjach.

en: There was a problem printing.
pl: Wystąpił problem przy próbie wydruku

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
pl: Wystąpił problem z twoim ostatnim działaniem. Jeśli myślisz,
    że jest to błąd, to powiedz nam dokładnie co się stało.

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
pl: Wystąpił błąd inicjacji warstwy we/wy midi.

en: These are our support methods:
pl: Oto nasze metody wsparcia:

en: Theshold for silence:
pl: Próg dla ciszy:

en: This file was saved by Audacity version %s. The format has changed. 
    
    Audacity can try to open and save this file, but saving it in this 
    version will then prevent any 1.2 or earlier version opening it. 
    
    Audacity might corrupt the file in opening it, so you should back it up first. 
    
    Open this file now?
pl: Plik ten został zapisany przy użyciu Audacity w wersji %s. Format został zmieniony. 
    
    Audacity może spróbować otworzyć i zapisać ten plik, lecz zapisanie go w tej wersji 
    uniemożliwi otwarcie go w jakiejkolwiek wersji 1.2 lub wcześniejszej. 
    
    Audacity może także uszkodzić plik przy jego otwieraniu, tak więc najpierw powinieneś jego kopię zapasową. 
    
    Czy otworzyć ten plik teraz?

en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
pl: Plik został zapisany przy użyciu Audacity %s. 
    Używasz Audacity %s - powinieneś uaktualnić do nowszej wersji, aby otworzyć ten plik.

en: This is a Beta version of the program. It may contain bugs and unfinished features. We depend on your feedback: please send bug reports and feature requests to our <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Feedback</a> address. For help, use the Help menu in the program, view the tips and tricks on our <a href="http://wiki.audacityteam.org/">Wiki</a> or visit our <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a>.
pl: To jest wersja Beta programu. Może zawierać błędy i niedokończone funkcje. Jesteśmy zależni od Twoich informacji: wysyłaj proszę zgłoszenia o błędach i propozycje nowych funkcjonalności na <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">ten</a> adres. Menu pomocy znajduje się w programie, po porady i wskazówki odwiedź nasze<a href="http://wiki.audacityteam.org/">Wiki</a> lub nasze<a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a>.

en: This is a stable, completed release of the program. However, if you find a bug or have a suggestion for us, please write to our <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Feedback</a> address. For help, view the tips and tricks on our <a href="http://wiki.audacityteam.org/">Wiki</a> or visit our <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a>.
pl: To stabilne, kompletne wydanie programu. Jednakże, jeśli znajdziesz błąd lub masz dla nas jakieś propozycje, napisz proszę na  <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">ten</a> adres. Po pomoc, porady i wskazówki odwiedź nasze<a href="http://wiki.audacityteam.org/">Wiki</a> lub nasze<a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a>.

en: This parameter file was saved from %s.  Continue?
pl: Ten plik parametryczny został zapisany z %s.  Czy kontynuować?

en: This version of Audacity only allows one time track for each project window.
pl: Ta wersja Audacity pozwala tylko na jedną ścieżkę czasową dla każdego okna projektu.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
pl: Ta wersja Audacity nie była kompilowane ze wsparciem %s.

en: Threshold
pl: Próg

en: Threshold %d dB
pl: Próg %d dB

en: Threshold for Noise:
pl: Próg dla szumu:

en: Threshold for silence:
pl: Próg dla ciszy:

en: Threshold:
pl: Próg:

en: Time
pl: Czas

en: Time Scale
pl: Skala czasu

en: Time Shift Tool
pl: Narzędzie do przesuwania w czasie

en: Time Track
pl: Ścieżka czasowa

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
pl: Czas zakończenia = %2d godzina(y), %2d minuta(y), %.2f sekundy.

en: Time shift all clips in track
pl: Przesuń w czasie wszystkie klipy w ścieżce

en: Time shift clip or move up/down between tracks
pl: Przesuń klip w czasie lub przesuń się w górę/w dół pomiędzy ścieżkami

en: Time shifted tracks/clips %s %.02f seconds
pl: Ścieżki/klipy z przesunięciem czasu %s %.02f sekund

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
pl: Czas początku = %2d godzina(y), %2d minuta(y), %.2f sekund.

en: Time-Shift
pl: Przesunięcie fazowe

en: Timeline Changer
pl: Zmienianie osi czasu

en: Times are not reasonable!
    Please enter reasonable times.
pl: Czasy niewłaściwe!
    Proszę wpisać właściwe czasy.

en: To Pitch
pl: Do tonu

en: To RPM
pl: Do RPM

en: To beats per minute
pl: Do bitów na minutę

en: To find %s, click here -->
pl: Aby znaleźć %s, kliknij tutaj -->

en: To find '%s', click here -->
pl: Aby znaleźć '%s', kliknij tutaj -->

en: To frequency in seconds
pl: Do częstotliwości w sekundach

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
pl: Aby uzyskać darmową kopię FFmpeg, kliknij tutaj -->

en: To get a free copy of Lame, click here -->
pl: Aby otrzymać darmową kopię Lame, kliknij tutaj -->

en: To length in seconds
pl: Długość w sekundach

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
pl: Aby wykreślić widmo, wszystkie ścieżki muszą mieć tę samą częstotliwość próbkowania.

en: To use Draw, choose 'Waveform' in the Track Drop-down Menu.
pl: Aby użyć rysowania, wybierz 'Kształt fali' w wysuwanym ścieżki.

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
pl: Aby użyć rysowania, przybliżaj do momentu zobaczenia pojedynczych próbek.

en: To use this EQ curve in a batch chain, please choose a new name for it.
    Choose the 'Save/Manage Curves...' button and rename the 'unnamed' curve, then use that one.
pl: Aby użyć krzywej korektora graficznego w łańcuchu wsadowym, proszę wybrać dla niej nową nazwę.
    Naciśnij przycisk 'Zapisz/Zarządzaj krzywymi' i zmień 'nienazwaną' krzywą, a następnie użyj jej.

en: To:
pl: Do:

en: Toggle Focused Track
pl: Przemieszczaj się pomiędzy ścieżkami

en: Tone Generator
pl: Generator tonu

en: Tone duration:
pl: Czas trwania dźwięku:

en: Tone...
pl: Ton...

en: Tone/silence ratio:
pl: Współczynnik dźwięk/cisza

en: Too much audio was selected.  Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
pl: Zaznaczono zbyt dużą próbkę audio. Tylko pierwsze %.1f sekund zostanie przeanalizowane.

en: Tool
pl: Narzędzie

en: ToolDock
pl: Dok z narzędziami

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Track
pl: Ścieżka

en: Track %d
pl: Ścieżka %d

en: Track &Start to Cursor
pl: Od początku ścieżki do kur&sora

en: Track Name
pl: Nazwa ścieżki

en: Track Number
pl: Numer ścieżki

en: Track Panel
pl: Panel śledzący

en: Track Remove
pl: Usunięcie ścieżki

en: Track Title
pl: Tytuł utworu

en: TrackView
pl: WidokŚcieżki

en: Tracks
pl: Ścieżki

en: Tracks are too long to repeat the selection.
pl: Ścieżki są zbyt długie aby powtórnie wstawić zaznaczenie.

en: Tracks sorted by name
pl: Ścieżki posortowane według nazwy

en: Tracks sorted by time
pl: Ścieżki posortowane według czasu

en: Transcri&ption Toolbar
pl: Pasek narzędziowy transkry&pcji

en: Transcription
pl: Transkrypcja

en: Treat missing audio as silence (this session only)
pl: Traktuj brakujący dźwięk jako ciszę (tylko w tej sesji)

en: Tri&m
pl: Przy&tnij

en: Triangle
pl: Trójkątny

en: Trim
pl: Przytnij

en: Trim file to selection
pl: Przytnij plik do zaznaczenia

en: Trim outside selection
pl: Przytnij poza zaznaczeniem

en: Truncate Silence
pl: Obetnij ciszę

en: Truncate Silence...
pl: Obetnij ciszę...

en: Truncating Silence...
pl: Obcinanie ciszy...

en: Unable to determine
pl: Niezdolny do określenia

en: Unable to export
pl: Nie można wyeksportować

en: Unable to get QuickTime sample size property
pl: Nie można pobrać poprawnego rozmiaru próbki QuickTime

en: Unable to get fill buffer
pl: Nie można uzyskać wypełnienia bufora

en: Unable to initialize MP3 stream
pl: Nie można zainicjować strumienia MP3

en: Unable to open genre file.
pl: Nie można otworzyć pliku z gatunkami.

en: Unable to open target file for writing
pl: Nie można otworzyć pliku do zapisu

en: Unable to open/create test file.
pl: Nie można otworzyć/utworzyć pliku testowego.

en: Unable to remove '%s'.
pl: Nie można usunąć '%s'.

en: Unable to rename '%s' to '%s'.
pl: Nie można zmienić nazwy '%s' na '%s'.

en: Unable to retrieve stream description
pl: Nie można uzyskać opisu strumienia

en: Unable to save genre file.
pl: Nie można zapisać pliku z gatunkami.

en: Unable to set QuickTime discrete channels property
pl: Nie można ustawić poprawnych kanałów dyskretnych QuickTime

en: Unable to set QuickTime render quality
pl: Nie można ustawić jakości renderowani QuickTime

en: Unable to start QuickTime extraction
pl: Nie można uruchomić wydobywania QuickTime

en: Uncompressed Export Setup
pl: Ustawienia eksportu nieskompresowanego

en: Undo
pl: Cofnij

en: Undo History
pl: Historia cofania

en: Unknown command line option: %s
pl: Nieznana opcja linii komend: %s

en: Unsorted
pl: Nieposortowane

en: Unused filters:
pl: Nieużywane filtry:

en: Up
pl: W górę

en: Up Octave
pl: Oktawa w Górę

en: Upper speed limit
pl: Górna granica szybkości

en: Use Defaults
pl: Użyj domyślnych

en: Use LPC
pl: Użyj LPC

en: Use arrow keys (or RETURN key after editing) to navigate fields.
pl: Użyj klawiszy ze strzałkami (lub klawisza ENTER po edycji) aby poruszać się po polach.

en: Use right mouse button or context key to change format
pl: Użyj prawego klawisza myszy lub klawisza kontekstowego, aby zmienić format

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
pl: Użyj poleceń Nowy lub Otwórz w aktualnie uruchomionym procesie Audacity,
    aby otworzyć wiele projektów naraz.

en: Using Label/Track Name
pl: Użyj Etykiety/Nazwy ścieżki

en: Using block size of %ld
pl: Użycie bloku o rozmiarze %ld

en: Using:
pl: Wykorzystując:

en: Using: PortMidi
pl: Używanie: PortMidi

en: Utility
pl: Użyteczność

en: VST Effects
pl: Efekty VST

en: Value
pl: Wartość

en: Variable
pl: Zmienna

en: Variable Speed:
pl: Szybkość zmian:

en: Velocity
pl: Prędkość

en: Vertical Ruler
pl: Pionowa linijka

en: Vertical Stereo
pl: Stereo pionowo

en: Volume
pl: Głośność

en: Vorbis version mismatch
pl: Błąd wersji Vorbis

en: WAV (Microsoft) signed 16 bit PCM
pl: 16 bitowe PCM WAV (Microsoft)

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
pl: WAV, AIFF i inne nieskompresowane rodzaje

en: WCAG 2 Help
pl: Pomoc WCAG 2

en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
pl: Kryteria Sukcesu WCAG 2.0 Rezultaty Kontrastu 1.4.7

en: WCAG2 Fail
pl: Niepowodzenie WCAG2

en: WCAG2 Pass
pl: Powodzenie WCAG2

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
pl: Pliki WMA (wersja 2) (FFmpeg)

en: WMA Export Setup
pl: Ustawienia eksportu do WMA

en: Wah Frequency Offset (%):
pl: Przesunięcie częstotliwości Wah (%):

en: Wah frequency offset in percent
pl: Przesunięcie częstotliwości Wah w procentach

en: Wait 5 seconds and capture frontmost window/dialog
pl: Odczekaj 5 sekund i przechwyć najbardziej wysunięte okno/okno dialogowe

en: Waiting to start recording at %s.
pl: Oczekiwanie na rozpoczęcie nagrywania o %s.

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Warning - Backup File Detected
pl: Ostrzeżenie - Wykryto plik kopii zapasowej

en: Warning - Empty Project
pl: Ostrzeżenie - pusty projekt

en: Warning - Length in Writing Sequence
pl: Ostrzeżenie - Długość w sekwencji zapisywanej

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
pl: Ostrzeżenie - brakuje pliku(ów) podsumowania z aliasami

en: Warning - Missing Aliased File(s)
pl: Ostrzeżenie - brakuje pliku(ów) z aliasami

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
pl: Ostrzeżenie - Brakuje pliku(ów) bloku danych dźwiękowych

en: Warning - Opening Old Project File
pl: Ostrzeżenie - Otwieranie starego pliku projektu

en: Warning - Orphan Block File(s)
pl: Ostrzeżenie - Porzucone plik(i) bloków

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
pl: Ostrzeżenie - Problemy Odczytu Znaczników Sekwencji

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
pl: Ostrzeżenie: Problemy z samoczynnym odzyskiwaniem

en: Warnings
pl: Ostrzeżenia

en: Waveform
pl: Przebieg czasowy

en: Waveform (dB)
pl: Przebieg czasowy (dB)

en: Waveform:
pl: Przebieg czasowy:

en: Waveshaper
pl: Kształtowanie fali

en: Welcome to Audacity
pl: Witaj w Audacity

en: Welcome to Audacity version %s
pl: Witamy w wersji %s Audacity

en: Welcome to Audacity!
pl: Witaj w Audacity!

en: Welcome!
pl: Witamy!

en: Wheel-Rotate
pl: Obrót kółkiem myszy

en: When exporting track to an Allegro (.gro) file
pl: Przy eksportowaniu ścieżek do pliku Allegro (.gro)

en: When exporting tracks to an audio file
pl: Przy eksportowaniu ścieżek do pliku dźwiękowego

en: When importing audio files
pl: Przy importowaniu plików dźwiękowych

en: When importing uncompressed audio files you can either copy them into the project, or read them directly from their current location (without copying).
    
    Your current preference is set to %s.
    
    Reading the files directly allows you to play or edit them almost immediately.  This is less safe than copying in, because you must retain the files with their original names in their original location.
    File > Check Dependencies will show the original names and location of any files that you are reading directly.
    
    How do you want to import the current file(s)?
pl: Przy importowaniu nieskompresowanych plików dźwiękowych, możesz albo skopiować je do projektu, albo odczytać je bezpośrednio z ich bieżącego położenia (bez kopiowania).
    
    Twoja obecna preferencja jest ustawiona na %s.
    
    Bezpośrednie czytanie pliku pozwala na ich edytowanie i odtwarzanie niemal natychmiastowo.  Jest to mniej bezpieczne niż jego skopiowanie, bo musisz zachować pliki z ich oryginalnymi nazwami w ich oryginalnych miejscach.
    Plik > Sprawdź zależności pokaże oryginalne nazwy i położenia każdego pliku odczytywanego bezpośrednio.
    
    Jak chcesz zaimportować bieżący plik(i)?

en: When saving a project that depends on other audio files
pl: Podczas zapisywania projektu, który jest zależny od innych plików dźwiękowych

en: Whenever a project depends on other files:
pl: Gdy projekt jest zależny od innych plików:

en: Where is %s?
pl: Gdzie jest %s?

en: Where is '%s'?
pl: Gdzie jest '%s'?

en: White
pl: Biały

en: White Bkgnd
pl: Białe tło

en: Window &size
pl: Rozmiar &okna

en: Window &type
pl: &Typ okna

en: Window Size
pl: Rozmiar okna

en: Window Size:
pl: Rozmiar okna:

en: Windows PCM Audio file (*.wav)|*.wav
pl: Plik dźwiękowy Windows PCM (*.wav)|*.wav

en: Within:
pl: Wewnątrz:

en: XML files (*.xml)|*.xml|All files (*.*)|*.*
pl: Pliki xml (*.xml)|*.xml|Wszystkie pliki (*.*)|*.*

en: Year
pl: Rok

en: You are about to save a %s file with the name "%s".
    
    Normally these files end in ".%s", and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    
    Are you sure you want to save the file under this name?
pl: Plik %s zostanie zapisany z nazwą "%s".
    
    Pliki te zazwyczaj kończą się z ".%s", niektóre programy nie otworzą tych plików z niestandardowymi rozszerzeniami.
    
    Czy jesteś pewny, że chcesz zapisać ten plik z tą nazwą?

en: You are attempting to overwrite an aliased file that is missing.
    The file cannot be written because the path is needed to restore the original audio to the project.
    Choose File > Check Dependencies to view the locations of all missing files.
    If you still wish to export, please choose a different filename or folder.
pl: Usiłujesz zastąpić aliasowy plik, którego brakuje.
    Plik nie może zostać zapisany, bo ścieżka jest potrzebna do przywrócenia pierwotnego pliku dźwiękowego do projektu.
    Wybierz Plik > Sprawdź zależności, aby obejrzeć listę miejsc brakujących plików.
    Jeśli nadal chcesz eksportować, to proszę wybrać inną nazwę pliku lub folder.

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of the LAME MP3 library.
pl: Łączysz do lame_enc.dll v%d.%d. Ta wersja nie współpracuje z Audacity %d.%d.%d.
    Pobierz najnowszą wersję biblioteki LAME MP3.

en: You are saving an Audacity project file (.aup).
    
    Saving a project creates a file that only Audacity can open.
    
    To save an audio file for other programs, use one of the "File > Export" commands.
pl: Zapisujesz plik projektu Audacity (.aup).
    
    Zapisanie projektu utworzy plik, który będzie mógł być otwierany tylko w Audacity. 
    
    Aby zapisać plik dźwiękowy do wykorzystania w innych programach, użyj "Plik > Eksportuj".

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
pl: Próbujesz otworzyć samoczynnie utworzony plik kopi zapasowej.
    Czynienie tego może skutkować w poważnej utracie danych.
    
    Zamiast tego proszę otworzyć obecny projekt Audacity.

en: You can also read our help on importing <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#midi">MIDI files</a> and tracks from <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#fromcd"> audio CDs</a>.
pl: Możesz także przeczytać naszą pomoc na tema importowania <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#midi">plików MIDI</a> i ścieżek <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#fromcd"> z płyt dźwiękowych</a>.

en: You can only do this when playing and recording are
     stopped. (Pausing is not sufficient.)
pl: Możesz dokonać tego, gdy odtwarzanie i nagrywanie
     zostaną zatrzymane. (Wstrzymanie nie jest wystarczające.)

en: You can only measure one track at a time.
pl: Możesz pomierzyć tylko jedną ścieżkę na raz.

en: You can't delete a preset without name
pl: Nie możesz usunąć ustawienia bez nazwy

en: You can't save a preset without name
pl: Nie możesz zapisać ustawienia bez nazwy

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
pl: Nie możesz usunąć 'nienazwanej' krzywej, jest ona specjalną.

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
pl: Nie możesz usunąć 'nienazwanej' krzywej

en: You cannot export 'unnamed' curve
pl: Nie możesz wyeksportować 'nienazwanej' krzywej

en: You have compiled Audacity with an extra button, 'Output Sourcery'.  This will save a
    C version of the image cache that can be compiled in as a default.
pl: Skompilowałeś Audacity z ekstra przyciskiem, 'Źródłowanie wyjścia'. Spowoduje to zapis
    wersji C pamięci podręcznej obrazu, tak aby mogła ona zostać skompilowana domyślnie.

en: You have left blank label names.  These will be
    skipped when repopulating the Label Tracks.
    
    Would you like to go back and provide names?
pl: Zostawiłeś puste etykiety. Zostaną one
    ominięte podczas odczytywania ścieżek etykiet.
    
    Czy chcesz wrócić i wprowadzić nazwy?

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
pl: Zaznaczyłeś nazwę pliku z nierozpoznawalnym rozszerzeniem.
    Czy chcesz kontynuować?

en: You may resample to one of the rates below.
pl: Możesz zmienić próbkowanie na jedno z poniższych próbkowań.

en: You must first select some audio for this
     to use. (Selecting other kinds of track won't work.)
pl: Aby tego użyć, najpierw musisz zaznaczyć jakiś dźwięk.
    (Zaznaczanie innych rodzajów ścieżki nie zadziała)

en: You must first select some audio for this to use.
pl: Najpierw trzeba zaznaczyć dźwięk.

en: You must first select some stereo audio for this
     to use. (You cannot use this with mono.)
pl: Aby tego użyć, najpierw musisz zaznaczyć jakiś dźwięk stereo.
    (Nie możesz używać tego z mono.)

en: You must select a track first.
pl: Proszę najpierw zaznaczyć ścieżkę.

en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
pl: Zaznaczyłeś ścieżkę, która nie zawiera dźwięku. AutoDuck może tylko przetwarzać ścieżki dźwiękowe.

en: You will not be able to play midi.
pl: Nie będzie można odtworzyć midi.

en: You will not be able to play or record audio.
pl: Nie będzie można odtwarzać/nagrywać dźwięku.

en: Your batch command of %s was not recognised.
pl: Twoje polecenie wsadowe %s nie zostało rozpoznane.

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no return statement. Either use a return statement such as
    	return s * 0.1
    for SAL, or begin with an open parenthesis such as
    	(mult s 0.1)
     for LISP.
pl: Twój kod wygląda na składnię SAL, ale brakuje w nim instrukcji powrotu. Użyj albo instrukcji powrotu jako
    	return s * 0.1
    dla SAL, albo rozpocznij z otwartymi nawiasami tak jak 
    	(mult s 0.1)
     dla LISP.

en: Your file will be exported as a 16-bit AIFF (Apple/SGI) file.
pl: Twój plik zostanie wyeksportowany jako 16-bitowy plik AIFF (Apple/SGI).

en: Your file will be exported as a 16-bit WAV (Microsoft) file.
pl: Twój plik zostanie wyeksportowany jako 16-bitowy plik WAV (Microsoft).

en: Your file will be exported as a GSM 6.10 WAV file.
pl: Twój plik zostanie wyeksportowany jako plik GSM 6.10 WAV).

en: Your project is currently self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    If you change the project to a state that has external dependencies on imported files, it will no longer be self-contained. If you then Save without copying those files in, you may lose data.
pl: Twój projekt jest obecnie samowystarczalny; nie zależy on od żadnych zewnętrznych plików dźwiękowych. 
    
    Jeśli zmienisz projekt do stanu, w którym wystąpią zewnętrzne zależności w skutek zaimportowanych plików, to projekt przestanie być samowystarczalny. Jeśli później zapiszesz go bez skopiowania tych plików, to możesz utracić dane.

en: Your project is now empty.
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Click 'No', Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
    
    Save anyway?
pl: Twój projekt jest pusty.
    Jeśli go zapiszesz, nie będzie miał żadnych ścieżek.
    
    Aby zapisać poprzednio otwarte ścieżki:
    Kliknij 'Nie', Edytuj > Cofnij aż wszystkie ścieżki
    będą otwarte, następnie Plik > Zapisz Projekt. 
    
    Czy zapisać mimo wszystko?

en: Your tracks will be mixed down to a single mono channel in the exported file.
pl: Twoje ścieżki będą zmiksowane do pojedynczego kanału mono w wyeksportowanym pliku.

en: Your tracks will be mixed down to two stereo channels in the exported file.
pl: Twoje ścieżki będą zmiksowane do dwóch kanałów stereo w wyeksportowanym pliku.

en: Zoom
pl: Powiększ

en: Zoom &In
pl: Po&większ

en: Zoom &Normal
pl: &Normalny rozmiar

en: Zoom &Out
pl: P&omniejsz

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: Zoom Tool
pl: Narzędzie zbliżania

en: Zoom default
pl: Domyślne ustawienie Zbliżeń

en: Zoom in on Point
pl: Powiększ w punkcie

en: Zoom in on a Range
pl: Powiększ zakres

en: Zoom in or out
pl: Powiększ lub pomniejsz

en: Zoom out on a Range
pl: Oddal Obszar

en: Zoom out one step
pl: Pomniejsz

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
pl: [Ostrzeżenie: Nyquist zwrócił nieprawidłowy ciąg znaków UTF-8, przekształcony tutaj na Latin-1]

en: by &Name
pl: według &nazwy

en: by &Start time
pl: według cza&su rozpoczęcia

en: by Dominic Mazzoni
pl: autorstwa Dominic Mazzoni

en: by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
pl: autorstwa Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson

en: by Leland Lucius
pl: autorstwa Leland Lucius

en: by Lynn Allan
pl: autorstwa Lynn Allan

en: by Lynn Allan && Philip Van Baren
pl: autorstwa Lynn Allan i Philip Van Baren

en: by Nasca Octavian Paul
pl: autorstwa Nasca Octavian Paul

en: by Salvo Ventura
pl: autorstwa Salvo Ventury

en: by Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni
pl: autorstwa Vaughan Johnson i Dominic Mazzoni

en: bytes
pl: bajtów

en: centiseconds
pl: setnych sekundy

en: copy in
pl: skopiuj

en: dd:hh:mm:ss
pl: dd:gg:mm:ss

en: down
pl: dół

en: false
pl: fałsz

en: film frames (24 fps)
pl: klatki filmu (24 fps)

en: from
pl: od

en: hh:mm:ss
pl: gg:mm:ss

en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
pl: gg:mm:ss + klatki CDDA (75 fps)

en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
pl: gg:mm:ss + porzucone klatki NTSC

en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
pl: gg:mm:ss + nie-porzucone klatki NTSC

en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
pl: gg:mm:ss + klatki PAL (25 fps)

en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
pl: gg:mm:ss + klatki filmu (24 fps)

en: hh:mm:ss + hundredths
pl: gg:mm:ss + setne

en: hh:mm:ss + milliseconds
pl: gg:mm:ss + milisekundy

en: hh:mm:ss + samples
pl: gg:mm:ss + próbki

en: hidden
pl: ukryty

en: indeterminate
pl: nieoznaczona

en: infinite dB difference
pl: nieskończona różnica dB

en: items?
pl: elementów?

en: labels.txt
pl: etykiety.txt

en: left
pl: lewy

en: milliseconds
pl: milisekundy

en: milliseconds (higher = more latency)
pl: milisekundy (większe = większe opóźnienie)

en: milliseconds (negative = backwards)
pl: milisekundy (ujemne = wstecz)

en: milliseconds (time of one analysis)
pl: milisekundy (czas jednej analizy)

en: mkdir in DirManager::MakeBlockFilePath failed.
pl: Niepowodzenie mkdir w DirManager::MakeBlockFilePath.

en: n/a
pl: niedostępna

en: read directly
pl: czytaj bezpośrednio

en: right
pl: prawy

en: same as left-drag
pl: tak jak przesunięcie w lewo

en: same as right-drag
pl: tak jak przesunięcie w prawo

en: same as select tool
pl: to samo co narzędzie do zaznaczania

en: same as zoom tool
pl: tak samo jak narzędzie do powiększania

en: samples
pl: próbki

en: seconds
pl: sekundy

en: spectrum.txt
pl: widmo.txt

en: to
pl: do

en: to Selection En&d
pl: na koniec zaznacz&enia

en: to Selection Star&t
pl: na począ&tek zaznaczenia

en: to Track &End
pl: na &koniec ścieżki

en: to Track &Start
pl: na &początek ścieżki

en: true
pl: prawda

en: unavailable - above location doesn't exist
pl: niedostępne - powyższe położenie nie istnieje

en: unnamed
pl: nienazwana

en: untitled
pl: bez nazwy

en: up
pl: góra

en: using SBSMS, by Clayton Otey
pl: przy wykorzystaniu SBSMS, Claytona Otey

en: using SampleRate, by Erik de Castro Lopo
pl: używa SampleRate autorstwa Erik de Castro Lopo

en: using SoundTouch, by Olli Parviainen
pl: używa SoundTouch, autorstwa Olli Parviainen

en: xml files (*.xml;*.XML)|*.xml;*.XML
pl: pliki xml (*.xml;*.XML)|*.xml;*.XML
