Audacity 2.0.0 - en to sk translation catalogue (2202 entries)

en: 	-blocksize nnn (set max disk block size in bytes)
sk: 	-blocksize nnn (nastaviť maximálnu veľkosť diskového bloku v bytoch)

en: 	-help (this message)
sk: 	-help (táto správa)

en: 	-test (run self diagnostics)
sk: 	-test (spustiť vlastnú diagnostiku)

en: 	-version (display Audacity version)
sk: 	-version (zobraziť verziu Audacity)

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
sk: 
    
    Súbory označené ako CHÝBAJÚCE boli presunuté alebo zmazané, a tak nemôžu byť skopírované.
    Aby mohli byť skopírované do projektu, vráťte ich na pôvodné miesto.

en: 
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Cancel, Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
sk: 
    Uložený projekt nebude mať žiadne stopy.
    
    Ak chcete uložiť všetky predtým otvorené stopy:
    Zrušiť, Upraviť > Späť, pokiaľ neuvidíte všetky stopy 
    otvorené, potom Súbor > Uložiť projekt.

en:    Duration must be at least 1 millisecond
       Compress ratio must be at least 1:1
sk:    Dĺžka musí byť aspoň 1 millisekunda
       Kompresia musí byť aspoň 1:1

en:    Project check ignored orphan block file(s). They will be deleted when project is saved.
sk:    Pri kontrole projektu bol ignorovaný osirelý blokový súbor. Pri ukladaní projektu bude zmazaný.

en:    Project check regenerated missing alias summary file(s).
sk:   Pri kontrole projektu bol chýbajúci náhradný sumárny súbor (súbory) nahradený.

en:    Project check replaced missing aliased file(s) with silence.
sk:    Pri kontrole projektu bol chýbajúci náhradný súbor/súbory nahradený tichom.

en:    Project check replaced missing audio data block file(s) with silence.
sk:    Pri kontrole projektu bol chýbajúci blokový audio súbor/súbory nahradený tichom.

en:  (disabled)
sk:  (zakázané)

en:  - Left
sk:  - Ľavý

en:  - Right
sk:  - Pravý

en:  - Vamp audio analysis plugin
sk:   - Plugin Vamp pre analýzu zvuku

en:  <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a> (ask your question directly, on the Internet)
sk:   <a href="http://forum.audacityteam.org/">Fórum</a> (priamo sa spýtajte, na Internete)

en:  For even quicker answers, all the online resources above are <b>searchable</b>.
sk:  Pre získanie čo najrýchlejšej pomoci sú horeuvedené zdroje <b>prehľadávateľné</b>.

en:  Mute On
sk:  Stlmenie zapnuté

en:  Please select an action
sk:  Zvoľte prosím akciu

en:  Select On
sk: Výber zapnutý

en:  Solo On
sk:  Sólo zapnuté

en:  [[file:index.html|Manual]] (should be installed locally, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php">Internet version if it isn't</a>)
sk:  [[file:index.html|Manuál]] (má byť nainštalovaný lokálne, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php">Internetová verzia, ak tomu tak nie je</a>)

en:  [[file:quick_help.html|Quick Help]] (should be installed locally, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Quick_Help">Internet version if it isn't</a>)
sk:  [[file:quick_help.html|Rýchla pomoc]] (má byť nainštalovaná lokálne, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Quick_Help">Internetová verzia, ak tomu tak nie je</a>)

en:  [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] (the latest tips, tricks and tutorials, on the Internet)
sk:  [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] (najnovšie tipy, triky a tutoriály, na Internete)

en: !Simplified View
sk: !Zjednodušený pohľad

en: "%s" 
    is a MIDI file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file for playing, but you can
    edit it by clicking File > Import > MIDI.
sk: "%s" 
    je MIDI súbor, nie audio súbor. 
    Audacity nedokáže otvoriť tento typ súboru pre prehrávanie, ale môžete 
    ho upraviť tak, že kliknete na  Súbor > Importovať > MIDI.

en: "%s" doesn't exist.
    
    Would you like to create it?
sk: "%s" neexistuje.
    
    Chcete ho vytvoriť?

en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je zvukový súbor Dolby Digital.
    Audacity tento typ súboru v súčasnej dobe nevie otvoriť.
    Treba urobiť konverziu na podporovaný zvukový formát, napr. WAV alebo AIFF.

en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je zvukový súbor Musepack. 
    Audacity tento typ súboru  nevie otvoriť.
    Ak si myslite, že  ide  o mp3 súbor, zmeňte jeho príponu na ".mp3" 
    a pokúste sa ho importovať znovu. V prípade neúspechu musíte urobiť prevod 
    na podporovaný formát, napr. WAV nebo AIFF.

en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je súbor pre RealPlayer.
    Audacity tento proprietárny typ súboru  nevie otvoriť.
    Treba urobiť konverziu na podporovaný zvukový formát, napr. WAV alebo AIFF.

en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je zvukový súbor Wavpack.
    Audacity tento typ súboru  nevie otvoriť.
    Treba urobiť konverziu na podporovaný zvukový formát, napr. WAV alebo AIFF.

en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je zvukový súbor Windows Media.
    Audacity tento  typ súboru  nevie otvoriť pre patentové obmedzenia.
    Treba urobiť konverziu na podporovaný zvukový formát, napr. WAV alebo AIFF.

en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
sk: "%s" je súbor obsahujúci noty, nie audio súbor. 
    Audacity tento typ súboru nevie otvoriť. 
    Skúste ho previesť do zvukového formátu napr.  WAV alebo AIFF 
    a potom importovať alebo nahrať do Audacity.

en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
sk: "%s"  je zoznam súborov na prehrávanie (playlist).
    Audacity tento súbor nemôže otvoriť, pretože obsahuje iba odkazy na iné súbory.
    Dá sa ale otvoriť v textovom editore a jednotlivé súbory možno stiahnuť.

en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je video súbor. 
    Audacity tento typ súboru v súčasnej dobe nevie otvoriť. 
    Musíte z neho extrahovať audio do podporovaného formátu, ako WAV alebo AIFF.

en: "%s" is an Advanced Audio Coding file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je súbor Advanced Audio Coding.
    Audacity tento  typ súboru  nevie otvoriť.
    Treba urobiť konverziu na podporovaný zvukový formát, napr. WAV alebo AIFF.

en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je zvukový súbor Ogg Speex. 
    Audacity tento typ súboru v súčasnej dobe nevie otvoriť.
    Treba urobiť konverziu na podporovaný zvukový formát, napr. WAV alebo AIFF.

en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je zvuková stopa CD. 
    Audacity tieto stopy nedokáže  priamo otvoriť. 
    Preveďte (rippnite) CD stopy do niektorého z formátov,  
    ktoré Audacity dokáže  importovať, napr: WAV alebo AIFF.

en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
sk: "%s" je zakódovaný zvukový súbor. 
    Toto je typické z on-line obchodu s hudbou. 
    Kvôli zakódovaniu Audacity nedokáže tento súbor otvoriť. 
    Skúste ho nahrať do Audacity cez audio vstup alebo vypáliť na CD a potom  
    extrahovať do niektorého podporovaného audio formátu, ako je WAV alebo AIFF.

en: "%s" successfully created.
sk: "%s" úspešne vytvorené.

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
sk: "Aktivovanie stopy" &cyklicky opakovať cez všetky stopy

en: %.1f dB Average rms
sk: Priemerná efektívna hodnota rozdielu %.1f dB

en: %.1f secs
sk: %.1f sekúnd

en: %.2f secs
sk: %.2f sekúnd

en: %d Channels
sk: %d kanálov

en: %d curves exported to %s
sk: %d kriviek uložených do %s

en: %s %2.0f%% complete.  Click to change task focal point.
sk: %s %2.0f%% kompletné. Kliknite pre zmenu oblasti spracovania.

en: %s changed
sk: %s zmenené

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
sk: %s nemôže byť otvorený.
    
    Záznam bol odstránený zo zoznamu nedávnych súborov.

en: %s is already open in another window.
sk: %s je už otvorený v inom okne.

en: %s-old%d
sk: %s-stary%d

en: &About Audacity CleanSpeech...
sk: &O Audacity CleanSpeech...

en: &About Audacity...
sk: O programe &Audacity...

en: &Add
sk: &Pridať

en: &Add new rule
sk: &Pridať nové pravidlo

en: &Align Tracks
sk: Z&arovnať stopy

en: &All
sk: Vš&etko

en: &Always copy all audio into project (safest)
sk: Vždy &kopírovať všetky zvukové dáta do projektu (nejbezpečnejšie)

en: &Always mix all tracks down to Stereo or Mono channel(s)
sk: Stopy &vždy zmiešavať do stereo alebo mono kanálu(ov)

en: &Analyze
sk: &Analyzovať

en: &Audio Track
sk: &Audio stopa

en: &Beep on completion of longer activities
sk: Ukončenie dlhotrvajúcej operácie oznámiť &pípnutím

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: &Chains
sk: &Sady príkazov

en: &Clear
sk: &Zmazať

en: &Close
sk: &Zavrieť

en: &Collapse All Tracks
sk: Zbaliť všetky &stopy

en: &Command
sk: &Príkaz

en: &Copy
sk: Ko&pírovať

en: &Curves
sk: &Krivky

en: &Cut
sk: Vys&trihnúť

en: &Debug
sk: &Ladiť

en: &Defaults
sk: &Predvolené hodnoty

en: &Delete
sk: &Zmazať

en: &Device
sk: &Zariadenie

en: &Device Toolbar
sk: Panel &Zariadenie

en: &Discard
sk: &Odstrániť

en: &Display VST effects in graphical mode
sk: &VST efekty zobraziť v grafickom režime

en: &Don't apply effects in batch mode
sk: &Neaplikovať efekty v dávkovom režime

en: &Download
sk: &Stiahnuť

en: &Draw Curves
sk: &Nakresliť krivky

en: &Edit
sk: &Upraviť

en: &Edit Labels
sk: &Upraviť popisy

en: &Edit Parameters
sk: &Upraviť parametre

en: &Edit Toolbar
sk: Panel &Upraviť

en: &Ergonomic order of Transport Toolbar buttons
sk: Er&gonomické usporiadanie tlačidiel panelu Ovládanie

en: &Export...
sk: &Exportovať...

en: &File
sk: &Súbor

en: &Find Notes
sk: &Nájsť noty

en: &Fit in Window
sk: &Prispôsobiť oknu

en: &Gain (dB):
sk: &Zosilnenie (dB):

en: &Generate
sk: &Generovať

en: &Get More...
sk: &Získať viac...

en: &Get Noise Profile
sk: &Získať profil šumu

en: &Graphic EQ
sk: &Grafický EQ

en: &Hardware Playthrough: Listen while recording or monitoring new track
sk: &Hardvérové odpočúvanie: Počúvať počas nahrávania alebo monitorovania novej stopy

en: &Help
sk: &Pomocník

en: &History...
sk: &História...

en: &Host
sk: &Zvukový systém

en: &Import
sk: &Importovať

en: &Import...
sk: &Importovať...

en: &Importing uncompressed audio files
sk: &Importovanie nekomprimovaných audio súborov

en: &Insert
sk: &Vložiť

en: &Invert
sk: &Invertovať

en: &Isolate
sk: &Identifikovať

en: &Join
sk: &Spojiť

en: &Label Track
sk: Stopa &popisov

en: &Labels...
sk: &Popisy...

en: &Language:
sk: &Jazyk:

en: &Left at Playback Position
sk: &Ľavý okraj na pozíciu prehrávania

en: &Length of preview:
sk: &Dĺžka skúšky:

en: &Load...
sk: &Načítať...

en: &Locate...
sk: &Hľadať...

en: &Location:
sk: Umie&stnenie:

en: &Lock
sk: &Zamknúť

en: &Loop Play
sk: Prehrať v s&lučke

en: &Low disk space at program start up
sk: Ne&dostatok diskového priestoru pri štarte

en: &Make a copy of uncompressed audio files before editing (safer)
sk: Pred úpravou v&ytvoriť kópiu nekomprimovaného súboru (bezpečnejšie)

en: &Manual (in web browser)
sk: &Manuál (vo webovom prehliadači)

en: &Meter Toolbar
sk: Panel U&kazovateľ

en: &Mixer Board...
sk: &Zmiešavač...

en: &Mute All Tracks
sk: &Stlmiť všetky stopy

en: &New
sk: &Nový

en: &None
sk: &Nič

en: &Normalize all tracks in project
sk: &Normalizovať všetky stopy v projekte

en: &Open...
sk: &Otvoriť...

en: &Options...
sk: &Nastavenia...

en: &Parameters
sk: &Parametre

en: &Paste
sk: Vložiť

en: &Pause
sk: Pozastaviť

en: &Preferences...
sk: &Nastavenia...

en: &Print...
sk: &Tlač...

en: &Quantize Notes
sk: &Kvantizovať noty

en: &Quick Help (in web browser)
sk: &Rýchla pomoc (vo webovom prehliadači)

en: &Range (dB):
sk: &Rozsah (dB):

en: &Raw Data...
sk: &Nespracované (raw) dáta...

en: &Read uncompressed audio files directly from the original (faster)
sk: Nekomprimovaný audio súbor čítať &priamo z pôvodného súboru (rýchlejšie)

en: &Record
sk: Nahr&ať

en: &Redo
sk: &Znovu

en: &Redo %s
sk: &Znovu %s

en: &Remove
sk: &Odstrániť

en: &Rename...
sk: &Premenovať...

en: &Replot
sk: &Prekresliť

en: &Resample...
sk: &Prevzorkovať...

en: &Rescan VST effects next time Audacity is started
sk: VST efekty znova &prehľadať po nasledujúcom štarte Audacity

en: &Reset Toolbars
sk: &Obnoviť panely

en: &Right at Playback Position
sk: &Pravý okraj na pozíciu prehrávania

en: &Run Benchmark...
sk: Spustiť Benchma&rk...

en: &Save Project
sk: &Uložiť projekt

en: &Save...
sk: &Uložiť...

en: &Screenshot Tools...
sk: &Nástroje na snímkovanie obrazovky...

en: &Select
sk: &Vybrať

en: &Select Curve:
sk: &Vybrať krivku:

en: &Select all audio in project, if none selected
sk: Ak nie je žiadne audio vybrané, &vybrať všetky

en: &Select chain
sk: &Vybrať sadu príkazov

en: &Selection Toolbar
sk: Panel &Výber

en: &Sensitivity (dB):
sk: &Citlivosť (dB):

en: &Short period:
sk: &Krátke skoky:

en: &Show Clipping
sk: &Ukázať orezané

en: &Show track name in waveform display
sk: Uviesť &názov stopy v zobrazení priebehu

en: &Software Playthrough: Listen while recording or monitoring new track
sk: &Softvérové odpočúvanie: Počúvať počas nahrávania alebo monitorovania novej stopy

en: &Split Cut
sk: Vystrihnúť a roz&deliť

en: &Stereo Track
sk: &Stereo stopa

en: &Stop
sk: Stop

en: &Time Track
sk: &Časová stopa

en: &Timer Record...
sk: Ča&sové nahrávanie...

en: &Toolbars
sk: &Panely nástrojov

en: &Tracks
sk: S&topy

en: &Transport Toolbar
sk: Panel &Ovládanie

en: &UnMute All Tracks
sk: &Povoliť všetky stop

en: &Undo
sk: Späť

en: &Undo %s
sk: &Späť %s

en: &Undo Levels Available
sk: Úrovne návrat&u k dispozícii

en: &Unlock
sk: &Odomknúť

en: &Update display while playing
sk: &Pri prehrávaní obnovovať zobrazenie

en: &Upload File...
sk: &Odoslať súbor na server...

en: &Use custom mix (for example to export a 5.1 multichannel file)
sk: Po&užiť používateľské zmiešavanie (napríklad export do multikanálového súboru 5.1)

en: &View
sk: &Zobraziť

en: &Zoom to Selection
sk: &Zväčšiť podľa výberu

en: ' to...
sk: ' na...

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
sk: 'nepomenovaná' zostane v zozname vždy dolu

en: 'unnamed' is special
sk: 'nepomenovaná' má špeciálnu  rolu

en: (Best Quality)
sk: (najvyššia kvalita)

en: (Not all combinations of headers and encodings are possible.)
sk: (Nie všetky kombinácie hlavičiek a kódovaní sú možné.)

en: (Recovered)
sk: (Obnovené)

en: (Smaller files)
sk: (menšie súbory)

en: (external program)
sk: (externý program)

en: (semitones) [-12 to 12]:
sk: (v poltónoch) [-12 do 12]:

en: (uncheck when recording "stereo mix")
sk: (nevyberať pri nahrávaní  "stereo mixu")

en: , maximum amplitude = %.1f dB
sk: , maximálna amplitúda = %.1f dB

en: - END -
sk: - KONIEC -

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
sk: -120 dB (dynamika ľudského počutia)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
sk: -145 dB (PCM rozsah 24 bitových vzoriek)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
sk: -36 dB (dynamika audiokazety)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
sk: -48 dB (PCM rozsah 8 bitových vzoriek)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
sk: -60 dB (PCM rozsah 10 bitových vzoriek)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
sk: -96 dB (PCM rozsah 16 bitových vzoriek)

en: -Infinity
sk: -Nekonečno

en: 0 (fastest)
sk: 0 (rýchly test)

en: 0 means endless
sk: 0 znamená nekonečne veľa

en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
sk: 0100 dni 024 h 060 m 060 s

en: 0100 h 060 m 060 s+.# samples
sk: 0100 h 060 m 060 s+.# vzorky

en: 0100 h 060 m 060 s+.030 frames| .999000999
sk: 0100 h 060 m 060 s+.030 snímkov| .999000999

en: 0100 h 060 m 060 s+.24 frames
sk: 0100 h 060 m 060 s+.24 snímkov

en: 0100 h 060 m 060 s+.25 frames
sk: 0100 h 060 m 060 s+.25 snímkov

en: 0100 h 060 m 060 s+.30 frames|N
sk: 0100 h 060 m 060 s+.30 snímkov|N

en: 0100 h 060 m 060 s+.75 frames
sk: 0100 h 060 m 060 s+.75 snímkov

en: 01000,01000 frames|24
sk: 01000,01000 snímkov|24

en: 01000,01000 frames|25
sk: 01000,01000 snímkov|25

en: 01000,01000 frames|29.97002997
sk: 01000,01000 snímkov|29.97002997

en: 01000,01000 frames|75
sk: 01000,01000 snímkov|75

en: 01000,01000 seconds
sk: 01000,01000 sekúnd

en: 01000,01000,01000 samples|#
sk: 01000,01000,01000 vzorky|#

en: 099 days 024 h 060 m 060 s
sk: 099 d 024 h 060 m 060 s

en: 099 h 060 m 060 s
sk: 000 h 060 m 060 s

en: 1 (Mono) Input Channel
sk: 1 vstupný kanál (mono)

en: 1 Channel (Mono)
sk: 1 kanál (Mono)

en: 1.0 or earlier
sk: 1.0 alebo predošlá

en: 2 (Stereo) Input Channels
sk: 2 vstupné kanály (stereo)

en: 2 Channels (Stereo)
sk: 2 kanály (Stereo)

en: 2-level
sk: 2-úrovňový

en: 256 - default
sk: 256 - predvolené

en: 32768 - most narrowband
sk: 32768 - najužšie pásmo

en: 4-level
sk: 4-úrovňový

en: 8 (best)
sk: 8 (najlepšie )

en: 8 - most wideband
sk: 8 - najširšie frekvenčné pásmovo

en: 8-level
sk: 8-úrovňový

en: : Filename too short.
sk: : Meno súboru je príliš krátke.

en: : Incorrect filetype.
sk: : Nesprávny formát súboru.

en: <b>Audacity&reg;</b> software is copyright
sk: Program <b>Audacity&reg;</b> je objektom autorského práva

en: <center><h3>How to Get Help</h3></center>
sk: <center><h3>Ako získať pomoc</h3></center>

en: <p>You do not appear to have 'help' installed on your computer.<br> Please <a href="*URL*">view or download it online</a>.
sk: <p>Zdá sa, že na počítace nemáte nainštalovaného 'pomocníka'.<br> Prosím, <a href="*URL*">prezerajte si ho alebo stiahnite online</a>.

en: <unrecognized version -- possibly corrupt project file>
sk: <nerozpoznaná verzia -- možno ide o poškodený projektový súbor>

en: <untitled>
sk: <bez názvu>

en: A Free Digital Audio Editor<br>
sk: Voľný digitálny audio editor<br>

en: A file named "%s" already exists.  Replace?
sk: Súbor s názvom "%s" už existuje.  Nahradiť?

en: AAC Export Setup
sk: Nastavenia AAC exportu

en: AAC Profile
    Low Complexity -default
    Most players won't play anything other than LC
sk: AAC Profil 
    Nízka zložitosť (LC) - predvolená 
    Väčšina používateľov nebude prehrávať nič iného ako LC

en: AC3 Export Setup
sk: Nastavenia AC3 exportu

en: AC3 Files (FFmpeg)
sk: AC3 Súbory (FFmpeg)

en: AIFF (Apple) signed 16 bit PCM
sk: AIFF (Apple) 16 bit PCM

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
sk: Súbory AMR (úzke pásmo, FFmpeg)

en: AMR-NB Export Setup
sk: Nastavenia AMR-NB exportu

en: About Audacity...
sk: O programe Audacity...

en: Action
sk: Akcia

en: Activation level (dB):
sk: Aktivačná úroveň (dB):

en: Actual Rate: %d
sk: Súčasná vzorkovacia rýchlosť: %d

en: Add &New
sk: Pridať &novú

en: Add Label
sk: Pridať popis

en: Add Label At &Playback Position
sk: Vložiť popis na pozíciu &prehrávania

en: Add Label At &Selection
sk: Vložiť &popis na výber

en: Add label at selection
sk: Pridať popis k výberu

en: Added label
sk: Vložený popis

en: Adjust Sensitivity
sk: Nastaviť citlivosť

en: Adjust input gain
sk: Upraviť zosilnenie vstupu

en: Adjust left selection to next offset
sk: Presunúť ľavý okraj výberu na nasledujúci dobeh

en: Adjust left selection to next onset
sk: Presunúť ľavý okraj výberu na nasledujúci nábeh

en: Adjust output gain
sk: Upraviť zosilnenie výstupu

en: Adjust playback speed
sk: Upraviť rýchlosť prehrávania

en: Adjust right selection to previous offset
sk: Presunúť pravý okraj výberu na predchádzajúci dobeh

en: Adjust right selection to previous onset
sk: Presunúť pravý okraj výberu na predchádzajúci nábeh

en: Adjusted Pan
sk: Upravené vyváženie

en: Adjusted envelope.
sk: Upravená obálka.

en: Adjusted gain
sk: Upravené zosilnenie

en: Advanced Mixing Options
sk: Pokročilé voľby zmiešavania

en: Album Title
sk: Názov albumu

en: Algorithm
sk: Algoritmus

en: Ali&gn and Move Cursor
sk: Za&rovnať a presunúť kurzor

en: Align
sk: Zarovnať

en: Align End with Cu&rsor
sk: Zarovnať koniec na &kurzor

en: Align End with Selection En&d
sk: Zarovnať koniec s &koncom výberu

en: Align End with Selection Star&t
sk: Zarovnať koniec so &začiatkom výberu

en: Align MIDI to Audio
sk: Synchronizácia MIDI s Audio

en: Align Tracks To&gether
sk: Zarovnať stopy &navzájom

en: Align with &Cursor
sk: Zarovnať na &kurzor

en: Align with &Zero
sk: Zarovnať na &nulu

en: Align with Selection &End
sk: Zarovnať na koniec &výberu

en: Align with Selection &Start
sk: Zarovnať na &začiatok výberu

en: Aligned
sk: Zarovnané

en: Aligned cursor
sk: Zarovnaný kurzor

en: Aligned end with cursor
sk: Zarovnaný koniec s kurzorom

en: Aligned end with selection end
sk: Zarovnaný koniec s koncom výberu

en: Aligned end with selection start
sk: Zarovnaný koniec so začiatkom výberu

en: Aligned with selection end
sk: Zarovnané s koncom výberu

en: Aligned with selection start
sk: Zarovnané so začiatkom výberu

en: Aligned with zero
sk: Zarovnané s nulou

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
sk: Zarovnávanie ukončené: MIDI od %.2f do %.2f s, audio od %.2f do %.2f s.

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
sk: Chyba zarovnávania: vstup je príliš krátky: MIDI od %.2f do %.2f s, audio od %.2f do %.2f s.

en: All
sk: Všetky

en: All Toolbars
sk: Všetky panely nástrojov

en: All files (*)|*
sk: Všetky súbory (*)|*

en: All files|*|All supported files|
sk: Všetky súbory|*|Všetky podporované súbory|

en: All required files in:
      %s
    were already present.
sk: Všetky potrebné súbory v:
      %s
    už existujú.

en: All the audio is muted.
sk: Všetok zvuk je stlmený.

en: All the selected audio is muted.
sk: Všetok vybraný zvuk je stlmený.

en: All tracks must have the same sample rate
sk: Všetky stopy musia mať rovnakú vzorkovaciu rýchlosť

en: Allow clipping
sk: Povoliť orezávanie

en: Alt-Left-Click
sk: Alt-Ľavé tlačidlo myši

en: Always copy all files (safest)
sk: Vždy kopírovať všetky súbory (najbezpečnejšie)

en: Amount to import:
sk: Množstvo na načítanie:

en: Amplification (dB):
sk: Zosilnenie (dB):

en: Amplification dB
sk: Zosilnenie dB

en: Amplifier
sk: Zosilňovač

en: Amplify
sk: Zosilniť

en: Amplify...
sk: Zosilniť...

en: Amplifying
sk: Zosilňujem

en: Amplitude (0-1)
sk: Amplitúda (0-1)

en: Amplitude End
sk: Koncová amplitúda

en: Amplitude Start
sk: Počiatočná amplitúda

en: Analyser
sk: Analyzátor

en: Analysis Time:
sk: Trvanie analýzy:

en: Any
sk: Akýkoľvek

en: Append Record
sk: Pripojiť nahrávku

en: Appl&y Chain...
sk: &Použiť sadu príkazov...

en: Applied effect: %s
sk: Použitý efekt: %s

en: Applied effect: %s %.1f dB
sk: Použitý efekt: %s %.1f dB

en: Applied effect: %s %.1f%%
sk: Použitý efekt: %s %.1f%%

en: Applied effect: %s %.2f semitones
sk: Použitý efekt: %s %.2f poltónov

en: Applied effect: %s %d stages, %.0f%% wet, frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %d, feedback = %.0f%%
sk: Použitý efekt: %s %d krokov, %.0f%% mokrý, frekvencia = %.1f Hz, štartovacia fáza = %.0f deg, hĺbka = %d, sp. väzba = %.0f%%

en: Applied effect: %s delay = %f seconds, decay factor = %f
sk: Použitý efekt: %s oneskorenie = %f sekúnd, faktor dozvuku = %f

en: Applied effect: %s frequency = %.0f Hz, boost = %.0f dB
sk: Použitý efekt: %s frekvencia = %.0f Hz, zdôraznenie = %.0f dB

en: Applied effect: %s frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %.0f%%, resonance = %.1f, frequency offset = %.0f%%
sk: Použitý efekt: %s frekvencia = %.1f Hz, štartovacia fáza = %.0f deg, hĺbka = %.0f%%, rezonancia = %.1f, frekvenčné posun = %.0f%%

en: Applied effect: %s remove dc offset = %s, normalize amplitude = %s, stereo independent %s
sk: Aplikovať efekt: %s odčítať jednosmernú zložku = %s, normalizovať amplitúdu = %s, na strereu nezávislé %s

en: Applied effect: Generate %s wave %s, frequency = %.2f Hz, amplitude = %.2f, %.6lf seconds
sk: Aplikovaný efekt: Generovať %s vlnu %s, frekvencia= %.2f Hz, amplitúda = %.2f, %.6lf sekúnd

en: Applied effect: Generate DTMF tones, %.6lf seconds
sk: Použitý efekt: Generovať viacfrekvenčné tóny, %.6lf sekúnd

en: Applied effect: Generate Noise, %.6lf seconds
sk: Použitý efekt: Generovať šum, %.6lf sekúnd

en: Applied effect: Generate Silence, %.6lf seconds
sk: Použitý efekt: Generovať ticho, %.6lf sekúnd

en: Apply %s
sk: Použiť %s

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
sk: Použiť %s s parametrami
    
    %s

en: Apply Chain
sk: Použiť sadu príkazov

en: Apply to &Files...
sk: Použiť na &súbory...

en: Apply to Current &Project
sk: Použiť na súčasný &projekt

en: Applying '%s' to current project
sk: Používam  '%s' na súčasný projekt

en: Applying Dynamic Range Compression...
sk: Aplikujem kompresiu dynamického rozsahu...

en: Applying Leveller...
sk: Vyrovnanie úrovní...

en: Applying Nyquist Effect...
sk: Aplikujem Nyquist efekt...

en: Applying Phaser
sk: Aplikujem Fázer

en: Applying Spike Cleaner...
sk: Aplikuje sa odstránenie špičiek...

en: Applying Stereo to Mono
sk: Aplikuje sa Stereo na mono

en: Applying Wahwah
sk: Aplikovanie kvákadla (Wahwah)

en: Applying...
sk: Aplikuje sa...

en: Are you sure you don't want to recover any projects?
    They can't be recovered later.
sk: Skutočne nechcete obnoviť žiadne projekty?
    Neskoršie už oprava nebude možná.

en: Are you sure you want to delete %s?
sk: Skutočne chcete zmazať %s?

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
sk: Naozaj chcete vrátiť zoznam žánrov do predvoleného stavu?

en: Are you sure you want to save the file as "
sk: Naozaj chcete súbor uložiť ako "

en: Artist Name
sk: Meno umelca

en: As&k user
sk: Opýtať sa používateľa

en: Ask me
sk: Spýtaj sa ma

en: Attac&k/decay time (secs):
sk: Čas ná&behu/čas dobehu (s):

en: Attack Time
sk: Dĺžka nábehu

en: Attack Time %.1f secs
sk: Čas nábehu %.1f sekúnd

en: Attack Time:
sk: Dĺžka nábehu:

en: Attack/decay time
sk: Čas nábehu/dobehu

en: Attempt to run Noise Removal without a noise profile.
sk: Pokus o odstránenie šumu bez profilu šumu.

en: Attempt to use filter in OpenFile dialog first
sk: Najskôr sa pokúsiť o použitie filtra dialógu OpenFile

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
sk: Pokus o export %d kanálov, ale maximálny počet kanálov pre vybraný výstupný formát je %d

en: Au&dio Device Info...
sk: &Informácie o zvukovom zariadení...

en: Audacity %s Development Team
sk: Vývojový tím Audacity %s

en: Audacity %s Support Team
sk: Tím podpory Audacity %s

en: Audacity %s ToolBar
sk: Panel %s

en: Audacity First Run
sk: Prvé spustenie Audacity

en: Audacity Log
sk: Záznamy Audacity

en: Audacity Mixer Board%s
sk: Zmiešavač Audacity%s

en: Audacity Preferences
sk: Nastavenia Audacity

en: Audacity Project Files
sk: Projektové súbory Audacity

en: Audacity Timer Record
sk: Časom riadené nahrávanie

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
sk: Časom riadené nahrávanie - čaká sa na začiatok

en: Audacity Timer Record Progress
sk: Postup časom riadeného nahrávania

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
sk: Na import zvukového súboru sa Audacity sa pokúsil použiť knižnice FFmpeg,
    ale tie neboli nájdené. 
    
    Ak chcete použiť import pomocou FFmpeg, prejdite na Nastavenia->Knižnice 
    kde môžete umiestnenie potrebných knižníc zadať alebo ich stiahnuť.

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#foreign"> FFmpeg library</a> to your computer.
sk: Audacity dokáže importovať nechránené súbory v mnohých ďalších formátoch (ako napríklad M4A a WMA, komprimované WAV súbory z prenosných prehrávačov a audio z video súborov), pokiaľ si stiahnete a nainštalujete voliteľnú <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#foreign"> knižnicu FFmpeg</a>.

en: Audacity compressed project files (.aup) save your work in a smaller, compressed (.ogg) format. 
    Compressed project files are a good way to transmit your project online, because they are much smaller. 
    To open a compressed project takes longer than usual, as it imports each compressed track. 
    
    Most other programs can't open Audacity project files.
    When you want to save a file that can be opened by other programs, select one of the
    Export commands.
sk: Komprimované projektové súbory Audacity (.aup) ukladajú prácu v menších komprimovaných súboroch formátu .ogg. 
    Komprimované projektové súbory sú dobrým spôsobom, ako uložiť svoj projekt na internet, pretože sú oveľa menšie.
    Otváranie komprimovaného projekt však trvá dlhšie ako zvyčajne. 
    
    Väčšina ostatných programov nedokáže otvoriť súbory projektu Audacity. 
    Ak chcete uložiť súbor, ktorý sa má otvárať pomocou iných programov, vyberte jednu z 
    možností Exportovať.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
sk: Audacity nemôže nájsť umiestnenie pre dočasné súbory.
    Prosím zadajte správny priečinok v dialógu pre nastavenia.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
sk: Audacity nemôže nájsť súbor:
      %s.
    Téma sa nenačítala.

en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
sk: Audacity nemôže načítať súbor:
      %s.
    Pravdepodobne zlý png formát.

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
sk: Audacity nemôže otvoriť súbor:
      %s
    pre zápis.

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
sk: Audacity nemôže prečítať svoju predvolenú tému.
    Nahláste prosím tento problém.

en: Audacity could not save file:
      %s
sk: Audacity nemôže uložiť súbor:
      %s

en: Audacity could not write file:
      %s.
sk: Audacity nemôže zapísať súbor:
      %s.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
sk: Audacity nemôže zapísať obrázky do súboru:
      %s.

en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    If it is uncompressed, try importing it using "Import Raw".
sk: Audacity nerozpoznal typ súboru '%s'.
    Ak je nekomprimovaný, skúste ho importovať použitím "Súbor -> Vstup -> Neupravené dáta".

en: Audacity found an orphan block file: %s. 
    Please consider saving and reloading the project to perform a complete project check.
sk: Audacity našiel opustený blokový súbor %s! 
    Prosím zvážte uloženie a nové načítanie projektu. Tým dôjde k celkovej kontrole projektu.

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
sk: Audacity automaticky našiel vhodné knižnice FFmpeg.
    Aj tak ich chcete hľadať manuálne?

en: Audacity is a free program written by a worldwide team of volunteer <a href="http://audacity.sourceforge.net/community/developers">developers</a>. We thank <a href="http://sourceforge.net">SourceForge.net</a> and <a href="http://code.google.com">Google Code</a> for our project hosting. Audacity is <a href="http://audacity.sourceforge.net/download/">available</a> for Windows, Mac, and GNU/Linux (and other Unix-like systems).
sk: Audacity je slobodný program, ktorý napísal tím <a href="http://audacity.sourceforge.net/community/developers"> dobrovoľníkov </a> z celého sveta. Sme vďační <a href="http://sourceforge.net"> SourceForge.net </a>  a <a href="http://code.google.com">Google Code</a> za hosting nášho projektu. Audacity <a href="http://audacity.sourceforge.net/download/">je dostupný</a> pre Windows, Mac, GNU/Linux a ďalšie unixové operačné systémy.

en: Audacity is already running
sk: Audacity je už spustený

en: Audacity is based on code from the following projects:
sk: Audacity je založený na programovom kóde týchto projektov:

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
sk: Audacity sa vypne. Aby sa použil nový dočasný priečinok, prosím spustite Audacity znovu.

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
sk: Na ukladanie vo formáte MP3 Audacity potrebuje súbor %s.

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
sk: Audacity potrebuje súbor '%s' pre import a export audio cez FFmpeg.

en: Audacity project (.AUP) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
sk: Projektové súbory (.AUP) nie sú 
    asociované s Audacity. 
    
    Vykonať asociáciu, aby ich bolo možné otvárať dvojklikom?

en: Audacity projects
sk: Projekty Audacity

en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
sk: Audacity rozpoznal typ súboru '%s'.
    Predpokladá sa, že tento typ podporujú:
    %s,
    avšak žiaden nich formátu nerozumel.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
sk: Audacity nemôže nájsť priečinok pre pracovné súbory.
    Je možné, že tento priečinok práve používa iná kópia Audacity.

en: Audacity was unable to convert an Audacity 1.0 project to the new project format.
sk: Audacity nedokázal previesť projekt z formátu Audacity 1.0 do nového formátu projektu.

en: Audio Device Info
sk: Informácie o zvukovom zariadení

en: Audio File
sk: Audio súbor

en: Audio Host
sk: Audio systém

en: Audio Position:
sk: Pozícia:

en: Audio Track
sk: Audio stopa

en: Audio Unit Effects
sk: Efekty Audio Unit

en: Audio cache
sk: Zvuková vyrovnávacia pamäť

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
sk: Šírka pásma orezania audia (Hz) 
    Voliteľné 
    0 - automatické

en: Audio playback and recording
sk: Prehrávanie a záznam zvuku

en: Audio to &buffer:
sk: Audio do &vyrovnávacej pamäte:

en: Author:
sk: Autor:

en: Auto Duck
sk: Automatické zoslabenie (Auto Duck)

en: Auto Duck by Markus Meyer
sk: Automatické zoslabenie (Auto Duck), autor Markus Meyer

en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
sk: Automatické zoslabenie vyžaduje riadiacu stopu, ktorá musí byť umiestená pod vybranou stopou.

en: Auto Duck...
sk: Automatické zoslabenie...

en: Automated Input Level Adjustment
sk: Automatické nastavenie vstupnej úrovne

en: Automated Input Level Adjustment (on/off)
sk: Automatické prispôsobenie vstupnej úrovne (zap/vyp)

en: Automated Input Level Adjustment decreased the volume to %f.
sk: Automatické nastavovanie vstupnej úrovne znížilo hlasitosť na %f.

en: Automated Input Level Adjustment increased the volume to %.2f.
sk: Automatické nastavovanie vstupnej úrovne znížilo hlasitosť na %.2f.

en: Automated Input Level Adjustment stopped as requested by user.
sk: Automatické nastavenie úrovne bolo zastavené podľa požiadavky používateľa.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
sk: Automatické nastavovanie vstupnej úrovne bolo zastavené. Zdá sa, že %.2f je prijateľná hlasitosť.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
sk: Automatické nastavovanie vstupnej úrovne bolo zastavené. Ďalšia optimalizácie už nebola možná, úroveň je stále príliš vysoká.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
sk: Automatické nastavovanie vstupnej úrovne bolo zastavené. Ďalšia optimalizácie už nebola možná, úroveň je stále príliš nízka.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. The total number of analysis has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
sk: Automatické nastavovanie vstupnej úrovne bolo zastavené. Celkový počet analýz bol prekročený bez nájdenia prijateľnej hlasitosti. Úroveň je stále príliš vysoká.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. The total number of analysis has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
sk: Automatické nastavovanie vstupnej úrovne bolo zastavené. Celkový počet analýz bol prekročený bez nájdenia prijateľnej hlasitosti. Úroveň je stále príliš nízka.

en: Automatic Crash Recovery
sk: Automatická oprava pádu

en: Automatically &fit tracks vertically zoomed
sk: Automaticky pri&spôsobovať stopy zvislému zväčšeniu

en: Automatically make labels from words
sk: Automaticky vytvoriť popisy zo slov

en: Average
sk: Priemerná

en: Average rms =  dB.
sk: Priemerná efektívna hodnota =  dB.

en: Average rms = %.1f dB.
sk: Priemerná efektívna hodnota = %.1f dB.

en: Average rms = zero.
sk: Priemerná efektívna hodnota = nula.

en: Axis
sk: Os

en: Background
sk: Pozadie

en: Background end time
sk: Koncový čas pozadia

en: Background start time
sk: Začiatočný čas pozadia

en: Background:
sk: Pozadie:

en: Backwards
sk: Naspäť

en: Bad Nyquist 'control' type specification: '%s' in plugin file '%s'.
    Control not created.
sk: Nesprávna špecifikácia typu 'riadenie': '%s' v zásuvnom module '%s'.
    Riadenie nebolo vytvorené.

en: Bandpass
sk: Strednopriepustný

en: Bass Boost
sk: Zdôrazňujem basy

en: BassBoost...
sk: Zdôraznenie basov...

en: Batch
sk: Dávka

en: Beats per minute:
sk: Úderov za minútu:

en: Behaviors
sk: Správanie

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
sk: Bitová rýchlosť (bitov/sekundu) ovplyvňuje výslednú veľkosť súboru a kvalitu 
    Niektoré kodeky akceptujú len konkrétne hodnoty (128k, 192k, 256k, atď) 
    0 - automatická voľba
    Odporúčaná hodnota - 192000

en: Bit Rate Mode:
sk: Režim bitovej rýchlosti:

en: Bit Rate:
sk: Bitová rýchlosť:

en: Bit Reservoir
sk: Bitový zásobník (Bit Reservoir)

en: Bit depth:
sk: Bitová hĺbka:

en: Blue Bkgnd
sk: Modré pozadie

en: Boost (dB):
sk: Zdôraznenie (boost) (dB):

en: Boost dB
sk: Zdôraznenie dB

en: Boosting Bass Frequencies
sk: Zdôrazňujem basové frekvencie

en: Both channels of a stereo track must be the same length.
sk: Oba kanály stereostopy musia mať rovnakú dĺžku.

en: Both channels of a stereo track must be the same sample rate.
sk: Oba kanály stereostopy musia mať rovnakú vzorkovaciu rýchlosť.

en: Brown
sk: Hnedý

en: Browse...
sk: Prehliadať...

en: Build Information
sk: Informácie o preklade

en: Build type:
sk: Druh prekladu:

en: Burn to CD
sk: Napáliť na CD

en: Button
sk: Tlačidlo

en: Buttons
sk: Tlačidlá

en: Byte order:
sk: Poradie bytov:

en: C&ategory:
sk: &Kategória:

en: C&hain (Double-Click or press SPACE to edit)
sk: &Sada (upraviť dvojkliknutím, alebo stlačením medzerníka)

en: C&hoose command
sk: Z&voliť príkaz

en: C&hoose...
sk: Zvoliť...

en: CDDA frames (75 fps)
sk: CDDA snímkov (75 fps)

en: Caching audio
sk: Ukladanie do vyrovnávacej pamäte

en: Caching audio into memory
sk: Zvuk sa nahráva do vyrovnávacej pamäte

en: Calibrate
sk: Kalibrovať

en: Calibrate voicekey
sk: Kalibrovať zvukový kľúč

en: Calibration Results
sk: Výsledky kalibrácie

en: Can't delete 'unnamed'
sk: Nemožno zmazať 'nepomenovaná'

en: Can't delete track with active audio
sk: Stopu s aktívnym zvukom nemožno zmazať

en: Can't export multiple files
sk: Viacnásobný export nie je možný

en: Can't open project file
sk: Nie je možné otvoriť súbor projektu

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Cancel Save
sk: Zrušiť ukladanie

en: Cannot control input volume; use system mixer.
sk: Vstupnú hlasitosť nemožno meniť; použite systémový zmiešavač.

en: Cannot control output volume; use system mixer.
sk: Výstupnú hlasitosť nemožno meniť; použite systémový zmiešavač.

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
sk: S touto vzorkovacou a bitovou rýchlosťou nemožno MP2 exportovať

en: Cannot export audio in this format.
sk: Audio nie je možné exportovať v tomto formáte.

en: Cannot export audio to %s
sk: Nie je možné exportovať audio do %s

en: Capture Full Screen
sk: Zachytiť celú obrazovku

en: Capture Full Window
sk: Zachytiť celé okno

en: Capture Window Only
sk: Zachytiť iba okno

en: Capture Window Plus
sk: Zachytiť okno s orámovaním

en: Capture entire window or screen
sk: Zachytiť celé okno alebo obrazovku

en: Capture part of a project window
sk: Zachytiť časť okna projektu

en: Center
sk: Stred

en: Cha&nnels
sk: Ka&nál

en: Chain
sk: Sada príkazov

en: Change Amplification Envelope
sk: Zmeniť obálku hlasitosti

en: Change Length...
sk: Zmeniť dĺžku...

en: Change ONE Sample only
sk: Zmeniť len JEDNU vzorku

en: Change Pitch
sk: Zmeniť výšku

en: Change Pitch without Changing Tempo
sk: Zmeniť výšku ladenia bez zmeny tempa

en: Change Pitch...
sk: Zmeniť výšku...

en: Change Sample
sk: Zmeniť vzorku

en: Change Several Samples
sk: Zmeniť viacej vzoriek

en: Change Speed
sk: Zmeniť rýchlosť

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
sk: Zmena rýchlosti, ovplyvňujúca tempo a výšku

en: Change Speed...
sk: Zmeniť rýchlosť...

en: Change Tempo
sk: Zmeniť tempo

en: Change Tempo without Changing Pitch
sk: Zmeniť tempo bez zmeny ladenia

en: Change Tempo...
sk: Zmeniť tempo...

en: Change audio host
sk: Zmena zvukového systému

en: Change gain on focused track
sk: Zmeniť zosilnenie v aktívnej stope

en: Change input channels
sk: Zmeniť vstupné kanály

en: Change input device
sk: Zmeniť vstupné zariadenie

en: Change lower speed limit (%) to:
sk: Zmeniť dolný limit rýchlosti  (%) na:

en: Change output device
sk: Zmeniť výstupné zariadenie

en: Change pan on focused track
sk: Zmeniť vyváženie v aktívnej stope

en: Change track name to:
sk: Premenovať stopu na:

en: Change upper speed limit (%) to:
sk: Zmeniť horný limit rýchlosti  (%) na:

en: Changed '%s' to %d Hz
sk: '%s' zmenená na %d Hz

en: Changed '%s' to %s
sk: Zmenené '%s' na %s

en: Changed block %s to new alias name
sk: Blok %s zmenený na nový náhradný názov

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
sk: Zmena dočasného priečinka sa prejaví až po reštarte Audacity

en: Changing Length...
sk: Zmena dĺžky...

en: Changing Pitch
sk: Mením výšku

en: Changing Speed
sk: Mením rýchlosť

en: Changing Tempo
sk: Mením tempo

en: Changing Tempo/Pitch
sk: Mení sa tempo/výška tónu

en: Channel
sk: Kanál

en: Channel Mode:
sk: Režim kanálov:

en: Channel: %2d
sk: Kanál: %2d

en: Channels:
sk: Kanály:

en: Chec&k Dependencies...
sk: S&kontrolovať závislosti...

en: Checking %s
sk: Kontrola %s

en: Chirp Generator
sk: Generátor štebotania

en: Chirp...
sk: Štebot...

en: Choose Language for Audacity to use:
sk: Zvoľte jazyk pre Audacity:

en: Choose a location to place the temporary directory
sk: Zvoľte umiestnenie pre dočasný priečinok

en: Choose a location to save screenshot images
sk: Zvoľte miesto na ukladanie snímok obrazovky

en: Choose a location to save the exported files
sk: Zvoľte umiestnenie pre exportované súbory

en: Choose an EQ curve file
sk: Vybrať súbor s EQ krivkou

en: Choose an import method
sk: Vybrať metódu importovania

en: Choose location to save files
sk: Zvoľte miesto na ukladania súborov

en: Choose...
sk: Vybrať...

en: Cl&ear
sk: Z&mazať

en: Clea&nSpeech Mode (Customized GUI)
sk: Režim Cl&eanSpeech (upravené používateľské rozhranie)

en: CleanSpeech Batch Processing
sk: Dávkové spracovanie CleanSpeech

en: CleanSpeech Presets (*.csp)|*.csp
sk: Nastavenia CleanSpeech (*.csp)|*.csp

en: Cleaning up cache directories
sk: Odstraňujú sa priečinky z vyrovnávacej pamäte

en: Cleaning up temporary files
sk: Odstraňujú sa pracovné súbory

en: Cleaning up unused directories in project data
sk: Odstraňujú sa nevyužité priečinky v projektových dátach

en: Click Removal
sk: Odstraňovanie praskania

en: Click Removal...
sk: Odstraňovanie praskania...

en: Click and Pop Removal by Craig DeForest
sk: Odstraňovanie šumu a praskania, autor Craig DeForest

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks.
sk: Kliknutím a ťahaním myši nastavíte relatívnu veľkosť stereo stôp.

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
sk: Kliknutím a ťahaním myši editovať amplitúdovú obálku

en: Click and drag to edit the samples
sk: Kliknutím a ťahaním myši editovať vzorky

en: Click and drag to move a track in time
sk: Kliknutím a ťahaním myši premiestniť stopu v čase

en: Click and drag to move left selection boundary.
sk: Kliknutím a ťahaním myši nastavíte ľavú hranicu výberu.

en: Click and drag to move right selection boundary.
sk: Kliknutím a ťahaním myši nastavíte pravú hranicu výberu.

en: Click and drag to resize the track.
sk: Kliknutím a ťahaním myši zmeníte veľkosť stopy.

en: Click and drag to select audio
sk: Kliknutím a ťahaním myši označiť audio

en: Click and drag to stretch selected region.
sk: Kliknutím a ťahaním myši roztiahnete označené audio.

en: Click and drag to stretch within selected region.
sk: Kliknutím a ťahaním myši natiahnete vybranú oblasť.

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
sk: Kliknutím zväčšiť, Shift+kliknutím zmenšiť

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
sk: Kliknutím zväčšiť vertikálne, kliknutím so shiftom zmenšiť, ťahaním špecifikovať oblasť úpravy.

en: Click to verticaly zoom in, Shift-click to zoom out, Drag to create a particular zoom region.
sk: Kliknutím zväčšiť vertikálne, kliknutím so shiftom zmenšiť, ťahaním vytvoriť oblasť úpravy.

en: Clip Boun&daries
sk: Hranice &klipu

en: Clipping
sk: Orezávanie

en: Close
sk: Zavrieť

en: Close focused track
sk: Zavrieť aktívnu stopu

en: Close project immediately with no changes
sk: Projekt okamžite zavrieť bez zmeny

en: Close project immediately with no further changes
sk: Projekt okamžite zavrieť bez ďalších zmien

en: Co&py
sk: Ko&pírovať

en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
sk: Pole kodeku (FOURCC)
    Voliteľné 
    Nezadaná hodnota - automatická voľba

en: Codec:
sk: Kodek:

en: Comb
sk: Hrebeň

en: Command
sk: Príkaz

en: Command %s not implemented yet
sk: Príkaz %s zatiaľ nie je implementovaný

en: Command Action
sk: Účinok príkazu

en: Command Line Export Setup
sk: Nastavenia príkazového riadku pre export

en: Command Output
sk: Výstup príkazu

en: Command-line options supported:
sk: Podporované riadkové príkazy:

en: Command:
sk: Príkaz:

en: Comments
sk: Komentáre

en: Compress based on Peaks
sk: Kompresia založená na špičkách

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
sk: Úroveň kompresie
    Potrebné pre FLAC
    -1 - automatická
    min - 0 (rýchle kódovanie, veľký výstupný súbor)
    max - 10 (pomalé kódovanie, malý výstupný súbor)

en: Compression:
sk: Kompresia:

en: Compressor
sk: Kompresor

en: Compressor...
sk: Kompresor...

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Confirm Deletion
sk: Potvrdiť zmazanie

en: Confirm Overwrite
sk: Potvrdiť prepísanie

en: Confirm?
sk: Potvrdiť?

en: Constant
sk: Konštantná

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
sk: Pokračovať z opravami zaznamenanými v zázname a ďalšia kontrola. Projekt sa uloží v aktuálnom stave, pokiaľ počas nasledujúcej chybovej správy nezvolíte "Projekt okamžite zavrieť".

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
sk: Pokračovať bez zmazania; nadbytočné súbory v tejto relácii ignorovať

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
sk: Analýza kontrastu (podľa WCAG 2)

en: Contrast Analyzer, for measuring rms volume differences between two selections of audio.
sk: Analyzátor kontrastu na meranie efektívnej hodnoty rozdielu hlasitosti medzi dvoma výbermi z audia.

en: Contrast Result:
sk: Výsledný kontrast:

en: Contrast...
sk: Kontrast...

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
sk: Skonvertovaný súbor projektu z Audacity 1.0 do nového formátu.
    Starý súbor bol uložený ako '%s'

en: Converter
sk: Menič

en: Copied labeled regions to the clipboard
sk: Oblasti s popismi boli prekopírované do schránky

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Copy All Files (Safer)
sk: Kopírovať všetky súbory (bezpečnejšie)

en: Copy Labels
sk: Kopírovať popisy

en: Copy Selected Files
sk: Prekopírovať vybrané súbory

en: Copying audio data into project...
sk: Do projektu sa kopírujú zvukové dáta...

en: Copying stereo audio into a mono track is not allowed.
sk: Nie je možné kopírovať stereo zvuk do mono stopy.

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
sk: Skopírovaním týchto súborov túto závislosť odstránite.
    Je to bezpečnejšie, ale vyžaduje viac diskového priestoru.

en: Core Libraries
sk: Základné knižnice

en: Cosine
sk: Kosínusová

en: Could not create autosave file:
sk: Nie je možné vytvoriť záložný súbor:

en: Could not create directory:
      %s
sk: Nie je možné vytvoriť priečinok:
      %s

en: Could not enumerate files in auto save directory.
sk: Nebolo možné zistiť počet súborov v záložnom priečinku.

en: Could not find any audio devices.
sk: Nedá sa nájsť žiadne zvukové zariadenie.

en: Could not load file: "%s"
sk: Nie je možné nahrať súbor: "%s"

en: Could not open MP3 encoding library!
sk: Nie je možné otvoriť knižnicu pre prevod do MP3!

en: Could not open file
sk: Nie je možné otvoriť súbor

en: Could not open file:
      %s
sk: Nedá sa otvoriť súbor: 
      %s

en: Could not open file:
sk: Nie je možné otvoriť súbor:

en: Could not open file: "%s"
sk: Nie je možné otvoriť súbor: "%s"

en: Could not remove old auto save file
sk: Starý záložný súbor nie je možné odstrániť

en: Could not remove old autosave file:
sk: Nie je možné odstrániť starý záložný súbor:

en: Could not save project. Path not found.  Try creating 
    directory "%s" before saving project with this name.
sk: Projekt nemožno uložiť. Priečinok nebol nájdený.  Pre ukladaním
    projektu s týmto menom skúste vytvoriť priečinok "%s"

en: Could not save project. Perhaps %s 
    is not writable or the disk is full.
sk: Nie je možné uložiť projekt. Možno že %s 
    nie je zapisovateľný alebo je plný disk.

en: Could not set parameters of effect %s
     to %s.
sk: Nedajú sa nastaviť parametre efektu %s
     na %s.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
sk: Nemôžem nájsť priečinok s dátami projektu: "%s"

en: Couldn't write to file "%s": %s
sk: Nie je možné zapisovať do súboru: "%s": %s

en: Couldn't write to file:
sk: Nie je možné zapisovať do súboru:

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Created new audio track
sk: Nová audio stopa bola vytvorená

en: Created new label track
sk: Vytvoriť novú popisovú  stopu

en: Created new project
sk: Vytvorený nový projekt

en: Created new stereo audio track
sk: Nová stereo audio stopa bola vytvorená

en: Created new time track
sk: Nová časová stopa bola vytvorená

en: Creating Noise Profile
sk: Vytváram profil šumu

en: Credits
sk: Credits - zúčastnení ľudia

en: Ctrl-Left-Click
sk: Ctrl-ľavé tlačidlo myši

en: Ctrl-Left-Drag
sk: Ctrl-ťahanie ľavým tlačidlom myši

en: Ctrl-Wheel-Rotate
sk: Ctrl-rotácia kolieskom

en: Cu&t
sk: Vys&trihnúť

en: Cuberoot Autocorrelation
sk: Cuberoot autokorelácia

en: Cubic
sk: Kubická

en: Current difference
sk: Aktuálny rozdiel

en: Cursor Left
sk: Kurzor doľava

en: Cursor Long Jump Left
sk: Kurzor dlhý skok doľava

en: Cursor Long Jump Right
sk: Kurzor dlhý skok doprava

en: Cursor Right
sk: Kurzor doprava

en: Cursor Short Jump Left
sk: Kurzor krátky skok doľava

en: Cursor Short Jump Right
sk: Kurzor krátky skok doprava

en: Cursor to Track &End
sk: Od kurzora po &koniec stopy

en: Cursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Peak: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
sk: Kurzor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    (Lokálne ) maximum: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f

en: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Peak: %d Hz (%s) = %.1f dB
sk: Kurzor: %d Hz (%s) = %d dB    (Lokálne ) maximum: %d Hz (%s) = %.1f dB

en: Curve Name
sk: Názov krivky

en: Curve exists
sk: Krivka existuje

en: Curve not found
sk: Krivka nenájdená

en: Curves exported
sk: Krivky boli exportované

en: Custom FFmpeg Export
sk: Vlastný FFmpeg export

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Cut Labels
sk: Vystrihnúť popisy

en: Cut Preview
sk: Skúška vystrihnutia

en: Cut labeled regions to the clipboard
sk: Vystrihnúť oblasti s popismi a vložiť do schránky

en: Cut to the clipboard
sk: Vystrihnúť do schránky

en: Cutoff:
sk: Úroveň odrezania:

en: D&elete...
sk: Z&mazať...

en: DTMF Tone Generator
sk: Viacfrekvenčný tónový generátor

en: DTMF Tones...
sk: Viacfrekvenčné tóny...

en: DTMF sequence:
sk: Postupnosť:

en: Data gathered
sk: Získané údaje

en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
sk: Dáta budú odoslané rúrou (pipe) na štandardný vstup. "%f" používa meno súboru v okne exportu.

en: De&faults
sk: Pre&dvolené

en: De&lete
sk: Zma&zať

en: De&lete selected rule
sk: Zmazať &vybrané pravidlo

en: De&vice
sk: Za&riadenie

en: Debug build
sk: Testovacie vydanie

en: Decay Time
sk: Čas dobehu

en: Decay Time %.1f secs
sk: Čas dobehu %.1f s

en: Decay Time:
sk: Čas dobehu:

en: Decay factor:
sk: Faktor dozvuku:

en: Decoding Waveform
sk: Dekódovanie časového priebehu

en: Decrease gain on focused track
sk: Zmenšiť zosilnenie v aktívnej stope

en: Decrease input gain
sk: Znížiť zosilnenie vstupu

en: Decrease output gain
sk: Znížiť zosilnenie výstupu

en: Decrease playback speed
sk: Znížiť rýchlosť prehrávania

en: Default &View Mode:
sk: Predvolený režim z&obrazenia:

en: Default Sample &Format:
sk: Predvolený &formát vzorkovania:

en: Default Sample &Rate:
sk: Predvolená &rýchlosť vzorkovania:

en: Default endianness
sk: Štandardné poradie bajtov

en: Degree of Leveling
sk: Stupeň vyrovnania

en: Degree of Leveling:
sk: Stupeň vyrovnania:

en: Delay
sk: Oneskorenie

en: Delay time (seconds):
sk: Čas oneskorenia (sekundy):

en: Delete
sk: Zmazať

en: Delete
sk: Zmazať

en: Delete '
sk: Zmazať '

en: Delete Labels
sk: Zmazať popisy

en: Delete Preset
sk: Zmazať predvoľby

en: Delete orphan files (permanent immediately)
sk: Zmazať osirelé súbory (natrvalo)

en: Delete preset '%s'?
sk: Zmazať predvoľbu '%s'?

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
sk: Vymazaných %.2f sekúnd na t=%.2f

en: Deleted labeled regions
sk: Oblasti s popismi boli zmazané

en: Dependency Check
sk: Kontrola závislostí

en: Depth (%):
sk: Hĺbka (%):

en: Depth in percent
sk: Hĺbka v percentách

en: Depth:
sk: Hĺbka:

en: Detac&h at Silences
sk: Rozdeliť na &tichu

en: Detach
sk: Odpojiť

en: Detach Labels
sk: Odpojiť popisy

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
sk: Odpojené %.2f sekúnd na t=%.2f

en: Detached labeled regions
sk: Odpojené oblasti s popismi

en: Detect clipping
sk: Hľadať orezané vzorky

en: Detecting clipping
sk: Hľadanie orezaných vzoriek

en: Device
sk: Zariadenie

en: Device information is not available.
sk: Informácia o zariadení nie je k dispozícii.

en: Devices
sk: Zariadenia

en: Difference = %.1f Average rms dB.
sk: Rozdiel = %.1f priemerná efektívna hodnota v dB.

en: Difference = infinite Average rms dB.
sk: Rozdiel = nekonečná priemerná efektívna hodnota v dB.

en: Difference is indeterminate.
sk: Rozdiel je neurčiteľný.

en: Difference:
sk: Rozdiel:

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sk: Zmeny smeru        -- priemer: %1.4f  odchýlka: (%1.4f)

en: Direction Changes (High Threshold)
sk: Zmena smeru  (horný prah)

en: Direction Changes (Low Threshold)
sk: Zmena smeru  (dolný prah)

en: Directories
sk: Priečinky

en: Directory %s does not exist. Create it?
sk: Priečinok %s neexistuje. Vytvoriť?

en: Directory %s is not writable
sk: Do priečinka %s nie je možné zapisovať

en: Disable Meter
sk: Vypnúť indikátor

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Disallowed
sk: Nie je povolené

en: Disk Space
sk: Miesto na disku

en: Disk space remains for recording %d hours and %d minutes.
sk: Na disku zostáva miesto pre %d hodín a %d minút nahrávania.

en: Disk space remains for recording %d minutes.
sk: Na disku zostáva miesto pre %d minút nahrávania.

en: Disk space remains for recording %d seconds.
sk: Na disku zostáva miesto pre %d sekúnd nahrávania.

en: Disk space remains for recording 1 hour and %d minutes.
sk: Na disku zostáva miesto pre 1hodinu a %d minút nahrávania.

en: Display
sk: Zobrazenie

en: Display Audio Unit effects in graphical mode
sk:  Efekty Audio Unit zobraziť v grafickom režime

en: Distortion
sk: Skreslenie

en: Do &not copy any audio
sk: &Nekopírovať žiadne zvukové dáta

en: Do Not Copy
sk: Nekopírovať

en: Do Not Recover
sk: Neobnovovať

en: Do not show this warning again
sk: Toto upozornenie viac nezobrazovať

en: Do you really want to delete selected rule?
sk: Skutočne chcete vybrané pravidlo odstrániť?

en: Do you still want to start Audacity?
sk: Skutočne chcete spustiť Audacity?

en: Do you want to save the changes?
sk: Chcete uložiť zmeny?

en: Don't &warn again and always use my choice above
sk: Viac &neupozorňovať a použiť horeuvedenú voľbu

en: Don't a&pply effects in batch mode
sk: Ne&použiť efekty v dávkovom režime

en: Don't show this again at start up
sk: Pri štarte viac nezobrazovať

en: Don't show this warning again
sk: Toto upozornenie viac nezobrazovať

en: Dow&nload
sk: Stia&hnuť

en: Down
sk: Nadol

en: Down Octave
sk: O oktávu nižšie

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Drag label boundary
sk: Ťahajte okraj oblasti

en: Drag one or more label boundaries
sk: Ťahajte jeden alebo viac okrajov oblastí

en: Drag the track vertically to change the order of the tracks.
sk: Poradie stôp zmeníte ťahaním v zvislom smere.

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
sk: Ťahať ľavým tlačidlom myši pre zväčšenie oblasti, stlačením pravého pre zmenšenie

en: Draw Curves
sk: Nakresliť krivky

en: Draw Tool
sk: Kreslenie

en: Drawing Spectrum
sk: Vykresľovanie spektra

en: Dry Wet
sk: Suchý Mokrý

en: Dry/Wet:
sk: Suchý/mokrý:

en: Duck amount:
sk: Miera zoslabenia:

en: Duplic&ate
sk: Duplikov&ať

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Duplicated
sk: Duplikované

en: Duration
sk: Dĺžka

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
sk: Dĺžka je nulová. Nič nebude nahraté.

en: Duration:
sk: Dĺžka:

en: Duty cycle:
sk: Pracovný cyklus:

en: Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
sk: Dynamické knižnice (*.dylib)|*.dylib|Všetky súbory(*)|*

en: Dynamic Range Compressor
sk: Kompresor dynamického rozsahu

en: Dynamic Transient Sharpening
sk: Dynamické zvýraznenie nábehov (onsets)

en: Dynamics Processor
sk: Úprava dynamiky

en: E&dit...
sk: U&praviť...

en: E&xit
sk: &Koniec

en: E&xpand All Tracks
sk: &Rozbaliť všetky stopy

en: E&xport...
sk: &Exportovať...

en: EQ Curve needs a different name
sk: EQ krivke treba zadať iný názov

en: EQCurves.xml and EQDefaultCurves.xml missing
sk: Súbory EQCurves.xml a EQDefaultCurves.xml chýbajú

en: EQCurves.xml and EQDefaultCurves.xml were not found on your system.
    Please press 'help' to visit the download page.
    
    Save the curves at %s
sk: Súbory EQCurves.xml a EQDefaultCurves.xml neboli vo vašom systéme nájdené.
    Stlačením  tlačidla 'Pomocník' sa dostanete na stránku, odkiaľ ich možno stiahnuť.
    
    Uložiť krivky v %s

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit C&hains...
sk: Upra&viť sady príkazov...

en: Edit Chains
sk: Editovať sady príkazov

en: Edit Genres
sk: Upraviť žánre

en: Edit Labels
sk: &Upraviť popisy

en: Edit Metadata
sk: Upraviť metadáta

en: Edit Metadata tags
sk: Upraviť značky metadát

en: Edit metadata
sk: Upraviť metadáta

en: Edit the metadata tags
sk: Upraviť značky metadát

en: Edited labels
sk: Upravené popisy

en: Editing a clip can &move other clips
sk: Úprava &klipu môže spôsobiť posunutie iného klipu

en: Editing and greyed out Menus
sk: Úpravy a neaktívne položky menu

en: Effe&ct
sk: Efe&kty

en: Effect Settings
sk: Nastavenia efektu

en: Effects
sk: Efekty

en: Effects Preview
sk: Skúška efektov

en: Elapsed Time:
sk: Uplynulý čas:

en: Emeritus Developers
sk: Bývalí vývojari

en: Empty
sk: Prázdny

en: Enable &dragging of left and right selection edges
sk: &Povoliť preťahovanie ľavej a pravej hranice výberu

en: Enable Automated Input Level Adjustment.
sk: Povoliť automatické nastavenie vstupnej úrovne.

en: Enable Effects
sk: Aktivovať efekty

en: Enable Meter
sk: Zapnúť indikátor

en: Enable cu&t lines
sk: Povoliť &línie rezu

en: Enabled
sk: Povolené

en: Encoding:
sk: Kódovanie:

en: End
sk: Koniec

en: End Date
sk: Dátum konca

en: End Date and Time
sk: Dátum a čas konca

en: End Time
sk: Koncový čas

en: Energy
sk: Energia

en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sk: Energia                 -- priemer: %1.4f  odchýlka: (%1.4f)

en: Enhanced Autocorrelation
sk: Vylepšená autokorelácia

en: Enter Nyquist Command:
sk: Vložiť Nyquist príkaz:

en: Enter name of new chain
sk: Vložte názov novej sady

en: Enter track name
sk: Vložte názov stopy

en: Envelope
sk: Obálka

en: Envelope Tool
sk: Obálka

en: Equaliser
sk: Ekvalizér

en: Equalization
sk: Ekvalizácia

en: Equalization, by Martyn Shaw && Mitch Golden
sk: Ekvalizácia, autori Martyn Shaw && Mitch Golden

en: Equalization...
sk: Ekvalizácia...

en: Error
sk: Chyba

en: Error %d returned from MP3 encoder
sk: MP3 enkóder vrátil chybu %d

en: Error (file may not have been written): %s
sk: Chyba (súbor možno nebol zapísaný): %s

en: Error Closing File
sk: Chyba pri zatváraní súboru

en: Error Flushing File
sk: Chyba pri zápise súboru

en: Error Importing
sk: Chyba importu

en: Error Initializing Audio
sk: Chyba pri inicializácii Audio

en: Error Initializing Midi
sk: Chyba pri inicializácii MIDI

en: Error Loading EQ Curve
sk: Chyba pri načítaní EQ krivky

en: Error Loading Keyboard Shortcuts
sk: Chyba pri načítaní klávesových skratiek

en: Error Loading Metadata
sk: Chyba pri načítaní metadát

en: Error Loading VST Program
sk: Chyba pri načítaní VST programu

en: Error Locking Temporary Folder
sk: Chyba pri zamykaní dočasného priečinka

en: Error Opening File
sk: Chyba pri otváraní súboru

en: Error Opening File or Project
sk: Chyba pri otváraní súboru alebo projektu

en: Error Opening Project
sk: Chyba pri otváraní projektu

en: Error Saving Equalization Curves
sk: Chyba pri ukladaní ekvalizačných kriviek

en: Error Saving Keyboard Shortcuts
sk: Chyba pri ukladaní klávesových skratiek

en: Error Saving Project
sk: Chyba pri ukladaní projektu

en: Error Saving Tags File
sk: Chyba pri ukladaní súboru so značkami

en: Error Writing Autosave File
sk: Chyba pri zápise záložného súboru

en: Error Writing to File
sk: Chyba pri zápise do súboru

en: Error in Duration
sk: Chyba dĺžky

en: Error in Nyquist code
sk: Chyba v kóde Nyquistu

en: Error opening file
sk: Chyba pri otváraní súboru

en: Error trying to save file:
sk: Chyba pri pokuse uložiť súbor:

en: Error while opening sound device.
sk: Chyba pri otváraní zvukového zariadenia.

en: Error while opening sound device. Please check the output device settings and the project sample rate.
sk: Chyba pri otváraní zvukového zariadenia. Prosím skontrolujte nastavenie výstupného zariadenia a vzorkovaciu rýchlosť projektu.

en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
sk: Chyba pri  zápise súboru %s (plný disk?).
    Oznam knižnice libsndfile: "%s"

en: Error:
sk: Chyba:

en: Error: %hs at line %lu
sk: Chyba: %hs na riadku %lu

en: Estimate
sk: Odhad

en: Expand
sk: Rozšíriť

en: Expanded Cut Line
sk: Rozšírená oblasť na vyrezanie

en: Expander
sk: Rozširovač

en: Expo&rt Selection...
sk: Expo&rtovať výber...

en: Export &Labels...
sk: Exportovať &popisy...

en: Export &Multiple...
sk: Exportovať &viac súborov...

en: Export CleanSpeech &Presets...
sk: Exportovať &predvoľby CleanSpeech...

en: Export Contrast Result As:
sk: Exportovať výsledok merania kontrastu ako:

en: Export EQ curves as...
sk: Ex&portovať EQ krivky ako...

en: Export File
sk: Exportovať súbor

en: Export Keyboard Shortcuts As:
sk: Exportovať klávesové skratky ako:

en: Export Labels As:
sk: Exportovať popisy ako:

en: Export MIDI
sk: Exportovať MIDI

en: Export MIDI As:
sk: Exportovať MIDI ako:

en: Export MIDI...
sk: Exportovať MIDI...

en: Export Multiple
sk: Viacnásobný export

en: Export Presets
sk: Exportovať predvoľby

en: Export Spectral Data As:
sk: Exportovať spektrálne dáta ako:

en: Export canceled after exporting the following %ld file(s).
sk: Export bol zrušený po exporte nasledujúcich %ld súborov.

en: Export format:
sk: Formát exportu:

en: Export location:
sk: Umiestnenie exportu:

en: Export stopped after exporting the following %ld file(s).
sk: Export bol zastavený po exporte nasledujúcich %ld súborov.

en: Exporting an Audio File
sk: Exportuje sa audio súbor

en: Exporting entire file as %s
sk: Celý súbor sa exportuje ako %s

en: Exporting entire file at %d Kbps
sk: Exportuje sa celý súbor vo vzorkovaní %d kbit/s

en: Exporting entire file at %d kbps
sk: Celý súbor sa exportuje pri %d kbit/s

en: Exporting entire file with %s preset
sk: Exportuje sa celý súbor s predvoľbou %s

en: Exporting entire file with VBR quality %s
sk: Exportuje sa celý súbor v premenlivom vzorkovaní (VBR) %s

en: Exporting selected audio as %s
sk: Vybrané audio sa exportuje ako %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
sk: Exportujú sa vybrané zvukové dáta pri %d kbit/s

en: Exporting selected audio at %d kbps
sk: Vybrané zvukové dáta sa exportujú pri %d kbit/s

en: Exporting selected audio with %s preset
sk: Exportujú sa vybrané zvukové dáta s predvoľbou %s

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
sk: Exportujú sa vybrané zvukové dáta v premenlivou kvalitou (VBR) %s

en: Exporting the entire project as %s
sk: Celý projekt sa exportuje ako %s

en: Exporting the entire project as FLAC
sk: Celý projekt sa exportuje ako FLAC

en: Exporting the entire project as Ogg Vorbis
sk: Exportujem celý projekt ako Ogg Vorbis

en: Exporting the entire project using command-line encoder
sk: Exportujem celý projekt pomocou príkazového enkóderu

en: Exporting the selected audio as %s
sk: Vybrané zvukové dáta sa exportujú ako %s

en: Exporting the selected audio as FLAC
sk: Vybrané zvukové dáta sa exportujú ako FLAC

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
sk: Exportujem zvolené audio ako Ogg Vorbis

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
sk: Exportujem zvolené audio pomocou príkazového enkóderu

en: Extend Selection Range
sk: Rozšíriť výber

en: Extended Import
sk: Rozšírený import

en: Extracting features: %s
sk: Extrahujú sa príznaky: %s

en: Extreme
sk: Extrémny

en: FFT Find Notes
sk: FFT nájsť noty

en: FFT Skip Points
sk: FFT preskočiť body

en: FFT Window
sk: FFT okno

en: FFmpeg Import/Export Library
sk: Knižnica FFmpeg na import/export

en: FFmpeg Library Version:
sk: Verzia FFmpeg knižnice:

en: FFmpeg Library:
sk: Knižnica FFmpeg:

en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
sk: FFmpeg nemôže nájsť audio kodek 0x%x.
    Podpora tohto kodeku pravdepodobne nebola vkompilovaná.

en: FFmpeg library not found
sk: FFmpeg knižnica nebola nájdená

en: FFmpeg not found
sk: FFmpeg nenájdená

en: FFmpeg startup failed
sk: Štart FFmpeg zlyhal

en: FFmpeg support not compiled in
sk: Podpora FFmpeg nebola pri preklade začlenená

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before,                         
    but this time Audacity failed to load it at startup.                         
    
    You may want to go back to Peferences > Libraries and re-configure it.
sk: FFmpeg bol nastavený v Nastaveniach a úspešne sa predtým načítal,                                      
    avšak tentoraz sa ho Audacity nepodarilo pri štarte načítať. 
    
    Vráťte sa do Nastavenia...-> Knižnice a konfiguráciu upravte.

en: FFmpeg-compatible files
sk: Súbory kompatibilné s FFmpeg

en: FLAC Export Setup
sk: Nastavenie FLAC exportu

en: FLAC Files
sk: Súbory FLAC

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
sk: Inicializácia kóderu FLAC zlyhala
    Status: %d

en: FLAC export couldn't open %s
sk: Pri exporte FLAC sa nepodarilo otvoriť %s

en: FLAC files
sk: FLAC súbor

en: FLAC import and export
sk: Import a export FLAC

en: FLAC options
sk: Nastavenia FLAC

en: FLAC support is not included in this build of Audacity
sk: V tejto verzii Audacity nie je začlenená podpora pre FLAC

en: Face name
sk: Názov písma

en: Face size
sk: Veľkosť písma

en: Fade In
sk: Postupný nábeh (Fade In)

en: Fade Out
sk: Do stratena (Fade Out)

en: Fading In
sk: Vytváram postupný nábeh (fading in)

en: Fading Out
sk: Vytváram efekt do stratena (fading out)

en: Failed to find compatible FFmpeg libraries.
sk: Nepodarilo sa nájsť kompatibilné FFmpeg knižnice.

en: Failed to find the codec
sk: Nepodarilo sa nájsť kodek

en: Failed to guess format
sk: Nepodarilo sa odhadnúť formát

en: Failed to remove %s
sk: Nemožno odstrániť %s

en: Failed!
sk: Zlyhalo!

en: Fast
sk: Rýchly

en: Fast Sinc Interpolation
sk: Rýchla sinc interpolácia

en: Features
sk: Vlastnosti a funkcie

en: Feedback (%):
sk: Spätná väzba (feedback) (%):

en: Feedback in percent
sk: Spätná väzba v percentách

en: File
sk: Súbor

en: File Format Support
sk: Podporované formáty súborov

en: File extensions
sk: Rozšírenia súborov

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
sk: Súbor môže byť nesprávny alebo poškodený: 
    %s

en: File name prefix
sk: Predpona mena súboru

en: File name prefix:
sk: Predpona mena súboru:

en: Filename = %s.
sk: Meno súboru = %s.

en: Files Missing
sk: Chýbajúce súbory

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
sk: Nahradiť stratené dáta tichom (iba pre táto relácia)

en: Final Pitch Shift
sk: Koncová  zmena výšky tónu

en: Final Tempo Change (%)
sk: Konečná zmena tempa (%)

en: Find &Zero Crossings
sk: Nájsť priesečníky s &nulou

en: Find Clipping
sk: Nájsť orezané vzorky

en: Find Clipping...
sk: Hľadanie orezaných vzoriek...

en: Find path to command
sk: Nájsť cestu k príkazu

en: First Track
sk: Prvá stopa

en: First file name
sk: Meno prvého súboru

en: First file name:
sk: Meno prvého súboru:

en: Fit &Vertically
sk: Prispôsob&iť výške okna

en: Fit Project
sk: Prispôsobiť projekt

en: Fit Selection
sk: Prispôsobiť výber

en: Fit project in window
sk: Prispôsobiť projekt veľkosti okna

en: Fit selection in window
sk: Prispôsobiť výber veľkosti okna

en: Five Min
sk: 5 min

en: Fla&tten
sk: Spl&ošťiť

en: Font...
sk: Písmo...

en: Force Final Alignment
sk: Vynútiť konečné zarovnanie

en: Foreground
sk: Popredie

en: Foreground end time
sk: Koncový čas popredia

en: Foreground start time
sk: Začiatočný čas popredia

en: Foreground:
sk: Popredie:

en: Format Change
sk: Zmena formátu

en: Format:
sk: Formát:

en: Forwards
sk: Vpred

en: Fr&equency smoothing (Hz):
sk: Fr&ekvenčné vyhladenie (Hz):

en: Frame Period
sk: Perióda rámcov

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
sk: Veľkosť rámca
    Voliteľná 
    0 - predvolená
    min - 16 
    max - 65535

en: Frame:
sk: Rámec:

en: Free Space:
sk: Voľné miesto:

en: Frequency (Hz)
sk: Frekvencia (Hz)

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
sk: Frekvencia (Hz)	Úroveň (dB)

en: Frequency (Hz):
sk: Frekvencia (Hz):

en: Frequency Analysis
sk: Frekvenčná analýza

en: Frequency Hertz
sk: Frekvencia v Hertzoch

en: Frequency Hertz End
sk: Koncová frekvencia v Hz

en: Frequency Hertz Start
sk: Počiatočná frekvencia v Hz

en: Frequency g&ain (dB/dec):
sk: Frekvenčné zosilnenie  (Hz):

en: Frequency smoothing
sk: Frekvenčné vyhladenie

en: From Internet
sk: Z internetu

en: From Pitch
sk: Z výšky

en: From RPM
sk: Z otáčok

en: From beats per minute
sk: Z úderov za minútu

en: From frequency in hertz
sk: Z frekvencie v hertzoch

en: From length in seconds
sk: Z dĺžky v sekundách

en: From:
sk: Od:

en: Full screen on/off
sk: Celá obrazovka zap/vyp

en: Full search
sk: Úplné vyhľadávanie

en: Function
sk: Funkcia

en: G&rids
sk: M&riežky

en: GPL License
sk: GPL Licencia

en: GStreamer startup failed
sk: Gstreamer pri štarte zlyhal

en: GStreamer was configured in preferences and successfully loaded before,
                          but this time Audacity failed to load it at startup.
                          You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
sk: GStreamer bol nastavený v Nastaveniach a úspešne sa predtým načítal,
                          avšak tentoraz sa ho nepodarilo pri štarte spustiť. 
                          Vráťte sa do Nastavenia...-> Knižnice a konfiguráciu upravte.

en: GStreamer-compatible files
sk: Súbory kompatibilné s GStreamer

en: Gain
sk: Hlasitosť

en: Gate
sk: Hradlo

en: General Options
sk: Všeobecné nastavenia

en: Generating Chirp
sk: Generujem štebot

en: Generating DTMF tones
sk: Generujem  viacfrekvenčné tóny

en: Generating Noise
sk: Generuje sa šum

en: Generating Silence
sk: Vytváram ticho

en: Generating Tone
sk: Generujem tón

en: Generator
sk: Generátor

en: Genre
sk: Žáner

en: Genres
sk: Žánre

en: Grabber
sk: Úchyt

en: Graphic EQ
sk: Grafický EQ

en: Grids
sk: Mriežky

en: Header:
sk: Hlavička:

en: Heavier
sk: Ešte vyšší

en: Heaviest
sk: Najvyšší

en: Heavy
sk: Vysoký

en: Help
sk: Pomocník

en: Help on the Internet
sk: Pomoc na internete

en: High-quality Conversion
sk: Prevod s vysokou kvalitou

en: High-quality Sinc Interpolation
sk: Sinc interpolácia s vysokou kvalitou

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
sk: Vyššia obnovovacia frekvencia spôsobí, že indikátor bude zobrazovať
    zmeny častejšie. Rýchlosť 30 za sekundu alebo menej by mala zabrániť, 
    aby meranie ovplyvňovalo kvalitu zvuku na pomalších počítačoch.

en: Highpass
sk: Hornopriepustný

en: Horizontal Stereo
sk: Horizontálne stereo

en: Host
sk: Systém

en: I&mport CleanSpeech Presets...
sk: I&mportovať predvoľby CleanSpeech...

en: I&mport...
sk: &Importovať...

en: ID3 tag support
sk: Podpora pre ID3 značky

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
sk: Trojznakový kód jazyka podľa ISO 639 
    Voliteľné 
    prázdny - automatické

en: If 'Load Theme Cache At Startup' is checked, then the Theme Cache will be loaded
    when the program starts up.
sk: Ak 'Načítať vyrovnávaciu pamäť témy pri štarte' je začiarknuté, potom 
     téma bude do vyrovnávacej pamäte načítaná pri štarte programu.

en: If the available system memory falls below this value, audio will no longer
    be cached in memory and will be written to disk.
sk: Ak dostupná veľkosť pamäte klesne pod túto hodnotu, audio sa nebude
    ukladať do pamäte ale bude priamo zapisované na disk.

en: If you find a bug or have a suggestion for us, please write to our <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Feedback</a> address. For help, view the tips and tricks on our <a href="http://wiki.audacityteam.org/">Wiki</a> or visit our <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a>.
sk: Ak však nájdete chybu alebo máte návrhy, prosím napíšte na<a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Feedback</a>. Pre pomoc s používaním Audacity navštívte našu <a href="http://wiki.audacityteam.org/">Wiki</a> stránku alebo <a href="http://forum.audacityteam.org/"> fórum </a>.

en: If you have more than one Audio Track, you can
    export each track as a separate audio file.
    
    If you have a Label Track, you can export a separate
    audio file for each label in that track. You can have
    more than one Label Track, but files will only be
    exported for the uppermost Label Track.
    
    This Project does not meet the above criteria for
    exporting multiple files.
sk: Pokiaľ máte viac ako jednu zvukovú stopu, môžete exportovať každú do samostatného súboru.
    Ak máte popisovú stopu, môžete exportovať zvláštny audio súbor pre každý popis v stope.
    Môžete mať aj viac popisových stôp, ale súbory budú exportované len pre
    popisovú stopu umiestnenú najvyššie.
    Tento projekt nespĺňa horeuvedené kritériá pre viacnásobný export.

en: If you need more control over the export format please use the 'Other uncompressed files' format.
sk: Ak potrebujete väčšiu kontrolu nad exportom formátu použite prosím 'Ďalšie nekomprimované súbory'.

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
sk: Ak budete pokračovať, váš projekt nebude uložený na disk. To je to, čo chcete?

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
sk: Ignorovať ticho na začiatku a konci

en: Import
sk: Importovať

en: Import Labels
sk: Importovať popisy

en: Import MIDI
sk: Importovať MIDI

en: Import Presets
sk: Importovať predvoľby

en: Import Raw
sk: Importovať dáta bez hlavičky

en: Import Raw Data
sk: Importovať dáta bez hlavičky

en: Import complete. Calculating waveform
sk: Import dokončený. Prepočítava sa časový priebeh

en: Import complete. Running an on-demand waveform calculation. %2.0f%% complete.
sk: Importovanie dokončené. Prebieha výpočet časového priebehu na požadanie. Celkove je ukončených %2.0f%%.

en: Import via QuickTime
sk: Import prostredníctvom QuickTime

en: Import(s) complete. Running %d on-demand waveform calculations. Overall %2.0f%% complete.
sk: Importovanie dokončené. Prebieha výpočet %d časového priebehu na požiadanie. Celkove je ukončených %2.0f%%.

en: Imported '%s'
sk: Importované '%s'

en: Imported MIDI from '%s'
sk: Importované MIDI z '%s'

en: Imported labels from '%s'
sk: Importované popisy z '%s'

en: Importer order
sk: Poradie importu

en: Importing %s
sk: Importovanie %s

en: In All &Tracks
sk: Vo všetkých s&topách

en: In All S&ync-Locked Tracks
sk: Vo všetkých zos&ynchronizovaných stopách

en: In addition, specify the name of an audio file or Audacity project to open it.
sk: Uveďte tiež meno zvukového súboru alebo projektu Audacity, ktorý sa má otvoriť.

en: Include audio before first label
sk: Audio začleniť pred prvý popis

en: Increase gain on focused track
sk: Zväčšiť zosilnenie v aktívnej stope

en: Increase input gain
sk: Zvýšiť zosilnenie vstupu

en: Increase output gain
sk: Zvýšiť zosilnenie výstupu

en: Increase playback speed
sk: Zvýšiť rýchlosť prehrávania

en: Index[%02x] Codec[%S], Language[%S], Bitrate[%S], Channels[%d], Duration[%d]
sk: Index[%02x] Kodek[%S], Jazyk[%S], Bitová rýchlosť[%S], Kanály[%d], Dĺžka[%d]

en: Individual Theme Files
sk: Jednotlivé súbory témy

en: Info
sk: Informácie

en: Initial Pitch Shift
sk: Počiatočná zmena výšky tónu

en: Initial Tempo Change (%)
sk: Počiatočná zmena tempa (%)

en: Inner fade down length:
sk: Vnútorná zostupná hrana:

en: Inner fade up length:
sk: Vnútorná nábežná hrana:

en: Input Channels
sk: Vstupné kanály

en: Input Device
sk: Vstupné zariadenie

en: Input Meter
sk: Indiká vstupu

en: Input Volume
sk: Vstupná hlasitosť

en: Input Volume Slider
sk: Vstupná hlasitosť

en: Input level meter - click to monitor input
sk: Indikátor úrovne vstupu - kliknite, pokiaľ chcete monitorovať vstup

en: Insane
sk: Nezmyselný

en: Insert &After
sk: Vložiť z&a

en: Insert &Before
sk: Vložiť &pred

en: Inspecting project file data
sk: Kontrolujú sa dáta o súboroch projektu

en: Installation Prefix:
sk: Cesta pre inštaláciu:

en: Instrument
sk: Nástroj

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Internal error reported by alignment process.
sk: Interná chyba oznámená procesom zarovnávania.

en: Internal logic fault
sk: Vnútorná logická chyba

en: Interpolation:
sk: Interpolácia:

en: Invalid Vorbis bitstream header
sk: Chybná hlavička dátového toku Vorbis

en: Invalid duration in LOF file.
sk: Chybná dĺžka LOF súboru.

en: Invalid sample rate
sk: Neplatná vzorkovacia rýchlosť

en: Invalid track offset in LOF file.
sk: Chybné posunutie stopy v LOF súbore.

en: Invalid window offset in LOF file.
sk: Chybná pozícia okna v LOF súbore.

en: Invert
sk: Invertovať

en: Inverting
sk: Invertujem

en: Join
sk: Spojiť

en: Join Labels
sk: Spojiť popisy

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
sk: Spojené %.2f sekúnd na t=%.2f

en: Joined labeled regions
sk: Spojené oblasti s popismi

en: Joint Stereo
sk: Spojené (joint) stereo

en: Key Bindings
sk: Mapovanie kláves

en: Key Combination
sk: Kombinácia kláves

en: Key type
sk: Typ kľúča

en: Keyboard
sk: Klávesnica

en: Keyboard preferences currently unavailable.
sk: Klávesnicové predvoľby momentálne nie sú k dispozícii.

en: L&atency correction:
sk: Ko&rekcia latencie:

en: LAME MP3 Library:
sk: Knižnica LAME MP3:

en: LFO Frequency (Hz):
sk: LFO frekvencia (Hz):

en: LFO Start Phase (deg.):
sk: LFO štartovacia fáza (deg.):

en: LFO frequency in hertz
sk: LFO frekvencia  v Hertzoch

en: LFO start phase in degrees
sk: LFO štartovacia fáza v stupňoch

en: LOF Error
sk: LOF chyba

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
sk: Presnosť LPC koeficientov 
    Voliteľné 
    0 - predvolené 
    min - 1 
    max - 15

en: La&beled Regions
sk: Označené  o&blasti

en: Label
sk: Popis

en: Label Edit
sk: Upraviť popis

en: Label Track
sk: Stopa s popismi

en: Label Track Font
sk: Písmo pre popis stopy

en: Label or track "%s" is not a legal file name. You cannot use any of: %s
    Use...
sk: %s nie je platný názov súboru pre popis alebo stopu. Žiadny z týchto názvov nemožno použiť: %s 
    Použite...

en: Labels
sk: Popisy

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
sk: Oneskorenie (sekundy)	Frekvencia (Hz)	 Úroveň

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Latency
sk: Latencia

en: Latency Correction setting has caused the recorded audio to be hidden before zero.
    Audacity has brought it back to start at zero.
    You may have to use the Time Shift Tool (<---> or F5) to drag the track to the right place.
sk: Nastavenie opravy latencie spôsobilo, že nahrávané audio je skryté pred začiatočným bodom.
    Audacity ho preniesol späť na štart na začiatočný bod.
    Možno budete musieť použiť Nástroj na posun času (<---> alebo F5) na presunutie stopy na správne miesto.

en: Latency problem
sk: Problém latencie

en: Left
sk: Ľavý

en: Left Channel
sk: Ľavý kanál

en: Left,
sk: Ľavý,

en: Left-Click
sk: Ľavé tlačidlo myši

en: Left-Double-Click
sk: Dvojklik ľavého tlačidla myši

en: Left-Drag
sk: Ťahanie ľavým tlačidlom myši

en: Left-to-Off
sk: Ľavý na dobeh

en: Left-to-On
sk: Ľavý na nábeh

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
sk: Ľavé=zväčšiť, Pravé=zmenšiť, Stredné=normálna veľkosť

en: Length
sk: Dĺžka

en: Length (seconds)
sk: Dĺžka (sekundy)

en: Length (seconds):
sk: Dĺžka (sekundy):

en: Length of &Filter:
sk: Dĺžka &filtra:

en: Length of Filter
sk: Dĺžka filtra

en: Level:
sk: Úroveň:

en: Leveller
sk: Úrovne (Leveller)

en: Leveller...
sk: Vyrovnanie...

en: Levels To Discard
sk: Úrovne na odstránenie

en: Li&near Frequency Scale
sk: Li&neárna frekvenčná mierka

en: Libraries
sk: Knižnice

en: Libresample by Dominic Mazzoni and Julius Smith
sk: Autormi Libresample sú Dominic Mazzoni a Julius Smith

en: Libsamplerate by Erik de Castro Lopo
sk: Autorom Libsamplerate je Erik de Castro Lopo

en: Libsamplerate error: %d
sk: Chyba Libsamplerate: %d

en: Light
sk: Nízky

en: Limiter
sk: Obmedzovač

en: Linear
sk: Lineárny

en: Linear Frequency Scale
sk: Lineárna frekvenčná mierka

en: Linear frequency
sk: Lineárna frekvencia

en: List of Files in basic text format
sk: Zoznam súborov v jednoduchom textovom formáte

en: Lo&ng period:
sk: &Dlhé skoky:

en: Load
sk: Načítať

en: Load Files
sk: Načítať súbory

en: Load Metadata As:
sk: Načítať metadáta ako:

en: Load Preset
sk: Načítať predvoľby

en: Load Theme Cache
sk: Načítať vyrovnávaciu pamäť témy

en: Load Theme Cache At Startup
sk: Načítať vyrovnávaciu pamäť témy pri štarte

en: Load VST Program:
sk: Načítať VST program:

en: Loaded %d keyboard shortcuts
sk: Načítaných %d klávesových skratiek

en: Loading keyboard shortcuts
sk: Načítavam klávesové skratky

en: Loca&te...
sk: &Hľadať...

en: Local
sk: Lokálny

en: Locate FFmpeg
sk: Hľadať FFmpeg

en: Locate Lame
sk: Nájsť Lame

en: Location of %s:
sk: Umiestnenie %s:

en: Location of &Manual:
sk: Umiestnenie &manuálu:

en: Location of '%s':
sk: Umiestnenie '%s':

en: Log frequency
sk: Logaritmická frekvencia

en: Log search
sk: Logaritmické vyhľadávanie

en: Logarithmic
sk: Logaritmický

en: Long Seek right during playback
sk: Dlhý skok vpravo počas prehrávania

en: Long seek left during playback
sk: Dlhý skok vľavo počas prehrávania

en: Lower speed limit
sk: Dolný limit rýchlosti

en: Lowpass
sk: Dolnopriepustný

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
sk: M4A (AAC) Súbory (FFmpeg)

en: MIDI Devices
sk: MIDI zariadenia

en: MIDI Synthesizer Latency (ms):
sk: Latencia MIDI syntetizátora (ms):

en: MIDI and Allegro files (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|MIDI files (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Allegro files (*.gro)|*.gro|All files (*.*)|*.*
sk: MIDI a Allegro súbory (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|MIDI files (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Allegro files (*.gro)|*.gro|All files (*.*)|*.*

en: MIDI file (*.mid)|*.mid|Allegro file (*.gro)|*.gro
sk: MIDI súbor (*.mid)|*.mid|Allegro súbor (*.gro)|*.gro

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
sk: MIDI stopy nemôžu byť posunuté individuálne, môžeme to urobiť iba u zvukových súborov.

en: MISSING
sk: CHÝBA

en: MP2 Export Setup
sk: Nastavenie exportu do MP2

en: MP2 Files
sk: MP2 Súbor

en: MP2 export
sk: Exportovať  MP2

en: MP3 Export Library
sk: Knižnice pre export MP3

en: MP3 Export Setup
sk: Nastavenie exportu do MP3

en: MP3 Files
sk: MP3 Súbor

en: MP3 Importing
sk: Import MP3

en: MP3 Library Version:
sk: Verzia MP3 knižnice:

en: MP3 Library:
sk: MP3 knižnice:

en: MP3 export library not found
sk: Knižnica na export MP3 nebola nenájdená

en: MP3 files
sk: MP3 súbor

en: MPEG container options
sk: Voľby pre MPEG kontajner

en: Ma&ximum Frequency (Hz):
sk: Ma&ximálna frekvencia (Hz):

en: Made '%s' a stereo track
sk: Stopa '%s' bola zmenená na stereo

en: Main
sk: Hlavný

en: Main Mix
sk: Hlavný zmiešavač

en: Make Labels
sk: Vytvoriť popis

en: Make Stereo
sk: Zmeniť na stereo

en: Make Stereo Track
sk: Vytvoriť stereo stopu

en: Make a &copy of the files before editing (safer)
sk: Pred editovaním v&ytvoriť kópiu nekomprimovaného súboru (bezpečnejšie)

en: Make-up gain for 0dB after compressing
sk: Zosilniť na 0dB po kompresii

en: Manage Curves
sk: Spravovať krivky

en: Manage Curves List
sk: Spravovať zoznam kriviek

en: Manage History
sk: Spravovať históriu

en: Master Gain Control
sk: Hlavné ovládanie hlasitosti

en: Max Spike Duration (milliseconds): 
    (99999 or greater is off)
sk: Maximálna dĺžka Impulzu (milisekúnd): 
    (99999 alebo viac znamená vypnuté)

en: Max silence duration:
sk: Maximálna dĺžka ticha:

en: Max spike width
sk: Maximálna šírka impulzov praskania

en: Max spike width (higher is more sensitive):
sk: Maximálna šírka impulzu (vyšší znamená citlivejší):

en: Max. Number of Notes (1..128):
sk: Maximálny počet nôt (1..128):

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
sk: Maximal partition order - PtO
    Voliteľnýl
    -1 - predvolený
    min - 0
    max - 8

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
sk: Maximal prediction order
    Voliteľné
    -1 - prevolené
    min - 0
    max - 32 (s LPC) or 4 (bez LPC)

en: Maximum amplitude dB
sk: Maximálna amplitúda dB

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
sk: Maximálna bitová rýchlosť multiplexovaného toku 
    Voliteľná
    0 - predvolená

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
sk: Maximálna frekvencia musí byť najmenej 100 Hz

en: Maximum pause:
sk: Maximálna pauza:

en: Measure selection
sk: Spracovať výber

en: Measured background level
sk: Nameraná úroveň pozadia

en: Measured foreground level
sk: Meranie úrovne popredia

en: Media read error
sk: Chyba pri načítavaní média

en: Medium
sk: Stredný

en: Medium Tracks
sk: Stredné stopy

en: Memory allocation failed -- NewSamples
sk: Zlyhala alokácia pamäte -- NewSamples

en: Merge
sk: Zlúčiť

en: Merged Clips
sk: Zlúčené klipy

en: Meter
sk: Ukazovateľ

en: Meter Preferences
sk: Nastavenia grafického indikátora

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
sk: Počet obnovení indikátora za sekundu [1-100]:

en: Meter-Play
sk: Indikátor prehrávania

en: Meter-Record
sk: Indikátor nahrávania

en: Meter/Waveform dB &range:
sk: Rozsah ukazovateľa/priebehu v dB:

en: Mi&nimum Free Memory (MB):
sk: Mi&nimálna voľná  pamäť (MB):

en: Mi&nimum Frequency (Hz):
sk: Mi&nimálna frekvencia (Hz):

en: Mi&x and Render
sk: Z&miešať a vytvoriť

en: Mi&xer Toolbar
sk: Panel Z&miešavač

en: Middle-Click
sk: Kliknutie stredným tlačidlom myši

en: Mime-types
sk: Mime typy

en: Min silence duration:
sk: Minimálna dĺžka ticha:

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
sk: Minimal partition order - PtO
    Voliteľnýl
     -1 - predvolený
    min - 0
    max - 8

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
sk: Minimal prediction order
    Voliteľné
    -1 - prevolené
    min - 0
    max - 32 (s LPC) or 4 (bez LPC)

en: Minimum Amplitude (dB):
sk: Minimálna amplitúda (dB):

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
sk: Minimálna frekvencia musí byť najmenej 0 Hz

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
sk: Maximálna frekvencia musí byť väčšia ako minimálna

en: Missing alias (.auf) block file: '%s'
sk: Chýba náhradný (.auf) blokový súbor: '%s'

en: Missing aliased audio file: '%s'
sk: Chýba náhradný audio súbor: '%s'

en: Missing data block file: '%s'
sk: Chýba dátový blokový súbor: '%s'

en: Mix
sk: Zmiešavací panel

en: Mix and Render
sk: Zmiešať a uložiť

en: Mix and Render to New Track
sk: Zmiešať a uložiť do novej stopy

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
sk: Do jednej novej mono stopy bolo zmiešaných a uložených %d stôp

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
sk: Do jednej novej stereo stopy bolo zmiešaných a uložených %d stôp

en: Mixer
sk: Zmiešavač

en: Mixer Panel
sk: Zmiešavací Panel

en: Mixing and rendering tracks
sk: Miešanie a ukladanie stôp

en: Mixing down to &mono during export
sk: Zmiešavanie na &mono pri exporte

en: Mixing down to &stereo during export
sk: Zmiešavanie na &stereo pri exporte

en: Mo&ve Cursor
sk: Pre&sunúť kurzor

en: Moderate
sk: Stredný

en: Modes
sk: Režimy

en: Modified Label
sk: Upravený popis

en: Modulator
sk: Modulátor

en: Mouse
sk: Myš

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
sk: Priradenia myši (štandardné hodnoty, nie je možné ich upravovať)

en: Move &Down
sk: Posunúť na&dol

en: Move &Up
sk: Posunúť na&hor

en: Move &filter down
sk: Presunúť f&ilter nadol

en: Move Focus to Next Track
sk: Fokus na nasledujúcu stopu

en: Move Focus to Next and Select
sk: Fokus na nasledujúcu a vybrať

en: Move Focus to Previous Track
sk: Fokus na predchádzajúcu stopu

en: Move Focus to Previous and Select
sk: Fokus na predchádzajúcu a vybrať

en: Move Track
sk: Presunúť stopu

en: Move Track Down
sk: Presunúť stopu nadol

en: Move Track Up
sk: Presunúť stopu nahor

en: Move backward from toolbars to tracks
sk: Prejsť zo stôp na panely nástrojov

en: Move clip up/down between tracks
sk: Presunúť klip nahor alebo nadol medzi stopami

en: Move f&ilter up
sk: Presunúť &filter nahor

en: Move forward from toolbars to tracks
sk: Prejsť z panelov s nástrojmi na stopy

en: Move rule &down
sk: Presunúť pravidlo na&dol

en: Move rule &up
sk: Presunúť pravidlo na&hor

en: Moved '%s' %s
sk: Presunuté '%s' %s

en: Moved Sample
sk: Presunutá vzorka

en: Moved clip to another track
sk: Klip bol presunutý do inej stopy

en: Moved gain slider
sk: Zmena ovládača hlasitosti

en: Moved pan slider
sk: Zmena ovládača vyváženia

en: Moved velocity slider
sk: Ovládač rýchlosti bol posunutý

en: Multi Tool
sk: Viacúčelový nástroj

en: Multi-Tool Mode
sk: Viacnástrojový režim

en: Multi-Tool Mode: Cmd-, for Mouse and Keyboard Preferences
sk: Viacnástrojový režim: Cmd-, pre nastavenia myši a klávesnice

en: Multi-Tool Mode: Ctrl-P for Mouse and Keyboard Preferences
sk: Viacnástrojový režim: Ctrl-P pre nastavenia myši a klávesnice

en: Multiband
sk: Viacpásmový

en: Musical Instrument
sk: Hudobný nástroj

en: Musical Instrumnet
sk: Hudobný nástroj

en: Mute
sk: Stlmiť

en: Mute/Unmute focused track
sk: Stlmiť/povoliť aktívnu stopu

en: Mux Rate:
sk: Mux rýchlosť:

en: NTSC frames
sk: NTSC snímky

en: Name
sk: Názov

en: Name Change
sk: Zmena mena

en: Name files:
sk: Pomenovať súbory:

en: Name is the same as the original one
sk: Zadaný názov sa zhoduje s pôvodným názvom

en: Name must not be blank
sk: Názov nesmie byť prázdny

en: Name...
sk: Názov...

en: Names may not contain '%c' and '%c'
sk: Názvy nesmú obsahovať '%c' a '%c'

en: Never copy any files
sk: Nikdy nekopírovať žiadne súbory

en: New Label Track
sk: Nová stopa s popismi

en: New Peak Amplitude (dB):
sk: Nová špičková amplitúda (dB):

en: New Project
sk: Nový projekt

en: New Temporary Directory
sk: Nový dočasný priečinok

en: New Track
sk: Nová stopa

en: New sample rate (Hz):
sk: Nová vzorkovacia rýchlosť (Hz):

en: New selection length:
sk: Nová dĺžka výberu:

en: New selection length: hh:mm:ss
sk: Nový výber dĺžky: hh:mm:ss

en: New...
sk: Nový...

en: Next Tool
sk: Nasledujúci nástroj

en: No Local Help
sk: Miestny pomocník neexistuje

en: No MIDI interfaces
sk: Žiadne rozhranie pre MIDI

en: No audio interfaces
sk: Žiadne audio zariadenia

en: No background measured
sk: Žiadne pozadie nebolo merané

en: No chain selected
sk: Nie je vybraná sada

en: No compatible FFmpeg library was found
sk: Knižnica FFmpeg nebola nájdená

en: No curves exported
sk: Žiadne krivky neboli exportované

en: No devices found
sk: Žiadne zariadenia neboli nájdené

en: No endianness
sk: Bez údaju o poradí bajtov

en: No foreground measured
sk: Žiadne popredie nebolo merané

en: No labels to export.
sk: Žiadne popisy na export.

en: Noise Floor
sk: Šum pozadia

en: Noise Floor %d dB
sk: Šum pozadia %d dB

en: Noise Floor:
sk: Šum pozadia:

en: Noise Generator
sk: Generátor šumu

en: Noise Removal
sk: Odstránenie šumu

en: Noise Removal by Dominic Mazzoni
sk: Odstránenie šumu, autor Dominic Mazzoni

en: Noise Removal...
sk: Odstránenie šumu...

en: Noise Threshold (Hiss/Hum/Ambient Noise)
sk: Prah šumu (syčanie/brum/šum prostredia)

en: Noise re&duction (dB):
sk: Re&dukcia šumu (dB):

en: Noise reduction
sk: Redukcia šumu

en: Noise type
sk: Druh šumu

en: Noise...
sk: Šum...

en: Noise:
sk: Šum:

en: None
sk: Nič

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
sk: Žiadny z očakávaných komponentov témy
    nebol nájdený:
      %s.

en: Normalize
sk: Normalizovať

en: Normalize maximum amplitude to:
sk: Normalizovať maximálnu amplitúdu na:

en: Normalize stereo channels independently
sk: Stereo kanály normalizovať nezávisle

en: Normalize...
sk: Normalizovať...

en: Normalizing...
sk: Normalizujem...

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
sk: Nesprávna alebo nepodporovaná knižnica pre kódovanie do MP3!

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
sk: Nie všetky formáty a kodeky sú kompatibilné. Niektoré parametre a ich kombinácie tiež nie sú kompatibilné s niektorými kodekmi.

en: Not an Ogg Vorbis file
sk: Toto nie je súbor Ogg Vorgis

en: Not enough data selected.
sk: Nie je zvolené dostatočné množstvo dát.

en: Note Track
sk: Notová stopa

en: Note key
sk: Tónina

en: Note length (seconds)
sk: Dĺžka noty (sekundy)

en: Note velocity
sk: Rýchlosť nôt

en: Note: Export quality options can be chosen by clicking the Options
    button in the Export dialog.
sk: Poznámka: Nastavenia kvality exportu možno vybrať kliknutím na tlačidlo Možnosti
    v dialógovom okne Export.

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
sk: Poznámka: Stlačením Cmd+Q program skončíte. Všetky ostatné klávesy sú platné.

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
sk: Nie je čo merať
    Vyberte oblasť stopy.

en: Nothing to redo
sk: Žiadna akcia na zopakovanie

en: Nothing to undo
sk: Žiadna akcia na zrušenie

en: Number of consecutive analysis:
sk: Počet po sebe nasledujúcich analýz:

en: Number of times to repeat:
sk: Počet opakovaní:

en: Numbering after File name prefix
sk: Číslovanie za predponou mena súboru

en: Numbering before Label/Track Name
sk: Číslovanie pred popisom/názvom stopy

en: Nyquist Output:
sk: Výstup Nyquistu:

en: Nyquist Prompt
sk: Príkazy Nyquistu

en: Nyquist Prompt...
sk: Príkazový riadok Nyquistu...

en: Nyquist did not return audio.
sk: Nyquist nevrátil žiadne audio.

en: Nyquist returned the value:
sk: Nyquist vrátil hodnotu:

en: Nyquist returned too many audio channels.
sk: Nyquist vrátil príliš mnoho audio kanálov.

en: OK... Audacious!
sk: OK...Pekne!

en: Ogg Vorbis Export Setup
sk: Nastavenie exportu do Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Files
sk: Súbor Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis Import and Export
sk: Import a export Ogg Vorbis

en: Ogg Vorbis files
sk: Ogg Vorbis súbor

en: Ogg Vorbis support is not included in this build of Audacity
sk: V tejto verzii Audacity nie je začlenená podpora pre Ogg Vorbis

en: On-demand import and waveform calculation complete.
sk: Import podľa potreby a výpočet časového priebehu boli ukončené.

en: One Hour
sk: 1 hodina

en: One Min
sk: 1 min

en: One Sec
sk: 1 sekunda

en: One or more external audio files could not be found.
    It is possible they were moved, deleted, or the drive they were on was unmounted.
    Silence is being substituted for the affected audio.
    The first detected missing file is:
    %s
    There may be additional missing files.
    Choose File > Check Dependencies to view a list of locations of the missing files.
sk: Nemožno nájsť jeden alebo viac externých súborov.
    Možno boli presunuté, zmazané alebo disk, na ktorom boli, bol odpojený.
    Zodpovedajúce audio bude nahradené tichom.
    Prvý nájdený chýbajúci súbor je:
    %s
    Chýbať môžu aj ďalšie súbory.
    Zoznam polôh chýbajúcich súborov si zobrazíte v menu Súbor > Skontrolovať závislosti.

en: Only avformat.dll|*avformat*.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
sk: Len avformat.dll|*avformat*.dll|Dynamické knižnice (*.dll)|*.dll|Všetky súbory (*.*)|*

en: Only lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
sk: Len lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamicky linkované knižnice (*.dll)|*.dll|Všetky súbory (*.*)|*

en: Only libavformat.so|libavformat.so*|Dynamically Linked Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
sk: Len libavformat.so|libavformat.so*|Dynamické knižnice (*.so*)|*.so*|Všetky súbory (*)|*

en: Only libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
sk: Iba libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Dynamické knižnice (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*

en: Only libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|Primary Shared Object files (*.so)|*.so|Extended Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
sk: Len libmp3lame.so|libmp3lame.so|Primárne zdieľané knižnice (*.so)|*.so|Rozšírené knižnice (*.so*)|*.so*|Všetky súbory (*)|*

en: Onsets
sk: Nábehy

en: Open &Recent...
sk: Otvoriť &nedávne...

en: Open Me&tadata Editor...
sk: Otvoriť editor me&tadát...

en: Open Recent
sk: Otvoriť nedávne

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
sk: Otvoriť nový projekt pre zmenu klávesových skratiek.

en: Open menu on focused track
sk: Otvoriť menu aktívnej stopy

en: Opening Audacity Project
sk: Otváram Audacity projekt

en: Options
sk: Možnosti

en: Options...
sk: Možnosti...

en: Orphan block file: '%s'
sk: Osirelý blokový súbor: '%s'

en: Oscillator
sk: Oscilátor

en: Other Contributors
sk: Ďalší prispievatelia

en: Other Emeritus Team Members
sk: Ďalší bývalí členovia tímu

en: Other uncompressed files
sk: Ďalšie nekomprimované súbory

en: Other...
sk: Iný...

en: Out of disk space
sk: Nedostatok miesta na disku

en: Out of memory!
sk: Nedostatok pamäte!

en: Outer fade down length:
sk: Vonkajšia zostupná hrana:

en: Outer fade up length:
sk: Vonkajšia nábežná hrana:

en: Output Channels: %2d
sk: Výstupné kanály: %2d

en: Output Device
sk: Výstupné zariadenie

en: Output Meter
sk: Indikátor výstupu

en: Output Volume
sk: Výstupná hlasitosť

en: Output Volume Slider
sk: Výstupná hlasitosť

en: Output level meter
sk: Indikátor úrovne výstupu

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
sk: Celková kvalita, používaná odlišne rôznymi kodekmi  
    Potrebná pre vorbis 
    0 - automatická 
    -1 - vypnutá (použite bitovú rýchlosť)

en: Overdub (on/off)
sk: Overdub (zap/vyp)

en: Overdub: &Play other tracks while recording new one
sk: &Odpočúvanie: popri nahrávaní novej stopy prehrávať ostatné

en: Overwrite existing curve '
sk: Prepísať existujúcu krivku '

en: Overwrite existing files
sk: Prepísať existujúce súbory

en: Overwrite preset '%s'?
sk: Prepísať predvoľbu  '%s'?

en: PAL frames (25 fps)
sk: PAL snímkov (25 fps)

en: Pa&ge Setup...
sk: Na&stavenie stránky...

en: Packet Size:
sk: Veľkosť paketu:

en: Packet size
    Optional
    0 - default
sk: Veľkosť paketu
    Voliteľný
    0 - predvolený

en: Pan
sk: Vyváženie

en: Pan left on focused track
sk: Posunúť vyváženie v aktívnej stope doľava

en: Pan right on focused track
sk: Posunúť vyváženie v aktívnej stope doprava

en: Parameters
sk: Parametre

en: Parametric
sk: Parametrický

en: Paste
sk: Vložiť

en: Paste Te&xt to New Label
sk: Vložiť te&xt do nového popisu

en: Paste Text to New Label
sk: Vložiť text do nového popisu

en: Pasted from the clipboard
sk: Vložené zo schránky

en: Pasted text from the clipboard
sk: Vložený text zo schránky

en: Pasting one type of track into another is not allowed.
sk: Nie je možné vložiť stopu jedného typu do stopy iného typu.

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: PdO Method:
sk: Metóda PdO:

en: Pencil
sk: Ceruzka

en: Percent Change
sk: Percento zmeny

en: Percent Change:
sk: Percento zmeny:

en: Performing Echo
sk: Aplikujem echo

en: Performing Effect:
sk: Aplikujem efekt:

en: Performing Effect: %s
sk: Aplikujem efekt: %s

en: Performing Equalization
sk: Aplikujem ekvalizáciu

en: Performing Repeat
sk: Vykonávam opakovanie

en: Phaser
sk: Fázer

en: Phaser...
sk: Fázer...

en: Pink
sk: Ružový

en: Pitch (EAC)
sk: Výška tónu (EAC)

en: Pitch Shifter
sk: Zmena výšky tónu

en: Pitch and Tempo
sk: Výška tónu a tempo

en: Pitch and Tempo Change support
sk: Podpora pre zmenu ladenia a tempa

en: Pitch:
sk: Výška:

en: Pla&y Region
sk: Pre&hrať oblasť

en: Play
sk: Prehrať

en: Play (Shift for Loop Play)
sk: Prehrať (podržať shift pre prehranie v slučke)

en: Play Cut Preview
sk: Prehrať ukážku vystrihnutia

en: Play Meter
sk: Indikátor prehrávania

en: Play One Second
sk: Prehrať jednu sekundu

en: Play To Selection
sk: Prehrať do výberu

en: Play and/or record using &RAM (useful for slow drives)
sk: Prehrávať a/alebo nahrávať prostredníctvom RAM (užitočné pre pomalé disky)

en: Play at selected speed
sk: Prehrať nastavenou rýchlosťou

en: Play at speed
sk: Prehrať v rýchlosti

en: Play-at-speed
sk: Zrýchlené prehrávanie

en: Play/Stop
sk: Prehrať/zastaviť

en: Play/Stop and Set Cursor
sk: Prehrať/zastaviť a nastaviť kurzor

en: Playback
sk: Prehrávanie

en: Playback Speed
sk: Rýchlosť prehrávania

en: Playing Audio
sk: Prehráva sa zvuk

en: Playthrough
sk: Odpočúvanie

en: Please enter valid times.
sk: Zadajte prosím platné časy.

en: Please enter valid values.
sk: Zadajte prosím platné hodnoty.

en: Please save and close the current project first.
sk: Najprv prosím uložte a uzavrite súčasný projekt.

en: Please select an action
sk: Zvoľte prosím akciu

en: Please select codec before saving a profile
sk: Vyberte kodek pred uložením profilu

en: Please select format before saving a profile
sk: Vyberte formát  pred uložením profilu

en: Please select something to be measured.
sk: Zadajte prosím niečo na meranie.

en: Plot Spectrum
sk: Vykresliť spektrum...

en: Plot Spectrum...
sk: Vykresliť spektrum...

en: Plug-in support
sk: Podpora zásuvných modulov

en: Plugin Settings
sk: Nastavenie zásuvného modulu

en: Plugins %i to %i
sk: Moduly %i až %i

en: Plugins 1 to %i
sk: Moduly 1 až %i

en: Position
sk: Pozícia

en: Pre&ferences...
sk: &Nastavenia...

en: Pre&view
sk: Vy&skúšať

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
sk: Prediction Order Method - PdO
    Odhad - najrýchlejší, nižšia kompresia
    Logaritmické hľadanie - najpomalšie, najlepšia kompresia
    Úplné hľadanie - predvolené

en: Preferences...
sk: Nastavenia...

en: Preferences:
sk: Nastavenia:

en: Preparing preview
sk: Pripravuje sa ukážka

en: Preset
sk: Predvolená

en: Preset '%s' does not exist.
sk: Predvoľba '%s' neexistuje.

en: Preset:
sk: Nastavenia:

en: Presets
sk: Nastavenia

en: Presets:
sk: Nastavenia:

en: Presmooth Time
sk: Doba predvyhladenia

en: Press
sk: Stlačiť

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
sk: Pre úpravu obsahu bunky stlačte kláves F2 alebo dvojkliknite.

en: Preview &after cut region:
sk: Skúška p&o vystrihnutej oblasti:

en: Preview &before cut region:
sk: Skúška p&red vystrihnutou oblasťou:

en: Preview not available
sk: Vyskúšanie nie je možné

en: Previewing
sk: Vyskúšanie

en: Previous Tool
sk: Predchádzajúci nástroj

en: Print
sk: Tlačiť

en: Problem encountered exporting presets.
sk: Problém pri exporte predvolieb.

en: Processing Auto Duck...
sk: Aplikuje sa Automatické zoslabenie...

en: Profile:
sk: Profil:

en: Program build date:
sk: Dátum prekladu programu:

en: Progress
sk: Postup

en: Project Dependencies
sk: Závislosti projektu

en: Project Depends on Other Audio Files
sk: Projekt závisí na ďalších zvukových súboroch

en: Project Rate (Hz):
sk: Vzorkovanie projektu (Hz):

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Show Log...' in the Help menu to see details.
sk: Pri kontrole sa počas automatickej obnovy našli nezrovnalosti v súboroch.
    
    Detaily sú uvedené v položke 'Zobraziť záznamy...' v menu Pomocník.

en: Project check found file inconsistencies inspecting the loaded project data.
sk: Pri kontrole boli pri načítaním súborov projektu zistené nezrovnalosti.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
sk: Kontrola projektu zistila v priečinku "%s" %d chýbajúcich náhradných blokov-ych 
    súborov (.auf). Audacity môže tieto súbory úplne
    obnoviť podľa pôvodných zvukových dát v projekte.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
sk: Pri kontrole projektu "%s" sa našlo 
    %d chýbajúcich blokových audio súborov (.au). 
    Ku strate došlo pravdepodobne v dôsledku chyby
    programu, pádu systému alebo nechceným vymazaním. 
    Audacity nedokáže tieto súbory obnoviť automaticky.
    
    Ak si nižšie vyberiete prvú alebo druhú možnosť, 
    môžete sa pokúsiť o nájdenie a obnovenie chýbajúcich súborov 
    na ich pôvodné miesto. 
    
    Upozorňujeme, že v druhej možnosti priebeh 
    nemôže byť ticho.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
sk: Pri kontrole projektu bolo v priečinku "%s"  
    zistených %d chýbajúcich externých audio súborov 
    ('náhradných súborov'). Audacity nedokáže automaticky tieto súbory obnoviť
    
    Ak si nižšie vyberiete prvú alebo druhú možnosť, 
    môžete sa pokúsiť o nájdenie a obnovenie chýbajúcich súborov 
    na ich pôvodné miesto. 
    
    Upozorňujeme, že v druhej možnosti priebeh 
    nemôže byť ticho. 
    
    Ak si vyberiete tretiu možnosť, projekt sa uloží 
    v aktuálnom stave, pokiaľ počas nasledujúcej chybovej
    správy nezvolíte "Projekt okamžite zavrieť".

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
sk: Pri kontrole projektu bolo v priečinku "%s" 
    nájdených %d osirelých blokových súborov. Tieto súbory tento
    projekt nepoužíva, ale môžu patriť iným projektom.
    Nevadia tam a sú malé.

en: Project check read faulty Sequence tags.
sk: Pri kontrole projektu boli načítané chybné značky sekvencie.

en: Project was recovered
sk: Projekt bol obnovený

en: Projects
sk: Projekty

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
sk: Na pokračovanie je potrebný správne nakonfigurovaný FFmpeg.
    Môžete to nastaviť v Upraviť -> Nastavenia -> Import / Export.

en: Quality
sk: Kvalita

en: Quality:
sk: Kvalita:

en: QuickTime files
sk: Súbory QuickTime

en: Quit Audacity
sk: Ukončiť Audacity

en: R&emove Audio
sk: O&dstrániť audio

en: Rate Change
sk: Zmena rýchlosti

en: Ratio
sk: Pomer

en: Ratio %.0f to 1
sk: Pomer %.0f to 1

en: Ratio %.1f to 1
sk: Pomer %.1f k 1

en: Ratio:
sk: Pomer:

en: Re&gion Save
sk: &Uložiť výber

en: Re&move
sk: &Odstrániť

en: Re&name
sk: Pre&menovať

en: Read the files &directly from the original (faster)
sk: Čítať ne&komprimovaný audio súbor priamo z pôvodného súboru (rýchlejšie)

en: Real-time Conversion
sk: Prevod v reálnom čase

en: Recent &Files
sk: Nedávne &súbory

en: Record
sk: Nahrať

en: Record (Shift for Append Record)
sk: Nahrať (podržať shift pre pridanie k už nahratému)

en: Record Meter
sk: Indikátor nahrávania

en: Recorded Audio
sk: Nahratý zvuk

en: Recording
sk: Nahrávanie

en: Recording - Choosing the Input Device
sk: Nahrávanie - nastavenie vstupného zariadenia

en: Recording - Choosing the Input Source
sk: Nahrávanie - nastavenie zdroja vstupu

en: Recording - Setting the Input Level
sk: Nahrávanie - nastavenie vstupnej úrovne

en: Recording Audio
sk: Nahráva sa zvuk

en: Recording end
sk: Koniec nahrávania

en: Recording in CleanSpeech mode is not possible when a track, or more than one project, is already open.
sk: Nahrávanie v režime CleanSpeech nie je možné, ak je už otvorená stopa alebo viac ako jeden projekt.

en: Recording not permitted
sk: Nahrávanie nie je povolené

en: Recording start
sk: Štart nahrávania

en: Recover
sk: Obnoviť

en: Recover Projects
sk: Obnoviť projekty

en: Recoverable projects
sk: Obnoviteľné projekty

en: Recovering a project will not change any files on disk before you save it.
sk: Obnovením projektu nedôjde k žiadnym zmenám súborov na disku, pokiaľ ich neuložíte.

en: Rectangle
sk: Obdĺžnikový

en: Rectangular
sk: Obdĺžnikový

en: Redo
sk: Znovu

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
sk: Obnoviť súčtové súbory (bezpečné a odporúčané)

en: Regio&n Restore
sk: Obnoviť výbe&r

en: Release build
sk: Produkčné vydanie

en: Remaining Time:
sk: Zostávajúci čas:

en: Remo&ve Tracks
sk: &Odstrániť stopy

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove Track
sk: Odstrániť stopu

en: Remove any DC offset (center on 0.0 vertically)
sk: Odstrániť jednosmernú zložku (vycentrovať na 0.0 vertikálne)

en: Removed Cut Line
sk: Odstránená oblasť na vyrezanie

en: Removed audio track(s)
sk: Odstránené audio stopy

en: Removed track '%s.'
sk: Odstránená stopa '%s.'

en: Removing Dependencies
sk: Odstraňovanie závislostí

en: Removing Noise
sk: Odstraňujem šum

en: Removing clicks and pops...
sk: Odstraňujem praskanie a šum...

en: Rename '
sk: Premenovať '

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
sk: Pred uložením zmeňte názov 'nepomenovaná'.
    'OK' uloží všetky zmeny, 'Zrušiť' ich neuloží.

en: Rename...
sk: Premenovať...

en: Renamed '%s' to '%s'
sk: Premenované '%s' na '%s'

en: Renamed file: %s
sk: Premenovaný súbor: %s

en: Render
sk: Vytvoriť

en: Rendered all audio in track '%s'
sk: Všetko audio v zvukovej stope '%s' bolo vytvorené

en: Repair
sk: Opraviť

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
sk: Oprava pomocou audio dát mimo vybranú oblasť. 
    
    Prosím vyberte oblasť, ktorá sa susedí aspoň na jednej strane.
    
    Čím viac okolitého zvuku, tým lepšie ju vykoná.

en: Repairing damaged audio
sk: Opravujú sa poškodené zvukové dáta

en: Repeat
sk: Opakovať

en: Repeat %s
sk: Opakovať %s

en: Repeat Last Effect
sk: Opakovať predchádzajúci efekt

en: Repeat...
sk: Opakovať...

en: Repeated %d times
sk: Opakované %d krát

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
sk: Nahradiť chýbajúce zvukové dáta tichom (natrvalo)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
sk: Chýbajúce audio nahradiť tichom (natrvalo).

en: Replot
sk: Prekresliť

en: Represent times and durations in &beats
sk: Čas a trvanie reprezentovať v ú&deroch

en: Represent times and durations in &seconds
sk: Čas a trvanie reprezentovať v &sekundách

en: Requested curve not found, using 'unnamed'
sk: Požadovaná krivka nebola nájdená, použije sa "nepomenovaná"

en: Resample
sk: Zmeniť vzorkovanie

en: Resample Track
sk: Prevzorkovať stopu

en: Resampled audio track(s)
sk: Prevzorkované zvukové stopy

en: Resampling disabled.
sk: Prevzorkovávanie je zakázané.

en: Resampling track %d
sk: Prevzorkovanie stopy %d

en: Rescan Audio Devices
sk: Znovu načítať audio zariadenia

en: Rescan VST effects next time Audacity is started
sk: Efekty VST znova prehľadať po nasledujúcom štarte Audacity

en: Reset
sk: Obnoviť

en: Reset Audacity Preferences
sk: Obnoviť nastavenia Audacity

en: Reset Genres
sk: Obnoviť žánre

en: Reset Preferences?
    
    This is a one-time question, after an 'install' where you asked to have the Preferences reset
sk: Obnoviť nastavenia?
    
    Toto je jednorazová otázka po inštalácii, v ktorej sa žiada súhlas s obnovením preferencií

en: Resize Large
sk: Okno zväčšiť

en: Resize Small
sk: Okno zmenšiť

en: Resonance
sk: Rezonancia

en: Resonance:
sk: Rezonancia:

en: Restart Audacity to apply changes.
sk: Zmeny budú použité po reštarte Audacity.

en: Restore Defaults
sk: Vrátiť predvolené hodnoty

en: Result
sk: Výsledok

en: Results
sk: Výsledky

en: Reverb
sk: Echo

en: Reverse
sk: Obrátiť

en: Reversing
sk: Vykonáva sa obracanie

en: Right
sk: Pravý

en: Right Channel
sk: Pravý kanál

en: Right,
sk: Pravý,

en: Right-Click
sk: Pravé tlačidlo myši

en: Right-Drag
sk: Ťahanie pravým tlačidlom myši

en: Right-to-Off
sk: Pravý na dobeh

en: Right-to-On
sk: Pravý na nábeh

en: Rule deletion confirmation
sk: Potvrdiť zmazanie pravidla

en: Ruler
sk: Pravítko

en: Rules to choose import filters
sk: Pravidlá na výber importovacích filtrov

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
sk: Súčasne spustené dve kópie Audacity môžu zapríčiniť
    stratu dát alebo pád vášho systému.

en: S&ave/Manage Curves...
sk: U&ložiť/spravovať krivky...

en: S&how 'How to Get Help' dialog box at program start up
sk: Zobraziť okno 'Ako získať pomoc' pri štarte programu

en: S&how Metadata Editor prior to export step
sk: Pred exportovaním zob&raziť editor metadát

en: S&how the spectrum using grayscale colors
sk: S&pektrum zobraziť odtieňmi šedej

en: S&ort tracks
sk: Z&oradiť stopy

en: Same name
sk: Názov nebol zmenený

en: Sample Edit
sk: Úprava vzorky

en: Sample Rate Con&verter:
sk: Prevo&dník vzorkovacej rýchlosti:

en: Sample Rate Conver&ter:
sk: Prevo&dník vzorkovacej rýchlosti:

en: Sample Rate:
sk: Rýchlosť vzorkovania:

en: Sample Rates
sk: Rýchlosti vzorkovania

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
sk: Rýchlosť vzorkovania (Hz) 
    0 - nemeniť rýchlosť vzorkovania

en: Sample rate conversion
sk: Prevod vzorkovacej rýchlosti

en: Sample rate:
sk: Rýchlosť vzorkovania:

en: Sampling
sk: Vzorkovanie

en: Save
sk: Uložiť

en: Save As...
sk: Uložiť ako...

en: Save CleanSpeech Preset File As:
sk: Uložiť súbor s predvoľbami CleanSpeech ako:

en: Save Compressed Copy of Project...
sk: Uložiť komprimovanú kópiu projektu...

en: Save Compressed Project "%s" As...
sk: Uložiť komprimovaný projekt "%s" ako...

en: Save Files
sk: Uložiť súbory

en: Save Metadata As:
sk: Uložiť metadáta ako:

en: Save Preset
sk: Uložiť predvoľby

en: Save Project "%s" As...
sk: Uložiť projekt "%s" ako...

en: Save Project &As...
sk: Uložiť projekt &ako...

en: Save Speech As:
sk: Uložiť hovorené slovo ako:

en: Save Theme Cache
sk: Uložiť vyrovnávaciu pamäť témy

en: Save VST Program As:
sk: Uložiť VST program ako:

en: Save and Manage Curves
sk: Uložiť a spravovať krivky

en: Save changes before closing?
sk: Uložiť zmeny pred uzavretím?

en: Save changes?
sk: Uložiť zmeny?

en: Save images to:
sk: Uložiť obrázky do:

en: Save without Copying
sk: Uložiť bez kopírovania

en: Saved
sk: Uložené

en: Saved %s
sk: Uložené %s

en: Saving &empty project
sk: Ukladanie p&rázdnych projektov

en: Saving &projects
sk: Ukladanie &projektov

en: Saving an Audacity Project
sk: Ukladá sa Audacity projekt

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
sk: Ukladanie a načítanie jednotlivých súborov témy používa 
    samostatný súbor pre každý obrázok, ale inak je to 
    rovnaká idea.

en: Saving project data files
sk: Ukladajú sa dátové súbory

en: Saving recorded audio
sk: Nahraný zvuk sa ukladá

en: Saving recorded audio to disk
sk: Nahraný zvuk sa ukladá na disk

en: Sawtooth
sk: Píla

en: Scale
sk: Mierka

en: Scanning VST Plugins
sk: Hľadám zásuvné moduly VST

en: Screen Capture Frame
sk: Rámček snímky obrazovky

en: Scroll left or right
sk: Rolovať vľavo alebo vpravo

en: Scroll up or down
sk: Rolovať nahor alebo nadol

en: Second Track
sk: Druhá stopa

en: Seek Time when playing
sk: Skoky v čase pri prehrávaní

en: Select
sk: Označiť

en: Select Audio Host
sk: Vybrať zvukový systém

en: Select Clip or Entire Track
sk: Vybrať klip alebo celú stopu

en: Select Command
sk: Zvoľte príkaz

en: Select Curve
sk: Vybrať krivku

en: Select Input Channels
sk: Vybrať vstupné kanály

en: Select Input Device
sk: Vybrať vstupné zariadenie

en: Select Output Device
sk: Vybrať výstupné zariadenie

en: Select a MIDI file...
sk: Zvoliť MIDI súbor...

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
sk: Vyberte niekoľko sekúnd samotného šumu, aby Audacity vedel
    čo sa má filtrovať. Potom kliknite na Získať profil šumu:

en: Select a text file containing labels...
sk: Zvoľte textový súbor s popismi...

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
sk: Označte všetko, čo chcete filtrovať,
    zvoľte mieru filtrovania šumu a kliknite na 'OK'.

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
sk: Zvoľte XML súbor obsahujúci klávesové skratky pre Audacity...

en: Select any uncompressed audio file...
sk: Zvoľte ľubovoľný nekomprimovaný audio súbor...

en: Select file(s) for batch processing...
sk: Vybrať súbory pre dávkové spracovanie...

en: Select one or more audio files...
sk: Zvoľte jeden alebo viac zvukových súborov...

en: Select region of silence around cursor
sk: Vybrať oblasť ticha okolo kurzora

en: Select region of sound around cursor
sk: Vybrať oblasť zvuku okolo kurzora

en: Select stream(s) to import
sk: Vybrať tok(y) na importovanie

en: Select threshold
sk: Vybrať prahovú hodnotu

en: Select threshold (lower is more sensitive):
sk: Výber prahu (nižší znamená citlivejší):

en: Select vocal file(s) for batch CleanSpeech Chain...
sk: Vybrať vokálny súbor(y) pre dávkovú sadu CleanSpeech...

en: Select xml file to export presets into
sk: Vybrať xml súbor na export predvolieb

en: Select xml file with presets to import
sk: Vyberte xml súbor s predvoľbami na import

en: Select-Silence
sk: Vybrať ticho

en: Select-Sound
sk: Vybrať zvuk

en: Selection
sk: Výber

en: Selection
sk: Výber

en: Selection Contract Left
sk: Zmenšiť výber zľava

en: Selection Contract Right
sk: Zmenšiť výber sprava

en: Selection End
sk: Koniec výberu

en: Selection Extend Left
sk: Rozšíriť výber doľava

en: Selection Extend Right
sk: Rozšíriť výber doprava

en: Selection Length
sk: Dĺžka výberu

en: Selection Start:
sk: Začiatok výberu:

en: Selection Tool
sk: Výber

en: Selection is too small to use voice key.
sk: Výber je príliš malý na to, aby bol využitý hlasový kľúč.

en: Selection to End
sk: Výber na koniec

en: Selection to Start
sk: Výber na začiatok

en: SelectionBar
sk: Výber

en: Semitones (half-steps):
sk: Poltón (polkroky):

en: Semitones in half-steps
sk: Poltóny v polkrokoch

en: Sensitivity
sk: Citlivosť

en: Sequence has block file with length %s > mMaxSamples %s.
    Truncating to mMaxSamples.
sk: Sekvencia má blokový súbor s dĺžkou %s > mMaxSamples %s.
    Skrátené na mMaxSamples.

en: Set
sk: Na&staviť

en: Set (or Extend) Left Selection
sk: Nastaviť (alebo posunúť) ľavú hranicu výberu

en: Set (or Extend) Right Selection
sk: Nastaviť (alebo posunúť) pravú hranicu výberu

en: Set De&fault
sk: Nastaviť ako &predvolené

en: Set Left Selection Boundary
sk: Nastaviť ľavú hranicu výberu

en: Set Range
sk: Nastaviť rozsah

en: Set Range...
sk: Nastaviť rozsah...

en: Set Rate
sk: Nastaviť vzorkovaciu rýchlosť

en: Set Right Selection Boundary
sk: Nastaviť pravú hranicu výberu

en: Set Sample Format
sk: Nastaviť vlastnosti vzorkovania

en: Set Selection Point
sk: Nastaviť bod výberu

en: Set Selection Point and Play
sk: Nastaviť bod výberu a spustiť

en: Set Selection Range
sk: Nastaviť rozsah výberu

en: Set range to '%d' - '%d'
sk: Nastaviť rozsah na '%d' - '%d'

en: Settings folder:
sk: Priečinok pre nastavenia:

en: Shaped
sk: Tvarovaný

en: Shift-Drag
sk: Shift-ťahanie myši

en: Shift-Left-Click
sk: Shift-ľavé tlačidlo myši

en: Shift-Left-Drag
sk: Shift-ťahanie ľavým tlačidlom myši

en: Shift-Wheel-Rotate
sk: Shift-rotácia kolieskom

en: Short Tracks
sk: Úzke stopy

en: Short seek left during playback
sk: Krátky skok vľavo počas prehrávania

en: Short seek right during playback
sk: Krátky skok vpravo počas prehrávania

en: Show &Log...
sk: Zobraziť &záznamy...

en: Show All Codecs
sk: Zobraziť všetky kodeky

en: Show All Formats
sk: Zobraziť všetky formáty

en: Show Log for Details
sk: Ukázať detaily zo záznamu

en: Show Warnings/Prompts for
sk: Zobrazovať upozornenia pre

en: Show a grid along the &Y-axis
sk: Pozdĺž osi &Y zobraziť mriežku

en: Show output
sk: Zobraziť výstup

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sk: Zmeny znamienka     -- priemer: %1.4f  odchýlka: (%1.4f)

en: Sign Changes (High Threshold)
sk: Zmena znamienka (horný prah)

en: Sign Changes (Low Threshold)
sk: Zmena znamienka (dolný prah)

en: Signal Level Meter
sk: Ukazovateľ úrovne

en: Silence
sk: Ticho

en: Silence &Audio
sk: Umlčať Audi&o

en: Silence Audi&o
sk: Vyplniť tich&om

en: Silence Generator
sk: Generovať ticho

en: Silence Labels
sk: Oblasť vybranú v stope s popismi zaplniť tichom

en: Silence Threshold
sk: Prahová hodnota ticha

en: Silence Threshold:
sk: Prahová hodnota ticha:

en: Silence compression:
sk: Kompresia ticha:

en: Silence duration:
sk: Dĺžka ticha:

en: Silence selection
sk: Nahradiť výber tichom

en: Silence...
sk: Ticho...

en: Silenced labeled regions
sk: Označené úseky boli zaplnené tichom

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
sk: Zvolené stopy stlmené na %.2f sekúnd od %.2f

en: Simple
sk: Jednoduchý

en: Simulator
sk: Simulátor

en: Sine
sk: Sínus

en: Size
sk: Veľkosť

en: Skip Points
sk: Preskočiť body

en: Skip to End
sk: Na koniec

en: Skip to Start
sk: Na začiatok

en: Slide Tool
sk: Posuv v čase

en: Slider Input
sk: Vstupná hlasitosť

en: Slider Output
sk: Výstupná hlasitosť

en: Sliding Time Scale/Pitch Shift
sk: Plávajúca zmena tempa a výšky tónu

en: Sliding Time Scale/Pitch Shift...
sk: Premenlivá zmena tempa a výšky tónu...

en: Smooth Time
sk: Doba vyhladenia

en: Smooth at Sample
sk: Vyhladiť na vzorke

en: Snap To
sk: Prichytávať

en: Snap To Off
sk: Vypnúť prichytávanie

en: Snap To On
sk: Zapnúť prichytávanie

en: Software Playthrough (on/off)
sk: Softvérové odpočúvanie (zap/vyp)

en: Solo
sk: Sólo

en: Solo &Button:
sk: Tlačidlo Sólo:

en: Solo/Unsolo focused track
sk: Zapnúť alebo vypnúť sólo pre aktívnu stopu

en: Some projects were not saved properly the last time Audacity was run.
    Fortunately, the following projects can automatically be recovered:
sk: Pri poslednom spustení Audacity niektoré projekty neboli správne uložené.
    Nasledujúce projekty je možné automaticky obnoviť:

en: Something went really wrong after exporting the following %ld file(s).
sk: Po exporte nasledujúcich %ld súborov došlo k chybám.

en: Something went wrong after exporting the following %ld file(s).
sk: Po exporte nasledujúcich %ld súborov došlo k chybám.

en: Sorry, Plug-in Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
sk: Ospravedlňujeme sa, efekty zásuvných modulov nemôžu byť aplikované na stereostopy, u ktorých kanály nesúhlasia.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
sk: Ospravedlňujeme sa, ale Vamp plugin sa nepodarilo inicializovať.

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
sk: Ospravedlňujeme sa, Vamp pluginy nemôžu byť aplikované na stereostopy, u ktorých kanály nesúhlasia.

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
sk: Ospravedlňujem sa, ale efekt nemôže byť aplikovaný na stereostopy, pri ktorých  nesúhlasia individuálne kanály.

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
sk: Ospravedlňujeme sa, ale Vamp plugin sa nepodarilo načítať.

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
sk: Názvy ciest dlhšie než 256 znakov nie sú podporované.

en: Sorry, this effect cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
sk: Tento efekt nemôže byť aplikovaný na stereo stopy, u ktorých nesúhlasia individuálne kanály.

en: Sort By Name
sk: Zoradiť podľa názvu

en: Sort By Time
sk: Zoradiť podľa času

en: Sound Activated &Recording
sk: Zvukom aktivované nah&rávanie

en: Sound Activated Record
sk: Zvukom aktivované nahrávanie

en: Sound Activated Recording
sk: Zvukom aktivované nahrávanie

en: Sound Activated Recording (on/off)
sk: Zvukom aktivované nahrávanie (zap/vyp)

en: Sound Activation Le&vel (dB):
sk: Aktivačná úroveň zvuku (dB):

en: Sound Activation Level...
sk: Aktivačná úroveň zvuku...

en: Sound card mixer support
sk: Podpora zmiešavača zvukovej karty

en: Sp&lit
sk: Roz&deliť

en: Sp&lit Delete
sk: Zmazať a roz&deliť

en: Spaces detected
sk: Boli zistené medzery

en: Special thanks:
sk: Zvláštne poďakovanie:

en: Specify AAC Options
sk: Zadať nastavenia AAC

en: Specify AC3 Options
sk: Zadať nastavenia AC3

en: Specify AMR-NB Options
sk: Zadať nastavenia AMR-NB

en: Specify Command Line Encoder
sk: Uveďte enkóder príkazového riadku

en: Specify FLAC Options
sk: Zadať nastavenia FLAC

en: Specify MP2 Options
sk: Zadať nastavenia MP2

en: Specify MP3 Options
sk: Upresniť nastavenia MP3

en: Specify New Filename:
sk: Zadajte nové meno súboru:

en: Specify Ogg Vorbis Options
sk: Zadať nastavenia pre Ogg Vorbis

en: Specify Other Options
sk: Zadať iné nastavenia

en: Specify Uncompressed Options
sk: Zadať nastavenia nekomprimovaného formátu

en: Specify WMA Options
sk: Zadať nastavenia WMA

en: Spectral Processor
sk: Úprava spektra

en: Spectrogram
sk: Spektrogram

en: Spectrogram log(f)
sk: Spektrogram log (f)

en: Spectrograms
sk: Spektrogramy

en: Spectrum
sk: Spektrum

en: Spike Cleaner
sk: Odstránenie špičiek

en: Spike Cleaner...
sk: Odstránenie špičiek...

en: SpikeCleaner by Lynn Allan
sk: Odstránenie špičiek, autor Lynn Allan

en: Spl&it Cut
sk: Vystrihnúť a roz&deliť

en: Spli&t
sk: Roz&deliť

en: Split
sk: Rozdeliť

en: Split Cut
sk: Vystrihnúť a rozdeliť

en: Split Cut Labels
sk: Vystrihnúť popisy a rozdeliť

en: Split D&elete
sk: Zmazať a roz&deliť

en: Split Delete
sk: Zmazať a rozdeliť

en: Split Delete Labels
sk: Zmazať popisy a rozdeliť

en: Split Deleted labeled regions
sk: Oblasti s popismi boli zmazané a rozdelené

en: Split Labels
sk: Rozdeliť popisy

en: Split Ne&w
sk: Rozdeliť a vytvoriť &nový

en: Split New
sk: Rozdeliť a nový

en: Split Stereo Track
sk: Rozdeliť stereo stopu

en: Split Stereo to Mono
sk: Rozdeliť stereo na mono

en: Split Stereo to Mono '%s'
sk: Rozdeliť  stereo na mono '%s'

en: Split files based on:
sk: Rozdeliť súbory na základe:

en: Split labeled regions
sk: Rozdeliť oblasti s popismi

en: Split stereo track '%s'
sk: Rozdeliť stereo stopu  '%s'

en: Split to new track
sk: Rozdeliť do novej stopy

en: Split-cut to the clipboard
sk: Vystrihnúť do schránky a rozdeliť

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
sk: Zmazať a rozdeliť %.2f sekúnd na t=%.2f

en: SplitCut labeled regions to the clipboard
sk: Vystrihnúť oblasti s popismi do schránky a rozdeliť

en: Square
sk: Štvorec

en: Square, no alias
sk: Obdĺžnik, bez aliasingu

en: Stages
sk: Stupňov

en: Stages:
sk: Krokov:

en: Standard
sk: Štandardný

en: Standard Autocorrelation
sk: Štandardná autokorelácia

en: Standard Vinyl RPM:
sk: Štandardné otáčky vinylovej platne:

en: Start
sk: Štart

en: Start Automated Input Level Adjustment
sk: Spustiť automatické nastavenie úrovne

en: Start Date
sk: Dátum začiatku

en: Start Date and Time
sk: Dátum a čas začiatku

en: Start Monitoring
sk: Štart  monitorovania

en: Start Time
sk: Začiatočný čas

en: Start and stop must be greater than 0.
sk: Začiatok a koniec musia byť väčšie než 0.

en: Start offset:
sk: Počiatočný posun:

en: Start threshold (samples):
sk: Začiatočný prah (počet vzoriek):

en: Start time after end time!
    Please enter reasonable times.
sk: Začiatočný čas je po koncovom čase! 
    Zadajte správne časy.

en: Step 1
sk: Krok 1

en: Step 2
sk: Krok 2

en: Stereo Trac&k to Mono
sk: Stereo &stopa na mono

en: Stereo to Mono
sk: Stereo na mono

en: Stereo to Mono Effect not found
sk: Efekt Stereo na mono nebol nájdený

en: Stop Automated Input Level Adjustment
sk: Zastaviť automatické nastavenie úrovne

en: Stop Monitoring
sk: Koniec monitorovania

en: Stop threshold (samples):
sk: Koncový prah (počet vzoriek):

en: Stretch
sk: Roztiahnuť

en: Stretch Note Track
sk: Roztiahnuť stopu s notami

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
sk: Kritériá úspešnosti 1.4.7 podľa WCAG 2.0:  neúspešne

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
sk: Kritériá úspešnosti 1.4.7 podľa WCAG 2.0: Úspešne

en: Successfully exported the following %ld file(s).
sk: Úspešne bolo exportovaných nasledujúcich %ld súborov.

en: Support for Other Formats
sk: Podpora ďalších formátov

en: Sync MIDI with Audio
sk: Synchronizovať MIDI s Audio

en: Sync-&Lock Tracks
sk: &Zviazané stopy

en: Sync-Lock Tracks
sk: Zosynchronizované stopy

en: Synchronize MIDI with Audio
sk: Synchronizovať MIDI s Audiom

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
sk: Synchronizuje sa MIDI a audio stopy

en: T&ools Toolbar
sk: Panel &Nástroje

en: T&ransport
sk: &Ovládanie

en: Tag
sk: Značky

en: Tag:
sk: Značka:

en: Tall Tracks
sk: Široké stopy

en: Target Peak:
sk: Cieľová špička:

en: Temp Directory Update
sk: Aktualizácia dočasného priečinka

en: Template
sk: Šablóna

en: Temporary files directory
sk: Priečinok dočasných súborov

en: Ten Sec
sk: 10 sekúnd

en: Test Mode
sk: Testovací režim

en: Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*
sk: Textové súbory (*.txt)|*.txt|Všetky súbory (*.*)|*.*

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
sk: Latencia MIDI syntetizátora musí byť celé číslo

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
sk: Efekt Oprava je určený na použitie na veľmi krátkych úsekoch poškodeného záznamu (do 128 vzoriek).
    
    Nastavte si veľké zväčšenie a zvoľte malú časť sekundy na opravu.

en: The entered value is invalid
sk: Zadaná hodnota nie je platná

en: The frequency gain cannot be negative
sk: Frekvenčné zosilnenie nemôže byť záporné

en: The frequency gain must be an integer
sk: Frekvenčné zosilnenie musí byť celé číslo

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
sk: Frekvenčné zosilnenie nemôže byť väčšie ako 60 dB/dec

en: The gain must be an integer
sk: Zosilnenie musí byť celé číslo

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    '%s'
sk: Klávesová skratka '%s' už je použitá pre:
    
    '%s'

en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
sk: Jazyk, ktorý ste zvolili, %s (%s), sa odlišuje od jazyka systému, %s (%s).

en: The maximum frequency must be an integer
sk: Maximálna frekvencia musí byť celé číslo

en: The maximum number of notes must be an integer
sk: Maximálny počet nôt musí byť celé číslo

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
sk: Maximálny počet nôt musí byť celé číslo v rozmedzí 1..128

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
sk: Minimálna amplitúda (dB) musí byť celé číslo

en: The minimum frequency must be an integer
sk: Minimálna frekvencia musí byť celé číslo

en: The name <b>Audacity&reg;</b> is a registered trademark of Dominic Mazzoni.
sk: Názov <b>Audacity&reg;</b> je registrovaná ochranná známka Dominica Mazzoniho.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
sk: Kombinácia vzorkovacej (%d) a bitovej (%d kbit/s) rýchlosti projektu nie je 
    súborovým formátom MP3 podporovaná.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
sk: Kombinácia vzorkovacej (%d) a bitovej rýchlosti (%d kbps) projektu nie je
    podporovaná aktuálnym formátom výstupného súboru.

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
sk: Vzorkovacia rýchlosť projektu (%d) nie je podporovaná
    súborovým formátom MP3.

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
sk: Vzorkovacia rýchlosť projektu (%d) nie je podporovaná aktuálnym formátom
    výstupného súboru.

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
sk: Projekt nebol uložený, lebo súbor so zadaným menom už existuje.
    Skúste znova a zadajte nové meno.

en: The range must be a positive integer
sk: Rozsah musí byť kladné celé číslo

en: The range must be at least 1 dB
sk: Rozsah musí byť aspoň 1 dB

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
sk: Zvolený súbor nemôže byť konvertovaný kvôli použitiu Unicode kódovania.

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
sk: Systém rozpoznal ďalšiu spustenú kópiu Audacity.

en: Themability is an experimental feature.
    
    To try it out, click "Save Theme Cache" then find and modify the images and colors in
    ImageCacheVxx.png using an image editor such as the Gimp.
    
    Click "Load Theme Cache" to load the changed images and colors back into Audacity.
    
    (Only the Transport Toolbar and the colors on the wavetrack are currently affected, even
    though the image file shows other icons too.)
sk: Nastavenie tém je experimentálna funkcia.
     
     Ak ju chcete vyskúšať, kliknite na "Uložiť tému do Cache ", potom 
     nájsť a upraviť obrázky a farby do 
     ImageCacheVxx.png pomocou obrázkového editora 
     ako je  Gimp. 
     
    Kliknutím na "Nahrať tému do Cache " nahráte zmenené obrázky 
     a farby späť do Audacity. 
     
    (V súčasnosti ovplyvňuje len panel Ovládanie a nastavenie farieb na 
     zvukovej stope, a to i napriek tomu, že
     súbor s obrázkami ukazuje aj iné ikony.)

en: Theme
sk: Vzhľad programu - téma

en: Theme Cache - Images && Color
sk: Vyrovnávacia pamäť témy - obrázky && farba

en: There are no label tracks to export.
sk: Žiadne popisové stopy na export.

en: There are no options for this format.
sk: Pre tento formát nie sú dostupné žiadne možnosti.

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
sk: V jednej z položiek sú znaky medzera, nový riadok alebo tabulátor. Je pravdepodobné, že kvôli nim bude vyhľadávanie vzorov neúspešné. Pokiaľ to nie je zámer, odporúča sa tieto znaky odstrániť. Má ich Audacity odstrániť za vás?

en: There is not enough room available to expand the cut line
sk: Nie je k dispozícii dostatok priestoru na rozšírenie oblasti na vyrezanie

en: There is not enough room available to generate the audio
sk: Pre generované audio nie je dosť miesta

en: There is not enough room available to paste the selection
sk: Na vloženiu výberu nie je dosť miesta

en: There is very little free disk space left on this volume.
    Please select another temporary directory in Preferences.
sk: Na tomto disku je veľmi málo voľného miesta.
    Prosím zvoľte v Nastaveniach iný dočasný priečinok.

en: There was a problem printing.
sk: Vyskytli sa problémy s tlačou.

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
sk: Pri poslednej operácii nastal problém. Ak si myslíte,
    že ide o chybu, oznámte nám, kde presne nastal.

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
sk: Pri inicializácii vstupno-výstupnej MIDI vrstvy nastala chyba.

en: These are our support methods:
sk: Naše možnosti na získanie pomoci:

en: Theshold for silence:
sk: Prah šumu:

en: This file was saved by Audacity version %s. The format has changed. 
    
    Audacity can try to open and save this file, but saving it in this 
    version will then prevent any 1.2 or earlier version opening it. 
    
    Audacity might corrupt the file in opening it, so you should back it up first. 
    
    Open this file now?
sk: Tento súbor bol uložený Audacity verzia %s. Formát sa medzitým zmenil
    
    Audacity sa môže pokúsiť o otvorenie a uloženie, avšak uloženie v aktuálnej
    verzii spôsobí, že Audacity v staršej verzii ako 1.2 ho neotvorí.
    
    Pri otváraní Audacity môže súbor poškodiť, spravte si preto zálohu
    
    Súbor teraz otvoriť?

en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
sk: Súbor bol uložený prostredníctvom Audacity %s.
    Vy používate %s - pokiaľ tento súbor chcete otvoriť, musíte prejsť na novšiu verziu programu.

en: This parameter file was saved from %s.  Continue?
sk: Tento súbor s parametrami bol uložený z %s.  Pokračovať?

en: This version of Audacity only allows one time track for each project window.
sk: Táto verzia Audacity povoľuje len jednu časovú stopu pre každé okno projektu.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
sk: Táto verzia Audacity nebola kompilovaná s podporou %s.

en: Threshold
sk: Prahová hodnota

en: Threshold %d dB
sk: Prahová hodnota %d dB

en: Threshold for Noise:
sk: Prahová hodnota pre šum:

en: Threshold for silence:
sk: Prah ticha:

en: Threshold:
sk: Prah:

en: Time
sk: Čas

en: Time Scale
sk: Mierka času

en: Time Shift Tool
sk: Časový posun

en: Time Track
sk: Časová stopa

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
sk: Koncový čas = %2d hod., %2d min., %.2f sek.

en: Time shift all clips in track
sk: Časový posun všetkých klipov v stope

en: Time shift clip or move up/down between tracks
sk: Časový posun klipu alebo presun medzi stopami nahor alebo nadol

en: Time shifted tracks/clips %s %.02f seconds
sk: Časový posun stôp/klipov %s %.02f sekúnd

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
sk: Začiatočný čas = %2d hod., %2d min., %.2f sek.

en: Time-Shift
sk: Časový posun

en: Timeline Changer
sk: Zmena časovej škály

en: Times are not reasonable!
    Please enter reasonable times.
sk: Časy nie sú primerané! 
    Prosím zadajte primerané časy.

en: To Pitch
sk: Na výšku

en: To RPM
sk: Na otáčky

en: To beats per minute
sk: Na údery za minútu

en: To find %s, click here -->
sk: Ak chcete nájsť %s, kliknite sem -->

en: To find '%s', click here -->
sk: Ak chcete nájsť '%s', kliknite sem -->

en: To frequency in seconds
sk: Na frekvenciu v sekundách

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
sk: Voľne dostupnú kópiu FFmpeg získate kliknutím sem  -->

en: To get a free copy of Lame, click here -->
sk: Voľne dostupnú kópiu Lame získate kliknutím sem  -->

en: To length in seconds
sk: Na dĺžku v sekundách

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
sk: Aby mohlo byť vykreslené spektrum, musia mať všetky stopy rovnakú vzorkovaciu rýchlost.

en: To use Draw, choose 'Waveform' in the Track Drop-down Menu.
sk: Ak chcete použiť Kreslenie, zvoľte 'Časový priebeh' z rozbaľovacieho menu stopy.

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
sk: Kreslenie je možné použiť, keď  zväčšíte pohľad tak, aby ste videli jednotlivé vzorky.

en: To use this EQ curve in a batch chain, please choose a new name for it.
    Choose the 'Save/Manage Curves...' button and rename the 'unnamed' curve, then use that one.
sk: Ak chcete túto krivku opätovne použiť v dávke, musíte jej zadať názov.
    Kliknite na tlačidlo 'Uložiť/spravovať...' a zmeňte názov krivky 'nepomenovaná'.

en: To:
sk: Do:

en: Toggle Focused Track
sk: Prepnúť vybranú stopu

en: Tone Generator
sk: Tónový generátor

en: Tone duration:
sk: Dĺžka tónu:

en: Tone...
sk: Tón...

en: Tone/silence ratio:
sk: Pomer tónu a ticha:

en: Too much audio was selected.  Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
sk: Je vybraného príliš mnoho zvuku. Bude analyzovaných len počiatočných %.1f sekúnd.

en: Tool
sk: Nástroj

en: ToolDock
sk: Dokovací panel

en: Tools
sk: Nástroje

en: Track
sk: Stopa

en: Track %d
sk: Stopa %d

en: Track &Start to Cursor
sk: Od začiatku &stopy po kurzor

en: Track Name
sk: Meno stopy

en: Track Number
sk: Číslo skladby

en: Track Panel
sk: Panel stopy

en: Track Remove
sk: Odstrániť stopu

en: Track Title
sk: Názov skladby

en: TrackView
sk: Náhľad stopy

en: Tracks
sk: Stopy

en: Tracks are too long to repeat the selection.
sk: Stopy sú príliš dlhé pre opakovanie výberu.

en: Tracks sorted by name
sk: Stopy sú zoradené podľa názvu

en: Tracks sorted by time
sk: Stopy sú zoradené podľa času

en: Transcri&ption Toolbar
sk: Panel &Transkripcia

en: Transcription
sk: Transkripcia

en: Transport
sk: Ovládanie

en: Treat missing audio as silence (this session only)
sk: Chýbajúce audio nahraďte tichom (iba pre túto reláciu)

en: Tri&m
sk: &Orezať

en: Triangle
sk: Trojuholníkový

en: Trim
sk: Skrátiť

en: Trim file to selection
sk: Skrátiť súbor podľa výberu

en: Trim outside selection
sk: Odstrániť všetko mimo výberu

en: Truncate Silence
sk: Orezať ticho

en: Truncate Silence...
sk: Orezať ticho...

en: Truncating Silence...
sk: Orezáva sa ticho...

en: Unable to determine
sk: Nie je možné určiť

en: Unable to export
sk: Export nie je možný

en: Unable to get QuickTime sample size property
sk: Nepodarilo sa zistiť veľkosť vzorky formátu QuickTime

en: Unable to get fill buffer
sk: Nepodarilo sa získať vyplňovací bufer

en: Unable to initialize MP3 stream
sk: Nemožno inicializovať MP3 tok

en: Unable to open genre file.
sk: Nie je možné otvoriť žánrový súbor.

en: Unable to open target file for writing
sk: Cieľový súbor nie je možné otvoriť pre zápis

en: Unable to open/create test file.
sk: Nemožno otvoriť/vytvoriť testovací súbor.

en: Unable to remove '%s'.
sk: Nemožno odstrániť '%s'.

en: Unable to rename '%s' to '%s'.
sk: Nemožno premenovať '%s' na '%s'.

en: Unable to retrieve stream description
sk: Nepodarilo sa získať popis toku

en: Unable to save genre file.
sk: Nie je možné uložiť žánrový súbor.

en: Unable to set QuickTime discrete channels property
sk: Nepodarilo sa nastaviť vlastnosť kanálov formátu QuickTime

en: Unable to set QuickTime render quality
sk: Nepodarilo sa nastaviť kvalitu QuickTime

en: Unable to start QuickTime extraction
sk: Nepodarilo sa zahájiť extrakciu QuickTime

en: Uncompressed Export Setup
sk: Nastavenie nekomprimovaného exportu

en: Undo
sk: Späť

en: Undo History
sk: História zmien

en: Unknown command line option: %s
sk: Neznáma voľba riadkového príkazu: %s

en: Unsorted
sk: Nezoradené

en: Unused filters:
sk: Nepoužité filtre:

en: Up
sk: Nahor

en: Up Octave
sk: O oktávu vyššie

en: Upper speed limit
sk: Horný limit rýchlosti

en: Use Defaults
sk: Použiť predvolené hodnoty

en: Use LPC
sk: Použiť metódu Linear Predictive Coding LPC

en: Use arrow keys (or RETURN key after editing) to navigate fields.
sk: Použite šípky (alebo kláves RETURN po úpravách) pre navigáciu medzi poľami.

en: Use right mouse button or context key to change format
sk: Formát zmeníte pomocou pravého tlačítka na myši alebo kontextovej klávesy

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
sk: Viac projektov naraz je možné otvoriť pomocou príkazu Súbor-Nový
    alebo Otvoriť v práve spustenom Audacity.

en: Using Label/Track Name
sk: Používa sa popis/názov stopy

en: Using block size of %ld
sk: Používam veľkosť bloku %ld

en: Using:
sk: Používa sa:

en: Using: PortMidi
sk: Používané: PortMidi

en: Utility
sk: Použitie

en: VST Effects
sk: VST efekty

en: Value
sk: Hodnota

en: Variable
sk: Premenlivá

en: Variable Speed:
sk: Premenlivá rýchlosť:

en: Velocity
sk: Rýchlosť

en: Vertical Ruler
sk: Zvislé meradlo

en: Vertical Stereo
sk: Vertikálne Stereo

en: Volume
sk: Hlasitosť

en: Vorbis version mismatch
sk: Neozodpovedajúca verzia Vorbis

en: WAV (Microsoft) signed 16 bit PCM
sk: WAV (Microsoft) 16 bit PCM

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
sk: WAV, AIFF, a ďalšie nekomprimované typy

en: WCAG 2 Help
sk: Pomocník WCAG2

en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
sk: Výsledky meraní kontrastu podľa WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7

en: WCAG2 Fail
sk: Test WCAG2 zlyhal

en: WCAG2 Pass
sk: Test WCAG2 prešiel

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
sk: Súbory WMA (verzia 2, FFmpeg)

en: WMA Export Setup
sk: Nastavenia WMA exportu

en: Wah Frequency Offset (%):
sk: Posun kvákacej (wah) frekvencie (%):

en: Wah frequency offset in percent
sk: Frekvenčná odchýlka kvákadla v percentách

en: Wahwah
sk: Kvákadlo (Wahwah)

en: Wahwah...
sk: Kvákadlo (Wahwah)...

en: Wait 5 seconds and capture frontmost window/dialog
sk: čakať 5s a zachytiť okno/dialóg v popredí

en: Waiting to start recording at %s.
sk: Čaká sa na začiatok nahrávania %s.

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Warning - Backup File Detected
sk: Upozornenie - nájdený záložný súbor

en: Warning - Empty Project
sk: Upozornenie - prázdny projekt

en: Warning - Length in Writing Sequence
sk: Upozornenie - dĺžka pri zápise sekvencie

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
sk: Upozornenie - chýba náhradný sumárny súbor/súbory

en: Warning - Missing Aliased File(s)
sk: Upozornenie - Chýbajúci náhradný súbor/súbory

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
sk: Varovanie - chýba blokový zvukový súbor/súbory

en: Warning - Opening Old Project File
sk: Upozornenie - otvára sa starý projektový súbor

en: Warning - Orphan Block File(s)
sk: Varovanie - Osirelý blokový súbor/súbory

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
sk: Varovanie - problémy s načítaním značiek sekvencie

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
sk: Varovanie - problémy pri automatickom obnovovaní

en: Warnings
sk: Upozornenia

en: Waveform
sk: Časový priebeh

en: Waveform (dB)
sk: Časový priebeh (dB)

en: Waveform:
sk: Časový priebeh:

en: Waveshaper
sk: Tvarovač vĺn

en: Welcome to Audacity
sk: Vitajte v Audacity

en: Welcome to Audacity version %s
sk: Vitajte v Audacity verzie %s

en: Welcome to Audacity!
sk: Vitajte v Audacity!

en: Welcome!
sk: Vitajte!

en: Wheel-Rotate
sk: Otáčanie kolieskom

en: When exporting track to an Allegro (.gro) file
sk: Pri exportovaní stôp do súboru Allegro (.gro)

en: When exporting tracks to an audio file
sk: Pri exportovaní stôp do audio súboru

en: When importing audio files
sk: Pri importovaní audio súboru

en: When importing uncompressed audio files you can either copy them into the project, or read them directly from their current location (without copying).
    
    Your current preference is set to %s.
    
    Reading the files directly allows you to play or edit them almost immediately.  This is less safe than copying in, because you must retain the files with their original names in their original location.
    File > Check Dependencies will show the original names and location of any files that you are reading directly.
    
    How do you want to import the current file(s)?
sk: Pri importe môžete nekomprimované zvukové súbory buď skopírovať do projektu, alebo ich môžte používať priamo z ich aktuálneho umiestnenia (bez kopírovania). 
    
    Vaša aktuálne nastavenie je %s 
    
    Čítanie súborov priamo umožňuje prehrávať alebo upravovať takmer okamžite. To je menej bezpečné ako kopírovanie, pretože je potrebné zachovať súbory s ich pôvodnými názvami v ich pôvodnom umiestnení. 
    Súbor -> Skontrolovať závislosti zobrazí pôvodné mená a umiestnenie všetkých súborov, ktoré čítate priamo. 
    
    Ako chcete importovať aktuálny súbor/súbory?

en: When saving a project that depends on other audio files
sk: Pri ukladaní projektu, ktorý závisí na ďalších zvukových súboroch

en: Whenever a project depends on other files:
sk: Vždy, keď projekt závisí na iných súboroch:

en: Where is %s?
sk: Kde je %s?

en: Where is '%s'?
sk: Kde nájdem súbor '%s'?

en: White
sk: Biely

en: White Bkgnd
sk: Biele pozadie

en: Window &size
sk: Ší&rka okna

en: Window &type
sk: Druh &okna

en: Window Size
sk: Veľkosť okna

en: Windows PCM Audio file (*.wav)|*.wav
sk: Súbor Windows PCM Audio (*.wav)|*.wav

en: Within:
sk: V rámci:

en: XML files (*.xml)|*.xml|All files (*.*)|*.*
sk: XML súbory (*.xml)|*.xml|Všetky súbory (*.*)|*.*

en: Year
sk: Rok

en: You are about to save a %s file with the name "%s".
    
    Normally these files end in ".%s", and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    
    Are you sure you want to save the file under this name?
sk: Chystáte sa uložiť súbor %s pod menom "%s".
    
    Obvykle názvy týchto súborov končia na ".%s", pričom niektoré programy nevedia otvoriť súbory s neštandardnými príponami.
    Naozaj chcete uložiť tento súbor pod týmto menom?

en: You are attempting to overwrite an aliased file that is missing.
    The file cannot be written because the path is needed to restore the original audio to the project.
    Choose File > Check Dependencies to view the locations of all missing files.
    If you still wish to export, please choose a different filename or folder.
sk: Pokúsili ste sa prepísať neexistujúci náhradný súbor.
    Súbor nemožno zapísať, lebo cesta je potrebná na obnovenie originálneho audio súboru do projektu.
    Zvoľte Súbor > Skontrolovať závislosti, čím si zobrazíte pozície všetkých chýbajúcich súborov.
    Ak stále chcete exportovať, zvoľte iné meno alebo priečinok.

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of the LAME MP3 library.
sk: Pripájate knižnicu lame_enc.dll v%d.%d. Táto verzia nie je kompatibilná s Audacity %d.%d.%d.
    Prosím, stiahnite si poslednú verziu knižnice LAME MP3.

en: You are saving an Audacity project file (.aup).
    
    Saving a project creates a file that only Audacity can open.
    
    To save an audio file for other programs, use one of the "File > Export" commands.
sk: Ukladáte súbor projektu Audacity (.aup).
    
    Uložením projektu sa vytvorí súbor, ktorý môže otvoriť iba Audacity. 
    
    Ak chcete uložiť audio súbor pre iné programy, použite jeden z príkazov "Súbor > Exportovať".

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
sk: Pokúšate sa otvoriť automaticky vytvorený záložný súbor,
    čo môže spôsobiť stratu dát.
    
    Namiesto toho otvorte zodpovedajúci projekt Audacity.

en: You can also read our help on importing <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#midi">MIDI files</a> and tracks from <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#fromcd"> audio CDs</a>.
sk: V našich manuáloch sa môžete dozvedieť viac o importe <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#midi">MIDI súborov</a> a stôp z <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#fromcd"> audio CD</a>.

en: You can only do this when playing and recording are
     stopped. (Pausing is not sufficient.)
sk: Môžete to urobiť len pri zastavenom prehrávaní alebo nahrávaní.
    (Pozastavenie nie je dostatočné).

en: You can only measure one track at a time.
sk: Merať môžte len jednu stopu.

en: You can't delete a preset without name
sk: Nemôžete vymazať predvoľbu bez názvu

en: You can't save a preset without name
sk: Nemôžete uložiť predvoľbu bez názvu

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
sk: Špeciálnu krivku 'nepomenovaná' nemožno zmazať.

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
sk: Krivku 'nepomenovaná' nemožno zmazať.

en: You cannot export 'unnamed' curve
sk: Krivku 'nepomenovaná' nemožno exportovať

en: You have compiled Audacity with an extra button, 'Output Sourcery'.  This will save a
    C version of the image cache that can be compiled in as a default.
sk: Audacity ste zostavili  s doplnkovým tlačidlom 
    'Výstupný zdroj'. Toto uloží C verziu 
     obrazovej pamäte, ktorá môže byť zakompilovaná ako predvolená.

en: You have left blank label names.  These will be
    skipped when repopulating the Label Tracks.
    
    Would you like to go back and provide names?
sk: Nechali ste prázdne polia označení. Tie budú
    preskočené pri zapĺňaní stopy s popismi.
    
    Chceli ste sa vrátiť späť a označenia zadať?

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
sk: Vybrali ste názov súboru s neznámou koncovkou súboru. 
    Chcete pokračovať?

en: You may resample to one of the rates below.
sk: Môžete prevzorkovať na jednu z rýchlostí uvedených nižšie.

en: You must first select some audio for this
     to use. (Selecting other kinds of track won't work.)
sk: Najskôr musíte vybrať nejaké audio.
    (výber iných druhov stopy nie je dostačujúci).

en: You must first select some audio for this to use.
sk: Najskôr musíte vybrať audio.

en: You must first select some stereo audio for this
     to use. (You cannot use this with mono.)
sk: Najprv musíte vybrať stereo audio.
    (operáciu nemožno použiť s mono audiom).

en: You must select a track first.
sk: Najskôr musíte zvoliť stopu.

en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
sk: Je vybraná stopa, ktorá neobsahuje audio dáta. Automatické zoslabenie môže spracovávať iba audio stopy.

en: You will not be able to play midi.
sk: Nebudete môcť prehrávať MIDI.

en: You will not be able to play or record audio.
sk: Nebudete môcť prehrávať alebo nahrávať zvuk.

en: Your batch command of %s was not recognised.
sk: Váš dávkový príkaz %s nebol uznaný.

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no return statement. Either use a return statement such as
    	return s * 0.1
    for SAL, or begin with an open parenthesis such as
    	(mult s 0.1)
     for LISP.
sk: Zdá sa, že kód má SAL syntax, avšak chýba príkaz return. 
    Buď ho použite, napríklad
    	 return s * 0.1
    pre SAL, alebo začnite otvorenou zátvorkou, napríklad
    	 (mult s 0.1)
    pre LISP.

en: Your file will be exported as a 16-bit AIFF (Apple/SGI) file.
sk: Váš súbor bude exportovaný ako 16-bit AIFF (Apple/SGI) súbor.

en: Your file will be exported as a 16-bit WAV (Microsoft) file.
sk: Váš súbor bude exportovaný ako 16-bit WAV (Microsoft) súbor.

en: Your file will be exported as a GSM 6.10 WAV file.
sk: Váš súbor bude exportovaný ako GSM 6.10 WAV súbor.

en: Your project is currently self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    If you change the project to a state that has external dependencies on imported files, it will no longer be self-contained. If you then Save without copying those files in, you may lose data.
sk: Váš projekt je teraz sebestačný; nezávisí na žiadnych ďalších audio súboroch.
    
    Ak zmeníte projekt tak, že bude mať externé závislosti na importovaných súboroch, už sebestačný nebude. Ak ho potom Uložíte bez kopírovania týchto súborov, môžete stratiť dáta.

en: Your project is now empty.
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Click 'No', Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
    
    Save anyway?
sk: Váš projekt je teraz prázdny. 
    Ak ho uložíte, projekt nebude mať žiadne stopy.
    
    Ak chcete uložiť všetky predtým otvorené stopy:
    Kliknite na 'Nie', potom Upraviť > Späť, kým nie sú všetky stopy
    otvorené, potom Súbor > Uložiť projekt.
    
    Uložiť aj napriek tomu?

en: Your tracks will be mixed down to a single mono channel in the exported file.
sk: Stopy budú v exportovanom súbore zmiešané na jeden monokanál.

en: Your tracks will be mixed down to two stereo channels in the exported file.
sk: Stopy budú v exportovanom súbore zmiešané do dvoch stereokanálov.

en: Zoom
sk: Zväčšiť

en: Zoom &In
sk: Z&väčšiť

en: Zoom &Normal
sk: &Normálna veľkosť

en: Zoom &Out
sk: Zm&enšiť

en: Zoom In
sk: Zväčšiť

en: Zoom Out
sk: Zmenšiť

en: Zoom Tool
sk: Lupa

en: Zoom default
sk: Predvolené zväčšenie

en: Zoom in on Point
sk: Zväčšiť na bod

en: Zoom in on a Range
sk: Zväčšiť na rozsah

en: Zoom in or out
sk: Zväčšiť alebo zmenšiť

en: Zoom out on a Range
sk: Zmenšiť mierku v rozsahu

en: Zoom out one step
sk: Zmenšiť o krok

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
sk: [Upozornenie: Nyquist vrátil neplatný UTF-8 reťazec; konvertovaný do Latin-1]

en: by &Name
sk: podľa &názvu

en: by &Start time
sk: podľa &začiatočného času

en: by Dominic Mazzoni
sk: autor Dominic Mazzoni

en: by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
sk: autori: Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson

en: by Leland Lucius
sk: autor Leland Lucius

en: by Lynn Allan
sk: autor Lynn Allan

en: by Lynn Allan && Philip Van Baren
sk: Autori: Lynn Allan && Philip Van Baren

en: by Nasca Octavian Paul
sk: autor Nasca Octavian Paul

en: by Salvo Ventura
sk: autor: Salvo Ventura

en: by Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni
sk: Autori Vaughan Johnson a Dominic Mazzoni

en: bytes
sk: bytov

en: centiseconds
sk: centisekúnd

en: co-founder
sk: spoluzakladateľ

en: copy in
sk: skopírovať

en: down
sk: nadol

en: false
sk: nepravda

en: film frames (24 fps)
sk: filmové snímky (24 fps)

en: from
sk: od

en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
sk: hh:mm:ss + CDDA snímkov (75 fps)

en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
sk: hh:mm:ss + NTSC drop snímkov

en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
sk: hh:mm:ss + NTSC non-drop snímkov

en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
sk: hh:mm:ss + PAL snímky (25 fps)

en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
sk: hh:mm:ss + filmových snímkov (24 fps)

en: hh:mm:ss + hundredths
sk: hh:mm:ss + stotiny

en: hh:mm:ss + milliseconds
sk: hh:mm:ss + ms

en: hh:mm:ss + samples
sk: hh:mm:ss + vzorky

en: hidden
sk: skrytý

en: indeterminate
sk: neurčitý

en: infinite dB difference
sk: Nekonečný rozdiel v dB

en: items?
sk: položky?

en: kbps
sk: kbit/s

en: left
sk: doľava

en: milliseconds
sk: milisekundy

en: milliseconds (higher = more latency)
sk: milisekundy (čím vyššia hodnota tým väčšia latencia)

en: milliseconds (negative = backwards)
sk: milisekundy (záporná hodnota = naspäť)

en: milliseconds (time of one analysis)
sk: milisekundy (trvanie jednej analýzy)

en: mkdir in DirManager::MakeBlockFilePath failed.
sk: Príkaz mkdir v DirManager::MakeBlockFilePath zlyhal.

en: n/a
sk: nemá význam

en: quality assurance
sk: testovanie kvality

en: read directly
sk: čítať priamo

en: right
sk: doprava

en: same as left-drag
sk: rovnako ako ťahanie vľavo

en: same as right-drag
sk: rovnako ako ťahanie vpravo

en: same as select tool
sk: rovnako ako nástroj výberu

en: same as zoom tool
sk: rovnako ako nástroj zväčšenia

en: samples
sk: vzorky

en: seconds
sk: sekúnd

en: spectrum.txt
sk: spektrum.txt

en: to
sk: na

en: to Selection En&d
sk: na &koniec výberu

en: to Selection Star&t
sk: na &začiatok výberu

en: to Track &End
sk: na &koniec stopy

en: to Track &Start
sk: na &začiatok stopy

en: true
sk: správne

en: unavailable - above location doesn't exist
sk: nie je dostupné - vyššie zadané miesto neexistuje

en: unnamed
sk: nepomenovaná

en: untitled
sk: bez názvu

en: up
sk: nahor

en: using SBSMS, by Clayton Otey
sk: pomocou SBSMS, autor Clayton Otey

en: using SampleRate, by Erik de Castro Lopo
sk: pomocou SampleRate od Erika de Castro Lopo

en: using SoundTouch, by Olli Parviainen
sk: s použitím SoundTouch od Olli Parviainen

en: window
sk: okno

en: xml files (*.xml;*.XML)|*.xml;*.XML
sk: súbory xml (*.xml;*.XML)|*.xml;*.XML

en: zero
sk: nula
