Audacity 2.0.0 - en to sr translation catalogue (2269 entries)

en: 	-blocksize nnn (set max disk block size in bytes)
sr: 	-blocksize nnn (поставља највећу величину блока диска у битима)

en: 	-help (this message)
sr:         -help (ова порука)

en: 	-test (run self diagnostics)
sr: 	-test (покреће самодијагнозу)

en: 	-version (display Audacity version)
sr: 	-version (приказује издање Одважности)

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
sr: 
    
    Датотеке приказане као НЕДОСТАЈУЋЕ су премештене или обрисане и не могу бити умножене.
    Повратите их на њихова претходна места да бисте их умножили у пројекат.

en: 
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Cancel, Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
sr: 
    Ако сачувате, пројекат неће имати нумере.
    
    Да сачувате све претходно отворене нумере:
    „Откажи, Уређивање > Опозови“ док су све нумере
    отворене, затим „Датотека > Сачувај пројекат“.

en:    Duration must be at least 1 millisecond
       Compress ratio must be at least 1:1
sr:    Трајање мора бити најмање 1 милисекунда
       Однос сажимања мора бити најмање 1:1

en:    Project check ignored orphan block file(s). They will be deleted when project is saved.
sr:    Провера пројекта је занемарила напуштену блок датотеку. Биће обрисана када пројекат буде био сачуван.

en:    Project check regenerated missing alias summary file(s).
sr:    Провера пројекта је поново створила недостајућу датотеку сажетка алијаса.

en:    Project check replaced missing aliased file(s) with silence.
sr:    Провера пројекта је заменила недостајуће алијазоване датотеке тишинама.

en:    Project check replaced missing audio data block file(s) with silence.
sr:    Провера пројекта је заменила недостајућу блок датотеку података звука тишинама.

en:  (disabled)
sr:  (искључено)

en:  - Left
sr:  — леви

en:  - Right
sr:  — десни

en:  - Vamp audio analysis plugin
sr:  — Вамп прикључак анализе звука

en:  <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a> (ask your question directly, on the Internet)
sr:  <a href="http://forum.audacityteam.org/">Форум</a> (поставите ваше питање директно, на Интернету)

en:  For even quicker answers, all the online resources above are <b>searchable</b>.
sr: За брже одговоре, сви горе наведени ресурси на мрежи су <b>претраживи</b>.

en:  Mute On
sr:  Утишано

en:  Please select an action
sr:  Молим изаберите радњу

en:  Select On
sr:  Изабрано

en:  Solo On
sr:  Соло укљ

en:  [[file:index.html|Manual]] (should be installed locally, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php">Internet version if it isn't</a>)
sr:  [[file:index.html|Упутство]] (треба бити инсталирано локално, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php">Интернет издање ако није</a>)

en:  [[file:quick_help.html|Quick Help]] (should be installed locally, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Quick_Help">Internet version if it isn't</a>)
sr:  [[file:quick_help.html|Брза помоћ]] (треба бити инсталирана локално, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Quick_Help">Интернет издање ако није</a>)

en:  [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] (the latest tips, tricks and tutorials, on the Internet)
sr:  [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Вики]] (најновији савети, трикови и упутства, на Интернету)

en:  window
sr:  прозор

en: !Simplified View
sr: !Поједностављени приказ

en: "%s" 
    is a MIDI file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file for playing, but you can
    edit it by clicking File > Import > MIDI.
sr: „%s“ 
    је МИДИ датотека, а не звучна датотека. 
    Одважност не може да отвори ову врсту датотеке за пуштање, али можете
    да је уређујете кликом на „Датотека > Увези > МИДИ“.

en: "%s" doesn't exist.
    
    Would you like to create it?
sr: „%s“ не постоји.
    
    Да ли желите да направите?

en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ је Долби дигитал звучна датотека. 
    Одважност не може тренутно да отвори ову врсту датотеке. 
    Морате да је претворите у подржани формат звука, као што је ВАВ или АИФФ.

en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ је Мјузпак звучна датотека. 
    Одважност не може да отвори ову врсту датотеке. 
    Ако мислите да је то можда мп3 датотека, преименујте је да се завршава на „.mp3“ 
    и покушајте опет да је увезете. У супротном мораћете да је претворите у подржани формат 
    звука, као што је ВАВ или АИФФ.

en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ је медијска датотека РилПлејера. 
    Одважност не може да отвори овај власнички формат. 
    Морате да је претворите у подржани формат звука, као што је ВАВ или АИФФ.

en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ је Вејвпак звучна датотека. 
    Одважност не може да отвори ову врсту датотеке. 
    Морате да је претворите у подржани формат звука, као што је ВАВ или АИФФ.

en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ је датотека звука Виндоуз медија (WMA). 
    Одважност не може да отвори ову врсту датотеке због ограничења патента. 
    Морате да је претворите у подржани формат звука, као што је ВАВ или АИФФ.

en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
sr: „%s“ је датотека заснована на нотама, а не звучна датотека. 
    Одважност не може да отвори ову врсту датотеке. 
    Покушајте да је претворите у звучну датотеку као што је ВАВ или АИФФ 
    и да је затим увезете, или је снимите у Одважности.

en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
sr: „%s“ је датотека листе нумера. 
    Одважност не може да отвори ову датотеку зато што садржи само везице до других датотека. 
    Можете бити у могућности да је отворите у уређивачу текста и да преузмете стварне звучне датотеке.

en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ је видео датотека. 
    Одважност не може тренутно да отвори ову врсту датотеке. 
    Морате да извучете звук у подржани формат, као што је ВАВ или АИФФ.

en: "%s" is an Advanced Audio Coding file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ је датотека Напредног кодирања звука (AAC). 
    Одважност не може да отвори ову врсту датотеке. 
    Морате да је претворите у подржани формат звука, као што је ВАВ или АИФФ.

en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ је Огг Спикс звучна датотека. 
    Одважност не може тренутно да отвори ову врсту датотеке. 
    Морате да је претворите у подржани формат звука, као што је ВАВ или АИФФ.

en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ је нумера звучног ЦД-а. 
    Одважност не може да отвори звучни ЦД директно. 
    Извуците (ишчупајте) нумере са ЦД-а у формат звука који 
    Одважност може да увезе, као што је ВАВ или АИФФ.

en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ је шифрована звучна датотека. 
    Оне су уобичајено са музичке радње на мрежи. 
    Одважност не може да отвори ову врсту датотеке због шифровања. 
    Покушајте да снимите датотеку у Одважности, или је нарежите на звучни ЦД 
    затим извуците ЦД нумеру у подржани формат звука као што је ВАВ или АИФФ.

en: "%s" successfully created.
sr: Фасцикла „%s“ је успешно направљена.

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
sr: „Премести први план нумере“ &кружи са понављањем кроз нумере

en: %.1f dB Average rms
sr: Просечно рмс %.1f dB

en: %.1f secs
sr: %.1f сек.

en: %.2f kbps
sr: %.2f kb/s

en: %.2f secs
sr: %.2f секунде

en: %d Channels
sr: %d канала

en: %d curves exported to %s
sr: %d криве су извежене у %s

en: %i kbps
sr: %i kb/s

en: %s %2.0f%% complete.  Click to change task focal point.
sr: %s %2.0f%% је обављено.  Кликните да измените кључну тачку задатка.

en: %s changed
sr: %s је измењено

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
sr: Не могу да пронађем „%s“.
    
    Уклоњена је са списка недавних датотека.

en: %s is already open in another window.
sr: %s је већ отворено у другом прозору.

en: %s-old%d
sr: %s-старо%d

en: &About Audacity CleanSpeech...
sr: О &чистом говору Одважности...

en: &About Audacity...
sr: &О Одважности...

en: &Add
sr: &Додај

en: &Add new rule
sr: Додај &ново правило

en: &Align Tracks
sr: &Поравнај нумере

en: &All
sr: &Све

en: &Always copy all audio into project (safest)
sr: &Увек умножи сав звук у пројекат (најбезбедније)

en: &Always mix all tracks down to Stereo or Mono channel(s)
sr: &Увек измешај све нумере у стерео или моно канал(е)

en: &Analyze
sr: &Анализирање

en: &Audio Track
sr: &Звучну нумеру

en: &Audio...
sr: &Звук...

en: &Beep on completion of longer activities
sr: &Запишти након завршетка дужих активности

en: &Cancel
sr: &Откажи

en: &Chains
sr: &Ланци

en: &Clear
sr: &Очисти

en: &Close
sr: &Затвори

en: &Collapse All Tracks
sr: &Скупи све нумере

en: &Command
sr: &Наредба

en: &Copy
sr: &Умножи

en: &Curves
sr: &Криве

en: &Cut
sr: &Исеци

en: &Debug
sr: &Уклони грешке

en: &Defaults
sr: &Основно

en: &Delete
sr: О&бриши

en: &Device
sr: &Уређај

en: &Device Toolbar
sr: &Уређаји

en: &Discard
sr: &Одбаци

en: &Display VST effects in graphical mode
sr: Прикажи _ВСТ ефекте у графичком режиму

en: &Dither:
sr: &Међутон:

en: &Don't apply effects in batch mode
sr: Не &примењуј ефекте у групном режиму

en: &Download
sr: П&реузми

en: &Draw Curves
sr: &Исцртај криве

en: &Edit
sr: &Уређивање

en: &Edit Labels
sr: &Уреди натпис

en: &Edit Parameters
sr: &Уреди параметре

en: &Edit Toolbar
sr: У&ређивање

en: &Ergonomic order of Transport Toolbar buttons
sr: &Обичајни поредак дугмића линије алата преноса

en: &Export...
sr: &Извези...

en: &File
sr: &Датотека

en: &Find Notes
sr: &Нађи ноте

en: &Fit in Window
sr: Уклопи у &прозор

en: &Gain (dB):
sr: &Појачање (dB):

en: &Generate
sr: &Генерисање

en: &Get More...
sr: &Добави још...

en: &Get Noise Profile
sr: &Добави профил буке

en: &Graphic EQ
sr: &Графички ЕКу

en: &Hardware Playthrough: Listen while recording or monitoring new track
sr: &Хардверско пуштање у раду: Слушај док снимаш или надгледаш нову нумеру

en: &Help
sr: По&моћ

en: &History...
sr: &Историјат...

en: &Host
sr: &Домаћин

en: &Import
sr: &Увези

en: &Import...
sr: &Увези...

en: &Importing uncompressed audio files
sr: &Увоз несажетих звучних датотека

en: &Insert
sr: &Уметни

en: &Invert
sr: Преокренуто&

en: &Isolate
sr: &Одели

en: &Join
sr: &Припој

en: &Karaoke...
sr: &Караоке...

en: &LADSPA
sr: &ЛАДСПА

en: &Label Track
sr: &Натписну нумеру

en: &Labels...
sr: &Ознаке...

en: &Language:
sr: &Језик:

en: &Left at Playback Position
sr: &Лево од положаја пуштања

en: &Length of preview:
sr: &Трајање прегледа:

en: &Load...
sr: &Учитај...

en: &Locate...
sr: &Пронађи...

en: &Location:
sr: &Путања:

en: &Lock
sr: &Закључај

en: &Loop Play
sr: &Понављај непрекидно

en: &Low disk space at program start up
sr: Недовољно простора на &диску приликом покретања програма

en: &MIDI...
sr: &МИДИ...

en: &Make a copy of uncompressed audio files before editing (safer)
sr: &Направи примерак несажетих датотека звука пре уређивања (безбедније)

en: &Manual (in web browser)
sr: &Упутство (у веб прегледнику)

en: &Meter Toolbar
sr: &Мерач

en: &Mixer Board...
sr: &Табла мешача...

en: &Mute All Tracks
sr: &Утишај све нумере

en: &New
sr: &Ново

en: &None
sr: &Ништа

en: &Normalize all tracks in project
sr: &Нормализуј све нумере у пројекту

en: &OK
sr: &У реду

en: &Open...
sr: &Отвори...

en: &Options...
sr: &Опције...

en: &Parameters
sr: &Параметри

en: &Paste
sr: &Налепи

en: &Pause
sr: &Паузирај

en: &Preferences...
sr: &Поставке...

en: &Print...
sr: &Штампај...

en: &Quantize Notes
sr: &Изједначи ноте

en: &Quick Help (in web browser)
sr: &Брза помоћ (у веб прегледнику)

en: &Range (dB):
sr: &Опсег (dB):

en: &Raw Data...
sr: &Сирове податке...

en: &Read uncompressed audio files directly from the original (faster)
sr: &Читај несажете датотеке звука управно са оригинала (брже)

en: &Record
sr: &Снимај

en: &Redo
sr: &Врати

en: &Redo %s
sr: &Понови %s

en: &Remove
sr: &Уклони

en: &Rename...
sr: &Преименуј...

en: &Replot
sr: &Поново исцртај

en: &Resample...
sr: &Поново узоркуј...

en: &Rescan VST effects next time Audacity is started
sr: Претражи ВСТ _ефекте приликом следећег покретања Одважности

en: &Reset Toolbars
sr: &Врати линије алата

en: &Right at Playback Position
sr: &Десно од положаја пуштања

en: &Run Benchmark...
sr: Покрени &оцењивање...

en: &Save Project
sr: &Сачувај пројекат

en: &Save...
sr: &Сачувај...

en: &Screenshot Tools...
sr: &Алати за снимање екрана...

en: &Select
sr: &Изабери

en: &Select Curve:
sr: &Изабери криву:

en: &Select all audio in project, if none selected
sr: &Изабери сав звук у пројекту, ако ништа није изабрано

en: &Select chain
sr: Изаберите &ланац

en: &Selection Toolbar
sr: &Избор

en: &Sensitivity (dB):
sr: &Осетљивост (dB):

en: &Short period:
sr: &Кратак период:

en: &Show Clipping
sr: &Прикажи исецање

en: &Show track name in waveform display
sr: &Прикажи назив нумере у приказу таласног облика

en: &Software Playthrough: Listen while recording or monitoring new track
sr: &Софтверско радно пуштање: Слушај док снимаш или надгледаш нову нумеру

en: &Split Cut
sr: &Исеци поделу

en: &Stereo Track
sr: &Стерео нумеру

en: &Stop
sr: &Заустави

en: &Time Track
sr: &Временску нумеру

en: &Timer Record...
sr: &Временско снимање...

en: &Toolbars
sr: &Линије алата

en: &Tracks
sr: Нуме&ре

en: &Transport Toolbar
sr: Пре&нос

en: &UnMute All Tracks
sr: &Поништи утишање свих нумера

en: &Undo
sr: О&позови

en: &Undo %s
sr: &Опозови %s

en: &Undo Levels Available
sr: Доступни нивои поништавања

en: &Unlock
sr: &Откључај

en: &Update display while playing
sr: &Освежи приказ за време пуштања

en: &Upload File...
sr: &Отпреми датотеку...

en: &Use custom mix (for example to export a 5.1 multichannel file)
sr: &Користи произвољни мешач (нпр. за извоз вишеканалне 5.1 датотеке)

en: &VAMP
sr: &ВАМП

en: &View
sr: Пре&глед

en: &Zoom to Selection
sr: Увећај &избор

en: ' ?
sr: “ ?

en: ' to...
sr: “ у...

en: '?
sr: “?

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
sr: „неименована“ се налази увек на крају списка

en: 'unnamed' is special
sr: „неименована“ је посебна

en: (%) [-50 to 100]:
sr: (%) [-50 до 100]:

en: (Best Quality)
sr: (најбољи квалитет)

en: (Not all combinations of headers and encodings are possible.)
sr: (Нису све комбинације заглавља и кодирања могуће.)

en: (Recovered)
sr: (опорављено)

en: (Smaller files)
sr: (мање датотеке)

en: (external program)
sr: (спољни програм)

en: (semitones) [-12 to 12]:
sr: (полутонови) [-12 до 12]:

en: (uncheck when recording "stereo mix")
sr: (поништите избор када снимате „стерео микс“)

en: , maximum amplitude = %.1f dB
sr: , највећи досег = %.1f dB

en: - END -
sr: — КРАЈ —

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
sr: -120 dB (приближна граница људског слуха)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
sr: -145 dB (ПЦМ опсег 24-битних узорака)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
sr: -36 dB (површан опсег за високодосежно уређивање)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
sr: -48 dB (ПЦМ опсег 8-битних узорака)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
sr: -60 dB (ПЦМ опсег 10-битних узорака)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
sr: -96 dB (ПЦМ опсег 16-битних узорака)

en: -Infinity
sr: —Бесконачно

en: .  Maximum 0dB.
sr: .  Највише 0dB.

en: 0 (fastest)
sr: 0 (најбрже)

en: 0 means endless
sr: 0 значи бесконачно

en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
sr: 0100 дана 024 ч 060 м 060 с

en: 0100 h 060 m 060 s
sr: 0100 ч 060 м 060 с

en: 0100 h 060 m 060 s+.# samples
sr: 0100 h 060 m 060 s+.# кадрова

en: 0100 h 060 m 060 s+.030 frames| .999000999
sr: 0100 h 060 m 060 s+.030 кадрова| .999000999

en: 0100 h 060 m 060 s+.24 frames
sr: 0100 h 060 m 060 s+.24 кадрова

en: 0100 h 060 m 060 s+.25 frames
sr: 0100 h 060 m 060 s+.25 кадрова

en: 0100 h 060 m 060 s+.30 frames|N
sr: 0100 h 060 m 060 s+.30 кадрова|N

en: 0100 h 060 m 060 s+.75 frames
sr: 0100 h 060 m 060 s+.75 кадрова

en: 0100 h 060 m 060.0100 s
sr: 0100 ч 060 м 060.0100 с

en: 01000,01000 frames|24
sr: 01000,01000 кадрова|24

en: 01000,01000 frames|25
sr: 01000,01000 кадрова|25

en: 01000,01000 frames|29.97002997
sr: 01000,01000 кадрова|29.97002997

en: 01000,01000 frames|75
sr: 01000,01000 кадрова|75

en: 01000,01000 seconds
sr: 01000.01000 сек.

en: 01000,01000,01000 samples|#
sr: 01000,01000,01000 узорака|#

en: 1 (Mono)
sr: 1 (Моно)

en: 1 (Mono) Input Channel
sr: Моно — 1 улазни канал

en: 1 Channel (Mono)
sr: Моно — 1 канал

en: 1.0 or earlier
sr: 1.0 или раније

en: 16 bit
sr: 16 бита

en: 16-bit PCM
sr: 16 бита ПЦМ

en: 2 (Stereo)
sr: 2 (Стерео)

en: 2 (Stereo) Input Channels
sr: Стерео — 2 улазна канала

en: 2 Channels (Stereo)
sr: Стерео — 2 канала

en: 2-level
sr: 2 ниво

en: 24 bit
sr: 24 бита

en: 24-bit PCM
sr: 24 бита ПЦМ

en: 256 - default
sr: 256 — основни

en: 32-bit float
sr: 32 бита покретног зареза

en: 32768 - most narrowband
sr: 32768 — најускопојаснији

en: 4-level
sr: 4 ниво

en: 8 (best)
sr: 8 (најбоље)

en: 8 - most wideband
sr: 8 — најширокопојаснији

en: 8-level
sr: 8 ниво

en: : Filename too short.
sr: : Назив датотеке је прекратак.

en: : Incorrect filetype.
sr: : Неисправна врста датотеке.

en: <b>Audacity&reg;</b> software is copyright
sr: Ауторска права софтвера <b>Audacity&reg;</b>

en: <center><h3>How to Get Help</h3></center>
sr: <center><h3>Како наћи помоћ</h3></center>

en: <p>You do not appear to have 'help' installed on your computer.<br> Please <a href="*URL*">view or download it online</a>.
sr: <p>Изгледа да немате инсталирану „помоћ“ на вашем рачунару.<br> Молим <a href="*URL*">прегледајте је или је преузмите на мрежи</a>.

en: <unrecognized version -- possibly corrupt project file>
sr: <издање није препознато -- вероватно је оштећена датотека пројекта>

en: <untitled>
sr: <без наслова>

en: A Free Digital Audio Editor<br>
sr: Слободни уређивач дигиталног звука<br>

en: A file named "%s" already exists.  Replace?
sr: Датотека под називом „%s“ већ постоји.  Да је заменим?

en: AAC Export Setup
sr: Подешавања ААЦ извоза

en: AAC Profile
    Low Complexity -default
    Most players won't play anything other than LC
sr: ААЦ профил
    Ниска сложеност -основно
    Већина програма не жели да пушта ништа осим ЛЦ-а

en: AC3 Export Setup
sr: Подешавање АЦ3 извоза

en: AC3 Files (FFmpeg)
sr: АЦ3 датотеке (ФФмпег)

en: AIFF (Apple) signed 16 bit PCM
sr: АИФФ (Ејпол) означена 16 бита ПЦМ

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
sr: АМР (уски опсег) датотеке (ФФмпег)

en: AMR-NB Export Setup
sr: Подешавања АМР-НБ извоза

en: About Audacity...
sr: О Одважности...

en: Action
sr: Радња

en: Activation level (dB):
sr: Ниво активирања (dB):

en: Actual Rate: %d
sr: Прави проток: %d

en: Add &New
sr: Додај &нову

en: Add Label
sr: Додај етикету

en: Add Label At &Playback Position
sr: &Додај натпис на положај пуштања

en: Add Label At &Selection
sr: Додај натпис на &избор

en: Add label at selection
sr: Додајте натпис на избор

en: Added label
sr: Етикета је додата

en: Adjust Sensitivity
sr: Дотерај осетљивост

en: Adjust input gain
sr: Дотерај улазно појачање

en: Adjust left selection to next offset
sr: Дотерај леви избор на следеће искључено подешавање

en: Adjust left selection to next onset
sr: Дотерај леви избор на следеће укључено подешавање

en: Adjust output gain
sr: Дотерај излазно појачање

en: Adjust playback speed
sr: Дотерај брзину пуштања

en: Adjust right selection to previous offset
sr: Дотерај десни избор на претходно искључено подешавање

en: Adjust right selection to previous onset
sr: Дотерај десни избор на претходно укључено подешавање

en: Adjusted Pan
sr: Дотерано је каналисање

en: Adjusted envelope.
sr: Дотерана омотница.

en: Adjusted gain
sr: Дотерано је појачање

en: Advanced Mixing Options
sr: Напредне опције мешања

en: Album Title
sr: Назив албума

en: Algorithm
sr: Алгоритам

en: Ali&gn and Move Cursor
sr: Поравнај и померај &курсор

en: Align
sr: Поравнај

en: Align End with Cu&rsor
sr: Поравнај крај са ку&рсором

en: Align End with Selection En&d
sr: Поравнај крај са крајем из&бора

en: Align End with Selection Star&t
sr: Поравнај крај са по&четком избора

en: Align MIDI to Audio
sr: Поравнај МИДИ са звуком

en: Align Tracks To&gether
sr: &Заједно поравнај нумере

en: Align with &Cursor
sr: Поравнај са &курсором

en: Align with &Zero
sr: Поравнај са &нулом

en: Align with Selection &End
sr: Поравнај са &крајем избора

en: Align with Selection &Start
sr: Поравнај са &почетком избора

en: Aligned
sr: Поравнато

en: Aligned cursor
sr: Поравнати курсор

en: Aligned end with cursor
sr: Поравнат крај са курсором

en: Aligned end with selection end
sr: Поравнат крај са крајем избора

en: Aligned end with selection start
sr: Поравнат крај са почетком избора

en: Aligned with selection end
sr: Поравнато са крајем избора

en: Aligned with selection start
sr: Поравнато са почетком избора

en: Aligned with zero
sr: Поравнато са нулом

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
sr: Поравнање је обављено: МИДИ од %.2f до %.2f сек., Звук од %.2f до %.2f сек.

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
sr: Грешка поравнања: улаз је прекратак: МИДИ од %.2f до %.2f сек., Звук од %.2f до %.2f сек.

en: All
sr: Све

en: All Toolbars
sr: Све линије алата

en: All files (*)|*
sr: Све датотеке (*)|*

en: All files|*|All supported files|
sr: Све датотеке|*|Све подржане датотеке|

en: All required files in:
      %s
    were already present.
sr: Све захтеване датотеке у:
      %s
    бејаху већ присутне.

en: All the audio is muted.
sr: Сав звук је утишан.

en: All the selected audio is muted.
sr: Сав изабрани звук је утишан.

en: All tracks must have the same sample rate
sr: Све нумере морају имати исти проток узорка

en: Allow clipping
sr: Допусти исецање

en: Allpass
sr: Општепропусни

en: Alt-Left-Click
sr: Алт + леви клик

en: Always copy all files (safest)
sr: Увек умножи све датотеке (најбезбедније)

en: Amount to import:
sr: Износ за увоз:

en: Amplification (dB):
sr: Појачање (dB):

en: Amplification dB
sr: Појачање (dB)

en: Amplifier
sr: Појачавач

en: Amplify
sr: Појачај

en: Amplify...
sr: Појачавање...

en: Amplifying
sr: Појачавам

en: Amplitude (0-1)
sr: Досег (0-1)

en: Amplitude End
sr: Крај досега

en: Amplitude Start
sr: Почетак досега

en: Analyser
sr: Рашчлањивач

en: Analysis Time:
sr: Време анализирања:

en: Any
sr: Било који

en: Append Record
sr: Прикачи запис

en: Appl&y Chain...
sr: Примени &ланац...

en: Applied effect: %s
sr: Примењен је ефекат: %s

en: Applied effect: %s %.1f dB
sr: Примењен је ефекат: %s %.1f dB

en: Applied effect: %s %.1f%%
sr: Примењен је ефекат: %s %.1f%%

en: Applied effect: %s %.2f semitones
sr: Примењен је ефекат: %s %.2f полутона

en: Applied effect: %s %d stages, %.0f%% wet, frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %d, feedback = %.0f%%
sr: Примењен је ефекат: %s %d ступњева, %.0f%% влажно, учестаност = %.1f Hz, почетна фаза = %.0f deg, дубина = %d, повратна спрега = %.0f%%

en: Applied effect: %s delay = %f seconds, decay factor = %f
sr: Примењен је ефекат: %s застој = %f секунде, фактор распада = %f

en: Applied effect: %s frequency = %.0f Hz, boost = %.0f dB
sr: Примењен је ефекат: %s учестаност = %.0f Hz, прираст = %.0f dB

en: Applied effect: %s frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %.0f%%, resonance = %.1f, frequency offset = %.0f%%
sr: Примењен је ефекат: %s учестаност = %.1f Hz, почетна фаза = %.0f deg, дубина = %.0f%%, звучност = %.1f, померај учестаности = %.0f%%

en: Applied effect: %s remove dc offset = %s, normalize amplitude = %s, stereo independent %s
sr: Примењен је ефекат: %s уклони дц померај = %s, нормализуј досег = %s, стерео независтан %s

en: Applied effect: Generate %s wave %s, frequency = %.2f Hz, amplitude = %.2f, %.6lf seconds
sr: Примењен је ефекат: Стварам %s талас %s, учестаност = %.2f Hz, досег = %.2f, %.6lf сек.

en: Applied effect: Generate DTMF tones, %.6lf seconds
sr: Примењен је ефекат: Стварање ДТМФ тонова, %.6lf сек.

en: Applied effect: Generate Noise, %.6lf seconds
sr: Примењен је ефекат: Стварање буке, %.6lf сек.

en: Applied effect: Generate Silence, %.6lf seconds
sr: Примењен је ефекат: Стварање тишине, %.6lf сек.

en: Apply %s
sr: Примени „%s“

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
sr: Примените „%s“ са параметром
    
    %s

en: Apply Chain
sr: Примени ланац

en: Apply to &Files...
sr: Примени на &датотеке...

en: Apply to Current &Project
sr: Примени на текући &пројекат

en: Applying '%s' to current project
sr: Примењујем „%s“ на текући пројекат

en: Applying Dynamic Range Compression...
sr: Примењујем динамичко сажимање сразмере...

en: Applying Leveller...
sr: Примењујем изравнавање...

en: Applying Nyquist Effect...
sr: Примењујем Никвист ефекат...

en: Applying Phaser
sr: Примењујем фазника

en: Applying Spike Cleaner...
sr: Примењујем чистача шиљка...

en: Applying Stereo to Mono
sr: Примењујем стерео у моно

en: Applying Wahwah
sr: Примењујем ваувау

en: Applying...
sr: Примењујем...

en: Are you sure you don't want to recover any projects?
    They can't be recovered later.
sr: Да ли сте сигурни да не желите да опоравите ниједан пројекат?
    Можете их опоравити касније.

en: Are you sure you want to delete %s?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете %s?

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
sr: Да ли сте сигурни да желите да вратите списак жанра на основно?

en: Are you sure you want to save the file as "
sr: Да ли сте сигурни да желите да сачувате датотеку као „

en: Artist Name
sr: Име извођача

en: As&k user
sr: &Питај корисника

en: Ask me
sr: Питај ме

en: Attac&k/decay time (secs):
sr: Време &напада/распада (сек.):

en: Attack Time
sr: Време напада

en: Attack Time %.1f secs
sr: Време напада %.1f сек.

en: Attack Time:
sr: Време напада:

en: Attack/decay time
sr: Време напада/распада

en: Attempt to run Noise Removal without a noise profile.
sr: Покушавам да покренем уклањање буке без профила буке.

en: Attempt to use filter in OpenFile dialog first
sr: Покушај прво да користиш филтер у прозорчету „Отворите датотеку“

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
sr: Покушан је извоз %d канала, али највећи број канала за изабрани формат излаза је %d

en: Au&dio Device Info...
sr: Подаци &звучног уређаја...

en: Audacity %s Development Team
sr: Развојни тим Одважности %s

en: Audacity %s Support Team
sr: Тим подршке Одважности %s

en: Audacity %s ToolBar
sr: Линија алата Одважности — %s

en: Audacity First Run
sr: Прво покретање Одважности

en: Audacity Karaoke%s
sr: Караоке%s Одважности

en: Audacity Mixer Board%s
sr: Табла мешача%s

en: Audacity Preferences
sr: Поставке Одважности

en: Audacity Project Files
sr: Датотеке пројекта Одважности

en: Audacity Timer Record
sr: Временско снимање Одважности

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
sr: Временско снимање Одважности — чекам да започнем

en: Audacity Timer Record Progress
sr: Напредак временског снимања Одважности

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
sr: Одважност је покушала да користи ФФмпег да увезе звучну датотеку,
    али није пронашла библиотеке.
    
    Да користите ФФмпег увоз, идите на „Поставке > Библиотеке“
    да преузмете или пронађете ФФмпег библиотеке.

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#foreign"> FFmpeg library</a> to your computer.
sr: Одважност може да увезе незаштићене датотеке у многим другим форматима (као што су М4А и ВМА, сажете ВАВ датотеке са преносних снимача и звук из видео датотека) ако преузмете и инсталирате опционалну <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#foreign"> ФФмпег библиотеку</a> на ваш рачунар.

en: Audacity compressed project files (.aup) save your work in a smaller, compressed (.ogg) format. 
    Compressed project files are a good way to transmit your project online, because they are much smaller. 
    To open a compressed project takes longer than usual, as it imports each compressed track. 
    
    Most other programs can't open Audacity project files.
    When you want to save a file that can be opened by other programs, select one of the
    Export commands.
sr: Сажете датотеке пројекта Одважности (.aup) чувају ваш рад у мањем, сажетом (.ogg) облику. 
    Сажете датотеке пројекта јесу добар начин за пренос вашег пројекта на мрежи, зато што су много мање. 
    Отварање сажетог пројекта траје дуже него обично, јер увози сваку сажету нумеру. 
    
    Већина осталих програма не могу да отворе датотеке пројекта Одважности.
    Ако желите да сачувате датотеку коју ће моћи да отворе остали програми, изаберите једну од
    наредби за извоз.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
sr: Одважност не може да нађе место за складиштење
    привремених датотека. Молим унесите одговарајући
    директоријум у прозорчету поставки.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
sr: Одважност не може да пронађе датотеку:
      %s.
    Тема није учитана.

en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
sr: Одважност не може да учита датотеку:
      %s.
    Можда је лош пнг формат?

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
sr: Одважност не може да отвори датотеку:
      %s
    за писање.

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
sr: Одважност не може да прочита своју основну тему.
    Молим пријавите проблем.

en: Audacity could not save file:
      %s
sr: Одважност не може да сачува датотеку:
      %s

en: Audacity could not write file:
      %s.
sr: Одважност не може да запише датотеку:
      %s.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
sr: Одважност не може да запише слике у датотеку:
      %s.

en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    If it is uncompressed, try importing it using "Import Raw".
sr: Одважност не препознаје врсту датотеке „%s“.
    Ако је несажета, покушајте да је увезете користећи „Увези сирову“.

en: Audacity found an orphan block file: %s. 
    Please consider saving and reloading the project to perform a complete project check.
sr: Одважност је пронашла напуштену блок датотеку: %s. 
    Молим размотрите чување и поновно учитавање пројекта зарад извршавања потпуне провере пројекта.

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
sr: Одважност је самостално открио исправне ФФмпег библиотеке.
    Да ли још увек желите да их пронађете ручно?

en: Audacity is a free program written by a worldwide team of volunteer <a href="http://audacity.sourceforge.net/community/developers">developers</a>. We thank <a href="http://sourceforge.net">SourceForge.net</a> and <a href="http://code.google.com">Google Code</a> for our project hosting. Audacity is <a href="http://audacity.sourceforge.net/download/">available</a> for Windows, Mac, and GNU/Linux (and other Unix-like systems).
sr: Одважност је слободан програм који је написала екипа <a href="http://audacity.sourceforge.net/community/developers">програмера</a> добровољаца широм света. Захваљујемо се <a href="http://sourceforge.net">SourceForge.net</a>-у и <a href="http://code.google.com">Google Code</a>-у за удомљавање нашег пројекта. Одважност је <a href="http://audacity.sourceforge.net/download/">доступна</a> за Виндоуз, Мек и ГНУ/Линукс (и остале Униксолике системе).

en: Audacity is already running
sr: Одважност је већ покренут

en: Audacity is based on code from the following projects:
sr: Одважност се заснива на коду из следећих пројеката:

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
sr: Одважност ће сада да изађе. Молим поново
    покрените Одважност да бисте користили
    нови привремени директоријум.

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
sr: Одважности је потребна датотека „%s“ да би направио МП3.

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
sr: Одважност захтева датотеку „%s“ да би увозила и извозила звук путем ФФмпег-а.

en: Audacity project (.AUP) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
sr: Датотеке пројекта Одважности (.AUP) нису тренутно 
    придружене Одважности. 
    
    Да их придружим, тако да се отварају на двоклик?

en: Audacity projects
sr: Пројекти Одважности

en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
sr: Одважност је препознала врсту датотеке „%s“.
    Увозници који наводно подржавају такве датотеке су:
    %s,
    али ниједан од њих не разуме овај формат датотеке.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
sr: Одважност није у могућности да закључа
    директоријум привремених датотека.
    
    Овај директоријум можда користи други примерак Одважности.

en: Audacity was unable to convert an Audacity 1.0 project to the new project format.
sr: Одважност није могла да преобрати пројекат Одважности 1.0 у формат новог пројекта.

en: Audio Device Info
sr: Подаци о звучном уређају

en: Audio File
sr: Датотека звука

en: Audio Host
sr: Домаћин звука

en: Audio Position:
sr: Положај звука:

en: Audio Track
sr: Звучна нумера

en: Audio Unit
sr: Звучна јединица

en: Audio Unit Effects
sr: Ефекти звучне јединице

en: Audio cache
sr: Остава звука

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
sr: Пропусни опсег прекида звука (Hz)
    Опционално
    0 — самостално

en: Audio playback and recording
sr: пуштање и снимање звука

en: Audio to &buffer:
sr: Звук у &приручну меморију:

en: Author:
sr: Аутор:

en: Auto Duck
sr: Самоутишавање

en: Auto Duck by Markus Meyer
sr: Самоутишавање је приредио Маркус Мејер

en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
sr: Самоутишавање захтева управљачку нумеру која мора бити постављена испод изабране нумере.

en: Auto Duck...
sr: Самоутишавање...

en: Automated Input Level Adjustment
sr: Осамостаљено дотеривање улазног нивоа

en: Automated Input Level Adjustment (on/off)
sr: Осамостаљено дотеривање нивоа улаза (укљ/иск)

en: Automated Input Level Adjustment decreased the volume to %f.
sr: Осамостаљено дотеривање улазног нивоа је смањило јачину звука на %f.

en: Automated Input Level Adjustment increased the volume to %.2f.
sr: Осамостаљено дотеривање улазног нивоа је повећало јачину звука на %.2f.

en: Automated Input Level Adjustment stopped as requested by user.
sr: Осамостаљено дотеривање улазног нивоа је заустављено као што је и затражио корисник.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
sr: Осамостаљено дотеривање улазног нивоа је заустављено. %.2f изгледа прихватљива јачина звука.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
sr: Осамостаљено дотеривање улазног нивоа је заустављено. Није било могуће оптимизовати га више. И даље је исувише висок.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
sr: Осамостаљено дотеривање улазног нивоа је заустављено. Није било могуће оптимизовати га више. И даље је исувише низак.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. The total number of analysis has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
sr: Осамостаљено дотеривање улазног нивоа је заустављено. Укупан број анализа је прекорачен без проналажења прихватљиве јачине звука. И даље је исувише висок.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. The total number of analysis has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
sr: Осамостаљено дотеривање улазног нивоа је заустављено. Укупан број анализа је прекорачен без проналажења прихватљиве јачине звука. И даље је исувише низак.

en: Automatic Crash Recovery
sr: Самосталние опоравак после пада

en: Automatically &fit tracks vertically zoomed
sr: Самостално &уклопи нумере усправно зумиране

en: Automatically make labels from words
sr: Самостално направи натписе од речи

en: Average
sr: Просечни

en: Average rms =  dB.
sr: Просечна рмс =  dB.

en: Average rms = %.1f dB.
sr: Просечна рмс = %.1f dB.

en: Average rms = zero.
sr: Просечна рмс = нула.

en: Axis
sr: Оса

en: B-spline
sr: Б-сп линија

en: Background
sr: Позадина

en: Background end time
sr: Крајње време полеђа

en: Background start time
sr: Почетно време полеђа

en: Background:
sr: Полеђе:

en: Backwards
sr: Уназад

en: Bad Nyquist 'control' type specification: '%s' in plugin file '%s'.
    Control not created.
sr: Лоша одредница врсте „контроле“ Никвиста: „%s“ у датотеци прикључка „%s“.
    Контрола није направљена.

en: Bandpass
sr: Опсежнопропусни

en: Bass Boost
sr: Прираст баса

en: BassBoost...
sr: Прираст баса...

en: Batch
sr: Пакет

en: Beats per minute:
sr: Тактова у минуту:

en: Behaviors
sr: Понашање

en: Big-endian
sr: Велика крајњост

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
sr: Битски проток (битова/секунди) — утиче на крајњу величину датотеке и квалитет
    Неки кодеци могу прихватити само одређене вредности (128k, 192k, 256k итд.)
    0 — самостално
    Препоручено — 192000

en: Bit Rate Mode:
sr: Режим битског протока:

en: Bit Rate:
sr: Битски проток:

en: Bit Reservoir
sr: Резервоар бита

en: Bit depth:
sr: Дубина бита:

en: Blue Bkgnd
sr: Плава позадина

en: Boost (dB):
sr: Прираст (dB):

en: Boost dB
sr: Прираст dB

en: Boosting Bass Frequencies
sr: Прирашћујем учестаност баса

en: Both channels of a stereo track must be the same length.
sr: Оба канала стерео нумере морају бити истог трајања.

en: Both channels of a stereo track must be the same sample rate.
sr: Оба канала стерео нумере морају бити истог протока узорка.

en: Brown
sr: Браон

en: Browse...
sr: Разгледај...

en: Build Information
sr: Подаци о изградњи

en: Build type:
sr: Врста изградње:

en: Burn to CD
sr: Резање на ЦД

en: Button
sr: Дугме

en: Buttons
sr: Дугмад

en: Byte order:
sr: Редослед бајтова:

en: C&ategory:
sr: &Категорија:

en: C&hain (Double-Click or press SPACE to edit)
sr: &Ланац (да уређујете кликните двапут или притисните РАЗМАК)

en: C&hoose command
sr: &Изабери наредбу

en: C&hoose...
sr: &Изабери...

en: CDDA frames (75 fps)
sr: ЦДДА кадрови (75 к/с)

en: Caching audio
sr: Смештам звук

en: Caching audio into memory
sr: Смештам звук у меморију

en: Calibrate
sr: Калибриши

en: Calibrate voicekey
sr: Калибриши тастер гласа

en: Calibration Results
sr: Резултати калибрације

en: Can't delete 'unnamed'
sr: Не могу да обришем „неименована“

en: Can't delete track with active audio
sr: Не могу да обришем нумеру са активним звуком

en: Can't export multiple files
sr: Не могу да извезем неколико датотека

en: Can't open project file
sr: Не могу да отворим датотеку пројекта

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cancel Save
sr: Откажи чување

en: Cannot control input volume; use system mixer.
sr: Не могу да контролишем улазну јачину звука; користи мешач система.

en: Cannot control output volume; use system mixer.
sr: Не могу да контролишем излазну јачину звука; користи мешач система.

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
sr: Не могу даизвезем МП2 са овим протоком узорка и битским протоком

en: Cannot export audio in this format.
sr: Не могу да извезем звук у тај формат.

en: Cannot export audio to %s
sr: Не могу да извезем звук у %s

en: Capture Full Screen
sr: Сними читав екран

en: Capture Full Window
sr: Сними читав прозор

en: Capture Window Only
sr: Сними само прозор

en: Capture Window Plus
sr: Сними прозор плус

en: Capture entire window or screen
sr: Снимите читав прозор или екран

en: Capture part of a project window
sr: Снимите део прозора пројекта

en: Center
sr: На средини

en: Cepstrum
sr: Кепстар

en: Cha&nnels
sr: Број &канала

en: Chain
sr: Ланац

en: Change Amplification Envelope
sr: Промена повоја појачавања

en: Change Length...
sr: Измени трајање...

en: Change ONE Sample only
sr: Промена само ЈЕДНОГ узорка

en: Change Pitch
sr: Измени врхунац

en: Change Pitch without Changing Tempo
sr: Измени врхунац без мењања такта

en: Change Pitch...
sr: Измени врхунац...

en: Change Sample
sr: Промена узорка

en: Change Several Samples
sr: Промена неколико узорака

en: Change Speed
sr: Измени брзину

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
sr: Измените брзину, утицавши и на такт и на врхунац

en: Change Speed...
sr: Измени брзину...

en: Change Tempo
sr: Измени такт

en: Change Tempo without Changing Pitch
sr: Измени такт без мењања врхунца

en: Change Tempo...
sr: Измени такт...

en: Change audio host
sr: Промени домаћина звука

en: Change gain on focused track
sr: Измени појачање нумере у првом плану

en: Change input channels
sr: Промени улазне канале

en: Change input device
sr: Промени улазни уређај

en: Change lower speed limit (%) to:
sr: Промени доње ограничење брзине на (%):

en: Change output device
sr: Промени излазни уређај

en: Change pan on focused track
sr: Измени каналисање нумере у првом плану

en: Change track name to:
sr: Промените назив нумере у:

en: Change upper speed limit (%) to:
sr: Промени горње ограничење брзине на (%):

en: Changed '%s' to %d Hz
sr: „%s“ је измењена у %d Hz

en: Changed '%s' to %s
sr: „%s“ је измењена у %s

en: Changed block %s to new alias name
sr: Измених блок „%s“ у нови назив алијаса

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
sr: Измене у привременом директроријуму неће ступити на снагу све док поново не покренете Одважност

en: Changing Length...
sr: Мењам трајање...

en: Changing Pitch
sr: Мењам врхунац

en: Changing Speed
sr: Мењам брзину

en: Changing Tempo
sr: Мењам такт

en: Changing Tempo/Pitch
sr: Мењам такт/врхунац

en: Channel
sr: Канал

en: Channel Mode:
sr: Режим канала:

en: Channel: %2d
sr: Канал: %2d

en: Channels:
sr: Бр. канала:

en: Chec&k Dependencies...
sr: &Провери зависности...

en: Checking %s
sr: Проверавам %s

en: Chirp Generator
sr: Стваралац цвркута

en: Chirp...
sr: Цвркут...

en: Choose Language for Audacity to use:
sr: Изаберите језик који ће да користи Одважност:

en: Choose a location to place the temporary directory
sr: Изаберите место за постављање привременог директоријума

en: Choose a location to save screenshot images
sr: Изаберите место за чување слика снимака екрана

en: Choose a location to save the exported files
sr: Изаберите место за чување извежених датотека

en: Choose an EQ curve file
sr: Изаберите датотеку ЕКу криве

en: Choose an import method
sr: Изаберите начин увоза

en: Choose location to save files
sr: Изаберите место за чување датотека

en: Choose...
sr: Изабери...

en: Chorus
sr: Хор

en: Cl&eanSpeech Mode (Customized GUI)
sr: Режим чистог &говора (прилагођено ГКС)

en: Cl&ear
sr: &Очисти

en: Clea&nSpeech Mode (Customized GUI)
sr: Режим &чистог говора (прилагођено графичко сучеље)

en: Clean Speech
sr: Очисти говор

en: CleanSpeech Batch Processing
sr: Групно обрађивање чистог говора

en: CleanSpeech Presets (*.csp)|*.csp
sr: Подешености чистог говора (*.csp)|*.csp

en: Cleaning up cache directories
sr: Чистим директоријуме оставе

en: Cleaning up temporary files
sr: Чистим привремене датотеке

en: Cleaning up unused directories in project data
sr: Чистим некоришћене директоријуме у подацима пројекта

en: Click Removal
sr: Уклањање клика

en: Click Removal...
sr: Уклањање клика...

en: Click and Pop Removal by Craig DeForest
sr: Уклањање клика и облачића је приредио Крег ДеФорест

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks.
sr: Кликните и превуците да дотерате релативну величину стерео нумере.

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
sr: Кликните и превуците да уредите повој досега

en: Click and drag to edit the samples
sr: Кликните и превуците да уредите узорке

en: Click and drag to move a track in time
sr: Кликните и превуците да преместите нумеру на време

en: Click and drag to move left selection boundary.
sr: Кликните и превуците да преместите на лево границу избора.

en: Click and drag to move right selection boundary.
sr: Кликните и превуците да преместите на десно границу избора.

en: Click and drag to resize the track.
sr: Кликните и превуците да промените величину нумере.

en: Click and drag to select audio
sr: Кликните и превуците да изаберете звук

en: Click and drag to stretch selected region.
sr: Кликните и превуците да развучете изабрану област.

en: Click and drag to stretch within selected region.
sr: Кликните и превуците да развучете у изабрану област.

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
sr: Кликните да увећате, шифт+клик да умањите

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
sr: Кликните за усправно увећање. Шифт-клик за умањење. Превуците да одредите област првог плана.

en: Click to verticaly zoom in, Shift-click to zoom out, Drag to create a particular zoom region.
sr: Кликните за усправно увећање, шифт-клик за умањење, превуците да направите посебну област првог плана.

en: Clip Boun&daries
sr: Изрежи &границе

en: Clipping
sr: Одсецање

en: Close
sr: Затвори

en: Close focused track
sr: Затвори нумеру у првом плану

en: Close project immediately with no changes
sr: Одмах затвори пројекат без измена

en: Close project immediately with no further changes
sr: Одмах затвори пројекат без будућих измена

en: Co&py
sr: &Умножи

en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
sr: Ознака кодека (ФОУРЦЦ)
    Опционално
    празно - самостално

en: Codec:
sr: Кодек:

en: Comb
sr: Комбиновани

en: Command
sr: Наредба

en: Command %s not implemented yet
sr: Наредба „%s“ још увек није примењена

en: Command Action
sr: Радња наредбе

en: Command Line Export Setup
sr: Подесите линију наредби извоза

en: Command Output
sr: Излаз наредбе

en: Command-line options supported:
sr: Подржане опције линије наредби:

en: Command:
sr: Наредба:

en: Comments
sr: Примедбе

en: Compress based on Peaks
sr: Сажми на основу врхунаца

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
sr: Ниво сажимања
    потребан за ФЛАЦ
    -1 — самостално
    min — 0 (брзо кодирање, велика излазна датотека)
    max — 10 (споро кодирање, мала излазна датотека)

en: Compression:
sr: Сажимање:

en: Compressor
sr: Сажиматељ

en: Compressor...
sr: Сажиматељ...

en: Confirm
sr: Потврди

en: Confirm Deletion
sr: Потврди брисање

en: Confirm Overwrite
sr: Потврди преписивање

en: Confirm?
sr: Да потврдим?

en: Constant
sr: Сталан

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
sr: Настави са поправкама прибележеним у дневнику, и провери има ли још грешака. Ово ће сачувати пројекат у његовом тренутном стању, осим ако „Одмах затворите пројекат“ при будућим упозорењима о грешкама.

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
sr: Настави без брисања; занемари допунске датотеке ове сесије

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
sr: Анализирање супротности (ВЦАГ 2 сагласност)

en: Contrast Analyzer, for measuring rms volume differences between two selections of audio.
sr: Анализатор супротности, за мерење разлика рмс јачине звука између два избора звука.

en: Contrast Result:
sr: Резултат супротности:

en: Contrast...
sr: Супротност...

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
sr: Преобратих датотеку пројекта 1.0 у нови формат.
    Стара датотека је сачувана као „%s“

en: Converter
sr: Преображавач

en: Copied labeled regions to the clipboard
sr: Умножих натписане области у списак исечака

en: Copy
sr: Умножите

en: Copy All Files (Safer)
sr: Умножи све датотеке (безбедније)

en: Copy Labels
sr: Умножи натписе

en: Copy Selected Files
sr: Умножи изабране датотеке

en: Copying audio data into project...
sr: Умножавам звучне податке у пројекат...

en: Copying stereo audio into a mono track is not allowed.
sr: Умножавање стерео звука у моно нумеру није дозвољено.

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
sr: Умножавање ових датотека у ваш пројекат ће уклонити ове зависности.
    Тако је безбедније, али захтева више простора на диску.

en: Core Libraries
sr: Библиотеке језгра

en: Cosine
sr: Косинусно

en: Could not create autosave file:
sr: Не могу да направим самочувајућу датотеку:

en: Could not create directory:
      %s
sr: Не могу да направим директоријум:
      %s

en: Could not enumerate files in auto save directory.
sr: Не могу да нумеришем датотеке у директоријуму самочувања.

en: Could not find any audio devices.
sr: Не могу да пронађем ниједан звучни уређај.

en: Could not load file: "%s"
sr: Не могу да учитам датотеку: „%s“

en: Could not open MP3 encoding library!
sr: Не могу да отворим библиотеку МП3 кодирања!

en: Could not open file
sr: Не могу да отворим датотеку

en: Could not open file:
      %s
sr: Не могу да отворим датотеку:
      %s

en: Could not open file:
sr: Не могу да отворим датотеку:

en: Could not open file: "%s"
sr: Не могу да отворим датотеку: „%s“

en: Could not remove old auto save file
sr: Не могу да уклоним стару самостално сачувану датотеку

en: Could not remove old autosave file:
sr: Не могу да уклоним стару самочувајућу датотеку:

en: Could not save project. Path not found.  Try creating 
    directory "%s" before saving project with this name.
sr: Не могу да сачувам пројекат. Нисам пронашао путању.  Покушајте да 
    направите директоријум „%s“ пре чувања пројекта под овим називом.

en: Could not save project. Perhaps %s 
    is not writable or the disk is full.
sr: Не могу да сачувам пројекат. Можда %s 
    није уписив или је диск попуњен.

en: Could not set parameters of effect %s
     to %s.
sr: Не могу да подесим параметре ефекта „%s“
     у „%s“.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
sr: Не могу да пронађем фасциклу података пројекта: „%s“

en: Couldn't write to file "%s": %s
sr: Не могу да упишем у датотеку „%s“: %s

en: Couldn't write to file:
sr: Не могу да упишем у датотеку:

en: Create
sr: Направи

en: Created new audio track
sr: Створена је нова звучна нумера

en: Created new label track
sr: Створена је нова натписна нумера

en: Created new project
sr: Створен је нови пројект

en: Created new stereo audio track
sr: Створена је нова стерео звучна нумера

en: Created new time track
sr: Створена је нова временска нумера

en: Creating Noise Profile
sr: Стварам профил буке

en: Credits
sr: Заслуге

en: Ctrl-Left-Click
sr: Ктрл + леви клик

en: Ctrl-Left-Drag
sr: Ктрл + лево превлачење

en: Ctrl-Wheel-Rotate
sr: Ктрл + окретања точкића

en: Cu&t
sr: &Исеци

en: Cuberoot Autocorrelation
sr: Кубнокорена самоузајамност

en: Cubic
sr: Кубично

en: Current difference
sr: Тренутне разлике

en: Cursor Left
sr: Курсор лево

en: Cursor Long Jump Left
sr: Дуги скок курсора лево

en: Cursor Long Jump Right
sr: Дуги скок курсора десно

en: Cursor Right
sr: Курсор десно

en: Cursor Short Jump Left
sr: Кратак скок курсора лево

en: Cursor Short Jump Right
sr: Кратак скок курсора десно

en: Cursor to Track &End
sr: Од &курсора до краја нумере

en: Cursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Peak: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
sr: Курсор: %.4f сек (%d Hz) (%s) = %f,    Врх: %.4f сек (%d Hz) (%s) = %.3f

en: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Peak: %d Hz (%s) = %.1f dB
sr: Курсор: %d Hz (%s) = %d dB    Врх: %d Hz (%s) = %.1f dB

en: Curve Name
sr: Назив криве

en: Curve exists
sr: Крива постоји

en: Curves exported
sr: Криве су извежене

en: Custom FFmpeg Export
sr: Извоз произвољног ФФмпег-а

en: Cut
sr: Исеци

en: Cut Labels
sr: Исеци натписе

en: Cut Preview
sr: Преглед одсецања

en: Cut labeled regions to the clipboard
sr: Исеците натписане области у списак исечака

en: Cut to the clipboard
sr: Исеците у оставу

en: Cutoff:
sr: Прекид:

en: D&elete...
sr: &Обриши...

en: DTMF Tone Generator
sr: ДТМФ генератор тона

en: DTMF Tones...
sr: ДТМФ тонови...

en: DTMF sequence:
sr: ДТМФ низ:

en: Data gathered
sr: Прикупљени подаци

en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
sr: Подаци ће бити припојени на стандардни улаз.
    „%f“ користи назив датотеке у прозору извоза.

en: De&faults
sr: О&сновно

en: De&lete
sr: &Обриши

en: De&lete selected rule
sr: &Обриши изабрано правило

en: De&vice
sr: У&ређај

en: Debug build
sr: изградња за уклањање грешака

en: Decay Time
sr: Време распада

en: Decay Time %.1f secs
sr: Време распада %.1f сек.

en: Decay Time:
sr: Време распада:

en: Decay factor:
sr: Фактор распада:

en: Decoding Waveform
sr: Декодирам таласни облик

en: Decrease gain on focused track
sr: Смањи појачање нумере у првом плану

en: Decrease input gain
sr: Смањи улазно појачање

en: Decrease output gain
sr: Смањи излазно појачање

en: Decrease playback speed
sr: Смањи брзину пуштања

en: Default &View Mode:
sr: Основни режим &прегледа:

en: Default Sample &Format:
sr: Основни &облик узорка:

en: Default Sample &Rate:
sr: Основни &проток узорка:

en: Default endianness
sr: Основна крајњост

en: Degree of Leveling
sr: Степен изравнавања

en: Degree of Leveling:
sr: Степен изравнавања:

en: Delay
sr: Кашњење

en: Delay time (seconds):
sr: Време застоја (у секундама):

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete
sr: Да обришем

en: Delete '
sr: Да обришем „

en: Delete Labels
sr: Обриши натписе

en: Delete Preset
sr: Обриши подешеност

en: Delete orphan files (permanent immediately)
sr: Обриши напуштене датотеке (одмах за стално)

en: Delete preset '%s'?
sr: Да обришем подешеност „%s“?

en: DeleteKey
sr: Тастер брисања

en: DeleteKey2
sr: Тастер брисања2

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
sr: Обрисано %.2f секунде при t=%.2f

en: Deleted labeled regions
sr: Обрисане натписане области

en: Dependency Check
sr: Провера зависности

en: Depth (%):
sr: Дубина (%):

en: Depth in percent
sr: Дубина у процентима

en: Depth:
sr: Дубина:

en: Detac&h at Silences
sr: Одвој на &тишинама

en: Detach
sr: Откачи

en: Detach Labels
sr: Откачи натписе

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
sr: Откачено је %.2f секунде при t=%.2f

en: Detached labeled regions
sr: Откажене натписане области

en: Detect clipping
sr: Откриј одсечке

en: Detecting clipping
sr: Откривам одсечке

en: Device
sr: Уређај

en: Device information is not available.
sr: Подаци о уређају нису доступни.

en: Devices
sr: Уређаји

en: Difference = %.1f Average rms dB.
sr: Разлика = %.1f просечних рмс dB.

en: Difference = infinite Average rms dB.
sr: Разлика = бесконачно просечних рмс dB.

en: Difference is indeterminate.
sr: Разлика је неодредива.

en: Difference:
sr: Разлика:

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sr: Промене правца                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Direction Changes (High Threshold)
sr: Промене правца (висока осетљивост)

en: Direction Changes (Low Threshold)
sr: Промене правца (ниска осетљивост)

en: Directories
sr: Директоријуми

en: Directory %s does not exist. Create it?
sr: Директоријум %s не постоји. Да га направим?

en: Directory %s is not writable
sr: Директоријум „%s“ није уписив

en: Disable Meter
sr: Искључи мерач

en: Disabled
sr: искључено

en: Disallowed
sr: Одбијено

en: Disk Space
sr: Простор на диску

en: Disk space remains for recording %d hours and %d minutes.
sr: На диску преостаје простора за још %d сата и %d минута снимања.

en: Disk space remains for recording %d minutes.
sr: На диску преостаје простора за још %d минута снимања.

en: Disk space remains for recording %d seconds.
sr: На диску преостаје простора за још %d секунде снимања.

en: Disk space remains for recording 1 hour and %d minutes.
sr: На диску преостаје простора за један сат и %d минута снимања.

en: Display
sr: Приказ

en: Display Audio Unit effects in graphical mode
sr: Прикажите ефекте звучне јединице у графичком режиму

en: Distortion
sr: Изобличење

en: Dit&her:
sr: Међу&тон:

en: Do &not copy any audio
sr: &Немој умножавати никакав звук

en: Do Not Copy
sr: Не умножавај

en: Do Not Recover
sr: Немој опорављати

en: Do not show this warning again
sr: Не приказуј више ово упозорење

en: Do you really want to delete selected rule?
sr: Да ли заиста желите да обришете изабрано правило?

en: Do you still want to start Audacity?
sr: Да ли још увек желите да покренете Одважност?

en: Do you want to save the changes?
sr: Да ли желите да сачувате измене?

en: Don't &warn again and always use my choice above
sr: Не упозоравај &ме више и увек користи мој избор

en: Don't a&pply effects in batch mode
sr: Не &примењуј ефекте у групном режиму

en: Don't show this again at start up
sr: Не приказуј више ово при покретању

en: Don't show this warning again
sr: Не приказуј више ово упозорење

en: Dow&nload
sr: Преуз&ми

en: Down
sr: Доле

en: Down Octave
sr: Доња октава

en: Download
sr: Преузми

en: Drag label boundary
sr: Превуците границу натписа

en: Drag one or more label boundaries
sr: Превуците једну или више граница натписа

en: Drag the track vertically to change the order of the tracks.
sr: Превуците нумеру усправно да измените поредак нумера.

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
sr: Превуците да увећате у области, десни клик да умањите

en: Draw Curves
sr: Исцртај криве

en: Draw Tool
sr: Алат цртања

en: Drawing Spectrum
sr: Исцртавам спектар

en: Dry Wet
sr: Суво влажно

en: Dry/Wet:
sr: Суво/влажно:

en: Duck amount:
sr: Износ утишања:

en: Duplic&ate
sr: У&двостручи

en: Duplicate
sr: Удвостручи

en: Duplicated
sr: Удвостручено

en: Duration
sr: Трајање

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
sr: Трајање је нула. Ништа неће бити снимљено.

en: Duration:
sr: Трајање:

en: Duty cycle:
sr: Радни циклус:

en: Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
sr: Динамичке библиотеке (*.dylib)|*.dylib|Све библиотеке (*)|*

en: Dynamic Range Compressor
sr: Сажиматељ динамичког опсега

en: Dynamics Processor
sr: Динамички процесор

en: E&dit...
sr: &Уреди...

en: E&xit
sr: &Изађи

en: E&xpand All Tracks
sr: &Рашири све нумере

en: E&xport...
sr: &Извези...

en: EQ Curve needs a different name
sr: ЕКу крива захтева другачији назив

en: EQCurves.xml and EQDefaultCurves.xml missing
sr: Недостају ЕКуКриве.xml и ЕКуОсновнеКриве.xml

en: EQCurves.xml and EQDefaultCurves.xml were not found on your system.
    Please press 'help' to visit the download page.
    
    Save the curves at %s
sr: Нисам пронашао на вашем систему „ЕКуКриве.xml“ и „ЕКуОсновнеКриве.xml“.
    Молим притисните „помоћ“ да посетите страну за преузимање.
    
    Сачуваћу криве у %s

en: Echo
sr: Одјек

en: Echo...
sr: Одјек...

en: Edit
sr: Уређивање

en: Edit C&hains...
sr: Уреди ла&нце...

en: Edit Chains
sr: Уредите ланце

en: Edit Genres
sr: Уреди жанрове

en: Edit Labels
sr: Уредите натписе

en: Edit Metadata
sr: Уредите метаподатке

en: Edit Metadata tags
sr: Уреди ознаке метаподатака

en: Edit metadata
sr: Уредите метаподатке

en: Edit the metadata tags
sr: Уредите ознаке метаподатака

en: Edited labels
sr: Уређени натписи

en: Editing a clip can &move other clips
sr: Уређивање снимка може да премешта остале снимке

en: Editing and greyed out Menus
sr: Изборници уређивања и заблеђивања

en: Effe&ct
sr: &Ефекат

en: Effect Settings
sr: Подешавања ефекта

en: Effects
sr: Ефекти

en: Effects Preview
sr: Прегледање ефеката

en: Elapsed Time:
sr: Протекло време:

en: Emeritus Developers
sr: Заслужни програмери

en: Empty
sr: Празно

en: Enable &dragging of left and right selection edges
sr: Укључи &превлачење леве и десне ивице избора

en: Enable Automated Input Level Adjustment.
sr: Укључите осамостаљено дотеривање улазног нивоа.

en: Enable Effects
sr: Укључите ефекте

en: Enable Meter
sr: Укључи мерач

en: Enable cu&t lines
sr: Укључи линије &одсецања

en: Enabled
sr: укључено

en: Encoding:
sr: Кодирање:

en: End
sr: Крај

en: End Date
sr: Датум завршетка

en: End Date and Time
sr: Датум и време заустављања

en: End Time
sr: Крајње време

en: Energy
sr: Енергија

en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sr: Енергија                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Enhanced Autocorrelation
sr: Побољшана самоузајамност

en: Enter Nyquist Command:
sr: Унесите наредбу Никвиста:

en: Enter name of new chain
sr: Унесите назив новог ланца

en: Enter track name
sr: Унесите назив нумере

en: Envelope
sr: Омотница

en: Envelope Tool
sr: Алат повоја

en: Equaliser
sr: Уједначавач

en: Equalization
sr: Уједначавање

en: Equalization, by Martyn Shaw && Mitch Golden
sr: Уједначавање су приредили Мартин Шов и Мич Голден

en: Equalization...
sr: Уједначавање...

en: Error
sr: Грешка

en: Error %d returned from MP3 encoder
sr: МП3 кодер је вратио грешку „%d“

en: Error (file may not have been written): %s
sr: Грешка (датотека није могла бити записана): %s

en: Error Closing File
sr: Грешка затварања датотеке

en: Error Flushing File
sr: Грешка испирања датотеке

en: Error Importing
sr: Грешка увожења

en: Error Initializing Audio
sr: Грешка при покретању звука

en: Error Initializing Midi
sr: Грешка при покретању мидија

en: Error Loading EQ Curve
sr: Грешка учитавања ЕКу криве

en: Error Loading Keyboard Shortcuts
sr: Грешка учитавања пречица тастатуре

en: Error Loading Metadata
sr: Грешка учитавања метаподатака

en: Error Loading VST Program
sr: Грешка учитавања ВСТ програма

en: Error Locking Temporary Folder
sr: Грешка закључавања привремене фасцикле

en: Error Opening File
sr: Грешка отварања датотеке

en: Error Opening File or Project
sr: Грешка отварања датотеке или пројекта

en: Error Opening Project
sr: Грешка отварања пројекта

en: Error Saving Equalization Curves
sr: Грешка чувања кривих уједначавања

en: Error Saving Keyboard Shortcuts
sr: Грешка чувања пречица тастатуре

en: Error Saving Project
sr: Грешка чувања пројекта

en: Error Saving Tags File
sr: Грешка чувања датотеке ознака

en: Error Writing Autosave File
sr: Грешка писања самочувајуће датотеке

en: Error Writing to File
sr: Грешка писања у датотеку

en: Error in Duration
sr: Грешка у трајању

en: Error in Nyquist code
sr: Грешка у коду Никвиста

en: Error opening file
sr: Грешка приликом отварања датотеке

en: Error trying to save file:
sr: Грешка приликом покушаја чувања датотеке:

en: Error while opening sound device.
sr: Грешка приликом отварања звучног уређаја.

en: Error while opening sound device. Please check the output device settings and the project sample rate.
sr: Грешка приликом отварања звучног уређаја. Молим проверите подешавања излазног уређаја и проток узорка пројекта.

en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
sr: Грешка приликом записивања %s датотеке (диск је пун?).
    Библиотека датотеке звука каже „%s“

en: Error:
sr: Грешка:

en: Error: %hs at line %lu
sr: Грешка: %hs у реду %lu

en: Estimate
sr: Приближно

en: Expand
sr: Рашири

en: Expanded Cut Line
sr: Раширена је линија одсецања

en: Expander
sr: Проширивач

en: Expo&rt Selection...
sr: &Извези избор...

en: Export
sr: Извезите

en: Export &Labels...
sr: Извези &ознаке...

en: Export &Multiple...
sr: Извези &неколико...

en: Export CleanSpeech &Presets...
sr: Извези претподешавање &чистог говора...

en: Export Contrast Result As:
sr: Извези резултате супротности као:

en: Export EQ curves as...
sr: Извези ЕКу криве као...

en: Export File
sr: Извези датотеку

en: Export Keyboard Shortcuts As:
sr: Извези пречице тастатуре као:

en: Export Labels As:
sr: Извези натписе као:

en: Export MIDI
sr: Извези МИДИ

en: Export MIDI As:
sr: Извези МИДИ као:

en: Export MIDI...
sr: Извези МИДИ...

en: Export Multiple
sr: Извези неколико

en: Export Presets
sr: Извези подешеност

en: Export Spectral Data As:
sr: Извези податке спектра као:

en: Export canceled after exporting the following %ld file(s).
sr: Извоз је отказан након извоза следеће %ld датотеке.

en: Export format:
sr: Формат извоза:

en: Export location:
sr: Путања извоза:

en: Export stopped after exporting the following %ld file(s).
sr: Извоз је заустављен након извоза следеће %ld датотеке.

en: Exporting an Audio File
sr: Извожење датотеке звука

en: Exporting entire file as %s
sr: Извозим читаву датотеку као %s

en: Exporting entire file at %d Kbps
sr: Извозим читаву датотеку при брзини од %d Kb/s

en: Exporting entire file at %d kbps
sr: Извозим читаву датотеку при брзини од %d kb/s

en: Exporting entire file with %s preset
sr: Извозим читаву датотеку са %s претподешавањем

en: Exporting entire file with VBR quality %s
sr: Извозим читаву датотеку са ВБР квалитетом %s

en: Exporting selected audio as %s
sr: Извозим изабрани звук као %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
sr: Извозим изабрани звук при брзини од %d Kb/s

en: Exporting selected audio at %d kbps
sr: Извозим изабрани звук при брзини од %d kb/s

en: Exporting selected audio with %s preset
sr: Извозим изабрани звук са %s претподешавањем

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
sr: Извозим изабрани звук са ВБР квалитетом %s

en: Exporting the entire project as %s
sr: Извозим читав пројекат као %s

en: Exporting the entire project as FLAC
sr: Извозим читав пројекат као ФЛАЦ

en: Exporting the entire project as Ogg Vorbis
sr: Извозим читав пројекат као Огг Ворбис

en: Exporting the entire project using command-line encoder
sr: Извозим читав пројекат користећи шифрер линије наредби

en: Exporting the selected audio as %s
sr: Извозим изабрани звук као %s

en: Exporting the selected audio as FLAC
sr: Извозим изабрани звук као ФЛАЦ

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
sr: Извозим изабрани звук као Огг Ворбис

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
sr: Извозим изабрани звук користећи шифрер линије наредби

en: Extend Selection Range
sr: Проширивање опсега избора

en: Extended Import
sr: Проширења увоза

en: Extracting features: %s
sr: Извлачим функције: %s

en: Extreme
sr: Сулудо

en: FFT Find Notes
sr: ФФТ налажење нота

en: FFT Skip Points
sr: ФФТ тачке прескока

en: FFT Window
sr: ФФТ прозор

en: FFmpeg Import/Export Library
sr: Библиотека увоза/извоза ФФмпег-а

en: FFmpeg Library Version:
sr: Издање ФФмпег библиотеке:

en: FFmpeg Library:
sr: ФФмпег библиотека:

en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
sr: ФФмпег не може да пронађе кодек звука 0x%x.
    Подршка за овај кодек вероватно није састављена.

en: FFmpeg library not found
sr: Нисам пронашао ФФмпег библиотеку

en: FFmpeg not found
sr: Нисам нашао ФФмпег

en: FFmpeg startup failed
sr: Покретање ФФмпег-а није успело

en: FFmpeg support not compiled in
sr: ФФмпег подршка није састављена

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before,                         
    but this time Audacity failed to load it at startup.                         
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
sr: ФФмпег је подешен у поставкама и успешно се учитао раније,                         
    али овог пута Одважност није успела да га учита при покретању.                         
    
    Мораћете да се вратите назад у „Поставке > Библиотеке“ и да га поново подесите.

en: FFmpeg-compatible files
sr: ФФмпег сагласне датотеке

en: FLAC Export Setup
sr: Подесите ФЛАЦ извоз

en: FLAC Files
sr: ФЛАЦ датотеке

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
sr: ФЛАЦ шифрер није успео да започне
    Стање: %d

en: FLAC export couldn't open %s
sr: ФЛАЦ извоз не може да отвори %s

en: FLAC files
sr: ФЛАЦ датотеке

en: FLAC import and export
sr: ФЛАЦ увоз и извоз

en: FLAC options
sr: ФЛАЦ опције

en: FLAC support is not included in this build of Audacity
sr: ФЛАЦ подршка није укључена у овом издању Одважности

en: Face name
sr: Назив слова

en: Face size
sr: Величина слова

en: Fade In
sr: Појави се

en: Fade Out
sr: Ишчезни

en: Fading In
sr: Појављивање

en: Fading Out
sr: Ишчезавање

en: Failed to find compatible FFmpeg libraries.
sr: Нисам успео да пронађем сагласне ФФмпег библиотеке.

en: Failed to find the codec
sr: Нисам успео да пронађем кодек

en: Failed to guess format
sr: Нисам успео да погодим формат

en: Fast
sr: Брзо

en: Fast Sinc Interpolation
sr: Брзо уметање усклађења

en: Features
sr: Могућности

en: Feedback (%):
sr: Повратна спрега (%):

en: Feedback in percent
sr: Повратна спрега у процентима

en: File
sr: Датотека

en: File Format Support
sr: Подршка формата датотеке

en: File extensions
sr: Проширења датотека

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
sr: Датотека може бити неисправна или оштећена: 
    %s

en: File name prefix
sr: Префикс назива датотеке

en: File name prefix:
sr: Префикс назива датотеке:

en: Filename = %s.
sr: Назив датотеке = %s.

en: Files Missing
sr: Недостају датотеке

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
sr: Попуни тишинама недостајуће податке приказа (само за ову сесију)

en: Filter
sr: Филтер

en: Final Pitch Shift
sr: Крајњи померај врхунца

en: Final Tempo Change (%)
sr: Крајња промена такта (%)

en: Find &Zero Crossings
sr: Нађи нулте &прелазе

en: Find Clipping
sr: Нађите одсечке

en: Find Clipping...
sr: Нађи одсечке...

en: Find path to command
sr: Пронађи путању до наредбе

en: First Track
sr: Прва нумера

en: First file name
sr: Назив прве датотеке

en: First file name:
sr: Назив прве датотеке:

en: Fit &Vertically
sr: Уклопи &усправно

en: Fit Project
sr: Испуните пројекат

en: Fit Selection
sr: Испуните избор

en: Fit project in window
sr: Уклопи пројекат у прозор

en: Fit selection in window
sr: Уклопи избор у прозор

en: Five Min
sr: Пет мин.

en: Fla&tten
sr: &Равно

en: Flanger
sr: Фланџер

en: Font...
sr: Врста слова...

en: Force Final Alignment
sr: Присили завршно поравнање

en: Foreground
sr: Прочеље

en: Foreground end time
sr: Крајње време прочеља

en: Foreground start time
sr: Почетно време прочеља

en: Foreground:
sr: Прочеље:

en: Format Change
sr: Промена формата

en: Format:
sr: Формат:

en: Forwards
sr: Унапред

en: Fr&equency smoothing (Hz):
sr: &Ублажавање учестаности (Hz):

en: Frame Period
sr: Период кадра

en: Frame Period:
sr: Период кадра:

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
sr: Величина кадра
    Опционално
    0 — основно
    min — 16
    max — 65535

en: Frame:
sr: Кадар:

en: Free Space:
sr: Слободан простор:

en: Frequency (Hz)
sr: Учестаност (Hz)

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
sr: Учестаност (Hz)	Ниво (dB)

en: Frequency (Hz):
sr: Учестаност (Hz):

en: Frequency Analysis
sr: Анализирање учестаности

en: Frequency Hertz
sr: Херц учестаности

en: Frequency Hertz End
sr: Крај херца учестаности

en: Frequency Hertz Start
sr: Почетак херца учестаности

en: Frequency g&ain (dB/dec):
sr: Појачање &учестаности (dB/dec):

en: Frequency smoothing
sr: Ублажавање учестаности

en: From Internet
sr: на Интернету

en: From Pitch
sr: Од врхунца

en: From RPM
sr: Са ОУМ

en: From beats per minute
sr: Са тактова у минуту

en: From frequency in hertz
sr: Од учестаности у херцима

en: From length in seconds
sr: Са трајања у секундама

en: From:
sr: Од:

en: Full screen on/off
sr: Укључи/искључи цео екран

en: Full search
sr: Пуна претрага

en: Function
sr: Функција

en: G&rids
sr: &Мрежа

en: GPL License
sr: ОЈЛ лиценца

en: GSM 6.10 WAV (mobile)
sr: ГСМ 6.10 ВАВ (мобилна)

en: GStreamer %s: %s
sr: Гстример %s: %s

en: GStreamer startup failed
sr: Покретање Гстримера није успело

en: GStreamer was configured in preferences and successfully loaded before,
                          but this time Audacity failed to load it at startup.
                          You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
sr: Гстример је подешен у поставкама и успешно се учитао раније,
                          али овог пута Одважност није успела да га учита при покретању.
                          Мораћете да се вратите назад у „Поставке > Библиотеке“ и да га поново подесите.

en: GStreamer-compatible files
sr: ГСтример сагласне датотеке

en: Gain
sr: Појачање

en: Gate
sr: Пролаз

en: General Options
sr: Опште опције

en: Generating Chirp
sr: Стварам цвркут

en: Generating DTMF tones
sr: Стварам ДТМФ тонове

en: Generating Noise
sr: Стварам буку

en: Generating Silence
sr: Стварам тишину

en: Generating Tone
sr: Стварам тон

en: Generator
sr: Стваралац

en: Genre
sr: Жанр

en: Genres
sr: Жанрови

en: Grabber
sr: Грабљивац

en: Graphic EQ
sr: Графички ЕКу

en: Grids
sr: Мреже

en: Header:
sr: Заглавље:

en: Heavier
sr: Теже

en: Heaviest
sr: Најтеже

en: Heavy
sr: Тешко

en: Help
sr: Помоћ

en: Help on the Internet
sr: Помоћ на Интернету

en: High-quality Conversion
sr: Претварање високог квалитета

en: High-quality Sinc Interpolation
sr: Високо-квалитетно уметање усклађења

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
sr: Виши протоци освежавања чине да мерач чешће приказује
    промене. Проток од 30 у секунди или мање ће спречити
    да мерач утиче на квалитет звука на споријим рачунарима.

en: Highpass
sr: Високопропусни

en: Horizontal Stereo
sr: Водоравни стерео

en: Host
sr: Домаћин

en: I&mport CleanSpeech Presets...
sr: Увези претподешавање чистог &говора...

en: I&mport...
sr: &Увези...

en: ID3 tag support
sr: подршка ИД3 ознаке

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
sr: 3-словни ИСО 639 код језика
    Опционално
    празно — самостално

en: If 'Load Theme Cache At Startup' is checked, then the Theme Cache will be loaded
    when the program starts up.
sr: Ако је изабрано „Учитај оставу теме при покретању“, онда ће остава теме бити учитана
    приликом покретања програма.

en: If the available system memory falls below this value, audio will no longer
    be cached in memory and will be written to disk.
sr: Ако доступна меморија система падне испод ове вредности, звук неће
    више бити смештан у меморију већ ће бити записиван на диск.

en: If you find a bug or have a suggestion for us, please write to our <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Feedback</a> address. For help, view the tips and tricks on our <a href="http://wiki.audacityteam.org/">Wiki</a> or visit our <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a>.
sr: Ако пронађете грешку или ако имате неки предлог, молимо вас пишите на нашу адресу <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Повратни одговори</a>. За помоћ, погледајте савете и трикове на нашем <a href="http://wiki.audacityteam.org/">Викију</a> или посетите наш <a href="http://forum.audacityteam.org/">Форум</a>.

en: If you have more than one Audio Track, you can
    export each track as a separate audio file.
    
    If you have a Label Track, you can export a separate
    audio file for each label in that track. You can have
    more than one Label Track, but files will only be
    exported for the uppermost Label Track.
    
    This Project does not meet the above criteria for
    exporting multiple files.
sr: Ако имате више од једне звучне нумере, можете да
    извезете сваку нумеру као засебну звучну датотеку.
    
    Ако имате натписну нумеру, можете да извезете
    засебну звучну датотеку за сваки натпис у тој
    нумери. Можете имати више од једне натписне
    нумере, али ће датотеке бити извежене само за
    најдоминантнију натписну нумеру.
    
    Овај пројекат не испуњава задате критеријуме за
    извоз неколико датотека.

en: If you need more control over the export format please use the 'Other uncompressed files' format.
sr: Ако вам је потребна већа контрола над форматом извоза молим користите формат „Остале несажете датотеке“.

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
sr: Ако наставите, ваш пројекат неће бити сачуван на диск. Да ли је то оно што желите?

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
sr: Занемари тишине на почецима и крајевима

en: Import
sr: Увези

en: Import / Export
sr: Увоз / извоз

en: Import Labels
sr: Увезите натписе

en: Import MIDI
sr: Увези МИДИ

en: Import Presets
sr: Увези подешеност

en: Import Raw
sr: Увези сирово

en: Import Raw Data
sr: Увези сирове податке

en: Import complete. Calculating waveform
sr: Увоз је обављен. Прорачунавам таласни облик

en: Import complete. Running an on-demand waveform calculation. %2.0f%% complete.
sr: Увоз је обављен. Покрећем прорачун таласног облика на захтев. %2.0f%% је обављено.

en: Import via QuickTime
sr: увоз путем КвикТајма

en: Import(s) complete. Running %d on-demand waveform calculations. Overall %2.0f%% complete.
sr: Увози су обављени. Покрећем %d прорачуна таласног облика на захтев. Уопште %2.0f%% је обављено.

en: Imported '%s'
sr: Увезох „%s“

en: Imported MIDI from '%s'
sr: Увезени МИДИ из „%s“

en: Imported labels from '%s'
sr: Увезени натписи из „%s“

en: Importer order
sr: Поредак увозника

en: Importing %s
sr: Увозим %s

en: In All &Tracks
sr: У свим &нумерама

en: In All S&ync-Locked Tracks
sr: У свим усаглашеним &закључаним нумерама

en: In addition, specify the name of an audio file or Audacity project to open it.
sr: Као додатак, одредите назив звучне датотеке или пројекта Одважности за отварање.

en: Include audio before first label
sr: Укључи звук пре првог натписа

en: Increase gain on focused track
sr: Повећај појачање нумере у првом плану

en: Increase input gain
sr: Повећај улазно појачање

en: Increase output gain
sr: Повећај излазно појачање

en: Increase playback speed
sr: Повећај брзину пуштања

en: Index[%02x] Codec[%S], Language[%S], Bitrate[%S], Channels[%d], Duration[%d]
sr: Индекс[%02x] Кодек[%S], Језик[%S], Битски проток[%S], Број канала[%d], Трајање[%d]

en: Individual Theme Files
sr: Појединачне датотеке теме

en: Info
sr: Подаци

en: Initial Pitch Shift
sr: Почетни померај врхунца

en: Initial Tempo Change (%)
sr: Почетна промена такта (%)

en: Inner fade down length:
sr: Трајање унутрашњег ишчезавања:

en: Inner fade up length:
sr: Трајање унутрашњег појављивања:

en: Input Channels
sr: Улазни канали

en: Input Device
sr: Улазни уређај

en: Input Meter
sr: Улазни мерач

en: Input Volume
sr: Јачина улазног звука

en: Input Volume Slider
sr: Клизач улазне јачине звука

en: Input level meter - click to monitor input
sr: Мерач улазног нивоа — кликните да пратите улаз

en: Insane
sr: Нездраво

en: Insert &After
sr: Уметни &након

en: Insert &Before
sr: Уметни &пре

en: Inspecting project file data
sr: Надгледам податке датотеке пројекта

en: Installation Prefix:
sr: Префикс инсталације:

en: Instrument
sr: Инструмент

en: Interface
sr: Сучеље

en: Internal error reported by alignment process.
sr: Унутрашња грешка о којој извештава процес поравнања.

en: Internal logic fault
sr: Унутрашња логичка грешка

en: Interpolation:
sr: Уметање:

en: Invalid Vorbis bitstream header
sr: Неисправно заглавље Ворбис битског тока

en: Invalid duration in LOF file.
sr: Неисправно трајање у ЛОФ датотеци.

en: Invalid sample rate
sr: Неисправан проток узорка

en: Invalid track offset in LOF file.
sr: Неисправан померај нумере у ЛОФ датотеци.

en: Invalid window offset in LOF file.
sr: Неисправан померај прозора у ЛОФ датотеци.

en: Invert
sr: Преокрени

en: Inverting
sr: Преокрећем

en: Join
sr: Придружи

en: Join Labels
sr: Придружи натписе

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
sr: Придружено је %.2f секунде при t=%.2f

en: Joined labeled regions
sr: Придружене натписане области

en: Joint Stereo
sr: Придружени стерео

en: Key Bindings
sr: Свезе тастера

en: Key Combination
sr: Комбинација тастера

en: Key type
sr: Врста тастера

en: Keyboard
sr: Тастатура

en: Keyboard preferences currently unavailable.
sr: Поставке тастатуре тренутно нису доступне.

en: L
sr: Л

en: L&atency correction:
sr: &Исправка притајености:

en: LAME MP3 Library:
sr: ЛАМЕ МП3 библиотека:

en: LC
sr: ЛЦ

en: LFO Frequency (Hz):
sr: ЛФО учестаност (Hz):

en: LFO Start Phase (deg.):
sr: ЛФО почетна фаза (deg.):

en: LFO frequency in hertz
sr: ЛФО учестаност у херцима

en: LFO start phase in degrees
sr: ЛФО пчетна фаза у степенима

en: LOF Error
sr: Грешка ЛОФ-а

en: LPC
sr: ЛПЦ

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
sr: Тачност ЛПЦ коефицијнта
    Опционално
    0 — основно
    min — 1
    max — 15

en: LTP
sr: ЛТП

en: La&beled Regions
sr: &Означене области

en: Label
sr: Натпис

en: Label Edit
sr: Уреди натпис

en: Label Track
sr: Натпис нумере

en: Label Track Font
sr: Словни лик натписа нумере

en: Label or track "%s" is not a legal file name. You cannot use any of: %s
    Use...
sr: Натпис или нумера „%s“ није правилан назив датотеке. Не можете да користите ништа од: %s
    Користи...

en: Labels
sr: Натписа

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
sr: Успоравање (секунде)	Учестаност (Hz)	Ниво

en: Language:
sr: Језик:

en: Latency
sr: Притајеност

en: Latency Correction setting has caused the recorded audio to be hidden before zero.
    Audacity has brought it back to start at zero.
    You may have to use the Time Shift Tool (<---> or F5) to drag the track to the right place.
sr: Подешавање исправљања притајености је проузроковало да снимљени звук буде скривен пре нуле.
    Одважност га је вратила назад да започне од нуле.
    Мораћете да користите алат померања времена (<———> или Ф5) да превучете нумеру на одговарајуће место.

en: Latency problem
sr: Проблем притајености

en: Left
sr: Лево

en: Left Channel
sr: Леви канал

en: Left,
sr: Леви,

en: Left-Click
sr: Леви клик

en: Left-Double-Click
sr: Леви двоструки клик

en: Left-Drag
sr: Лево превлачење

en: Left-to-Off
sr: Леви-за-иск.

en: Left-to-On
sr: Леви-за-укљ.

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
sr: Лево=Увећај, Десно=Умањи, Средње=Уобичајено

en: Length
sr: Трајање

en: Length (seconds)
sr: Трајање (у секундама)

en: Length (seconds):
sr: Трајање (секунде):

en: Length of &Filter:
sr: Трајање &филтера:

en: Length of Filter
sr: Трајање филтера

en: Level:
sr: Ниво:

en: Leveller
sr: Изравнавач

en: Leveller...
sr: Изравнавање...

en: Levels To Discard
sr: Нивои за одбацивање

en: Li&near Frequency Scale
sr: &Линеарна размера учестаности

en: Libraries
sr: Библиотеке

en: Libresample by Dominic Mazzoni and Julius Smith
sr: Библиотеку узорка су приредили Доминик Мацони и Џулијус Смит

en: Libsamplerate by Erik de Castro Lopo
sr: Библиотеку протока узорка је приредио Ерик де Кастро Лопо

en: Libsamplerate error: %d
sr: Грешка библиотеке протока узорка: %d

en: Light
sr: Лагано

en: Limiter
sr: Ограничавач

en: Line Time
sr: Време линије

en: Line Time:
sr: Време линије:

en: Linear
sr: Линеарно

en: Linear Frequency Scale
sr: Линеарна размера учестаности

en: Linear frequency
sr: Линеарна учестаност

en: List of Files in basic text format
sr: Списак датотека у основном текстуалном облику

en: Little-endian
sr: Мала крајњост

en: Lo&ng period:
sr: &Дуги период:

en: Load
sr: Учитај

en: Load Files
sr: Учитај датотеке

en: Load Metadata As:
sr: Учитај метаподатке као:

en: Load Preset
sr: Учитај подешеност

en: Load Theme Cache
sr: Учитај оставу теме

en: Load Theme Cache At Startup
sr: Учитај оставу теме при покретању

en: Load VST Program:
sr: Учитај ВСТ програм:

en: Loaded %d keyboard shortcuts
sr: Учитах %d пречице тастатуре

en: Loading keyboard shortcuts
sr: Учитавам пречице тастатуре

en: Loca&te...
sr: Про&нађи...

en: Local
sr: на рачунару

en: Locate FFmpeg
sr: Пронађи ФФмпег

en: Locate Lame
sr: Пронађи Ламе

en: Location of %s:
sr: „%s“ се налази у:

en: Location of &Manual:
sr: &Упутство се налази:

en: Location of '%s':
sr: „%s“ се налази у:

en: Log frequency
sr: Логаритамска учестаност

en: Log search
sr: Логаритамска претрага

en: Logarithmic
sr: Логаритамско

en: Long Seek right during playback
sr: Дуги скок десно за време пуштања

en: Long seek left during playback
sr: Дуги скок лево за време пуштања

en: Lower speed limit
sr: Доње ограничење брзине

en: Lowpass
sr: Нископропусни

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
sr: М4А (ААЦ) датотеке (ФФмпег)

en: MIDI Devices
sr: МИДИ уређаји

en: MIDI Synthesizer Latency (ms):
sr: Притајеност МИДИ синтетисајзера (ms):

en: MIDI and Allegro files (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|MIDI files (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Allegro files (*.gro)|*.gro|All files (*.*)|*.*
sr: МИДИ и Алегро датотеке (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|МИДИ датотеке (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Алегро датотеке (*.gro)|*.gro|Све датотеке (*.*)|*.*

en: MIDI file (*.mid)|*.mid|Allegro file (*.gro)|*.gro
sr: МИДИ датотека (*.mid)|*.mid|Алегро датотека (*.gro)|*.gro

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
sr: МИДИ нумере не могу бити померене засебно, само звучне датотеке могу.

en: MISSING
sr: НЕДОСТАЈУ

en: MP2 Export Setup
sr: Подешавање МП2 извоза

en: MP2 Files
sr: МП2 датотеке

en: MP2 export
sr: МП2 извоз

en: MP3 Export Library
sr: Библиотека МП3 извоза

en: MP3 Export Setup
sr: Подешавање МП3 извоза

en: MP3 Files
sr: МП3 датотеке

en: MP3 Importing
sr: МП3 увоз

en: MP3 Library Version:
sr: Издање МП3 библиотеке:

en: MP3 Library:
sr: МП3 библиотека:

en: MP3 export library not found
sr: Нисам пронашао библиотеку МП3 извоза

en: MP3 files
sr: МП3 датотеке

en: MPEG container options
sr: Опције МПЕГ садржаоца

en: Ma&ximum Frequency (Hz):
sr: Нај&већа учестаност (Hz):

en: Made '%s' a stereo track
sr: Учини „%s“ стерео нумером

en: Main
sr: Главно

en: Main Mix
sr: Главно мешање

en: Make Labels
sr: Направи натписе

en: Make Stereo
sr: Направи стерео

en: Make Stereo Track
sr: Направи стерео нумеру

en: Make a &copy of the files before editing (safer)
sr: Направи &умножак датотека пре уређивања (безбедније)

en: Make-up gain for 0dB after compressing
sr: Направи појачање од 0dB након сажимања

en: Manage Curves
sr: Управљај кривама

en: Manage Curves List
sr: Управљај списком кривих

en: Manage History
sr: Управљајте историјатом

en: Master Gain Control
sr: Контрола главног појачања

en: Max Spike Duration (milliseconds): 
    (99999 or greater is off)
sr: Највеће трајање шиљка (у милисекундама): 
    (99999 или више је искључено)

en: Max dB
sr: Највише dB

en: Max silence duration:
sr: Највеће трајање тишине:

en: Max spike width
sr: Највећа ширина шиљка

en: Max spike width (higher is more sensitive):
sr: Највећа ширина шиљка (више је осетљивије):

en: Max. Number of Notes (1..128):
sr: Највећи бр. нота (1..128):

en: Max. PdO
sr: Највећии ППд

en: Max. PtO
sr: Највећии ППл

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
sr: Највећи поредак поделе
    Опционално
    -1 — основно
    min — 0
    max — 8

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
sr: Највећи поредак предвиђања
    Опционално
    -1 — основно
    min — 0
    max — 32 (са ЛПЦ-ом) или 4 (без ЛПЦ-а)

en: Maximum amplitude dB
sr: Највећи досег dB

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
sr: Највећи битски проток вишеструког тока
    Опционално
    0 — основно

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
sr: Највећа учестаност мора бити 100 Hz или изнад

en: Maximum pause:
sr: Највећа пауза:

en: Measure selection
sr: Избор мерења

en: Measured background level
sr: Ниво измереног полеђа

en: Measured foreground level
sr: Ниво измереног прочеља

en: Media read error
sr: Грешка у читању медија

en: Medium
sr: Средње

en: Medium Tracks
sr: Средње нумере

en: Memory allocation failed -- NewSamples
sr: Додељивање меморије није успело —— Нови узорци

en: Merge
sr: Стопи

en: Merged Clips
sr: Стопљени су снимци

en: Meter
sr: Мерач

en: Meter Preferences
sr: Поставке мерача

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
sr: Проток освежавања мерача у секунди [1-100]:

en: Meter-Play
sr: Мерач пуштања

en: Meter-Record
sr: Мерач снимања

en: Meter/Waveform dB &range:
sr: dB опсег &мерача/таласног облика:

en: Mi&nimum Free Memory (MB):
sr: &Најмање слободне меморије (MB):

en: Mi&nimum Frequency (Hz):
sr: Нај&мања учестаност (Hz):

en: Mi&x and Render
sr: &Измешај и исцртај

en: Mi&xer Toolbar
sr: М&ешач

en: Middle-Click
sr: Средњи-клик

en: Mime-types
sr: Миме врсте

en: Min dB
sr: Најмање dB

en: Min silence duration:
sr: Најмање трајање тишине:

en: Min. PdO
sr: Најмањи ППд

en: Min. PtO
sr: Најмањи ППл

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
sr: Најмањи поредак поделе
    Опционално
    -1 — основно
    min — 0
    max — 8

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
sr: Најмањи поредак предвиђања
    Опционално
    -1 — основно
    min — 0
    max — 32 (са ЛПЦ-ом) или 4 (без ЛПЦ-а)

en: Minimum Amplitude (dB):
sr: Најмањи досег (dB):

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
sr: Најмања учестаност мора бити барем 0 Hz

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
sr: Најмања учестаност мора бити мања од највеће учестаности

en: Missing alias (.auf) block file: '%s'
sr: Недостаје блок датотека алијаса (.auf): „%s“

en: Missing aliased audio file: '%s'
sr: Недостаје алијазована звучна датотека: „%s“

en: Missing data block file: '%s'
sr: Недостаје блок датотека података: „%s“

en: Mix
sr: Измешај

en: Mix and Render
sr: Измешај и исцртај

en: Mix and Render to New Track
sr: Измешај и исцртај у нову нумеру

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
sr: Измешане су и исцртане %d нумере у једну нову моно нумеру

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
sr: Измешане су и исцртане %d нумере у једну нову стерео нумеру

en: Mixer
sr: Мешач

en: Mixer Panel
sr: Панел мешача

en: Mixing and rendering tracks
sr: Мешам и исцртавам нумере

en: Mixing down to &mono during export
sr: Мешање у &моно за време извоза

en: Mixing down to &stereo during export
sr: Мешање у &стерео за време извоза

en: Mo&ve Cursor
sr: Помери &курсор

en: Moderate
sr: Умерено

en: Modes
sr: Режими

en: Modified Label
sr: Измењени натпис

en: Modulator
sr: Модулатор

en: Mono
sr: Моно

en: Mono,
sr: Моно,

en: Mouse
sr: Миш

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
sr: Пречице миша (основне вредности, неподесиве)

en: Move &Down
sr: Премести &доле

en: Move &Up
sr: Премести &горе

en: Move &filter down
sr: Помери филтер до&ле

en: Move Focus to Next Track
sr: Премести први план на следећу нумеру

en: Move Focus to Next and Select
sr: Премести први план на следећу и избор

en: Move Focus to Previous Track
sr: Премести први план на претходну нумеру

en: Move Focus to Previous and Select
sr: Премести први план на претходну и избор

en: Move Track
sr: Премештена је нумера

en: Move Track Down
sr: Премести нумеру доле

en: Move Track Up
sr: Премести нумеру горе

en: Move backward from toolbars to tracks
sr: Премести уназад са линија алата до нумера

en: Move clip up/down between tracks
sr: Премештање снимка горе/доле између нумера

en: Move f&ilter up
sr: Помери филтер го&ре

en: Move forward from toolbars to tracks
sr: Премести унапред са линија алата до нумера

en: Move rule &down
sr: Помери правило &доле

en: Move rule &up
sr: Помери правило &горе

en: Moved '%s' %s
sr: „%s“ је премештена %s

en: Moved Sample
sr: Премештен је узорак

en: Moved clip to another track
sr: Снимак је премештен на другу нумеру

en: Moved gain slider
sr: Померен је клизач појачања

en: Moved pan slider
sr: Померен је клизач каналисања

en: Moved velocity slider
sr: Померен је клизач брзине

en: Multi
sr: Више

en: Multi Tool
sr: Више алата

en: Multi-Tool Mode
sr: Режим више алата

en: Multi-Tool Mode: Cmd-, for Mouse and Keyboard Preferences
sr: Режим више алата: Cmd-, за поставке миша и тастатуре

en: Multi-Tool Mode: Ctrl-P for Mouse and Keyboard Preferences
sr: Режим више алата: Ctrl-P за поставке миша и тастатуре

en: Multiband
sr: Вишегрупни

en: Musical Instrument
sr: Музички инструмент

en: Mute
sr: Утишај

en: Mute/Unmute focused track
sr: Утишај/пусти нумеру у првом плану

en: Mux Rate:
sr: Мукс проток:

en: N&yquist
sr: &Никвист

en: NTSC frames
sr: НТСЦ кадрови

en: Name
sr: Назив

en: Name Change
sr: Промена назива

en: Name files:
sr: Датотеке назива:

en: Name is the same as the original one
sr: Назив је исти као и оригинални

en: Name must not be blank
sr: Назив не сме бити празан

en: Name...
sr: Назив...

en: Names may not contain '%c' and '%c'
sr: Називи не могу да садрже „%c“ и „%c“

en: Never copy any files
sr: Никада не умножавај датотеке

en: New Label Track
sr: Нови натпис нумере

en: New Peak Amplitude (dB):
sr: Досег новог врхунца (dB):

en: New Project
sr: Нови пројекат

en: New Temporary Directory
sr: Нови привремени директоријум

en: New Track
sr: Нова нумера

en: New sample rate (Hz):
sr: Нови проток узорка (Hz):

en: New selection length:
sr: Трајање новог избора:

en: New selection length: hh:mm:ss
sr: Трајање новог избора: чч:мм:сс

en: New...
sr: Ново...

en: Next Tool
sr: Следећи алат

en: No Local Help
sr: Нема локалне помоћи

en: No MIDI interfaces
sr: Нема МИДИ сучеља

en: No audio interfaces
sr: Нема сучеља звука

en: No background measured
sr: Није измерено полеђе

en: No chain selected
sr: Није изабран ланац

en: No compatible FFmpeg library was found
sr: Нисам нашао сагласну ФФмпег библиотеку

en: No curves exported
sr: Криве нису извежене

en: No devices found
sr: Нисам пронашао уређаје

en: No endianness
sr: Без крајњости

en: No foreground measured
sr: Није измерено прочеље

en: No labels to export.
sr: Нема натписа за извоз.

en: Noise Floor
sr: Под буке

en: Noise Floor %d dB
sr: Под буке %d dB

en: Noise Floor:
sr: Под буке:

en: Noise Generator
sr: Стваралац буке

en: Noise Removal
sr: Уклањање буке

en: Noise Removal by Dominic Mazzoni
sr: Уклањање буке је приредио Доминик Мацони

en: Noise Removal...
sr: Уклањање буке...

en: Noise Threshold (Hiss/Hum/Ambient Noise)
sr: Осетљивост буке (шиштање/зујање/околина)

en: Noise re&duction (dB):
sr: &Смањење буке (dB):

en: Noise reduction
sr: Смањење буке

en: Noise type
sr: Врста буке

en: Noise...
sr: Бука...

en: Noise:
sr: Бука:

en: None
sr: Ништа

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
sr: Ниједна од садржаних датотека очекиване теме
     није пронађена у:
      %s.

en: None-Skip
sr: Без прескока

en: Normalize
sr: Нормализуј

en: Normalize maximum amplitude to:
sr: Нормализуј највећи досег на:

en: Normalize stereo channels independently
sr: Нормализујте стерео канале независно

en: Normalize...
sr: Нормализуј...

en: Normalizing...
sr: Нормализујем...

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
sr: Није исправна или подржана библиотека МП3 кодирања!

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
sr: Нису сви формати и кодеци сагласни. Нити су све комбинације опција сагласне са свим кодецима.

en: Not an Ogg Vorbis file
sr: Ово није Огг Ворбис датотека

en: Not enough data selected.
sr: Није изабрано довољно података.

en: Note Track
sr: Прибележи нумеру

en: Note key
sr: Тастер белешке

en: Note length (seconds)
sr: Трајање белешке (у секундама)

en: Note velocity
sr: Брзина белешке

en: Note: Export quality options can be chosen by clicking the Options
    button in the Export dialog.
sr: Напомена: Опције квалитета извоза могу бити изабране
    кликом на дугме „Опције“ у прозорчету за извоз.

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
sr: Напомена: Притисак на Наредба+Q ће напустити. Сви остали тастери су исправни.

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
sr: Нема ничега за мерење.
    Молим изаберите одељак нумере.

en: Nothing to redo
sr: Ништа за враћање

en: Nothing to undo
sr: Ништа за поништавање

en: Num
sr: Број

en: Number of consecutive analysis:
sr: Број узастопних анализа:

en: Number of times to repeat:
sr: Број понављања:

en: Numbering after File name prefix
sr: Нумериши након префикса назива датотеке

en: Numbering before Label/Track Name
sr: Нумериши пре назива натписа/нумере

en: Nyquist
sr: Никвист

en: Nyquist Output:
sr: Излаз Никвиста:

en: Nyquist Prompt
sr: Упит Никвиста

en: Nyquist Prompt...
sr: Упит Никвиста...

en: Nyquist did not return audio.
sr: Никвист није вратио звук.

en: Nyquist returned the value:
sr: Никвист је вратио вредност:

en: Nyquist returned too many audio channels.
sr: Никвист је вратио превише звучних канала.

en: OK
sr: У реду

en: OK... Audacious!
sr: У реду... Смело!

en: Ogg Vorbis Export Setup
sr: Подесите извоз Огг Ворбиса

en: Ogg Vorbis Files
sr: Огг Ворбис датотеке

en: Ogg Vorbis Import and Export
sr: Огг Ворбис увоз и извоз

en: Ogg Vorbis files
sr: Огг Ворбис датотеке

en: Ogg Vorbis support is not included in this build of Audacity
sr: Огг Ворбис подршка није укључена у овом издању Одважности

en: On-demand import and waveform calculation complete.
sr: Увоз на захтев и прорачун таласног облика је обављен.

en: One Hour
sr: Један сат

en: One Min
sr: Један мин.

en: One Sec
sr: Једна сек.

en: One or more external audio files could not be found.
    It is possible they were moved, deleted, or the drive they were on was unmounted.
    Silence is being substituted for the affected audio.
    The first detected missing file is:
    %s
    There may be additional missing files.
    Choose File > Check Dependencies to view a list of locations of the missing files.
sr: Не могу да пронађем једну или више спољних датотека звука.
    Могуће је да су премештене, обрисане, или да је уређај на коме се налазе демонтиран.
    Тишина је заменила тражени звук.
    Прва откривена недостајућа датотека је:
    %s
    Може бити да има још датотека које недостају.
    Изаберите „Датотека > Провери зависности“ да видите списак места недостајућих датотека.

en: Only avformat.dll|*avformat*.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
sr: Само avformat.dll|*avformat*.dll|Динамички повезане библиотеке (*.dll)|*.dll|Све датотеке (*.*)|*

en: Only lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
sr: Само lame_enc.dll|lame_enc.dll|Динамички повезане библиотеке (*.dll)|*.dll|Све датотеке (*.*)|*

en: Only libavformat.so|libavformat.so*|Dynamically Linked Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
sr: Само libavformat.so|libavformat.so*|Динамички повезане библиотеке (*.so*)|*.so*|Све датотеке (*)|*

en: Only libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
sr: Само libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Динамичке библиотеке (*.dylib)|*.dylib|Све датотеке (*)|*

en: Only libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|Primary Shared Object files (*.so)|*.so|Extended Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
sr: Само libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|Датотеке примарних дељених објеката (*.so)|*.so|Проширене библиотеке (*.so*)|*.so*|Све датотеке (*)|*

en: Onsets
sr: Онсети

en: Open &Recent...
sr: Отвори &скорашњу...

en: Open Me&tadata Editor...
sr: Отвори уређивач &метаподатака...

en: Open Recent
sr: Отвори скорашње

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
sr: Отворите нови пројекат да измените пречице тастатуре.

en: Open menu on focused track
sr: Отвори изборник нумере у првом плану

en: Opening Audacity Project
sr: Отварам пројекат Одважности

en: Options
sr: Опције

en: Options...
sr: Опције...

en: Orphan block file: '%s'
sr: Напуштена блок датотека: „%s“

en: Oscillator
sr: Осцилатор

en: Other Contributors
sr: Остали сарадници

en: Other Emeritus Team Members
sr: Остали заслужни чланови тима

en: Other uncompressed files
sr: Остале несажете датотеке

en: Other...
sr: Остало...

en: Out of disk space
sr: Нема више простора на диску

en: Out of memory!
sr: Нема више меморије!

en: Outer fade down length:
sr: Трајање спољног ишчезавања:

en: Outer fade up length:
sr: Трајање спољног појављивања:

en: Output Channels: %2d
sr: Излазни канали: %2d

en: Output Device
sr: Излазни уређај

en: Output Meter
sr: Излазни мерач

en: Output Volume
sr: Јачина излазног звука

en: Output Volume Slider
sr: Клизач излазне јачине звука

en: Output level meter
sr: Мерач излазног нивоа

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
sr: Уопштени квалитет, коришћен другачије од другачијих кодека
    Неопходан за ворбис
    0 — самостално
    -1 — искључено (користи битски проток)

en: Overdub (on/off)
sr: Накнадно дуплирање (укљ/иск)

en: Overdub: &Play other tracks while recording new one
sr: Пре-дуплирање: &Пусти остале нумере за време снимања нове

en: Overwrite existing curve '
sr: Да препишем преко постојеће криве „

en: Overwrite existing files
sr: Препиши постојеће датотеке

en: Overwrite preset '%s'?
sr: Да препишем подешеност „%s“?

en: PAL frames (25 fps)
sr: ПАЛ кадрови (25 к/с)

en: Pa&ge Setup...
sr: Подеси &страну...

en: Packet Size:
sr: Величина пакета:

en: Packet size
    Optional
    0 - default
sr: Величина пакета
    Опционално
    0 — основно

en: Pan
sr: Каналисање

en: Pan left on focused track
sr: Каналиши лево над нумером у првом плану

en: Pan right on focused track
sr: Каналиши десно над нумером у првом плану

en: Parameters
sr: Параметри

en: Parametric
sr: Параметарски

en: Paste
sr: Убаци

en: Paste Te&xt to New Label
sr: Налепи &текст на нову ознаку

en: Paste Text to New Label
sr: Налепи текст на нови натпис

en: Pasted from the clipboard
sr: Убачено из оставе

en: Pasted text from the clipboard
sr: Убачени текст из оставе

en: Pasting one type of track into another is not allowed.
sr: Убацивање једне врсте нумере у другу није дозвољено.

en: Pause
sr: Паузирај

en: PdO Method:
sr: Начин ППд:

en: Pencil
sr: Оловка

en: Percent Change
sr: Проценат промене

en: Percent Change:
sr: Проценат промене:

en: Performing Echo
sr: Производим одјек

en: Performing Effect:
sr: Обављам ефекат:

en: Performing Effect: %s
sr: Обављам ефекат: %s

en: Performing Equalization
sr: Извршавам уједначавање

en: Performing Repeat
sr: Обављам понављање

en: Phaser
sr: Фазник

en: Phaser...
sr: Фазник...

en: Pink
sr: Розе

en: Pitch (EAC)
sr: Врхунац (ЕАЦ)

en: Pitch Shifter
sr: Померач врхунца

en: Pitch and Tempo
sr: Врхунац и такт

en: Pitch and Tempo Change support
sr: подршка промене врхунца и такта

en: Pitch:
sr: Врхунац:

en: Pla&y Region
sr: &Област пуштања

en: Play
sr: Пусти

en: Play (Shift for Loop Play)
sr: Пустите (шифт за непрекидно понављање)

en: Play Cut Preview
sr: Пусти преглед одсеченог

en: Play Meter
sr: Мерач пуштања

en: Play One Second
sr: Пусти једну секунду

en: Play To Selection
sr: Пусти до избора

en: Play and/or record using &RAM (useful for slow drives)
sr: Пуштај и/или снимај користећи &РАМ (корисно за споре уређаје)

en: Play at selected speed
sr: Пусти при изабраној брзини

en: Play at speed
sr: Пусти при брзини

en: Play-at-speed
sr: Пустите-при-брзини

en: Play/Stop
sr: Пусти/заустави

en: Play/Stop and Set Cursor
sr: Пусти/заустави и подеси курсор

en: Playback
sr: Пуштање

en: Playback Speed
sr: Брзина пуштања

en: Playing Audio
sr: Пуштање звука

en: Playthrough
sr: Пуштање у раду

en: Please enter valid times.
sr: Молим унесите исправна времена.

en: Please enter valid values.
sr: Молим унесите исправне вредности.

en: Please save and close the current project first.
sr: Молим прво сачувајте и затворите текући пројекат.

en: Please select an action
sr: Молим изаберите радњу

en: Please select codec before saving a profile
sr: Молим изаберите кодек пре чувања профила

en: Please select format before saving a profile
sr: Молим изаберите формат пре чувања профила

en: Please select something to be measured.
sr: Молим изаберите нешто за мерење.

en: Plot Spectrum
sr: Исцртај спектар

en: Plot Spectrum...
sr: Исцртај спектар...

en: Plug-in support
sr: подршка прикључка

en: Plugin Settings
sr: Подешавања прикључка

en: Plugins %i to %i
sr: Додаци %i до %i

en: Plugins 1 to %i
sr: Додаци 1 до %i

en: Position
sr: Положај

en: Pre&ferences...
sr: &Поставке...

en: Pre&view
sr: &Прикажи

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
sr: Начин поретка предвиђања
    Процењено — најбрже, ниже сажимање
    Претрага дневника — најспорије, најбоље сажимање
    Пуна претрага — основно

en: Preferences...
sr: Поставке...

en: Preferences:
sr: Поставке:

en: Preparing preview
sr: Припремам преглед

en: Preset
sr: Подешен

en: Preset '%s' does not exist.
sr: Подешеност „%s“ не постоји.

en: Preset:
sr: Подешеност:

en: Presets
sr: Претподешавања

en: Presets:
sr: Претподешавања:

en: Presmooth Time
sr: Време преумекшавања

en: Presmooth Time:
sr: Време преумекшавања:

en: Press
sr: Притисни

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
sr: Притисните Ф2 или кликните двапут да уредите садржај ћелије.

en: Preview &after cut region:
sr: Прегледај &после области одсецања:

en: Preview &before cut region:
sr: Преглед &пре области одсецања:

en: Preview not available
sr: Преглед није доступан

en: Previewing
sr: Прегледам

en: Previous Tool
sr: Претходни алат

en: Print
sr: Штампај

en: Problem encountered exporting presets.
sr: Дошло је до проблема приликом извоза подешености.

en: Processing Auto Duck...
sr: Обрађујем самоутишавање...

en: Profile:
sr: Профил:

en: Program
sr: Програм

en: Program build date:
sr: Датум изградње програма:

en: Progress
sr: Напредак

en: Project Dependencies
sr: Зависности пројекта

en: Project Depends on Other Audio Files
sr: Пројекат зависи од других датотека звука

en: Project Rate (Hz):
sr: Проток пројекта (Hz):

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Show Log...' in the Help menu to see details.
sr: Провера пројекта је пронашла недоследности датотеке за време самосталног опоравка.
    
    Изаберите „Прикажи дневник...“ у изборнику помоћи да видите детаље.

en: Project check found file inconsistencies inspecting the loaded project data.
sr: Провера пројекта је пронашла недоследности датотеке проверавајући учитане податке пројекта.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
sr: Провера пројекта за фасциклу „%s“ је открила 
    %d недостајуће блок датотеке алијаса (.auf). 
    Одважност може у потпуности да обнови ове 
    датотеке из текућег звука у пројекту.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
sr: Провера пројекта за фасциклу „%s“ је открила 
    %d недостајуће блок датотеке алијаса (.auf), 
    вероватно услед грешке, пада система, или 
    случајног брисања. Нема начина да Одважност 
    самостално обнови ове недостајуће датотеке.
    
    Ако изаберете прву или другу опцију испод, 
    можете да покушате да пронађете и повратите 
    недостајуће датотеке на њихова претходна места.
    
    Знајте да за другу опцију, таласни облик 
    не може показати тишине.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
sr: Провера пројекта за фасциклу „%s“ је открила %d 
    недостајуће спољне звучне датотеке („датотеке 
    алијаса“). Не постоји начин да Одважност 
    самостално опорави ове датотеке. 
    
    Ако изаберете прву или другу опцију испод, можете 
    да покушате да пронађете и повратите недостајуће 
    датотеке на њихова претходна места. 
    
    Знајте да за другу опцију, таласни облик 
    не може показати тишине. 
    
    Ако изаберете трећу опцију, сачуваћете пројекат 
    у тренутном стању, осим ако „Одмах затворите 
    пројекат“ при будућим упозорењима о грешкама.

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
sr: Провера пројекта за фасциклу „%s“ је пронашла 
    %d напуштене блок датотеке. Овај пројекат не користи 
    те датотеке, али можда припадају другом пројекту. 
    Немају никаквог значаја а и мале су.

en: Project check read faulty Sequence tags.
sr: Провера пројекта чита ознаке неисправног низа.

en: Project was recovered
sr: Пројекат је опорављен

en: Projects
sr: Пројекти

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
sr: Исправно подешени ФФмпег је потрбан за наставак.
    Можете да га подесите у „Поставке > Библиотеке“.

en: Quality
sr: Квалитет

en: Quality:
sr: Квалитет:

en: QuickTime files
sr: КвикТајм датотеке

en: Quit Audacity
sr: Затвори Одважност

en: R
sr: Д

en: R&emove Audio
sr: Уклони &звук

en: Rate Change
sr: Промена протока

en: Ratio
sr: Однос

en: Ratio %.0f to 1
sr: Сразмера %.0f до 1

en: Ratio %.1f to 1
sr: Сразмера %.1f до 1

en: Ratio:
sr: Однос:

en: Re&gion Save
sr: Област &чувања

en: Re&move
sr: &Уклони

en: Re&name
sr: &Преименуј

en: Read the files &directly from the original (faster)
sr: &Читај датотеке управно са оригинала (брже)

en: Real-time Conversion
sr: Претварање у стварном времену

en: Recent &Files
sr: Скорашње &датотеке

en: Record
sr: Сними

en: Record (Shift for Append Record)
sr: Снимајте (шифт за придодато снимање)

en: Record Meter
sr: Мерач снимања

en: Recorded Audio
sr: Снимљен је звук

en: Recording
sr: Снимање

en: Recording - Choosing the Input Device
sr: Снимање — Бирање уређаја улаза

en: Recording - Choosing the Input Source
sr: Снимање — Бирање извора улаза

en: Recording - Setting the Input Level
sr: Снимање — Подешавње нивоа улаза

en: Recording Audio
sr: Снимање звука

en: Recording end
sr: Крај снимања

en: Recording in CleanSpeech mode is not possible when a track, or more than one project, is already open.
sr: Снимање у режиму Чистог говора није могуће када је нумера, или више од једног пројекта, већ отворена.

en: Recording not permitted
sr: Снимање није допуштено

en: Recording start
sr: Почетак снимања

en: Recover
sr: Опорави

en: Recover Projects
sr: Опорави пројекат

en: Recoverable projects
sr: Пројекти за опоравак

en: Recovering a project will not change any files on disk before you save it.
sr: Опорављање пројекта неће изменити ниједну датотеку на диску пре његовог чувања.

en: Rectangle
sr: Правоугаоно

en: Rectangular
sr: Правоугаони

en: Redo
sr: Вратите

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
sr: Поново створи датотеке сажетка алијаса (безбедно и препоручљиво)

en: Regio&n Restore
sr: Област &повраћаја

en: Release build
sr: изградња издања

en: Remaining Time:
sr: Преостало време:

en: Remo&ve Tracks
sr: &Уклони нумере

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove Track
sr: Уклони нумеру

en: Remove any DC offset (center on 0.0 vertically)
sr: Уклони све ДЦ помераје (средиште на 0.0 усправно)

en: Removed Cut Line
sr: Уклоњена је линија одсецања

en: Removed audio track(s)
sr: Уклоњене су звучне нумере

en: Removed track '%s.'
sr: Уклоњена је нумера „%s“.

en: Removing Dependencies
sr: Уклањам зависности

en: Removing Noise
sr: Уклањам буку

en: Removing clicks and pops...
sr: Уклањам кликове и облачиће...

en: Rename '
sr: Преименујте „

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
sr: Преименујте „неименована“ да сачувате нову ставку.
    „У реду“ ће сачувати све измене, „Откажи“ неће.

en: Rename...
sr: Преименуј...

en: Renamed '%s' to '%s'
sr: „%s“ је преименована у „%s“

en: Renamed file: %s
sr: Преименована датотека: %s

en: Render
sr: Исцртај

en: Rendered all audio in track '%s'
sr: Исцртах сав звук у нумери „%s“

en: Repair
sr: Поправи

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
sr: Поправка ради коришћењем података звука изван области избора.
    
    Молим изаберите област која има звук који додирује барем једну његову страну.
    
    Више околног звука, боље ће је обавити.

en: Repairing damaged audio
sr: Поправљам оштећени звук

en: Repeat
sr: Понови

en: Repeat %s
sr: Понови %s

en: Repeat Last Effect
sr: Понови последњи ефекат

en: Repeat...
sr: Понови...

en: Repeated %d times
sr: Поновљено је %d пута

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
sr: Замени недостајући звук тишинама (стално одмах)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
sr: Замени недостајући звук тишинама (стално одмах).

en: Replot
sr: Поново исцртајте

en: Represent times and durations in &beats
sr: Представи времена и трајања у &тактовима

en: Represent times and durations in &seconds
sr: Представи времена и трајања у &секундама

en: Resample
sr: Поново узоркуј

en: Resample Track
sr: Поново узоркуј нумеру

en: Resampled audio track(s)
sr: Поново су узорковане звучне нумере

en: Resampling disabled.
sr: Поново узорковање је искључено.

en: Resampling track %d
sr: Поново узоркујем нумеру %d

en: Rescan Audio Devices
sr: Поново претражи звучне уређаје

en: Rescan VST effects next time Audacity is started
sr: Претражи ВСТ ефекте приликом следећег покретања Одважности

en: Rese&t...
sr: &Поврати...

en: Reset
sr: Поново постави

en: Reset Genres
sr: Врати жанрове

en: Resize Large
sr: Рашири величину

en: Resize Small
sr: Смањи величину

en: Resonance
sr: Звучност

en: Resonance:
sr: Звучност:

en: Restart Audacity to apply changes.
sr: Поново покрените Одважност да примените измене.

en: Restore Defaults
sr: Врати на основно

en: Result
sr: Резултат

en: Results
sr: Резултати

en: Reverb
sr: Одјек

en: Reverse
sr: Обрни

en: Reversing
sr: Обрћем

en: Right
sr: Десно

en: Right Channel
sr: Десни канал

en: Right,
sr: Десни,

en: Right-Click
sr: Десни клик

en: Right-Drag
sr: Десно превлачење

en: Right-to-Off
sr: Десни-за-иск.

en: Right-to-On
sr: Десни-за-укљ.

en: Rule deletion confirmation
sr: Потврда брисања правила

en: Ruler
sr: Лењир

en: Rules to choose import filters
sr: Правила за избор филтера увоза

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
sr: Рад са два примерка Одважности истовремено може довести до губитка података или урушавања система.

en: S&ave/Manage Curves...
sr: &Сачувај/управљај кривама...

en: S&how 'How to Get Help' dialog box at program start up
sr: &Прикажи прозорче „Како наћи помоћ“ приликом покретања програма

en: S&how Metadata Editor prior to export step
sr: &Прикажи уређивач метаподатака пред корак извожења

en: S&how the spectrum using grayscale colors
sr: Прикажи спектар користећи &боје сивих тонова

en: S&ort tracks
sr: Поређај &нумере

en: Same name
sr: Исти назив

en: Sample Edit
sr: Уређивање узорка

en: Sample Rate Con&verter:
sr: &Претварач протока узорка:

en: Sample Rate Conver&ter:
sr: Претварач протока &узорка:

en: Sample Rate:
sr: Проток узорка:

en: Sample Rates
sr: Протоци узорка

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
sr: Проток узорка (Hz)
    0 — не мења проток узорка

en: Sample rate conversion
sr: претварање протока узорка

en: Sample rate:
sr: Проток узорка:

en: Sampling
sr: Узорковање

en: Save
sr: Сачувај

en: Save As...
sr: Сачувај као...

en: Save CleanSpeech Preset File As:
sr: Сачувај датотеку подешености чистог говора као:

en: Save Compressed Copy of Project...
sr: Сачувај сажети примерак пројекта...

en: Save Compressed Project "%s" As...
sr: Сачувај сажети пројекат „%s“ као...

en: Save Files
sr: Сачувај датотеке

en: Save Metadata As:
sr: Сачувај метаподатке као:

en: Save Preset
sr: Сачувај подешеност

en: Save Project "%s" As...
sr: Сачувај пројекат „%s“ као...

en: Save Project &As...
sr: Сачувај пројекат &као...

en: Save Speech As:
sr: Сачувај говор као:

en: Save Theme Cache
sr: Сачувај оставу теме

en: Save VST Program As:
sr: Сачувај ВСТ програм као:

en: Save and Manage Curves
sr: Сачувајте и управљајте кривама

en: Save changes before closing?
sr: Да сачувам измене пре затварања?

en: Save changes?
sr: Да сачувам измене?

en: Save images to:
sr: Сачувај слике у:

en: Save without Copying
sr: Сачувај без умножавања

en: Saved
sr: Сачувано

en: Saved %s
sr: Сачувах %s

en: Saving &empty project
sr: Чување п&разног пројекта

en: Saving &projects
sr: Чување &пројеката

en: Saving an Audacity Project
sr: Чување пројекта Одважности

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
sr: Чување и учитавање појединачних датотека тема користи одвојену датотеку за сваку слику, али је
    уосталом иста идеја.

en: Saving project data files
sr: Чувам датотеке података пројекта

en: Saving recorded audio
sr: Чувам снимљени звук

en: Saving recorded audio to disk
sr: Чувам снимљени звук на диск

en: Sawtooth
sr: Зуб тестере

en: Scale
sr: Размера

en: Scanning VST Plugins
sr: Тражим ВСТ прикључке

en: Screen Capture Frame
sr: Кадар снимања екрана

en: Scroll left or right
sr: Клизање лево или десно

en: Scroll up or down
sr: Клизање горе или доле

en: Second Track
sr: Друга нумера

en: Seek Time when playing
sr: Време премотавања приликом пуштања

en: Select
sr: Бирање

en: Select Audio Host
sr: Изабери домаћина звука

en: Select Clip or Entire Track
sr: Бирање снимка или читаве нумере

en: Select Command
sr: Изаберите наредбу

en: Select Curve
sr: Изабери криву

en: Select Input Channels
sr: Изабери улазне канале

en: Select Input Device
sr: Изабери улазни уређај

en: Select Output Device
sr: Изабери излазни уређај

en: Select a MIDI file...
sr: Изаберите МИДИ датотеку...

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
sr: Изаберите неколико секунди чисте буке тако да Одважност зна шта да избаци,
    затим кликните „Добави профил буке“:

en: Select a text file containing labels...
sr: Изабери датотеку текста која садржи натписе...

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
sr: Изаберите сав звук који желите да филтрирате, изаберите колико буке желите
    да избаците, а затим кликните „У реду“ да уклоните буку.

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
sr: Изаберите ХМЛ датотеку која садржи пречице тастатуре Одважности...

en: Select any uncompressed audio file...
sr: Изаберите било коју несажету датотеку звука...

en: Select file(s) for batch processing...
sr: Изаберите датотеку за групно обрађивање...

en: Select one or more audio files...
sr: Изаберите једну или више звучних датотека...

en: Select region of silence around cursor
sr: Изаберите област тишине око курсора

en: Select region of sound around cursor
sr: Изаберите област звука око курсора

en: Select stream(s) to import
sr: Изаберите ток(ове) за увоз

en: Select threshold
sr: Изаберите осетљивост

en: Select threshold (lower is more sensitive):
sr: Изабери осетљивост (ниже је осетљивије):

en: Select vocal file(s) for batch CleanSpeech Chain...
sr: Изаберите датотеку гласа за групу ланца чистог говора...

en: Select xml file to export presets into
sr: Изаберите хмл датотеку у коју извести подешености

en: Select xml file with presets to import
sr: Изаберите хмл датотеку са подешеностима за увоз

en: Select-Silence
sr: Изабери тишину

en: Select-Sound
sr: Изабери звук

en: Selection
sr: Избор

en: Selection
sr: Избор

en: Selection Contract Left
sr: Скупи избор на лево

en: Selection Contract Right
sr: Скупи избор на десно

en: Selection End
sr: Крај избора

en: Selection Extend Left
sr: Рашири избор на лево

en: Selection Extend Right
sr: Рашири избор на десно

en: Selection Length
sr: Трајање избора

en: Selection Start:
sr: Почетак избора:

en: Selection Tool
sr: Алат избора

en: Selection is too small to use voice key.
sr: Избор је превише мали за коришћење гласовног тастера.

en: Selection to End
sr: Избор за крај

en: Selection to Start
sr: Избор за почетак

en: SelectionBar
sr: Линија избора

en: Semitones (half-steps):
sr: Полутонови (полу-кораци):

en: Semitones in half-steps
sr: Полутонови у полу-корацима

en: Sensitivity
sr: Осетљивост

en: Sequence has block file with length %s > mMaxSamples %s.
    Truncating to mMaxSamples.
sr: Низ има блок датотеку дужине %s > mMaxSamples %s.
    Скраћујем на mMaxSamples.

en: Set
sr: Подеси

en: Set (or Extend) Left Selection
sr: Постави (или рашири) леви избор

en: Set (or Extend) Right Selection
sr: Постави (или рашири) десни избор

en: Set De&fault
sr: Постави &основно

en: Set Left Selection Boundary
sr: Постави леву границу избора

en: Set Range
sr: Постави опсег

en: Set Range...
sr: Постави опсег...

en: Set Rate
sr: Постави проток

en: Set Right Selection Boundary
sr: Постави десну границу избора

en: Set Sample Format
sr: Постави формат узорка

en: Set Selection Point
sr: Подешавање тачке избора

en: Set Selection Point and Play
sr: Подешавање тачке избора и пуштање

en: Set Selection Range
sr: Подешавање опсега избора

en: Set range to '%d' - '%d'
sr: Постави опсег на „%d“ — „%d“

en: Settings folder:
sr: Фасцикла подешавања:

en: Shaped
sr: Обликовано

en: Shift-Drag
sr: Шифт + превлачење

en: Shift-Left-Click
sr: Шифт + леви клик

en: Shift-Left-Drag
sr: Шифт + лево превлачење

en: Shift-Wheel-Rotate
sr: Шифт + окретање точкића

en: Short Tracks
sr: Кратке нумере

en: Short seek left during playback
sr: Кратак скок лево за време пуштања

en: Short seek right during playback
sr: Кратак скок десно за време пуштања

en: Show &Log...
sr: Прикажи &дневник...

en: Show All Codecs
sr: Прикажи све кодеке

en: Show All Formats
sr: Прикажи све формате

en: Show Log for Details
sr: Прикажи дневник за детаље

en: Show Warnings/Prompts for
sr: Прикажи упозорења/упите за

en: Show a grid along the &Y-axis
sr: Прикажи мрежу дуж &Y осе

en: Show output
sr: Прикажи излаз

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sr: Промене знака                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Sign Changes (High Threshold)
sr: Промене знака (висока осетљивост)

en: Sign Changes (Low Threshold)
sr: Промене знака (ниска осетљивост)

en: Signal Level Meter
sr: Мерач нивоа сигнала

en: Silence
sr: Утишај

en: Silence &Audio
sr: Ућуткај &звук

en: Silence Audi&o
sr: Ућуткај з&вук

en: Silence Generator
sr: Стваралац тишине

en: Silence Labels
sr: Утишај натписе

en: Silence Threshold
sr: Осетљивост тишине

en: Silence Threshold:
sr: Осетљивост тишине:

en: Silence compression:
sr: Сажимање тишине:

en: Silence duration:
sr: Трајање тишине:

en: Silence selection
sr: Избор тишине

en: Silence...
sr: Тишина...

en: Silenced labeled regions
sr: Утишане натписане области

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
sr: Утишане су изабране нумере за %.2f секунде при %.2f

en: Simple
sr: Једноставно

en: Simulator
sr: Опонашавач

en: Sine
sr: Синус

en: Size
sr: Величина

en: Skip Points
sr: Тачке прескока

en: Skip to End
sr: Пребаци на крај

en: Skip to Start
sr: Пребаци на почетак

en: Slide Tool
sr: Алат клизања

en: Slider Input
sr: Улаз клизача

en: Slider Output
sr: Излаз клизача

en: Sliding Time Scale/Pitch Shift
sr: Клизач померања времена размере/врхунца

en: Sliding Time Scale/Pitch Shift...
sr: Клизач померања времена размере/врхунца...

en: Smooth Time
sr: Време умекшавања

en: Smooth Time:
sr: Време умекшавања:

en: Smooth at Sample
sr: Ублажавање над узорком

en: Snap To
sr: Приони на

en: Snap To Off
sr: Искључи приањање на

en: Snap To On
sr: Укључи приањање на

en: Software Playthrough (on/off)
sr: Софтверско пуштање (укљ/иск)

en: Solo
sr: Соло

en: Solo &Button:
sr: &Дугме соло:

en: Solo/Unsolo focused track
sr: Соло/унсоло нумеру у првом плану

en: Some projects were not saved properly the last time Audacity was run.
    Fortunately, the following projects can automatically be recovered:
sr: Неки пројекти нису правилно сачувани од последњег покретања Одважности.
    На срећу, следећи пројекти могу бити аутоматски опорављени:

en: Something went really wrong after exporting the following %ld file(s).
sr: Нешто је стварно пошло наопако након извоза следеће %ld датотеке.

en: Something went wrong after exporting the following %ld file(s).
sr: Нешто је пошло наопако након извоза следеће %ld датотеке.

en: Sorry, Plug-in Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
sr: Извините, ефекти прикључка не могу бити примењени на стерео нумерама где се појединачни канали нумере не подударају.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
sr: Извините, Вамп прикључак није успео да започне.

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
sr: Извините, Вамп прикључци не могу бити примењени на стерео нумерама где се појединачни канали нумере не подударају.

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
sr: Извините, не могу да применим ефекат на стерео нумерама где се нумере не подударају.

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
sr: Извините, нисам успео да учитам Вамп прикључак.

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
sr: Извините, називи путања дужи од 256 знакова нису подржани.

en: Sorry, this effect cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
sr: Извините, овај ефекат не може бити примењен на стерео нумерама где се појединачни канали нумере не подударају.

en: Sort By Name
sr: Поређај према називу

en: Sort By Time
sr: Поређај према времену

en: Sound Activated &Recording
sr: Снимај &активирањем звуком

en: Sound Activated Record
sr: Снимање активирано звуком

en: Sound Activated Recording
sr: Снимање активирано звуком

en: Sound Activated Recording (on/off)
sr: Снимање активирано звуком (укљ/иск)

en: Sound Activation Le&vel (dB):
sr: &Ниво активирања звуком (dB):

en: Sound Activation Level...
sr: Ниво активирања звуком...

en: Sound card mixer support
sr: подршка мешача звучне картице

en: Sp&lit
sr: &Подели

en: Sp&lit Delete
sr: О&бриши поделу

en: Spaces detected
sr: Откривени су размаци

en: Special thanks:
sr: Посебно се захваљујемо:

en: Specify AAC Options
sr: Наведите ААЦ опције

en: Specify AC3 Options
sr: Наведите АЦ3 опције

en: Specify AMR-NB Options
sr: Наведите АМР-НБ опције

en: Specify Command Line Encoder
sr: Наведите шифрер линије наредби

en: Specify FLAC Options
sr: Одредите ФЛАЦ опције

en: Specify MP2 Options
sr: Одредите МП2 опције

en: Specify MP3 Options
sr: Одредите МП3 опције

en: Specify New Filename:
sr: Одреди нови назив датотеке:

en: Specify Ogg Vorbis Options
sr: Одреди Огг Ворбис опције

en: Specify Other Options
sr: Одредите друге опције

en: Specify Uncompressed Options
sr: Одреди опције несажимања

en: Specify WMA Options
sr: Наведите ВМА опције

en: Spectral Processor
sr: Спектрални процесор

en: Spectrogram
sr: Спектрограм

en: Spectrogram log(f)
sr: Дневник спектрограма

en: Spectrograms
sr: Спектрограми

en: Spectrum
sr: Спектар

en: Spike Cleaner
sr: Чистач шиљка

en: Spike Cleaner...
sr: Чистач шиљка...

en: SpikeCleaner by Lynn Allan
sr: Чистача шиљка је приредио Лин Алан

en: Spl&it Cut
sr: &Исеци поделу

en: Spli&t
sr: &Подели

en: Split
sr: Подели

en: Split Cut
sr: Исеци поделу

en: Split Cut Labels
sr: Обриши исецање натписа

en: Split D&elete
sr: Обриши по&делу

en: Split Delete
sr: Обриши поделу

en: Split Delete Labels
sr: Обриши поделу натписа

en: Split Deleted labeled regions
sr: Подели обрисане натписане области

en: Split Labels
sr: Подели натписе

en: Split Ne&w
sr: Подели &ново

en: Split New
sr: Подели ново

en: Split Stereo Track
sr: Подели стерео нумеру

en: Split Stereo to Mono
sr: Подели стерео у моно

en: Split Stereo to Mono '%s'
sr: Подељен је стерео у моно „%s“

en: Split files based on:
sr: Подели датотеке на основу:

en: Split labeled regions
sr: Подели натписане области

en: Split stereo track '%s'
sr: Подељена је стерео нумера „%s“

en: Split to new track
sr: Поделите на нову нумеру

en: Split-cut to the clipboard
sr: Исеци поделу у оставу

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
sr: Обрисана је подела %.2f секунде при t=%.2f

en: SplitCut labeled regions to the clipboard
sr: Исеци поделу натписаних области у оставу

en: Square
sr: Квадрат

en: Square, no alias
sr: Квадрат, без алијаса

en: Stages
sr: Ступњеви

en: Stages:
sr: Ступњеви:

en: Standard
sr: Обично

en: Standard Autocorrelation
sr: Уобичајена самоузајамност

en: Standard Vinyl RPM:
sr: Уобичајена Винил РПМ:

en: Start
sr: Почетак

en: Start Automated Input Level Adjustment
sr: Покрени осамостаљено дотеривање улазног нивоа

en: Start Date
sr: Датум почетка

en: Start Date and Time
sr: Датум и време покретања

en: Start Monitoring
sr: Покрени праћење

en: Start Time
sr: Почетно време

en: Start and stop must be greater than 0.
sr: Покретање и заустављање морају бити већи од 0.

en: Start offset:
sr: Почетни помак:

en: Start threshold (samples):
sr: Покрени осетљивост (узорцима):

en: Start time after after end time!
    Please enter reasonable times.
sr: Почетно време након крајњег времена!
    Молим унесите смислена времена.

en: Step 1
sr: Корак 1

en: Step 2
sr: Корак 2

en: Stereo
sr: Стерео

en: Stereo Trac&k to Mono
sr: Стерео &нумера у моно

en: Stereo to Mono
sr: Стерео у моно

en: Stereo to Mono Effect not found
sr: Нисам пронашао ефекат стерео у моно

en: Stereo,
sr: Стерео,

en: Stereo, 999999Hz
sr: Стерео, 999999Hz

en: Stop
sr: Заустави

en: Stop Automated Input Level Adjustment
sr: Заустави осамостаљено дотеривање улазног нивоа

en: Stop Monitoring
sr: Заустави праћење

en: Stop threshold (samples):
sr: Заустави осетљивост (узорцима):

en: Stretch
sr: Развуци

en: Stretch Note Track
sr: Развуци нумеру белешке

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
sr: Мерило успеха 1.4.7 ВЦАГ-а 2.0: неуспешно

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
sr: Мерило успеха 1.4.7 ВЦАГ-а 2.0: успешно

en: Successfully exported the following %ld file(s).
sr: Упешно сам извезао следећу %ld датотеку.

en: Support for Other Formats
sr: Подршка за остале формате

en: Sync MIDI with Audio
sr: Усагласи МИДИ са звуком

en: Sync-&Lock Tracks
sr: Усклади-&закључај нумере

en: Sync-Lock Tracks
sr: Усклади-закључај нумере

en: Synchronize MIDI with Audio
sr: Усклади МИДИ са звуком

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
sr: Усаглашавам МИДИ и звучне нумере

en: T&ools Toolbar
sr: &Алати

en: T&ransport
sr: Пре&нос

en: Tag
sr: Ознака

en: Tag:
sr: Ознака:

en: Tall Tracks
sr: Дуге нумере

en: Target Peak:
sr: Врхунац циља:

en: Temp Directory Update
sr: Ажурирање привременог директоријума

en: Template
sr: Шаблони

en: Temporary files directory
sr: Директоријум привремних датотека

en: Ten Sec
sr: Десет сек.

en: Test Mode
sr: Режим пробе

en: Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*
sr: Датотеке текста (*.txt)|*.txt|Све датотеке (*.*)|*.*

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
sr: Притајеност МИДИ синтетисајзера мора бити цео број

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
sr: Ефекат поправке је намењен за коришћење
    на врло кратким одељцима оштећеног звука
    (највише до 128 узорака).
    
    Увећајте и изаберите узани део секунде за поправку.

en: The entered value is invalid
sr: Унета вредност је неисправна

en: The frequency gain cannot be negative
sr: Појачање учестаности не може бити негативно

en: The frequency gain must be an integer
sr: Појачање учестаности мора бити цео број

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
sr: Појачање учестаности мора бити не више од 60 dB/dec

en: The gain must be an integer
sr: Појачање мора бити цео број

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    '%s'
sr: Пречица тастатуре „%s“ је већ додељена:
    
    „%s“

en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
sr: Језик који сте изабрали, %s (%s), није исти као језик на систему, %s (%s).

en: The maximum frequency must be an integer
sr: Највећа учестаност мора бити цео број

en: The maximum number of notes must be an integer
sr: Највећи број нота мора бити цео број

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
sr: Највећи број нота мора бити у опсегу 1..128

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
sr: Најмањи досег (dB) мора бити цео број

en: The minimum frequency must be an integer
sr: Најмања учестаност мора бити цео број

en: The name <b>Audacity&reg;</b> is a registered trademark of Dominic Mazzoni.
sr: Назив <b>Audacity&reg;</b> је регистровани заштитни знак Доминика Мацонија.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
sr: МП3 облик датотеке не подржава комбинацију протока узорка
    пројекта (%d) и битског протока (%d kb/s).

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
sr: Текући облик излазне датотеке не подржава комбинацију протока узорка
    пројекта (%d) и битског протока (%d kb/s).

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
sr: МП3 облик датотеке не подржава проток узорка пројекта (%d).

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
sr: Проток узорка пројекта (%d) није подржан текућим форматом
    датотеке излаза.

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
sr: Пројекат није сачуван зато што ће дати назив пројекта преписати други пројекат.
    Покушајте поново и изаберите неки други назив.

en: The range must be a positive integer
sr: Опсег мора бити позитиван цео број

en: The range must be at least 1 dB
sr: Опсег мора бити барем 1 dB

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
sr: Наведени назив датотеке не може бити преображен због коришћења знака Уникода.

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
sr: Систем је открио да други
    примерак Одважности ради.

en: Themability is an experimental feature.
    
    To try it out, click "Save Theme Cache" then find and modify the images and colors in
    ImageCacheVxx.png using an image editor such as the Gimp.
    
    Click "Load Theme Cache" to load the changed images and colors back into Audacity.
    
    (Only the Transport Toolbar and the colors on the wavetrack are currently affected, even
    though the image file shows other icons too.)
sr: Темовитост је експериментална функција.
    
    Да је испробате, кликните „Сачувај оставу теме“ затим пронађите и измените слике и боје у
    ImageCacheVxx.png користећи уређивач слика као што је Гимп.
    
    Кликните „Учитај оставу теме“ да учитате измењене слике и боје назад у Одважност.
    
    (Само транспортна линија алата и боје на таласној нумери су тренутно под утицајем, чак
    и ако датотека слике приказује друге иконице такође.)

en: Theme
sr: Тема

en: Theme Cache - Images && Color
sr: Остава теме — Слике и боје

en: There are no label tracks to export.
sr: Нема натписа нумера за извоз.

en: There are no options for this format.
sr: Нема опција за овај формат.

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
sr: Постоје знакови празнина (размаци, нове линије, табови или притици линија) у једној од ставки. Вероватно ће да наруше подударање образаца. Осим ако знате шта радите, препоручљиво је да скратите празнине. Да ли желите да Одважност то уради уместо вас?

en: There is not enough room available to expand the cut line
sr: Нема довољно доступног места за ширење линије одсецања

en: There is not enough room available to generate the audio
sr: Нема довољно доступног места за стварање звука

en: There is not enough room available to paste the selection
sr: Нема довољно доступног места за убацивање избора

en: There is very little free disk space left on this volume.
    Please select another temporary directory in Preferences.
sr: На овом уређају је преостало врло мало слободног простора.
    Молим изаберите другу привремену датотеку у поставкама.

en: There was a problem printing.
sr: Дошло је до проблема приликом штампања.

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
sr: Дошло је до проблема са вашом
    последњом радњом. Ако мислите
    да је ово грешка, реците нам
    где се тачно догодила.

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
sr: Дошло је до грешке приликом започињања у/и слоја мидија.

en: These are our support methods:
sr: Ово су наши начини подршке:

en: Theshold for silence:
sr: Осетљивост за тишину:

en: This file was saved by Audacity version %s. The format has changed. 
    
    Audacity can try to open and save this file, but saving it in this 
    version will then prevent any 1.2 or earlier version opening it. 
    
    Audacity might corrupt the file in opening it, so you should back it up first. 
    
    Open this file now?
sr: Ова датотека је сачувана у Одважности %s. Формат је измењен. 
    
    Одважност може да покуша да отвори и да сачува ову датотеку, али чување 
    у овом издању ће спречити њено отварање у издању 1.2 или неком ранијем. 
    
    Одважност може да оштети датотеку отварајући је, зато прво направите резерву. 
    
    Да отворим ову датотеку сада?

en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
sr: Ова датотека је сачувана употребом Одважности %s.
    Ви користите Одважност %s. Морате да надоградите на новије издање да бисте отворили ову датотеку.

en: This is a Beta version of the program. It may contain bugs and unfinished features. We depend on your feedback: please send bug reports and feature requests to our <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Feedback</a> address. For help, use the Help menu in the program, view the tips and tricks on our <a href="http://wiki.audacityteam.org/">Wiki</a> or visit our <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a>.
sr: Ово је бета издање програма. Може да садржи грешке и недовршене функције. Зависимо од ваших повратних одговора: молимо вас да пошаљете извештаје о грешкама и захтеве функција на нашу адресу <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Повратни одговори</a>. За помоћ, користите изборник „Помоћ“ у самом програму, за савете и трикове погледајте наш <a href="http://wiki.audacityteam.org/">Вики</a> или посетите наш <a href="http://forum.audacityteam.org/">Форум</a>.

en: This parameter file was saved from %s.  Continue?
sr: Ова датотека параметра је сачувана са %s.  Да наставим?

en: This version of Audacity only allows one time track for each project window.
sr: Ово издање Одважности допушта само једну временску нумеру за сваки прозор пројекта.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
sr: Ово издање Одважности није састављено са %s подршком.

en: Threshold
sr: Осетљивост

en: Threshold %d dB
sr: Осетљивост %d dB

en: Threshold for Noise:
sr: Осетљивост буке:

en: Threshold for silence:
sr: Осетљивост за тишину:

en: Threshold:
sr: Осетљивост:

en: Time
sr: Време

en: Time Scale
sr: Временска размера

en: Time Shift Tool
sr: Алат померања времена

en: Time Track
sr: Праћење времена

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
sr: Време завршетка = %2d сат(а), %2d минут(а), %.2f секунде.

en: Time shift all clips in track
sr: Померање времена свих снимака у нумери

en: Time shift clip or move up/down between tracks
sr: Померање времена снимка или кретање горе/доле између нумера

en: Time shifted tracks/clips %s %.02f seconds
sr: Померено је време нумера/снимака %s %.02f сек.

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
sr: Време почетка = %2d сат(а), %2d минут(а), %.2f секунде.

en: Time-Shift
sr: Померање времена

en: Timeline Changer
sr: Мењач временске линије

en: Times are not reasonable!
    Please enter reasonable times.
sr: Времена нису смислена!
    Молим унесите смислена времена.

en: To Pitch
sr: До врхунца

en: To RPM
sr: На ОУМ

en: To beats per minute
sr: На тактова у минуту

en: To find %s, click here -->
sr: Да пронађете „%s“, кликните овде ——>

en: To find '%s', click here -->
sr: Да пронађете „%s“, кликните овде >>>

en: To frequency in seconds
sr: До учестаности у секундама

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
sr: Да добавите слободан примерак ФФмпег-а, кликните овде >>>

en: To get a free copy of Lame, click here -->
sr: Да добавите слободан примерак Ламе-а, кликните овде ——>

en: To length in seconds
sr: На трајање у секундама

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
sr: Да исцртате спектар, све изабране нумере морају бити истог протока узорка.

en: To use Draw, choose 'Waveform' in the Track Drop-down Menu.
sr: Да користите Исцртај, изаберите „Таласни облик“ у падајућем изборнику нумере.

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
sr: Да користите Исцртај, увећавајте све док не будете видели појединачне узорке.

en: To use this EQ curve in a batch chain, please choose a new name for it.
    Choose the 'Save/Manage Curves...' button and rename the 'unnamed' curve, then use that one.
sr: Да користите ову ЕКу криву у групном ланцу, молим изаберите нови назив за њ.
    Изаберите „Сачувај/управљај кривама...“ и промените назив „неименоване“ криве, и након тога употребите ово.

en: To:
sr: До:

en: Toggle Focused Track
sr: Пребаци нумеру у првом плану

en: Tone Generator
sr: Стваралац тона

en: Tone duration:
sr: Трајање тона:

en: Tone...
sr: Тон...

en: Tone/silence ratio:
sr: Однос размере тона/тишине:

en: Too much audio was selected.  Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
sr: Превише звука је изабрано.  Само прве %.1f секунде звука ће бити анализиране.

en: Tool
sr: Алат

en: ToolDock
sr: Лука алата

en: Tools
sr: Алати

en: Track
sr: Нумера

en: Track %d
sr: Нумера %d

en: Track &Start to Cursor
sr: Од &почетка нумере до курсора

en: Track Name
sr: Назив нумере

en: Track Number
sr: Број нумере

en: Track Panel
sr: Панел нумере

en: Track Remove
sr: Уклоњена је нумера

en: Track Title
sr: Наслов нумере

en: TrackView
sr: Преглед нумере

en: Tracks
sr: Нумере

en: Tracks are too long to repeat the selection.
sr: Нумере су превише дуге за понављање избора.

en: Tracks sorted by name
sr: Нумере поређане према називу

en: Tracks sorted by time
sr: Нумере поређане према времену

en: Transcri&ption Toolbar
sr: &Преписивање

en: Transcription
sr: Преписивање

en: Transport
sr: Пренос

en: Treat missing audio as silence (this session only)
sr: Сматрај недостајући звук као тишине (само ова сесија)

en: Tri&m
sr: &Скрати

en: Triangle
sr: Троугласто

en: Trim
sr: Скрати

en: Trim file to selection
sr: Скрати датотеку на избор

en: Trim outside selection
sr: Избор спољног одсецања

en: Truncate Silence
sr: Скрати тишину

en: Truncate Silence...
sr: Скрати тишину...

en: Truncating Silence...
sr: Скраћујем тишину...

en: Unable to determine
sr: Не могу да одредим

en: Unable to export
sr: Не могу да извезем

en: Unable to get QuickTime sample size property
sr: Не могу да добавим својства величине КвикТајм узорка

en: Unable to get fill buffer
sr: Не мог да добавим попуну оставе

en: Unable to initialize MP3 stream
sr: Не могу да започнем МП3 ток

en: Unable to open genre file.
sr: Не могу да отворим датотеку жанра.

en: Unable to open target file for writing
sr: Не могу да отворим циљну датотеку за уписивање

en: Unable to open/create test file.
sr: Не могу да отворим/створим пробну датотеку.

en: Unable to remove '%s'.
sr: Не могу да уклоним „%s“.

en: Unable to rename '%s' to '%s'.
sr: Не могу да преименујем „%s“ у „%s“.

en: Unable to retrieve stream description
sr: Не могу да довучем опис тока

en: Unable to save genre file.
sr: Не могу да сачувам датотеку жанра.

en: Unable to set QuickTime discrete channels property
sr: Не могу да подесим издвојена својства КвикТајм канала

en: Unable to set QuickTime render quality
sr: Не могу да подесим квалитет КвикТајм исцртавања

en: Unable to start QuickTime extraction
sr: Не могу да започнем КвикТајм извлачење

en: Uncompressed Export Setup
sr: Подесите извоз несажетог

en: Undo
sr: Поништите

en: Undo History
sr: Поништите историјат

en: Unknown command line option: %s
sr: Непозната опција линије наредби: %s

en: Unsorted
sr: Непоређано

en: Unused filters:
sr: Некоришћени филтери:

en: Up
sr: Горе

en: Up Octave
sr: Горња октава

en: Upper speed limit
sr: Горње ограничење брзине

en: Use Defaults
sr: Користи основне

en: Use LPC
sr: Користи ЛПЦ

en: Use arrow keys (or RETURN key after editing) to navigate fields.
sr: Користите тастере стрелица (или тастер УНЕСИ након уређивања)
    за пребацивање међу пољима.

en: Use right mouse button or context key to change format
sr: Користите десно дугме миша или приручни тастер да промените облик приказа

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
sr: Користите наредбе „Ново“ или „Отвори“
    у тренутном радном процесу Одважности
    да отворите више пројеката истовремено.

en: Using Label/Track Name
sr: Користи назив натписа/нумере

en: Using block size of %ld
sr: Користим величину блока од %ld

en: Using:
sr: Користи:

en: Using: PortMidi
sr: Коришћење: Миди порт

en: Utility
sr: Помагало

en: V&ST
sr: В&СТ

en: VBL
sr: ВБЛ

en: VST Effects
sr: ВСТ ефекти

en: Value
sr: Вредност

en: Variable
sr: Променљив

en: Variable Speed:
sr: Брзина променљиве:

en: Velocity
sr: Брзина

en: Vertical Ruler
sr: Усправни лењир

en: Vertical Stereo
sr: Вертикални стерео

en: Volume
sr: Јачина звука

en: Vorbis version mismatch
sr: Издања Ворбиса се не подударају

en: WAV (Microsoft) signed 16 bit PCM
sr: ВАВ (Мајкрософт) означена 16 бита ПЦМ

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
sr: ВАВ, АИФФ, и остале несажете врсте

en: WCAG 2 Help
sr: ВЦАГ 2 помоћ

en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
sr: ВЦАГ 2.0 мерило успеха 1.4.7 резултати супротности

en: WCAG2 Fail
sr: ВЦАГ2 неуспех

en: WCAG2 Pass
sr: ВЦАГ2 корак

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
sr: ВМА (издање 2) датотеке (ФФмпег)

en: WMA Export Setup
sr: Подешавање ВМА извоза

en: Wah Frequency Offset (%):
sr: Померај вау учестаности (%):

en: Wah frequency offset in percent
sr: Померај вау учестаности у процентима

en: Wahwah
sr: Ваувау

en: Wahwah...
sr: Ваувау...

en: Wait 5 seconds and capture frontmost window/dialog
sr: Сачекај 5 секунде и сними наличје прозора/прозорчета

en: Waiting to start recording at %s.
sr: Чекам да започнем снимање у %s.

en: Warning
sr: Упозорење

en: Warning - Backup File Detected
sr: Упозорење — Откривена је датотека резерве

en: Warning - Empty Project
sr: Упозорење — Празан пројекат

en: Warning - Length in Writing Sequence
sr: Упозорење — Дужина у низу записивања

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
sr: Упозорење — Недостаје датотека сажетка алијаса

en: Warning - Missing Aliased File(s)
sr: Упозорење — Недостајуће алијазоване датотеке

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
sr: Упозорење — Недостаје блок датотека података звука

en: Warning - Opening Old Project File
sr: Упозорење — Отварам стару датотеку пројекта

en: Warning - Orphan Block File(s)
sr: Упозорење — Напуштена блок датотека

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
sr: Упозорење — Проблем читања ознаке низа

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
sr: Упозорење: Проблем у самосталном опоравку

en: Warnings
sr: Упозорења

en: Waveform
sr: Облик таласа

en: Waveform (dB)
sr: Облик таласа (dB)

en: Waveform:
sr: Облик таласа:

en: Waveshaper
sr: Таласни уобличавач

en: Welcome to Audacity
sr: Добродошли у Одважност

en: Welcome to Audacity version %s
sr: Добродошли у Одважност издање %s

en: Welcome to Audacity!
sr: Добродошли у Одважност!

en: Welcome!
sr: Добродошли!

en: Wheel-Rotate
sr: Окретање точкића

en: When exporting track to an Allegro (.gro) file
sr: Приликом извоза нумере у Алегро (.gro) датотеку

en: When exporting tracks to an audio file
sr: Приликом извоза нумера у датотеку звука

en: When importing audio files
sr: Приликом увоза датотека звука

en: When importing uncompressed audio files you can either copy them into the project, or read them directly from their current location (without copying).
    
    Your current preference is set to %s.
    
    Reading the files directly allows you to play or edit them almost immediately.  This is less safe than copying in, because you must retain the files with their original names in their original location.
    File > Check Dependencies will show the original names and location of any files that you are reading directly.
    
    How do you want to import the current file(s)?
sr: Када увозите несажете звучне датотеке можете или да их умножите у пројекат, или да их читате са њихових тренутних места (без умножавања).
    
    Ваше тренутне поставке су подешене на „%s“.
    
    Читање датотека директно вам омогућава да их пустите или да их уређујете готово у одмах.  Ово је мање безбедно него умножавање, зато што морате да задржите датотеке са њиховим оригиналним називима на њиховим оригиналним местима.
    Датотека > Провери зависности ће приказати оригиналне називе и место свих датотека које читате непосредно.
    
    Како желите да увезете текућу(е) датотеку(е)?

en: When saving a project that depends on other audio files
sr: Приликом чувања пројекта који зависи од других датотека звука

en: Whenever a project depends on other files:
sr: Ако пројекат зависи од других датотека:

en: Where is %s?
sr: Где се налази „%s“?

en: Where is '%s'?
sr: Где се налази „%s“?

en: White
sr: Бело

en: White Bkgnd
sr: Бела позадина

en: Window &size
sr: Ве&личина прозора

en: Window &type
sr: Вр&ста прозора

en: Window Size
sr: Ве&личина прозора

en: Window Size:
sr: Величина прозора:

en: Windows PCM Audio file (*.wav)|*.wav
sr: Виндоуз ПЦМ звучна датотека (*.wav)|*.wav

en: Within:
sr: Унутар:

en: XML files (*.xml)|*.xml|All files (*.*)|*.*
sr: ХМЛ датотеке (*.xml)|*.xml|Све датотеке (*.*)|*.*

en: Year
sr: Година

en: You are about to save a %s file with the name "%s".
    
    Normally these files end in ".%s", and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    
    Are you sure you want to save the file under this name?
sr: Желите да сачувате %s датотеку са називом „%s“.
    
    Обично се те датотеке завршавају на „.%s“, а неки програми неће отворити датотеке са неуобичајеним проширењима.
    
    Да ли сте сигурни да желите да сачувате датотеку под овим називом?

en: You are attempting to overwrite an aliased file that is missing.
    The file cannot be written because the path is needed to restore the original audio to the project.
    Choose File > Check Dependencies to view the locations of all missing files.
    If you still wish to export, please choose a different filename or folder.
sr: Покушавате да препишете алијазовану датотеку која недостаје.
    Датотека не може бити записана зато што је потребна путања за повраћај оригиналног звука у пројекат.
    Изаберите „Датотека > Провери зависности“ да погледате места свих недостајућих датотека.
    Ако још увек желите да извезете, молим изаберите другачији назив датотеке или фасциклу.

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of the LAME MP3 library.
sr: Ви указујете на „lame_enc.dll v%d.%d“. Ово издање није сагласно са Одважношћу %d.%d.%d.
    Молим преузмите најновије издање ЛАМЕ МП3 библиотеке.

en: You are saving an Audacity project file (.aup).
    
    Saving a project creates a file that only Audacity can open.
    
    To save an audio file for other programs, use one of the "File > Export" commands.
sr: Желите да сачувате датотеку пројекта Одважности (.aup).
    
    Приликом чувања пројекта бива створена датотека коју само Одважност може да отвори.
    
    Да сачувате звучну датотеку за остале програме, користите једну од наредби из изборника „Датотека > Извези“.

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
sr: Покушавате да отворите самостално направљену датотеку резерве.
    
    То може да проузрокује озбиљно губљење података.
    
    Уместо тога отворите тренутну датотеку пројекта Одважности.

en: You can also read our help on importing <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#midi">MIDI files</a> and tracks from <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#fromcd"> audio CDs</a>.
sr: Можете такође да прочитате нашу помоћ о увозу <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#midi">МИДИ датотека</a> и нумера са <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#fromcd"> звучних ЦД-а</a>.

en: You can only do this when playing and recording are
     stopped. (Pausing is not sufficient.)
sr: Ово можете да радите само када су пуштање и снимање
     заустављени. (Паузирање није довољно.)

en: You can only measure one track at a time.
sr: Можете да мерите само једну нумеру одједном.

en: You can't delete a preset without name
sr: Не можете да обришете подешеност без назива

en: You can't save a preset without name
sr: Не можете да сачувате подешеност без назива

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
sr: Не можете да обришете „неименовану“ криву, јер је посебна.

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
sr: Не можете да обришете „неименовану“ криву.

en: You cannot export 'unnamed' curve
sr: Не можете да извезете „неименовану“ криву

en: You have compiled Audacity with an extra button, 'Output Sourcery'.  This will save a
    C version of the image cache that can be compiled in as a default.
sr: Саставили сте Одважност са додатним дугметом, „Излазно чаробњаштво“.  То ће сачувати
    Ц издање оставе слике која може бити састављена као основна.

en: You have left blank label names.  These will be
    skipped when repopulating the Label Tracks.
    
    Would you like to go back and provide names?
sr: Нисте испунили називе натписа.  Исти ће бити
    прескочени при поновном испису натписа нумере.
    
    Да ли желите да се вратите назад и да обезбедите називе?

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
sr: Изабрали сте назив датотеке са непрепознатљивим проширењем датотеке.
    Да ли желите да наставите?

en: You may resample to one of the rates below.
sr: Можете да поново узоркујете у један од доле наведених протока.

en: You must first select some audio for this
     to use. (Selecting other kinds of track won't work.)
sr: Морате прво да изаберете неки звук да ово користите.
    (Бирањем других врста нумера неће радити.)

en: You must first select some audio for this to use.
sr: Морате прво да изаберете неки звук да ово користите.

en: You must first select some stereo audio for this
     to use. (You cannot use this with mono.)
sr: Морате прво да изаберете неки стерео звук да ово
     користите. (Ово не можете користити уз моно.)

en: You must select a track first.
sr: Као прво морате да изаберете нумеру.

en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
sr: Изабрали сте нумеру која не садржи звук. Самоутишавање може да обради само звучне нумере.

en: You will not be able to play midi.
sr: Нећете бити у могућности да пуштате миди.

en: You will not be able to play or record audio.
sr: Нећете бити у могућности да пуштате или снимате звук.

en: Your batch command of %s was not recognised.
sr: Ваша групна „%s“ наредба није препозната.

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no return statement. Either use a return statement such as
    	return s * 0.1
    for SAL, or begin with an open parenthesis such as
    	(mult s 0.1)
     for LISP.
sr: Ваш код изгледа као САЛ синтакса, али нема повратног исказа. Или користите повратни исказ као што је
            return s * 0.1
    за САЛ, или почните са отвореном заградом као што је
    	(mult s 0.1)
     за ЛИСП.

en: Your file will be exported as a 16-bit AIFF (Apple/SGI) file.
sr: Ваша датотека ће бити извежена као 16 битна АИФФ (Ејпол/СГИ) датотека.

en: Your file will be exported as a 16-bit WAV (Microsoft) file.
sr: Ваша датотека ће бити извежена као 16 битна ВАВ (Мајкрософт) датотека.

en: Your file will be exported as a GSM 6.10 WAV file.
sr: Ваша датотека ће бити извежена као ГСМ 6.10 ВАВ датотека.

en: Your project is currently self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    If you change the project to a state that has external dependencies on imported files, it will no longer be self-contained. If you then Save without copying those files in, you may lose data.
sr: Ваш пројекат је тренутно самосадржећи; не зависи ни од једне спољне звучне датотеке. 
    
    Ако измените пројекат у стање које има спољне зависности на увежене датотеке, он више неће бити самосадржећи. Ако затим сачувате без умножавања тих датотека, можете изгубити податке.

en: Your project is now empty.
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Click 'No', Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
    
    Save anyway?
sr: Ваш пројекат је сада празан.
    Ако сачувате, пројекат неће имати нумере.
    
    Да сачувате све претходно отворене нумере:
    Кликните „Не“, „Уређивање > Опозови“ док су све
    нумере отворене, затим „Датотека > Сачувај пројекат“.
    
    Да ипак сачувам?

en: Your tracks will be mixed down to a single mono channel in the exported file.
sr: Ваше нумере ће бити измешане у једном моно каналу у извеженој датотеци.

en: Your tracks will be mixed down to two stereo channels in the exported file.
sr: Ваше нумере ће бити измешане у два стерео канала у извеженој датотеци.

en: Zoom
sr: Зумирање

en: Zoom &In
sr: У&већај

en: Zoom &Normal
sr: &Уобичајени приказ

en: Zoom &Out
sr: У&мањи

en: Zoom In
sr: Увећајте

en: Zoom Out
sr: Умањите

en: Zoom Tool
sr: Алат увећања

en: Zoom default
sr: Основно увећавање

en: Zoom in on Point
sr: Увећавање над тачком

en: Zoom in on a Range
sr: Увећавање над опсегом

en: Zoom in or out
sr: Увећавање или умањивање

en: Zoom out on a Range
sr: Умањивање над опсегом

en: Zoom out one step
sr: Умањивање за један корак

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
sr: [Упозорење: Никвист је вратио неисправну УТФ-8 ниску, претворену овде као Latin-1]

en: by &Name
sr: према &називу

en: by &Start time
sr: према &времену почетка

en: by Dominic Mazzoni
sr: Приредио Доминик Мацони

en: by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
sr: Приредили Доминик Мацони и Воган Џонсон

en: by Leland Lucius
sr: Приредио Леланд Лусјус

en: by Lynn Allan
sr: Приредио Лин Алан

en: by Lynn Allan && Philip Van Baren
sr: Приредио Лин Адам и Филип Ван Барен

en: by Nasca Octavian Paul
sr: Приредио Наска Октавијан Пол

en: by Salvo Ventura
sr: Салво Вентура

en: by Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni
sr: Приредили Воган Џонсон и Доминик Мацони

en: bytes
sr: бајта

en: centiseconds
sr: стотинке

en: copy in
sr: умножи

en: dd:hh:mm:ss
sr: дд:чч:мм:сс

en: down
sr: доле

en: false
sr: нетачно

en: film frames (24 fps)
sr: филмски кадрови (24 к/с)

en: from
sr: од

en: hh:mm:ss
sr: чч:мм:сс

en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
sr: чч:мм:сс + ЦДДА кадрови (75 к/с)

en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
sr: чч:мм:сс + НТСЦ капљући кадрови

en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
sr: чч:мм:сс + НТСЦ некапљући кадрови

en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
sr: чч:мм:сс + ПАЛ кадрови (25 к/с)

en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
sr: чч:мм:сс + филмски кадрови (24 к/с)

en: hh:mm:ss + hundredths
sr: чч:мм:сс + стотинке

en: hh:mm:ss + milliseconds
sr: чч:мм:сс + милисекунде

en: hh:mm:ss + samples
sr: чч:мм:сс + узорци

en: hidden
sr: скривено

en: indeterminate
sr: неодређено

en: infinite dB difference
sr: бесконачна dB разлика

en: items?
sr: ставке?

en: kbps
sr: kb/s

en: labels.txt
sr: натписи.txt

en: left
sr: лево

en: milliseconds
sr: милисек.

en: milliseconds (higher = more latency)
sr: милисекунде (више = већа притајеност)

en: milliseconds (negative = backwards)
sr: милисекунде (негативно = уназад)

en: milliseconds (time of one analysis)
sr: милисекунде (време једне анализе)

en: mkdir in DirManager::MakeBlockFilePath failed.
sr: Није успело „mkdir“ у „УправникДиректоријума::НаправиПутањуБлокДатотеке“.

en: n/a
sr: неприменљиво

en: read directly
sr: читај посредно

en: right
sr: десно

en: same as left-drag
sr: исто као и лево превлачење

en: same as right-drag
sr: исто као и десно превлачење

en: same as select tool
sr: исто као алат избора

en: same as zoom tool
sr: исто као алат увећања

en: samples
sr: узорци

en: seconds
sr: секунде

en: spectrum.txt
sr: спектар.txt

en: to
sr: до

en: to Selection En&d
sr: на &крај избора

en: to Selection Star&t
sr: на &почетак избора

en: to Track &End
sr: на к&рај нумере

en: to Track &Start
sr: на по&четак нумере

en: true
sr: изабрано

en: unavailable - above location doesn't exist
sr: недоступно — горња путања не постоји

en: unnamed
sr: неименована

en: untitled
sr: без наслова

en: up
sr: горе

en: using SBSMS, by Clayton Otey
sr: Коришћење СБСМС-а, приредио Клејтон Отеј

en: using SampleRate, by Erik de Castro Lopo
sr: Коришћење протока узорка је приредио Ерик де Кастро Лопо

en: using SoundTouch, by Olli Parviainen
sr: користим Додир звука, који је приредио Оли Парвиаинен

en: xml files (*.xml;*.XML)|*.xml;*.XML
sr: хмл датотеке (*.xml;*.XML)|*.xml;*.XML

en: zero
sr: нула
