Audacity 2.0.0 - en to sr translation catalogue (2246 entries)

en: 	-blocksize nnn (set max disk block size in bytes)
sr: 	-blocksize nnn (postavlja najveću veličinu bloka diska u bitima)

en: 	-help (this message)
sr:         -help (ova poruka)

en: 	-test (run self diagnostics)
sr: 	-test (pokreće samodijagnozu)

en: 	-version (display Audacity version)
sr: 	-version (prikazuje izdanje Odvažnosti)

en: 
    
    Files shown as MISSING have been moved or deleted and cannot be copied.
    Restore them to their original location to be able to copy into project.
sr: 
    
    Datoteke prikazane kao NEDOSTAJUĆE su premeštene ili obrisane i ne mogu biti umnožene.
    Povratite ih na njihova prethodna mesta da biste ih umnožili u projekat.

en: 
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Cancel, Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
sr: 
    Ako sačuvate, projekat neće imati numere.
    
    Da sačuvate sve prethodno otvorene numere:
    „Otkaži, Uređivanje > Opozovi“ dok su sve numere
    otvorene, zatim „Datoteka > Sačuvaj projekat“.

en:    Duration must be at least 1 millisecond
       Compress ratio must be at least 1:1
sr:    Trajanje mora biti najmanje 1 milisekunda
       Odnos sažimanja mora biti najmanje 1:1

en:    Project check ignored orphan block file(s). They will be deleted when project is saved.
sr:    Provera projekta je zanemarila napuštenu blok datoteku. Biće obrisana kada projekat bude bio sačuvan.

en:    Project check regenerated missing alias summary file(s).
sr:    Provera projekta je ponovo stvorila nedostajuću datoteku sažetka alijasa.

en:    Project check replaced missing aliased file(s) with silence.
sr:    Provera projekta je zamenila nedostajuće alijazovane datoteke tišinama.

en:    Project check replaced missing audio data block file(s) with silence.
sr:    Provera projekta je zamenila nedostajuću blok datoteku podataka zvuka tišinama.

en:  (disabled)
sr:  (isključeno)

en:  - Left
sr:  — levi

en:  - Right
sr:  — desni

en:  - Vamp audio analysis plugin
sr:  — Vamp priključak analize zvuka

en:  <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a> (ask your question directly, on the Internet)
sr:  <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a> (postavite vaše pitanje direktno, na Internetu)

en:  For even quicker answers, all the online resources above are <b>searchable</b>.
sr: Za brže odgovore, svi gore navedeni resursi na mreži su <b>pretraživi</b>.

en:  Mute On
sr:  Utišano

en:  Please select an action
sr:  Molim izaberite radnju

en:  Select On
sr:  Izabrano

en:  Solo On
sr:  Solo uklj

en:  [[file:index.html|Manual]] (should be installed locally, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php">Internet version if it isn't</a>)
sr:  [[file:index.html|Uputstvo]] (treba biti instalirano lokalno, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php">Internet izdanje ako nije</a>)

en:  [[file:quick_help.html|Quick Help]] (should be installed locally, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Quick_Help">Internet version if it isn't</a>)
sr:  [[file:quick_help.html|Brza pomoć]] (treba biti instalirana lokalno, <a href="http://manual.audacityteam.org/index.php?title=Quick_Help">Internet izdanje ako nije</a>)

en:  [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Wiki]] (the latest tips, tricks and tutorials, on the Internet)
sr:  [[http://wiki.audacityteam.org/index.php|Viki]] (najnoviji saveti, trikovi i uputstva, na Internetu)

en:  window
sr:  prozor

en: !Simplified View
sr: !Pojednostavljeni prikaz

en: "%s" 
    is a MIDI file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file for playing, but you can
    edit it by clicking File > Import > MIDI.
sr: „%s“ 
    je MIDI datoteka, a ne zvučna datoteka. 
    Odvažnost ne može da otvori ovu vrstu datoteke za puštanje, ali možete
    da je uređujete klikom na „Datoteka > Uvezi > MIDI“.

en: "%s" doesn't exist.
    
    Would you like to create it?
sr: „%s“ ne postoji.
    
    Da li želite da napravite?

en: "%s" is a Dolby Digital audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ je Dolbi digital zvučna datoteka. 
    Odvažnost ne može trenutno da otvori ovu vrstu datoteke. 
    Morate da je pretvorite u podržani format zvuka, kao što je VAV ili AIFF.

en: "%s" is a Musepack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    If you think it might be an mp3 file, rename it to end with ".mp3" 
    and try importing it again. Otherwise you need to convert it to a supported audio 
    format, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ je Mjuzpak zvučna datoteka. 
    Odvažnost ne može da otvori ovu vrstu datoteke. 
    Ako mislite da je to možda mp3 datoteka, preimenujte je da se završava na „.mp3“ 
    i pokušajte opet da je uvezete. U suprotnom moraćete da je pretvorite u podržani format 
    zvuka, kao što je VAV ili AIFF.

en: "%s" is a RealPlayer media file. 
    Audacity cannot open this proprietary format. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ je medijska datoteka RilPlejera. 
    Odvažnost ne može da otvori ovaj vlasnički format. 
    Morate da je pretvorite u podržani format zvuka, kao što je VAV ili AIFF.

en: "%s" is a Wavpack audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ je Vejvpak zvučna datoteka. 
    Odvažnost ne može da otvori ovu vrstu datoteke. 
    Morate da je pretvorite u podržani format zvuka, kao što je VAV ili AIFF.

en: "%s" is a Windows Media Audio file. 
    Audacity cannot open this type of file due to patent restrictions. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ je datoteka zvuka Vindouz medija (WMA). 
    Odvažnost ne može da otvori ovu vrstu datoteke zbog ograničenja patenta. 
    Morate da je pretvorite u podržani format zvuka, kao što je VAV ili AIFF.

en: "%s" is a notes-based file, not an audio file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    Try converting it to an audio file such as WAV or AIFF and 
    then import it, or record it into Audacity.
sr: „%s“ je datoteka zasnovana na notama, a ne zvučna datoteka. 
    Odvažnost ne može da otvori ovu vrstu datoteke. 
    Pokušajte da je pretvorite u zvučnu datoteku kao što je VAV ili AIFF 
    i da je zatim uvezete, ili je snimite u Odvažnosti.

en: "%s" is a playlist file. 
    Audacity cannot open this file because it only contains links to other files. 
    You may be able to open it in a text editor and download the actual audio files.
sr: „%s“ je datoteka liste numera. 
    Odvažnost ne može da otvori ovu datoteku zato što sadrži samo vezice do drugih datoteka. 
    Možete biti u mogućnosti da je otvorite u uređivaču teksta i da preuzmete stvarne zvučne datoteke.

en: "%s" is a video file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to extract the audio to a supported format, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ je video datoteka. 
    Odvažnost ne može trenutno da otvori ovu vrstu datoteke. 
    Morate da izvučete zvuk u podržani format, kao što je VAV ili AIFF.

en: "%s" is an Advanced Audio Coding file. 
    Audacity cannot open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ je datoteka Naprednog kodiranja zvuka (AAC). 
    Odvažnost ne može da otvori ovu vrstu datoteke. 
    Morate da je pretvorite u podržani format zvuka, kao što je VAV ili AIFF.

en: "%s" is an Ogg Speex audio file. 
    Audacity cannot currently open this type of file. 
    You need to convert it to a supported audio format, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ je Ogg Spiks zvučna datoteka. 
    Odvažnost ne može trenutno da otvori ovu vrstu datoteke. 
    Morate da je pretvorite u podržani format zvuka, kao što je VAV ili AIFF.

en: "%s" is an audio CD track. 
    Audacity cannot open audio CDs directly. 
    Extract (rip) the CD tracks to an audio format that 
    Audacity can import, such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ je numera zvučnog CD-a. 
    Odvažnost ne može da otvori zvučni CD direktno. 
    Izvucite (iščupajte) numere sa CD-a u format zvuka koji 
    Odvažnost može da uveze, kao što je VAV ili AIFF.

en: "%s" is an encrypted audio file. 
    These typically are from an online music store. 
    Audacity cannot open this type of file due to the encryption. 
    Try recording the file into Audacity, or burn it to audio CD then 
    extract the CD track to a supported audio format such as WAV or AIFF.
sr: „%s“ je šifrovana zvučna datoteka. 
    One su uobičajeno sa muzičke radnje na mreži. 
    Odvažnost ne može da otvori ovu vrstu datoteke zbog šifrovanja. 
    Pokušajte da snimite datoteku u Odvažnosti, ili je narežite na zvučni CD 
    zatim izvucite CD numeru u podržani format zvuka kao što je VAV ili AIFF.

en: "%s" successfully created.
sr: Fascikla „%s“ je uspešno napravljena.

en: "Move track focus" c&ycles repeatedly through tracks
sr: „Premesti prvi plan numere“ &kruži sa ponavljanjem kroz numere

en: %.1f dB Average rms
sr: Prosečno rms %.1f dB

en: %.1f secs
sr: %.1f sek.

en: %.2f kbps
sr: %.2f kb/s

en: %.2f secs
sr: %.2f sekunde

en: %d Channels
sr: %d kanala

en: %d curves exported to %s
sr: %d krive su izvežene u %s

en: %i kbps
sr: %i kb/s

en: %s %2.0f%% complete.  Click to change task focal point.
sr: %s %2.0f%% je obavljeno.  Kliknite da izmenite ključnu tačku zadatka.

en: %s changed
sr: %s je izmenjeno

en: %s could not be found.
    
    It has been removed from the list of recent files.
sr: Ne mogu da pronađem „%s“.
    
    Uklonjena je sa spiska nedavnih datoteka.

en: %s is already open in another window.
sr: %s je već otvoreno u drugom prozoru.

en: %s-old%d
sr: %s-staro%d

en: &About Audacity CleanSpeech...
sr: O &čistom govoru Odvažnosti...

en: &About Audacity...
sr: &O Odvažnosti...

en: &Add
sr: &Dodaj

en: &Add new rule
sr: Dodaj &novo pravilo

en: &Align Tracks
sr: &Poravnaj numere

en: &All
sr: &Sve

en: &Always copy all audio into project (safest)
sr: &Uvek umnoži sav zvuk u projekat (najbezbednije)

en: &Always mix all tracks down to Stereo or Mono channel(s)
sr: &Uvek izmešaj sve numere u stereo ili mono kanal(e)

en: &Analyze
sr: &Analiziranje

en: &Audio Track
sr: &Zvučnu numeru

en: &Audio...
sr: &Zvuk...

en: &Beep on completion of longer activities
sr: &Zapišti nakon završetka dužih aktivnosti

en: &Cancel
sr: &Otkaži

en: &Chains
sr: &Lanci

en: &Clear
sr: &Očisti

en: &Close
sr: &Zatvori

en: &Collapse All Tracks
sr: &Skupi sve numere

en: &Command
sr: &Naredba

en: &Copy
sr: &Umnoži

en: &Curves
sr: &Krive

en: &Cut
sr: &Iseci

en: &Debug
sr: &Ukloni greške

en: &Defaults
sr: &Osnovno

en: &Delete
sr: O&briši

en: &Device
sr: &Uređaj

en: &Device Toolbar
sr: &Uređaji

en: &Discard
sr: &Odbaci

en: &Display VST effects in graphical mode
sr: Prikaži _VST efekte u grafičkom režimu

en: &Dither:
sr: &Međuton:

en: &Don't apply effects in batch mode
sr: Ne &primenjuj efekte u grupnom režimu

en: &Download
sr: P&reuzmi

en: &Draw Curves
sr: &Iscrtaj krive

en: &Edit
sr: &Uređivanje

en: &Edit Labels
sr: &Uredi natpis

en: &Edit Parameters
sr: &Uredi parametre

en: &Edit Toolbar
sr: U&ređivanje

en: &Ergonomic order of Transport Toolbar buttons
sr: &Običajni poredak dugmića linije alata prenosa

en: &Export...
sr: &Izvezi...

en: &File
sr: &Datoteka

en: &Find Notes
sr: &Nađi note

en: &Fit in Window
sr: Uklopi u &prozor

en: &Gain (dB):
sr: &Pojačanje (dB):

en: &Generate
sr: &Generisanje

en: &Get More...
sr: &Dobavi još...

en: &Get Noise Profile
sr: &Dobavi profil buke

en: &Graphic EQ
sr: &Grafički EKu

en: &Hardware Playthrough: Listen while recording or monitoring new track
sr: &Hardversko puštanje u radu: Slušaj dok snimaš ili nadgledaš novu numeru

en: &Help
sr: Po&moć

en: &History...
sr: &Istorijat...

en: &Host
sr: &Domaćin

en: &Import
sr: &Uvezi

en: &Import...
sr: &Uvezi...

en: &Importing uncompressed audio files
sr: &Uvoz nesažetih zvučnih datoteka

en: &Insert
sr: &Umetni

en: &Invert
sr: Preokrenuto&

en: &Isolate
sr: &Odeli

en: &Join
sr: &Pripoj

en: &Label Track
sr: &Natpisnu numeru

en: &Labels...
sr: &Oznake...

en: &Language:
sr: &Jezik:

en: &Left at Playback Position
sr: &Levo od položaja puštanja

en: &Length of preview:
sr: &Trajanje pregleda:

en: &Load...
sr: &Učitaj...

en: &Locate...
sr: &Pronađi...

en: &Location:
sr: &Putanja:

en: &Lock
sr: &Zaključaj

en: &Loop Play
sr: &Ponavljaj neprekidno

en: &Low disk space at program start up
sr: Nedovoljno prostora na &disku prilikom pokretanja programa

en: &Make a copy of uncompressed audio files before editing (safer)
sr: &Napravi primerak nesažetih datoteka zvuka pre uređivanja (bezbednije)

en: &Manual (in web browser)
sr: &Uputstvo (u veb pregledniku)

en: &Meter Toolbar
sr: &Merač

en: &Mixer Board...
sr: &Tabla mešača...

en: &Mute All Tracks
sr: &Utišaj sve numere

en: &New
sr: &Novo

en: &None
sr: &Ništa

en: &Normalize all tracks in project
sr: &Normalizuj sve numere u projektu

en: &OK
sr: &U redu

en: &Open...
sr: &Otvori...

en: &Options...
sr: &Opcije...

en: &Parameters
sr: &Parametri

en: &Paste
sr: &Nalepi

en: &Pause
sr: &Pauziraj

en: &Preferences...
sr: &Postavke...

en: &Print...
sr: &Štampaj...

en: &Quantize Notes
sr: &Izjednači note

en: &Quick Help (in web browser)
sr: &Brza pomoć (u veb pregledniku)

en: &Range (dB):
sr: &Opseg (dB):

en: &Raw Data...
sr: &Sirove podatke...

en: &Read uncompressed audio files directly from the original (faster)
sr: &Čitaj nesažete datoteke zvuka upravno sa originala (brže)

en: &Record
sr: &Snimaj

en: &Redo
sr: &Vrati

en: &Redo %s
sr: &Ponovi %s

en: &Remove
sr: &Ukloni

en: &Rename...
sr: &Preimenuj...

en: &Replot
sr: &Ponovo iscrtaj

en: &Resample...
sr: &Ponovo uzorkuj...

en: &Rescan VST effects next time Audacity is started
sr: Pretraži VST _efekte prilikom sledećeg pokretanja Odvažnosti

en: &Reset Toolbars
sr: &Vrati linije alata

en: &Right at Playback Position
sr: &Desno od položaja puštanja

en: &Run Benchmark...
sr: Pokreni &ocenjivanje...

en: &Save Project
sr: &Sačuvaj projekat

en: &Save...
sr: &Sačuvaj...

en: &Screenshot Tools...
sr: &Alati za snimanje ekrana...

en: &Select
sr: &Izaberi

en: &Select Curve:
sr: &Izaberi krivu:

en: &Select all audio in project, if none selected
sr: &Izaberi sav zvuk u projektu, ako ništa nije izabrano

en: &Select chain
sr: Izaberite &lanac

en: &Selection Toolbar
sr: &Izbor

en: &Sensitivity (dB):
sr: &Osetljivost (dB):

en: &Short period:
sr: &Kratak period:

en: &Show Clipping
sr: &Prikaži isecanje

en: &Show track name in waveform display
sr: &Prikaži naziv numere u prikazu talasnog oblika

en: &Software Playthrough: Listen while recording or monitoring new track
sr: &Softversko radno puštanje: Slušaj dok snimaš ili nadgledaš novu numeru

en: &Split Cut
sr: &Iseci podelu

en: &Stereo Track
sr: &Stereo numeru

en: &Stop
sr: &Zaustavi

en: &Time Track
sr: &Vremensku numeru

en: &Timer Record...
sr: &Vremensko snimanje...

en: &Toolbars
sr: &Linije alata

en: &Tracks
sr: Nume&re

en: &Transport Toolbar
sr: Pre&nos

en: &UnMute All Tracks
sr: &Poništi utišanje svih numera

en: &Undo
sr: O&pozovi

en: &Undo %s
sr: &Opozovi %s

en: &Undo Levels Available
sr: Dostupni nivoi poništavanja

en: &Unlock
sr: &Otključaj

en: &Update display while playing
sr: &Osveži prikaz za vreme puštanja

en: &Upload File...
sr: &Otpremi datoteku...

en: &Use custom mix (for example to export a 5.1 multichannel file)
sr: &Koristi proizvoljni mešač (npr. za izvoz višekanalne 5.1 datoteke)

en: &View
sr: Pre&gled

en: &Zoom to Selection
sr: Uvećaj &izbor

en: ' ?
sr: “ ?

en: ' to...
sr: “ u...

en: '?
sr: “?

en: 'unnamed' always stays at the bottom of the list
sr: „neimenovana“ se nalazi uvek na kraju spiska

en: 'unnamed' is special
sr: „neimenovana“ je posebna

en: (%) [-50 to 100]:
sr: (%) [-50 do 100]:

en: (Best Quality)
sr: (najbolji kvalitet)

en: (Not all combinations of headers and encodings are possible.)
sr: (Nisu sve kombinacije zaglavlja i kodiranja moguće.)

en: (Recovered)
sr: (oporavljeno)

en: (Smaller files)
sr: (manje datoteke)

en: (external program)
sr: (spoljni program)

en: (semitones) [-12 to 12]:
sr: (polutonovi) [-12 do 12]:

en: (uncheck when recording "stereo mix")
sr: (poništite izbor kada snimate „stereo miks“)

en: , maximum amplitude = %.1f dB
sr: , najveći doseg = %.1f dB

en: - END -
sr: — KRAJ —

en: -120 dB (approximate limit of human hearing)
sr: -120 dB (približna granica ljudskog sluha)

en: -145 dB (PCM range of 24 bit samples)
sr: -145 dB (PCM opseg 24-bitnih uzoraka)

en: -36 dB (shallow range for high-amplitude editing)
sr: -36 dB (površan opseg za visokodosežno uređivanje)

en: -48 dB (PCM range of 8 bit samples)
sr: -48 dB (PCM opseg 8-bitnih uzoraka)

en: -60 dB (PCM range of 10 bit samples)
sr: -60 dB (PCM opseg 10-bitnih uzoraka)

en: -96 dB (PCM range of 16 bit samples)
sr: -96 dB (PCM opseg 16-bitnih uzoraka)

en: -Infinity
sr: —Beskonačno

en: .  Maximum 0dB.
sr: .  Najviše 0dB.

en: 0 (fastest)
sr: 0 (najbrže)

en: 0 means endless
sr: 0 znači beskonačno

en: 0100 days 024 h 060 m 060 s
sr: 0100 dana 024 č 060 m 060 s

en: 0100 h 060 m 060 s
sr: 0100 č 060 m 060 s

en: 0100 h 060 m 060 s+.# samples
sr: 0100 h 060 m 060 s+.# kadrova

en: 0100 h 060 m 060 s+.030 frames| .999000999
sr: 0100 h 060 m 060 s+.030 kadrova| .999000999

en: 0100 h 060 m 060 s+.24 frames
sr: 0100 h 060 m 060 s+.24 kadrova

en: 0100 h 060 m 060 s+.25 frames
sr: 0100 h 060 m 060 s+.25 kadrova

en: 0100 h 060 m 060 s+.30 frames|N
sr: 0100 h 060 m 060 s+.30 kadrova|N

en: 0100 h 060 m 060 s+.75 frames
sr: 0100 h 060 m 060 s+.75 kadrova

en: 0100 h 060 m 060.0100 s
sr: 0100 č 060 m 060.0100 s

en: 01000,01000 frames|24
sr: 01000,01000 kadrova|24

en: 01000,01000 frames|25
sr: 01000,01000 kadrova|25

en: 01000,01000 frames|29.97002997
sr: 01000,01000 kadrova|29.97002997

en: 01000,01000 frames|75
sr: 01000,01000 kadrova|75

en: 01000,01000 seconds
sr: 01000.01000 sek.

en: 01000,01000,01000 samples|#
sr: 01000,01000,01000 uzoraka|#

en: 1 (Mono) Input Channel
sr: Mono — 1 ulazni kanal

en: 1 Channel (Mono)
sr: Mono — 1 kanal

en: 1.0 or earlier
sr: 1.0 ili ranije

en: 16 bit
sr: 16 bita

en: 16-bit PCM
sr: 16 bita PCM

en: 2 (Stereo) Input Channels
sr: Stereo — 2 ulazna kanala

en: 2 Channels (Stereo)
sr: Stereo — 2 kanala

en: 2-level
sr: 2 nivo

en: 24 bit
sr: 24 bita

en: 24-bit PCM
sr: 24 bita PCM

en: 256 - default
sr: 256 — osnovni

en: 32-bit float
sr: 32 bita pokretnog zareza

en: 32768 - most narrowband
sr: 32768 — najuskopojasniji

en: 4-level
sr: 4 nivo

en: 8 (best)
sr: 8 (najbolje)

en: 8 - most wideband
sr: 8 — najširokopojasniji

en: 8-level
sr: 8 nivo

en: : Filename too short.
sr: : Naziv datoteke je prekratak.

en: : Incorrect filetype.
sr: : Neispravna vrsta datoteke.

en: <b>Audacity&reg;</b> software is copyright
sr: Autorska prava softvera <b>Audacity&reg;</b>

en: <center><h3>How to Get Help</h3></center>
sr: <center><h3>Kako naći pomoć</h3></center>

en: <p>You do not appear to have 'help' installed on your computer.<br> Please <a href="*URL*">view or download it online</a>.
sr: <p>Izgleda da nemate instaliranu „pomoć“ na vašem računaru.<br> Molim <a href="*URL*">pregledajte je ili je preuzmite na mreži</a>.

en: <unrecognized version -- possibly corrupt project file>
sr: <izdanje nije prepoznato -- verovatno je oštećena datoteka projekta>

en: <untitled>
sr: <bez naslova>

en: A Free Digital Audio Editor<br>
sr: Slobodni uređivač digitalnog zvuka<br>

en: A file named "%s" already exists.  Replace?
sr: Datoteka pod nazivom „%s“ već postoji.  Da je zamenim?

en: AAC Export Setup
sr: Podešavanja AAC izvoza

en: AAC Profile
    Low Complexity -default
    Most players won't play anything other than LC
sr: AAC profil
    Niska složenost -osnovno
    Većina programa ne želi da pušta ništa osim LC-a

en: AC3 Export Setup
sr: Podešavanje AC3 izvoza

en: AC3 Files (FFmpeg)
sr: AC3 datoteke (FFmpeg)

en: AIFF (Apple) signed 16 bit PCM
sr: AIFF (Ejpol) označena 16 bita PCM

en: AMR (narrow band) Files (FFmpeg)
sr: AMR (uski opseg) datoteke (FFmpeg)

en: AMR-NB Export Setup
sr: Podešavanja AMR-NB izvoza

en: About Audacity...
sr: O Odvažnosti...

en: Action
sr: Radnja

en: Activation level (dB):
sr: Nivo aktiviranja (dB):

en: Actual Rate: %d
sr: Pravi protok: %d

en: Add &New
sr: Dodaj &novu

en: Add Label
sr: Dodaj etiketu

en: Add Label At &Playback Position
sr: &Dodaj natpis na položaj puštanja

en: Add Label At &Selection
sr: Dodaj natpis na &izbor

en: Add label at selection
sr: Dodajte natpis na izbor

en: Added label
sr: Etiketa je dodata

en: Adjust Sensitivity
sr: Doteraj osetljivost

en: Adjust input gain
sr: Doteraj ulazno pojačanje

en: Adjust left selection to next offset
sr: Doteraj levi izbor na sledeće isključeno podešavanje

en: Adjust left selection to next onset
sr: Doteraj levi izbor na sledeće uključeno podešavanje

en: Adjust output gain
sr: Doteraj izlazno pojačanje

en: Adjust playback speed
sr: Doteraj brzinu puštanja

en: Adjust right selection to previous offset
sr: Doteraj desni izbor na prethodno isključeno podešavanje

en: Adjust right selection to previous onset
sr: Doteraj desni izbor na prethodno uključeno podešavanje

en: Adjusted Pan
sr: Doterano je kanalisanje

en: Adjusted envelope.
sr: Doterana omotnica.

en: Adjusted gain
sr: Doterano je pojačanje

en: Advanced Mixing Options
sr: Napredne opcije mešanja

en: Album Title
sr: Naziv albuma

en: Algorithm
sr: Algoritam

en: Ali&gn and Move Cursor
sr: Poravnaj i pomeraj &kursor

en: Align
sr: Poravnaj

en: Align End with Cu&rsor
sr: Poravnaj kraj sa ku&rsorom

en: Align End with Selection En&d
sr: Poravnaj kraj sa krajem iz&bora

en: Align End with Selection Star&t
sr: Poravnaj kraj sa po&četkom izbora

en: Align MIDI to Audio
sr: Poravnaj MIDI sa zvukom

en: Align Tracks To&gether
sr: &Zajedno poravnaj numere

en: Align with &Cursor
sr: Poravnaj sa &kursorom

en: Align with &Zero
sr: Poravnaj sa &nulom

en: Align with Selection &End
sr: Poravnaj sa &krajem izbora

en: Align with Selection &Start
sr: Poravnaj sa &početkom izbora

en: Aligned
sr: Poravnato

en: Aligned cursor
sr: Poravnati kursor

en: Aligned end with cursor
sr: Poravnat kraj sa kursorom

en: Aligned end with selection end
sr: Poravnat kraj sa krajem izbora

en: Aligned end with selection start
sr: Poravnat kraj sa početkom izbora

en: Aligned with selection end
sr: Poravnato sa krajem izbora

en: Aligned with selection start
sr: Poravnato sa početkom izbora

en: Aligned with zero
sr: Poravnato sa nulom

en: Alignment completed: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
sr: Poravnanje je obavljeno: MIDI od %.2f do %.2f sek., Zvuk od %.2f do %.2f sek.

en: Alignment error: input too short: MIDI from %.2f to %.2f secs, Audio from %.2f to %.2f secs.
sr: Greška poravnanja: ulaz je prekratak: MIDI od %.2f do %.2f sek., Zvuk od %.2f do %.2f sek.

en: All
sr: Sve

en: All Toolbars
sr: Sve linije alata

en: All files (*)|*
sr: Sve datoteke (*)|*

en: All files|*|All supported files|
sr: Sve datoteke|*|Sve podržane datoteke|

en: All required files in:
      %s
    were already present.
sr: Sve zahtevane datoteke u:
      %s
    bejahu već prisutne.

en: All the audio is muted.
sr: Sav zvuk je utišan.

en: All the selected audio is muted.
sr: Sav izabrani zvuk je utišan.

en: All tracks must have the same sample rate
sr: Sve numere moraju imati isti protok uzorka

en: Allow clipping
sr: Dopusti isecanje

en: Allpass
sr: Opštepropusni

en: Alt-Left-Click
sr: Alt + levi klik

en: Always copy all files (safest)
sr: Uvek umnoži sve datoteke (najbezbednije)

en: Amount to import:
sr: Iznos za uvoz:

en: Amplification (dB):
sr: Pojačanje (dB):

en: Amplification dB
sr: Pojačanje (dB)

en: Amplifier
sr: Pojačavač

en: Amplify
sr: Pojačaj

en: Amplify...
sr: Pojačavanje...

en: Amplifying
sr: Pojačavam

en: Amplitude (0-1)
sr: Doseg (0-1)

en: Amplitude End
sr: Kraj dosega

en: Amplitude Start
sr: Početak dosega

en: Analyser
sr: Raščlanjivač

en: Analysis Time:
sr: Vreme analiziranja:

en: Any
sr: Bilo koji

en: Append Record
sr: Prikači zapis

en: Appl&y Chain...
sr: Primeni &lanac...

en: Applied effect: %s
sr: Primenjen je efekat: %s

en: Applied effect: %s %.1f dB
sr: Primenjen je efekat: %s %.1f dB

en: Applied effect: %s %.1f%%
sr: Primenjen je efekat: %s %.1f%%

en: Applied effect: %s %.2f semitones
sr: Primenjen je efekat: %s %.2f polutona

en: Applied effect: %s %d stages, %.0f%% wet, frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %d, feedback = %.0f%%
sr: Primenjen je efekat: %s %d stupnjeva, %.0f%% vlažno, učestanost = %.1f Hz, početna faza = %.0f deg, dubina = %d, povratna sprega = %.0f%%

en: Applied effect: %s delay = %f seconds, decay factor = %f
sr: Primenjen je efekat: %s zastoj = %f sekunde, faktor raspada = %f

en: Applied effect: %s frequency = %.0f Hz, boost = %.0f dB
sr: Primenjen je efekat: %s učestanost = %.0f Hz, prirast = %.0f dB

en: Applied effect: %s frequency = %.1f Hz, start phase = %.0f deg, depth = %.0f%%, resonance = %.1f, frequency offset = %.0f%%
sr: Primenjen je efekat: %s učestanost = %.1f Hz, početna faza = %.0f deg, dubina = %.0f%%, zvučnost = %.1f, pomeraj učestanosti = %.0f%%

en: Applied effect: %s remove dc offset = %s, normalize amplitude = %s, stereo independent %s
sr: Primenjen je efekat: %s ukloni dc pomeraj = %s, normalizuj doseg = %s, stereo nezavistan %s

en: Applied effect: Generate %s wave %s, frequency = %.2f Hz, amplitude = %.2f, %.6lf seconds
sr: Primenjen je efekat: Stvaram %s talas %s, učestanost = %.2f Hz, doseg = %.2f, %.6lf sek.

en: Applied effect: Generate DTMF tones, %.6lf seconds
sr: Primenjen je efekat: Stvaranje DTMF tonova, %.6lf sek.

en: Applied effect: Generate Noise, %.6lf seconds
sr: Primenjen je efekat: Stvaranje buke, %.6lf sek.

en: Applied effect: Generate Silence, %.6lf seconds
sr: Primenjen je efekat: Stvaranje tišine, %.6lf sek.

en: Apply %s
sr: Primeni „%s“

en: Apply %s with parameter(s)
    
    %s
sr: Primenite „%s“ sa parametrom
    
    %s

en: Apply Chain
sr: Primeni lanac

en: Apply to &Files...
sr: Primeni na &datoteke...

en: Apply to Current &Project
sr: Primeni na tekući &projekat

en: Applying '%s' to current project
sr: Primenjujem „%s“ na tekući projekat

en: Applying Dynamic Range Compression...
sr: Primenjujem dinamičko sažimanje srazmere...

en: Applying Leveller...
sr: Primenjujem izravnavanje...

en: Applying Nyquist Effect...
sr: Primenjujem Nikvist efekat...

en: Applying Phaser
sr: Primenjujem faznika

en: Applying Spike Cleaner...
sr: Primenjujem čistača šiljka...

en: Applying Stereo to Mono
sr: Primenjujem stereo u mono

en: Applying Wahwah
sr: Primenjujem vauvau

en: Applying...
sr: Primenjujem...

en: Are you sure you don't want to recover any projects?
    They can't be recovered later.
sr: Da li ste sigurni da ne želite da oporavite nijedan projekat?
    Možete ih oporaviti kasnije.

en: Are you sure you want to delete %s?
sr: Da li ste sigurni da želite da izbrišete %s?

en: Are you sure you want to reset the genre list to defaults?
sr: Da li ste sigurni da želite da vratite spisak žanra na osnovno?

en: Are you sure you want to save the file as "
sr: Da li ste sigurni da želite da sačuvate datoteku kao „

en: Artist Name
sr: Ime izvođača

en: As&k user
sr: &Pitaj korisnika

en: Ask me
sr: Pitaj me

en: Attac&k/decay time (secs):
sr: Vreme &napada/raspada (sek.):

en: Attack Time
sr: Vreme napada

en: Attack Time %.1f secs
sr: Vreme napada %.1f sek.

en: Attack Time:
sr: Vreme napada:

en: Attack/decay time
sr: Vreme napada/raspada

en: Attempt to run Noise Removal without a noise profile.
sr: Pokušavam da pokrenem uklanjanje buke bez profila buke.

en: Attempt to use filter in OpenFile dialog first
sr: Pokušaj prvo da koristiš filter u prozorčetu „Otvorite datoteku“

en: Attempted to export %d channels, but maximum number of channels for selected output format is %d
sr: Pokušan je izvoz %d kanala, ali najveći broj kanala za izabrani format izlaza je %d

en: Au&dio Device Info...
sr: Podaci &zvučnog uređaja...

en: Audacity %s Development Team
sr: Razvojni tim Odvažnosti %s

en: Audacity %s Support Team
sr: Tim podrške Odvažnosti %s

en: Audacity %s ToolBar
sr: Linija alata Odvažnosti — %s

en: Audacity First Run
sr: Prvo pokretanje Odvažnosti

en: Audacity Karaoke%s
sr: Karaoke%s Odvažnosti

en: Audacity Mixer Board%s
sr: Tabla mešača%s

en: Audacity Preferences
sr: Postavke Odvažnosti

en: Audacity Project Files
sr: Datoteke projekta Odvažnosti

en: Audacity Timer Record
sr: Vremensko snimanje Odvažnosti

en: Audacity Timer Record - Waiting for Start
sr: Vremensko snimanje Odvažnosti — čekam da započnem

en: Audacity Timer Record Progress
sr: Napredak vremenskog snimanja Odvažnosti

en: Audacity attempted to use FFmpeg to import an audio file,
    but the libraries were not found.
    
    To use FFmpeg import, go to Preferences > Libraries
    to download or locate the FFmpeg libraries.
sr: Odvažnost je pokušala da koristi FFmpeg da uveze zvučnu datoteku,
    ali nije pronašla biblioteke.
    
    Da koristite FFmpeg uvoz, idite na „Postavke > Biblioteke“
    da preuzmete ili pronađete FFmpeg biblioteke.

en: Audacity can import unprotected files in many other formats (such as M4A and WMA, compressed WAV files from portable recorders and audio from video files) if you download and install the optional <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#foreign"> FFmpeg library</a> to your computer.
sr: Odvažnost može da uveze nezaštićene datoteke u mnogim drugim formatima (kao što su M4A i VMA, sažete VAV datoteke sa prenosnih snimača i zvuk iz video datoteka) ako preuzmete i instalirate opcionalnu <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#foreign"> FFmpeg biblioteku</a> na vaš računar.

en: Audacity compressed project files (.aup) save your work in a smaller, compressed (.ogg) format. 
    Compressed project files are a good way to transmit your project online, because they are much smaller. 
    To open a compressed project takes longer than usual, as it imports each compressed track. 
    
    Most other programs can't open Audacity project files.
    When you want to save a file that can be opened by other programs, select one of the
    Export commands.
sr: Sažete datoteke projekta Odvažnosti (.aup) čuvaju vaš rad u manjem, sažetom (.ogg) obliku. 
    Sažete datoteke projekta jesu dobar način za prenos vašeg projekta na mreži, zato što su mnogo manje. 
    Otvaranje sažetog projekta traje duže nego obično, jer uvozi svaku sažetu numeru. 
    
    Većina ostalih programa ne mogu da otvore datoteke projekta Odvažnosti.
    Ako želite da sačuvate datoteku koju će moći da otvore ostali programi, izaberite jednu od
    naredbi za izvoz.

en: Audacity could not find a place to store temporary files.
    Please enter an appropriate directory in the preferences dialog.
sr: Odvažnost ne može da nađe mesto za skladištenje
    privremenih datoteka. Molim unesite odgovarajući
    direktorijum u prozorčetu postavki.

en: Audacity could not find file:
      %s.
    Theme not loaded.
sr: Odvažnost ne može da pronađe datoteku:
      %s.
    Tema nije učitana.

en: Audacity could not load file:
      %s.
    Bad png format perhaps?
sr: Odvažnost ne može da učita datoteku:
      %s.
    Možda je loš png format?

en: Audacity could not open file:
      %s
    for writing.
sr: Odvažnost ne može da otvori datoteku:
      %s
    za pisanje.

en: Audacity could not read its default theme.
    Please report the problem.
sr: Odvažnost ne može da pročita svoju osnovnu temu.
    Molim prijavite problem.

en: Audacity could not save file:
      %s
sr: Odvažnost ne može da sačuva datoteku:
      %s

en: Audacity could not write file:
      %s.
sr: Odvažnost ne može da zapiše datoteku:
      %s.

en: Audacity could not write images to file:
      %s.
sr: Odvažnost ne može da zapiše slike u datoteku:
      %s.

en: Audacity did not recognize the type of the file '%s'.
    If it is uncompressed, try importing it using "Import Raw".
sr: Odvažnost ne prepoznaje vrstu datoteke „%s“.
    Ako je nesažeta, pokušajte da je uvezete koristeći „Uvezi sirovu“.

en: Audacity found an orphan block file: %s. 
    Please consider saving and reloading the project to perform a complete project check.
sr: Odvažnost je pronašla napuštenu blok datoteku: %s. 
    Molim razmotrite čuvanje i ponovno učitavanje projekta zarad izvršavanja potpune provere projekta.

en: Audacity has automatically detected valid FFmpeg libraries.
    Do you still want to locate them manually?
sr: Odvažnost je samostalno otkrio ispravne FFmpeg biblioteke.
    Da li još uvek želite da ih pronađete ručno?

en: Audacity is a free program written by a worldwide team of volunteer <a href="http://audacity.sourceforge.net/community/developers">developers</a>. We thank <a href="http://sourceforge.net">SourceForge.net</a> and <a href="http://code.google.com">Google Code</a> for our project hosting. Audacity is <a href="http://audacity.sourceforge.net/download/">available</a> for Windows, Mac, and GNU/Linux (and other Unix-like systems).
sr: Odvažnost je slobodan program koji je napisala ekipa <a href="http://audacity.sourceforge.net/community/developers">programera</a> dobrovoljaca širom sveta. Zahvaljujemo se <a href="http://sourceforge.net">SourceForge.net</a>-u i <a href="http://code.google.com">Google Code</a>-u za udomljavanje našeg projekta. Odvažnost je <a href="http://audacity.sourceforge.net/download/">dostupna</a> za Vindouz, Mek i GNU/Linuks (i ostale Uniksolike sisteme).

en: Audacity is already running
sr: Odvažnost je već pokrenut

en: Audacity is based on code from the following projects:
sr: Odvažnost se zasniva na kodu iz sledećih projekata:

en: Audacity is now going to exit. Please launch Audacity again to use the new temporary directory.
sr: Odvažnost će sada da izađe. Molim ponovo
    pokrenite Odvažnost da biste koristili
    novi privremeni direktorijum.

en: Audacity needs the file %s to create MP3s.
sr: Odvažnosti je potrebna datoteka „%s“ da bi napravio MP3.

en: Audacity needs the file '%s' to import and export audio via FFmpeg.
sr: Odvažnost zahteva datoteku „%s“ da bi uvozila i izvozila zvuk putem FFmpeg-a.

en: Audacity project (.AUP) files are not currently 
    associated with Audacity. 
    
    Associate them, so they open on double-click?
sr: Datoteke projekta Odvažnosti (.AUP) nisu trenutno 
    pridružene Odvažnosti. 
    
    Da ih pridružim, tako da se otvaraju na dvoklik?

en: Audacity projects
sr: Projekti Odvažnosti

en: Audacity recognized the type of the file '%s'.
    Importers supposedly supporting such files are:
    %s,
    but none of them understood this file format.
sr: Odvažnost je prepoznala vrstu datoteke „%s“.
    Uvoznici koji navodno podržavaju takve datoteke su:
    %s,
    ali nijedan od njih ne razume ovaj format datoteke.

en: Audacity was not able to lock the temporary files directory.
    This folder may be in use by another copy of Audacity.
sr: Odvažnost nije u mogućnosti da zaključa
    direktorijum privremenih datoteka.
    
    Ovaj direktorijum možda koristi drugi primerak Odvažnosti.

en: Audacity was unable to convert an Audacity 1.0 project to the new project format.
sr: Odvažnost nije mogla da preobrati projekat Odvažnosti 1.0 u format novog projekta.

en: Audio Device Info
sr: Podaci o zvučnom uređaju

en: Audio File
sr: Datoteka zvuka

en: Audio Host
sr: Domaćin zvuka

en: Audio Position:
sr: Položaj zvuka:

en: Audio Track
sr: Zvučna numera

en: Audio Unit
sr: Zvučna jedinica

en: Audio Unit Effects
sr: Efekti zvučne jedinice

en: Audio cache
sr: Ostava zvuka

en: Audio cutoff bandwidth (Hz)
    Optional
    0 - automatic
sr: Propusni opseg prekida zvuka (Hz)
    Opcionalno
    0 — samostalno

en: Audio playback and recording
sr: puštanje i snimanje zvuka

en: Audio to &buffer:
sr: Zvuk u &priručnu memoriju:

en: Author:
sr: Autor:

en: Auto Duck
sr: Samoutišavanje

en: Auto Duck by Markus Meyer
sr: Samoutišavanje je priredio Markus Mejer

en: Auto Duck needs a control track which must be placed below the selected track(s).
sr: Samoutišavanje zahteva upravljačku numeru koja mora biti postavljena ispod izabrane numere.

en: Auto Duck...
sr: Samoutišavanje...

en: Automated Input Level Adjustment
sr: Osamostaljeno doterivanje ulaznog nivoa

en: Automated Input Level Adjustment (on/off)
sr: Osamostaljeno doterivanje nivoa ulaza (uklj/isk)

en: Automated Input Level Adjustment decreased the volume to %f.
sr: Osamostaljeno doterivanje ulaznog nivoa je smanjilo jačinu zvuka na %f.

en: Automated Input Level Adjustment increased the volume to %.2f.
sr: Osamostaljeno doterivanje ulaznog nivoa je povećalo jačinu zvuka na %.2f.

en: Automated Input Level Adjustment stopped as requested by user.
sr: Osamostaljeno doterivanje ulaznog nivoa je zaustavljeno kao što je i zatražio korisnik.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. %.2f seems an acceptable volume.
sr: Osamostaljeno doterivanje ulaznog nivoa je zaustavljeno. %.2f izgleda prihvatljiva jačina zvuka.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too high.
sr: Osamostaljeno doterivanje ulaznog nivoa je zaustavljeno. Nije bilo moguće optimizovati ga više. I dalje je isuviše visok.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. It was not possible to optimize it more. Still too low.
sr: Osamostaljeno doterivanje ulaznog nivoa je zaustavljeno. Nije bilo moguće optimizovati ga više. I dalje je isuviše nizak.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. The total number of analysis has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too high.
sr: Osamostaljeno doterivanje ulaznog nivoa je zaustavljeno. Ukupan broj analiza je prekoračen bez pronalaženja prihvatljive jačine zvuka. I dalje je isuviše visok.

en: Automated Input Level Adjustment stopped. The total number of analysis has been exceeded without finding an acceptable volume. Still too low.
sr: Osamostaljeno doterivanje ulaznog nivoa je zaustavljeno. Ukupan broj analiza je prekoračen bez pronalaženja prihvatljive jačine zvuka. I dalje je isuviše nizak.

en: Automatic Crash Recovery
sr: Samostalnie oporavak posle pada

en: Automatically &fit tracks vertically zoomed
sr: Samostalno &uklopi numere uspravno zumirane

en: Automatically make labels from words
sr: Samostalno napravi natpise od reči

en: Average
sr: Prosečni

en: Average rms =  dB.
sr: Prosečna rms =  dB.

en: Average rms = %.1f dB.
sr: Prosečna rms = %.1f dB.

en: Average rms = zero.
sr: Prosečna rms = nula.

en: Axis
sr: Osa

en: B-spline
sr: B-sp linija

en: Background
sr: Pozadina

en: Background end time
sr: Krajnje vreme poleđa

en: Background start time
sr: Početno vreme poleđa

en: Background:
sr: Poleđe:

en: Backwards
sr: Unazad

en: Bad Nyquist 'control' type specification: '%s' in plugin file '%s'.
    Control not created.
sr: Loša odrednica vrste „kontrole“ Nikvista: „%s“ u datoteci priključka „%s“.
    Kontrola nije napravljena.

en: Bandpass
sr: Opsežnopropusni

en: Bass Boost
sr: Prirast basa

en: BassBoost...
sr: Prirast basa...

en: Batch
sr: Paket

en: Beats per minute:
sr: Taktova u minutu:

en: Behaviors
sr: Ponašanje

en: Big-endian
sr: Velika krajnjost

en: Bit Rate (bits/second) - influences the resulting file size and quality
    Some codecs may only accept specific values (128k, 192k, 256k etc)
    0 - automatic
    Recommended - 192000
sr: Bitski protok (bitova/sekundi) — utiče na krajnju veličinu datoteke i kvalitet
    Neki kodeci mogu prihvatiti samo određene vrednosti (128k, 192k, 256k itd.)
    0 — samostalno
    Preporučeno — 192000

en: Bit Rate Mode:
sr: Režim bitskog protoka:

en: Bit Rate:
sr: Bitski protok:

en: Bit Reservoir
sr: Rezervoar bita

en: Bit depth:
sr: Dubina bita:

en: Blue Bkgnd
sr: Plava pozadina

en: Boost (dB):
sr: Prirast (dB):

en: Boost dB
sr: Prirast dB

en: Boosting Bass Frequencies
sr: Prirašćujem učestanost basa

en: Both channels of a stereo track must be the same length.
sr: Oba kanala stereo numere moraju biti istog trajanja.

en: Both channels of a stereo track must be the same sample rate.
sr: Oba kanala stereo numere moraju biti istog protoka uzorka.

en: Brown
sr: Braon

en: Browse...
sr: Razgledaj...

en: Build Information
sr: Podaci o izgradnji

en: Build type:
sr: Vrsta izgradnje:

en: Burn to CD
sr: Rezanje na CD

en: Button
sr: Dugme

en: Buttons
sr: Dugmad

en: Byte order:
sr: Redosled bajtova:

en: C&ategory:
sr: &Kategorija:

en: C&hain (Double-Click or press SPACE to edit)
sr: &Lanac (da uređujete kliknite dvaput ili pritisnite RAZMAK)

en: C&hoose command
sr: &Izaberi naredbu

en: C&hoose...
sr: &Izaberi...

en: CDDA frames (75 fps)
sr: CDDA kadrovi (75 k/s)

en: Caching audio
sr: Smeštam zvuk

en: Caching audio into memory
sr: Smeštam zvuk u memoriju

en: Calibrate
sr: Kalibriši

en: Calibrate voicekey
sr: Kalibriši taster glasa

en: Calibration Results
sr: Rezultati kalibracije

en: Can't delete 'unnamed'
sr: Ne mogu da obrišem „neimenovana“

en: Can't delete track with active audio
sr: Ne mogu da obrišem numeru sa aktivnim zvukom

en: Can't export multiple files
sr: Ne mogu da izvezem nekoliko datoteka

en: Can't open project file
sr: Ne mogu da otvorim datoteku projekta

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Cancel Save
sr: Otkaži čuvanje

en: Cannot control input volume; use system mixer.
sr: Ne mogu da kontrolišem ulaznu jačinu zvuka; koristi mešač sistema.

en: Cannot control output volume; use system mixer.
sr: Ne mogu da kontrolišem izlaznu jačinu zvuka; koristi mešač sistema.

en: Cannot export MP2 with this sample rate and bit rate
sr: Ne mogu daizvezem MP2 sa ovim protokom uzorka i bitskim protokom

en: Cannot export audio in this format.
sr: Ne mogu da izvezem zvuk u taj format.

en: Cannot export audio to %s
sr: Ne mogu da izvezem zvuk u %s

en: Capture Full Screen
sr: Snimi čitav ekran

en: Capture Full Window
sr: Snimi čitav prozor

en: Capture Window Only
sr: Snimi samo prozor

en: Capture Window Plus
sr: Snimi prozor plus

en: Capture entire window or screen
sr: Snimite čitav prozor ili ekran

en: Capture part of a project window
sr: Snimite deo prozora projekta

en: Center
sr: Na sredini

en: Cepstrum
sr: Kepstar

en: Cha&nnels
sr: Broj &kanala

en: Chain
sr: Lanac

en: Change Amplification Envelope
sr: Promena povoja pojačavanja

en: Change Length...
sr: Izmeni trajanje...

en: Change ONE Sample only
sr: Promena samo JEDNOG uzorka

en: Change Pitch
sr: Izmeni vrhunac

en: Change Pitch without Changing Tempo
sr: Izmeni vrhunac bez menjanja takta

en: Change Pitch...
sr: Izmeni vrhunac...

en: Change Sample
sr: Promena uzorka

en: Change Several Samples
sr: Promena nekoliko uzoraka

en: Change Speed
sr: Izmeni brzinu

en: Change Speed, affecting both Tempo and Pitch
sr: Izmenite brzinu, uticavši i na takt i na vrhunac

en: Change Speed...
sr: Izmeni brzinu...

en: Change Tempo
sr: Izmeni takt

en: Change Tempo without Changing Pitch
sr: Izmeni takt bez menjanja vrhunca

en: Change Tempo...
sr: Izmeni takt...

en: Change audio host
sr: Promeni domaćina zvuka

en: Change gain on focused track
sr: Izmeni pojačanje numere u prvom planu

en: Change input channels
sr: Promeni ulazne kanale

en: Change input device
sr: Promeni ulazni uređaj

en: Change lower speed limit (%) to:
sr: Promeni donje ograničenje brzine na (%):

en: Change output device
sr: Promeni izlazni uređaj

en: Change pan on focused track
sr: Izmeni kanalisanje numere u prvom planu

en: Change track name to:
sr: Promenite naziv numere u:

en: Change upper speed limit (%) to:
sr: Promeni gornje ograničenje brzine na (%):

en: Changed '%s' to %d Hz
sr: „%s“ je izmenjena u %d Hz

en: Changed '%s' to %s
sr: „%s“ je izmenjena u %s

en: Changed block %s to new alias name
sr: Izmenih blok „%s“ u novi naziv alijasa

en: Changes to temporary directory will not take effect until Audacity is restarted
sr: Izmene u privremenom direktrorijumu neće stupiti na snagu sve dok ponovo ne pokrenete Odvažnost

en: Changing Length...
sr: Menjam trajanje...

en: Changing Pitch
sr: Menjam vrhunac

en: Changing Speed
sr: Menjam brzinu

en: Changing Tempo
sr: Menjam takt

en: Changing Tempo/Pitch
sr: Menjam takt/vrhunac

en: Channel
sr: Kanal

en: Channel Mode:
sr: Režim kanala:

en: Channel: %2d
sr: Kanal: %2d

en: Channels:
sr: Br. kanala:

en: Chec&k Dependencies...
sr: &Proveri zavisnosti...

en: Checking %s
sr: Proveravam %s

en: Chirp Generator
sr: Stvaralac cvrkuta

en: Chirp...
sr: Cvrkut...

en: Choose Language for Audacity to use:
sr: Izaberite jezik koji će da koristi Odvažnost:

en: Choose a location to place the temporary directory
sr: Izaberite mesto za postavljanje privremenog direktorijuma

en: Choose a location to save screenshot images
sr: Izaberite mesto za čuvanje slika snimaka ekrana

en: Choose a location to save the exported files
sr: Izaberite mesto za čuvanje izveženih datoteka

en: Choose an EQ curve file
sr: Izaberite datoteku EKu krive

en: Choose an import method
sr: Izaberite način uvoza

en: Choose location to save files
sr: Izaberite mesto za čuvanje datoteka

en: Choose...
sr: Izaberi...

en: Chorus
sr: Hor

en: Cl&eanSpeech Mode (Customized GUI)
sr: Režim čistog &govora (prilagođeno GKS)

en: Cl&ear
sr: &Očisti

en: Clea&nSpeech Mode (Customized GUI)
sr: Režim &čistog govora (prilagođeno grafičko sučelje)

en: Clean Speech
sr: Očisti govor

en: CleanSpeech Batch Processing
sr: Grupno obrađivanje čistog govora

en: CleanSpeech Presets (*.csp)|*.csp
sr: Podešenosti čistog govora (*.csp)|*.csp

en: Cleaning up cache directories
sr: Čistim direktorijume ostave

en: Cleaning up temporary files
sr: Čistim privremene datoteke

en: Cleaning up unused directories in project data
sr: Čistim nekorišćene direktorijume u podacima projekta

en: Click Removal
sr: Uklanjanje klika

en: Click Removal...
sr: Uklanjanje klika...

en: Click and Pop Removal by Craig DeForest
sr: Uklanjanje klika i oblačića je priredio Kreg DeForest

en: Click and drag to adjust relative size of stereo tracks.
sr: Kliknite i prevucite da doterate relativnu veličinu stereo numere.

en: Click and drag to edit the amplitude envelope
sr: Kliknite i prevucite da uredite povoj dosega

en: Click and drag to edit the samples
sr: Kliknite i prevucite da uredite uzorke

en: Click and drag to move a track in time
sr: Kliknite i prevucite da premestite numeru na vreme

en: Click and drag to move left selection boundary.
sr: Kliknite i prevucite da premestite na levo granicu izbora.

en: Click and drag to move right selection boundary.
sr: Kliknite i prevucite da premestite na desno granicu izbora.

en: Click and drag to resize the track.
sr: Kliknite i prevucite da promenite veličinu numere.

en: Click and drag to select audio
sr: Kliknite i prevucite da izaberete zvuk

en: Click and drag to stretch selected region.
sr: Kliknite i prevucite da razvučete izabranu oblast.

en: Click and drag to stretch within selected region.
sr: Kliknite i prevucite da razvučete u izabranu oblast.

en: Click to Zoom In, Shift-Click to Zoom Out
sr: Kliknite da uvećate, šift+klik da umanjite

en: Click to vertically zoom in. Shift-click to zoom out. Drag to specify a zoom region.
sr: Kliknite za uspravno uvećanje. Šift-klik za umanjenje. Prevucite da odredite oblast prvog plana.

en: Click to verticaly zoom in, Shift-click to zoom out, Drag to create a particular zoom region.
sr: Kliknite za uspravno uvećanje, šift-klik za umanjenje, prevucite da napravite posebnu oblast prvog plana.

en: Clip Boun&daries
sr: Izreži &granice

en: Clipping
sr: Odsecanje

en: Close
sr: Zatvori

en: Close focused track
sr: Zatvori numeru u prvom planu

en: Close project immediately with no changes
sr: Odmah zatvori projekat bez izmena

en: Close project immediately with no further changes
sr: Odmah zatvori projekat bez budućih izmena

en: Co&py
sr: &Umnoži

en: Codec tag (FOURCC)
    Optional
    empty - automatic
sr: Oznaka kodeka (FOURCC)
    Opcionalno
    prazno - samostalno

en: Codec:
sr: Kodek:

en: Comb
sr: Kombinovani

en: Command
sr: Naredba

en: Command %s not implemented yet
sr: Naredba „%s“ još uvek nije primenjena

en: Command Action
sr: Radnja naredbe

en: Command Line Export Setup
sr: Podesite liniju naredbi izvoza

en: Command Output
sr: Izlaz naredbe

en: Command-line options supported:
sr: Podržane opcije linije naredbi:

en: Command:
sr: Naredba:

en: Comments
sr: Primedbe

en: Compress based on Peaks
sr: Sažmi na osnovu vrhunaca

en: Compression level
    Required for FLAC
    -1 - automatic
    min - 0 (fast encoding, large output file)
    max - 10 (slow encoding, small output file)
sr: Nivo sažimanja
    potreban za FLAC
    -1 — samostalno
    min — 0 (brzo kodiranje, velika izlazna datoteka)
    max — 10 (sporo kodiranje, mala izlazna datoteka)

en: Compression:
sr: Sažimanje:

en: Compressor
sr: Sažimatelj

en: Compressor...
sr: Sažimatelj...

en: Confirm
sr: Potvrdi

en: Confirm Deletion
sr: Potvrdi brisanje

en: Confirm Overwrite
sr: Potvrdi prepisivanje

en: Confirm?
sr: Da potvrdim?

en: Constant
sr: Stalan

en: Continue with repairs noted in log, and check for more errors. This will save the project in its current state, unless you "Close project immediately" on further error alerts.
sr: Nastavi sa popravkama pribeleženim u dnevniku, i proveri ima li još grešaka. Ovo će sačuvati projekat u njegovom trenutnom stanju, osim ako „Odmah zatvorite projekat“ pri budućim upozorenjima o greškama.

en: Continue without deleting; ignore the extra files this session
sr: Nastavi bez brisanja; zanemari dopunske datoteke ove sesije

en: Contrast Analysis (WCAG 2 compliance)
sr: Analiziranje suprotnosti (VCAG 2 saglasnost)

en: Contrast Analyzer, for measuring rms volume differences between two selections of audio.
sr: Analizator suprotnosti, za merenje razlika rms jačine zvuka između dva izbora zvuka.

en: Contrast Result:
sr: Rezultat suprotnosti:

en: Contrast...
sr: Suprotnost...

en: Converted a 1.0 project file to the new format.
    The old file has been saved as '%s'
sr: Preobratih datoteku projekta 1.0 u novi format.
    Stara datoteka je sačuvana kao „%s“

en: Converter
sr: Preobražavač

en: Copied labeled regions to the clipboard
sr: Umnožih natpisane oblasti u spisak isečaka

en: Copy
sr: Umnožite

en: Copy All Files (Safer)
sr: Umnoži sve datoteke (bezbednije)

en: Copy Labels
sr: Umnoži natpise

en: Copy Selected Files
sr: Umnoži izabrane datoteke

en: Copying audio data into project...
sr: Umnožavam zvučne podatke u projekat...

en: Copying stereo audio into a mono track is not allowed.
sr: Umnožavanje stereo zvuka u mono numeru nije dozvoljeno.

en: Copying these files into your project will remove this dependency.
    This is safer, but needs more disk space.
sr: Umnožavanje ovih datoteka u vaš projekat će ukloniti ove zavisnosti.
    Tako je bezbednije, ali zahteva više prostora na disku.

en: Core Libraries
sr: Biblioteke jezgra

en: Cosine
sr: Kosinusno

en: Could not create autosave file:
sr: Ne mogu da napravim samočuvajuću datoteku:

en: Could not create directory:
      %s
sr: Ne mogu da napravim direktorijum:
      %s

en: Could not enumerate files in auto save directory.
sr: Ne mogu da numerišem datoteke u direktorijumu samočuvanja.

en: Could not find any audio devices.
sr: Ne mogu da pronađem nijedan zvučni uređaj.

en: Could not load file: "%s"
sr: Ne mogu da učitam datoteku: „%s“

en: Could not open MP3 encoding library!
sr: Ne mogu da otvorim biblioteku MP3 kodiranja!

en: Could not open file
sr: Ne mogu da otvorim datoteku

en: Could not open file:
      %s
sr: Ne mogu da otvorim datoteku:
      %s

en: Could not open file:
sr: Ne mogu da otvorim datoteku:

en: Could not open file: "%s"
sr: Ne mogu da otvorim datoteku: „%s“

en: Could not remove old auto save file
sr: Ne mogu da uklonim staru samostalno sačuvanu datoteku

en: Could not remove old autosave file:
sr: Ne mogu da uklonim staru samočuvajuću datoteku:

en: Could not save project. Path not found.  Try creating 
    directory "%s" before saving project with this name.
sr: Ne mogu da sačuvam projekat. Nisam pronašao putanju.  Pokušajte da 
    napravite direktorijum „%s“ pre čuvanja projekta pod ovim nazivom.

en: Could not save project. Perhaps %s 
    is not writable or the disk is full.
sr: Ne mogu da sačuvam projekat. Možda %s 
    nije upisiv ili je disk popunjen.

en: Could not set parameters of effect %s
     to %s.
sr: Ne mogu da podesim parametre efekta „%s“
     u „%s“.

en: Couldn't find the project data folder: "%s"
sr: Ne mogu da pronađem fasciklu podataka projekta: „%s“

en: Couldn't write to file "%s": %s
sr: Ne mogu da upišem u datoteku „%s“: %s

en: Couldn't write to file:
sr: Ne mogu da upišem u datoteku:

en: Create
sr: Napravi

en: Created new audio track
sr: Stvorena je nova zvučna numera

en: Created new label track
sr: Stvorena je nova natpisna numera

en: Created new project
sr: Stvoren je novi projekt

en: Created new stereo audio track
sr: Stvorena je nova stereo zvučna numera

en: Created new time track
sr: Stvorena je nova vremenska numera

en: Creating Noise Profile
sr: Stvaram profil buke

en: Credits
sr: Zasluge

en: Ctrl-Left-Click
sr: Ktrl + levi klik

en: Ctrl-Left-Drag
sr: Ktrl + levo prevlačenje

en: Ctrl-Wheel-Rotate
sr: Ktrl + okretanja točkića

en: Cu&t
sr: &Iseci

en: Cuberoot Autocorrelation
sr: Kubnokorena samouzajamnost

en: Cubic
sr: Kubično

en: Current difference
sr: Trenutne razlike

en: Cursor Left
sr: Kursor levo

en: Cursor Long Jump Left
sr: Dugi skok kursora levo

en: Cursor Long Jump Right
sr: Dugi skok kursora desno

en: Cursor Right
sr: Kursor desno

en: Cursor Short Jump Left
sr: Kratak skok kursora levo

en: Cursor Short Jump Right
sr: Kratak skok kursora desno

en: Cursor to Track &End
sr: Od &kursora do kraja numere

en: Cursor: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %f,    Peak: %.4f sec (%d Hz) (%s) = %.3f
sr: Kursor: %.4f sek (%d Hz) (%s) = %f,    Vrh: %.4f sek (%d Hz) (%s) = %.3f

en: Cursor: %d Hz (%s) = %d dB    Peak: %d Hz (%s) = %.1f dB
sr: Kursor: %d Hz (%s) = %d dB    Vrh: %d Hz (%s) = %.1f dB

en: Curve Name
sr: Naziv krive

en: Curve exists
sr: Kriva postoji

en: Curves exported
sr: Krive su izvežene

en: Custom FFmpeg Export
sr: Izvoz proizvoljnog FFmpeg-a

en: Cut
sr: Iseci

en: Cut Labels
sr: Iseci natpise

en: Cut Preview
sr: Pregled odsecanja

en: Cut labeled regions to the clipboard
sr: Isecite natpisane oblasti u spisak isečaka

en: Cut to the clipboard
sr: Isecite u ostavu

en: Cutoff:
sr: Prekid:

en: D&elete...
sr: &Obriši...

en: DTMF Tone Generator
sr: DTMF generator tona

en: DTMF Tones...
sr: DTMF tonovi...

en: DTMF sequence:
sr: DTMF niz:

en: Data gathered
sr: Prikupljeni podaci

en: Data will be piped to standard in. "%f" uses the file name in the export window.
sr: Podaci će biti pripojeni na standardni ulaz.
    „%f“ koristi naziv datoteke u prozoru izvoza.

en: De&faults
sr: O&snovno

en: De&lete
sr: &Obriši

en: De&lete selected rule
sr: &Obriši izabrano pravilo

en: De&vice
sr: U&ređaj

en: Debug build
sr: izgradnja za uklanjanje grešaka

en: Decay Time
sr: Vreme raspada

en: Decay Time %.1f secs
sr: Vreme raspada %.1f sek.

en: Decay Time:
sr: Vreme raspada:

en: Decay factor:
sr: Faktor raspada:

en: Decoding Waveform
sr: Dekodiram talasni oblik

en: Decrease gain on focused track
sr: Smanji pojačanje numere u prvom planu

en: Decrease input gain
sr: Smanji ulazno pojačanje

en: Decrease output gain
sr: Smanji izlazno pojačanje

en: Decrease playback speed
sr: Smanji brzinu puštanja

en: Default &View Mode:
sr: Osnovni režim &pregleda:

en: Default Sample &Format:
sr: Osnovni &oblik uzorka:

en: Default Sample &Rate:
sr: Osnovni &protok uzorka:

en: Default endianness
sr: Osnovna krajnjost

en: Degree of Leveling
sr: Stepen izravnavanja

en: Degree of Leveling:
sr: Stepen izravnavanja:

en: Delay
sr: Kašnjenje

en: Delay time (seconds):
sr: Vreme zastoja (u sekundama):

en: Delete
sr: Obriši

en: Delete
sr: Da obrišem

en: Delete '
sr: Da obrišem „

en: Delete Labels
sr: Obriši natpise

en: Delete Preset
sr: Obriši podešenost

en: Delete orphan files (permanent immediately)
sr: Obriši napuštene datoteke (odmah za stalno)

en: Delete preset '%s'?
sr: Da obrišem podešenost „%s“?

en: DeleteKey
sr: Taster brisanja

en: DeleteKey2
sr: Taster brisanja2

en: Deleted %.2f seconds at t=%.2f
sr: Obrisano %.2f sekunde pri t=%.2f

en: Deleted labeled regions
sr: Obrisane natpisane oblasti

en: Dependency Check
sr: Provera zavisnosti

en: Depth (%):
sr: Dubina (%):

en: Depth in percent
sr: Dubina u procentima

en: Depth:
sr: Dubina:

en: Detac&h at Silences
sr: Odvoj na &tišinama

en: Detach
sr: Otkači

en: Detach Labels
sr: Otkači natpise

en: Detached %.2f seconds at t=%.2f
sr: Otkačeno je %.2f sekunde pri t=%.2f

en: Detached labeled regions
sr: Otkažene natpisane oblasti

en: Detect clipping
sr: Otkrij odsečke

en: Detecting clipping
sr: Otkrivam odsečke

en: Device
sr: Uređaj

en: Device information is not available.
sr: Podaci o uređaju nisu dostupni.

en: Devices
sr: Uređaji

en: Difference = %.1f Average rms dB.
sr: Razlika = %.1f prosečnih rms dB.

en: Difference = infinite Average rms dB.
sr: Razlika = beskonačno prosečnih rms dB.

en: Difference is indeterminate.
sr: Razlika je neodrediva.

en: Difference:
sr: Razlika:

en: Direction Changes  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sr: Promene pravca                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Direction Changes (High Threshold)
sr: Promene pravca (visoka osetljivost)

en: Direction Changes (Low Threshold)
sr: Promene pravca (niska osetljivost)

en: Directories
sr: Direktorijumi

en: Directory %s does not exist. Create it?
sr: Direktorijum %s ne postoji. Da ga napravim?

en: Directory %s is not writable
sr: Direktorijum „%s“ nije upisiv

en: Disable Meter
sr: Isključi merač

en: Disabled
sr: isključeno

en: Disallowed
sr: Odbijeno

en: Disk Space
sr: Prostor na disku

en: Disk space remains for recording %d hours and %d minutes.
sr: Na disku preostaje prostora za još %d sata i %d minuta snimanja.

en: Disk space remains for recording %d minutes.
sr: Na disku preostaje prostora za još %d minuta snimanja.

en: Disk space remains for recording %d seconds.
sr: Na disku preostaje prostora za još %d sekunde snimanja.

en: Disk space remains for recording 1 hour and %d minutes.
sr: Na disku preostaje prostora za jedan sat i %d minuta snimanja.

en: Display
sr: Prikaz

en: Display Audio Unit effects in graphical mode
sr: Prikažite efekte zvučne jedinice u grafičkom režimu

en: Distortion
sr: Izobličenje

en: Dit&her:
sr: Među&ton:

en: Do &not copy any audio
sr: &Nemoj umnožavati nikakav zvuk

en: Do Not Copy
sr: Ne umnožavaj

en: Do Not Recover
sr: Nemoj oporavljati

en: Do not show this warning again
sr: Ne prikazuj više ovo upozorenje

en: Do you really want to delete selected rule?
sr: Da li zaista želite da obrišete izabrano pravilo?

en: Do you still want to start Audacity?
sr: Da li još uvek želite da pokrenete Odvažnost?

en: Do you want to save the changes?
sr: Da li želite da sačuvate izmene?

en: Don't &warn again and always use my choice above
sr: Ne upozoravaj &me više i uvek koristi moj izbor

en: Don't a&pply effects in batch mode
sr: Ne &primenjuj efekte u grupnom režimu

en: Don't show this again at start up
sr: Ne prikazuj više ovo pri pokretanju

en: Don't show this warning again
sr: Ne prikazuj više ovo upozorenje

en: Dow&nload
sr: Preuz&mi

en: Down
sr: Dole

en: Down Octave
sr: Donja oktava

en: Download
sr: Preuzmi

en: Drag label boundary
sr: Prevucite granicu natpisa

en: Drag one or more label boundaries
sr: Prevucite jednu ili više granica natpisa

en: Drag the track vertically to change the order of the tracks.
sr: Prevucite numeru uspravno da izmenite poredak numera.

en: Drag to Zoom Into Region, Right-Click to Zoom Out
sr: Prevucite da uvećate u oblasti, desni klik da umanjite

en: Draw Curves
sr: Iscrtaj krive

en: Draw Tool
sr: Alat crtanja

en: Drawing Spectrum
sr: Iscrtavam spektar

en: Dry Wet
sr: Suvo vlažno

en: Dry/Wet:
sr: Suvo/vlažno:

en: Duck amount:
sr: Iznos utišanja:

en: Duplic&ate
sr: U&dvostruči

en: Duplicate
sr: Udvostruči

en: Duplicated
sr: Udvostručeno

en: Duration
sr: Trajanje

en: Duration is zero. Nothing will be recorded.
sr: Trajanje je nula. Ništa neće biti snimljeno.

en: Duration:
sr: Trajanje:

en: Duty cycle:
sr: Radni ciklus:

en: Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
sr: Dinamičke biblioteke (*.dylib)|*.dylib|Sve biblioteke (*)|*

en: Dynamic Range Compressor
sr: Sažimatelj dinamičkog opsega

en: Dynamics Processor
sr: Dinamički procesor

en: E&dit...
sr: &Uredi...

en: E&xit
sr: &Izađi

en: E&xpand All Tracks
sr: &Raširi sve numere

en: E&xport...
sr: &Izvezi...

en: EQ Curve needs a different name
sr: EKu kriva zahteva drugačiji naziv

en: EQCurves.xml and EQDefaultCurves.xml missing
sr: Nedostaju EKuKrive.xml i EKuOsnovneKrive.xml

en: EQCurves.xml and EQDefaultCurves.xml were not found on your system.
    Please press 'help' to visit the download page.
    
    Save the curves at %s
sr: Nisam pronašao na vašem sistemu „EKuKrive.xml“ i „EKuOsnovneKrive.xml“.
    Molim pritisnite „pomoć“ da posetite stranu za preuzimanje.
    
    Sačuvaću krive u %s

en: Echo
sr: Odjek

en: Echo...
sr: Odjek...

en: Edit
sr: Uređivanje

en: Edit C&hains...
sr: Uredi la&nce...

en: Edit Chains
sr: Uredite lance

en: Edit Genres
sr: Uredi žanrove

en: Edit Labels
sr: Uredite natpise

en: Edit Metadata
sr: Uredite metapodatke

en: Edit Metadata tags
sr: Uredi oznake metapodataka

en: Edit metadata
sr: Uredite metapodatke

en: Edit the metadata tags
sr: Uredite oznake metapodataka

en: Edited labels
sr: Uređeni natpisi

en: Editing a clip can &move other clips
sr: Uređivanje snimka može da premešta ostale snimke

en: Editing and greyed out Menus
sr: Izbornici uređivanja i zableđivanja

en: Effe&ct
sr: &Efekat

en: Effect Settings
sr: Podešavanja efekta

en: Effects
sr: Efekti

en: Effects Preview
sr: Pregledanje efekata

en: Elapsed Time:
sr: Proteklo vreme:

en: Emeritus Developers
sr: Zaslužni programeri

en: Empty
sr: Prazno

en: Enable &dragging of left and right selection edges
sr: Uključi &prevlačenje leve i desne ivice izbora

en: Enable Automated Input Level Adjustment.
sr: Uključite osamostaljeno doterivanje ulaznog nivoa.

en: Enable Effects
sr: Uključite efekte

en: Enable Meter
sr: Uključi merač

en: Enable cu&t lines
sr: Uključi linije &odsecanja

en: Enabled
sr: uključeno

en: Encoding:
sr: Kodiranje:

en: End
sr: Kraj

en: End Date
sr: Datum završetka

en: End Date and Time
sr: Datum i vreme zaustavljanja

en: End Time
sr: Krajnje vreme

en: Energy
sr: Energija

en: Energy                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sr: Energija                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Enhanced Autocorrelation
sr: Poboljšana samouzajamnost

en: Enter Nyquist Command:
sr: Unesite naredbu Nikvista:

en: Enter name of new chain
sr: Unesite naziv novog lanca

en: Enter track name
sr: Unesite naziv numere

en: Envelope
sr: Omotnica

en: Envelope Tool
sr: Alat povoja

en: Equaliser
sr: Ujednačavač

en: Equalization
sr: Ujednačavanje

en: Equalization, by Martyn Shaw && Mitch Golden
sr: Ujednačavanje su priredili Martin Šov i Mič Golden

en: Equalization...
sr: Ujednačavanje...

en: Error
sr: Greška

en: Error %d returned from MP3 encoder
sr: MP3 koder je vratio grešku „%d“

en: Error (file may not have been written): %s
sr: Greška (datoteka nije mogla biti zapisana): %s

en: Error Closing File
sr: Greška zatvaranja datoteke

en: Error Flushing File
sr: Greška ispiranja datoteke

en: Error Importing
sr: Greška uvoženja

en: Error Initializing Audio
sr: Greška pri pokretanju zvuka

en: Error Initializing Midi
sr: Greška pri pokretanju midija

en: Error Loading EQ Curve
sr: Greška učitavanja EKu krive

en: Error Loading Keyboard Shortcuts
sr: Greška učitavanja prečica tastature

en: Error Loading Metadata
sr: Greška učitavanja metapodataka

en: Error Loading VST Program
sr: Greška učitavanja VST programa

en: Error Locking Temporary Folder
sr: Greška zaključavanja privremene fascikle

en: Error Opening File
sr: Greška otvaranja datoteke

en: Error Opening File or Project
sr: Greška otvaranja datoteke ili projekta

en: Error Opening Project
sr: Greška otvaranja projekta

en: Error Saving Equalization Curves
sr: Greška čuvanja krivih ujednačavanja

en: Error Saving Keyboard Shortcuts
sr: Greška čuvanja prečica tastature

en: Error Saving Project
sr: Greška čuvanja projekta

en: Error Saving Tags File
sr: Greška čuvanja datoteke oznaka

en: Error Writing Autosave File
sr: Greška pisanja samočuvajuće datoteke

en: Error Writing to File
sr: Greška pisanja u datoteku

en: Error in Duration
sr: Greška u trajanju

en: Error in Nyquist code
sr: Greška u kodu Nikvista

en: Error opening file
sr: Greška prilikom otvaranja datoteke

en: Error trying to save file:
sr: Greška prilikom pokušaja čuvanja datoteke:

en: Error while opening sound device.
sr: Greška prilikom otvaranja zvučnog uređaja.

en: Error while opening sound device. Please check the output device settings and the project sample rate.
sr: Greška prilikom otvaranja zvučnog uređaja. Molim proverite podešavanja izlaznog uređaja i protok uzorka projekta.

en: Error while writing %s file (disk full?).
    Libsndfile says "%s"
sr: Greška prilikom zapisivanja %s datoteke (disk je pun?).
    Biblioteka datoteke zvuka kaže „%s“

en: Error:
sr: Greška:

en: Error: %hs at line %lu
sr: Greška: %hs u redu %lu

en: Estimate
sr: Približno

en: Expand
sr: Raširi

en: Expanded Cut Line
sr: Raširena je linija odsecanja

en: Expander
sr: Proširivač

en: Expo&rt Selection...
sr: &Izvezi izbor...

en: Export
sr: Izvezite

en: Export &Labels...
sr: Izvezi &oznake...

en: Export &Multiple...
sr: Izvezi &nekoliko...

en: Export CleanSpeech &Presets...
sr: Izvezi pretpodešavanje &čistog govora...

en: Export Contrast Result As:
sr: Izvezi rezultate suprotnosti kao:

en: Export EQ curves as...
sr: Izvezi EKu krive kao...

en: Export File
sr: Izvezi datoteku

en: Export Keyboard Shortcuts As:
sr: Izvezi prečice tastature kao:

en: Export Labels As:
sr: Izvezi natpise kao:

en: Export MIDI
sr: Izvezi MIDI

en: Export MIDI As:
sr: Izvezi MIDI kao:

en: Export MIDI...
sr: Izvezi MIDI...

en: Export Multiple
sr: Izvezi nekoliko

en: Export Presets
sr: Izvezi podešenost

en: Export Spectral Data As:
sr: Izvezi podatke spektra kao:

en: Export canceled after exporting the following %ld file(s).
sr: Izvoz je otkazan nakon izvoza sledeće %ld datoteke.

en: Export format:
sr: Format izvoza:

en: Export location:
sr: Putanja izvoza:

en: Export stopped after exporting the following %ld file(s).
sr: Izvoz je zaustavljen nakon izvoza sledeće %ld datoteke.

en: Exporting an Audio File
sr: Izvoženje datoteke zvuka

en: Exporting entire file as %s
sr: Izvozim čitavu datoteku kao %s

en: Exporting entire file at %d Kbps
sr: Izvozim čitavu datoteku pri brzini od %d Kb/s

en: Exporting entire file at %d kbps
sr: Izvozim čitavu datoteku pri brzini od %d kb/s

en: Exporting entire file with %s preset
sr: Izvozim čitavu datoteku sa %s pretpodešavanjem

en: Exporting entire file with VBR quality %s
sr: Izvozim čitavu datoteku sa VBR kvalitetom %s

en: Exporting selected audio as %s
sr: Izvozim izabrani zvuk kao %s

en: Exporting selected audio at %d Kbps
sr: Izvozim izabrani zvuk pri brzini od %d Kb/s

en: Exporting selected audio at %d kbps
sr: Izvozim izabrani zvuk pri brzini od %d kb/s

en: Exporting selected audio with %s preset
sr: Izvozim izabrani zvuk sa %s pretpodešavanjem

en: Exporting selected audio with VBR quality %s
sr: Izvozim izabrani zvuk sa VBR kvalitetom %s

en: Exporting the entire project as %s
sr: Izvozim čitav projekat kao %s

en: Exporting the entire project as FLAC
sr: Izvozim čitav projekat kao FLAC

en: Exporting the entire project as Ogg Vorbis
sr: Izvozim čitav projekat kao Ogg Vorbis

en: Exporting the entire project using command-line encoder
sr: Izvozim čitav projekat koristeći šifrer linije naredbi

en: Exporting the selected audio as %s
sr: Izvozim izabrani zvuk kao %s

en: Exporting the selected audio as FLAC
sr: Izvozim izabrani zvuk kao FLAC

en: Exporting the selected audio as Ogg Vorbis
sr: Izvozim izabrani zvuk kao Ogg Vorbis

en: Exporting the selected audio using command-line encoder
sr: Izvozim izabrani zvuk koristeći šifrer linije naredbi

en: Extend Selection Range
sr: Proširivanje opsega izbora

en: Extended Import
sr: Proširenja uvoza

en: Extracting features: %s
sr: Izvlačim funkcije: %s

en: Extreme
sr: Suludo

en: FFT Find Notes
sr: FFT nalaženje nota

en: FFT Skip Points
sr: FFT tačke preskoka

en: FFT Window
sr: FFT prozor

en: FFmpeg Import/Export Library
sr: Biblioteka uvoza/izvoza FFmpeg-a

en: FFmpeg Library Version:
sr: Izdanje FFmpeg biblioteke:

en: FFmpeg Library:
sr: FFmpeg biblioteka:

en: FFmpeg cannot find audio codec 0x%x.
    Support for this codec is probably not compiled in.
sr: FFmpeg ne može da pronađe kodek zvuka 0x%x.
    Podrška za ovaj kodek verovatno nije sastavljena.

en: FFmpeg library not found
sr: Nisam pronašao FFmpeg biblioteku

en: FFmpeg not found
sr: Nisam našao FFmpeg

en: FFmpeg startup failed
sr: Pokretanje FFmpeg-a nije uspelo

en: FFmpeg support not compiled in
sr: FFmpeg podrška nije sastavljena

en: FFmpeg was configured in Preferences and successfully loaded before,                         
    but this time Audacity failed to load it at startup.                         
    
    You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
sr: FFmpeg je podešen u postavkama i uspešno se učitao ranije,                         
    ali ovog puta Odvažnost nije uspela da ga učita pri pokretanju.                         
    
    Moraćete da se vratite nazad u „Postavke > Biblioteke“ i da ga ponovo podesite.

en: FFmpeg-compatible files
sr: FFmpeg saglasne datoteke

en: FLAC Export Setup
sr: Podesite FLAC izvoz

en: FLAC Files
sr: FLAC datoteke

en: FLAC encoder failed to initialize
    Status: %d
sr: FLAC šifrer nije uspeo da započne
    Stanje: %d

en: FLAC export couldn't open %s
sr: FLAC izvoz ne može da otvori %s

en: FLAC files
sr: FLAC datoteke

en: FLAC import and export
sr: FLAC uvoz i izvoz

en: FLAC options
sr: FLAC opcije

en: FLAC support is not included in this build of Audacity
sr: FLAC podrška nije uključena u ovom izdanju Odvažnosti

en: Face name
sr: Naziv slova

en: Face size
sr: Veličina slova

en: Fade In
sr: Pojavi se

en: Fade Out
sr: Iščezni

en: Fading In
sr: Pojavljivanje

en: Fading Out
sr: Iščezavanje

en: Failed to find compatible FFmpeg libraries.
sr: Nisam uspeo da pronađem saglasne FFmpeg biblioteke.

en: Failed to find the codec
sr: Nisam uspeo da pronađem kodek

en: Failed to guess format
sr: Nisam uspeo da pogodim format

en: Fast
sr: Brzo

en: Fast Sinc Interpolation
sr: Brzo umetanje usklađenja

en: Features
sr: Mogućnosti

en: Feedback (%):
sr: Povratna sprega (%):

en: Feedback in percent
sr: Povratna sprega u procentima

en: File
sr: Datoteka

en: File Format Support
sr: Podrška formata datoteke

en: File extensions
sr: Proširenja datoteka

en: File may be invalid or corrupted: 
    %s
sr: Datoteka može biti neispravna ili oštećena: 
    %s

en: File name prefix
sr: Prefiks naziva datoteke

en: File name prefix:
sr: Prefiks naziva datoteke:

en: Filename = %s.
sr: Naziv datoteke = %s.

en: Files Missing
sr: Nedostaju datoteke

en: Fill in silence for missing display data (this session only)
sr: Popuni tišinama nedostajuće podatke prikaza (samo za ovu sesiju)

en: Final Pitch Shift
sr: Krajnji pomeraj vrhunca

en: Final Tempo Change (%)
sr: Krajnja promena takta (%)

en: Find &Zero Crossings
sr: Nađi nulte &prelaze

en: Find Clipping
sr: Nađite odsečke

en: Find Clipping...
sr: Nađi odsečke...

en: Find path to command
sr: Pronađi putanju do naredbe

en: First Track
sr: Prva numera

en: First file name
sr: Naziv prve datoteke

en: First file name:
sr: Naziv prve datoteke:

en: Fit &Vertically
sr: Uklopi &uspravno

en: Fit Project
sr: Ispunite projekat

en: Fit Selection
sr: Ispunite izbor

en: Fit project in window
sr: Uklopi projekat u prozor

en: Fit selection in window
sr: Uklopi izbor u prozor

en: Five Min
sr: Pet min.

en: Fla&tten
sr: &Ravno

en: Flanger
sr: Flandžer

en: Font...
sr: Vrsta slova...

en: Force Final Alignment
sr: Prisili završno poravnanje

en: Foreground
sr: Pročelje

en: Foreground end time
sr: Krajnje vreme pročelja

en: Foreground start time
sr: Početno vreme pročelja

en: Foreground:
sr: Pročelje:

en: Format Change
sr: Promena formata

en: Forwards
sr: Unapred

en: Fr&equency smoothing (Hz):
sr: &Ublažavanje učestanosti (Hz):

en: Frame Period
sr: Period kadra

en: Frame Period:
sr: Period kadra:

en: Frame size
    Optional
    0 - default
    min - 16
    max - 65535
sr: Veličina kadra
    Opcionalno
    0 — osnovno
    min — 16
    max — 65535

en: Frame:
sr: Kadar:

en: Free Space:
sr: Slobodan prostor:

en: Frequency (Hz)
sr: Učestanost (Hz)

en: Frequency (Hz)	Level (dB)
sr: Učestanost (Hz)	Nivo (dB)

en: Frequency (Hz):
sr: Učestanost (Hz):

en: Frequency Analysis
sr: Analiziranje učestanosti

en: Frequency Hertz
sr: Herc učestanosti

en: Frequency Hertz End
sr: Kraj herca učestanosti

en: Frequency Hertz Start
sr: Početak herca učestanosti

en: Frequency g&ain (dB/dec):
sr: Pojačanje &učestanosti (dB/dec):

en: Frequency smoothing
sr: Ublažavanje učestanosti

en: From Internet
sr: na Internetu

en: From Pitch
sr: Od vrhunca

en: From RPM
sr: Sa OUM

en: From beats per minute
sr: Sa taktova u minutu

en: From frequency in hertz
sr: Od učestanosti u hercima

en: From length in seconds
sr: Sa trajanja u sekundama

en: From:
sr: Od:

en: Full screen on/off
sr: Uključi/isključi ceo ekran

en: Full search
sr: Puna pretraga

en: Function
sr: Funkcija

en: G&rids
sr: &Mreža

en: GPL License
sr: OJL licenca

en: GSM 6.10 WAV (mobile)
sr: GSM 6.10 VAV (mobilna)

en: GStreamer %s: %s
sr: Gstrimer %s: %s

en: GStreamer startup failed
sr: Pokretanje Gstrimera nije uspelo

en: GStreamer was configured in preferences and successfully loaded before,
                          but this time Audacity failed to load it at startup.
                          You may want to go back to Preferences > Libraries and re-configure it.
sr: Gstrimer je podešen u postavkama i uspešno se učitao ranije,
                          ali ovog puta Odvažnost nije uspela da ga učita pri pokretanju.
                          Moraćete da se vratite nazad u „Postavke > Biblioteke“ i da ga ponovo podesite.

en: GStreamer-compatible files
sr: GStrimer saglasne datoteke

en: Gain
sr: Pojačanje

en: Gate
sr: Prolaz

en: General Options
sr: Opšte opcije

en: Generating Chirp
sr: Stvaram cvrkut

en: Generating DTMF tones
sr: Stvaram DTMF tonove

en: Generating Noise
sr: Stvaram buku

en: Generating Silence
sr: Stvaram tišinu

en: Generating Tone
sr: Stvaram ton

en: Generator
sr: Stvaralac

en: Genre
sr: Žanr

en: Genres
sr: Žanrovi

en: Grabber
sr: Grabljivac

en: Graphic EQ
sr: Grafički EKu

en: Grids
sr: Mreže

en: Header:
sr: Zaglavlje:

en: Heavier
sr: Teže

en: Heaviest
sr: Najteže

en: Heavy
sr: Teško

en: Help
sr: Pomoć

en: Help on the Internet
sr: Pomoć na Internetu

en: High-quality Conversion
sr: Pretvaranje visokog kvaliteta

en: High-quality Sinc Interpolation
sr: Visoko-kvalitetno umetanje usklađenja

en: Higher refresh rates make the meter show more frequent
    changes. A rate of 30 per second or less should prevent
    the meter affecting audio quality on slower machines.
sr: Viši protoci osvežavanja čine da merač češće prikazuje
    promene. Protok od 30 u sekundi ili manje će sprečiti
    da merač utiče na kvalitet zvuka na sporijim računarima.

en: Highpass
sr: Visokopropusni

en: Horizontal Stereo
sr: Vodoravni stereo

en: Host
sr: Domaćin

en: I&mport CleanSpeech Presets...
sr: Uvezi pretpodešavanje čistog &govora...

en: I&mport...
sr: &Uvezi...

en: ID3 tag support
sr: podrška ID3 oznake

en: ISO 639 3-letter language code
    Optional
    empty - automatic
sr: 3-slovni ISO 639 kod jezika
    Opcionalno
    prazno — samostalno

en: If 'Load Theme Cache At Startup' is checked, then the Theme Cache will be loaded
    when the program starts up.
sr: Ako je izabrano „Učitaj ostavu teme pri pokretanju“, onda će ostava teme biti učitana
    prilikom pokretanja programa.

en: If the available system memory falls below this value, audio will no longer
    be cached in memory and will be written to disk.
sr: Ako dostupna memorija sistema padne ispod ove vrednosti, zvuk neće
    više biti smeštan u memoriju već će biti zapisivan na disk.

en: If you find a bug or have a suggestion for us, please write to our <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Feedback</a> address. For help, view the tips and tricks on our <a href="http://wiki.audacityteam.org/">Wiki</a> or visit our <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a>.
sr: Ako pronađete grešku ili ako imate neki predlog, molimo vas pišite na našu adresu <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Povratni odgovori</a>. Za pomoć, pogledajte savete i trikove na našem <a href="http://wiki.audacityteam.org/">Vikiju</a> ili posetite naš <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a>.

en: If you have more than one Audio Track, you can
    export each track as a separate audio file.
    
    If you have a Label Track, you can export a separate
    audio file for each label in that track. You can have
    more than one Label Track, but files will only be
    exported for the uppermost Label Track.
    
    This Project does not meet the above criteria for
    exporting multiple files.
sr: Ako imate više od jedne zvučne numere, možete da
    izvezete svaku numeru kao zasebnu zvučnu datoteku.
    
    Ako imate natpisnu numeru, možete da izvezete
    zasebnu zvučnu datoteku za svaki natpis u toj
    numeri. Možete imati više od jedne natpisne
    numere, ali će datoteke biti izvežene samo za
    najdominantniju natpisnu numeru.
    
    Ovaj projekat ne ispunjava zadate kriterijume za
    izvoz nekoliko datoteka.

en: If you need more control over the export format please use the 'Other uncompressed files' format.
sr: Ako vam je potrebna veća kontrola nad formatom izvoza molim koristite format „Ostale nesažete datoteke“.

en: If you proceed, your project will not be saved to disk. Is this what you want?
sr: Ako nastavite, vaš projekat neće biti sačuvan na disk. Da li je to ono što želite?

en: Ignore Silence at Beginnings and Endings
sr: Zanemari tišine na počecima i krajevima

en: Import
sr: Uvezi

en: Import / Export
sr: Uvoz / izvoz

en: Import Labels
sr: Uvezite natpise

en: Import MIDI
sr: Uvezi MIDI

en: Import Presets
sr: Uvezi podešenost

en: Import Raw
sr: Uvezi sirovo

en: Import Raw Data
sr: Uvezi sirove podatke

en: Import complete. Calculating waveform
sr: Uvoz je obavljen. Proračunavam talasni oblik

en: Import complete. Running an on-demand waveform calculation. %2.0f%% complete.
sr: Uvoz je obavljen. Pokrećem proračun talasnog oblika na zahtev. %2.0f%% je obavljeno.

en: Import via QuickTime
sr: uvoz putem KvikTajma

en: Import(s) complete. Running %d on-demand waveform calculations. Overall %2.0f%% complete.
sr: Uvozi su obavljeni. Pokrećem %d proračuna talasnog oblika na zahtev. Uopšte %2.0f%% je obavljeno.

en: Imported '%s'
sr: Uvezoh „%s“

en: Imported MIDI from '%s'
sr: Uvezeni MIDI iz „%s“

en: Imported labels from '%s'
sr: Uvezeni natpisi iz „%s“

en: Importer order
sr: Poredak uvoznika

en: Importing %s
sr: Uvozim %s

en: In All &Tracks
sr: U svim &numerama

en: In All S&ync-Locked Tracks
sr: U svim usaglašenim &zaključanim numerama

en: In addition, specify the name of an audio file or Audacity project to open it.
sr: Kao dodatak, odredite naziv zvučne datoteke ili projekta Odvažnosti za otvaranje.

en: Include audio before first label
sr: Uključi zvuk pre prvog natpisa

en: Increase gain on focused track
sr: Povećaj pojačanje numere u prvom planu

en: Increase input gain
sr: Povećaj ulazno pojačanje

en: Increase output gain
sr: Povećaj izlazno pojačanje

en: Increase playback speed
sr: Povećaj brzinu puštanja

en: Index[%02x] Codec[%S], Language[%S], Bitrate[%S], Channels[%d], Duration[%d]
sr: Indeks[%02x] Kodek[%S], Jezik[%S], Bitski protok[%S], Broj kanala[%d], Trajanje[%d]

en: Individual Theme Files
sr: Pojedinačne datoteke teme

en: Info
sr: Podaci

en: Initial Pitch Shift
sr: Početni pomeraj vrhunca

en: Initial Tempo Change (%)
sr: Početna promena takta (%)

en: Inner fade down length:
sr: Trajanje unutrašnjeg iščezavanja:

en: Inner fade up length:
sr: Trajanje unutrašnjeg pojavljivanja:

en: Input Channels
sr: Ulazni kanali

en: Input Device
sr: Ulazni uređaj

en: Input Meter
sr: Ulazni merač

en: Input Volume
sr: Jačina ulaznog zvuka

en: Input Volume Slider
sr: Klizač ulazne jačine zvuka

en: Input level meter - click to monitor input
sr: Merač ulaznog nivoa — kliknite da pratite ulaz

en: Insane
sr: Nezdravo

en: Insert &After
sr: Umetni &nakon

en: Insert &Before
sr: Umetni &pre

en: Inspecting project file data
sr: Nadgledam podatke datoteke projekta

en: Installation Prefix:
sr: Prefiks instalacije:

en: Interface
sr: Sučelje

en: Internal error reported by alignment process.
sr: Unutrašnja greška o kojoj izveštava proces poravnanja.

en: Internal logic fault
sr: Unutrašnja logička greška

en: Interpolation:
sr: Umetanje:

en: Invalid Vorbis bitstream header
sr: Neispravno zaglavlje Vorbis bitskog toka

en: Invalid duration in LOF file.
sr: Neispravno trajanje u LOF datoteci.

en: Invalid sample rate
sr: Neispravan protok uzorka

en: Invalid track offset in LOF file.
sr: Neispravan pomeraj numere u LOF datoteci.

en: Invalid window offset in LOF file.
sr: Neispravan pomeraj prozora u LOF datoteci.

en: Invert
sr: Preokreni

en: Inverting
sr: Preokrećem

en: Join
sr: Pridruži

en: Join Labels
sr: Pridruži natpise

en: Joined %.2f seconds at t=%.2f
sr: Pridruženo je %.2f sekunde pri t=%.2f

en: Joined labeled regions
sr: Pridružene natpisane oblasti

en: Joint Stereo
sr: Pridruženi stereo

en: Key Bindings
sr: Sveze tastera

en: Key Combination
sr: Kombinacija tastera

en: Key type
sr: Vrsta tastera

en: Keyboard
sr: Tastatura

en: Keyboard preferences currently unavailable.
sr: Postavke tastature trenutno nisu dostupne.

en: L&atency correction:
sr: &Ispravka pritajenosti:

en: LAME MP3 Library:
sr: LAME MP3 biblioteka:

en: LFO Frequency (Hz):
sr: LFO učestanost (Hz):

en: LFO Start Phase (deg.):
sr: LFO početna faza (deg.):

en: LFO frequency in hertz
sr: LFO učestanost u hercima

en: LFO start phase in degrees
sr: LFO pčetna faza u stepenima

en: LOF Error
sr: Greška LOF-a

en: LPC coefficients precision
    Optional
    0 - default
    min - 1
    max - 15
sr: Tačnost LPC koeficijnta
    Opcionalno
    0 — osnovno
    min — 1
    max — 15

en: La&beled Regions
sr: &Označene oblasti

en: Label
sr: Natpis

en: Label Edit
sr: Uredi natpis

en: Label Track
sr: Natpis numere

en: Label Track Font
sr: Slovni lik natpisa numere

en: Label or track "%s" is not a legal file name. You cannot use any of: %s
    Use...
sr: Natpis ili numera „%s“ nije pravilan naziv datoteke. Ne možete da koristite ništa od: %s
    Koristi...

en: Labels
sr: Natpisa

en: Lag (seconds)	Frequency (Hz)	Level
sr: Usporavanje (sekunde)	Učestanost (Hz)	Nivo

en: Language:
sr: Jezik:

en: Latency
sr: Pritajenost

en: Latency Correction setting has caused the recorded audio to be hidden before zero.
    Audacity has brought it back to start at zero.
    You may have to use the Time Shift Tool (<---> or F5) to drag the track to the right place.
sr: Podešavanje ispravljanja pritajenosti je prouzrokovalo da snimljeni zvuk bude skriven pre nule.
    Odvažnost ga je vratila nazad da započne od nule.
    Moraćete da koristite alat pomeranja vremena (<———> ili F5) da prevučete numeru na odgovarajuće mesto.

en: Latency problem
sr: Problem pritajenosti

en: Left
sr: Levo

en: Left Channel
sr: Levi kanal

en: Left,
sr: Levi,

en: Left-Click
sr: Levi klik

en: Left-Double-Click
sr: Levi dvostruki klik

en: Left-Drag
sr: Levo prevlačenje

en: Left-to-Off
sr: Levi-za-isk.

en: Left-to-On
sr: Levi-za-uklj.

en: Left=Zoom In, Right=Zoom Out, Middle=Normal
sr: Levo=Uvećaj, Desno=Umanji, Srednje=Uobičajeno

en: Length
sr: Trajanje

en: Length (seconds)
sr: Trajanje (u sekundama)

en: Length (seconds):
sr: Trajanje (sekunde):

en: Length of &Filter:
sr: Trajanje &filtera:

en: Length of Filter
sr: Trajanje filtera

en: Level:
sr: Nivo:

en: Leveller
sr: Izravnavač

en: Leveller...
sr: Izravnavanje...

en: Levels To Discard
sr: Nivoi za odbacivanje

en: Li&near Frequency Scale
sr: &Linearna razmera učestanosti

en: Libraries
sr: Biblioteke

en: Libresample by Dominic Mazzoni and Julius Smith
sr: Biblioteku uzorka su priredili Dominik Maconi i Džulijus Smit

en: Libsamplerate by Erik de Castro Lopo
sr: Biblioteku protoka uzorka je priredio Erik de Kastro Lopo

en: Libsamplerate error: %d
sr: Greška biblioteke protoka uzorka: %d

en: Light
sr: Lagano

en: Limiter
sr: Ograničavač

en: Line Time
sr: Vreme linije

en: Line Time:
sr: Vreme linije:

en: Linear
sr: Linearno

en: Linear Frequency Scale
sr: Linearna razmera učestanosti

en: Linear frequency
sr: Linearna učestanost

en: List of Files in basic text format
sr: Spisak datoteka u osnovnom tekstualnom obliku

en: Little-endian
sr: Mala krajnjost

en: Lo&ng period:
sr: &Dugi period:

en: Load
sr: Učitaj

en: Load Files
sr: Učitaj datoteke

en: Load Metadata As:
sr: Učitaj metapodatke kao:

en: Load Preset
sr: Učitaj podešenost

en: Load Theme Cache
sr: Učitaj ostavu teme

en: Load Theme Cache At Startup
sr: Učitaj ostavu teme pri pokretanju

en: Load VST Program:
sr: Učitaj VST program:

en: Loaded %d keyboard shortcuts
sr: Učitah %d prečice tastature

en: Loading keyboard shortcuts
sr: Učitavam prečice tastature

en: Loca&te...
sr: Pro&nađi...

en: Local
sr: na računaru

en: Locate FFmpeg
sr: Pronađi FFmpeg

en: Locate Lame
sr: Pronađi Lame

en: Location of %s:
sr: „%s“ se nalazi u:

en: Location of &Manual:
sr: &Uputstvo se nalazi:

en: Location of '%s':
sr: „%s“ se nalazi u:

en: Log frequency
sr: Logaritamska učestanost

en: Log search
sr: Logaritamska pretraga

en: Logarithmic
sr: Logaritamsko

en: Long Seek right during playback
sr: Dugi skok desno za vreme puštanja

en: Long seek left during playback
sr: Dugi skok levo za vreme puštanja

en: Lower speed limit
sr: Donje ograničenje brzine

en: Lowpass
sr: Niskopropusni

en: M4A (AAC) Files (FFmpeg)
sr: M4A (AAC) datoteke (FFmpeg)

en: MIDI Devices
sr: MIDI uređaji

en: MIDI Synthesizer Latency (ms):
sr: Pritajenost MIDI sintetisajzera (ms):

en: MIDI and Allegro files (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|MIDI files (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Allegro files (*.gro)|*.gro|All files (*.*)|*.*
sr: MIDI i Alegro datoteke (*.mid;*.midi;*.gro)|*.mid;*.midi;*.gro|MIDI datoteke (*.mid;*.midi)|*.mid;*.midi|Alegro datoteke (*.gro)|*.gro|Sve datoteke (*.*)|*.*

en: MIDI file (*.mid)|*.mid|Allegro file (*.gro)|*.gro
sr: MIDI datoteka (*.mid)|*.mid|Alegro datoteka (*.gro)|*.gro

en: MIDI tracks cannot be offset individually, only audio files can be.
sr: MIDI numere ne mogu biti pomerene zasebno, samo zvučne datoteke mogu.

en: MISSING
sr: NEDOSTAJU

en: MP2 Export Setup
sr: Podešavanje MP2 izvoza

en: MP2 Files
sr: MP2 datoteke

en: MP2 export
sr: MP2 izvoz

en: MP3 Export Library
sr: Biblioteka MP3 izvoza

en: MP3 Export Setup
sr: Podešavanje MP3 izvoza

en: MP3 Files
sr: MP3 datoteke

en: MP3 Importing
sr: MP3 uvoz

en: MP3 Library Version:
sr: Izdanje MP3 biblioteke:

en: MP3 Library:
sr: MP3 biblioteka:

en: MP3 export library not found
sr: Nisam pronašao biblioteku MP3 izvoza

en: MP3 files
sr: MP3 datoteke

en: MPEG container options
sr: Opcije MPEG sadržaoca

en: Ma&ximum Frequency (Hz):
sr: Naj&veća učestanost (Hz):

en: Made '%s' a stereo track
sr: Učini „%s“ stereo numerom

en: Main
sr: Glavno

en: Main Mix
sr: Glavno mešanje

en: Make Labels
sr: Napravi natpise

en: Make Stereo
sr: Napravi stereo

en: Make Stereo Track
sr: Napravi stereo numeru

en: Make a &copy of the files before editing (safer)
sr: Napravi &umnožak datoteka pre uređivanja (bezbednije)

en: Make-up gain for 0dB after compressing
sr: Napravi pojačanje od 0dB nakon sažimanja

en: Manage Curves
sr: Upravljaj krivama

en: Manage Curves List
sr: Upravljaj spiskom krivih

en: Manage History
sr: Upravljajte istorijatom

en: Master Gain Control
sr: Kontrola glavnog pojačanja

en: Max Spike Duration (milliseconds): 
    (99999 or greater is off)
sr: Najveće trajanje šiljka (u milisekundama): 
    (99999 ili više je isključeno)

en: Max dB
sr: Najviše dB

en: Max silence duration:
sr: Najveće trajanje tišine:

en: Max spike width
sr: Najveća širina šiljka

en: Max spike width (higher is more sensitive):
sr: Najveća širina šiljka (više je osetljivije):

en: Max. Number of Notes (1..128):
sr: Najveći br. nota (1..128):

en: Max. PdO
sr: Najvećii PPd

en: Max. PtO
sr: Najvećii PPl

en: Maximal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
sr: Najveći poredak podele
    Opcionalno
    -1 — osnovno
    min — 0
    max — 8

en: Maximal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
sr: Najveći poredak predviđanja
    Opcionalno
    -1 — osnovno
    min — 0
    max — 32 (sa LPC-om) ili 4 (bez LPC-a)

en: Maximum amplitude dB
sr: Najveći doseg dB

en: Maximum bit rate of the multiplexed stream
    Optional
    0 - default
sr: Najveći bitski protok višestrukog toka
    Opcionalno
    0 — osnovno

en: Maximum frequency must be 100 Hz or above
sr: Najveća učestanost mora biti 100 Hz ili iznad

en: Maximum pause:
sr: Najveća pauza:

en: Measure selection
sr: Izbor merenja

en: Measured background level
sr: Nivo izmerenog poleđa

en: Measured foreground level
sr: Nivo izmerenog pročelja

en: Media read error
sr: Greška u čitanju medija

en: Medium
sr: Srednje

en: Medium Tracks
sr: Srednje numere

en: Memory allocation failed -- NewSamples
sr: Dodeljivanje memorije nije uspelo —— Novi uzorci

en: Merge
sr: Stopi

en: Merged Clips
sr: Stopljeni su snimci

en: Meter
sr: Merač

en: Meter Preferences
sr: Postavke merača

en: Meter refresh rate per second [1-100]:
sr: Protok osvežavanja merača u sekundi [1-100]:

en: Meter-Play
sr: Merač puštanja

en: Meter-Record
sr: Merač snimanja

en: Meter/Waveform dB &range:
sr: dB opseg &merača/talasnog oblika:

en: Mi&nimum Free Memory (MB):
sr: &Najmanje slobodne memorije (MB):

en: Mi&nimum Frequency (Hz):
sr: Naj&manja učestanost (Hz):

en: Mi&x and Render
sr: &Izmešaj i iscrtaj

en: Mi&xer Toolbar
sr: M&ešač

en: Middle-Click
sr: Srednji-klik

en: Mime-types
sr: Mime vrste

en: Min dB
sr: Najmanje dB

en: Min silence duration:
sr: Najmanje trajanje tišine:

en: Min. PdO
sr: Najmanji PPd

en: Min. PtO
sr: Najmanji PPl

en: Minimal partition order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 8
sr: Najmanji poredak podele
    Opcionalno
    -1 — osnovno
    min — 0
    max — 8

en: Minimal prediction order
    Optional
    -1 - default
    min - 0
    max - 32 (with LPC) or 4 (without LPC)
sr: Najmanji poredak predviđanja
    Opcionalno
    -1 — osnovno
    min — 0
    max — 32 (sa LPC-om) ili 4 (bez LPC-a)

en: Minimum Amplitude (dB):
sr: Najmanji doseg (dB):

en: Minimum frequency must be at least 0 Hz
sr: Najmanja učestanost mora biti barem 0 Hz

en: Minimum frequency must be less than maximum frequency
sr: Najmanja učestanost mora biti manja od najveće učestanosti

en: Missing alias (.auf) block file: '%s'
sr: Nedostaje blok datoteka alijasa (.auf): „%s“

en: Missing aliased audio file: '%s'
sr: Nedostaje alijazovana zvučna datoteka: „%s“

en: Missing data block file: '%s'
sr: Nedostaje blok datoteka podataka: „%s“

en: Mix
sr: Izmešaj

en: Mix and Render
sr: Izmešaj i iscrtaj

en: Mix and Render to New Track
sr: Izmešaj i iscrtaj u novu numeru

en: Mixed and rendered %d tracks into one new mono track
sr: Izmešane su i iscrtane %d numere u jednu novu mono numeru

en: Mixed and rendered %d tracks into one new stereo track
sr: Izmešane su i iscrtane %d numere u jednu novu stereo numeru

en: Mixer
sr: Mešač

en: Mixer Panel
sr: Panel mešača

en: Mixing and rendering tracks
sr: Mešam i iscrtavam numere

en: Mixing down to &mono during export
sr: Mešanje u &mono za vreme izvoza

en: Mixing down to &stereo during export
sr: Mešanje u &stereo za vreme izvoza

en: Mo&ve Cursor
sr: Pomeri &kursor

en: Moderate
sr: Umereno

en: Modes
sr: Režimi

en: Modified Label
sr: Izmenjeni natpis

en: Mouse
sr: Miš

en: Mouse Bindings (default values, not configurable)
sr: Prečice miša (osnovne vrednosti, nepodesive)

en: Move &Down
sr: Premesti &dole

en: Move &Up
sr: Premesti &gore

en: Move &filter down
sr: Pomeri filter do&le

en: Move Focus to Next Track
sr: Premesti prvi plan na sledeću numeru

en: Move Focus to Next and Select
sr: Premesti prvi plan na sledeću i izbor

en: Move Focus to Previous Track
sr: Premesti prvi plan na prethodnu numeru

en: Move Focus to Previous and Select
sr: Premesti prvi plan na prethodnu i izbor

en: Move Track
sr: Premeštena je numera

en: Move Track Down
sr: Premesti numeru dole

en: Move Track Up
sr: Premesti numeru gore

en: Move backward from toolbars to tracks
sr: Premesti unazad sa linija alata do numera

en: Move clip up/down between tracks
sr: Premeštanje snimka gore/dole između numera

en: Move f&ilter up
sr: Pomeri filter go&re

en: Move forward from toolbars to tracks
sr: Premesti unapred sa linija alata do numera

en: Move rule &down
sr: Pomeri pravilo &dole

en: Move rule &up
sr: Pomeri pravilo &gore

en: Moved '%s' %s
sr: „%s“ je premeštena %s

en: Moved Sample
sr: Premešten je uzorak

en: Moved clip to another track
sr: Snimak je premešten na drugu numeru

en: Moved gain slider
sr: Pomeren je klizač pojačanja

en: Moved pan slider
sr: Pomeren je klizač kanalisanja

en: Moved velocity slider
sr: Pomeren je klizač brzine

en: Multi
sr: Više

en: Multi Tool
sr: Više alata

en: Multi-Tool Mode
sr: Režim više alata

en: Multi-Tool Mode: Cmd-, for Mouse and Keyboard Preferences
sr: Režim više alata: Cmd-, za postavke miša i tastature

en: Multi-Tool Mode: Ctrl-P for Mouse and Keyboard Preferences
sr: Režim više alata: Ctrl-P za postavke miša i tastature

en: Multiband
sr: Višegrupni

en: Musical Instrument
sr: Muzički instrument

en: Mute
sr: Utišaj

en: Mute/Unmute focused track
sr: Utišaj/pusti numeru u prvom planu

en: Mux Rate:
sr: Muks protok:

en: N&yquist
sr: &Nikvist

en: NTSC frames
sr: NTSC kadrovi

en: Name
sr: Naziv

en: Name Change
sr: Promena naziva

en: Name files:
sr: Datoteke naziva:

en: Name is the same as the original one
sr: Naziv je isti kao i originalni

en: Name must not be blank
sr: Naziv ne sme biti prazan

en: Name...
sr: Naziv...

en: Names may not contain '%c' and '%c'
sr: Nazivi ne mogu da sadrže „%c“ i „%c“

en: Never copy any files
sr: Nikada ne umnožavaj datoteke

en: New Label Track
sr: Novi natpis numere

en: New Peak Amplitude (dB):
sr: Doseg novog vrhunca (dB):

en: New Project
sr: Novi projekat

en: New Temporary Directory
sr: Novi privremeni direktorijum

en: New Track
sr: Nova numera

en: New sample rate (Hz):
sr: Novi protok uzorka (Hz):

en: New selection length:
sr: Trajanje novog izbora:

en: New selection length: hh:mm:ss
sr: Trajanje novog izbora: čč:mm:ss

en: New...
sr: Novo...

en: Next Tool
sr: Sledeći alat

en: No Local Help
sr: Nema lokalne pomoći

en: No MIDI interfaces
sr: Nema MIDI sučelja

en: No audio interfaces
sr: Nema sučelja zvuka

en: No background measured
sr: Nije izmereno poleđe

en: No chain selected
sr: Nije izabran lanac

en: No compatible FFmpeg library was found
sr: Nisam našao saglasnu FFmpeg biblioteku

en: No curves exported
sr: Krive nisu izvežene

en: No devices found
sr: Nisam pronašao uređaje

en: No endianness
sr: Bez krajnjosti

en: No foreground measured
sr: Nije izmereno pročelje

en: No labels to export.
sr: Nema natpisa za izvoz.

en: Noise Floor
sr: Pod buke

en: Noise Floor %d dB
sr: Pod buke %d dB

en: Noise Floor:
sr: Pod buke:

en: Noise Generator
sr: Stvaralac buke

en: Noise Removal
sr: Uklanjanje buke

en: Noise Removal by Dominic Mazzoni
sr: Uklanjanje buke je priredio Dominik Maconi

en: Noise Removal...
sr: Uklanjanje buke...

en: Noise Threshold (Hiss/Hum/Ambient Noise)
sr: Osetljivost buke (šištanje/zujanje/okolina)

en: Noise re&duction (dB):
sr: &Smanjenje buke (dB):

en: Noise reduction
sr: Smanjenje buke

en: Noise type
sr: Vrsta buke

en: Noise...
sr: Buka...

en: Noise:
sr: Buka:

en: None
sr: Ništa

en: None of the expected theme component files
     were found in:
      %s.
sr: Nijedna od sadržanih datoteka očekivane teme
     nije pronađena u:
      %s.

en: None-Skip
sr: Bez preskoka

en: Normalize
sr: Normalizuj

en: Normalize maximum amplitude to:
sr: Normalizuj najveći doseg na:

en: Normalize stereo channels independently
sr: Normalizujte stereo kanale nezavisno

en: Normalize...
sr: Normalizuj...

en: Normalizing...
sr: Normalizujem...

en: Not a valid or supported MP3 encoding library!
sr: Nije ispravna ili podržana biblioteka MP3 kodiranja!

en: Not all formats and codecs are compatible. Nor are all option combinations compatible with all codecs.
sr: Nisu svi formati i kodeci saglasni. Niti su sve kombinacije opcija saglasne sa svim kodecima.

en: Not an Ogg Vorbis file
sr: Ovo nije Ogg Vorbis datoteka

en: Not enough data selected.
sr: Nije izabrano dovoljno podataka.

en: Note Track
sr: Pribeleži numeru

en: Note key
sr: Taster beleške

en: Note length (seconds)
sr: Trajanje beleške (u sekundama)

en: Note velocity
sr: Brzina beleške

en: Note: Export quality options can be chosen by clicking the Options
    button in the Export dialog.
sr: Napomena: Opcije kvaliteta izvoza mogu biti izabrane
    klikom na dugme „Opcije“ u prozorčetu za izvoz.

en: Note: Pressing Cmd+Q will quit. All other keys are valid.
sr: Napomena: Pritisak na Naredba+Q će napustiti. Svi ostali tasteri su ispravni.

en: Nothing to measure.
    Please select a section of a track.
sr: Nema ničega za merenje.
    Molim izaberite odeljak numere.

en: Nothing to redo
sr: Ništa za vraćanje

en: Nothing to undo
sr: Ništa za poništavanje

en: Num
sr: Broj

en: Number of consecutive analysis:
sr: Broj uzastopnih analiza:

en: Number of times to repeat:
sr: Broj ponavljanja:

en: Numbering after File name prefix
sr: Numeriši nakon prefiksa naziva datoteke

en: Numbering before Label/Track Name
sr: Numeriši pre naziva natpisa/numere

en: Nyquist
sr: Nikvist

en: Nyquist Output:
sr: Izlaz Nikvista:

en: Nyquist Prompt
sr: Upit Nikvista

en: Nyquist Prompt...
sr: Upit Nikvista...

en: Nyquist did not return audio.
sr: Nikvist nije vratio zvuk.

en: Nyquist returned the value:
sr: Nikvist je vratio vrednost:

en: Nyquist returned too many audio channels.
sr: Nikvist je vratio previše zvučnih kanala.

en: OK
sr: U redu

en: OK... Audacious!
sr: U redu... Smelo!

en: Ogg Vorbis Export Setup
sr: Podesite izvoz Ogg Vorbisa

en: Ogg Vorbis Files
sr: Ogg Vorbis datoteke

en: Ogg Vorbis Import and Export
sr: Ogg Vorbis uvoz i izvoz

en: Ogg Vorbis files
sr: Ogg Vorbis datoteke

en: Ogg Vorbis support is not included in this build of Audacity
sr: Ogg Vorbis podrška nije uključena u ovom izdanju Odvažnosti

en: On-demand import and waveform calculation complete.
sr: Uvoz na zahtev i proračun talasnog oblika je obavljen.

en: One Hour
sr: Jedan sat

en: One Min
sr: Jedan min.

en: One Sec
sr: Jedna sek.

en: One or more external audio files could not be found.
    It is possible they were moved, deleted, or the drive they were on was unmounted.
    Silence is being substituted for the affected audio.
    The first detected missing file is:
    %s
    There may be additional missing files.
    Choose File > Check Dependencies to view a list of locations of the missing files.
sr: Ne mogu da pronađem jednu ili više spoljnih datoteka zvuka.
    Moguće je da su premeštene, obrisane, ili da je uređaj na kome se nalaze demontiran.
    Tišina je zamenila traženi zvuk.
    Prva otkrivena nedostajuća datoteka je:
    %s
    Može biti da ima još datoteka koje nedostaju.
    Izaberite „Datoteka > Proveri zavisnosti“ da vidite spisak mesta nedostajućih datoteka.

en: Only avformat.dll|*avformat*.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
sr: Samo avformat.dll|*avformat*.dll|Dinamički povezane biblioteke (*.dll)|*.dll|Sve datoteke (*.*)|*

en: Only lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dynamically Linked Libraries (*.dll)|*.dll|All Files (*.*)|*
sr: Samo lame_enc.dll|lame_enc.dll|Dinamički povezane biblioteke (*.dll)|*.dll|Sve datoteke (*.*)|*

en: Only libavformat.so|libavformat.so*|Dynamically Linked Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
sr: Samo libavformat.so|libavformat.so*|Dinamički povezane biblioteke (*.so*)|*.so*|Sve datoteke (*)|*

en: Only libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Dynamic Libraries (*.dylib)|*.dylib|All Files (*)|*
sr: Samo libmp3lame.dylib|libmp3lame.dylib|Dinamičke biblioteke (*.dylib)|*.dylib|Sve datoteke (*)|*

en: Only libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|Primary Shared Object files (*.so)|*.so|Extended Libraries (*.so*)|*.so*|All Files (*)|*
sr: Samo libmp3lame.so.0|libmp3lame.so.0|Datoteke primarnih deljenih objekata (*.so)|*.so|Proširene biblioteke (*.so*)|*.so*|Sve datoteke (*)|*

en: Onsets
sr: Onseti

en: Open &Recent...
sr: Otvori &skorašnju...

en: Open Me&tadata Editor...
sr: Otvori uređivač &metapodataka...

en: Open Recent
sr: Otvori skorašnje

en: Open a new project to modify keyboard shortcuts.
sr: Otvorite novi projekat da izmenite prečice tastature.

en: Open menu on focused track
sr: Otvori izbornik numere u prvom planu

en: Opening Audacity Project
sr: Otvaram projekat Odvažnosti

en: Options
sr: Opcije

en: Options...
sr: Opcije...

en: Orphan block file: '%s'
sr: Napuštena blok datoteka: „%s“

en: Oscillator
sr: Oscilator

en: Other Contributors
sr: Ostali saradnici

en: Other Emeritus Team Members
sr: Ostali zaslužni članovi tima

en: Other uncompressed files
sr: Ostale nesažete datoteke

en: Other...
sr: Ostalo...

en: Out of disk space
sr: Nema više prostora na disku

en: Out of memory!
sr: Nema više memorije!

en: Outer fade down length:
sr: Trajanje spoljnog iščezavanja:

en: Outer fade up length:
sr: Trajanje spoljnog pojavljivanja:

en: Output Channels: %2d
sr: Izlazni kanali: %2d

en: Output Device
sr: Izlazni uređaj

en: Output Meter
sr: Izlazni merač

en: Output Volume
sr: Jačina izlaznog zvuka

en: Output Volume Slider
sr: Klizač izlazne jačine zvuka

en: Output level meter
sr: Merač izlaznog nivoa

en: Overall quality, used differently by different codecs
    Required for vorbis
    0 - automatic
    -1 - off (use bitrate instead)
sr: Uopšteni kvalitet, korišćen drugačije od drugačijih kodeka
    Neophodan za vorbis
    0 — samostalno
    -1 — isključeno (koristi bitski protok)

en: Overdub (on/off)
sr: Naknadno dupliranje (uklj/isk)

en: Overdub: &Play other tracks while recording new one
sr: Pre-dupliranje: &Pusti ostale numere za vreme snimanja nove

en: Overwrite existing curve '
sr: Da prepišem preko postojeće krive „

en: Overwrite existing files
sr: Prepiši postojeće datoteke

en: Overwrite preset '%s'?
sr: Da prepišem podešenost „%s“?

en: PAL frames (25 fps)
sr: PAL kadrovi (25 k/s)

en: Pa&ge Setup...
sr: Podesi &stranu...

en: Packet Size:
sr: Veličina paketa:

en: Packet size
    Optional
    0 - default
sr: Veličina paketa
    Opcionalno
    0 — osnovno

en: Pan
sr: Kanalisanje

en: Pan left on focused track
sr: Kanališi levo nad numerom u prvom planu

en: Pan right on focused track
sr: Kanališi desno nad numerom u prvom planu

en: Parameters
sr: Parametri

en: Parametric
sr: Parametarski

en: Paste
sr: Ubaci

en: Paste Te&xt to New Label
sr: Nalepi &tekst na novu oznaku

en: Paste Text to New Label
sr: Nalepi tekst na novi natpis

en: Pasted from the clipboard
sr: Ubačeno iz ostave

en: Pasted text from the clipboard
sr: Ubačeni tekst iz ostave

en: Pasting one type of track into another is not allowed.
sr: Ubacivanje jedne vrste numere u drugu nije dozvoljeno.

en: Pause
sr: Pauziraj

en: PdO Method:
sr: Način PPd:

en: Pencil
sr: Olovka

en: Percent Change
sr: Procenat promene

en: Percent Change:
sr: Procenat promene:

en: Performing Echo
sr: Proizvodim odjek

en: Performing Effect:
sr: Obavljam efekat:

en: Performing Effect: %s
sr: Obavljam efekat: %s

en: Performing Equalization
sr: Izvršavam ujednačavanje

en: Performing Repeat
sr: Obavljam ponavljanje

en: Phaser
sr: Faznik

en: Phaser...
sr: Faznik...

en: Pink
sr: Roze

en: Pitch (EAC)
sr: Vrhunac (EAC)

en: Pitch Shifter
sr: Pomerač vrhunca

en: Pitch and Tempo
sr: Vrhunac i takt

en: Pitch and Tempo Change support
sr: podrška promene vrhunca i takta

en: Pitch:
sr: Vrhunac:

en: Pla&y Region
sr: &Oblast puštanja

en: Play
sr: Pusti

en: Play (Shift for Loop Play)
sr: Pustite (šift za neprekidno ponavljanje)

en: Play Cut Preview
sr: Pusti pregled odsečenog

en: Play Meter
sr: Merač puštanja

en: Play One Second
sr: Pusti jednu sekundu

en: Play To Selection
sr: Pusti do izbora

en: Play and/or record using &RAM (useful for slow drives)
sr: Puštaj i/ili snimaj koristeći &RAM (korisno za spore uređaje)

en: Play at selected speed
sr: Pusti pri izabranoj brzini

en: Play at speed
sr: Pusti pri brzini

en: Play-at-speed
sr: Pustite-pri-brzini

en: Play/Stop
sr: Pusti/zaustavi

en: Play/Stop and Set Cursor
sr: Pusti/zaustavi i podesi kursor

en: Playback
sr: Puštanje

en: Playback Speed
sr: Brzina puštanja

en: Playing Audio
sr: Puštanje zvuka

en: Playthrough
sr: Puštanje u radu

en: Please enter valid times.
sr: Molim unesite ispravna vremena.

en: Please enter valid values.
sr: Molim unesite ispravne vrednosti.

en: Please save and close the current project first.
sr: Molim prvo sačuvajte i zatvorite tekući projekat.

en: Please select an action
sr: Molim izaberite radnju

en: Please select codec before saving a profile
sr: Molim izaberite kodek pre čuvanja profila

en: Please select format before saving a profile
sr: Molim izaberite format pre čuvanja profila

en: Please select something to be measured.
sr: Molim izaberite nešto za merenje.

en: Plot Spectrum
sr: Iscrtaj spektar

en: Plot Spectrum...
sr: Iscrtaj spektar...

en: Plug-in support
sr: podrška priključka

en: Plugin Settings
sr: Podešavanja priključka

en: Plugins %i to %i
sr: Dodaci %i do %i

en: Plugins 1 to %i
sr: Dodaci 1 do %i

en: Position
sr: Položaj

en: Pre&ferences...
sr: &Postavke...

en: Pre&view
sr: &Prikaži

en: Prediction Order Method
    Estimate - fastest, lower compression
    Log search - slowest, best compression
    Full search - default
sr: Način poretka predviđanja
    Procenjeno — najbrže, niže sažimanje
    Pretraga dnevnika — najsporije, najbolje sažimanje
    Puna pretraga — osnovno

en: Preferences...
sr: Postavke...

en: Preferences:
sr: Postavke:

en: Preparing preview
sr: Pripremam pregled

en: Preset
sr: Podešen

en: Preset '%s' does not exist.
sr: Podešenost „%s“ ne postoji.

en: Preset:
sr: Podešenost:

en: Presets
sr: Pretpodešavanja

en: Presets:
sr: Pretpodešavanja:

en: Presmooth Time
sr: Vreme preumekšavanja

en: Presmooth Time:
sr: Vreme preumekšavanja:

en: Press
sr: Pritisni

en: Press F2 or double click to edit cell contents.
sr: Pritisnite F2 ili kliknite dvaput da uredite sadržaj ćelije.

en: Preview &after cut region:
sr: Pregledaj &posle oblasti odsecanja:

en: Preview &before cut region:
sr: Pregled &pre oblasti odsecanja:

en: Preview not available
sr: Pregled nije dostupan

en: Previewing
sr: Pregledam

en: Previous Tool
sr: Prethodni alat

en: Print
sr: Štampaj

en: Problem encountered exporting presets.
sr: Došlo je do problema prilikom izvoza podešenosti.

en: Processing Auto Duck...
sr: Obrađujem samoutišavanje...

en: Profile:
sr: Profil:

en: Program build date:
sr: Datum izgradnje programa:

en: Progress
sr: Napredak

en: Project Dependencies
sr: Zavisnosti projekta

en: Project Depends on Other Audio Files
sr: Projekat zavisi od drugih datoteka zvuka

en: Project Rate (Hz):
sr: Protok projekta (Hz):

en: Project check found file inconsistencies during automatic recovery.
    
    Select 'Show Log...' in the Help menu to see details.
sr: Provera projekta je pronašla nedoslednosti datoteke za vreme samostalnog oporavka.
    
    Izaberite „Prikaži dnevnik...“ u izborniku pomoći da vidite detalje.

en: Project check found file inconsistencies inspecting the loaded project data.
sr: Provera projekta je pronašla nedoslednosti datoteke proveravajući učitane podatke projekta.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing alias (.auf) blockfile(s). 
    Audacity can fully regenerate these files 
    from the current audio in the project.
sr: Provera projekta za fasciklu „%s“ je otkrila 
    %d nedostajuće blok datoteke alijasa (.auf). 
    Odvažnost može u potpunosti da obnovi ove 
    datoteke iz tekućeg zvuka u projektu.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing audio data (.au) blockfile(s), 
    probably due to a bug, system crash, or accidental 
    deletion. There is no way for Audacity to recover 
    these missing files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence.
sr: Provera projekta za fasciklu „%s“ je otkrila 
    %d nedostajuće blok datoteke alijasa (.auf), 
    verovatno usled greške, pada sistema, ili 
    slučajnog brisanja. Nema načina da Odvažnost 
    samostalno obnovi ove nedostajuće datoteke.
    
    Ako izaberete prvu ili drugu opciju ispod, 
    možete da pokušate da pronađete i povratite 
    nedostajuće datoteke na njihova prethodna mesta.
    
    Znajte da za drugu opciju, talasni oblik 
    ne može pokazati tišine.

en: Project check of "%s" folder 
    detected %d missing external audio file(s) 
    ('aliased files'). There is no way for Audacity 
    to recover these files automatically. 
    
    If you choose the first or second option below, 
    you can try to find and restore the missing files 
    to their previous location. 
    
    Note that for the second option, the waveform 
    may not show silence. 
    
    If you choose the third option, this will save the 
    project in its current state, unless you "Close 
    project immediately" on further error alerts.
sr: Provera projekta za fasciklu „%s“ je otkrila %d 
    nedostajuće spoljne zvučne datoteke („datoteke 
    alijasa“). Ne postoji način da Odvažnost 
    samostalno oporavi ove datoteke. 
    
    Ako izaberete prvu ili drugu opciju ispod, možete 
    da pokušate da pronađete i povratite nedostajuće 
    datoteke na njihova prethodna mesta. 
    
    Znajte da za drugu opciju, talasni oblik 
    ne može pokazati tišine. 
    
    Ako izaberete treću opciju, sačuvaćete projekat 
    u trenutnom stanju, osim ako „Odmah zatvorite 
    projekat“ pri budućim upozorenjima o greškama.

en: Project check of "%s" folder 
    found %d orphan block file(s). These files are 
    unused by this project, but might belong to other projects. 
    They are doing no harm and are small.
sr: Provera projekta za fasciklu „%s“ je pronašla 
    %d napuštene blok datoteke. Ovaj projekat ne koristi 
    te datoteke, ali možda pripadaju drugom projektu. 
    Nemaju nikakvog značaja a i male su.

en: Project check read faulty Sequence tags.
sr: Provera projekta čita oznake neispravnog niza.

en: Project was recovered
sr: Projekat je oporavljen

en: Projects
sr: Projekti

en: Properly configured FFmpeg is required to proceed.
    You can configure it at Preferences > Libraries.
sr: Ispravno podešeni FFmpeg je potrban za nastavak.
    Možete da ga podesite u „Postavke > Biblioteke“.

en: Quality
sr: Kvalitet

en: Quality:
sr: Kvalitet:

en: QuickTime files
sr: KvikTajm datoteke

en: Quit Audacity
sr: Zatvori Odvažnost

en: R
sr: D

en: R&emove Audio
sr: Ukloni &zvuk

en: Rate Change
sr: Promena protoka

en: Ratio
sr: Odnos

en: Ratio %.0f to 1
sr: Srazmera %.0f do 1

en: Ratio %.1f to 1
sr: Srazmera %.1f do 1

en: Ratio:
sr: Odnos:

en: Re&gion Save
sr: Oblast &čuvanja

en: Re&move
sr: &Ukloni

en: Re&name
sr: &Preimenuj

en: Read the files &directly from the original (faster)
sr: &Čitaj datoteke upravno sa originala (brže)

en: Real-time Conversion
sr: Pretvaranje u stvarnom vremenu

en: Recent &Files
sr: Skorašnje &datoteke

en: Record
sr: Snimi

en: Record (Shift for Append Record)
sr: Snimajte (šift za pridodato snimanje)

en: Record Meter
sr: Merač snimanja

en: Recorded Audio
sr: Snimljen je zvuk

en: Recording
sr: Snimanje

en: Recording - Choosing the Input Device
sr: Snimanje — Biranje uređaja ulaza

en: Recording - Choosing the Input Source
sr: Snimanje — Biranje izvora ulaza

en: Recording - Setting the Input Level
sr: Snimanje — Podešavnje nivoa ulaza

en: Recording Audio
sr: Snimanje zvuka

en: Recording end
sr: Kraj snimanja

en: Recording in CleanSpeech mode is not possible when a track, or more than one project, is already open.
sr: Snimanje u režimu Čistog govora nije moguće kada je numera, ili više od jednog projekta, već otvorena.

en: Recording not permitted
sr: Snimanje nije dopušteno

en: Recording start
sr: Početak snimanja

en: Recover
sr: Oporavi

en: Recover Projects
sr: Oporavi projekat

en: Recoverable projects
sr: Projekti za oporavak

en: Recovering a project will not change any files on disk before you save it.
sr: Oporavljanje projekta neće izmeniti nijednu datoteku na disku pre njegovog čuvanja.

en: Rectangle
sr: Pravougaono

en: Rectangular
sr: Pravougaoni

en: Redo
sr: Vratite

en: Regenerate alias summary files (safe and recommended)
sr: Ponovo stvori datoteke sažetka alijasa (bezbedno i preporučljivo)

en: Regio&n Restore
sr: Oblast &povraćaja

en: Release build
sr: izgradnja izdanja

en: Remaining Time:
sr: Preostalo vreme:

en: Remo&ve Tracks
sr: &Ukloni numere

en: Remove
sr: Ukloni

en: Remove Track
sr: Ukloni numeru

en: Remove any DC offset (center on 0.0 vertically)
sr: Ukloni sve DC pomeraje (središte na 0.0 uspravno)

en: Removed Cut Line
sr: Uklonjena je linija odsecanja

en: Removed audio track(s)
sr: Uklonjene su zvučne numere

en: Removed track '%s.'
sr: Uklonjena je numera „%s“.

en: Removing Dependencies
sr: Uklanjam zavisnosti

en: Removing Noise
sr: Uklanjam buku

en: Removing clicks and pops...
sr: Uklanjam klikove i oblačiće...

en: Rename '
sr: Preimenujte „

en: Rename 'unnamed' to save a new entry.
    'OK' saves all changes, 'Cancel' doesn't.
sr: Preimenujte „neimenovana“ da sačuvate novu stavku.
    „U redu“ će sačuvati sve izmene, „Otkaži“ neće.

en: Rename...
sr: Preimenuj...

en: Renamed '%s' to '%s'
sr: „%s“ je preimenovana u „%s“

en: Renamed file: %s
sr: Preimenovana datoteka: %s

en: Render
sr: Iscrtaj

en: Rendered all audio in track '%s'
sr: Iscrtah sav zvuk u numeri „%s“

en: Repair
sr: Popravi

en: Repair works by using audio data outside the selection region.
    
    Please select a region that has audio touching at least one side of it.
    
    The more surrounding audio, the better it performs.
sr: Popravka radi korišćenjem podataka zvuka izvan oblasti izbora.
    
    Molim izaberite oblast koja ima zvuk koji dodiruje barem jednu njegovu stranu.
    
    Više okolnog zvuka, bolje će je obaviti.

en: Repairing damaged audio
sr: Popravljam oštećeni zvuk

en: Repeat
sr: Ponovi

en: Repeat %s
sr: Ponovi %s

en: Repeat Last Effect
sr: Ponovi poslednji efekat

en: Repeat...
sr: Ponovi...

en: Repeated %d times
sr: Ponovljeno je %d puta

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately)
sr: Zameni nedostajući zvuk tišinama (stalno odmah)

en: Replace missing audio with silence (permanent immediately).
sr: Zameni nedostajući zvuk tišinama (stalno odmah).

en: Replot
sr: Ponovo iscrtajte

en: Represent times and durations in &beats
sr: Predstavi vremena i trajanja u &taktovima

en: Represent times and durations in &seconds
sr: Predstavi vremena i trajanja u &sekundama

en: Resample
sr: Ponovo uzorkuj

en: Resample Track
sr: Ponovo uzorkuj numeru

en: Resampled audio track(s)
sr: Ponovo su uzorkovane zvučne numere

en: Resampling disabled.
sr: Ponovo uzorkovanje je isključeno.

en: Resampling track %d
sr: Ponovo uzorkujem numeru %d

en: Rescan Audio Devices
sr: Ponovo pretraži zvučne uređaje

en: Rescan VST effects next time Audacity is started
sr: Pretraži VST efekte prilikom sledećeg pokretanja Odvažnosti

en: Rese&t...
sr: &Povrati...

en: Reset
sr: Ponovo postavi

en: Reset Genres
sr: Vrati žanrove

en: Resize Large
sr: Raširi veličinu

en: Resize Small
sr: Smanji veličinu

en: Resonance
sr: Zvučnost

en: Resonance:
sr: Zvučnost:

en: Restart Audacity to apply changes.
sr: Ponovo pokrenite Odvažnost da primenite izmene.

en: Restore Defaults
sr: Vrati na osnovno

en: Result
sr: Rezultat

en: Results
sr: Rezultati

en: Reverb
sr: Odjek

en: Reverse
sr: Obrni

en: Reversing
sr: Obrćem

en: Right
sr: Desno

en: Right Channel
sr: Desni kanal

en: Right,
sr: Desni,

en: Right-Click
sr: Desni klik

en: Right-Drag
sr: Desno prevlačenje

en: Right-to-Off
sr: Desni-za-isk.

en: Right-to-On
sr: Desni-za-uklj.

en: Rule deletion confirmation
sr: Potvrda brisanja pravila

en: Ruler
sr: Lenjir

en: Rules to choose import filters
sr: Pravila za izbor filtera uvoza

en: Running two copies of Audacity simultaneously may cause
    data loss or cause your system to crash.
sr: Rad sa dva primerka Odvažnosti istovremeno može dovesti do gubitka podataka ili urušavanja sistema.

en: S&ave/Manage Curves...
sr: &Sačuvaj/upravljaj krivama...

en: S&how 'How to Get Help' dialog box at program start up
sr: &Prikaži prozorče „Kako naći pomoć“ prilikom pokretanja programa

en: S&how Metadata Editor prior to export step
sr: &Prikaži uređivač metapodataka pred korak izvoženja

en: S&how the spectrum using grayscale colors
sr: Prikaži spektar koristeći &boje sivih tonova

en: S&ort tracks
sr: Poređaj &numere

en: Same name
sr: Isti naziv

en: Sample Edit
sr: Uređivanje uzorka

en: Sample Rate Con&verter:
sr: &Pretvarač protoka uzorka:

en: Sample Rate Conver&ter:
sr: Pretvarač protoka &uzorka:

en: Sample Rate:
sr: Protok uzorka:

en: Sample Rates
sr: Protoci uzorka

en: Sample rate (Hz)
    0 - don't change sample rate
sr: Protok uzorka (Hz)
    0 — ne menja protok uzorka

en: Sample rate conversion
sr: pretvaranje protoka uzorka

en: Sample rate:
sr: Protok uzorka:

en: Sampling
sr: Uzorkovanje

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Save As...
sr: Sačuvaj kao...

en: Save CleanSpeech Preset File As:
sr: Sačuvaj datoteku podešenosti čistog govora kao:

en: Save Compressed Copy of Project...
sr: Sačuvaj sažeti primerak projekta...

en: Save Compressed Project "%s" As...
sr: Sačuvaj sažeti projekat „%s“ kao...

en: Save Files
sr: Sačuvaj datoteke

en: Save Metadata As:
sr: Sačuvaj metapodatke kao:

en: Save Preset
sr: Sačuvaj podešenost

en: Save Project "%s" As...
sr: Sačuvaj projekat „%s“ kao...

en: Save Project &As...
sr: Sačuvaj projekat &kao...

en: Save Speech As:
sr: Sačuvaj govor kao:

en: Save Theme Cache
sr: Sačuvaj ostavu teme

en: Save VST Program As:
sr: Sačuvaj VST program kao:

en: Save and Manage Curves
sr: Sačuvajte i upravljajte krivama

en: Save changes before closing?
sr: Da sačuvam izmene pre zatvaranja?

en: Save changes?
sr: Da sačuvam izmene?

en: Save images to:
sr: Sačuvaj slike u:

en: Save without Copying
sr: Sačuvaj bez umnožavanja

en: Saved
sr: Sačuvano

en: Saved %s
sr: Sačuvah %s

en: Saving &empty project
sr: Čuvanje p&raznog projekta

en: Saving &projects
sr: Čuvanje &projekata

en: Saving an Audacity Project
sr: Čuvanje projekta Odvažnosti

en: Saving and loading individual theme files uses a separate file for each image, but is
    otherwise the same idea.
sr: Čuvanje i učitavanje pojedinačnih datoteka tema koristi odvojenu datoteku za svaku sliku, ali je
    uostalom ista ideja.

en: Saving project data files
sr: Čuvam datoteke podataka projekta

en: Saving recorded audio
sr: Čuvam snimljeni zvuk

en: Saving recorded audio to disk
sr: Čuvam snimljeni zvuk na disk

en: Sawtooth
sr: Zub testere

en: Scale
sr: Razmera

en: Scanning VST Plugins
sr: Tražim VST priključke

en: Screen Capture Frame
sr: Kadar snimanja ekrana

en: Scroll left or right
sr: Klizanje levo ili desno

en: Scroll up or down
sr: Klizanje gore ili dole

en: Second Track
sr: Druga numera

en: Seek Time when playing
sr: Vreme premotavanja prilikom puštanja

en: Select
sr: Biranje

en: Select Audio Host
sr: Izaberi domaćina zvuka

en: Select Clip or Entire Track
sr: Biranje snimka ili čitave numere

en: Select Command
sr: Izaberite naredbu

en: Select Curve
sr: Izaberi krivu

en: Select Input Channels
sr: Izaberi ulazne kanale

en: Select Input Device
sr: Izaberi ulazni uređaj

en: Select Output Device
sr: Izaberi izlazni uređaj

en: Select a MIDI file...
sr: Izaberite MIDI datoteku...

en: Select a few seconds of just noise so Audacity knows what to filter out,
    then click Get Noise Profile:
sr: Izaberite nekoliko sekundi čiste buke tako da Odvažnost zna šta da izbaci,
    zatim kliknite „Dobavi profil buke“:

en: Select a text file containing labels...
sr: Izaberi datoteku teksta koja sadrži natpise...

en: Select all of the audio you want filtered, choose how much noise you want
    filtered out, and then click 'OK' to remove noise.
sr: Izaberite sav zvuk koji želite da filtrirate, izaberite koliko buke želite
    da izbacite, a zatim kliknite „U redu“ da uklonite buku.

en: Select an XML file containing Audacity keyboard shortcuts...
sr: Izaberite HML datoteku koja sadrži prečice tastature Odvažnosti...

en: Select any uncompressed audio file...
sr: Izaberite bilo koju nesažetu datoteku zvuka...

en: Select file(s) for batch processing...
sr: Izaberite datoteku za grupno obrađivanje...

en: Select one or more audio files...
sr: Izaberite jednu ili više zvučnih datoteka...

en: Select region of silence around cursor
sr: Izaberite oblast tišine oko kursora

en: Select region of sound around cursor
sr: Izaberite oblast zvuka oko kursora

en: Select stream(s) to import
sr: Izaberite tok(ove) za uvoz

en: Select threshold
sr: Izaberite osetljivost

en: Select threshold (lower is more sensitive):
sr: Izaberi osetljivost (niže je osetljivije):

en: Select vocal file(s) for batch CleanSpeech Chain...
sr: Izaberite datoteku glasa za grupu lanca čistog govora...

en: Select xml file to export presets into
sr: Izaberite hml datoteku u koju izvesti podešenosti

en: Select xml file with presets to import
sr: Izaberite hml datoteku sa podešenostima za uvoz

en: Select-Silence
sr: Izaberi tišinu

en: Select-Sound
sr: Izaberi zvuk

en: Selection
sr: Izbor

en: Selection
sr: Izbor

en: Selection Contract Left
sr: Skupi izbor na levo

en: Selection Contract Right
sr: Skupi izbor na desno

en: Selection End
sr: Kraj izbora

en: Selection Extend Left
sr: Raširi izbor na levo

en: Selection Extend Right
sr: Raširi izbor na desno

en: Selection Length
sr: Trajanje izbora

en: Selection Start:
sr: Početak izbora:

en: Selection Tool
sr: Alat izbora

en: Selection is too small to use voice key.
sr: Izbor je previše mali za korišćenje glasovnog tastera.

en: Selection to End
sr: Izbor za kraj

en: Selection to Start
sr: Izbor za početak

en: SelectionBar
sr: Linija izbora

en: Semitones (half-steps):
sr: Polutonovi (polu-koraci):

en: Semitones in half-steps
sr: Polutonovi u polu-koracima

en: Sensitivity
sr: Osetljivost

en: Sequence has block file with length %s > mMaxSamples %s.
    Truncating to mMaxSamples.
sr: Niz ima blok datoteku dužine %s > mMaxSamples %s.
    Skraćujem na mMaxSamples.

en: Set
sr: Podesi

en: Set (or Extend) Left Selection
sr: Postavi (ili raširi) levi izbor

en: Set (or Extend) Right Selection
sr: Postavi (ili raširi) desni izbor

en: Set De&fault
sr: Postavi &osnovno

en: Set Left Selection Boundary
sr: Postavi levu granicu izbora

en: Set Range
sr: Postavi opseg

en: Set Range...
sr: Postavi opseg...

en: Set Rate
sr: Postavi protok

en: Set Right Selection Boundary
sr: Postavi desnu granicu izbora

en: Set Sample Format
sr: Postavi format uzorka

en: Set Selection Point
sr: Podešavanje tačke izbora

en: Set Selection Point and Play
sr: Podešavanje tačke izbora i puštanje

en: Set Selection Range
sr: Podešavanje opsega izbora

en: Set range to '%d' - '%d'
sr: Postavi opseg na „%d“ — „%d“

en: Settings folder:
sr: Fascikla podešavanja:

en: Shaped
sr: Oblikovano

en: Shift-Drag
sr: Šift + prevlačenje

en: Shift-Left-Click
sr: Šift + levi klik

en: Shift-Left-Drag
sr: Šift + levo prevlačenje

en: Shift-Wheel-Rotate
sr: Šift + okretanje točkića

en: Short Tracks
sr: Kratke numere

en: Short seek left during playback
sr: Kratak skok levo za vreme puštanja

en: Short seek right during playback
sr: Kratak skok desno za vreme puštanja

en: Show &Log...
sr: Prikaži &dnevnik...

en: Show All Codecs
sr: Prikaži sve kodeke

en: Show All Formats
sr: Prikaži sve formate

en: Show Log for Details
sr: Prikaži dnevnik za detalje

en: Show Warnings/Prompts for
sr: Prikaži upozorenja/upite za

en: Show a grid along the &Y-axis
sr: Prikaži mrežu duž &Y ose

en: Show output
sr: Prikaži izlaz

en: Sign Changes        -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)
sr: Promene znaka                  -- mean: %1.4f  sd: (%1.4f)

en: Sign Changes (High Threshold)
sr: Promene znaka (visoka osetljivost)

en: Sign Changes (Low Threshold)
sr: Promene znaka (niska osetljivost)

en: Signal Level Meter
sr: Merač nivoa signala

en: Silence
sr: Utišaj

en: Silence &Audio
sr: Ućutkaj &zvuk

en: Silence Audi&o
sr: Ućutkaj z&vuk

en: Silence Generator
sr: Stvaralac tišine

en: Silence Labels
sr: Utišaj natpise

en: Silence Threshold
sr: Osetljivost tišine

en: Silence Threshold:
sr: Osetljivost tišine:

en: Silence compression:
sr: Sažimanje tišine:

en: Silence duration:
sr: Trajanje tišine:

en: Silence selection
sr: Izbor tišine

en: Silence...
sr: Tišina...

en: Silenced labeled regions
sr: Utišane natpisane oblasti

en: Silenced selected tracks for %.2f seconds at %.2f
sr: Utišane su izabrane numere za %.2f sekunde pri %.2f

en: Simple
sr: Jednostavno

en: Simulator
sr: Oponašavač

en: Sine
sr: Sinus

en: Size
sr: Veličina

en: Skip Points
sr: Tačke preskoka

en: Skip to End
sr: Prebaci na kraj

en: Skip to Start
sr: Prebaci na početak

en: Slide Tool
sr: Alat klizanja

en: Slider Input
sr: Ulaz klizača

en: Slider Output
sr: Izlaz klizača

en: Sliding Time Scale/Pitch Shift
sr: Klizač pomeranja vremena razmere/vrhunca

en: Sliding Time Scale/Pitch Shift...
sr: Klizač pomeranja vremena razmere/vrhunca...

en: Smooth Time
sr: Vreme umekšavanja

en: Smooth Time:
sr: Vreme umekšavanja:

en: Smooth at Sample
sr: Ublažavanje nad uzorkom

en: Snap To
sr: Prioni na

en: Snap To Off
sr: Isključi prianjanje na

en: Snap To On
sr: Uključi prianjanje na

en: Software Playthrough (on/off)
sr: Softversko puštanje (uklj/isk)

en: Solo &Button:
sr: &Dugme solo:

en: Solo/Unsolo focused track
sr: Solo/unsolo numeru u prvom planu

en: Some projects were not saved properly the last time Audacity was run.
    Fortunately, the following projects can automatically be recovered:
sr: Neki projekti nisu pravilno sačuvani od poslednjeg pokretanja Odvažnosti.
    Na sreću, sledeći projekti mogu biti automatski oporavljeni:

en: Something went really wrong after exporting the following %ld file(s).
sr: Nešto je stvarno pošlo naopako nakon izvoza sledeće %ld datoteke.

en: Something went wrong after exporting the following %ld file(s).
sr: Nešto je pošlo naopako nakon izvoza sledeće %ld datoteke.

en: Sorry, Plug-in Effects cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
sr: Izvinite, efekti priključka ne mogu biti primenjeni na stereo numerama gde se pojedinačni kanali numere ne podudaraju.

en: Sorry, Vamp Plug-in failed to initialize.
sr: Izvinite, Vamp priključak nije uspeo da započne.

en: Sorry, Vamp Plug-ins cannot be run on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
sr: Izvinite, Vamp priključci ne mogu biti primenjeni na stereo numerama gde se pojedinačni kanali numere ne podudaraju.

en: Sorry, cannot apply effect on stereo tracks where the tracks don't match.
sr: Izvinite, ne mogu da primenim efekat na stereo numerama gde se numere ne podudaraju.

en: Sorry, failed to load Vamp Plug-in.
sr: Izvinite, nisam uspeo da učitam Vamp priključak.

en: Sorry, pathnames longer than 256 characters not supported.
sr: Izvinite, nazivi putanja duži od 256 znakova nisu podržani.

en: Sorry, this effect cannot be performed on stereo tracks where the individual channels of the track do not match.
sr: Izvinite, ovaj efekat ne može biti primenjen na stereo numerama gde se pojedinačni kanali numere ne podudaraju.

en: Sort By Name
sr: Poređaj prema nazivu

en: Sort By Time
sr: Poređaj prema vremenu

en: Sound Activated &Recording
sr: Snimaj &aktiviranjem zvukom

en: Sound Activated Record
sr: Snimanje aktivirano zvukom

en: Sound Activated Recording
sr: Snimanje aktivirano zvukom

en: Sound Activated Recording (on/off)
sr: Snimanje aktivirano zvukom (uklj/isk)

en: Sound Activation Le&vel (dB):
sr: &Nivo aktiviranja zvukom (dB):

en: Sound Activation Level...
sr: Nivo aktiviranja zvukom...

en: Sound card mixer support
sr: podrška mešača zvučne kartice

en: Sp&lit
sr: &Podeli

en: Sp&lit Delete
sr: O&briši podelu

en: Spaces detected
sr: Otkriveni su razmaci

en: Special thanks:
sr: Posebno se zahvaljujemo:

en: Specify AAC Options
sr: Navedite AAC opcije

en: Specify AC3 Options
sr: Navedite AC3 opcije

en: Specify AMR-NB Options
sr: Navedite AMR-NB opcije

en: Specify Command Line Encoder
sr: Navedite šifrer linije naredbi

en: Specify FLAC Options
sr: Odredite FLAC opcije

en: Specify MP2 Options
sr: Odredite MP2 opcije

en: Specify MP3 Options
sr: Odredite MP3 opcije

en: Specify New Filename:
sr: Odredi novi naziv datoteke:

en: Specify Ogg Vorbis Options
sr: Odredi Ogg Vorbis opcije

en: Specify Other Options
sr: Odredite druge opcije

en: Specify Uncompressed Options
sr: Odredi opcije nesažimanja

en: Specify WMA Options
sr: Navedite VMA opcije

en: Spectral Processor
sr: Spektralni procesor

en: Spectrogram
sr: Spektrogram

en: Spectrogram log(f)
sr: Dnevnik spektrograma

en: Spectrograms
sr: Spektrogrami

en: Spectrum
sr: Spektar

en: Spike Cleaner
sr: Čistač šiljka

en: Spike Cleaner...
sr: Čistač šiljka...

en: SpikeCleaner by Lynn Allan
sr: Čistača šiljka je priredio Lin Alan

en: Spl&it Cut
sr: &Iseci podelu

en: Spli&t
sr: &Podeli

en: Split
sr: Podeli

en: Split Cut
sr: Iseci podelu

en: Split Cut Labels
sr: Obriši isecanje natpisa

en: Split D&elete
sr: Obriši po&delu

en: Split Delete
sr: Obriši podelu

en: Split Delete Labels
sr: Obriši podelu natpisa

en: Split Deleted labeled regions
sr: Podeli obrisane natpisane oblasti

en: Split Labels
sr: Podeli natpise

en: Split Ne&w
sr: Podeli &novo

en: Split New
sr: Podeli novo

en: Split Stereo Track
sr: Podeli stereo numeru

en: Split Stereo to Mono
sr: Podeli stereo u mono

en: Split Stereo to Mono '%s'
sr: Podeljen je stereo u mono „%s“

en: Split files based on:
sr: Podeli datoteke na osnovu:

en: Split labeled regions
sr: Podeli natpisane oblasti

en: Split stereo track '%s'
sr: Podeljena je stereo numera „%s“

en: Split to new track
sr: Podelite na novu numeru

en: Split-cut to the clipboard
sr: Iseci podelu u ostavu

en: Split-deleted %.2f seconds at t=%.2f
sr: Obrisana je podela %.2f sekunde pri t=%.2f

en: SplitCut labeled regions to the clipboard
sr: Iseci podelu natpisanih oblasti u ostavu

en: Square
sr: Kvadrat

en: Square, no alias
sr: Kvadrat, bez alijasa

en: Stages
sr: Stupnjevi

en: Stages:
sr: Stupnjevi:

en: Standard
sr: Obično

en: Standard Autocorrelation
sr: Uobičajena samouzajamnost

en: Standard Vinyl RPM:
sr: Uobičajena Vinil RPM:

en: Start
sr: Početak

en: Start Automated Input Level Adjustment
sr: Pokreni osamostaljeno doterivanje ulaznog nivoa

en: Start Date
sr: Datum početka

en: Start Date and Time
sr: Datum i vreme pokretanja

en: Start Monitoring
sr: Pokreni praćenje

en: Start Time
sr: Početno vreme

en: Start and stop must be greater than 0.
sr: Pokretanje i zaustavljanje moraju biti veći od 0.

en: Start offset:
sr: Početni pomak:

en: Start threshold (samples):
sr: Pokreni osetljivost (uzorcima):

en: Start time after after end time!
    Please enter reasonable times.
sr: Početno vreme nakon krajnjeg vremena!
    Molim unesite smislena vremena.

en: Step 1
sr: Korak 1

en: Step 2
sr: Korak 2

en: Stereo Trac&k to Mono
sr: Stereo &numera u mono

en: Stereo to Mono
sr: Stereo u mono

en: Stereo to Mono Effect not found
sr: Nisam pronašao efekat stereo u mono

en: Stop
sr: Zaustavi

en: Stop Automated Input Level Adjustment
sr: Zaustavi osamostaljeno doterivanje ulaznog nivoa

en: Stop Monitoring
sr: Zaustavi praćenje

en: Stop threshold (samples):
sr: Zaustavi osetljivost (uzorcima):

en: Stretch
sr: Razvuci

en: Stretch Note Track
sr: Razvuci numeru beleške

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Fail
sr: Merilo uspeha 1.4.7 VCAG-a 2.0: neuspešno

en: Success Criteria 1.4.7 of WCAG 2.0: Pass
sr: Merilo uspeha 1.4.7 VCAG-a 2.0: uspešno

en: Successfully exported the following %ld file(s).
sr: Upešno sam izvezao sledeću %ld datoteku.

en: Support for Other Formats
sr: Podrška za ostale formate

en: Sync MIDI with Audio
sr: Usaglasi MIDI sa zvukom

en: Sync-&Lock Tracks
sr: Uskladi-&zaključaj numere

en: Sync-Lock Tracks
sr: Uskladi-zaključaj numere

en: Synchronize MIDI with Audio
sr: Uskladi MIDI sa zvukom

en: Synchronizing MIDI and Audio Tracks
sr: Usaglašavam MIDI i zvučne numere

en: T&ools Toolbar
sr: &Alati

en: T&ransport
sr: Pre&nos

en: Tag
sr: Oznaka

en: Tag:
sr: Oznaka:

en: Tall Tracks
sr: Duge numere

en: Target Peak:
sr: Vrhunac cilja:

en: Temp Directory Update
sr: Ažuriranje privremenog direktorijuma

en: Template
sr: Šabloni

en: Temporary files directory
sr: Direktorijum privremnih datoteka

en: Ten Sec
sr: Deset sek.

en: Test Mode
sr: Režim probe

en: Text files (*.txt)|*.txt|All files (*.*)|*.*
sr: Datoteke teksta (*.txt)|*.txt|Sve datoteke (*.*)|*.*

en: The MIDI Synthesizer Latency must be an integer
sr: Pritajenost MIDI sintetisajzera mora biti ceo broj

en: The Repair effect is intended to be used on very short sections of damaged audio (up to 128 samples).
    
    Zoom in and select a tiny fraction of a second to repair.
sr: Efekat popravke je namenjen za korišćenje
    na vrlo kratkim odeljcima oštećenog zvuka
    (najviše do 128 uzoraka).
    
    Uvećajte i izaberite uzani deo sekunde za popravku.

en: The entered value is invalid
sr: Uneta vrednost je neispravna

en: The frequency gain cannot be negative
sr: Pojačanje učestanosti ne može biti negativno

en: The frequency gain must be an integer
sr: Pojačanje učestanosti mora biti ceo broj

en: The frequency gain must be no more than 60 dB/dec
sr: Pojačanje učestanosti mora biti ne više od 60 dB/dec

en: The gain must be an integer
sr: Pojačanje mora biti ceo broj

en: The keyboard shortcut '%s' is already assigned to:
    
    '%s'
sr: Prečica tastature „%s“ je već dodeljena:
    
    „%s“

en: The language you have chosen, %s (%s), is not the same as the system language, %s (%s).
sr: Jezik koji ste izabrali, %s (%s), nije isti kao jezik na sistemu, %s (%s).

en: The maximum frequency must be an integer
sr: Najveća učestanost mora biti ceo broj

en: The maximum number of notes must be an integer
sr: Najveći broj nota mora biti ceo broj

en: The maximum number of notes must be in the range 1..128
sr: Najveći broj nota mora biti u opsegu 1..128

en: The minimum amplitude (dB) must be an integer
sr: Najmanji doseg (dB) mora biti ceo broj

en: The minimum frequency must be an integer
sr: Najmanja učestanost mora biti ceo broj

en: The name <b>Audacity&reg;</b> is a registered trademark of Dominic Mazzoni.
sr: Naziv <b>Audacity&reg;</b> je registrovani zaštitni znak Dominika Maconija.

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the MP3 file format.
sr: MP3 oblik datoteke ne podržava kombinaciju protoka uzorka
    projekta (%d) i bitskog protoka (%d kb/s).

en: The project sample rate (%d) and bit rate (%d kbps) combination is not
    supported by the current output file format.
sr: Tekući oblik izlazne datoteke ne podržava kombinaciju protoka uzorka
    projekta (%d) i bitskog protoka (%d kb/s).

en: The project sample rate (%d) is not supported by the MP3
    file format.
sr: MP3 oblik datoteke ne podržava protok uzorka projekta (%d).

en: The project sample rate (%d) is not supported by the current output
    file format.
sr: Protok uzorka projekta (%d) nije podržan tekućim formatom
    datoteke izlaza.

en: The project was not saved because the file name provided would overwrite another project.
    Please try again and select an original name.
sr: Projekat nije sačuvan zato što će dati naziv projekta prepisati drugi projekat.
    Pokušajte ponovo i izaberite neki drugi naziv.

en: The range must be a positive integer
sr: Opseg mora biti pozitivan ceo broj

en: The range must be at least 1 dB
sr: Opseg mora biti barem 1 dB

en: The specified filename could not be converted due to Unicode character use.
sr: Navedeni naziv datoteke ne može biti preobražen zbog korišćenja znaka Unikoda.

en: The system has detected that another copy of Audacity is running.
sr: Sistem je otkrio da drugi
    primerak Odvažnosti radi.

en: Themability is an experimental feature.
    
    To try it out, click "Save Theme Cache" then find and modify the images and colors in
    ImageCacheVxx.png using an image editor such as the Gimp.
    
    Click "Load Theme Cache" to load the changed images and colors back into Audacity.
    
    (Only the Transport Toolbar and the colors on the wavetrack are currently affected, even
    though the image file shows other icons too.)
sr: Temovitost je eksperimentalna funkcija.
    
    Da je isprobate, kliknite „Sačuvaj ostavu teme“ zatim pronađite i izmenite slike i boje u
    ImageCacheVxx.png koristeći uređivač slika kao što je Gimp.
    
    Kliknite „Učitaj ostavu teme“ da učitate izmenjene slike i boje nazad u Odvažnost.
    
    (Samo transportna linija alata i boje na talasnoj numeri su trenutno pod uticajem, čak
    i ako datoteka slike prikazuje druge ikonice takođe.)

en: Theme
sr: Tema

en: Theme Cache - Images && Color
sr: Ostava teme — Slike i boje

en: There are no label tracks to export.
sr: Nema natpisa numera za izvoz.

en: There are no options for this format.
sr: Nema opcija za ovaj format.

en: There are space characters (spaces, newlines, tabs or linefeeds) in one of the items. They are likely to break the pattern matching. Unless you know what you are doing, it is recommended to trim spaces. Do you want Audacity to trim spaces for you?
sr: Postoje znakovi praznina (razmaci, nove linije, tabovi ili pritici linija) u jednoj od stavki. Verovatno će da naruše podudaranje obrazaca. Osim ako znate šta radite, preporučljivo je da skratite praznine. Da li želite da Odvažnost to uradi umesto vas?

en: There is not enough room available to expand the cut line
sr: Nema dovoljno dostupnog mesta za širenje linije odsecanja

en: There is not enough room available to generate the audio
sr: Nema dovoljno dostupnog mesta za stvaranje zvuka

en: There is not enough room available to paste the selection
sr: Nema dovoljno dostupnog mesta za ubacivanje izbora

en: There is very little free disk space left on this volume.
    Please select another temporary directory in Preferences.
sr: Na ovom uređaju je preostalo vrlo malo slobodnog prostora.
    Molim izaberite drugu privremenu datoteku u postavkama.

en: There was a problem printing.
sr: Došlo je do problema prilikom štampanja.

en: There was a problem with your last action. If you think
    this is a bug, please tell us exactly where it occurred.
sr: Došlo je do problema sa vašom
    poslednjom radnjom. Ako mislite
    da je ovo greška, recite nam
    gde se tačno dogodila.

en: There was an error initializing the midi i/o layer.
sr: Došlo je do greške prilikom započinjanja u/i sloja midija.

en: These are our support methods:
sr: Ovo su naši načini podrške:

en: Theshold for silence:
sr: Osetljivost za tišinu:

en: This file was saved by Audacity version %s. The format has changed. 
    
    Audacity can try to open and save this file, but saving it in this 
    version will then prevent any 1.2 or earlier version opening it. 
    
    Audacity might corrupt the file in opening it, so you should back it up first. 
    
    Open this file now?
sr: Ova datoteka je sačuvana u Odvažnosti %s. Format je izmenjen. 
    
    Odvažnost može da pokuša da otvori i da sačuva ovu datoteku, ali čuvanje 
    u ovom izdanju će sprečiti njeno otvaranje u izdanju 1.2 ili nekom ranijem. 
    
    Odvažnost može da ošteti datoteku otvarajući je, zato prvo napravite rezervu. 
    
    Da otvorim ovu datoteku sada?

en: This file was saved using Audacity %s.
    You are using Audacity %s. You may need to upgrade to a newer version to open this file.
sr: Ova datoteka je sačuvana upotrebom Odvažnosti %s.
    Vi koristite Odvažnost %s. Morate da nadogradite na novije izdanje da biste otvorili ovu datoteku.

en: This is a Beta version of the program. It may contain bugs and unfinished features. We depend on your feedback: please send bug reports and feature requests to our <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Feedback</a> address. For help, use the Help menu in the program, view the tips and tricks on our <a href="http://wiki.audacityteam.org/">Wiki</a> or visit our <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a>.
sr: Ovo je beta izdanje programa. Može da sadrži greške i nedovršene funkcije. Zavisimo od vaših povratnih odgovora: molimo vas da pošaljete izveštaje o greškama i zahteve funkcija na našu adresu <a href="mailto:feedback@audacityteam.org">Povratni odgovori</a>. Za pomoć, koristite izbornik „Pomoć“ u samom programu, za savete i trikove pogledajte naš <a href="http://wiki.audacityteam.org/">Viki</a> ili posetite naš <a href="http://forum.audacityteam.org/">Forum</a>.

en: This parameter file was saved from %s.  Continue?
sr: Ova datoteka parametra je sačuvana sa %s.  Da nastavim?

en: This version of Audacity only allows one time track for each project window.
sr: Ovo izdanje Odvažnosti dopušta samo jednu vremensku numeru za svaki prozor projekta.

en: This version of Audacity was not compiled with %s support.
sr: Ovo izdanje Odvažnosti nije sastavljeno sa %s podrškom.

en: Threshold
sr: Osetljivost

en: Threshold %d dB
sr: Osetljivost %d dB

en: Threshold for Noise:
sr: Osetljivost buke:

en: Threshold for silence:
sr: Osetljivost za tišinu:

en: Threshold:
sr: Osetljivost:

en: Time
sr: Vreme

en: Time Scale
sr: Vremenska razmera

en: Time Shift Tool
sr: Alat pomeranja vremena

en: Time Track
sr: Praćenje vremena

en: Time ended = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
sr: Vreme završetka = %2d sat(a), %2d minut(a), %.2f sekunde.

en: Time shift all clips in track
sr: Pomeranje vremena svih snimaka u numeri

en: Time shift clip or move up/down between tracks
sr: Pomeranje vremena snimka ili kretanje gore/dole između numera

en: Time shifted tracks/clips %s %.02f seconds
sr: Pomereno je vreme numera/snimaka %s %.02f sek.

en: Time started = %2d hour(s), %2d minute(s), %.2f seconds.
sr: Vreme početka = %2d sat(a), %2d minut(a), %.2f sekunde.

en: Time-Shift
sr: Pomeranje vremena

en: Timeline Changer
sr: Menjač vremenske linije

en: Times are not reasonable!
    Please enter reasonable times.
sr: Vremena nisu smislena!
    Molim unesite smislena vremena.

en: To Pitch
sr: Do vrhunca

en: To RPM
sr: Na OUM

en: To beats per minute
sr: Na taktova u minutu

en: To find %s, click here -->
sr: Da pronađete „%s“, kliknite ovde ——>

en: To find '%s', click here -->
sr: Da pronađete „%s“, kliknite ovde >>>

en: To frequency in seconds
sr: Do učestanosti u sekundama

en: To get a free copy of FFmpeg, click here -->
sr: Da dobavite slobodan primerak FFmpeg-a, kliknite ovde >>>

en: To get a free copy of Lame, click here -->
sr: Da dobavite slobodan primerak Lame-a, kliknite ovde ——>

en: To length in seconds
sr: Na trajanje u sekundama

en: To plot the spectrum, all selected tracks must be the same sample rate.
sr: Da iscrtate spektar, sve izabrane numere moraju biti istog protoka uzorka.

en: To use Draw, choose 'Waveform' in the Track Drop-down Menu.
sr: Da koristite Iscrtaj, izaberite „Talasni oblik“ u padajućem izborniku numere.

en: To use Draw, zoom in further until you can see the individual samples.
sr: Da koristite Iscrtaj, uvećavajte sve dok ne budete videli pojedinačne uzorke.

en: To use this EQ curve in a batch chain, please choose a new name for it.
    Choose the 'Save/Manage Curves...' button and rename the 'unnamed' curve, then use that one.
sr: Da koristite ovu EKu krivu u grupnom lancu, molim izaberite novi naziv za nj.
    Izaberite „Sačuvaj/upravljaj krivama...“ i promenite naziv „neimenovane“ krive, i nakon toga upotrebite ovo.

en: To:
sr: Do:

en: Toggle Focused Track
sr: Prebaci numeru u prvom planu

en: Tone Generator
sr: Stvaralac tona

en: Tone duration:
sr: Trajanje tona:

en: Tone...
sr: Ton...

en: Tone/silence ratio:
sr: Odnos razmere tona/tišine:

en: Too much audio was selected.  Only the first %.1f seconds of audio will be analyzed.
sr: Previše zvuka je izabrano.  Samo prve %.1f sekunde zvuka će biti analizirane.

en: Tool
sr: Alat

en: ToolDock
sr: Luka alata

en: Tools
sr: Alati

en: Track
sr: Numera

en: Track %d
sr: Numera %d

en: Track &Start to Cursor
sr: Od &početka numere do kursora

en: Track Name
sr: Naziv numere

en: Track Number
sr: Broj numere

en: Track Panel
sr: Panel numere

en: Track Remove
sr: Uklonjena je numera

en: Track Title
sr: Naslov numere

en: TrackView
sr: Pregled numere

en: Tracks
sr: Numere

en: Tracks are too long to repeat the selection.
sr: Numere su previše duge za ponavljanje izbora.

en: Tracks sorted by name
sr: Numere poređane prema nazivu

en: Tracks sorted by time
sr: Numere poređane prema vremenu

en: Transcri&ption Toolbar
sr: &Prepisivanje

en: Transcription
sr: Prepisivanje

en: Transport
sr: Prenos

en: Treat missing audio as silence (this session only)
sr: Smatraj nedostajući zvuk kao tišine (samo ova sesija)

en: Tri&m
sr: &Skrati

en: Triangle
sr: Trouglasto

en: Trim
sr: Skrati

en: Trim file to selection
sr: Skrati datoteku na izbor

en: Trim outside selection
sr: Izbor spoljnog odsecanja

en: Truncate Silence
sr: Skrati tišinu

en: Truncate Silence...
sr: Skrati tišinu...

en: Truncating Silence...
sr: Skraćujem tišinu...

en: Unable to determine
sr: Ne mogu da odredim

en: Unable to export
sr: Ne mogu da izvezem

en: Unable to get QuickTime sample size property
sr: Ne mogu da dobavim svojstva veličine KvikTajm uzorka

en: Unable to get fill buffer
sr: Ne mog da dobavim popunu ostave

en: Unable to initialize MP3 stream
sr: Ne mogu da započnem MP3 tok

en: Unable to open genre file.
sr: Ne mogu da otvorim datoteku žanra.

en: Unable to open target file for writing
sr: Ne mogu da otvorim ciljnu datoteku za upisivanje

en: Unable to open/create test file.
sr: Ne mogu da otvorim/stvorim probnu datoteku.

en: Unable to remove '%s'.
sr: Ne mogu da uklonim „%s“.

en: Unable to rename '%s' to '%s'.
sr: Ne mogu da preimenujem „%s“ u „%s“.

en: Unable to retrieve stream description
sr: Ne mogu da dovučem opis toka

en: Unable to save genre file.
sr: Ne mogu da sačuvam datoteku žanra.

en: Unable to set QuickTime discrete channels property
sr: Ne mogu da podesim izdvojena svojstva KvikTajm kanala

en: Unable to set QuickTime render quality
sr: Ne mogu da podesim kvalitet KvikTajm iscrtavanja

en: Unable to start QuickTime extraction
sr: Ne mogu da započnem KvikTajm izvlačenje

en: Uncompressed Export Setup
sr: Podesite izvoz nesažetog

en: Undo
sr: Poništite

en: Undo History
sr: Poništite istorijat

en: Unknown command line option: %s
sr: Nepoznata opcija linije naredbi: %s

en: Unsorted
sr: Nepoređano

en: Unused filters:
sr: Nekorišćeni filteri:

en: Up
sr: Gore

en: Up Octave
sr: Gornja oktava

en: Upper speed limit
sr: Gornje ograničenje brzine

en: Use Defaults
sr: Koristi osnovne

en: Use LPC
sr: Koristi LPC

en: Use arrow keys (or RETURN key after editing) to navigate fields.
sr: Koristite tastere strelica (ili taster UNESI nakon uređivanja)
    za prebacivanje među poljima.

en: Use right mouse button or context key to change format
sr: Koristite desno dugme miša ili priručni taster da promenite oblik prikaza

en: Use the New or Open commands in the currently running Audacity
    process to open multiple projects simultaneously.
sr: Koristite naredbe „Novo“ ili „Otvori“
    u trenutnom radnom procesu Odvažnosti
    da otvorite više projekata istovremeno.

en: Using Label/Track Name
sr: Koristi naziv natpisa/numere

en: Using block size of %ld
sr: Koristim veličinu bloka od %ld

en: Using:
sr: Koristi:

en: Using: PortMidi
sr: Korišćenje: Midi port

en: Utility
sr: Pomagalo

en: VST Effects
sr: VST efekti

en: Value
sr: Vrednost

en: Variable
sr: Promenljiv

en: Variable Speed:
sr: Brzina promenljive:

en: Velocity
sr: Brzina

en: Vertical Ruler
sr: Uspravni lenjir

en: Vertical Stereo
sr: Vertikalni stereo

en: Volume
sr: Jačina zvuka

en: Vorbis version mismatch
sr: Izdanja Vorbisa se ne podudaraju

en: WAV (Microsoft) signed 16 bit PCM
sr: VAV (Majkrosoft) označena 16 bita PCM

en: WAV, AIFF, and other uncompressed types
sr: VAV, AIFF, i ostale nesažete vrste

en: WCAG 2 Help
sr: VCAG 2 pomoć

en: WCAG 2.0 Success Criteria 1.4.7 Contrast Results
sr: VCAG 2.0 merilo uspeha 1.4.7 rezultati suprotnosti

en: WCAG2 Fail
sr: VCAG2 neuspeh

en: WCAG2 Pass
sr: VCAG2 korak

en: WMA (version 2) Files (FFmpeg)
sr: VMA (izdanje 2) datoteke (FFmpeg)

en: WMA Export Setup
sr: Podešavanje VMA izvoza

en: Wah Frequency Offset (%):
sr: Pomeraj vau učestanosti (%):

en: Wah frequency offset in percent
sr: Pomeraj vau učestanosti u procentima

en: Wahwah
sr: Vauvau

en: Wahwah...
sr: Vauvau...

en: Wait 5 seconds and capture frontmost window/dialog
sr: Sačekaj 5 sekunde i snimi naličje prozora/prozorčeta

en: Waiting to start recording at %s.
sr: Čekam da započnem snimanje u %s.

en: Warning
sr: Upozorenje

en: Warning - Backup File Detected
sr: Upozorenje — Otkrivena je datoteka rezerve

en: Warning - Empty Project
sr: Upozorenje — Prazan projekat

en: Warning - Length in Writing Sequence
sr: Upozorenje — Dužina u nizu zapisivanja

en: Warning - Missing Alias Summary File(s)
sr: Upozorenje — Nedostaje datoteka sažetka alijasa

en: Warning - Missing Aliased File(s)
sr: Upozorenje — Nedostajuće alijazovane datoteke

en: Warning - Missing Audio Data Block File(s)
sr: Upozorenje — Nedostaje blok datoteka podataka zvuka

en: Warning - Opening Old Project File
sr: Upozorenje — Otvaram staru datoteku projekta

en: Warning - Orphan Block File(s)
sr: Upozorenje — Napuštena blok datoteka

en: Warning - Problems Reading Sequence Tags
sr: Upozorenje — Problem čitanja oznake niza

en: Warning: Problems in Automatic Recovery
sr: Upozorenje: Problem u samostalnom oporavku

en: Warnings
sr: Upozorenja

en: Waveform
sr: Oblik talasa

en: Waveform (dB)
sr: Oblik talasa (dB)

en: Waveform:
sr: Oblik talasa:

en: Waveshaper
sr: Talasni uobličavač

en: Welcome to Audacity
sr: Dobrodošli u Odvažnost

en: Welcome to Audacity version %s
sr: Dobrodošli u Odvažnost izdanje %s

en: Welcome to Audacity!
sr: Dobrodošli u Odvažnost!

en: Welcome!
sr: Dobrodošli!

en: Wheel-Rotate
sr: Okretanje točkića

en: When exporting track to an Allegro (.gro) file
sr: Prilikom izvoza numere u Alegro (.gro) datoteku

en: When exporting tracks to an audio file
sr: Prilikom izvoza numera u datoteku zvuka

en: When importing audio files
sr: Prilikom uvoza datoteka zvuka

en: When importing uncompressed audio files you can either copy them into the project, or read them directly from their current location (without copying).
    
    Your current preference is set to %s.
    
    Reading the files directly allows you to play or edit them almost immediately.  This is less safe than copying in, because you must retain the files with their original names in their original location.
    File > Check Dependencies will show the original names and location of any files that you are reading directly.
    
    How do you want to import the current file(s)?
sr: Kada uvozite nesažete zvučne datoteke možete ili da ih umnožite u projekat, ili da ih čitate sa njihovih trenutnih mesta (bez umnožavanja).
    
    Vaše trenutne postavke su podešene na „%s“.
    
    Čitanje datoteka direktno vam omogućava da ih pustite ili da ih uređujete gotovo u odmah.  Ovo je manje bezbedno nego umnožavanje, zato što morate da zadržite datoteke sa njihovim originalnim nazivima na njihovim originalnim mestima.
    Datoteka > Proveri zavisnosti će prikazati originalne nazive i mesto svih datoteka koje čitate neposredno.
    
    Kako želite da uvezete tekuću(e) datoteku(e)?

en: When saving a project that depends on other audio files
sr: Prilikom čuvanja projekta koji zavisi od drugih datoteka zvuka

en: Whenever a project depends on other files:
sr: Ako projekat zavisi od drugih datoteka:

en: Where is %s?
sr: Gde se nalazi „%s“?

en: Where is '%s'?
sr: Gde se nalazi „%s“?

en: White
sr: Belo

en: White Bkgnd
sr: Bela pozadina

en: Window &size
sr: Ve&ličina prozora

en: Window &type
sr: Vr&sta prozora

en: Window Size
sr: Ve&ličina prozora

en: Window Size:
sr: Veličina prozora:

en: Windows PCM Audio file (*.wav)|*.wav
sr: Vindouz PCM zvučna datoteka (*.wav)|*.wav

en: Within:
sr: Unutar:

en: XML files (*.xml)|*.xml|All files (*.*)|*.*
sr: HML datoteke (*.xml)|*.xml|Sve datoteke (*.*)|*.*

en: Year
sr: Godina

en: You are about to save a %s file with the name "%s".
    
    Normally these files end in ".%s", and some programs will not open files with nonstandard extensions.
    
    Are you sure you want to save the file under this name?
sr: Želite da sačuvate %s datoteku sa nazivom „%s“.
    
    Obično se te datoteke završavaju na „.%s“, a neki programi neće otvoriti datoteke sa neuobičajenim proširenjima.
    
    Da li ste sigurni da želite da sačuvate datoteku pod ovim nazivom?

en: You are attempting to overwrite an aliased file that is missing.
    The file cannot be written because the path is needed to restore the original audio to the project.
    Choose File > Check Dependencies to view the locations of all missing files.
    If you still wish to export, please choose a different filename or folder.
sr: Pokušavate da prepišete alijazovanu datoteku koja nedostaje.
    Datoteka ne može biti zapisana zato što je potrebna putanja za povraćaj originalnog zvuka u projekat.
    Izaberite „Datoteka > Proveri zavisnosti“ da pogledate mesta svih nedostajućih datoteka.
    Ako još uvek želite da izvezete, molim izaberite drugačiji naziv datoteke ili fasciklu.

en: You are linking to lame_enc.dll v%d.%d. This version is not compatible with Audacity %d.%d.%d.
    Please download the latest version of the LAME MP3 library.
sr: Vi ukazujete na „lame_enc.dll v%d.%d“. Ovo izdanje nije saglasno sa Odvažnošću %d.%d.%d.
    Molim preuzmite najnovije izdanje LAME MP3 biblioteke.

en: You are saving an Audacity project file (.aup).
    
    Saving a project creates a file that only Audacity can open.
    
    To save an audio file for other programs, use one of the "File > Export" commands.
sr: Želite da sačuvate datoteku projekta Odvažnosti (.aup).
    
    Prilikom čuvanja projekta biva stvorena datoteka koju samo Odvažnost može da otvori.
    
    Da sačuvate zvučnu datoteku za ostale programe, koristite jednu od naredbi iz izbornika „Datoteka > Izvezi“.

en: You are trying to open an automatically created backup file.
    Doing this may result in severe data loss.
    
    Please open the actual Audacity project file instead.
sr: Pokušavate da otvorite samostalno napravljenu datoteku rezerve.
    
    To može da prouzrokuje ozbiljno gubljenje podataka.
    
    Umesto toga otvorite trenutnu datoteku projekta Odvažnosti.

en: You can also read our help on importing <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#midi">MIDI files</a> and tracks from <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#fromcd"> audio CDs</a>.
sr: Možete takođe da pročitate našu pomoć o uvozu <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#midi">MIDI datoteka</a> i numera sa <a href="http://manual.audacityteam.org/man/FAQ:Opening_and_Saving_Files#fromcd"> zvučnih CD-a</a>.

en: You can only do this when playing and recording are
     stopped. (Pausing is not sufficient.)
sr: Ovo možete da radite samo kada su puštanje i snimanje
     zaustavljeni. (Pauziranje nije dovoljno.)

en: You can only measure one track at a time.
sr: Možete da merite samo jednu numeru odjednom.

en: You can't delete a preset without name
sr: Ne možete da obrišete podešenost bez naziva

en: You can't save a preset without name
sr: Ne možete da sačuvate podešenost bez naziva

en: You cannot delete the 'unnamed' curve, it is special.
sr: Ne možete da obrišete „neimenovanu“ krivu, jer je posebna.

en: You cannot delete the 'unnamed' curve.
sr: Ne možete da obrišete „neimenovanu“ krivu.

en: You cannot export 'unnamed' curve
sr: Ne možete da izvezete „neimenovanu“ krivu

en: You have compiled Audacity with an extra button, 'Output Sourcery'.  This will save a
    C version of the image cache that can be compiled in as a default.
sr: Sastavili ste Odvažnost sa dodatnim dugmetom, „Izlazno čarobnjaštvo“.  To će sačuvati
    C izdanje ostave slike koja može biti sastavljena kao osnovna.

en: You have left blank label names.  These will be
    skipped when repopulating the Label Tracks.
    
    Would you like to go back and provide names?
sr: Niste ispunili nazive natpisa.  Isti će biti
    preskočeni pri ponovnom ispisu natpisa numere.
    
    Da li želite da se vratite nazad i da obezbedite nazive?

en: You have selected a filename with an unrecognized file extension.
    Do you want to continue?
sr: Izabrali ste naziv datoteke sa neprepoznatljivim proširenjem datoteke.
    Da li želite da nastavite?

en: You may resample to one of the rates below.
sr: Možete da ponovo uzorkujete u jedan od dole navedenih protoka.

en: You must first select some audio for this
     to use. (Selecting other kinds of track won't work.)
sr: Morate prvo da izaberete neki zvuk da ovo koristite.
    (Biranjem drugih vrsta numera neće raditi.)

en: You must first select some audio for this to use.
sr: Morate prvo da izaberete neki zvuk da ovo koristite.

en: You must first select some stereo audio for this
     to use. (You cannot use this with mono.)
sr: Morate prvo da izaberete neki stereo zvuk da ovo
     koristite. (Ovo ne možete koristiti uz mono.)

en: You must select a track first.
sr: Kao prvo morate da izaberete numeru.

en: You selected a track which does not contain audio. AutoDuck can only process audio tracks.
sr: Izabrali ste numeru koja ne sadrži zvuk. Samoutišavanje može da obradi samo zvučne numere.

en: You will not be able to play midi.
sr: Nećete biti u mogućnosti da puštate midi.

en: You will not be able to play or record audio.
sr: Nećete biti u mogućnosti da puštate ili snimate zvuk.

en: Your batch command of %s was not recognised.
sr: Vaša grupna „%s“ naredba nije prepoznata.

en: Your code looks like SAL syntax, but there is no return statement. Either use a return statement such as
    	return s * 0.1
    for SAL, or begin with an open parenthesis such as
    	(mult s 0.1)
     for LISP.
sr: Vaš kod izgleda kao SAL sintaksa, ali nema povratnog iskaza. Ili koristite povratni iskaz kao što je
            return s * 0.1
    za SAL, ili počnite sa otvorenom zagradom kao što je
    	(mult s 0.1)
     za LISP.

en: Your file will be exported as a 16-bit AIFF (Apple/SGI) file.
sr: Vaša datoteka će biti izvežena kao 16 bitna AIFF (Ejpol/SGI) datoteka.

en: Your file will be exported as a 16-bit WAV (Microsoft) file.
sr: Vaša datoteka će biti izvežena kao 16 bitna VAV (Majkrosoft) datoteka.

en: Your file will be exported as a GSM 6.10 WAV file.
sr: Vaša datoteka će biti izvežena kao GSM 6.10 VAV datoteka.

en: Your project is currently self-contained; it does not depend on any external audio files. 
    
    If you change the project to a state that has external dependencies on imported files, it will no longer be self-contained. If you then Save without copying those files in, you may lose data.
sr: Vaš projekat je trenutno samosadržeći; ne zavisi ni od jedne spoljne zvučne datoteke. 
    
    Ako izmenite projekat u stanje koje ima spoljne zavisnosti na uvežene datoteke, on više neće biti samosadržeći. Ako zatim sačuvate bez umnožavanja tih datoteka, možete izgubiti podatke.

en: Your project is now empty.
    If saved, the project will have no tracks.
    
    To save any previously open tracks:
    Click 'No', Edit > Undo until all tracks
    are open, then File > Save Project.
    
    Save anyway?
sr: Vaš projekat je sada prazan.
    Ako sačuvate, projekat neće imati numere.
    
    Da sačuvate sve prethodno otvorene numere:
    Kliknite „Ne“, „Uređivanje > Opozovi“ dok su sve
    numere otvorene, zatim „Datoteka > Sačuvaj projekat“.
    
    Da ipak sačuvam?

en: Your tracks will be mixed down to a single mono channel in the exported file.
sr: Vaše numere će biti izmešane u jednom mono kanalu u izveženoj datoteci.

en: Your tracks will be mixed down to two stereo channels in the exported file.
sr: Vaše numere će biti izmešane u dva stereo kanala u izveženoj datoteci.

en: Zoom
sr: Zumiranje

en: Zoom &In
sr: U&većaj

en: Zoom &Normal
sr: &Uobičajeni prikaz

en: Zoom &Out
sr: U&manji

en: Zoom In
sr: Uvećajte

en: Zoom Out
sr: Umanjite

en: Zoom Tool
sr: Alat uvećanja

en: Zoom default
sr: Osnovno uvećavanje

en: Zoom in on Point
sr: Uvećavanje nad tačkom

en: Zoom in on a Range
sr: Uvećavanje nad opsegom

en: Zoom in or out
sr: Uvećavanje ili umanjivanje

en: Zoom out on a Range
sr: Umanjivanje nad opsegom

en: Zoom out one step
sr: Umanjivanje za jedan korak

en: [Warning: Nyquist returned invalid UTF-8 string, converted here as Latin-1]
sr: [Upozorenje: Nikvist je vratio neispravnu UTF-8 nisku, pretvorenu ovde kao Latin-1]

en: by &Name
sr: prema &nazivu

en: by &Start time
sr: prema &vremenu početka

en: by Dominic Mazzoni
sr: Priredio Dominik Maconi

en: by Dominic Mazzoni && Vaughan Johnson
sr: Priredili Dominik Maconi i Vogan Džonson

en: by Leland Lucius
sr: Priredio Leland Lusjus

en: by Lynn Allan
sr: Priredio Lin Alan

en: by Lynn Allan && Philip Van Baren
sr: Priredio Lin Adam i Filip Van Baren

en: by Nasca Octavian Paul
sr: Priredio Naska Oktavijan Pol

en: by Salvo Ventura
sr: Salvo Ventura

en: by Vaughan Johnson && Dominic Mazzoni
sr: Priredili Vogan Džonson i Dominik Maconi

en: bytes
sr: bajta

en: centiseconds
sr: stotinke

en: copy in
sr: umnoži

en: dd:hh:mm:ss
sr: dd:čč:mm:ss

en: down
sr: dole

en: false
sr: netačno

en: film frames (24 fps)
sr: filmski kadrovi (24 k/s)

en: from
sr: od

en: hh:mm:ss
sr: čč:mm:ss

en: hh:mm:ss + CDDA frames (75 fps)
sr: čč:mm:ss + CDDA kadrovi (75 k/s)

en: hh:mm:ss + NTSC drop frames
sr: čč:mm:ss + NTSC kapljući kadrovi

en: hh:mm:ss + NTSC non-drop frames
sr: čč:mm:ss + NTSC nekapljući kadrovi

en: hh:mm:ss + PAL frames (25 fps)
sr: čč:mm:ss + PAL kadrovi (25 k/s)

en: hh:mm:ss + film frames (24 fps)
sr: čč:mm:ss + filmski kadrovi (24 k/s)

en: hh:mm:ss + hundredths
sr: čč:mm:ss + stotinke

en: hh:mm:ss + milliseconds
sr: čč:mm:ss + milisekunde

en: hh:mm:ss + samples
sr: čč:mm:ss + uzorci

en: hidden
sr: skriveno

en: indeterminate
sr: neodređeno

en: infinite dB difference
sr: beskonačna dB razlika

en: items?
sr: stavke?

en: kbps
sr: kb/s

en: labels.txt
sr: natpisi.txt

en: left
sr: levo

en: milliseconds
sr: milisek.

en: milliseconds (higher = more latency)
sr: milisekunde (više = veća pritajenost)

en: milliseconds (negative = backwards)
sr: milisekunde (negativno = unazad)

en: milliseconds (time of one analysis)
sr: milisekunde (vreme jedne analize)

en: mkdir in DirManager::MakeBlockFilePath failed.
sr: Nije uspelo „mkdir“ u „UpravnikDirektorijuma::NapraviPutanjuBlokDatoteke“.

en: n/a
sr: neprimenljivo

en: read directly
sr: čitaj posredno

en: right
sr: desno

en: same as left-drag
sr: isto kao i levo prevlačenje

en: same as right-drag
sr: isto kao i desno prevlačenje

en: same as select tool
sr: isto kao alat izbora

en: same as zoom tool
sr: isto kao alat uvećanja

en: samples
sr: uzorci

en: seconds
sr: sekunde

en: spectrum.txt
sr: spektar.txt

en: to
sr: do

en: to Selection En&d
sr: na &kraj izbora

en: to Selection Star&t
sr: na &početak izbora

en: to Track &End
sr: na k&raj numere

en: to Track &Start
sr: na po&četak numere

en: true
sr: izabrano

en: unavailable - above location doesn't exist
sr: nedostupno — gornja putanja ne postoji

en: unnamed
sr: neimenovana

en: untitled
sr: bez naslova

en: up
sr: gore

en: using SBSMS, by Clayton Otey
sr: Korišćenje SBSMS-a, priredio Klejton Otej

en: using SampleRate, by Erik de Castro Lopo
sr: Korišćenje protoka uzorka je priredio Erik de Kastro Lopo

en: using SoundTouch, by Olli Parviainen
sr: koristim Dodir zvuka, koji je priredio Oli Parviainen

en: xml files (*.xml;*.XML)|*.xml;*.XML
sr: hml datoteke (*.xml;*.XML)|*.xml;*.XML

en: zero
sr: nula
