claws-mail - en to bg translation catalogue (2347 entries)

en: 
    
    Claws Mail is free software released under the GPL license. If you wish to donate to the Claws Mail project you can do so at:
bg: 
    
    Claws Mail е свободен софтуер под лиценз GPL. Ако искате да дарите на проекта Claws Mail, можете да го направите на:

en: 
    
    System Information
bg: 
    
    Сървърни данни

en: 
    
    Version:
bg: 
    
    Версия:

en: 
      Key ID
bg: 
      ID на ключ

en: 
      This message can't be displayed.
      This is probably due to a network error.
    
      Use
bg: 
      Съобщението не може да бъде показано.
      Причината вероятно е проблем в мрежата.
    
      Изполвайте

en: 
    Welcome to Claws Mail
    ---------------------
    
    Now that you have set up your account you can fetch your
    mail by clicking the 'Get Mail' button at the left of the
    toolbar.
    
    Claws Mail has lots of extra features accessible via plugins,
    like anti-spam filtering and learning (via the Bogofilter or
    SpamAssassin plugins), privacy protection (via PGP/Mime), an RSS
    aggregator, a calendar, and much more. You can load them from
    the menu entry '/Configuration/Plugins'.
    
    You can change your Account Preferences by using the menu
    entry '/Configuration/Preferences for current account'
    and change the general Preferences by using
    '/Configuration/Preferences'.
    
    You can find further information in the Claws Mail manual,
    which can be accessed by using the menu entry '/Help/Manual'
    or online at the URL given below.
    
    Useful URLs
    -----------
    Homepage:      <%s>
    Manual:        <%s>
    FAQ:	       <%s>
    Themes:        <%s>
    Mailing Lists: <%s>
    
    LICENSE
    -------
    Claws Mail is free software, released under the terms
    of the GNU General Public License, version 3 or later, as
    published by the Free Software Foundation, 51 Franklin Street,
    Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA. The license can be
    found at <%s>.
    
    DONATIONS
    ---------
    If you wish to donate to the Claws Mail project you can do
    so at <%s>.
bg: 
    Добре дошли в Claws Mail
    ---------------------
    
    Сега, след като настроихте Вашета сметка, можете да изтеглите 
    Вашата поща натискайки бутона Провери поща вляво на 
    лентата с инструменти.
    
    Claws Mail разполага с много допълнителни функции, достъпни чрез приставки
    като филтриране на нежелана поща и автоматичното му обучаване (приставките Bogofilter или
    SpamAssassin), защита на системата за поверителност (приставката PGP/Mime), RSS
    четец, календар, и много други. Можете да ги заредите от
    менюто '/Настройки/Приставки'.
    
    Можете да променяте Вашите настройки на сметката като изберете менюто
     '/Настройки/Настройки на текущата сметка'
    а общите настройки чрез менюто
    '/Настройки/Настройки'.
    
    Допълнителна информация можете да намерите в Claws Mail наръчника,
    който можете да намерите в менюто '/Помощ/Наръчник'
    или онлайн на URL-а изписан по-долу.
    
    Полезни URL-и
    -----------
    Интернет страница:      <%s>
    Наръчник:        <%s>
    ЧЗВ:	       <%s>
    Външен вид:        <%s>
    Пощенски списъци: <%s>
    
    ЛИЦЕНЗИЯ
    -------
    Claws Mail е свободен софтуер, разпространяван съгласно условията
    на ОБЩО ПРАВО НА ОБЩЕСТВЕНО ПОЛЗВАНЕ ГНУ (GNU General Public License), версия 3 или по-късна,
    както е публикувано от Фондацията за свободен софтуер (the Free Software Foundation), 51 Franklin Street,
    Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA. Лицензията може да бъде
    намерена на <%s>.
    
    ДАРЕНИЯ
    ---------
    Ако желаете да подпомогнете финансово Claws Mail проекта, може да направите
    това на <%s>.

en:                     uid "%s" (Validity: %s)
bg:                     uid "%s" (Валидност: %s)

en:        (alternately double-click, or click the middle
bg:        (по желание с двойно щракане или натиснете средния

en:      - Or use
bg:      - или използвай

en:      - To display as text, select
bg:      - За показване като като текст изберете

en:      - To open with an external program, select
bg:      - За отваряне с външна програма изберете

en:      - To save, select
bg:      - За запазване изберете

en:    Key servers are sometimes slow.
bg:    Сървърите за ключове понякога са бавни.

en:    This key is in your keyring.
bg:    Ключът е в ключодържателя ви.

en:    You can try to import it manually with the command:
bg:    Може да опитате ръчно внасяне с командата:

en:   --alternate-config-dir [dir]
                             use specified configuration directory
bg:   --alternate-config-dir [dir]
                             използване на указаната директория с настройки

en:   --attach file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             attached
bg:   --attach file1 [file2]...
                             отваряне на прозорец за писане на писмо с
                             прикачени указаните файлове

en:   --compose [address]    open composition window
bg:   --compose [address]    отваряне на прозореца за писане на писмо

en:   --config-dir           output configuration directory
bg:   --config-dir           изписване на директорията с настройките

en:   --debug                debug mode
bg:   --debug                режим на проследяване за грешки

en:   --exit --quit -q       exit Claws Mail
bg:   --exit --quit -q       изход от Claws Mail

en:   --help -h              display this help and exit
bg:   --help -h              показване на тази помощ и прекъсване

en:   --offline              switch to offline mode
bg:   --offline              преминаване към изключен режим

en:   --online               switch to online mode
bg:   --online               преминаване към включен режим

en:   --receive              receive new messages
bg:   --receive              получаване на новата поща

en:   --receive-all          receive new messages of all accounts
bg:   --receive-all          получаване на новата поща за всички сметки

en:   --select folder[/msg]  jumps to the specified folder/message
                             folder is a folder id like 'folder/sub_folder'
bg:   --select folder[/msg]  преход към дадената папка или писмо,
                             където folder е идентификатор на папката от
                             вида 'folder/sub_folder'

en:   --send                 send all queued messages
bg:   --send                 изпращане на всички писма в опашката

en:   --status [folder]...   show the total number of messages
bg:   --status [folder]...   показване общия брой писма

en:   --status-full [folder]...
                             show the status of each folder
bg:   --status-full [folder]...
                             показване състоянието на всяка папка

en:   --subscribe [uri]      subscribe to the given URI if possible
bg:   --subscribe [uri]      записване за дадения URI-адрес, ако е възможно

en:   --version -v           output version information and exit
bg:   --version -v           изписване на данни за версията и приключване

en:   --version-full -V      output version and built-in features information and exit
bg:   --version-full -V           изписване на данни за версията и вградените възможности и приключване

en:   The following can be performed on this part
bg:   Следното може да бъде постигнато

en:   by right-clicking the icon or list item:
bg:   чрез щракане с десния бутон на мишката върху икона или позиция от списъка:

en:  (Shortcut key: 'l')
bg:  (Бърз клавиш: 'l'),

en:  (Shortcut key: 'o')
bg:  (Бърз клавиш: 'o')

en:  (Shortcut key: 't')
bg:  (Бърз клавиш: 't')

en:  (Shortcut key: 'y')
bg:  (Бърз клавиш: 'y')

en:  Check File
bg:  Проверка на файла

en:  Check Server
bg:  Проверка на сървъра

en:  Defaults
bg:  По подразбиране

en:  Define...
bg:  Определяне...

en:  Modify
bg:  Промяна

en:  Search
bg:  Търсене

en:  Use default
bg:  Използване по подразбиране

en:  [Edited]
bg: [Редактирано]

en:  _Set as default account
bg: Сметка по по_дразбиране

en:  in the Tools menu for more information.
bg: в менюто Инструменти за повече информация

en:  item selected
bg:  избран запис

en:  items selected
bg:  избрани записа

en: %d deleted
bg: %d изтрити

en: %d files (%d icons), size: %s
bg: %d файла (%d икони), размер: %s

en: %d new, %d unread, %d total (%s)
bg: %d нови, %d непрочетени, %d общо (%s)

en: %d newsgroups received (%s read)
bg: %d новинарски групи получени (%s прочетени)

en: %d themes available (%d user, %d system, 1 internal)
bg: %d теми са налични (%d потребителски, %d системни, 1 вградена)

en: %d/%d selected (%s/%s), %d unread
bg: %d/%d избрани (%s/%s), %d непрочетени

en: %s
    <span color='%s' style='italic'>From: %s, on %s</span>
bg: %s
    <span color='%s' style='italic'>От: %s на %s</span>

en: %s
    <span color='%s' style='italic'>To: %s, on %s</span>
bg: %s
    <span color='%s' style='italic'>До: %s на %s</span>

en: %s (plugin not loaded)
bg: %s (приставката не е заредена)

en: %s - Account preferences
bg: %s - настройки на сметката

en: %s - Compose message%s
bg: %s - Писане на ново писмо%s

en: %s - Source
bg: %s - изходен код

en: %s header
bg: Заглавка %s

en: %s%d copied
bg: %s%d копирани

en: %s%d moved
bg: %s%d преместени

en: %s%sYou're working offline. Override for %d minutes?
bg: %s%sВ изключен режим сте. Да се пренебрегне ли за %d минути?

en: %s%sYou're working offline. Override?
bg: %s%sВ изключен режим сте. Да се пренебрегне ли?

en: %s: Retrieving new messages
bg: %s: Изтегляне на новите писма

en: '%c' can't be included in folder name.
bg: "%c" не може да присъства в име на папка.

en: '%s' is not a directory.
bg: "%s" не е директория.

en: 'Display as text'
bg: "Показване като текст"

en: 'Get Mail' retrieves mail from the checked accounts
bg: 'Провери поща' изтегля писмата от избраните сметки.

en: 'Open with...'
bg: "Отваряне с..."

en: 'Open'
bg: 'Отваряне'

en: 'Save as...'
bg: "Запазване като..."

en: 'View Log'
bg: "Преглед на дневника"

en: (No Date)
bg: (липсва дата)

en: (No From)
bg: (липсва подател)

en: (No Recipient)
bg: (липсва получател)

en: (No Subject)
bg: (липсва "относно")

en: (Subject cleared by RegExp)
bg: ("Относно" е изчистено от регулярен израз)

en: (Untitled)
bg: (Неозаглавено)

en: (no suggestions)
bg: (няма предложения)

en: (none)
bg: (без)

en: (usually empty)
bg: (обикновено празно)

en: +C_ontinue
bg: +_Продължаване

en: +Delete _folder only
bg: +Изтриване само на _папката

en: +Discard
bg: +Отхвърляне

en: +_Continue editing
bg: +_Продължаване на редактирането

en: +_Empty trash
bg: +_Изчистване на кошчето

en: +_Insert
bg: +_Вмъкване

en: +_Queue
bg: +_Чакащи

en: +_Save to Drafts
bg: +_Запазване в чернови

en: +_Search
bg: +_Търсене

en: +_Send
bg: +_Изпращане

en: +_Subscribe
bg: +_Записване

en: +_Synchronise
bg: +_Синхронизиране

en: +_Unsubscribe
bg: +_Отписване

en: --- Ended: %s
bg: --- Завършено: %s

en: --- Running: %s
bg: --- Работи: %s

en: 0 days and 0 hours : remove immediately
bg: 0 дни и 0 часа: незабавно премахване

en: 0 to stop logging in the log window
bg: 0 за спиране записването в прозореца на журнала

en: 1st Level
bg: 1-во ниво

en: 2nd Level
bg: 2-ро ниво

en: 3rd Level
bg: 3-то ниво

en: 7bit ASCII (US-ASCII)
bg: 7-битов ascii (US-ASCII)

en: 7bit ASCII (US-ASC_II)
bg: 7-битов ascii (US-ASC_II)

en: <No Return-Path found>
bg: <Няма открито Return-Path>

en: <not in certificate>
bg: <не в сертификатът>

en: <span weight="bold" size="larger">%sPlease enter the passphrase for the new key:</span>
    
    %.*s
bg: <span weight="bold" size="larger">%sВъведете паролата за новия ключ:</span>
    
    %.*s

en: <span weight="bold" size="larger">%sPlease enter the passphrase for:</span>
    
    %.*s
bg: <span weight="bold" size="larger">%sВъведете паролата за:</span>
    
    %.*s

en: <span weight="bold" size="larger">Please re-enter the passphrase for the new key:</span>
    
    %.*s
bg: <span weight="bold" size="larger">Въведете отново паролата за новия ключ:</span>
    
    %.*s

en: <span weight="bold" size="larger">Replace "%s" with: </span>
bg: <span weight="bold" size="larger">Замяна на "%s" с: </span>

en: <span weight="bold" underline="single">Command-line:</span>
bg: <span weight="bold" underline="single">Команден ред:</span>

en: <span weight="bold" underline="single">Menu name:</span>
bg: <span weight="bold" underline="single">Име за менюто:</span>

en: <span weight="bold">Begin with:</span>
bg: <span weight="bold">Започва с:</span>

en: <span weight="bold">End with:</span>
bg: <span weight="bold">Завършва с:</span>

en: <span weight="bold">Local mailbox:</span>
bg: <span weight="bold">Локална кутия:</span>

en: <span weight="bold">Mailbox name:</span>
bg: <span weight="bold">Име на кутията:</span>

en: <span weight="bold">SMTP server address:</span>
bg: <span weight="bold">Адрес на SMTP-сървъра:</span>

en: <span weight="bold">Server address:</span>
bg: <span weight="bold">Адрес на сървъра:</span>

en: <span weight="bold">Server type:</span>
bg: <span weight="bold">Вид на сървъра:</span>

en: <span weight="bold">Store data</span>
bg: <span weight="bold">Запазване на данните</span>

en: <span weight="bold">The following icons are used to show the status of messages and folders:</span>
bg: <span weight="bold">Следните икони се използват за показване на състоянието на писма и папки:</span>

en: <span weight="bold">Use:</span>
bg: <span weight="bold">Използване:</span>

en: <span weight="bold">Username:</span>
bg: <span weight="bold">Потребителско име:</span>

en: <span weight="bold">Warning: this version of Claws Mail
    has been built without IMAP and News support.</span>
bg: <span weight="bold">Внимание: Тази версия на Claws Mail
    е компилирана без поддръжка на IMAP и новинарски групи.</span>

en: <span weight="bold">Warning: this version of Claws Mail
    has been built without IMAP support.</span>
bg: <span weight="bold">Внимание: Тази версия на Claws Mail
    е компилирана без поддръжка на IMAP.</span>

en: <span weight="bold">Your email address:</span>
bg: <span weight="bold">Вашата е-поща:</span>

en: <span weight="bold">Your name:</span>
bg: <span weight="bold">Вашето име:</span>

en: <span weight="bold">commands:</span>
bg: <span weight="bold">команди:</span>

en: <span weight="bold">definition of terms:</span>
bg: <span weight="bold">определение на условията:</span>

en: <span weight="bold">symbols:</span>
bg: <span weight="bold">символи:</span>

en: A Group Name must be supplied.
bg: Трябва да бъде указано име на групата

en: A Hostname must be supplied for the server.
bg: Трябва да бъде указано име на хоста за сървъра

en: A Name and Value must be supplied.
bg: Трябва да бъдат указани име и стойност.

en: A Name must be supplied.
bg: Трябва да бъде указано име.

en: A leading '/' is not allowed in the menu name.
bg: Символ "/" в началото не е позволен в менюто.

en: A name that you wish to call the server.
bg: Името, което ще се използва за този сървър

en: A_dvanced
bg: _Допълнителни

en: Abbr. day name for use by strftime|Fri
bg: Пт

en: Abbr. day name for use by strftime|Mon
bg: Пн

en: Abbr. day name for use by strftime|Sat
bg: Сб

en: Abbr. day name for use by strftime|Sun
bg: Нд

en: Abbr. day name for use by strftime|Thu
bg: Чт

en: Abbr. day name for use by strftime|Tue
bg: Вт

en: Abbr. day name for use by strftime|Wed
bg: Ср

en: Abbr. month name for use by strftime|Apr
bg: Апр

en: Abbr. month name for use by strftime|Aug
bg: Авг

en: Abbr. month name for use by strftime|Dec
bg: Дек

en: Abbr. month name for use by strftime|Feb
bg: Фев

en: Abbr. month name for use by strftime|Jan
bg: Яну

en: Abbr. month name for use by strftime|Jul
bg: Юли

en: Abbr. month name for use by strftime|Jun
bg: Юни

en: Abbr. month name for use by strftime|Mar
bg: Мар

en: Abbr. month name for use by strftime|May
bg: Май

en: Abbr. month name for use by strftime|Nov
bg: Ное

en: Abbr. month name for use by strftime|Oct
bg: Окт

en: Abbr. month name for use by strftime|Sep
bg: Сеп

en: Abbreviate newsgroup names longer than
bg: Съкращаване имената на групите, по-дълги от

en: About Claws Mail
bg: Относно Claws Mail

en: About You
bg: За Вас

en: Accept in this session
bg: Приемане за тази сесия

en: Account
bg: Сметка

en: Account for sending mail is not specified.
    Please select a mail account before sending.
bg: Няма избрана сметка за изпращането на писма.
    Моля изберете такава и опитайте отново.

en: Account name is not entered.
bg: Не е указано име за действието.

en: Account to use for this email
bg: Сметката, която искате да използвате за това писмо

en: Account%d
bg: Сметка%d

en: Accounts List Get Column Name|G
bg: G

en: Accounts with remote folders cannot be copied.
bg: Сметки с отдалечени папки не могат да се копират.

en: Actio_ns
bg: _Действия

en: Action
bg: Действие

en: Action configuration
bg: Настройка на действията

en: Action string is empty.
bg: Полето за действие е празно.

en: Action's hidden user argument
bg: Скрити потребителски аргументи на действието

en: Action's input/output
bg: Входно-изходен поток на действието

en: Action's user argument
bg: Потребителски аргументи на действието

en: Actions
bg: Действия

en: Actions configuration
bg: Настройка на действията

en: Actions list not saved
bg: Списъкът с действия не е запазен

en: Add New Addressbook
bg: Добавяне на нов адресник

en: Add New Group
bg: Добавяне на нова група

en: Add New JPilot Entry
bg: Добавяне на нов Jpilot запис

en: Add New LDAP Server
bg: Добавяне на LDAP-сървър

en: Add New Person
bg: Добавяне на  нов контакт

en: Add New vCard Entry
bg: Добавяне на запис за vCard

en: Add address to destination when double-clicked
bg: Добавяне на адресите като получатели при двойно натискане

en: Add address(es)
bg: Добавяне на адрес(и)

en: Add key
bg: Добавяне на ключ

en: Add mailbox
bg: Добавяне на пощенска кутия

en: Add sender to address boo_k
bg: Добавяне на подателя в _адресника

en: Add to _Address book
bg: Добавяне в адре_сника

en: Add to address _book
bg: Добавяне към _адресника

en: Add to address book
bg: Добавяне към адресника

en: Add to personal dictionary
bg: Добавяне в личния речник

en: Add user-defined header
bg: Зададена от потребителя заглавка

en: Adding messages...
bg: Добавяне на писма...

en: Adding or removing attribute names won't affect attributes already set for contacts.
bg: Добавянето и премахването на имена на атрибути няма да повлияе на вече зададените атрибути на контакти.

en: Additional e-Mail address item(s)
bg: Допълнителни елементи на е-пощенските адреси

en: Address
bg: Адреси

en: Address Book
bg: Адресник

en: Address Book :
bg: Адресник:

en: Address Count
bg: Брой на адресите

en: Address book
bg: Адресник

en: Address book folder size:
bg: Размер на папката на адресника:

en: Address book name must be supplied.
bg: Трябва да се укаже име за адресника.

en: Address book name:
bg: Име на адресника:

en: Address book path
bg: Път до адресника

en: Address(es) update
bg: Адрес (-и) в групата

en: Addressbook Error
bg: Грешка в адресника

en: Addressbook conversion error
bg: Грешка при преобразуване на адресника

en: Addresses collected successfully.
bg: Адресите са успешно събрани.

en: Addresses in Group
bg: Адреси в групата

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: After checking for new mail
bg: След проверка за нова поща

en: Age
bg: Възраст

en: Age is
bg: Възрастта е

en: Alias
bg: Псевдоним

en: All
bg: Всички

en: All messages
bg: Всички писма

en: All of them
bg: Всички от тях

en: Allow filtering using plugins on receiving
bg: Включване филтрирането през приставки при получаване

en: Already trying to send.
bg: Вече е в процес на изпращане.

en: Always
bg: Винаги

en: Always encrypt messages
bg: Винаги да се шифрират писмата

en: Always encrypt messages when replying to an encrypted message
bg: Винаги да се шифрират отговорите на шифрирани писма

en: Always sign messages
bg: Винаги да се подписват писмата

en: Always sign messages when replying to a signed message
bg: Винаги да се подписват отговорите на подписани писма

en: An Email address must be supplied.
bg: Трябва да бъде зададен адрес на е-поща.

en: An error happened during SMTP session.
bg: Грешка по време на SMTP-сесия.

en: An error happened while learning.
bg: Грешка по време на обучение.

en: Another contact exists with that key
bg: Вече съществува контакт с този индекс

en: Any
bg: Произволен

en: Any tags
bg: Които и да са етикети

en: Append or Overwrite
bg: Добавяне или презаписване

en: Append or overwrite existing file?
bg: Да се добави или да се презапише съществуващия файл?

en: Append the new rule above to the list
bg: Добавяне на новото правило най-горе в списъка

en: Apply
bg: Прилагане

en: Apply tag
bg: Прилагане на етикет

en: Apply tags...
bg: Прилагане на етикетите...

en: Apply template
bg: Прилагане на шаблон

en: Apply these rules if they apply to the current account
bg: Прилагане на тези правила, ако принадлежат към текущата сметка

en: Apply these rules regardless of the account they belong to
bg: Прилагане на тези правила независимо от сметката, към която принадлежат

en: Apply to
    subfolders
bg: Прилагане към
    под-папките

en: Apply to subfolders
bg: Прилагане към подпапките

en: Arabic
bg: Арабско

en: Arabic (ISO-8859-6)
bg: Арабско (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
bg: Арабско (Windows-1256)

en: Are you sure you want to remove this theme?
bg: Наистина ли искате да премахнете тази тема?

en: Ascending
bg: Възходящо

en: Ask
bg: Запитване

en: Ask about account specific filtering rules when filtering manually
bg: Установяване на специфични за дадена сметка правила за филтриране, когато то е ръчно

en: Ask before emptying trash
bg: Питане преди изчистване на кошчето

en: Assume 'No'
bg: Предполагане на "Не"

en: Assume 'Yes'
bg: Предполагане на "Да"

en: At least one LDAP search attribute should be supplied.
bg: Трябва да се зададе поне един атрибут за търсенето в LDAP.

en: Attach
bg: Прикрепяне

en: Attach file
bg: Прикрепяне на файл

en: Attachment
bg: Прикрепка

en: Attracting messages by subject...
bg: Групиране на писмата по теми...

en: Attribute
bg: Атрибут

en: Attribute Name
bg: Име на атрибут

en: Attribute Value
bg: Атрибутна стойност

en: Attribute name
bg: Име на атрибут

en: Attribute name is not set.
bg: Не е указано име за атрибута.

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Aut_o wrapping
bg: Автоматично за_гръщане

en: Auth failed
bg: Грешка при влизането

en: Authenticate on connect
bg: Автентификация при свързване

en: Authenticate with POP3 before sending
bg: Автентикация в POP3 преди изпращане

en: Authenticating
bg: Автентификация

en: Authenticating...
bg: Автентификация...

en: Authentication
bg: Автентификация

en: Authentication failed.
bg: Грешка при автентификацията.

en: Authentication failed:
    %s
bg: Грешка при автентификацията:
    %s

en: Authentication method
bg: Начин на автентификация

en: Author:
bg: Автор:

en: Auto _indent
bg: Автоматичен _отстъп

en: Auto indent
bg: Автоматичен отстъп

en: Auto wrapping
bg: Автоматично загръщане

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Automatic (Recommended)
bg: Автоматично (препоръчва се)

en: Automatic account selection
bg: Автоматичен избор на сметката

en: Automatic checking
bg: Автоматична проверка

en: Automatic spell checking
bg: Автоматична проверка на правопис

en: Automatically check signatures
bg: Автоматична проверка на подписите

en: Automatically display attached images
bg: Автоматично показване на прикрепените изображения

en: Automatically launch the external editor
bg: Автоматично зареждане на външния редактор

en: Automatically set the following addresses
bg: Автоматично задаване на следните адреси

en: Available Addresses
bg: Налични адреси

en: Available Search Base(s)
bg: Налични основи на търсенето

en: Available URLs:
bg: Налични адреси:

en: BAD signature from "%s"
bg: Неправилен подпис от "%s"

en: B_rowse
bg: П_реглед

en: Background
bg: Фон

en: Bad arguments
bg: Неправилни аргументи

en: Bad file format
bg: Неправилен файлов формат

en: Bad passphrase.
bg: Грешна парола.

en: Bad signature from %s.
bg: Неправилен подпис от %s.

en: Baltic
bg: Балтийско

en: Baltic (ISO-8859-13)
bg: Балтийско (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
bg: Балтийско (ISO-8859-4)

en: Basic
bg: Основни

en: Bcc
bg: Скрито копие

en: Bcc:
bg: Скрито копие:

en: Beginning of list reached; continue from end?
bg: Достигнато е началото на списъка. Да се продължи ли от края?

en: Beginning of message reached; continue from end?
bg: Достигнато е началото на писмото. Да се продължи ли от края?

en: Bind DN
bg: DN за свързване

en: Bind Password
bg: Парола за свързване

en: Blue
bg: Синьо

en: Body part
bg: Тяло на писмото

en: Body:
bg: Тяло:

en: Bogofilter call
bg: Извикване на Bogofilter

en: Bogofilter: fetching bodies...
bg: Bogofilter: извличане на текстовете...

en: Bogofilter: filtering messages...
bg: Bogofilter: филтриране на писмата...

en: Bogofilter: learning from message...
bg: Bogofilter: обучаване от писмата...

en: Bogofilter: learning from messages...
bg: Bogofilter: обучаване от писмата...

en: Bold
bg: Получерно

en: Bold fields must be completed
bg: Удебелените полета са засължителни

en: Book/Folder
bg: Адресник/Папка

en: Bright green
bg: Яркозелено

en: Bro_wse
bg: П_реглед

en: Brown
bg: Кафяво

en: Browse
bg: Преглед

en: Browse Directory Entry
bg: Претърсване на директорийния запис

en: Building threads...
bg: Изграждане на нишките...

en: Busy searching...
bg: В процес на търсене...

en: By _From
bg: По по_дател

en: By _Subject
bg: По _относно

en: By _To
bg: По _получател

en: C_hange current account
bg: _Смяна на текущата сметка

en: C_heck for new folders
bg: Проверка за нови _папки

en: C_ollect addresses
bg: _Събиране на адреси

en: C_ut
bg: И_зрязване

en: Can't add the specified address
bg: Грешка при добавянето на избрания адрес

en: Can't connect to IMAP4 server: %s:%d
bg: Грешка при свързване с IMAP4-сървъра: %s:%d

en: Can't connect to IMAP4 server: %s:%d
bg: Грешка при свързване с IMAP4-сървъра: %s:%d

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
bg: Грешка при свързване с POP3-сървъра: %s:%d

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
bg: Грешка при свързване с POP3-сървъра: %s:%d

en: Can't create folder.
bg: Папката не може да бъде създадена.

en: Can't create the folder '%s'.
bg: Грешка при създаване на папката "%s".

en: Can't find the destination folder.
bg: Папката не може да бъде намерена.

en: Can't get part of multipart message: %s
bg: Грешка при изтеглянето на част от многосъставно писмо: %s

en: Can't read %s.
bg: Грешка при четенето на %s.

en: Can't remove the folder '%s'.
bg: Грешка при премахване на папката "%s".

en: Can't retrieve newsgroup list.
bg: Грешка при изтегляне списъка с новинарските групи

en: Can't start TLS session.
bg: Грешка при започването на TLS-сесията

en: Can't write file.
bg: Грешка при запис на файл

en: Cancel a news message
bg: Отмяна на писмо до група

en: Cancel receivin_g
bg: _Отмяна на получаването

en: Cancel receiving
bg: Отмяна на получаването

en: Cancel sending
bg: Отмяна на изпращането

en: Cancelled
bg: Отказано

en: Cannot paste into an address group.
bg: Поставянето в адресна група е невъзможно.

en: Cannot paste. Target address book is readonly.
bg: Поставянето е невъзможно. Целевия адресник не може да бъде променян.

en: Cannot print: the message doesn't contain text.
bg: Не може да се отпечата, защото писмото не съдържа текст.

en: Case insensitive
bg: Чувствителност към регистъра

en: Case sensitive
bg: Чувствителност към регистъра

en: Cc
bg: Копие

en: Cc:
bg: Копие:

en: Central European (ISO-8859-2)
bg: Централноевропейско (ISO-8859-2)

en: Central European (ISO-8859-_2)
bg: Централноевропейско (ISO-8859-_2)

en: Certificate for %s has changed. Do you want to accept it?
bg: Сертификатът за %s е променен. Да бъде ли приет?

en: Certificate for %s is expired.
    Do you want to continue?
bg: Сертификатът за %s е изтекъл.
    Да се продължи ли?

en: Certificate for %s is unknown.
    Do you want to accept it?
bg: Сертификатът за %s е непознат.
    Да бъде ли приет?

en: Certificate for receiving
bg: Сертификат за получаване

en: Certificate for sending
bg: Сертификат за изпращане

en: Ch_eck for new messages in all folders
bg: Проверка за _нови писма във всички папки

en: Change dictionary
bg: Смяна на речника

en: Change folder order...
bg: Промяна реда на папките...

en: Change score
bg: Промяна на оценката

en: Changed SSL Certificate
bg: Променен SSL-сертификат

en: Character _encoding
bg: Кодиране на _символите

en: Check _backwards misspelled word
bg: Проверка _назад за сгрешени думи

en: Check again
bg: Проверка отново

en: Check for new mail on start-up
bg: Проверка за нова поща при зареждане

en: Check signature
bg: Проверка на подписа

en: Check spelling
bg: Проверка на правописа

en: Check while typing
bg: Проверка но време на въвеждане

en: Check with %s
bg: Проверяване с %s

en: Check with both dictionaries
bg: Проверка с двата речника

en: Checking for new messages in all folders...
bg: Проверка за нови писма във всички папки...

en: Checking signature...
bg: Проверка на подписа...

en: Chinese
bg: Китайско

en: Chinese (ISO-2022-CN)
bg: Китайско (ISO-2022-CN)

en: Choose a PNG file
bg: Избор на png-файл

en: Choose a picture
bg: Избор на изображени

en: Choose a text file
bg: Избор на текстов файл

en: Choose an XBM file
bg: Избор на xbm-файл

en: Claws Mail - Message View
bg: Claws Mail - Преглед на писмо

en: Claws Mail Actions Feature
bg: Функционалност за действия в Claws Mail

en: Claws Mail Address Book
bg: Адресник на Claws Mail

en: Claws Mail Setup Wizard
bg: Помощник за настройка на Claws Mail

en: Claws Mail has crashed
bg: Claws Mail спря с грешка.

en: Claws Mail is now ready.
    Click Save to start.
bg: Програмата е готова
    Натиснете "Запазване"

en: Claws Mail needs network access in order to get mails.
bg: Claws Mail има нужда от достъп до мрежата, за да получава писмата.

en: Claws Mail: %d new message | Claws Mail: %d new messages
bg[0]: Claws Mail: %d ново писмо
bg[1]: Claws Mail: %d нови писма

en: Clear _Log
bg: Изчистване на _записите

en: Clear tags
bg: Изчистване на етикетите

en: Clear the current search
bg: Изчистване на текущото търсене

en: Click here to load one or more plugins
bg: Натиснете за зареждане на една или повече приставки

en: Client SSL certificate (optional)
bg: Клиентски SSL-сертификат (незадължително)

en: Client certificates
bg: Клиентски сертификати

en: Close
bg: Затваряне

en: Close receive dialog when finished
bg: Затваряне прозореца за получаване след приключване

en: Close to tray
bg: Затваряне в системния панел

en: Close window
bg: Затваряне на прозореца

en: Closing Folder %s...
bg: Затваряне на папка %s...

en: Co_llapse all threads
bg: _Свиване на всички нишки

en: Collect email addresses from folder
bg: Събиране на адреси на е-поща от папка

en: Collect email addresses from selected messages
bg: Събиране на адреси на е-поща от избраните писма

en: Collecting addresses...
bg: Събиране на адреси...

en: Collecting info for '%s' ... %c
bg: Събиране на данни за "%s" ... %c

en: Colon ':' is not allowed in the menu name.
bg: Символ ":" (двоеточие) не е позволен в менюто.

en: Color
bg: Оцветяване

en: Color la_bel
bg: _Цветен етикет

en: Color label
bg: Цветен етикет

en: Color labels
bg: Цветни етикети

en: Colors
bg: Цветове

en: Column headers
bg: Заглавия на колоните

en: Command
bg: Команда

en: Command could not be started. Pipe creation failed.
    %s
bg: Грешка при стартирането на командата. Каналът не може да бъде създаден.
    %s

en: Command for 'Display as text'
bg: Команда за "Показване като текст"

en: Command output
bg: Изход от командата

en: Command to execute:
    (use %d as number of new mails)
bg: Изпълняване на команда:
    (където %d е броят на нови писма)

en: Command-line not set
bg: Командният ред не е указан

en: Command-line not set.
bg: Командният ред не е указан.

en: Comments
bg: Коментари

en: Comments:
bg: Коментари:

en: Common address
bg: Публичен адрес

en: Common addresses
bg: Публични адреси

en: Compiled-in Features
bg: Компилирани възможности

en: Complete day name for use by strftime|Friday
bg: Петък

en: Complete day name for use by strftime|Monday
bg: Понеделник

en: Complete day name for use by strftime|Saturday
bg: Събота

en: Complete day name for use by strftime|Sunday
bg: Неделя

en: Complete day name for use by strftime|Thursday
bg: Четвъртък

en: Complete day name for use by strftime|Tuesday
bg: Вторник

en: Complete day name for use by strftime|Wednesday
bg: Сряда

en: Complete month name for use by strftime|April
bg: Април

en: Complete month name for use by strftime|August
bg: Август

en: Complete month name for use by strftime|December
bg: Декември

en: Complete month name for use by strftime|February
bg: Февруари

en: Complete month name for use by strftime|January
bg: Януари

en: Complete month name for use by strftime|July
bg: Юли

en: Complete month name for use by strftime|June
bg: Юни

en: Complete month name for use by strftime|March
bg: Март

en: Complete month name for use by strftime|May
bg: Май

en: Complete month name for use by strftime|November
bg: Ноември

en: Complete month name for use by strftime|October
bg: Октомври

en: Complete month name for use by strftime|September
bg: Септември

en: Completed
bg: Изпълнено

en: Compose
bg: Писане

en: Compose Email
bg: Писане на писмо

en: Compose News
bg: Публикуване на новини

en: Compose News message
bg: Писане на в новинарска група

en: Compose Window
bg: Прозорец за писане

en: Compose _new message
bg: Писане на _ново писмо

en: Compose a news message
bg: Писане на в новинарска група

en: Compose a_n email message
bg: Писане на _писмо

en: Compose message
bg: Писане на ново писмо

en: Compose toolbar configuration
bg: Настройка на лентата с инструменти Писане

en: Compose with selected Account
bg: Създаване на писмо в избраната сметка

en: Con_tinue connecting
bg: Про_дължаване на свързването

en: Condition
bg: Условие

en: Condition configuration
bg: Настройка на условието

en: Condition string is empty.
bg: Полето за условие е празно.

en: Condition string is not valid.
bg: Условието е неправилно.

en: Condition:
bg: Условие:

en: Configuration finished
bg: Настройката приключи

en: Configuration for %s found.
    Do you want to migrate this configuration?
bg: Открити са настройки за %s.
    Да се преобразуват ли за настоящата версия?

en: Confirm before sending queued messages
bg: Потвърждаване преди изпращане на писма поставени за изчакване

en: Confirm on exit
bg: Потвърждение при изход

en: Connected successfully to server
bg: Успешно свързване със сървъра

en: Connecting
bg: Свързване

en: Connecting to %s failed
bg: Грешка при свързването към %s

en: Connecting to IMAP4 server %s...
bg: Свързване към IMAP4 сървър %s...

en: Connecting to IMAP4 server: %s...
bg: Свързване към IMAP4 сървър: %s...

en: Connecting to POP3 server: %s...
bg: Свързване към POP3 сървър: %s...

en: Connecting to SMTP server: %s ...
bg: Свързване към SMTP сървър: %s...

en: Connection closed by the remote host.
bg: Връзката е прекъсната от отдалечения компютър.

en: Connection failed
bg: Грешка при свързване

en: Connection failed.
bg: Грешка при свързване

en: Connection to %s failed: login refused.%s
bg: Връзката с %s неуспешна: достъпът е отказан.%s

en: Connection to %s failed: login refused.%s
bg: Връзката с %s е неуспешна: достъпът е отказан.%s

en: Connection to %s:%d closed by the remote host.
bg: Връзката с %s:%d е прекъсната от отдалечената машина.

en: Connection to %s:%d failed.
bg: Връзката с %s:%d е прекъсната.

en: Contact
bg: Контакт

en: Contact owner
bg: Свързване със собственика

en: Contributors
bg: Разработчици

en: Cop_y folder...
bg: _Копиране на папка...

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy failed!
bg: Грешка при копирането!

en: Copy folder
bg: Копиране на папка

en: Copy of %s
bg: Копие на %s

en: Copy this _link
bg: Копиране на тази п_репратка

en: Copy this add_ress
bg: Копиране на този а_дрес

en: Copying %s to %s...
bg: Копиране на %s в %s...

en: Copying %s to %s...
bg: Копиране на %s в %s...

en: Copying configuration... This may take a while...
bg: Копиране на настройките... Може да отнеме време...

en: Copying messages...
bg: Копиране на писмата...

en: Core operations
bg: Основни действия

en: Correct
bg: Правилен

en: Could not connect to server
bg: Грешка при свързването към сървъра

en: Could not convert address book
    and could not create new address book files.
bg: Грешка при преобразуването на адресника
    и грешка при създаването на нов индексен файл  за адресника.

en: Could not convert address book,
    but created empty new address book files.
bg: Грешка при преобразуването на адресника,
    но беше създаден нов празен файл за адресника.

en: Could not convert address book,
    could not save new address index file.
bg: Грешка при преобразуването на адресника,
    грешка при запазването на новия индексен файл за адресника.

en: Could not create mbox file:
    %s
bg: Грешка при създаване на mbox-файла:
    %s

en: Could not create output directory for HTML file:
    %s
bg: Грешка при създаване на папка за HTML-файла:
    %s

en: Could not create output directory for LDIF file:
    %s
bg: Грешка при създаване на папка за LDIF-файла:
    %s

en: Could not fork to execute the following command:
    %s
    %s
bg: Грешка при създавенето на процеса за изпълнение на следната команда:
    %s
    %s

en: Could not get message file %d
bg: Грешка при изтеглянето на файла за писмо %d

en: Could not get message part.
bg: Грешка при изтеглянето на част от писмо.

en: Could not open mbox file:
    %s
bg: Грешка при четене на mbox-файла:
    %s

en: Could not queue message for sending.
bg: Грешка при поставяне в опашката за изпращане.

en: Could not queue message for sending:
    
    %s.
bg: Грешка при поставяне в опашката за изпращане:
    
    %s.

en: Could not queue message for sending:
    
    Charset conversion failed.
bg: Грешка при поставяне в опашката за изпращане:
    
    Преобразуването на кодовата таблица е неуспешно.

en: Could not queue message for sending:
    
    Couldn't get recipient encryption key.
bg: Грешка при поставяне в опашката за изпращане:
    
    Не е получен ключът на получателя за шифриране.

en: Could not queue message for sending:
    
    Signature failed: %s
bg: Грешка при поставяне в опашката за изпращане:
    
    Грешка при подписването: %s

en: Could not queue message.
bg: Грешка при поставяне на писмото в изчакване.

en: Could not queue message:
    
    %s.
bg: Грешка при поставяне на писмото в изчакване:
    
    %s.

en: Could not read Search Base(s) from server - please set manually
bg: Грешка при откриване основите на търсене в сървъра. Задайте ги ръчно.

en: Could not read address index
bg: Грешка при четене индекса на адресите

en: Could not read file.
bg: Грешка при четене на файла.

en: Could not save draft
bg: Грешка при запис на черновата

en: Could not save draft.
bg: Грешка при запис на черновата.

en: Couldn't add GPG key %s, %s
bg: Грешка при добавяне на GPG-ключ %s, %s

en: Couldn't attach a file (charset conversion failed).
bg: Грешка при прикачването на файл (неуспешно преобразуване на знаковия набор).

en: Couldn't create temporary file for news sending.
bg: Грешка при създаването на временен файл за изпращане на новина.

en: Couldn't create temporary file, %s
bg: Грешка при създаване на временен файл %s

en: Couldn't create temporary file.
bg: Грешка при създаване на временен файл.

en: Couldn't create temporary file: %s
bg: Грешка при създаване на временен файл: %s

en: Couldn't decrypt: %s
bg: Грешка при дешифриране: %s

en: Couldn't delete the old theme in %s.
bg: Грешка при изтриване на старата тема в %s.

en: Couldn't determine sending informations. Maybe the email hasn't been generated by Claws Mail.
bg: Грешка при събирането на информация за изпращане. Вероятно писмото не е било създадено с Claws Mail.

en: Couldn't encrypt the email: %s
bg: Грешка при шифроването на писмото: %s

en: Couldn't execute command: %s
bg: Не може да изпълни командата: %s

en: Couldn't export key.
bg: Грешка при изнасяне на ключа.

en: Couldn't find the source folder.
bg: Изходната папка не може да бъде намерена.

en: Couldn't initialize %s dictionary:
bg: Грешка при цареждане на речника %s:

en: Couldn't login to IMAP server %s.
bg: Грешка при свързване към IMAP-сървър: %s.

en: Couldn't login to IMAP server %s.
bg: Грешка при свързване към IMAP-сървър %s.

en: Couldn't open file %s.
bg: Грешка при отваряне на файла %s.

en: Couldn't save the file '%s'.
bg: Грешка при запис на файла '%s'.

en: Couldn't save the part of multipart message: %s
bg: Грешка при записване на част от многосъставно писмо: %s

en: Couldn't scan folder %s
bg: Папката %s не може да бъде претърсена

en: Create Directory
bg: Създаване на директория

en: Create _filter rule
bg: Създаване на правило за _филтриране

en: Create _new account...
bg: Създаване на _нова сметка...

en: Create _new folder...
bg: Създаване на _нова папка...

en: Create bug report
bg: Изготвяне на доклад за грешка

en: Create processing rule
bg: Създаване на правило за обработка

en: Cu_t
bg: И_зрязване

en: Current action list
bg: Списък с наличните действия

en: Current actions
bg: Налични действия

en: Current custom headers
bg: Текущи потребителски заглавки

en: Current folder:
bg: Текуща папка:

en: Current templates
bg: Налични шаблони

en: Custom
bg: Потребителско

en: Custom header configuration
bg: Настройка на потребителски заглавки

en: Custom-2
bg: Потребителско-2

en: Custom-3
bg: Потребителско-3

en: Custom-4
bg: Потребителско-4

en: Cycle quote colors
bg: Повтаряне на цветовете за цитиране

en: Cyrillic
bg: Кирилица

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
bg: Кирилица (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (KOI8-R)
bg: Кирилица (KOI8-R)

en: Cyrillic (KOI8-U)
bg: Кирилица (KOI8-U)

en: Cyrillic (Windows-1251)
bg: Кирилица (Windows-1251)

en: D_on't sort
bg: Да не се _подрежда

en: Dark pink
bg: Тъмнорозово

en: Dark red
bg: Тъмночервено

en: Data signing failed, %s
bg: Грешка при подписването, %s

en: Date
bg: Дата

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Date format help
bg: Помощ за формата на датата

en: Date:
bg: Дата:

en: Debug log
bg: Дневник на търсенето за грешки

en: Decode
bg: Разкодиране

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default Inbox
bg: Входяща кутия по подразбиране

en: Default account
bg: Сметка по подразбиране

en: Default alternate dictionary
bg: Втори речник по подразбиране

en: Default dictionary
bg: Речник по подразбиране

en: Default internal theme
bg: Вградена тема по подразбиране

en: Default privacy system
bg: Система за поверителност по подразбиране

en: Defaults
bg: По подразбиране

en: Defers moving, copying and deleting of messages until you choose 'Tools/Execute'
bg: Отлагане на преместването, копирането и изтриването на писма до избиране на 'Инструменти/Изпълнение'

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete Message
bg: Изтриване на писмо

en: Delete _all
bg: Изтриване на _всички

en: Delete a character backward
bg: Изтриване на знак назад

en: Delete a character forward
bg: Изтриване на знак напред

en: Delete a word backward
bg: Изтриване на дума назад

en: Delete a word forward
bg: Изтриване на дума напред

en: Delete account
bg: Изтриване на сметка

en: Delete action
bg: Изтриване на действие

en: Delete address
bg: Изтриване на адрес

en: Delete address(es)
bg: Изтриване на адрес(и)

en: Delete all actions
bg: Изтриване на всички действия

en: Delete all attribute names
bg: Изтриване на всички имена на атрибути

en: Delete all messages in trash folders?
bg: Да се изтрият ли всички писма от кошчетата?

en: Delete all messages in trash?
bg: Да се изтрият ли всички писма от кошчето?

en: Delete all rules
bg: Изтриване на всички правила

en: Delete all tags
bg: Изтриване на всички етикети

en: Delete all templates
bg: Изтриване на всички шаблони

en: Delete attribute name
bg: Изтриване името на атрибут

en: Delete certificate
bg: Изтриване на сертификата

en: Delete du_plicated messages
bg: Изтриване на повтарящите се _писма

en: Delete entry contents
bg: Изтриване съдържанието на записа

en: Delete folder
bg: Изтриване на папка

en: Delete folder and _addresses
bg: Изтриване на папката и _адресите

en: Delete group
bg: Изтриване на групата

en: Delete header
bg: Изтриване на заглавка

en: Delete line
bg: Изтриване на ред

en: Delete message(s)
bg: Изтриване на писмо(-а)

en: Delete rule
bg: Изтриване на правило

en: Delete tag
bg: Изтриване на етикета

en: Delete template
bg: Изтриване на шаблон

en: Delete the selected action from the list
bg: Изтриване на избраното действие от списъка

en: Delete the selected rule from the list
bg: Изтриване на избраното правило от списъка

en: Delete to end of line
bg: Изтриване до края на реда

en: Deleted
bg: Изтрити

en: Deleted %d duplicate message in %d folders.
     | Deleted %d duplicate messages in %d folders.
bg[0]: Изтрито е %d повтарящо се писмо в %d папки.
bg[1]: Изтрити са %d повтарящи се писма в %d папки.

en: Deleting duplicated messages...
bg: Изтриване на повтарящите се писма...

en: Deleting messages...
bg: Изтриване на писмата...

en: Demo
bg: Демонстрация

en: Descending
bg: Низходящо

en: Description
bg: Описание

en: Description of symbols
bg: Описание на символите

en: Destination folder:
bg: Целева папка:

en: Destination is not set.
bg: Получателят не е указан.

en: Destination is same as current folder.
bg: Целта съвпадат с текущата папка.

en: Destination to copy is same as current folder.
bg: Изходната и целевата папки на копиране съвпадат.

en: Dialog title|Open URLs
bg: Отвори URL-и

en: Dialog title|Pick color for 'color %d'
bg: установяване на цвят за 'цвят %d'

en: Dialog title|Pick color for 1st level text
bg: установяване на цвят за текст на 1-во ниво

en: Dialog title|Pick color for 1st level text background
bg: установяване на цвят за фон на текст на 1-во ниво

en: Dialog title|Pick color for 2nd level text
bg: установяване на цвят за текст на 2-ро ниво

en: Dialog title|Pick color for 2nd level text background
bg: установяване на цвят за фон на текст на 2-ро ниво

en: Dialog title|Pick color for 3rd level text
bg: установяване на цвят за текст на 3-то ниво

en: Dialog title|Pick color for 3rd level text background
bg: установяване на цвят за фон на текст на 3-то ниво

en: Dialog title|Pick color for folder
bg: установяване на цвят за фон на папка

en: Dialog title|Pick color for links
bg: установяване на цвят за препратки

en: Dialog title|Pick color for signatures
bg: установяване на цвят за подписи

en: Dialog title|Pick color for target folder
bg: установяване на цвят за целева папка

en: Dialogs
bg: Диалогови прозорци

en: Dictionary
bg: Речник

en: Dictionary: %s
bg: Речник: %s

en: Digitally signed message
bg: Цифрово подписано писмо

en: Dillo Browser
bg: Уеб-четец Dillo

en: Dillo HTML Viewer
bg: Преглед на HTML с Dillo

en: Discard
bg: Отхвърляне

en: Discard message
bg: Отхвърляне на писмо

en: Display
bg: Показване

en: Display Name
bg: Показвано име

en: Display sender using address book
bg: Показване на подателя според адресника

en: Displayed Headers
bg: Показвани заглавки

en: Displayed columns
bg: Показвани колони

en: Displayed header configuration
bg: Настройка на показваните заглавки

en: Distinguished Name
bg: Характерно име (dn)

en: Distinguished Name (dn) :
bg: Характерно име (dn) :

en: Do you really want to copy folder '%s' in '%s' ?
bg: Наистина ли искате да копирате папката "%s" в "%s"?

en: Do you really want to delete all attribute names?
bg: Наистина ли искате да изтриете всички имена на атрибути?

en: Do you really want to delete all tags?
bg: Наистина ли искате да изтриете всички етикети?

en: Do you really want to delete all the actions?
bg: Наистина ли искате да изтриете всички действия?

en: Do you really want to delete all the rules?
bg: Наистина ли искате да изтриете всички правила?

en: Do you really want to delete all the templates?
bg: Наистина ли искате да изтриете всички шаблони?

en: Do you really want to delete the account '%s'?
bg: Наистина ли искате да изтриете сметката "%s"?

en: Do you really want to delete the selected message? | Do you really want to delete the %d selected messages?
bg[0]: Наистина ли искате да изтриете избраното писмо?
bg[1]: Наистина ли искате да изтриете избраните %d писма?

en: Do you really want to delete this action?
bg: Наистина ли искате да изтриете това действие?

en: Do you really want to delete this attribute name?
bg: Наистина ли искате да изтриете това име на атрибут?

en: Do you really want to delete this certificate?
bg: Наистина ли искате да изтриете този сертификат?

en: Do you really want to delete this header?
bg: Наистина ли искате да изтриете тази заглавка?

en: Do you really want to delete this rule?
bg: Наистина ли искате да изтриете това правило?

en: Do you really want to delete this tag?
bg: Наистина ли искате да изтриете този етикет?

en: Do you really want to delete this template?
bg: Наистина ли искате да изтриете този шаблон?

en: Do you really want to make folder '%s' a subfolder of '%s' ?
bg: Наистина ли искате да направите "%s" подпапка на "%s"?

en: Do you really want to mark all mails in this folder as read ?
bg: Наистина ли искате да отбележите всички писма в тази папка като прочетени?

en: Do you really want to replace all attribute names
    with the default set?
bg: Наистина ли искате да замените всички имена
    на атрибути с подразбиращите се?

en: Do you want to apply the template '%s' ?
bg: Наистина ли искате да приложите шаблона "%s"?

en: Do you want to delete '%s' ? If you delete the folder only, the addresses it contains will be moved into the parent folder.
bg: Наистина ли искате да изтриете "%s"? Ако изтриете само папката, адресите от нея ще бъдат преместени в родителската папка.

en: Do you want to delete '%s'?
    The addresses it contains will be lost.
bg: Наистина ли искате да изтриете "%s"?
    Адресите, които съдържа, ще бъдат изгубени.

en: Do you want to delete '%s'?
    The addresses it contains will not be lost.
bg: Наистина ли искате да изтриете '%s'?
    Адресите, които съдържа, ще бъдат изгубени.

en: Do you want to delete the query results and addresses in '%s' ?
bg: Наистина ли искате да изтриете резултатите от търсенето и адресите в '%s' ?

en: Do you want to install theme for all users?
bg: Наистина ли искате да инсталирате темата за всички потребители?

en: Do you want to synchronise your folders now?
bg: Искате да синхронизирате папките си сега?

en: Do_n't encrypt
bg: Да _не се шифрира

en: Documentation team
bg: Екип за документиране

en: Doing POP before SMTP...
bg: Изпълняване на POP преди SMTP...

en: Domain name
bg: Име на домейн

en: Don't popup error dialog on receive error
bg: Да не се показва прозорец за грешка при получаване

en: Don't quit
bg: Да не се излиза

en: Don't use SSL
bg: Да не се използва SSL

en: Don't use SSL (but, if necessary, use STARTTLS)
bg: Да не се използва SSL (но при нужда да се използва STARTTLS)

en: Done (%d message (%s) received) | Done (%d messages (%s) received)
bg[0]: Готово (%d писмо (%s) получено)
bg[1]: Готово (%d писма (%s) получени)

en: Done (no new messages)
bg: Готово (няма нови писма)

en: Done.
bg: Готово.

en: Down_load messages
bg: Из_тегляне на писмата

en: Draft
bg: Чернова

en: Drafts
bg: Чернови

en: Duplicate email addresses
bg: Повтарящи се адреси на е-поща

en: E_mail from account
bg: Писане от _сметка

en: E_xecute
bg: И_зпълнение

en: E_xit
bg: _Спиране на програмата

en: E_xit Claws Mail
bg: _Спиране на Claws Mail

en: E_xpand all threads
bg: _Разгъване на всички нишки

en: Edit
bg: _Редактиране

en: Edit Addressbook
bg: Редактиране на адресник

en: Edit Group Data
bg: Редактиране данните на група

en: Edit Group Details
bg: Редактиране данните на група

en: Edit JPilot Entry
bg: Редактиране на запис за JPilot

en: Edit LDAP - Select Search Base
bg: Редактиране на LDAP — Избор на основа на търсенето

en: Edit LDAP Server
bg: Редактиране на LDAP-сървър

en: Edit Person Data
bg: Редактиране на личните данни

en: Edit Person Details
bg: Редактиране на лични данни

en: Edit accounts
bg: Редактиране на сметките

en: Edit folder
bg: Редактиране на папка

en: Edit search criteria
bg: Редактиране критериите на търсенето

en: Edit vCard Entry
bg: Редактиране на запис за vCard

en: Edit with e_xternal editor
bg: Редактиране с _външен редактор

en: Edit with external editor
bg: Редактиране с външен редактор

en: Editing
bg: Редактиране

en: Email Address
bg: Адрес на е-поща

en: Empty _trash...
bg: Изчистване на _кошчето...

en: Empty all _Trash folders
bg: Изчистване на всички ко_шчета

en: Empty trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Empty trash on exit
bg: Изчистване на кошчето при изход

en: Enable
bg: Включване

en: Enable SpamAssassin plugin
bg: Включване на приставката SpamAssassin

en: Enable alternate dictionary
bg: Включване на различен речник

en: Enable coloration of message text
bg: Включване на оцветяването на писмата

en: Enable spell checker
bg: Включване на правописната проверка

en: Encoding
bg: Кодиране

en: Encrypt sent messages with your own key in addition to recipient's
bg: Шифриране на писмата със собствения ключ, освен с тези на получателите

en: Encrypted
bg: Шифрирано

en: Encrypted message
bg: Шифрирано писмо

en: Encrypted, has attachment(s)
bg: Шифрирано, има прикрепени файлове

en: Encryption failed, %s
bg: Грешка при шифриране, %s

en: Encryption warning
bg: Предупреждение от шифриране

en: End of file encountered
bg: Достигнат е краят на файла

en: End of list reached; continue from beginning?
bg: Достигнат е краят на списъка. Да се продължи ли от началото?

en: End of message reached; continue from beginning?
bg: Достигнат е краят на писмото. Да се продължи ли от началото?

en: Enter another user or key ID:
bg: Въведете друг потребител или ключ:

en: Enter text to replace '%s'
bg: Въвеждане на текста за заместване '%s'

en: Enter the argument for the following action:
    ('%%h' will be replaced with the argument)
      %s
bg: Въведете аргументите за следното действие:
    ('%%h' ще бъде заместен с аргумента)
      %s

en: Enter the argument for the following action:
    ('%%u' will be replaced with the argument)
      %s
bg: Въведете аргументите за следното действие:
    ('%%u' ще бъде заместен с аргумента)
      %s

en: Enter variable
bg: Въвеждане на променлива

en: Entry not saved
bg: Записът не е запазен

en: Equivalent to Dillo's '--fullwindow' option
bg: Равнозначно на настройката на Dillo '--fullwindow'

en: Equivalent to Dillo's '--local' option
bg: Равнозначно на настройката на Dillo '--local'

en: Error
bg: Грешка

en: Error allocating memory
bg: Грешка при заделяне на памет

en: Error authenticating to %s:%d ...
bg: Грешка при автентификацията към %s:%d·...

en: Error binding to LDAP server
bg: Греша при включването към LDAP-сървър

en: Error checking signature: %s
bg: Грешка при проверка на подписа: %s

en: Error checking signature: no status
bg: Грешка при проверка на подписа: няма състояние

en: Error connecting to LDAP server
bg: Грешка при свързване с LDAP-сървър

en: Error creating HTML file
bg: Грешка при създаване на HTML-файла

en: Error creating LDIF file
bg: Грешка при създаване на LDIF-файла

en: Error importing MUTT file.
bg: Грешка при внасяне на файла от MUTT

en: Error importing Pine file.
bg: Грешка при внасяне на файла от Pine

en: Error in LDAP search criteria
bg: Грешка в критериите за търсене в LDAP

en: Error initializing LDAP
bg: Грешка при зареждане на LDAP

en: Error logging in to %s:%d ...
bg: Грешка при свързване към %s:%d ...

en: Error messages
bg: Съобщения за грешки

en: Error occurred while executing command: %s
bg: Грешка при изпълнението на командата: %s

en: Error occurred while posting the message to %s.
bg: Грешка при изпращането на писмото до %s.

en: Error occurred while processing mail.
bg: Грешка при обработката на пощата.

en: Error occurred while processing mail:
    %s
bg: Грешка при обработката на пощата&
    %s

en: Error occurred while sending the message.
bg: Грешка при изпращането на писмото.

en: Error occurred while sending the message:
    %s
bg: Грешка при изпращането на писмото:
    %s

en: Error opening directory
bg: Грешка при отваряне на директория

en: Error opening file
bg: Грешка при отваряне на файл

en: Error reading file
bg: Грешка при четене на файл

en: Error searching LDAP database
bg: Грешка при търсене в LDAP база от данни

en: Error starting TLS connection
bg: Грешка при TLS-свързване

en: Error when writing temporary file for news sending.
bg: Грешка при писането на временен файл за изпращане на новина.

en: Error writing to file
bg: Грешка при запис във файл

en: Error:
bg: Грешка:

en: Error:
bg: Грешка:

en: Error: couldn't get theme status
bg: Грешка при определянето състоянието на темата

en: Event executed on click
bg: Създадено събитие при щракане

en: Example
bg: Пример

en: Execute
bg: Изпълнение

en: Execute immediately when moving or deleting messages
bg: Незабавно изпълнение на преместване или изтриване на писма

en: Exit
bg: Спиране на програмата

en: Exit Claws Mail?
bg: Да се спре ли Claws Mail?

en: Exiting...
bg: Излизане...

en: Expire after
bg: Изтича след

en: Expired SSL Certificate
bg: Изтекъл SSL-сертификат

en: Expired key from %s.
bg: Изтекъл ключ от %s.

en: Expired signature from %s.
bg: Изтекъл подпис от %s.

en: Expired signature from uid "%s" (Validity: %s)
bg: Изтекъл подпис от "%s" (Валидност: %s)

en: Expires on:
bg: Изтича на:

en: Export Address Book to HTML File
bg: Изнасяне на адресника в HTML-файл

en: Export Address Book to LDIF File
bg: Изнасяне на адресника в LDIF-файл

en: Export LDI_F...
bg: Изнасяне в LDI_F...

en: Export _HTML...
bg: Изнасяне в _HTML...

en: Export to mbox file
bg: Изнасяне в mbox-файл

en: Export to mbox has failed.
bg: Грешка при изнасяне в mbox-файл.

en: Exporting to mbox...
bg: Изнасяне в mbox-файл...

en: Extended
bg: Разширени

en: Extended Search
bg: Разширено търсене

en: External Programs
bg: Външни програми

en: External program test
bg: Изпробване на външната програма

en: Face
bg: Лице

en: Face:
bg: Лице:

en: Failed installing theme
bg: Грешка при инсталацията на темата

en: Failed to Create Directory
bg: Грешка при създаване на папката

en: Failed to allocate memory for Plugin
bg: Грешка при заделянето на памет за приставка

en: Failed to import image: 
    %s
bg: Грешка при внасяне на изображението:
    %s

en: Failed to save image: 
    %s
bg: Грешка при запазване на изображението:
    %s

en: Faster switching with last used dictionary
bg: Бързо преминаване към последно избрания речник

en: Fetching message (%s)...
bg: Изтегляне на писмо (%s)...

en: Fetching message...
bg: Изтегляне на писмо...

en: File
bg: Файл

en: File %s failed
    while installing theme.
bg: Файлът %s върна грешка
    по време на инсталацията на темата.

en: File %s failed
    while removing theme.
bg: Файлът %s върна грешка
    по време на премахването на темата.

en: File %s is empty.
bg: Файлът "%s" е празен.

en: File '%s' already exists.
    Can't create folder.
bg: Файлът "%s" вече съществува.
    Папката не може да бъде създадена.

en: File '%s' could not be read.
bg: Файлът "%s" не може да бъде прочетен.

en: File Info
bg: Данни на файла

en: File Name
bg: Име на файла

en: File Name :
bg: Име на файла:

en: File appears to be OK.
bg: Файлът изглежда наред..

en: File does not appear to be JPilot format.
bg: Файлът изглежда не е във формат JPilot.

en: File does not appear to be a valid address book format.
bg: Файлът изглежда не е в правилен формат за адресник.

en: File does not appear to be vCard format.
bg: Файлът изглежда не е във формат vCard.

en: File doesn't exist or is empty.
bg: Файлът не съществува или е празен.

en: File exported successfully.
bg: Файлът е изнесен успешно.

en: File imported.
bg: Файлът е внесен

en: File name
bg: Име на файла

en: File not specified
bg: Не е указан файл

en: Filename:
bg: Име на файла:

en: Filesize:
bg: Размер на файла:

en: Filter _selected messages
bg: Филтриране на из_браните писма

en: Filter messages on receiving
bg: Филтриране на писмата при получаване

en: Filtering
bg: Филтриране

en: Filtering Lo_g
bg: Дневник на _филтрирането

en: Filtering configuration
bg: Настройка на филтрирането

en: Filtering messages...
bg: Филтриране на писмата...

en: Filtering rules not saved
bg: Правилата за филтриране не са записани.

en: Filtering...
bg: Филтриране...

en: Filtering/Processing configuration
bg: Настройка на филтрирането и обработката

en: Find _all
bg: Намери _всички

en: Find duplicates...
bg: Откриване на повторения...

en: Find groups:
bg: Търсене на групи:

en: Find in current message
bg: Търсене в текущото писмо

en: Find text:
bg: Текст за търсене:

en: Fingerprint:
bg: Отпечатък:

en: Finish
bg: Готово

en: Finished (%d new message) | Finished (%d new messages)
bg[0]: Готово (%d ново писмо)
bg[1]: Готово (%d нови писма)

en: Finished (no new messages)
bg: Готово (няма нови писма)

en: First Name
bg: Малко име

en: First Name, Last Name
bg: Малко име, фамилно име

en: First page
bg: Първа страница

en: First, you have to set the location of mailbox.
    You can use existing mailbox in MH format
    if you have the one.
    If you're not sure, just select OK.
bg: За начало трябва да посочите къде се намира пощенската кутия.
    Може да използвате вече налични такива в MH формат.
    Ако не сте сигурен за това, просто натиснете OK.

en: Fold from level _2
bg: Сгъване след ниво _2

en: Fold from level _3
bg: Сгъване след ниво _3

en: Folder
bg: Папка

en: Folder (normal, opened)
bg: Папка (нормална, отворена)

en: Folder chmod
bg: Права за папката

en: Folder color
bg: Цвят на папката

en: Folder containing new messages
bg: Папка с нови писма

en: Folder contains marked messages
bg: Папката съдържа отбелязани писма

en: Folder could not be opened.
bg: Папката не може да бъде отворена.

en: Folder list
bg: Списък с папки

en: Folder synchronisation
bg: Синхронизиране на папките

en: Folder type
bg: Вид папка

en: Folder with read messages hidden
bg: Папка със скрити прочетени писма

en: Folders
bg: Папки

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: For use by strftime (afternoon)|PM
bg: сл. обяд

en: For use by strftime (afternoon, lowercase)|pm
bg: сл. обяд

en: For use by strftime (default 12-hour time format)|%I:%M:%S %p
bg: %I:%M:%S %p

en: For use by strftime (default date format)|%m/%d/%y
bg: %d.%m.%Y

en: For use by strftime (default date+time format)|%a %b %e %H:%M:%S %Y
bg: %A %e %B %Y %H:%M:%S

en: For use by strftime (default time format)|%H:%M:%S
bg: %H:%M:%S

en: For use by strftime (morning)|AM
bg: пр. обяд

en: For use by strftime (morning, lowercase)|am
bg: пр. обяд

en: For_ward as attachment
bg: Преп_ращане като прикрепен файл

en: Format
bg: Формат

en: Forward
bg: Препращане

en: Forward Message
bg: Препращане на писмото

en: Forward Message options
bg: Настройки за препращане на писмо

en: Forward as attachment
bg: Препращане като прикрепен файл

en: Forwarded
bg: Препратени

en: Forwarding
bg: Препращане

en: From
bg: От

en: From, To or Subject
bg: От, До или Относно

en: From, To or Subject:
bg: От, До или Относно:

en: From/To/Subject/Tag
bg: От, До, Относно или етикет

en: From:
bg: От:

en: From: <i>%s</i>
bg: От: <i>%s</i>

en: Full
bg: Пълно

en: Full Name
bg: Пълно име

en: Full Name Format
bg: Формат на пълното име

en: Full name
bg: Пълно име

en: Full window mode (hide controls)
bg: Режим на пълен екран (скриване на бутоните)

en: Fw: multiple emails
bg: Препратено: няколко писма

en: GTK+ %d.%d.%d / GLib %d.%d.%d
    Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: %s
bg: GTK+ %d.%d.%d / GLib %d.%d.%d
    Локал: %s (кодова таблица: %s)
    Операционна система: %s

en: GTK+ %d.%d.%d / GLib %d.%d.%d
    Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: %s %s (%s)
bg: GTK+ %d.%d.%d / GLib %d.%d.%d
    Локал: %s (кодова таблица: %s)
    Операционна система: %s %s (%s)

en: GTK+ %d.%d.%d / GLib %d.%d.%d
    Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: unknown
bg: GTK+ %d.%d.%d / GLib %d.%d.%d
    Локал: %s (кодова таблица: %s)
    Операционна система: непозната

en: General
bg: Общи

en: Generate Message-ID
bg: Съставяне на Message-ID

en: Generate a new key pair
bg: Създаване на нова двойка ключове

en: Get Mail
bg: Провери поща

en: Get from _all accounts
bg: Получаване от _всички сметки

en: Get from _current account
bg: Получаване от _текущата сметка

en: Get more...
bg: Вземане на още...

en: Getting the number of new messages (LAST)...
bg: Получаване броя на новите писма (LAST)...

en: Getting the number of new messages (STAT)...
bg: Получаване броя на новите писма (STAT)...

en: Getting the number of new messages (UIDL)...
bg: Получаване броя на новите писма (UIDL)...

en: Getting the size of messages (LIST)...
bg: Получаване размера на писмата (LIST)...

en: Go back to email
bg: Връщане към писмото

en: Go back to the folder list
bg: Връщане към списъка с папките

en: Go back to the folder list (You have unread messages)
bg: Връщане към списъка с папките (Имате непрочетени писма)

en: Go to Inbox
bg: Отиване към входящите

en: Go to Next Unread Message
bg: Преход към следващото непрочетено писмо

en: Go to Previous Unread Message
bg: Преход към предишното непрочетено писмо

en: Go to folder list
bg: Към списъка с папки

en: Gold
bg: Златно

en: Good signature (untrusted) from %s.
bg: Правилен подпис (недоверен) от %s

en: Good signature from %s.
bg: Правилен подпис от %s.

en: Good signature from uid "%s" (Validity: %s)
bg: Правилен подпис от "%s" (Валидност: %s)

en: Greek (ISO-8859-7)
bg: Гръцко (ISO-8859-7)

en: Greek (ISO-8859-_7)
bg: Гръцко (ISO-8859-_7)

en: Green
bg: Зелено

en: Grey
bg: Сиво

en: Group
bg: Група

en: Group Name
bg: Име на групата

en: HTML Output Directory '%s'
    does not exist. OK to create new directory?
bg: Изходната директория за HTML "%s"
    не съществува. Да бъде ли създадена?

en: HTML Output File
bg: Изходен HTML-файл

en: HTML messages
bg: Писма в HTML

en: Half page
bg: Половин страница

en: Ham
bg: Нормално

en: Has attachment(s)
bg: Има прикрепени файлове

en: Hea_der
bg: _Заглавна част

en: Header
bg: Заглавка

en: Header Fields
bg: Полета на заглавки

en: Header Name
bg: Име на заглавката

en: Header is not set.
bg: Не е указана заглавката.

en: Header name
bg: Име на заглавката

en: Header name is not set.
bg: Не е указано името на заглавката.

en: Headers
bg: Заглавки

en: Headers part
bg: Заглавна част

en: Hebrew
bg: Еврейски

en: Hebrew (ISO-8859-8)
bg: Еврейско (ISO-8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
bg: Еврейско (Windows-1255)

en: Hello,\n
bg: Здравейте,\n

en: Help
bg: Помощ

en: Hi_gh
bg: _Високо

en: Hidden columns
bg: Скрити колони

en: Hidden headers
bg: Скрити заглавки

en: Hide
bg: Скриване

en: Hide Claws Mail at start-up
bg: Скриване на програмата при зареждане

en: Hide at start-up
bg: Скриване при зареждане

en: Hide deleted messages
bg: Скриване на изтритите писма

en: High
bg: Високо

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Hostname or IP address of spamd server
bg: Име на хост или IP-адрес на spamd-сървъра

en: IMAP error on %s: APPEND error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата APPEND

en: IMAP error on %s: CAPABILITY error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата CAPABILITY

en: IMAP error on %s: CHECK error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата CHECK

en: IMAP error on %s: CLOSE error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата CLOSE

en: IMAP error on %s: COPY error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата COPY

en: IMAP error on %s: CREATE error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата CREATE

en: IMAP error on %s: DELETE error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата DELETE

en: IMAP error on %s: EXAMINE error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата EXAMINE

en: IMAP error on %s: EXPUNGE error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата EXPUNGE

en: IMAP error on %s: EXTENSION error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата EXTENSION

en: IMAP error on %s: FETCH error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата FETCH

en: IMAP error on %s: INVAL error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата INVAL

en: IMAP error on %s: LIST error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата LIST

en: IMAP error on %s: LOGIN error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата LOGIN

en: IMAP error on %s: LOGOUT error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата LOGOUT

en: IMAP error on %s: LSUB error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата LSUB

en: IMAP error on %s: NOOP error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата NOOP

en: IMAP error on %s: RENAME error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата RENAME

en: IMAP error on %s: SASL error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата SASL

en: IMAP error on %s: SEARCH error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата SEARCH

en: IMAP error on %s: SELECT error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата SELECT

en: IMAP error on %s: SSL error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата SSL

en: IMAP error on %s: STARTTLS error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата STARTTLS

en: IMAP error on %s: STATUS error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата STATUS

en: IMAP error on %s: STORE error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата STORE

en: IMAP error on %s: SUBSCRIBE error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата SUBSCRIBE

en: IMAP error on %s: UID COPY error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата UID COPY

en: IMAP error on %s: UID FETCH error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата UID FETCH

en: IMAP error on %s: UID SEARCH error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата UID SEARCH

en: IMAP error on %s: UID STORE error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата UID STORE

en: IMAP error on %s: UNSUBSCRIBE error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при командата UNSUBSCRIBE

en: IMAP error on %s: Unknown error [%d]
bg: Грешка в IMAP към %s: непозната грешка [%d]

en: IMAP error on %s: authenticated
bg: Грешка в IMAP към %s: автентикация е получена

en: IMAP error on %s: bad state
bg: Грешка в IMAP към %s: неправилно състояние

en: IMAP error on %s: connection not accepted
bg: Грешка в IMAP към %s: свързването не е прието

en: IMAP error on %s: connection refused
bg: Грешка в IMAP към %s: свързването е отказано

en: IMAP error on %s: fatal error
bg: Грешка в IMAP към %s: критична грешка

en: IMAP error on %s: memory error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка в паметта

en: IMAP error on %s: not authenticated
bg: Грешка в IMAP към %s: автентикация не е получена

en: IMAP error on %s: parse error (very probably non-RFC compliance from the server)
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка при обработката (вероятно сървърна несъвместимост с RFC)

en: IMAP error on %s: protocol error(very probably non-RFC compliance from the server)
bg: Грешка в IMAP към %s: протоколна грешка (вероятно сървърна несъвместимост с RFC)

en: IMAP error on %s: stream error
bg: Грешка в IMAP към %s: грешка в потока

en: IMAP server directory
bg: Директория на IMAP-сървъра

en: IMAP server directory:
bg: Директория на IMAP сървъра

en: IMAP4 connection broken
bg: Разпадане на връзката по IMAP4

en: IMAP4 connection to %s has been disconnected. Reconnecting...
bg: Връзката по IMAP4 с %s е прекъсната. Повторно свързване...

en: IMAP4 port
bg: Порт на IMAP4

en: IMAP4 server is not entered.
bg: Не е указан IMAP4-сървър.

en: Icon
bg: Икона

en: Icon Legend
bg: Обяснение на иконите

en: Icon _Legend
bg: О_бяснение на иконите

en: Icon text
bg: Текст

en: Icons
bg: Икони

en: If 'Automatic' is selected, the optimal encoding for the current locale will be used
bg: Ако 'Автоматично' е избрано, ще бъде използвано оптималното за тукущите локални настройки кодиране

en: If there are more than 3 quote levels, the colors will be reused
bg: Повторно използване на цветовата иерархия, ако има повече от 3 нива на цитиране

en: Ignore attachment
bg: Пренебрегване на прикачения файл

en: Ignore thread
bg: Пренебрегване на нишката

en: Ignored thread
bg: Пренебрегната нишка

en: Image Viewer
bg: Преглед на изображения

en: Import LDIF file into Address Book
bg: Внасяне на LDIF-файл в адресника

en: Import MUTT file into Address Book
bg: Внасяне на файл на MUTT в адресника

en: Import M_utt file...
bg: Внасяне на файл от _Mutt...

en: Import Pine file into Address Book
bg: Внасяне на файл на Pine в адресника

en: Import _LDIF file...
bg: Внасяне на _LDIF-файл...

en: Import _Pine file...
bg: Внасяне на файл от _Pine...

en: Import mbox file
bg: Внасяне на mbox-файл

en: In all folders
bg: Във всички папки

en: In reply to
bg: В отговор на

en: In reply to:
bg: В отговор на:

en: In selected folder
bg: В избраната папка

en: In-Reply-To
bg: В отговор на:

en: In-Reply-To:
bg: В отговор на:

en: Inbox
bg: Входящи

en: Include subfolders
bg: Включване на под-папките

en: Incorrect part
bg: Неправилна част

en: Information
bg: Данни

en: Information about extended symbols
bg: Подробности за допълнителните символи

en: Inherit properties from parent folder
bg: Наследяване нстройките от родителската директория

en: Input new name for '%s':
bg: Въведете ново име за "%s":

en: Input password
bg: Въведете парола

en: Input password for %s on %s:
bg: Въведете паролата за %s на %s:

en: Input password for %s:
bg: Въведете парола за %s:

en: Input password:
bg: Въведете парола:

en: Input the name of new folder:
bg: Въведете име за новата папка:

en: Input the new name of folder:
bg: Въведете новото име на папката:

en: Insecure connection
bg: Несигурна връзка

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Insert file
bg: Вмъкване на файл

en: Insert or attach?
bg: Вмъкване или прикрепяне?

en: Insert si_gnature
bg: Добавяне на по_дпис

en: Insert sig.
bg: Добавяне на подпис

en: Insert signature
bg: Добавяне на подпис

en: Install new...
bg: Инсталиране на нова...

en: Install theme '%s'
bg: Инсталиране на темата "%s"

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Internal Function
bg: Вградена функция

en: Internal error: unexpected value for prefs_common.next_unread_msg_dialog
bg: Вътрешна грешка: неочаквана стойност на prefs_common.next_unread_msg_dialog

en: Internal theme has %d icons
bg: Вградената тема има %d икони

en: Invalid MIME type.
bg: Неправилен вид по MIME

en: Invalid filtering action(s):
    %s
bg: Грешни действия за филтриране:
    %s

en: Item type
bg: Вид запис

en: Japanese
bg: Японско

en: Japanese (EUC-JP)
bg: Японско (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
bg: Японско (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
bg: Японско (Shift_JIS)

en: Keep old configuration
bg: Запазване на старите настройка

en: Key ID
bg: ID на ключ

en: Key exported.
bg: Ключът е изнесен.

en: Key generated
bg: Ключът е създаден

en: Key import
bg: Внасяне на ключ

en: Keyboard shortcuts
bg: Бързи клавиши

en: Keywords
bg: Ключови думи

en: Keywords:
bg: Ключови думи:

en: Known certificate:
bg: Познат сертификат:

en: Korean
bg: Корейско

en: Korean (EUC-KR)
bg: Корейско (EUC-KR)

en: LDAP Name
bg: LDAP-име

en: LDAP Query
bg: LDAP-заявка

en: LDAP search terminated on request
bg: LDAP търсенето е прекъснато от потребителя

en: LDAP servers
bg: LDAP-сървъри

en: LDIF Field
bg: Поле в LDIF

en: LDIF Field Name
bg: Име на поле в LDIF

en: LDIF Output Directory '%s'
    does not exist. OK to create new directory?
bg: Изходната директория за LDIF "%s"
    не съществува. Да бъде ли създадена?

en: LDIF Output File
bg: Изходен LDIF-файл

en: LDIF file imported successfully.
bg: LDIF-файлът е внесен успешно.

en: LIST failed
bg: Грешка при команда LIST

en: La_yout
bg: _Подреждане

en: Label
bg: Етикет

en: Last Name
bg: Фамилно име

en: Last Name, First Name
bg: Фамилно име, малко име

en: Last page
bg: Последна страница

en: Last read message
bg: Последно прочетено писмо

en: Learn Spam or Ham
bg: Разпознаване като нежелана или нормална поща

en: Learn as _Ham
bg: Разпознаване като но_рмално

en: Learn as _Spam
bg: Разпознаване като _нежелано

en: Learn as...
bg: Разпознаване като...

en: Learn ham
bg: Разпознаване като нормална поща

en: Learn spam
bg: Разпознаване като нежелана поща

en: Learn whitelisted emails as ham
bg: Разпознаване като нормални писмата от белия списък

en: Learning failed; `%s %s %s` returned with error:
    %s
bg: Грешка при обучаването, "%s %s %s" върнато с грешка:
    %s

en: Learning failed; `%s` returned with status %d.
bg: Грешка при обучаването, "%s" върнато като %d.

en: Light brown
bg: Светлокафяво

en: Line space
bg: междуредово пространство

en: List
bg: Списък

en: List _URLs...
bg: Списък с _URL-адреси...

en: Lo_w
bg: _Ниско

en: Load Image
bg: Зареждане на изображение

en: Load remote links in mails
bg: Да се зареждат отдалечени препратки в писмата

en: Load...
bg: Зареждане...

en: Loaded plugins
bg: Заредени приставки

en: Local
bg: Локално

en: Local mailbox
bg: Локална пощенска кутия

en: Local mbox file
bg: Локален mbox-файл

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Lock
bg: Заключване

en: Locked
bg: Заключено

en: Locked message
bg: Заключено писмо

en: Log level
bg: Ниво на записите

en: Logo
bg: Лого

en: Looking for subfolders of %s...
bg: Търсене на подпапки на %s...

en: Looking for unsubscribed folders in %s...
bg: Търсене на отписани папки в %s...

en: Lookup name:
bg: Име за търсене:

en: Low
bg: Ниско

en: MIME Type
bg: Вид по MIME

en: MIME type
bg: Вид по MIME

en: MIME-Version
bg: Версия по MIME

en: MIME-Version:
bg: Версия по MIME:

en: M_ove folder...
bg: _Преместване на папка...

en: M_ove...
bg: Пре_местване...

en: Mail Handling
bg: Обработка на писмата

en: Mail address
bg: Адрес на е-поща

en: Mail address is not entered.
bg: Не е указан адресът на е-пощата.

en: Mail sent successfully.
bg: Пощата е изпратена успешно.

en: Mailbox
bg: Пощенска кутия

en: Mailbox is locked.
bg: Пощенската кутия е заключена.

en: Mailbox is locked:
    %s
bg: Пощенската кутия е заключена:
    %s

en: Mailbox setting
bg: Установяване на пощенската кутия

en: Main Window
bg: Основен прозорец

en: Main toolbar configuration
bg: Настройки на основната лента с инструменти

en: Mapped event
bg: Действие

en: Marginal
bg: Ограничено

en: Mark
bg: Отбелязване

en: Mark all as read
bg: Отбелязване на всички като прочетени

en: Mark all re_ad
bg: Отбелязване на всички като про_четени

en: Mark all read
bg: Отбелязване на всички като прочетени

en: Mark as ham
bg: Отбелязване като нормална поща

en: Mark as rea_d
bg: Отбелязано като про_четено

en: Mark as read
bg: Отбелязване като прочетено

en: Mark as spam
bg: Отбелязване като нежелана поща

en: Mark as unr_ead
bg: Отбелязано като _непрочетено

en: Mark as unread
bg: Отбелязване като непрочетено

en: Mark for deletion
bg: Отбелязване за изтриване

en: Mark for download
bg: Отбелязване за изтегляне

en: Mark message as read
bg: Отбелязване на писмата като прочетени

en: Mark spam as read
bg: Отбелязване нежеланата поща като прочетена

en: Marked
bg: Отбелязано

en: Marked message
bg: Отбелязано писмо

en: Match all of the following
bg: Съвпадение с всяко от следните

en: Match any of the following
bg: Съвпадение с което и да е от следните

en: Match criteria:
bg: Критерии на търсенето:

en: Maximum Entries
bg: Максимален брой записи

en: Maximum number of articles to download
bg: Максимален брой статии за изтегляне

en: Maximum size
bg: Максимален размер

en: Mbox file:
bg: Mbox-файл:

en: Mbox import has failed.
bg: Грешка при внасяне на mbox-файла.

en: Medium
bg: Средно

en: Menu name
bg: Име за менюто

en: Menu name and command are too long.
bg: Името за менюто и командата са твърде дълги.

en: Menu name is not set.
bg: Не е указано име за менюто.

en: Menu name is too long.
bg: Името за менюто е твърде дълго.

en: Mess_age source
bg: _Код на писмото

en: Message
bg: Писмо

en: Message Printing
bg: Печатане на писмата

en: Message View
bg: Преглед на писмо

en: Message Window
bg: Прозорец на писмо

en: Message has attachment(s)
bg: Писмото има прикрепен файл(ове)

en: Message has been forwarded
bg: Писмото е препратено

en: Message has been replied to
bg: На писмото е отговорено

en: Message is encrypted and has attachment(s)
bg: Писмото е шифрирано и има прикрепен файл(ове)

en: Message is in a watched thread
bg: Писмото е в наблюдавана нишка

en: Message is in an ignored thread
bg: Писмото е в пренебрегвана нишка

en: Message is marked for copying
bg: Писмото е отбелязано за копиране

en: Message is marked for deletion
bg: Писмото е отбелязано за изтриване

en: Message is marked for moving
bg: Писмото е отбелязано за преместване

en: Message is signed and has attachment(s)
bg: Писмото е цифрово подписано и има прикрепен файл(ове)

en: Message is spam
bg: Писмото е нежелана поща

en: Message is too big (Maximum size is %s)
bg: Писмото е твърде голямо (максималният размер е %s)

en: Message list
bg: Списък с писмата

en: Message list columns configuration
bg: Настройка на колоните в списъка с писма

en: Message view
bg: Преглед на писмо

en: Message view toolbar configuration
bg: Настройка на лентата с инструменти Преглед на писмо

en: Message: %s
bg: Писмо: %s

en: Messages
bg: Писма

en: Messages larger than this will not be checked
bg: Писма с по-голям размер няма да бъдат проверявани

en: Migrating configuration...
bg: Мигриране на настройките...

en: Migration failed!
bg: Грешка при мигрирането!

en: Migration of configuration
bg: Мигриране на настройките

en: Mime type
bg: Вид по MIME

en: Minimize to tray
bg: Минимизиране в системния панел

en: Missing required information
bg: Липсват задължителни данни

en: Misspelled word color
bg: Цвят за сгрешените думи

en: More plugins are available from the Claws Mail website.
bg: Още приставки може да намерите на уеб-страницата ва Claws Mail.

en: More...
bg: Още...

en: Move
bg: Преместване

en: Move Email Addresses to or from Group with arrow buttons
bg: Премествайте адреси от и към групата чрез бутоните със стрелки

en: Move a character backward
bg: Придвижване с един знак назад

en: Move a character forward
bg: Придвижване с един знак напред

en: Move a word backward
bg: Придвижване с една дума назад

en: Move a word forward
bg: Придвижване с една дума напред

en: Move failed!
bg: Грешка при преместването!

en: Move folder
bg: Преместване на папка

en: Move one page down
bg: Преместване една страница надолу

en: Move one page up
bg: Преместване една страница нагоре

en: Move selected action down
bg: Преместване избраното действие надолу

en: Move the selected action up
bg: Преместване избраното действие нагоре

en: Move the selected rule down
bg: Преместване избраното правило надолу

en: Move the selected rule one page down
bg: Преместване на избраното правило една страница надолу

en: Move the selected rule one page up
bg: Преместване на избраното правило една страница нагоре

en: Move the selected rule to the bottom
bg: Преместване на избраното правило най-долу

en: Move the selected rule to the top
bg: Преместване на избраното правило най-горе

en: Move the selected rule up
bg: Преместване избраното правило нагоре

en: Move the selected template down
bg: Преместване на избрания шаблон надолу

en: Move the selected template up
bg: Преместване на избрания шаблон нагоре

en: Move to _trash
bg: Изхвърляне в _кошчето

en: Move to beginning of line
bg: Придвижване до началото на реда

en: Move to end of line
bg: Придвижване до края на реда

en: Move to next line
bg: Придвижване до следващия ред

en: Move to previous line
bg: Придвижване до предишния ред

en: Moving %s to %s...
bg: Преместване на %s в %s...

en: Moving %s to %s...
bg: Преместване на %s в %s...

en: Moving messages...
bg: Преместване на писмата...

en: NNTP port
bg: NNTP порт

en: NNTP server is not entered.
bg: NNTP сървърът не е указан.

en: N_ext unread message
bg: Следва_що непрочетено писмо

en: Name
bg: Име

en: Name already exists but is not a directory.
bg: Името вече съществува, но не е директория.

en: Name is too long.
bg: Името е твърде дълго.

en: Name of account
bg: Име на сметката

en: Name:
bg: Име:

en: Name:
bg: Име:

en: Ne_xt new message
bg: Следващо но_во писмо

en: Network _Log
bg: Мрежов _дневник

en: Network log
bg: Мрежов дневник

en: Network protocol messages
bg: Съобщения от мрежовите протоколи

en: Never
bg: Никога

en: Never send Return Receipts
bg: Никога да не се изпращат разписки за получаване

en: New
bg: Нови

en: New %d, Unread: %d, Total: %d
bg: Нови %d, Непрочетени: %d, Общо: %d

en: New Contacts
bg: Нов контакт

en: New LDAP _Server
bg: Нов на _LDAP-сървър

en: New _Address
bg: Нов _адрес

en: New _Book
bg: Нов _адресник

en: New _Folder
bg: Нова _папка

en: New _Group
bg: Нова _група

en: New _JPilot
bg: Ново устройство _JPilot

en: New _vCard
bg: Нова _визитка

en: New attribute name:
bg: Ново име на атрибута:

en: New certificate:
bg: Нов сертификат:

en: New folder
bg: Нова папка

en: New folder name must not contain the namespace path separator
bg: Името на новата папка не може да съдържа знак за разделител на пътя

en: New message
bg: Ново писмо

en: New tag:
bg: Нов етикет:

en: New user, could not save address book files.
bg: Нов потребител, грешка при запазването на файловете на адресника.

en: New user, could not save index file.
bg: Нов потребител, грешка при запазването на индексния файл.

en: NewFolder
bg: НоваПапка

en: News (NNTP)
bg: Новини (NNTP)

en: News server
bg: Новинарски сървър

en: Newsgroup name
bg: Име на новинарска група

en: Newsgroup subscription
bg: Записване за новинарска група

en: Newsgroups
bg: Новинарски групи

en: Newsgroups:
bg: Новинарски групи:

en: Next
bg: Следващо

en: Next la_beled message
bg: Следващо _етикирано писмо

en: Next m_arked message
bg: Следващо отбеля_зано писмо

en: Next page
bg: Следваща страница

en: Next part (a)
bg: Следваща част (a)

en: Next unread _folder
bg: К_ъм следващата папка с непрочетено писмо

en: Nick Name
bg: Псевдоним

en: Nickname
bg: Прякор

en: No
bg: Не

en: No LDAP entries found for search criteria
bg: Не са намерени LDAP записи към този критерий за търсене

en: No PGP key found
bg: Не е открит PGP-ключ

en: No account for sending mails available!
bg: Няма зададена сметка за изпращане на писма!

en: No action was defined.
bg: Не са указано действие.

en: No certificate issuer found
bg: Не е открит издателят на сертификата

en: No dictionary selected.
bg: Не е избран речник

en: No disk space left.
bg: Няма достатъчно място на диска.

en: No duplicate email addresses found in the address book
bg: Не са открити повтарящи се адреси в адресника

en: No info file available for this theme
bg: Няма налична информация за тази тема

en: No information available
bg: Няма налични данни

en: No labeled message found. Search from the beginning?
bg: Няма намерени оцветени писма. Търсене от началото?

en: No labeled message found. Search from the end?
bg: Няма намерени оцветени писма. Търсене от края?

en: No labeled messages.
bg: Няма оцветени писма.

en: No marked message found. Go to next folder?
bg: Няма открити отбелязани писма. Да се влезе ли в следващата папка?

en: No marked message found. Search from the end?
bg: Няма открити отбелязани писма. Търсене от края?

en: No marked messages.
bg: Няма отбелязани писма.

en: No misspelled word found.
bg: Не са открити сгрешени думи.

en: No more labeled messages
bg: Няма повече оцветени писма

en: No more marked messages
bg: Няма повече отбелязани писма.

en: No more new messages
bg: Няма повече нови писма

en: No more unread messages
bg: Няма повече непрочетени писма

en: No new message found. Go to next folder?
bg: Няма открити нови писма. Да се отиде ли в следващата папка?

en: No new message found. Search from the end?
bg: Няма открити нови писма. Да се търси ли от края?

en: No new messages.
bg: Няма нови писма.

en: No path specified
bg: Не е указан път

en: No permissions to create directory.
bg: Няма права за създаване на папката.

en: No posting allowed
bg: Не е разрешено изпращането

en: No recipient keys defined.
bg: Не са указани ключове на получателя.

en: No registered viewer for this file type.
bg: Няма регистрирана програма за този вид файлове.

en: No secret key found.
bg: Не е открит частен ключ.

en: No signature found
bg: Не е открит подпис

en: No specific account has been found to send, and an error happened during SMTP session.
bg: Не беше намерена сметка за изпращане на писмото и възникна грешка по време на SMTP сесията.

en: No unread message found. Go to next folder?
bg: Няма открити непрочетени писма. Да се влезе ли в следващата папка?

en: No unread message found. Search from the end?
bg: Няма открити непрочетени писма. Да се търси ли от края?

en: No unread messages.
bg: Няма непрочетени писма.

en: None
bg: Без

en: None (SMTP only)
bg: Без (само SMTP)

en: Not a text part
bg: Не е текстова част

en: Not specified.
bg: Не е указано.

en: Nothing
bg: Нищо

en: Notice
bg: Бележка

en: Number
bg: Номер

en: O_ther Attributes
bg: _Други данни

en: Offline _mode
bg: Из_ключен режим

en: Offline warning
bg: Предупреждение за изключен режим

en: Old address book converted successfully.
bg: Старият адресник е преобразуван успешно.

en: Old address book converted,
    could not save new address index file.
bg: Старият адресник е преобразуван,
    грешка при запазването на индексния файл за новия адресник.

en: On %d\n%f wrote:\n\n%q
bg: На %d\n%f написа:\n\n%q

en: On %d\n%f wrote:\n\n%q\n%X
bg: На %d\n%f написа:\n\n%q\n%X

en: On exit
bg: При изход

en: On_ly once
bg: Само _веднъж

en: Only on manual receiving
bg: Само при ръчна проверка

en: Only root can remove system themes
bg: Само root може да премахне вградените теми

en: Open
bg: Отваряне

en: Open A_ddressbook
bg: Отваряне на _адресника

en: Open _with (o)...
bg: Отваряне _с (o)...

en: Open email
bg: Отваряне на писмо

en: Open folder/Go to folder list
bg: Отваряна на папка/Показване на списъка с папки

en: Open in new _window
bg: Отваряне в _нов прозорец

en: Open message when selected
bg: Отваряне на писмото при избиране

en: Open with
bg: Отваряне с

en: Open with Web Browser
bg: Отваряне с уеб-четец

en: Opening Folder %s...
bg: Отваряне на папка %s...

en: Orange
bg: Оранжево

en: Organization
bg: Организация

en: Organization:
bg: Организация:

en: Organization:
bg: Организация:

en: Othe_rs
bg: _Други

en: Other
bg: Други

en: Outbox
bg: Изпратени

en: Outgoing encoding
bg: Изходящо кодиране

en: Overwrite
bg: Презаписване

en: Overwrite existing file '%s'?
bg: Да се презапише ле съществуващия файл "%s"?

en: Overwrite existing file?
bg: Да се презапише ли съществуващия файл?

en: Overwrite mbox file
bg: Презаписване на mbox-файла

en: Owner
bg: Собственик

en: POP authentication timeout:
bg: Изтичане времето за POP-включване:

en: POP before SMTP
bg: POP преди SMTP

en: POP3 port
bg: POP3 порт

en: POP3 protocol error
bg: POP3: протоколна грешка

en: POP3 server is not entered.
bg: POP3 сървърът не е указан.

en: P_references...
bg: _Настройки...

en: P_revious unread message
bg: Преди_шно непрочетено писмо

en: Page %d
bg: Страница %d

en: Page down
bg: Страница надолу

en: Page setup...
bg: Настройки на страницата...

en: Page up
bg: Страница нагоре

en: Parent message
bg: Родителско писмо

en: Partially downloaded
bg: Частично изтеглено

en: Passphrase
bg: Парола

en: Passphrases did not match.
bg: Паролите не съвпадат.

en: Password
bg: Парола

en: Password:
bg: Парола:

en: Path
bg: Път

en: Path of Unix socket
bg: Път до unix-сокета

en: Path to bogofilter executable
bg: Път до програмата bogofilter

en: Person
bg: Контакт

en: Personal address
bg: Личен адрес

en: Personal addresses
bg: Лични адреси

en: Personal information
bg: Лични данни

en: Phishing attempt warning
bg: Предупреждение за получавене на писмо, изпратено под фалшива самоличност

en: Photo
bg: Снимка

en: Pick color for Target folder. Target folder is used when the option 'Execute immediately when moving or deleting messages' is turned off
bg: Установяване на цвят за целевата папка. Тя се използва, когато възможността за 'Незабавно изпълнение на преместване или изтриване на писма' е изключена

en: Pick color for folder
bg: Избор на цвят за папката

en: Pick color for folders containing new messages
bg: Цвят за папки с нови писма

en: Pick color for misspelled word
bg: Оцветяване на сгрешната дума

en: Pick color for misspelled word. Use black to underline
bg: Оцветяване на сгрешната дума. Подчертаване в черно

en: Pink
bg: Розово

en: Play sound
bg: Възпроизвеждане на звук

en: Please enter the mailbox name.
bg: Въведете име за пощенска кутия.

en: Please enter your SMTP server.
bg: Въведете Вашия SMTP сървър.

en: Please enter your SMTP username.
bg: Въведете Вашето SMTP потребителско име.

en: Please enter your name and email address.
bg: Въведете Вашите име и е-пощенски адрес.

en: Please enter your receiving server and username.
bg: Въведете Вашите входящ сървър и потребителско име.

en: Please enter your username.
bg: Въведете Вашето потребителско име.

en: Please select a file to import.
bg: Изберете файл за внасяне

en: Please select a file.
bg: Изберете файл

en: Please select the URL to open.
bg: Изберете URL за отваряне.

en: Please select the mail headers to search.
bg: Изберете заглавките, които ще бъдат търсени.

en: Please specify address book name and file to import.
bg: Изберете име на адресника и файл за внасяне

en: Please specify name for address book.
bg: Въведете име за адресника

en: Plu_gins...
bg: При_ставки

en: Plugin already loaded
bg: Приставката вече е заредена

en: Plugin is not functional.
bg: Приставката не работи

en: Plugins
bg: Приставки

en: Port
bg: Порт

en: Port of spamd server
bg: Порт на сървъра spamd

en: Possible selections
bg: Възможни избирания

en: Post-pro_cessing...
bg: Обработка _след...

en: Pre-pr_ocessing...
bg: Обработка пре_ди...

en: Preferences
bg: Настройки

en: Preferences for new account
bg: Настройки за нова сметка

en: Prev
bg: Предишно

en: Preview
bg: Преглед

en: Previous _labeled message
bg: Към _предишното писмо с етикет

en: Previous _marked message
bg: Към пре_дишното отбелязано писмо

en: Previous ne_w message
bg: _Към предишното ново писмо

en: Previous page
bg: Предишна страница

en: Previous team members
bg: Предишни членове на екипа

en: Print
bg: Отпечатване

en: Print images
bg: Отпечатване на изображенията

en: Print preview
bg: Преглед за печат

en: Privacy
bg: Поверителност

en: Privacy _System
bg: Система за по_верителност

en: Proceed
bg: Продължаване

en: Process mark
bg: Обработване на отбелязаните писма

en: Process messages on receiving
bg: Обработка на писмата при получаване

en: Process these mail header fields
bg: Обработвай тези полета на заглавки

en: Process_ing...
bg: Обра_ботка...

en: Processing (%s)...
bg: Обработка (%s)...

en: Processing (%s)...
bg: Обработка (%s)...

en: Processing configuration
bg: Обработка на настройките

en: Processing configuration for folder %s
bg: Обработка на настройките за папка "%s"

en: Processing messages...
bg: Обработка на писмата...

en: Program returns
bg: Програмата връща

en: Properties
bg: Атрибути

en: Properties for folder %s
bg: Настройки за папката %s

en: Protocol
bg: Протокол

en: Protocol:
bg: Протокол:

en: Put deleted messages in
bg: Поставяне на изтритите писма в

en: Put draft messages in
bg: Поставяне на писмата-чернови в

en: Put into queue folder and send later
bg: Поставяне в папката за чакащи писма и изпращане по-късно

en: Put queued messages in
bg: Поставяне на изчакващите писма в

en: Put sent messages in
bg: Поставяне на изпратените писма в

en: Queue
bg: Чакащи

en: Queue it anyway?
bg: Да се постави в опашката въпреки това?

en: Queued messages
bg: Чакащи писма

en: Quitting
bg: Излизане

en: Quitting...
bg: Излизане...

en: Quotation mark
bg: Знак за цитат

en: Quote
bg: Цитат

en: Quote format error at line %d.
bg: Грешка при форматирането на кавички на ред %d.

en: Quotes
bg: Цитати

en: R_ebuild folder tree
bg: П_ресъздаване на дървото с папки

en: R_un processing rules
bg: Изпълнение правилата за обработка

en: Re-_edit
bg: По_вторно редактиране

en: Re-check message when changing dictionary
bg: Повторна проверка на писмото след промяната на речника

en: Really delete the address(es)?
bg: Наистина ли да се изтрие адреса(-ите)?

en: Really delete the group(s)?
    The addresses it contains will not be lost.
bg: Наистина ли искате да изтриете групата(-ите)?
    Адресите, които се съдържат, ще бъдат изгубени.

en: Really remove the mailbox '%s' ?
    (The messages are NOT deleted from the disk)
bg: Наистина ли да се махне кутията "%s"?
    (Писмата не се изтриват от диска)

en: Rebuild folder tree
bg: Пресъздаване на дървото с папки

en: Rebuilding folder tree...
bg: Пресъздаване на дървото с папки...

en: Rebuilding the folder tree will remove local caches. Do you want to continue?
bg: Пресъздаването на дървото ще изтрие локалните временни файлове. Да се продължи ли?

en: Recei_ve
bg: Полу_чаване

en: Receive
bg: Получаване

en: Receive Mail on all Accounts
bg: Получаване на поща във всички сметки

en: Receive Mail on current Account
bg: Получаване на поща в текущата сметка

en: Receive Mail on selected Account
bg: Получаване на писмо в избраната сметка

en: Received
bg: Получено

en: Received:
bg: Получено:

en: Receiving
bg: Получаване

en: Receiving mail
bg: Получаване на поща

en: Recipient
bg: Получател

en: Recipient is not set.
bg: Получателят не е указан.

en: Recipient is not specified.
bg: Получателят не е указан.

en: Records Imported :
bg: Внесени записи:

en: Recursive
bg: Рекурсивно

en: Red
bg: Червено

en: Redirec_t
bg: Пренасо_чване

en: Redirect
bg: Пренасочване

en: Regular expression (regexp) error:
    %s
bg: Грешка при регулярен израз (regexp):
    %s

en: Relative DN
bg: Относително DN

en: Remarks
bg: Бележки

en: Remember password for this session
bg: Запомняне на паролата за тази сесия

en: Remember this
bg: Запомняне на това

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove _mailbox...
bg: Премахване на _кутията...

en: Remove after
bg: Премахване след

en: Remove mailbox
bg: Премахване на кутията

en: Remove messages on server when received
bg: Премахване на писмата от сървъра при получаване

en: Remove system theme '%s'
bg: Премахване на системната тема "%s"

en: Remove theme '%s'
bg: Премахване на темата "%s"

en: Removing theme directory failed.
bg: Премахването на директорията на темата е неуспешно.

en: Rename folder
bg: Преименуване на папка

en: Render HTML messages as text
bg: Показване на HTML-писмата като текст

en: Render HTML-only messages with plugin if possible
bg: Показване на писма от чист HTML чрез приставка

en: Repl_y to
bg: Отговор _до

en: Replace
bg: Замяна

en: Replace unknown word
bg: Замяна на непозната дума

en: Replace with...
bg: Замяна с...

en: Replied
bg: Отговорени

en: Replied - click to see reply
bg: Отговорено — натиснете за преглед на отговора

en: Reply
bg: Отговор

en: Reply _mode
bg: Режим на _отговаряне

en: Reply to All
bg: Отговор до всички

en: Reply to All options
bg: Настройки за отговор до всички

en: Reply to Mailing-list
bg: Отговор до пощенския списък

en: Reply to Mailing-list options
bg: Настройки за отговор до пощенски списък

en: Reply to Message
bg: Отговор на писмото

en: Reply to Message options
bg: Настройки за отговор на писмо

en: Reply to Sender
bg: Отговор до подателя

en: Reply to Sender options
bg: Настройки за отговор до подателя

en: Reply will quote by default
bg: Цитиране по подразбиране при отговор

en: Reply without _quote
bg: _Отговор без цитиране

en: Reply-To
bg: Отговор на

en: Replying
bg: Отговаряне

en: Request Return Receipt
bg: Искане на разписка за получаване

en: Resend
bg: Повторно изпращане

en: Reset to default
bg: Връщане по подразбиране

en: Retrieving
bg: Изтегляне

en: Retrieving (%d message (%s) received) | Retrieving (%d messages (%s) received)
bg[0]: Получаване (%d писмо (%s) получени)
bg[1]: Получаване (%d писма (%s) получени)

en: Retrieving message (%d / %d) (%s / %s)
bg: Изтегляне на писмо (%d / %d) (%s / %s)

en: Retrieving messages from %s (%s) ...
bg: Изтегляне на писмата от %s (%s) ...

en: Retrieving new messages
bg: Изтегляне на новите писма

en: Return Receipt Notification
bg: Връщане на разписка за получаването

en: Revoked certificate
bg: Изтрит сертификат

en: Rule
bg: Правило

en: Run command
bg: Изпълнение на команда

en: Run folder pr_ocessing rules
bg: При_лагане правилата за обработка

en: SMTP Authentication (SMTP AUTH)
bg: Автентикация в SMTP (SMTP AUTH)

en: SMTP password:
    <span size="small">(empty to use the same as receive)</span>
bg: SMTP парола:
    <span size="small">(оставете непопълнено, за да използвате същата, като при входящия сървър)</span>

en: SMTP port
bg: Порт на SMTP

en: SMTP server (send)
bg: SMTP-сървър (за изпращане)

en: SMTP server is not entered.
bg: Не е указан SMTP-сървър.

en: SMTP username:
    <span size="small">(empty to use the same as receive)</span>
bg: SMTP потребителско име:
    <span size="small">(оставете непопълнено, за да използвате същато, като при входящия сървър)</span>

en: SSL cer_tificates
bg: SSL-сертификати

en: SSL certificate for %s
bg: SSL-сертификат за %s

en: SSL handshake failed
bg: SSL-връзката е неуспешна

en: S_end
bg: Из_пращане

en: S_mall screen
bg: _Малък екран

en: S_ubscriptions
bg: _Записвания

en: Save Message to
bg: Запазване на писмото в

en: Save _all...
bg: Запазване на _всички...

en: Save as
bg: Запазване като

en: Save changes
bg: Запазване на промените

en: Save crash information
bg: Запазване данни за прекъсването

en: Save sent encrypted messages as clear text
bg: Запазване на шифрираните писма в прав текст

en: Save sent messages to Sent folder
bg: Запазване на изпратените писма в папка "Изпратени"

en: Save spam in
bg: Запазване на нежеланата поща в

en: Save to draft folder
bg: Запазване в папката с черновите

en: Save...
bg: Запазване...

en: Saved SSL Certificates
bg: Записани SSL-сертификати

en: Saving mail on disk
bg: Запазване на писмата на диска

en: Scan for new mail
bg: Претърсване за нова поща

en: Scanning folder %s ...
bg: Претърсване на папка %s ...

en: Scanning folder %s%c%s ...
bg: Претърсване на папка %s%c%s·...

en: Scanning folder (%s)...
bg: Обработване на папка (%s)...

en: Scanning folder tree...
bg: Претърсване на дървото с папки...

en: Scope:
bg: Обхват:

en: Score
bg: Оценка

en: Score is not set
bg: Оценка не е дадена

en: Scroll
bg: Прелистване

en: Search
bg: Търсене

en: Search '%s'
bg: Търсене на "%s"

en: Search Base
bg: Основа на търсенето

en: Search failed
bg: Грешка при търсенето

en: Search finished
bg: Търсенето приключи

en: Search messages
bg: Търсене на писма

en: Search recursively
bg: Рекурсивно търсене

en: Search string not found.
bg: Търсеният низ не е открит.

en: Searching in %s...
bg: Търсене в %s...

en: Secret key not found (%s)
bg: Не е открит частен ключ. (%s)

en: Select ...
bg: Избиране ...

en: Select Address Book Folder
bg: Изберете папка от адресника

en: Select All
bg: Избиране на всичко

en: Select HTML output file
bg: Изберете изходен HTML-файл

en: Select JPilot File
bg: Избиране на Jpilot файл

en: Select Keys
bg: Избор на ключове

en: Select LDIF File
bg: Изберете LDIF-файл

en: Select LDIF output file
bg: Изберете изходен LDIF-файл

en: Select MUTT File
bg: Изберете файл на MUTT

en: Select Pine File
bg: Изберете файл на Pine

en: Select _all
bg: _Избиране на всичко

en: Select _thread
bg: Избиране на _нишката

en: Select account
bg: Избор на сметка

en: Select certificate file
bg: Изберете файл със сертификат

en: Select columns to be displayed in the message list. You can modify
    the order by using the Up / Down buttons or by dragging the items.
bg: Избиране на колоните, които да бъдат видими в списъка с писма. Можете да
    промените подредбата с бутоните Нагоре/Надолу или чрез влачене с мишката.

en: Select exporting file
bg: Изберете файл за изнасяне

en: Select file
bg: Избор на файл

en: Select folder
bg: Избор на папка

en: Select for Import
bg: Избор за внасяне

en: Select importing file
bg: Изберете файл за внасяне

en: Select key by your email address
bg: Избор на ключа според е-пощата

en: Select newsgroups for subscription:
bg: Избор на групи за записване:

en: Select signature file
bg: Изберете файл с подпис

en: Select the LDIF field for import into the address book.
bg: Изберете LDIF-файл за внасяне в адресника.

en: Select the LDIF file to import.
bg: Изберете LDIF-файл за внасяне.

en: Select the Plugins to load
bg: Избор на приставки за зареждане

en: Select theme folder
bg: Избиране на папка с теми

en: Select vCard File
bg: Изберете vCard-файл

en: Selected Action already set.
    Please choose another Action from List
bg: Избраното действие вече е установено.
    Изберете друго от списъка с действия

en: Selector
bg: Избирател

en: Self-signed certificate
bg: Самоподписан сертификат

en: Send
bg: Изпращане

en: Send (SMTP)
bg: Изпращане (SMTP)

en: Send Message
bg: Изпращане на писмо

en: Send Queued Messages
bg: Изпращане на чакащите писма

en: Send _later
bg: По-_късно

en: Send _queue...
bg: Изпращане на _чакащите...

en: Send all queued messages?
bg: Да се изпратят ли всички писма от опашката?

en: Send it anyway?
bg: Да се изпрати ли въпреки това?

en: Send later
bg: По-късно

en: Send queued messages
bg: Изпращане на чакащите писма

en: Send receipt
bg: Изпращане на разписка

en: Sender
bg: Подател

en: Sender address to be used
bg: Използван адрес на подателя

en: Sender:
bg: Подател:

en: Sending
bg: Изпращане

en: Sending DATA...
bg: Изпращане на DATA...

en: Sending EHLO...
bg: Изпращане на EHLO...

en: Sending HELO...
bg: Изпращане на HELO...

en: Sending MAIL FROM...
bg: Изпращане на MAIL FROM...

en: Sending RCPT TO...
bg: Изпращане на RCPT TO...

en: Sending mail
bg: Изпращане на поща

en: Sending message
bg: Изпращане на писмо

en: Sending message (%d / %d bytes)
bg: Изпращане на писмо (%d / %d байта)

en: Sending message using command: %s
bg: Изпращане на писмо чрез командата: %s

en: Sending message...
bg: Изпращане на писмо...

en: Sent
bg: Изпратени

en: Separator
bg: Разделител

en: Server
bg: Сървър

en: Server Name :
bg: Име на сървъра:

en: Server for receiving
bg: Сървър за получаване

en: Server information
bg: Сървърни данни

en: Server requires TLS to log in.
bg: Сървърът изисква TLS за влизане.

en: Session timeout
bg: Сесията изтече

en: Set as default
bg: Задаване по подразбиране

en: Set as default client
bg: Задаване като клиент по подразбиране

en: Set displayed _columns
bg: _Задаване на видимите колони

en: Set folder order
bg: Задаване реда на подреждане на папките

en: Set label for 'color %d'
bg: установяване на текст за 'цвят %d'

en: Set score
bg: Поставяне на оценка

en: Setting folder info...
bg: Задаване данни за папката...

en: Setting summary from message data...
bg: Изграждане на резюме за съдържанието на папката...

en: Shell command
bg: Команда на обвивката

en: Show "no unread (or new) message" dialog
bg: Показване на "няма непрочетени (или нови) писма" диалогов прозорец

en: Show _ruler
bg: Показване на _линийка

en: Show all %s.
bg: Показване на всички %s.

en: Show all _headers
bg: Показване на всички _заглавки

en: Show attachment descriptions (rather than names)
bg: Показване на характеристики на прикрепения файл (вместо имена)

en: Show duplicates in different books
bg: Показване на повтарящи се адреси в различни адресници

en: Show duplicates in the same book
bg: Показване на повтарящи се адреси в същия адресник

en: Show only subscribed _folders
bg: _Показване само на абонираните папки

en: Show only subscribed folders
bg: Покажи само абонираните папки

en: Show or hi_de
bg: Показване и с_криване

en: Show receive dialog
bg: Прозорец за получаването

en: Show send dialog
bg: Прозорец за изпращането

en: Show subscribed folders only
bg: Показване само на абонираните папки

en: Show this message next time
bg: Показване на това съобщение следващия път

en: Show tooltips
bg: Показване на подсказки

en: Si_gn
bg: Подпи_сване

en: Sign key
bg: Подписване на ключа

en: Signature
bg: Подпис

en: Signature boundary not found.
bg: Не е открита границата на подписа.

en: Signature made using %s key ID %s
bg: Подписано с ключ %s с идентификатор %s

en: Signature separator
bg: Разделител на подписа

en: Signature status:
bg: Състояние на подписа:

en: Signature status: %s
bg: Състояние на подписа: %s

en: Signatures
bg: Подписи

en: Signed
bg: Подписано

en: Signed, has attachment(s)
bg: Подписано, има прикрепени файлове

en: Signer
bg: Подпис от

en: Simplified Chinese (GB2312)
bg: Опростено китайско (GB2312)

en: Simplified Chinese (GBK)
bg: Опростено китайско (GBK)

en: Simplify Subject RegExp
bg: Регулярен израз за опростяване на "Относно"

en: Size
bg: Размер

en: Size is
bg: Размерът е

en: Skip these rules
bg: Пропускане на тези правила

en: Sky blue
bg: Небесносиньо

en: Small
bg: Малък

en: Smooth scroll
bg: Плавно прелистване

en: Socket error on connection to %s:%d.
bg: Грешка в сокет при свързване към %s:%d.

en: Socket error.
bg: Грешка в сокет.

en: Some composing windows are open.
    Please close all the composing windows before editing the accounts.
bg: Има отворени прозорци за създаване на ново писмо.
    Затворете ги преди да продължите с редактирането на сметките.

en: Some errors occurred while sending queued messages.
bg: Грешка при изпращането на чакащите писма.

en: Some errors occurred while sending queued messages:
    %s
bg: Грешка при изпращането на чакащите писма:
    %s

en: Some marks are left. Process them?
bg: Някои писма са все още отбелязани. Продължи с обработването им?

en: Sorting summary...
bg: Сортиране на резюмето за съдържание на папката

en: Source folder:
bg: Изходна папка:

en: Source of the message
bg: Пълен текст на писмото

en: Sources
bg: Източници

en: Spam
bg: Нежелано

en: Spam detection
bg: Засичане на нежелана поща

en: Spam learning
bg: Обучаване за нежелана поща

en: SpamAssassin plugin couldn't connect to spamd.
bg: Приставката за SpamAssassin не може да се свърже със spamd.

en: SpamAssassin plugin filtering failed.
bg: Грешка при филтриране с приставката SpamAssassin.

en: SpamAssassin plugin is disabled by its preferences.
bg: Приставката за SpamAssassin е изключена от настройките й.

en: SpamAssassin plugin is loaded but disabled by its preferences.
bg: Приставката за SpamAssassin е заредена, но изключена от настройките й.

en: SpamAssassin: filtering message...
bg: SpamAssassin: проверка на писмо...

en: Special paste
bg: Поставяне като

en: Specific tag
bg: Определен етикет

en: Specifier
bg: Специфициращ символ

en: Specify Content-Transfer-Encoding used when message body contains non-ASCII characters
bg: Избиране на кодирането при изпращане на съдържанието, когато в тялото на писмото има знаци  различни от ASCII

en: Specify key manually
bg: Ръчно указване на ключа

en: Spell Checking
bg: Проверка на правописа

en: Spell check dictionaries
bg: Речници за проверка на правописа

en: Spell checker could not be started.
    %s
bg: Грешка при стартирането на проверката на правописа.
    %s

en: Standby
bg: Изчакване

en: Status
bg: Състояние

en: Status _bar
bg: Лента за _състояние

en: Status:
bg: Състояние:

en: Steel blue
bg: Стоманеносиньо

en: Step
bg: Стъпка

en: Stop
bg: Спиране

en: Stop filter
bg: Прекъсване на филтъра

en: Store passphrase in memory
bg: Запомняне на паролата

en: Strong(er) authentication required
bg: Изисква се по-сигурно удостоверяване

en: Stylesheet
bg: Стил

en: Subject
bg: Относно

en: Subject is empty. %s
bg: "Относно" е празно. %s

en: Subject:
bg: Относно:

en: Subscribe
bg: Записване

en: Subscriptions
bg: Записвания

en: Success
bg: Успех

en: Suffix
bg: Окончание

en: Suffix was not supplied
bg: Не е указано окончание

en: Summaries
bg: Обобщения

en: Sylpheed-Claws 1.0.5 (or older)
bg: Sylpheed-Claws 1.0.5 (или по-стар)

en: Sylpheed-Claws 1.9.15 (or older)
bg: Sylpheed-Claws 1.9.15 (или по-стар)

en: Sylpheed-Claws 2.6.0 (or older)
bg: Sylpheed-Claws 2.6.0 (или по-стар)

en: Synchronise
bg: Синхронизиране

en: Synchronise folders
bg: Синхронизиране на папките

en: Synchronise for offline use
bg: Синхронизиране за изключен режим

en: Synchronise offline folders as soon as possible
bg: Синхронизиране на офлайн папките при първа възможност

en: TOP command unsupported
bg: Неподдържана TCP команда

en: Ta_gs
bg: Ети_кети

en: Tag
bg: Етикет

en: Tag is not set.
bg: Етикетът не е указан.

en: Tag name is empty.
bg: Не е указано име на етикета.

en: Tag_s...
bg: Ети_кети...

en: Tags
bg: Етикети

en: Tags:
bg: Етикети:

en: Tags:
bg: Етикети:

en: Target folder
bg: Целева директория

en: Template
bg: Шаблон

en: Template configuration
bg: Настройка на шаблони

en: Templates
bg: Теми

en: Text
bg: Текст

en: Text Options
bg: Настройки на текста

en: Text _below icons
bg: Текст _под иконите

en: Text be_side icons
bg: Текст _до иконите

en: Text editor
bg: Текстов редактор

en: Th_read view
bg: Ни_шков изглед

en: Thai
bg: Тайландско

en: Thai (TIS-620)
bg: Тайландско (TIS-620)

en: Thai (Windows-874)
bg: Тайландско (Windows-874)

en: The "From" field of the "Forward" template contains an invalid email address.
bg: Полето за подател в шаблона за препращане съдържа неправилен адрес на е-поща.

en: The "From" field of the "Reply" template contains an invalid email address.
bg: Полето за подател в шаблона за отговаряне съдържа неправилен адрес на е-поща.

en: The "Quotation mark" of the template is invalid.
bg: Знаците за цитиране в шаблона са неправилни.

en: The Claws Mail Team
bg: Екипът на Claws Mail

en: The actions list has been modified. Close anyway?
bg: Списъкът с действие е променен. Да се продължи ли затварянето?

en: The body of the "Forward" template has an error at line %d.
bg: В текста на шаблона за препращане има грешка на ред %d.

en: The body of the "New message" template has an error at line %d.
bg: В текста на шаблона за ново писмо има грешка на ред %d.

en: The body of the "Redirect" template has an error at line %d.
bg: В текста на шаблона за пренасочване има грешка на ред %d.

en: The body of the "Reply" template has an error at line %d.
bg: В текста на шаблона за отговаряне има грешка на ред %d.

en: The body of the template has an error at line %d.
bg: В текста на шаблона има грешка на ред %d.

en: The chosen image isn't the correct size (48x48).
bg: Избраното изображение не е с нужните размери (48x48).

en: The command
    %s
    has a syntax error.
bg: Командата
    %s
    има синтактична грешка.

en: The command to view attachment as text failed:
        %s
    Exit code %d
bg: Грешка при изпълнението на командата за показване на прикачения файл като текст:
        %s
    Изходен код %d

en: The default Inbox folder doesn't exist.
bg: Подразбиращата се папка за входящи не съществува.

en: The destination folder can only be used to store subfolders.
bg: Целевата папка може да съдържа само подпапки.

en: The display of standard headers (such as 'From:', 'Subject:') will be translated into your language.
bg: Съдържанието на стандартните заглавки (като 'От:', 'Относно:') ще бъде преведено на Вашия език.

en: The entry was not saved.
    Close anyway?
bg: Записът не е запазен.
    Да се продължи ли затварянето?

en: The entry was not saved. Close anyway?
bg: Записът не е запазен. Да се продължи ли затварянето?

en: The folder '%s' already exists.
bg: Папката "%s" вече съществува.

en: The following error occurred while loading %s :
    
    %s
bg: Грешка при зареждане на %s:
    
    %s

en: The following file has been attached: 
    %s | The following files have been attached: 
    %s
bg[0]: Прикрепен е следният файл:
    %s
bg[1]: Прикрепени са следните файлове:
    %s

en: The following symbols and commands can be used:
bg: Следните символи и команди не могат да бъдат използвани:

en: The mailbox '%s' already exists.
bg: Пощенска кутия "%s" вече съществува.

en: The only recipient is the default BCC address. Send anyway?
bg: Единственият получател ще е стандартния адрес, зададен за полето Скрито копие. Продължи с изпращенето?

en: The only recipient is the default CC address. Send anyway?
bg: Единственият получател ще е стандартния адрес, зададен за полето Копие. Продължи с изпращенето?

en: The port number that the server listens on. Port 389 is the default.
bg: Номерът на порта на сървъра. По подразбиране е 389.

en: The privacy system '%s' cannot be loaded. You will not be able to sign or encrypt this message.
bg: Грешка при зареждането на системата за поверителност '%s'. Вие няма да можете да подпишете или кодирате това писмо.

en: The real URL is different from the displayed URL.
    
    <b>Displayed URL:</b> %s
    
    <b>Real URL:</b> %s
    
    Open it anyway?
bg: Действителният URL не съвпада с показания.
    
    <b>Показан URL:</b> %s
    
    <b>Действителен URL:</b> %s
    
    Продължи с отварянето?

en: The selected action cannot be used in the compose window
    because it contains %%f, %%F, %%as or %%p.
bg: Избраното действие не може да бъде извършено в прозореца за писане на ново писмо,
    защото съдържа %%f, %%F, %%as или %%p.

en: The signature can't be checked - %s
bg: Подписът не може да бъде проверен - %s

en: The signature has not been checked.
bg: Подписът не е проверен.

en: The spell checker could not change dictionary.
    %s
bg: Грешка при превключване на речника.
    %s

en: The spell checker could not change the alternate dictionary.
    %s
bg: Грешка при превключване към допълнителния речник.
    %s

en: The timeout period in seconds.
bg: Време на изчакване в секунди

en: The translation team
bg: Екип за превод

en: Theme exists
bg: Темата съществува

en: Theme installed successfully.
bg: Темата е инсталирана успешно

en: Theme removed successfully
bg: Темата е премахната успешно

en: Themes
bg: Теми

en: There are no URLs in this email.
bg: Няма URL-и в това писмо.

en: There are some filtering rules that belong to an account.
    Please choose what to do with these rules:
bg: За тази сметка има няколко дефинирани правила за филтриране.
    Изберете какво искате да правите с тях:

en: There is no filtering action set
bg: Няма зададено филтриращо действие

en: This address data is readonly and cannot be deleted.
bg: Данните на адреса са само за четене и не могат да се изтрият.

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
bg: Файлът вече съществува. Да се презапише ли?

en: This file contains newlines.
bg: Този файл съдържа празни редове.

en: This file isn't an image.
bg: Този файл не е изображение.

en: This folder doesn't seem to be a theme folder.
    Install anyway?
bg: Изглежда, че тази папка не съдържа теми.
    Наистина ли искате да продължите с инсталацията?

en: This header is already in the list.
bg: Тази заглавка вече е в списъка.

en: This message asks for a return receipt.
bg: Това писмо иска обратна разписка за получаване.

en: This message has been modified. Discard it?
bg: Писмото е променено. Да бъде ли отхвърлено?

en: This message has been modified. Save the latest changes?
bg: Писмото е променено. Да се запазят ли последните промени?

en: This message has been partially retrieved,
    and has been deleted from the server.
bg: Писмото е изтеглено частично
    и е изтрито от сървъра.

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s and will be deleted.
bg: Писмото е изтеглено частично.
    То е %s и ще бъде изтрито.

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s and will be downloaded.
bg: Писмото е изтеглено частично.
    То е %s и ще бъде изтеглено.

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s.
bg: Писмото е изтеглено частично.
    То е %s.

en: This module is for Claws Mail GTK1.
bg: Тази приставка е за Claws Mail версия GTK1.

en: This module is not licensed under a GPL v2 or later compatible license.
bg: Тази приставка не е лицензирана под лиценз, съвместим с GPL версия 2 или по-нова.

en: This name is used as the Menu item
bg: Това име се използва в менюто

en: This plugin provides %s (%s), which is already provided by the %s plugin.
bg: Тази приставка предоставя %s (%s), което вече се използва и чрез %s приставката.

en: This server requires authentication
bg: Този сървър изисква автентификация

en: Thread
bg: Нишка

en: Thread using subject in addition to standard headers
bg: Включване на Относно към стандартните заглавки при проследяване на нишки

en: Threads
bg: Нишки

en: Timeout
bg: Изтичане на времето

en: Timeout (secs)
bg: Изчакване (сек.)

en: Timeout performing LDAP operation
bg: Превишено време за чакане на отговор при LDAP операцията

en: To
bg: До

en: To be copied
bg: За копиране

en: To be moved
bg: За преместване

en: To or Cc
bg: До или Копие

en: To or Cc:
bg: До или Копие:

en: To:
bg: До:

en: Toggle multiple selection
bg: Превключване на множественото избиране

en: Toggle quick search bar
bg: Превключване на лентата за бързо търсене

en: Toolbar item
bg: Запис в лентата с инструменти

en: Toolbar text
bg: Текст върху лентата с инструменти

en: Toolbars
bg: Ленти с инструменти

en: Tooltip|Pick color for 'color %d'
bg: установяване на цвят за 'цвят %d'

en: Tooltip|Pick color for 1st level text
bg: установяване на цвят за текст на 1-во ниво

en: Tooltip|Pick color for 1st level text background
bg: установяване на цвят за фон на текст на 1-во ниво

en: Tooltip|Pick color for 2nd level text
bg: установяване на цвят за текст на 2-ро ниво

en: Tooltip|Pick color for 2nd level text background
bg: установяване на цвят за фон на текст на 2-ро ниво

en: Tooltip|Pick color for 3rd level text
bg: установяване на цвят за текст на 3-то ниво

en: Tooltip|Pick color for 3rd level text background
bg: установяване на цвят за фон на текст на 3-то ниво

en: Tooltip|Pick color for links
bg: установяване на цвят за препратки

en: Tooltip|Pick color for signatures
bg: установяване на цвят за подписи

en: Total
bg: Общо

en: Traditional Chinese (Big5)
bg: Традиционно китайско (Big5)

en: Traditional Chinese (EUC-TW)
bg: Традиционно китайско (EUC-TW)

en: Transfer encoding
bg: Кодиране при изпращане

en: Translate header names
bg: Превеждане на имената на заглавките

en: Transport
bg: Транспорт

en: Trash
bg: Кошче

en: Trash Message
bg: Изхвърляне в кошчето

en: Trayicon
bg: Икона в системния панел

en: Treat these characters as quotation marks:
bg: Приемане за знаци за цитат на:

en: Trust
bg: Доверие

en: Trust key
bg: Доверяване на ключа

en: Turkish (ISO-8859-9)
bg: Турско (ISO-8859-9)

en: Turkish (ISO-8859-_9)
bg: Турско (ISO-8859-_9)

en: Turn this off if you have SSL connection problems
bg: Включете това при проблеми със SSL-връзката

en: Type
bg: Вид

en: Type of transport
bg: Вид транспорт

en: URI link
bg: URI-препратка

en: Ultimate
bg: Пълно

en: Unable to connect: you are offline.
bg: Свързването невъзможно. Програмата е в изключен режим.

en: Unable to reply. The original email probably doesn't exist.
bg: Грешка при отговаряне. Вероятно оригиналното писмо не съществува.

en: Uncheckable
bg: Непроверимо

en: Undefined
bg: Неопределено

en: Unicode (UTF-8)
bg: Уникод (UTF-8)

en: Unicode (_UTF-8)
bg: Уникод (_UTF-8)

en: Unignore thread
bg: Пренебрегване на нишката

en: Unique ID
bg: Уникално ID

en: Unix Socket
bg: Unix-сокет

en: Unknown
bg: Непознато

en: Unknown SSL Certificate
bg: Непознат SSL-сертификат

en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Unknown option
bg: Непозната настройка

en: Unload
bg: Изключване

en: Unload the selected plugin
bg: Изключване на избраната приставка

en: Unlock
bg: Отключване

en: Unmark
bg: Размаркиране

en: Unread
bg: Непрочетени

en: Unread and Total messages
bg: Брой непрочетени и общ брой писма

en: Unread message
bg: Непрочетено писмо

en: Unread messages
bg: Непрочетени писма

en: Unset tag
bg: Махане на етикет

en: Unsubscribe
bg: Отписване

en: Unsubscribe newsgroup
bg: Отписване от новинарската група

en: Untitled
bg: Неозаглавено

en: Unwatch thread
bg: Спиране наблюдаването на нишката

en: Update all local folders
bg: Опресняване на всички локални папки

en: Update failed. Changes not written to Directory.
bg: Грешка при актуализацията. Промените не бяха записани в директорията.

en: Updating cache for %s...
bg: Претърсване на кеша за %s...

en: Usage: %s [OPTION]...
bg: Начин на употреба: %s [OPTION]...

en: Use / in menu name to make submenus.
bg: Ползвайте "/" в името на менюто за създаване на подменюта.

en: Use <tab> to autocomplete from addressbook
bg: Натиснете <tab> за автоматично вмъкване от адресника

en: Use SSL for IMAP4 connection
bg: Използване на SSL за IMAP4-връзката

en: Use SSL for NNTP connection
bg: Използване на SSL за NNTP-връзката

en: Use SSL for POP3 connection
bg: Използване на SSL за POP3-връзката

en: Use SSL for SMTP connection
bg: Използване на SSL за SMTP-връзката

en: Use SSL to connect to SMTP server
bg: Използване на SSL за свързване към SMTP-сървъра

en: Use SSL to connect to receiving server
bg: Използване на SSL за свързване към сървъра за получаване

en: Use SSL via STARTTLS
bg: Използване на SSL през STARTTLS

en: Use STARTTLS command to start SSL session
bg: Използване на STARTTLS за откриване на SSL-сесия

en: Use alternate (%s)
bg: Ползване на алтернативен (%s)

en: Use authentication
bg: Използване на идентификация

en: Use both dictionaries
bg: Ползване и на двата речника

en: Use default GnuPG key
bg: Използване на подразбиращия се GnuPG ключ

en: Use different font for printing
bg: Ползване на различен шрифт при печат

en: Use external program for receiving mail
bg: Използване на външна пограма за получаване на поща

en: Use mail command rather than SMTP server
bg: Използване на командата mail вместо SMTP-сървър

en: Use non-blocking SSL
bg: Използване на неблокиращ SSL

en: Use regexp
bg: Приложи регулярен израз

en: Use secure authentication (APOP)
bg: Използване на сигурна автентикация (APOP)

en: Use system defaults when possible
bg: Използване подразбиращото се за системата при възможност

en: Use this
bg: Използване

en: User
bg: Потребител

en: User Action
bg: Потребителско действие

en: User ID
bg: Потребител

en: User ID is not entered.
bg: Не е указан потребител.

en: User or key ID:
bg: Потребител или ключ:

en: User to use with spamd server
bg: Потребителско име за spamd-сървъра

en: Using 'Get Mail' will retrieve messages from your Accounts in the order given, the checkbox indicates which accounts will be included. Bold text indicates the default account.
bg: 'Провери поща' ще изтегли писмата от сметките ви, следвайки зададената последователност. Отметката показва кои сметки да бъдат проверени. Удебеленният ред показва сметката по подразбиране.

en: Value
bg: Стойност

en: Value:
bg: Стойност:

en: View archive
bg: Преглед на архива

en: View full information
bg: Преглед на пълните данни

en: WARNING: Signer's address "%s" does not match DNS entry
bg: Предупреждение: Адресът "%s" на подписалия не съвпада с DNS-записа му

en: W_ide message list
bg: Широк _списък с писмата

en: Warn if there are queued messages
bg: Предупреждение при чакащи писма

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Warning messages
bg: Предупредителни съобщения

en: Watch thread
bg: Наблюдаване на нишката

en: Watched thread
bg: Наблюдавана нишка

en: Web browser
bg: Уеб-четец

en: Welcome Mail Subject|Welcome to Claws Mail
bg: Добре дошли в Claws Mail

en: Welcome to Claws Mail
bg: Добре дошли в Claws Mail

en: Welcome to the Claws Mail setup wizard.
    
    We will begin by defining some basic information about you and your most common mail options so that you can start to use Claws Mail in less than five minutes.
bg: Добре дошли в асистента за настройка на Claws Mail.
    
    След по-малко от пет минути ще можете вече да използвате Claws Mail. За целта е необходимо да въведем малко обща информация за Вас и Вашите е-пощенски настройки.

en: Western European
bg: Западноевропейско

en: Western European (ISO-8859-1)
bg: Западноевропейско (ISO-8859-1)

en: Western European (ISO-8859-15)
bg: Западноевропейско (ISO-8859-15)

en: Whole message
bg: Цялото писмо

en: Wrap all
bg: Загръщане всичко

en: Wrap all long _lines
bg: Загръщане на _дългите редове

en: Wrap all long lines
bg: Загръщане на дългите редове

en: Wrap long lines of current paragraph
bg: Загръщане на дългите редове в текущия абзац

en: Wrap para.
bg: Загръщане абзац

en: Wrap pasted text
bg: Загръщане на вмъкнатия текст

en: Wrap quotation
bg: Загръщане на цитатите

en: Wrapping
bg: Загръщане

en: Writing
bg: Писане

en: You are about to print %d messages, one by one. Do you want to continue?
bg: Последователно изпечатване на %d писма. Искате ли да продължите?

en: You asked for a return receipt in this message.
bg: Поискахте обратна разписка за получаване на това писмо.

en: You can also specify an absolute path, for example: "/home/john/Documents/Mail"
bg: Можете също така да зададете абсолютен път, например: "/home/john/Documents/Mail"

en: You can specify the port number by appending it at the end: "mail.example.com:110"
bg: Можете да зададете номера на порта, като го добавите на края, отделен с двоеточие: "mail.example.com:110"

en: You can specify the port number by appending it at the end: "mail.example.com:25"
bg: Можете да зададете номера на порта, като го добавите на края, отделен с двоеточие: "mail.example.com:25"

en: You're not the author of the article.
bg: Не сте автор на статията.

en: You're working offline. Override?
bg: Работите в изключен режим. Да се превключи ли?

en: Your organization:
bg: Вашата организация:

en: Your version of Claws Mail is newer than the version the '%s' plugin was built with.
bg: Вашата версия на Claws Mail е по-нова от тази, с която приставката '%s' е била компилирана.

en: Your version of Claws Mail is newer than the version the plugin was built with.
bg: Вашата версия на Claws Mail е по-нова от тази, с която приставката е била компилирана.

en: Your version of Claws Mail is too old for the '%s' plugin.
bg: Вашата версия на Claws Mail е прекалено стара за '%s' приставката.

en: Your version of Claws Mail is too old for the plugin.
bg: Вашата версия на Claws Mail е прекалено стара за приставката.

en: Zoom 100%
bg: Увеличение 100%

en: Zoom fit
bg: Вместване в прозореца

en: Zoom in
bg: Увеличаване на мащаба

en: Zoom out
bg: Намаляване на мащаба

en: [%s  %s (%d bytes)]
bg: [%s  %s (%d байта)]

en: [%s (%d bytes)]
bg: [%s (%d байта)]

en: [Error decoding BASE64]
bg: [Грешка при BASE64 дешифроване]

en: [no subject] - Compose message%s
bg: [без Относно] - Писане на ново писмо%s

en: [no user id]
bg: [няма потребител]

en: \n\nBegin forwarded message:\n\n?d{Date: %d\n}?f{From: %f\n}?t{To: %t\n}?c{Cc: %c\n}?n{Newsgroups: %n\n}?s{Subject: %s\n}\n\n%M
bg: \n\nНачало на препратено писмо:\n\n?d{Дата: %d\n}?f{От: %f\n}?t{До: %t\n}?c{Копие: %c\n}?n{Групи: %n\n}?s{Относно: %s\n}\n\n%M

en: _About
bg: _Относно

en: _Accept
bg: _Приемане

en: _Accept and save
bg: _Приемане и записване

en: _Actions...
bg: _Действия...

en: _Add mailbox
bg: Добавяне на _пощенска кутия

en: _Add...
bg: _Добавяне...

en: _Address book
bg: _Адресник

en: _All
bg: _Всички

en: _Append
bg: _Добавяне

en: _Attach
bg: _Прикрепяне

en: _Attach file
bg: При_крепяне на файл

en: _Attachments
bg: _Прикрепени файлове

en: _Attract by subject
bg: _Групиране по теми

en: _Authors
bg: _Автори

en: _Auto detect
bg: _Автоматично откриване

en: _Automatic
bg: _Автоматично

en: _Automatically
bg: _Автоматично

en: _Book
bg: _Адресник

en: _Browse
bg: _Разгледай

en: _Browse Entry
bg: _Преглед на записа

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Cancel connection
bg: _Отказване на връзката

en: _Cancel exit
bg: _Отказ от излизане

en: _Check all or check selection
bg: _Проверка на всичко или на избраното

en: _Check for new messages
bg: Проверка за нови пи_сма

en: _Close
bg: За_тваряне

en: _Configuration
bg: _Настройки

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Copy...
bg: _Копиране...

en: _Create filter rule
bg: Създаване на правило за _филтриране

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Delete book
bg: _Изтриване на адресника

en: _Delete folder...
bg: _Изтриване на папка...

en: _Delete thread
bg: _Изтриване на тема

en: _Delete...
bg: _Изтриване...

en: _Discard
bg: _Отхвърляне

en: _Discard email
bg: _Отхвърляне на писмото

en: _Display as text (t)
bg: _Показване като текст (t)

en: _Don't Send
bg: _Да не се изпраща

en: _Don't save
bg: _Да не се запазва

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Edit accounts...
bg: Редактиране на _сметките...

en: _Edit book
bg: _Редактиране на адресника

en: _Email
bg: _Писане на писмо

en: _Email Addresses
bg: Адреси на _е-поща

en: _Encrypt
bg: _Шифриране

en: _Export selected to mbox file...
bg: И_знасяне на избраните в mbox-файл...

en: _Export to mbox file...
bg: Изнасяне в _mbox-файл...

en: _Features
bg: _Възможности

en: _File
bg: _Файл

en: _Filter
bg: _Филтър

en: _Filter all messages in folder
bg: Фи_лтриране на всички писма в папката

en: _Filtering...
bg: _Филтриране...

en: _Find
bg: _Търсене

en: _Find in current message...
bg: _Търсене в текущото писмо...

en: _Fold all
bg: Сгъване на _всички

en: _Forget all session passwords
bg: _Забравяне на всички пароли за сесията

en: _Forward
bg: _Препращане

en: _Forward to next misspelled word
bg: Нап_ред към следващата сгрешена дума

en: _Fullscreen
bg: _Пълен екран

en: _Get Mail
bg: _Проверка за поща

en: _Go to
bg: П_реход

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Hide
bg: С_криване

en: _Hide read messages
bg: _Скриване на прочетените писма

en: _Highest
bg: _Най-високо

en: _Highlight all misspelled words
bg: _Открояване на всички сгрешени думи

en: _Icons only
bg: Само _икони

en: _Import mbox file...
bg: Внасяне на _mbox-файл...

en: _Info
bg: _Данни

en: _Insert
bg: _Вмъкване

en: _Insert file
bg: В_мъкване на файл

en: _License
bg: _Лиценз

en: _Lowest
bg: Най-ни_ско

en: _Mail To
bg: _Писмо до

en: _Mailing-list
bg: По_щенски списък

en: _Manual
bg: _Наръчник

en: _Mark
bg: _Отбелязване

en: _Message
bg: _Писмо

en: _Next message
bg: _Следващо писмо

en: _None
bg: _Без

en: _Normal
bg: _Нормален режим

en: _Online User-contributed FAQ
bg: _Потребителски препоръки в мрежата

en: _Open (l)
bg: _Отваряне (|)

en: _Open URL
bg: _Зареждане на URL

en: _Open image
bg: _Отваряне на изображението

en: _Open in web browser
bg: _Отваряне с уеб-четец

en: _Options
bg: _Настройки

en: _Other
bg: _Други

en: _Other folder...
bg: _Друга папка...

en: _Overwrite
bg: _Презаписване

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: _Preferences for current account...
bg: Настройки на _текущата сметка...

en: _Previous message
bg: Към п_редишното писмо

en: _Print...
bg: От_печатване...

en: _Priority
bg: _Приоритет

en: _Properties...
bg: _Настройки...

en: _Quick search
bg: _Бързо търсене

en: _Redo
bg: _Повтаряне

en: _Release Notes
bg: _Бележки по изданието

en: _Remove
bg: _Премахване

en: _Rename folder...
bg: Пре_именуване на папка...

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Reply
bg: _Отговор

en: _Reply with quote
bg: Отговор с _цитиране

en: _Request Return Receipt
bg: Искане на _разписка за получаване

en: _Reset to default
bg: _Връщане по подразбиране

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Save as (y)...
bg: _Запазване като (y)...

en: _Save as...
bg: _Запазване като...

en: _Save image...
bg: _Запазване на изображението...

en: _Save to Drafts
bg: _Запазване в чернови

en: _Search folder...
bg: _Търсене в папката...

en: _Select
bg: _Избиране

en: _Select all
bg: _Избиране на всичко

en: _Send
bg: _Изпращане

en: _Send Notification
bg: _Връщане на разписка за получаването

en: _Send queued messages
bg: Изпращане на _чакащите писма

en: _Sender
bg: По_дател

en: _Set picture
bg: _Задаване на изображение

en: _Sort
bg: _Подреждане

en: _Spelling
bg: _Правопис

en: _Standard
bg: _Стандартно

en: _Subscribe to newsgroup...
bg: _Записване за новинарската група...

en: _Subscribe...
bg: _Записване...

en: _Template
bg: _Шаблон

en: _Templates...
bg: _Шаблони...

en: _Text only
bg: Само _текст

en: _Three columns
bg: В _три колони

en: _Toolbar
bg: _Лентата с инструменти

en: _Tools
bg: И_нструменти

en: _Undo
bg: _Връщане

en: _Unmark
bg: _Размаркиране

en: _Unset picture
bg: _Премахване на изображението

en: _Unsubscribe
bg: _Отписване

en: _Unsubscribe newsgroup
bg: _Отписване от новинарската група

en: _Unsubscribe...
bg: _Отписване...

en: _Update summary
bg: _Обновяване на извадките

en: _User Data
bg: _Лични данни

en: _View
bg: _Изглед

en: _View certificate
bg: _Преглед на сертификата

en: _View certificates
bg: _Преглед на сертификатите

en: _View log
bg: _Преглед на журналния файл

en: _Wide message
bg: _Широко писмо

en: _Work Offline
bg: _Работа в изключен режим

en: _Wrap current paragraph
bg: Загръщане на _текущия абзац

en: _all
bg: _всички

en: _sender
bg: _подател

en: _unwrapped
bg: _незагърнато

en: _wrapped
bg: _загърнато

en: `%c' can't be included in folder name.
bg: `%c' не може да присъства в име на папка.

en: a MIME parser
bg: обработка по MIME

en: a notifier
bg: оповестител

en: a privacy interface
bg: интерфейс за поверителна информация

en: a viewer
bg: преглед на изображения

en: account property: account name
bg: данни на профила: име на сметката

en: account property: default dictionary
bg: данни на профила: речник по подразбиране

en: account property: organization
bg: данни на профила: вашата организация

en: account property: your email address
bg: данни на профила: вашата е-поща

en: account property: your name
bg: данни на профила: вашето име

en: address
bg: адрес

en: address book <span style="oblique">completion</span>: Cc
bg: адресник <span style="oblique">автоматично вмъкване</span>: Копие

en: address book <span style="oblique">completion</span>: From
bg: адресник <span style="oblique">автоматично вмъкване</span>: От

en: address book <span style="oblique">completion</span>: To
bg: адресник <span style="oblique">автоматично вмъкване</span>: До

en: after automatic check
bg: след автоматична проверка

en: after manual check
bg: след ръчна проверка

en: all
bg: всички

en: all addresses in all headers
bg: всички адреси от всички заглавки

en: all filtering expressions are allowed
bg: разрешени са всички филтриращи изрази

en: all messages
bg: всички писма

en: an utility
bg: инструмент

en: any address in any header
bg: който и да е адрес от която и да е заглавка

en: as _quotation
bg: като _цитат

en: at least one
bg: поне едно

en: bad SMTP response
bg: неправилен SMTP-отговор

en: body part
bg: тяло на писмото

en: by A_ttachment
bg: по п_рикрепки

en: by Locked
bg: по заключване

en: by S_ize
bg: по _размер

en: by S_ubject
bg: по _относно

en: by Score
bg: по оценка

en: by Tag
bg: по етикет

en: by Thread date
bg: по дата на нишката

en: by _Color label
bg: по _цветен етикет

en: by _Date
bg: по _дата

en: by _From
bg: по по_дател

en: by _Mark
bg: по _отбелязване

en: by _Number
bg: по _брой

en: by _Status
bg: по _състояние

en: by _To
bg: по _получател

en: bytes
bg: байта

en: can't copy message %s to %s
bg: грешка при копиране на писмото %s в %s

en: can't create mailbox
bg: грешка при създаване на кутията

en: can't create mailbox: LIST failed
bg: грешка при създаване на кутията: неуспешна команда LIST

en: can't delete mailbox
bg: грешка при изтриване на кутията

en: can't rename mailbox: %s to %s
bg: грешка при преименуване на кутията: %s в %s

en: can't select folder: %s
bg: папката не може да бъде избрана: %s

en: case sensitive search
bg: търсене с чувствителност към регистъра

en: characters
bg: знака

en: command not supported
bg: командата не се поддържа

en: command to send mails
bg: команда за изпращане на поща

en: completion from address book only works with the first
    address of the header, it outputs the full name
    of the contact if that address matches exactly
    one contact in the address book
bg: автоматичното вмъкване от адресника работи само с първия
    адрес в заглавката, видимо става пълното име
    на контакта, ако този адрес съвпада напълно
    точно само с един адрес в адресника

en: contains
bg: съдържа

en: content is
bg: съдържанието е

en: couldn't start TLS session
bg: грешка при стартирането на TLS сесията

en: current dictionary
bg: текущ речник

en: cursor position
bg: местоположение на курсора

en: customized date format (see 'man strftime')
bg: напаснат формат за дата (виж 'man strftime')

en: date of birth
bg: дата на раждане

en: days
bg: дни

en: deleted messages
bg: изтрити писма

en: doesn't contain
bg: не съдържа

en: either AM or PM
bg: AM или PM

en: email address of sender
bg: адрес на е-поща на подателя

en: error occurred on POP3 session
bg: грешка по време на POP3 сесията

en: error occurred on SMTP session
bg: грешка по време на SMTP сесията

en: error occurred on authentication
bg: грешка по време на автентификацията

en: exactly
bg: точно

en: fax
bg: факс

en: filename (should not be modified)
bg: име на файла (не трябва да се променя)

en: filtering
bg: филтриране

en: first email in the list
bg: първото писмо в списъка

en: first marked email
bg: първото отбелязано писмо

en: first name of sender
bg: малко име на подателя

en: first new email
bg: към първото ново писмо

en: first unread email
bg: към първото непрочетено писмо

en: folders
bg: папки

en: for the file of the selected decoded message MIME part
bg: за файла на избраната декодирана MIME-част на писмото

en: for the file of the selected message in RFC822/2822 format
bg: за файла на избраното писмо във формат RFC822/2822

en: for the list of the files of the selected messages in RFC822/2822 format
bg: за списъка с файлове за избраните писма във формат RFC822/2822

en: for the text selection
bg: за избрания текст

en: forwarded messages
bg: препратени писма

en: found
bg: открито

en: from Current _folder...
bg: от _текущата папка...

en: from Selected _messages...
bg: от и_збраните писма...

en: full name of sender
bg: пълно име на подателя

en: greater than
bg: по-голямо от

en: header
bg: заглавка

en: headers part
bg: заглавна част

en: higher than
bg: по-високо от

en: hours
bg: часа

en: ignored
bg: пренебрегнато

en: in
bg: в

en: in _Folder list...
bg: в списъка с _папки...

en: in _Message list...
bg: в списъка с пис_мата...

en: incomplete messages (not entirely downloaded)
bg: непълни писма (частично изтеглени)

en: initials of sender
bg: инициали на подателя

en: insert file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as the path of the file to insert
bg: вмъкване на файл:
    <span style="oblique">sub_expr</span> ще се интерпретира като файл за вмъкване

en: insert program output:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as a command-line to get
    the output from
bg: вмъкване на програма за изходни данни:
    <span style="oblique">sub_expr</span> ще се интерпретира като команден ред
    , от който ще се получавт резултатни данни

en: insert user input:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is a variable to be replaced by
    user-entered text
bg: вмъкване на информация от потребителя:
    <span style="oblique">sub_expr</span> е променлива, която бива
    заместена с текста, въведен от потребителя

en: invalid UIDL response: %s
bg: неправилен UIDL отговор: %s

en: is
bg: е

en: kilobytes
bg: килобайта

en: last email in the list
bg: последното писмо в списъка

en: last name of sender
bg: фамилно име на подателя

en: last opened email
bg: последното отворено писмо

en: less than
bg: по-малко от

en: letters
bg: знака

en: lines
bg: редове

en: literal backslash
bg: символ за обратна наклонена черта

en: literal closing curly brace
bg: символ за затваряща фигурна скоба

en: literal exclamation mark
bg: символ за удивителен знак

en: literal opening curly brace
bg: символ за отваряща фигурна скоба

en: literal pipe
bg: символ за канал

en: literal question mark
bg: символ за въпросителен знак

en: local mailbox filename is not entered.
bg: Не е указан файл за локалната пощенска кутия.

en: locked messages
bg: заключени писма

en: logical AND operator
bg: логически оператор "и"

en: logical NOT operator
bg: логически оператор "не"

en: logical OR operator
bg: логически оператор "или"

en: lower than
bg: по-ниско от

en: mail command is not entered.
bg: командата за поща не е указана.

en: mailbox is locked
bg: пощенската кутия е заключена

en: mailing _list
bg: по_щенски списък

en: manually filtering
bg: ръчно филтриране

en: marked messages
bg: отбелязани писма

en: megabytes
bg: мегабайта

en: message body
bg: тяло на писмото

en: message body without signature
bg: тяло на писмото без подписа

en: message is either to: or cc: to S
bg: писма с копие или скрито копие до S

en: message tags
bg: етикети на писмото

en: messages carbon-copied to S
bg: писма с копие до S

en: messages originating from user S
bg: писма, изпратени от потребител S

en: messages which are in newsgroup S
bg: писма от новинарската група S

en: messages which are marked with color #
bg: писма, отбелязани с цвят #

en: messages which contain S in In-Reply-To header
bg: писма, съдържащи S в заглавката In-Reply-To

en: messages which contain S in Message-ID header
bg: писма, съдържащи S в заглавката Message-ID

en: messages which contain S in X-Label header
bg: писма, съдържащи S в заглавката X-Label

en: messages which contain S in subject
bg: писма, съдържащи S в полето за заглавие

en: messages which contain S in the Sender field
bg: писма, съдържащи S в полето за подател

en: messages which contain S in the message body
bg: писма, съдържащи S в текста

en: messages which contain S in the whole message
bg: писма, съдържащи S в цялото съобщение

en: messages which contain header S
bg: писма, съдържащи заглавка S

en: messages which have been replied to
bg: писма, на които е било отговорено

en: messages which have been sent to S
bg: писма, изпратени до S

en: messages which have tag(s)
bg: писма, които имат етикет(и)

en: messages which tags contain S
bg: писма с етикети, съдържащи S

en: messages whose age is greater than #
bg: писма, по-стари от #

en: messages whose age is less than #
bg: писма, по-нови от #

en: messages whose score is greater than #
bg: писма, чиято оценка е по-голяма от #

en: messages whose size is equal to #
bg: писма с размер, равен на #

en: messages whose size is greater than #
bg: писма с размер, по-голям от #

en: messages whose size is smaller than #
bg: писма с размер, по-малък от #

en: minute(s)
bg: минута(-и)

en: minutes
bg: минути

en: mobile phone
bg: мобилен телефон

en: moderated
bg: модерирана

en: more than
bg: повече от

en: mouse button)
bg: бутон на мишката)

en: new line
bg: нов ред

en: new messages
bg: нови писма

en: no
bg: не

en: none
bg: без

en: not found
bg: неоткрито

en: not ignored
bg: непренебрегнато

en: not set
bg: незададено

en: not watched
bg: ненаблюдавано

en: of above rules
bg: от горните правила

en: office address
bg: служебен адрес

en: office phone
bg: служебен телефон

en: old messages
bg: стари писма

en: organization
bg: организация

en: phone
bg: телефон

en: pixel(s)
bg: точки

en: points
bg: точки

en: processing folders
bg: обработка на папките

en: quote character
bg: знак за цитиране

en: quoted message body
bg: цитирано тяло на писмо

en: quoted message body without signature
bg: цитирано тяло на писмо без подпис

en: read messages
bg: прочетени писма

en: readonly
bg: само за четене

en: seconds
bg: секунди

en: set
bg: зададено

en: smaller than
bg: по-малко от

en: subscribe
bg: записване

en: tab
bg: Табулатор

en: tags
bg: етикети

en: text that can contain any of the symbols (no
    commands) above
bg: текст, който може да съдържа горните символи 
    (но не команди)

en: text that can contain any of the symbols or
    commands above
bg: текст, който може да съдържа горните символи 
    или команди

en: the abbreviated month name
bg: съкратено име на месеца

en: the address(es) in header '%s'
bg: адресът(-сите) в заглавка '%s'

en: the century number (year/100)
bg: число за века (годината, разделена на 100)

en: the day of the month as a decimal number
bg: датата от месеца като десетично число

en: the day of the week as a decimal number
bg: денят от седмицата като десетично число

en: the day of the year as a decimal number
bg: денят от годината като десетично число

en: the full abbreviated weekday name
bg: съкратено име на деня от седмицата

en: the full month name
bg: цялото име на месеца

en: the full weekday name
bg: цялото име на деня от седмицата

en: the hour as a decimal number using a 12-hour clock
bg: часът като десетично число (12-часов часовник)

en: the hour as a decimal number using a 24-hour clock
bg: часът като десетично число (24-часов часовник)

en: the last two digits of a year
bg: последните две цифри от числото на годината

en: the minute as a decimal number
bg: минутата като десетично число

en: the month as a decimal number
bg: месецът като десетично число

en: the preferred date and time for the current locale
bg: настроените формати за дата и време според текущите локални настройки

en: the preferred date for the current locale
bg: настроеният формат за дата според текущите локални настройки

en: the second as a decimal number
bg: секундата като десетично число

en: the time zone or name or abbreviation
bg: часовият пояс, името му или съкращението му

en: the year as a decimal number
bg: годината като десетично число

en: things
bg: неща

en: top level folder
bg: основна папка

en: type is
bg: видът е

en: unknown
bg: непознат

en: unlimited if 0 is specified
bg: без ограничение при зададено "0"

en: unread messages
bg: непрочетени писма

en: unsubscribe
bg: отписване

en: watched
bg: наблюдавано

en: website
bg: уеб-страница

en: weeks
bg: седмици

en: when forwarding
bg: при препращане

en: when re-editing
bg: при повторно четене

en: when replying
bg: при отговаряне

en: whole message
bg: цялото писмо

en: write on fd%d: %s
bg: пиши в fd%d: %s

en: yes
bg: да
