Dolphin Emulator - en to hu translation catalogue (1006 entries)

en:  (too many to display)
hu:  (túl sok kijelző)

en:  Game :
hu: Játék:

en: ! NOT
hu: ! NEM

en: "%s" does not exist.
     Create a new 16MB Memcard?
hu: Nincs "%s".
     Létrehozol egy új 16 MB-os memóriakártyát?

en: "%s" is an invalid GCM/ISO file, or is not a GC/Wii ISO.
hu: "%s" egy érvénytelen GCM/ISO fájl, vagy nem GC/Wii ISO.

en: %1$sCopy%1$s
hu: %1$sMásolás%1$s

en: %s already exists, overwrite?
hu: %s már van, felülírod?

en: %s failed to be scrubbed. Probably the image is corrupt.
hu: %s tisztítása sikertelen. Valószínűleg a képfájl sérült.

en: %s failed to load as a memorycard 
     Card file size is invalid (0x%x bytes)
hu: %s memóriakártyakénti betöltése sikertelen
     A kártya fájlmérete nem megfelelő (0x%x bájt)

en: %s failed to load as a memorycard 
     Card size is invalid (0x%x bytes)
hu: %s memóriakártyakénti betöltése sikertelen
     A kártya mérete nem megfelelő (0x%x bájt)

en: %s failed to load as a memorycard 
    file is not large enough to be a valid memory card file (0x%x bytes)
hu: %s memóriakártyakénti betöltése sikertelen
    a fájl nem elég nagy ahhoz, hogy megfelelő memóriakártya fájl lehessen (0x%x bájt)

en: %s failed to open
hu: %s megnyitása sikertelen

en: %s is a 0 byte file
hu: %s egy 0 bájt méretű fájl

en: %s is already compressed! Cannot compress it further.
hu: %s már tömörítve van! Nem tömöríthető tovább.

en: %s is too long for the filename, max chars is 45
hu: %s túl hossz fájlnévnek, maximum 45 karakter

en: %sDelete%s
hu: %sTörlés%s

en: %sExport GCI%s
hu: %sGCI exportálás%s

en: %sImport GCI%s
hu: %sGCI importálás%s

en: %u Free Blocks; %u Free Dir Entries
hu: %u szabad blokk; %u szabad könyvtár bejegyzés

en: && AND
hu: && ÉS

en: &About...
hu: &Névjegy...

en: &Boot from DVD Drive...
hu: &Bootolás DVD meghajtóról...

en: &Breakpoints
hu: &Töréspontok

en: &Browse for ISOs...
hu: &ISO fájlok tallózása...

en: &Cheats Manager
hu: &Csalás kezelő

en: &DSP Settings
hu: &Hang beállítások

en: &Delete ISO...
hu: &ISO törlése...

en: &Delete selected ISOs...
hu: &A kiválasztott ISO fájlok törlése...

en: &Emulation
hu: &Emuláció

en: &File
hu: &Fájl

en: &Frame Advance
hu: &Képkocka léptetés

en: &Fullscreen
hu: &Teljes nézet

en: &Graphics Settings
hu: &Grafikai beállítások

en: &Help
hu: &Súgó

en: &Hotkey Settings
hu: &Gyorsbillentyű beállítások

en: &Load State
hu: &Állás betöltése

en: &Memcard Manager (GC)
hu: &Memóriakártya kezelő (GC)

en: &Memory
hu: &Memória

en: &Open...
hu: &Megnyitás...

en: &Options
hu: &Beállítások

en: &Pause
hu: &Szünet

en: &Play
hu: &Indítás

en: &Properties
hu: &Tulajdonságok

en: &Read-only mode
hu: &Írásvédett mód

en: &Refresh List
hu: &A lista frissítése

en: &Registers
hu: &Regiszterek

en: &Reset
hu: &Alapra állítás

en: &Sound
hu: &Hang

en: &Stop
hu: &Leállítás

en: &Tools
hu: &Eszközök

en: &Video
hu: &Kép

en: &View
hu: &Nézet

en: &Wiimote Settings
hu: &Wiimote beállítások

en: (UNKNOWN)
hu: (ISMERETLEN)

en: (off)
hu: (ki)

en: <Insert name here>
hu: <Név beszúrása ide>

en: <No resolutions found>
hu: <Nem található felbontás>

en: <Nothing>
hu: <Semmi>

en: <Press Key>
hu: <Nyomj egy gombot>

en: <System>
hu: <Rendszer>

en: A NetPlay window is already open!!
hu: Már egy NetPlay ablak nyitva van!

en: A game is not currently running.
hu: A játék jelenleg nem fut.

en: A supported bluetooth device could not be found.
    You must manually connect your wiimotes.
hu: Nem található támogatott bluetooth eszköz.
    Kézileg kell csatlakoztatni a Wiimote irányítókat.

en: AM-Baseboard
hu: AM alaplap

en: AR Codes
hu: AR kódok

en: About Dolphin
hu: A Dolphin névjegye

en: Acceleration
hu: Gyorsítás

en: Accuracy:
hu: Pontosság:

en: Accurately emulate EFB copies.
    Some games depend on this for certain graphical effects or gameplay functionality.
    
    If unsure, check EFB to Texture instead.
hu: EFB másolatok pontos emulációja.
    Néhány játék számára elengedhetetlen bizonyos grafikai effektushoz vagy a játszhatóság végett.
    
    Ha bizonytalan vagy, válaszd az EFB textúrába másolása lehetőséget.

en: Action
hu: Művelet

en: Action Replay Code Decryption Error:
    Parity Check Failed
    
    Culprit Code:
    %s
hu: Action Replay kód kikódolási hiba:
    Paritás ellenőrzés sikertelen
    
    Felelős kód:
    %s

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Add Code (%s)
hu: Action Replay hiba: érvénytelen méret (%08x : address = %08x) a kód hozzáadásban (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Fill and Slide (%s)
hu: Action Replay hiba: érvénytelen méret (%08x : address = %08x) a kitöltésben és regiszterben (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Ram Write And Fill (%s)
hu: Action Replay hiba: érvénytelen méret (%08x : address = %08x) a RAM írásban és kitöltésben (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Write To Pointer (%s)
hu: Action Replay hiba: érvénytelen méret (%08x : address = %08x) a mutató írásában (%s)

en: Action Replay Error: Invalid value (%08x) in Memory Copy (%s)
hu: Action Replay hiba: érvénytelen érték (%08x) a memória másolásban (%s)

en: Action Replay Error: Master Code and Write To CCXXXXXX not implemented (%s)
    Master codes are not needed. Do not use master codes.
hu: Action Replay hiba: Mester kód és CCXXXXXX írása nincs beépítve (%s)
    Mester kódokra nincs szükség. Ne használj mester kódokat.

en: Action Replay Error: invalid AR code line: %s
hu: Action Replay hiba: érvénytelen AR kód a(z) %s. sorban

en: Action Replay: Conditional Code: Invalid Size %08x (%s)
hu: Action Replay: Feltételes kód: Érvénytelen méret %08x (%s)

en: Action Replay: Invalid Normal Code Type %08x (%s)
hu: Action Replay: Érvénytelen szabályszerű kód típus %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code %i: Invalid subtype %08x (%s)
hu: Action Replay: Szabályszerű kód %i: Érvénytelen alfaj %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code 0: Invalid Subtype %08x (%s)
hu: Action Replay: Szabályszerű kód 0: Érvénytelen alfaj %08x (%s)

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Add ActionReplay Code
hu: ActionReplay kód hozzáadása

en: Add Patch
hu: Patch hozzáadása

en: Add new pane
hu: Új mező hozzáadása

en: Add...
hu: Hozzáadás...

en: Address :
hu: Cím:

en: Adds the specified value to zFar Parameter.
    Two ways to express the floating point values.
    Example: entering ''200'' or ''0.0002'' directly, it produces equal effects, the acquired value will be ''0.0002''.
    Values: (0->+/-Integer) or (0->+/-FP[6 digits of precision])
    
    NOTE: Check LogWindow/Console for the acquired values.
hu: Meghatározott értéket ad a zFar paraméterhez.
    Két módja a lebegőpontos értékek kifejezésének.
    Például: a ''200'' vagy ''0.0002'' érték közvetlen megadása, azonos hatásokat eredményez, a kapott érték ''0.0002'' lesz.
    Értékek: (0->+/-egész szám) vagy (0->+/-FP[6 számjegyes pontosság])
    
    MEGJEGYZÉS: Ellenőrizd a napló ablakot/konzolt a kapott értékekhez.

en: Adds the specified value to zNear Parameter.
    Two ways to express the floating point values.
    Example: entering ''200'' or ''0.0002'' directly, it produces equal effects, the acquired value will be ''0.0002''.
    Values: (0->+/-Integer) or (0->+/-FP[6 digits of precision])
    
    NOTE: Check LogWindow/Console for the acquired values.
hu: Meghatározott értéket ad a zNear paraméterhez.
    Két módja a lebegőpontos értékek kifejezésének.
    Például: a ''200'' vagy ''0.0002'' érték közvetlen megadása, azonos hatásokat eredményez, a kapott érték ''0.0002'' lesz.
    Értékek: (0->+/-egész szám) vagy (0->+/-FP[6 számjegyes pontosság])
    
    MEGJEGYZÉS: Ellenőrizd a napló ablakot/konzolt a kapott értékekhez.

en: Adjust the analog control pressure required to activate buttons.
hu: Az analóg irányító gombok aktiválásához szükséges lenyomás érzékenységének beállítása.

en: Advanced
hu: Haladó

en: Advanced Settings
hu: Haladó beállítások

en: All GC/Wii files (elf, dol, gcm, iso, wbfs, ciso, gcz, wad)
hu: Minden GC/Wii fájl (elf, dol, gcm, iso, wbfs, ciso, gcz, wad)

en: All GC/Wii images (gcm, iso, wbfs, ciso, gcz)
hu: Minden GC/Wii képfájl (gcm, iso, wbfs, ciso, gcz)

en: All Gamecube GCM files (gcm)
hu: Minden Gamecube GCM fájl (gcm)

en: All Save States (sav, s##)
hu: Minden állásmentés (sav, s##)

en: All Wii ISO files (iso)
hu: Minden Wii ISO fájl (iso)

en: All compressed GC/Wii ISO files (gcz)
hu: Minden tömörített GC/Wii ISO fájl (gcz)

en: All files (*.*)|*.*
hu: Minden fájl (*.*)|*.*

en: Analyze
hu: Elemzés

en: Angle
hu: Szög

en: Anisotropic Filtering:
hu: Anizotrópikus szűrés:

en: Anti-Aliasing:
hu: Élsimítás:

en: Apploader is the wrong size...is it really an apploader?
hu: A betöltő program nem megfelelő méretű...ez tényleg egy betöltő program?

en: Apploader unable to load from file
hu: A betöltő program nem képes fájlból betölteni

en: Apploader:
hu: Betöltő program:

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Apply a post-processing effect after finishing a frame.
    
    If unsure, select (off).
hu: Képkocka létrehozását követően utófeldolgozási effektus alkalmazása.
    
    Ha bizonytalan vagy, válaszd ezt: (ki).

en: Arabic
hu: Arab

en: Are you sure you want to delete "%s"?
hu: Biztos törlöd ezt: "%s"?

en: Are you sure you want to delete these files?
    They will be gone forever!
hu: Biztos törlöd ezeket a fájlokat?
    Végleg el fognak veszni!

en: Are you sure you want to delete this file?  It will be gone forever!
hu: Biztos törlöd ezt a fájlt? Végleg el fog veszni!

en: Arm JIT (experimental)
hu: Arm JIT (kísérleti)

en: Aspect Ratio:
hu: Képarány:

en: At least one pane must remain open.
hu: Legalább egy mezőnek megnyitva kell maradnia.

en: Audio
hu: Hang

en: Audio Backend:
hu: Hang feldolgozó:

en: AudioCommon: Error opening AO device.
hu: AudioCommon: Hiba az AO eszköz megnyitásakor.

en: Auto
hu: Automatikus

en: Auto (Multiple of 640x528)
hu: Automatikus (640x528 többszöröse)

en: Auto (Window Size)
hu: Automatikus (ablak méret)

en: Auto adjust Window Size
hu: Ablak méret automatikus állítása

en: Automatically adjusts the window size to your internal resolution.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Automatikusan a belső felbontásra állítja az ablak méretét.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: BP register
hu: BP regiszter

en: Back
hu: Hátra

en: Backend Settings
hu: Feldolgozó beállításai

en: Backend:
hu: Feldolgozó:

en: Background Input
hu: Háttér bemenet

en: Backward
hu: Vissza

en: Bad File Header
hu: Rossz fájl fejléc

en: Banner
hu: Játék kép

en: Banner Details
hu: Játék kép részletek

en: Banner:
hu: Játék kép:

en: Bar
hu: Vevő

en: Basic
hu: Alap

en: Basic Settings
hu: Alap beállítások

en: Bass
hu: Basszus

en: Block Allocation Table checksum failed
hu: Block Allocation Table ellenőrző összege nem megfelelő

en: Blocks
hu: Blokk

en: Blue
hu: Kék

en: Blue Left
hu: Kék balra

en: Blue Right
hu: Kék jobbra

en: Bottom
hu: Gomb

en: Bound Controls: %lu
hu: Összekötött irányítások: %lu

en: Broken
hu: Hibás

en: Browse
hu: Tallózás

en: Browse for a directory to add
hu: Hozzáadandó könyvtár tallózása

en: Browse for an ISO directory...
hu: Egy ISO könyvtár tallózása...

en: Browse for output directory
hu: Kimeneti könyvtár tallózása

en: Buffer:
hu: Puffer:

en: Buttons
hu: Gombok

en: Bypass the clearing of the data cache by the DCBZ instruction. Usually leave this option disabled.
hu: Az adatgyorsítótár törlésének kihagyása a DCBZ utasítás által. Ez a beállítás általában maradjon kikapcsolva.

en: C Stick
hu: C kar

en: C-Stick
hu: C-kar

en: CPU Emulator Engine
hu: Processzor emulátor motor

en: Cache Display Lists
hu: Kijelző listák gyorsítótárazása

en: Calculate lighting of 3D graphics per-pixel rather than per vertex.
    Decreases emulation speed by some percent (depending on your GPU).
    This usually is a safe enhancement, but might cause issues sometimes.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A 3D-s grafikai fényhatásokat képpont alapon számolja inkább, mintsem csúcspont alapon.
    Néhány százalékkal csökkenti az emuláció sebességét (videókártyától függ).
    Ez többnyire biztonságos finomítás, de időnként hibákat okozhat.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Cancel
hu: Mégse

en: Cannot open %s
hu: %s nem nyitható meg

en: Cannot unregister events with events pending
hu: Nem lehet esemény bejegyzéseket törölni függőben lévő eseményekkel

en: Cannot use that file as a memory card.
    %s
    is not a valid gamecube memory card file
hu: A fájl nem használható memóriakártyaként.
    %s
    fájl nem megfelelő GameCube memóriakártya fájl

en: Cannot use that file as a memory card.
    Are you trying to use the same file in both slots?
hu: A fájl nem használható memóriakártyaként.
    Azonos fájlt próbálsz használni mindkét kártya helyén?

en: Catalan
hu: Katalán

en: Center
hu: Közép

en: Change
hu: Váltás

en: Change &Disc...
hu: Lemez &váltás...

en: Change Disc
hu: Lemez váltás

en: Change Game
hu: Játék váltás

en: Change the language of the user interface.
    Requires restart.
hu: A program felület nyelvének változtatásához
    újraindítás szükséges.

en: Changes sign to zFar Parameter (after correction)
hu: Megváltoztatja a zFar paraméterhez tartozó jegyet (javítás után)

en: Changes sign to zNear Parameter (after correction)
hu: Megváltoztatja a zNear paraméterhez tartozó jegyet (javítás után)

en: Changing this will have no effect while the emulator is running!
hu: A változtatások nem érvényesülnek ameddig fut az emulátor!

en: Chat
hu: Csevegés

en: Cheat Code
hu: Csalás kód

en: Cheat Search
hu: Csalás keresés

en: Cheats Manager
hu: Csalás kezelő

en: Check Partition Integrity
hu: Partíció integritás ellenőrzés

en: Checking integrity...
hu: Integritás ellenőrzés...

en: Chinese (Simplified)
hu: Kínai (egyszerűsített)

en: Chinese (Traditional)
hu: Kínai (hagyományos)

en: Choose a DVD root directory:
hu: Válassz DVD gyökér könyvtárat:

en: Choose a NAND root directory:
hu: Válassz NAND gyökér könyvtárat:

en: Choose a default ISO:
hu: Válassz alapértelmezett ISO fájlt:

en: Choose a directory to add
hu: Válassz hozzáadandó könyvtárat

en: Choose a file to open
hu: Válasz megnyitandó fájl

en: Choose a memory card:
hu: Válassz memóriakártyát:

en: Choose file to use as apploader: (applies to discs constructed from directories only)
hu: Válassz betöltő programnak használandó fájlt: (csak könyvtárakból létrehozott lemezekre érvényesíthető)

en: Choose the folder to extract to
hu: Válassz mappát a kitömörítéshez

en: Circle Stick
hu: Körös kar

en: Classic
hu: Klasszikus

en: Clear
hu: Törlés

en: Client disconnect while game is running!! NetPlay is disabled. You must manually stop the game.
hu: A kliens kapcsolata megszakadt játék közben! A NetPlay kikapcsolva. Kézileg kell leállítanod a játékot.

en: Close
hu: Bezárás

en: Co&nfigure...
hu: Be&állítások...

en: Code Info
hu: Kód infó

en: Code:
hu: Kód:

en: Command
hu: Parancs

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Comment:
hu: Megjegyzés:

en: Compress ISO...
hu: ISO tömörítése...

en: Compress selected ISOs...
hu: Kiválasztott ISO tömörítése...

en: Compressing ISO
hu: ISO tömörítése

en: Config
hu: Beállítások

en: Configure
hu: Beállítások

en: Configure Control
hu: Irányítás beállítás

en: Configure Pads
hu: Irányítók beállítása

en: Configure...
hu: Beállítások...

en: Confirm File Overwrite
hu: Fájl felülírás jóváhagyása

en: Confirm on Stop
hu: Kilépéskor megerősítés

en: Connect
hu: Csatlakozás

en: Connect USB Keyboard
hu: USB billentyűzet csatlakoztatása

en: Connect Wiimote %i
hu: %i Wiimote csatlakoztatása

en: Connect Wiimote 1
hu: Wiimote 1 csatlakoztatása

en: Connect Wiimote 2
hu: Wiimote 2 csatlakoztatása

en: Connect Wiimote 3
hu: Wiimote 3 csatlakoztatása

en: Connect Wiimote 4
hu: Wiimote 4 csatlakoztatása

en: Connecting...
hu: Csatlakozás...

en: Console
hu: Konzol

en: Continuous Scanning
hu: Folyamatos keresés

en: Control
hu: Irányítás

en: Convert to GCI
hu: Konvertálás: GCI

en: Copy failed
hu: Másolás sikertelen

en: Copy to Memcard %c
hu: %c. memóriakártyára másolás

en: Core
hu: Mag

en: Could not create %s
hu: %s nem hozható létre

en: Could not initialize backend %s.
hu: %s hang feldolgozó iniciálása sikertelen.

en: Could not read "%s".  There is no disc in the drive, or it is not a GC/Wii backup.  Please note that original Gamecube and Wii discs cannot be read by most PC DVD drives.
hu: "%s" nem olvasható.  Nincs lemez a meghajtóban, vagy ez nem egy GC/Wii biztonsági mentés.  Célszerű tudni, hogy az eredeti Gamecube és Wii lemezeket a legtöbb számítógépes DVD meghajtó nem képes olvasni.

en: Could not recognize ISO file %s
hu: %s ISO fájl nem ismerhető fel

en: Could not save %s
hu: %s nem menthető el

en: Couldn't find open command for extension 'ini'!
hu: Az 'ini' kiterjesztéshez nem található nyitott parancs!

en: Couldn't init the core.
    Check your configuration.
hu: A mag nem iniciálható.
    Ellenőrizd a beállításokat.

en: Count:
hu: Számláló:

en: Country:
hu: Ország:

en: Create AR Code
hu: AR kód létrehozása

en: Create new perspective
hu: Új perspektíva készítése

en: Creator:
hu: Készítő:

en: Critical
hu: Kritikus

en: Crop
hu: Levágás

en: Crop the picture from 4:3 to 5:4 or from 16:9 to 16:10.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Kép vágása 4:3 arányúról 5:4 arányúra vagy 16:9-ről 16:10-re.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Crossfade
hu: Kereszthalkítás

en: Custom Projection Hack
hu: Egyedi megjelenítési hack

en: Custom Projection Hack Settings
hu: Egyedi megjelenítési hack beállítások

en: Customize some Orthographic Projection parameters.
hu: Néhány ortografikus megjelenítési paraméter egyedi beállítása.

en: Czech
hu: Cseh

en: D-Pad
hu: Digitális irányok

en: DSP
hu: Hang

en: DSP Emulator Engine
hu: DSP emulátor motor

en: DSP HLE emulation (fast)
hu: DSP HLE emuláció (gyors)

en: DSP LLE interpreter (slow)
hu: DSP LLE interpreter (lassú)

en: DSP settings
hu: Hang (DSP) beállítások

en: DVD Root:
hu: DVD gyökér könyvtár:

en: DVDLowRead - Fatal Error: failed to read from volume
hu: DVDLowRead - Végzetes hiba: kötetből kiolvasás sikertelen

en: DVDLowUnencryptedRead - Fatal Error: failed to read from volume
hu: DVDLowUnencryptedRead - Végzetes hiba: kötetből kiolvasás sikertelen

en: Data Size
hu: Adatok mérete

en: Date:
hu: Dátum:

en: Datel MaxDrive/Pro files(*.sav)
hu: Datel MaxDrive/Pro fájlok(*.sav)

en: Dead Zone
hu: Holtsáv

en: Debug
hu: Hibakereső

en: Debugging
hu: Hibakeresés

en: Decimal
hu: Decimális

en: Decompress ISO...
hu: ISO kitömörítése...

en: Decompress selected ISOs...
hu: A kiválasztott ISO fájlok kitömörítése...

en: Decompressing ISO
hu: ISO kitömörítés

en: Default
hu: Alap

en: Default ISO:
hu: Alapértelmezett ISO:

en: Default font
hu: Alap betűtípus

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete Save
hu: Mentés törlése

en: Delete the existing file '%s'?
hu: Törlöd a meglévő '%s' fájlt?

en: Description
hu: Leírás

en: Detect
hu: Észlelés

en: Detected attempt to read more data from the DVD than fit inside the out buffer. Clamp.
hu: A kimeneti puffernél nagyobb adamennyiség kiolvasására történő probálkozás észlelve a DVD lemezről. Beszabályozás.

en: Device
hu: Eszköz

en: Device Settings
hu: Eszköz beállítások

en: Dial
hu: Tárcsa

en: Directory checksum failed
     and Directory backup checksum failed
hu: Könyvtár ellenőrző összeg hibás
     és a könyvtár biztonsági mentés ellenőrző összeg hibás

en: Disable
hu: Kikapcsolás

en: Disable Fog
hu: Köd kikapcsolása

en: Disable any XFB emulation.
    Speeds up emulation a lot but causes heavy glitches in many games which rely on them (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
hu: Bármilyen XFB emuláció kikapcsolása.
    Nagymértékben gyorsítja az emulációt, de számos grafikai hibát okoz sok olyan játékban, amelyhez szükséges az XFB (főleg egyedi fejlesztésű alkalmazások).
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelölve.

en: Disable emulation of EFB copies.
    These are often used for post-processing or render-to-texture effects, so while checking this setting gives a great speedup it almost always also causes issues.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: EFB másolatok emulációjának kikapcsolása.
    A másolatok gyakran használatosak utófeldolgozáshoz vagy textúra megjelenítési effektusokhoz, ezért ennek a beállításnak a kijelölésével nagymértékű sebesség növekedés érhető el, azonban majdnem mindig hibákat is okoz.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Disc
hu: Lemez

en: Disc Read Error
hu: Lemez olvasási hiba

en: Display
hu: Kijelző

en: Display the inputs read by the emulator.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Az emulátor által beolvasott bemenetek megjelenítése.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Divide
hu: Megosztás

en: Do you want to stop the current emulation?
hu: Le akarod állítani az éppen működő emulációt?

en: Dolby Pro Logic II decoder
hu: Dolby Pro Logic II dekóder

en: Dolphin %s Graphics Configuration
hu: Dolphin %s grafikai beállítások

en: Dolphin &Web Site
hu: Dolphin &weblap

en: Dolphin Configuration
hu: Dolphin beállítások

en: Dolphin Emulated Wiimote Configuration
hu: Dolphin emulált Wiimote beállítások

en: Dolphin GCPad Configuration
hu: Dolphin GCPad beállítások

en: Dolphin TAS Movies (*.dtm)
hu: Dolphin TAS videók (*.dtm)

en: Dolphin Wiimote Configuration
hu: Dolphin Wiimote beállítások

en: Dolphin at &Google Code
hu: Dolphin &Google Code oldal

en: Dolphin could not find any GC/Wii ISOs.  Doubleclick here to browse for files...
hu: Dolphin nem talált egyetlen GC/Wii ISO fájlt sem.  Fájlok tallózásához dupla kattintás ide...

en: Dolphin is currently set to hide all games.  Doubleclick here to show all games...
hu: A Dolphin beállításai végett jelenleg a játékok rejtve vannak.  Dupla kattintás ide a játékok megjelenítéséhez...

en: Dolphin was unable to complete the requested action.
hu: A Dolphin nem tudta elvégezni a kívánt műveletet.

en: Down
hu: Le

en: Download Codes (WiiRD Database)
hu: Kódok letöltése (WiiRD adatbázis)

en: Downloaded %lu codes. (added %lu)
hu: Letöltve %lu kód. (hozzáadva %lu)

en: Drums
hu: Dobok

en: Dummy
hu: Utánzat

en: Dump Audio
hu: Hang mentése

en: Dump EFB Target
hu: EFB cél letárolása

en: Dump Frames
hu: Képkockák letárolása

en: Dump Textures
hu: Textúrák letárolása

en: Dump all rendered frames to an AVI file in User/Dump/Frames/
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Az összes létrehozott képkocka mentése egy AVI fájlba ide: User/Dump/Frames/
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Dump decoded game textures to User/Dump/Textures/<game_id>/
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A kikódolt játék textúrák lementése ide: User/Dump/Textures/<game_id>/
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Dump the contents of EFB copies to User/Dump/Textures/
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Az EFB másolatok tartalmának mentése ide: User/Dump/Textures/
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Dutch
hu: Holland

en: E&xit
hu: K&ilépés

en: EFB Copies
hu: EFB másolatok

en: ERROR: This version of Dolphin requires a TAP-Win32 driver that is at least version %d.%d -- If you recently upgraded your Dolphin distribution, a reboot is probably required at this point to get Windows to see the new driver.
hu: HIBA: A Dolphin ezen változatához szükséges a TAP-Win32 driver %d.%d verziója legalább -- Ha mostanában frissítetted a Dolphin emulátort, akkor valószínűleg újra kell indítanod a számítógépet, hogy a Windows felismerje az új illesztőprogramot.

en: EUROPE
hu: EURÓPA

en: Early Memory Updates
hu: Korai memória frissítés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit ActionReplay Code
hu: ActionReplay kód szerkesztése

en: Edit Config
hu: Beállítások szerkesztése

en: Edit Patch
hu: Patch szerkesztése

en: Edit current perspective
hu: Jelenlegi perspektíva szerkesztése

en: Edit...
hu: Szerkesztés...

en: Effect
hu: Effektus

en: Embedded Frame Buffer
hu: Beágyazott képkocka puffer

en: Emu Thread already running
hu: Az emuláció már fut

en: Emulate XFBs accurately.
    Slows down emulation a lot and prohibits high-resolution rendering but is necessary to emulate a number of games properly.
    
    If unsure, check virtual XFB emulation instead.
hu: Az XFB pontos emulációja.
    Jelentősen lassítja az emulációt és korlátozza a nagy felbontású megjelenítést, azonban szükséges számos játék pontos emulációjához.
    
    Ha bizonytalan vagy, jelöld ki inkább az XFB emulációt.

en: Emulate XFBs using GPU texture objects.
    Fixes many games which don't work without XFB emulation while not being as slow as real XFB emulation. However, it may still fail for a lot of other games (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
hu: XFB emuláció grafikai processzor textúra objektumainak használatával.
    Javít sok XFB emuláció nélkül nem működő játékot miközben nem olyan lassú, mint a valódi XFB emuláció. Azonban, még mindig nem használható sok más játék esetén (főleg egyedi fejlesztésű alkalmazások).
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelölve.

en: Emulated Wiimote
hu: Emulált Wiimote

en: Emulation State:
hu: Emuláció állapota:

en: Enable
hu: Használat

en: Enable 3D effects via stereoscopy using Nvidia 3D Vision technology if it's supported by your GPU.
    Possibly causes issues.
    Requires fullscreen to work.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A 3D-s effektusok megjelenítése sztereoszkópikus módon az Nvidia 3D Vision technológia használatával, ha támogatja a videókártya.
    Estleg hibákat okozhat.
    Működéséhez teljes képernyő szükséges.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Enable AR Logging
hu: AR naplózás bekapcsolása

en: Enable Block Merging
hu: Blokk csatlakozás használata

en: Enable Bounding Box Calculation
hu: Bounding Box kalkuláció használata

en: Enable Cache
hu: Gyorsítótár használata

en: Enable Cheats
hu: Csalások használata

en: Enable Dual Core
hu: Kétmagos mód használata

en: Enable Dual Core (speedup)
hu: Kétmagos mód használata (gyorsítás)

en: Enable Idle Skipping
hu: Tétlen állapot mellőzése

en: Enable Idle Skipping (speedup)
hu: Tétlen állapot mellőzése (gyorsítás)

en: Enable MMU
hu: MMU használata

en: Enable Progressive Scan
hu: Progresszív pásztázás használata

en: Enable Screen Saver
hu: Képernyővédő bekapcsolása

en: Enable Speaker Data
hu: Hangszóró adatok bekapcsolása

en: Enable WideScreen
hu: Széleskijelző bekapcsolása

en: Enable Wireframe
hu: Vonalháló bekapcsolása

en: Enable anisotropic filtering.
    Enhances visual quality of textures that are at oblique viewing angles.
    Might cause issues in a small number of games.
    
    If unsure, select 1x.
hu: Bekapcsolja az anizotrópikus szűrést.
    Fokozza a ferde látószögű textúrák vizuális minőségét.
    Néhány játék esetén kisebb hibákat okozhat.
    
    Ha bizonytalan vagy, válaszd ezt: 1x.

en: Enable fast disc access.  Needed for a few games. (ON = Fast, OFF = Compatible)
hu: Gyors lemez hozzáférés használata. Szükséges néhány játékhoz. (BE = gyors, KI = kompatibilis)

en: Enable pages
hu: Oldalak bekapcsolása

en: Enable this if you want the whole screen to be used for rendering.
    If this is disabled, a render window will be created instead.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Kapcsolbe be, ha a teljes képernyőt akarod használni a megjelenítéshez.
    Ha ez ki van kapcsolva, akkor az emuláció ablakban fog futni.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Enable this if you want to use the main Dolphin window for rendering rather than a separate render window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Kapcsold be ha azt akarod, hogy inkább a Dolphin fő ablakában jelenjen meg az emuláció, mint sem egy különálló ablakban.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Enable this to speed up The Legend of Zelda: Twilight Princess. Disable for ANY other game.
hu: Használatával The Legend of Zelda: Twilight Princess játék sebessége növekedik. A TÖBBI játéknál legyen kikapcsolva.

en: Enables Custom Projection Hack
hu: Egyedi megjelenítési hack használata

en: Enables Dolby Pro Logic II emulation using 5.1 surround. Not available on OSX.
hu: Dolby Pro Logic II emuláció bekapcsolása 5.1 surround hanggal. Nem működik OSX alatt.

en: Enables Dolby Pro Logic II emulation using 5.1 surround. OpenAL backend only.
hu: Dolby Pro Logic II emuláció bekapcsolása 5.1 surround hanggal. Csak OpenAl feldolgozó esetén.

en: Enables progressive scan if supported by the emulated software.
    Most games don't care about this.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Bekapcsolja a progresszív pásztázást, ha az támogatott az emulált szoftver által.
    A legtöbb játék nem használja ezt.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Enables the Memory Management Unit, needed for some games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
hu: Bekapcsolja a memória kezelő egységet (Memory Management Unit), szükséges néhány játékhoz. (BE = kompatibilis, KI = gyors)

en: Encode frame dumps using the FFV1 codec.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Képkocka mentések kódolása FFV1 kódek használatával.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: End
hu: Vége

en: English
hu: Angol

en: Enhancements
hu: Kép javítások

en: Enter a name for the new perspective:
hu: Írj be egy nevet az új perspektívának:

en: Entry %d/%d
hu: %d/%d bejegyzés

en: Entry 1/%d
hu: 1/%d bejegyzés

en: Equal
hu: Egyenlő

en: Error
hu: Hiba

en: Error loading selected language. Falling back to system default.
hu: Hiba a kiválasztott nyelv betöltése közben. Rendszer alapértelmezett visszaállítva.

en: Error: After "%s", found %d (0x%X) instead of save marker %d (0x%X). Aborting savestate load...
hu: Hiba: "%s" után, %d (0x%X) található a mentési jelölő helyett %d (0x%X). Mentés betöltésének leállítása...

en: Error: Trying to access %s fonts but they are not loaded. Games may not show fonts correctly, or crash.
hu: Hiba: A(z) %s betűtípusokhoz történő hozzáférési próbálkozás során, a betöltésük sikertelen. A játékokban a betűk lehet nem jelennek meg megfelelően, vagy kifagynak.

en: Euphoria
hu: Eufória

en: Exception handler - access below memory space. %08llx%08llx
hu: Kivétel kezelő - memória terület alatti hozzáférés. %08llx%08llx

en: Execute
hu: Végrehajtás

en: Export Failed
hu: Exportálás sikertelen

en: Export File
hu: Fájl exportálása

en: Export Recording
hu: Felvétel exportálása

en: Export Recording...
hu: Felvétel exportálása...

en: Export Save
hu: Mentés exportálása

en: Export Wii save (Experimental)
hu: Wii mentés exportálása (kísérleti)

en: Export all saves
hu: Minden mentés exportálása

en: Export save as...
hu: Exportálás mentése másként...

en: Extension
hu: Kiegészítő

en: External Frame Buffer
hu: Külső képkocka puffer

en: Extra Parameter
hu: Extra paraméter

en: Extra Parameter useful in ''Metroid: Other M'' only.
hu: Az extra paraméter csak a ''Metroid: Other M'' játékban hasznos.

en: Extract All Files...
hu: Minden fájl kitömörítése...

en: Extract Apploader...
hu: Betöltő program kitömörítése...

en: Extract DOL...
hu: DOL kitömörítése...

en: Extract Directory...
hu: Könyvtár kitömörítése...

en: Extract File...
hu: Fájl kitömörítése...

en: Extract Partition...
hu: Partíció kitömörítése...

en: Extracting %s
hu: %s kitömörítése

en: Extracting All Files
hu: Minden fájl kitömörítése

en: Extracting Directory
hu: Könyvtár kitömörítése

en: Extracting...
hu: Kitömörítés...

en: FIFO Byte
hu: FIFO bájt

en: FIFO Player
hu: FIFO lejátszó

en: FRANCE
hu: FRANCIAORSZÁG

en: FST Size:
hu: FST méret:

en: Failed to Connect!
hu: Csatlakozás sikertelen!

en: Failed to download codes.
hu: Kódok letöltése sikertelen.

en: Failed to extract to %s!
hu: Kitömörítés nem sikerült ide: %s!

en: Failed to load DSP ROM:	%s
    
    This file is required to use DSP LLE.
    It is not included with Dolphin as it contains copyrighted data.
    Use DSPSpy to dump the file from your physical console.
    
    You may use the DSP HLE engine which does not require ROM dumps.
    (Choose it from the "Audio" tab of the configuration dialog.)
hu: DSP ROM betöltése sikertelen:	%s
    
    Ez a fájl szükséges a DSP LLE használatához.
    Dolphin nem tartalmazza a fájlt, mivel az jogvédett adatokat tartalmaz.
    Használd a DSPSpy programot a fájl kinyeréséhez a saját játék konzolodból.
    
    Használhatod a DSP HLE motort, amihez nem szükséges ROM mentés.
    (Kiválaszthatod a "Hang" fülnél a beállítások párbeszédablakban.)

en: Failed to read %s
hu: %s olvasása sikertelen

en: Failed to read banner.bin
hu: A banner.bin beolvasása sikertelen

en: Failed to read block %d of the save data
    Memcard may be truncated
    FilePosition:%llx
hu: A mentett adatok %d blokkjának visszaolvasása sikertelen
    A memóriakártya sérülhetett
    FilePosition:%llx

en: Failed to read block allocation table backup correctly
    (0x8000-0x9FFF)
hu: A blokk kiosztási tábla biztonsági mentésének pontos visszaolvasása sikertelen
    (0x8000-0x9FFF)

en: Failed to read block allocation table correctly
    (0x6000-0x7FFF)
hu: A blokk kiosztási tábla pontos kiolvasása sikertelen
    (0x6000-0x7FFF)

en: Failed to read data from file %d
hu: %d fájlból történő adatok kiolvasása nem sikerült

en: Failed to read directory backup correctly
    (0x4000-0x5FFF)
hu: A könyvtár biztonsági mentés pontos visszaolvasása nem sikerült
    (0x4000-0x5FFF)

en: Failed to read directory correctly
    (0x2000-0x3FFF)
hu: A könyvtár pontos kiolvasása nem sikerült
    (0x2000-0x3FFF)

en: Failed to read header correctly
    (0x0000-0x1FFF)
hu: A fejléc pontos kiolvasása nem sikerült
    (0x0000-0x1FFF)

en: Failed to read unique ID from disc image
hu: A lemezképfájl egyedi azonosítójának kiolvasása sikertelen

en: Failed to write BT.DINF to SYSCONF
hu: A BT.DINF írása a SYSCONF fájlba sikertelen

en: Failed to write bkhdr
hu: A bkhdr írása sikertelen

en: Failed to write header for %s
hu: Fejléc írása sikertelen a(z) %s számára

en: Fast
hu: Gyors

en: Fast version of the MMU.  Does not work for every game.
hu: MMU gyors verziója. Nem működik minden játéknál.

en: Fatal desync. Aborting playback. (Error in PlayWiimote: %u != %u, byte %u.)%s
hu: Végzetes deszinkronizáció. Visszajátszás leállítása. (PlayWiimote hiba: %u != %u, byte %u.)%s

en: Fifo Player
hu: Fifo lejátszó

en: File Info
hu: Fájl infó

en: File contained no codes.
hu: A fájl nem tartalmazott kódokat.

en: File converted to .gci
hu: Fájl átkonvertálva .gci formátumba

en: File could not be opened
    or does not have a valid extension
hu: A fájl nem nyitható meg
    vagy a kiterjesztése nem megfelelő

en: File has the extension "%s"
    valid extensions are (.raw/.gcp)
hu: A fájl "%s" kiterjesztésű
    az érvényes kiterjesztések (.raw/.gcp)

en: File is not recognized as a memcard
hu: A fájl nem ismerhető fel memóriakártyaként

en: File not compressed
hu: A fájl nincs tömörítve

en: FileIO: Unknown open mode : 0x%02x
hu: FileIO: Ismeretlen megnyitási mód : 0x%02x

en: Filesystem
hu: Fájlrendszer

en: Filetype 'ini' is unknown! Will not open!
hu: Az 'ini' fájltípus ismeretlen! Nem lesz megnyitva!

en: Find next
hu: Következő keresése

en: Find previous
hu: Előző keresése

en: First Block
hu: Első blokk

en: Fix Checksums
hu: Állandó ellenőrzőösszeg

en: Force 16:9
hu: Kényszerített 16:9

en: Force 4:3
hu: Kényszerített 4:3

en: Force Console as NTSC-J
hu: Konzol kényszerítése NTSC-J típusra

en: Force Texture Filtering
hu: Textúra szűrés kényszerítése

en: Force texture filtering even if the emulated game explicitly disabled it.
    Improves texture quality slightly but causes glitches in some games.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Kényszerített textúra szűrés lesz még akkor is, ha a játék határozottan letiltotta azt.
    Némileg javítja a textúra minőséget, de képhibákat okozhat néhány játékban.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Force the game to output graphics for widescreen resolutions.
    Causes graphical glitches is some games.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A játék kimeneti grafikája kényszerített szélesvásznú felbontású lesz.
    Grafikai hibákat okozhat néhány játékban.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Forces NTSC-J mode for using the Japanese ROM font.
    Left unchecked, dolphin defaults to NTSC-U and automatically enables this setting when playing Japanese games.
hu: Az NTSC-J működési módot kényszeríti japán ROM betűkészlet használatához.
    Hagyd kijelöletlenül, a Dolphin alapértelmezett az NTSC-U és automatikusan bekapcsolódik ez a beállítás japán játékok használatakor.

en: Format as ascii (NTSC\PAL)?
    Choose no for sjis (NTSC-J)
hu: Formázás ascii kódra (NTSC\PAL)?
    Válassz nemet sjis kódhoz (NTSC-J)

en: Forward
hu: Előre

en: Found %d results for '
hu: Találat: %d eredmény ehhez: '

en: Frame
hu: Képkocka

en: Frame
hu: Képkocka

en: Frame Advance
hu: Képkocka léptetés

en: Frame Dumps use FFV1
hu: Képkocka mentések FFV1 használatával

en: Frame Info
hu: Képkocka infó

en: Frame Range
hu: Képkocka rendezés

en: Frame S&kipping
hu: Képkocka k&ihagyás

en: Framelimit:
hu: Képkocka korlát:

en: Frames To Record
hu: Rögzítendő képkockák

en: Free Look
hu: Szabad nézet

en: French
hu: Francia

en: From
hu: Ettől:

en: FullScr
hu: Teljes méret

en: Fullscreen resolution:
hu: Teljes kijelzős felbontás:

en: GCI File(*.gci)
hu: GCI fájl(*.gci)

en: GCPad
hu: GC irányító

en: Game ID:
hu: Játék azonosító:

en: Game is already running!
hu: A játék már fut!

en: Game isn't running!
hu: A játék nem fut!

en: Game not found!
hu: A játék nem található!

en: Game-Specific Settings
hu: A játék sajátos beállításai

en: GameConfig
hu: Játék konfig

en: GameCube Savegame files(*.gci;*.gcs;*.sav)
hu: GameCube állásmentés fájlok (*.gci;*.gcs;*.sav)

en: Gamecube &Pad Settings
hu: Gamecube &irányító beállítások

en: Gamecube Memory Cards (*.raw,*.gcp)
hu: Gamecube memóriakártyák (*.raw,*.gcp)

en: Gamecube Pad settings
hu: Gamecube irányító beállítások

en: Gecko Codes
hu: Gecko kódok

en: GeckoCode failed to run (CT%i CST%i) (%s)
    (either a bad code or the code type is not yet supported. Try using the native code handler by placing the codehandler.bin file into the Sys directory and restarting Dolphin.)
hu: GeckoCode futtatása sikertelen (CT%i CST%i) (%s)
    (vagy rossz a kód vagy a kód típus még nem támogatott. Próbáld a natív kódkezelőt használni úgy, hogy kicseréled a codehandler.bin fájlt a Sys könyvtárban és újraindítod a Dolphin emulátort.)

en: General
hu: Általános

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: German
hu: Német

en: GetARCode: Index is greater than ar code list size %lu
hu: GetARCode: A jelzőszám nagyobb mint az ar kód lista mérete %lu

en: Graphics
hu: Grafika

en: Graphics settings
hu: Grafikai beállítások

en: Greater Than
hu: Nagyobb mint

en: Greatly increases quality of textures generated using render to texture effects.
    Raising the internal resolution will improve the effect of this setting.
    Slightly decreases performance and possibly causes issues (although unlikely).
    
    If unsure, leave this checked.
hu: Nagymértékben javítja azon textúrák minőségét, amelyeket a textúra effektusokhoz használatos képalkotó hozott létre.
    A belső felbontás növelése javítja ennek a beállításnak a hatását.
    Némileg csökkenti a teljesítményt és esetlegesen hibákat okozhat (habár valószínűtlen).
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelölve.

en: Greek
hu: Görög

en: Green
hu: Zöld

en: Green Right
hu: Zöld jobbra

en: Guitar
hu: Gitár

en: Hacks
hu: Hackek

en: Header checksum failed
hu: A fejléc ellenőrző összege hibás

en: Hebrew
hu: Héber

en: Height
hu: Magasság

en: Help
hu: Súgó

en: Hi,
    
    Dolphin requires that your CPU has support for SSE2 extensions.
    Unfortunately your CPU does not support them, so Dolphin will not run.
    
    Sayonara!
hu: Szia,
    
    A Dolphin működéséhez szükséges, hogy a processzor rendelkezzen SSE2 utasításkészlettel.
    Sajnos a processzorod nem támogatja azt, ezért a Dolphin nem fog működni.
    
    Sayonara!

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Hide Mouse Cursor
hu: Egérmutató elrejtése

en: Hides the mouse cursor if it's on top of the emulation window.
    
    If unsure, leave this checked.
hu: Elrejti az egérmutatót, ha az megjelenik az emulációs ablakban.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelölve.

en: Hotkey Configuration
hu: Gyorsbillentyű beállítások

en: Hotkeys
hu: Gyorsbill.

en: Hungarian
hu: Magyar

en: Hybrid Wiimote
hu: Hibrid Wiimote

en: IOCTL_ES_GETVIEWS: Tried to get data from an unknown ticket: %08x/%08x
hu: IOCTL_ES_GETVIEWS: Adatok kinyerése megkísérelve egy ismeretlen jegyből: %08x/%08x

en: IOCTL_ES_READCONTENT - bad destination
hu: IOCTL_ES_READCONTENT - rossz cél

en: IPL Settings
hu: IPL beállítások

en: IR Pointer
hu: IR mutató

en: IR Sensitivity:
hu: IR érzékenysége:

en: ISO Details
hu: ISO részletek

en: ISO Directories
hu: ISO könyvtárak

en: ITALY
hu: OLASZORSZÁG

en: Icon
hu: Ikon

en: If checked, the bounding box registers will be updated. Used by the Paper Mario games.
hu: Kijelölés esetén a bounding box regiszterek frissítve lesznek. A Paper Mario játékok használják.

en: Ignore Format Changes
hu: Formátum változások kihagyása

en: Ignore any changes to the EFB format.
    Improves performance in many games without any negative effect. Causes graphical defects in a small number of other games though.
    
    If unsure, leave this checked.
hu: Minden EFB formátum változás figyelmen kívül hagyása.
    Sok játékban növeli a teljesítményt bármilyen negatív hatás nélkül. Noha grafikai hiányosságok jelentkezhetnek kevés egyéb játékban.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelölve.

en: Ignore any requests of the CPU to read from or write to the EFB.
    Improves performance in some games, but might disable some gameplay-related features or graphical effects.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Figyelmen kívül hagyja a processzor összes EFB-re irányuló kiolvasási vagy írási kérelmét.
    Néhány játékban növeli a teljesítményt, de kikapcsolhat néhány játékmenetre vonatkozó funkciót vagy grafikus effektust.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Import Save
hu: Mentés importálása

en: Imported file has gsc extension
    but does not have a correct header
hu: Az importált fájl gsc kiterjesztésű
    de nem rendelkezik megfelelő fejléccel

en: Imported file has invalid length
hu: Az importált fájl hossza érvénytelen

en: Imported file has sav extension
    but does not have a correct header
hu: Az importált fájl sav kiterjesztésű
    de nem rendelkezik megfelelő fejléccel

en: In Game
hu: Elindul

en: Info
hu: Infó

en: Information
hu: Információk

en: Input
hu: Bemenet

en: Insert Encrypted or Decrypted code here...
hu: Lekódolt vagy kódolatlan kód beszúrása ide...

en: Insert SD Card
hu: SD kártya behelyezése

en: Insert name here..
hu: Írj be ide nevet...

en: Install WAD
hu: WAD telepítése

en: Install to Wii Menu
hu: Telepítés a Wii menübe

en: InstallExceptionHandler called, but this platform does not yet support it.
hu: InstallExceptionHandler előidézve, de ez a platform még nem támogatja azt.

en: Installing WAD...
hu: WAD telepítése...

en: Integrity Check Error
hu: Integritás ellenőrzési hiba

en: Integrity check completed
hu: Integritás ellenőrzés befejeződött

en: Integrity check completed. No errors have been found.
hu: Integritás ellenőrzés befejeződött. Nem találhatóak hibák.

en: Integrity check for partition %d failed. Your dump is most likely corrupted or has been patched incorrectly.
hu: %d partíció integritás ellenőrzése sikertelen. A mentés valószínűleg sérült vagy helytelen hibajavítás történt rajta.

en: Interface
hu: Felhasználói felület

en: Interface Settings
hu: Felület beállítások

en: Internal LZO Error - compression failed
hu: Belső LZO hiba - tömörítés sikertelen

en: Internal LZO Error - decompression failed (%d) (%li, %li) 
    Try loading the state again
hu: Belső LZO hiba - kitömörítés sikertelen (%d) (%li, %li) 
    Próbáld újratölteni a mentést

en: Internal LZO Error - lzo_init() failed
hu: Belső LZO hiba - lzo_init() sikertelen

en: Internal Resolution:
hu: Belső felbontás:

en: Interpreter (VERY slow)
hu: Interpreter (NAGYON lassú)

en: Intro
hu: Intró

en: Invalid Size(%x) or Magic word (%x)
hu: Érvénytelen méret(%x) vagy mágikus szó (%x)

en: Invalid Value!
hu: Érvénytelen érték!

en: Invalid bat.map or dir entry
hu: Érvénytelen bat.map vagy könyvtár bejegyzés

en: Invalid event type %i
hu: Érvénytelen esemény fajta %i

en: Invalid file
hu: Érvénytelen fájl

en: Invalid opening.bnr found in gcm:
    %s
     You may need to redump this game.
hu: Érvénytelen opening.bnr található a következő gcm fájlban:
    %s
     Valószínűleg újra le kell mentened a játékot.

en: Invalid recording file
hu: Nem megfelelő rögzített fájl

en: Invalid search parameters (no object selected)
hu: Érvénytelen keresési paraméterek (nincs kiválasztott elem)

en: Invalid search string (couldn't convert to number)
hu: Érvénytelen keresési karakterlánc (számra töténő átalakítása sikertelen)

en: Invalid search string (only even string lengths supported)
hu: Érvénytelen keresési karakterlánc (még csak a karakterlánc hosszúsága támogatott)

en: Invalid state
hu: Nem megfelelő mentés

en: Italian
hu: Olasz

en: JAPAN
hu: JAPÁN

en: JIT Recompiler (recommended)
hu: JIT Recompiler (ajánlott)

en: JITIL experimental recompiler
hu: JITIL kísérleti recompiler

en: Japanese
hu: Japán

en: Keep the game window on top of all other windows.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A játék ablakot az összes többi ablak felett tartja.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Keep window on top
hu: Ablak legfelül tartása

en: Key
hu: Bill.

en: Korean
hu: Koreai

en: L Button
hu: L gomb

en: L-Analog
hu: Bal analóg

en: Language:
hu: Nyelv:

en: Latency:
hu: Késleltetés:

en: Left
hu: Balra

en: Left Stick
hu: Bal kar

en: Left click to detect hotkeys.
    Enter space to clear.
hu: Bal kattintás a gyorsbillentyű megadásához.
    Szóköz lenyomásával törlés.

en: Left-click to detect input.
    Middle-click to clear.
    Right-click for more options.
hu: Bal kattintás a bemenet beviteléhez.
    Középső kattintás a törléshez.
    Jobb kattintás további beállításokhoz.

en: Left/Right-click for more options.
    Middle-click to clear.
hu: Bal/jobb kattintás további beállításokhoz.
    Középső kattintás a törléshez.

en: Less Than
hu: Kevesebb mint

en: Limit by FPS
hu: FPS alapú korlátozás

en: Load
hu: Betöltés

en: Load Custom Textures
hu: Egyedi textúrák betöltése

en: Load State Slot 1
hu: Állás betöltése az 1. helyről

en: Load State Slot 2
hu: Állás betöltése a 2. helyről

en: Load State Slot 3
hu: Állás betöltése a 3. helyről

en: Load State Slot 4
hu: Állás betöltése a 4. helyről

en: Load State Slot 5
hu: Állás betöltése az 5. helyről

en: Load State Slot 6
hu: Állás betöltése a 6. helyről

en: Load State Slot 7
hu: Állás betöltése a 7. helyről

en: Load State Slot 8
hu: Állás betöltése a 8. helyről

en: Load State...
hu: Állás betöltése...

en: Load Wii System Menu
hu: Wii rendszer menü betöltése

en: Load Wii System Menu %d%c
hu: Wii rendszer menü betöltése %d%c

en: Load custom textures from User/Load/Textures/<game_id>/
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Egyedi textúrák betöltése innen: User/Load/Textures/<game_id>/
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Load preset values from hack patterns available.
hu: Gombkiosztási értékek betöltése a hack mintákból rendelkezésre áll.

en: Log
hu: Napló

en: Log Configuration
hu: Napló beállítások

en: Log FPS to file
hu: FPS naplózás fájlba

en: Log Types
hu: Napló típus

en: Log the number of frames rendered per second to User/Logs/fps.txt. Use this feature when you want to measure the performance of Dolphin.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A másodpercenként megjelenített képkockák számát naplózza a User/Logs/fps.txt fájlba. Használd ezt a tulajdonságot a Dolphin teljesítményének méréséhez.
     
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Logger Outputs
hu: Napló kimenetek

en: Logging
hu: Naplózás

en: Lost connection to server!
hu: Kapcsolat elveszett a szerverrel!

en: M Button
hu: M gomb

en: MD5 mismatch
     %016llx%016llx != %016llx%016llx
hu: MD5 eltérés
     %016llx%016llx != %016llx%016llx

en: MMU Speed Hack
hu: MMU sebesség növelő hack

en: MadCatz Gameshark files(*.gcs)
hu: MadCatz Gameshark fájlok (*.gcs)

en: Main Stick
hu: Főkar

en: Maker ID:
hu: Gyártó azonosító:

en: Maker:
hu: Gyártó:

en: Makes distant objects more visible by removing fog, thus increasing the overall detail.
    Disabling fog will break some games which rely on proper fog emulation.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A távoli tárgyak jobban láthatóvá válnak a köd kikapcsolásával, ezáltal növekszik a részletesség.
    A köd kikapcsolásával olyan játékok esetén problémák fognak jelentkezni, melyek számára fontos megfelelő köd emuláció.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Memcard already has a save for this title
hu: A memóriakártyán már van mentés ehhez a játékhoz

en: Memcard already opened
hu: A memóriakártya már meg van nyitva

en: Memory Byte
hu: Memória bájt

en: Memory Card
hu: Memóriakártya

en: Memory Card Manager WARNING-Make backups before using, should be fixed but could mangle stuff!
hu: Memóriakártya kezelő FIGYELMEZTETÉS - Készíts biztonsági mentést a használata előtt, helyreállítható de a meglévő adatok sérülhetnek!

en: Memory Card filename in Slot %c is incorrect
    Region not specified
    
    Slot %c path was changed to
    %s
    Would you like to copy the old file to this new location?
hu: A memóriakártya fájlneve a(z) %c helyen nem megfelelő
    Meghatározatlan régió
    
    %c hely elérése megváltozott erre:
    %s
    Át akarod másolni a régi fájlt erre az új helyre?

en: Memorycard filesize does not match the header size
hu: A memóriakártya fájlmérete nem egyezik a fejléc méretével

en: Menu
hu: Menü

en: Mic
hu: Mikrofon

en: Misc
hu: Egyebek

en: Misc Settings
hu: Egyéb beállítások

en: Modifier
hu: Változó

en: Modify textures to show the format they're encoded in. Needs an emulation reset in most cases.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Tetxúrák módosítása a kódolásukhoz használt formátum megjelenítéséhez. A legtöbb esetben az emuláció alapra állítása szükséges.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Monospaced font
hu: Azonos szélességű betűtípus

en: Move the mouse pointer over an option to display a detailed description.
hu: Húzd az egérmutatót egy opcióra a részletes leírás megjelenítéséhez.

en: NOTE: Stream size doesn't match actual data length
hu: MEGJEGYZÉS: Az adatfolyam mérete nem egyezik az aktuális adat hosszúsággal

en: Name:
hu: Cím:

en: Name:
hu: Név:

en: Native GCI files(*.gci)
hu: Natív GCI fájlok (*.gci)

en: New Scan
hu: Új keresés

en: Next Page
hu: Következő lap

en: Next Scan
hu: Következő keresés

en: Nickname :
hu: Becenév:

en: No Country (SDK)
hu: Nincs ország (SDK)

en: No ISOs or WADS found
hu: Nem találhatók sem ISO sem WAD fájlok

en: No banner file found for title  %s
hu: Nem található játék kép fájl a(z) %s játékhoz

en: No description available
hu: Nincs leírás

en: No docking
hu: Nincs dokkolás

en: No file loaded
hu: Nincs fájl betöltve

en: No free dir index entries
hu: Nincs üres könyvtári jelzőszám bejegyzés

en: No recorded file
hu: Nincs rögzített fájl

en: No save folder found for title %s
hu: %s játékhoz nem található mentési mappa

en: None
hu: Nincs

en: Norwegian Bokmaal
hu: Norvég

en: Not Equal
hu: Nem egyenlő

en: Not Set
hu: Nincs beállítva

en: Not connected
hu: Nincs csatlakoztatva

en: Notes
hu: Megjegyzés

en: Notes:
hu: Megjegyzések:

en: Notice
hu: Megjegyzés

en: Number Of Codes:
hu: Kódok száma:

en: Nunchuk Acceleration
hu: Nunchuk gyorsítás

en: Object
hu: Elem

en: Object Range
hu: Elem hatótáv

en: Off
hu: Ki

en: Offset:
hu: Eltolás:

en: On-Screen Display Messages
hu: Képernyőn megjelenő üzenetek

en: Only %d blocks available
hu: Csak %d blokk szabad

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open &containing folder
hu: A játékot &tartalmazó mappa megnyitása

en: Open Wii &save folder
hu: Wii &mentések mappa megnyitása

en: Open file...
hu: Fájl megnyitása...

en: OpenAL: can't create context for device %s
hu: OpenAL: környezet létrehozása sikertelen a(z) %s eszköz számára

en: OpenAL: can't find sound devices
hu: OpenAL: nem található hang eszköz

en: OpenAL: can't open device %s
hu: OpenAL: %s eszköz nem nyitható meg

en: OpenCL Texture Decoder
hu: OpenCL textúra dekódoló

en: OpenMP Texture Decoder
hu: OpenMP textúra dekódoló

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Orange
hu: Narancs

en: Other
hu: Egyéb

en: Other client disconnected while game is running!! NetPlay is disabled. You manually stop the game.
hu: A másik kliens kapcsolata megszakadt játék közben! A NetPlay kikapcsolva. Kézileg kell leállítanod a játékot.

en: Output
hu: Kimenet

en: P&lay Recording...
hu: F&elvétel visszajátszása...

en: Pad
hu: Irányító

en: Pad
hu: Irányító

en: Pads
hu: Irányítók

en: Parameters
hu: Paraméterek

en: Partition %i
hu: %i partíció

en: Patches
hu: Javítások

en: Paths
hu: Mappák

en: Pause
hu: Szünet

en: Pause at end of movie
hu: Szünet a videó végén

en: Per-Pixel Lighting
hu: Képpont alapú fényhatások

en: Perfect
hu: Tökéletes

en: Perspective %d
hu: %d perspektíva

en: Play
hu: Indítás

en: Play Recording
hu: Felvétel visszajátszása

en: Play/Pause
hu: Indítás/Szünet

en: Playable
hu: Játszható

en: Playback Options
hu: Visszajátszási lehetőségek

en: Players
hu: Játékosok

en: Please confirm...
hu: Változtatás jóváhagyása...

en: Please create a perspective before saving
hu: Hozz először létre egy perspektívát mielőtt mentenél

en: Plus-Minus
hu: Plusz - minusz

en: Polish
hu: Lengyel

en: Port 1
hu: 1. port

en: Port 2
hu: 2. port

en: Port 3
hu: 3. port

en: Port 4
hu: 4. port

en: Port :
hu: Port:

en: Portuguese
hu: Portugál

en: Portuguese (Brazilian)
hu: Portugál (brazil)

en: Post-Processing Effect:
hu: Utófeldolgozási effektus:

en: Premature movie end in PlayController. %u + 8 > %u
hu: Túl korai PlayController videó befejezés. %u + 8 > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u + %d > %u
hu: Túl korai PlayWiimote videó befejezés. %u + %d > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u > %u
hu: Túl korai PlayWiimote videó befejezés. %u > %u

en: Presets:
hu: Gombkiosztás:

en: Prev Page
hu: Előző lap

en: Previous Page
hu: Előző lap

en: Previous Value
hu: Előző érték

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Profile
hu: Profil

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Purge Cache
hu: Gyorsítótár ürítése

en: Question
hu: Kérdés

en: Quit
hu: Kilépés

en: R Button
hu: R gomb

en: R-Analog
hu: Jobb analóg

en: RUSSIA
hu: OROSZORSZÁG

en: Range
hu: Hatótáv

en: Read-only mode
hu: Írásvédett mód

en: Real
hu: Valódi

en: Real Wiimote
hu: Valódi Wiimote

en: Real Wiimotes
hu: Valódi Wiimote-ok

en: Record
hu: Rögzítés

en: Recording Info
hu: Rögzítési infó

en: Recording Options
hu: Rögzítési beállítások

en: Red
hu: Vörös

en: Red Left
hu: Vörös balra

en: Red Right
hu: Vörös jobbra

en: Reduces the amount of aliasing caused by rasterizing 3D graphics.
    This makes the rendered picture look less blocky.
    Heavily decreases emulation speed and sometimes causes issues.
    
    If unsure, select None.
hu: Csökkenti az éltöredezettséget, amit a képpontokra felbontott 3D-s grafika okoz.
    Ezáltal a megjelenített kép kevésbé lesz recézett.
    Erősen csökkenti az emuláció sebességét és néha hibákat okoz.
    Ha bizonytalan vagy, válaszd ezt: Nincs.

en: Refresh
hu: Frissítés

en: Refresh List
hu: A lista frissítése

en: Refresh game list
hu: Játéklista frissítése

en: Remove
hu: Törlés

en: Render the scene as a wireframe.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A képet vonalhálóként jeleníti meg.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Render to Main Window
hu: Megjelenítés a főablakban

en: Reset
hu: Alapra állítás

en: Results
hu: Eredmények

en: Right
hu: Jobbra

en: Right Stick
hu: Jobb kar

en: Rumble
hu: Rumble funkció

en: Russian
hu: Orosz

en: Sa&ve State
hu: Ál&lás mentése

en: Safe
hu: Biztonságos

en: Save
hu: Mentés

en: Save GCI as...
hu: GCI mentése másként...

en: Save State Slot 1
hu: Állás mentés az 1. helyre

en: Save State Slot 2
hu: Állás mentés a 2. helyre

en: Save State Slot 3
hu: Állás mentés a 3. helyre

en: Save State Slot 4
hu: Állás mentés a 4. helyre

en: Save State Slot 5
hu: Állás mentés az 5. helyre

en: Save State Slot 6
hu: Állás mentés a 6. helyre

en: Save State Slot 7
hu: Állás mentés a 7. helyre

en: Save State Slot 8
hu: Állás mentés a 8. helyre

en: Save State...
hu: Állás mentése...

en: Save as...
hu: Mentés másként...

en: Save compressed GCM/ISO
hu: Tömörített GCM/ISO mentése

en: Save current perspective
hu: Jelenlegi perspektíva mentése

en: Save decompressed GCM/ISO
hu: Kitömörített GCM/ISO mentése

en: Savestate movie %s is corrupted, movie recording stopping...
hu: %s állásmentés videója sérült, videó rögzítése leáll...

en: Scaled EFB Copy
hu: Méretezett EFB másolat

en: Scanning %s
hu: Keresés %s

en: Scanning for ISOs
hu: ISO fájlok keresése

en: Scanning...
hu: Keresés...

en: ScrShot
hu: Pillanatkép

en: Search
hu: Keresés

en: Search Filter
hu: Keresési szűrő

en: Search Subfolders
hu: Keresés az almappákban

en: Search current Object
hu: Ennek az elemnek a keresése

en: Search for hex Value:
hu: A következő hexa érték keresése:

en: Section %s not found in SYSCONF
hu: %s rész nem található a SYSCONF fájlban

en: Select
hu: Választás

en: Select The Recording File
hu: Válassz rögzítendő fájlt

en: Select a Wii WAD file to install
hu: Válassz telepítendő Wii WAD fájlt

en: Select a hardware adapter to use.
    
    If unsure, use the first one.
hu: Válaszd ki a használni kívánt videókártyát.
    
    Ha bizonytalan vagy, használd az elsőt.

en: Select a save file to import
hu: Válassz importálandó mentési fájlt

en: Select floating windows
hu: Válassz lebegő ablakokat

en: Select the file to load
hu: Betöltendő fájl kiválasztása

en: Select the save file
hu: Válassz mentési fájlt

en: Select the state to load
hu: Válassz betöltendő állásmentést

en: Select the state to save
hu: Válassz mentendő állást

en: Select what aspect ratio to use when rendering:
    Auto: Use the native aspect ratio
    Force 16:9: Stretch the picture to an aspect ratio of 16:9.
    Force 4:3: Stretch the picture to an aspect ratio of 4:3.
    Stretch to Window: Stretch the picture to the window size.
    
    If unsure, select Auto.
hu: Válaszd ki a megjelenítéshez használatos képarányt:
    Automatikus: a natív képarány használata.
    Kényszerített 16:9: a képet 16:9 képarányúra nyújtja.
    Kényszerített 4:3: a képet 4:3 képarányúra nyújtja.
    Ablakhoz igazítás: a képet az ablak méretéhez nyújtja.
    
    Ha bizonytalan vagy, válaszd ezt: Automatikus.

en: Selected controller profile does not exist
hu: A megadott irányító profil nem létezik

en: Selected font
hu: Kiválasztott betűtípus

en: Selects the display resolution used in fullscreen mode.
    This should always be bigger than or equal to the internal resolution. Performance impact is negligible.
    
    If unsure, use your desktop resolution.
    If still unsure, use the highest resolution which works for you.
hu: A teljes kijelző estén használatos felbontást állítja be.
    Ennek mindig nagyobbnak, vagy azonosnak kell lennie a belső felbontással. Hatása a teljesítményre elhanyagolható.
    
    Ha bizonytalan vagy, használd az asztali felbontást.
    Ha továbbra is bizonytalan vagy, használd a legmagasabb működő felbontást.

en: Selects what graphics API to use internally.
    Direct3D 9 usually is the fastest one. OpenGL is more accurate though. Direct3D 11 is somewhere between the two.
    Note that the Direct3D backends are only available on Windows.
    
    If unsure, use Direct3D 11.
hu: A belsőleg használni kívánt grafikai API kiválasztása.
    Direct3D 9 többnyire a leggyorsabb. OpenGL viszont pontosabb. Direct3D 11 valahol a kettő közt van.
    Érdemes tudni, hogy a Direct3D leképzők csak Windows rendszereken működnek.
    
    Ha bizonytalan vagy, legyen a Direct3D 11.

en: Selects what graphics API to use internally.
    Direct3D 9 usually is the fastest one. OpenGL is more accurate though. Direct3D 11 is somewhere between the two.
    Note that the Direct3D backends are only available on Windows.
    
    If unsure, use OpenGL.
hu: A belsőleg használni kívánt grafikai API kiválasztása.
    Direct3D 9 többnyire a leggyorsabb. OpenGL viszont pontosabb. Direct3D 11 valahol a kettő közt van.
    Érdemes tudni, hogy a Direct3D leképzők csak Windows rendszereken működnek.
    
    Ha bizonytalan vagy, legyen az OpenGL.

en: Send
hu: Küldés

en: Sensor Bar Position:
hu: Érzékelő helyzete:

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Serbian
hu: Szerb

en: Serial Port 1 - This is the port which devices such as the net adapter use
hu: 1. soros port - Ezt a portot használják azok az eszközök, mint a net adapter

en: Set as &default ISO
hu: Beállítás &alapértelmezett ISO fájlként

en: Set as default Memcard %c
hu: Beállítás alapértelmezett %c. memóriakártyaként

en: SetARCode_IsActive: Index is greater than ar code list size %lu
hu: SetARCode_IsActive: A jelzőszám nagyobb mint az ar kód lista mérete %lu

en: Sets the latency (in ms).  Higher values may reduce audio crackling. OpenAL backend only.
hu: Késleltetés beállítása (ms). Magasabb értékek csökkenthetik a hang recsegést. Csak OpenAL feldolgozó estén.

en: Settings...
hu: Beállítások...

en: Shake
hu: Rázás

en: Short Name:
hu: Rövid cím:

en: Shoulder Buttons
hu: Oldalsó gombok

en: Show &Console
hu: Konzol &mutatása

en: Show &Log
hu: Napló &mutatása

en: Show &Statusbar
hu: Állapotsor &mutatása

en: Show &Toolbar
hu: Eszközsor &mutatása

en: Show Drives
hu: Meghajtók mutatása

en: Show EFB Copy Regions
hu: EFB másolat régiók megjelenítése

en: Show FPS
hu: FPS kijelzése

en: Show France
hu: Franciaország mutatása

en: Show GameCube
hu: GameCube mutatása

en: Show Input Display
hu: Bemeneti kijelző megjelenítése

en: Show Italy
hu: Olaszország mutatása

en: Show JAP
hu: JAP mutatása

en: Show Korea
hu: Korea mutatása

en: Show Language:
hu: A játék nyelve:

en: Show Log &Configuration
hu: Napló &beállítások megjelenítése

en: Show PAL
hu: PAL mutatása

en: Show Platforms
hu: Platformok mutatása

en: Show Regions
hu: Régiók mutatása

en: Show Statistics
hu: Statisztikák megjelenítése

en: Show Taiwan
hu: Tajvan mutatása

en: Show USA
hu: USA mutatása

en: Show Wad
hu: Wad mutatása

en: Show Wii
hu: Wii mutatása

en: Show a confirmation box before stopping a game.
hu: A játék leállítása előtt megjelenik egy megerősítő ablak.

en: Show a message box when a potentially serious error has occurred.
    Disabling this may avoid annoying and non-fatal messages, but it may also mean that Dolphin suddenly crashes without any explanation at all.
hu: Üzenetablak jelenik meg egy potenciálisan komoly hiba bekövetkezésekor.
    Kikapcsolásával megszűntethetők a kellemetlen és nem végzetes üzenetek, de ezáltal a Dolphin hirtelen kifagyhat bármilyen magyarázat nélkül.

en: Show first block
hu: Az első blokk megjelenítése

en: Show lag counter
hu: Késési idő számláló megjelenítése

en: Show messages on the emulation screen area.
    These messages include memory card writes, video backend and CPU information, and JIT cache clearing.
hu: Üzenetek megjelenítése az emulációs képernyőn.
    Az üzenetek tartalma memória kártya írás, kép feldolgozó és processzor információ, valamint JIT gyorsítótár ürítés lehet.

en: Show save blocks
hu: Mentendő blokkok megjelenítése

en: Show save comment
hu: Mentendő megjegyzések megjelenítése

en: Show save icon
hu: Mentendő ikonok megjelenítése

en: Show save title
hu: Mentendő címek megjelenítése

en: Show the number of frames rendered per second as a measure of emulation speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: A másodpercenként megjelenített képkockák számát jelzi ki az emuláció sebességének méréséhez.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Show unknown
hu: Ismeretlen mutatása

en: Show various statistics.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Különféle statisztikák megjelenítése.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Sideways Wiimote
hu: Oldalt tartott Wiimote

en: Simplified Chinese
hu: Egyszerűsített kínai

en: Size
hu: Méret

en: Skip BIOS
hu: BIOS kihagyása

en: Skip DCBZ clearing
hu: DCBZ törlés kihagyása

en: Skip EFB Access from CPU
hu: Az EFB processzor hozzáférésének átugrása

en: Slightly speeds up EFB to RAM copies by sacrificing emulation accuracy.
    Sometimes also increases visual quality.
    If you're experiencing any issues, try raising texture cache accuracy or disable this option.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Kissé gyorsítja az EFB RAM másolatokat az emuláció pontosságának rovására.
    Néha a vizuális minőséget is növeli.
    Ha bármely hibát tapasztalsz, próbáld növelni a textúra gyorsítótár pontosságát vagy kapcsold ki ezt az opciót.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Slot %i
hu: %i hely

en: Slot A
hu: A hely

en: Slot B
hu: B hely

en: Snapshot
hu: Pillanatkép

en: Software Renderer
hu: Szoftveres képalkotó

en: Software rendering is an order of magnitude slower than using the other backends.
    It's only useful for debugging purposes.
    Do you really want to enable software rendering? If unsure, select 'No'.
hu: A szoftveres képalkotó egy fontosságbeli sorrenden alapul és lassabb a feldolgozók használatánál.
    Csak hibakeresési célra hasznos.
    Biztosan be kívánod kapcsolni a szoftveres képalkotót? Ha bizonytalan vagy, válaszd ezt: 'Nem'.

en: Sound Settings
hu: Hang beállítások

en: Sound backend %s is not valid.
hu: Érvénytelen %s hang feldolgozó.

en: Sound buffer creation failed: %s
hu: Hang puffer létrehozása sikertelen: %s

en: Space
hu: Szóköz

en: Spanish
hu: Spanyol

en: Speaker Volume:
hu: Hangszóró hangerő:

en: Specifies the resolution used to render at. A high resolution will improve visual quality a lot but is also quite heavy on performance and might cause glitches in certain games.
    "Multiple of 640x528" is a bit slower than "Window Size" but yields less issues. Generally speaking, the lower the internal resolution is, the better your performance will be.
    
    If unsure, select 640x528.
hu: Meghatározza a megjelenítéshez használatos felbontást. A magas felbontás nagyban növeli a vizuális minőséget, de erősen befolyásolja a teljesítményt és képhibákat okozhat bizonyos játékoknál.
    "640x528 többszöröse" egy kicsivel lassabb, mint az "Ablak méret" viszont kevesebb hibák eredményez. Általánosságban elmondható, minél kisebb a belső felbontás, annál jobb a teljesítmény.
    
    Ha bizonytalan vagy, válaszd ezt: 640x528.

en: Speed up Disc Transfer Rate
hu: A lemez adatátviteli arány gyorsítása

en: Square Stick
hu: Négyzetes kar

en: Standard Controller
hu: Normál irányító

en: Start
hu: Indítás

en: Start &NetPlay
hu: &NetPlay indítása

en: Start Re&cording
hu: Felvétel in&dítása

en: Start Recording
hu: Felvétel indítása

en: State
hu: Állap.

en: State Saves
hu: Állás mentések

en: Steering Wheel
hu: Kormánykerék

en: Stick
hu: Kar

en: Stop
hu: Leállítás

en: Store EFB copies in GPU texture objects.
    This is not so accurate, but it works well enough for most games and gives a great speedup over EFB to RAM.
    
    If unsure, leave this checked.
hu: Az EFB másolatokat a grafikai processzor textúra objektumaiban tárolja.
    Ez nem annyira pontos, de elég jól működik a legtöbb játék esetén és jelentős sebességnövekedést okoz az EFB RAM-ban történő tárolásával szemben.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelölve.

en: Stretch to Window
hu: Ablakhoz igazítás

en: Subtract
hu: Kivonás

en: Successfully exported file to %s
hu: Fájl sikeresen exportálva a(z) %s helyre

en: Successfully imported save files
hu: Mentés fájlok sikeresen importálva

en: Swing
hu: Lengetés

en: Synchronize GPU thread
hu: VGA szál szinkronizálása

en: Synchronizes the GPU and CPU threads to help prevent random freezes in Dual Core mode. (ON = Compatible, OFF = Fast)
hu: Szinkronizálja a VGA és a processzor folyamatokat, így segít elkerülni a véletlenszerű kifagyásokat kétmagos mód esetén. (BE = Kompatibilis, KI = Gyors)

en: System Language:
hu: Rendszer nyelv:

en: TAIWAN
hu: TAJVAN

en: TAS Input
hu: TAS bemenet

en: Table Left
hu: Tábla balra

en: Table Right
hu: Tábla jobbra

en: Take Screenshot
hu: Pillanatkép készítése

en: Test
hu: Teszt

en: Texture
hu: Textúra

en: Texture Cache
hu: Textúra gyorsítótár

en: Texture Format Overlay
hu: Textúra formátum átfedés

en: The WAD has been installed successfully
hu: A WAD sikeresen telepítve

en: The address is invalid
hu: A cím érvénytelen

en: The checksum was successfully fixed
hu: Az ellenőrző összeg sikeresen javítva

en: The chosen directory is already in the list
hu: A választott könyvtár már szerepel a listán

en: The file %s already exists.
    Do you wish to replace it?
hu: %s fájl már van.
    Le akarod cserélni?

en: The file %s could not be opened for writing. Please check if it's already opened by another program.
hu: %s fájl nem nyitható meg íráshoz. Ellenőrizd, hogy nincs-e megnyitva már másik program által.

en: The file %s was already open, the file header will not be written.
hu: %s fáj már meg van nyitva, a fájl fejléce nem írható.

en: The file you specified (%s) does not exist
hu: Az általad megadott (%s) fájl nem létezik

en: The name can not be empty
hu: A név mező nem lehet üres

en: The name can not contain the character ','
hu: A név nem tartalmazhatja a ',' karaktert

en: The resulting decrypted AR code doesn't contain any lines.
hu: A kapott kódolatlan AR kód nem tartalmaz sorokat.

en: The safer you adjust this, the less likely the emulator will be missing any texture updates from RAM.
    
    If unsure, use the rightmost value.
hu: Minél biztonságosabbra állítod, annál kevésbé valószínű, hogy az emulátor RAM-ból történő textúra frissítést fog hiányolni.
    
    Ha bizonytalan vagy, használd a jobbszélső értéket.

en: The save you are trying to copy has an invalid file size
hu: A másolni kívánt mentés érvénytelen méretű

en: The selected language is not supported by your system. Falling back to system default.
hu: A választott nyelvet nem támogatja az oprációs rendszer. Visszaállás a rendszer alapértelmezettre.

en: The server and client's NetPlay versions are incompatible!
hu: A szerver és kliens NetPlay verziói nem kompatibilisek!

en: The server is full!
hu: A szerver megtelt!

en: The server responded: the game is currently running!
hu: A szerver válasza: a játék már fut!

en: The server sent an unknown error message!
hu: A szerver ismeretlen hibaüzenetet küldött!

en: The specified file "%s" does not exist
hu: A megadott "%s" fájl nem létezik

en: The value is invalid
hu: Az érték érvénytelen

en: Theme:
hu: Kinézet:

en: There must be a ticket for 00000001/00000002. Your NAND dump is probably incomplete.
hu: Kell lennie egy jegynek itt: 00000001/00000002. A NAND mentésed valószínűleg befejezetlen.

en: These settings override core Dolphin settings.
    Undetermined means the game uses Dolphin's setting.
hu: Ezek a beállítások felülírják a Dolphin mag beállításait.
    A módosítatlan opcióknál a játék a Dolphin beállításait használja.

en: This action replay simulator does not support codes that modify Action Replay itself.
hu: Az action replay szimulátor nem támogat olyan kódokat, amelyek módosítját magát az Action Replay-t.

en: This could cause slow down in Wii Menu and some games.
hu: Ez lassulást okozhat a Wii menüben és néhány játékban.

en: This feature allows you to change the game's camera.
    Move the mouse while holding the right mouse button to pan and while holding the middle button to move.
    Hold SHIFT and press one of the WASD keys to move the camera by a certain step distance (SHIFT+0 to move faster and SHIFT+9 to move slower). Press SHIFT+R to reset the camera.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Ez a funkció lehetővé teszi a játék kamera változtatását.
    Pásztázáshoz tartsd lenyomva a jobb egér gombot és mozgasd az egeret, a mozgáshoz pedig tartsd lenyomva a középső egér gombot.
    Tartsd lenyomva a SHIFT billentyűt és a WASD billentyűk valamelyikével mozgasd a kamerát léptékenként (SHIFT+0 a gyorsabb mozgatáshoz, a SHIFT+9 pedig a lassabbhoz). Nyomd le a SHIFT+R kombinációt a kamera visszaállításához.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: This splits the Video and CPU threads, so they can be run on separate cores.
    Causes major speed improvements on PCs with more than one core, but can also cause occasional crashes/glitches.
hu: Ez megosztja a videó és processzor folyamatágakat, így azok  külön magon futhatnak.
    Számottevő sebességnövekedés érhető el egynél több magos számítógépeken, ugyanakkor véletlenszerű fagyásokat/hibákat is okozhat.

en: This will let you Manually Edit the INI config file
hu: Ez által kézileg szerkesztheted az INI konfigurációs fájlt

en: Threshold
hu: Küszöbérték

en: Tilt
hu: Billentés

en: Title
hu: Cím

en: To
hu: eddig:

en: Toggle All Log Types
hu: Minden napló típus kijelölése

en: Toggle Fullscreen
hu: Váltás teljes nézetre

en: Top
hu: Fent

en: Traditional Chinese
hu: Hagyományos kínai

en: Tried to load an unknown file type.
hu: Próbálkozás egy ismeretlen fájltípus betöltésével.

en: Triggers
hu: Kioldó gombok

en: Trying to read from invalid SYSCONF
hu: Olvasási próbálkozás az érvénytelen SYSCONF fájlból

en: Trying to read from invalid SYSCONF
    Wiimote bt ids are not available
hu: Olvasási próbálkozás az érvénytelen SYSCONF fájlból
    Nem találhatóak Wiimote bt azonosítók

en: Turkish
hu: Török

en: Turntable
hu: Lemezjátszó

en: Type
hu: Típus

en: UDP Port:
hu: UDP port:

en: UNKNOWN
hu: ISMERETLEN

en: UNKNOWN_%02X
hu: ISMERETLEN_%02X

en: Unable to create patch from given values.
    Entry not modified.
hu: A megadott értékek alapján nem sikerült a patch létrehozása.
    Bejegyzés módosítás nem történt.

en: Unable to parse line %lu of the entered AR code as a valid encrypted or decrypted code.  Make sure you typed it correctly.
    Would you like to ignore this line and continue parsing?
hu: A megadott AR kód %lu sorának érvényes kódolt, vagy kódolatlan kódként történő elemzése nem lehetséges.  Győződj meg róla, hogy helyesen írtad be.
    Szeretnéd átugrani ezt a sort és folytatni az elemzést?

en: Undefined %i
hu: Meghatározatlan %i

en: Undo Load State
hu: Állás betöltés törlése

en: Unexpected 0x80 call? Aborting...
hu: Váratlan 0x80 hivás? Megszakítás...

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown DVD command %08x - fatal error
hu: Ismeretlen DVD parancs: %08x - végzetes hiba

en: Unknown entry type %i in SYSCONF (%s@%x)!
hu: Ismeretlen bejegyzés típus %i a SYSCONF fájlban (%s@%x)!

en: Unknown message received with id : %d
hu: Ismeretlen üzenet érkezett ezzel az azonosítóval : %d

en: Unknown message with id:%d received from player:%d Kicking player!
hu: Ismeretlen üzenet érkezett ezzel az azonosítóval:%d ettől a játékostól:%d Játékos kirúgása!

en: Up
hu: Fel

en: Update
hu: Frissítés

en: Upright Wiimote
hu: Előre tartott Wiimote

en: Use EuRGB60 Mode (PAL60)
hu: EuRGB60 mód (PAL60) használata

en: Use Fullscreen
hu: Teljes nézet használata

en: Use Hex
hu: Hexa használat

en: Use Panic Handlers
hu: Hibakezelők használata

en: Use multiple threads to decode textures.
    Might result in a speedup (especially on CPUs with more than two cores).
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Több folyamatág használata a textúrák dekódolásához.
    Sebesség növekedést eredményezhet (főleg a két magnál többel rendelkező processzorok esetén).
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Usually if shader compilation fails, an error message is displayed.
    However, one may skip the popups to allow interruption free gameplay by checking this option.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Általában ha az árnyaló összeállítása sikertelen, megjelenik egy hibaüzenet.
    Azonban, ennek az opciónak a kijelölésével elérhető a felugró ablak kihagyása, azaz a megszakítás nélküli játékmenet.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Utility
hu: Kellékek

en: Value
hu: Érték

en: Value:
hu: Érték:

en: Value:
hu: Érték:

en: Video
hu: Kép

en: Virtual
hu: Virtuális

en: Volume
hu: Hangerő

en: WAD installation failed: error creating %s
hu: WAD telepítési hiba: hiba a(z) %s létrehozása közben

en: WAD installation failed: error creating ticket
hu: WAD telepítési hiba: hiba a cimke létrehozásakor

en: Wait for vertical blanks in order to reduce tearing.
    Decreases performance if emulation speed is below 100%.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: Várakozás a függőleges képkioltásra a képszakadás csökkentése végett.
    Csökkenti a teljesítményt, ha az emuláció sebessége 100% alatt van.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: Warning
hu: Figyelem

en: Warning - starting DOL in wrong console mode!
hu: Figyelem - DOL indítása nem megfelelő konzol módban!

en: Warning - starting ELF in wrong console mode!
hu: Figyelem - ELF indítása nem megfelelő konzol módban!

en: Warning - starting ISO in wrong console mode!
hu: Figyelem - ISO indítása nem megfelelő konzol módban!

en: Warning! it is advised to backup all files in the folder:
    %s
    Do you wish to continue?
hu: Figyelem! Ajánlatos mentést készíteni a mappa minden fájljáról:
    %s
    Akarod folytatni?

en: Warning: This will overwrite any existing saves that are in the folder:
    %s
    and have the same name as a file on your memcard
    Continue?
hu: Figyelem: A mappában lévő minden mentés fájl felül lesz írva:
    %s
    és azonos néven fog szerepelni a memóriakártyán lévőkkel
    Folytatod?

en: Warning: You loaded a save that's after the end of the current movie. (byte %u > %u) (frame %u > %u). You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off.
hu: Figyelem: Olyan mentést töltöttél be, ami a választott videó befejezése utáni. (%u > %u bájt) (%u > %u képkocka). Folytatás előtt betölthetsz egy másik mentést, vagy betöltheted ezt a mentést az írásvédett mód kikapcsolása után.

en: Warning: You loaded a save whose movie mismatches on byte %d (0x%X). You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off. Otherwise you'll probably get a desync.
hu: Figyelem: Olyan mentést töltöttél be, amelyik videójánál %d (0x%X) bájt eltérés mutatkozik. Folytatás előtt betölthetsz egy másik mentést, vagy betöltheted ezt a mentést az írásvédett mód kikapcsolása után. Ellenkező esetben szinkronizációs hibák jelentkezhetnek.

en: Warning: You loaded a save whose movie mismatches on frame %d. You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off. Otherwise you'll probably get a desync.
    
    More information: The current movie is %d frames long and the savestate's movie is %d frames long.
    
    On frame %d, the current movie presses:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
    
    On frame %d, the savestate's movie presses:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
hu: Figyelem: Olyan mentést töltöttél be, amelyik videójánál %d képkocka eltérés mutatkozik. Folytatás előtt betölthetsz egy másik mentést, vagy betöltheted ezt a mentést az írásvédett mód kikapcsolása után. Ellenkező esetben szinkronizációs hibák jelentkezhetnek.
    
    Bővebb információk: A választott videó %d képkocka hosszú, a mentett állás videója pedig %d képkocka hosszú.
    
    %d képkockánál a videó tömörítve lesz:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
    
    %d képkockánál a mentett állás videója tömörítve lesz:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d

en: WaveFileWriter - file not open.
hu: WaveFileWriter - fájl nincs megnyitva.

en: Widescreen Hack
hu: Szélesvásznú hack

en: Width
hu: Szélesség

en: Wii Console
hu: Wii konzol

en: Wii NAND Root:
hu: Wii NAND gyökér könyvtár:

en: Wii save files (*.bin)|*.bin
hu: Wii mentés fájlok (*.bin)|*.bin

en: WiiWAD: Could not read from file
hu: WiiWAD: Fájlból olvasás nem sikerült

en: Wiimote Connected
hu: Wiimote csatlakoztatva

en: Wiimote Motor
hu: Wiimote motor

en: Wiimote settings
hu: Wiimote beállítások

en: Wiimotes
hu: Wiimote

en: Windows Left
hu: Bal Windows

en: Windows Menu
hu: Windows menü

en: Windows Right
hu: Jobb Windows

en: Working...
hu: Folyamatban...

en: Write to Console
hu: Írás a konzolba

en: Write to Debugger
hu: Írás a hibakeresőbe

en: Write to File
hu: Írás fájlba

en: Write to Window
hu: Írás az ablakba

en: XAudio2 CreateSourceVoice failed: %#X
hu: XAudio2 CreateSourceVoice hiba: %#X

en: XAudio2 init failed: %#X
hu: XAudio2 iniciálási hiba: %#X

en: XAudio2 master voice creation failed: %#X
hu: XAudio2 fő hang létrehozási hiba: %#X

en: Yellow
hu: Sárga

en: You are using a free DSP ROM made by the Dolphin Team.
    All Wii games will work correctly, and most GC games should also work fine, but the GBA/IPL/CARD UCodes will not work.
hu: Egy szabadon használható, a Dolphin csapat által készített DSP ROM amit használsz.
    Minden Wii játék hibátlanul fog működni, a legtöbb GC játéknak is megfelelően kell működnie, azonban a GBA/IPL/CARD UCodes nem fog működni.

en: You are using an old free DSP ROM made by the Dolphin Team.
    Only games using the Zelda UCode will work correctly.
hu: Egy régebbi szabadon használható, a Dolphin csapat által készített DSP ROM amit használsz.
    Csak a Zelda UCode-ot alkalmazó játékok fognak megfelelően működni.

en: You can't close panes that have pages in them.
hu: Nem zárhatod be a lapokat tartalmazó táblákat.

en: You must choose a game!!
hu: Választanod kell egy játékot!

en: You must enter a name!
hu: Meg kell adnod egy nevet!

en: You must enter a valid decimal, hexadecimal or octal value.
hu: Be kell írnod egy érvényes decimális, hexadecimális vagy oktális értéket.

en: You must enter a valid profile name.
hu: Meg kell adnod egy érvényes profil nevet.

en: You must restart Dolphin in order for the change to take effect.
hu: Újra kell indítanod a Dolphin emulátort a változtatások érvényesítéséhez.

en: Your DSP ROMs have incorrect hashes.
    Would you like to stop now to fix the problem?
    If you select "No", audio might be garbled.
hu: A DSP ROM-ok hash értéke nem megfelelő.
    Le kívánod állítani a probléma javítást most?
    Ha a választásod "Nem", akkor a hang torz lehet.

en: Your GCM/ISO file seems to be invalid (invalid country).
    Continue with PAL region?
hu: A GCM/ISO érvénytelennek tűnik (érvénytelen ország).
    Folytatod a PAL régióval?

en: Your SYSCONF file is the wrong size.
    It should be 0x%04x (but is 0x%04llx)
    Do you want to generate a new one?
hu: A SYSCONF fájl mérete nem megfelelő.
    0x%04x méretűnek kellene lennie (azonban 0x%04llx méretű)
    Akarsz újat létrehozni?

en: Zero 3 code not supported
hu: Zero 3 kód nem támogatott

en: Zero code unknown to dolphin: %08x
hu: Zero ismeretlen az emulátor számára: %08x

en: [ waiting ]
hu: [ várakozás ]

en: [BROKEN]
    Highlight regions the EFB was copied from.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: [HIBÁS]
    A régiók kiemelése, ahonnan az EFB másolva volt.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: [Custom]
hu: [Egyedi]

en: [EXPERIMENTAL]
    Aims to speed up emulation by offloading texture decoding to the GPU using the OpenCL framework.
    However, right now it's known to cause texture defects in various games. Also it's slower than regular CPU texture decoding in most cases.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: [KÍSÉRLETI]
    Az emuláció gyorsítása a célja a textúrák kirakásával dekódolva a grafikai processzor számára az OpenCL keretrendszert használva.
    Azonban, jelenleg köztudottan textúra hiányosságokat okoz számos játékban. Lassabb is mint az átlagos processzoros textúra dekódolás a legtöbb esetben.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: [EXPERIMENTAL]
    Speeds up emulation a bit by caching display lists.
    Possibly causes issues though.
    
    If unsure, leave this unchecked.
hu: [KÍSÉRLETI]
    Keveset gyorsít az emuláción a megjelenítési lista gyorsítótárazásával.
    Habár előfordulhatnak hibák is.
    
    Ha bizonytalan vagy, hagyd kijelöletlenül.

en: apploader (.img)
hu: betöltő program (.img)

en: iCacheJIT: Reading Opcode from %x. Please report.
hu: iCacheJIT: Opcode olvasása innen %x. Kérlek jelentsd.

en: wxExecute returned -1 on application run!
hu: wxExecute visszatért -1 alkalmazás fut!

en: zFar Correction:
hu: zFar javítás:

en: zNear Correction:
hu: zNear javítás:

en: | OR
hu: | VAGY
