Dolphin Emulator - en to nb translation catalogue (1075 entries)

en:  (too many to display)
nb: (for mange å vise)

en:  Game :
nb: Spill :

en: ! NOT
nb: ! IKKE

en: "%s" does not exist.
     Create a new 16MB Memcard?
nb: "%s" eksisterer ikke.
     Lag et nytt 16MB Minnekort?

en: "%s" is an invalid GCM/ISO file, or is not a GC/Wii ISO.
nb: "%s" er en ugyldig GCM/ISO-fil, eller ikke en GC/Wii ISO.

en: %1$sCopy%1$s
nb: %1$sKopier%1$s

en: %d samples (quality level %d)
nb: %d samples (kvalitetsnivå %d)

en: %s already exists, overwrite?
nb: %s eksisterer allerede. Overskriv?

en: %s failed to be scrubbed. Probably the image is corrupt.
nb: %s mislykket i å skrubbe. Sannsynligvis er bildefilen korrupt.

en: %s failed to load as a memorycard 
     Card file size is invalid (0x%x bytes)
nb: %s mislyktes i å laste som et minnekort 
     Minnekortstørrelse er ugyldig (0x%x byte)

en: %s failed to load as a memorycard 
     Card size is invalid (0x%x bytes)
nb: %s mislyktes i å laste som et minnekort 
     Minnekortstørrelse ugyldig (0x%x byte)

en: %s failed to load as a memorycard 
    file is not large enough to be a valid memory card file (0x%x bytes)
nb: %s mislyktes i å laste som et minnekort 
     Minnekortstørrelse er for liten til å være et gyldig minnekort (0x%x byte)

en: %s failed to open
nb: %s kunne ikke åpne

en: %s failed: kr=%x
nb: %s mislyktes: kr=%x

en: %s is a 0 byte file
nb: %s er en 0-byte fil

en: %s is already compressed! Cannot compress it further.
nb: %s er allerede komprimert! Kan ikke komprimere videre.

en: %s is too long for the filename, max chars is 45
nb: %s er for langt for et filnavn, maks antall tegn er 45

en: %sDelete%s
nb: %sSlett%s

en: %sExport GCI%s
nb: %sEksporter GCI%s

en: %sImport GCI%s
nb: %sImporter GCI%s

en: %u Free Blocks; %u Free Dir Entries
nb: %u Ledige Blokker; %u Ledige Dir Entries

en: && AND
nb: && OG

en: &About...
nb: &Om...

en: &Boot from DVD Drive...
nb: &Start fra DVD-stasjon...

en: &Breakpoints
nb: &Brytepunkter

en: &Browse for ISOs...
nb: &Søk etter ISO-filer...

en: &Cheats Manager
nb: Jukse&kode-manager

en: &DSP Settings
nb: Innstillinger for &DSP

en: &Delete ISO...
nb: &Slett ISO...

en: &Delete selected ISOs...
nb: &Slett merkede ISO-filer...

en: &Emulation
nb: &Emulasjon

en: &File
nb: &Fil

en: &Frame Advance
nb: &Bilde for bilde

en: &Fullscreen
nb: &Fullskjerm

en: &Graphics Settings
nb: &Grafikkinstllinger

en: &Help
nb: &Hjelp

en: &Hotkey Settings
nb: Innstillinger for &hurtigtaster

en: &Load State
nb: Åpne hurtiglagring

en: &Memcard Manager (GC)
nb: &Minnekort Manager (GC)

en: &Memory
nb: &Minne

en: &Open...
nb: &Åpne...

en: &Options
nb: &Innstillinger

en: &Play
nb: &Spill

en: &Properties
nb: &Egenskaper

en: &Read-only mode
nb: Skrivebeskyttet-&modus

en: &Refresh List
nb: &Oppdater liste

en: &Registers
nb: &Registre

en: &Reset
nb: &Restart

en: &Sound
nb: &Lyd

en: &Stop
nb: S&topp

en: &Tools
nb: &Verktøy

en: &View
nb: Vi&s

en: &Wiimote Settings
nb: Innstillinger for &Wiikontroller

en: (UNKNOWN)
nb: (UKJENT)

en: (off)
nb: (av)

en: + ADD
nb: + LEGG TIL

en: 1.5x Native (960x792)
nb: 1.5x Opprinnelig størrelse (960x792)

en: 16 bit
nb: 16-bit

en: 1x Native (640x528)
nb: 1x Opprinnelig størrelse (640x528)

en: 2.5x Native (1600x1320)
nb: 2.5x Opprinnelig størrelse (1600x1320)

en: 2x Native (1280x1056)
nb: 2x Opprinnelig størrelse (1280x1056)

en: 32 bit
nb: 32-bit

en: 3x Native (1920x1584)
nb: 3x Opprinnelig størrelse (1920x1584)

en: 4x Native (2560x2112)
nb: 4x Opprinnelig størrelse (2560x2112)

en: 8 bit
nb: 8-bit

en: <Insert name here>
nb: <Sett inn navn her>

en: <No resolutions found>
nb: <Ingen oppløsning funnet>

en: <Nothing>
nb: <Ingenting>

en: <Press Key>
nb: <Trykk på en knapp>

en: A NetPlay window is already open!!
nb: Et NetPlay-vindu er allerede oppe!

en: A game is not currently running.
nb: Det kjøres ingen spill nå.

en: A supported bluetooth device could not be found.
    You must manually connect your wiimotes.
nb: En støttet bluetooth-enhet kunne ikke finnes.
     Du må manuelt koble til dine WiiMote-er.

en: ALERT:
    
    Netplay will only work with the following settings:
     - Enable Dual Core [OFF]
     - DSP Emulator Engine Must be the same on all computers!
     - DSP on Dedicated Thread [OFF]
     - Framelimit NOT set to [Audio]
    
    All players should use the same Dolphin version and settings.
    All memory cards must be identical between players or disabled.
    Wiimote support has not been implemented!
    
    The host must have the chosen TCP port open/forwarded!
nb: ADVARSEL:
    
    
    
    Netplay vil kun fungere under følgende innstillinger:
    
    - Tillat Dobbelkjerne [AV]
    
    - DSP emulator motor må være det samme på alle datamaskiner!
    
    - DSP på Dedikert CPU-tråd [AV]
    
    - Bilde-pr-sekund-begrensning: IKKE satt til [Audio]
    
    
    
    Alle spillere bør bruke den samme Dolphin-versjonen og innstillinger.
    
    Alle minnekort må være identiske mellom spillerne, eller deaktivert.
    
    Wiimote-støtte har enda ikke blitt implementert!
    
    
    
    Hosten må ha valgt TCP-port åpen/forwarded!

en: AR Codes
nb: <AR-koder>

en: About Dolphin
nb: Om Dolphin

en: Acceleration
nb: Aksellerasjon

en: Accuracy:
nb: Nøyaktighet:

en: Accurately emulate EFB copies.
    Some games depend on this for certain graphical effects or gameplay functionality.
    
    If unsure, check EFB to Texture instead.
nb: Emuler EFB-kopier nøyaktig.
     Noen spill avhenger av dette for visse grafiske effekter eller gameplay-funksjonaliteter.
     
     Hvis usikker, velg EFB-til-tekstur isteden.

en: Action
nb: Aksjon

en: Action Replay Code Decryption Error:
    Parity Check Failed
    
    Culprit Code:
    %s
nb: Action Replay Code Dekrypteringsfeil:
    Parity-sjekk Feilet
    
    Skyldig-kode:
    %s

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Add Code (%s)
nb: Action Replay Feil: Ugyldig størrelse (%08x : addresse = %08x) i Legg Til Kode (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Fill and Slide (%s)
nb: Action Replay Feil: Ugyldig størrelse (%08x : addresse = %08x) in Fyll Og Skli (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Ram Write And Fill (%s)
nb: Action Replay Feil: Ugyldig størrelse (%08x : addresse = %08x) i Ram-skriv Og Fyll (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Write To Pointer (%s)
nb: Action Replay Feil: Ugyldig størrelse (%08x : addresse = %08x) i Skriv Til Peker (%s)

en: Action Replay Error: Invalid value (%08x) in Memory Copy (%s)
nb: Action Replay Feil: Ugyldig verdi (%08x) i Minnekopi (%s)

en: Action Replay Error: Master Code and Write To CCXXXXXX not implemented (%s)
    Master codes are not needed. Do not use master codes.
nb: Action Replay feil: Master koder og skriving til CCXXXXXX ikke implementert (%s)
     Master koder behøves ikke. Ikke bruk master koder.

en: Action Replay Error: invalid AR code line: %s
nb: Action Replay Feil: Ugyldig AR-kode linje: %s

en: Action Replay: Conditional Code: Invalid Size %08x (%s)
nb: Action Replay: Kondisjonsbasert Kode: Ugyldig Størrelse %08x (%s)

en: Action Replay: Invalid Normal Code Type %08x (%s)
nb: Action Replay: Ugyldig Normal Kodetype %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code %i: Invalid subtype %08x (%s)
nb: Action Replay: Normal Kode %i: ugyldig Sub-type %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code 0: Invalid Subtype %08x (%s)
nb: Action Replay: Normal Kode 0: Ugyldig Sub-type %08x (%s)

en: Add
nb: Legg Til

en: Add ActionReplay Code
nb: Legg til Action Replay Kode

en: Add Patch
nb: Legg til Patch

en: Add new pane
nb: Legg til ny rute

en: Add...
nb: Legg til...

en: Address :
nb: Adresse :

en: Adds the specified value to zFar Parameter.
    Two ways to express the floating point values.
    Example: entering ''200'' or ''0.0002'' directly, it produces equal effects, the acquired value will be ''0.0002''.
    Values: (0->+/-Integer) or (0->+/-FP[6 digits of precision])
    
    NOTE: Check LogWindow/Console for the acquired values.
nb: Legger til den spesifiserte verdi til zFar-parameteren.
    To måter å uttrykke floating point-verdier.
    For eksempel: Ved å skrive ''200'' eller ''0.0002'' direkte, produseres like effekter, den oppnådde verdi blir ''0.0002''.
    Verdier: (0->+/-Integer) eller (0->+/-FP[6 sifre med presisjon])
    
    MERKNAD: Sjekk Loggvindu/Konsoll for de oppnådde verdier.

en: Adds the specified value to zNear Parameter.
    Two ways to express the floating point values.
    Example: entering ''200'' or ''0.0002'' directly, it produces equal effects, the acquired value will be ''0.0002''.
    Values: (0->+/-Integer) or (0->+/-FP[6 digits of precision])
    
    NOTE: Check LogWindow/Console for the acquired values.
nb: Legger til den spesifiserte verdi til zNear-parameteren.
    To måter å uttrykke floating point-verdier.
    For eksempel: Ved å skrive ''200'' eller ''0.0002'' direkte, produseres like effekter, den oppnådde verdi blir ''0.0002''.
    Verdier: (0->+/-Integer) eller (0->+/-FP[6 sifre med presisjon])
    
    MERKNAD: Sjekk Loggvindu/Konsoll for de oppnådde verdier.

en: Adjust the analog control pressure required to activate buttons.
nb: Juster analogkontrolltrykket som kreves for å aktivere knapper.

en: Advanced
nb: Avansert

en: Advanced Settings
nb: Avanserte innstillinger

en: All GC/Wii files (elf, dol, gcm, iso, wbfs, ciso, gcz, wad)
nb: Alle GameCube/Wii filer (elf, dol, gcm, wbfs, ciso, gcz, wad)

en: All GC/Wii images (gcm, iso, wbfs, ciso, gcz)
nb: Alle GameCube/Wii avbildningsfiler/rip (gcm, iso, wbfs, ciso, gcz)

en: All Gamecube GCM files (gcm)
nb: Alle GameCube GCM-filer (gcm)

en: All Save States (sav, s##)
nb: Alle hurtiglagringene (sav, s##)

en: All Wii ISO files (iso)
nb: Alle Wii ISO-filer (iso)

en: All compressed GC/Wii ISO files (gcz)
nb: Alle komprimerte GC/Wii-filer (gcz)

en: All files (*.*)|*.*
nb: Alle filer (*.*)|*.*

en: Analyze
nb: Analyser

en: Angle
nb: Vinkel

en: Anisotropic Filtering:
nb: Anisotropisk filtrering:

en: Anti-Aliasing:
nb: Kantutjevning:

en: Apploader is the wrong size...is it really an apploader?
nb: Applikasjonslasteren er i feil størrelse... er dette virkelig en applikasjonslaster?

en: Apploader unable to load from file
nb: Applikasjonlaster klarte ikke å laste fra fil

en: Apploader:
nb: Applikasjonslaster:

en: Apply
nb: Bruk

en: Apply a post-processing effect after finishing a frame.
    
    If unsure, select (off).
nb: Benytter en postprosesseringseffekt etter hver bilderendering.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Arabic
nb: Arabisk

en: Are you sure you want to delete "%s"?
nb: Er du sikker på at du vil slette "%s"?

en: Are you sure you want to delete these files?
    They will be gone forever!
nb: Er du sikker på at du vil slette disse filene?
    De vil bli borte for alltid!

en: Are you sure you want to delete this file?  It will be gone forever!
nb: Er du sikker på at du vil slette denne filen?
    Den vil bli borte for alltid!

en: Arm JIT (experimental)
nb: Arm JIT (eksperimentell)

en: Aspect Ratio:
nb: Aspektforhold:

en: At least one pane must remain open.
nb: Minst en rute må stå åpen.

en: AudioCommon: Error opening AO device.
nb: AudioCommon: Feil ved åpning av AO-device.

en: Auto
nb: Automatisk

en: Auto (Multiple of 640x528)
nb: Auto (Multiplum av 640x528)

en: Auto (Window Size)
nb: Automatisk (Vindusstørrelse):

en: Auto adjust Window Size
nb: Automatisk juster Vindusstørrelse

en: Automatically adjusts the window size to your internal resolution.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Justerer automatisk vindusstørrelsen til din interne oppløsning.
    
    Hvis usikker, la stå deaktivert.

en: BP register
nb: BP-register

en: Back
nb: Tilbake

en: Backend Settings
nb: Backend-innstillinger

en: Background Input
nb: Bakgrunnsinndata

en: Backward
nb: Bakover

en: Bad File Header
nb: Dårlig Fil-header

en: Balance Board
nb: Balansebrett

en: Banner Details
nb: Bannerdetaljer

en: Basic
nb: Grunnleggende

en: Basic Settings
nb: Grunnleggende Innstillinger

en: Block Allocation Table checksum failed
nb: Blokkallokasjontabellsjekksum feilet

en: Blocks
nb: Blokker

en: Blue
nb: Blå

en: Blue Left
nb: Blå Venstre

en: Blue Right
nb: Blå Høyre

en: Bottom
nb: Bunn

en: Bound Controls: %lu
nb: Bundede Kontroller: %lu

en: Broken
nb: Ødelagt

en: Browse
nb: Bla etter

en: Browse for a directory to add
nb: Bla etter en mappe å legge til

en: Browse for an ISO directory...
nb: Bla etter en ISO-mappe...

en: Browse for output directory
nb: Bla etter lagringssted

en: Buttons
nb: Knapper

en: Bypass the clearing of the data cache by the DCBZ instruction. Usually leave this option disabled.
nb: Overstyr tømmingen av data-cache-en av DCBZ-instruksjonen. Vanligvis bør denne innstillingen stå uaktivert.

en: C Stick
nb: C-joystick

en: C-Stick
nb: C-joystick

en: CP reg
nb: CP-register

en: CPU Emulator Engine
nb: CPU-emulatormotor

en: Cache Display Lists
nb: Cacher Display-lister

en: Calculate lighting of 3D graphics per-pixel rather than per vertex.
    Decreases emulation speed by some percent (depending on your GPU).
    This usually is a safe enhancement, but might cause issues sometimes.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Kalkuler lys på 3D-grafikk per-piksel istedenfor per punkt.
    Minker emulasjonsfarten med noen prosent (avhengig av din GPU)
    Dette er vanligvis en trygg forbedring, men kan forårsake noen problemer.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Can't find WiiMote by connection handle %02x
nb: Kan ikke finne WiiMote fra koblingshandler %02x

en: Can't read from DVD_Plugin - DVD-Interface: Fatal Error
nb: Kan ikke lese fra DVD_Plugin - DVD-Interface: Fatal Feil

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Cannot open %s
nb: Kan ikke åpne %s

en: Cannot unregister events with events pending
nb: Kan ikke avregistrere events med events under behandling

en: Cannot use that file as a memory card.
    %s
    is not a valid gamecube memory card file
nb: Kan ikke bruke den filen som et minnekort.
     %s
     er ikke en gyldig GameCube-minnekortfil.

en: Cannot use that file as a memory card.
    Are you trying to use the same file in both slots?
nb: Kan ikke bruke den filen som et minnekort.
    Prøver du å bruke samme fil i begge slotter?

en: Catalan
nb: Katalansk

en: Center
nb: Senter

en: Change
nb: Endre

en: Change &Disc...
nb: Endre &Disk...

en: Change Disc
nb: Endre Disk

en: Change Game
nb: Endre Spill

en: Change the language of the user interface.
    Requires restart.
nb: Endre språk for brukerinnstillinger.
    Krever omstart.

en: Changes sign to zFar Parameter (after correction)
nb: Endringer signeres til zFar-parameteren (etter korreksjon)

en: Changes sign to zNear Parameter (after correction)
nb: Endringer signeres til zNear-parameteren (etter korreksjon)

en: Changing this will have no effect while the emulator is running!
nb: Å endre dette vil ikke ha noen effekt mens emulatoren kjører!

en: Cheat Code
nb: Juksekode

en: Cheat Search
nb: Juksekodesøk

en: Cheats Manager
nb: Juksekode Manager

en: Check Partition Integrity
nb: Sjekk partisjonsintegritet

en: Checking integrity...
nb: Sjekker integritet...

en: Chinese (Simplified)
nb: Kinesisk (Simplifisert)

en: Chinese (Traditional)
nb: Kinesisk (Tradisjonell)

en: Choose a DVD root directory:
nb: Velg en DVD-rotmappe

en: Choose a NAND root directory:
nb: Velg en NAND-rotmappe

en: Choose a default ISO:
nb: Velg en standard-ISO:

en: Choose a directory to add
nb: Velg en mappe å legge til

en: Choose a file to open
nb: Velg en fil å åpne

en: Choose a memory card:
nb: Velg et minnekort:

en: Choose file to use as apploader: (applies to discs constructed from directories only)
nb: Velg fil til å bruke som applikasjonslaster: (gjelder kun for disker laget fra mapper)

en: Choose the folder to extract to
nb: Velg mappen å ekstrahere til

en: Circle Stick
nb: Sirkel-joystick

en: Classic
nb: Klassisk

en: Clear
nb: Tøm

en: Client disconnect while game is running!! NetPlay is disabled. You must manually stop the game.
nb: Klientfrakobling mens spillet kjørte!! NetPlay er slått av. Du må manuelt stoppe spillet.

en: Close
nb: Lukk

en: Co&nfigure...
nb: Ko&nfigurer...

en: Code Info
nb: Kodeinfo

en: Code:
nb: Kode:

en: Command
nb: Kommando

en: Comment
nb: Kommentar

en: Comment:
nb: Kommentar:

en: Compress ISO...
nb: Komprimer ISO...

en: Compress selected ISOs...
nb: Komprimer valgte ISO-er...

en: Compressing ISO
nb: Komprimerer ISO

en: Config
nb: Konfig

en: Configure
nb: Konfigurer

en: Configure Control
nb: Konfigurer Kontroller

en: Configure Pads
nb: Konfigurer Kontrollere

en: Configure...
nb: Konfigurer...

en: Confirm File Overwrite
nb: Bekreft filoverskriving

en: Confirm on Stop
nb: Bekreft ved Stans

en: Connect
nb: Koble til

en: Connect Balance Board
nb: Koble til balansebrett

en: Connect USB Keyboard
nb: Koble til USB-tastatur

en: Connect Wiimote %i
nb: Koble til Wiikontroller %i

en: Connect Wiimote 1
nb: Koble til Wiikontroller 1

en: Connect Wiimote 2
nb: Koble til Wiikontroller 2

en: Connect Wiimote 3
nb: Koble til Wiikontroller 3

en: Connect Wiimote 4
nb: Koble til Wiikontroller 4

en: Connecting...
nb: Kobler til...

en: Console
nb: Konsoll

en: Continuous Scanning
nb: Kontinuerlig skanning

en: Control
nb: Kontroll

en: Convert to GCI
nb: Konverter til GCI

en: Copy failed
nb: Kopi feilet

en: Copy to Memcard %c
nb: Kopier til minnekort %c

en: Core
nb: Kjerne

en: Could not create %s
nb: Kunne ikke lage %s

en: Could not initialize backend %s.
nb: Kunne ikke initialisere backend %s.

en: Could not read "%s".  There is no disc in the drive, or it is not a GC/Wii backup.  Please note that original Gamecube and Wii discs cannot be read by most PC DVD drives.
nb: Kunne ikke lese "%s". Det er ingen disk i diskstasjonen, eller dette er ikke en GC/Wii-backup. Vennligst merk at originale GameCube og Wii-disker ikke kan leses av de fleste PC-DVD-diskstasjoner.

en: Could not recognize ISO file %s
nb: Kunne ikke gjennkjenne ISO-fil %s

en: Could not save %s
nb: Kunne ikke lagre %s

en: Could not write memory card file %s.
    
    Are you running Dolphin from a CD/DVD, or is the save file maybe write protected?
    
    Are you receiving this after moving the emulator directory?
    If so, then you may need to re-specify your memory card location in the options.
nb: Kunne ikke skrive til minnekortfil %s.
    
    
    
    Kjører du Dolphin fra en CD/DVD, eller er lagringsfilen kanskje skrivebeskyttet?
    
    
    
    Får du denne meldingen etter å ha flyttet emulatorens mappe?
    
    I så tilfelle, må du kanskje re-spesifisere minnekortslokasjonen i innstillingene.

en: Couldn't find open command for extension 'ini'!
nb: Kunne ikke finne åpningskommandoen for utvidelsen 'ini'!

en: Couldn't init the core.
    Check your configuration.
nb: Kunne ikke initialisere kjernen.
    Sjekk kofigurasjonen din.

en: Count:
nb: Antall:

en: Country:
nb: Land:

en: Create AR Code
nb: Lag AR-kode

en: Create new perspective
nb: Lag nytt perspektiv

en: Creator:
nb: Skaper:

en: Critical
nb: Kritisk

en: Crop
nb: Krum

en: Crop the picture from 4:3 to 5:4 or from 16:9 to 16:10.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Krum bildet fra 4:3 til 5:4 eller fra 16:9 til 16:10.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Crossfade
nb: Kryssutfase

en: Current directory changed from %s to %s after wxFileSelector!
nb: Nåværende mappe endret fra %s til %s etter wxFileSelector!

en: Custom Projection Hack
nb: Selvdefinert projeksjons-hack

en: Custom Projection Hack Settings
nb: Innstillinger for selvdefinerte projeksjons-hack

en: Customize some Orthographic Projection parameters.
nb: Selvdefiner noen ortografisk projeksjons-parametere.

en: Czech
nb: Tsjekkisk

en: DSP Emulator Engine
nb: CPU Emulatormotor

en: DSP HLE emulation (fast)
nb: DSP HLE-emulering (raskt)

en: DSP LLE interpreter (slow)
nb: DSP LLE interpreter (tregt)

en: DSP LLE recompiler
nb: DSP LLE re-kompilering

en: DSP settings
nb: Innstillinger for DSP

en: DSPLLE on Separate Thread
nb: DSPLLE på Separat Tråd

en: DVD Root:
nb: DVD-rot:

en: DVDLowRead - Fatal Error: failed to read from volume
nb: DVDLowRead - Fatal Feil: Mislyktes i å lese fra volum

en: DVDLowUnencryptedRead - Fatal Error: failed to read from volume
nb: DVDLowUnencryptedRead - Fatal Feil: Mislyktes i å lese fra volum

en: Dance Mat
nb: Dansematte

en: Data Size
nb: Datastørrelse

en: Date:
nb: Dato:

en: Datel MaxDrive/Pro files(*.sav)
nb: Datel MaxDrive/Pro-filer(*.sav)

en: Dead Zone
nb: Dødsone

en: Decimal
nb: Desimal

en: Decompress ISO...
nb: Dekomprimer ISO...

en: Decompress selected ISOs...
nb: Dekomprimer valgte ISO-filer...

en: Decompressing ISO
nb: Dekomprimerer ISO

en: Decrease Frame limit
nb: Reduser bilder i sekundet begrensning

en: Default
nb: Standard

en: Default ISO:
nb: Standard-ISO:

en: Default font
nb: Standard tekst-font

en: Delete
nb: Slett

en: Delete Save
nb: Slett lagringsfil

en: Delete the existing file '%s'?
nb: Slett den eksiterende filen '%s'?

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Detect
nb: Finn automatisk

en: Detected attempt to read more data from the DVD than fit inside the out buffer. Clamp.
nb: Forsøkte å lese mer data fra DVD-en enn det som får plass i ut-bufferen. Clamp-krasj.

en: Device Settings
nb: Innstillinger for enhet

en: Dial
nb: Ring

en: Directory checksum failed
     and Directory backup checksum failed
nb: Mappestisjekksum misyktes
     og mappesti backup-sjekksummen mislyktes

en: Disable
nb: Deaktiver

en: Disable Destination Alpha
nb: Deaktiver Destinasjon Alpha

en: Disable Fog
nb: Deaktiver tåke (fog)

en: Disable any XFB emulation.
    Speeds up emulation a lot but causes heavy glitches in many games which rely on them (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
nb: Deaktiver all XFB-emulasjon.
    Øker farten på emuleringen mye, men forårsaker bugs i mange spill som avhenger av det (spesielt homebrew-applikasjoner).
    
    Hvis usikker, la stå på.

en: Disable emulation of EFB copies.
    These are often used for post-processing or render-to-texture effects, so while checking this setting gives a great speedup it almost always also causes issues.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Deaktiver emulasjon av EFB-kopier.
    Disse blir ofte brukt for post-prosessering eller render-til-tekstur effekter, so mens dette alternativet kan gi en god ytelsesøkning, forårsaker det som regel også feil.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Disables emulation of a hardware feature called destination alpha, which is used in many games for various graphical effects.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Deaktiverer emulasjonen for maskinvarefunksjonen som kalles "destinasjon alpha" som er brukt i mange spill for forskjellige grafiske effekter.
    
    Hvis du er usikker så la denne være urørt!

en: Disc
nb: Disk

en: Disc Read Error
nb: Feil ved lesing av disk

en: Display
nb: Visning

en: Display the inputs read by the emulator.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Vis bruker-inndataen lest av emulatoren.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Divide
nb: Del

en: Do you want to stop the current emulation?
nb: Vil du stoppe pågående emulering?

en: Dolby Pro Logic II decoder
nb: Dolby Pro Logic II-dekoder

en: Dolphin %s
    Copyright (c) 2003-2013+ Dolphin Team
    
    Branch: %s
    Revision: %s
    Compiled: %s @ %s
    
    Dolphin is a Gamecube/Wii emulator, which was
    originally written by F|RES and ector.
    Today Dolphin is an open source project with many
    contributors, too many to list.
    If interested, just go check out the project page at
    http://code.google.com/p/dolphin-emu/ .
    
    Special thanks to Bushing, Costis, CrowTRobo,
    Marcan, Segher, Titanik, or9 and Hotquik for their
    reverse engineering and docs/demos.
    
    Big thanks to Gilles Mouchard whose Microlib PPC
    emulator gave our development a kickstart.
    
    Thanks to Frank Wille for his PowerPC disassembler,
    which or9 and we modified to include Gekko specifics.
    
    Thanks to hcs/destop for their GC ADPCM decoder.
    
    We are not affiliated with Nintendo in any way.
    Gamecube and Wii are trademarks of Nintendo.
    The emulator is for educational purposes only
    and should not be used to play games you do
    not legally own.
nb: Dolphin %s
    
    Copyright(c) 2003-2013+ Dolphin Team
    
    
    
    Branch: %s
    
    Revisjon: %s
    
    Kompilert: %s @ %s
    
    
    
    Dolphin er en GameCube/Wii emulator, som ble
    
    opprinnelig skrevet av F|RES og ector.
    
    Idag er Dolphin et åpent-kildekode prosjekt med mange
    
    bidragsytere, for mange til å oppramses.
    
    Om interessert, gå til prosjektsiden ved
    
    http://code.google.com/p/dolphin-emu/ .
    
    
    
    Spesiell takk til Bushing, Costis, CrowTRobo,
    
    Marcan, Segjer, Titanik, or9 og Hotquik for deres
    
    reverse engineering og dokumentasjon/demoer.
    
    
    
    Stor takk til Gilles Mouchard hvorav hans Microlib PPC-
    
    emulator ga vår utvikling en kjappstart.
    
    
    
    Takk til Frank Wille for hans PowerPC disassembler,
    
    som or9 og vi modifiserte til å innkludere Gekko spesifiker.
    
    
    
    Takk til hcs/destop for deres GC ADPCM-dekoder.
    
    
    
    Vi er ikke affiliert med Nintendo på noen måte.
    
    GameCube og Wii er varemerker av Nintendo.
    
    Emulatoren er kun for utdanningshensikt,
    
    og må ikke brukes til å spille spill du ikke
    
    lovlig eier.

en: Dolphin %s Graphics Configuration
nb: Dolphin %s Grafikkinnstillinger

en: Dolphin &Web Site
nb: Dolphins &nettside

en: Dolphin Configuration
nb: Konfigurer dolphin

en: Dolphin Emulated Wiimote Configuration
nb: Dolphin emulert Wiikontroller konfigurasjon

en: Dolphin GCPad Configuration
nb: Dolphin GC-kontroll konfigurasjon

en: Dolphin TAS Movies (*.dtm)
nb: Dolphin TAS-Filmer (*.dtm)

en: Dolphin Wiimote Configuration
nb: Dolphin Wiimote Konfigurasjon

en: Dolphin at &Google Code
nb: Dolphin på &Google Code

en: Dolphin could not find any GC/Wii ISOs.  Doubleclick here to browse for files...
nb: Dolphin kunne ikke finne noen GC/Wii ISO-filer. Dobbeltklikk her for å bla etter filer...

en: Dolphin is currently set to hide all games.  Doubleclick here to show all games...
nb: Dolphin er satt til å gjemme alle spill. Dobbeltklikk her for å vise alle spill...

en: Dolphin was unable to complete the requested action.
nb: Dolphin kunne ikke fullføre den forespurte handligen.

en: Doubles the emulated GPU clock rate. May speed up some games (ON = Fast, OFF = Compatible)
nb: Dobler den emulerte klokkehastigheten for GPU'en. Dette kan øke hastigheten i noen spill (PÅ = Kjapp, AV = Kompatiblitet)

en: Down
nb: Ned

en: Download Codes (WiiRD Database)
nb: Last ned juksekoder (WiiRD Database)

en: Downloaded %lu codes. (added %lu)
nb: Lastet ned %lu koder. (la til %lu)

en: Drums
nb: Trommer

en: Dummy
nb: Juksedukke

en: Dump Frames
nb: Skjermdumping

en: Dump Textures
nb: Dump teksturer

en: Dump all rendered frames to an AVI file in User/Dump/Frames/
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Dump alle renderte bilder til en AVI-fil i mappen User/Dump/Frames/
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Dump decoded game textures to User/Dump/Textures/<game_id>/
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Dump spillteksturer til mappen User/Dump/Textures/<game id>/
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Dump the contents of EFB copies to User/Dump/Textures/
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Dump alt innholdet i EFB-kopier til mappen User/Dump/Textures/
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Dutch
nb: Nederlansk

en: E&xit
nb: &Avslutt

en: EFB Copies
nb: EFB-kopier

en: ERROR: This version of Dolphin requires a TAP-Win32 driver that is at least version %d.%d -- If you recently upgraded your Dolphin distribution, a reboot is probably required at this point to get Windows to see the new driver.
nb: FEIL: Denne versjonen av Dolphin krever en TAP-Win32-driver av versjon minst %d. %d -- Hvis du nylig har oppdatert din Dolphin distribusjon, kreves sannsynligvis en reboot for at Windows skal detektere defn nye driveren.

en: EUROPE
nb: EUROPA

en: Early Memory Updates
nb: Tidlige minneoppdateringer

en: Edit
nb: Endre

en: Edit ActionReplay Code
nb: Endre ActionReplay-kode

en: Edit Config
nb: Endre konfigurasjon

en: Edit Local Overrides
nb: Endre Lokale Overkjøringer

en: Edit Patch
nb: Endre patch

en: Edit current perspective
nb: Endre nåværende perspektiv

en: Edit...
nb: Endre...

en: Effect
nb: Effekt

en: Embedded Frame Buffer
nb: Embedded Frame Buffer (EFB)

en: Emu Thread already running
nb: Emulator-CPU-tråden kjører allerede

en: Emulate XFBs accurately.
    Slows down emulation a lot and prohibits high-resolution rendering but is necessary to emulate a number of games properly.
    
    If unsure, check virtual XFB emulation instead.
nb: Emuler XFB nøyaktig.
    Senker ytelsen kraftig og hindrer høytoppløselig rendering, men er nødvendig for å emulere en rekke spill skikkelig.
    
    Hvis usikker, benytt virtuell XFB isteden.

en: Emulate XFBs using GPU texture objects.
    Fixes many games which don't work without XFB emulation while not being as slow as real XFB emulation. However, it may still fail for a lot of other games (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
nb: Emuler XFB ved å bruke GPU-teksturobjekter.
    Fikser mange spill som ikke fungerer uten XFB-emulering, uten å yte like dårlig som ekte XFB-emulering. Derimot kan den fortsatt ikke fungere for mange andre spill. (Spesielt homebrew-applikasjoner).
    
    Hvis usikker, la stå på.

en: Emulated Wiimote
nb: Emulert Wiikontroller

en: Emulation State:
nb: Emulasjonsstatus:

en: Enable
nb: Aktiver

en: Enable 3D effects via stereoscopy using Nvidia 3D Vision technology if it's supported by your GPU.
    Possibly causes issues.
    Requires fullscreen to work.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Tillat 3D-effekter via stereoskopi ved å bruke Nvidia 3D Vision-teknologi om det støttes av din GPU.
    Kan muligens forårsake feil.
    Krever fullskjerm for å virke.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Enable AR Logging
nb: Aktiver AR-logging

en: Enable Block Merging
nb: Aktiver Block Merging

en: Enable Bounding Box Calculation
nb: Aktiver Bounding Box-kalkulasjoner

en: Enable Cache
nb: Aktiver cache

en: Enable Cheats
nb: Aktiver juksekoder

en: Enable Dual Core
nb: Aktiver bruk av dobbelkjerne

en: Enable Dual Core (speedup)
nb: Aktiver bruk av dobbelkjerne (for bedre ytelse)

en: Enable Idle Skipping
nb: Aktiver Idle Skipping

en: Enable Idle Skipping (speedup)
nb: Aktiver Idle Skipping (for bedre ytelse)

en: Enable MMU
nb: Aktiver MMU

en: Enable Progressive Scan
nb: Aktiver progressiv skanning

en: Enable Screen Saver
nb: Aktiver skjermbeskytter

en: Enable Speaker Data
nb: Tillat høytaler data

en: Enable WideScreen
nb: Aktiver widescreen

en: Enable Wireframe
nb: Aktiver wireframe

en: Enable anisotropic filtering.
    Enhances visual quality of textures that are at oblique viewing angles.
    Might cause issues in a small number of games.
    
    If unsure, select 1x.
nb: Tillater anisotropisk filtrering.
    Øker bildekvaliteten for teksturer med skjeve visningsvinkler.
    
    Hvis usikker, velg 1x.

en: Enable fast disc access.  Needed for a few games. (ON = Fast, OFF = Compatible)
nb: Aktiver rask disktilgang. Trengs for noen få spill. (PÅ = Raskt, AV = Kompitabelt)

en: Enable pages
nb: Aktiver sider

en: Enable this if you want the whole screen to be used for rendering.
    If this is disabled, a render window will be created instead.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Velg dette hvis du ønsker at hele skjermen skal benyttes for rendering.
    Hvis denne står avslått, vil et renderingsvindu isteden bli laget.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Enable this if you want to use the main Dolphin window for rendering rather than a separate render window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Aktiver dette hvis du ønsker å bruke Dolphins hovedvindu til å rendere, isteden for et separat renderingsvindu.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Enable this to speed up The Legend of Zelda: Twilight Princess. Disable for ANY other game.
nb: Aktiver dette for å bedre ytelsen i The Legend Of Zelda: Twillight Princess. Deaktiver for andre spill.

en: Enables Custom Projection Hack
nb: Tillater Selvdefinerte Projeksjons-hack

en: Enables Dolby Pro Logic II emulation using 5.1 surround. Not available on OSX.
nb: Aktiver Dolby Pro Logic II-emulering med 5.1 surround. Ikke tilgjengelig på OSX.

en: Enables Dolby Pro Logic II emulation using 5.1 surround. OpenAL backend only.
nb: Aktiver Dolphin Pro Logic II-emulering med 5.1 surround. Kun for OpenAL backend.

en: Enables progressive scan if supported by the emulated software.
    Most games don't care about this.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Benytter progressiv skanning hvis det tillates av den emulerte programvaren.
    De fleste spill bryr seg ikke om dette.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Enables the Memory Management Unit, needed for some games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
nb: Tillater Memory Management Unit (MMU), som trengs for noen spill. (PÅ = Kompitabelt, AV = Raskt)

en: Encode frame dumps using the FFV1 codec.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Enkode spillopptak ved å bruke FFV1-kodeksen.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: End
nb: Slutt

en: English
nb: Engelsk

en: Enhancements
nb: Forbedringer

en: Enter a name for the new perspective:
nb: Skriv inn et navn for det nye perspektivet:

en: Equal
nb: Lik

en: Error
nb: Feil

en: Error loading selected language. Falling back to system default.
nb: Feil ved lasting av valgt språk. Faller tilbake til systemstandarden.

en: Error: After "%s", found %d (0x%X) instead of save marker %d (0x%X). Aborting savestate load...
nb: Feil: Etter "%s", ble %d (0x%X) funnet isteden for lagringsmarkøren %d (0x%X). Avbryter savestate-lasting...

en: Error: Trying to access %s fonts but they are not loaded. Games may not show fonts correctly, or crash.
nb: Feil: Prøver å åpne %s-fonter, men de lastes ikke. Det kan hende spill ikke åpner fonter korrekt, eller krasjer.

en: Euphoria
nb: Euforia

en: Exception handler - access below memory space. %08llx%08llx
nb: Unntakshandler - tilgang under minneområde. %08llx%08llx

en: Execute
nb: Kjør

en: Exit
nb: Avslutt

en: Export All Wii Saves
nb: Eksporter alle Wii-lagringsfiler

en: Export Failed
nb: Eksportering mislyktes

en: Export File
nb: Eksporter fil

en: Export Recording
nb: Eksporter opptak

en: Export Recording...
nb: Eksporter opptak...

en: Export Save
nb: Eksporter lagringsfil

en: Export Wii save (Experimental)
nb: Eksporter Wii-lagringsfil (Eksperimentiell)

en: Export all saves
nb: Eksporter alle lagringsfiler

en: Export failed
nb: Eksportering mislyktes

en: Export save as...
nb: Eksporter lagringsfil som...

en: Extension
nb: Utvidelse

en: External Frame Buffer
nb: Ekstern bildebuffer (EFB)

en: Extra Parameter
nb: Ekstra parameter

en: Extra Parameter useful in ''Metroid: Other M'' only.
nb: Ekstra parameter nyttig kun i ''Metroid: Other M".

en: Extract All Files...
nb: Ekstraher alle filer...

en: Extract Apploader...
nb: Ekstraher applikasjonslaster...

en: Extract DOL...
nb: Ekstraher DOL...

en: Extract Directory...
nb: Ekstraher mappe...

en: Extract File...
nb: Ekstraher fil...

en: Extract Partition...
nb: Ekstraher partisjon...

en: Extracting %s
nb: Ekstraherer %s

en: Extracting All Files
nb: Ekstraherer alle filer

en: Extracting Directory
nb: Ekstraherer mappe

en: Extracting...
nb: Ekstraherer...

en: FIFO Byte
nb: FIFO-Byte

en: FIFO Player
nb: FIFO-spiller

en: FRANCE
nb: FRANKRIKE

en: FST Size:
nb: FST-størrelse:

en: Failed to Connect!
nb: Tilkobling mislyktes!

en: Failed to download codes.
nb: Nedlasting av koder mislyktes.

en: Failed to extract to %s!
nb: Ekstrahering til %s mislyktes!

en: Failed to load DSP ROM:	%s
    
    This file is required to use DSP LLE.
    It is not included with Dolphin as it contains copyrighted data.
    Use DSPSpy to dump the file from your physical console.
    
    You may use the DSP HLE engine which does not require ROM dumps.
    (Choose it from the "Audio" tab of the configuration dialog.)
nb: Kunne ikke laste DSP ROM:	%s
    
    Denne filen kreves for å bruke DSP LLE.
    Den følger ikke med Dolphin, da den inneholder kopibeskyttet data.
    Bruk DSPSpy til å dumpe filen fra din fysiske konsoll.
    
    Du kan benytte DSP HLE-motoren som ikke krever noen ROM-dump.
    (Velg den fra "audio"-panelet i konfigurasjonspanelet.)

en: Failed to load bthprops.cpl! Connecting real Wiimotes won't work and Dolphin might crash unexpectedly!
nb: Mislyktes å laste inn bthprops.cpl! Å koble til ekte Wii-kontrollere vil ikke fungere og Dolphin kan kræsje tilfeldig!

en: Failed to load hid.dll! Connecting real Wiimotes won't work and Dolphin might crash unexpectedly!
nb: Mislyktes å laste inn hid.dll! Å koble til ekte Wii-kontrollere vil ikke fungere og Dolphin kan kræsje tilfeldig!

en: Failed to read %s
nb: Mislyktes i å lese %s

en: Failed to read banner.bin
nb: Kunne ikke lese banner.bin

en: Failed to read bk header
nb: Kunne ikke lese bk-header

en: Failed to read block %d of the save data
    Memcard may be truncated
    FilePosition:%llx
nb: Mislyktes i å lese blokk %d av lagringsdataen
     Minnekortet kan ha blitt trunktert
     Filposisjon:%llx

en: Failed to read block allocation table backup correctly
    (0x8000-0x9FFF)
nb: Kunne ikke lese blokkallokasjonstabell-backup'en korrekt
    (0x8000-0x9FFF)

en: Failed to read block allocation table correctly
    (0x6000-0x7FFF)
nb: Kunne ikke lese blokkallokasjonstabell-backup'en korrekt
    (0x6000-0x7FFF)

en: Failed to read data from file %d
nb: Kunne ikke lese data fra filen %d

en: Failed to read data from file: %s
nb: Kunne ikke lese data fra fil: %s

en: Failed to read directory backup correctly
    (0x4000-0x5FFF)
nb: Kunne ikke lese mappesti-backup'en korrekt
    (0x4000-0x5FFF)

en: Failed to read directory correctly
    (0x2000-0x3FFF)
nb: Kunne ikke lese mappestien korrekt
    (0x2000-0x3FFF)

en: Failed to read header
nb: Kunne ikke lese header

en: Failed to read header correctly
    (0x0000-0x1FFF)
nb: Kunne ikke lese headeren korrekt
    (0x0000-0x1FFF)

en: Failed to read header for file %d
nb: Kunne ikke lese header for fil %d

en: Failed to read unique ID from disc image
nb: Kunne ikke lese unik ID fra disk-bildet

en: Failed to write BT.DINF to SYSCONF
nb: Kunne ikke skrive BT.DINF til SYSCONF

en: Failed to write bkhdr
nb: Kunne ikke skrive bkhdr

en: Failed to write data to file: %s
nb: Kunne ikke skrive data til fil: %s

en: Failed to write header for %s
nb: Kunne ikke skrive header for %s

en: Farsi
nb: Persisk

en: Fast
nb: Rask

en: Fast Depth Calculation
nb: Kjapp dyp kalkulasjon

en: Fast version of the MMU.  Does not work for every game.
nb: Rask versjon av MMU. Fungerer ikke for alle spill.

en: Fatal desync. Aborting playback. (Error in PlayWiimote: %u != %u, byte %u.)%s
nb: Fatal desynkronisering. Avbryter avspilling. (Feil i PlayWiimote: %u != %u, byte %u)%s

en: Fifo Player
nb: Fifo-spiller

en: File Info
nb: Filinformasjon

en: File contained no codes.
nb: Filen inneholder ingen koder.

en: File converted to .gci
nb: Fil konvertert til .gci

en: File could not be opened
    or does not have a valid extension
nb: Filen kunne ikke åpnes
    eller har ingen gyldig utvidelse

en: File has the extension "%s"
    valid extensions are (.raw/.gcp)
nb: Filen har utvidelsen "%s"
    gyldige utvidelser er (.raw/.gcp)

en: File is not recognized as a memcard
nb: Filen kjennes ikke igjen som et minnekort

en: File not compressed
nb: Filen ikke komprimert

en: FileIO: Unknown open mode : 0x%02x
nb: FileIO: Ukjent åpenmodus: 0x%02x

en: Filesystem
nb: Filsystem

en: Filetype 'ini' is unknown! Will not open!
nb: Filtypen 'ini' er ukjent! kan ikke åpnes!

en: Find next
nb: Finn neste

en: Find previous
nb: Finn forrige

en: First Block
nb: Første blokk

en: Fix Checksums
nb: Fiks sjekksummer

en: Force 16:9
nb: Tving 16:9

en: Force 4:3
nb: Tving 4:3

en: Force Console as NTSC-J
nb: Tving konsoll til NTSC-J

en: Force Texture Filtering
nb: Tving teksturfiltrering

en: Force texture filtering even if the emulated game explicitly disabled it.
    Improves texture quality slightly but causes glitches in some games.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Tvinger bilineær teksturfiltrering, til og med om spillet bestemt har avslått det.
    Forbedrer teksturkvalitet noe, men forårsaker feil i noen spill.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Force the game to output graphics for widescreen resolutions.
    Causes graphical glitches is some games.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Tving spillet til å rendere grafikk for widescreen-oppløsninger.
    Merk at dette kan forårsake grafiske feil.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Forces NTSC-J mode for using the Japanese ROM font.
    Left unchecked, dolphin defaults to NTSC-U and automatically enables this setting when playing Japanese games.
nb: Tving NTSC-J-modus for å bruke japansk ROM-font.
    Er dette avslått, benytter Dolphin NTSC-U som standard og går automatisk over til denne innstillingen når japanske spill spilles.

en: Format as ascii (NTSC\PAL)?
    Choose no for sjis (NTSC-J)
nb: Formater som ascii (NTSC\PAL)?
    Velg nei for sjis (NTSC-J)

en: Forward
nb: Send frem

en: Found %d results for '
nb: Fant %d resultater for '

en: Found %x save files
nb: Fant %x lagringsfiler

en: Frame
nb: Stillbilde

en: Frame
nb: Stillbilde

en: Frame Advance
nb: Bilde-for-bilde modus

en: Frame Dumps use FFV1
nb: Spillopptak bruker FFV1

en: Frame Info
nb: Frame info

en: Frame Range
nb: Bilderekkevidde

en: Frames To Record
nb: Bilder til opptak:

en: Free Look
nb: Fri utkikk

en: French
nb: Fransk

en: From
nb: Fra

en: FullScr
nb: Fullskjerm

en: Fullscreen resolution:
nb: Fullskjermsoppløsning:

en: GCI File(*.gci)
nb: GCI Fil(*.gci)

en: GCPad
nb: GC-kontroll

en: Game ID:
nb: Spill-ID:

en: Game is already running!
nb: Spillet kjører allerede!

en: Game isn't running!
nb: Et spill kjører ikke!

en: Game not found!
nb: Spill ikke funnet!

en: Game-Specific Settings
nb: Spill-spesifikke Innstillinger

en: GameConfig
nb: Spillkonfigurasjon

en: GameCube Savegame files(*.gci;*.gcs;*.sav)
nb: GameCube-lagringsfiler(*.gci;*.gcs;*.sav)

en: Gamecube
nb: GameCube

en: Gamecube &Pad Settings
nb: Innstillinger for &GameCube-kontroll

en: Gamecube Memory Cards (*.raw,*.gcp)
nb: GameCube-minnekort (*.raw,*.gcp)

en: Gamecube Pad settings
nb: Innstillinger for GameCube-kontroll

en: Gecko Codes
nb: Gecko-juksekoder

en: GeckoCode failed to run (CT%i CST%i) (%s)
    (either a bad code or the code type is not yet supported. Try using the native code handler by placing the codehandler.bin file into the Sys directory and restarting Dolphin.)
nb: GeckoCode mislyktes i å kjøre (CT%i CST%i) (%s)
     (Enten en dårlig kode, eller så støttes ikke kodetypen. Prøv å bruke den medbragte kodehandleren ved å plassere codehandler.bin-filen i Sys-mappen og restart Dolphin.)

en: General
nb: Generelt

en: General Settings
nb: Generelle innstillinger

en: German
nb: Tysk

en: GetARCode: Index is greater than ar code list size %lu
nb: GetARCode: Indeksen er større enn AR-kodelistens størrelse %lu

en: Graphics
nb: Grafikk

en: Graphics settings
nb: Innstillinger for grafikk

en: Greater Than
nb: Større enn

en: Greatly increases quality of textures generated using render to texture effects.
    Raising the internal resolution will improve the effect of this setting.
    Slightly decreases performance and possibly causes issues (although unlikely).
    
    If unsure, leave this checked.
nb: Øker kvaliteten drastisk på teksturer generert ved rendering-til-tekstur-ekkekter.
     Å øke den interne oppløsningen vil øke effekten av denne innstillingen.
     Senker ytelsen noe og kan muligens forårsake problemer (men mest sannsyling ikke)
     
     Hvis usikker, la stå deaktivert.

en: Greek
nb: Gresk

en: Green
nb: Grønn

en: Green Left
nb: Grønn venstre

en: Green Right
nb: Grønn høyre

en: Guitar
nb: Gitar

en: Header checksum failed
nb: Header-sjekksum feilet

en: Hebrew
nb: Hebraisk

en: Height
nb: Høyde

en: Help
nb: Hjelp

en: Hi,
    
    Dolphin requires Mac OS X 10.7 or greater.
    Unfortunately you're running an old version of OS X.
    The last Dolphin version to support OS X 10.6 is Dolphin 3.5
    Please upgrade to 10.7 or greater to use the newest Dolphin version.
    
    Sayonara!
nb: Hei,
    
    
    
    Dolphin krever Max OS X 10.7 eller nyere.
    
    Dessverre kjører du en gammel versjon av OS X.
    
    The seneste versjonen av Dolphin som støtter OS X 10.6 er Dolphin 3.5
    
    Vennligst oppgrader til 10.7 eller nyere for å bruke siste Dolphin-versjon.
    
    
    
    Sayonara!

en: Hi,
    
    Dolphin requires that your CPU has support for SSE2 extensions.
    Unfortunately your CPU does not support them, so Dolphin will not run.
    
    Sayonara!
nb: Hei,
    
    Dolphin krever at din CPU støtter SSE2-utvidelser.
    Dessverre støttes de ikke av din CPU, så Dolphin vil ikke kjøre.
    
    Sayonara!

en: Hide
nb: Gjem

en: Hide Mouse Cursor
nb: Gjem musepeker

en: Hides the mouse cursor if it's on top of the emulation window.
    
    If unsure, leave this checked.
nb: Gjemmer musepekeren hvis den er over emulasjonsvinduet.
    
    Hvis usikker, la stå på.

en: Home
nb: Hjem

en: Host
nb: Vert

en: Hotkey Configuration
nb: Konfigurer hurtigtaster

en: Hotkeys
nb: Hurtigtaster

en: Hungarian
nb: Ungarsk

en: Hybrid Wiimote
nb: Hybrid Wiikontroller

en: IOCTL_ES_GETVIEWS: Tried to get data from an unknown ticket: %08x/%08x
nb: IOCTL_ES_GETVIEWS: Forsøkte å få data fra en ukjent billett: %08x/%08x

en: IOCTL_ES_LAUNCH: Game tried to reload an IOS or a title that is not available in your NAND dump
    TitleID %016llx.
     Dolphin will likely hang now.
nb: IOCTL_ES_LAUNCH: Spillet kunne ikke relaste en IOS eller tittel som ikke er tilgjengelig i ditt NAND-dump
    
    TitleID %016llx.
    
    Dolphin vil sannsynligvis krasje nå.

en: IOCTL_ES_READCONTENT - bad destination
nb: IOCTL_ES_READCONTENT - dårlig destinasjon

en: IPL Settings
nb: Innstillinger for IPL

en: IR Pointer
nb: IR-peker

en: IR Sensitivity:
nb: IR-sensitivitet:

en: ISO Details
nb: ISO-detaljer

en: ISO Directories
nb: ISO-mapper

en: ITALY
nb: ITALIA

en: Icon
nb: Ikon

en: If checked, the bounding box registers will be updated. Used by the Paper Mario games.
nb: Hvis aktivert, vil bounding box-registre bli oppdatert. Brukt av Paper Mario-spillene.

en: Ignore Format Changes
nb: Ignorer formatendringer

en: Ignore any changes to the EFB format.
    Improves performance in many games without any negative effect. Causes graphical defects in a small number of other games though.
    
    If unsure, leave this checked.
nb: Ignorer endringer til EFB-formatet.
    Øker ytelsen i mange spill uten negative effekter. Forårsaker derimot grafiske defekter i en small mengde andre spill.
    
    Hvis usikker, la stå på.

en: Ignore any requests of the CPU to read from or write to the EFB.
    Improves performance in some games, but might disable some gameplay-related features or graphical effects.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Ignorer kall fra CPU-en til å lese fra eller skrive til EFB-en.
    Øker ytelsen i noen spill, men kan deaktivere noen gameplay-relaterte funksjoner eller grafiske effekter.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Import Save
nb: Importer lagringsfil

en: Import Wii Save
nb: Importer Wii-lagringsfil

en: Import failed
nb: Importering mislyktes

en: Imported file has gsc extension
    but does not have a correct header
nb: Importert fil har .gsc-utvidelse
    men har ikke korrekt header

en: Imported file has invalid length
nb: importert fil har ugyldig lengde

en: Imported file has sav extension
    but does not have a correct header
nb: Importert fil har .sav-utvidelse
    men har ikke korrekt header

en: In Game
nb: I spillet

en: Increase Frame limit
nb: Øke bilder i sekundet begrensning

en: Information
nb: Informasjon

en: Input
nb: Inndata

en: Insert
nb: Sett inn

en: Insert Encrypted or Decrypted code here...
nb: Sett inn Kryptert eller Dekryptert kode her...

en: Insert SD Card
nb: Sett inn SD-kort

en: Insert name here..
nb: Sett inn navn her...

en: Install WAD
nb: Installer WAD

en: Install to Wii Menu
nb: Installer til Wii Meny

en: InstallExceptionHandler called, but this platform does not yet support it.
nb: InstallExceptionHandler kalt, men denne plattformen støtter den ikke.

en: Installing WAD...
nb: Installer WAD...

en: Integrity Check Error
nb: Feil i Integritetssjekk

en: Integrity check completed
nb: Integritetssjekk fullført

en: Integrity check completed. No errors have been found.
nb: Integritetssjekk fullført. Ingen feil ble oppdaget.

en: Integrity check for partition %d failed. Your dump is most likely corrupted or has been patched incorrectly.
nb: Integritetssjekk for partisjonen %d feilet. Ditt spill-rip er mest sannsynlig korrupt, eller har blitt patchet feil.

en: Interface
nb: Kontrollpanel

en: Interface Settings
nb: Innstillinger for kontrollpanel

en: Internal LZO Error - compression failed
nb: Intern LZO-feil - komprimering mislyktes

en: Internal LZO Error - decompression failed (%d) (%li, %li) 
    Try loading the state again
nb: Intern LZO-feil - dekomprimering mislyktes (%d) (%li, %li) 
    Prøv å laste Save State'en igjen

en: Internal LZO Error - lzo_init() failed
nb: Intern LZO-feil - lzo_init() mislyktes

en: Internal Resolution:
nb: Intern bildeoppløsning:

en: Interpreter (VERY slow)
nb: Interpreter (VELDIG treg)

en: Invalid Size(%x) or Magic word (%x)
nb: Ugyldig størrelse (%x) eller magisk ord (%x)

en: Invalid Value!
nb: Ugyldig verdi!

en: Invalid bat.map or dir entry
nb: Ugyldig bat.map eller mappesti

en: Invalid event type %i
nb: Ugyldig event-type %i

en: Invalid file
nb: Ugyldig fil

en: Invalid opening.bnr found in gcm:
    %s
     You may need to redump this game.
nb: Ugyldig opening.bnr funnet i gcm:
    %s
     Det kan hende du må re-dumpe dette spillet.

en: Invalid recording file
nb: Ugyldig opptaksfil

en: Invalid search parameters (no object selected)
nb: Ugyldige søkeparametre (inget objekt valgt)

en: Invalid search string (couldn't convert to number)
nb: Ugyldig søkestring (kunne ikke konverte til tall)

en: Invalid search string (only even string lengths supported)
nb: Ugyldig søkestring (bare strenger av partallslengde støttes)

en: Invalid state
nb: Ugyldig hurtiglagring

en: Italian
nb: Italiensk

en: JIT Recompiler (recommended)
nb: JIT rekompilator (anbefalt)

en: JITIL experimental recompiler
nb: JITIL eksperimentell rekompilator

en: Japanese
nb: Japansk

en: Keep the game window on top of all other windows.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Hold spillvinduet på toppen av alle andre vinduer.
     
     Hvis usikker, la stå deaktivert.

en: Keep window on top
nb: Hold vindu på toppen

en: Key
nb: Tast

en: Korean
nb: Koreansk

en: L Button
nb: L-Knappen

en: L-Analog
nb: Venstre-Analog

en: Language:
nb: Språk:

en: Last %i
nb: Siste %i

en: Latency:
nb: Forsinkelse:

en: Left
nb: Venstre

en: Left Stick
nb: Venstre Joystick

en: Left click to detect hotkeys.
    Enter space to clear.
nb: Venstreklikk for å oppdage hot-taster.
    Trykk space for å klarere.

en: Left-click to detect input.
    Middle-click to clear.
    Right-click for more options.
nb: Venstreklikk for å oppdage inndata.
    Middelklikk for å tømme.
    Høyreklikk for flere alternativer.

en: Left/Right-click for more options.
    Middle-click to clear.
nb: Venstre/Høyre-klikk for flere alternativer.
    Middelklikk for å tømme.

en: Less Than
nb: Mindre enn

en: Limit by FPS
nb: Begrens med FPS (bilder-per-sekund)

en: Load
nb: Last inn

en: Load Custom Textures
nb: Last inn brukerlagde teksturer

en: Load State
nb: Last inn hurtiglagring

en: Load State Last 1
nb: Last inn hurtiglagring siste 1

en: Load State Last 2
nb: Last inn hurtiglagring siste 2

en: Load State Last 3
nb: Last inn hurtiglagring siste 3

en: Load State Last 4
nb: Last inn hurtiglagring siste 4

en: Load State Last 5
nb: Last inn hurtiglagring siste 5

en: Load State Last 6
nb: Last inn hurtiglagring siste 6

en: Load State Last 7
nb: Last inn hurtiglagring siste 7

en: Load State Last 8
nb: Last inn hurtiglagring siste 8

en: Load State Slot 1
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 1

en: Load State Slot 10
nb: Last inn hurtiglagring siste 10

en: Load State Slot 2
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 2

en: Load State Slot 3
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 3

en: Load State Slot 4
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 4

en: Load State Slot 5
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 5

en: Load State Slot 6
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 6

en: Load State Slot 7
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 7

en: Load State Slot 8
nb: Åpne hurtiglagringsplass nr. 8

en: Load State Slot 9
nb: Last inn hurtiglagring siste 9

en: Load State...
nb: Åpne hurtiglagring...

en: Load Wii System Menu
nb: Last inn Wii System Meny

en: Load Wii System Menu %d%c
nb: Last inn Wii System Meny %d %c

en: Load custom textures from User/Load/Textures/<game_id>/
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Laster inn brukerlagde teksturer fra mappen User/Load/Textures/<game id>/
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Load preset values from hack patterns available.
nb: Last in forhåndsvalgte verdier fra tilgjengelige hack-mønstre.

en: Log
nb: Logg

en: Log Configuration
nb: Logg-innstillinger

en: Log FPS to file
nb: Logg FPS til fil

en: Log Types
nb: Loggtyper

en: Log the number of frames rendered per second to User/Logs/fps.txt. Use this feature when you want to measure the performance of Dolphin.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Logg antallet bilder rendert per sekund til User/Logs/fps.txt. Bruk denne funksjonaliteten hvis du vil måle ytelsen til Dolphin.

en: Logger Outputs
nb: Logger utdata

en: Lost connection to server!
nb: Mistet koblingen til server!

en: M Button
nb: M-knappen

en: MMU Speed Hack
nb: Ytelses-hack for MMU

en: MadCatz Gameshark files(*.gcs)
nb: MadCatz Gameshark-filer(*.gcs)

en: Main Stick
nb: Hoved-joystick

en: Maker ID:
nb: Skaper-ID:

en: Maker:
nb: Skaper:

en: Makes distant objects more visible by removing fog, thus increasing the overall detail.
    Disabling fog will break some games which rely on proper fog emulation.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Gjør objekter langt unna mer synlige ved å fjerne tåke, slik at det generelle detaljenivået øker.
    Å deaktivere tåke vil ødelegge noen spill som avhenger av skikkelig tåkeemulering.
     
     Hvis usikker, la stå deaktivert.

en: Max
nb: Maximum

en: Memcard already has a save for this title
nb: Minnekortet har allerede en lagringsfil for denne tittelen.

en: Memcard already opened
nb: Minnekort allerede åpnet

en: Memory Card
nb: Minnekort

en: Memory Card Manager WARNING-Make backups before using, should be fixed but could mangle stuff!
nb: Minnekort Manager ADVARSEL - Lag backup før du benytter, det skal bli fikset, men den kan tukle med lagringsfilene dine!

en: Memory Card filename in Slot %c is incorrect
    Region not specified
    
    Slot %c path was changed to
    %s
    Would you like to copy the old file to this new location?
nb: Minnekortfilnavn i Slot %c er ukorrekt
    Region er ikke spesifisert
    
    Slot %c mappesti er blitt endret til
    %s
    Vil du kopiere den gamle filen til denne nye plasseringen?

en: Memorycard filesize does not match the header size
nb: Minnekortfilstørrelse matcher ikke header-størrelsen

en: Menu
nb: Meny

en: Min
nb: Minimum

en: Misc
nb: Diverse

en: Misc Settings
nb: Diverse Innstillinger

en: Modifier
nb: Modifiserer

en: Modify textures to show the format they're encoded in. Needs an emulation reset in most cases.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Modifiser teksturer til å vise formatet de er kodet i. Krever vanligvis en restart av pågående emulasjon..
    
    Hvis usikker, la stå deaktivert.

en: Monospaced font
nb: Mono-mellomrom tekst-font

en: Move the mouse pointer over an option to display a detailed description.
nb: Flytt musepekeren over et alternativ for å vise en detaljert beskrivelse.

en: Multiply
nb: Multipliser

en: NOTE: Stream size doesn't match actual data length
nb: MERK: Streamstørrelsen matcher ikke den faktiske datalengden

en: NP Add
nb: NP Legg Til

en: NP Begin
nb: NP Begynn

en: NP Decimal
nb: NP Desimal

en: NP Divide
nb: NP Divider

en: NP Down
nb: NP Ned

en: NP Equal
nb: NP Erlik

en: NP Home
nb: NP Hjem

en: NP Left
nb: NP Venstre

en: NP Multiply
nb: NP Multipliser

en: NP Right
nb: NP Høyre

en: NP Separator
nb: NP Mellomrom

en: NP Space
nb: NP Mellomrom

en: NP Subtract
nb: NP Minus

en: NP Up
nb: NP Opp

en: Name:
nb: Navn:

en: Name:
nb: Navn:

en: Native GCI files(*.gci)
nb: Maskinvare-innfødte GCI-filer(*.gci)

en: New Scan
nb: Nytt Søk

en: Next Page
nb: Neste Side

en: Next Scan
nb: Neste Søk

en: Nickname :
nb: Brukernavn :

en: No Country (SDK)
nb: Intet Land (SDK)

en: No ISOs or WADS found
nb: Ingen ISO- eller WAD-filer funnet

en: No audio output
nb: Ingen lydutgang

en: No banner file found for title  %s
nb: Inngen banner-fil funnet for tittelen %s

en: No description available
nb: Ingen beskrivelse tilgjengelig

en: No docking
nb: Ingen dokking

en: No file loaded
nb: Ingen fil lastet

en: No free dir index entries
nb: Ingen ledige mappestiindeks-entries

en: No recorded file
nb: Ingen opptaksfil

en: No save folder found for title %s
nb: Ingen lagringsmappe funnet for tittel %s

en: None
nb: Ingen

en: Norwegian Bokmaal
nb: Norsk Bokmål

en: Not Equal
nb: Ikke lik

en: Not Set
nb: Ikke satt

en: Not a Wii save or read failure for file header size %x
nb: Ikke en Wii-lagringsfil, eller lesefeil for filheaderstørrelse %x

en: Not connected
nb: Ikke tilkoblet

en: Notes
nb: Notater

en: Notes:
nb: Notater:

en: Notice
nb: Merknad

en: Number Of Codes:
nb: Antall koder:

en: Nunchuk Acceleration
nb: Nunchuk Aksellerasjon

en: Object
nb: Objekt

en: Object Range
nb: Objekt Radius

en: Off
nb: Av

en: On-Screen Display Messages
nb: On-Screen Meldinger

en: Online &Documentation
nb: Online & Dokumentasjon

en: Only %d blocks available
nb: Kun %d blokker tilgjengelig

en: Open
nb: Åpne

en: Open &containing folder
nb: Åpne &tilholdsmappe

en: Open Wii &save folder
nb: Åpne Wii-&lagringsfil-mappe

en: Open file...
nb: Åpne fil...

en: OpenAL: can't create context for device %s
nb: OpenAL: Kan ikke lage forbindelse med enheten %s

en: OpenAL: can't find sound devices
nb: OpenAL: Kan ikke finne lydenhet

en: OpenAL: can't open device %s
nb: OpenAL: Kan ikke åpne enhet %s

en: OpenCL Texture Decoder
nb: OpenCL Teksturdekoder

en: OpenMP Texture Decoder
nb: OpenMP Teksturdekoder

en: Opens the default (read-only) configuration for this game in an external text editor.
nb: Åpner standard (read-only) konfigurasjon for dette spillet i en ekstern teksteditor.

en: Opens the user specified overrides in an external text editor.
nb: Åpner de valgte overkjøringene i en ekstern teksteditor.

en: Options
nb: Alternativer

en: Orange
nb: Oransje

en: Order of files in the File Directory do not match the block order
    Right click and export all of the saves,
    and import the saves to a new memcard
nb: Rekkefølgen med filer i minnekortet stemmer ikke overrens med block-rekkefølgen
    Høyreklikk og eksporter alt du har lagret,
    og importer dette inn på et nytt minnekort

en: Other
nb: Annet

en: Other client disconnected while game is running!! NetPlay is disabled. You manually stop the game.
nb: Den andre klienten koblet fra mens spillet kjøret! NetPlay er frakoblet. Du må stoppe spillet manuelt.

en: Output
nb: Utdata

en: P&lay Recording...
nb: Spi&ll av opptak...

en: Pad
nb: Kontroll

en: Pad
nb: Kontroll

en: Pads
nb: Kontrollere

en: Paragraph
nb: Paragraf

en: Parameters
nb: Parametere

en: Partition %i
nb: Partisjon %i

en: Partition doesn't exist: %lu
nb: Partisjonen finnes ikke: &lu

en: Patches
nb: Patcher

en: Paths
nb: Mappestier

en: Pause at end of movie
nb: Pause på slutten av filmen

en: Per-Pixel Lighting
nb: Per-Pikselbelysning

en: Perfect
nb: Perfekt

en: Perspective %d
nb: Perspektiv %d

en: Play
nb: Spill

en: Play Recording
nb: Spill av opptak

en: Play/Pause
nb: Spill/Pause

en: Playable
nb: Spillbar

en: Playback Options
nb: Avspillingsalterntiver

en: Players
nb: Spillere

en: Please confirm...
nb: Vennligst bekreft...

en: Please create a perspective before saving
nb: Vennligst lag et persektiv før du lagrer

en: Plus-Minus
nb: Pluss-Minus

en: Polish
nb: Polsk

en: Portuguese
nb: Portugisisk

en: Portuguese (Brazilian)
nb: Portugisisk (Brasilsk)

en: Post-Processing Effect:
nb: postprosesseringseffekt:

en: Premature movie end in PlayController. %u + 8 > %u
nb: Prematur filmslutt i PlayController. %u + 8 > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u + %d > %u
nb: Prematur filmslutt i PlayWiimote. %u + %d > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u > %u
nb: Prematur filmslutt i PlayWiimote. %u > %u

en: Presets:
nb: Forhåndsinnstillinger:

en: Prev Page
nb: Forrige side

en: Previous Page
nb: Forrige side

en: Previous Value
nb: Forrige verdi

en: Profile
nb: Profil

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Purge Cache
nb: Tøm hurtigbuffer

en: Question
nb: Spørsmål

en: Quit
nb: Avslutt

en: R Button
nb: R-knappen

en: R-Analog
nb: Høyre-analog

en: RUSSIA
nb: RUSSLAND

en: Range
nb: Rekkevidde

en: Read-only mode
nb: Skrivebeskyttet-modus

en: Real
nb: Ekte

en: Real Balance Board
nb: Ekte balansebrett

en: Real Wiimote
nb: Ekte Wiikontroller

en: Real Wiimotes
nb: Ekte Wiikontrollere

en: Record
nb: Opptak

en: Record input
nb: Gjør input opptak

en: Recording Info
nb: Opptaksinformasjon

en: Recording Options
nb: Opptaksinnstillinger

en: Red
nb: Rød

en: Red Left
nb: Rød Venstre

en: Red Right
nb: Rød Høyre

en: Reduces the amount of aliasing caused by rasterizing 3D graphics.
    This makes the rendered picture look less blocky.
    Heavily decreases emulation speed and sometimes causes issues.
    
    If unsure, select None.
nb: Reduserer mengden firkant-avgrensning forårsaket av rasteriseringen av 3D-grafikk.
    Dette gjør at det gjengitte bildet ser mindre klumpete, men senker også ytelsen kraftig, og kan forårsake feil.
    
    Hvis usikker, velg ingen.

en: Refresh
nb: Oppdater

en: Refresh List
nb: Oppdater liste

en: Refresh game list
nb: Oppdater spilliste

en: Remove
nb: Fjern

en: Render the scene as a wireframe.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Render scenen som en wireframe.
    
    Hvis usikker, la stå deaktivert.

en: Render to Main Window
nb: Spill i hovedvinduet

en: Reset
nb: Restart

en: Results
nb: Resultater

en: Return
nb: Tilbake

en: Revision:
nb: Revisjon:

en: Right
nb: Høyre

en: Right Stick
nb: Høyre Joystick

en: Run DSP LLE on a dedicated thread (not recommended: might cause freezes).
nb: Kjør DSP LLE på en dedikert CPU-tråd (ikke anbefalt: Kan forårsake frys).

en: Russian
nb: Russisk

en: Sa&ve State
nb: Lagre Sa&ve State

en: Safe
nb: Sikker

en: Save
nb: Lagre

en: Save GCI as...
nb: Lagre GCI som...

en: Save Oldest State
nb: Lagre eldste hurtiglagring

en: Save State
nb: Lagre hurtiglagring

en: Save State Slot 1
nb: Hurtiglagringsplass nr. 1

en: Save State Slot 10
nb: Lagre hurtiglagring nr 10

en: Save State Slot 2
nb: Hurtiglagringsplass nr. 2

en: Save State Slot 3
nb: Hurtiglagringsplass nr. 3

en: Save State Slot 4
nb: Hurtiglagringsplass nr. 4

en: Save State Slot 5
nb: Hurtiglagringsplass nr. 5

en: Save State Slot 6
nb: Hurtiglagringsplass nr. 6

en: Save State Slot 7
nb: Hurtiglagringsplass nr. 7

en: Save State Slot 8
nb: Hurtiglagringsplass nr. 8

en: Save State Slot 9
nb: Lagre hurtiglagring nr 9

en: Save State...
nb: Hurtiglagring...

en: Save as...
nb: Lagre som...

en: Save compressed GCM/ISO
nb: Lagre komprimert GCM/ISO

en: Save current perspective
nb: Lagre nåværende perspektiv

en: Save decompressed GCM/ISO
nb: Lagre dekomprimert GCM/ISO

en: Savestate movie %s is corrupted, movie recording stopping...
nb: Save State-film %s er korrupt, opptak avsluttes...

en: Scaled EFB Copy
nb: Skalert EFB-kopi

en: Scanning %s
nb: Søker i %s

en: Scanning for ISOs
nb: Søker etter ISO-filer

en: Scanning...
nb: Søker...

en: ScrShot
nb: SkjDump

en: Search
nb: Søk

en: Search Filter
nb: Søkefilter

en: Search Subfolders
nb: Søk i Undermapper

en: Search current Object
nb: Søk i dette objektet

en: Search for hex Value:
nb: Søk etter hex-verdi:

en: Section %s not found in SYSCONF
nb: Seksjon %s ikke funnet i SYSCONF

en: Select
nb: Velg

en: Select The Recording File
nb: Velg opptaksfil

en: Select a Wii WAD file to install
nb: Velg en Wii WAD-fil å innstallere

en: Select a hardware adapter to use.
    
    If unsure, use the first one.
nb: Velg en maskinvareadapter å bruke.
    
    Om du er i tvil, benytt den første.

en: Select a save file to import
nb: Velg en lagringsfil å importere

en: Select floating windows
nb: Velg flytvindu

en: Select the file to load
nb: Velg fil å laste

en: Select the save file
nb: Velg lagringsfil

en: Select the state to load
nb: Velg en save state å laste

en: Select the state to save
nb: Velg en save state å lagre

en: Select what aspect ratio to use when rendering:
    Auto: Use the native aspect ratio
    Force 16:9: Stretch the picture to an aspect ratio of 16:9.
    Force 4:3: Stretch the picture to an aspect ratio of 4:3.
    Stretch to Window: Stretch the picture to the window size.
    
    If unsure, select Auto.
nb: Velg hvilket bildeformat som skal benyttes under rendering:
    Automatisk: Benytter det egentlige bildeformat (4:3 eller 16:9)
    Tving  16:9: Strekker bildet til formatet 16:9.
    Tving 4:3: Strekker bildet til formatet 4:3.
    Strekk til vindu: Strekker bildet til vindusstørrelsen.
    
    Hvis usikker, velg Automatisk.

en: Selected controller profile does not exist
nb: Valgt kontrolprofil eksisterer ikke

en: Selected font
nb: Valgt font

en: Selects the display resolution used in fullscreen mode.
    This should always be bigger than or equal to the internal resolution. Performance impact is negligible.
    
    If unsure, use your desktop resolution.
    If still unsure, use the highest resolution which works for you.
nb: Velger visningsoppløsningen brukt i fullskjermsmodus.
    Denne bør alltid være større eller lik den interne oppløsningen. Ytelsespåvirkningen er ubetydelig.
    
    Hvis usikker, velg skrivebordsoppløsningen din.
    Hvis fortsatt usikker, bruk den høyeste oppløsingen som fungerer for deg.

en: Selects what graphics API to use internally.
    Direct3D 9 usually is the fastest one. OpenGL is more accurate though. Direct3D 11 is somewhere between the two.
    Note that the Direct3D backends are only available on Windows.
    
    If unsure, use Direct3D 11.
nb: Velg hvilken grafikk-API som skal brukes internt.
     Direct3D 9 er vanligvis den raskeste. OpenGL er mer nøyaktig. Direct3D 11 ligger et sted imellom de to.
     Merk at Direct3D bakendene kun er tilgjengelig på Windows.
     
     Hvis usikker, benytt Direct3D 11.

en: Selects what graphics API to use internally.
    Direct3D 9 usually is the fastest one. OpenGL is more accurate though. Direct3D 11 is somewhere between the two.
    Note that the Direct3D backends are only available on Windows.
    
    If unsure, use OpenGL.
nb: Velg hvilken grafikk-API som skal brukes internt.
     Direct3D 9 er vanligvis den raskeste. OpenGL er mer nøyaktig. Direct3D 11 ligger et sted imellom de to.
     Merk at Direct3D bakendene kun er tilgjengelig på Windows.
     
     Hvis usikker, benytt OpenGL.

en: Sensor Bar Position:
nb: Sensorbarposisjon:

en: Separator
nb: Separatør

en: Serbian
nb: Serbisk

en: Serial Port 1 - This is the port which devices such as the net adapter use
nb: Serieport 1 - Dette er porten enheter som nettadapter bruker

en: Set as &default ISO
nb: Sett som &standard-ISO

en: Set as default Memcard %c
nb: Sett som standard Minnekort %c

en: SetARCode_IsActive: Index is greater than ar code list size %lu
nb: SetARCode_IsActive: indeks er større enn AR-kodelistestørrelsen %lu

en: Sets the latency (in ms).  Higher values may reduce audio crackling. OpenAL backend only.
nb: Sett forsinkelsen (i ms). Høyere verdier kan redusere audioknaking. Kun for OpenAL backend.

en: Settings...
nb: Innstillinger...

en: SetupWiiMem: Cant create setting file
nb: SetupWiiMem: Kan ikke lage innstillingsfil

en: Shake
nb: Rist

en: Short Name:
nb: Kortnavn:

en: Shoulder Buttons
nb: Skulderknapper

en: Show &Console
nb: Vis &Konsoll

en: Show &Log
nb: Vis &Logg

en: Show &Statusbar
nb: Vis &Statusbar

en: Show &Toolbar
nb: Vis &Verktøylinje

en: Show Defaults
nb: Vis Standardverdier

en: Show Drives
nb: Vis DVD-stasjoner

en: Show EFB Copy Regions
nb: Vis Kopieringsregioner for EFB

en: Show FPS
nb: Vis Bildefrekvens (FPS)

en: Show France
nb: Vis Frankrike

en: Show GameCube
nb: Vis GameCube

en: Show Input Display
nb: Vis Inndata

en: Show Italy
nb: Vis Italia

en: Show JAP
nb: Vis JAP

en: Show Korea
nb: Vis Korea

en: Show Language:
nb: Vis Språk:

en: Show Log &Configuration
nb: Vis Loggk&onfigurasjon

en: Show PAL
nb: Vis PAL

en: Show Platforms
nb: Vis Plattformer

en: Show Regions
nb: Vis Regioner

en: Show Statistics
nb: Vis Statistikker

en: Show Taiwan
nb: Vis Taiwan

en: Show USA
nb: Vis USA

en: Show Wad
nb: Vis WAD

en: Show Wii
nb: Vis Wii

en: Show a confirmation box before stopping a game.
nb: Vis en bekreftelsesboks før spill stoppes.

en: Show a message box when a potentially serious error has occurred.
    Disabling this may avoid annoying and non-fatal messages, but it may also mean that Dolphin suddenly crashes without any explanation at all.
nb: Vis en meldingsboks når en potensielt alvorlig feil inntreffer.
    Ved å deaktivere denne, kan irriterende og ikke-kritiske meldinger unngås, men det kan også forårsake
    at Dolphin plutselig krasjer uten noen forklaring.

en: Show first block
nb: Vis første blokk

en: Show lag counter
nb: Vis lagteller

en: Show messages on the emulation screen area.
    These messages include memory card writes, video backend and CPU information, and JIT cache clearing.
nb: Vis meldinger på emulasjonsområdet av skjermen.
     Disse meldingene innkluderer minnekortskrivninger, Video-backend- og CPU-informasjon, og JIT cache-tømninger.

en: Show save blocks
nb: Vis lagringsblokker

en: Show save comment
nb: Vis lagringskommentar

en: Show save icon
nb: Vis lagringsikon

en: Show save title
nb: Vis lagringstittel

en: Show the number of frames rendered per second as a measure of emulation speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Vis antall bilder rendert per sekund som et mål på emulasjonsfart.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Show unknown
nb: Vis ukjent

en: Show various statistics.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Vis diverse statistikker.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Sideways Wiimote
nb: Sideveis-pekende Wiimote

en: Simplified Chinese
nb: Simplifisert Kinesisk

en: Size
nb: Størrelse

en: Skip BIOS
nb: Dropp BIOS

en: Skip DCBZ clearing
nb: Hopp over DCBZ-tømming

en: Skip EFB Access from CPU
nb: Dropp EFB Access fra CPU

en: Slightly speeds up EFB to RAM copies by sacrificing emulation accuracy.
    Sometimes also increases visual quality.
    If you're experiencing any issues, try raising texture cache accuracy or disable this option.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Øker ytelsen noe for EFB-til-RAM-kopier ved å ofre emulasjonsnøyaktighet.
    Økeri noen tilfeller den visuelle kvaliteten.
    Hvis du opplever problemer, prøv å øke tekstur-cache-nøyaktigheten, eller deaktiver dette alternativet.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Snapshot
nb: Stillbilde

en: Software Renderer
nb: Software-renderer

en: Software rendering is an order of magnitude slower than using the other backends.
    It's only useful for debugging purposes.
    Do you really want to enable software rendering? If unsure, select 'No'.
nb: Programvarerendering er enormt mye tregere enn de andre backend-er.
    Det er kun nyttig for å debugge.
    Vil du virkelig benytte programvarerendering? Hvis usikker, velg 'nei'.

en: Sound Settings
nb: Innstillinger for Audio

en: Sound backend %s is not valid.
nb: Audio backend %s er ugyldig

en: Sound buffer creation failed: %s
nb: Laging av lydbuffer mislyktes: %s

en: Space
nb: Mellomrom

en: Spanish
nb: Spansk

en: Speaker Volume:
nb: Høytalervolum:

en: Specifies the resolution used to render at. A high resolution will improve visual quality a lot but is also quite heavy on performance and might cause glitches in certain games.
    "Multiple of 640x528" is a bit slower than "Window Size" but yields less issues. Generally speaking, the lower the internal resolution is, the better your performance will be.
    
    If unsure, select 640x528.
nb: Spesifiserer renderingsoppløsningen. En høy oppløsningen vil øke den visuelle kvaliteten kraftig, men kan også senke ytelsen og forårsake feil i visse spill.
    "Multiplum av 640x528" er noe tregere enn "Vindusstørrelse", men forårsaker mindre feil. Generelt gir lavere intern oppløsning bedre ytelse.
    
    Hvis usikker, velg 640x528.

en: Speed up Disc Transfer Rate
nb: Øk diskoverføringshatighet

en: Square Stick
nb: Kvadrat-joystick

en: Standard Controller
nb: Standardkontroller

en: Start Re&cording
nb: Start &opptak

en: Start Recording
nb: Start opptak

en: State
nb: Hurtiglagring

en: State Saves
nb: Hurtiglagringsfiler

en: Steering Wheel
nb: Ratt

en: Stick
nb: Joystick

en: Stop
nb: Stopp

en: Store EFB copies in GPU texture objects.
    This is not so accurate, but it works well enough for most games and gives a great speedup over EFB to RAM.
    
    If unsure, leave this checked.
nb: Lagre EFB-kopier i GPU-teksturobjekter.
    Dette er ikke så nøyaktig, men det fungerer bra nok for de fleste spill og gir en god ytelsesøkning over EFB-til-RAM.
    
    Hvis usikker, la stå på.

en: Stretch to Window
nb: Strekk til Vindu

en: Strum
nb: Klimpre

en: Subtract
nb: Trekk Fra

en: Successfully exported file to %s
nb: Eksportering av fil til %s vellykket

en: Successfully imported save files
nb: Importering av lagringsfiler vellykket

en: Swedish
nb: Svensk

en: Swing
nb: Sving

en: Synchronize GPU thread
nb: Synkroniser GPU-tråd

en: Synchronizes the GPU and CPU threads to help prevent random freezes in Dual Core mode. (ON = Compatible, OFF = Fast)
nb: Synkroniserer GPU- og CPU-trådene for å hindre tilfeldige krasj i dobbelkjernemodus. (PÅ = kompatibel, AV = raskt)

en: System Language:
nb: Systemspråk:

en: TAS Input
nb: TAS-input

en: Tab split
nb: Tab-splitting

en: Table Left
nb: Tabell Venstre

en: Table Right
nb: Tabell Høyre

en: Take Screenshot
nb: Ta skjermbilde

en: TaruKonga (Bongos)
nb: TaruKonga (Bongoer)

en: Texture
nb: Tekstur

en: Texture Cache
nb: Tekstur-cache

en: Texture Format Overlay
nb: Teksturformat overlegg

en: The WAD has been installed successfully
nb: Installasjon av WAD-fil var vellykket

en: The address is invalid
nb: Adressen er ugyldig

en: The checksum was successfully fixed
nb: Fiksing av sjekksummen var vellykket

en: The chosen directory is already in the list
nb: Den valgte mappen finnes allerede i listen

en: The file %s already exists.
    Do you wish to replace it?
nb: Filen %s eksisterer allerede.
    Ønsker du å erstatte den?

en: The file %s could not be opened for writing. Please check if it's already opened by another program.
nb: Filen %s kunne åpnes for skriving. Vennligst sjekk at den ikke allerede er åpen i et annet program.

en: The file %s was already open, the file header will not be written.
nb: Filen %s er allerede åpen, fil-headeren vil ikke bli skrevet.

en: The file you specified (%s) does not exist
nb: Filen du spesifiserte (%s) eksisterer ikke

en: The name can not be empty
nb: Navnet kan ikke være blankt

en: The name can not contain the character ','
nb: Navnet kan ikke inneholde tegnet ','

en: The resulting decrypted AR code doesn't contain any lines.
nb: Den dekrypterte AR-koden inneholder ingen linjer.

en: The safer you adjust this, the less likely the emulator will be missing any texture updates from RAM.
    
    If unsure, use the rightmost value.
nb: Jo tryggere denne settes, jo mindre sannsynlig er det at emulatoren vil mangle noen teksturoppdateringer fra RAM.
     
     Hvis usikker, bruk verdien mest til høyre.

en: The save you are trying to copy has an invalid file size
nb: Lagringsfilen du forsøker å åpne har en ugyldig filstørrelse

en: The selected language is not supported by your system. Falling back to system default.
nb: Det valgte språket støttes ikke av ditt system. Går tilbake til standard.

en: The server and client's NetPlay versions are incompatible!
nb: Serverens og klientens NetPlay-versjoner er ukompitable!

en: The server is full!
nb: Serveren er full!

en: The server responded: the game is currently running!
nb: Serveren responderte: Spillet kjører!

en: The server sent an unknown error message!
nb: Serveren sendte en ukjent feilmelding!

en: The specified file "%s" does not exist
nb: Den spesifiserte filen "%s" eksisterer ikke

en: The value is invalid
nb: Verdien er ugyldig

en: Theme:
nb: Tema:

en: There must be a ticket for 00000001/00000002. Your NAND dump is probably incomplete.
nb: Det må være en billett for 00000001/00000002. Din NAND-dump er ukomplett.

en: These settings override core Dolphin settings.
    Undetermined means the game uses Dolphin's setting.
nb: Disse innstillingene overstyrer Dolphins kjerneinnstillinger.
    Ubestemt betyr at spillet bruker Dolphins kjerneinnstillinger.

en: This action replay simulator does not support codes that modify Action Replay itself.
nb: Denne Action Replay-simulatoren støtter ikke koder som modifiserer selve Action Replay.

en: This could cause slow down in Wii Menu and some games.
nb: Dette kan føre til ytelsesreduksjon i Wii Meny og noen spill.

en: This feature allows you to change the game's camera.
    Move the mouse while holding the right mouse button to pan and while holding the middle button to move.
    Hold SHIFT and press one of the WASD keys to move the camera by a certain step distance (SHIFT+0 to move faster and SHIFT+9 to move slower). Press SHIFT+R to reset the camera.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Denne funksjonen tillater deg å endre spillets kameraposisjon. Hold nede høyre museknapp og flytt musen for å snu på kameraet. Hold nede SHIFT og press en av tastene WASD for å flytte kameraet en viss distanse (SHIFT + 0 for å flytte raskere og SHIFT + 9 for å flytte saktere). Trykk SHIFT + R for å resette kameraet. Hvis usikker, la stå deaktivert.

en: This limits the game speed to the specified number of frames per second (full speed is 60 for NTSC and 50 for PAL). Alternatively, use Audio to throttle using the DSP (might fix audio clicks but can also cause constant noise depending on the game).
nb: Dette begrenser hastigheten til et bestemt antall bilder per sekund (60 for NTSC og 50 for PAL). Alternativt kan du bruke innstillingen Audio (kan fikse diverse klikkelyder, men kan også forårsake konstant støy i enkelte spill).

en: This splits the Video and CPU threads, so they can be run on separate cores.
    Causes major speed improvements on PCs with more than one core, but can also cause occasional crashes/glitches.
nb: Dette splitter opp Video- og CPU- trådene, så de kan kjære på separate kjerner.
    Øker ytelsen på datamaskiner med mer enn én kjerne,
    men kan også føre til feil/krasj.

en: This will let you Manually Edit the INI config file
nb: Dette lar deg manuelt endre INI-konfigurasjonsfilen

en: Threshold
nb: Terskel

en: Title
nb: Tittel

en: To
nb: Til

en: Toggle All Log Types
nb: Bytt alle loggtypene

en: Toggle Aspect Ratio
nb: Skift bildestørrelse

en: Toggle EFB Copies
nb: Slå på EFB-kopi

en: Toggle Fog
nb: Slå på tåke

en: Toggle Fullscreen
nb: Bytt mellom fullskjermspilling eller vinduspilling.

en: Toggle IR
nb: Slå på IR

en: Top
nb: Topp

en: Traditional Chinese
nb: Tradisjonell Kinesisk

en: Tried to load an unknown file type.
nb: Forsøkte å laste en ukjent filtype.

en: Triggers
nb: Triggere

en: Trying to read from invalid SYSCONF
nb: Forsøker å lese fra ugyldig SYSCONF

en: Trying to read from invalid SYSCONF
    Wiimote bt ids are not available
nb: Forsøker å lese fra ugyldig SYSCONF
    Wiikontroller bt ids er ikke tilgjengelig

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Turntable
nb: Dreieskive

en: UNKNOWN
nb: UKJENT

en: UNKNOWN_%02X
nb: UKJENT_%02X

en: Unable to create patch from given values.
    Entry not modified.
nb: Kunne ikke lage patch fra gitte verdier.
     Modifiseringen ble ikke gjort.

en: Unable to parse line %lu of the entered AR code as a valid encrypted or decrypted code.  Make sure you typed it correctly.
    Would you like to ignore this line and continue parsing?
nb: Kunne ikke parsere linje %lu fra den innskrevne AR-koden som en gyldig kryptert eller dekryptert kode. Sørg for at du tastet den inn korrekt.
    Ønsker du å ignorere denne linjen og fortsette parsering?

en: Undefined %i
nb: Udefinert %i

en: Undo Load State
nb: Angre åpning av hurtiglagring

en: Undo Save State
nb: Angre hurtiglagring

en: Unexpected 0x80 call? Aborting...
nb: Uforventet 0x80 kall? Avbryter...

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown DVD command %08x - fatal error
nb: Ukjent DVD-kommando%08x - fatal feil

en: Unknown command 0x%08x
nb: Ukjent kommando 0x%08x

en: Unknown entry type %i in SYSCONF (%s@%x)!
nb: Ukjent entry-type %i in SYSCONF (%s@%x)!

en: Unknown message received with id : %d
nb: Ukjent melding mottatt med ID: %d

en: Unknown message with id:%d received from player:%d Kicking player!
nb: Ukjent melding mottatt med ID: %d fra spiller: %d Sparker spiller!

en: Up
nb: Opp

en: Update
nb: Oppdater

en: Upright Wiimote
nb: Mot-skjerm-pekende Wiimote

en: Use EuRGB60 Mode (PAL60)
nb: Bruk EuRGB60-modus (PAL60)

en: Use Fullscreen
nb: Bruk fullskjerm

en: Use Hex
nb: Bruk Hex

en: Use Panic Handlers
nb: Bruk panikkadvarslere

en: Use a less accurate algorithm to calculate depth values.
    Causes issues in a few games but might give a decent speedup.
    
    If unsure, leave this checked.
nb: Bruk en mindre nøyaktig algoritme for å beregne dybde verdier. ⏎
    Kan forårsake problemer i enkelte spill, men kan gi en anstendig hastighetsøkning. ⏎
    ⏎
    Hvis du er usikker så la denne være aktivert.

en: Use multiple threads to decode textures.
    Might result in a speedup (especially on CPUs with more than two cores).
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Bruk flere CPU-tråder til å dekode teksturer.
    Kan resultere i en ytelsesøkning (spesielt på CPU-er med mer enn to kjerner.)
    
    Hvis usikker, la stå deaktivert.

en: Uses unsafe operations to speed up vertex streaming in OpenGL. There are no known problems on supported GPUs, but it will cause severe stability and graphical issues otherwise.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Bruker usikre operasjoner for å øke farten på vertex streaming i OpenGL. Det er ingen kjente problemer med dette på støttede GPU'er, men det vil skape stor ustabilitet og grafiske feil på andre.
    
    
    
    Hvis usikker, la stå umerket.

en: Usually if shader compilation fails, an error message is displayed.
    However, one may skip the popups to allow interruption free gameplay by checking this option.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Vanligvis om shader-kompilering mislykkes, vil en feilmelding vises.
    En kan derimot droppe disse pop-up-ene for å tillate uavbrutt spilling ved å aktivere dette alternativet.
    
    Hvis usikker, la stå deaktivert.

en: Utility
nb: Verktøyet

en: V-Sync
nb: Vertikal synkronisering

en: Value
nb: Verdi

en: Value:
nb: Verdi:

en: Value:
nb: Verdi:

en: Verbosity
nb: Verbøsitet

en: Virtual
nb: Virtuell

en: Volume
nb: Volum

en: WAD installation failed: error creating %s
nb: WAD-installasjon feilet: Skaper feil %s

en: WAD installation failed: error creating ticket
nb: WAD-installasjon mislyktes: Feil ved ticket-laging

en: Wait for vertical blanks in order to reduce tearing.
    Decreases performance if emulation speed is below 100%.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: Vent for vertikale blanke for å redusere bildeskjæring.
    Øker ytelsen hvis emulasjonsfarten er under 100%.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: Warning
nb: Advarsel

en: Warning - starting DOL in wrong console mode!
nb: Advarsel - starter DOL i feil konsollmodus!

en: Warning - starting ELF in wrong console mode!
nb: Advarsel - starter ELF i feil konsollmodus!

en: Warning - starting ISO in wrong console mode!
nb: Advarsel - starter ISO i feil konsollmodus!

en: Warning! it is advised to backup all files in the folder:
    %s
    Do you wish to continue?
nb: Advarsel! Det er anbefalt å backe up alle filer i denne mappen:
    %s
    Ønsker du å fortsette?

en: Warning: This will overwrite any existing saves that are in the folder:
    %s
    and have the same name as a file on your memcard
    Continue?
nb: Advarsel: Dette vil overskrive eventuelle lagringsfiler som er i mappen:
    %s
    og har samme navn som en fil på ditt minnekort
    Fortsette?

en: Warning: You loaded a save that's after the end of the current movie. (byte %u > %u) (frame %u > %u). You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off.
nb: Advarsel: Du forsøkte å laste en savestate fra etter slutten på filmen som spilles. (Byte %u > %u) (Frame %u > %u). Du burde laste en annen savestate før du fortsetter, eller laste denne savestate-en med kun-les modus av.

en: Warning: You loaded a save whose movie mismatches on byte %d (0x%X). You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off. Otherwise you'll probably get a desync.
nb: Advarsel: Du forsøkte å laste en savestate der filmen ikke matcher på byte %d (0x%X). Du burde laste en annen savestate før du forsetter, eller laste denne savestate-en med les-kun modus av. Ellers får du sannsynligvis en desynkronisering.

en: Warning: You loaded a save whose movie mismatches on frame %d. You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off. Otherwise you'll probably get a desync.
    
    More information: The current movie is %d frames long and the savestate's movie is %d frames long.
    
    On frame %d, the current movie presses:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
    
    On frame %d, the savestate's movie presses:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
nb: Advarsel: Du forsøkte å laste en savestate der filmen ikke matcher på bilde %d. Du burde laste en annen savestate før du forsetter, eller laste denne savestate-en med les-kun modus av. Ellers får du sannsynligvis en desynkronisering.
     
     Mer informasjon: Den nåværende filmen er %d bilder lang, og savestate'ens film er %d bilder lang.
     
     På bilde %d, trykker filmen på:
     Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DOpp=%d, DNed=%d, DVenstre=%d, DHøyre=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
     
     På bilde %d, trykker savestate'ens film:
     Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DOpp=%d, DNed=%d, DVenstre=%d, DHøyre=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d

en: WaveFileWriter - file not open.
nb: WaveFileWriter - fil ikke åpen.

en: Width
nb: Bredde

en: Wii Console
nb: Wii-konsoll

en: Wii NAND Root:
nb: Wii NAND-rot:

en: Wii save files (*.bin)|*.bin
nb: Wii-lagringsfiler (*.bin)|*.bin

en: WiiWAD: Could not read from file
nb: WiiWAD: Kunne ikke lese fra fil

en: Wiimote
nb: Wiikontroller

en: Wiimote %i
nb: Wiikontroller %i

en: Wiimote Connected
nb: Wiikontroller tilkoblet

en: Wiimote Motor
nb: Wiikontroller-motor

en: Wiimote settings
nb: Innstillinger for Wiikontroller

en: Wiimotes
nb: Wiikontrollere

en: Windows Left
nb: Windows Venstre

en: Windows Menu
nb: Windows Meny

en: Windows Right
nb: Windows Høyre

en: Word Wrap
nb: Ordkrumning

en: Working...
nb: Arbeider...

en: Write memcards (GC)
nb: Skriv til minnekortene (GC)

en: Write to Console
nb: Skriv til konsoll

en: Write to Debugger
nb: Skriv til debugger

en: Write to File
nb: Skriv til fil

en: Write to Window
nb: Skriv til vindu ->

en: XAudio2 CreateSourceVoice failed: %#X
nb: XAudio2 CreateSourceVoice mislyktes: %#X

en: XAudio2 init failed: %#X
nb: XAudio2-initialisering mislyktes: %#X

en: XAudio2 master voice creation failed: %#X
nb: XAudio2 master voice-laging mislyktes: %#X

en: XF reg
nb: XF-register

en: Yellow
nb: Gul

en: You are using a free DSP ROM made by the Dolphin Team.
    All Wii games will work correctly, and most GC games should also work fine, but the GBA/IPL/CARD UCodes will not work.
nb: Du bruker en gratis DSP ROM laget av Dolphin-teamet.
     Alle Wii-spill vil fungere korret, og de fleste GameCube-spill burde også fungere fint, men GBA/IPL/CARD UKoder vil ikke fungere.

en: You are using an old free DSP ROM made by the Dolphin Team.
    Only games using the Zelda UCode will work correctly.
nb: Du bruker en gammel gratis DSP ROM laget av Dolphin-teamet.
     Kun spill som bruker Zelda UCode vil fungere korrekt.

en: You can't close panes that have pages in them.
nb: Du kan ikke lukke panelene som har sider/faner i dem.

en: You must choose a game!!
nb: Du må velge et spill!

en: You must enter a name!
nb: Du må skrive inn et navn!

en: You must enter a valid decimal, hexadecimal or octal value.
nb: Du må skrive inn en gyldig desimal, hexadesimal eller octal verdi.

en: You must enter a valid profile name.
nb: Du må skrive inn et gyldig profilnavn.

en: You must restart Dolphin in order for the change to take effect.
nb: Du må restarte Dolphin for at endringen skal tre i kraft.

en: Your DSP ROMs have incorrect hashes.
    Would you like to stop now to fix the problem?
    If you select "No", audio might be garbled.
nb: Dine DSP ROM-er har feil hash-verdier.
     Vil du stoppe nå for å fikse problemet=
     Hvis du velger "Nei", kan audio ha knasing.

en: Your GCM/ISO file seems to be invalid (invalid country).
    Continue with PAL region?
nb: Din GCM/ISO-fil synes å være ugyldig (ugyldig land).
    Fortsette som fra PAL-regionen?

en: Your SYSCONF file is the wrong size.
    It should be 0x%04x (but is 0x%04llx)
    Do you want to generate a new one?
nb: Din SYSCONF-fil er av feil størrelse.
    Den skal være 0x%04x (men er 0x%04llx)
    Ønsker du å generere en ny en?

en: ZTP hack
nb: ZTP-hack

en: Zero 3 code not supported
nb: Zero 3-kode støttes ikke

en: Zero code unknown to dolphin: %08x
nb: Zero-kode ukjent for Dolphin: %08x

en: [ waiting ]
nb: [ venter ]

en: [BROKEN]
    Highlight regions the EFB was copied from.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: [ØDELAGT]/nBelyser regioner EFB var kopiert fra.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: [Custom]
nb: [Selvdefinert]

en: [EXPERIMENTAL]
    Aims to speed up emulation by offloading texture decoding to the GPU using the OpenCL framework.
    However, right now it's known to cause texture defects in various games. Also it's slower than regular CPU texture decoding in most cases.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: [EKSPERIMENTIELL]
    Sikter på å øke emulasjonsytelsen ved å avlaste teksturdekoding til GPU-en ved å bruke OpenCL-rammeverket.
    Derimot er det for tiden kjent for å skape teksturdefeksjoner i diverse spill. Det er også tregere enn vanlig CPU-teksturdekoding i de fleste tilfeller.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: [EXPERIMENTAL]
    Speeds up emulation a bit by caching display lists.
    Possibly causes issues though.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nb: [EKSPERIMENTIELL]
    Øker emulasjonsytelsen litt ved å cache visningslister.
    Kan muligens skape problemer.
    
    Hvis usikker, la stå avslått.

en: apploader (.img)
nb: applikasjonslaster (.img)

en: iCacheJIT: Reading Opcode from %x. Please report.
nb: iCacheJIT: Leser Opcode fra %x. Vennligst rapporter.

en: unknown flavor %d (expected %d)
nb: Ukjent smak %d (forventet %d)

en: unknown message received
nb: Ukjent melding mottatt

en: wxExecute returned -1 on application run!
nb: wxExecute returnerte -1 på applikasjonskjøring!

en: zFar Correction:
nb: zFar korreksjon:

en: zNear Correction:
nb: zNear korreksjon:

en: | OR
nb: | ELLER
