Dolphin Emulator - en to nl translation catalogue (1019 entries)

en:  (too many to display)
nl: (te veel om weer te geven)

en:  Game :
nl:  Spel :

en: ! NOT
nl: ! NIET

en: "%s" does not exist.
     Create a new 16MB Memcard?
nl: "%s" bestaat niet.
    Wilt u een nieuwe 16MB geheugenkaart aanmaken?

en: "%s" is an invalid GCM/ISO file, or is not a GC/Wii ISO.
nl: "%s" is een onjuist GCM/ISO bestand of het is geen GC/Wii ISO.

en: %1$sCopy%1$s
nl: %1$sKopieer%1$s

en: %d samples (quality level %d)
nl: %d samples (kwaliteitsniveau %d)

en: %s already exists, overwrite?
nl: %s  bestaat al, wilt u het vervangen?

en: %s failed to be scrubbed. Probably the image is corrupt.
nl: Het lukte niet om %s te comprimeren. Waarschijnlijk is de image corrupt.

en: %s failed to load as a memorycard 
     Card file size is invalid (0x%x bytes)
nl: %s kon niet worden geladen als een geheugenkaart\n
    Bestandsgrootte op kaart is onjuist (0x%x bytes)

en: %s failed to load as a memorycard 
     Card size is invalid (0x%x bytes)
nl: %s kon niet worden geladen als een geheugenkaart\n
    Kaartgrootte is onjuist (0x%x bytes)

en: %s failed to load as a memorycard 
    file is not large enough to be a valid memory card file (0x%x bytes)
nl: %s kon niet worden geladen als een geheugenkaart \n
    Bestand is niet groot genoeg om een geldige geheugenkaart bestand te zijn (0x%x bytes)

en: %s failed to open
nl: Kon %s niet openen

en: %s failed: kr=%x
nl: %s gefaald: kr=%x

en: %s is a 0 byte file
nl: %s is een 0 byte bestand

en: %s is already compressed! Cannot compress it further.
nl: %s is al gecomprimeerd! Kan niet nog meer comprimeren.

en: %s is too long for the filename, max chars is 45
nl: %s is te lang voor de bestandsnaam, maximaal aantal karakters is 45

en: %sDelete%s
nl: %sVerwijder%s

en: %sExport GCI%s
nl: %sExporteer GCI%s

en: %sImport GCI%s
nl: %sImporteer GCI%s

en: %u Free Blocks; %u Free Dir Entries
nl: %u Vrije Blokken; %u Vrije Bestands Invoer

en: && AND
nl: && EN

en: &About...
nl: &Over...

en: &Boot from DVD Drive...
nl: &Start van DVD Drive...

en: &Breakpoints
nl: &Breekpunten

en: &Browse for ISOs...
nl: &Blader voor ISOs...

en: &DSP Settings
nl: &DSP Instellingen

en: &Delete ISO...
nl: &Verwijder ISO...

en: &Delete selected ISOs...
nl: &Verwijder geselecteerde ISOs...

en: &Emulation
nl: &Emulatie

en: &File
nl: &Bestand

en: &Frame Advance
nl: &Frame Avanceren

en: &Fullscreen
nl: &Volledig Scherm

en: &Graphics Settings
nl: &Grafische Instellingen

en: &Hotkey Settings
nl: &Sneltoets Instellingen

en: &Load State
nl: &Laad staat

en: &Memcard Manager (GC)
nl: &Geheugenkaart Manager (GC)

en: &Memory
nl: &Geheugen

en: &Options
nl: &Opties

en: &Pause
nl: &Pauze

en: &Play
nl: &Speel

en: &Properties
nl: &Eigenschappen

en: &Read-only mode
nl: &Alleen-lezen modus

en: &Refresh List
nl: &Lijst Vernieuwen

en: &Sound
nl: &Geluid

en: &View
nl: &Bekijk

en: &Wiimote Settings
nl: &Wiimote Instellingen

en: (UNKNOWN)
nl: (ONBEKEND)

en: (off)
nl: (uit)

en: <Insert name here>
nl: <Vul naam hier in>

en: <No resolutions found>
nl: <Geen resoluties gevonden>

en: <Nothing>
nl: <Niks>

en: <Press Key>
nl: <Druk op een knop>

en: <System>
nl: <Systeem>

en: A NetPlay window is already open!!
nl: Er is al een NetPlay venster geopend!

en: A game is not currently running.
nl: Er staat geen spel aan.

en: A supported bluetooth device could not be found.
    You must manually connect your wiimotes.
nl: Er is geen ondersteunde bluetooth apparaat gevonden.
    Koppel je Wiimotes handmadig aan het systeem.

en: ALERT:
    
    Netplay will only work with the following settings:
     - Enable Dual Core [OFF]
     - DSP Emulator Engine Must be the same on all computers!
     - DSP on Dedicated Thread [OFF]
     - Framelimit NOT set to [Audio]
    
    All players should use the same Dolphin version and settings.
    All memory cards must be identical between players or disabled.
    Wiimote support has not been implemented!
    
    The host must have the chosen TCP port open/forwarded!
nl: ALERT:
    
    Netplay zal op dit moment alleen goed werken wanneer je de volgende instellingen gebruikt:
     - Dual Core [UIT]
     - DSP Emulator Engine moet hetzelfde zijn op alle computers!
     - DSP op toegeweide thread [UIT]
     - Framelimit NIET op [Audio]
    
    Alle spelers moeten dezelfde Dolphin versie en instellingen gebruiken.
    Schakel alle geheugenkaarten uit of stuur ze naar alle spelers voor het spelen.
    Wiimote ondersteuning is niet geïmplementeerd.
    
    Je moet de TCP poort forwarden voor het hosten!

en: About Dolphin
nl: Over Dolphin

en: Acceleration
nl: Acceleratie

en: Accuracy:
nl: Accuratie:

en: Accurately emulate EFB copies.
    Some games depend on this for certain graphical effects or gameplay functionality.
    
    If unsure, check EFB to Texture instead.
nl: Emuleer de EFB kopieën nauwkeurig.
    Sommige spellen zijn hiervan afhankelijk voor een aantal grafische effecten of gameplay functionaliteit.
    
    Bij geval van twijfel, markeer EFB to Texture.

en: Action
nl: Actie

en: Action Replay Code Decryption Error:
    Parity Check Failed
    
    Culprit Code:
    %s
nl: Action Replay Code Decodering Fout:
    Pariteitscontrole mislukt
    
    Verantwoordelijke code:
    %s

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Add Code (%s)
nl: Action Replay Fout: Verkeerde grootte (%08x : address = %08x) in Voeg Code Toe (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Fill and Slide (%s)
nl: Action Replay Fout: Verkeerde grootte (%08x : adres = %08x) in Vul en Schuif (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Ram Write And Fill (%s)
nl: Action Replay Fout: Verkeerde grootte (%08x : adres = %08x) in Ram Schrijf En Vul (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Write To Pointer (%s)
nl: Action Replay Fout: Verkeerde grootte (%08x : adres = %08x) in Schrijf Naar Pointer (%s)

en: Action Replay Error: Invalid value (%08x) in Memory Copy (%s)
nl: Action Replay Fout: Verkeerde waarde  (%08x) in Geheugen Kopie (%s)

en: Action Replay Error: Master Code and Write To CCXXXXXX not implemented (%s)
    Master codes are not needed. Do not use master codes.
nl: Action Replay Fout: Master Code en Schrijf naar CCXXXXXX niet geimplementeerd (%s)\n
    Master codes zijn niet nodig. Gebruik geen master codes.

en: Action Replay Error: invalid AR code line: %s
nl: Action Replay Fout: foutive AR code regel: %s

en: Action Replay: Conditional Code: Invalid Size %08x (%s)
nl: Action Replay: Conditionele Code: Onjuiste Grootte %08x (%s)

en: Action Replay: Invalid Normal Code Type %08x (%s)
nl: Action Replay: Onjuiste Normal Code Type %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code %i: Invalid subtype %08x (%s)
nl: Action Replay: Normal Code %i: Onjuist subtype %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code 0: Invalid Subtype %08x (%s)
nl: Action Replay: Normal Code 0: Onjuist Subtype %08x (%s)

en: Add
nl: Voeg toe

en: Add ActionReplay Code
nl: Voeg een ActionReplay Code toe

en: Add Patch
nl: Voeg een Patch toe

en: Add new pane
nl: Voeg een nieuwe paneel toe

en: Add...
nl: Voeg toe...

en: Address :
nl: Adres :

en: Adds the specified value to zFar Parameter.
    Two ways to express the floating point values.
    Example: entering ''200'' or ''0.0002'' directly, it produces equal effects, the acquired value will be ''0.0002''.
    Values: (0->+/-Integer) or (0->+/-FP[6 digits of precision])
    
    NOTE: Check LogWindow/Console for the acquired values.
nl: Voegt de specifieke waarde toe aan de zFar parameter. 
    Twee manieren om de floating point values te representeren. 
    Voorbeeld: het direct invoeren van "200" of "0.0002" levert hetzelfde effect, de uiteindelijke waarde zal "0.0002" zijn. 
    Waardes: (0 -> +/- Integer) of (0 -> +/-FP[6 decimalen van precisie])
    
    NB: Controleer de uiteindelijke waardes in LogWindow/Console.

en: Adds the specified value to zNear Parameter.
    Two ways to express the floating point values.
    Example: entering ''200'' or ''0.0002'' directly, it produces equal effects, the acquired value will be ''0.0002''.
    Values: (0->+/-Integer) or (0->+/-FP[6 digits of precision])
    
    NOTE: Check LogWindow/Console for the acquired values.
nl: Voegt de specifieke waarde toe aan de zNear parameter. 
    Twee manieren om de floating point values te representeren. 
    Voorbeeld: het direct invoeren van "200" of "0.0002" levert hetzelfde effect, de uiteindelijke waarde zal "0.0002" zijn. 
    Waardes: (0 -> +/- Integer) of (0 -> +/-FP[6 decimalen van precisie])
    
    NB: Controleer de uiteindelijke waardes in LogWindow/Console.

en: Adjust the analog control pressure required to activate buttons.
nl: Stel de vereiste analoge control drukgevoeligheid in om de knop te activeren.

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Advanced Settings
nl: Geavanceerde Instellingen

en: All GC/Wii files (elf, dol, gcm, iso, wbfs, ciso, gcz, wad)
nl: Alle GC/Wii bestanden (elf, dol, gcm, iso, wbfs, ciso, gcz, wad)

en: All GC/Wii images (gcm, iso, wbfs, ciso, gcz)
nl: Alle GC/Wii images (gcm, iso, wbfs, ciso, gcz)

en: All Gamecube GCM files (gcm)
nl: Alle Gamecube GCM bestanden (gcm)

en: All Save States (sav, s##)
nl: Alle Save Staten (sav, s##)

en: All Wii ISO files (iso)
nl: Alle Wii ISO Bestanden (iso)

en: All compressed GC/Wii ISO files (gcz)
nl: Alle gecomprimeerde GC/Wii ISO-bestanden (GCZ)

en: All files (*.*)|*.*
nl: Alle Bestanden (*.*)|*.*

en: Analyze
nl: Analyseer

en: Angle
nl: Hoek

en: Apploader is the wrong size...is it really an apploader?
nl: Apploader heeft de verkeerde grootte.. is het wel echt een Apploader?

en: Apploader unable to load from file
nl: Apploader kan het bestand niet laden

en: Apploader:
nl: Apploader :

en: Apply
nl: Toepassen

en: Apply a post-processing effect after finishing a frame.
    
    If unsure, select (off).
nl: Pas een Post-Processing effect toe na het verwerken van een frame. 
    
    In geval van twijfel selecteer (uit).

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Are you sure you want to delete "%s"?
nl: Weet je zeker dat je  "%s"? wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete these files?
    They will be gone forever!
nl: Weet je zeker dat je dit bestand wilt verwijderen?
    Deze gegevens zijn niet terug te halen!

en: Are you sure you want to delete this file?  It will be gone forever!
nl: Weet je zeker dat je dit bestand wilt verwijderen?  Deze gegevens zijn niet terug te halen!

en: Arm JIT (experimental)
nl: Arm JIT (Experimenteel)

en: Aspect Ratio:
nl: Beeldverhouding:

en: At least one pane must remain open.
nl: Er moet tenminste één paneel open blijven.

en: Audio
nl: Geluid

en: Audio Backend:
nl: Geluid Backend:

en: AudioCommon: Error opening AO device.
nl: AudioCommon: Fout bij het openen van een AO toestel.

en: Auto (Multiple of 640x528)
nl: Auto (Veelvoud van 640x528)

en: Auto (Window Size)
nl: Automatisch (Venster Grootte)

en: Auto adjust Window Size
nl: Venster grootte automatisch aanpassen

en: Automatically adjusts the window size to your internal resolution.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Past de venster grootte automatisch aan aan je interne resolutie.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Back
nl: Terug

en: Backend Settings
nl: Backend Instellingen

en: Backend:
nl: Geluids backend:

en: Background Input
nl: Achtergrond invoer

en: Backward
nl: Terug

en: Bad File Header
nl: Verkeerde bestands header

en: Bar
nl: Balk

en: Basic
nl: Basis

en: Basic Settings
nl: Basis Instellingen

en: Block Allocation Table checksum failed
nl: Block Allocation Table checksum is mislukt

en: Blocks
nl: Blokken

en: Blue
nl: Blauw

en: Blue Left
nl: Blauw Links

en: Blue Right
nl: Blauw Rechts

en: Bottom
nl: Onder

en: Bound Controls: %lu
nl: Gekoppelde controls: %lu

en: Broken
nl: Defect

en: Browse
nl: Zoek

en: Browse for a directory to add
nl: Zoek een folder om toe te voegen

en: Browse for an ISO directory...
nl: Zoek een ISO folder

en: Browse for output directory
nl: Zoek een uitvoer folder

en: Buttons
nl: Knoppen

en: Bypass the clearing of the data cache by the DCBZ instruction. Usually leave this option disabled.
nl: Voorkomt het legen van de data cache door de DCBZ instructie. Laat deze optie meestal ongeactiveerd.

en: CP reg
nl: CP Reg

en: CPU Emulator Engine
nl: CPU Emulatie Motor

en: Cache Display Lists
nl: Activeer scherm lijst caching.

en: Calculate lighting of 3D graphics per-pixel rather than per vertex.
    Decreases emulation speed by some percent (depending on your GPU).
    This usually is a safe enhancement, but might cause issues sometimes.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Bereken belichting van 3D graphics per-pixel, in plaats van per vertex.
    Verlaagt de emulatiesnelheid met een aantal procent (afhankelijk van je grafische kaart).
    Dit is meestal een veilige toevoeging, maar kan in sommige gevallen problemen opleveren.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Can't find WiiMote by connection handle %02x
nl: Kan Wiimote met verbinding %02x niet vinden

en: Can't read from DVD_Plugin - DVD-Interface: Fatal Error
nl: Kan niet lezen van DVD_Plugin - DVD-Interface: Fatale Error

en: Cancel
nl: Annuleer

en: Cannot open %s
nl: Kan %s niet openen

en: Cannot unregister events with events pending
nl: Kan geen events afmelden als er events in afwachting zijn

en: Cannot use that file as a memory card.
    %s
    is not a valid gamecube memory card file
nl: Kan dat bestand niet als geheugenkaart gebruiken.\n
    %s\n
    is geen geldig gamecube geheugenkaart bestand.

en: Cannot use that file as a memory card.
    Are you trying to use the same file in both slots?
nl: Kan dat bestand niet als geheugenkaart gebruiken. 
    Probeer je hetzelfde bestand in beide slots te gebruiken?

en: Catalan
nl: Catalaans

en: Center
nl: Middelpunt

en: Change
nl: Verander

en: Change &Disc...
nl: Verander &Schijf

en: Change Disc
nl: Verander Schijf

en: Change Game
nl: Spel veranderen

en: Change the language of the user interface.
    Requires restart.
nl: Verander de taal van de gebruikersinterface.
    Vereist een herstart.

en: Changes sign to zFar Parameter (after correction)
nl: Verandert teken van zVer parameter (na correctie)

en: Changes sign to zNear Parameter (after correction)
nl: Verandert teken van zDichtbij parameter (na correctie)

en: Changing this will have no effect while the emulator is running!
nl: Het heeft geen effect als je dit veranderd wanneer de emulator draait!

en: Cheat Search
nl: Cheat Zoeken

en: Check Partition Integrity
nl: Controleer Partitie integriteit

en: Checking integrity...
nl: Integriteit controleren...

en: Chinese (Simplified)
nl: Chinees (Vereenvoudigd)

en: Chinese (Traditional)
nl: Chinees (Traditioneel)

en: Choose a DVD root directory:
nl: Kies een DVD Station:

en: Choose a NAND root directory:
nl: Kies een NAND basismap:

en: Choose a default ISO:
nl: Kies een standaard ISO:

en: Choose a directory to add
nl: Kies een folder om toe te voegen

en: Choose a file to open
nl: Kies een bestand om te openen

en: Choose a memory card:
nl: Kies een geheugen kaart:

en: Choose file to use as apploader: (applies to discs constructed from directories only)
nl: Kies Bestand te gebruiken als apploader: (geldt voor disks die alleen mappen uit mappen zijn opgebouwd)

en: Choose the folder to extract to
nl: Kies de folder om naar uit te pakken

en: Circle Stick
nl: Cirkel Stick

en: Classic
nl: Klassiek

en: Clear
nl: Legen

en: Client disconnect while game is running!! NetPlay is disabled. You must manually stop the game.
nl: Client is uitgeschakeld terwijl het spel draait! NetPlay is uitgeschakeld. Je moet het spel handmatig stoppen.

en: Close
nl: Sluit

en: Co&nfigure...
nl: In&stellingen

en: Command
nl: Commando

en: Comment
nl: Reactie

en: Comment:
nl: Reactie:

en: Compress ISO...
nl: Comprimeer ISO ...

en: Compress selected ISOs...
nl: Comprimeer geselecteerde ISO's ...

en: Compressing ISO
nl: ISO wordt gecomprimeerd

en: Configure
nl: Configureer

en: Configure Control
nl: Configureer Besturing

en: Configure Pads
nl: Configureer Besturing Pads

en: Configure...
nl: Configureer...

en: Confirm File Overwrite
nl: Bevestig om bestand over te schrijven.

en: Confirm on Stop
nl: Bevestiging bij Stop

en: Connect
nl: Verbind

en: Connect Balance Board
nl: Verbind Balance Board

en: Connect USB Keyboard
nl: Verbind USB Toetsenbord

en: Connect Wiimote %i
nl: Verbind Wiimote %i

en: Connect Wiimote 1
nl: Verbind Wiimote 1

en: Connect Wiimote 2
nl: Verbind Wiimote 2

en: Connect Wiimote 3
nl: Verbind Wiimote 3

en: Connect Wiimote 4
nl: Verbind Wiimote 4

en: Connecting...
nl: Verbinden...

en: Continuous Scanning
nl: Continu scannen

en: Control
nl: Bestuur

en: Convert to GCI
nl: Omzetten naar GCI

en: Copy failed
nl: Kopiëren mislukt

en: Copy to Memcard %c
nl: Kopieer naar MemKaart %c

en: Could not create %s
nl: Het volgende bestanden kon niet gemaakt worden %s

en: Could not initialize backend %s.
nl: Kon de %s backend niet initialiseren.

en: Could not read "%s".  There is no disc in the drive, or it is not a GC/Wii backup.  Please note that original Gamecube and Wii discs cannot be read by most PC DVD drives.
nl: Kon het bestnad "%s" niet lezen. Er is geen schijf in de drive, of het is geen GC/Wii backup.Meeste PC DVD drives kunnen geen originele Gamecube en Wii schijven lezen!

en: Could not recognize ISO file %s
nl: Kon ISO bestand %s niet herkennen.

en: Could not save %s
nl: Kon %s niet opslaan

en: Could not write memory card file %s.
    
    Are you running Dolphin from a CD/DVD, or is the save file maybe write protected?
    
    Are you receiving this after moving the emulator directory?
    If so, then you may need to re-specify your memory card location in the options.
nl: Kon niet naar geheugenkaart bestand %s schrijven. 
    
    Draai je Dolphin vanaf een CD/DVD, of is het bestand misschien beveiligd tegen schrijven?
    
    Krijg je dit nadat je de emulator map hebt verplaatst?
    Zo ja, dan moet je je memory card locatie opnieuw aangeven in de configuratie.

en: Couldn't find open command for extension 'ini'!
nl: Kon geen open commando vinden voor extensie 'ini'!

en: Couldn't init the core.
    Check your configuration.
nl: Kon de kern niet initialiseren.
    Controleer je instellingen.

en: Count:
nl: Tel:

en: Country:
nl: Land:

en: Create AR Code
nl: Maak AR Code

en: Create new perspective
nl: Maak een nieuwe  perspective

en: Creator:
nl: Auteur:

en: Critical
nl: Kritiek

en: Crop
nl: Bijsnijden

en: Crop the picture from 4:3 to 5:4 or from 16:9 to 16:10.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Snijd de afbeelding bij van 4:3 naar 5:4 of van 16:9 naar 16:10.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Current directory changed from %s to %s after wxFileSelector!
nl: Huidige map verandert van %s naar %s na wxFileSelector!

en: Custom Projection Hack
nl: Aangepaste Projectie Hack

en: Custom Projection Hack Settings
nl: Aangepaste Projectie Instellingen

en: Customize some Orthographic Projection parameters.
nl: Pas sommige orthogonale projectie parameters aan.

en: Czech
nl: Tsjechisch

en: DSP Emulator Engine
nl: DSP Emulator Motor

en: DSP HLE emulation (fast)
nl: DSP HLE emulatie (snel)

en: DSP LLE interpreter (slow)
nl: DSP LLE Interpreteer (Behoorlijk langzaam)

en: DSP LLE recompiler
nl: DSP LLE hercompileerder

en: DSP settings
nl: DSP Instellingen

en: DSPLLE on Separate Thread
nl: DSPLLE op toegeweide thread

en: DVD Root:
nl: DVD Station:

en: DVDLowRead - Fatal Error: failed to read from volume
nl: DVDLowRead - Fatale Error: kan het volume niet lezen

en: DVDLowUnencryptedRead - Fatal Error: failed to read from volume
nl: DVDLowUnencryptedRead - Fatale Error: kan het volume niet lezen

en: Dance Mat
nl: Dansmat

en: Data Size
nl: Data grootte

en: Date:
nl: Datum:

en: Datel MaxDrive/Pro files(*.sav)
nl: Datel MaxDrive/Pro bestanden(*.sav)

en: Dead Zone
nl: Dode Zone

en: Debugging
nl: Fouthersteller

en: Decimal
nl: Decimaal

en: Decompress ISO...
nl: Decomprimeer ISO...

en: Decompress selected ISOs...
nl: Decomprimeer geselecteerde ISOs

en: Decompressing ISO
nl: Decomprimeer ISO

en: Decrease Frame limit
nl: Verlaag framelimit

en: Default
nl: Standaard

en: Default ISO:
nl: Standaard ISO:

en: Default font
nl: Standaard font

en: Delete
nl: Verwijder

en: Delete Save
nl: Verwijder Save

en: Delete the existing file '%s'?
nl: Verwijder het bestaande bestand '%s'?

en: Description
nl: Beschrijving

en: Detected attempt to read more data from the DVD than fit inside the out buffer. Clamp.
nl: Poging gedecteerd om meer data af te lezen van een DVD dan dat er in de buffer past. Klem

en: Device
nl: Apparaat

en: Device Settings
nl: Apparaat Instellingen

en: Dial
nl: Bellen

en: Directory checksum failed
     and Directory backup checksum failed
nl: Map checksum is mislukt
     en map backup checksum is mislukt

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disable Fog
nl: Schakel Fog uit

en: Disable any XFB emulation.
    Speeds up emulation a lot but causes heavy glitches in many games which rely on them (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
nl: Schakel elke XFB emulatie uit.
    Versnelt emulatie enorm maar veroorzaakt heftige glitches in veel spellen die ervan afhankelijk zijn (vooral homebrew applicaties).
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Disable emulation of EFB copies.
    These are often used for post-processing or render-to-texture effects, so while checking this setting gives a great speedup it almost always also causes issues.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Schakel de emulatie van EFB kopieën uit.
    Dit wordt vaak gebruik voor post-processing of render-naar-texture effects. Alhoewel deze instelling een speedup geeft, veroorzaakt het ook bijna altijd problemen.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Disables emulation of a hardware feature called destination alpha, which is used in many games for various graphical effects.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Sla de destination alpha pass over die in veel spellen voor verschillende grafische effecten gebruikt wordt.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Disc
nl: Schijf

en: Disc Read Error
nl: Schijf Lees Fout

en: Display
nl: Scherm

en: Display the inputs read by the emulator.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Weergeef de gelezen inputs van de emulator.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Divide
nl: Verdelen

en: Do you want to stop the current emulation?
nl: Wil je de emulatie stoppen?

en: Dolby Pro Logic II decoder
nl: Dolby Pro Logic II decodering

en: Dolphin %s
    Copyright (c) 2003-2013+ Dolphin Team
    
    Branch: %s
    Revision: %s
    Compiled: %s @ %s
    
    Dolphin is a Gamecube/Wii emulator, which was
    originally written by F|RES and ector.
    Today Dolphin is an open source project with many
    contributors, too many to list.
    If interested, just go check out the project page at
    http://code.google.com/p/dolphin-emu/ .
    
    Special thanks to Bushing, Costis, CrowTRobo,
    Marcan, Segher, Titanik, or9 and Hotquik for their
    reverse engineering and docs/demos.
    
    Big thanks to Gilles Mouchard whose Microlib PPC
    emulator gave our development a kickstart.
    
    Thanks to Frank Wille for his PowerPC disassembler,
    which or9 and we modified to include Gekko specifics.
    
    Thanks to hcs/destop for their GC ADPCM decoder.
    
    We are not affiliated with Nintendo in any way.
    Gamecube and Wii are trademarks of Nintendo.
    The emulator is for educational purposes only
    and should not be used to play games you do
    not legally own.
nl: Dolphin %s
    Copyright (c) 2003-2013+ Dolphin Team
    
    Branche: %s
    Revisie: %s
    Gecompiled op: %s @ %s
    
    Dolphin is een Gamecube/Wii emulator dat oorspronkelijk was ontwikkeld door F|RES en ector. Tegenwoordig is Dolphin een open source project met vele bijdragers, te veel om op te noemen.
    Als je geïnteresseerd bent, bezoek onze project pagina op
    http://code.google.com/p/dolphin-emu/ .
    
    Speciale dank aan Bushing, Costis, CrowTRobo,
    Marcan, Segher, Titanik, or9 en Hotquik voor hun
    reverse engineering en docs/demos.
    
    Grote dank aan Gilles Mouchard wiens Microlib PPC
    emulator onze ontwikkeling een grote schop vooruit gaf.
    
    Dank aan Frank Wille voor zijn PowerPC disassembler,
    dat or9 en wij hebben aangepast om de Gekko bijzonderheden te omvatten.
    
    Dank aan hcs/destop voor hun GC ADPCM decoder.
    
    We zijn niet verbonden met Nintendo op geen enkele manier.
    Gamecube en Wii zijn handelsmerken van Nintendo.
    De emulator is alleen voor educatieve doeleinden
    en mag niet worden gebruikt om spellen te spelen die je niet legaal bezit.

en: Dolphin %s Graphics Configuration
nl: Dolphin %s Grafische Configuratie

en: Dolphin Configuration
nl: Dolphin Configuratie

en: Dolphin Emulated Wiimote Configuration
nl: Dolphin Geëmuleerde Wiimote configuratie

en: Dolphin GCPad Configuration
nl: Dolphin GCPad Configuratie

en: Dolphin TAS Movies (*.dtm)
nl: Dolphin TAS Film (*.dtm)

en: Dolphin Wiimote Configuration
nl: Dolphin Wiimote configuratie

en: Dolphin at &Google Code
nl: Dolphin op &Google Code

en: Dolphin could not find any GC/Wii ISOs.  Doubleclick here to browse for files...
nl: Dolphin kan geen GC/Wii ISO's vinden. Dubbelklik om bestanden te zoeken...

en: Dolphin is currently set to hide all games.  Doubleclick here to show all games...
nl: Dolphin is ingesteld om alle spellen te verbergen. Dubbelklik hier om alle spellen te weergeven...

en: Dolphin was unable to complete the requested action.
nl: Dolphin kan de verzochte actie niet uitvoeren.

en: Doubles the emulated GPU clock rate. May speed up some games (ON = Fast, OFF = Compatible)
nl: Verdubbelt de geemuleerde GPU clock snelheid. Kan de emulatie versnellen. (AAN = Snel, UIT = Compatibel)

en: Down
nl: Omlaag

en: Downloaded %lu codes. (added %lu)
nl: %lu codes gedownload. (%lu toegevoegd)

en: Dummy
nl: Pop

en: Dump Audio
nl: Dump Geluid

en: Dump EFB Target
nl: Dump EFB Doel

en: Dump all rendered frames to an AVI file in User/Dump/Frames/
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Dump alle gerenderde afbeeldingen naar een AVI bestand in User/Dump/Frames/
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Dump decoded game textures to User/Dump/Textures/<game_id>/
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Dump gedecodeerde spel textures naar User/Dump/Textures/<game id>/
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Dump the contents of EFB copies to User/Dump/Textures/
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Dump de inhoud van de EFB kopiën naar User/Dump/Textures/
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Dutch
nl: Nederlands

en: E&xit
nl: Sl&uiten

en: EFB Copies
nl: EFB Regio kopie

en: ERROR: This version of Dolphin requires a TAP-Win32 driver that is at least version %d.%d -- If you recently upgraded your Dolphin distribution, a reboot is probably required at this point to get Windows to see the new driver.
nl: FOUT: Deze versie van Dolphin vereist een TAP-Win32 driver van op zijn minst versie %d.%d -- Als je recentelijk Dolphin hebt geupgrade is het mogelijk dat je Windows moet herstarten om deze de driver te  detecteren.

en: EUROPE
nl: EUROPA

en: Early Memory Updates
nl: Vroege Geheugen Updates

en: Edit
nl: Wijzig

en: Edit ActionReplay Code
nl: Wijzig ActionReplay Code

en: Edit Config
nl: Wijzig Configuratie

en: Edit Local Overrides
nl: Wijzig lokale overschrijvingen

en: Edit Patch
nl: Wijzig Patch

en: Edit current perspective
nl: Wijzig het huidige perspectief

en: Edit...
nl: Wijzig...

en: Embedded Frame Buffer
nl: Ingebedde Frame Buffer

en: Emu Thread already running
nl: Emu Thread draait al!

en: Emulate XFBs accurately.
    Slows down emulation a lot and prohibits high-resolution rendering but is necessary to emulate a number of games properly.
    
    If unsure, check virtual XFB emulation instead.
nl: Emuleer XFBs nauwkeurig. 
    Vertraagd de emulatie enorm en schakelt hoge resolutie rendering uit, maar is noodzakelijke om een aantal spellen goed te kunnen emuleren.
    
    In geval van twijfel selecteer virtuele XFB emulatie.

en: Emulate XFBs using GPU texture objects.
    Fixes many games which don't work without XFB emulation while not being as slow as real XFB emulation. However, it may still fail for a lot of other games (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
nl: Emuleer XFBs met GPU texture objects. 
    Lost problemen op met spel die niet zonder XFB emulatie werken zonder zo traag te zijn als echte XFB emulatie. Het kan echt nog steeds mislukken (voornamelijk homebrew applicaties).
    
    In geval van twijfel geselecteerd laten.

en: Emulated Wiimote
nl: Geëmuleerde Wiimote

en: Emulation State:
nl: Emulatie Staat:

en: Enable
nl: Activeer

en: Enable 3D effects via stereoscopy using Nvidia 3D Vision technology if it's supported by your GPU.
    Possibly causes issues.
    Requires fullscreen to work.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Schakel 3D effecten in via Stereoscopie door gebruik te maken van Nvidia 3D Vision technologie als het ondersteund wordt door je grafische kaart. 
    Kan wellicht problemen veroorzaken. 
    Volledig scherm moet ingeschakeld zijn om dit te laten werken.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Enable AR Logging
nl: Activeer AR Logging

en: Enable Block Merging
nl: Activeer Block Merging

en: Enable Bounding Box Calculation
nl: Activeer Bounding Box Berekeningen

en: Enable Cache
nl: Activeer Cache

en: Enable Cheats
nl: Activeer Cheats

en: Enable Dual Core
nl: Activeer Dual Core

en: Enable Dual Core (speedup)
nl: Activeer Dual Core (verhoogt de snelheid)

en: Enable Idle Skipping
nl: Activeer Idle Skipping

en: Enable Idle Skipping (speedup)
nl: Activeer Idle Skipping (verhoogt de snelheid)

en: Enable MMU
nl: Activeer MMU

en: Enable Progressive Scan
nl: Activeer Progressive Scan

en: Enable Screen Saver
nl: Activeer Schermbeveiliger

en: Enable Speaker Data
nl: Activeer Speaker Data

en: Enable WideScreen
nl: Activeer BreedBeeld

en: Enable Wireframe
nl: Activeer Wireframe

en: Enable anisotropic filtering.
    Enhances visual quality of textures that are at oblique viewing angles.
    Might cause issues in a small number of games.
    
    If unsure, select 1x.
nl: Schakel anisotropische filtering in.
    Verbetert de  visuele kwaliteit van textures die op de schuine kijkhoek. 
    Kan in enkele gevallen problemen opleveren met bepaalde spellen.
    
    In geval van twijfel selecteer 1x.

en: Enable fast disc access.  Needed for a few games. (ON = Fast, OFF = Compatible)
nl: Activeer snelle schijf toegang. Nodig voor een aantal spelletjes. (AAN = Snel, UIT = Compatibel)

en: Enable pages
nl: Activeer Pagina's

en: Enable this if you want the whole screen to be used for rendering.
    If this is disabled, a render window will be created instead.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Schakel dit in als je het hele scherm wil gebruiken voor rendering.
    Als dit uitgeschakeld is zal er een render venster worden aangemaakt.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Enable this if you want to use the main Dolphin window for rendering rather than a separate render window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Schakel dit in als je het hoofdvenster van Dolphin wil gebruiken voor rendering, in plaats van een aparte render window.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Enable this to speed up The Legend of Zelda: Twilight Princess. Disable for ANY other game.
nl: Activeer dit om The Legend of Zelda: Twilight Princess te versnellen. Uitschakelen voor elk ander spel.

en: Enables Custom Projection Hack
nl: Schakelt aangepaste projectie hack in

en: Enables Dolby Pro Logic II emulation using 5.1 surround. Not available on OSX.
nl: Activeert Dolby Pro Logic II emulatie met 5.1 surround. Niet beschikbaar met OSX

en: Enables Dolby Pro Logic II emulation using 5.1 surround. OpenAL backend only.
nl: Activeert Dolby Pro Logic II emulatie met 5.1 surround. Alleen voor OpenAL backend.

en: Enables progressive scan if supported by the emulated software.
    Most games don't care about this.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Schakelt progressive scan in als het ondersteund wordt door de geëmuleerde software. 
    Meeste spellen geven hier niks om. 
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Enables the Memory Management Unit, needed for some games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
nl: Schakel de Memory Management Unit in, die nodig is voor sommige games. (AAN = Compatibel, UIT = Snel)

en: Encode frame dumps using the FFV1 codec.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Encodeer frame dumps met de FFV1 codec. 
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: End
nl: Einde

en: English
nl: Engels

en: Enhancements
nl: Verbeteringen

en: Enter a name for the new perspective:
nl: Voeg een naam toe voor een nieuwe perspectief:

en: Entry %d/%d
nl: Toegang %d/%d

en: Entry 1/%d
nl: Toegang 1/%d

en: Equal
nl: Gelijk

en: Error
nl: Error (Fout)

en: Error loading selected language. Falling back to system default.
nl: Fout bij het laden van de geselecteerde taal. Dolphin zal terugvallen op de systeemtaal.

en: Error: After "%s", found %d (0x%X) instead of save marker %d (0x%X). Aborting savestate load...
nl: Fout: Na \"%s\", gevonden %d (0x%X) in plaats van bewaar punt %d (0x%X). Bewaarstaat laadactie wordt geannuleerd...

en: Error: Trying to access %s fonts but they are not loaded. Games may not show fonts correctly, or crash.
nl: Fout: Poging tot toegang krijgen van %s lettertypes maar deze zijn niet geladen. Spellen kunnen wellicht lettertypes niet juist afbeelden, of crashen.

en: Escape
nl: Verlaten

en: Euphoria
nl: Euforie

en: Exception handler - access below memory space. %08llx%08llx
nl: Exception handler - toegang onder geheugen ruimte. %08llx%08llx

en: Execute
nl: Uitvoeren

en: Exit
nl: Sluit

en: Export All Wii Saves
nl: Exporteer alle Wii saves

en: Export Failed
nl: Exporteren Mislukt

en: Export File
nl: Exporteer Bestand

en: Export Recording
nl: Exporteer Opname...

en: Export Recording...
nl: Exporteer Opname...

en: Export Save
nl: Exporteer Save

en: Export Wii save (Experimental)
nl: Exporteer Wii save (Experimenteel)

en: Export all saves
nl: Exporteer alle saves...

en: Export failed
nl: Exporteren mislukt

en: Export save as...
nl: Exporteer save als...

en: Extension
nl: Extensie

en: External Frame Buffer
nl: Externe Frame Buffer

en: Extra Parameter useful in ''Metroid: Other M'' only.
nl: Extra parameter, alleen nuttig in "Metroid: Other M".

en: Extract All Files...
nl: Alle Bestanden Uitpakken

en: Extract Apploader...
nl: Apploader Uitpakken

en: Extract DOL...
nl: DOL Uitpakken

en: Extract Directory...
nl: Map Uitpakken

en: Extract File...
nl: Bestand Uitpakken

en: Extract Partition...
nl: Partitie Uitpakken

en: Extracting %s
nl: %s Uitpakken

en: Extracting All Files
nl: Alle Bestanden Uitpakken

en: Extracting Directory
nl: Uitpakken van de map

en: Extracting...
nl: Uitpakken...

en: FIFO Player
nl: FIFO Speler

en: FRANCE
nl: Frankrijk

en: FST Size:
nl: FST Groote:

en: Failed to Connect!
nl: Verbinden Mislukt!

en: Failed to download codes.
nl: Mislukt om de codes te downloaden.

en: Failed to extract to %s!
nl: Mislukt om naar %s uit te pakken!

en: Failed to load DSP ROM:	%s
    
    This file is required to use DSP LLE.
    It is not included with Dolphin as it contains copyrighted data.
    Use DSPSpy to dump the file from your physical console.
    
    You may use the DSP HLE engine which does not require ROM dumps.
    (Choose it from the "Audio" tab of the configuration dialog.)
nl: Kon de volgende DSP ROM niet laden:	 %s
    
    Dit bestand is vereist als je DSP LLE wil gebruiken.
    Het bestand is niet toegevoegd aan Dolphin aangezien het materiaal valt dat onder copyright valt.
    Gebruik DSPSpy om deze bestanden van je fysieke console te dumpen. 
    
    Je kunt wel de DSP HLE motor gebruiken die geen ROM dumps vereist.
    (Stel deze in via de "Audio" tab of het configuratie scherm.)

en: Failed to load bthprops.cpl! Connecting real Wiimotes won't work and Dolphin might crash unexpectedly!
nl: Fout tijdens het laden van bthprops.cpl! Je kunt echte Wiimotes niet meer verbinden en Dolphin kan onverwachts crashen!

en: Failed to load hid.dll! Connecting real Wiimotes won't work and Dolphin might crash unexpectedly!
nl: Fout tijdens het laden van hid.dll! Je kunt echte Wiimotes niet meer verbinden en Dolphin kan onverwachts crashen!

en: Failed to read %s
nl: Kon geen data lezen van %s

en: Failed to read banner.bin
nl: Mislukt om banner.bin te lezen

en: Failed to read bk header
nl: bk header lezen mislukt

en: Failed to read block %d of the save data
    Memcard may be truncated
    FilePosition:%llx
nl: Het lezen van de save data blok %d is mislukt\n
    De geheugenkaart is wellicht afgeknot\n
    BestandsPositie:%llx

en: Failed to read block allocation table backup correctly
    (0x8000-0x9FFF)
nl: Het lezen van de block allocation table backup is mislukt
    (0x8000-0x9FFF)

en: Failed to read block allocation table correctly
    (0x6000-0x7FFF)
nl: Het lezen van de block allocation table is mislukt
    (0x6000-0x7FFF)

en: Failed to read data from file %d
nl: Mislukt om gegevens uit %d te lezen

en: Failed to read data from file: %s
nl: Kon geen data lezen van bestand: %s

en: Failed to read directory backup correctly
    (0x4000-0x5FFF)
nl: Het lezen van de map backup is mislukt
    (0x4000-0x5FFF)

en: Failed to read directory correctly
    (0x2000-0x3FFF)
nl: Het lezen van de map is mislukt
    (0x2000-0x3FFF)

en: Failed to read header
nl: Kon de header niet lezen

en: Failed to read header correctly
    (0x0000-0x1FFF)
nl: Het lezen van de header is mislukt
    (0x000-0x1FFF)

en: Failed to read header for file %d
nl: Kon de header niet lezen voor bestand %d

en: Failed to read unique ID from disc image
nl: Het lezen van de unieke ID van de schijf image is mislukt

en: Failed to write BT.DINF to SYSCONF
nl: Het schrijven van BT.DINF naar SYSCONF is mislukt

en: Failed to write bkhdr
nl: Mislukt om te schrijven bkhdr

en: Failed to write data to file: %s
nl: Kon geen data schrijven in bestand: %s

en: Failed to write header for %s
nl: Het schrijven van header voor %s is mislukt

en: Fast
nl: Snel

en: Fast Depth Calculation
nl: Snelle Diepte Calculatie

en: Fast version of the MMU.  Does not work for every game.
nl: Snelle versie van de MMU. Werkt niet voor elk spel.

en: Fatal desync. Aborting playback. (Error in PlayWiimote: %u != %u, byte %u.)%s
nl: Fatale desync. Terugspelen wordt geannuleerd. (Fout in SpeelWiimote: %u != %u, byte %u.)%s

en: Fifo Player
nl: Fifo Speler

en: File Info
nl: Bestands Info

en: File contained no codes.
nl: Bestand bevat geen codes.

en: File converted to .gci
nl: Bestand geconverteerd naar .gci

en: File could not be opened
    or does not have a valid extension
nl: Bestand kon niet geopend worden
    of heeft geen valide extensie

en: File has the extension "%s"
    valid extensions are (.raw/.gcp)
nl: Bestand heeft de extensie "%s"
    juiste extensie zijn (.raw/.gcp)

en: File is not recognized as a memcard
nl: Bestand is niet herkend als geheugenkaart

en: File not compressed
nl: Bestand niet gecompressed

en: FileIO: Unknown open mode : 0x%02x
nl: FileIO: Onbekende open mode: 0x%02x

en: Filesystem
nl: Bestand systeem

en: Filetype 'ini' is unknown! Will not open!
nl: Bestandstype 'ini' is onbekend! Kan niet openen!

en: Find next
nl: Zoek volgende

en: Find previous
nl: Zoek vorige

en: First Block
nl: Eerste Blok

en: Fix Checksums
nl: Herstel Checksums

en: Force 16:9
nl: Forceer 16:9

en: Force 4:3
nl: Forceer 4:3

en: Force Console as NTSC-J
nl: Forceer Textuur Filtering

en: Force Texture Filtering
nl: Forceer Texture Filtering

en: Force texture filtering even if the emulated game explicitly disabled it.
    Improves texture quality slightly but causes glitches in some games.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Forceert texture filtering zelfs als het spel het niet toe laat.
    Verbetert de textuur kwaliteit (vooral bij gebruik van een hoge interne resolutie) maar veroorzaakt glitches in sommige games. 
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Force the game to output graphics for widescreen resolutions.
    Causes graphical glitches is some games.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Forceer het spel om in breedbeeld weer te geven.
    Merk op dat dit beeldhaperingen zou kunnen veroorzaken. 
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Forces NTSC-J mode for using the Japanese ROM font.
    Left unchecked, dolphin defaults to NTSC-U and automatically enables this setting when playing Japanese games.
nl: Forceert NTSC-J mode om het Japanese ROM lettertype te gebruiken. 
    Als dit veld leeggelaten wordt zal Dolphin automatisch NTSC-U kiezen, en deze instelling automatisch aanzetten als je de Japanese versie van spellen speelt.

en: Format as ascii (NTSC\PAL)?
    Choose no for sjis (NTSC-J)
nl: Formateer als ascii (NTSC\{AL)? 
    Kies nee voor sjis (NTSC-J)

en: Forward
nl: Vooruit

en: Forward port (UPnP)
nl: Poort forwarden (UPnP)

en: Found %d results for '
nl: %d resulataten gevonden voor '

en: Found %x save files
nl: %x saves gevonden

en: Frame Advance
nl: Frame Geavanceerd

en: Frame Dumps use FFV1
nl: Frame Dumps gebruiken FFV1

en: Frame Info
nl: Frame Informatie

en: Frame Range
nl: Frame Bereik

en: Frame S&kipping
nl: Frame O&verslaan

en: Framelimit:
nl: Framelimiet:

en: Frames To Record
nl: Frames om op te nemen

en: Free Look
nl: Vrije kijk

en: French
nl: Frans

en: From
nl: Van

en: FullScr
nl: Volledig scherm

en: Fullscreen resolution:
nl: Volledige Scherm Resolutie:

en: GCI File(*.gci)
nl: GCI Bestand(*.gci)

en: Game ID:
nl: Spel ID:

en: Game is already running!
nl: Het spel draait al!

en: Game isn't running!
nl: Het spel draait niet!

en: Game not found!
nl: Spel niet gevonden!

en: Game-Specific Settings
nl: Spel Specifieke Instellingen

en: GameConfig
nl: Spel Config

en: GameCube Savegame files(*.gci;*.gcs;*.sav)
nl: GameCube Savegame bestanden(*.gci;*.gcs;*.sav)

en: Gamecube &Pad Settings
nl: Gamecube &Pad Instellingen

en: Gamecube Memory Cards (*.raw,*.gcp)
nl: Gamecube Memory Kaarten (*.raw,*.gcp)

en: Gamecube Pad settings
nl: Gamecube Pad Instellingen

en: GeckoCode failed to run (CT%i CST%i) (%s)
    (either a bad code or the code type is not yet supported. Try using the native code handler by placing the codehandler.bin file into the Sys directory and restarting Dolphin.)
nl: GeckoCode kon niet starten (CT%i CST%i) (%s)\n
    (ofwel door een onjuiste code of het type code is nog niet ondersteund. Probeer de originele code, door het codehandler.bin bestand in de Sys directory te plaatsen en Dolphin opnieuw op te starten.)

en: General
nl: Algemeen

en: General Settings
nl: Algemene Instellingen

en: German
nl: Duits

en: GetARCode: Index is greater than ar code list size %lu
nl: GetARCode: Index is groter dan de grootte van de AR code lijst %lu

en: Graphics
nl: Grafische

en: Graphics settings
nl: Grafische instellingen

en: Greater Than
nl: Grooter dan

en: Greatly increases quality of textures generated using render to texture effects.
    Raising the internal resolution will improve the effect of this setting.
    Slightly decreases performance and possibly causes issues (although unlikely).
    
    If unsure, leave this checked.
nl: Verbetert de kwaliteit van texturen enorm wanneer deze gegenereerd zijn met render-naar-texture effecten.
    Het verhogen van de interne resolutie zal het effect van deze instelling verhogen.
    Deze optie verminderd de prestatie enigszins en kan mogelijk problemen veroorzaken (hoewel onwaarschijnlijk).
    
    Bij geval van twijfel gemarkeerd laten.

en: Greek
nl: Grieks

en: Green
nl: Groen

en: Green Left
nl: Groen Links

en: Green Right
nl: Groen Rechts

en: Guitar
nl: Gitaar

en: Header checksum failed
nl: Header checksum is mislukt

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Height
nl: Hoogte

en: Hi,
    
    Dolphin requires Mac OS X 10.7 or greater.
    Unfortunately you're running an old version of OS X.
    The last Dolphin version to support OS X 10.6 is Dolphin 3.5
    Please upgrade to 10.7 or greater to use the newest Dolphin version.
    
    Sayonara!
nl: Hallo,
    
    Dolphin vereist Mac OS X 10.7 of hoger.
    Helaas gebruik je een oude versie van OS X.
    De laatste versie van Dolphin dat OS X 10.6 ondersteunt is Dolphin 3.5
    Upgrade alsjeblieft naar 10.7 of hoger om de nieuwste versie van Dolphin te kunnen gebruiken.
    
    Sayonara!

en: Hi,
    
    Dolphin requires that your CPU has support for SSE2 extensions.
    Unfortunately your CPU does not support them, so Dolphin will not run.
    
    Sayonara!
nl: Hoi,
    
    Dolphin vereist dat je CPU ondersteuning heeft voor SSE2 extensies 
    Helaas ondersteund je CPU deze niet, dus kan Dolphin niet draaien.
    
    Sayonara!

en: Hide
nl: Verberg

en: Hide Mouse Cursor
nl: Verberg Muis Cursor

en: Hides the mouse cursor if it's on top of the emulation window.
    
    If unsure, leave this checked.
nl: Verbergt de cursor als deze boven het emulatie venster is. 
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Home
nl: Thuis

en: Hotkey Configuration
nl: Sneltoets Configuratie

en: Hungarian
nl: Hongaarse

en: Hybrid Wiimote
nl: Hybride Wiimote

en: IOCTL_ES_GETVIEWS: Tried to get data from an unknown ticket: %08x/%08x
nl: IOCTL_ES_GETVIEWS: Poging tot verkrijgen van data van een onbekende ticket: %08x/%08x

en: IOCTL_ES_LAUNCH: Game tried to reload an IOS or a title that is not available in your NAND dump
    TitleID %016llx.
     Dolphin will likely hang now.
nl: IOCTL_ES_LAUNCH: Het spel probeerde het IOS of een titel die niet beschikbaar is in je NAND dump te laten
    TitleID %016llx.
    Dolphin zal waarschijnlijk blijven hangen.

en: IOCTL_ES_READCONTENT - bad destination
nl: IOCTL_ES_READCONTENT - onjuiste bestemming

en: IPL Settings
nl: IPL Instellingen

en: IR Pointer
nl: IR Aanwijzer

en: IR Sensitivity:
nl: IR Gevoeligheid:

en: ISO Directories
nl: ISO Map

en: ITALY
nl: ITALIË

en: Icon
nl: Icoon

en: If checked, the bounding box registers will be updated. Used by the Paper Mario games.
nl: Wanneer dit geselecteerd is, worden de bounding box registers ge-update. Gebruikt door de Paper Mario spellen.

en: Ignore Format Changes
nl: Negeer formaat veranderingen.

en: Ignore any changes to the EFB format.
    Improves performance in many games without any negative effect. Causes graphical defects in a small number of other games though.
    
    If unsure, leave this checked.
nl: Negeer elke verandering aan het EFB formaat. 
    Verbeterd de performance in veel spelen zonder negatief effect. Veroorzaakt echter in een klein aantal spellen grafische defecten.
    
    In geval van twijfel ingevuld laten.

en: Ignore any requests of the CPU to read from or write to the EFB.
    Improves performance in some games, but might disable some gameplay-related features or graphical effects.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Negeer elke poging van de CPU om te lezen van of te schrijven naar de EFB.
    Verbeterd de prestaties in sommige spellen, maar kan enkele gameplay gerelateerde features of grafische effecten uitschakelen. 
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Import Save
nl: Importeer Save

en: Import Wii Save
nl: Importeer Wii save

en: Import failed
nl: Importeren mislukt

en: Imported file has gsc extension
    but does not have a correct header
nl: Geimporteerd bestand heeft gsc extensie
    maar heeft niet de juiste header

en: Imported file has invalid length
nl: Geimporteerd bestand heeft een onjuiste lengte

en: Imported file has sav extension
    but does not have a correct header
nl: Geimporteerd bestand heeft sav extension
    maar heeft geen juiste header

en: Increase Frame limit
nl: Verhoog framelimit

en: Information
nl: Informatie

en: Input
nl: Invoer

en: Insert
nl: Toevoegen

en: Insert Encrypted or Decrypted code here...
nl: Voer Gecodeerde of Gedecodeerde code hier in...

en: Insert SD Card
nl: Schakel SD Card in

en: Insert name here..
nl: Voeg naam hier toe

en: Install WAD
nl: Installeer WAD

en: Install to Wii Menu
nl: Installeren in Wii-menu

en: InstallExceptionHandler called, but this platform does not yet support it.
nl: InstallExceptionHandler opgeroepen, maar dit platform ondersteund dit nog niet.

en: Installing WAD...
nl: WAD aan het installeren...

en: Integrity Check Error
nl: Integriteitscontrole Fout

en: Integrity check completed
nl: Integriteitscontrole afgerond

en: Integrity check completed. No errors have been found.
nl: Integriteitscontrole afgerond. Geen fouten gevonden.

en: Integrity check for partition %d failed. Your dump is most likely corrupted or has been patched incorrectly.
nl: Integriteitscontrole for partitie %d mislukt. De dump is waarschijnlijk corrupt or is verkeerd gepatcht.

en: Interface
nl: Interface Instellingen

en: Interface Settings
nl: Interface Instellingen

en: Internal LZO Error - compression failed
nl: Interne LZO fout - compressie is mislukt

en: Internal LZO Error - decompression failed (%d) (%li, %li) 
    Try loading the state again
nl: Interne LZO fout - decompressie is mislukt (%d) (%li, %li) 
    Probeer de staat opnieuw te laden

en: Internal LZO Error - lzo_init() failed
nl: Interne LZO fout - lzo_init() is mislukt

en: Internal Resolution:
nl: Interne Resolutie:

en: Interpreter (VERY slow)
nl: Interpreteer (Behoorlijk langzaam)

en: Invalid Size(%x) or Magic word (%x)
nl: Onjuiste grootte (%x) of Magic word (%x)

en: Invalid Value!
nl: Onjuiste waarde!

en: Invalid bat.map or dir entry
nl: Onjuiste bat.map of map vermelding

en: Invalid event type %i
nl: Onjuist event type %i

en: Invalid file
nl: Onjuist bestand

en: Invalid opening.bnr found in gcm:
    %s
     You may need to redump this game.
nl: Onjuiste opening.bnr gevonden in gcm:
    %s
    Wellicht moet je dit spel opnieuw dumpen

en: Invalid recording file
nl: Onjuist opname bestand

en: Invalid search parameters (no object selected)
nl: Ongeldige zoek-parameters (geen object geselecteerd)

en: Invalid search string (couldn't convert to number)
nl: Ongeldige zoekopdracht (niet in staat naar nummers te converteren)

en: Invalid search string (only even string lengths supported)
nl: Ongeldige zoekopdracht (alleen even string lengte ondersteund)

en: Invalid state
nl: Onjuiste staat

en: Italian
nl: Italië

en: JIT Recompiler (recommended)
nl: JIT Recompiler (aanbevolen)

en: JITIL experimental recompiler
nl: JITIL experimentele recompiler

en: Japanese
nl: Japans

en: Keep the game window on top of all other windows.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Houdt het spelscherm boven alle andere open schermen.\n
    \n
    Bij twijfel, ongeselecteerd laten.

en: Keep window on top
nl: Houdt venster bovenop

en: Key
nl: Toets

en: Korean
nl: Koreaans

en: L Button
nl: L Knop

en: L-Analog
nl: L-Analoog

en: Language:
nl: Taal:

en: Last %i
nl: Laatste %i

en: Latency:
nl: Wachttijd:

en: Left
nl: Links

en: Left Stick
nl: Linker Knuppel

en: Left click to detect hotkeys.
    Enter space to clear.
nl: Links-klik om sneltoetsen te detecteren.
    Druk op spatie om te legen.

en: Left-click to detect input.
    Middle-click to clear.
    Right-click for more options.
nl: Klik met de linkermuisknop om invoer te detecteren.
    Midden-klik om te wissen.
    Klik met de rechtermuisknop voor meer opties.

en: Left/Right-click for more options.
    Middle-click to clear.
nl: Links / Rechts-klik voor meer opties.
    Midden-klik om te wissen.

en: Less Than
nl: Minder dan

en: Limit by FPS
nl: Limiteer met behulp van FPS

en: Load
nl: Laad

en: Load Custom Textures
nl: Laad Aangepaste Textures

en: Load State
nl: Laad staat

en: Load State Last 1
nl: Laad laatste staat 1

en: Load State Last 2
nl: Laad laatste staat 2

en: Load State Last 3
nl: Laad laatste staat 3

en: Load State Last 4
nl: Laad laatste staat 4

en: Load State Last 5
nl: Laad laatste staat 5

en: Load State Last 6
nl: Laad laatste staat 6

en: Load State Last 7
nl: Laad laatste staat 7

en: Load State Last 8
nl: Laad laatste staat 8

en: Load State Slot 1
nl: Laad staat 1

en: Load State Slot 10
nl: Laad staat 10

en: Load State Slot 2
nl: Laad staat 2

en: Load State Slot 3
nl: Laad staat 3

en: Load State Slot 4
nl: Laad staat 4

en: Load State Slot 5
nl: Laad staat 5

en: Load State Slot 6
nl: Laad staat 6

en: Load State Slot 7
nl: Laad staat 7

en: Load State Slot 8
nl: Laad staat 8

en: Load State Slot 9
nl: Laad staat 9

en: Load State...
nl: Laad staat...

en: Load Wii System Menu
nl: Laad Wii System Menu

en: Load Wii System Menu %d%c
nl: Laad Wii System Menu %d%c

en: Load custom textures from User/Load/Textures/<game_id>/
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Laad aangepaste textures van User/Load/Textures/<game id>/
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Load preset values from hack patterns available.
nl: Laad vooraf ingestelde waardes van de beschikbare hack patronen.

en: Log
nl: Logboek

en: Log Configuration
nl: Logboek configuratie

en: Log FPS to file
nl: Log FPS naar bestand

en: Log the number of frames rendered per second to User/Logs/fps.txt. Use this feature when you want to measure the performance of Dolphin.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Log de hoeveelheid beelden gecreeerd per seconde naar User/Logs/fps.txt. Gebruik deze optie als je de prestaties van Dolphin wilt meten.\n
    \n
    Bij twijfel, ongeselecteerd laten.

en: Logger Outputs
nl: Logger Uitvoer

en: Logging
nl: Logboek Bijhouden

en: Lost connection to server!
nl: Verbinding met de server verloren!

en: M Button
nl: M Knop

en: MD5 mismatch
     %016llx%016llx != %016llx%016llx
nl: Verkeerde MD5
     %016llx%016llx != %016llx%016llx

en: MMU Speed Hack
nl: MMU Snelheids Hack

en: MadCatz Gameshark files(*.gcs)
nl: MadCatz Gameshark bestanden(*.gcs)

en: Main Stick
nl: Hoofd Knuppel

en: Makes distant objects more visible by removing fog, thus increasing the overall detail.
    Disabling fog will break some games which rely on proper fog emulation.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Maakt objecten op afstand meer zichtbaar door de mist te verwijderen.
    Het deactiveren van mist zal sommige spellen breken dat op correcte mist emulatie rekent.
    
    In geval van twijfel laat dit uitgevinkt.

en: Memcard already has a save for this title
nl: De geheugenkaart heeft al een save voor deze titel

en: Memcard already opened
nl: De geheugenkaart is al geopend

en: Memory Byte
nl: Geheugen Byte

en: Memory Card
nl: Geheugen Kaart

en: Memory Card Manager WARNING-Make backups before using, should be fixed but could mangle stuff!
nl: Geheugenkaart Manager Waarschuwing - Maak backups voor gebruik, het zou moeten werken

en: Memory Card filename in Slot %c is incorrect
    Region not specified
    
    Slot %c path was changed to
    %s
    Would you like to copy the old file to this new location?
nl: Geheugenkaart bestandsnaam in Slot %c is incorrect
    De regio is niet aangegeven
    
    De bestandslokatie van Slot %c is veranderd naar
    %s
    Wil je de oude bestanden naar de nieuwe lokatie kopiëren?

en: Memorycard filesize does not match the header size
nl: Het formaat van de geheugenkaart komt niet overeen met het formaat van de header.

en: Mic
nl: Microfoon

en: Misc
nl: Overig

en: Misc Settings
nl: Overige Instellingen

en: Modifier
nl: Aanpasser

en: Modify textures to show the format they're encoded in. Needs an emulation reset in most cases.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Pas textures aan om het formaat te weergeven waarin ze gecoderd zijn. Vereist een reset van de emulatie in meeste gevallen.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Monospaced font
nl: Niet-proportioneel (monospace) lettertype

en: Move the mouse pointer over an option to display a detailed description.
nl: Plaats de cursor over een optie om een gedetailleerde beschrijving weer te geven.

en: Multiply
nl: Vermenigvuldigen

en: NOTE: Stream size doesn't match actual data length
nl: Notitie: Steam grootte komt niet overeen met werkelijke lengte\n

en: NP Add
nl: NP Toevoegen

en: NP Decimal
nl: NP Decimaal

en: NP Delete
nl: NP Verwijderen

en: NP Divide
nl: NP Verdalen

en: NP Down
nl: NP Omlaag

en: NP End
nl: NP Einde

en: NP Equal
nl: NP Gelijk

en: NP Home
nl: NP Thuis

en: NP Insert
nl: NP Invoegen

en: NP Left
nl: NP Links

en: NP Multiply
nl: NP Vermenigvuldigen

en: NP Page Down
nl: NP Pagina Omlaang

en: NP Page Up
nl: NP Pagina Omhoog

en: NP Right
nl: NP Rechts

en: NP Separator
nl: NP Scheiding

en: NP Space
nl: NP Ruimte

en: NP Subtract
nl: NP Aftrekken

en: NP Up
nl: NP Omhoog

en: Name:
nl: Naam:

en: Name:
nl: Naam:

en: Native GCI files(*.gci)
nl: Native GCI-bestanden (*. GCI)

en: New Scan
nl: Nieuwe Scan

en: Next Page
nl: Volgende Pagina

en: Next Scan
nl: Volgende Scan

en: Nickname :
nl: Gebruikersnaam :

en: No Country (SDK)
nl: Geen land (SDK)

en: No ISOs or WADS found
nl: Geen ISOs of WADS gevonden.

en: No audio output
nl: Geen audio output

en: No banner file found for title  %s
nl: Geen banner gevonden voor titel  %s

en: No description available
nl: Geen omschrijving beschikbaar

en: No docking
nl: Geen docking

en: No file loaded
nl: Geen bestand geladen

en: No free dir index entries
nl: Geen vrije map indexes

en: No recorded file
nl: Geen opgenomen bestand

en: No save folder found for title %s
nl: Geen save map gevonden voor titel %s

en: None
nl: Geen

en: Norwegian Bokmaal
nl: Noorweegse Bokmaal

en: Not Equal
nl: Niet gelijk

en: Not Set
nl: Niet ingesteld

en: Not a Wii save or read failure for file header size %x
nl: Geen Wii save of het lezen van de grootte van bestandsheader %x is mislukt

en: Not connected
nl: Niet verbonden

en: Notes
nl: Opmerkingen

en: Notes:
nl: Opmerkingen:

en: Notice
nl: Opmerkingen

en: Number Of Codes:
nl: Aantal Codes:

en: Nunchuk Acceleration
nl: Nunchuk Acceleratie

en: Object Range
nl: Object Bereik

en: Off
nl: Uit

en: Offset:
nl: Afstand:

en: On-Screen Display Messages
nl: In-Scherm Berichtgeving

en: Online &Documentation
nl: Online & Documentatie

en: Only %d blocks available
nl: Er zijn maar %d blocks beschikaarr

en: Open &containing folder
nl: Open &bevattende map

en: Open Wii &save folder
nl: Open Wii &save map

en: Open file...
nl: Open Bestand...

en: OpenAL: can't create context for device %s
nl: OpenAL: Kan geen context aanmaken voor device %s

en: OpenAL: can't find sound devices
nl: OpenAL: Kan geen geluids devices vinden

en: OpenAL: can't open device %s
nl: OpenAL: Kan device %s niet openen

en: Opens the default (read-only) configuration for this game in an external text editor.
nl: Opent de standaard (alleen lezen) configuratie voor deze spel in een externe tekst editor.

en: Opens the user specified overrides in an external text editor.
nl: Opent de gebruiker gespecificeerde overschrijvingen in een externe tekst editor.

en: Options
nl: Opties

en: Orange
nl: Oranje

en: Order of files in the File Directory do not match the block order
    Right click and export all of the saves,
    and import the saves to a new memcard
nl: De volgorde van bestanden in de map komt niet overeen met de volgorde van blokken
    Rechts-klik en exporteer alle save bestanden,
    en importeer de saves naar een nieuwe geheugenkaart

en: Other
nl: Overige

en: Other client disconnected while game is running!! NetPlay is disabled. You manually stop the game.
nl: De andere client is losgekoppeld terwijl het spel draait!! NetPlay is uitgeschakeld. Je moet het spel handmatig stoppen.

en: Output
nl: Uitgang

en: P&lay Recording...
nl: Opname afspelen

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: Partition %i
nl: Partitie %i

en: Partition doesn't exist: %lu
nl: Patitie bestaat niet: %lu

en: Paths
nl: Pad

en: Pause
nl: Pauze

en: Pause at end of movie
nl: Pauze aan het eind van de film

en: Per-Pixel Lighting
nl: Per-Pixel Belichting

en: Perspective %d
nl: Perspectief %d

en: Play
nl: Speel

en: Play Recording
nl: Speel Opname

en: Play/Pause
nl: Spel/Pauze

en: Playable
nl: Speelbaar

en: Playback Options
nl: Terugspeel Opties

en: Players
nl: Spelers

en: Please confirm...
nl: Bevestig alsjeblieft...

en: Please create a perspective before saving
nl: Maak een perspectief voor het opslaan

en: Plus-Minus
nl: Ongeveer

en: Polish
nl: Pools

en: Port 1
nl: Poort 1

en: Port 2
nl: Poort 2

en: Port 3
nl: Poort 3

en: Port 4
nl: Poort 4

en: Port :
nl: Poort :

en: Portuguese
nl: Portugees

en: Portuguese (Brazilian)
nl: Portugees (Braziliaans)

en: Premature movie end in PlayController. %u + 8 > %u
nl: Vroegtijdige beeïndiging van filmpje in PlayController. %u + 8 > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u + %d > %u
nl: Vroegtijdige beeïndiging van filmpje in PlayWiimote. %u + %d > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u > %u
nl: Vroegtijdige beeïndiging van filmpje in PlayWiimote. %u > %u

en: Prev Page
nl: Vorige Pagina

en: Previous Page
nl: Vorige Pagina

en: Previous Value
nl: Vorige waarden

en: Profile
nl: Profiel

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Purge Cache
nl: Cache leegmaken

en: Question
nl: Vraag

en: Quit
nl: Stoppen

en: R Button
nl: R Knop

en: R-Analog
nl: R-Analoog

en: RUSSIA
nl: RUSLAND

en: Range
nl: Afstand

en: Read-only mode
nl: Alleen-lezen modus

en: Real
nl: Echt

en: Real Balance Board
nl: Echte Balance Board

en: Real Wiimote
nl: Echte Wiimote

en: Real Wiimotes
nl: Echte Wiimotes

en: Record
nl: Speel Opnemen

en: Record input
nl: Neem input op

en: Recording Info
nl: Opname Informatie

en: Recording Options
nl: Opname Opties

en: Red
nl: Rood

en: Red Left
nl: Rood Links

en: Red Right
nl: Rood Rechts

en: Reduces the amount of aliasing caused by rasterizing 3D graphics.
    This makes the rendered picture look less blocky.
    Heavily decreases emulation speed and sometimes causes issues.
    
    If unsure, select None.
nl: Vermindert de hoeveelheid aliasing veroorzaakt door rasteren 3D-graphics.
    Dit maakt de gerenderde afbeelding minder hoekig. 
    Vermindert de emulatie snelheid enorm, en kan soms problemen veroorzaken.
    
    In geval van twijfel selecteer Geen.

en: Refresh
nl: Ververs

en: Refresh List
nl: Lijst Verversen

en: Refresh game list
nl: Ververs de speellijst

en: Remove
nl: Verwijder

en: Render the scene as a wireframe.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Maak de scène als een wireframe.
    Dit is alleen handig voor debugging doeleinden.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Render to Main Window
nl: Geef weer op hoofdscherm

en: Reset
nl: Opnieuw

en: Results
nl: Resultaten

en: Return
nl: Enter

en: Revision:
nl: Revisie:

en: Right
nl: Rechts

en: Right Stick
nl: Rechter Stick

en: Run DSP LLE on a dedicated thread (not recommended: might cause freezes).
nl: Zet DSP LLE op een toegeweide thread (niet aangeraden omdat het freezes kan veroorzaken).

en: Russian
nl: Russisch

en: Sa&ve State
nl: S&la Staat Op

en: Safe
nl: Betrouwbaar

en: Save
nl: Opslaan

en: Save GCI as...
nl: Sla GCI op als...

en: Save Oldest State
nl: Sla oudste staat op

en: Save State
nl: Sla staat op

en: Save State Slot 1
nl: Sla Staat 1 Op

en: Save State Slot 10
nl: Sla Staat 10 op

en: Save State Slot 2
nl: Sla Staat 2 Op

en: Save State Slot 3
nl: Sla Staat 3 Op

en: Save State Slot 4
nl: Sla Staat 4 op

en: Save State Slot 5
nl: Sla Staat 5 Op

en: Save State Slot 6
nl: Sla Staat 6 Op

en: Save State Slot 7
nl: Sla Staat 7 Op

en: Save State Slot 8
nl: Sla Staat 8 Op

en: Save State Slot 9
nl: Sla Staat 9 op

en: Save State...
nl: Sla staat op als...

en: Save as...
nl: Opslaan als...

en: Save compressed GCM/ISO
nl: Sla gecomprimeerde GCM / ISO op

en: Save current perspective
nl: Sla huidige perspectief op

en: Save decompressed GCM/ISO
nl: Sla gedecomprimeerd GCM / ISO op

en: Savestate movie %s is corrupted, movie recording stopping...
nl: Save staat film %s is corrupt, het opnemen van de film is gestopt...

en: Scaled EFB Copy
nl: Geschaalde EFB Kopie

en: Scanning %s
nl: Scannen van %s

en: Scanning for ISOs
nl: Scannen voor ISO's

en: Scanning...
nl: Scannen...

en: Scroll Lock
nl: Scroll Slot

en: Search
nl: Zoeken

en: Search Filter
nl: Zoekfilter

en: Search Subfolders
nl: Zoeken in submappen

en: Search current Object
nl: Zoek huidige Object

en: Search for hex Value:
nl: Zoek naar hex Waarde:

en: Section %s not found in SYSCONF
nl: Sectie %s niet gevonden in SYSCONF

en: Select
nl: Selecteer

en: Select The Recording File
nl: Selecteer de opname Bestand

en: Select a Wii WAD file to install
nl: Selecteer een Wii WAD bestand om te installeren

en: Select a hardware adapter to use.
    
    If unsure, use the first one.
nl: Selecteer de te gebruiken hardware-adapter.
    
    In geval van twijfel, gebruik de eerste.

en: Select a save file to import
nl: Selecteer een save file om te importeren

en: Select floating windows
nl: Selecteer zwevende vensters

en: Select the file to load
nl: Selecteer het bestand om het te laden

en: Select the save file
nl: Selecteer het save - bestand

en: Select the state to load
nl: Selecteer de Staat om te laden

en: Select the state to save
nl: Selecteer de Staat om op te slaan

en: Select what aspect ratio to use when rendering:
    Auto: Use the native aspect ratio
    Force 16:9: Stretch the picture to an aspect ratio of 16:9.
    Force 4:3: Stretch the picture to an aspect ratio of 4:3.
    Stretch to Window: Stretch the picture to the window size.
    
    If unsure, select Auto.
nl: Selecteer welke beeldverhouding te gebruiken bij het renderen:
    Auto: Gebruik de native aspect ratio (4:3)
    Force 16:9: Strek de afbeelding baar een beeldverhouding van 16:9
    Force 4:3: Strek de afbeelding naar een beeldverhouding van 4:3
    Stretch naar het venster: Stretch de afbeelding naar je venster grootte.

en: Selected controller profile does not exist
nl: Geselecteerd controller profiel bestaat niet

en: Selected font
nl: Geselecteerde font

en: Selects the display resolution used in fullscreen mode.
    This should always be bigger than or equal to the internal resolution. Performance impact is negligible.
    
    If unsure, use your desktop resolution.
    If still unsure, use the highest resolution which works for you.
nl: Selecteert de weergave resolutie die wordt gebruikt in volledige scherm modus.
    Dit moet altijd groter of gelijk zijn dan de interne resolutie. Deze optie heeft weinig impact op de prestaties.
    
    In geval van twijfel, gebruik je desktop resolutie. 
    Als je nog steeds twijfelt, gebruik de hoogste resolutie die voor jou werkt.

en: Selects what graphics API to use internally.
    Direct3D 9 usually is the fastest one. OpenGL is more accurate though. Direct3D 11 is somewhere between the two.
    Note that the Direct3D backends are only available on Windows.
    
    If unsure, use Direct3D 11.
nl: Selecteer de intern te gebruiken grafische API.
    Direct3D 9 is meestal de snelste. OpenGL is echter nauwkeuriger. Direct3D 11 zit ergens tussenin.
    Let erop dat de Direct3D backends alleen op Windows beschikbaar zijn.
    
    In geval van twijfel gebruik Direct3D 11.

en: Selects what graphics API to use internally.
    Direct3D 9 usually is the fastest one. OpenGL is more accurate though. Direct3D 11 is somewhere between the two.
    Note that the Direct3D backends are only available on Windows.
    
    If unsure, use OpenGL.
nl: Selecteer de intern te gebruiken grafische API.
    Direct3D 9 is meestal de snelste. OpenGL is echter nauwkeuriger. Direct3D 11 zit ergens tussenin.
    Let erop dat de Direct3D backends alleen op Windows beschikbaar zijn.
    
    In geval van twijfel gebruik OpenGL.

en: Send
nl: Verzend

en: Sensor Bar Position:
nl: Sensor Bar Positie:

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Serbian
nl: Servisch

en: Serial Port 1 - This is the port which devices such as the net adapter use
nl: Serial Port 1 - Dit is de poort die apparaten zoals de net-adapter gebruiken

en: Set as &default ISO
nl: Ingesteld als &standaard ISO

en: Set as default Memcard %c
nl: Ingesteld als standaard memcard% c

en: SetARCode_IsActive: Index is greater than ar code list size %lu
nl: SetARCode_IsActive: Index is groter dan de grootte van de AR Code lijst %lu

en: Sets the latency (in ms).  Higher values may reduce audio crackling. OpenAL backend only.
nl: Zet de wachttijd (in ms). Hogere waarden kunnen krakende audio verminderen. Alleen voor OpenAL instellingen.

en: Settings...
nl: Instellingen...

en: SetupWiiMem: Cant create setting file
nl: SetupWiiMem: Kan het instellingen bestand niet aanmaken

en: Shake
nl: Schudden

en: Short Name:
nl: Korte Naam:

en: Shoulder Buttons
nl: Schouder Knoppen

en: Show &Console
nl: Toon &Console

en: Show &Log
nl: Toon &Log

en: Show &Statusbar
nl: Toon &Statusbar

en: Show &Toolbar
nl: Toon &Toolbar

en: Show Defaults
nl: Toon standaarden

en: Show Drives
nl: Toon Schijven

en: Show EFB Copy Regions
nl: Weergeef EFB Kopie Regios

en: Show FPS
nl: Toon FPS

en: Show France
nl: Toon Frans

en: Show GameCube
nl: Toon Gamecube

en: Show Input Display
nl: Toon Input Venster

en: Show Italy
nl: Toon Italië

en: Show JAP
nl: Toon JAP

en: Show Korea
nl: Toon Korea

en: Show Language:
nl: Toon Taal:

en: Show Log &Configuration
nl: Bekijk Log &Configuratie

en: Show PAL
nl: Toon PAL

en: Show Platforms
nl: Toon Platformen

en: Show Regions
nl: Toon Regio

en: Show Statistics
nl: Weergeef statistieken

en: Show Taiwan
nl: Toon Taiwan

en: Show USA
nl: Toon USA

en: Show Wad
nl: Toon Wad

en: Show Wii
nl: Toon Wii

en: Show a confirmation box before stopping a game.
nl: Toon een bevestigingsvenster voordat u stopt met een spel.

en: Show a message box when a potentially serious error has occurred.
    Disabling this may avoid annoying and non-fatal messages, but it may also mean that Dolphin suddenly crashes without any explanation at all.
nl: Toon een bericht wanneer er een mogelijk ernstige fout is opgetreden.
    Als je dit uitschakeld zie je geen irritante berichten, maar het betekend ook dat Dolphin spontaan uit kan vallen zonder enige reden.

en: Show first block
nl: Toon eerste blok

en: Show lag counter
nl: Toon vertragingsteller

en: Show messages on the emulation screen area.
    These messages include memory card writes, video backend and CPU information, and JIT cache clearing.
nl: Geef berichten weer op het emulatiescherm.\n
    Dit betreft berichten betreffende geheugenkaart schrijven, video instellingen, CPU informatie, en JIT cache verversing.

en: Show save blocks
nl: Toon save blocks

en: Show save comment
nl: Toon save commentaar

en: Show save icon
nl: Toon save icon

en: Show save title
nl: Toon save titel

en: Show the number of frames rendered per second as a measure of emulation speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Weergeef het aantal frames dat per seconde wordt gerendered als een meting van de emulatie snelheid,
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Show unknown
nl: Toon onbekend

en: Show various statistics.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Weergeef een aantal verschillende statistieken.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Sideways Wiimote
nl: Zijdelings Wiimote

en: Simplified Chinese
nl: Vereenvoudigd Chinees

en: Size
nl: Grootte

en: Skip BIOS
nl: Sla BIOS Over

en: Skip DCBZ clearing
nl: Sla het legen van DCBZ over

en: Skip EFB Access from CPU
nl: Sla EFB toegang van de CPU over

en: Slightly speeds up EFB to RAM copies by sacrificing emulation accuracy.
    Sometimes also increases visual quality.
    If you're experiencing any issues, try raising texture cache accuracy or disable this option.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Versnelt het EFB naar RAM kopiëren lichtelijk door de nauwkeurigheid van de emulatie op te offeren.
    Verbetert soms ook de beeldkwaliteit.
    Wanneer er enige problemen optreden, probeer dan de texture cache precisie te verhogen of schakel deze optie uit.
    
    Bij geval van twijfel ongemarkeerd laten.

en: Software Renderer
nl: Software Weergever

en: Software rendering is an order of magnitude slower than using the other backends.
    It's only useful for debugging purposes.
    Do you really want to enable software rendering? If unsure, select 'No'.
nl: Software Rendering is een heel stuk trager dan de andere backends.
    Het is alleen nuttig om te debuggen.
    Weet je zeker dat je software rendering aan wil zetten? In geval van twijfel, selecteer 'Nee'.

en: Sound Settings
nl: Geluids Instellingen

en: Sound backend %s is not valid.
nl: Geluids backend %s is niet juist.

en: Sound buffer creation failed: %s
nl: Het aanmaken van de geluids buffer  is mislukt: %s

en: Space
nl: Ruimte

en: Spanish
nl: Spaans

en: Specifies the resolution used to render at. A high resolution will improve visual quality a lot but is also quite heavy on performance and might cause glitches in certain games.
    "Multiple of 640x528" is a bit slower than "Window Size" but yields less issues. Generally speaking, the lower the internal resolution is, the better your performance will be.
    
    If unsure, select 640x528.
nl: Specificeert de resolutie die gebruikt wordt voor het renderen. Een hoge resolutie verbeterd de visuele kwaliteit enorm, maar zorgt voor een flinke deuk in de prestaties en kan glitches veroorzaken in sommige spellen.
    "Meervouden van 640x528" is een stuk trager dan "Venster Grootte" maar veroorzaakt minder problemen. Over het algemeen geld dat hoe lager de interne resolutie, hoe beter de prestaties.
    
    In geval van twijfel selecteer 640x528

en: Speed up Disc Transfer Rate
nl: Versnel Disc Transfer Rate

en: Square Stick
nl: Vierkante knuppel

en: Standard Controller
nl: Standaard Controller

en: Start &NetPlay
nl: Start &netplay

en: Start Re&cording
nl: Start Op&nemen

en: Start Recording
nl: Start Opnemen

en: State
nl: Staat

en: State Saves
nl: Opgeslage Staten

en: Steering Wheel
nl: Stuurwiel

en: Stick
nl: Knuppel

en: Store EFB copies in GPU texture objects.
    This is not so accurate, but it works well enough for most games and gives a great speedup over EFB to RAM.
    
    If unsure, leave this checked.
nl: Sla EFB kopieën op in GPU texture objecten.
    Dit is niet zo nauwkeurig, maar het werkt goed genoeg voor de meeste spellen en levert een flinke versnelling op ten opzichte van EFB naar RAM.
    
    Bij geval van twijfel gemarkeerd laten.

en: Stretch to Window
nl: Uitrekken naar Venster

en: Subtract
nl: Onttrekken

en: Successfully exported file to %s
nl: Bestand succesvol gexporteerd naar %s

en: Successfully imported save files
nl: Succesvol save games geimporteerd

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Swing
nl: Zwaai

en: Synchronize GPU thread
nl: Synchroniseer GPU thread

en: Synchronizes the GPU and CPU threads to help prevent random freezes in Dual Core mode. (ON = Compatible, OFF = Fast)
nl: Synchroniseert de GPU en CPU threads om willekeurige freezes te voorkomen in Dual Core modus. (Aan = Compatibel, Uit = Snel)

en: System Language:
nl: Systeem Taal:

en: TAS Input
nl: TAS Ingang

en: Table Left
nl: Linker Tabel

en: Table Right
nl: Rechter Tabel

en: Take Screenshot
nl: Neem een Schermafdruk

en: Texture Format Overlay
nl: Texture Formaat Overlay

en: The WAD has been installed successfully
nl: De WAD is succesvol geinstalleerd

en: The address is invalid
nl: Het adres is onjuist

en: The checksum was successfully fixed
nl: De checksum was met succes gefixt

en: The chosen directory is already in the list
nl: De gekozen map  is al in de lijst

en: The file %s already exists.
    Do you wish to replace it?
nl: Het bestand %s bestaat al.
    Wilt u het vervangen?

en: The file %s could not be opened for writing. Please check if it's already opened by another program.
nl: Het bestand %s kon niet worden geopend om te schrijven. Controleer of het niet open is in een ander programma.

en: The file %s was already open, the file header will not be written.
nl: Het bestand %s was al open, de bestands header zal niet worden weggeschreven.

en: The file you specified (%s) does not exist
nl: Het opgegeven bestand(%s) bestaat niet

en: The name can not be empty
nl: De naam mag niet leeg zijn

en: The name can not contain the character ','
nl: De naam mag niet het volgende teken bevatten ','

en: The resulting decrypted AR code doesn't contain any lines.
nl: De resulterende gedecodeerde AR code bevat geen regels.

en: The safer you adjust this, the less likely the emulator will be missing any texture updates from RAM.
    
    If unsure, use the rightmost value.
nl: Hoe veiliger je deze afstelt, hoe kleiner de kans is dat de emulator texture updates vanuit de RAM mist.
    
    Bij geval van twijfel de meest rechtse waarde gebruiken.

en: The save you are trying to copy has an invalid file size
nl: Het save bestand dat je probeert te kopiëren heeft een onjuiste bestands grootte

en: The selected language is not supported by your system. Falling back to system default.
nl: De geselecteerde taal wordt niet door je systeem ondersteund. Dolphin zal terugvallen op je systeems taal.

en: The server and client's NetPlay versions are incompatible!
nl: De NetPlay versie van de server en client zijn incompatibel!

en: The server is full!
nl: De server is vol!

en: The server responded: the game is currently running!
nl: De server reageerde: het spel draait al!

en: The server sent an unknown error message!
nl: De server verstuurde een onbekende foutmelding!

en: The specified file "%s" does not exist
nl: Het opgegeven bestand "%s" bestaat niet

en: The value is invalid
nl: De waarde is onjuist

en: Theme:
nl: Thema:

en: There must be a ticket for 00000001/00000002. Your NAND dump is probably incomplete.
nl: Er moet een ticket zijn voor 00000001/00000002. Je NAND dump is waarschijnlijk incompleet.

en: These settings override core Dolphin settings.
    Undetermined means the game uses Dolphin's setting.
nl: Deze instellingen overschrijven interne Dolphin instellingen.
    Onbepaald betekent dat het spel maakt gebruik van Dolphin's instellingen.

en: This action replay simulator does not support codes that modify Action Replay itself.
nl: Deze action replay simulator ondersteund geen codes die de Action Replay zelf aanpassen.

en: This could cause slow down in Wii Menu and some games.
nl: Dit kan leiden tot vertraging van het Wii-menu en een aantal games.

en: This feature allows you to change the game's camera.
    Move the mouse while holding the right mouse button to pan and while holding the middle button to move.
    Hold SHIFT and press one of the WASD keys to move the camera by a certain step distance (SHIFT+0 to move faster and SHIFT+9 to move slower). Press SHIFT+R to reset the camera.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Deze functie stelt je in staat de camera van het spel te veranderen. \n
    Houd de rechter muisknop ingedrukt en beweeg de muis om de camera te verschuiven.\n Houd SHIFT ingedrukt en druk op een van de WASD knoppen om de camera met een stap afstand te bewegen (SHIFT+0 om sneller- en SHIFT+9 om langzamer te bewegen). Druk SHIFT+R om de camera te resetten.\n
    \n
    Bij twijfel, ongeselecteerd laten.

en: This limits the game speed to the specified number of frames per second (full speed is 60 for NTSC and 50 for PAL). Alternatively, use Audio to throttle using the DSP (might fix audio clicks but can also cause constant noise depending on the game).
nl: Dit limiteert de emulatie snelheid naar de gespecificeerde frames per seconde. (NTSC: 60, PAL: 50). Gebruik Audio om het te limiteren met behulp van de DSP (kan het klikkend geluid verhelpen, maar kan ook constant lawaai ten gevolge hebben, afhankelijk van welk spel gespeelt wordt).

en: This splits the Video and CPU threads, so they can be run on separate cores.
    Causes major speed improvements on PCs with more than one core, but can also cause occasional crashes/glitches.
nl: Dit splitst de Video-en CPU-threads, zodat ze kunnen worden uitgevoerd op afzonderlijke cores.
    Leidt tot grote snelheid verbeteringen op pc's met meer dan een kern, maar kan ook leiden tot crashes / glitches zo nu en dan.

en: This will let you Manually Edit the INI config file
nl: Dit laat je handmatig het INI configuratie bestand wijzigen

en: Threshold
nl: Drempelwaarde

en: Tilt
nl: Kantelen

en: Title
nl: Titel

en: To
nl: Naar

en: Toggle All Log Types
nl: Zet Alle Log Types Aan

en: Toggle Aspect Ratio
nl: Schakel beeldverhouding

en: Toggle EFB Copies
nl: Schakel EFB kopieën

en: Toggle Fog
nl: Schakel fog

en: Toggle Fullscreen
nl: Volledig Scherm Inschakelen

en: Toggle IR
nl: Schakel IR

en: Top
nl: Boven

en: Traditional Chinese
nl: Chinees (Traditioneel)

en: Tried to load an unknown file type.
nl: Poging tot het laden van een onbekend bestands type.

en: Triggers
nl: Trekkers

en: Trying to read from invalid SYSCONF
nl: Poging tot het inlezen van een ongeldige SYSCONF

en: Trying to read from invalid SYSCONF
    Wiimote bt ids are not available
nl: Poging tot het inlezen van een ongeldige SYSCONF
    Wiimote bt ids zijn niet beschikbaar

en: Turkish
nl: Turks

en: Turntable
nl: Draaischijf

en: UNKNOWN
nl: ONBEKEND

en: UNKNOWN_%02X
nl: ONBEKEND_%02X

en: Unable to create patch from given values.
    Entry not modified.
nl: Niet mogelijk om patch te creëren vanuit de gegeven waardes.\n
    Entry niet aangepast.

en: Unable to parse line %lu of the entered AR code as a valid encrypted or decrypted code.  Make sure you typed it correctly.
    Would you like to ignore this line and continue parsing?
nl: Niet in staat om regel %lu van de ingevoerde AR code te verwerken als een geldige gecodeerde of gedecodeerde code. Controleer of je deze op de juiste manier hebt ingevoerd. 
    Wil je deze regel negeren en verder gaan met verwerken?

en: Undefined %i
nl: Onbepaalde %i

en: Undo Load State
nl: Ongedaan maken van Load staat

en: Undo Save State
nl: Save staat ongedaan maken

en: Unexpected 0x80 call? Aborting...
nl: Onverwachtte 0x80 fout? Annuleren...

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unknown DVD command %08x - fatal error
nl: Onbekend DVD commando %08x - fatale fout

en: Unknown command 0x%08x
nl: Onbekende commando 0x%08x

en: Unknown entry type %i in SYSCONF (%s@%x)!
nl: Onbekende vermeldingstype %i in SYSCONF (%s@%x)!

en: Unknown message received with id : %d
nl: Onbekend bericht ontvangen met id : %d

en: Unknown message with id:%d received from player:%d Kicking player!
nl: Onbekend bericht ontvagen met id : %d ontvangen van speler: %d Speler eruitgeschopt!

en: Up
nl: Omhoog

en: Upright Wiimote
nl: Wiimote rechtop

en: Use EuRGB60 Mode (PAL60)
nl: Gebruik EuRGB60 Mode (PAL60)

en: Use Fullscreen
nl: Gebruik &Volledig Scherm

en: Use Hex
nl: Gebruik Hex

en: Use Panic Handlers
nl: Gebruik Panic Handlers

en: Use a less accurate algorithm to calculate depth values.
    Causes issues in a few games but might give a decent speedup.
    
    If unsure, leave this checked.
nl: Gebruikt een minder accurate algoritme om de diepte waardes te calculeren.
    Kan problemen in een paar spellen geven, maar geeft een redelijke speedup.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Use multiple threads to decode textures.
    Might result in a speedup (especially on CPUs with more than two cores).
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Gebruik meerdere threads om textures te decoderen. 
    Kan voor betere prestaties zorgen (vooral op CPUs met meer dan twee cores).
    
    In geval van twijfel ongemarkeerd laten.

en: Uses unsafe operations to speed up vertex streaming in OpenGL. There are no known problems on supported GPUs, but it will cause severe stability and graphical issues otherwise.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Gebruikt onveilige operaties om de vertex streaming te versnellen in OpenGL. Er zijn geen problemen op ondersteunde GPU's, maar het kan voor stabiliteits- en grafische problemen zorgen.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Usually if shader compilation fails, an error message is displayed.
    However, one may skip the popups to allow interruption free gameplay by checking this option.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Als shader compilatie mislukt wordt gebruikelijk een foutmelding weergeven.
    Men kan echter de popups overslaan zodat je zonder interrupties kan spelen door deze optie in te schakelen. 
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Utility
nl: Hulpprogramma

en: Value
nl: Waarde

en: Value:
nl: Waarde:

en: Value:
nl: Waarde:

en: Verbosity
nl: Breedsprakigheid

en: Virtual
nl: Virtueel

en: WAD installation failed: error creating %s
nl: WAD installatie mislukt: fout bij het creëren van %s

en: WAD installation failed: error creating ticket
nl: WAD installatie mislukt: fout bij het creëren van ticket

en: Wait for vertical blanks in order to reduce tearing.
    Decreases performance if emulation speed is below 100%.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: Wacht op vertical blanks om het scheuren te voorkomen. 
    Verlaagt de prestaties als de emulatie snelheid onder 100% is.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Warning - starting DOL in wrong console mode!
nl: Waarschuwing - DOL wordt in de verkeerde console mode gestart!

en: Warning - starting ELF in wrong console mode!
nl: Waarschuwing - ELF  wordt in de verkeerde console mode gestart!

en: Warning - starting ISO in wrong console mode!
nl: Waarschuwing - ISO wordt in de verkeerde console mode gestart!

en: Warning! it is advised to backup all files in the folder:
    %s
    Do you wish to continue?
nl: Waarschuwing! het wordt geadviseerd om een backup te maken van alle bestanden in map: 
    %s
    Weet je zeker dat je door wil gaan?

en: Warning: This will overwrite any existing saves that are in the folder:
    %s
    and have the same name as a file on your memcard
    Continue?
nl: Waarschuwing: Dit zal bestaande saves overschrijven in de map: 
    %s
    en heeft dezelfde naam als een bestand op je geheugenkaart
    Doorgaan?

en: Warning: You loaded a save that's after the end of the current movie. (byte %u > %u) (frame %u > %u). You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off.
nl: Waarschuwing: Je hebt een save geladen van na het huidige filmpje. (byte %u > %u) (frame %u > %u). Je dient een andere save te laden voordat je verder gaat, of deze staat laden met alleen-lezen uitgeschakeld.

en: Warning: You loaded a save whose movie mismatches on byte %d (0x%X). You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off. Otherwise you'll probably get a desync.
nl: Waarschuwing: Je hebt een save geladen waarvan het filmpje niet overeenkomt op byte %d (0x%X). Je dient een andere save te laden voordat je verder gaat, of deze staat laden met alleen-lezen uitgeschakeld. Anders zullen er waarschijnlijk synchronisatie problemen optreden.

en: Warning: You loaded a save whose movie mismatches on frame %d. You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off. Otherwise you'll probably get a desync.
    
    More information: The current movie is %d frames long and the savestate's movie is %d frames long.
    
    On frame %d, the current movie presses:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
    
    On frame %d, the savestate's movie presses:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
nl: Waarschuwing: Je hebt een save geladen waarvan het filmpje niet overeenkomt op frame %d. Je dient een andere save te laden voordat je verder gaat, of deze staat laden met alleen-lezen uitgeschakeld. Anders zullen er waarschijnlijk synchronisatie problemen optreden.\n
    \n
    Meer informatie: Het huidige filmpje is %d frames lang en het filmpje in de savestate is %d frames lang.\n
    \n
     Op frame %d, levert het huidige filmpje:\n
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DOmhoog=%d, DOmlaag=%d, DLinks=%d, DRechts=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnaloogX=%d, AnaloogY=%d, CX=%d, CY=%d\n
    \n
    Op frame %d, levert het filmpje in de savestate:\n
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DOmhoog=%d, DOmlaag=%d, DLinks=%d, DRechts=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnaloogX=%d, AnaloogY=%d, CX=%d, CY=%d

en: WaveFileWriter - file not open.
nl: WaveFileWriter - bestand niet open.

en: Widescreen Hack
nl: Breedbeeld Hack

en: Width
nl: Breedte

en: Wii NAND Root:
nl: Wii NAND basismap:

en: Wii save files (*.bin)|*.bin
nl: Wii save bestanden (*.bin)|*.bin

en: WiiWAD: Could not read from file
nl: WiiWAD: Kon het bestand niet lezen

en: Wiimote settings
nl: Wiimote instellingen

en: Windows Left
nl: Venster Links

en: Windows Menu
nl: Venster Menu

en: Windows Right
nl: Venster Rechts

en: Word Wrap
nl: Regelafbreking

en: Working...
nl: Werken...

en: Write memcards (GC)
nl: Schrijf memcards (GC)

en: Write to Console
nl: Schrijf naar Console

en: Write to Debugger
nl: Schrijf naar Fouthersteller

en: Write to File
nl: Schrijf naar Bestand

en: Write to Window
nl: Schrijf naar venster

en: XAudio2 CreateSourceVoice failed: %#X
nl: XAudio2 CreateSourceVoice is mislukt: %#X

en: XAudio2 init failed: %#X
nl: XAudio2 initialisatie mislukt: %#X

en: XAudio2 master voice creation failed: %#X
nl: XAudio2 master voice creatie mislukt: %#X

en: XF reg
nl: XF Reg

en: Yellow
nl: Geel

en: You are using a free DSP ROM made by the Dolphin Team.
    All Wii games will work correctly, and most GC games should also work fine, but the GBA/IPL/CARD UCodes will not work.
nl: Je gebruikt een gratis DSP ROM gemaakt door de Dolphin team.
    Alle Wii spellen en de meeste Gamecube spellen zullen correct werken, maar de GBA/IPL/CARD UCodes zullen niet werken.

en: You are using an old free DSP ROM made by the Dolphin Team.
    Only games using the Zelda UCode will work correctly.
nl: Je maakt gebruik van een gratis DSP ROM gemaakt door de Dolphin team.
    Alleen Zelda UCode spellen zullen hier goed mee werken.

en: You can't close panes that have pages in them.
nl: U kunt geen panelen sluiten die paginas bevatten.

en: You must choose a game!!
nl: Je moet een spel kiezen!

en: You must enter a name!
nl: Je moet een naam invoeren!

en: You must enter a valid decimal, hexadecimal or octal value.
nl: Je moet een juiste decimale, hexadecimale of octale waarde opgeven

en: You must enter a valid profile name.
nl: Je moet een geldige profiel naam invoeren!

en: You must restart Dolphin in order for the change to take effect.
nl: Je moet Dolphin herstarten voordat deze optie effect zal hebben.

en: Your DSP ROMs have incorrect hashes.
    Would you like to stop now to fix the problem?
    If you select "No", audio might be garbled.
nl: Jouw DSP ROMS hebben incorrecte hashes.
    Wil je nu stoppen om het probleem op te lossen?
    Als je "Nee" selecteert kan het geluid vervromd klinken.

en: Your GCM/ISO file seems to be invalid (invalid country).
    Continue with PAL region?
nl: Je GCM/ISO bestand lijkt ongeldig (ongeldig land).
    Doorgaan met PAL regio?

en: Your SYSCONF file is the wrong size.
    It should be 0x%04x (but is 0x%04llx)
    Do you want to generate a new one?
nl: Je SYSCONF bestand heeft een onjuiste grootte. 
    Het zou 0x%04x moet zijn, maar is 0x%04llx 
    Wil je een nieuwe genereren?

en: Zero 3 code not supported
nl: Zero 3 code niet ondersteund

en: Zero code unknown to dolphin: %08x
nl: Zero code onbekend voor Dolphin: %08x

en: [ waiting ]
nl: [ wachten ]

en: [BROKEN]
    Highlight regions the EFB was copied from.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: [KAPOT]
    Toont de regios waar de EFB vanaf was gekopieerd.
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: [Custom]
nl: [Aangepast]

en: [EXPERIMENTAL]
    Aims to speed up emulation by offloading texture decoding to the GPU using the OpenCL framework.
    However, right now it's known to cause texture defects in various games. Also it's slower than regular CPU texture decoding in most cases.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: [EXPERIMENTEEL]
    Probeert de emulatie te versnellen door texture decodering via de GPU te doen door gebruik te maken van de OpenCL framework.
    Het veroorzaakt echter texture defecten in verschillende spellen. Het is ook trager dan normale CPU texture decoding in veel gevallen. 
    
    In geval van twijfel ongemarkeerd laten.

en: [EXPERIMENTAL]
    Speeds up emulation a bit by caching display lists.
    Possibly causes issues though.
    
    If unsure, leave this unchecked.
nl: [EXPERIMENTEEL]
    Versnelt emulatie een beetje door display lijsten te cachen.
    Veroorzaakt wellicht probleem. 
    
    In geval van twijfel leeg laten.

en: apploader (.img)
nl: applader (.img)

en: iCacheJIT: Reading Opcode from %x. Please report.
nl: iCacheJIT: Lezen van Opcode vanaf %x. Graag rapporteren.

en: unknown flavor %d (expected %d)
nl: onbekende flavor %d (verwacht %d)

en: unknown message received
nl: onbekende bericht ontvangen

en: wxExecute returned -1 on application run!
nl: wxExecute retourneerde -1 bij het draaien van de applicatie!

en: zFar Correction:
nl: zVer correctie:

en: zNear Correction:
nl: zDichtbij correctie:

en: | OR
nl: | OF
