Dolphin Emulator - en to tr translation catalogue (1096 entries)

en:  (too many to display)
tr: (Göstermek için çok fazla)

en:  Game :
tr: Oyun :

en: ! NOT
tr: ! YOK

en: "%s" does not exist.
     Create a new 16MB Memcard?
tr: "%s" bulunamadı.
    16MB'lık yeni bir hafıza kartı oluşturulsun mu?

en: "%s" is an invalid GCM/ISO file, or is not a GC/Wii ISO.
tr: "%s" hatalı bir GCM veya ISO dosyası, veya herhangi bir GC veya Wii kalıbı değil.

en: %1$sCopy%1$s
tr: %1$sKopyala%1$s

en: %s already exists, overwrite?
tr: %s zaten var, üzerine yazılsın mı?

en: %s failed to be scrubbed. Probably the image is corrupt.
tr: %s küçültülemedi. Kalıp dosyası bozuk olabilir.

en: %s failed to load as a memorycard 
     Card file size is invalid (0x%x bytes)
tr: %s hafıza kart dosyası olarak yüklenemedi 
    Kart dosyası boyutu hatalı (0x%x bayt)

en: %s failed to load as a memorycard 
     Card size is invalid (0x%x bytes)
tr: %s hafıza kartı olarak yüklenemedi 
    Kart boyutu hatalı (0x%x bayt)

en: %s failed to load as a memorycard 
    file is not large enough to be a valid memory card file (0x%x bytes)
tr: %s hafıza kartı olarak yüklenemedi. 
    Dosya geçerli bir hafıza kartı dosyası olabilmek için çok küçük (0x%x bayt)

en: %s failed to open
tr: %s açılamadı

en: %s failed: kr=%x
tr: %s başarısız: kr=%x

en: %s is a 0 byte file
tr: %s dosyasının boyutu 0 bayt'tır.

en: %s is already compressed! Cannot compress it further.
tr: %s zaten sıkıştırılmış! Tekrar sıkıştırmayı denemeyin!

en: %s is too long for the filename, max chars is 45
tr: %s adı çok uzun, izin verilen en fazla 45 karakterdir.

en: %sDelete%s
tr: %sSil%s

en: %sExport GCI%s
tr: %sGCI Ver%s

en: %sImport GCI%s
tr: %sGCI Al%s

en: %u Free Blocks; %u Free Dir Entries
tr: %u Boş Blok; %u Boş Dizin Girişi

en: && AND
tr: && VE

en: &About...
tr: Hakkında... (&A)

en: &Boot from DVD Drive...
tr: DVD Sürücüden Önyükle... (&B)

en: &Breakpoints
tr: Kesme noktaları (&B)

en: &Browse for ISOs...
tr: Kalıplara Gözat... (&B)

en: &Cheats Manager
tr: Hile Yöneti&cisi

en: &DSP Settings
tr: Ses Ayarları (&D)

en: &Delete ISO...
tr: Kalıbı Sil... (&D)

en: &Delete selected ISOs...
tr: Seçilen Kalıpları Sil... (&D)

en: &Emulation
tr: &Emülasyon

en: &File
tr: Dosya (&F)

en: &Frame Advance
tr: Gelişmiş Kareleme (&F)

en: &Fullscreen
tr: Tam Ekran (&F)

en: &Graphics Settings
tr: &Görüntü Ayarları

en: &Help
tr: Yardım (&H)

en: &Hotkey Settings
tr: Tuş ayarları (&H)

en: &Load State
tr: Durumu Yük&le

en: &Memcard Manager (GC)
tr: GC Hafıza Kartı Yönetici (&M)

en: &Memory
tr: Hafıza (&M)

en: &Open...
tr: Aç...(&O)

en: &Options
tr: Seçenekler (&O)

en: &Pause
tr: Duraklat (&P)

en: &Play
tr: Oynat (&P)

en: &Properties
tr: Özellikler (&P)

en: &Read-only mode
tr: Salt okunu&r mod

en: &Refresh List
tr: Listeyi Yenile (&R)

en: &Registers
tr: Kayıtla&r

en: &Reset
tr: Sıfı&rla

en: &Sound
tr: &Ses

en: &Stop
tr: Durdur (&S)

en: &Tools
tr: Araçlar (&T)

en: &Video
tr: Görüntü (&V)

en: &View
tr: Görünüm (&V)

en: &Wiimote Settings
tr: &Wiimote Ayarları

en: (UNKNOWN)
tr: (BİLİNMEYEN)

en: (off)
tr: (kapalı)

en: + ADD
tr: + EKLE

en: 1.5x Native (960x792)
tr: Orjinalin 1.5 katı (960x792)

en: 1x Native (640x528)
tr: Orjinalin 1 katı (640x528)

en: 2.5x Native (1600x1320)
tr: Orjinalin 2.5 katı (1600x1320)

en: 2x Native (1280x1056)
tr: Orjinalin 2 katı (1280x1056)

en: 3x Native (1920x1584)
tr: Orjinalin 3 katı (1920x1584)

en: 4x Native (2560x2112)
tr: Orjinalin 4 katı (2560x2112)

en: <Insert name here>
tr: <Adı buraya ekleyin>

en: <No resolutions found>
tr: <Çözünürlük bulunamadı>

en: <Nothing>
tr: <Hiçbir şey>

en: <Press Key>
tr: <Tuşa Basın>

en: <System>
tr: <Sistem>

en: A NetPlay window is already open!!
tr: Bir NetPlay penceresi zaten açık!

en: A game is not currently running.
tr: Bir oyun şu anda düzgün çalışmıyor.

en: AR Codes
tr: AR Kodları

en: About Dolphin
tr: Dolphin Hakkında

en: Acceleration
tr: Hızlandırma

en: Accuracy:
tr: Doğruluk:

en: Accurately emulate EFB copies.
    Some games depend on this for certain graphical effects or gameplay functionality.
    
    If unsure, check EFB to Texture instead.
tr: EFB kopya emülasyonunun gerçekçiliğini artırır. 
    Bazı oyunlarda belirli görsel efektler için bu ayarın açık olması gerekir. 
    
    Emin değilseniz, bunun yerine EFB'den Doku'ya seçeneğini işaretleyin.

en: Action
tr: Eylem

en: Action Replay Code Decryption Error:
    Parity Check Failed
    
    Culprit Code:
    %s
tr: Action Replay Kodu Şifre Çözme Hatası:
    Parite Denetimi Başarısız
    
    Suçlu Kod:
    %s

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Add Code (%s)
tr: Action Replay Hatası: Kod eklemede (%08x : adres = %08x) hatalı boyut (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Fill and Slide (%s)
tr: Action Replay Hatası: Doldurma ve kaydırmada (%08x : adres = %08x) hatalı boyut (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Ram Write And Fill (%s)
tr: Action Replay Hatası: Anabellek yazma ve doldurmasında (%08x : adres = %08x) hatalı boyut (%s)

en: Action Replay Error: Invalid size (%08x : address = %08x) in Write To Pointer (%s)
tr: Action Replay Hatası: İşaretleyiciye yazarken (%08x : address = %08x) hatalı boyut (%s)

en: Action Replay Error: Invalid value (%08x) in Memory Copy (%s)
tr: Action Replay Hatası: Hafıza kopyalamada (%08x) hatalı değer (%s)

en: Action Replay Error: Master Code and Write To CCXXXXXX not implemented (%s)
    Master codes are not needed. Do not use master codes.
tr: Action Replay Hatası: Ana Kod ve CCXXXXXX kodu uygulanamadı (%s)
    Ana kodlar gerekli değil. Ana kodları kullanmayın.

en: Action Replay Error: invalid AR code line: %s
tr: Action Replay Hatası: Hatalı AR kod satırı: %s

en: Action Replay: Conditional Code: Invalid Size %08x (%s)
tr: Action Replay: Şartlı Kod: Hatalı Boyut %08x (%s)

en: Action Replay: Invalid Normal Code Type %08x (%s)
tr: Action Replay: Hatalı Normal Kod Türü %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code %i: Invalid subtype %08x (%s)
tr: Action Replay: Normal Kod %i: Hatalı alt tür %08x (%s)

en: Action Replay: Normal Code 0: Invalid Subtype %08x (%s)
tr: Action Replay: Normal Kod 0: Hatalı alt tür %08x (%s)

en: Adapter:
tr: Dönüştürücü:

en: Add
tr: Ekle

en: Add ActionReplay Code
tr: Action Replay Kodu Ekle

en: Add Patch
tr: Yama Ekle

en: Add new pane
tr: Bölme ekle

en: Add...
tr: Ekle...

en: Address :
tr: Adres :

en: Adds the specified value to zFar Parameter.
    Two ways to express the floating point values.
    Example: entering ''200'' or ''0.0002'' directly, it produces equal effects, the acquired value will be ''0.0002''.
    Values: (0->+/-Integer) or (0->+/-FP[6 digits of precision])
    
    NOTE: Check LogWindow/Console for the acquired values.
tr: zFar Parametresine belirli bir değer ekler.
    Değişken nokta değerlerini ifade etmenin 2 yolu vardır.
    Örneğin: ''200'' veya ''0.0002'' gibi doğrudan değer girmek, eşit etki gösterir, ulaşılan değer ''0.0002'' olur.
    Değerler: (0->+/-Tam Sayı) veya (0->+/-FP[doğruluğun 6 rakamı])
    
    NOT: Ulaşılan değerler için Giriş Penceresi veya Konsolu denetleyin.

en: Adds the specified value to zNear Parameter.
    Two ways to express the floating point values.
    Example: entering ''200'' or ''0.0002'' directly, it produces equal effects, the acquired value will be ''0.0002''.
    Values: (0->+/-Integer) or (0->+/-FP[6 digits of precision])
    
    NOTE: Check LogWindow/Console for the acquired values.
tr: zNear Parametresine belirli bir değer ekler.
    Değişken nokta değerlerini ifade etmenin 2 yolu vardır.
    Örneğin: ''200'' veya ''0.0002'' gibi doğrudan değer girmek, eşit etki gösterir, ulaşılan değer ''0.0002'' olur.
    Değerler: (0->+/-Tam Sayı) veya (0->+/-FP[doğruluğun 6 rakamı])
    
    NOT: Ulaşılan değerler için Giriş Penceresi veya Konsolu denetleyin.

en: Adjust the analog control pressure required to activate buttons.
tr: Düğmeleri etkinleştirmek için gerekli olan analog denetim basıncını ayarlayın.

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced Settings
tr: Gelişmiş Ayarlar

en: All GC/Wii files (elf, dol, gcm, iso, wbfs, ciso, gcz, wad)
tr: Tüm GC/Wii dosyaları (elf, dol, gcm, iso, wbfs, ciso, gcz, wad)

en: All GC/Wii images (gcm, iso, wbfs, ciso, gcz)
tr: Tüm GC/Wii kalıpları (gcm, iso, wbfs, ciso, gcz)

en: All Gamecube GCM files (gcm)
tr: Tüm GameCube GCM Dosyaları (gcm)

en: All Save States (sav, s##)
tr: Tüm Kayıtlı Oyunlar (sav,s##)

en: All Wii ISO files (iso)
tr: Tüm Wii kalıpları (iso)

en: All compressed GC/Wii ISO files (gcz)
tr: Tüm sıkıştırılan GC/Wii kalıpları (gcz)

en: All files (*.*)|*.*
tr: Tüm dosyalar (*.*)|*.*

en: Analyze
tr: Analiz et

en: Angle
tr: Açı

en: Anisotropic Filtering:
tr: Filtreleme:

en: Anti-Aliasing:
tr: Keskinleştirme:

en: Apploader is the wrong size...is it really an apploader?
tr: Apploader boyutu yanlış. Bu gerçekten bir apploader mı?

en: Apploader unable to load from file
tr: Apploader dosyadan yüklenemiyor.

en: Apply
tr: Uygula

en: Apply a post-processing effect after finishing a frame.
    
    If unsure, select (off).
tr: Çerçevelerden sonra geç işleme etkisi uygula. 
    
    Emin değilseniz, kapalı seçin.

en: Arabic
tr: Arapça

en: Are you sure you want to delete "%s"?
tr: "%s" dosyasını silmek istiyor musunuz?

en: Are you sure you want to delete these files?
    They will be gone forever!
tr: Bu dosyaları gerçekten silmek istiyor musunuz?
    Silindikten sonra bu dosyaları geri döndüremezsiniz!

en: Are you sure you want to delete this file?  It will be gone forever!
tr: Bu dosyayı gerçekten silmek istiyor musunuz? Silindikten sonra bu dosyaları geri döndüremezsiniz!

en: Arm JIT (experimental)
tr: Arm JIT (deneysel)

en: Aspect Ratio:
tr: En-boy Oranı:

en: At least one pane must remain open.
tr: En az bir bölme açık kalmalıdır.

en: Audio
tr: Ses

en: Audio Backend:
tr: Ses Çözücüsü:

en: AudioCommon: Error opening AO device.
tr: AudioCommon: AO sürücüyü açarken hata.

en: Auto
tr: Otomatik

en: Auto (Multiple of 640x528)
tr: Otomatik (640x528'in katları)

en: Auto (Window Size)
tr: Otomatik (Pencere Boyutu)

en: Auto adjust Window Size
tr: Pencere Boyutunu Otomatik Ayarla

en: Automatically adjusts the window size to your internal resolution.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Pencere boyutunu iç çözünürlüğünüze göre otomatik olarak ayarlar. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: BP register
tr: BP kaydı

en: Back
tr: Geri

en: Backend Settings
tr: Çözücü Ayarları

en: Backend:
tr: Çözücü:

en: Background Input
tr: Arkaplanda Giriş

en: Backward
tr: Geri

en: Bad File Header
tr: Kötü Dosya Başı

en: Banner
tr: Afiş

en: Banner Details
tr: Afiş Ayrıntıları

en: Banner:
tr: Afiş:

en: Bar
tr: Çubuk

en: Basic
tr: Temel

en: Basic Settings
tr: Temel Ayarlar

en: Block Allocation Table checksum failed
tr: Blok Ayırma Tablosu sağlaması başarısız.

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Blue
tr: Mavi

en: Blue Left
tr: Mavi Sol

en: Blue Right
tr: Mavi Sağ

en: Bottom
tr: Alt

en: Bound Controls: %lu
tr: Bağlı Denetimler: %lu

en: Broken
tr: Bozuk

en: Browse
tr: Gözat...

en: Browse for a directory to add
tr: Eklemek için bir klasöre gözat

en: Browse for an ISO directory...
tr: Bir kalıp konumu için gözat...

en: Browse for output directory
tr: Çıkış klasörü için gözat

en: Buffer:
tr: Tampon:

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: C Stick
tr: C Çubuğu

en: C-Stick
tr: C Çubuğu

en: CP reg
tr: CP kaydı

en: CPU Emulator Engine
tr: CPU Emülatör Motoru

en: Cache Display Lists
tr: Görüntü Listelerini Önbellekle

en: Calculate lighting of 3D graphics per-pixel rather than per vertex.
    Decreases emulation speed by some percent (depending on your GPU).
    This usually is a safe enhancement, but might cause issues sometimes.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: 3 Boyutlu görüntülerin aydınlatılmasını vertex yerine piksel olarak hesaplar. 
    Emülasyon hızını (GPU'ya bağlı olarak) biraz düşürebilir. 
    Bu genelde güvenlidir, ama bazen sorunlara neden olabilir. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Can't find WiiMote by connection handle %02x
tr: Sap bağlantısı ile Wiimote bulunamadı: %02x

en: Can't read from DVD_Plugin - DVD-Interface: Fatal Error
tr: DVD Eklentisinden okunamıyor - DVD-Arabirimi : Önemli Hata

en: Cancel
tr: İptal

en: Cannot open %s
tr: %s açılamadı.

en: Cannot unregister events with events pending
tr: Bekleyen olaylardan dolayı olaylar kayıttan kaldırılamıyor.

en: Cannot use that file as a memory card.
    %s
    is not a valid gamecube memory card file
tr: Bu dosya bir hafıza kartı olarak kullanılamıyor.
    %s
    Geçerli bir Gamecube hafıza kartı dosyası değil.

en: Cannot use that file as a memory card.
    Are you trying to use the same file in both slots?
tr: Bu dosya bir hafıza kartı olarak kullanılamıyor.
    2 slot için de aynı dosyayı deniyor olabilir misiniz?

en: Caps Lock
tr: Büyük Harf Kilidi

en: Catalan
tr: Katalanca

en: Center
tr: Merkez

en: Change
tr: Değiştir

en: Change &Disc...
tr: &Diski Değiştir

en: Change Disc
tr: Diski Değiştir

en: Change Game
tr: Oyunu Değiştir

en: Change the language of the user interface.
    Requires restart.
tr: Kullanıcı arabiriminin dilini değiştirin. 
    Yeniden başlatma gerektirir.

en: Changes sign to zFar Parameter (after correction)
tr: zFar Parametresinin işaretini değiştirir (düzeltme sonrası)

en: Changes sign to zNear Parameter (after correction)
tr: zNear Parametresinin işaretini değiştirir (düzeltme sonrası)

en: Changing this will have no effect while the emulator is running!
tr: Emülatör çalışırken değiştirirseniz herhangi bir etkisini göremezsiniz!

en: Chat
tr: Sohbet

en: Cheat Code
tr: Hile Kodu

en: Cheat Search
tr: Hile Arama

en: Cheats Manager
tr: Hile Yöneticisi

en: Check Partition Integrity
tr: Bölüm Düzgünlüğünü Denetle

en: Checking integrity...
tr: Düzgünlük denetleniyor...

en: Chinese (Simplified)
tr: Çince (Basit)

en: Chinese (Traditional)
tr: Çince (Geleneksel)

en: Choose a DVD root directory:
tr: DVD kök dizinini seçin:

en: Choose a NAND root directory:
tr: NAND kök dizinini seçin:

en: Choose a default ISO:
tr: Varsayılan kalıbı seçin:

en: Choose a directory to add
tr: Eklemek için bir konum seçin

en: Choose a file to open
tr: Açmak için bir dosya seçin

en: Choose a memory card:
tr: Bir hafıza kartı seçin:

en: Choose file to use as apploader: (applies to discs constructed from directories only)
tr: Apploader olarak bir dosya seçin: (Sadece konumlardan yapılan disklere uygulanır)

en: Choose the folder to extract to
tr: Genişletmek için bir klasör seçin

en: Circle Stick
tr: Çember Çubuk

en: Classic
tr: Klasik

en: Clear
tr: Temizle

en: Client disconnect while game is running!! NetPlay is disabled. You must manually stop the game.
tr: Oyun çalışırken istemci bağlantısı kesildi!! NetPlay iptal edildi. Oyunu elle durdurmalısınız.

en: Close
tr: Kapat

en: Co&nfigure...
tr: Yapıla&ndır

en: Code Info
tr: Kod Bilgisi

en: Code:
tr: Kod:

en: Command
tr: Komut

en: Comment
tr: Yorum

en: Comment:
tr: Yorum:

en: Compress ISO...
tr: Kalıbı sıkıştır...

en: Compress selected ISOs...
tr: Seçili kalıpları sıkıştır...

en: Compressing ISO
tr: Kalıp sıkıştırılıyor...

en: Config
tr: Yapılandırma

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Configure Control
tr: Denetimleri Yapılandır

en: Configure Pads
tr: Kolları Yapılandır

en: Configure...
tr: Yapılandır...

en: Confirm File Overwrite
tr: Dosyanın Üzerine Yazmaya İzin Ver

en: Confirm on Stop
tr: Durdurma Onayı İste

en: Connect
tr: Bağlan

en: Connect Balance Board
tr: Balance Board Bağla

en: Connect USB Keyboard
tr: USB Klavye Bağla

en: Connect Wiimote %i
tr: Wiimote'u Bağla : %i

en: Connect Wiimote 1
tr: Wiimote 1'i Bağla

en: Connect Wiimote 2
tr: Wiimote 2'yi Bağla

en: Connect Wiimote 3
tr: Wiimote 3'ü Bağla

en: Connect Wiimote 4
tr: Wiimote 4'ü Bağla

en: Connecting...
tr: Bağlanıyor...

en: Console
tr: Konsol

en: Control
tr: Denetim

en: Convert to GCI
tr: GCI'ya dönüştür

en: Copy failed
tr: Kopyalama başarısız.

en: Copy to Memcard %c
tr: Hafıza kartı %c 'ye kopyala

en: Core
tr: Çekirdek

en: Could not create %s
tr: %s oluşturulamadı.

en: Could not initialize backend %s.
tr: Çözücü %s başlatılamadı.

en: Could not read "%s".  There is no disc in the drive, or it is not a GC/Wii backup.  Please note that original Gamecube and Wii discs cannot be read by most PC DVD drives.
tr:  "%s" okunamadı.  Sürücüde disk yok veya bu disk bir GC/Wii yedeği değil. Lütfen bilgisayarların çoğunun gerçek GameCube veya Wii disklerini okuyamadıklarını unutmayın.

en: Could not recognize ISO file %s
tr: Kalıp dosyası %s tanınamadı.

en: Could not save %s
tr: %s kaydedilemedi.

en: Could not write memory card file %s.
    
    Are you running Dolphin from a CD/DVD, or is the save file maybe write protected?
    
    Are you receiving this after moving the emulator directory?
    If so, then you may need to re-specify your memory card location in the options.
tr: Hafıza kartı dosyası %s yazılamadı. 
    
    Dolphin'i bir CD/DVD'den çalıştırıyorsunuz veya kayıt dosyası yazma korumalı.
    
    Bunu emulatör klasörünü taşıdıktan sonra mı görüyorsunuz?
    Eğer öyleyse, ayarlardan memory card konumlarını düzeltin.

en: Couldn't find open command for extension 'ini'!
tr: Uzantı 'ini' için açma komutu bulunamadı.

en: Couldn't init the core.
    Check your configuration.
tr: Çekirdek başlatılamadı. 
    Yapılandırmanızı denetleyin.

en: Count:
tr: Sayı:

en: Country:
tr: Ülke:

en: Create AR Code
tr: AR Kodu Oluştur

en: Create new perspective
tr: Yeni perspektif oluştur

en: Creator:
tr: Oluşturan:

en: Critical
tr: Önemli

en: Crop
tr: Kırp

en: Crop the picture from 4:3 to 5:4 or from 16:9 to 16:10.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Resmi 4:3'ten 5:4'e veya 16:9'dan 16:10'a kırpar. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Crossfade
tr: Geçişli

en: Current directory changed from %s to %s after wxFileSelector!
tr: wx Dosya Seçiciden sonra şu anki konum %s 'den %s 'ye değiştirilmiştir.

en: Custom Projection Hack
tr: Özel Görüntüleme Hilesi

en: Custom Projection Hack Settings
tr: Özel Görüntüleme Hilesi Ayarları

en: Customize some Orthographic Projection parameters.
tr: Bazı ortografik projeksiyon parametrelerini özelleştir.

en: Czech
tr: Çekçe

en: D-Pad
tr: Yön Tuşları

en: DSP
tr: Ses

en: DSP Emulator Engine
tr: Ses Emülatörü Motoru

en: DSP HLE emulation (fast)
tr: DSP HLE Emülasyonu (Hızlı)

en: DSP LLE interpreter (slow)
tr: DSP LLE Yorumlayıcı (Çok Yavaş)

en: DSP LLE recompiler
tr: DSP LLE Yeniden Derleyici

en: DSP settings
tr: Ses ayarları

en: DSPLLE on Separate Thread
tr: Ayrı İşlem Birimi Üzerinde DSP LLE

en: DVD Root:
tr: DVD Kök Dizini:

en: DVDLowRead - Fatal Error: failed to read from volume
tr: DVDLowRead - Kritik Hata: Birimden okuma başarısız.

en: DVDLowUnencryptedRead - Fatal Error: failed to read from volume
tr: DVDLowUnencryptedRead - Kritik Hata: Birimden okuma başarısız.

en: Data Size
tr: Veri Boyutu

en: Date:
tr: Tarih:

en: Datel MaxDrive/Pro files(*.sav)
tr: Datel MaxDrive/Pro dosyaları (*.sav)

en: Dead Zone
tr: Ölü Bölge

en: Debug
tr: Hata ayıklama

en: Debugging
tr: Hata ayıklama

en: Decimal
tr: Onluk taban

en: Decompress ISO...
tr: Kalıbı genişlet...

en: Decompress selected ISOs...
tr: Seçili kalıpları genişlet...

en: Decompressing ISO
tr: Kalıp genişletiliyor...

en: Default
tr: Varsayılan

en: Default ISO:
tr: Varsayılan kalıp:

en: Default font
tr: Varsayılan yazı tipi

en: Delete
tr: Sil

en: Delete Save
tr: Kaydı sil

en: Delete the existing file '%s'?
tr: '%s' dosyasını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Description
tr: Açıklama

en: Detect
tr: Belirle

en: Detected attempt to read more data from the DVD than fit inside the out buffer. Clamp.
tr: DVD'nin alabileceği veriden daha fazlasını sığdırma girişimi algılandı.

en: Device
tr: Sürücü

en: Device Settings
tr: Sürücü Ayarları

en: Dial
tr: Kadran

en: Direct3D11
tr: DirectX 10/11

en: Direct3D9
tr: DirectX 9

en: Directory checksum failed
     and Directory backup checksum failed
tr: Konum doğrulama başarısız 
    ve konum yedeği doğrulama da başarısız.

en: Disable
tr: İptal et

en: Disable Fog
tr: Sisi İptal Et

en: Disable any XFB emulation.
    Speeds up emulation a lot but causes heavy glitches in many games which rely on them (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
tr: XFB emülasyonunu iptal et. 
    Emülasyonu çok hızlandırır ama onlara dayanıklı oyunlarda (özellikle homebrew uygulamalarında) önemli hatalara neden olabilir.
    
    Emin değilseniz, işaretli bırakın.

en: Disable emulation of EFB copies.
    These are often used for post-processing or render-to-texture effects, so while checking this setting gives a great speedup it almost always also causes issues.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: EFB kopyalarının emülasyonunu iptal et. 
    Bunlar genelde render-to-texture efektlerinin geç işlenmesinde kullanılır, bu ayarı açmak büyük bir hızlanma sağlar ama çoğu zaman önemli hatalara neden olabilir. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Disables emulation of a hardware feature called destination alpha, which is used in many games for various graphical effects.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Çoğu oyunda çeşitli görsel efektler için hedef alpha geçişini atla. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Disc
tr: Disk

en: Disc Read Error
tr: Disk Okuma Hatası

en: Display
tr: Görüntü

en: Display the inputs read by the emulator.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Emülatör tarafından okunan girişleri göster. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Divide
tr: Böl

en: Do you want to stop the current emulation?
tr: Emülasyonu durdurmak istiyor musunuz?

en: Dolby Pro Logic II decoder
tr: Dolby Pro Logic II dekoder

en: Dolphin %s Graphics Configuration
tr: Dolphin %s Görüntü Yapılandırması

en: Dolphin &Web Site
tr: Dolphin &Web Sitesi

en: Dolphin Configuration
tr: Dolphin Yapılandırması

en: Dolphin Emulated Wiimote Configuration
tr: Dolphin Taklit Wiimote Yapılandırması

en: Dolphin GCPad Configuration
tr: Dolphin GC Kolu Yapılandırması

en: Dolphin TAS Movies (*.dtm)
tr: Dolphin TAS Filmleri (*.dtm)

en: Dolphin Wiimote Configuration
tr: Dolphin Wiimote Yapılandırması

en: Dolphin at &Google Code
tr: &Google Code'da Dolphin

en: Dolphin could not find any GC/Wii ISOs.  Doubleclick here to browse for files...
tr: Dolphin herhangi bir GC veya Wii kalıbı bulamadı. Buraya çift tıklatarak dosyalara göz atabilirsiniz...

en: Dolphin is currently set to hide all games.  Doubleclick here to show all games...
tr: Dolphin şu anda oyunları gizlemeye ayarlıdır. Buraya çift tıklatarak tüm oyunları görebilirsiniz.

en: Dolphin was unable to complete the requested action.
tr: Dolphin istenen işlemi gerçekleştiremedi.

en: Down
tr: Aşağı

en: Download Codes (WiiRD Database)
tr: Kodları İndir (WiiRD Veritabanı)

en: Downloaded %lu codes. (added %lu)
tr: %lu kod indirildi. (%lu eklendi.)

en: Drums
tr: Davullar

en: Dummy
tr: Kukla

en: Dump Audio
tr: Sesi Dök

en: Dump EFB Target
tr: EFB Hedef Dökümü

en: Dump Frames
tr: Kareleri Dök

en: Dump Textures
tr: Dokuları Dök

en: Dump all rendered frames to an AVI file in User/Dump/Frames/
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Yorumlanan çerçeveleri User/Dump/Frames içerisine bir AVI dosyası olarak kaydet. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Dump decoded game textures to User/Dump/Textures/<game_id>/
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Çözülen oyun dokularını User/Dump/Textures/<oyun id'si>/ konumuna kaydet. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Dump the contents of EFB copies to User/Dump/Textures/
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: EFB kopyalarının içeriğini User/Dump/Textures içine kaydet. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Dutch
tr: Flemenkçe

en: E&xit
tr: Çıkış (&x)

en: EFB Copies
tr: EFB Kopyaları

en: ERROR: This version of Dolphin requires a TAP-Win32 driver that is at least version %d.%d -- If you recently upgraded your Dolphin distribution, a reboot is probably required at this point to get Windows to see the new driver.
tr: HATA: Dolphin'in bu sürümü bir TAP-Win32 sürücüsü gerektirir ve bu sürücü en azından %d.%d sürümü olmalıdır. --- Eğer Dolphin'i sürekli güncelliyorsanız, Windows'un sürücüyü görmesi için yeniden başlatma gerekebilir.

en: EUROPE
tr: AVRUPA

en: Early Memory Updates
tr: Erken Hafıza Güncellemeleri

en: Edit
tr: Düzen

en: Edit ActionReplay Code
tr: Action Replay Kodunu Düzenle

en: Edit Config
tr: Yapılandırmayı Düzenle

en: Edit Patch
tr: Yamayı Düzenle

en: Edit current perspective
tr: Şu anki perspektifi düzenle

en: Edit...
tr: Düzenle...

en: Effect
tr: Etki

en: Embedded Frame Buffer
tr: Gömülü Çerçeve Tamponu

en: Emu Thread already running
tr: Emülasyon İşlem Birimi zaten çalışıyor.

en: Emulate XFBs accurately.
    Slows down emulation a lot and prohibits high-resolution rendering but is necessary to emulate a number of games properly.
    
    If unsure, check virtual XFB emulation instead.
tr: XFB'leri daha gerçekçi bir şekilde emüle et. 
    Hızı çok düşürür, yüksek çözünürlükte yorumlamayı engeller, ama bazı oyunların düzgün çalışması için gereklidir. 
    
    Emin değilseniz, bunun yerine sanal XFB emülasyonunu seçin.

en: Emulate XFBs using GPU texture objects.
    Fixes many games which don't work without XFB emulation while not being as slow as real XFB emulation. However, it may still fail for a lot of other games (especially homebrew applications).
    
    If unsure, leave this checked.
tr: XFB'leri GPU doku nesneleriyle emüle et. 
    XFB emülasyonu olmadan çalışmayan oyunları, gerçek XFB emülasyonu gibi yavaşlamadan çalıştırır. Ancak, yine de diğer birçok oyunda (özellikle homebrew uygulamalarında) başarısız olabilir. 
    
    Emin değilseniz, işaretli bırakın.

en: Emulated Wiimote
tr: Taklit Wiimote

en: Emulation State:
tr: Emülasyon Durumu:

en: Enable
tr: İzin ver

en: Enable 3D effects via stereoscopy using Nvidia 3D Vision technology if it's supported by your GPU.
    Possibly causes issues.
    Requires fullscreen to work.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: GPU'nuz tarafından desteklenen nVidia 3D Vision teknolojisini kullanarak stereoskopik 3D efektleri açar. 
    Bazı hatalara neden olabilir. 
    Çalışması için tam ekran gereklidir.
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Enable AR Logging
tr: AR Geçmişine İzin Ver

en: Enable Block Merging
tr: Blok Birleşimine İzin Ver

en: Enable Bounding Box Calculation
tr: Sınırlayıcı Kutu Hesaplama'yı Etkinleştir

en: Enable Cache
tr: Ön Belleğe İzin Ver

en: Enable Cheats
tr: Hilelere İzin Ver

en: Enable Dual Core
tr: Çift Çekirdeğe İzin Ver

en: Enable Dual Core (speedup)
tr: Çift Çekirdeğe İzin Ver (hızı artırır)

en: Enable Idle Skipping
tr: Boşta Atlamaya İzin Ver

en: Enable Idle Skipping (speedup)
tr: Boşta Atlamaya İzin Ver (hızı artırır)

en: Enable MMU
tr: MMU'ya İzin Ver

en: Enable Progressive Scan
tr: Progresif Taramaya İzin Ver

en: Enable Screen Saver
tr: Ekran Koruyucusuna İzin Ver

en: Enable Speaker Data
tr: Hoparlör verisine izin ver

en: Enable WideScreen
tr: Geniş Ekrana İzin Ver

en: Enable Wireframe
tr: Geniş Çerçeveye İzin Ver

en: Enable anisotropic filtering.
    Enhances visual quality of textures that are at oblique viewing angles.
    Might cause issues in a small number of games.
    
    If unsure, select 1x.
tr: Filtrelemeyi etkinleştirir. 
    Özellikle eğik açılı dokuların görsel kalitesini artırır. 
    Oyunların çok azında bazı hatalara neden olabilir. 
    
    Emin değilseniz, 1x seçin.

en: Enable fast disc access.  Needed for a few games. (ON = Fast, OFF = Compatible)
tr: Disk erişimini hızlandırır. Bazı oyunlarda gereklidir. (Açık = Hızlı, Kapalı = Uyumlu)

en: Enable pages
tr: Sayfalara izin ver

en: Enable this if you want the whole screen to be used for rendering.
    If this is disabled, a render window will be created instead.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Eğer yorumlama için ekranın tamamını kullanmak istiyorsanız, bunu etkinleştirin.
    Etkin değilse, tüm ekranı kullanmak yerine bir yorumlama penceresi oluşturulacaktır.
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Enable this if you want to use the main Dolphin window for rendering rather than a separate render window.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Eğer yorumlama için ayrı bir pencere yerine Dolphin ana penceresini kullanmak istiyorsanız, bunu etkinleştirin.
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Enable this to speed up The Legend of Zelda: Twilight Princess. Disable for ANY other game.
tr: The Legend of Zelda: Twilight Princess oyununu hızlandırır. Diğer tüm oyunlarda iptal edin.

en: Enables Custom Projection Hack
tr: Özel Gösterim Hilesini Etkinleştirir

en: Enables Dolby Pro Logic II emulation using 5.1 surround. Not available on OSX.
tr: 5.1 surround sistemini kullanarak Dolby Pro Logic II'nin emulasyonunu etkinleştir. OSX'de kullanılamaz.

en: Enables Dolby Pro Logic II emulation using 5.1 surround. OpenAL backend only.
tr: 5.1 surround sistemini kullanarak Dolby Pro Logic II'nin emulasyonunu etkinleştir. Sadece OpenAL backend.

en: Enables progressive scan if supported by the emulated software.
    Most games don't care about this.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Eğer yazılım desteği varsa, progresif taramayı etkinleştirir.
    Oyunların çoğu bunu umursamaz.
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Enables the Memory Management Unit, needed for some games. (ON = Compatible, OFF = Fast)
tr: Hafıza Yönetim Ünitesini etkinleştirir. Bazı oyunlarda gereklidir. (Açık = Uyumlu, Kapalı = Hızlı)

en: Encode frame dumps using the FFV1 codec.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: FFV1 codec'ini kullanarak kare dökümlerini kodlar. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: End
tr: Son

en: English
tr: İngilizce

en: Enhancements
tr: Geliştirmeler

en: Enter a name for the new perspective:
tr: Yeni perspektif için isim yazın:

en: Entry %d/%d
tr: Giriş %d/%d

en: Entry 1/%d
tr: Giriş 1/%d

en: Equal
tr: Eşit

en: Error
tr: Hata

en: Error loading selected language. Falling back to system default.
tr: Seçili dili yüklerken hata. Sistem varsayılanlarına geri dönülüyor.

en: Error: After "%s", found %d (0x%X) instead of save marker %d (0x%X). Aborting savestate load...
tr: Hata: "%s" 'dan sonra, %d (0x%X) bulundu ( %d (0x%X) yerine). Durum kaydı yüklemesinden vazgeçiliyor...

en: Error: Trying to access %s fonts but they are not loaded. Games may not show fonts correctly, or crash.
tr: Hata: %s yazı tipleri düzgün yüklenemedi. Oyunlardaki yazılar düzgün görüntülenemeyebilir, veya oyunlar çakılabilir.

en: Escape
tr: Esc

en: Exception handler - access below memory space. %08llx%08llx
tr: Özel durum işleyicisi - bellek alanı altında erişim. %08llx%08llx

en: Execute
tr: Yürüt

en: Exit
tr: Çıkış

en: Export All Wii Saves
tr: Tüm Wii Kayıtlarını Ver

en: Export Failed
tr: Verme başarısız.

en: Export File
tr: Dosya Ver

en: Export Recording
tr: Çekimi Ver

en: Export Recording...
tr: Çekimi Ver...

en: Export Save
tr: Kaydı Ver

en: Export Wii save (Experimental)
tr: Wii Kayıtlı Oyununu Ver (Deneme Amaçlı)

en: Export all saves
tr: Tüm Kayıtları Ver

en: Export failed
tr: Verme başarısız.

en: Export save as...
tr: Kaydı farklı ver...

en: Extension
tr: Uzantı

en: External Frame Buffer
tr: Harici Çerçeve Tamponu

en: Extra Parameter
tr: İlave Parametre

en: Extra Parameter useful in ''Metroid: Other M'' only.
tr: İlave Parametre sadece "Metroid: Other M" oyununda kullanışlıdır.

en: Extract All Files...
tr: Tüm Dosyaları Genişlet...

en: Extract Apploader...
tr: Apploader'i Genişlet...

en: Extract DOL...
tr: DOL'ü Genişlet...

en: Extract Directory...
tr: Konumu Genişlet...

en: Extract File...
tr: Dosyayı Genişlet...

en: Extract Partition...
tr: Bölüntüyü Genişlet...

en: Extracting %s
tr: %s Genişletiliyor

en: Extracting All Files
tr: Tüm Dosyalar Genişletiliyor

en: Extracting Directory
tr: Konum Genişletiliyor

en: Extracting...
tr: Genişletiliyor...

en: FIFO Byte
tr: FIFO Bayt'ı

en: FIFO Player
tr: FIFO Oynatıcısı

en: FRANCE
tr: FRANSA

en: FST Size:
tr: FST Boyutu:

en: Failed to Connect!
tr: Bağlantı başarısız!

en: Failed to download codes.
tr: Kod indirme başarısız.

en: Failed to extract to %s!
tr: %s 'ye genişletme başarısız!

en: Failed to load DSP ROM:	%s
    
    This file is required to use DSP LLE.
    It is not included with Dolphin as it contains copyrighted data.
    Use DSPSpy to dump the file from your physical console.
    
    You may use the DSP HLE engine which does not require ROM dumps.
    (Choose it from the "Audio" tab of the configuration dialog.)
tr: DSP ROM 	%s yüklenemedi.
    
    Bu dosya, DSP LLE'yi kullanabilmek için gereklidir.
    Telif hakkına sahip veri içerdiğinden Dolphin ile verilememektedir.
    DSPSpy kullanarak dosyayı fiziksel konsolunuzdan dökebilirsiniz.
    
    ROM dökümü gerektirmeyen DSP HLE'yi kullanabilirsiniz..
    (Bunu yapılandırma diyalogundaki "Audio" sekmesinden yapabilirsiniz.)

en: Failed to read %s
tr: %s okunamadı

en: Failed to read banner.bin
tr: banner.bin okunamadı.

en: Failed to read bk header
tr: bk başlığı okunamadı

en: Failed to read block %d of the save data
    Memcard may be truncated
    FilePosition:%llx
tr: Kayıt verisinin %d bloğu okunamadı.
    Hafıza kartında sorun olabilir
    Dosya Konumu: %llx

en: Failed to read block allocation table backup correctly
    (0x8000-0x9FFF)
tr: Blok Ayırma Tablosu yedeği doğru okunamadı.
    (0x8000-0x9FFF)

en: Failed to read block allocation table correctly
    (0x6000-0x7FFF)
tr: Blok Ayırma Tablosu doğru okunamadı.
    (0x6000-0x7FFF)

en: Failed to read data from file %d
tr: %d dosyasından veri okunamadı.

en: Failed to read data from file: %s
tr: %s dosyasından veri okunamadı

en: Failed to read directory backup correctly
    (0x4000-0x5FFF)
tr: Konum yedeği doğru okunamadı.
    (0x4000-0x5FFF)

en: Failed to read directory correctly
    (0x2000-0x3FFF)
tr: Konum doğru okunamadı
    (0x2000-0x3FFF)

en: Failed to read header
tr: Başlık okunamadı

en: Failed to read header correctly
    (0x0000-0x1FFF)
tr: Başlık doğru okunamadı
    (0x0000-0x1FFF)

en: Failed to read unique ID from disc image
tr: Disk kalıbının Unique ID'si okunamadı.

en: Failed to write BT.DINF to SYSCONF
tr: BT.DINF 'den SYSCONF 'a yazma başarısız.

en: Failed to write bkhdr
tr: bkhdr yazılamadı.

en: Failed to write header for %s
tr: %s için başlık yazılamadı.

en: Farsi
tr: Farsça

en: Fast
tr: Hızlı

en: Fast version of the MMU.  Does not work for every game.
tr: MMU'nun hızlı sürümü. Her oyunda çalışmaz.

en: Fatal desync. Aborting playback. (Error in PlayWiimote: %u != %u, byte %u.)%s
tr: Kritik karışıklık. Oynatma durduruluyor. (PlayWiimote'da hata: %u != %u, bayt %u.)%s

en: Fifo Player
tr: Fifo Oynatıcısı

en: File Info
tr: Dosya Bilgisi

en: File contained no codes.
tr: Dosya kod içermemektedir.

en: File converted to .gci
tr: Dosya .gci 'ye dönüştürüldü.

en: File could not be opened
    or does not have a valid extension
tr: Dosya açılamadı
    veya geçersiz bir uzantıya sahip.

en: File has the extension "%s"
    valid extensions are (.raw/.gcp)
tr: Dosya  "%s" uzantısına sahip 
    doğru uzantılar .raw ve .gcp 'dir.

en: File is not recognized as a memcard
tr: Dosya bir hafıza kartı olarak tanınamadı.

en: File not compressed
tr: Dosya sıkıştırılmadı.

en: FileIO: Unknown open mode : 0x%02x
tr: FileIO: Bilinmeyen açma modu : 0x%02x

en: Filesystem
tr: Dosya sistemi

en: Filetype 'ini' is unknown! Will not open!
tr: Dosya türü 'ini' bilinmiyor! Açılmayacaktır!

en: Find next
tr: Sonrakini bul

en: Find previous
tr: Öncekini bul

en: First Block
tr: İlk Blok

en: Fix Checksums
tr: Sağlamayı Düzelt

en: Force 16:9
tr: 16:9 'a zorla

en: Force 4:3
tr: 4:3 'e zorla

en: Force Console as NTSC-J
tr: Konsolu NTSC-J Olmaya Zorla

en: Force Texture Filtering
tr: Doku Filtrelemesine Zorla

en: Force texture filtering even if the emulated game explicitly disabled it.
    Improves texture quality slightly but causes glitches in some games.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Oyun kabul etmese de doku filtresini açar. 
    Doku kalitesini artırır ama bazı oyunlarda hatalara neden olur. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Force the game to output graphics for widescreen resolutions.
    Causes graphical glitches is some games.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Oyunun görüntüsünü geniş ekrana uydurur. 
    Bazı oyunlarda görüntü hatalarına neden olur. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Forces NTSC-J mode for using the Japanese ROM font.
    Left unchecked, dolphin defaults to NTSC-U and automatically enables this setting when playing Japanese games.
tr: Japon ROM yazılarını kullanabilmek için emülatörü NTSC-J moduna zorlar.
    İşaretsiz bırakırsanız, Dolphin varsayılan olarak NTSC-U'yu seçecektir ve Japon oyunlarını oynarken bu ayarı etkinleştirecektir.

en: Format as ascii (NTSC\PAL)?
    Choose no for sjis (NTSC-J)
tr: ASCII olarak biçimlendir (NTSC\PAL)?
    SJJS (NTSC-J) için Hayır seçin.

en: Forward
tr: İleri

en: Found %d results for '
tr: Bunun için %d sonuçlarını bul: '

en: Found %x save files
tr: %x kayıt dosyası bulundu

en: Frame
tr: Çerçeve

en: Frame
tr: Çerçeve

en: Frame Advance
tr: Gelişmiş Çerçeveleme

en: Frame Dumps use FFV1
tr: Çerçeve dökümünde FFV1 kullan

en: Frame Info
tr: Çerçeve Bilgisi

en: Frame Range
tr: Çerçeve Aralığı

en: Frame S&kipping
tr: Çerçeve Atlama(&K)

en: Framelimit:
tr: Çerçeve Sınırı:

en: Frames To Record
tr: Çekilecek Çerçeveler

en: Free Look
tr: Serbest Bakış

en: French
tr: Fransızca

en: Frets
tr: Perdeler

en: From
tr: Buradan

en: FullScr
tr: Tam Ekran

en: Fullscreen resolution:
tr: Tam Ekran Çözünürlüğü:

en: GCI File(*.gci)
tr: GCI Dosyası (*.gci)

en: GCPad
tr: GC Kolu

en: Game ID:
tr: Oyun ID'si:

en: Game is already running!
tr: Oyun zaten çalışıyor!

en: Game isn't running!
tr: Oyun çalışmıyor!

en: Game not found!
tr: Oyun bulunamadı!

en: Game-Specific Settings
tr: Oyuna Özel Ayarlar

en: GameConfig
tr: Oyun Yapılandırması

en: GameCube Savegame files(*.gci;*.gcs;*.sav)
tr: GameCube kayıtlı oyun dosyası(*.gci;*.gcs;*.sav)

en: Gamecube
tr: GameCube

en: Gamecube &Pad Settings
tr: Gamecube Kolu Ayarları (&P)

en: Gamecube Memory Cards (*.raw,*.gcp)
tr: GameCube Hafıza Kartları (*.raw,*.gcp)

en: Gamecube Pad settings
tr: GameCube Kolu Ayarları

en: Gecko Codes
tr: Gecko Kodları

en: GeckoCode failed to run (CT%i CST%i) (%s)
    (either a bad code or the code type is not yet supported. Try using the native code handler by placing the codehandler.bin file into the Sys directory and restarting Dolphin.)
tr: Gecko Kodu çalışmadı: (CT%i CST%i) (%s)
    (kötü bir kod veya türü henüz desteklenmiyor. Sys klasörüne bir codehandler.bin dosyası ekleyerek Dolphin'i yeniden başlatıp, yerel kod işleyicini kullanmayı deneyebilirsiniz.)

en: General
tr: Genel

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: German
tr: Almanca

en: GetARCode: Index is greater than ar code list size %lu
tr: GetARCode: Ana sayfa kod liste boyutundan (%lu) daha büyük.

en: Graphics
tr: Görüntü

en: Graphics settings
tr: Görüntü Ayarları

en: Greater Than
tr: Daha Büyük

en: Greatly increases quality of textures generated using render to texture effects.
    Raising the internal resolution will improve the effect of this setting.
    Slightly decreases performance and possibly causes issues (although unlikely).
    
    If unsure, leave this checked.
tr: Render-to-texture efektlerinde kullanılan doku kalitesini bayağı artırır. 
    İç çözünürlüğü yükseltmek bu ayarın etkisini artırır. 
    Performansı düşürüp, hatalara neden olabilir. 
    
    Emin değilseniz, işaretli bırakın.

en: Greek
tr: Yunanca

en: Green
tr: Yeşil

en: Green Left
tr: Yeşil Sol

en: Green Right
tr: Yeşil Sağ

en: Guitar
tr: Gitar

en: Hacks
tr: Hack'ler

en: Header checksum failed
tr: Başlık sağlama hatası

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Height
tr: Yükseklik

en: Help
tr: Yardım

en: Hi,
    
    Dolphin requires that your CPU has support for SSE2 extensions.
    Unfortunately your CPU does not support them, so Dolphin will not run.
    
    Sayonara!
tr: Merhaba,
    
    Dolphin işlemcinizin SSE2 uzantı desteğine gerek duyar.
    Eğer işlemciniz desteklemiyorsa, Dolphin çalışmayacaktır.
    
    Sayanora!

en: Hide
tr: Gizle

en: Hide Mouse Cursor
tr: Fare İşaretçisini Gizle

en: Hides the mouse cursor if it's on top of the emulation window.
    
    If unsure, leave this checked.
tr: Emülasyon penceresinin üzerine gelen fare imlecini gizler.
    
    Emin değilseniz, işaretli bırakın.

en: Host
tr: Barındırma

en: Hotkey Configuration
tr: Kısayol Tuşu Yapılandırması

en: Hotkeys
tr: Tuşlar

en: Hungarian
tr: Macarca

en: Hybrid Wiimote
tr: Karışık Wiimote

en: IOCTL_ES_GETVIEWS: Tried to get data from an unknown ticket: %08x/%08x
tr: IOCTL_ES_GETVIEWS: Bilinmeyen biletten veri alma denemesi: %08x/%08x

en: IOCTL_ES_LAUNCH: Game tried to reload an IOS or a title that is not available in your NAND dump
    TitleID %016llx.
     Dolphin will likely hang now.
tr: IOCTL_ES_LAUNCH: Oyun IOS'u veya başlığı yeniden yüklemeyi denedi ve bu sizin NAND dökümünüze uyumlu değil.
    Başlık ID %016llx.
     Dolphin çakılacak gibi gözüküyor.

en: IOCTL_ES_READCONTENT - bad destination
tr: IOCTL_ES_READCONTENT - kötü durak

en: IPL Settings
tr: IPL Ayarları

en: IR
tr: Kızılötesi

en: IR Pointer
tr: Kızılötesi İşaretleyici

en: IR Sensitivity:
tr: Kızılötesi Hassasiyeti:

en: ISO Details
tr: Kalıp Ayrıntıları

en: ISO Directories
tr: Kalıp Konumları

en: ITALY
tr: İTALYA

en: Icon
tr: Simge

en: If checked, the bounding box registers will be updated. Used by the Paper Mario games.
tr: Eğer işaretlenmişse, sınırlayıcı kutu kayıtları güncellenecektir. Paper Mario oyunları tarafından kullanılır.

en: Ignore Format Changes
tr: Birim değişimini yoksay

en: Ignore any changes to the EFB format.
    Improves performance in many games without any negative effect. Causes graphical defects in a small number of other games though.
    
    If unsure, leave this checked.
tr: Herhangi bir EFB biçim değişikliğini yoksay. 
    Herhangi bir olumsuz etki yaratmadan çoğu oyunda performansı artırır. Ama birkaç oyunda küçük görüntü sorunlarına neden olabilir. 
    
    Emin değilseniz, işaretli bırakın.

en: Ignore any requests of the CPU to read from or write to the EFB.
    Improves performance in some games, but might disable some gameplay-related features or graphical effects.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: CPU'nun EFB'den okuma ve EFB'ye yazma isteklerini reddeder. 
    Bazı oyunlarda performansı artırır ama bazı oyun özelliklerini ve görsel efektleri engelleyebilir. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Import Save
tr: Kayıt Al

en: Import failed
tr: Kayıt alma başarısız

en: Imported file has gsc extension
    but does not have a correct header
tr: Alınan dosya gsc uzantısına sahip
    ama başlığı düzgün değil.

en: Imported file has invalid length
tr: Alınan dosyanın uzunluğu hatalı.

en: Imported file has sav extension
    but does not have a correct header
tr: Alınan dosya sav uzantısına sahip
    ama başlığı düzgün değil.

en: In Game
tr: Oyun İçi

en: Info
tr: Bilgi

en: Information
tr: Bilgilendirme

en: Input
tr: Giriş

en: Insert
tr: Ekle

en: Insert Encrypted or Decrypted code here...
tr: Şifreli veya şifresiz kodu buraya ekleyin...

en: Insert SD Card
tr: SD Kart Ekle

en: Insert name here..
tr: Adı buraya yazın...

en: Install WAD
tr: WAD Kur

en: Install to Wii Menu
tr: Wii Menüsüne kur

en: InstallExceptionHandler called, but this platform does not yet support it.
tr: Kurulum Özel Durum İşleyici çağrıldı, ama bu platform henüz bunu desteklemiyor.

en: Installing WAD...
tr: WAD kuruluyor...

en: Integrity Check Error
tr: Düzgünlük Denetleme Hatası

en: Integrity check completed
tr: Düzgünlük denetlemesi tamamlandı

en: Integrity check completed. No errors have been found.
tr: Düzgünlük denetlemesi tamamlandı. Hata bulunmadı.

en: Integrity check for partition %d failed. Your dump is most likely corrupted or has been patched incorrectly.
tr: Bölüntü %d için düzgünlük denetlemesi başarısız. Dökümünüz hasar görmüş veya yanlış yamanmış olabilir.

en: Interface
tr: Arabirim

en: Interface Settings
tr: Arabirim Ayarları

en: Internal LZO Error - compression failed
tr: İç LZO Hatası - Sıkıştırma başarısız.

en: Internal LZO Error - decompression failed (%d) (%li, %li) 
    Try loading the state again
tr: İç LZO Hatası - Genişletme başarısız (%d) (%li, %li) 
    Durumu tekrar yüklemeyi deneyin.

en: Internal LZO Error - lzo_init() failed
tr: İç LZO Hatası - lzo_init() başarısız.

en: Internal Resolution:
tr: İç Çözünürlük:

en: Interpreter (VERY slow)
tr: Interpreter (ÇOK yavaş)

en: Intro
tr: İntro

en: Invalid Size(%x) or Magic word (%x)
tr: Yanlış boyut (%x) veya Sihirli kelime (%x)

en: Invalid Value!
tr: Hatalı Değer!

en: Invalid bat.map or dir entry
tr: Hatalı bat.map veya konum girişi

en: Invalid event type %i
tr: Hatalı olay türü: %i

en: Invalid file
tr: Hatalı dosya

en: Invalid opening.bnr found in gcm:
    %s
     You may need to redump this game.
tr: GCM 'nin içinde hatalı bir opening.bnr bulundu: 
    %s
    Oyunu yeniden dökmeniz gerekebilir.

en: Invalid recording file
tr: Hatalı çekim dosyası

en: Invalid search parameters (no object selected)
tr: Geçersiz arama parametre(ler)i (nesne seçilmedi)

en: Invalid search string (couldn't convert to number)
tr: Geçersiz arama dizesi (sayıya dönüştürülemedi)

en: Invalid search string (only even string lengths supported)
tr: Geçersiz arama dizesi (sadece düz dize uzunluğu destekleniyor)

en: Invalid state
tr: Hatalı durum

en: Italian
tr: İtalyanca

en: JAPAN
tr: JAPONYA

en: JIT Recompiler (recommended)
tr: JIT derleyici (önerilir)

en: JITIL experimental recompiler
tr: JITIL deneysel derleyici

en: Japanese
tr: Japonca

en: KOREA
tr: KORE

en: Keep the game window on top of all other windows.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Emülasyon penceresini diğer pencerelerin üzerinde tut.
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Keep window on top
tr: Pencereyi üstte tut

en: Key
tr: Tuş

en: Korean
tr: Korece

en: L Button
tr: L Düğmesi

en: L-Analog
tr: L Analog

en: Language:
tr: Dil:

en: Last %i
tr: Son %i

en: Latency:
tr: Gecikme:

en: Left
tr: Sol

en: Left Stick
tr: Sol Çubuk

en: Left click to detect hotkeys.
    Enter space to clear.
tr: Tuş belirlemek için sol tıklatın. 
    Temizlemek için space'ye basın.

en: Left-click to detect input.
    Middle-click to clear.
    Right-click for more options.
tr: Tuşu belirlemek için sol, 
    temizlemek için orta, 
    daha çok seçenek için sağ tıklatın.

en: Left/Right-click for more options.
    Middle-click to clear.
tr: Daha çok seçenek için sol veya sağ, 
    temizlemek için orta tıklatın.

en: Less Than
tr: Daha Az

en: Limit by FPS
tr: FPS Sınırlaması

en: Load
tr: Yükle

en: Load Custom Textures
tr: Özel Dokuları Yükle

en: Load State
tr: Durumu Yükle

en: Load State Last 1
tr: Son Durumu Yükle: 1

en: Load State Last 2
tr: Son Durumu Yükle: 2

en: Load State Last 3
tr: Son Durumu Yükle: 3

en: Load State Last 4
tr: Son Durumu Yükle: 4

en: Load State Last 5
tr: Son Durumu Yükle: 5

en: Load State Last 6
tr: Son Durumu Yükle: 6

en: Load State Last 7
tr: Son Durumu Yükle: 7

en: Load State Last 8
tr: Son Durumu Yükle: 8

en: Load State Slot 1
tr: Durumu Yükle: 1

en: Load State Slot 10
tr: Durumu Yükle: 10

en: Load State Slot 2
tr: Durumu Yükle: 2

en: Load State Slot 3
tr: Durumu Yükle: 3

en: Load State Slot 4
tr: Durumu Yükle: 4

en: Load State Slot 5
tr: Durumu Yükle: 5

en: Load State Slot 6
tr: Durumu Yükle: 6

en: Load State Slot 7
tr: Durumu Yükle: 7

en: Load State Slot 8
tr: Durumu Yükle: 8

en: Load State Slot 9
tr: Durumu Yükle: 9

en: Load State...
tr: Durumu Yükle...

en: Load Wii System Menu
tr: Wii Sistem Menüsünü Yükle

en: Load Wii System Menu %d%c
tr: Wii Sistem Menüsünü Yükle %d%c

en: Load custom textures from User/Load/Textures/<game_id>/
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Özel dokuları User/Load/Textures/<oyun id'si>/ konumundan yükle. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Load preset values from hack patterns available.
tr: Bu oyun için kullanılabilir önayar varsa buradan seçiniz.

en: Log
tr: Geçmiş

en: Log Configuration
tr: Geçmiş Yapılandırması

en: Log FPS to file
tr: FPS'yi dosyaya kaydet

en: Log Types
tr: Geçmiş Türü

en: Log the number of frames rendered per second to User/Logs/fps.txt. Use this feature when you want to measure the performance of Dolphin.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Emülasyon hızını ölçmek için 1 saniye içerisinde yorumlanan çerçeve sayısını User/Logs/fps.txt dosyasına yazar. Dolphin'in performans'ını test etmek istiyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz.
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Logger Outputs
tr: Geçmiş Çıkışı

en: Logging
tr: Geçmiş

en: Lost connection to server!
tr: Sunucu bağlantısı kayboldu!

en: M Button
tr: M Düğmesi

en: MD5 mismatch
     %016llx%016llx != %016llx%016llx
tr: MD5 eşleşmiyor
     %016llx%016llx != %016llx%016llx

en: MMU Speed Hack
tr: MMU Hız Hilesi

en: MadCatz Gameshark files(*.gcs)
tr: MadCatz Gameshark dosyaları(*.gcs)

en: Main Stick
tr: Ana Çubuk

en: Maker ID:
tr: Yapımcı ID'si:

en: Maker:
tr: Yapımcı:

en: Max
tr: En fazla

en: Memcard already has a save for this title
tr: Hafıza kartı bu başlık için zaten bir kayda sahip.

en: Memcard already opened
tr: Hafıza kartı zaten açık

en: Memory Byte
tr: Hafıza Baytı

en: Memory Card
tr: Hafıza Kartı

en: Memory Card Manager WARNING-Make backups before using, should be fixed but could mangle stuff!
tr: Hafıza Kartı Yöneticisi Uyarısı-Kullanmadan önce yedekleme yapın, düzeltilmiş olması gerekiyor ama bozuk şeyler olabilir.

en: Memory Card filename in Slot %c is incorrect
    Region not specified
    
    Slot %c path was changed to
    %s
    Would you like to copy the old file to this new location?
tr: Slot %c 'deki Hafıza Kartı dosya adı hatalı.
    Bölge belirlenemedi
    
    Slot %c yolu bununla değişti: 
    %s
    Eski dosyaları bu yeni yere kopyalamak ister misiniz?

en: Memorycard filesize does not match the header size
tr: Hafıza kartı dosya boyutu başlık boyutuyla eşleşmiyor

en: Menu
tr: Menü

en: Mic
tr: Mikrofon

en: Min
tr: En az

en: Misc
tr: Çeşitli

en: Misc Settings
tr: Çeşitli Ayarlar

en: Modifier
tr: Değiştirici

en: Modify textures to show the format they're encoded in. Needs an emulation reset in most cases.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Dokuların kodlandığı biçimi göstermek için onları değiştirir. Çoğu zaman emülasyonu yeniden başlatmak gerekir. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Monospaced font
tr: Boşluklu yazı

en: Move the mouse pointer over an option to display a detailed description.
tr: Ayrıntılı açıklamalar için, fare imlecini seçeneklerin üzerine götürün.

en: Multiply
tr: Çarp

en: NOTE: Stream size doesn't match actual data length
tr: NOT: Yayın boyutu asıl veri boyutuyla eşleşmiyor.

en: NP Add
tr: NP Ekle

en: NP Begin
tr: NP Başla

en: NP Decimal
tr: NP Onluk Taban

en: NP Delete
tr: NP Sil

en: NP Divide
tr: NP Böl

en: NP Down
tr: NP Aşağı

en: NP End
tr: NP Son

en: NP Enter
tr: NP Giriş

en: NP Equal
tr: NP Eşit

en: NP Home
tr: NP Ev

en: NP Insert
tr: NP Yerleştir

en: NP Left
tr: NP Sol

en: NP Multiply
tr: NP Çarp

en: NP Page Down
tr: NP Sayfa Aşağı

en: NP Page Up
tr: NP Sayfa Yukarı

en: NP Right
tr: NP Sağ

en: NP Separator
tr: NP Ayırıcı

en: NP Space
tr: NP Boşluk

en: NP Subtract
tr: NP Çıkarma

en: NP Tab
tr: NP Sekme

en: NP Up
tr: NP Yukarı

en: Name:
tr: İsim:

en: Name:
tr: İsim:

en: Native GCI files(*.gci)
tr: Doğal GCI Dosyaları(*.gci)

en: New Scan
tr: Yeni Tarama

en: Next Page
tr: Sonraki Sayfa

en: Next Scan
tr: Sonraki Tarama

en: Nickname :
tr: Takma Ad :

en: No Country (SDK)
tr: Ülke Yok (SDK)

en: No ISOs or WADS found
tr: Kalıp bulunamadı

en: No audio output
tr: Ses çıkışı yok

en: No banner file found for title  %s
tr: Başlık %s için afiş dosyası bulunamadı

en: No description available
tr: Açıklama yok

en: No docking
tr: Yerleştirme yok

en: No file loaded
tr: Dosya Yüklenmedi

en: No free dir index entries
tr: Boş dizin indeks girişi yok

en: No recorded file
tr: Çekilmiş Dosya Yok

en: No save folder found for title %s
tr: Başlık %s için kayıt klasörü bulunamadı

en: None
tr: Hiçbiri

en: Norwegian Bokmaal
tr: Norveççe (Bokmaal Lehçesi)

en: Not Equal
tr: Eşit Değil

en: Not Set
tr: Ayarlanmamış

en: Not a Wii save or read failure for file header size %x
tr: Bir Wii kaydı değil veya bu başlık boyutu için okuma hatası: %x

en: Not connected
tr: Bağlı değil

en: Notes
tr: Notlar

en: Notes:
tr: Notlar:

en: Notice
tr: Duyuru

en: Num Lock
tr: Sayı Kilidi

en: Number Of Codes:
tr: Kod Sayısı:

en: Nunchuk
tr: Nunchuck

en: Nunchuk Acceleration
tr: Nunchuck Hızlandırma

en: Object
tr: Nesne

en: Object Range
tr: Nesne Aralığı

en: Off
tr: Kapalı

en: Offset:
tr: Uzantı:

en: Online &Documentation
tr: Online & Belgeler

en: Only %d blocks available
tr: Sadece %d blok kullanılabilir

en: Open
tr: Aç

en: Open &containing folder
tr: Dosya konumunu aç (&C)

en: Open Wii &save folder
tr: Wii kayıt kla&sörünü aç

en: Open file...
tr: Dosya aç...

en: OpenAL: can't create context for device %s
tr: OpenAL: Sürücü %s için bağlam oluşturulamıyor

en: OpenAL: can't find sound devices
tr: OpenAL: Ses sürücüleri bulunamıyor

en: OpenAL: can't open device %s
tr: OpenAL: Sürücü %s açılamıyor

en: OpenCL Texture Decoder
tr: OpenCL Doku Çözücü

en: OpenMP Texture Decoder
tr: OpenMP Doku Çözücü

en: Options
tr: Seçenekler

en: Orange
tr: Turuncu

en: Order of files in the File Directory do not match the block order
    Right click and export all of the saves,
    and import the saves to a new memcard
tr: Dosya dizinindeki sıra blok sırasıyla eşleşmiyor. 
    Tüm kayıtları vermek için sağ tıklatın, 
    ve kayıtları yeni bir hafıza kartına alın.

en: Other
tr: Diğer

en: Other client disconnected while game is running!! NetPlay is disabled. You manually stop the game.
tr: Oyun çalışırken diğer istemcinin bağlantısı kesildi!! NetPlay iptal edildi. Oyunu elle durdurmalısınız.

en: Output
tr: Çıkış

en: P&lay Recording...
tr: Çekimi Oynat... (&L)

en: Pad
tr: Kol

en: Pad
tr: Kol

en: Pads
tr: Kollar

en: Page Down
tr: Sayfa Aşağı

en: Page Up
tr: Sayfa Yukarı

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Partition %i
tr: Bölüntü %i

en: Patches
tr: Yamalar

en: Paths
tr: Yollar

en: Pause
tr: Duraklat

en: Pause at end of movie
tr: Videonun sonunda duraklat

en: Per-Pixel Lighting
tr: Piksel Aydınlatması

en: Perfect
tr: Mükemmel

en: Perspective %d
tr: Perspektif %d

en: Play
tr: Oynat

en: Play Recording
tr: Çekimi Oynat

en: Play/Pause
tr: Oynat/Duraklat

en: Playable
tr: Oynanabilir

en: Playback Options
tr: Oynatma Seçenekleri

en: Players
tr: Oyuncular

en: Please confirm...
tr: Lütfen onaylayın...

en: Please create a perspective before saving
tr: Kaydetmeden önce lütfen bir perspektif oluşturun

en: Plus-Minus
tr: Artı-Eksi

en: Polish
tr: Lehçe

en: Port 1
tr: Bağ. Nok. 1:

en: Port 2
tr: Bağ. Nok. 2:

en: Port 3
tr: Bağ. Nok. 3:

en: Port 4
tr: Bağ. Nok. 4:

en: Port :
tr: Bağ. Nok. :

en: Portuguese
tr: Portekizce

en: Portuguese (Brazilian)
tr: Portekizce (Brezilya)

en: Post-Processing Effect:
tr: Geç İşleme Etkisi:

en: Premature movie end in PlayController. %u + 8 > %u
tr: PlayController'da erken kayıt bitişi. %u + 8 > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u + %d > %u
tr: PlayWiimote'da erken kayıt bitişi. %u + %d > %u

en: Premature movie end in PlayWiimote. %u > %u
tr: PlayWiimote'da erken kayıt bitişi. %u > %u

en: Presets:
tr: Önayarlar:

en: Prev Page
tr: Önceki Sayfa

en: Previous Page
tr: Önceki Sayfa

en: Previous Value
tr: Önceki Değer

en: Print
tr: Yazdır

en: Profile
tr: Profil

en: Properties
tr: Özellikler

en: Purge Cache
tr: Önbelleği Temizle

en: Question
tr: Soru

en: Quit
tr: Çık

en: R Button
tr: R Düğmesi

en: R-Analog
tr: R Analog

en: RAM
tr: Anabellek

en: RUSSIA
tr: RUSYA

en: Range
tr: Aralık

en: Read-only mode
tr: Salt Okunur Mod

en: Real
tr: Gerçek

en: Real Wiimote
tr: Gerçek Wiimote

en: Real Wiimotes
tr: Gerçek Wiimote'lar

en: Record
tr: Çek

en: Record input
tr: Girişi kaydet

en: Recording Info
tr: Çekim Bilgisi

en: Recording Options
tr: Çekim Seçenekleri

en: Red
tr: Kırmızı

en: Red Left
tr: Kırmızı Sol

en: Red Right
tr: Kırmızı Sağ

en: Reduces the amount of aliasing caused by rasterizing 3D graphics.
    This makes the rendered picture look less blocky.
    Heavily decreases emulation speed and sometimes causes issues.
    
    If unsure, select None.
tr: 3D Görüntü yüzünden oluşan bozulmayı azaltır. 
    Görüntünün daha kaliteli olmasını sağlar ama performansı çok düşürür.
    Emülasyon hızını çok düşürür ve bazen hatalara neden olur. 
    
    Emin değilseniz, hiçbiri seçin.

en: Refresh
tr: Yenile

en: Refresh List
tr: Listeyi Yenile

en: Refresh game list
tr: Oyun Listesini Yenile

en: Remove
tr: Kaldır

en: Render the scene as a wireframe.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Ekranı geniş çerçeve olarak yorumla. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Render to Main Window
tr: Ana pencerede yorumla

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Return
tr: Enter

en: Right
tr: Sağ

en: Right Stick
tr: Sağ Çubuk

en: Rumble
tr: Gümbürtü

en: Russian
tr: Rusça

en: Sa&ve State
tr: Durumu Kaydet (&V)

en: Safe
tr: Güvenli

en: Save
tr: Kaydet

en: Save GCI as...
tr: GCI'yı farklı kaydet...

en: Save State
tr: Durumu Kaydet

en: Save State Slot 1
tr: Durumu Kaydet : 1

en: Save State Slot 2
tr: Durumu Kaydet : 2

en: Save State Slot 3
tr: Durumu Kaydet : 3

en: Save State Slot 4
tr: Durumu Kaydet : 4

en: Save State Slot 5
tr: Durumu Kaydet : 5

en: Save State Slot 6
tr: Durumu Kaydet : 6

en: Save State Slot 7
tr: Durumu Kaydet : 7

en: Save State Slot 8
tr: Durumu Kaydet : 8

en: Save State...
tr: Durumu Kaydet...

en: Save as...
tr: Farklı kaydet...

en: Save compressed GCM/ISO
tr: Sıkıştırılan GCM/ISO'yu kaydet

en: Save current perspective
tr: Şu anki perspektifi kaydet

en: Save decompressed GCM/ISO
tr: Genişletilen GCM/ISO'yu kaydet

en: Savestate movie %s is corrupted, movie recording stopping...
tr: Kayıtlı durum filmi %s bozuk, film çekimi duruyor...

en: Scaled EFB Copy
tr: Boyutlandırılmış EFB Kopyası

en: Scanning %s
tr: Taranıyor %s

en: Scanning for ISOs
tr: Kalıplar taranıyor

en: Scanning...
tr: Taranıyor...

en: ScrShot
tr: Ekran Görüntüsü

en: Scroll Lock
tr: Kaydırma Kilidi

en: Search
tr: Ara

en: Search Filter
tr: Arama Filtresi

en: Search Subfolders
tr: Alt Klasörleri Ara

en: Search current Object
tr: Şu anki nesneyi ara

en: Search for hex Value:
tr: Hex değerini ara:

en: Section %s not found in SYSCONF
tr: SYSCONF içinde %s bölümü bulunamadı

en: Select
tr: Seç

en: Select The Recording File
tr: Çekim Dosyasını Seç

en: Select a Wii WAD file to install
tr: Kurmak için bir Wii WAD dosyası seçin

en: Select a hardware adapter to use.
    
    If unsure, use the first one.
tr: Kullanmak için bir çevirici seçin. 
    
    Emin değilseniz, ilkini kullanın.

en: Select a save file to import
tr: Almak için bir kayıt dosyası seçin

en: Select floating windows
tr: Sabit olmayan pencereyi seçin

en: Select the file to load
tr: Yüklemek için dosyayı seçin

en: Select the save file
tr: Kayıt dosyasını seçin

en: Select the state to load
tr: Yüklemek için durum seçin

en: Select the state to save
tr: Kaydetmek için durum seçin

en: Select what aspect ratio to use when rendering:
    Auto: Use the native aspect ratio
    Force 16:9: Stretch the picture to an aspect ratio of 16:9.
    Force 4:3: Stretch the picture to an aspect ratio of 4:3.
    Stretch to Window: Stretch the picture to the window size.
    
    If unsure, select Auto.
tr: Yorumlarken kullanılacak en-boy oranını seçin:
    Otomatik: Doğal en-boy oranını kullanır
    16:9'a Zorla: En-boy oranını 16:9 yapar. 
    4:3'e Zorla: En-boy oranını 4:3 yapar. 
    Pencereye göre: Görüntüyü pencereye göre yorumlar. 
    
    Emin değilseniz, otomatik seçin.

en: Selected controller profile does not exist
tr: Seçilmiş kumanda profili yok.

en: Selected font
tr: Seçilen yazı tipi

en: Selects the display resolution used in fullscreen mode.
    This should always be bigger than or equal to the internal resolution. Performance impact is negligible.
    
    If unsure, use your desktop resolution.
    If still unsure, use the highest resolution which works for you.
tr: Tam ekran modunda kullanılacak olan çözünürlüğü seçin.
    Bu değer iç çözünürlükten büyük veya iç çözünürlüğün katı olmalıdır. Performansa olan etkisi ihmal edilebilir düzeydedir.
    
    Emin değilseniz, masaüstü çözünürlüğünüzü seçin.
    Hala emin değilseniz, kullanabildiğiniz en yüksek çözünürlüğü seçin.

en: Selects what graphics API to use internally.
    Direct3D 9 usually is the fastest one. OpenGL is more accurate though. Direct3D 11 is somewhere between the two.
    Note that the Direct3D backends are only available on Windows.
    
    If unsure, use Direct3D 11.
tr: Hangi görüntü API'sinin kullanılacağını seçer.
    Direct3D 9 genelde en hızlı olanlarıdır. OpenGL gerçekçiliğe önem verir. Direct3D 11 ikisinin arasıdır.
    Şunu unutmayın, Direct3D sadece Windows'da kullanılabilir.
    
    Emin değilseniz, Direct3D 11'i seçin.

en: Selects what graphics API to use internally.
    Direct3D 9 usually is the fastest one. OpenGL is more accurate though. Direct3D 11 is somewhere between the two.
    Note that the Direct3D backends are only available on Windows.
    
    If unsure, use OpenGL.
tr: Hangi görüntü API'sinin kullanılacağını seçer.
    Direct3D 9 genelde en hızlı olanlarıdır. OpenGL gerçekçiliğe önem verir. Direct3D 11 ikisinin arasıdır.
    Şunu unutmayın, Direct3D sadece Windows'da kullanılabilir.
    
    Emin değilseniz, OpenGL'yi seçin.

en: Send
tr: Gönder

en: Sensor Bar Position:
tr: Sensör Çubuk Konumu:

en: Separator
tr: Bölücü

en: Serbian
tr: Sırpça

en: Serial Port 1 - This is the port which devices such as the net adapter use
tr: Seri Bağ.Nok. 1 - Bu bağlantı noktasına ağ adaptörü gibi sürücüler bağlanır

en: Set as &default ISO
tr: Varsayılan Kalıp Olarak Ayarla (&D)

en: Set as default Memcard %c
tr: Varsayılan Hafıza Kartı %c olarak ayarla

en: SetARCode_IsActive: Index is greater than ar code list size %lu
tr: SetARCode_IsActive: Anasayfa, kod listesi boyutu %lu dan daha büyük.

en: Sets the latency (in ms).  Higher values may reduce audio crackling. OpenAL backend only.
tr: Gecikmeyi ayarlayın (ms olarak). Yüksek değerler ses hışırtısını azaltabilir. Sadece OpenAL ile kullanılabilir.

en: Settings...
tr: Ayarlar...

en: Shake
tr: Sallama

en: Short Name:
tr: Kısa İsim:

en: Shoulder Buttons
tr: Shoulder Düğmeleri

en: Show &Console
tr: Konsolu Göster (&C)

en: Show &Log
tr: Geçmişi Göster (&L)

en: Show &Statusbar
tr: Durum Çubuğunu Gö&ster

en: Show &Toolbar
tr: Araç Çubuğunu Gös&ter

en: Show Defaults
tr: Varsayılanları Göster

en: Show Drives
tr: Aygıtları Göster

en: Show EFB Copy Regions
tr: EFB Bölge Kopyalamasını Göster

en: Show FPS
tr: Kare Sayısını Göster

en: Show France
tr: Fransızları Göster

en: Show GameCube
tr: GameCube'leri Göster

en: Show Input Display
tr: Görüntü Girişini Göster

en: Show Italy
tr: İtalyanları Göster

en: Show JAP
tr: Japonları Göster

en: Show Korea
tr: Korelileri Göster

en: Show Language:
tr: Gösterme Dili:

en: Show Log &Configuration
tr: Geçmiş Yapılandırmasını Göster

en: Show PAL
tr: PAL'ları Göster

en: Show Platforms
tr: Platformları Göster

en: Show Regions
tr: Bölgeleri Göster

en: Show Statistics
tr: İstatistikleri Göster

en: Show Taiwan
tr: Tayvanlıları Göster

en: Show USA
tr: Amerikanları Göster

en: Show Wad
tr: WAD'ları Göster

en: Show Wii
tr: Wii'leri Göster

en: Show a confirmation box before stopping a game.
tr: Oyunu durdurmadan önce onay kutusu görüntüle.

en: Show a message box when a potentially serious error has occurred.
    Disabling this may avoid annoying and non-fatal messages, but it may also mean that Dolphin suddenly crashes without any explanation at all.
tr: Ciddi bir potansiyel hatada uyarı kutusu göster. 
    Bunu iptal ederseniz, hata mesajları almazsınız ama Dolphin çöktüğünde hiçbir uyarı vermeden aniden kapanır.

en: Show first block
tr: İlk bloğu göster

en: Show lag counter
tr: Lag sayacını göster

en: Show messages on the emulation screen area.
    These messages include memory card writes, video backend and CPU information, and JIT cache clearing.
tr: Mesajlarıi emulasyon ekranı bölümünde göster.
    Bu mesajlar memory card erişimi, video altyapısı, CPU bilgisi, ve JIT önbelleğini temizleme olabilir.

en: Show save blocks
tr: Kayıt bloklarını göster

en: Show save comment
tr: Kayıt yorumunu göster

en: Show save icon
tr: Kayıt simgesini göster

en: Show save title
tr: Kayıt başlığını göster

en: Show the number of frames rendered per second as a measure of emulation speed.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Emülasyon hızını ölçmek için 1 saniye içerisinde yorumlanan çerçeve sayısını göster. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Show unknown
tr: Bilinmeyenleri göster

en: Show various statistics.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Çeşitli istatistikler gösterir. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Sideways Wiimote
tr: Yatay Wiimote

en: Simplified Chinese
tr: Basitleştirilmiş Çince

en: Size
tr: Boyut

en: Skip BIOS
tr: BIOS'u Geç

en: Skip EFB Access from CPU
tr: CPU'dan EFB'ye erişimi atla

en: Slightly speeds up EFB to RAM copies by sacrificing emulation accuracy.
    Sometimes also increases visual quality.
    If you're experiencing any issues, try raising texture cache accuracy or disable this option.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Doğruluktan ödün vererek EFB'den RAM'e kopyalayı biraz hızlandırır. 
    Bazen bu görüntü kalitesini de artırır. 
    Herhangi bir sorun yaşarsanız, bu seçeneği iptal etmeyi veya doku ön belleği doğruluğunu artırmayı deneyin.
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Snapshot
tr: Enstantene

en: Software Renderer
tr: Yazılımsal Yorumlayıcı

en: Software rendering is an order of magnitude slower than using the other backends.
    It's only useful for debugging purposes.
    Do you really want to enable software rendering? If unsure, select 'No'.
tr: Yazılım yorumlaması, diğer çözücülerden daha yavaştır.
    Sadece hata ayıklamada kullanışlıdır.
    Yazılım yorumlamasını açmayı gerçekten istiyor musunuz? Emin değilseniz, 'Hayır' seçin.

en: Sound Settings
tr: Ses Ayarları

en: Sound backend %s is not valid.
tr: Ses arkaucu %s geçerli değil.

en: Sound buffer creation failed: %s
tr: Ses tamponu oluşturulamadı: %s

en: Space
tr: Boşluk

en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Speaker Volume:
tr: Hoparlör Ses Seviyesi:

en: Specifies the resolution used to render at. A high resolution will improve visual quality a lot but is also quite heavy on performance and might cause glitches in certain games.
    "Multiple of 640x528" is a bit slower than "Window Size" but yields less issues. Generally speaking, the lower the internal resolution is, the better your performance will be.
    
    If unsure, select 640x528.
tr: Yorumlamada kullanılan çözünürlüğü belirler. Yüksek bir çözünürlük görsel kaliteyi artırır ama performansın düşmesine ve bazı oyunlarda hatalara neden olabilir. 
    "Multiple of 640x528" seçeneği, "Window Size" 'den daha yavaştır ama daha az hataya neden olur. Genel konuşursak, bu çözünürlük ne kadar az olursa, performans o kadar iyi olacaktır. 
    
    Emin değilseniz, 640x528'i seçin.

en: Speed up Disc Transfer Rate
tr: Disk Aktarım Oranını Hızlandır

en: Square Stick
tr: Kare Çubuk

en: Standard Controller
tr: Varsayılan Denetim Aygıtı

en: Start
tr: Başlat

en: Start &NetPlay
tr: &NetPlay'i Başlat

en: Start Re&cording
tr: Çekimi Başlat (&C)

en: Start Recording
tr: Çekimi Başlat

en: State
tr: Durum

en: State Saves
tr: Durum Kayıtları

en: Steering Wheel
tr: Direksiyon

en: Stick
tr: Çubuk

en: Stop
tr: Durdur

en: Store EFB copies in GPU texture objects.
    This is not so accurate, but it works well enough for most games and gives a great speedup over EFB to RAM.
    
    If unsure, leave this checked.
tr: EFB kopyalarını GPU doku nesnelerinde saklayın.
    Bu pek doğru değildir, ancak EFB'den RAM'e seçiliyken yeteri kadar iyi çalışarak çoğu oyunu hızlandırır.
    
    Emin değilseniz, işaretli bırakın.

en: Stretch to Window
tr: Pencereye Göre Ayarla

en: Strum
tr: Tıngırtı

en: Subtract
tr: Çıkarma

en: Successfully exported file to %s
tr: Dosya %s 'ye başarıyla verildi

en: Successfully imported save files
tr: Kayıt dosyaları başarıyla alındı

en: Swing
tr: Hareket

en: System Language:
tr: Sistem Dili:

en: TAIWAN
tr: TAYVAN

en: TAS Input
tr: TAS Girişi

en: Tab
tr: Sekme

en: Tab split
tr: Sekme bölme

en: Table Left
tr: Tablo Sol

en: Table Right
tr: Tablo Sağ

en: Take Screenshot
tr: Ekran Görüntüsü Al

en: Test
tr: Sınama

en: Texture
tr: Doku

en: Texture Cache
tr: Doku Ön Belleği

en: Texture Format Overlay
tr: Doku Biçimi Kaplaması

en: The WAD has been installed successfully
tr: WAD Başarıyla yüklendi.

en: The address is invalid
tr: Adres geçersiz

en: The checksum was successfully fixed
tr: Sağlama başarıyla düzeltildi

en: The chosen directory is already in the list
tr: Seçilen konum zaten listede

en: The file %s already exists.
    Do you wish to replace it?
tr: %s zaten var.
    Değiştirmek istiyor musunuz?

en: The file %s could not be opened for writing. Please check if it's already opened by another program.
tr: Dosya %s yazmak için açılamadı. Lütfen başka bir uygulama tarafından kullanılıp kullanılmadığını denetleyin.

en: The file %s was already open, the file header will not be written.
tr: Dosya %s zaten açık, dosya başlığı yazılmayacaktır.

en: The file you specified (%s) does not exist
tr: Belirtilen dosya (%s) bulunamadı

en: The name can not be empty
tr: İsim boş olamaz

en: The name can not contain the character ','
tr: İsim ',' karakterini içeremez

en: The resulting decrypted AR code doesn't contain any lines.
tr: Ortaya çıkan şifresi çözülmüş AR kodu herhangi bir satır içermiyor.

en: The safer you adjust this, the less likely the emulator will be missing any texture updates from RAM.
    
    If unsure, use the rightmost value.
tr: Bunu güvenli olarak ayarlarsanız, emülatörün RAM'den doku güncellemesi kaybetme oranı azalacaktır. 
    
    Emin değilseniz, en sağdaki değeri kullanın.

en: The save you are trying to copy has an invalid file size
tr: Kopyalamayı denediğiniz kaydın boyutu hatalı

en: The selected language is not supported by your system. Falling back to system default.
tr: Seçilen dili sisteminiz desteklememektedir. Sistem varsayılanına geri dönülüyor.

en: The server and client's NetPlay versions are incompatible!
tr: Sunucu ve istemcinin NetPlay sürümleri uyumlu değil!

en: The server is full!
tr: Sunucu dolu!

en: The server responded: the game is currently running!
tr: Sunucu yanıtı: oyun şu anda çalışıyor!

en: The server sent an unknown error message!
tr: Sunucu bilinmeyen bir hata mesajı gönderdi!

en: The specified file "%s" does not exist
tr: Belirtilen dosya "%s" bulunamadı

en: The value is invalid
tr: Değer hatalı

en: Theme:
tr: Tema:

en: There must be a ticket for 00000001/00000002. Your NAND dump is probably incomplete.
tr: Burada 00000001/00000002 için bir bilet olmalıdır. NAND dökümünüz tamamlanmamış olabilir.

en: These settings override core Dolphin settings.
    Undetermined means the game uses Dolphin's setting.
tr: Bu ayarlar Dolphin'in kendi ayarları yerine kullanılır. 
    Dolu kareler oyunun Dolphin'in ayarlarını kullandığını gösterir.

en: This action replay simulator does not support codes that modify Action Replay itself.
tr: Bu Action Replay simülatörü, kodların kendisini düzenlemesini desteklemiyor.

en: This could cause slow down in Wii Menu and some games.
tr: Bu Wii Menüsünde ve bazı oyunlarda yavaşlamaya neden olabilir.

en: This feature allows you to change the game's camera.
    Move the mouse while holding the right mouse button to pan and while holding the middle button to move.
    Hold SHIFT and press one of the WASD keys to move the camera by a certain step distance (SHIFT+0 to move faster and SHIFT+9 to move slower). Press SHIFT+R to reset the camera.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Bu özellik oyunun kamerasını değiştirmenizi sağlar.
    Sağ fare düğmesini basılı tutun ve fareyi gezdirerek kamerayı kendi etrafında döndürün. SHIFT tuşunu ve WASD tuşlarından birini kullanarak kamerayı hareket ettirin. (SHIFT+0 2 kat daha fazla hareket sağlar, SHIFT+9 bunu yarıya indirir.). Kamerayı sıfırlamak için SHIFT+R'ye basın.
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: This splits the Video and CPU threads, so they can be run on separate cores.
    Causes major speed improvements on PCs with more than one core, but can also cause occasional crashes/glitches.
tr: Bu, görüntü ve CPU işlem birimlerini ayırır, böylece ayrı çekirdeklerde çalışmalarına izin verir. 
    Bilgisayarınızda çift çekirdek varsa hızınızı büyük oranda artırır,ama bazı çökme ve hatalara neden olabilir.

en: This will let you Manually Edit the INI config file
tr: INI Yapılandırma dosyasını elle düzenlemeye izin verir.

en: Threshold
tr: Eşik

en: Tilt
tr: Eğim

en: Title
tr: Başlık

en: To
tr: Buraya

en: Toggle All Log Types
tr: Tüm Geçmiş Türlerini Seç

en: Toggle Aspect Ratio
tr: En-boy Oranını aç/kapat

en: Toggle EFB Copies
tr: EFB Kopyalarını aç/kapat

en: Toggle Fog
tr: Fog aç/kapat

en: Toggle Fullscreen
tr: Tam Ekran Moduna Geç

en: Toggle IR
tr: IR aç/kapat

en: Top
tr: Üst

en: Traditional Chinese
tr: Geleneksel Çince

en: Tried to load an unknown file type.
tr: Bilinmeyen bir dosya türünü yüklemeyi denedi.

en: Triggers
tr: Tetikler

en: Trying to read from invalid SYSCONF
tr: Geçersiz SYSCONF'tan okumayı deniyor

en: Trying to read from invalid SYSCONF
    Wiimote bt ids are not available
tr: Geçersiz SYSCONF'tan okumayı deniyor
    Wiimote BT ID'leri mevcut değil

en: Turkish
tr: Türkçe

en: Turntable
tr: Döner Tabla

en: Type
tr: Tür

en: UDP Port:
tr: UDP Bağ.Nok.:

en: UNKNOWN
tr: BİLİNMEYEN

en: UNKNOWN_%02X
tr: BİLİNMEYEN_%02X

en: USA
tr: AMERİKA

en: Unable to create patch from given values.
    Entry not modified.
tr: Verilen değerlerden yama oluşturulamıyor. 
    Girilen veri değiştirilmemiş.

en: Unable to parse line %lu of the entered AR code as a valid encrypted or decrypted code.  Make sure you typed it correctly.
    Would you like to ignore this line and continue parsing?
tr: Girilen AR kodunun %lu 'nci satırı geçerli bir şifreli veya şifresi çözülmüş kod olarak ayrıştırılamadı. Kodu doğru yazdığınızdan emin olun.
    Bu satırı yoksayıp ayrıştırmaya devam etmek istiyor musunuz?

en: Undefined %i
tr: Belirsiz %i

en: Undo Load State
tr: Durum Yüklemeyi Geri Al

en: Undo Save State
tr: Durum Kaydetmeyi Geri Al

en: Unexpected 0x80 call? Aborting...
tr: Beklenmedik 0x80 çağrısı? Çıkılıyor...

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unknown DVD command %08x - fatal error
tr: Bilinmeyen DVD komutu %08x - önemli hata

en: Unknown command 0x%08x
tr: Bilinmeyen komut 0x%08x

en: Unknown entry type %i in SYSCONF (%s@%x)!
tr: SYSCONF içinde bilinmeyen giriş türü %i (%s@%x)!

en: Unknown message received with id : %d
tr: Şu ID ile bilinmeyen mesaj alındı : %d

en: Unknown message with id:%d received from player:%d Kicking player!
tr: ID %d ile %d oyuncusundan bilinmeyen mesaj alındı. Oyuncu atılıyor!

en: Up
tr: Yukarı

en: Update
tr: Güncelle

en: Upright Wiimote
tr: Dik Wiimote

en: Use EuRGB60 Mode (PAL60)
tr: EuRGB60 Modunu Kullan (PAL60)

en: Use Fullscreen
tr: Tam Ekran Kullan

en: Use Hex
tr: HEX Kullan

en: Use Panic Handlers
tr: Önemli Hataları Bildir

en: Use multiple threads to decode textures.
    Might result in a speedup (especially on CPUs with more than two cores).
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Dokuları emüle etmek için birden fazla işlem birimi kullanın. 
    Özellikle iki veya daha fazla çekirdeği olan işlemcilerde hızı artırır. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Usually if shader compilation fails, an error message is displayed.
    However, one may skip the popups to allow interruption free gameplay by checking this option.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Shader derlemesi başarısız olursa, genelde bir hata mesajı gösterilir. 
    Ancak oyunu bölmemesi için bu hataların gelmesini bu seçenekle engelleyebilirsiniz. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Utility
tr: Gereçler

en: V-Sync
tr: Dikey Eşitleme

en: VBeam Speed Hack
tr: VBeam Hız Hilesi

en: Value
tr: Değer

en: Value:
tr: Değer:

en: Value:
tr: Değer:

en: Verbosity
tr: Duyuru/Hata/Uyarı

en: Video
tr: Görüntü

en: Virtual
tr: Sanal

en: Volume
tr: Ses

en: WAD installation failed: error creating %s
tr: WAD kurulumu başarısız: %s oluşturmada hata

en: WAD installation failed: error creating ticket
tr: WAD kurulumu başarısız: Ticket oluşturma hatası.

en: Wait for vertical blanks in order to reduce tearing.
    Decreases performance if emulation speed is below 100%.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: Yırtılmayı önlemek için dikey boşlukları bekle. 
    Emülasyon hızı %100'ün altındaysa yavaşlamaya neden olur. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: Warning
tr: Uyarı

en: Warning - starting DOL in wrong console mode!
tr: Uyarı - DOL yanlış konsol modunda başlatılıyor!

en: Warning - starting ELF in wrong console mode!
tr: Uyarı - ELF yanlış konsol modunda başlatılıyor!

en: Warning - starting ISO in wrong console mode!
tr: Uyarı - Kalıp yanlış konsol modunda başlatılıyor!

en: Warning! it is advised to backup all files in the folder:
    %s
    Do you wish to continue?
tr: Uyarı! Aşağıdaki klasördeki dosyaları yedeklemeniz tavsiye edilir:
    %s
    Devam edilsin mi?

en: Warning: This will overwrite any existing saves that are in the folder:
    %s
    and have the same name as a file on your memcard
    Continue?
tr: Uyarı: Bu,aşağıdaki klasördeki herhangi bir kayıtlı oyunun üzerine yazılacak:
    %s
    ve hafıza kartınızdaki dosyayla aynı adda olacak.
    Devam?

en: Warning: You loaded a save that's after the end of the current movie. (byte %u > %u) (frame %u > %u). You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off.
tr: Dikkat: Şu anki kaydın bitişinden sonra yer alan bir kayıt yüklediniz. (Bayt %u > %u) (Çerçeve %u > %u). Devam etmeden önce başka bir kayıt yüklemeniz, veya bu kaydı Salt Okunur mod kapalıyken yüklemeniz daha iyi olacaktır. Aksi taktirde, büyük bir ihtimalle, senkronizasyon sorunu yaşayacaksınız.

en: Warning: You loaded a save whose movie mismatches on byte %d (0x%X). You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off. Otherwise you'll probably get a desync.
tr: Dikkat: Bayt %d (0x%X) ile eşleşmeyen bir kayıt yüklediniz. Devam etmeden önce başka bir kayıt yüklemeniz, veya bu kaydı Salt Okunur mod kapalıyken yüklemeniz daha iyi olacaktır. Aksi taktirde, büyük bir ihtimalle, senkronizasyon sorunu yaşayacaksınız.

en: Warning: You loaded a save whose movie mismatches on frame %d. You should load another save before continuing, or load this state with read-only mode off. Otherwise you'll probably get a desync.
    
    More information: The current movie is %d frames long and the savestate's movie is %d frames long.
    
    On frame %d, the current movie presses:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
    
    On frame %d, the savestate's movie presses:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
tr: Dikkat: Çerçeve %d ile eşleşmeyen bir kayıt yüklediniz. Devam etmeden önce başka bir kayıt yüklemeniz, veya bu kaydı Salt Okunur mod kapalıyken yüklemeniz daha iyi olacaktır. Aksi taktirde, büyük bir ihtimalle, senkronizasyon sorunu yaşayacaksınız.
    
    Daha fazla bilgi: Şu anki kayıt %d çerçeve uzunluğunda, ama durum kaydı %d çerçeve uzunluğunda.
    
    Çerçeve %d 'de, şu anki kayıt bunları basıyor:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d
    
    Çerçeve %d 'de, durum kaydı bunları basıyor:
    Start=%d, A=%d, B=%d, X=%d, Y=%d, Z=%d, DUp=%d, DDown=%d, DLeft=%d, DRight=%d, L=%d, R=%d, LT=%d, RT=%d, AnalogX=%d, AnalogY=%d, CX=%d, CY=%d

en: WaveFileWriter - file not open.
tr: WaveFileWriter - dosya açılamadı.

en: Whammy
tr: Darbe

en: Widescreen Hack
tr: Geniş Ekran Hilesi

en: Width
tr: Genişlik

en: Wii Console
tr: Wii Konsolu

en: Wii NAND Root:
tr: Wii NAND Kök Dizini:

en: Wii save files (*.bin)|*.bin
tr: Wii kayıt dosyaları (*.bin)|*.bin

en: WiiWAD: Could not read from file
tr: WiiWAD: Dosyadan okuma başarısız

en: Wiimote Connected
tr: Wiimote Bağlandı

en: Wiimote Motor
tr: Wiimote Motoru

en: Wiimote settings
tr: Wiimote ayarları

en: Wiimotes
tr: Wiimote'lar

en: Windows Left
tr: Pencereleri Sola Döşe

en: Windows Menu
tr: Pencere Menüsü

en: Windows Right
tr: Pencereleri Sağa Döşe

en: Word Wrap
tr: Heceleme

en: Working...
tr: Çalışıyor...

en: Write to Console
tr: Konsola Yaz

en: Write to Debugger
tr: Hata ayıklayıcıya yaz

en: Write to File
tr: Dosyaya Yaz

en: Write to Window
tr: Pencereye Yaz

en: XAudio2 CreateSourceVoice failed: %#X
tr: XAudio2 CreateSourceVoice başarsız: %#X

en: XAudio2 init failed: %#X
tr: XAudio2 başlatılamadı: %#X

en: XAudio2 master voice creation failed: %#X
tr: XAudio2 ana ses oluşturulamadı: %#X

en: XF reg
tr: XF kaydı

en: Yellow
tr: Sarı

en: You are using an old free DSP ROM made by the Dolphin Team.
    Only games using the Zelda UCode will work correctly.
tr: Dolphin Takımı tarafından yapılan eski bedava DSP ROM'ları kullanıyorsunuz. 
    Sadece Zelda UCode oyunları bunlarla düzgün çalışabilir.

en: You can't close panes that have pages in them.
tr: Sayfalı bölmeleri kapatamazsınız.

en: You must choose a game!!
tr: Bir oyun seçmelisiniz!!

en: You must enter a name!
tr: Bir isim girmelisiniz!

en: You must enter a valid decimal, hexadecimal or octal value.
tr: Doğru bir sekizlik,onluk veya onaltılık değer girmelisiniz.

en: You must enter a valid profile name.
tr: Geçerli bir profil ismi girmelisiniz.

en: You must restart Dolphin in order for the change to take effect.
tr: Değişikliğin etkili olması için Dolphin'i yeniden başlatmalısınız.

en: Your DSP ROMs have incorrect hashes.
    Would you like to stop now to fix the problem?
    If you select "No", audio might be garbled.
tr: DSP ROM'larınız yanlış hash değerlerine sahip.
    Sorunu düzeltmek için durdurmak istiyor musunuz?
    Eğer Hayır'ı, seçerseniz, seste sorun oluşabilir.

en: Your GCM/ISO file seems to be invalid (invalid country).
    Continue with PAL region?
tr: GCM/ISO dosyanız hatalı gibi görünüyor (hatalı bölge). 
    PAL gibi davranılsın mı?

en: Your SYSCONF file is the wrong size.
    It should be 0x%04x (but is 0x%04llx)
    Do you want to generate a new one?
tr: SYSCONF dosyanızın boyutu hatalı. 
    0x%04x olmalıdır (sizinki: 0x%04llx) 
    Yenisini oluşturmak ister misiniz?

en: ZTP hack
tr: ZTP Hilesi

en: Zero 3 code not supported
tr: Sıfır-Üç kodu desteklenmemektedir.

en: Zero code unknown to dolphin: %08x
tr: Dolphin Sıfır kodu bilinmiyor: %08x

en: [ waiting ]
tr: [ bekleniyor ]

en: [BROKEN]
    Highlight regions the EFB was copied from.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: [BOZUK] 
    EFB'lerin kopyalandığı bölgeleri belirt.
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: [Custom]
tr: [Özel]

en: [EXPERIMENTAL]
    Aims to speed up emulation by offloading texture decoding to the GPU using the OpenCL framework.
    However, right now it's known to cause texture defects in various games. Also it's slower than regular CPU texture decoding in most cases.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: [DENEME AMAÇLI]
    OpenCL kullanarak doku yorumlamasındaki yüklenmeyi azaltır ve emülasyonu hızlandırır. 
    Ancak, çeşitli oyunlarda doku bozulmalarına neden olabilmektedir. Ayrıca çoğu zaman CPU doku çözmesinden daha yavaştır. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: [EXPERIMENTAL]
    Speeds up emulation a bit by caching display lists.
    Possibly causes issues though.
    
    If unsure, leave this unchecked.
tr: [DENEME AMAÇLI]
    Görüntü listelerini önbelleğe alarak emülasyonu biraz hızlandırır. 
    Bazı hatalara neden olabilir. 
    
    Emin değilseniz, işaretsiz bırakın.

en: iCacheJIT: Reading Opcode from %x. Please report.
tr: iCacheJIT: %x 'den işlem kodu okunuyor. Lütfen bildirin.

en: wxExecute returned -1 on application run!
tr: wxExecute uygulama çalışırken -1'e düştü!

en: zFar Correction:
tr: zFar Düzeltmesi:

en: zNear Correction:
tr: zNear Düzeltmesi:

en: | OR
tr: | VEYA
