coreutils 5.2.1 - en to hu translation catalogue (363 entries)

en: 
      ARG1 < ARG2       ARG1 is less than ARG2
      ARG1 <= ARG2      ARG1 is less than or equal to ARG2
      ARG1 = ARG2       ARG1 is equal to ARG2
      ARG1 != ARG2      ARG1 is unequal to ARG2
      ARG1 >= ARG2      ARG1 is greater than or equal to ARG2
      ARG1 > ARG2       ARG1 is greater than ARG2
hu: 
      ARG1 < ARG2       ARG1 kisebb, mint ARG2
      ARG1 <= ARG2      ARG1 kisebb vagy egyenlő, mint ARG2
      ARG1 = ARG2       ARG1 egyenlő ARG2-vel
      ARG1 != ARG2      ARG1 nem egyenlő ARG2-vel
      ARG1 >= ARG2      ARG1 nagyobb vagy egyenlő, mint ARG2
      ARG1 > ARG2       ARG1 nagyobb, mint ARG2

en: 
      b      create a block (buffered) special file
      c, u   create a character (unbuffered) special file
      p      create a FIFO
hu: 
      b      speciális blokkfájl (pufferelt) létrehozása
      c, u   speciális karakterfájl (nem pufferelt) létrehozása
      p      FIFO létrehozása

en: 
    As a special case, cp makes a backup of SOURCE when the force and backup
    options are given and SOURCE and DEST are the same name for an existing,
    regular file.
hu: 
    Kivételt képez, amikor a cp biztonsági mentést készít a FORRÁSRÓL és a force
    és backup kapcsolók egyaránt meg vannak adva, továbbá FORRÁS és CÉL ugyanaz a
    reguláris fájl.

en: 
    By default, color is not used to distinguish types of files.  That is
    equivalent to using --color=none.  Using the --color option without the
    optional WHEN argument is equivalent to using --color=always.  With
    --color=auto, color codes are output only if standard output is connected
    to a terminal (tty).
hu: 
    Az alapértelmezett kimenet nem színes.  Ez megegyezik a --color=none 
    beállítással.  A --color kapcsoló használata EKKOR argumentum nélkül
    megegyezik a --color=always viselkedésével.  A --color=auto csak akkor
    jelenít meg színkódokat, ha a kimenet terminál (tty).

en: 
    By default, sparse SOURCE files are detected by a crude heuristic and the
    corresponding DEST file is made sparse as well.  That is the behavior
    selected by --sparse=auto.  Specify --sparse=always to create a sparse DEST
    file whenever the SOURCE file contains a long enough sequence of zero bytes.
    Use --sparse=never to inhibit creation of sparse files.
hu: 
    Alapértelmezésben a program kitalálja, hogy a FORRÁS fájl lyukas-e vagy nem.
    Amennyiben igen, a megfelelő CÉL fájl is lyukas lesz. Ez a --sparse=auto
    kapcsolónak megfelelő viselkedés. Megadhatja a --sparse=always kapcsolót,
    ekkor a CÉL fájl lyukas lesz, amennyiben megfelelő mennyiségű null bájtot
    tartalmaz.
    A --sparse=never kapcsolóval letilthatja a lyukas fájlok létrehozását.

en: 
    Each MODE is one or more of the letters ugoa, one of the symbols +-= and
    one or more of the letters rwxXstugo.
hu: 
    A MÓD az ugoa betűk kombinációjából, a +-= jelek egyikéből és az rwxXstugo
    betűk kombinációjából áll.

en: 
    If FILE is specified, read it to determine which colors to use for which
    file types and extensions.  Otherwise, a precompiled database is used.
    For details on the format of these files, run `dircolors --print-database'.
hu: 
    Ha a FÁJL argumentum meg van adva, beolvassa azt és megállapítja, hogy melyik
    fájltípushoz milyen színt használjon.  Ha nincs, a program az alapértelmezett
    adatbázist használja. Ha többet akar tudni a fájl formátumáról, futtassa
    a 'dircolors --print-database'-t.

en: 
    Note that if you use rm to remove a file, it is usually possible to recover
    the contents of that file.  If you want more assurance that the contents are
    truly unrecoverable, consider using shred.
hu: 
    Megjegyzés: az rm paranccsal törölt fájl tartalma általában
    visszaállítható.  Végleges törléshez fontold meg a shred parancs
    használatát.

en: 
    Note that the -d and -t options accept different time-date formats.
hu: 
    Megjegyzés: a -d és -t kapcsolókhoz megadandó időformátum különbözik.

en: 
    The backup suffix is `~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control method may be selected via the --backup option or through
    the VERSION_CONTROL environment variable.  Here are the values:
hu: 
    A biztonsági másolat kiterjesztése `~', ha nincs megadva a --suffix vagy
    a SIMPLE_BACKUP_SUFFIX. A verziókövetés módját megválaszthatod a --backup
    kapcsolóval vagy a VERSION_CONTROL környezeti változó segítségével.
    Az érvényes értékek a következők:

en: 
    To remove a file whose name starts with a `-', for example `-foo',
    use one of these commands:
      %s -- -foo
    
      %s ./-foo
hu: 
    Ha "-" jellel kezdődik a törlendő fájl, például "-foo",
    használd a következő parancsok egyikét:
      %s -- -foo
    
      %s ./-foo

en:       --backup[=CONTROL] make a backup of each existing destination file
      -b                  like --backup but does not accept an argument
      -c                  (ignored)
      -d, --directory     treat all arguments as directory names; create all
                            components of the specified directories
hu:       --backup[=CONTROL]     minden létező célfájlról mentést készít
      -b                         mint --backup, de nem fogad el argumentumot
      -c                         (figyelmen kívül hagyva)
      -d, --directory            minden argumentum könyvtár; az adott könyvtár
                                   minden elemét létrehozza

en:       --block-size=SIZE      use SIZE-byte blocks
      -B, --ignore-backups       do not list implied entries ending with ~
      -c                         with -lt: sort by, and show, ctime (time of last
                                   modification of file status information)
                                   with -l: show ctime and sort by name
                                   otherwise: sort by ctime
hu:       --block-size=MÉRET     MÉRET bájtos blokkokat használ
      -B, --ignore-backups       nem listázza ki a ~-ra végződő fájlokat
      -c                         "-lt"-vel: rendezés és kiírás ctime (fájlállapot-
                                   információ utolsó módosításának ideje) szerint
                                 "-l"-lel: kiírja a ctime-ot és név szerint rendez
                                   egyébként: ctime szerint rendez

en:       --from=CURRENT_OWNER:CURRENT_GROUP
                             change the owner and/or group of each file only if
                             its current owner and/or group match those specified
                             here.  Either may be omitted, in which case a match
                             is not required for the omitted attribute.
hu:       --from=JELENLEGI_TULAJ:JELENLEGI_CSOPORT
                             csak akkor változtatja meg a fájl tulajdonosát és/
                             vagy csoportját, ha a jelenlegi beállítások
                             megegyeznek a megadottakkal.  A két argumentum
                             közül bármelyik elhagyható.

en:       --no-dereference         never follow symbolic links
      -f, --force                  if an existing destination file cannot be
                                     opened, remove it and try again
      -i, --interactive            prompt before overwrite
      -H                           follow command-line symbolic links
hu:       --no-dereference         soha sem követi a szimbolikus linkeket
      -f, --force                  ha egy létező CÉLfájlt nem lehet megnyitni,
                                     törli azt, majd újrapróbálja
      -i, --interactive            felülírás előtt kérdez
      -H                           "command-line" szimbolikus linkek követése

en:       --no-preserve=ATTR_LIST  don't preserve the specified attributes
          --parents                append source path to DIRECTORY
      -P                           same as `--no-dereference'
hu:       --no-preserve=ATTR_LISTA nem őrzi meg a megadott attribútumokat
          --parents                forrásútvonal hozzáadása KÖNYVTÁRHOZ
      -P                           mint --no-dereference

en:       --reply={yes,no,query}   specify how to handle the prompt about an
                                     existing destination file
          --sparse=WHEN            control creation of sparse files
          --strip-trailing-slashes remove any trailing slashes from each SOURCE
                                     argument
hu:       --reply={yes,no,query}   mi történjen, ha már létezik a célfájl
          --sparse=EKKOR           lyukas fájlok létrehozásának szabályozása
          --strip-trailing-slashes eltávolítja a befejező per jeleket minden
                                     forrásról

en:       --reply={yes,no,query}   specify how to handle the prompt about an
                                     existing destination file
          --strip-trailing-slashes remove any trailing slashes from each SOURCE
                                     argument
      -S, --suffix=SUFFIX          override the usual backup suffix
hu:       --reply={yes,no,query}   mi történjen, ha már létezik a célfájl
          --strip-trailing-slashes eltávolítja a befejező per jeleket minden
                                     forrásról
      -S, --suffix=KITERJESZTÉS    a biztonsági másolat szokásos
                                     kiterjesztésének felülbírálása

en:      Size   Used  Avail Use%%
hu:   Méret  Fogl.  Szab.    %%

en:     Inodes   IUsed   IFree IUse%%
hu: Inode-ok  IFogl.  ISzab. IFo.%%

en:     Size  Used Avail Use%%
hu:  Méret  Fogl. Szab.   %%

en:   %k   hour ( 0..23)
      %l   hour ( 1..12)
      %m   month (01..12)
      %M   minute (00..59)
hu:   %k   óra ( 0..23)
      %l   óra ( 1..12)
      %m   hónap (01..12)
      %M   perc (00..59)

en:   -R, -r, --recursive          copy directories recursively
          --remove-destination     remove each existing destination file before
                                     attempting to open it (contrast with --force)
hu:   -R, -r, --recursive          könyvtárak rekurzív másolása
          --remove-destination     törli a célfájl, még mielőtt megpróbálná
                                     megnyitni (ellentétben a --force kapcsolóval)

en:   -a                     change only the access time
      -c, --no-create        do not create any files
      -d, --date=STRING      parse STRING and use it instead of current time
      -f                     (ignored)
      -m                     change only the modification time
hu:   -a                     csak az elérési időt módosítja
      -c, --no-create        nem hoz létre fájlt
      -d, --date=SZTRING     SZTRINGET használja a jelenlegi idő helyett
      -f                     (figyelmen kívül hagyva)
      -m                     csak a módosítás idejét állítja át

en:   -f                         do not sort, enable -aU, disable -lst
      -F, --classify             append indicator (one of */=@|) to entries
          --format=WORD          across -x, commas -m, horizontal -x, long -l,
                                   single-column -1, verbose -l, vertical -C
          --full-time            like -l --time-style=full-iso
hu:   -f                         nem rendez, bekapcsolja a "-aU" kapcsolókat, kikapcsolja a "-lst" kapcsolókat
      -F, --classify             jelet fűz a bejegyzéshez (*/=@ vagy |)
          --format=SZÓ           across -x, commas -m, horizontal -x, long -l,
                                   single-column -1, verbose -l, vertical -C
          --full-time            mint -l --time-style=full-iso

en:   -f, --force    change permissions to allow writing if necessary
      -n, --iterations=N  Overwrite N times instead of the default (%d)
      -s, --size=N   shred this many bytes (suffixes like K, M, G accepted)
hu:   -f, --force    jogosultságok megváltoztatása, ha akadályozzák az írást
      -n, --iterations=N  N-szer írja felül az alapértelmezett %d helyett
      -s, --size=N   shred-elj ennyi bájtot (a k, M, G utótagok megengedett)

en:   -f, --silent, --quiet   suppress most error messages
      -v, --verbose           output a diagnostic for every file processed
          --reference=RFILE   use RFILE's mode instead of MODE values
      -R, --recursive         change files and directories recursively
hu:   -f, --silent, --quiet   megszünteti a legtöbb hibaüzenetet
      -v, --verbose           minden feldolgozott fájl után üzenetet ír ki
          --reference=RFÁJL   RFÁJL MÓDját állítja be a MÓD értékek helyett
      -R, --recursive         rekurzívan módosítja a fájlokat és könyvtárakat

en:   -f, --silent, --quiet  suppress most error messages
          --reference=RFILE  use RFILE's owner and group rather than
                             the specifying OWNER:GROUP values
      -R, --recursive        operate on files and directories recursively
      -v, --verbose          output a diagnostic for every file processed
hu:   -f, --silent, --quiet  megszünteti a legtöbb hibaüzenetet
          --reference=RFÁJL  a megadott RFÁJL csoportját és tulajdonosát
                             állítja be a TULAJ:CSOPORT értéke helyett
      -R, --recursive        rekurzívan módosítja a fájlokat és könyvtárakat
      -v, --verbose          minden feldolgozott fájl után üzenetet ír ki

en:   -l                         use a long listing format
      -L, --dereference          when showing file information for a symbolic
                                   link, show information for the file the link
                                   references rather than for the link itself
      -m                         fill width with a comma separated list of entries
hu:   -l                         hosszú formátum
      -L, --dereference          kilistázza a szimbolikus linkek által mutatott
                                   fájlok adatait
      -m                         a szélességet a bejegyzések vesszővel
                                   elválasztott listájával tölti ki

en:   -l, --link                   link files instead of copying
      -L, --dereference            always follow symbolic links
      -p                           same as --preserve=mode,ownership,timestamps
          --preserve[=ATTR_LIST]   preserve the specified attributes (default:
                                     mode,ownership,timestamps), if possible
                                     additional attributes: links, all
hu:   -l, --link                   fájlok linkelése másolás helyett
      -L, --dereference            mindig követi a szimbolikus linkeket
      -p                           mint --preserve=mode,ownership,timestamps
          --preserve[=ATTR_LIST]   megadott fájl attribútumok megőrzése (alap:
                                     mode,ownership,timestamps), ha lehet
                                     további attribútumokat is: links, all

en:   -m, --mode=MODE   set permission mode (as in chmod), not a=rw - umask
hu:   -m, --mode=MÓD    jogosultságok beállítása (mint a chmod), nem a=rw - umask

en:   -m, --mode=MODE   set permission mode (as in chmod), not rwxrwxrwx - umask
      -p, --parents     no error if existing, make parent directories as needed
      -v, --verbose     print a message for each created directory
hu:   -m, --mode=MÓD    a megadott jogosultságokkal hozza létre a könyvtárat 
                          (mint a chmod), nem rwxrwxrwx - umask
      -p, --parents     könyvtárstruktúrát hoz létre. Nem ad hibát, ha már létezik
      -v, --verbose     kiírja minden létrehozott könyvtár nevét

en:   -n, --no-dereference        treat destination that is a symlink to a
                                    directory as if it were a normal file
      -i, --interactive           prompt whether to remove destinations
      -s, --symbolic              make symbolic links instead of hard links
hu:   -n, --no-dereference       ha a cél szimbolikus link egy könyvtárra
                                   kezelje normális fájlként
      -i, --interactive          célfájlok törlésénél kérdez
      -s, --symbolic             szimbolikus link hard link helyett

en:   -n, --numeric-uid-gid      like -l, but list numeric UIDs and GIDs
      -N, --literal              print raw entry names (don't treat e.g. control
                                   characters specially)
      -o                         like -l, but do not list group information
      -p, --file-type            append indicator (one of /=@|) to entries
hu:   -n, --numeric-uid-gid      mint -l, de UID-ket és GID-ket számmal írja ki
      -N, --literal              nyers bejegyzésnevek kiírása (nem kezeli
                                   megkülönböztetett módon pl. a
                                   vezérlőkaraktereket)
      -o                         mint -l, de tulajdonos adatai nélkül
      -p, --file-type            jelet fűz a bejegyzéshez (*/=@ vagy |)

en:   -p, --parents   remove DIRECTORY, then try to remove each directory
                      component of that path name.  E.g., `rmdir -p a/b/c' is
                      similar to `rmdir a/b/c a/b a'.
      -v, --verbose   output a diagnostic for every directory processed
hu:   -p, --parents   törli a KÖNYVTÁRAT, majd megpróbálja törölni a
                      szülőkönyvtárait.  Pl., "rmdir -p a/b/c" u.a., mint
                      "rmdir a/b/c a/b a".
      -v, --verbose   minden feldolgozott könyvtár után üzenetet ír ki

en:   -q, --hide-control-chars   print ? instead of non graphic characters
          --show-control-chars   show non graphic characters as-is (default
                                 unless program is `ls' and output is a terminal)
      -Q, --quote-name           enclose entry names in double quotes
          --quoting-style=WORD   use quoting style WORD for entry names:
                                   literal, locale, shell, shell-always, c, escape
hu:   -q, --hide-control-chars   ? kiírása a nem grafikus karakterek helyett
          --show-control-chars   megjeleníti a nem grafikus karaktereket
                                   (alapértelmezett kivéve ha a program 'ls' és a 
                                   kimenet terminál)
      -Q, --quote-name           minden bejegyzésnevet idézőjelbe
          --quoting-style=SZÓ    a következő kulcsSZÓ alapján idézőjelez:
                                   literal, locale, shell, shell-always, c, escape

en:   -u                         with -lt: sort by, and show, access time
                                   with -l: show access time and sort by name
                                   otherwise: sort by access time
      -U                         do not sort; list entries in directory order
      -v                         sort by version
hu:   -u                         "-lt"-vel: access time alapján rendez és azt is 
                                   mutatja
                                 "-l"-lel: név alapján rendez és az access time-ot
                                   mutatja
                                 egyébként: access time alapján rendez
      -U                         nem rendez; bejegyzések könyvtári sorrendben
      -v                         verzió alapján rendez

en:   -u, --update                 copy only when the SOURCE file is newer
                                     than the destination file or when the
                                     destination file is missing
      -v, --verbose                explain what is being done
      -x, --one-file-system        stay on this file system
hu:   -u, --update                 csak akkor másolja, ha a CÉL régebbi mint a
                                     FORRÁS vagy ha a CÉL nem létezik
      -v, --verbose                elmagyarázza, mi történik
      -x, --one-file-system        az adott fájlrendszeren marad

en:   -v, --kernel-version     print the kernel version
      -m, --machine            print the machine hardware name
      -p, --processor          print the processor type
      -i, --hardware-platform  print the hardware platform
      -o, --operating-system   print the operating system
hu:   -v, --kernel-version     a kernelverzió kiírása
      -m, --machine            a gép hardvernevének kiírása
      -p, --processor          a processzortípus kiírása
      -i, --hardware-platform  a hardverplatform kiírása
      -o, --operating-system   az operációs rendszer kiírása

en:   -w, --width=COLS           assume screen width instead of current value
      -x                         list entries by lines instead of by columns
      -X                         sort alphabetically by entry extension
      -1                         list one file per line
hu:   -w, --width=OSZL           feltételezi, hogy a képernyő OSZL széles
      -x                         a bejegyzéseket soronként, és nem oszloponként 
                                   listázza
      -X                         ábécé sorba rendez, kiterjesztés szerint
      -1                         soronként egy fájlnevet ír ki

en:   none, off       never make backups (even if --backup is given)
      numbered, t     make numbered backups
      existing, nil   numbered if numbered backups exist, simple otherwise
      simple, never   always make simple backups
hu:   none, off       nem készít mentést (még --backup esetén sem)
      numbered, t     számozott mentést készít
      existing, nil   számozott, ha már létezik számozott változat, 
                        egyébként egyszerű
      simple, never   mindig egyszerű biztonsági mentés

en:  %4s-blocks      Used Available Use%%
hu:  %4s-blokk  Foglalt    Szabad    %%

en:  (backup: %s)
hu:  (biztonsági mentés: %s)

en:  Mounted on
hu:  Csatl. pont

en: %s -> %s (unbackup)
hu: %s -> %s (biztonsági mentés visszaállítása)

en: %s and %s are the same file
hu: %s és %s ugyanaz a fájl

en: %s exists but is not a directory
hu: %s létezik, de nem könyvtár

en: %s has unknown file type
hu: %s fájltípusa ismeretlen

en: %s is too large
hu: a(z) %s túl nagy

en: %s+%s records in
hu: %s+%s beolvasott rekord

en: %s+%s records out
hu: %s+%s kiírt rekord

en: %s: No such user
hu: %s: Nincs ilyen felhasználó

en: %s: can make relative symbolic links only in current directory
hu: %s: relatív szimbolikus linkeket csak az aktuális
    könyvtárban lehet létrehozni

en: %s: cannot overwrite directory
hu: %s: könyvtár felülírása sikertelen

en: %s: cannot rewind
hu: %s: nem lehet visszacsévélni

en: %s: cannot shred append-only file descriptor
hu: %s: nem lehet a shred-elni a csak hozzáfűzésre megnyitott fájlleírón

en: %s: descend into directory %s?
hu: %s: belépsz %s könyvtárba?

en: %s: error truncating
hu: %s: hiba a csonkolásnál

en: %s: error writing at offset %s
hu: %s: írási hiba a következő offseten: %s

en: %s: file has negative size
hu: %s: a fájl métere negatív

en: %s: file too large
hu: %s: a fájl túl nagy

en: %s: file truncated
hu: %s: csonkolt fájl

en: %s: hard link not allowed for directory
hu: %s: könyvtárra mutató hard link nem engedélyezett

en: %s: illegal option -- %c
hu: %s: illegális kapcsoló -- %c

en: %s: invalid file size
hu: %s: érvénytelen fájlméret

en: %s: invalid file type
hu: %s: érvénytelen fájltípus

en: %s: invalid number
hu: %s: érvénytelen szám

en: %s: invalid number of passes
hu: %s: érvénytelen menetszám

en: %s: invalid option -- %c
hu: %s: érvénytelen kapcsoló -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
hu: %s: a(z) `%c%s' kapcsoló nem enged meg argumentumot

en: %s: option `%s' is ambiguous
hu: %s: a(z) `%s' kapcsoló nem egyértelmű

en: %s: option `%s' requires an argument
hu: %s: a(z) `%s' kapcsolóhoz argumentum szükséges

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
hu: %s: a(z) `--%s' kapcsoló nem enged meg argumentumot

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
hu: %s: a `-W %s' kapcsoló nem enged meg argumentumot

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
hu: %s: a `-W %s' kapcsoló nem egyértelmű

en: %s: option requires an argument -- %c
hu: %s: a kapcsolónak szüksége van egy argumentumra -- %c

en: %s: overwrite %s, overriding mode %04lo?
hu: %s: %s felülírása %04lo mód figyelmen kívül hagyásával?

en: %s: overwrite %s?
hu: %s: felülírja %s-t?

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...
hu: %s: %lu/%lu menet (%s)...

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...%s
hu: %s: %lu/%lu menet (%s)...%s

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...%s/%s %d%%
hu: %s: %lu/%lu menet (%s)...%s/%s %d%%

en: %s: read error
hu: %s: olvasási hiba

en: %s: removed
hu: %s: törölve

en: %s: removing
hu: %s: törlés alatt

en: %s: renamed to %s
hu: %s: átnevezve a következőre: %s

en: %s: replace %s?
hu: %s: %s cseréje?

en: %s: unrecognized option `%c%s'
hu: %s: a(z) `%c%s' kapcsoló ismeretlen

en: %s: unrecognized option `--%s'
hu: %s: a(z) `--%s' kapcsoló ismeretlen

en: %s: warning: making a hard link to a symbolic link is not portable
hu: %s: vigyázat: a szimbolikus linkre mutató hard link
    létrehozása nem hordozható

en: %s:%lu: invalid line;  missing second token
hu: %s:%lu: érvénytelen sor; a második token hiányzik

en: %s:%lu: unrecognized keyword %s
hu: %s:%lu: %s kulcsszó ismeretlen

en: <internal>
hu: <belső>

en: Copy SOURCE to DEST, or multiple SOURCE(s) to DIRECTORY.
hu: FORRÁST CÉLRA vagy több FORRÁST egy CÉLKÖNYVTÁRBA másol.

en: Create named pipes (FIFOs) with the given NAMEs.
hu: NÉV nevű "Named pipe"-ot (FIFO-t) hoz létre.

en: Create the DIRECTORY(ies), if they do not already exist.
hu: KÖNYVTÁRAKAT hoz létre, ha még nem léteznek.

en: Create the special file NAME of the given TYPE.
hu: Adott NEVŰ és TÍPUSÚ speciális fájlt hoz létre.

en: FAILED
hu: SIKERTELEN

en: Filesystem
hu: Fájlrendszer

en: Filesystem    Type
hu: Fájlrendszer  Típus

en: Force changed blocks to disk, update the super block.
hu: A megváltozott blokkokat azonnal kiírja lemezre, frissíti a szuperblokkot

en: List information about the FILEs (the current directory by default).
    Sort entries alphabetically if none of -cftuSUX nor --sort.
hu: Információt ír ki a FÁJLOKRÓL, alapértelmezésben az aktuális könyvtárról.
    Ábécé sorrendbe rendezi a bejegyzéseket, ha nincs megadva a -cftuSUX
    kapcsolók valamelyike vagy a --sort.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
hu: Ha egy hosszú kapcsolóhoz kötelező argumentumot megadni, akkor ez a 
    megfelelő rövid kapcsolónál is kötelező.

en: Output commands to set the LS_COLORS environment variable.
    
    Determine format of output:
      -b, --sh, --bourne-shell    output Bourne shell code to set LS_COLORS
      -c, --csh, --c-shell        output C shell code to set LS_COLORS
      -p, --print-database        output defaults
hu: Kiírja a megfelelő shell parancsot az LS_COLOR környezeti 
    változó beállításához.
    
    Kimeneti formátum megállapítása
      -b, --sh, --bourne-shell    Bourne shell kód az LS_COLORS beállításához
      -c, --csh, --c-shell        C shell kód az LS_COLORS beállításához
      -p, --print-data-base       alapértelmezés kiírása

en: Overwrite the specified FILE(s) repeatedly, in order to make it harder
    for even very expensive hardware probing to recover the data.
hu: A megadott FÁJLT többször egymás után felülírja, így még nagyon költséges
    hardver megoldásokkal sem lehet könnyen visszaállítani az adatokat.

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Remove the DIRECTORY(ies), if they are empty.
    
          --ignore-fail-on-non-empty
                      ignore each failure that is solely because a directory
                      is non-empty
hu: Törli a KÖNYVTÁRAKAT, ha ezek üresek.
    
          --ignore-fail-on-non-empty
                      törli a könyvtárat abban az esetben, ha a törlésnek egyetlen
                      akadálya az, hogy a könyvtár nem üres

en: Rename SOURCE to DEST, or move SOURCE(s) to DIRECTORY.
hu: FORRÁST átnevezi CÉLRA vagy több FORRÁST egy CÉLKÖNYVTÁRBA helyez át.

en: Set LC_ALL='C' to work around the problem.
hu: Állítsa be az LC_ALL='C' -t a probléma elkerüléséhez.

en: Summarize disk usage of each FILE, recursively for directories.
hu: Összefoglalja a lemezhasználatot minden FÁJLRA, rekurzívan minden könyvtárban.

en: The backup suffix is `~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control method may be selected via the --backup option or through
    the VERSION_CONTROL environment variable.  Here are the values:
hu: A biztonsági másolat kiterjesztése `~', ha nincs megadva a --suffix vagy
    a SIMPLE_BACKUP_SUFFIX. A verziókövetés módját megválaszthatja a --backup
    kapcsolóval vagy a VERSION_CONTROL környezeti változó segítségével.
    Az érvényes értékek a következők:

en: The strings compared were %s and %s.
hu: Az összehasonlított karakterláncok: %s és %s.

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
hu: Ez szabad szoftver; a sokszorosításra vonatkozó feltételeket lásd a forrásban.
    SEMMILYEN garanciát nem vállalunk, még azt sem állítjuk, hogy ez a program
    KERESKEDELMI CÉLOKRA ALKALMAS vagy HASZNÁLHATÓ EGY ADOTT FELADATRA.

en: Try `%s --help' for more information.
hu: Próbálja a(z) `%s --help'-et további információkért.

en: Unknown system error
hu: Ismeretlen rendszerhiba

en: Update the access and modification times of each FILE to the current time.
hu: Frissíti mindegyik FÁJL elérési és módosítási idejét, a jelenlegi időre.

en: Usage: %s COMMAND [ARG]...
      or:  %s OPTION
hu: Használat: %s PARANCS [ARG]...
      vagy:    %s KAPCSOLÓ

en: Usage: %s FILE1 FILE2
      or:  %s OPTION
hu: Használat: %s FÁJL1 FÁJL2
      vagy:    %s KAPCSOLÓ

en: Usage: %s FORMAT [ARGUMENT]...
      or:  %s OPTION
hu: Használat: %s FORMÁTUM [ARGUMENTUM]...
      vagy:    %s KAPCSOLÓ

en: Usage: %s NAME
      or:  %s OPTION
hu: Használat: %s NÉV
      vagy:    %s KAPCSOLÓ

en: Usage: %s [FILE]...
      or:  %s [OPTION]
hu: Használat: %s [FÁJL]...
      vagy:    %s [KAPCSOLÓ]

en: Usage: %s [NAME]
      or:  %s OPTION
    Print or set the hostname of the current system.
hu: Használat: %s [NÉV]
      vagy:    %s KAPCSOLÓ
    A rendszer gépnevének kiírása vagy beállítása.

en: Usage: %s [NUMBER]...
      or:  %s OPTION
hu: Használat: %s [SZÁM]...
      vagy:    %s KAPCSOLÓ

en: Usage: %s [OPTIONS] FILE [...]
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓK] FÁJL [...]

en: Usage: %s [OPTION]
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]

en: Usage: %s [OPTION] DIRECTORY...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ] KÖNYVTÁR...

en: Usage: %s [OPTION] FILE...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ] FÁJL...

en: Usage: %s [OPTION] NAME...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ] NÉV...

en: Usage: %s [OPTION] [COMMAND [ARG]...]
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ] [PARANCS [ARG]...]

en: Usage: %s [OPTION] [FILE]...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ] [FÁJL]...

en: Usage: %s [OPTION]...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]...

en: Usage: %s [OPTION]... DIRECTORY...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... KÖNYVTÁR...

en: Usage: %s [OPTION]... FILE PATTERN...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... FÁJL MINTA...

en: Usage: %s [OPTION]... FILE...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... FÁJL...

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... FÁJL1 FÁJL2

en: Usage: %s [OPTION]... GROUP FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... CSOPORT FÁJL...
      vagy:    %s [KAPCSOLÓ]... --reference=REFERENCIAFÁJL FÁJL...

en: Usage: %s [OPTION]... MODE[,MODE]... FILE...
      or:  %s [OPTION]... OCTAL-MODE FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... MÓD[,MÓD]... FÁJL...
      vagy:    %s [KAPCSOLÓ]... OKTÁLIS_MÓD FÁJL...
      vagy:    %s [KAPCSOLÓ]... --reference=REFERENCIAFÁJL FÁJL...

en: Usage: %s [OPTION]... NAME TYPE [MAJOR MINOR]
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... NÉV TÍPUS [MAJOR MINOR]

en: Usage: %s [OPTION]... NAME...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... NÉV...

en: Usage: %s [OPTION]... [ FILE ]
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... [ FÁJL ]

en: Usage: %s [OPTION]... [ FILE | ARG1 ARG2 ]
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... [ FÁJL | ARG1 ARG2 ]

en: Usage: %s [OPTION]... [+FORMAT]
      or:  %s [-u|--utc|--universal] [MMDDhhmm[[CC]YY][.ss]]
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... [+FORMÁTUM]
      vagy:    %s [-u|--utc|--universal] [HHNNÓÓPP[[CC]ÉÉ][.mp]]

en: Usage: %s [OPTION]... [-] [NAME=VALUE]... [COMMAND [ARG]...]
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... [-] [NÉV=ÉRTÉK]... [PARANCS [ARG]...]

en: Usage: %s [OPTION]... [-] [USER [ARG]...]
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... [-] [FELHASZNÁLÓ [ARG]...]

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... [FÁJL]

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... [FÁJL]...

en: Usage: %s [OPTION]... [STRING]...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... [KARAKTERLÁNC]...

en: Usage: %s [OPTION]... [USERNAME]
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]... [FELHASZNÁLÓNÉV]

en: Usage: %s [STRING]...
      or:  %s OPTION
hu: Használat: %s [KARAKTERLÁNC]...
      vagy:    %s KAPCSOLÓ

en: Valid arguments are:
hu: Az érvényes argumentumok a következők:

en: Warning:
hu: Vigyázat:

en: Written by %s and %s.
hu: Írta: %s és %s

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s, and others.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, %s és mások

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    %s és %s

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s,
    and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, %s
    és %s

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s, %s és %s

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s, %s és %s

en: Written by %s, %s, %s,
    %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s,
    %s és %s

en: Written by %s, %s, %s,
    and %s.
hu: Írta: %s, %s, %s
    és %s

en: Written by %s, %s, and %s.
hu: Írta: %s, %s és %s

en: Written by %s.
hu: Írta: %s

en: ^[yY]
hu: ^[iIyY]

en: `%s' is too large
hu: `%s' túl nagy

en: accessing %s
hu: %s elérése

en: advancing past %s bytes in output file %s
hu: %s bájtnál továbbléptünk a következő kimeneti fájlban: %s

en: after -eq
hu: -eq után

en: after -ge
hu: -ge után

en: after -gt
hu: -gt után

en: after -le
hu: -le után

en: after -lt
hu: -lt után

en: after -ne
hu: -ne után

en: ambiguous argument %s for %s
hu: `%s' argumentum nem egyértelmű ehhez: `%s'

en: backing up %s would destroy source;  %s not copied
hu: biztonsági mentés %s-ről megsemmisítené a forrást:
    %s nem került másolásra

en: backing up %s would destroy source;  %s not moved
hu: biztonsági mentés %s-ről megsemmisítené a forrást:
    %s nem került áthelyezésre

en: backup type
hu: biztonsági mentés típusa

en: before -eq
hu: -eq előtt

en: before -ge
hu: -ge előtt

en: before -gt
hu: -gt előtt

en: before -le
hu: -le előtt

en: before -lt
hu: -t előtt

en: before -ne
hu: -ne előtt

en: block size
hu: blokkméret

en: block special file
hu: speciális blokkfájl

en: block special files not supported
hu: a speciális blokkfájl nem támogatott

en: cannot access %s
hu: %s: hozzáférés sikertelen

en: cannot backup %s
hu: %s biztonsági mentése sikertelen

en: cannot both summarize and show all entries
hu: nem lehet egyszerre összesítést kérni és minden bejegyzést megjeleníteni

en: cannot change owner and/or group of %s
hu: nem lehet %s tulajdonosát és/vagy csoportját megváltoztatni

en: cannot change permissions of %s
hu: nem lehet %s jogosultságait megváltoztatni

en: cannot change to directory %s
hu: nem lehet a következő könyvtárba lépni: %s

en: cannot chdir to directory %s
hu: nem lehet a következő könyvtárba lépni: %s

en: cannot compare file names %s and %s
hu: %s és %s fájlnevek összehasonlítása sikertelen

en: cannot convert U+%04X to local character set
hu: nem lehet helyi karakterkészletbe átalakítani a következőt: U+%04X

en: cannot convert U+%04X to local character set: %s
hu: nem lehet U+%04X-t helyi karakterkészletbe átalakítani:  %s

en: cannot copy a directory, %s, into itself, %s
hu: %s könyvtárat nem lehet saját magába (%s) másolni

en: cannot copy cyclic symbolic link %s
hu: %s körkörös linket nem lehet másolni

en: cannot create directory %s
hu: nem lehet létrehozni a(z) %s könyvtárat

en: cannot create fifo %s
hu: nem lehet a következő fifot létrehozni: %s

en: cannot create hard link %s to %s
hu: %2$s-re mutató %1$s hard linket nem lehet létrehozni

en: cannot create link %s
hu: nem lehet a következő linket létrehozni: %s

en: cannot create regular file %s
hu: nem lehet létrehozni a következő reguláris fájlt: %s

en: cannot create special file %s
hu: nem lehet létrehozni a következő speciális fájlt: %s

en: cannot create symbolic link %s
hu: nem lehet létrehozni a következő szimbolikus linket: %s

en: cannot create symbolic link %s to %s
hu: nem lehet létrehozni %2$s-re mutató %1$s szimbolikus linket

en: cannot create temporary file
hu: nem lehet létrehozni átmeneti fájlt

en: cannot determine device and inode of %s
hu: %s eszközét és inode-ját nem lehet megállapítani

en: cannot determine hostname
hu: nem lehet megállapítani a gépnevet

en: cannot fstat %s
hu: fstat %s sikertelen

en: cannot get system name
hu: ne lehet megszerezni a rendszernevet

en: cannot get the login group of a numeric UID
hu: az UID-hez tartozó bejelentkezési csoportot nem lehet megállapítani

en: cannot lseek %s
hu: lseek %s sikertelen

en: cannot lstat `.' in %s
hu: nem lehet a (`.') könyvtárat lstat-olni itt: %s

en: cannot make both hard and symbolic links
hu: nem lehet egyszerre hard linket és szimbolikus linket létrehozni

en: cannot make directory %s
hu: nem lehet %s könyvtárat létrehozni

en: cannot move %s to %s
hu: %s-t nem lehet ide áthelyezni: %s

en: cannot move %s to a subdirectory of itself, %s
hu: %s-t nem lehet egy saját alkönyvtárába (%s) áthelyezni

en: cannot move directory onto non-directory: %s -> %s
hu: a könyvtárat nem lehet nem-könyvtárba áthelyezni: %s -> %s

en: cannot obtain time stamps for %s
hu: nem lehet beolvasni %s időbélyegét

en: cannot open %s for reading
hu: %s megnyitása olvasásra sikertelen

en: cannot open directory %s
hu: nem lehet a következő könyvtárat megnyitni: %s

en: cannot overwrite directory %s
hu: nem lehet %s könyvtárat felülírni

en: cannot overwrite directory %s with non-directory
hu: %s könyvtárat nem lehet nem-könyvtárral felülírni

en: cannot overwrite non-directory %s with directory %s
hu: %s nem-könyvtárat nem lehet %s könyvtárral felülírni

en: cannot read directory %s
hu: nem lehet olvasni a(z) %s könyvtárat

en: cannot read symbolic link %s
hu: nem lehet olvasni a következő szimbolikus linket: %s

en: cannot remove %s
hu: nem lehet törölni a következőt: `%s'

en: cannot remove `.' or `..'
hu: nem lehet törölni `.'-ot vagy `..'-ot

en: cannot remove directory %s
hu: nem lehet törölni a következő könyvtárat: `%s'

en: cannot run strip
hu: strip futtatása sikertelen

en: cannot set date
hu: nem lehet beállítani a dátumot

en: cannot set group id
hu: nem lehet beállítani a csoportazonosítót

en: cannot set groups
hu: nem lehet beállítani a csoportokat

en: cannot set permissions of %s
hu: nem lehet %s jogosultságait beállítani

en: cannot set permissions of directory %s
hu: nem lehet %s könyvtár jogosultságait beállítani

en: cannot set permissions of fifo %s
hu: nem lehet %s fifo jogosultságait beállítani

en: cannot set time stamps for %s
hu: nem lehet beállítani %s időbélyegét

en: cannot set user id
hu: nem lehet beállítani a felhasználóazonosítót

en: cannot specify times from more than one source
hu: az időt nem lehet több forrásból venni

en: cannot stat %s
hu: stat %s sikertelen

en: cannot un-backup %s
hu: %s biztonsági mentés visszaállítása sikertelen

en: cannot unlink %s
hu: %s törlése sikertelen

en: changed group of %s to %s
hu: %s csoportja megváltozott erre: %s

en: changed ownership of %s to %s
hu: %s tulajdonosa megváltozott erre: %s

en: changing group of %s
hu: %s csoportjának megváltoztatása

en: changing ownership of %s
hu: %s tulajdonosának megváltoztatása

en: changing permissions of %s
hu: %s jogosultságainak megváltoztatása

en: character out of range
hu: tartományon kívüli karakter

en: character special file
hu: speciális karakterfájl

en: character special files not supported
hu: a speciális karakterfájl nem támogatott

en: close failed
hu: lezárás sikertelen

en: closing %s
hu: %s lezárása

en: closing %s (fd=%d)
hu: %s lezárása (fd=%d)

en: closing input file %s
hu: %s bemeneti fájl lezárása

en: closing output file %s
hu: %s kimeneti fájl lezárása

en: closing standard input
hu: szabványos bemenet lezárása

en: closing standard output
hu: szabványos kimenet lezárása

en: create hard link %s to %s
hu: %s hard link létrehozása a következőre: %s

en: create symbolic link %s to %s
hu: %s szimbolikus link létrehozása a következőre: %s

en: created directory %s
hu: %s könyvtár létrejött

en: creating %s
hu: %s létrehozása

en: creating directory %s
hu: %s könyvtár létrehozása

en: creating file `%s'
hu: `%s' fájl létrehozása

en: creating hard link %s to %s
hu: %2$s fájlra mutató %1$s hard link létrehozása

en: creating symbolic link %s to %s
hu: %2$s fájlra mutató %1$s szimbolikus link létrehozása

en: directory
hu: könyvtár

en: error reading %s
hu: hiba %s olvasásakor

en: error writing %s
hu: hiba %s írásakor

en: failed to change group of %s to %s
hu: %s csoportjának megváltoztatása %s-re sikertelen

en: failed to change mode of %s to %04lo (%s)
hu: %s jogosultságainak megváltoztatása %04lo -ra sikertelen (%s)

en: failed to change ownership of %s to %s
hu: %s tulajdonosának megváltoztatása %s-re sikertelen

en: failed to get attributes of %s
hu: %s attribútumainak beolvasása sikertelen

en: failed to open %s
hu: %s megnyitása sikertelen

en: failed to redirect standard output
hu: szabványos kimenet átirányítása sikertelen

en: fifo files not supported
hu: a fifo fájlok nem támogatottak

en: file offset out of range
hu: a fájl offset túlmutat a fájlon

en: file system type %s both selected and excluded
hu: %s típusú fájlrendszer ki van jelölve, de figyelmen
    kívül is van hagyva

en: fork system call failed
hu: fork() rendszerhívás sikertelen

en: fts_read failed
hu: fts_read sikertelen

en: getting new attributes of %s
hu: %s új attribútumainak beolvasása

en: group of %s retained as %s
hu: %s csoportja maradt %s

en: iconv function not available
hu: az iconv függvény nem elérhető

en: iconv function not usable
hu: az iconv függvény nem használható

en: ignoring all arguments
hu: minden argumentum figyelmen kívül hagyva

en: ignoring invalid tab size in environment variable TABSIZE: %s
hu: a TABSIZE környezeti változóban megadott érvénytelen tab méret
    figyelmen kívül hagyása: %s

en: ignoring invalid width in environment variable COLUMNS: %s
hu: a COLUMNS környezeti változóban megadott érvénytelen érték
    figyelmen kívül hagyása: %s

en: incorrect password
hu: érvénytelen jelszó

en: inter-device move failed: %s to %s; unable to remove target
hu: eszközközi áthelyezés sikertelen:
    %s --> %s; cél törlése sikertelen

en: invalid argument %s for %s
hu: A(z) `%s' argumentum érvénytelen ehhez: %s

en: invalid argument `%s'
hu: érvénytelen argumentum: `%s'

en: invalid argument: %s
hu: érvénytelen argumentum: %s

en: invalid byte or field list
hu: érvénytelen bájt vagy mezőlista

en: invalid conversion: %s
hu: érvénytelen konverzió: %s

en: invalid date format %s
hu: érvénytelen időformátum: %s

en: invalid device %s %s
hu: érvénytelen eszköz %s %s

en: invalid device type %s
hu: érvénytelen eszköztípus: %s

en: invalid group
hu: érvénytelen csoport

en: invalid group %s
hu: érvénytelen csoport: %s

en: invalid line width: %s
hu: érvénytelen sorhossz: %s

en: invalid major device number %s
hu: érvénytelen major eszközszám: %s

en: invalid maximum depth %s
hu: érvénytelen maximális mélység: %s

en: invalid minor device number %s
hu: érvénytelen minor eszközszám: %s

en: invalid mode
hu: érvénytelen mód

en: invalid mode %s
hu: érvénytelen mód: %s

en: invalid number %s
hu: érvénytelen szám: %s

en: invalid option -- %c
hu: érvénytelen kapcsoló -- %c

en: invalid starting line number: %s
hu: érvénytelen kezdősorszám: %s

en: invalid tab size: %s
hu: érvénytelen tabulátorméret: %s

en: invalid time style format %s
hu: érvénytelen időformátum stílus %s

en: invalid type string `%s'
hu: érvénytelen karakterlánctípus: `%s'

en: invalid user
hu: érvénytelen felhasználó

en: invalid user %s
hu: érvénytelen felhasználó: %s

en: memory exhausted
hu: elfogyott a memória

en: mode of %s changed to %04lo (%s)
hu: %s jogosultságai megváltoztak %04lo -ra (%s)

en: mode of %s retained as %04lo (%s)
hu: %s jogosultsága maradt a következő: %04lo (%s)

en: neither symbolic link %s nor referent has been changed
hu: a szimbolikus link (%s) és az általa mutatott fájl egyaránt változatlan

en: no SHELL environment variable, and no shell type option given
hu: nincs SHELL változó beállítva és nem adtad meg a shell típusát

en: no login name
hu: nincs loginnév

en: non-numeric argument
hu: nem-szám argumentum

en: number of bytes
hu: bájtok száma

en: number of lines
hu: sorok száma

en: omitting directory %s
hu: %s könyvtár kihagyása

en: only one device may be specified
hu: csak egy eszközt lehet megadni

en: open failed
hu: megnyitás sikertelen

en: opening %s
hu: %s megnyitása

en: ownership of %s retained as %s
hu: %s tulajdonosa maradt %s

en: preserving times for %s
hu: %s összes idejének megtartása

en: read error
hu: olvasási hiba

en: read failed
hu: olvasás sikertelen

en: reading %s
hu: %s olvasása

en: reading directory %s
hu: %s könyvtár olvasása

en: removing directory, %s
hu: %s könyvtár törlése

en: setting permissions for %s
hu: %s jogosultságainak beállítása

en: setting times of %s
hu: %s idejének beállítása

en: skipping file %s, as it was replaced while being copied
hu: %s fájl kihagyása, mivel kicserélték másolás közben

en: standard error
hu: szabványos hiba

en: standard input
hu: szabványos bemenet

en: standard output
hu: szabványos kimenet

en: stdin: read error
hu: stdin: olvasási hiba

en: string comparison failed
hu: karakterlánc-összehasonlítás sikertelen

en: strip failed
hu: strip sikertelen

en: symbolic link
hu: szimbolikus link

en: symbolic links are not supported on this system
hu: ez a rendszer nem támogatja a szimbolikus linkeket

en: syntax error
hu: szintakszis hiba

en: tab size cannot be 0
hu: a tabulátorméret nem lehet 0

en: tab size contains invalid character(s): %s
hu: a tabulátorméret érvénytelen karakter(eke)t tartalmaz: %s

en: the options to output dircolors' internal database and
    to select a shell syntax are mutually exclusive
hu: a dircolors belső adatbázisának kilistázása és a shell szintaxis
    kiíratása két egymást kölcsönösen kizáró kapcsoló

en: the strip option may not be used when installing a directory
hu: könyvtár telepítésénél nem lehet használni a `strip' lehetőséget

en: total
hu: összesen

en: truncated record
hu: levágott rekord

en: truncated records
hu: levágott rekord

en: unparsable value for LS_COLORS environment variable
hu: az LS_COLORS környezeti változó értéke nem értelemezhető

en: unrecognized prefix: %s
hu: ismeretlen előtag: %s

en: user %s does not exist
hu: %s felhasználó nem létezik

en: warning: --version-control (-V) is obsolete;  support for it
    will be removed in some future release.  Use --backup=%s instead.
hu: vigyázat: a --version-control (-V) kapcsoló elavult, támogatottsága 
    meg fog szűnni a következő verzióval.
    Használja a --backup=%s kapcsolót helyette.

en: warning: source file %s specified more than once
hu: vigyázat: %s forrásfájl többször is meg van adva

en: warning: summarizing is the same as using --max-depth=0
hu: vigyázat: az összesítés megegyezik a --max-depth=0 kapcsoló használatával

en: warning: working around lseek kernel bug for file (%s)
      of mt_type=0x%0lx -- see <sys/mtio.h> for the list of types
hu: vigyázat: lseek kernel hiba kivédése a következő fájlnál:
    %s (mt_type=0x%0lx)
    A <sys/mtio.h> fájlban megtalálja a típusok listáját

en: when preserving paths, the destination must be a directory
hu: az útvonal megtartásakor a cél könyvtár kell legyen

en: will not create hard link %s to directory %s
hu: %2$s könyvtárra mutató %1$s hard link nem hozható létre

en: will not overwrite just-created %s with %s
hu: az éppen létrehozott %s nem lesz felülírva ezzel: %s

en: write error
hu: írási hiba

en: write failed
hu: írás sikertelen

en: writing %s
hu: %s írása

en: writing to %s
hu: írás a következőbe: %s
